جمهوری فدرال آلمان کشوری وسیع در قلب قاره اروپاست که اکنون به عنوان صنعتی ترین کشور قاره اروپا شناخته می شود. بازار کار مناسب, رشد اقتصادی بالا، ثبات اقتصادی و سیاسی، امکان برخورداری از تحصیل رایگان در اروپا از مواردی است که کشور آلمان را به کشوری جذاب برای مهاجران تبدیل نموده است. ما در این مقاله به بررسی مهاجرت به آلمان و اخذ تابعیت و اقامت آلمان از راه های مختلف را بررسی می کنیم. البته جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون قوانین جدید اقامت، تابعیت و شرایط مهاجرت به آلمان می توانید با مشاوران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تماس حاصل فرمایید.

شرایط مهاجرت به آلمان

برای مهاجرت به آلمان روش های مهاجرتی متعددی وجود دارد که از جمله آنها مهاجرت از طریق دریافت ویزای کار , تحصیل در آلمان , سرمایه گذاری و ثبت در آلمان را نام برد. از آنجایی که مهاجرت امری تخصصی و بسیار حساس است به شما هموطن عزیز توصیه می نماییم قبل از هر اقدامی تمامی جوانب را در مورد کشور مورد نظر و روش مهاجرتی انتخابی بسنجید تا بتوانید انتخابی آگاهانه داشته باشید.

تابعیت رابطه ای سیاسی، معنوی، اقتصادی و اجتماعی میان یک فرد و دولت متبوع اوست. مهم ترین روش اخذ تابعیت تولد است که از دو نظام حقوقی خون یا خاک تبعیت می کند. در سیستم خون به این امر توجه می شود که تابعیت والدین فرزند متولد شده متعلق به کدام کشور است و به فرزند هم همان تابعیت اعطا می شود. اما در سیستم خاک محل تولد فرزند تولد یافته نقش اصلی را در اعطای تابعیت ایفا می کند.

کشور آلمان مانند برخی کشورهای توسعه یافته سیستم خون را به عنوان نظام حقوقی اصلی خود در اعطای تابعیت انتخاب نموده است. این امر بدان معنی است که فرزند یا نوزاد متولد شده در آلمان اگر دارای پدر یا مادری آلمانی باشد از زمان تولد خود تابعیت کشور آلمان را دارا می باشد و تفاوتی نمی نماید که در کدام کشور متولد شده باشد.

حال این سوال پیش می آید که آیا تولد در خاک المان هیچ مزایایی برای فرد ندارد؟ اگر کودکی در خاک آلمان به دنیا بیاید و پدر و مادر او مشخص نباشند و یا دارای تابعیت هیچ کشوری نباشند برای جلوگیری از تولد افراد بی تابعیت، تابعیت کشور آلمان به او اعطا می شود. از طرف دیگر باید گفت بر اساس قانونی که در سال 2000 در کشور آلمان به تصویب رسید کودکانی که بعد از ژانویه 2000 در کشور المان متولد شوند و دارای پدر یا مادری باشند که حداقل به مدت 3 سال اقامت دائم آلمان را داشته باشند و خود کودک 8 سال در کشور آلمان زندگی کند می تواند تقاضای دریافت تابعیت آلمان را بنماید.

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

ازدواج با اتباع یک کشور همواره یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت آن کشور و از شرایط مهاجرت به آلمان است. کشور آلمان نیز از این قاعده تبعیت می کند. طبق قوانین ازدواج در آلمان و از جمله شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج این است که اگر شما به عنوان یک خارجی با شخصی که تابعیت کشور آلمان را دارد و به عبارت دیگر یک آلمانی است ازدواج نمایید می توانید به اقامت کشور آلمان و پس از آن به تابعیت این کشور دست پیدا کنید.

در قدم اول پیرامون شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج این است که شخص تبعه المان باید اثبات نماید دارای درآمد کافی برای تامین زندگی خود و همسرش می باشد و برای تامین هزینه های زندگی خود نیازی به کمک های دولتی ندارد. از طرف دیگر طبق قانون ازدواج در آلمان شخص متقاضی ازدواج با تبعه آلمان باید زبان المانی را حداقل تا سطح A1 فراگرفته باشد. پس از ازدواج و ثبت قانونی آن متقاضی دریافت ویزا باید به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه نماید و مدارک مثبت ازدواج و تقاضای خود را برای دریافت ویزای ازدواج ارائه می نماید.

پس از بررسی مدارک در صورتی که صحت مدارک مورد تایید قرار گیرد و مدارک شغلی و درآمدی شخص آلمانی نیز کفایت نماید ویزای ازدواج صادر می شود. با صدور ویزای ازدواج آلمان شما می توانید وارد کشور المان شده و در این کشور اقامت داشته باشید. همچنین امکان کار و یا تحصیل رایگان برای شما وجود دارد. ضمن آنکه با اقامتی 3 ساله در خاک آلمان می توانید به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

کشور آلمان به عنوان صنعتی ترین کشور اروپا امکان جذب سرمایه های خارجی را به بهترین نحو ممکن فراهم نموده است. رشد بالای اقتصادی, امنیت اقتصادی, صنایع بزرگ و پیشرفته, زیرساخت های قوی و …. آلمان را به جذاب ترین کشور اروپا برای سرمایه گذاری تبدیل نموده است. این امر چه در مورد سرمایه گذاران اروپایی و چه سرمایه گذاران خارج از اروپا صادق است. سرمایه گذاری در آلمان به طرق مختلف امکان پذیر است که در ذیل به تعدادی از آنها به صورت مختصر پرداخته ایم.

طبق قوانین سرمایه گذاری در آلمان برای سرمایه گذاری سبک یا ثبت شرکت در کشور المان شما نیاز دارید یک طرح اقتصادی یا Business plan ارائه دهید. این طرح باید در کشور المان قابلیت اجرا داشته باشد. از طرف دیگر این طرح باید به گونه ای باشد که امکان سود آوری آن وجود داشته باشد و متقاضی ثبت شرکت در آن حوزه، تجربه کاری داشته باشد.

حداقل هزینه سرمایه گذاری در آلمان مورد نیاز برای این نوع از ثبت شرکت 25000 یورو می باشد. با این میزان سرمایه شما می توانید یک شرکت با مسئولیت محدود در المان تاسیس نمایید که حداقل تعداد اعضای آن یک نفر است. نوع دیگری از شرکت های قابل تاسیس در المان شرکت سهامی است که به حداقل سرمایه ای  50,000 یورویی نیاز دارد. ثبت انواع دیگری از شرکت ها مانند تاسیس شعبه ای از یک شرکت اصلی خارج از آلمان، در خاک المان نیز وجود دارد که شرایط و ضوابط خود را دارا می باشد.

با ثبت شرکت در آلمان شما اجازه بازگشایی حساب بانکی در کل قاره اروپا را بدست خواهید ضمن آنکه می توانید به تجارت و معامله با همه کشورهای دنیا بپردازید. امکان تحصیل رایگان و برخورداری از خدمات درمانی رایگان از دیگران مزایای این روش مهاجرت به کشور آلمان است که برای شخص متقاضی، همسر و فرزندان کمتر از 18 سال او وجود دارد.

البته سرمایه گذاری با مبالغ بالاتر همچون 250,000 یورو، 500,000 یورو، 1,000,000 یورو نیز در المان وجود دارد که هر کدام شرایط و ضوابط خاص خود را دارد. البته شایان ذکر است که سرمایه گذاری در تمام مناطق دنیا با ریسک همراه است و سعی کارشناسان ما بر این است که شرایط مهاجرت به آلمان با ریسک کمتری را به متقاضیان عزیز توصیه نماییم تا پس از ورود به کشور مورد نظر با شناخت کافی خود به سرمایه گذاری بپردازند. درباره کشور آلمان استفاده از دیگر روش های مهاجرتی نظیر تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در المان و یا اخذ ویزای کار این کشور بسیار مناسب تر است.

مهاجرت تحصیلی به آلمان یا تحصیل در آلمان

آلمان به عنوان کشوری صنعتی و ثروتمند که امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین الملی فراهم کرده است همواره یکی از انتخاب های افرادی است که مایلند در اروپا تحصیلات خود را ادامه دهند. شایان ذکر است شرایط تحصیل رایگان در اتریش ، نروژ و فرانسه نیز وجود دارد.

آیا شما نیز مایل به ادامه تحصیل در آلمان هستید؟ آیا می دانید پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان چگونه ویزای تحصیلی کشور آلمان را اخذ نمایید؟ با ما تماس بگیرید. کارشناسان برجسته حقوق بین الملل در موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز با سالها تجربه در زمینه اخذ ویزاهای تحصیلی شما را در این راه هدایت و راهنمایی می نمایند. شرایط مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل یکی از بهترین راه های مهاجرت به این کشور است.

به طور خلاصه می توان گفت تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی  به زبان المانی است و متقاضی نیازمند مدرکی دال بر اثبات دانش زبان المانی خود می باشد.  برای رشته های مختلف مدرک زبان مورد نیاز متفاوت  است و معمولا یکی از دو مدرک B1 یا B2 مورد نیاز است. از دیگر ملزومات تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های المان ان است که فرد در آزمون سراسری در ایران قبول شده باشد. با داشتن این دو شرط شما می توانید وارد کالج های کشور المان شده و سپس در دانشگاه به تحصیل بپردازید. تحصیل در این مقطع در دانشگاه های المان 4 ساله است و به طور معمول تحصیل در دانشگاه های آلمان رایگان یا با هزینه های اندک می باشد.

مقطع فوق لیسانس در آلمان از پرطرفدارترین مقاطع تحصیلی در این کشور است. امکان تحصیل در این مقطع هم به زبان انگلیسی و هم زبان المانی در اکثر رشته ها وجود دارد. تحصیل در دانشگاه های المانی زبان و دانشگاه های انگلیسی زبان با هزینه ای بسیار اندک امکان پذیر است. اشاره به این نکته ضروری است که متقاضی باید دارای مدرکی باشد که توانایی او را در زبان انگلیسی و یا المانی به اثبات برساند که این امر با ارائه مدرک زبان آیلس 6.5 به بالا و یا B2 المانی به اثبات می رسد.

برای تحصیل در مقطع دکتری در کشور آلمان اولین شرط یافتن یک استاد راهنماست. اگر متقاضی بتواند پس از برقراری ارتباط با اساتید دانشگاه مورد نظر, استادی را متقاعد نماید می توان گفت پذیرش خود را اخذ کرده است. لازمه این امر ان است که فرد متقاضی ضمن برخورداری از دانش زبان رزومه تحصیلی قوی نیز داشته باشد.

مهاجرت به آلمان از طریق اخذ ویزای کاری

به طور کلی می توان گفت لازمه دریافت ویزای کار آلمان کشورهای اروپایی آن است که متقاضی دارای پیشنهاد شغلی معتبری از کشور مورد نظر خود باشد. آگهی شغلی که بتواند این پیشنهاد شغلی را برای فرد فراهم کند باید 3 ماه در کشور مورد نظر آگهی شود و اگر این کشور عضو اتحادیه اروپا باشد 3 ماه نیز در اتحادیه اروپا آگهی شود. پس از آن اگر از اشخاصی که اجازه کار در اروپا را دارند کسی نتوانست این کار را برعهده بگیرد آن کارفرما می تواند استخدام بین المللی داشته باشد.

باید گفت داشتن چنین پیشنهاد شغلی معمولا دشوار است. اما اگر کشوری با کمبود نیروی کار در رشته های مختلف مواجه شود می تواند این شرط را کنار بگذارد و اجازه دهد نیروهای جوان و متخصص برای یافتن کار وارد کشورش شوند. کشور آلمان در حال حاضر برای متخصصان در رشته های الکترونیک، الکتروتکنیک، صنایع, مکانیک، IT و غیره ویزای جستجوی کار صادر می کند.

طول مدت این ویزا 6 ماهه است و این بدان معنی است که شما فرصت 6 ماهه ای برای یافتن کار در اختیار دارید. با توجه به اینکه درامد متوسط یک مهندس در المان حدودا 30000 تا 50000 یورو در سال است می توان گفت دریافت این ویزا مورد نظر بسیاری از افراد است. اگر شما نیز متقاضی دریافت این ویزا هستید با ما تماس بگیرید تا از مشاوره ای تخصصی توسط کارشناسان حقوق بین الملل ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر در دفاتر تهران، شیراز، اصفهان و مشهد برخوردار شوید.

از شرایط دریافت ویزای کار آلمان آن است که متقاضی دارای سن مناسب، مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی و سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود باشد. بدیهی است دانستن زبان آلمانی یا انگلیسی نیز از شروط لازم برای دریافت این ویزا و در مرحله بعد یافتن کار مناسب است. لازم به ذکر است که شما با دریافت این ویزا و 4 سال کار کردن در کشور المان می توانید به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید.

از دیگر مزایای ویزای کار آلمان ان است که اگر درآمد شما بیش از 3000 یورو در ماه باشد واجد شرایط دریافت بلو کارت آلمان خواهید شد. از مزایای این کارت همین بس که امکان کار، تحصیل و زندگی در اکثر کشور های اتحادیه اروپا را برای شما فراهم می آورد و امکان اخذ اقامت دائم در مدت زمان کوتاه تری را برای فرد و خانواده اش فراهم می کند.

هزینه مهاجرت به آلمان

سوال درباره هزینه مهاجرت به آلمان مقداری کلی است، این هزینه در زمینه راه های مختلف مهاجرت به این کشور متفاوت است و همچنین از اینکه از چه طریقی به صورت شخصی یا از طریق موسسات مهاجرتی اقدام کنید نیز متفاوت می شود. به صورت کلی معمولا هزینه ها شامل، هزینه ترجمه مدارک، هزینه وکیل و هزینه های مربوط به سفارت می باشد.

مهاجرت به آلمان از طریق کارت آبی

کارت آبی اتحادیه اروپا برای آلمان یک عنوان محل اقامت برای اهداف خاص است؛ این یک مدرک برای اقامت قانونی یک شهروند از یک کشور غیر عضو اتحادیه اروپا در یک کشور عضو اتحادیه اروپا برای کار است. بنابراین کارت آبی یک کارت برای شهروندان کشورهای غیر اروپایی است. برای شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، در مورد اقامت آنها معتبر است.

مقررات اتحادیه اروپا در مورد کارت آبی در تاریخ 1 آگوست 2012 از طریق قانون واکنش به طرح صلاحیت اتحادیه اروپا، معتبر می باشد. به طور خاص، قانون اقامت اصلاح شد. مقررات اصلی قانون اقامت توسط کارت آبی اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می گیرد. مهم ترین پاراگراف، بخش ۱۹ قانون اقامت آلمانی کارت آبی است.

کارت گواهینامه اتحادیه اروپا آلمان، فارغ التحصیلان دانشگاه (یا شرایط قابل مقایسه) را از کشورهای غیر اتحادیه اروپا به منظور دریافت ویزیت محل سکونت به کار می گیرد. کارت آبی اتحادیه اروپا کمک می کند تا مستقل از کشور های ثالث برای مهاجرت به آلمان به طور دائم اقدام کنند. بنابراین به ایجاد بازار کار آلمان برای کارگران واجد شرایط و کاهش کمبود کارگران ماهر کمک می کند.

اهمیت حضور یک قرارداد کار یا پیشنهاد کار اجباری است. اشخاصی که در حال حاضر در آلمان زندگی می کنند تحت عنوان اقامت گوناگون زندگی می کنند و مایل به درخواست برای یک کارت آبی اتحادیه اروپا می توانند با مرجع مهاجرت محلی خود تماس بگیرند. افرادی که در یک کشور غیر اروپایی ساکن هستند باید ابتدا درخواست ویزای کار آلمان را بکنند که می تواند از سفارت آلمان در کشورشان بدست آید. ویزای توریستی مجاز نیست.

تابعیت دوگانه در آلمان

اگر شهروندی دیگر از یک کشور اتحادیه اروپا یا سوئیس باشد. شهروندان غیر اتحادیه اروپا و غیر سوسیالیستی اگر قصد تبدیل شدن به شهروندان آلمانی را دارند، معمولا شهروندی قدیمی آنها حذف می شوند. استثنائات برای شهروندان کشورهایی که اجازه نمی دهند شهروندان خود را از تابعیت خود رد کنند (به عنوان مثال، آرژانتین، بولیوی، برزیل، کاستاریکا)، استثنائات وجود دارد.

کشورهای آزاد تر از لحاظ قانونی اجازه می دهند که از بین برود جمهوری دومینیکن، اکوادور، گواتمالا، هندوراس، مکزیک، نیکاراگوئه، اروگوئه) یا اگر فرآیند واگذاری بیش از حد دشوار باشد (به عنوان مثال، افغانستان، الجزایر، آنگولا، اریتره، ایران، عراق، لبنان، لبنان، تایلند، تونس، آمریکا)، یا در موارد فردی اگر چشم پوشی از شهروندی قدیمی به معنی مضرات فراوانی برای فرد مربوطه باشد.

اگر یک شهروند آلمانی شهروندی غیر رسمی یا غیر سوئیسی را با اجازه (Beibehaltungsgenehmigung) از دولت آلمان به دست آورد (به عنوان مثال، روابط نسبی موجود یا اموال در آلمان یا در کشور دیگر یا در صورتی که اشغال خارجی نیاز به شهروندی خانگی داشته باشد). اکتساب داوطلبانه یک شهروند غیر اروپایی یا غیر Swiss بدون اجازه معمولا به معنی از دست دادن اتوماتیک شهروندی آلمان است. اگر تابعیت دیگر یکی از کشورهای عضو دیگر اتحادیه اروپا یا سوییس باشد و یا اگر تابعیت دوگانه در بدو تولد به دست آید، مجوز لازم نیست.

اگر یک شخص، یا فرزندان واجد شرایط شان، شهروندی را به موجب ماده ۱۱۶ برابر کند. ۲ قانون اساسی (Grundgesetz) که شهروندان سابق آلمان را که بین ۳۰ ژانویه سال ۱۹۳۳ تا ۸ مه ۱۹۴۵ از تابعیت آلمان در زمینه های سیاسی، نژادی یا مذهبی محروم بودند، ممکن است به شهروندی خود متوسل شوند (مثل اینکه هرگز گم نشده باشند) و ممکن است شهروندی دوگانه (یا چند گانه)داشته باشند. چنین شهروندانی که بازگشته اند، نیازی به زندگی در آلمان ندارند.

اگر یک فرزند متولد والدین آلمانی هنگام تولد شهروندی دیگری را بدست آورد (به عنوان مثال، بر اساس محل تولد (تولد در کشورهای ساحلی ساحلی عمدتا از آمریکا) یا تبار یک والدین [یکی از والدین آلمانی و یکی از والدین خارجی). کودکان متولد شده در تاریخ 1 ژانویه 2000 یا بعد از آن، به والدین غیر آلمانی، هنگام تولد، تابعیت آلمانی را بدست می آورند اگر حداقل یک پدر و مادر دارای مجوز اقامت دائم (و این وضعیت حداقل 3 سال داشته باشند) و پدر و مادر در آلمان حداقل هشت سال زندگی کرده باشد.

سوالات متداول مهاجرت به آلمان

 1. هزینه مهاجرت به آلمان چقدر است؟
  این سوال مقداری کلی هست، راه های مختلفی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد، با توجه به راهی که برای مهاجرت انتخاب می کنید، هزینه آن مشخص می شود.
 2. چه شرایط سنی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد؟
  طبق روشی که برای مهاجرت به این کشور انتخاب می کنید، محدودیت سن مشخص می شود، به عنوان مثال برای مهاجرت از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی بهتر است تا سن 24 سالگی اقدام فرمایید و همینطور برای سایر روش های مهاجرتی این قضیه وجود دارد.
 3. آیا در ایران وکیل مهاجرت به آلمان وجود دارد؟
  خیر، وکیل رسمی که مجوزی جهت امور مهاجرت به آلمان باشد، در ایران نیست، اصلاً وکیل در زمینه مهاجرت در ایران تعریف نشده است و افراد و موسساتی که خود را وکیل مهاجرت معرفی می کنند، صرفاً به جهت دلیل آشنایی با قوانین و شرایط مهاجرتی این کشور هستند.
 4. سریع ترین راه برای اخذ تابعیت آلمان پس از مهاجرت به این کشور چیست؟
  ویزای جستجوی کار آلمان و پناهندگی از سریع ترین راه های اخذ تابعیت آلمان پس از مهاجرت به این کشور هستند.

کودکان باید حداقل هشت سال در آلمان زندگی کنند یا در شانزده سالگی تا 21 سالگی در مدرسه حضور داشته باشند. والدین غیر اروپایی و غیر شهروندی متولد شده و رشد یافته در خارج از کشور معمولا نمی توانند خود شهروندی دوگانه داشته باشند. بدیهی است مطالب تخصصی در باب هر کدام از ویزاهای فوق الذکر بسیار گسترده است و در یک مبحث نمی گنجد. در صورتی که در باب هر کدام از آنها نیاز به مشاوره ای تخصصی تر داشتید با مشاوران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تماس بگیرید. 

324 دیدگاه برای “مهاجرت به آلمان

 1. Avatar رزیتا گفت:

  سلام وقت بخیر همسر من در بلژیک زندگی میکنن ۱۰ سال هست ک زندگی میکنن کار دائم دارند ولی سیتیزن نیستند. مدارکم رو برای سفارت بلژیک توی تهران ارائه دادم استرس مصاحبه رو دارم گفتن تلفنی هست به نظرتون احتمال ریجکت شدن هست یا ن ؟؟ و اینکه چ سوالاتی میپرسن؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اطلاع داشته باشید که ریجکت شدن و یا نشدن شما بسته به پیشینه شما و سوابق اجتماعیتان دارد.
   در صورتی که همسر شما مشکلی را در کشور هدف نداشته باشد، می توانید اقامت بگیرید.

   1. Avatar متین گفت:

    سلام ببخشید من مدرک لیسانس حسابداری دارم و 7سال سابقه کار دارم میتونم از طریق کار به آلمان مهاجرت کنم

    1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

     با سلام و عرض ادب
     بله، امکان اقدام برای شما وجود دارد.

 2. Avatar هانیه م گفت:

  با سلام
  من دیپلم تجربی دارم و رشته ی دانشگاهی من علوم تربیتی هست
  اما حرفه ی اصلی من نقاشی است و میخوام در دانشگاه هنر برلین تحصیل رایگان کنم
  و چند ساله نقاشی کار میکنم مدرک زبان b1 رو دارم
  میخواستم بدونم میتونم موفق بشم تا بورسیه تحصیلی بگیرم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در شرایط کلی، تحصیل در کشور آلمان برای همه مقاطع رایگان خواهد بود اما اینکه بورسیه تحصیلی اخذ نمایید تا هزینه های زندگی را نیز پوشش دهد، مبنی بر سطح علمی شما خواهد بود.

 3. Avatar هانیه م گفت:

  با سلام
  من دیپلم تجربی دارم و رشته ی دانشگاهی من علوم تربیتی هست
  اما حرفه ی اصلی من نقاشی است و میخوام در دانشگاه هنر برلین تحصیل رایگان کنم
  و چند ساله نقاشی کار میکنم و مدرک b1 زبان رو دارم
  میخواستم بدونم میتونم موفق بشم تا بورسیه تحصیلی بگیرم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای تحصیل در کشور آلمان شما می توانید مقدمات را مهیا نموده تا به دانشگاه درخواست پذیرش نمایید اما اینکه بتوانید بورسیه تحصیلی اخذ کنید، خیر. ممکن است در مقطع مورد نظر شما و یا حتی طبق شرایطتان بورسیه ای به شما تعلق نگیرد.
   اما دقت داشته باشید که تحصیل در آلمان به صورت کلی رایگان است.

 4. Avatar اسما گفت:

  سلام خسته نباشين من ارشد مامايي دارم ميخوام براي دكترا تو المان ادامه تخصيل بدم و ٣٢سالمه و دو سال سابقه كار دارم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شرایط خوبی که براش رشته شما در این کشور وجود دارد می تواند باعث شود شما با ارائه مدرک و سابقه قوی، وارد دوره تحصیلی دکترا و سپس کار در این کشور شوید.

 5. Avatar محمدرضا شفیعی گفت:

  سلام. من متولد 1375 هستم و مدرک من کارشناسی ناپیوسته مهندسی برق است. دو سال سابقه در وزارت نیرو دارم.
  میخواستم مطمئن بشم که مدرک من (کارشناسی ناپیوسته) برای ویزای کاری مورد قبول هست یا خیر؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   علاوه بر نوع مدرک، محل تحصیل و اخذ مدرک هم مهم است. می توانید با یکی از دفاتر موسسه تماس بگیرید تا وضعیت مدرک شما را استعلام کنیم.

 6. Avatar کیومرث گفت:

  سلام ،۳۴ سال سن دارم ، دانشگاه دولتی رشته فوق دیپلم مکانیک نیمه تمام رها کردم ،در زمینه مبلمان و دکوراسیون منزل سابقه ۱۸ سال کار دارم،چون‌کارفرما بودم بیمه کمتر از دوسال پرداخت کردم .المانی مدرکB1 دارم،امکان ویزای کار المان برای من وجود دارد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام بله می توانید در کارگاه های مشابه مشغول به کار شوید و یا حتی کسب و کار مربوط به خود را نیز از طریق سرمایه گذاری و یا کارآفرینی راه بیندازید.

 7. درودوسپاس وقت بخیردوست عزیز,قصدمهاجرت ب اروپادارم,کشورآلمان یاهلند

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   بهتر است شرایط و مدارک و توانمندی مالی و حرفه ای خود را با ما در میان بگذارید تا از میان گزینه های موجود، مناسب ترین را به شما پیشنهاد کنیم.

 8. Avatar مجید خسروی گفت:

  سلام.من لیسانس شیمی دارم 33 ساله .میخواستم ببینم میتونم اقدام ویزای کار در آلمان داشته باشم .ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در صورتیکه شرایط سنی مناسبی داشته باشید و همچنین به زبان آلمانی نیز آشنایی لازمه را داشته باشید، می توانید برای ویزای جست و جوی کار آلمان اقدام نمایید.

 9. Avatar خواجویی گفت:

  سلام من 34 سال سن دارم فوق لیسانس شیمی دارم 8 سال سابقه کار مرتبط با رشته در شرکت های معدنی دارم میخواستم ببینم برای کار در المان برای شیمی شرایط گرفتن ویزای کار چگونه هست

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای دریافت ویزای جاب سیکر باید مدرک زبان آلمانی نیز ارائه دهید. شرایط شما برای اخذ این نوع ویزا مناسب است.

 10. Avatar رضا گفت:

  باسلام من کارمند نفت هستم و کارشناس مهندسی مکانیک و ۴۲ سالمه با سابقه کار بالای ۲۰ سال..خانمم کارشناس تربیت بدنی و مربی ورزش و دارای مدارک هست و دو فرزند دارم .‌تازه میخوام درصورت اوکی شدن شرایط شروع به خوندن زبان آلمانی کنم ..با شرایط فوق میتونم به ویزای کار امید داشته باشم ؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   متاسفانه با توجه به شرایط سنی شما از طریق تحصیل و یا کاری امکان رد شدن درخواست شما وجود دارد، باید روش های دیگری را انتخاب نمایید. لطفا از طریق شماره های ذکر شده در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم.

 11. Avatar Victor گفت:

  با درود و خسته نباشید
  من در حال طی کردن پروسه ویزای تحصیلی آلمان برای مقطع ارشد هستم.
  پرسشی که دارم این هست که اگر من موفق به دریافت این ویزا شوم و پس از مدتی در ایران ازدواج کنم آیا میتونم همسر خودم را به آلمان ببرم؟
  سپاسگزارم

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، امکان بردن همراه نیز برای شما با ویزای دانشجویی وجود دارد.

 12. Avatar امید گفت:

  سلام، وقت شما بخیر
  من قصد ازدواج با خانمی رو دارم که اقامت ۵ ساله آلمان رو داره. امکانش هست که بعد ازدواج بتونم ویزای ازدواج بگیرم. با توجه به اینکه ایشون دانشجو هست و هنوز اقامت دائم نگرفته.

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، امکان اخذ ویزای همراه وجود دارد.

 13. Avatar یونس گفت:

  با سلام
  من الان هفده سالمه و امسال کنکور و امتحان پایانی دارم
  سال ۱۴۰۰ ۱۸ ساله میشم«متولد ۱۳۸۲»
  بر فرض که من در کنکور سراسری قبول بشم و نمرات دیپلمم هم خوب باشه «بالای هجده و نیم»
  بعدش میتونم به دانشگاه در ایران برم حدود یک سال و در این دوره زبان آلمانی رو یاد بگیرم و بعدش اقدام به دریافت ویزای تحصیلی حدود ۱۹ تا ۲۰ سالگی بکنم؟

  بعدش اگر درخواستم قبول نشد میتونم در همین ایران در دانشگاه ادامه‌ی تحصیلمو بدم و بعد از گرفتن لیسانس برای ویزای کاری اقدام کنم؟

  با تشکر از شما

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، امکان اقدام برای تحصیل کارشناسی و همچنین ویزای جاب سیکر با توجه به مدرک تحصیلی و غیره شما وجود دارد.

  2. Avatar 🌸Matisa🌸 گفت:

   سلام من 17 سالمه و خواهرم 12 سال برای ادامه تحصیل میتونیم برای ویزای تحصیلی اقدام کنیم؟
   رشته من علوم انسانی ولی با توجه به ورزش کار حرفه ای بودنم میتونم برای تحصیل توی کشور دیگه ای تغییر رشته بدم؟
   زبان رو شروع کردیم
   از نظر مالی هم 4 میلیارد قصد هزینه کردن داریم
   ویزای تحصیلی ویزای مناسب با توجه به شرایط و مدت زمان رفتن میتونه باشه؟
   ممنون از شما🙏🌹

   1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    تحصیل در آلمان رایگان است و شما می توانید برای شرکت در کالج های دانشگاهی اقدام نمایید.

 14. Avatar عرفان گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دانشجو دانشگاه صنعتی امیر کبیر رشته مهندسی کامپیوتر هستم و برنامه جدی واسه مهاجرت به کشور های اروپایی یا آمریکایی دارم
  میخاستم بدونم با هزینه اولیه کمی که دارم (حدود دویست میلیون تومان) چجور میتونم مهاجرت کنم میخام تا کارشناسی ارشد رو توی ایران بخونم بعدش یا واسه ادامه تحصیل یا واسه کار برم خارج فرقی هم برام نداره فقط میخام از ایران بزنم برم با این شرایط مالی من و رشته و دانشگاهم راه پیشنهادیتون واسه مهاجرت چیه؟ اصلا واسه من که بودجه اولیه پایینی دارم ممکنه؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شما در ابتدا باید روش و کشور هدف خود را انتخاب نمایید. می توانید از طریق شماره های ذکر شده در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شما را به طور دقیق راهنمایی نماییم.

 15. Avatar رضا گفت:

  باسلام. بنده ۲۸سالمه. کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی بین الملل از دانشگاه دولتی رو دارم.راهنماییم کنید میتونم از طریق ویزای کار اقدام کنم برای خارج؟؟
  ممنون

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در صورتیکه بتوانید مدرک زبان ارائه دهید، می توانید برای ویزای جاب سیکر آلمان اقدام نمایید.

 16. Avatar رضا گفت:

  با سلام
  بنده ۲۸سالمه. ارشد مدیریت بازرگانی بین الملل دارم از دانشگاه دولتی. سابقه کار هم ندارم
  لطفا جهت اخذ ویزای کار راهنماییم کنید. ممنون

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   در ابتدا ویزای جاب سیکر یا همان جست و جوی کار را دریافت کرده و سپس در صورتیکه در آلمان کار پیدا کنید، ویزای خود را به ویزای کاری آلمان تغییر می دهید.

 17. Avatar بهزاد گفت:

  سلام.وقت بخیر.30 سال دارم.لیسانس مکانیک و سه سال سابقه کار مرتبط فنی.بدون مدرک زبان آلمانی
  برای ویزای کاری در آۀمان بنده رو راهنمایی بفرمایید.

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   برای اخذ ویزای جاب سیکر آلمان باید مدرک زبان ارائه دهید.

 18. Avatar sh گفت:

  با سلام من 28 سال سن دارم کارشناسی ارشد متالوژی مواد از دانشگاه سراسری و 3سال سابقه کار در صنعت دارم حدود 2 سال در صنعت قطعه سازی و 1 سال در صنعت کامپوزیت در واحد تحقیق و توسعه کار کردم. با توجه به این که در لیست مشاغل مورد نیاز آلمان در سال 2020 کامپوزیت نمی باشد. آیا میتوانم جاب افری از کارفرما دریافت کنم؟ با توجه به این که بر نرم افزار های مربوط به رشته خودم مسلط هستم.
  ایا پس از اخذ مدرک آلمانی پایه B1 میتوانم ویزای جاب آفر داشته باشم؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای دریافت ویزای کاری باید قرارداد کاری و یا جاب آفر خود را به سفارت ارائه دهید. شرایط شما در صورت تسلط به زبان آلمانی برای اخذ ویزای جاب سیکر آلمان ماسب است.

 19. Avatar نگین گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی ترم 6 کارشناسی معماری دانشگاه آزاد هستم. میخواستم بدونم با مدرک دانشگاه آزاد میتونم کارشناسی ارشد معماری رو توی آلمان بخونم؟
  میخوام از راه تحصیل مهاجرت کنم به آلمان.
  زبان آلمانی هم تا سطح B1-1 بلدم.تازه B1-2رو شروع کردم.
  نرم افزار های 3D maxو Revit هم بلدم.
  معدلم هم تا الان 18.07 است.

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در صورتیکه دانشگاه مبدا شما مورد تایید آلمان باشد، می توانید برای مقطع ارشد اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *