تابعیت و شهروندی اسلوونی 2023

نظرتان درباره مهاجرت به کشوری که مردم آن عاشق زنبور و کندو های عسل هستند چیست؟ اگر می خواهید یک کشور جذاب، کوچک و آرام را برای ادامه زندگی خود انتخاب کنید، اسلوونی یکی از گزینه های بسیار مناسب پیش روی شماست. ما در این مقاله از بلاگ گروه وکلای برگزیده اصطهباناتی، روش های اخذ تابعیت اسلوونی را به شما معرفی می کنیم. با استفاده از پاسپورت کشور اسلوونی می‌ توانید به کشورهای مختلف دنیا آزادانه سفر کرده و از مزایای شهروندی این کشور نیز برخوردار شوید؛ اما شرایط اخذ شهروندی اسلوونی چیست؟ چگونه می توانیم ویزای این کشور را دریافت کنیم؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا به پاسخ سوالات خود در این زمینه برسید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

صفر تا صد اخذ تابعیت و پاسپورت اسلوونی

اسلوونی که نام کامل آن جمهوری اسلوونی است، یکی از کشورهای جنوب اروپا می باشد. این کشور در واقع یک شاهکار هنری محسوب می‌شود و دارای پیست های اسکی بسیار زیبا و بین المللی و کوهستان ها و قله های جذاب است. این کشور به عنوان یک پل ارتباطی مهم در جزیره بالکان محسوب می شود و منابع و ذخایر بزرگ ذغال سنگ، قلع، روی و انواع سنگ های ساختمانی را دارد. اسلوونی یکی از ثروتمندترین کشورهای موجود در فدراسیون یوگسلاوی است. این کشور همچنین در بین کشورهای اتحادیه اروپا، منطقه یورو و اعضای ناتو نیز جز ثروتمندترین ها می باشد.

کشور اسلوونی از نظر موقعیت جغرافیایی شرایط بسیار مناسبی دارد و به همین دلیل جای بسیار خوبی برای سرمایه گذاری است. اگر عاشق تاریخ و معماری هستید اسلوونی برای شما بسیار جذاب خواهد بود زیرا از نظر تاریخی کشوری غنی و از نظر معماری نیز مکان های دیدنی زیادی دارد. زبان مردم این کشور عمدتاً اسلوونیایی می باشد و مردم آن همواره به یکی از زبان‌های انگلیسی، مجارستانی یا ایتالیایی مسلط هستند و مهاجران می توانند در صورت تسلط بر یکی از این زبان ها به راحتی در کشور اسلوونی زندگی کنند.

کشور کوچک اسلوونی دارای جمعیت تحصیل کرده زیادی می باشد، به نحوی که درصد بسیار زیادی از ساکنان آن تحصیلات دانشگاهی دارند. یکی از موارد بسیار مهم در زمینه اخذ تابعیت کشور اسلوونی اطلاع از درجه اعتبار پاسپورت این کشور است.

خوشبختانه پاسپورت کشور اسلوونی درجه اعتبار بسیار بالایی در سطح جهانی دارد. از سوی دیگر سطح امنیت اجتماعی در این کشور بالاست و ثبات اقتصادی نیز باعث آرامش خاطر مهاجران می شود.

شما در اسلوونی از امکانات رفاهی با کیفیت برخوردار هستید و هزینه های زندگی نیز در این کشور بسیار پایین است. همه این موارد زمینه را فراهم کرده تا سرمایه ‌گذاران و مهاجران بین المللی علاقه زیادی به دریافت پاسپورت کشور اسلوونی داشته باشند؛ اما شرایط دریافت پاسپورت اسلوونی چیست؟

هزینه های زندگی در کشور اسلوونی

هزینه های زندگی در کشور اسلوونی

ما در ادامه این مطلب شرایط دریافت تابعیت و شهروندی اسلوونی را بررسی می کنیم. به طور کلی وجود ثبات اجتماعی و اقتصادی و امنیت بالا در این کشور باعث شده تا سرمایه ‌گذاران بزرگ خارجی با اطمینان خاطر در راستای سرمایه گذاری در کشور اسلوونی اقدام کنند. آمارها نیز نشان می‌ دهد افرادی که موفق به مهاجرت به اسلوونی شده‌ اند از مهاجرت خود رضایت کافی دارند و این کشور را به سایر مهاجران نیز پیشنهاد می کنند. یکی از مهمترین مزیت های کشور اسلوونی پایین بودن هزینه های زندگی و برخورداری از امکانات با کیفیت است. ما در ادامه مطلب به جنبه های مختلف دریافت پاسپورت کشور اسلوونی می پردازیم.

شرایط اخذ تابعیت اسلوونی و زندگی در آن

برای دریافت پاسپورت اسلوونی به عنوان پاسپورت دوم، شرایط مشخصی وجود دارد که متقاضیان باید تمام آن را داشته باشند.

پایتخت کشور اسلوونی شهر لیوبلیانا می باشد. این کشور که حدود دو میلیون و نیم نفر جمعیت دارد با کشورهایی همچون ایتالیا، اتریش، کرواسی و مجارستان همسایه است. اسلوونی در زمره کشورهای پیشرفته از نظر اجتماعی و اقتصادی قرار دارد و نرخ بیکاری در آن نیز حدود ۵ درصد است. به همین دلیل هم این کشور کوچک، مقصد مناسبی برای مهاجران بین المللی محسوب می شود. تعداد زیادی از مردم دنیا به دنبال دریافت پاسپورت کشور اسلوونی هستند تا بتوانند خود و خانواده شان، در این کشور به کار، زندگی و تحصیل بپردازند.

افراد بعد از دریافت شهروندی اسلوونی حق زندگی و کار در اتحادیه اروپا، کسب و کار، تحصیل و غیره را همچون شهروندان عادی این اتحادیه به دست می آورند؛ اما شرایط دریافت پاسپورت و تابعیت اسلوونی چیست؟ به طور کلی قوانینی که در زمینه اعطای اقامت این کشور وجود دارد برای شهروندان اتحادیه اروپا و شهروندان خارج از اتحادیه اروپا متفاوت است. این شرایط عمدتا برای شهروندان اتحادیه اروپا آسان‌تر می باشد.

شهروندان اتحادیه اروپا

اگر شما یک شهروند اتحادیه اروپا باشید یعنی از کشورهایی مثل سوئیس، لیختن اشتاین، ایسلند، نروژ و غیره، می توانید با کارت شناسایی و گذرنامه معتبر وارد کشور اسلوونی شوید. در واقع شهروندان اتحادیه اروپا نیازی به ارائه ویزا و مجوز ورود به کشور اسلوونی ندارند. آنها به راحتی می ‌توانند وارد این کشور شده و در آن اقامت داشته باشند. البته ناگفته نماند که شهروندان اتحادیه اروپا در صورتی که بخواهند بیشتر از سه ماه در اسلوونی بمانند باید محل اقامت خود را در این کشور ثبت کنند.

شهروندان خارج از اتحادیه اروپا

افرادی که خارج از اتحادیه اروپا هستند همچون هموطنانمان در ایران، برای این که وارد اسلوونی شوند یا بخواهند در این کشور به کسب و کار و تحصیل بپردازند حتماً باید ویزای این کشور را دریافت کنند؛ بنابراین در ابتدا شما باید بتوانید از یک روش مناسب ویزای کشور اسلوونی را دریافت کنید. پس از آن شرایطی فراهم می شود تا برای دریافت پاسپورت کشور اسلوونی اقدام نمایید. اگر می خواهید پاسپورت اسلوونی را دریافت کنید و در این زمینه تجربه و اطلاعات کافی ندارید، ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی، صفر تا صد دریافت ویزا و تابعیت اسلوونی را برای شما انجام می دهیم.

میزان اعتبار پاسپورت اسلوونی

برای کسانی که قصد مهاجرت دارند، درجه اعتبار پاسپورت کشور مقصد اهمیت زیادی دارد. بر اساس آمارهای منتشر شده پاسپورت کشور اسلوونی از نظر درجه اعتبار در جایگاه هشتم قرار دارد. این عدد نشان می ‌دهد که پاسپورت این کشور از درجه اعتبار خوبی برخوردار است. میزان اعتبار پاسپورت هر کشور، بر اساس تعداد کشورهایی که با استفاده از پاسپورت آن، می توان بدون نیاز به ویزا به آنها سفر کرد، سنجیده می شود.

افرادی که موفق به دریافت پاسپورت کشور اسلوونی می شوند، می توانند به ۱۲۲ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا مسافرت کنند، برای ورود به ۳۹ کشور نیز با ویزای بدو ورود می ‌توانند اقدام کنند و تنها برای ورود به ۳۸ کشور دنیا به ویزا نیاز خواهند داشت. از سوی دیگر از آنجا که اسلوونی یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شینگن است، با دریافت پاسپورت آن شما این امکان را دارید تا به آسانی بین کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه شینگن رفت آمد کنید.

میزان اعتبار پاسپورت اسلوونی

میزان اعتبار پاسپورت اسلوونی

کشور اسلوونی بعد از پیوستن به منطقه یورو در سال ۲۰۰۷ واحد پولی خود را به یورو تغییر داد؛ بنابراین پس از دریافت اقامت و پاسپورت کشور اسلوونی مهاجران این امکان را دارند تا به بخش زیادی از کشورهای دنیا از جمله اتحادیه اروپا و حوزه شینگن بدون نیاز به ویزا سفر کنند.

روش های اخذ پاسپورت و تابعیت اسلوونی

تا اینجا درباره درجه اعتبار و شرایط عمومی اخذ شهروندی و پاسپورت کشور اسلوونی صحبت کردیم، اما چه روش هایی برای دریافت تابعیت این کشور وجود دارد؟ به طور کلی برای دریافت پاسپورت کشور اسلوونی چهار روش وجود دارد که افراد می توانند از طریق آنها اقدام کرده و ویزای اسلوونی را دریافت کنند. در نهایت نیز پس از دریافت ویزا، امکان ارسال درخواست پاسپورت وجود دارد. روش هایی که در ادامه توضیح می دهیم بهترین و سریعترین روش های دریافت تابعیت کشور اسلوونی هستند. این روش ها عبارت اند از:

 • ویزای تولد
 • ویزای ازدواج
 • ویزای سرمایه گذاری
 • ویزای پناهندگی

شما می توانید پس از مطالعه روش های دریافت پاسپورت اسلوونی و بررسی شرایط خود، روش مناسب را انتخاب کنید؛ اما اگر بعد از مطالعه روش هایی که در ادامه می گوییم همچنان احساس کردید دچار سردرگمی هستید و نمی توانید روش مناسب خود را انتخاب کنید، می توانید با مشاورین و کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما بر اساس جدیدترین اطلاعات و قوانین اداره مهاجرت اسلوونی، شما را راهنمایی کرده و بر اساس شرایطتان بهترین روش را پیشنهاد می ‌کنند.

اخذ تابعیت اسلوونی از طریق تولد

نخستین روش برای دریافت تابعیت اسلوونی و پاسپورت این کشور زیبا، تولد می باشد. به طور کلی کشورهای مختلف دنیا برای این که تابعیت و شهروندی خود را به افراد بدهند، از دو قانون خون و خاک تبعیت می کنند. قانون خاک به این معناست که کودک چنانچه در خاک کشور مورد نظر متولد شود، تابعیت آن کشور را به دست می آورد. بر اساس قانون خون چنانچه کودکی دارای پدر یا مادر اسلوونیایی باشد، آن کودک نیز می تواند تابعیت و شهروندی کشور مذکور را دریافت کند.

کشور اسلوونی در این زمینه همانند کشورهای اروپایی از قانون خون تبعیت می کند. به این معنا که در صورتی کودک می تواند تابعیت و شهروندی اسلوونی را به دست بیاورد که پدر یا مادر او شهروند اسلوونی باشند. به این ترتیب اگر کودکی در کشور اسلوونی متولد شود اما هیچ یک از والدین او، تابعیت این کشور را نداشته باشند نمی تواند اقامت اسلوونی را از طریق تولد دریافت کند. همچنین اگر فرد زیر ۱۸ سالی توسط یکی از خانواده های کشور اسلوونی به فرزندخواندگی پذیرفته شود، می تواند تابعیت و شهروندی این کشور را نیز دریافت کند.

اخذ پاسپورت اسلوونی از طریق ازدواج

دومین روش برای دریافت پاسپورت کشور اسلوونی و تابعیت آن ازدواج با یکی از شهروندان این کشور است. افراد می توانند پس از ازدواج با یک تبعه اسلوونی اقامت دائم و تابعیت این کشور را دریافت کنند؛ اما این شیوه نیز شرایط خاص خود را دارد. به عنوان مثال به محض ازدواج با یک شهروند اسلوونیایی، متقاضی نمی تواند تابعیت این کشور را به دست بیاورد، بلکه باید سه سال از ازدواج آنها بگذرد و این زوج بتوانند ثابت کنند که ازدواج آنها واقعی بوده و به مدت کافی با یکدیگر زندگی کرده اند.

دولت اسلوونی اهمیت زیادی برای ازدواج قائل است و در این زمینه سخت گیری های زیادی اعمال می کند. متقاضی باید بتواند به دولت این کشور اثبات کند که ازدواج او صرفاً با هدف دریافت تابعیت و شهروندی این کشور نبوده است. از طرفی ازدواج یک شخص خارجی با یکی از شهروندان اسلوونیایی، باید حتما در دفاتر ازدواج رسمی این کشور ثبت شده باشد. از دیگر قوانین بسیار مهم در زمینه ازدواج در کشور اسلوونی که مهاجران نیز باید رعایت کنند می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • هر دو زوج باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند.
 • طرفین ازدواج باید اثبات کنند ازدواج آنها بدون مانع و بدون اجبار است.
 • چنانچه یکی از طرفین قبلا ازدواج کرده باشد، حتماً باید گواهی طلاق یا گواهی فوت همسر را ارائه دهد.
 • مدارک شناسایی و پاسپورت طرفین ضروری است.
 • فرد خارجی متقاضی ازدواج باید تمامی مدارک خود را به زبان اسلوونیایی، ترجمه کرده و به تایید سفارت این کشور رسانده باشد.

مواردی که تا اینجا ذکر کردیم برای ثبت ازدواج در کشور اسلوونی مورد نیاز است. پس از ثبت ازدواج و گذشت سه سال از آن تبعه خارجی می تواند در صورت واجد شرایط بودن برای دریافت پاسپورت اسلوونی اقدام کند. مهمترین شروط برای اعطای شهروندی اسلوونی عبارت است از؛

 • مهاجر با قوانین و مقررات این کشور کاملاً آشنا باشد و از قوانین تبعیت کند.
 • متقاضی مالیات های خود را در موعد مقرر در کشور اسلوونی پرداخت کرده باشد.
 • فرد متقاضی به زبان اسلوونیایی مسلط باشد.
 • نداشتن سوء سابقه کیفری در کشور اسلوونی اهمیت زیادی دارد.
 • متقاضی باید به مدت ۱۰ سال در اسلوونی زندگی کرده باشد که پنج سال آن به صورت مداوم بوده باشد.
 • متقاضی باید بتوانند اثبات کند که پس از ازدواج به اندازه کافی با همسر خود زندگی کرده و هدف آنها صرفاً دریافت اقامت نبوده است.

چنانچه متقاضی تمام شرایط ذکر شده را داشته باشد، بعد از گذشت سه سال از زندگی مشترک می تواند برای دریافت تابعیت اسلوونی اقدام کند. اگر می خواهید تابعیت و شهروندی کشور اسلوونی را دریافت کنید، ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی صفر تا صد مراحل دریافت ویزا و پاسپورت این کشور را برای شما انجام می دهیم.

اخذ تابعیت اسلوونی از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های نسبتا رایج در سال های اخیر برای دریافت ویزای کشورهای مثل اسلوونی، سرمایه گذاری بوده است.

افرادی که قصد سرمایه گذاری در کشور اسلوونی را دارند می توانند به روش های گوناگون سرمایه خود را وارد این کشور کنند.

با توجه به این که کشور اسلوونی، از نظر اقتصادی بسیار قدرتمند بوده و رشد اقتصادی بالایی دارد، سرمایه‌ گذاران نیز با اطمینان خاطر بیشتری سرمایه خود را وارد این کشور می کنند.

یکی از مزایای مهم سرمایه گذاری در کشور اسلوونی، دریافت تابعیت و پاسپورت این کشور است. به این ترتیب سرمایه گذاران این امکان را دارند تا در کنار کسب سود از محل سرمایه گذاری از مزایای داشتن پاسپورت این کشور نیز برخوردار شوند. افراد خارجی این امکان را دارند تا با هزینه ۵ هزار یورو در بخش صنایع یا توسعه و فناوری این کشور سرمایه گذاری کنند. از دیگر مزایای روش سرمایه گذاری این است که متقاضی می تواند برای خانواده خود نیز ویزای همراه دریافت کند. از طرفی دریافت ویزای اسلوونی به این طریق تنها سه ماه زمان می برد.

اخذ تابعیت اسلوونی از طریق سرمایه گذاری

اخذ تابعیت اسلوونی از طریق سرمایه گذاری

یک روش دیگر برای سرمایه گذاری در کشور اسلوونی، ثبت یک شرکت تجاری با گردش مالی حداقل 10 هزار یورو می باشد. به این ترتیب شرکتی که شما در اسلوونی ثبت می کنید باید در مدت شش ماه ده هزار یورو گردش مالی داشته باشد. در صورتی که این روش را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید، در عرض 8 الی 9 ماه می توانید اقامت اسلوونی را دریافت کنید. به طور کلی اگر به دنبال یک روش سریع برای دریافت تابعیت اسلوونی هستید، سرمایه گذاری راهی سریع و مناسب محسوب می شود.

ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی صفر تا صد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را برای شما انجام می دهیم. به این منظور تنها کافی ست با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.

اخذ پاسپورت اسلوونی از طریق پناهندگی

یکی از سوالاتی که بسیاری از متقاضیان مهاجرت می پرسند این است که آیا امکان مهاجرت از طریق پناهندگی و دریافت پاسپورت کشور اسلوونی به این شیوه وجود دارد؟ به طور کلی باید بدانید که پناهندگی هرگز روش مناسبی برای مهاجرت نیست در واقع این روش مناسب افرادی است که جان آنها در خطر می باشد یا از نظر سیاسی و اجتماعی در معرض خطرات جدی قرار دارند. از طرفی کشورهای مختلف دنیا نیز در این زمینه سخت ‌گیری‌ های زیادی اعمال می کنند و تنها تحت شرایط خاصی به افراد پناهجو ویزا می دهند.

از سوی دیگر بررسی درخواست های پناهندگی با توجه به شرایط فرد ممکن است بین سه ماه تا یک سال به طول بیانجامد و با توجه به خطرات و ریسک هایی که این روش دارد، به هیچ عنوان توصیه نمی شود که از این طریق اقدام به مهاجرت کنید.

بسیاری از افرادی که می‌ خواهند از طریق پناهندگی به یک کشور دیگر از جمله اسلوونی مهاجرت کنند اطلاعاتی از سایر روش های مهاجرت ندارند. به همین دلیل توصیه می کنیم با مشاورین و کارشناسان تلفنی ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس حاصل کنید تا با بررسی شرایط شما بهترین و امن ترین روش را برای مهاجرت به شما پیشنهاد کنند.

مزایای مهاجرت به اسلوونی

شاید اسلوونی به اندازه سایر کشورهای اروپایی معروف نباشد اما مهاجرت به این کشور کوچک و آرام مزایای بسیار زیادی در پی خواهد داشت. اگر قصد دارید، به اسلوونی مهاجرت کنید حتماً نگاهی به مزایای مهاجرت به این کشور نیز بیندازید. مهمترین مزایای مهاجرت به کشور اسلوونی عبارت است از:

 • زندگی با مردمی خونگرم و صمیمی
 • پایین بودن هزینه های زندگی
 • ثبات اقتصادی خوب
 • قدرت خرید بالا
 • بالا بودن استانداردهای زندگی
 • برخورداری از تحصیلات رایگان
 • امکان ثبت شرکت و سرمایه گذاری راحت و بی دردسر
 • برخورداری از امکانات زندگی با کیفیت همچون سایر کشورهای اروپایی
 • امکان رفت و آمد با کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن
 • تسلط مردم این کشور به زبان‌های انگلیسی ایتالیایی و مجارستانی باعث می شود تا شما در صورت تسلط به هر یک از این زبان ها بتوانید به راحتی با مردم ارتباط برقرار کنید.

وکیل معتبر برای انجام امور مهاجرتی

مهاجرانی که از طرق مختلف وارد کشور اسلوونی می شوند، از مزایای فراوان این کشور برای مهاجران بهره مند خواهند شد.

به عنوان مثال این افراد می توانند به راحتی در یک اقتصاد پویا و در حال رشد سرمایه گذاری کرده و به کار و تحصیل بپردازند. این کشور از نظر سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ثبات بالایی دارد و همین موضوع باعث اطمینان خاطر مهاجران شده است. از سوی دیگر مهاجران این امکان را دارند تا برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز ویزای همراه گرفته و به راحتی با کشورهایی که در اتحادیه اروپا و حوزه شینگن هستند، رفت آمد کرده و به کار و تحصیل بپردازند.

ما نیز در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با همه ابعاد دریافت پاسپورت اسلوونی آشنا کنیم. اگر قصد دارید برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید یا هنوز برای انتخاب کشور مقصد دچار شک و تردید هستید ما در موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی آماده ارائه مشاوره تخصصی هستیم. مشاوران ما در دفاتر شیراز، تهران، اصفهان، مشهد و رشت شما را بر اساس جدیدترین قوانین مهاجرتی کشورهای مختلف راهنمایی می‌ کنند و بهترین گزینه را برای مهاجرت به شما پیشنهاد می دهند.

سخن پایانی

ما در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با اهمیت، مزایا و شرایط دریافت پاسپورت یا تابعیت اسلوونی آشنا کنیم. با توجه به این که فرایند اخذ انواع ویزا پیچیده و زمانبر است توصیه می کنیم اگر قصد مهاجرت به اسلوونی یا سایر کشورهای دنیا را دارید حتماً از مشاوره های یک وکیل مجرب در این زمینه بهره‌ مند شوید. ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی همواره آماده ارائه راهنمایی و مشاوره به متقاضیان مهاجرت به اسلوونی هستیم. برای پرسیدن سؤالات خود و رزرو وقت مشاوره می توانید با شماره تلفن های ما ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول در مورد تابعیت و شهروندی اسلوونی

1- آیا اسلوونی محیط مناسبی برای زندگی و سرمایه گذاری است؟

کشور اسلوونی از نظر اجتماعی، اقتصادی و سیاسی، ثبات بسیار بالایی دارد و به همین دلیل برای کار زندگی و سرمایه گذاری گزینه مناسبی می باشد.

2- آیا امکان دریافت پاسپورت اسلوونی از طریق سرمایه گذاری وجود دارد؟

متقاضیان می توانند با ثبت شرکت یا سرمایه گذاری در بخش های مختلف این کشور پاسپورت اسلوونی را دریافت کنند.

3- دریافت پاسپورت اسلوونی چه مدت طول می کشد؟

با توجه به روش انتخاب می کنید، دریافت پاسپورت اسلوونی بین چند ماه تا یک سال به طول می ‌انجامد.

4- زبان و واحد پول کشور اسلوونی چیست؟

مردم کشور اسلوونی به زبان های اسلوونیایی، انگلیسی و مجارستانی صحبت می کنند و واحد پول آن ها یورو می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *