امروزه مهاجرت به لیتوانی در میان شهروندان کشورهای مختلف، به ویژه کشورهای مستقل مشترک المنافع (کشورهای مستقل مشترک المنافع) بسیار محبوب شده است، چرا که این کشور ارزان، آسان و سریع است که برای دریافت ورود به کل اتحادیه اروپا و حرکت در سراسر کشورهای شنگن به صورت آزادانه و استفاده از تمام خدمات و امکانات کشورهای اروپایی راه شما را همو.ار خواهد کرد. محبوب ترین و قابل اعتماد راه مهاجرت به اتحادیه اروپا اقدام از طریق این کشور است اجازه اقامت در لیتوانی بر اساس راه اندازی شرکت در لیتوانی و یا خرید شرکت در لیتوانی نیز مقدور است.

قوانین انواع روش های مهاجرت به لیتوانی

اجازه اقامت در لیتوانی یک سند است که به یک بیگانه اعطا می گردد و به وی حق اقامت  و مهاجرت به لیتوانی برای یک دوره مشخص شده را می دهد. معمولا، برای اولین بار، اجازه اقامت موقت در لیتوانی به یک بیگانه، به طور معمول برای 1 سال صادر می شود. شخص بیگانه باید برای افزایش اجازه اقامت موقت خود در لیتوانی هر سال اقدام کند و در صورت عدم تمدید بایستی از لیتوانی خارج گردد. پس از 5 سال، اقامت شخص بیگانه حق درخواست اجازه اقامت دائم در لیتوانی را دارد و در صورت محیا بودن شرایط اجازه اقامت را به دست می آورد. و 10 سال اقامت قانونی در لیتوانی برای کسب تابعیت لیتوانیایی کفایت میکند.

مشترک ترین زمینه های برای کسب اجازه اقامت در لیتوانی به شرح زیر است:

 • کسب و کار (اشتغال در فعالیت های قانونی) در لیتوانی یا مهاجرت کاری
 • تحصیل
 • کار
 • الحاق و پیوستن به خانواده
 • تولد در لیتوانی

این مطلب با کوشش همکاران ما در موسسه برگزیده اصطهباناتی جمع آوری شده است، جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه و وکلای مجرب ما در دفاتر تهران وشیراز تماس حاصل فرمایید. امید است که مطلب فوق توانسته باشد، هر چند مختصر کمکی به اطلاعاتی شما در زمینه تابعیت و اقامت لیتوانی کرده باشد.

شرایط مهاجرت به لیتوانی

مهاجرت به لیتوانی از طریق تحصیل یا مهاجرت تحصیلی

پذیرش دانشجوی خارجی در یک موسسه آموزش عالی در لیتوانی می تواند دلیلی برای اعطای اجازه اقامت در لیتوانی باشد.
یک دانشجوی خارجی، پذیرفته شده در یک موسسه آموزش عالی در لیتوانی می تواند اجازه اقامت موقت در لیتوانی را دریافت کند. این مجوز برای 1 سال اعطا می شود و می تواند طولانی مدت قابل تمدید باشد. اجازه اقامت موقت به دانشجوی خارجی حق اقامت در لیتوانی برای دوره های ذکر شده در مجوز را می دهد.

مدارک لازم جهت اخذ اقامت تحصیلی مهاجرت به لیتوانی

برای یک فرد نیاز به ارائه مدارک زیر همراه با درخواست اجازه اقامت موقت است:

 • گذرنامه
 • ویزا
 • عکس (40 × 60 میلی متر)
 • صدور گواهینامه و اسناد با تغییر زبان جهت اجازه اقامت
 • اسناد و مدارکی که نشان دهد فرد دارای بودجه کافی و یا دارای درآمد به طور منظم است
 • سند محل اقامت در لیتوانی
 • اسناد و مدارک بیمه درمانی

اخذ اقامت و مهاجرت به لیتوانی از طریق کار و مهاجرت کاری

کار قانونی در لیتوانی جدا از مسئله اجازه کار در لیتوانی و اجازه اقامت در لیتوانی به بیگانه اعطا میگردد. کار در یک شرکت لیتوانیایی برای به دست آوردن اجازه اقامت در لیتوانی ممکن است. اجازه اقامت در لیتوانی حق اقامت در لیتوانی برای یک دوره مشخص شده را به فرد اعطا می کند.

یک بیگانه که مایل به کار در لیتوانی است اول باید در یک شرکت لیتوانیایی استخدام شود. شرایط اساسی برای صدور مجوز کار در لیتوانی به صلاحیت و کار تجربه فرد بیگانه بستگی دارد. فرد بیگانه باید صلاحیت مدارک (گواهی اتمام دوره ها، سمینارها، آموزش عملی، دیپلم، و غیره) را داشته باشد. شخص بیگانه باید حداقل 2 سال سابقه کار در 3 سال گذشته در یک منطقه مناسب داشته باشد.

فرد بیگانه، مطابق با الزامات قانونی و مدارک مورد نیاز را بایستی فراهم کند، قبل از شروع به کار در لیتوانی، باید مدارک مورد نیاز برای صدور مجوز کار در لیتوانی و اجازه اقامت در لیتوانی ارسال کنید. روش موضوع اجازه کار در لیتوانی و اجازه اقامت در لیتوانی متفاوت هستند، با این حال، ارتباط تنگاتنگ دارند.

پس از تسلیم اسناد و مدارک برای صدور مجوز کار در لیتوانی و اجازه اقامت در لیتوانی به فرد بیگانه تعلق میگیرد، فرد بیگانه ممکن است برای او ویزای ملی (D) اعمال شود.

هنگامی که یک مجوز کار در لیتوانی و اجازه اقامت در لیتوانی صادر می گردد، فرد حق دارد از نظر قانونی اقامت و کار در قلمرو لیتوانی مشغول گردد.

موارد اولیه مورد نیاز برای فرد بیگانه که در نظر دارد به کار در لیتوانی مشغول گردد عبارتند از:

 • یک بیگانه در نظر دارد به کار در لیتوانی بپردازد بایستی یک مدرک از یک منطقه مناسب داشته باشد، صلاحیت مدارک (گواهی اتمام دوره ها، سمینارها، آموزش عملی، دیپلم، و غیره) را داشته باشد؛
 • یک بیگانه باید حداقل 1 سال سابقه کار در 2 سال گذشته در یک منطقه مناسب و مدارک کافی از آن را داشته باشد.
 • ارائه مدارک لازم برای ویزای کار در لیتوانی یک دفتر تبادل نیروی کار محلی برای این کار مناسب است.
 • محدودیت زمانی برای صدور مجوز کار در لیتوانی تا 20 روز.
 • پس از تسلیم اسناد و مدارک برای صدور مجوز کار در لیتوانی، اسناد و مدارک برای صدور اجازه اقامت در لیتوانی باید ارائه شود.
 • برای ارائه مدارک برای اجازه اقامت در لیتوانی یک مامور دیپلماتیک یا یک پست کنسولی لیتوانی در خارج از کشور و یا یک سرویس مهاجرت به لیتوانی بایستی مراجعه کرده و از آن نامه داشته باشد.
 • محدودیت زمانی برای صدور اجازه اقامت در لیتوانی 2-4 ماه می باشد.

مهاجرت به لیتوانی از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

با وجود عدم یک برنامه رسمی “تابعیت با سرمایه گذاری”، قوانین لیتوانیایی برای مهاجرت تجاری اتباع خارجی که مایل به ایجاد یک شرکت و یا فعالیت های کسب و کار در کشور هستند مقدماتی را فراهم کرده است.
وضعیت حقوقی قانون اتباع خارجی بیان می کند که برای به دست آوردن اجازه اقامت موقت در لیتوانی از طریق سرمایه گذاری کسب و کار اقدام کنند،

 • سرمایه در شرکت، سازمان باید حداقل LTL 50، حدود 19000000 $ باشد.
 • سرمایه گذار خارجی باید در لیتوانی شخصا حضور داشته باشد؛
 • شرکت باید فعالیت های اقتصادی واقعی را انجام دهد و شروع به پرداخت حداقل مالیات بعد از یک سال از ثبت نام کند.

علاوه بر این متقاضی باید سایر موارد مورد نیاز جهت مهاجرت به لیتوانی که توسط اتحادیه اروپا بیان شده است، از جمله شرایط ورود ارائه شده توسط شنگن، داشتن بیمه مراقبت های بهداشتی معتبر، در اختیار داشتن وسایل کافی برای امرار معاش، و داشتن اجاره نامه محل اقامت در لیتوانی که قرار است در آن حضور داشته باشید.

مهاجرت به لیتوانی از طریق ثبت شرکت

برنامه مهاجرت سرمایه گذاری به لیتوانی

برنامه مهاجرت سرمایه گذاری به لیتوانی به شهروندان یک کشور دیگر برای به دست آوردن اجازه اقامت دائم یا شهروندی بر اساس سرمایه گذاری اجازه می دهد، این برنامه برای کمک به اقتصاد کشور ساخته شده است. سرمایه گذاری باید الزاما تاثیر مثبتی بر اقتصاد لیتوانی داشته باشد. هر کشور دارای شرایط خاصی برای به دست آوردن اجازه اقامت بر اساس برنامه های سرمایه گذاری می باشد.

در اکثر موارد، این برنامه برای افرادی ثروتمند (بازرگانان ثروتمند) جالب است. این افراد ممکن است برای به دست آوردن اجازه اقامت یا تابعیت کشور دیگری از روش سرمایه گذاری با مبلغ پول مفید در اقتصاد آن کشور اقدام کنند.

برنامه سرمایه گذاری برای جذب سرمایه گذاری های خارجی بیشتر می باشد، تا نه تنها بدهی های دولت کاهش پیدا کند، بلکه کمک می کند افراد بیشتری به کار گمارده شوند، و آمار بیکاری را کاهش می دهد و اقتصاد بازیابی را بهبود میبخشد. با مهاجرت سرمایه گذاری لیتوانی شما اجازه اقامت در اروپا را نیز دریافت خواهید کرد، و میتوانید به سهولت به کشورهایی نظیر اتریش، سنت کیتس و نویس، دومینیکا سفر کنید.

لیتوانی دارای 7 مناطق آزاد تجاری است که به راحتی با سرمایه گذاری در این مناطق می توانید از مسائل حقوقی و اقتصادی خاص آن استفاده کنید. شرکتهای موجود در مناطق اقتصادی هیچ مالیات بر سود سهام و مالیات بر املاک و مستغلات بر آنها تعلق نمیگیرد، 0٪ مالیات بر سود در شرکت های بزرگ در طول 6 سال اولیه خود از جمله این مزایا می باشد.

مهاجرت اعضای خانواده با هم به لیتوانی

برای این منظور یکی از همسران بایستی با خرید یک شرکت، و یا خرید و راه اندازی یک کسب و کار اقامت را کسب کند برای این مورد شخص بایستی شرایط را مطابق زیر داشته باشد:

 • فرد خارجی عضو دانشگاهی، مدیریت یا نظارت، و یا یک سهامدار یک شرکت لیتوانیایی باشد ، که سهام متعلق به یک ارزش اسمی ofno  کمتر از یک سوم آن شرکت را داشته باشد.
 • ارزش سرمایه شرکت لیتوانیایی نباید کمتر از 28 000 €، یا به عبارتی کمتر از 14 000 یورو از دارایی های سرمایه گذار خارجی باشد.
 • شرکت لیتوانیایی نباید بیشتر از سه موقعیت کاری برای شهروندان لیتوانیایی یا خارجی که به طور دائم در لیتوانی ساکن هستند به طور تمام وقت ایجاد کرده باشد.
 • این شرکت لیتوانیایی با توجه به اسناد موسس برای حداقل 6 ماه گذشته تا زمانی که برنامه خارجی برای اجازه اقامت موقت فراهم شود بایستی دایر شده باشد.

با توجه به وضعیت حقوقی قانونی بیگانگان، خارجی هایی که قصد ایجاد یک شرکت در لیتوانی را دارند ممکن است یک سال اجازه اقامت موقت برای افتتاح شرکت به آنها اعطا گردد. اجازه اقامت موقت اجازه می دهد تا فرد به اقامت و سفر در لیتوانی بپردازد، از جمله سفر بدون محدودیت در منطقه شنگن جزو خواص آن می باشد.
اجازه اقامت دائم ممکن است بعد از پنج سال اقامت موقت صادر شود اگر یک سرمایه گذار خارجی به طور مداوم در لیتوانی در طول این زمان زندگی کند. دوره اقامت موقت مورد نیاز اما اگر خارجی در امتحان زبان لیتوانیایی را بگذراند این دوره ممکن است کوتاهتر گردد.
برنامه های کاربردی اولیه باید به ماموریت دیپلماتیک لیتوانیایی یا دفتر کنسولی در خارج از کشور ساخته شده است. متقاضیانی که در حال حاضر اقامت قانونی در لیتوانی را دارند ممکن است قدرت مهاجرت برای این اشخاص اعمال گردد اما این فرد متقاضی در لیتوانی برای مدتی باقی می ماند در حالی که برنامه در حال پردازش است است.
پس از ده سال اقامت در لیتوانی، دوره های اقامت موقت، سرمایه گذار ممکن برای تقاضای تابعیت شخص در دیدار سایر موارد مورد نیاز تعریف شده باشد و توسط قانون شهروندی لیتوانی، مانند آگاهی از زبان لیتوانیایی و قانون اساسی، داشتن یک منبع حقوقی حمایت مالی، ضروری است.

مهاجرت به لیتوانی از طریق ازدواج

شهروندی از جمهوری لیتوانی ممکن است فرد، ازدواج با یک شهروند جمهوری لیتوانی با همسر خود برای هفت سال گذشته از نظر قانونی می تواند به طور دائم در جمهوری لیتوانی ساکن شود و نهایت منجر به مهاجرت به لیتوانی میگردد، برخی شرایط مطابق زیر است:

 • در زمان ارسال درخواست برای اعطای تابعیت جمهوری لیتوانی و گرفتن تصمیم برای اعطای تابعیت جمهوری لیتوانی، شخص مورد نظر حق اقامت دائم در جمهوری لیتوانی را ندارد.
 • فرد ارسال کننده درخواست کننده نباید شرایط رو به رو را داشته باشد: (افرادی که به سن 65 سال رسیده باشد، افرادی که ظرفیت برای کار داده شده را نداشته باشند و امتیاز آنها زیر 0-55 درصد امتیاز باشد، و افرادی که به سن متقاعد کننده ای نرسیده اند مطابق با روش گذاشته موارد مورد ارزیابی قرار میگیرد و اعمال حقوقی برای داشتن نیازهای بالا یا متوسط خاص را نداشته باشند و همچنین برای افرادی با اختلالات جدی روانی مزمن اقامت اعمال نمیگردد).
 • شخص بدون تابعیت که تابعیت جمهوری لیتوانی را تحت شرایطی از دست داده است باید شهروندی دولتی تحت قانون تابعیت دولتی را بدست آورد، و یا با اراده با نفی شهروندی خود از دولت دیگر تابعیت جمهوری لیتوانی را دریافت کند؛
 • شرایط مشخص شده ای در ماده 22 از قانون شهروندی وجود دارد.

مزایای اخذ اقامت و مهاجرت به لیتوانی

با توجه به عضویت در هر دو اتحادیه اروپا و انجمن شنگن بشریت مقرر گردیده است، وضعیتی به عنوان یک مقیم لیتوانیایی ارائه می شود مزایای آن سفر های متعدد است. به عنوان مثال، ساکنان لیتوانیایی ممکن است آزادانه بتوانند در خارج از کشورهای شنگن از اتریش، بلژیک ، استونی، فرانسه ، آلمان، یونان،  لیتوانی، و بیست و کشور های دیگر بدون نیاز به ویزا و بدون محدودیت زمان در طول مدت اقامت خود سفر کنند. علاوه بر این، ساکنان لیتوانیایی برای به دست آوردن اقامت کانادا، استرالیا، و بریتانیا آسان تر میتوانند اقامت را به دست آورند. هزینه زندگی در لیتوانی معقول می باشد.

ساکنان لیتوانی همچنین حق کار نامحدود در کشور را دارند و به راحتی میتوانند از زندگی خود لذت ببرند و واجد شرایط برای همه مزایای این برنامه اجتماعی به عنوان شهروندان لیتوانیایی هستند، با این تفاوت که ساکنان قدرت رای دهی در انتخابات ملی را دارند.
جهت اطلاعات بیشتر شرایط اخذ اقامت و قوانین جدید مهاجرت هزینه زندگی در لیتوانی می توانید به وب سایت موسسه را مطالعه و همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط اخذ تابعیت و نحوه مهاجرت از روش های دیگر مثل ثبت شرکت  در لیتوانی و سرمایه گذاری، مهاجرت تحصیلی و اقامت بعد از تحصیل می توانید با مشاورین و وکلای موسسه مهاجرت تماس حاصل فرمایید و توسط مشاوره کارشناسان حقوق بین الملل و وکیل مهاجرت به لیتوانی با این مسائل آشنا شوید.

تابعیت و شهروندی لیتوانیایی

برای تبدیل شدن به یک شهروند لیتوانیایی، تبعه خارجی باید یک روند قانونی به نام تابعیت کامل را طی کنند. در طول فرایند تابعیت، آژانس مهاجرت لیتوانیایی نیاز است به بررسی گذشته تبعه خارجی برای اینکه اطمینان حاصل شود هیچ سابقه کیفری برای این شخص وجود ندارد ضروری است، و تضمین اینکه قوانین ملی مهاجرت به لیتوانی را نقض نمی کند بایستی همراه باشد، و این که شخص شناخت کافی از شفاهی و کتبی زبان ملی لیتوانیایی را دارد. پس از تصویب برنامه تابعیت، شخص خارجی و شهروند لیتوانیایی می بایست برای پاسپورت این کشور اقدام کند.

در حالی که قانون تابعیت لیتوانیایی تابعیت دوگانه را پذیرا نیست، و استثنا و قاعده ملی در این ضمینه وجود ندارد، شخص خارجی باید از نتیجه احتمالی بومی در این کشور آگاه باشد.
شما می توانید به راحتی با تماس با موسسه برگزیده اصطهباناتی از بهترین موسسات مهاجرتی در شیراز و تهران اطلاعات کاملی در رابطه با کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اجازه اقامت در لیتوانی آگاه شوید و همچنین از این خدمات با گارانتی و تضمین کامل بهرمند گردید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *