آیا متقاضی مهاجرت به کشور آلمان هستید؛ اما نمی‌دانید چگونه باید اقدام کنید؟ می‌خواهید به تحصیل پزشکی در آلمان بپردازید؟ آلمان یکی از بهترین کشورهای اروپایی جهت مهاجرت ایرانیان است. بازار کار مناسب، رشد اقتصادی بالا، ثبات اقتصادی و سیاسی و امکان برخورداری از تحصیل رایگان در اروپا، از جمله مواردی هستند که کشور آلمان را به مقصدی جذاب برای مهاجران تبدیل نموده است. ما در این مقاله، به بررسی شرایط مهاجرت به آلمان، اخذ تابعیت و اقامت آلمان از راه‌های مختلف می‌پردازیم. همچنین می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون قوانین جدید مهاجرت، اقامت، تابعیت و شرایط مهاجرت تحصیلی رایگان به آلمان، با مشاوران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه‌گران مهر) تماس حاصل فرمایید.

آشنایی با موسسه اصطهباناتی

موسسه حقوقی اصطهباناتی با سابقه فعالیت در زمینه حقوق خصوصی داخلی و بین المللی، در حال حاضر به عنوان یکی از موسسات معتبر و محبوب مهاجرتی و حقوقی کشور می‌باشد. موسسه اصطهباناتی با در اختیار داشتن وکلا و مشاورین مجرب در ایران و خارج از ایران از کشورهای روسیه، انگلستان، پرتغال، مجارستان، استرالیا، کانادا، مالزی و… این افتخار را دارد که بتواند خدمات مهاجرتی برای هم وطنان عزیز برای افراد با شرایط مختلف از طریق اقامت، تحصیل، سرمایه‌گذاری و… به صورت کاملا تخصصی و قانونی ارائه دهد.

شرایط مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

برای مهاجرت به آلمان، روش‌های مهاجرتی متعددی وجود دارد که از جمله آن‌ها مهاجرت از طریق دریافت ویزای کار، تحصیل در آلمان، سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در آلمان را می‌توان نام برد. مهاجرت امری تخصصی و بسیار حساس است. به شما هموطن عزیز توصیه می‌نماییم قبل از هر اقدامی، تمامی جوانب را در مورد کشور مورد نظر و روش مهاجرتی انتخابی بسنجید تا بتوانید انتخابی آگاهانه داشته باشید.

تابعیت؛ رابطه‌ای سیاسی، معنوی، اقتصادی و اجتماعی میان یک فرد و دولت متبوع اوست. مهم‌ترین روش اخذ تابعیت تولد است، که از دو نظام حقوقی خون یا خاک تبعیت می‌کند. در سیستم خون به این امر توجه می‌شود که، تابعیت والدین فرزند متولد شده متعلق به کدام کشور است و به فرزند هم همان تابعیت اعطا می‌شود؛ اما در سیستم خاک محل تولد فرزند، نقش اصلی را در اعطای تابعیت ایفا می‌کند.

اخذ تابعیت در آلمان

مهاجرت به آلمان و تابعیت

کشور آلمان مانند برخی کشورهای توسعه‌یافته دیگر، سیستم خون را به عنوان نظام حقوقی اصلی خود در اعطای تابعیت انتخاب نموده است. این امر بدان معنی است که، فرزند یا نوزاد متولد شده در آلمان اگر دارای پدر یا مادری آلمانی باشد از زمان تولد خود تابعیت کشور آلمان را دریافت می‌کند و تفاوتی نمی‌نماید که در کدام کشور متولد شده است.

حال این سوال پیش می‌آید، که آیا تولد در خاک آلمان هیچ مزایایی برای فرد ندارد؟ اگر کودکی در خاک آلمان به دنیا بیاید و پدر و مادر او مشخص نباشند و یا دارای تابعیت هیچ کشوری نباشند، تابعیت کشور آلمان به او اعطا می‌شود. این امر برای جلوگیری از تولد افراد بی‌تابعیت، اجرا می‌شود . از طرف دیگر باید گفت بر اساس قانونی که در سال 2000 در کشور آلمان به تصویب رسیده است، کودکانی که بعد از ژانویه 2000 در کشور المان متولد می‌شوند و دارای پدر یا مادری باشند که حداقل به مدت 3 سال اقامت دائم آلمان را داشته باشند و خود کودک 8 سال در کشور آلمان زندگی کند می‌تواند تقاضای دریافت تابعیت آلمان را بنماید.

سوال درباره هزینه مهاجرت به آلمان مقداری کلی است. این هزینه در زمینه راه‌های مختلف مهاجرت به این کشور متفاوت است. همچنین اینکه از چه طریقی(به صورت شخصی یا از طریق موسسات مهاجرتی) اقدام می‌کنید نیز، بر میزان هزینه‌ها اثرگذار است. به صورت کلی، معمولا هزینه‌ها شامل: هزینه ترجمه مدارک، هزینه وکیل و هزینه‌های مربوط به سفارت می‌باشند.

قوانین مهاجرت به آلمان در سال 2022

قوانین مهاجرت به آلمان

یکی از ویژگی‌هایی که در سال 2022 در کشور آلمان ایجاد خواهد شد صدور ویزای جستجوی کار در کشور آلمان است. با استفاده از ویزای جستجو کار در آلمان به متخصصان اجازه داده می‌شود که برای پیدا کردن شغل مورد نظر خود تا شش ماه در کشور آلمان سکونت کرده و شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. ارائه مدرک تحصیلی و تخصی برای مهاجرت کاری به کشور آلمان ضروری است؛ اما با این ویژگی جدید شما می‌توانید بدون نیاز به مدرک خاص و تخصصی شغل مناسب خود را پیدا کنید. با پیدا کردن شغل مورد نظر خود دیگر نیازی به  ارائه مدرک نیست و می‌توانید در کشور آلمان اقامت کنید.

مهاجرت تحصیلی، سرمایه گذاری و ازدواج نیز از دیگر راه‌های محبوب مهاجرت به آلمان در سال 2022 است. از قوانین دیگر مهاجرت به این کشور می‌توان اشاره کرد که هنوز تحصیل در دانشگاه‌های آلمان رایگان است. این ویژگی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مهاجرت به کشور آلمان است و تحیل رایگان باعث افزایش بسیار زیاد مهاجرت به کشور آلمان شده است. دانشجویان زیادی برای تحصیل به کشور آلمان مهاجرت می‌کنند علاوه بر رایگان بودن هزینه دانشگاه، کشور آلمان دارای دانشگاهایی با شهرت جهانی و رتبه بالاست.

اقامت کشور آلمان به 2 دسته موقت و دائم تقسیم می­‌گردد که بدین صورت است:

 • راه اقامت موقت این کشور محدود به تحصیل، شرکت در دوره‌های زبان آلمانی، تحصیل و اقامت‌های کاری محدود و سایر می‌­گردد.
 • مجوز اقامت دائم این کشور به افرادی که حداقل به مدت 5 سال در این کشور متعهد به زندگی و کار نموده باشند تعلق می‌گیرد.

راه های مهاجرت به آلمان

راه های مهاجرت به آلمان

در بخش زیر شما می‌توانید جزئیات راه‌های مهاجرت به آلمان و روش‌های آن را به صورت کامل از صفر تا صد مطالعه کنید.

مهاجرت تحصیلی به آلمان

آلمان کشوری صنعتی و ثروتمند می‌باشد، که امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین‌الملی فراهم کرده است. این کشور، همواره یکی از انتخاب‌های افرادی است که مایلند در اروپا تحصیلات خود را ادامه دهند. شایان ذکر است که، شرایط تحصیل رایگان در اتریش، نروژ و فرانسه نیز وجود دارد.

آیا شما نیز مایل به ادامه تحصیل خود در آلمان هستید؟ آیا می‌دانید پس از اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آلمان، چگونه ویزای تحصیلی کشور آلمان را اخذ نمایید؟ پس با ما تماس بگیرید. کارشناسان برجسته حقوق بین‌الملل در موسسه حقوقی توسعه‌گران مهر شیراز، با سال‌ها تجربه در زمینه اخذ ویزاهای تحصیلی، شما را در این راه هدایت و راهنمایی می‌نمایند. مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل، یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به این کشور است.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در مقاطع مختلف

تحصیل در آلمان

به طور خلاصه می‌توان گفت، تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی به زبان المانی است و متقاضی نیازمند مدرکی معتبر دال بر اثبات دانش زبان المانی خود می‌باشد. برای رشته‌های مختلف، مدرک زبان مورد نیاز متفاوت خواهد بود. معمولا یکی از دو مدرک B1 یا B2 مورد نیاز است. از دیگر ملزومات تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های المان، قبولی فرد در آزمون سراسری ایران است.

با داشتن این دو شرط، شما می‌توانید وارد کالج‌های کشور المان شده و سپس در دانشگاه به تحصیل بپردازید. مدت تحصیل در این مقطع در دانشگاه‌های المان، 4 ساله است. به طور معمول تحصیل در دانشگاه‌های آلمان، رایگان یا همراه با هزینه‌های اندک می‌باشد.

مقطع فوق لیسانس آلمان، از پرطرفدارترین مقاطع تحصیلی در این کشور است. امکان تحصیل در این مقطع، هم به زبان انگلیسی و هم زبان المانی در اکثر رشته‌ها وجود دارد. تحصیل در دانشگاه‌های المانی زبان و دانشگاه‌های انگلیسی زبان با هزینه‌ای بسیار اندک، امکان‌پذیر است. متقاضی باید دارای مدرکی باشد که توانایی او را در زبان انگلیسی و یا المانی به اثبات برساند. این امر با ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5 به بالا و یا B2 المانی ممکن است.

برای تحصیل در مقطع دکتری در کشور آلمان، اولین شرط یافتن یک استاد راهنماست. اگر متقاضی بتواند پس از برقراری ارتباط با اساتید دانشگاه مورد نظر، استادی را متقاعد نماید می‌توان گفت پذیرش خود را اخذ کرده است. لازمه این امر آن است که، فرد متقاضی ضمن برخورداری از دانش زبان، رزومه تحصیلی قوی نیز داشته باشد.

مدارک لازم جهت دریافت پذیرش از دانشگاه‌های آلمان

متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های مختلف کشور آلمان، باید پیش از اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی از دانشگاه مقصد خود پذیرش یا دعوتنامه تحصیلی را دریافت کنند. اعزام دانشجو به آلمان، نیازمند ارائه مدارکی است. این مدارک ممکن است برای دانشگاه‌های مختلف(University) و یا مقاطع تحصیلی کارشناسی(Undergraduate)، کارشناسی ارشد(Masters) و دکترا(Doctorate) متفاوت باشند. بنابراین پیش از ارسال مدارک خود، شرایط را بسنجید و طبق آن گواهی‌ها را تهیه نمائید. شما می‌توانید مدارک مورد نیاز را در بخش ملزومات پذیرش(Admission Requirements)، وبسایت اصلی دانشگاه مورد نظر، بررسی کنید.

البته نکته‌ای وجود دارد. برخی از مدارک در شرایط عمومی ثابت هستند و شامل تمامی افراد می‌شوند. دقت داشته باشید که ددلاین و زمان ارسال مدارک هر دانشگاه با دیگری متفاوت است. در صورت بروز مشکل حین ارسال مدارک و زمان آن، می‌تواند باعث رد درخواست پذیرش شما شود.

مدارک مورد نیاز برای مقطع کارشناسی

به طور معمول، متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی، باید پیش از ورود به دانشگاه دوره کالج را بگذرانند. این دوره یک سال طول می‌کشد و در آن برخی پیش‌نیازها به همراه زبان آلمانی به آن‌ها آموزش داده می‌شود. در صورتی که متقاضیان محترم تحصیل در مقطع کارشناسی آلمان، یک سال تحصیلی خود را در یکی از دانشگاه‌های کشور خود گذرانده‌اند یا دارای مدرک کاردانی هستند، نیازی نیست تا در دوره یک ساله کالج کشور آلمان شرکت کنند. البته این افراد باید گواهی معتبر زبان آلمانی را نیز ارائه دهند؛ زیرا کشور آلمان به این موضوع بسیار اهمیت می‌دهد. همچنین اکثریت دوره‌ها و برنامه‌ها(Program)، به زبان آلمانی آموزش داده می‌شوند. تحصیل دوره کارشناسی در کشور آلمان، 3 الی 4 سال به طول خواهد انجامید.

شرح مدارک

در بخش زیر، شما می‌توانید مدارک لازم جهت اپلای مقطع کارشناسی را مشاهده نمائید:

 • کپی گذرنامه معتبر دارای اعتبار
 • ترجمه رسمی مدرک دیپلم و ریزنمرات دبیرستان به زبان آلمانی
 • قبولی در کنکور و دانشگاه سراسری(کارشناسی روزانه یا شبانه)
 • مدرک زبان آلمانی معتبر
 • رزومه کامل تحصیلی
 • انگیزه‌نامه تحصیلی
 • سند تمکن مالی(گواهی که نشان دهد شما از پس تمامی مخارج خود در کشور آلمان برمی‌آیید)

مدارک لازم جهت دریافت پذیرش در کالج‌های آلمان

کالج‌های آمادگی و پیش‌نیاز دانشگاه که قبل‌تر به آن اشاره شد نیز نیاز به دریافت پذیرش دارد. شما برای دریافت پذیرش این کالج‌ها باید مدارک خود را ارسال نمائید. دو مورد بسیار مهم جهت ورود به کالج‌های آمادگی، ترجمه مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی گواهی معتبر زبان آلمانی(حداقل سطح B2) است. در بخش زیر، می‌توانید مدارک مورد نیاز پذیرش در کالج‌های آمادگی را مشاهده می‌کنید:

 • ترجمه آلمانی و رسمی مدرک دیپلم و ریزنمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی
 • رزومه تحصیلی
 • انگیزه‌نامه تحصیلی
 • گواهی معتبر زبان آلمانی
 • کپی گذرنامه دارای اعتبار
 • سند تمکن مالی

مدارک مورد نیاز برای مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، می‌توانند به دو صورت تحصیل خود را ادامه دهند.

 1. متوالی: تحصیل کارشناسی ارشد به صورت متوالی، این امکان را به دانشجویان می‌دهد تا در رشته‌ای که قبلا آن را در مقطع کارشناسی تحصیل نموده‌اند، به یادگیری بپردازند. این نوع تحصیل رایگان خواهد بود.
 2. غیرمتوالی: این گزینه صرفا به رشته تحصیلی افراد در دوره کارشناسی محدود نمی‌شود. با ورود به مقطع ارشد از این طریق، شما می‌توانید مهارت‌های جدیدی را آموزش ببینید. هزینه هر نیم سال تحصیل ارشد به صورت غیرمتوالی، در حدود 500 یورو خواهد بود. البته ممکن است این هزینه در برخی از دانشگاه‌ها اندکی بیشتر یا کم‌تر نیز باشد.

شرح مدارک

مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور آلمان، حداکثر 2 سال است. به این معنا که شما می‌توانید زودتر از موعد تعیین شده، تحصیل خود را به اتمام برسانید. در بخش زیر، می‌توانید مدارک مورد نیاز برای اپلای در مقطع کارشناسی ارشد را مشاهده نمائید:

 • مدرک ترجمه شده دیپلم و ریزنمرات درسی
 • ترجمه مدرک پیش دانشگاهی
 • ترجمه مدرک دوره کارشناسی و ریزنمرات درسی آن دوره
 • گواهی معتبر زبان خارجی(آلمانی یا انگلیسی)
 • رزومه کامل تحصیلی
 • انگیزه‌نامه
 • توصیه‌نامه از استادان
 • کپی گذرنامه دارای اعتبار
 • سند تمکن مالی

مدارک مورد نیاز برای مقطع دکترا

میانگین زمانی که تحصیل دکترا در کشور آلمان طول می‌کشد، بین 3 تا 5 سال است. البته شما باید رشته و زمینه تحقیقات خود را نیز در نظر بگیرید. تحصیل در مقطع دکترا در آلمان، دو مزیت بزرگ دارد. اولین مزیت آن، این است که شما می‌توانید به صورت رایگان تحصیل خود را انجام دهید. مزیت دوم نیز این است که، شما مجبور به یادگیری زبان آلمانی نخواهید بود، در واقع شما می‌توانید با زبان انگلیسی نیز دروس خود را فراگیرید. در کشور آلمان، دانشجویان دکترا در اکثریت دانشگاه‌ها، حقوق ثابتی را از موسسه آموزش عالی خود دریافت خواهند کرد که به آن‌ها در تحقیقات و زندگی کمک می‌کند.

شرح مدارک

در بخش زیر، مدارک مورد نیاز اپلای در مقطع دکترای آلمان را مشاهده می‌کنید:

 • ترجمه ریزنمرات مقاطع قبلی(دبیرستان، پیش‌دانشگاهی، کارشناسی و کارشناسی ارشد)
 • ترجمه گواهی تحصیلی(مدرک) مقاطع تحصیلی قبلی
 • انتشار مقاله در زمینه تحصیلی مورد نظر
 • نوصیه‌نامه تحصیلی از استادان دانشگاه
 • انگیزه‌نامه(شرح هدف تحصیلی)
 • رزومه تحصیلی و کاری(CV)
 • پروپوزال
 • گواهی زبان معتبر آلمانی

دانشگاه‌های آلمانی، عموما جهت بررسی مدارک متقاضیان، مقداری هزینه از آن‌ها دریافت می‌کنند. به این مقدار هزینه فی(Application fee) گفته می‌شود. ممکن است این هزینه در دانشگاه‌های متفاوت سراسر آلمان، متغیر باشد.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت

مهاجرت به آلمان و سرمایه گذاری

کشور آلمان به عنوان صنعتی‌ترین کشور اروپا، امکان جذب سرمایه‌های خارجی را به بهترین نحو ممکن فراهم نموده است. رشد بالای اقتصادی، امنیت اقتصادی، صنایع بزرگ و پیشرفته، زیرساخت‌های قوی و …. آلمان را به جذاب‌ترین کشور اروپا برای سرمایه‌گذاری تبدیل نموده است. این امر چه در مورد سرمایه‌گذاران اروپایی و چه سرمایه‌گذاران خارج از اروپا صادق است. سرمایه‌ گذاری در آلمان از راه‌های مختلف امکان‌پذیر است. در زیر به تعدادی از آن‌ها به صورت مختصر پرداخته‌ایم.

طبق قوانین سرمایه‌گذاری در آلمان، برای سرمایه‌گذاری سبک یا ثبت شرکت در کشور آلمان شما نیاز دارید یک طرح اقتصادی یا Business plan ارائه دهید. این طرح باید در کشور المان قابلیت اجرا داشته باشد. از طرف دیگر این طرح باید به گونه‌ای باشد که، امکان سودآوری آن وجود داشته باشد و متقاضی ثبت شرکت در آن حوزه، دارای تجربه کاری باشد.

هزینه لازم برای ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان

حداقل هزینه مورد نیاز سرمایه‌گذاری در آلمان برای ثبت شرکت، 25000 یورو می‌باشد. با این میزان سرمایه شما می‌توانید یک شرکت با مسئولیت محدود در المان تاسیس نمایید که حداقل تعداد اعضای آن یک نفر است. نوع دیگری از شرکت‌های قابل تاسیس در المان شرکت سهامی است، که به حداقل سرمایه‌ای 50،000 یورویی نیاز دارد. امکان ثبت انواع دیگری از شرکت‌ها مانند تاسیس شعبه‌ای از یک شرکت اصلی خارج از آلمان، در خاک المان نیز وجود دارد که شرایط و ضوابط خود را دارا می‌باشد.

مزایای ثبت شرکت در آلمان

با ثبت شرکت در آلمان شما اجازه بازگشایی حساب بانکی در کل قاره اروپا را خواهید داشت. علاوه بر این امر، می‌توانید به تجارت و معامله با همه کشورهای دنیا نیز بپردازید. امکان تحصیل رایگان و برخورداری از خدمات درمانی رایگان از دیگر مزایای این روش مهاجرت به کشور آلمان است، که برای شخص متقاضی، همسر و فرزندان کمتر از 18 سال او وجود دارد.

البته امکان سرمایه‌گذاری با مبالغ بالاتر همچون 250.000 یورو، 500.000 یورو و 1.000.000 یورو نیز در المان وجود دارد که هر کدام شرایط و ضوابط خاص خود را دارند. البته شایان ذکر است که، سرمایه‌گذاری در تمام مناطق دنیا با ریسک همراه است. سعی کارشناسان ما بر این است که، شرایط مهاجرت به آلمان با ریسک کمتری را برای متقاضیان عزیز فراهم نماییم تا پس از ورود به کشور مورد نظر با شناخت کافی خود به سرمایه‌گذاری بپردازند. درباره کشور آلمان، استفاده از دیگر روش‌های مهاجرتی نظیر دریافت پذیرش مقاطع مختلف تحصیلی در المان و یا اخذ ویزای کار این کشور بسیار راحت‌تر است.

مهاجرت کاری به آلمان و اخذ ویزا

مهاجرت کاری به آلمان

لازمه دریافت ویزای کار آلمان آن است که، متقاضی دارای پیشنهاد شغلی معتبری از کشور مورد نظر خود باشد. آگهی شغلی که بتواند این پیشنهاد را برای فرد فراهم کند، باید 3 ماه در کشور مورد نظر آگهی شود. اگر این کشور عضو اتحادیه اروپا باشد، باید 3 ماه نیز در اتحادیه اروپا آگهی شود. اگر از اشخاصی که اجازه کار در اروپا دارند، کسی نتوانست این کار را برعهده بگیرد کارفرما می‌تواند استخدام بین‌المللی داشته باشد.

باید گفت داشتن چنین پیشنهاد شغلی معمولا دشوار است. اگر کشوری با کمبود نیروی کار در رشته‌های مختلف مواجه شود، می‌تواند این شرط را کنار بگذارد. آن‌گاه مجوز ورود نیروهای جوان و متخصص برای یافتن کار صادر می‌شود. کشور آلمان در حال حاضر برای متخصصان در رشته‌های الکترونیک، الکتروتکنیک، صنایع، مکانیک، IT و غیره ویزای جستجوی کار صادر می‌کند.

شرایط و مزایای ویزای کار آلمان

طول مدت این ویزا 6 ماهه است. این بدان معنی است که، شما فرصت 6 ماهه‌ای برای یافتن کار در اختیار خواهید داشت. درآمد متوسط یک مهندس در آلمان حدودا 30.000 تا 50.000 یورو در سال می‌باشد. به همین علت، دریافت این ویزا مورد نظر بسیاری از افراد است. اگر شما نیز متقاضی دریافت این ویزا هستید، با ما تماس بگیرید، تا از مشاوره تخصصی توسط کارشناسان حقوق بین‌الملل در موسسه حقوقی توسعه‌گران مهر برخوردار شوید.

از دیگر شرایط دریافت ویزای کار آلمان آن است که، متقاضی دارای سن مناسب، مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی و سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود باشد. بدیهی است که، تسلط بر زبان آلمانی یا انگلیسی نیز از شروط لازم برای دریافت این ویزا و در مرحله بعد یافتن کار مناسب است. لازم به ذکر است، شما با دریافت این ویزا و 4 سال کار کردن در آلمان می‌توانید به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید.

از دیگر مزایای ویزای کار آلمان آن است که، اگر درآمد شما بیش از 3000 یورو در ماه باشد واجد شرایط دریافت بلو کارت آلمان خواهید شد. از مزایای این کارت می‌توان به امکان کار، تحصیل و زندگی در اکثر کشورهای اتحادیه اروپا اشاره کرد. همچنین امکان اخذ اقامت دائم در مدت زمان کوتاه‌تری را برای فرد و خانواده‌اش ایجاد می‌کند.

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

ازدواج با اتباع یک کشور، همواره یکی از روش‌های اخذ اقامت و تابعیت آن کشور است. کشور آلمان نیز از این قاعده تبعیت می‌کند. طبق قوانین ازدواج در آلمان و از جمله شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج این است که، اگر شما به عنوان یک خارجی با شخصی که تابعیت کشور آلمان را دارد و به عبارت دیگر یک آلمانی است ازدواج نمایید، می‌توانید به اقامت کشور آلمان و پس از آن به تابعیت این کشور دست پیدا کنید.

شرایط مهاجرت از طریق ازدواج

در قدم اول، شرط مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج این است که، شخص تبعه المان باید اثبات نماید دارای درآمد کافی برای تامین زندگی خود و همسرش می‌باشد و برای تامین هزینه‌های زندگی خود نیازی به کمک‌های دولتی ندارد. از طرف دیگر طبق قانون ازدواج در آلمان، شخص متقاضی ازدواج با تبعه آلمان باید زبان المانی را حداقل تا سطح A1 فراگرفته باشد. پس از ازدواج و ثبت قانونی آن؛ متقاضی دریافت ویزا باید به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه نماید و مدارک ثبت ازدواج و تقاضای خود را برای دریافت ویزای ازدواج ارائه کند.

پس از بررسی مدارک، صحت آن‌ها باید مورد تایید قرار گیرد. همچنین مدارک شغلی و درآمدی شخص آلمانی نیز باید کفایت نماید. سپس ویزای ازدواج صادر می‌شود. با صدور ویزای ازدواج آلمان، شما می‌توانید وارد کشور المان شده و در این کشور اقامت داشته باشید. همچنین امکان کار و یا تحصیل رایگان برای شما وجود دارد. ضمن آنکه با اقامتی 3 ساله در خاک آلمان، می‌توانید به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید.

تابعیت دوگانه در کشور آلمان

شهروندان غیر اتحادیه اروپا که قصد اخذ شهروندی آلمانی را دارند، معمولا شهروندی قدیمی آن‌ها حذف می‌شود. البته استثنائاتی برای شهروندان کشورهایی که دولت آن‌ها اجازه نمی‌دهد شهروندی خود را پس از تابعیت حذف کنند(به عنوان مثال: آرژانتین، بولیوی، برزیل و کاستاریکا)، وجود دارد.

کشورهایی که از لحاظ قانونی آزادتر هستند مانند: جمهوری دومینیکن، اکوادور، گواتمالا، هندوراس، مکزیک، نیکاراگوئه و اروگوئه، اجازه می‌دهند که شهروندی قبلی افراد از هویت‌نامه آن‌ها پاک شود. در صورتی که فرآیند واگذاری بیش از حد دشوار باشد، مثلا در پرونده‌هایی که افراد مقیم کشورهایی چون: افغانستان، الجزایر، آنگولا، اریتره، ایران، عراق، لبنان، لبنان، تایلند، تونس و آمریکا می‌باشند، چشم‌پوشی از شهروندی قدیمی به معنی مضرات فراوانی برای فرد خواهد بود.

شرایط دریافت تابعیت دوگانه

اگر یک شهروند آلمانی، شهروندی غیر رسمی یا غیر سوئیسی را با اجازه (Beibehaltungsgenehmigung) از دولت آلمان به دست آورد(به عنوان مثال: روابط نسبی موجود، اموال در آلمان یا در کشور دیگر، در صورتی که اشغال خارجی نیاز به شهروندی خانگی داشته باشد). اکتساب داوطلبانه یک شهروند غیر اروپایی یا غیر سوئیسی بدون اجازه، معمولا به معنی از دست دادن اتوماتیک شهروندی آلمان است. اگر تابعیت دیگر یکی از کشورهای عضو دیگر اتحادیه اروپا یا سوییس باشد و یا اگر تابعیت دوگانه در بدو تولد به دست آید، مجوز لازم نیست.

اگر فرزندی که یکی از والدین او آلمانی است و دیگری خارجی، در کشوری غیر از آلمان به دنیا بیاید، دارای تابعیت هر دو کشور خواهد بود. البته در صورتی که، حداقل یکی از والدین او دارای مجوز اقامت دائم آلمان به مدت 3 سال باشد. البته، تابعیت کامل پس از 8 سال زندگی فرزند در کشور آلمان به او تعلق می‌یابد.

مزایا و معایب زندگی در آلمان

اقتصاد کشور آلمان، از مزایای بسیاری مثل نیروی کار باتجربه و متخصص، سرمایه فراوان، فساد کم و نوآوری زیاد برخوردار می‌باشد. اقتصاد آلمان رتبه اول قاره اروپا را دارد و این کشور جزو بزرگترین تولیدکننده‌ها است. تولیدات ناخالص در آلمان شامل خدمات، صنعت و کشاورزی می‌باشد. نیروی کار در کشور آلمان، بسیار کم است. به همین دلیل مهاجرت به آلمان از طریق کار همیشه با موفقیت رو به رو می‌شود.

هزینه زندگی در آلمان ماهیانه نزدیک به 1414 دلار است. این میزان 1.48 برابر از میانگین هزینه زندگی در کشورهای جهان بیشتر است؛ با این وجود علاقه‌مندان به تحصیل در آلمان همچنان بسیارند. همچنین این سرزمین اروپایی، چهارمین کشور برتر برای زندگی در بین تمامی کشورهای دنیا است. درآمد افراد در آلمان بسیار بالا بوده و برای زندگی به صورت فردی یا خانوادگی کاملا رضایت‌بخش است. میانگین حقوق هر فرد پس از محاسبه و کسر مالیات، نزدیک به 2900 دلار است، که این درآمد برای مدت 2 ماه هزینه‌ها را پوشش می‌دهد.

هزینه زندگی در آلمان

هزینه زندگی در آلمان

هزینه زندگی در آلمان به صورت میانگین، ماهیانه 1.414 دلار است که 1.48 برابر گران‌تر از میانگین جهانی است. آلمان از نظر هزینه زندگی در بین 197 کشور، در رتبه 32 و در بین بهترین کشورها برای زندگی، در رتبه سیزدهم قرار دارد. میانگین حقوق پس از کسر مالیات در آلمان 2.865 دلار است، که برای تامین هزینه‌های زندگی به مدت 2 ماه کافی خواهد بود. به طور متوسط ​​برای تامین هزینه‌های زندگی خود در آلمان به حداقل 861 یورو در ماه (حدود 1.002 دلار آمریکا) و حداکثر 10.332 یورو در سال (حدود 12.024 دلار آمریکا) نیاز دارید. قیمت غذا، اقامت، قبوض، لباس و سرگرمی اساساً مطابق با میانگین اتحادیه اروپا است و بیشتر به سبک زندگی شما بستگی دارد.

اگرچه قیمت‌ها به طور پیوسته در حال افزایش هستند، آلمان همچنان یکی از مقرون به صرفه‌ترین کشورهای اروپایی برای زندگی است. مهاجران می‌توانند انتظار داشته باشند که، حدود 40٪ از حقوق خود را برای اجاره منزل هزینه کنند. مونیخ، فرانکفورت و کلن، گران‌ترین شهرهای آلمان هستند. قیمت مسکن در مونیخ گران‌ترین قیمت در کل کشور است. در بخش زیر، می‌توانید هزینه‌های زندگی و مهاجرت به آلمان را به جزئیات مشاهده کنید.

هزینه‌هابرای یک نفربرای یک خانواده 4 نفره
کل هزینه‌ها+اجاره منزل$1414$3471
کل هزینه‌ها بدون اجاره منزل$668$2094
اجاره و تاسیسات$746$1377
غذا و خوراک$407$1084
حمل و نقل$124$332

شما می‌توانید ریزهزینه‌های دیگر را در بخش زیر مطالعه کنید. این میانگین هزینه‌ها، بر اساس جمعیت کشور آلمان محاسبه شده‌اند و در زمینه خوراک، حمل و نقل، تاسیسات منزل و اجاره و… هستند.

هزینه خوراک

نهار
$11.8
شام در رستوران
$52.6
غذای فست فود
$9.33
نوشیدنی
$4.16
قهوه$3.37

هزینه حمل و نقل

بلیط حمل و نقل عمومی
$3.26
بلیط حمل و نقل عمومی ماهیانه
$80.1
تاکسی
$23
بنزین/گاز$1.66

هزینه اجاره و خرید منزل

آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر
$702
آپارتمان 1 خوابه ارزان
$532
 آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر
$1407
 آپارتمان 3 خوابه ارزان$1049
قیمت آپارتمان برای خرید در مرکز شهر$5429

هزینه‌های متفرقه

1 لیتر شیر
$1.03
نیم کیلوگرم نان
$1.55
1 کیلوگرم برنج
$2.07
12 تخم مرغ
$2.83
1 کیلوگرم پنیر$11

سوالات متداول شما در مورد مهاجرت به آلمان

در بخش زیر سوالات متداول کاربران را مشاهده می‌کنید. پاسخ سوال خود درباره مهاجرت به آلمان را با موسسه مهاجرتی اصطهباناتی بیابید.

هزینه مهاجرت به آلمان چقدر است؟

راه‌های مختلفی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد. با توجه به راهی که برای مهاجرت انتخاب می‌کنید، هزینه آن مشخص می‌شود.

هزینه اجاره در آلمان چقدر است؟

میانگین قیمت خانه در آلمان، از 300 یورو تا 800 یورو برای یک اتاق در محل اقامت مشترک و از 500 یورو تا 1200 یورو برای یک آپارتمان یک خوابه متغیر خواهد بود. متوسط کلی قیمت اجاره برای یک آپارتمان یک خوابه 700 یورو است.

چه شرایط سنی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد؟

محدودیت سن طبق روشی که برای مهاجرت به این کشور انتخاب می‌کنید، مشخص می‌شود. به عنوان مثال: برای مهاجرت از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی بهتر است تا سن 24 سالگی اقدام فرمایید. همینطور برای سایر روش‌های مهاجرتی این قضیه وجود دارد.

سریع‌ترین راه برای اخذ تابعیت آلمان پس از مهاجرت به این کشور چیست؟

ویزای جستجوی کار آلمان و پناهندگی، از سریع‌ترین راه‌های اخذ تابعیت آلمان پس از مهاجرت به این کشور هستند.

برای زندگی آسوده در آلمان، چقدر سرمایه نیاز است؟

افراد از سال 2022، به حدود 861 یورو در ماه برای پوشش هزینه‌های زندگی خود در آلمان نیاز خواهند داشت. شما به طور متوسط ​​برای پوشش هزینه‌های زندگی در آلمان، به حدود 861 یورو در ماه (حدود 1002 دلار آمریکا) یا 10332 یورو در سال (حدوداً 12024 دلار آمریکا) نیاز دارید.

مهم‎‌ترین قانون مهاجرت به آلمان در سال 2022 چیست؟

یکی از ویژگی‌هایی که در سال 2022 در کشور آلمان ایجاد خواهد شد صدور ویزای جستجوی کار در کشور آلمان است. با استفاده از ویزای جستجو کار در آلمان به متخصصان اجازه داده می‌شود که برای پیدا کردن شغل مورد نظر خود تا شش ماه در کشور آلمان سکونت کرده و شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. ارائه مدرک تحصیلی و تخصی برای مهاجرت کاری به کشور آلمان ضروری است؛ اما با این ویژگی جدید شما می‌توانید بدون نیاز به مدرک خاص و تخصصی شغل مناسب خود را پیدا کنید. با پیدا کردن شغل مورد نظر خود دیگر نیازی به  ارائه مدرک نیست و می‌توانید در کشور آلمان اقامت کنید.

میانگین هزینه زندگی در آلمان چقدر است؟

هزینه زندگی در آلمان به صورت میانگین تا 1400 دلار خواهد بود.

تماس با موسسه اصطهباناتی

شما می‌توانید از طریق شماره‌های زیر، با شعب مختلف موسسه اصطهباناتی تماس بگیرید و از مشاوره بهره‌مند شوید.

دفتر تهران: بلوار آیت آلله کاشانی، نبش رامین شمالی، ساختمان رامین (پلاک 40)، طبقه 5

تماس: 02144023612

دفتر شیراز: خیابان عفیف آباد، نبش کوچه 6، پلاک 5، طبقه اول و دوم

شماره تماس: 07136292310

دفتر مشهد: احمد آباد، ابتدای خیابان رضا، ساختمان هتل سیبرگ، طبقه 3، واحد 306

تماس: 05191009797

دفتر رشت: چهار راه صابرین، نبش خیابان گلسار، برج پاسارگاد طبقه 6 واحد 161

تماس : 01332133082

474 دیدگاه برای “مهاجرت به آلمان (صفر تا صد شرایط و راه های مهاجرت 2022) – موسسه اصطهباناتی

 1. سپیده گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  میخاستم بدونم اگر معدل دیپلمم بالای ۱۹ باشه و مدرک b2 زبان آلمانی رو داشته باشم میتونم از طریق ویزای تحصیلی به آلمان مهاجرت کنم و پزشکی بخونم؟
  یا حتما باید توی کنکور پزشکی بیارم ک بتونم اونجاهم پزشکی بخونم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، امکان تحصیل در کالج های پزشکی آلمان وجود دارد.

 2. دلارام گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه امسال کنکور دادم ولی چون میخواستم پشت کنکور بمونم انتخاب رشته نکردم معدل دیپلمم ۳۰/ ۱۸ هستش سوالم اینکه چون انتخاب رشته نکردم و قبولی دانشگاه نخواهم داشت نمیتونم برای رشته پزشکی یا دندون اقدام کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   با قبولی در کنکور سراسری ایران می توانید برای کالج های پزشکی و دندانپزشکی اقدام نمایید.

 3. مهدی گفت:

  سلام وقت بخیر من فوق لیسانس حقوق خصوصی هستم چند سوال داشتم
  آیا من می توانم با خواندن فوق لیسانس حقوق در آلمان وکیل شوم یا باید حتما کارشناسی در آنجا بخوانم؟
  آیا می توانم با اینکه رشتم حقوق است کارشناسی ارشد علوم سیاسی بگیرم یا باید حتما کارشناسی در آنجا بخوانم؟در صورت خواندن علوم سیاسی آیا در آلمان می توانم کاری مرتبط با این رشته برای خود پیدا کنم؟
  ممنون میشم پاسخ من را بدهید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بهتر است رشته حقوق را در خود کشور آلمان بگذرانید.

 4. پارسا گفت:

  سلام وقت بخیر.
  بنده 38 سال دارم. مدرک کارشناسی مهندسی متالورژی و بدون سابقه کاری مرتبط. متاهل هستم. آیا امکان مهاجرت از هر طریقی هست یا خیر؟
  امکان مهاجرت تحصیلی با این سن رو دارم یا خیر؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بهترین روش مهاجرت به آلمان برای شما جست و جوی کاری می باشد.

 5. حدیث گفت:

  سلام وقت تون بخیر
  من دارای مدرک لیسانس صنایع غذایی هستم و دارای مدرک زبان آلمانی و قدم اینه که در رشته پزشکی در آلمان تحصیل کنم سوالم اینه که من میتونم در کنار تحصیل در رشته پزشکی در رشته صنایع غذایی کار کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   کشور آلمان اجازه کار حین تحصیل را به شما می دهد.

 6. بهروز گفت:

  سلام من ۳۰ سال دارم کارشناسی حسابداری من بستگان نزدیکم آلمان هستن پسر عمه هام و رستوران دارن چطور میتونم برای مهاجرت ب آلمان اقدام کنم و زبان المانی هم در سطح b1 دارم با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   از طریق بستگان خود می توانید قرارداد کاری دریافت نمایید و با قرارداد کاری به سفارت برای دریافت ویزای کاری اقدام نمایید.

 7. آیا میشه ما ارشد رتبه خیلی خوب بیاریم و بعد از قبولی در کنکور ارشد با رتبه خوب مدارک قبولی مثلا قبولی در رشته روانشناسی بالینی مقطع ارشد از دانشگاه تهران رو از سازمان سنجش براشون بفرستیم و همون رشته رو یعنی روانشناسی بالینی رو در مقطع ارشد در آلمان ادامه بدیم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام و احترام
   بله، قبولی شما در دانشگاه های دولتی ایران بسیار کمک کننده برای ادامه تحصیل و اخذ پذیرش در آلمان می باشد.

 8. رضا گفت:

  سلام‌ و عرض وقت بخیر،بنده در حوزه ی دیتیلینگ خودرو فعالیت میکنم،آیا امکان‌ مهاجرت وجود داره با داشتن این تخصص؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در صورت ارائه مدرک زبان آلمانی و داشتن شرایط سنی مناسب می توانید از طریق دوره های اوسبیلدونگ و یا جست و جوی کار اقدام نمایید.

 9. آیدا گفت:

  با سلام 19 سال سن دارم ترم 4 معماری هستم و معدلم بالای 18 است میتونم برای اقامت تحصیلی در مقطع کارشناسی درخواست بدم یا بهتره 2 سال دیگه که لیسانسمو گرفتم واسه کارشناسی ارشد درخواست بدم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   در صورتیکه دانشگاه تحصیلی شما دولتی باشد می توانید ترم 4 نیز اقدام نمایید.

 10. مهان گفت:

  سلام
  من دانشجوی ترم آخر کارشناسی در تهران هستم و معافیت تحصیلی تا آخر سال آینده دارم. میخواستم بدونم ک برای آوسبیلدونگ حتما نیاز به پایان خدمت دارم یا اینکه میتونم تا قبل از تموم شدن اعتبار معافیت تحصیلیم ، ویزا بگیرم برم ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   وضعیت معافیت تحصیل شما برای خروج از کشور نیاز است و در صورتیکه مدرک زبان داشته باشید سریعتر می توانید ویزای مربوطه را دریافت نمایید.

 11. کورش گفت:

  سلام من کلاس دوازدهم (پیش دانشگاهی) رشته ی کامپیوتر هستم آیا از چه طریقی میتونم به آلمان مهاجرت کنم؟؟؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل در کالج های آلمان بهترین گزینه برای شما می باشد. برای شرکت در این کالج ها نیاز به ارائه مدرک زبان آلمانی دارید.

 12. وحیدرضا گفت:

  سلام ،من مقطع کارشناسی عمران هستم و تقریبا سه سال از تحصیلم گذشته ولی به دلیل مشکلاتی هنوز سه سال دیگه دارم و عملا کارشناسیم رو ۶ ساله میگیرم.حالا اگه بخوام الان انصراف از تحصیل بدم و مهاجرت کنم ،راهی هست که کارشناسیم رو اونجا از اول ادامه بدم یا برم های فنی رو بگذرونم و درخواست ویزای جستجوی کار بدم؟!چیکار کنم بهتره؟!متشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تحصیل در آلمان بستگی به معدل دیپلم، سن و تسطل زبانی شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما جهت ارائه مشاوره کافی نمی باشد.

 13. amirmohammad گفت:

  سلام ببخشین من دوره کارشناسی اموزش زبان هستم ولی میخوام برم المان و این دوره و دوره های بعدشو بگذرونم،دانشگاهای خوب المان برای این رشته رو میتونین معرفی کنین؟و اینکه بنظرتون اگه اونجا دوره کارشناسی رو بگذرونم پیدا کردن کار برام راحت تره تا اینکه با جاب افری برم؟و اینکه حتما نیازبه مدرک المانی دارم حتی اگه ایلتس نمره خوب بیارم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   مشخصا افرادی که از دانشگاه های آلمان فارغ التحصیل می شوند، شانس پیدا کردن کار بیشتری را دارند. روش های مهاجرتی آلمان مانند کاری و تحصیلی نیاز به ارائه مدرک زبان دارید.

 14. تقوی گفت:

  با سلام و احترام
  بنده 38 سال سن دارم. متاهل. کارشناس ارشد عمران. 13 سال سابقه کار و بیمه و کارمند رسمی (دولتی). فاقد مدرک زبان. برای اخذ ویزای کار لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   ویزای جست و جوی بهترین روش اقدامی برای شما می باشد. در نظر داشته باشید که برای دریافت این نوع ویزا نیاز به ارائه مدرک زبان آلمانی دارید.

 15. شیما گفت:

  با سلام همسرم دارای سابقه بیمه ۱۰ ساله و در کار فنی مهارت بالایی دارن.از چه طریق میشه در جستجوی کار باشه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   ویزای جست و جوی کاری آلمان ویزای 6 ماه حضور در این کشور را به شما می دهد تا مستقیما در بازار کار این کشور جست و جوی خود را انجام دهید.

 16. سهیلا گفت:

  سلام حال شما
  من 24 سالمه. فوق لیسانس IT هستم. میخوام به آلمان مهاجرت کنم شایدم یه کشور دیگه اما ترجیحا آلمان. نمیدونم برای من از طریق کار مناسبه یا تحصیل که بخوام مهاجرت کنم به کشور آلمان. لطفا یه راهنمایی بکنید. کدوم مسیر راحت تر و به درد بخور تره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   به شما توصیه می کنیم با توجه به شرایط سنی و مدرک تحصیلی خود، در صورتیکه مدرک زبان آلمانی داشته باشید از طریق دوره های اوسبیلدونگ اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس حاصل نمایید.

 17. Armita گفت:

  سلام وقت شما بخیر
  من ۱۶ سالمه و دهم انسانی هستم. یه سوالی داشتم ممنون میشم جواب بدین.
  بنظر شما رشته انسانی برای دانشگاه در آلمان رشته خوبیه؟
  من حدودا ۲ سال دیگه کنکور دارم و اگه قبول بشم میتونم برای تحصیل دانشگاه برم آلمان؟ با توجه به شرایطی که گفتیم!

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام دوست عزیز، بله رشته انسانی در تمامی دانشگاه‌های آلمان ارائه میشه. شما میتونین به راحتی برای تحصیل خودتون اقدام کنین.

 18. نسترن گفت:

  سلام، برای مهاجرت به آلمان چه شرایط سنی لازم هست؟ و هزینه‌اش چقدر میشه حدودا؟

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام، شرایط مهاجرت به آلمان در این مطلب به صورت کامل توضیح داده شده میتونین مطالعه کنین. هزینه تحصیل در المان با توجه به دانشگاه، رشته، مقطع و ایالت تحصیلی متفاوت خواهد بود.

 19. ahmad y6 گفت:

  باید برای اخذ ویزای مهاجرت به آلمان هم هزینه‌ای پرداخت کرد؟ باید به صورت حضوری به سفارت بریم که بتونیم مدارک رو ارائه بدیم؟ اگر جواب بدین ممنون میشم.

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام بله برای ویزای مهاجرت به آلمان باید هزینه ای اندک کمتر از 100 یورو پرداخت کنین.

 20. نهال زاهدی گفت:

  اگر برای مهاجرت به آلمان از طریق کار درخواست ویزا بدیم ولی ریجکت بشه، چندبار دیگه فرصت داریم؟ من جاب آفر آلمان می خوام بگیرم برای رشته IT.

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام وقت شما بخیر، شما تا هر چندبار که مایل باشید میتونین برای مهاجرت به آلمان از طریق کار اقدام کنین. هیچ محدودیتی وجود نداره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *