مهاجرت, مهاجرت چین

مهاجرت به چین

مهاجرت به چین

جمهوری خلق چین در سال 1949 تأسیس شد. در حالیکه در ابتدا به عنوان یک دولت سوسیالیست با اقتصاد مرکزی برنامه ریزی شده بود، اکنون دارای یک اقتصاد مخلوط است که دولت آن را «سوسیالیسم با ویژگی های چین» توصیف می کند. شما می توانید به وسیله پیدا کردن کار یکی از راه های مهاجرت به چین را کسب کنید.

شرایط مهاجرت به چین

بسته به اینکه هدف شما از ورود به چین چیست، چند نوع ویزا برای تابعیت و اقامت در چین وجود دارد. دریافت ویزا در چین، مدارک قرمز و کاغذ بازی بسیار زیاد دارد همچنین صبر و حوصله مهم است. اکثریت بازدید کنندگان چین برای اهداف گردشگری تنها نیاز به دریافت ویزای L دارند. ویزای توریستی L و ویزای مسافرتی (G) تنها ویزا هستند که نیازی به تصویب قبلی از موسسات دولتی، تجاری یا دانشگاهی ندارند. با این حال، مستندات زیادی برای دریافت ویزای L وجود دارد.

ویزای توریستی چین

برای واجد شرایط بودن ویزای توریستی L، بازدیدکنندگان باید دارای گذرنامه حداقل 6 ماهه معتبر باشند. یک فرم درخواست، عکس های گذرنامه، مدرک برنامه سفر و اثبات بازگشت به آن کشور، مدارک مالی، اجازه اقامت از شغل فعلی بازدید کننده در کشور خود و (اگر شخصی درخواست ویزای خارج از کشور دهد) مورد نیاز است. تمام برنامه ها باید به صورت شخصی در سفارت چینی ارائه شوند. اگر متقاضی برای حضور در سفارت مشکل داشته باشد، می توان یک فرد یا سازمان را به عنوان یک نماینده نامزد کند.

ویزای توریستی چین

 

ویزای کار در چین

ویزای F (کسب و کار) تنها می تواند با دعوت به دست آید. این ویزا مخصوصا برای خارجی هایی است که به طور شخصی برای تبادل تجاری، غیر تجاری، تحقیقات علمی، تبادل فرهنگی، سمینارهای آموزشی یا رویدادهای ورزشی دعوت شده اند. در حالی این ویزای کسب و کار نامیده می شود، که تحت نظر یک کارفرمای چینی باشید. برای واجد شرایط بودن ویزای F، بازدید کنندگان نیاز به دعوت نامه، تایید دعوت نامه و اطلاعات مربوط به موجودیت دارند. انواع ویزاهای چین به قرار زیر می باشد:

  • ویزای M: صادر شده به خارج از کشور که مایل به وارد شدن به چین برای مقاصد تجاری و غیر تجاری است.
  • ویزای X (دانشجو): دانش آموزانی که مایل به تحصیل در چین برای 6 ماه یا بیشتر هستند، باید ویزای X را بدست آورند.
  • ویزا Z (کار): همه افرادی که مایل به سرمایه گذاری در چین هستند باید یک ویزای Z را داشته باشند.

موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) با بهره گیری از کادری مجرب راه اقامت چین را هموار نموده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به هزینه زندگی در چین می توانید به این وب سایت نیز مراجعه یا با ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *