هزینه اقامت در لهستان
اقتصاد لهستان
مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اطلاعات کلی کشور لهستان

 • مساحت: 311.904 کیلومتر مربع
 • جمعیت: حدود 38 میلیون
 • زبان رسمی: لهستانی
 • پایتخت : ورشو
 • واحد پول: زلوتی
 • دامنه اینترنتی: .pl
ارزان ترین شهر انگلستان برای زندگی مهاجرین

مهاجرت به لهستان

قانون مهاجرت مستلزم آن است که اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستند و شما قصد اقامت در جمهوری این کشور برای بیش از 90 روز متوالی  را دارید و یا اگر شما می خواهید به انجام فعالیت های کسب و کار و یا کار در این کشور بپردازید،  سپس شما باید برای اجازه اقامت اقدام کنید. این قانون در حال حاضر سه زمینه اصلی برای انجام این کار را فراهم می کند: شروع یک کسب و کار در لهستان، گرفتن آموزش و پرورش و یا گرفتن یک کار همه نیاز به ویزای مخصوص به خود دارند.

ویزای کار لهستان

 اخذ اقامت کاری کشور لهستان در گام نخست نیازمند دریافت ویزای کار لهستان می باشید. در نوشتار حاضر سعی بر آن است که شما متقاضی محترم کار در لهستان، با نحوه ی دریافت ویزای کار لهستان و در صدر آن اخذ ویزای کار اروپا بیشتر آشنا شوید.

مشاغل مورد نیاز لهستان
رتبه و رنکینگ دانشگاه ملبورن استرالیا

تحصیل در لهستان

شیوه آموزشی و تحصیل در لهستان به قرن 14 برمی گردد. دانشگاه جاگیلونیای کراکوف به عنوان دومین دانشگاه در مرکز اروپا در سال 1364 تاسیس شد. امروزه دانشگاه های لهستان شیوه های آموزشی درخشانی را در روند خود بکار می گیرند. برای مثال دانشگاه های شهر ورشو بالاترین رتبه بین المللی را دارند.

شرایط زندگی در لهستان

پس از اینکه این کشور به اتحادیه اروپا پیوست دولت این کشور تصمیم گرفت که واحد پول خود را از زلوتی به یورو تغییر دهد و به اضافه کردن دیگر زبان های رسمی و زبان رایج مردم (در ابتدا اول زبان لهستانی بود اما هیچ موردی ندارد که برای شروع افراد زبان انگلیسی را به کار گیرند) مبادرت ورزید.

پروسه اخذ ویزای تحصیلی لهستان در سال 2019
بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در انگلستان

اخذ اقامت لهستان

یک فرد خارجی که به طور مداوم و به مدت حداقل 2 سال در کشور لهستان ساکن است قابلیت اخذ مجوز اقامت دائم و در ارتباط با اجازه اقوام لهستانی خارجی را نیز خواهد داشت.

این درحالیست که فرایند شناخته شدن به عنوان یک شهروند دارای اقامت لهستان با توجه به نوع درخواست شخص متقاضی نیز خواهد بود. درخواست برای شناخته شدن به عنوان یک شهروند لهستانی باید در مرکز ارزیابی و رسیدگی به صلاحیت و محل اقامت خارجی (به عنوان مثال جایی که منافع اصلی زندگی خارجی) نیز مورد تمرکز واقع شود. علاوه بر این انتظار می رود که محل اقامت خارجی نیز به ثبت برسد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان

تحصیل در پزشکی و دندانپزشکی لهستان فرصت مطالعه در یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی در دنیا را فراهم می کند. 6 سال پزشکی عمومی، 4 سال کارشناسی، 5 سال دندانپزشکی و 5 سال داروسازی، 3 سال پرستاری، برنامه پایه به زبان انگلیسی در میان برنامه های پزشکی در بین دانشجویان جذابترین برنامه ها می باشد. دانشجویان ایالات متحده آمریکا، کانادا، نروژ، سوئد، اسرائیل، عربستان سعودی، ترکیه، نیجریه، غنا، هند، چین، و غیره، هر ساله علاقه مند به ثبت نام برای مطالعات پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه لهستان هستند.

مقایسه هزینه پزشکی لهستان و مجارستان
اخذ تابعیت لهستان از طریق سرمایه گذاری

تابعیت و شهروندی لهستان

پاسپورت لهستان توسط وزارت این کشور صادر می شوند. گذرنامه هایی که از اواسط سال 2006 صادر شده اند دارای تنوع بیومتریک هستند و برای مدت ده سال معتبر هستند. عدم وجود ویژگی های بیومتریک به طور ذاتی به این معنی است که آنها محدودیت های ویزا برای سفرهای خارجی کمی متفاوت است، ویژگی های امنیتی کافی در برخی از کشورها، مانند کانادا (اجازه دسترسی بدون ویزا فقط برای شهروندان لهستان که دارای گذرنامه های بیومتریک هستند) را فراهم می کند.

هزینه زندگی در لهستان

رستوران ها

 • هزینه ی یک وعده غذا، در رستوران معمولی   20.00 زلوتی
 • هزینه ی یک وعده غذا برای دو نفر، در رستوران متوسط، سه وعده    100.00 زلوتی
 • هزینه ی یک وعده غذای مک در رستوران های مک دونالد (یا یک وعده غذای مشابه همراه با موسیقی)  16.00 زلوتی
 • کاپوچینو (ثابت)  7.26 زلوتی
 • نوشابه ی کوک/ پپسی ( بطری0.33 لیتری)  3.57 زلوتی
 • آب ( بطری 0.33 لیتری)   2.69 زلوتی
مالیات بر درآمد شخصی لهستان
اخذ اقامت در لهستان از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در لهستان

لهستان یک عضو کامل اتحادیه اروپا است و همچنین بخشی از منطقه شینگن است. لهستان یکی از جذاب ترین مکان های سرمایه گذاری خارجی است. لهستان دارای تعداد مازاد مهندسان، اقتصاددانان و متخصصان فناوری اطلاعات با دانش خوب زبان انگلیسی است. لهستان دارای بیشترین تعداد کارگران اتحادیه اروپا در قراردادهای موقت است. دولت لهستان به سرمایه گذاران انواع کمک های دولتی و 14 منطقه اقتصادی ویژه با معافیت مالیاتی را ارائه می دهد. بر اساس گزارش ارنست و یانگ، لهستان در رتبه بندی جذابیت سرمایه گذاری در رتبه هفتم قرار دارد. قانون لهستان اصل آزادی فعالیت تجاری را تعیین می کند.

سوالات متداول در مورد لهستان

1- زبان رسمی کشور لهستان چیست؟

لهستانی

2- پایتخت کشور لهستان کدام شهر است؟

ورشو

3- واحد پول کشور لهستان چیست؟

زلوتی ، پس از اینکه این کشور به اتحادیه اروپا پیوست دولت این کشور تصمیم گرفت که واحد پول خود را از زلوتی به یورو تغییر دهد

4- ایا لهستان عضو اتحادیه اروپا است؟

پس از اینکه این کشور به اتحادیه اروپا پیوست دولت این کشور تصمیم گرفت که واحد پول خود را از زلوتی به یورو تغییر دهد

5- کشور های هم مرز لهستان کدامند؟

جمهوری چک، آلمان، اسلواکی، بلاروس، اوکراین، روسیه و لیتوانی در ارتباط می باشند.

6- لهستان عضو کدام سازمان های بین المللی است؟

در سال 1945 به عضویت سازمان ملل متحد و در سال 1999 به عضویت ناتو و ده ها سازمان بین المللی دیگر درآمد.

7- کشور لهستان چه تعداد جمعیت دارد؟

کل وسعت کشور لهستان 312679 کیلومتر مربع (رتبه 9 از جهت بزرگترین کشور اروپا) خواهد بود تین درحالیست که این کشور حدود 38.5 میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است.

8- لهستان دارای چه نوع حکومتی است؟

در حال حاضر این کشور دارای رئیس جمهور می باشد فردی که قدرت جمهوری پارلمان را در اختیار دارد.

9-  مردم لهستان چه دینی دارند؟

اکثر جمعیت لهستان مردمان مسیحی می باشند (به همین دلیل است که کریسمس در این کشور از اهمیت والایی برخوردار است). این درحالیست که 86.7 درصد از این جمعیت متعلق به کلیسای کاتولیک روم خواهند بود. چرا که یک کانال تلویزیونی کاتولیک و یک ایستگاه رادیویی کاتولیکی در این کشور وجود خواهد داشت.

10- آیا یادگیری زبان لهستانی آسان است؟

زبان لهستانی یکی از سخت ترین زبان ها به جهت یادگیری خواهد بود. این سختی گرامر آن مشاهده می شود و قوانین آن به دور از انتظار خواهد بود.

11- غذاهای رایج کشور لهستان چه هستند؟

از غذاهای رایج این کشور مواردی نظیر: کوفته ، نوعی کتلت پوشیده با نان ، ترکیبی از کلم، گوشت و قارچ ، کلم برگ با گوشت پر، سوپ مرغ ، سوپ خیار – واقعا ترش! و زورک (سوپ ترش با تخم مرغ و سوسیس) را در بر خواهد گرفت.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *