دومینیکا در مجمع الجزایر کارائیب شرقی واقع شده است، این کشور نزدیک به مارتینیک و گوادلوپ می باشد. این جزیره کم جمعیت است در حدود 70،000 نفر جمعیت را در کمتر از 300 مایل مربع دارا است. پایتخت این کشور شهر روسو می باشد، که غالب جمعیت این کشور در آن قرار دارد، اما این جزیره توسعه نیافته غنی از گونه های طبیعت است. دو سوم از افراد این جزیره در جنگل های استوایی زندگی میکنند، این کشور دارای دومین دریاچه جوشان در جهان است. زبانهای رسمی این کشور فرانسه و انگلیسی هستند، اما کریول و کوکی  نیز زبان هایی است که مردم این کشور به آن سخن می گویند. بسیاری از مردم دارای رنگ پوست سیاه هستند اما تعداد افراد سفید پوست نیز در این کشور کم نیست. این کشور به عنوان یک کشور مستقل است اما هنوز هم بخشی از کشورهای مشترک المنافع بریتانیا محسوب میگردد. و یکی از چند جمهوری کارائیب محسوب میگردد. این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با مهاجرت به دومینیکا در اختیار شما قرار می دهد.

با مطالعه این مقاله شما می توانید به سوالات زیر پاسخ دهید:

 • قانون تابعیت و اقامت و راه های اخذ اقامت یا اخذ شهروندی دومینیکا چگونه است ؟
 • ایا کودک با تولد نوزاد در این کشور از اتباع کشور محسوب می شود و میتواند تابعیت و اقامت کسب کند ؟
 • چه مدت ماندن در کشور موجب اخذ تابعیت و اقامت دومینیکا می شود؟
 • آیا با ازدواج هم می توان تابعیت و اقامت را به دست آورد؟

شرایط زندگی در دومینیکا

آب و هوای این کشور گرم و مرطوب است و دارای فرهنگ مدرن می باشد، اما هنوز هم مردم این کشور بسیار مذهبی هستند، شکی نیست که دانشجویان به دنبال حضور در دانشگاه دومینیکا هستند. زندگی در این کشور برای زندگی مقرون به صرفه است و ویزای دانشجویی به آسانی برای کسانی که سوء پیشینه نداشته باشند و دارای  زمینه آموزشی معتبری باشند در دسترس است.

برای دانشجویانی که مایل به انجام کار در حین تحصیل باشند، این شرایط ممکن است و همچنین در این کشور پس از دریافت مدرک خود از یک دانشگاه دومینیکایی می توانند برای کار در این کشور باقی بمانند. برای این کار، فرد نیاز به پیدا کردن کار در یک شرکت در زمینه مدرک تحصیلی خود دارد. تقاضا برای افراد واجد شرایط رشته مهندسی پزشکی و محیط زیست در این کشور با رشد تکنولوژی مدرن رو به افزایش است. دانشجویان پس از اتمام تحصیل برای باقی ماندن در این کشور نیاز به اجازه کار دارند. به خاطر داشته باشید که یک مدرک از دانشگاه های دومینیکا در سراسر جهان مورد پذیرش است. یافتن فرصت های کاری در خارج از این کشور نیز برای افراد دارای این مدرک امکان پذیر است. قبل از مهاجرت به دومینیکا از شرایط تحصیل در دومینیکا آگاه شوید.

روش ها و راه های شرایط مهاجرت به دومینیکا

در این قسمت به بررسی راه های اخذ تابعیت و اقامت و مهاجرت به دومینیکا می پردازیم:

شرایط مهاجرت به دومنیکا

مهاجرت به دومینیکا از طریق ویزای سرمایه گذاری

هدف از برنامه های سرمایه گذاری در این کشور به دست آوردن منابع مالی برای راه اندازی سیستم های مدرسه، بازسازی بیمارستان، ایجاد یک استادیوم ورزشی و ترویج بخش های دریایی است. چهار گزینه سرمایه گذاری بر اساس اندازه خانواده تبعه خارجی برای وی وجود دارد. برای یک متقاضی مجرد، مقدار مورد نیاز برای سرمایه گذاری غیر قابل استرداد و در حدود 100،000USD $ می باشد. برای متقاضیان دارای همسر، مقدار غیر قابل استرداد در حدود175،000USD $ مورد نیاز می باشد. برای یک خانواده چهار نفره (متقاضی، همسر و دو فرزند زیر سن 18 سال) مقدار غیر قابل استرداد در حدود  200،000USD $ نیاز می باشد. در نهایت، برای یک متقاضی، دارای همسر، و بیش از دو فرزند (زیر سن 18)، مقدار غیر قابل استرداد در حدود  20،000USD $ و مقدار اضافی 50،000USD $ برای هر کودک جهت سرمایه گذاری مورد نیاز است.

با استفاده از سرمایه گذاری در دومینیکا فرد می تواند شهروندی این کشور را به دست آورد.

سرمایه گذار باید مقدار مورد نیاز را به حساب بانک ملی یا تجاری دومینیکا واریز کند. این مقدار می تواند نمی تواند از حساب دومینیکایی فرد سرمایه گذار خارج شود جز اینکه توسط اداره مهاجرت اقامت وی رد شود. به طور معمول، اگر سرمایه گذار خارج از برنامه شهروندی دومینیکایی خود را رد کرده باشد، سرمایه گذار وجوه سرمایه گذاری شده را مجددا دریافت خواهد کرد و این مبلغ به وی بازپرداخت خواهد شد. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که در صورتی که در هر مرحله از برنامه به هر دلیل اطلاعات نادرست یا اسناد جعلی شخص مشخص گردد، سرمایه گذاری فرد در دولت دومینیکن ضبط خواهد شد و برگردانده نمی شود.

شهروندی دوگانه یا تابعیت مضاعف در دومینیکا

در اغلب موارد، ممکن است شهروندی اقتصادی دومینیکا دارای پاسپورت دوم و شهروندی دیگیری نیز باشند. این موارد توسط دولت دومینیکا مخفی باقی می ماند و کاملا محرمانه است و به هیچ وجه اطلاعات فردی افشا نخواهد شد مگر برای اهداف پلیس، اما فرد بایستی حتما شهروندی دو گانه خود را به مراجع قانونی اطلاع دهد. تابعیت دوگانه، به این معنی است که دولت دومینیکا هرگز یک شخص را مجبور به نفی شهروندی خود به منظور تابعیت جدید دومینیکا نخواهد کرد، و هرگز به تبادل اطلاعات با دولت های خارجی را به طور کامل به رسمیت نمی شناسد. نام شهروندی متقاضی سرمایه گذاری در دومینیکا نیز هرگز برای عموم منتشر نمیشود. دولت دومینیکا حتی اجازه می دهد مردم از لحاظ قانونی نام خانوادگی خود را از طریق یک روش قباله تغییر دهند البته این مورد تنها برای شهروندانی است که برای بیش از یک سال در این کشور بوده اند. لطفا توجه داشته باشید:  در حال حاضر در کشور دومینیکا تابعیت دوگانه مجاز است.

مهاجرت به دومینیکا از طریق کار

اجازه کار و اقامت و ویزای کار در دومینیکا برای افرادی که دارای قرارداد کاری برای بیش از شش ماه در این کشور باشند صادر میگردد. اجازه کار برای یک سال است قابل تمدید است.

برای درخواست اجازه کار در دومنیکا شما نیاز به ارائه موارد زیر دارند:

 • گواهی پزشکی
 • دو تصدیق نامه
 • نامه های مالی بانکی
 • گزارشات سوء پیشینه از اداره پلیس کشوری که قبلا در آن اقامت داشته اند.
 • اثبات دارا بودن بلیط بازگشت
 • دو عکس در اندازه گذرنامه
 • نامه اثبات کننده استخدام
 • گواهی ازدواج، در صورت لزوم
 • نمایش نتایج آزمایش خون  HIV / AIDS

شما باید درخواست خود را به صورت مستقیم به ستادهای دولتی ارسال کنید.

مهاجرت به دومنیکا از طریق کار

مهاجرت به دومنیکا از طریق تحصیل یا مهاجرت تحصیلی

برای تحصیل در دومینیکا، شما نیاز به ویزای دانشجویی دارید. شما باید ابتدا توسط یک موسسه آموزشی معتبر پذیرفته شوید. شما باید یک درخواست ویزا را قبل از ورود به دانشگاه برای سفارت قانونی دومینیکا ارسال کنید.

شما همچنین باید مدارک زیر را ارسال کنید:

 • گذرنامه معتبر، دو عکس گذرنامه ای
 • صورت حساب بانکی
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • گزارشات سوء پیشینه از اداره پلیس کشوری که قبلا در آن اقامت داشته اند.
 • هزینه درخواست
 • گزارش پزشکی، از جمله نتایج  آزمایش خون HIV / AIDS

برای جزئیات بیشتر از وب سایت دانشگاه بازدید فرمایید.

اجازه اقامت دومنیکا

داشتن اجازه کار حق اجازه اقامت را به شما می دهد، اگر شما برای بیش از یک سال و نیم در این کشور مستقر شده اید. شما باید اسناد اجازه کار خود را ارائه کنید:

 • نامه ای دعوت از دوست یا خانواده، نامه خانواده یا آشنایان نزدیک مبنی بر دعوت فرد به دومینیکا
 • پرداخت هزینه های لازم، و ارائه رسید پرداخت
 • تمدید اجازه اقامت از اداره مهاجرت در طول دوره در حال پردازش

اخذ شهروندی و مهاجرت به دومینیکا از طریق ازدواج

به منظور دریافت شهروندی دومینیکا، شخص خارج از دومینیکا بایستی با یک مرد و یا یک زن با حداقل سن خاص (16 برای مردان، 15 برای زنان) ازدواج کرده باشد، این ازدواج بایستی به صورت قانونی باشد و هر دو فرد واجد شرایط ازدواج و ورود به قرارداد ازدواج با اراده خود و آزادانه باشند. عدم تطابق با هر یک از این معیارهای اساسی می تواند به معنای عدم ثبت ازدواج از لحاظ قانونی باشد.

علاوه بر این، فرد خارجی که مایل به دریافت اقامت در دومینیکا از طریق ازدواج باشد بایستی از شرایط زیر پیروی کند و اسناد و مدارک زیر را ارائه کند:

 • اصل پاسپورت و کپی از گذرنامه.
 • نسخه هایی سند ازدواج.
 • مدرک اقامت در دومینیکا همسر
 • سند قسم ازدواج در یک دفتر اسناد رسمی، اعلام سوگند در دفاتر قانونی.
 • کپی شناسنامه خارجی و ترجمه حقوقی آن؛
 • اگر فرد طلاق گرفته است بایستی، کپی گواهی طلاق و ترجمه حقوقی آن را ارائه کند؛
 •  2 شاهد (به جز اعضای خانواده).

جهت کسب اطلاعات گوناگون در رابطه قوانین جدید مهاجرت و شرایط اخذ اقامت و مهاجرت به دومینیکا می توانید اطلاعات گوناگون وب سایت ما را مطالعه نمایید و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط و نحوه مهاجرت از روش های دیگر مثل مهاجرت تحصیلی و اقامت بعد از تحصیل می توانید با مشاورین موسسه برگزیده اصطهباناتی تماس حاصل فرمایید و توسط مشاوره کارشناسان حقوق بین الملل و وکیل مهاجرت با این مسائل آشنا شوید.

هزینه های برنامه اقتصادی شهروندی و هزینه زندگی در دومینیکا

علاوه بر هزینه های سرمایه گذاری، دیگر هزینه های قابل پرداخت در این کشور، بایست به طور مستقیم به دولت پرداخت شود، برخی از این هزینه ها در اینجا آورده شده است:

 • هزینه پردازش دولتی – 3000 $ برای هر سرمایه گذار (غیر قابل استرداد) این هزینه تمام هزینه های پردازش حقوقی، حرفه ای و دیگر موارد را پوشش می دهد.
 •  7500 $ برای متقاضی اصلی؛ 7500 $ برای همسر؛ 4000 $ برای هر فرزند یا فرد وابسته زیر  16 سال و بالاتر (غیر قابل استرداد)
 • هزینه تابعیت – 750 $ برای هر متقاضی
 • هزینه تمبر – US $ 15 برای هر متقاضی

مزایای مهاجرت و شهروندی دومینیکا

 • در کشور دومینیکا، داشتن تابعیت دوگانه مجاز است. بدون نیاز به نفی دیگر تابعیت خود می توانید تابعیت این کشور را اخذ کنید.
 • شهروندان خارجی دومینیکا از حقوق کامل مانند دیگر شهروندان برخوردارند.
 • برنامه تابعیت از لحاظ سرمایه گذاری این کشور بسیار مقرون به صرفه است.
 • روند درخواست کاملا محرمانه است، و هیچ یک از اطلاعات افشا یا تبادل نمی شود.

در نهایت موسسه برگزیده اصطهباناتی از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

سوالات متداول درباره شرایط مهاجرت به دومینیکا

مزایای مهاجرت به دومینیکا چیست؟

مجاز بودن تابعیت دوگانه، برخورداری از حقوق کامل شهروندی، مقرون به صرفه بودن سرمایه گذاری، توسعه صنایع پیشرفته و در نتیجه وجود فرصت های شغلی و غیره

میزان رضایت مهاجران از مهاجرت به دومینیکا چه میزان است؟

کشور دومینیکا با فراهم آوردن شرایط بسیار مطلوب در کار و اشتغال، تحصیل و همچنین بخش درمان و تامین هر چه بیشتر امنیت، در جلب رضایت مهاجران بسیار موفق عمل کرده است.

مهاجرت به دومینیکا از چه راه هایی امکان پذیر است؟

ازدواج، کار، تحصیل، سرمایه گذاری از متداول ترین راه های مهاجرت به دومینیکا به حساب می آیند.

از مزایای مهاجرت سرمایه گذاری به دومینیکا چیست؟

با توجه به اینکه دومینیکا تابعیت دوگانه را قبول دارد، شما پس از سرمایه گذاری می توانید به راحتی به کشور خود سفر کرده و مجدد به دومینیکا باز گردید.

هزینه مورد نیاز جهت مهاجرت سرمایه گذاری به دومینیکا چقدر است؟

متقاضی بدون داشتن همراه به 100،000 دلار آمریکا نیاز دارد.

در بحث تولد فرزند دومینیکا تابع سیستم خاک است یا سیستم خون؟

کشور دومینیکا تابع سیستم خاک است و فرزند متولد شده در خاک این کشور، بدون در نظر داشتن تابعیت والدینش، تبعه دومینیکا خواهد بود.

مدارک لازم جهت مهاجرت کاری به دومینیکا چیست؟

پس از یافتن پیشنهاد شغلی از سمت یک کارفرما، متقاضیان می بایست مدارک خود را نظیر مدارک تحصیلی، رزومه و سابقه کاری، مدرک معتبر زبان انگلیسی، انگیزه نامه کاری، اسکن پاسپورت و مدارک شناسایی خود را جهت بررسی به کارفرما یا شرکت مورد نظر ارسال نمایند.

از راه های اقامت پس از تحصیل در دومینیکا چیست؟

دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی، با یافتن کار و تبدیل ویزای خود به ویزای کاری یا سرمایه گذاری و یا ازدواج با یک تبعه دومینیکایی، اقامت خود را در دومینیکا تمدید نمایند.

اخذ اقامت دائم دومینیکا از طریق ازدواج امکان پذیر است؟

بله، در صورت اثبات واقعی بودن ازدواج و سه سال زندگی مداوم، متقاضی می تواند جهت اخذ اقامت دائم این کشور درخواست دهد.

آیا در مهاجرت سرمایه گذاری امکان اخذ ویزای همراه برای خانواده سرمایه گذار وجود دارد؟

بله، اما جهت هر شخص اضافه، فرد سرمایه گذار موظف به پرداخت هزینه های تعیین شده برای هر شخص اضافی می باشد.

شهرهای مهاجر پذیر در دومینیکا کدامند؟

دو شهر روسو و پورتسموث از شهرهای مهاجرپذیر در دومینیکا هستند که مهاجران بیشتر تمایل دارند تا در یکی از این دو شهر ساکن باشند.

اگر شما هم خواهان مهاجرت به دومینیکا هستید وکلای و مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از معتبرترین موسسات مهاجرت کشور در دفاتر تهران و شیراز میتوانند شما را یاری دهند. امید است که این مطلب بتواند اطلاعات مفیدی در اختیار شما خواننده گرامی قرار دهد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

2 دیدگاه برای “شرایط مهاجرت به دومینیکا

 1. Reza گفت:

  با تشکر
  بسیار عالی بود
  مطالب قابل توجه و مورد نیاز هر شخصی چه برای مهاجرت چه برای توریستی
  بسیار ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   ممنون از دیدگاه و نظر مثبت شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *