اقامت سنگاپور از طریق سرمایه گذاری

سنگاپور، یکی از پردرآمدترین و پیشرفته ترین کشورهای آسیایی، می تواند مقصدی ایده آل برای افرادی باشد که قصد مهاجرت برای ساختن زندگی بهتری را برای خود و خانواده شان دارند. امکان مهاجرت به سنگاپور وجود دارد، مشاوران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) مشاوره های مرتبط را در اختیار شما قرار می دهند. در این مقاله به اقامت سنگاپور از طریق سرمایه گذاری اشاره شده است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط اخذ اقامت سنگاپور از طریق سرمایه گذاری

معیارهای واجد شرایط بودن و شرایط لازم برای ویزای سرمایه گذاری سنگاپور:

 • انتظار می رود سرمایه گذار حداقل 2،500،000 SGD (دلار سنگاپور) را در یک صندوق GIP یا یک شرکت جدید (موجود) سرمایه گذاری کند.
 • متقاضی باید بتواند با ارائه حساب های حسابرسی شرکت خود در 3 سال گذشته، یک تجارت 3 ساله قابل توجه و رکورد کارآفرینی را ثابت کند.
 • متقاضی باید ثابت کند حجم معاملات شرکتش، حداقل 50،000،000 SGD در طول مدت یکسال گذشته قبل از درخواست و حداقل 50،000،000 SGD در سال (به طور متوسط) در طول مدت 3 ساله گذشته است.
 • در صورتی که شرکت متعلق به نهادهای خصوصی باشد، متقاضی باید حداقل 30% سهام را داشته باشد.

متقاضیانی که سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سنگاپور انجام می دهد باید:

 • برای 5 سال آینده به دولت یک طرح کسب و کار کامل ارائه کنند.
 • ظرف 5 سال اول پس از صدور ویزا، این سرمایه گذاری برنامه ریزی شده را انجام دهند.
 • در پایان سال های دوم و چهارم سرمایه گذاری برنامه ریزی شده، متقاضی باید گزارش مالی حسابرسی شده شرکت خود را ارائه دهد.

عدم پذیرش ویزای سرمایه گذاری سنگاپور، عدم پذیرش برنامه های GIP معمول است، زیرا تقاضاهای تعیین شده توسط مقامات، واقعا بالا است. اوراق گردآوری شده و برنامه های سرمایه گذاری ناچیز که مستلزم بررسی دقیق دولت هستند معمولا رد می شوند. عدم رعایت حداقل یکی از معیارها نیز می تواند منجر به رد شدن گردد.

ورود به سنگاپور تحت برنامه GIP یک روش بسیار پیچیده است. این امر نیازمند آن است که سرمایه گذار نه تنها باید معیارها را برآورده کند، بلکه باید به یک پروند خسته کننده و فوق العاده نیز رسیدگی کند: برنامه تجارت و اوراقی که سابقه موفقیت آمیز کسب و کار شما را نشان می دهد. علاوه بر این، قوانین زیادی وجود دارد که چگونه باید بودجه به درستی تزریق شود. برای درخواست برای GIP، یک کارآفرین باید:

 • درخواست PR را تسلیم کند (سرمایه گذار می تواند اعضای واجد شرایط خانواده خود را در درخواست PR بگنجاند: هیچ نیازی نیست که هر کدام از آن­ها جداگانه درخواست PR بدهند)
 • طرح سرمایه گذاری (کسب و کار) خود را که حاوی پیش بینی های مالی برای 5 سال اول است پیشنهاد دهد (مناسب در صورتی که سرمایه گذاری در یک شرکت جدید یا یک شرکت موجود انجام شود)
 • درخواست مجوز ورود را تسلیم کند.
 • سایر مدارک مجهزکننده (حمایتی) را تسلیم کند (لطفا در مورد لیست مدارک شخصی خود از کارشناسان ویزای ما سوال کنید).

مقامات برای رسیدگی به پرونده و اسناد ارائه شده به 8 ماه زمان نیاز دارند. اوراق حرفه ای گردآوری شده می تواند این زمان رسیدگی را بطور قابل توجهی کوتاه کند. از لحظه ای که کارت آبی اقامت دائم سنگاپور خود را دریافت می کنید، همکاری شما در جامعه و تعهد به طرح سرمایه گذاری شما شروع می شود.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری سنگاپور

ویژگی های ویزای سرمایه گذاری در سنگاپور، سرمایه گذاران فقط به گزینه هایی که منابع آنها را نابود می کند، محدود نمی باشند: آنها می توانند در صندوق های سرمایه گذاری تصویب شده توسط دولت یا یک شرکت جدید یا در یک کسب و کار  در سنگاپور که در حال حاضر فعال است، سرمایه گذاری کنند.

 • مقدار تزریق پول از 2.5 میلیون SGD شروع می شود.
 • شرکت کنندگان این برنامه مدت نیم سال زمان برای انجام سرمایه گذاری خود دارند.
 • متقاضیان GIP مجبور خواهند شد در جلسه ای با مقامات شرکت کنند.
 • سرمایه گذار و همسر و فرزندان غیر متاهل زیر سن 21 ساله او می توانند پس از واجد شرایط بودن GIP، حق PR را دریافت کنند.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری سنگاپور

همه جا به ویژه بازار (niches) کسب و کار تحت طرح GIP واجد شرایط نیستند، بعضی از بازار نیاز به سرمایه گذاری وسیع تر برای گرفتن PR (برای مثال، حداقل سرمایه گذاری برای بخش ساخت و ساز 200 میلیون SGD) دارند. تحت GIP، شما می توانید یکی از گزینه های سرمایه گذاری زیر را انتخاب کنید:

 • گزینه A: سرمایه گذاری حداقل 2.5 میلیون دلار سنگاپور در یک نهاد تجاری جدید و یا در گسترش یک عملیات کسب و کار موجود.
 • گزینه B: سرمایه گذاری حداقل 2.5 میلیون دلار سنگاپور در یک صندوق GIP که در شرکت های سنگاپوری سرمایه گذاری می کند.

اگر شما موارد زیر را داشته باشید واجد شرایط درخواست برای PR تحت GIP هستید:

 • یک رکورد کسب و کار قابل توجه
 • یک پس زمینه کارآفرینی موفق

معیارهای ارزیابی برای درخواست GIP، شما باید حداقل 3 سال سابقه کارآفرینی و کسب و کار داشته باشید و باید 3 سال حسابرسی صورتهای مالی شرکت خود را ارائه دهید. صورت های مالی باید توسط یک شرکت حسابرسی معتبر انجام شود. شرکت شما فقط باید در یک یا چند صنعت ذکر شده در ضمیمه A مشغول به کار شود. گردش مالی شرکت شما باید حداقل 50 میلیون دلار سنگاپور در یکسال بلافاصله قبل از درخواست شما و حداقل 50 میلیون دلار سنگاپور سالانه به طور متوسط برای سه سال بلافاصله قبل از درخواست شما باشد.

شما بایستی گزارش های مالی شرکت خود را با بالاترین حجم معاملات ارائه دهید. اگر شرکت شما سهامی خاص باشد، باید حداقل 30% سهام شرکت را داشته باشید. نقش شما در شرکت، و همچنین رشد و سودآوری شرکت شما مورد توجه قرار خواهد گرفت.

شرایط اخذ پاسپورت سنگاپور از طریق سرمایه گذاری

در جهان تابعیت دو گانه، سنگاپور از برخی جهات در بهترین حالت ممکن قرار دارد؛ پاسپورت سنگاپور برای سفر ممتاز بدون ویزا به دست می آید که از این نظر با توسعه یافته ترین کشورهای آمریکای شمالی و اروپا رقابت کرده یا حتی از آنها پیشی می گیرد؛ مالیات در سنگاپور بر اساس دارایی های داخلی افراد اخذ می گردد، به این معنا که شهروند بودن در سنگاپور، تاثیری بر سرمایه گذاری ها یا شرکت های خارجی افراد ندارد و مالیاتی به آنها تعلق نمی گیرد.

علاوه بر این، سنگاپور یکی از صلح آمیزترین کشورهای جهان بوده و دومین اقتصاد مستقل در دنیا است، اگرچه زیان های اقتصادی نیز وجود دارد؛ به عنوان مثال، خدمت سربازی برای مردان اجباری است و همچنین دوتابعیتی بودن در سنگاپور ممنوع است. اخذ شهروندی سنگاپور، به آسانی آنچه که به نظر می رسد نیست؛ راهی برای اخذ شهروندی در این کشور در مدت دو یا سه سال وجود ندارد و به دست آوردن اقامت دائم، ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد.

به دست آوردن اقامت سنگاپور به صورت دائم، روندی است که هم اکنون نزدیک به دو سال پس از گذراندن اولین سال اقامت در کشور طول می کشد؛ این موضوع یک جاودانگی را برای این کشور کوچک با چنین دولت کارآمدی به ارمغان می آورد؛ این بدان معناست که فرد می تواند پس از هشت یا نه سال، واجد شرایط شهروندی شود، با این وجود مراجع مسئول در حوزه مهاجرت، شرایط پذیرفته شدن تابعیت سنگاپوری و همچنین اخذ شهروندی این کشور را سخت تر می کنند؛ هم اکنون دولت پیش از تصمیم گیری درمورد اعطای پاسپورت سنگاپور به متقاضیان، به شغل آنها، پیشینه مالیاتی و سایر فاکتورها توجه می کند.

اگر میزان دارایی خالص فرد بالا باشد، به گونه ای که ثروت او با هزینه های چندین میلیون دلاری خرید مسکن و یا هزینه 50000 دلاری خرید مجوز برای یک اتومبیل (نه خود اتومبیل) تحت تاثیر قرار نگیرد، برنامه سرمایه گذاری جهانی سنگاپور ممکن است به جذب فرد تمایل داشته باشد؛ به همان اندازه که سنگاپور شرایط سخت تری را برای مهاجرت درنظر می گیرد، برنامه سرمایه گذاری جهانی آن نیز این سطح از رسیدگی و بررسی دقیق را منعکس می کند.

نه تنها انتظار می رود که سرمایه گذارانی که تحت این برنامه مهاجرتی موفق به اخذ تابعیت سنگاپور شده اند، میلیون ها دلار به کشور بیاورند، هم چنین انتظار می رود که آنها تجربه تجارت داشته و سهام کارخانه با سود سالیانه 50 میلیون دلار را دارا باشند. اگر به زندگی کردن در سنگاپور علاقه مندید و بیزینس یا سرمایه ای که بتواند هزینه بالای زندگی و سایر نیازها را تامین کند را دارا هستید، امکان اخذ تابعیت دوم برای شما وجود دارد و اخذ شهروندی در ناهموارترین حالت ممکن ده سال طول خواهد کشید. همانطور که گفته شد، انتخاب های به مراتب ارزانتری برای متقاضیان  شهروندی یا افرادی که خواستار تابعیت دوم هستند وجود دارد.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در سنگاپور

در سال های اخیر، سنگاپور بازار بسیار محبوبی برای افرادی که به دنبال سرمایه گذاری هستند شده است. سرمایه گذاری رشد بها، این نوع سهام، یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در سنگاپور برای افرادی است که به دنبال سرمایه گذاری در شرکت هایی با پتانسیل رشد و ترقی بالا هستند و همچنین افرادی که حاضرند ریسک های همراه آن را بپذیرند؛ انتخاب بهترین سهام های همراه با رشد بها در چنین بازار پویایی بسیار سخت به نظر می رسد، اما راه هایی وجود دارد که به انتخاب مناسب کمک می کند:

 • شرکت های کوچک و متوسطی که پتانسیل رشد دارند و در آینده توسعه خواهند یافت را جست و جو کنید؛ شرکت هایی که نسبت پرداختی سود سهام آنها کمتر از 50% است، بهترین گزینه هستند.
 • شواهد ترقی در شرکت هایی که به تازگی شروع به فعالیت در بازار کرده اند را جست و جو کنید، ولی درعین حال به پتانسیل رشد این شرکت ها در 3، 5 و 10 سال آینده توجه داشته باشید.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در سنگاپور

شرکت های ایده آل برای سرمایه گذاری، گردش نقدینگی مناسب و سطح پایین بدهی(و حتی عدم بدهی) را دارند که این موارد سبب ایجاد یک تعادل قوی در این شرکت ها می گردد؛ هم چنین، این شرکت ها از گردش نقدینگی مناسب و بازگشت قوی سرمایه برخوردارند که بدین معناست که سود، با پول سرمایه گذاری شده در شرکت توسط سهام داران تولید شده است.

سهام های پرسود، این روش سرمایه گذاری در سال های اخیر، درمیان سرمایه گذاران سنگاپوری بسیار محبوب شده است؛ هدف اصلی در این نوع سرمایه گذاری، کسب درآمد غیرفعال همراه با شرکت داشتن در بیزینس های دیگر است. این شیوه سرمایه گذاری برای سرمایه گذارانی که به دنبال سرمایه گذاری با ریسک پایین بوده و قصد ساختن یک سهام پایدار را دارند مناسب می باشد؛ از این رو، چند راه برای سرمایه گذاری آگاهانه در سهام های پرسود وجود دارد:

 • شرکت هایی که موقعیت خود را در بازار تثبیت کرده و جریان نقدینگی، بازده و سود پایدار دارند را جست و جو کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که مبلغ پرداختی سود سهام در شرکت های مورد نظر شما، بالاتر از 50% است؛ معمولا در شرکت هایی که رشد پیدا کرده و مانند شرکت های کوچک با تلاش زیاد به دنبال توسعه بیشتر نیستند، سود به سهام داران بازمی گردد که به معنای شانس بیشتر سرمایه گذار برای دریافت سود است.
 • به سابقه شرکت در موعدهای پرداخت سود سهامداران توجه کنید؛ هرچقدر که شرکت موردنظر در این زمینه جدی تر باشد، شما شانس بیشتری برای دریافت سود سهام خود دارید.
 • در شرکت هایی سرمایه گذاری کنید که در طولانی مدت متعهد بوده و جریان نقدینگی پایداری داشته باشند.

REIT ها، یک فرصت عالی سرمایه گذاری دیگر در سنگاپور، REIT می باشد که محبوبیت آن دلایل زیادی دارد: سنگاپور شهری امن و پایدار می باشد، در آن مالیات اخذ نمی شود، بازار بسیار متنوعی دارد و به افراد این فرصت را می دهد که به واسطه سرمایه گذاری خود، بازده و درآمد بالا داشته باشند؛ سرمایه گذاری در REIT ها، راه خوبی برای کسب سود مناسب همراه با امن نگه داشتن پول افراد است. انواع مختلفی از REIT ها وجود دارد که افراد بسته به هدف خود، می توانند در آنها سرمایه گذاری کنند.

REIT های خدمات سلامت: روشی ایمن و پایدار جهت سرمایه گذاری در REIT می باشد؛ زیرا امکانات بهداشتی و پزشکی، همواره برای مردم حائز اهمیت باقی خواهند ماند؛ علاوه بر این، تقاضا و نیاز به خدمات سلامت در حال افزایش است که این موضوع می تواند ارزش سهام شما را افزایش دهد؛ اگر چه بازده این نوع سرمایه گذاری، کمتر از سایر انواع REIT می باشد.

REIT های تجاری: سرمایه گذاری در REIT های تجاری در سنگاپور محبوب است و می تواند سود خوبی را در پی داشته باشد؛ با این وجود، باید ریسک تغییرات در محیط اداره را که می تواند منجر به کاهش سود شما شود درنظر بگیرید. REIT های خرده فروشی: این نوع سرمایه گذاری، یکی از داغ ترین و مورد توجه ترین انواع REIT در سنگاپور می باشد، زیرا محبوبیت مراکز خرید دائما در حال افزایش است؛ علاوه بر این، این نوع REIT ها، برای سرمایه گذاران قابل فهم تر هستند.

REIT های اقامتی: این نوع REITها، املاکی مانند اماکن اقامتی و هتل ها را اداره می کنند. با درنظر گرفتن این که سنگاپور یک مقصد عالی و پرطرفدار برای توریست های سراسر جهان می باشد، این صنعت هم اکنون یکی از داغ ترین راه های سرمایه گذاری است و سرمایه گذاران توسط این موسسات جذب می شوند. سرمایه گذاری در REIT های اقامتی می تواند گام خوبی به جلو باشد.

سرمایه گذاری با بهای عمقی، منظور از سرمایه گذاری با بهای عمقی، یافتن فرصت ها در سهام هایی است که اکنون زیرقیمت هستند اما پتانسیل رشد را در آینده دارند؛ روش کار، جست و جو کردن شرکت هایی است که سهام ارزانی دارند و موقتا در شرایط بدی هستند، اما پتانسیل بازگشت به بازار را دارند که در این صورت، به سرعت و به آسانی سود زیادی نصیب سرمایه گذار خواهد شد.

این نوع سرمایه گذاری ریسک بالایی دارد، اما برای افرادی که تمایل به ریسک کردن و مشاهده بهای عمقی یک شرکت پیش از سایر افراد را دارند بسیار کارآمد است. در پایان، تصمیم گیری در مورد بهترین فرصت سرمایه گذاری تنها به سرمایه گذار و اهداف اقتصادی وی بستگی دارد.

همانگونه که مشاهده می کنید، راه های بی شماری جهت سرمایه گذاری در سنگاپور 2018 وجود دارد، اما شما هرگز نباید پیش از تصمیم گیری درمورد مدل سرمایه گذاری خود ریسک کنید؛ پیش زمینه شرکتی که قصد سرمایه گذاری در آن را دارید به دقت بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که بخش موردنظر، پتانسیل رشد و ترقی را دارد.

شرایط اخذ اقامت سنگاپور از طریق سرمایه گذاری در املاک و خرید ملک

در سال 1973، دولت سنگاپور محدودیت هایی را برای مالکیت اتباع خارجی  در مورد تمام املاک مسکونی خصوصی در سنگاپور اعمال کرده است. این مالکیت ها تابع قانون مالکیت مسکونی هستند. قانون مالکیت مسکونی (RPA) در تاریخ 19 جولای 2005 اصلاح شد تا به خارجی ها اجازه خرید آپارتمان تک مالکی کمتر از 6 طبقه را بدون نیاز به دریافت اجازه قبلی بدهد.

اگر خارجی ها مایل به خرید املاکی مانند زمین، اموال مالکیتی مانند خانه های ییلاقی، خانه های نیمه مستقل و خانه های تراس دار باشند باید قبل از خرید مجوز بگیرند. زمین، طبقه خاصی از املاک مسکونی است که سنگاپوری ها تمایل به داشتن آن دارند و باید همچنان محدود باقی بماند. خارجی ها قبل از خرید باید از اداره زمین سنگاپور درخواست تایید کنند. افراد خارجی اجازه خرید این املاک را دارند:

 • آپارتمان های ثبت شده تحت قانون برنامه ریزی
 • آپارتمانی در ساختمان 6 طبقه یا بیشتر که شامل همکف یا طبقات زیر همکف از جمله فاز I، فاز II HUDC و فاز III و IV آپارتمان خصوصی  HUDC می شود.
 • املاک اجاره ای در اموال مسکونی محدود  در صورتی که بیش از 7 سال ازساخت آن رد نشده باشد، از جمله هر شرط دیگری که ممکن است برای تمدید مجوز ارائه شود.

املاک مسکونی محدود شده برای خرید کدام هستند؟ اشخاص خارجی (از جمله اشخاص حقیقی، شرکت های خارجی و جوامع) از خرید این موارد محروم هستند:

 • زمین
 • املاک مسکونی زمین، مانند خانه های ییلاقی، خانه های تراس دار، خانه های نیمه مستقل
 • املاک مسکونی در ساختمان کمتر از 6 طبقه
 • سایر املاک محدود شده
 • خانه های HDB
 • آپارتمان HDB که مستقیما از HDB خریداری شده است.
 • آپارتمان HDB برای فروش مجدد که HDB موافقت کرده است تا به فروش برسد.
 • ملک دارای مالکیت اشتراکی که تحت قانون طرح اسکان اجاره Condominium ، 1996 خریداری شده است.

سرمایه گذاری در املاک مسکونی خصوصی اجازه درخواست اقامت دائم را می دهد. یک فرد خارجی در صورتی می تواند اجازه اقامت دائم دریافت کند که حداقل 2 میلیون دلار برای راه اندازی تجارت و کسب و کار، سایر امکانات سرمایه گذاری مانند صندوق های سرمایه گذاری، بنگاه ها یا یا املاک مسکونی خصوصی، سرمایه گذاری کند. تا 50٪ از سرمایه گذاری می تواند در املاک خصوصی مسکونی، بر اساس محدودیت های مالکیت خارجی تحت قانون مالکیت مسکونی (RPA) باشد. این قانون برای جذب سرمایه گذاران خارجی است.

کمترین مبلغ سرمایه گذاری در سنگاپور جهت اخذ اقامت

ویزای سرمایه گذاری در سنگاپور (GIP) چیست؟ ویزای سرمایه گذاری سنگاپور که با نام برنامه سرمایه گذاری جهانی (GIP) نیز شناخته می شود، برنامه ای است که به اشخاص سرمایه دار جهانی اجازه می دهد تا سرمایه گذاری خود را به سنگاپور بیاورند و بلافاصله پس از سرمایه گذاری به ارزش حداقل 1850000 دلار آمریکا اجازه اقامت دریافت کنند. ویزای سرمایه گذاری در سنگاپور (GIP) دروازه ای به پایدار ترین و امن ترین سرمایه گذاری دوستانه است که همراه با مالیات کارآمد، و محیط کسب و کاری با کمترین میزان فساد در جهان است.

زیرساخت های حمل و نقل و مالی بالا و حاکمیت شرکت های بزرگ، این کشور را مرکز تجارت پیشرفته ای کرده است که هزاران شرکت موفق در آن متولد شده است. سیاست مالیاتی عالی سنگاپور و فرصت های سرمایه گذاری فوق العاده، سرمایه گذاران را از سراسر جهان تشویق می کند تا به یکی از سرمایه گذاران بنیادین در سنگاپور تبدیل شوند.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در سنگاپور

مزایا: موقعیت استراتژیک سنگاپور با پروازهای مستقیم به تمام شهرهای آسیای جنوب شرقی که در آنها 600 میلیون نفر زندگی می کنند و شهر هایی که برخی از سریع ترین اقتصادهای در حال رشد جهان در آن ها قرار دارند.  فقط چند ساعت تا چین، هند، و استرالیا فاصله دارد.

 • زیرساخت فوق العاده و کیفیت زندگی (البته در خصوص قیمت, معایب را هم ببینید).
 • دولت مشتاق به کمک به طرح های موجود است (کمک های حقوقی و مالی)

دولت سنگاپور تلاش می کند تا کارآفرینان فرصت های بیشتری داشته باشند و نوآوری و خلاقیت را تشویق می کند. در سال های اول کسب و کار شما هیچ مالیاتی به دولت نمی پردازید. می توانید از کمک های مالی و مشاوران دولتی موجود کمک بگیرید. علاوه بر این، آنها در تلاش هستند تا بوروکراسی را حفظ کنند، همه چیز را می توان به صورت آنلاین انجام داد و بسیار ساده است. همه انگلیسی صحبت می کنند، بنابراین همراهی با مردم و دولت بسیار آسان است.

 • شما یک روز کاری را هم ازدست نخواهید داد، دولت سختگیر است، هیچ اعتصاب، محاصره ناخواسته وجود ندارد.
 • یک زیرساخت کامل دارد (جاده ها، مدارس، بیمارستان ها، فرودگاه ها، اتوبوس، تاکسی و غیره)
 • از بلایای طبیعی مانند زمین لرزه در امان هستید
 • دولت سختگیر است، قانون و دادگاه ها به خوبی کار می کنند. احتمال فریب دادن یا آزار و اذیت کسب و کار شما بسیار کمتر است.
 • حتی زنان می توانند بدون هیچ مشکلی در شب سفر کنند. شما مجبور نیستید اسلحه یا اسپری فلفل را حمل کنید.

معایب سرمایه گذاری در سنگاپور:

تقریبا هیچ تولید داخلی در سنگاپور وجود ندارد – همه چیز وارداتی است، بنابراین اگر شما به کالاهای محلی نیاز داشته باشید، یافتن آنها بسیار سخت است. گرچه زبان رسمی انگلیسی است، برخی صنایع به زبان چینی صحبت می کنند. فرهنگ کار سنگاپور بسیار متفاوت است. کارکنان سعی نمی کنند مشکل را حل کنند مگر اینکه مطمئن باشند راه حل آنها مفید است و این بدان معنی است که آنها سعی نمی کنند مشکلات را حل کنند و فقط کاری را که به آنها گفته شده انجام می دهند. علاوه بر این، آنها به کارفرمایان وفادار نیستند و اغلب تمایل به تغییر شرکت خود دارند.

 • سنگاپور محل گرانی برای زندگی است.
 • بازارهای داخلی کوچکی دارد، بنابراین شما باید به صورت منطقه ای فعالیت کنید.
 • یافتن سرمایه گذار  با مبلغ 10-25 میلیون دلار سخت است.
 • یافتن کارکنان محلی با نگرش صحیح دشوار است. اکثر جوانان می خواهند در MNC (یا Facebook, Google, LinkedIn) کار کنند.

سنگاپور خیلی کوچک است و برای کسب درآمد از کسب و کار خودتان باید از کل منطقه (سنگاپور، مالزی، اندونزی، برونئی و غیره) به عنوان یک کشور بزرگ استفاده کنید. اگر در خصوص تابعیت و اقامت در سنگاپور اطلاعاتی را در دست ندارید بهتر است که با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) همراه باشید.

سوالات متداول در مورد اقامت سنگاپور از طریق سرمایه گذاری

1- حداقل مبلغ برای سرمایه گذاری در سنگاپور چقدر است؟

در حدود 2500000 دلار سنگاپور میباشد.

2- سرمایه گذاری در سنگاپور عمدتا در چه نهادی است؟

معمولا مبلغ سرمایه گذاری در یک صندق یا یک شرکت است.

3- آیا فردی که در سنگاپور سرمایه گذاری میکند باید سابقه ی تجارت داشته باشد؟

بله-متقاضی باید بتواند با ارائه ی حساب های حسابرسی شرکت خوددر 3 سال گذشته یک تجارت 3 ساله قابل توجه و رکورد آفرینی را ثابت کند.

4- حجم معاملات شخص سرمایه گذار برای انجام سرمایه گذاری در سنگاپور در چه حدود باید باشد؟

متقاضی باید ثابت کند که حجم معاملات شرکتش حداقل 50000000 دلار سنگاپور در طول یک سال گذشته قبل از درخواست و حداقل 50000000 دلار سنگاپور در سال در طول مدت 3 سال گذشته است.

5- حداقل سهام شرکت شخص سرمایه گذار در سنگاپور چقدر است؟

در صورتی که شرکت متعلق به یکی از نهاد های خصوصی باشد متقاضی باید حداقل 30 % سهام را داشته باشد.

6- شخصی که سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سنگاپور انجام میدهد باید تابع چه اصولی باشد؟

متقاضی باید برای 5 سال آینده به دولت یک طرح کسب و کار کامل ارائه کند و ظرف 5 سال اول پس از صدور ویزا این برنامه را انجام دهد وهمچنین در پایان سال های دوم و چهارم سرمایه گذاری گزارش مالی حسابرسی ارائه دهد.

7- در چه صورت ویزای سرمایه گذاری سنگاپور با عدم پذیرش روبه رو میشود؟

در صورتی که با اصول و قوائد ارائه شده ی دولت ناهماهنگی پیش آید زیرا تقاضاهای تعیین شده توسط مقامات واقعا بالاست.

8- حداقل زمان برای رسیدگی به پرونده ی سرمایه گذاری در سنگاپور چقدر است؟

مقامات برای رسیدگی به پرونده و اسناد ارائه شده به 8 ماه زمان نیاز دارند.

9- سرمایه گذاران در چه صورت واجد شرایط درخواست اقامت دائم در سنگاپور هستند؟

در صورت داشتن یک رکورد کسب و کار قابل توجه و همچنین یک پس زمینه کارآفرینی موفق.

10- وضعیت مالیات در سنگاپور برای سرمایه گذاران خارجی چگونه است؟

مالیات در سنگاپور بر اساس دارایی های داخلی افراد اخذ می گردد و این بدان معناست که شهروند بودن در سنگاپور تاثیری بر سرمایه گذاری ها یا شرکت های خارجی ندارد.

11- چند سال طول میکشد تا فرد بتواند پس از سرمایه گذاری در سنگاپور به شهروندی برسد؟

به طور میانگین 8 یا 9 سال طول میکشد که فرد پس از تبعیت کردن از اصول و قوانین آن کشور به شهروندی برسد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *