جمهوری فدرال آلمان کشوری وسیع در قلب قاره اروپاست که اکنون به عنوان صنعتی ترین کشور قاره اروپا شناخته می شود. بازار کار مناسب, رشد اقتصادی بالا، ثبات اقتصادی و سیاسی، امکان برخورداری از تحصیل رایگان در اروپا از مواردی است که کشور آلمان را به کشوری جذاب برای مهاجران تبدیل نموده است. ما در این مقاله به بررسی مهاجرت به آلمان و اخذ تابعیت و اقامت آلمان از راه های مختلف را بررسی می کنیم. البته جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون قوانین جدید اقامت، تابعیت و شرایط مهاجرت به آلمان می توانید با مشاوران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تماس حاصل فرمایید.

شرایط مهاجرت به آلمان

برای مهاجرت به آلمان روش های مهاجرتی متعددی وجود دارد که از جمله آنها مهاجرت از طریق دریافت ویزای کار , تحصیل در آلمان , سرمایه گذاری و ثبت در آلمان را نام برد. از آنجایی که مهاجرت امری تخصصی و بسیار حساس است به شما هموطن عزیز توصیه می نماییم قبل از هر اقدامی تمامی جوانب را در مورد کشور مورد نظر و روش مهاجرتی انتخابی بسنجید تا بتوانید انتخابی آگاهانه داشته باشید.

تابعیت رابطه ای سیاسی، معنوی، اقتصادی و اجتماعی میان یک فرد و دولت متبوع اوست. مهم ترین روش اخذ تابعیت تولد است که از دو نظام حقوقی خون یا خاک تبعیت می کند. در سیستم خون به این امر توجه می شود که تابعیت والدین فرزند متولد شده متعلق به کدام کشور است و به فرزند هم همان تابعیت اعطا می شود. اما در سیستم خاک محل تولد فرزند تولد یافته نقش اصلی را در اعطای تابعیت ایفا می کند.

کشور آلمان مانند برخی کشورهای توسعه یافته سیستم خون را به عنوان نظام حقوقی اصلی خود در اعطای تابعیت انتخاب نموده است. این امر بدان معنی است که فرزند یا نوزاد متولد شده در آلمان اگر دارای پدر یا مادری آلمانی باشد از زمان تولد خود تابعیت کشور آلمان را دارا می باشد و تفاوتی نمی نماید که در کدام کشور متولد شده باشد.

حال این سوال پیش می آید که آیا تولد در خاک المان هیچ مزایایی برای فرد ندارد؟ اگر کودکی در خاک آلمان به دنیا بیاید و پدر و مادر او مشخص نباشند و یا دارای تابعیت هیچ کشوری نباشند برای جلوگیری از تولد افراد بی تابعیت، تابعیت کشور آلمان به او اعطا می شود. از طرف دیگر باید گفت بر اساس قانونی که در سال 2000 در کشور آلمان به تصویب رسید کودکانی که بعد از ژانویه 2000 در کشور المان متولد شوند و دارای پدر یا مادری باشند که حداقل به مدت 3 سال اقامت دائم آلمان را داشته باشند و خود کودک 8 سال در کشور آلمان زندگی کند می تواند تقاضای دریافت تابعیت آلمان را بنماید.

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

ازدواج با اتباع یک کشور همواره یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت آن کشور و از شرایط مهاجرت به آلمان است. کشور آلمان نیز از این قاعده تبعیت می کند. طبق قوانین ازدواج در آلمان و از جمله شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج این است که اگر شما به عنوان یک خارجی با شخصی که تابعیت کشور آلمان را دارد و به عبارت دیگر یک آلمانی است ازدواج نمایید می توانید به اقامت کشور آلمان و پس از آن به تابعیت این کشور دست پیدا کنید.

در قدم اول پیرامون شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج این است که شخص تبعه المان باید اثبات نماید دارای درآمد کافی برای تامین زندگی خود و همسرش می باشد و برای تامین هزینه های زندگی خود نیازی به کمک های دولتی ندارد. از طرف دیگر طبق قانون ازدواج در آلمان شخص متقاضی ازدواج با تبعه آلمان باید زبان المانی را حداقل تا سطح A1 فراگرفته باشد. پس از ازدواج و ثبت قانونی آن متقاضی دریافت ویزا باید به سفارت آلمان در کشور خود مراجعه نماید و مدارک مثبت ازدواج و تقاضای خود را برای دریافت ویزای ازدواج ارائه می نماید.

پس از بررسی مدارک در صورتی که صحت مدارک مورد تایید قرار گیرد و مدارک شغلی و درآمدی شخص آلمانی نیز کفایت نماید ویزای ازدواج صادر می شود. با صدور ویزای ازدواج آلمان شما می توانید وارد کشور المان شده و در این کشور اقامت داشته باشید. همچنین امکان کار و یا تحصیل رایگان برای شما وجود دارد. ضمن آنکه با اقامتی 3 ساله در خاک آلمان می توانید به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

کشور آلمان به عنوان صنعتی ترین کشور اروپا امکان جذب سرمایه های خارجی را به بهترین نحو ممکن فراهم نموده است. رشد بالای اقتصادی, امنیت اقتصادی, صنایع بزرگ و پیشرفته, زیرساخت های قوی و …. آلمان را به جذاب ترین کشور اروپا برای سرمایه گذاری تبدیل نموده است. این امر چه در مورد سرمایه گذاران اروپایی و چه سرمایه گذاران خارج از اروپا صادق است. سرمایه گذاری در آلمان به طرق مختلف امکان پذیر است که در ذیل به تعدادی از آنها به صورت مختصر پرداخته ایم.

طبق قوانین سرمایه گذاری در آلمان برای سرمایه گذاری سبک یا ثبت شرکت در کشور المان شما نیاز دارید یک طرح اقتصادی یا Business plan ارائه دهید. این طرح باید در کشور المان قابلیت اجرا داشته باشد. از طرف دیگر این طرح باید به گونه ای باشد که امکان سود آوری آن وجود داشته باشد و متقاضی ثبت شرکت در آن حوزه، تجربه کاری داشته باشد.

حداقل هزینه سرمایه گذاری در آلمان مورد نیاز برای این نوع از ثبت شرکت 25000 یورو می باشد. با این میزان سرمایه شما می توانید یک شرکت با مسئولیت محدود در المان تاسیس نمایید که حداقل تعداد اعضای آن یک نفر است. نوع دیگری از شرکت های قابل تاسیس در المان شرکت سهامی است که به حداقل سرمایه ای  50,000 یورویی نیاز دارد. ثبت انواع دیگری از شرکت ها مانند تاسیس شعبه ای از یک شرکت اصلی خارج از آلمان، در خاک المان نیز وجود دارد که شرایط و ضوابط خود را دارا می باشد.

با ثبت شرکت در آلمان شما اجازه بازگشایی حساب بانکی در کل قاره اروپا را بدست خواهید ضمن آنکه می توانید به تجارت و معامله با همه کشورهای دنیا بپردازید. امکان تحصیل رایگان و برخورداری از خدمات درمانی رایگان از دیگران مزایای این روش مهاجرت به کشور آلمان است که برای شخص متقاضی، همسر و فرزندان کمتر از 18 سال او وجود دارد.

البته سرمایه گذاری با مبالغ بالاتر همچون 250,000 یورو، 500,000 یورو، 1,000,000 یورو نیز در المان وجود دارد که هر کدام شرایط و ضوابط خاص خود را دارد. البته شایان ذکر است که سرمایه گذاری در تمام مناطق دنیا با ریسک همراه است و سعی کارشناسان ما بر این است که شرایط مهاجرت به آلمان با ریسک کمتری را به متقاضیان عزیز توصیه نماییم تا پس از ورود به کشور مورد نظر با شناخت کافی خود به سرمایه گذاری بپردازند. درباره کشور آلمان استفاده از دیگر روش های مهاجرتی نظیر تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در المان و یا اخذ ویزای کار این کشور بسیار مناسب تر است.

مهاجرت تحصیلی به آلمان یا تحصیل در آلمان

آلمان به عنوان کشوری صنعتی و ثروتمند که امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان بین الملی فراهم کرده است همواره یکی از انتخاب های افرادی است که مایلند در اروپا تحصیلات خود را ادامه دهند. شایان ذکر است شرایط تحصیل رایگان در اتریش ، نروژ و فرانسه نیز وجود دارد.

آیا شما نیز مایل به ادامه تحصیل در آلمان هستید؟ آیا می دانید پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان چگونه ویزای تحصیلی کشور آلمان را اخذ نمایید؟ با ما تماس بگیرید. کارشناسان برجسته حقوق بین الملل در موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز با سالها تجربه در زمینه اخذ ویزاهای تحصیلی شما را در این راه هدایت و راهنمایی می نمایند. شرایط مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل یکی از بهترین راه های مهاجرت به این کشور است.

به طور خلاصه می توان گفت تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی  به زبان المانی است و متقاضی نیازمند مدرکی دال بر اثبات دانش زبان المانی خود می باشد.  برای رشته های مختلف مدرک زبان مورد نیاز متفاوت  است و معمولا یکی از دو مدرک B1 یا B2 مورد نیاز است. از دیگر ملزومات تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های المان ان است که فرد در آزمون سراسری در ایران قبول شده باشد. با داشتن این دو شرط شما می توانید وارد کالج های کشور المان شده و سپس در دانشگاه به تحصیل بپردازید. تحصیل در این مقطع در دانشگاه های المان 4 ساله است و به طور معمول تحصیل در دانشگاه های آلمان رایگان یا با هزینه های اندک می باشد.

مقطع فوق لیسانس در آلمان از پرطرفدارترین مقاطع تحصیلی در این کشور است. امکان تحصیل در این مقطع هم به زبان انگلیسی و هم زبان المانی در اکثر رشته ها وجود دارد. تحصیل در دانشگاه های المانی زبان و دانشگاه های انگلیسی زبان با هزینه ای بسیار اندک امکان پذیر است. اشاره به این نکته ضروری است که متقاضی باید دارای مدرکی باشد که توانایی او را در زبان انگلیسی و یا المانی به اثبات برساند که این امر با ارائه مدرک زبان آیلس 6.5 به بالا و یا B2 المانی به اثبات می رسد.

برای تحصیل در مقطع دکتری در کشور آلمان اولین شرط یافتن یک استاد راهنماست. اگر متقاضی بتواند پس از برقراری ارتباط با اساتید دانشگاه مورد نظر, استادی را متقاعد نماید می توان گفت پذیرش خود را اخذ کرده است. لازمه این امر ان است که فرد متقاضی ضمن برخورداری از دانش زبان رزومه تحصیلی قوی نیز داشته باشد.

مهاجرت به آلمان از طریق اخذ ویزای کاری

به طور کلی می توان گفت لازمه دریافت ویزای کار آلمان کشورهای اروپایی آن است که متقاضی دارای پیشنهاد شغلی معتبری از کشور مورد نظر خود باشد. آگهی شغلی که بتواند این پیشنهاد شغلی را برای فرد فراهم کند باید 3 ماه در کشور مورد نظر آگهی شود و اگر این کشور عضو اتحادیه اروپا باشد 3 ماه نیز در اتحادیه اروپا آگهی شود. پس از آن اگر از اشخاصی که اجازه کار در اروپا را دارند کسی نتوانست این کار را برعهده بگیرد آن کارفرما می تواند استخدام بین المللی داشته باشد.

باید گفت داشتن چنین پیشنهاد شغلی معمولا دشوار است. اما اگر کشوری با کمبود نیروی کار در رشته های مختلف مواجه شود می تواند این شرط را کنار بگذارد و اجازه دهد نیروهای جوان و متخصص برای یافتن کار وارد کشورش شوند. کشور آلمان در حال حاضر برای متخصصان در رشته های الکترونیک، الکتروتکنیک، صنایع, مکانیک، IT و غیره ویزای جستجوی کار صادر می کند.

طول مدت این ویزا 6 ماهه است و این بدان معنی است که شما فرصت 6 ماهه ای برای یافتن کار در اختیار دارید. با توجه به اینکه درامد متوسط یک مهندس در المان حدودا 30000 تا 50000 یورو در سال است می توان گفت دریافت این ویزا مورد نظر بسیاری از افراد است. اگر شما نیز متقاضی دریافت این ویزا هستید با ما تماس بگیرید تا از مشاوره ای تخصصی توسط کارشناسان حقوق بین الملل ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر در دفاتر تهران، شیراز، اصفهان و مشهد برخوردار شوید.

از شرایط دریافت ویزای کار آلمان آن است که متقاضی دارای سن مناسب، مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی و سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود باشد. بدیهی است دانستن زبان آلمانی یا انگلیسی نیز از شروط لازم برای دریافت این ویزا و در مرحله بعد یافتن کار مناسب است. لازم به ذکر است که شما با دریافت این ویزا و 4 سال کار کردن در کشور المان می توانید به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنید.

از دیگر مزایای ویزای کار آلمان ان است که اگر درآمد شما بیش از 3000 یورو در ماه باشد واجد شرایط دریافت بلو کارت آلمان خواهید شد. از مزایای این کارت همین بس که امکان کار، تحصیل و زندگی در اکثر کشور های اتحادیه اروپا را برای شما فراهم می آورد و امکان اخذ اقامت دائم در مدت زمان کوتاه تری را برای فرد و خانواده اش فراهم می کند.

هزینه مهاجرت به آلمان

سوال درباره هزینه مهاجرت به آلمان مقداری کلی است، این هزینه در زمینه راه های مختلف مهاجرت به این کشور متفاوت است و همچنین از اینکه از چه طریقی به صورت شخصی یا از طریق موسسات مهاجرتی اقدام کنید نیز متفاوت می شود. به صورت کلی معمولا هزینه ها شامل، هزینه ترجمه مدارک، هزینه وکیل و هزینه های مربوط به سفارت می باشد.

مهاجرت به آلمان از طریق کارت آبی

کارت آبی اتحادیه اروپا برای آلمان یک عنوان محل اقامت برای اهداف خاص است؛ این یک مدرک برای اقامت قانونی یک شهروند از یک کشور غیر عضو اتحادیه اروپا در یک کشور عضو اتحادیه اروپا برای کار است. بنابراین کارت آبی یک کارت برای شهروندان کشورهای غیر اروپایی است. برای شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، در مورد اقامت آنها معتبر است.

مقررات اتحادیه اروپا در مورد کارت آبی در تاریخ 1 آگوست 2012 از طریق قانون واکنش به طرح صلاحیت اتحادیه اروپا، معتبر می باشد. به طور خاص، قانون اقامت اصلاح شد. مقررات اصلی قانون اقامت توسط کارت آبی اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می گیرد. مهم ترین پاراگراف، بخش ۱۹ قانون اقامت آلمانی کارت آبی است.

کارت گواهینامه اتحادیه اروپا آلمان، فارغ التحصیلان دانشگاه (یا شرایط قابل مقایسه) را از کشورهای غیر اتحادیه اروپا به منظور دریافت ویزیت محل سکونت به کار می گیرد. کارت آبی اتحادیه اروپا کمک می کند تا مستقل از کشور های ثالث برای مهاجرت به آلمان به طور دائم اقدام کنند. بنابراین به ایجاد بازار کار آلمان برای کارگران واجد شرایط و کاهش کمبود کارگران ماهر کمک می کند.

اهمیت حضور یک قرارداد کار یا پیشنهاد کار اجباری است. اشخاصی که در حال حاضر در آلمان زندگی می کنند تحت عنوان اقامت گوناگون زندگی می کنند و مایل به درخواست برای یک کارت آبی اتحادیه اروپا می توانند با مرجع مهاجرت محلی خود تماس بگیرند. افرادی که در یک کشور غیر اروپایی ساکن هستند باید ابتدا درخواست ویزای کار آلمان را بکنند که می تواند از سفارت آلمان در کشورشان بدست آید. ویزای توریستی مجاز نیست.

تابعیت دوگانه در آلمان

اگر شهروندی دیگر از یک کشور اتحادیه اروپا یا سوئیس باشد. شهروندان غیر اتحادیه اروپا و غیر سوسیالیستی اگر قصد تبدیل شدن به شهروندان آلمانی را دارند، معمولا شهروندی قدیمی آنها حذف می شوند. استثنائات برای شهروندان کشورهایی که اجازه نمی دهند شهروندان خود را از تابعیت خود رد کنند (به عنوان مثال، آرژانتین، بولیوی، برزیل، کاستاریکا)، استثنائات وجود دارد.

کشورهای آزاد تر از لحاظ قانونی اجازه می دهند که از بین برود جمهوری دومینیکن، اکوادور، گواتمالا، هندوراس، مکزیک، نیکاراگوئه، اروگوئه) یا اگر فرآیند واگذاری بیش از حد دشوار باشد (به عنوان مثال، افغانستان، الجزایر، آنگولا، اریتره، ایران، عراق، لبنان، لبنان، تایلند، تونس، آمریکا)، یا در موارد فردی اگر چشم پوشی از شهروندی قدیمی به معنی مضرات فراوانی برای فرد مربوطه باشد.

اگر یک شهروند آلمانی شهروندی غیر رسمی یا غیر سوئیسی را با اجازه (Beibehaltungsgenehmigung) از دولت آلمان به دست آورد (به عنوان مثال، روابط نسبی موجود یا اموال در آلمان یا در کشور دیگر یا در صورتی که اشغال خارجی نیاز به شهروندی خانگی داشته باشد). اکتساب داوطلبانه یک شهروند غیر اروپایی یا غیر Swiss بدون اجازه معمولا به معنی از دست دادن اتوماتیک شهروندی آلمان است. اگر تابعیت دیگر یکی از کشورهای عضو دیگر اتحادیه اروپا یا سوییس باشد و یا اگر تابعیت دوگانه در بدو تولد به دست آید، مجوز لازم نیست.

اگر یک شخص، یا فرزندان واجد شرایط شان، شهروندی را به موجب ماده ۱۱۶ برابر کند. ۲ قانون اساسی (Grundgesetz) که شهروندان سابق آلمان را که بین ۳۰ ژانویه سال ۱۹۳۳ تا ۸ مه ۱۹۴۵ از تابعیت آلمان در زمینه های سیاسی، نژادی یا مذهبی محروم بودند، ممکن است به شهروندی خود متوسل شوند (مثل اینکه هرگز گم نشده باشند) و ممکن است شهروندی دوگانه (یا چند گانه)داشته باشند. چنین شهروندانی که بازگشته اند، نیازی به زندگی در آلمان ندارند.

اگر یک فرزند متولد والدین آلمانی هنگام تولد شهروندی دیگری را بدست آورد (به عنوان مثال، بر اساس محل تولد (تولد در کشورهای ساحلی ساحلی عمدتا از آمریکا) یا تبار یک والدین [یکی از والدین آلمانی و یکی از والدین خارجی). کودکان متولد شده در تاریخ 1 ژانویه 2000 یا بعد از آن، به والدین غیر آلمانی، هنگام تولد، تابعیت آلمانی را بدست می آورند اگر حداقل یک پدر و مادر دارای مجوز اقامت دائم (و این وضعیت حداقل 3 سال داشته باشند) و پدر و مادر در آلمان حداقل هشت سال زندگی کرده باشد.

سوالات متداول مهاجرت به آلمان

 1. هزینه مهاجرت به آلمان چقدر است؟
  این سوال مقداری کلی هست، راه های مختلفی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد، با توجه به راهی که برای مهاجرت انتخاب می کنید، هزینه آن مشخص می شود.
 2. چه شرایط سنی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد؟
  طبق روشی که برای مهاجرت به این کشور انتخاب می کنید، محدودیت سن مشخص می شود، به عنوان مثال برای مهاجرت از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی بهتر است تا سن 24 سالگی اقدام فرمایید و همینطور برای سایر روش های مهاجرتی این قضیه وجود دارد.
 3. آیا در ایران وکیل مهاجرت به آلمان وجود دارد؟
  خیر، وکیل رسمی که مجوزی جهت امور مهاجرت به آلمان باشد، در ایران نیست، اصلاً وکیل در زمینه مهاجرت در ایران تعریف نشده است و افراد و موسساتی که خود را وکیل مهاجرت معرفی می کنند، صرفاً به جهت دلیل آشنایی با قوانین و شرایط مهاجرتی این کشور هستند.
 4. سریع ترین راه برای اخذ تابعیت آلمان پس از مهاجرت به این کشور چیست؟
  ویزای جستجوی کار آلمان و پناهندگی از سریع ترین راه های اخذ تابعیت آلمان پس از مهاجرت به این کشور هستند.

کودکان باید حداقل هشت سال در آلمان زندگی کنند یا در شانزده سالگی تا 21 سالگی در مدرسه حضور داشته باشند. والدین غیر اروپایی و غیر شهروندی متولد شده و رشد یافته در خارج از کشور معمولا نمی توانند خود شهروندی دوگانه داشته باشند. بدیهی است مطالب تخصصی در باب هر کدام از ویزاهای فوق الذکر بسیار گسترده است و در یک مبحث نمی گنجد. در صورتی که در باب هر کدام از آنها نیاز به مشاوره ای تخصصی تر داشتید با مشاوران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تماس بگیرید. 

428 دیدگاه برای “مهاجرت به آلمان

 1. Tina گفت:

  سلام من من ۱۸ سال دارم و مدرک دیپلم تجربی با معدل ۱۸.۶۵ دارم. قصد ادامه تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی دارم. میخواستم بدونم اگر من مدرک b2 آلمانی بگیرم میتونم به آلمان مهاجرت کنم؟
  اگر b2 داشته باشم دیگه نیازی مدرک آیلتس نیست؟
  اگر کارشناسی رو توی یه کشور دیگه بگیرم میتونم برای کارشناسی ارشد توی آلمان ادامه تحصیل بدم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل کارشناسی در آلمان به زبان آلمانی است و نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارید.

 2. Ali گفت:

  سلام،، برای گرفتن پذیرش ارشد دانشگاه های آلمان با داشتن مدرک زبان آلمانی داشتن ایلتس و تافل ضروری است؟؟ یعنی ممکنه است که با داشتن مدرک زبان آلمانی بدون داشتن ایلتس و تافل پذیرش گرفت؟؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، شما می توانید با داشتن مدرک زبان آلمانی بدون داشتن ایلتس و تافل در مقطع کارشناسی آلمان پذیرش دریافت نمایید.

 3. محمد گفت:

  سلام من ۱۸ سال دارم رشتم تجربیه و امسال به خاطر یک سری از مسایل معدل دیپلمم زیر۱۵ شده ایا می تونم برای کالج های پزشکی المان درخواست بدم و اینکه ایا سفارت المان به من ویزا میده یا نه

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل پزشکی در آلمان نیاز به ارائه معدل و ریز نمرات بهتری دارد. به شما توصیه می کنیم رشته های دیگری را انتخاب نمایید.

 4. Iliya گفت:

  سلام . وقت بخیر . من الان ۱۸ سالمه و رشته ام ریاضی هست . رشته ی دانشگاهی که الان میخوام انتخاب کنم IT هست . اگر لیسانس این رشته رو بگیرم کشور آلمان اجازه میده برای پیدا کردن کار به این کشور مهاجرت کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، می توانید با ویزای جست و جوی کار آلمان وارد این کشور شوید و کار مورد نظر خود را دریافت نمایید.

   1. Iliya گفت:

    عذرخواهی میکنم یه سوال دیگه داشتم . مدرکم رو اگر از دانشگاه آزاد بگیرم مشکلی برام پیش نمیاد؟

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     سلام روزتون بخیر
     برای تحصیل در آلمان دانشگاه مبدا شما حائز اهمیت است. شما می توانید در سایت آۀمان تاییدیه دانشگاه خود را بررسی نمایید.

 5. مصطفی گفت:

  سلام من ۳۵سال دارم مربی جودوودفاع شخصی هستم آیا میتونم بااین تخصص به آلمان برم راهی هست. ممنونم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بلهف می توانید از طریق کار و یا تحصیل به این کشور مهاجرت کنید. لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید تا اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهیم.

   1. M گفت:

    سلام من رشته دبیرستانیم ادبیات و علوم انسانی برای مهاجرت کاری یا تحصیلی دانشگاه چ رشته ای برم بهتر؟

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     با سلام و عرض ادب
     به شما توصیه می کنیم جهت افزایش شانس ویزا و پذیرش خود رشته های مرتبط با دیپلم خود را انتخاب نمایید.

 6. terisa گفت:

  سلام وقتتون بخیر. معدل دیپلم من زیر ۱۵ هستش میخواستم بدونم امکان اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی برای رشته روانشناسیو دارم یا نه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل در آلمان رایگان است و رقابت بسیاری وجود دارد. به شما توصیه می کنیم جهت تحصیل در این کشور رزومه علمی قوی را ارائه دهید.

 7. چابکسوار گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من به عنوان شهروند معمولی میخوام به المان مهاجرت کنم
  ایا میتونم بدون هیچ مدرکی برم یا بدون اینکه گزینه های بالا رو داشته باشم!؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   حتما می بایست از طریق یکی از روش های زیر اقدام نمایید.

  2. Mahdie گفت:

   سلام و خسته نباشید
   من رشتم گرافیک هست و دیپلمم رو با معدل 20 گرفتم و میخواهم شاخه ی تبلیغات یا انیماتور گرافیک رو ادامه بدم
   میخواستم بدونم ک آیا برای ادامه تحصیل و کار، آلمان گزینه ی مناسبی برای رشته ی من هست یا نه؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام روزتون بخیر
    بله، دانشگاه های آلمان رتبه و رنکینگ و سیستم آموزشی خوبی دارند.

 8. حسین گفت:

  سلام خسته نباشید من لیسانس برق هستم
  مدیریت دانشگاه تهران رو هم دارم
  برنامه نویسی هم کار میکنم
  و سه سال تو اسنپ هم سابقه کاری دارم
  میشه راهنمایی کنید برای ویزای تحصیلی

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   لطفا در نظر داشته باشید که برای تحصیل در آلمان شرایط سنی و گپ تحصیلی شما مورد بررسی قرار می گیرد.

 9. یاس گفت:

  سلام آیا شهریه تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی هم مانند تحصیل به زبان آلمانی هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل رایگان بستگی به مقطع تحصیلی و دانشگاه انتخابی شما دارد. به طور کلی تحصیل در آلمان رایگان است.

 10. Amir aghakhani گفت:

  سلام ۲۴سالمه مجردم هستم مدرک دیپلم دارم …۵ساله تو کار کابینت هستم و حرفه ایم! آیا امکان مهاجرت من به آلمان هستش!؟و اینکه اگر شرایط من یکم سخت باشه برای مهاجرت حداقل‌های من باید چی باشه تا شرایط مهاجرتم فراهم بشه! از بعضی دوستان شنیدم تو قانون جدید با مدرک دیپلم هم میشه اقدام کرد ..

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، شما می توانید با مدرک دیپلم و سابقه کار با بیمه خود برای مهاجرت به آلمان اقدام نمایید.

 11. ساناز گفت:

  سلام وقت بخیر
  من در حال حاضر ۱۷ سالمه و میخواهم سال دیگه برای مقطع کارشناسی رشته پزشکی اقدام کنم؛ تا الان معدل زیر ۱۹ نداشتم؛ در فعالیت های هنری و ورزشی هم دارای مقام هستم؛ میخواستم بپرسم در چه ازمون هایی باید شرکت کنم برای ورود به دانشگاه و آیا شانسی دارم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل پزشکی در آلمان نیاز به قوی کردن زبان آلمانی خود دارید. همچنین با قبولی در کنکور سراسری ایران می توانید به صورت مستقیم وارد کورس اصلی پزشکی شوید.

   1. Bita گفت:

    سلام…یعنی اگر در کنکور پزشکی بیاریم اونجا ما رو میپذیرن؟

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     با سلام
     بله، در صورتیکه رشته پزشکی قبول شوید و تعدادی واحد بگذرانید می توانید برای شرکت در کورس اصلی اقدام نمایید.

 12. محمدرضا گفت:

  با سلام ببخشید میخواستم بدونم سن من 14 سال است و دوست دارم برای ادامه ی تحصیل مهاجرت کنم ایا سن من برای مهاجرت خوب است؟ و اگر خوب است برای زبان المانی ثبت نام کنم؟ ممنون میشم جواب من را بدهید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، شرکت در مدارس کشور های دیگر بهترین روش مهاجرت برای افراد می باشد.

 13. masoum گفت:

  سلام.اگه دو شهروند ایرانی برای زایمان فرزندشون برن آلمان.به پدر و مادر اقامت تعلق نمیگیره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای زایمان در آلمان و ارائه اقامت به نوزاد نیاز به داشتن اقامت توسط حداقل یکی از والدین است.

 14. Hmid گفت:

  من 15 سالمه و قصد دارم برای ادامه تحصیل برم آلمان چگونه باید شروع کنم و میدونم ک ب مدرک زبان آلمانی B2 نیاز است

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   تحصیل در مدارس آلمان یکی از روش های مناسب برای مهاجرت به این کشور می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  2. یگانه گفت:

   سلام من 24 سال دارم ومعدل دیپلمم 19.27و برای مقطع کارشناسی میخاستم اقدام کنم. آیا مثل ایران نیم سال دوم دانشجو پذیرش میکنند؟منظورم اگه شهریور یا مهر امتحان بدم امکانش هست به عنوان دانشجو قبولم کنن تا قبل اینکه سال بعد پا به 25 سالگی بزارم. ممنون از پاسخگوییتون.

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام
    دانشگاه های پزشکی آلمان به طور معمول یک ورودی هستند.

 15. عارفه گفت:

  با سلام من ۱۹ سالمه و دیپلم تجربی با معدل ۱۸.۴۴ دارم آیا شانس پذیرش در دانشکده های پزشکی آلمان را دارم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورتیکه به زان آلمانی نیز تسلط داشته باشید، می توانید برای دوره های آمادگی پزشکی آلمان اقدام نمایید.

 16. Mohi گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱۸ سالمه و رشته ام،طراحی دوخته
  میخاستم بعد از اخذ مدرک لیسانسم اقدام کنم برای مهاجرت به اتریش چه راهی مناسبتره برای اقدام مهاجرت؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   روش های تحصیلی و کاری یکی از روش های مناسب برای مهاجرت به اتریش می باشد. جهت مهاجرت کاری به اتریش نیاز به ارائه قرارداد کاری دارید.

 17. ارمین گفت:

  سلام
  بنده لیسانس فیزیک دارم و ده سال سابقه کار تدریس(استخدام) میخواستم بدونم امکان مهاجرت به آلمان برای من وجود داره ممنونم.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   روش های مهاجرت به آلمان شامل تحصیل، کاری، ازدواج، سرمایه گذاری و پناهندگی است. برای هر کدام از روش های ذکر شده عواملی مانند سن، میزان سرمایه، مدرک زبان و غیره حائز اهمیت است. متاسفانه اطلاعات شما جهت ارائه مشاوره کافی نمی باشد.

   1. علی رضا گفت:

    ببخشید بنده ۱۷ سالمه رشته تجربی
    می‌خواستم ببینم برای خوندن رشته پزشکی در المان در یک دانشگاه خوب باید کنکور ایران رو بدم ؟

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     سلام وقتتون بخیر
     جهت تحصیل مستقیم در کورس اصلی پزشکی در آلمان نیاز به قبولی کنکور سراسری ایران دارید و یا اینکه جهت شرکت در کالج های پزشکی آلمان اقدام نمایید.

 18. Mahdi گفت:

  سلام من ۱۷ ساله هستم کلاس یازدهم تجربی آیا برای تحصیل در آلمان نیاز به چه سطحی از زبان دارم
  و هزینه ای تحصیل و اقامت در آلمان چگونه است?

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، تحصیل در آلمان ملزم به ارائه مدرک زبان آلمانی می باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *