لهستان به عنوان یک کشور اروپایی در قلب اروپا شرقی شناخته می شود. آمار به ما نشان می دهد که جمعیت این کشور در حال حاضر در حدود 38 میلیون نفر تخمین زده می شود. گروه قومی غالب (94٪) لهستانی است. زبان رسمی نیز زبان لهستانی است. اگر شما هم خواهان مهاجرت به لهستان هستید وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از معتبرترین موسسه مهاجرت کشور در دفاتر تهران و شیراز می توانند شما را یاری دهند. امید است که این مطلب بتواند اطلاعات مفیدی در اختیار شما خواننده گرامی قرار دهد.

قوانین انواع روش ها و راه های مهاجرت به لهستان

سرانه تولید ناخالص داخلی این کشور در حدود 13540 دلار برآورد شده است.  ارز رسمی این کشور زلوتی (PLN) است. این کشور یک دولت عضو افتخاری از اتحادیه اروپا European Union و منطقه شنگن است، که مزایای بسیاری برای ساکنان آن فراهم می کند. این مقاله در رابطه شرایط اخذ اقامت و راه های اخذ شهروندی و شرایط مهاجرت به لهستان می باشد. روش های گوناگونی برای مهاجرت به لهستان وجود دارد، از جمله راه های مهاجرت به لهستان عبارتند از تولد نوزاد ، مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج ، مهاجرت به لهستان از طریق کار ، مهاجرت تحصیلی و ثبت شرکت و سرمایه گذاری می باشد.

قانون مهاجرت مستلزم آن است که اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستند و شما قصد اقامت در جمهوری این کشور برای بیش از 90 روز متوالی  را دارید و یا اگر شما می خواهید به انجام فعالیت های کسب و کار و یا کار در این کشور بپردازید،  سپس شما باید برای اجازه اقامت اقدام کنید. این قانون در حال حاضر سه زمینه اصلی برای انجام این کار را فراهم می کند: شروع یک کسب و کار در لهستان، گرفتن آموزش و پرورش و یا گرفتن یک کار همه نیاز به ویزای مخصوص به خود دارند.

شرایط مهاجرت به لهستان

انواع ویزاهای لهستان

ویزای ترانزیت فرودگاهی (A) – تنها برای حمل و نقل فرودگاهی معتبر است، دارنده حق ترک منطقه ترانزیتی فرودگاه را ندارد.
ویزای اقامت کوتاه (C) – برای باقی می ماند بیش از 90 روز در هر دوره 180 روزه معتبر است. ضمیمه ها را می توان در لهستان از طریق اداره گذرنامه انجام داد.
ویزای کار برای حداکثر 1 سال معتبر است.
به غیر از ویزای های معمولی، ایالات شنگن صدور ویزا ملی برای اقامت بلند ویزای نوع(D)  و اجازه اقامت را صادر میکند،  دارندگان اجازه اقامت و ویزای بلند اقامت ملی (D) صادر شده توسط یکی از کشورهای شنگن مجاز به اقامت حداکثر به مدت سه ماه در هر سال در منطقه شنگن دارند.

اجازه و اخذ اقامت در لسهتان

اجازه اقامت به طور معمول به شهروندان اتحادیه اروپا که برنامه کار آنها در لهستان بیش از 12 ماه است تعلق می گیرد، شما بایستی مدرک بیمه بهداشتی و منابع کافی برای حمایت از خود در این کشور بدون توسل به بودجه عمومی ارائه دهید. اجازه ها و پروانه ها به طور معمول برای یک دوره اولیه از 5  سال صادر و برای شرایط بیشتر  5 سال تجدید پذیر است. اجازه اقامت موقت  برای شهروندان اتحادیه اروپا که قصد کار و یا خود اشتغالی برای یک دوره 12 ماه در لهستان را دارند صادر می شود. اعضای خانواده نیز تحت این مجوز پوشش داده می شوند.
درخواست برای اجازه اقامت باید به مقامات محلی منطقه اداری که فرد در نظر دارد در آن  بماندن ارسال شود، اسناد سفر و یا دیگر اسناد تایید هویت و ملیت متقاضی، شواهدی که ثابت کند فرد یک پیشنهاد کار و یا قرارداد کار در لهستان دارد، و اسناد و مدارک تایید شده برای متقاضی اصلی، مانند گواهی ازدواج و تولد بایستی به آن پیوست شود.

اقامت و مهاجرت کاری به لهستان

شهروندان ایرلند، سوئد و بریتانیا مجاز به کار در لهستان بدون نیاز به اخذ مجوز کار می باشند (ویزای اقامت به منظور اشتغال) برای آنها صادر می شود. با این حال، در پیوستن به اتحادیه اروپا لهستان شرایط انتقالی بر اشتغال در لهستان برای اتباع اتریش، بلژیک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، یونان، اسپانیا، ایسلند، لیختن اشتاین، لوکزامبورگ، هلند، آلمان، نروژ، پرتغال و ایتالیا برای کار کردن هنوز هم نیاز به درخواست مجوز دارند. یکی از روش های مهاجرت به لهستان از طریق کار و اخذ ویزای کار می باشد. از جمله راه های این مورد مهاجرتی مهاجرت به لهستان از طریق تخصص می باشد.

وضعیت کار در لهستان

اتباع کشورهای دیگر برای اخذ ویزای اقامت به هدف اشتغال، از کنسول لهستانی در کشور خود، بایستی با ارائه گواهی وعده کار معتبر برای اخذ ویزا اقدام کنند. این گواهی باید اول توسط کارفرمای آینده از دفتر کار محلی به دست آید. ویزای اقامت به هدف اشتغال تنها برای حداکثر یک سال صادرمی شود، اما قابلیت تمدید دارد.

در صورت صدور مجوز کار، اولویت با شهروندان اتحادیه اروپا بیش از شهروندان دیگر کشورها داده می شود، در حالی که شغل خاصی در بخش دولتی برای اتباع لهستانی تنها مقدور می باشد.

یک تبعه خارجی از یک کشور غیر عضو در اتحادیه اروپا حق دارد برای انجام کار در جمهوری لهستان بر اساس مجوز کار قانونی خود در این کشور ساکن شود و به کار بپردازد بر اساس:

 • ویزا (استثنا در این اصل apply وجود دارد.)
 • ویزای شنگن و یا یکی دیگر از اسناد اقامت صادر شده توسط یک کشور دیگر عضو منطقه شنگن؛

اجازه اقامت موقت بدون ویزا برای برخی افراد. (nationals of which counties can enter Polish territory under visa-free travel arrangements?->).

مهاجرت تحصیلی به لهستان

اگر شما می خواهید برای تحصیل در این کشور اقدام کنید، نیاز است الزامات خاصی را فراهم کنید. اما دلسرد نشوید! این الزامات پیچیده تر از قوانین کشور خود شما نیست. فراموش نکنید که مشاوران ما آماده کمک به شما در هر زمان در رابطه با تحصیل در لهستان هستند.

اول از همه، شما نیاز به فارغ التحصیل از مدرسه خود دارید، که شما را قادر به ادامه تحصیل در سطح دانشگاهی می کند. در مرحله دوم، شما نیاز به مجوز اقامت قانونی خود در این کشور برای دوره تحصیلی خود دارید. ثالثا، شما باید پس از طی کردن موارد بالا یک گواهی از بهداشت و ایمنی خود را اراسال کنید. در نهایت، بسته به زبانی که شما مایل به تحصیل در آن هستید، شما نیاز به ارائه یک گواهینامه تایید شده از دانش خود در یک سطح و مهارت زبان هستید، این مدرک بایستی در رابطه با زبان انگلیسی یا لهستانی باشد.

شرایط اخذ ویزای دانشجویی لهستان

سفارت لهستان به دانش آموزان کمک می کند تا ویزای دانشجویی این کشور خود را دریافت کنند. روش اخذ ویزا ممکن است بسته به کشور شما متفاوت باشد. با این حال، برخی از موارد مورد نیاز برای همه کشورها عبارتند از:

 • فرم درخواست ویزا را پر کنید
 • پاسپورت معتبر
 • نامه رسمی پذیرش از یک دانشگاه یا موسسه معتبر در این کشور
 • رزومه کوتاه
 • گواهی اخذ دیپلم
 • مدارک و شواهد که مهارت زبان شما را نشان دهد این مدرک بسته به زبانی است که قرار است شما با آن به تحصیل بپردازید.
 • تایید داشتن بودجه لازم برای مطالعه و زندگی در لهستان
 • بیمه سلامت
 • یک عکس

اگر شما می خواهید الزامات مورد نیاز بیشتری برای درخواست ویزا از این کشور بدانید بهتر است با سفارت این کشور یا موسسه ما تماس حاصل فرمائید.

مهاجرت تحصیلی به لهستان

تحصیلات قبل از دانشگاه و کالج لهستان

هر کودک بین سنین 7 و 18 که در این کشور زندگی می کند بایستی  آموزش و پرورش اجباری و یا تحصیلات اجباری را بگذراند. او بایستی دوران مدرسه را با هر سختی و حتی تحریم های علیه پدر و مادر شرکت کند. این تعهد نیز به کودکانی که تابعیت لهستانی دارند از بدون در نظر گرفتن وضعیت مهاجرت پدر و مادر او در این کشور اعمال می شود. از سال تحصیلی 2014/2015، آموزش اجباری باید به کودکان از سن 6 سال اعمال شود.

سال تحصیلی در این کشور در تاریخ 1 سپتامبر آغاز می شود و در سال بعد در آخرین جمعه در ماه ژوئن به پایان می رسد. درس در مدارس به مدت پنج روز تا جمعه برگزار می شود در هر هفته، تعطیلات آخر هفته (شنبه و یکشنبه) برای کودکان می باشد.

سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می شود. ترم اول در ماه ژانویه به پایان می رسد. دوره دوم در ژوئن به پایان می رسد و در پایان سال تحصیلی نمرات برای ترم 2 داده می شود. نمرات نهایی برای هر سال داده می شود، و باید در گواهی مدرسه وارد شود. اسناد و مدارک نشان میدهد که کودک چه سطحی را در آموزش و پرورش تکمیل کرده است.

مهاجرت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان

تعریف مهاجرت سرمایه گذاری به این صورت است که در آن یک فرد سرمایه گذار یک مقدار خاصی از پول را با میل خود به این کشور آورده تا اقامت دائم را به دست آورد. متقاضی به دنبال اقامت بایستی سرمایه گذاری را به طور کلی باید در یک پروژه از پیش تایید شده صرف کند. به طور معمول سرمایه گذاری باید تنها به نفع اقتصاد کشور باشد، با این حال هر حوزه الزامات مختلفی را برای برآورد شرایط اقامت دائم بیان می کند.

به اصطلاح این فرد یک خارجی در حال کسب و کار در خارج از کشور است. گرفتن ویزای سرمایه گذاری لهستان و یا ویزای کارآفرینی ابدا مشکل نیست. شما فقط باید به دنبال روش ساده تری برای اخذ آن باشید،  که توسط دولت این کشور تعیین شده است  و سپس ویزای خود دریافت کنید. سرمایه گذاری معمولا به نفع اقتصاد کشور است.

اقامت و مهاجرت از طریق ازدواج در لهستان

یک تبعه خارجی می تواند با ازدواج با یک شهروند لهستانی به صورت خودکار تابعیت لهستانی را به دست آورد.

یک تبعه خارجی که به طور دائم در این کشور اقامت دارد (اقامت بدون وقفه) برای حداقل 2 سال بر اساس اجازه اقامت دائم یا بلند مدت اتحادیه اروپا اجازه اقامت  [gt]اگر کسی با او ازدواج کند و برای  حداقل 3 سال با یک فرد با تابعیت لهستانی در این کشور زندگی کند تابعیت وی permanent residence permit به رسمیت شناخته شده و به عنوان یک شهروند لهستانی قوانین برای وی اعمال می شود.

اگر یک خارجی در نظر دارد تا قانونی اقامت خود در این کشور بر اساس ازدواج با یک شهروند لهستانی در خارج از کشور را به دست آورد، او باید به یاد داشته باشد که برای ثبت ازدواج در این کشور در USC محل اقامت خود بایستی اقدام کند، تایید سند رسمی مناسب را دریافت کند. آدرس اینترنتی USC اینجا USC در دسترس هستند .

به منظور ثبت نام ازدواج در خارج از کشور، شما باید یک درخواست به USC ارسال کنید تا گواهی ازدواج خارجی به به لهستانی منطبق شود به این منظور بایستی سوابق وضعیت مدنی خود را ارسال کنید، و مدارک زیر را به درخواست خود متصل کنید:

 • یک کپی از وضعیت مدنی سوابق (گواهی) شده در خارج از کشور با ترجمه مهر شده در اسناد رسمی به زبان لهستانی توسط یک ترجمه قانونی که نام وی در لیست وب سایت وزارت دادگستری و یا کنسولگری جمهوری این کشور منتشر شده باشد؛
 • کارت شناسایی یا گذرنامه همسران؛
 • داده های مورد نیاز که در قانون این کشور آمده است، ممکن است به مکملی بر اساس نسخه ای از گواهی تولد زن و شوهر نیاز باشد (در هر مورد ارائه مدارک خارجی مورد نیاز هستند که این موارد مورد استفاده قرار گیرند تا ثبت نام وضعیت مدنی ورود شما به لهستان صورت گیرد، شما باید همراه با تمام این موارد سوگند یاد کنید.
 • گواهی اثبات پرداخت تمبر.

شرایط اقامت دائم و شهروندی لهستان

متقاضیان برای اقامت دائم باید در این کشور حداقل سه سال زندگی کرده باشند، و قادر به نشان دادن خانواده و یا رابطه اقتصادی، روابط با این کشور ، و محل اقامت و یک منبع درآمد در این کشور امن داشته باشند.

ممکن است که تابعیت این کشور برای این افراد اعمال شود و پس از آن در این کشور به عنوان یک مقیم دائم برای حداقل پنج سال زندگی کنند. شهروندی نیز بر اساس تبار، تولد و ازدواج اعطا می شود. دولت لهستانی تابعیت دوگانه را به رسمیت نمی شناسد.

در نهایت موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی “توسعه گران مهر” از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

نحوه درخواست برای اجازه اقامت شما

پس از ورود به لهستان، شما نیاز به اجازه اقامت دارید اگر شما مایل به ماندن طولانی تر از 90 روز باشید. همچنین در این مورد اگر شما از اخذ مجوز کار معاف هستند. شما باید برای ارسال درخواست خود به شهرداری مسئول یا voivode (Wojewoda). مراجعه کنید. اسناد زیر به منظور اخذ مجوز مورد نیاز هستند عبارتند از:

 • چهار نسخه از درخواست.
 • چهار عدد عکس گذرنامه در اندازه مناسب
 • سه کپی از پاسپورت شما.
 • اجازه کار و یا یک بیانیه کتبی از کارفرمای شما (یا مجوزی که نشان دهد شما از ارائه اجازه کار معاف هستند).
 • قرارداد کار
 • اثبات پرداخت تمبر
 • اثبات بیمه بهداشت و درمان
 • اسناد و مدارکی که اثبات کند شما یک درآمد ثابت دارید که توسط آن می توانید به حمایت از خود بپردازید.
 • اجاره رسمی و قانونی که شما را قادر میسازد به اشغال و زندگی در این کشور بپردازید.

اثبات این که شما مالیات خود را در سال گذشته پرداخت کرده اید.

اطمینان حاصل کنید که برای ارسال درخواست خود حداقل 45 روز قبل از پایان دوره اقامت قانونی خوداقدام کنید. اجازه اقامت برای مدت زمان اقامت شما اعطا میگردد اما هرگز برای بیش از دو سال این مجوز داده نمی شود.

مطلب فوق با کوشش همکاران ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی جمع آوری شده است، جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید. امید است که مطلب فوق توانسته باشد، هر چند مختصر کمکی به اطلاعاتی شما در زمینه تابعیت و اقامت لهستان کرده باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر قوانین جدید مهاجرت می توانید به وب سایت شرایط مهاجرت به لهستان مراجعه نمایید و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط اخذ تابعیت و نحوه مهاجرت از روش های دیگر مثل خرید ملک و اقامت بعد از تحصیل، شرایط مهاجرت از طریق تولد فرزند (البته توجه کنید کشورهای محدودی از طریق بچه دار شدن ویزای اقامت را اعطا می کند) و اعزام دانشجو به این کشور می توانید با مشاورین موسسه مهاجرت تماس حاصل فرمایید و توسط مشاوره کارشناسان حقوق بین الملل و وکیل مهاجرت با این مسائل آشنا شوید. یکی از موارد مهم قبل از مهاجرت اطلاع از هزینه زندگی در آن کشور می باشد، جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله هزینه زندگی در لهستان را در سایت ما مطالعه فرمایید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

20 دیدگاه برای “مهاجرت به لهستان

 1. سایه گفت:

  با سلام …آیا با گرفتن ویزای کاری برای لهستان نیاز به ارایه مدرک زبان هم هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای افزایش شانس ویزای خود بهتر است مدرک زبان ارائه دهید.

 2. نرجس باقری گفت:

  با سلام می شه در مورد این جمله بیشتر توضیح بدید؟ دولت لهستانی تابعیت دوگانه را به رسمیت نمی شناسد

  ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   دولت لهستانی تابعیت دوگانه را به رسمیت نمی شناسد به این معنیست که با دریافت تابعیت لهستان باید تابعیت قبلی خود را لغو نمایید.

 3. ماهرخ مقدم گفت:

  درود بر شما دخترم میخواد در رشته موسیقی خارج از ایران تحصیل کنه، به نظر شما لهستان جای خوبی هست براش؟ و اگر بله میشه شرایط رو بفرمایید و ما رو راهنمایی کنید؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، لهستان دارای دانشگاه معتبر در سراسر جهان است. برای تحصیل در دانشگاه های لهستان نیاز به ارائه مدرک زبان دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل هنر در لهستان می توانید با ما در ارتباط باشید.

 4. مسعود گفت:

  سلام.من یک راننده ترانزیت هستم.آیا با ازدواج با یک دختر لهستانی میتونم تابعیت این کشورو داشته باشم و به حرفه خود در لهستان ادامه بدهم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   با ازدواج با فرد لهستانی می توانید ویزای ازدواج دریافت کرده و به لهستان مهاجرت نمایید و بعد از گذشت 5 سال اقامت دائم این کشور را دریافت می نمایید.

 5. بيتاشكارى گفت:

  سلام ما يك خانواده ٤ نفره هستيم
  ما ميخواستيم به لهستان برويم براى اقامت
  من ٤٠ سالمه ايا ويزاى تحصيلى ميتونم راحت بگيرم ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بسته به مقطع تحصیلی شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما برای بررسی شرایط کامل نمی باشد.

 6. علی باقری گفت:

  سلام من علی هستم 44 ساله از کاشان قصد دارم تا اقامت کشور لهستان را بکیرم در حال حاضر هیج اقدامی نکردم لگفا بنده را راهنمایی نمایید که از جه گریقی میتوانم برای گرفتن اقامت اقدام نماییم ممنونم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بهترین روش برای شما برای دریافت اقامت لهستان سرمایه گذاری است. لطفا با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهیم.

 7. نسیم گفت:

  سلام من و همسرم قصد مهاجرت به لهستان رو داریم و از طریق کار یا ثبت شرکت نمیتونیم اقدام کنیم می خواستم بدونم راه دیگه ایی هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   روش های مهاجرن به لهستان شامل سرمایه گذاری، تحصیلی، کاری، ازدواج و یا پماهندگی است. که بسته به شرایط خود می توانید برای تحصیلی نیز اقدام نمایید.

 8. مهدی رضائی گفت:

  با سلام و احترام
  من دارای مدرک دکتری در رشته مهندسی عمران و عضئ هیات علمی دانشگاه هستم که 10 سال در پروژه های سدسازی نیز فعالیت داشته و تعداد 20 مقاله معتبر بین المللی ISI دارم. قصد مهاجرت به کشور لهستان را همراه با همسرم (لیسانس) و دو دخترم دارم. با چه شرایطی برای من مقدور است. لطفا راهنمایی بفرمایید. حداکثر سرمایه ممکن برای من یک میلیارد تومان است.
  با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   روش های مهاجرت به لهستان با توجه به شرایط شما متفاوت است. بهترین و آسان ترین روش برای شما سرمایه گذاری و تحصیلی است. لطفا با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم.

 9. محبوب گفت:

  سلام .وقتتون بخیر
  من دیپلم ریاضی دارم و 29سال سنمه
  میشه بهم بگید واسه سرمابه گذاری و اقامت در لهستان چقدر باید هزینه کنم ؟!

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   سرمایه گذاری انواع متفاوتی دارد. میزان سرمایه مورد نیاز نیز بسته به نوع سرمایه گذاری شما دارد.

 10. نرگس قربانی گفت:

  سلام من وهمسرم تصمیم گرفتیم برای ثبت شرکت درکشورلهستان اقدام کنیم اما بخاطرازمایشات مدیکالی ک جزقوانین مهاجرت  برخی کشورهاست نگرانم ک مشکلی پیش بیاید ایاانجام ازمایش مدیکال جزقوانین مهاجرت کشورلهستان هم میباشد؟اگرپاسخ بلی است ازمایشات شامل چه تستهایی است

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   بله
   آزمایش های سلامتی عمومی برای پیشگیری از ایجاد خطر عدم سلامتی در کشورشان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *