اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری

آیا به دنبال سرمایه گذاری در کشوری با امکانات مناسب هستید؟ آیا می خواهید به کشوری ایده آل سفر کنید و از سرمایه گذاری خود مطمئن باشید؟ در این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تلاش کرده اند تا شرایط اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری را بررسی کنند.

شرایط اخذ اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری

مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیا است که به خاطر سواحل، جنگل های بارانی استوایی و فرهنگ متنوع که ترکیبی از فرهنگ چین، هند و نفوذ فرهنگ اروپایی است شناخته می شود. اگر به فکر زندگی در خارج از کشور هستید و مالزی را برای مهاجرت در نظر گرفته اید، خوشحال خواهید شد که بدانید فرصت های زیادی برای اقامت مالزی وجود دارد. متقاضیان برنامه MM2H باید معیارهای خاصی را کسب کنند و در عوض متقاضی و افراد وابسته به آن ویزای چندگانه ورود برای ده سال را دریافت می کنند.

این مجوز اقامت بسیار کارآمد است و متقاضی و اعضای خانواده آن می توانند در مالزی زندگی کنند. راه دریافت اقامت دائم مالزی می تواند دشوار باشد اما امکان پذیر است. دارندگان اقامت دائم (PR) می توانند در مالزی بدون هیچ محدودیتی زندگی کنند، آزادانه به دنبال کار باشند، کسب و کار خود را داشته باشند، ملک خریداری کنند و مثل شهروندان مالزیایی وارد کشور یا از کشور خارج شوند.

حال آنکه مزایای زیادی برای دارندگان PR مالزی وجود دارد، الزامات مشخصی نیز برای دارندگان PR وجود دارد. ساکنان دائمی مالزی ملزم به رعایت و اطاعت کردن از قوانین مالزی در تمام مراحل هستند. مشارکت در مهمانی های سیاسی و تجمع اکیدا ممنوع است و باید توجه کنند که PR آنها در هر زمانی که دولت تشخیص دهد می تواند لغو شود. چه کسانی واجد شرایط اقامت دائمی مالزی هستند؟

 • افرادی که ثروت شخصی با ارزش بالا دارند.
 • کارشناسان
 • افراد حرفه ای
 • همسر شهروند مالزی
 • متقاضیانی که شرایطشان با سیستم خاصی هماهنگ است.
 • سرمایه گذاری در بازار سهام مالزی

سهام مبادلاتی بورس(ETFs) ساده ترین راه برای سرمایه گذاری در مالزی است. این سهام ها دارایی های مختلفی را ارائه میدهند و به راحتی در بورس اوراق بهادار ایالت متحده خریداری و فروخته می شوند. معروف ترین ETF مورد استفاده برای سرمایه گذاری در مالزی  ISHARES MSCI MALAYSIA INDEX FUND است که از شاخص  MSC MALAYSIA تقلید می کند.

سپرده های رسمی آمریکا(ADRs) گزینه دیگری برای سرمایه گذاران بین المللی است که به دنبال اجتناب از مبادلات خارجی هستند. این شرکت های شخصی را می توان به عنوان بخش کوچکی از اوراق بهادار خریداری کرد. سرمایه گذاران باید بدانند که خیلی از ADR ها تقریبا غیر نقدی هستند و ممکن است خرید و فروش آنها در قیمت های بالا دشوار باشد. در اینجا برخی از معروفترین ADR های مالزی ذکر شده است:

 • MALAYAN BANKING BERHAD
 • GENTING BERHAD
 • GENTING MALASIYA BHD
 • MBF HOLDING BERHAD
 • TENAGA NASION BERHAD

در انتها باید گفت که سرمایه گذاران بین الملل می توانند در اوراق بهادار بورس مالزی سرمایه گذاری کنند. بورس مالزی تنها با کمتر از 1000 کمپانی ، یکی از بزرگترین بازارهای بورس آسیا با  معاملات ارزی و سهامی است و طیف وسیعی از گزینه های سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران ارائه می کند. سرمایه گذاران آمریکایی باید حساب هایی برای کارمزد خرید سهام خارجی باز کنند و ممکن است شامل مالیات بر درآمد خارجی برای هر سودی شود.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری مالزی

برنامه سرمایه گذاری “مالزی خانه دوم من”(MM2H) قطعا یکی از محبوبترین برنامه های ویزای سرمایه گذاری در جهان است. از زمان راه اندازی این برنامه از سال 2002، بیش از 35000 مورد سرمایه گذاری تایید شده ثبت شده است. بسیاری از متقاضیان از کشور چین هستند اما این برنامه در ژاپن، بنگلادش و بریتانیا نیز محبوب است.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری مالزی

طرح MM2H برای شهروندان تمام کشورها باز است. متقاضیان باید حداقل 125000 دلار سرمایه گذاری کنند و حداقل درآمد ماهیانه 2.500 دلار داشته باشند. برنامه ویزای طلایی سرمایه گذاری در مالزی برای اقامت است، نه طرح سرمایه گذاری برای تابعیت.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در مالزی

بیش از 30 فرصت سرمایه گذاری تجاری در فوریه 2019 در مالزی وجود دارد. سرمایه گذاری در تجارت مالزی و 151 کشور در بیش از 950 صنعت با سود تا % 60 از سرمایه از 80 هزار رینگیت تا 80 میلیون رینگیت(170.63 یورو تا 1700.63 یورو) در مالزی وجود دارد.

شرایط اخذ اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری در املاک و خرید ملک

علاوه بر این، شما باید مالیات اجاره سالانه را که معمولا کمتر از 100 رینگت (25 دلار) است پرداخت کنید. اگر شما خرید یک واحد آپارتمان یا متعلق به یک جامعه رسمی، آنها نیز احتمالا یک هزینه نگهداری سالانه نیز دارند. این ها بر اساس مکان، امکانات، چگالی و استانداردها بسیار متفاوت هستند، اما عموما در حدود (۱ دلار) در هر فوت مربع قرار دارند. آیا خرید املاک در مالزی امن است؟ مالزی یکی از بهترین سیستم های ثبت اسناد و مدارک جنوب شرقی آسیا است. این مورد برای هر دو واحد زمین و آپارتمان است، بنابراین شما بعید است که هیچ مشکلی از دولت داشته باشید.

بنابراین، هر گونه مشکلی یا چیزهایی که باید مورد توجه قرار گیرد – مانند تقریبا در هر بازار املاک در جهان – کسانی هستند که از شرکت توسعه یا سازنده می آیند. اگر از یک شرکت معتبر خریداری می کنید نباید هیچ مشکلی داشته باشید. خانه های جدید و واحدهای مسکونی همیشه با گارانتی عرضه می شوند. توسعه دهنده مورد نیاز برای تاییدیه ضمانت نامه ها و ساختن پروژه به مشخصات در قرارداد خرید است.

حدود دوازده توسعه دهنده ذکر شده در این فهرست وجود دارد. مالزی Bursa، که در بورس اوراق بهادار کشور فهرست شده است، معمولا نشانه خوبی است که یک شرکت شهرتی قوی دارد. لیست بودن به این معناست که یک شرکت با استانداردهای مالی خاص، الزامات سرمایه گذاری، و سهامداران خود روبرو خواهد شد. آن ها نمی خواهند در وسط پروژه از پول فرار کنند. مالزی یکی از کشورهای کوچک آسیا با جمعیت حدود 30 میلیون نفر است. اما این حقیقت که خارجی ها می توانند زمین خودشان را داشته باشند هر شهر و شهرستان مالزی برای سرمایه گذاری در دسترس است. این بدان معنی است که شما گزینه های زیادی دارید.

به عنوان مثال، تایلند را با جمعیتی بزرگتر مقایسه کنید، در حالی که خارجی ها تنها می توانند واحدهای مسکونی خود را داشته باشند. شما احتمالا بسیاری از پروژه های آپارتمان را در چیانگ رای یا ناکون ناک پیدا نخواهید کرد. اکثر موارد هر کسب و کار یا اهمیت سیاسی از طریق کوالالامپور می گذرد. با این حال، بسیاری از شهرهای متوسط مانند Penang، Kota Kinabalu، جوهور Bahru، و کوچینگ و  در میان مردم محلی، مهاجران و بازنشستگان به طور یکسان محبوب است.

شرایط اخذ اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری در املاک و خرید ملک

سرمایه گذاران املاک در مالزی می توانند از ویزای بلند مدت برای خود و خانواده هایشان از طریق برنامه دوم خانه مالزی (MM2H) مالزی دریافت کنند. کسانی که شرایط را برآورده می کنند، می توانند ویزاهای 10 ساله و متعدد که به طور نامحدود قابل تجدید هستند، دریافت کنند. ویزا به طور موقت اقامت دائم است، اما چند تفاوت وجود دارد.

مهمتر از همه، شما نمی توانید کار کنید مگر اینکه شما سالانه 50 یا بالاتر هستید – سپس می توانید تا 20 ساعت در هفته کار کنید. الزامات MM2H بر اساس سن متفاوت است، و دولت به نظر می رسد که ترجیح می دهد بازنشستگان قدیمی تر. مگر اینکه در سن 50 سالگی هستید و حقوق بازنشستگی  حداقل 10 میلیون دلار در هر ماه بدست آورده اید، شرایط زیر به شرح زیر است:

 • باید ملک را برای حداقل RM1،000،000 خریداری کرد.
 • نیاز به نشان دادن مدرک مالکیت و پرداخت کامل ملک.
 • باید در طول 5 سال درخواست برای ویزای MM2H خریداری شود.
 • باید یک وام ثابت را در یک حساب بانکی در مالزی از RM150،000 قرار دهید، اگر زیر 50، و RM100،000 اگر بیش از 50.

لازم به ذکر است که قبل از اینکه متقاضی نامه ای از تایید شرطی دریافت نکرده باشد، پس انداز ثابت لازم نیست. این نامه مراحل را که قبل از صدور ویزا باید تکمیل شود مشخص می کند. این مراحل معمولا شامل قرار دادن سپرده ثابت، داشتن معاینات پزشکی در مالزی و دریافت بیمه درمانی برای مالزی می باشد. پس از اتمام این مراحل، ویزا را می توان از اداره مهاجرت در Putrajaya جمع آوری کرد.

خرید ملک مالزی سرمایه گذاری خوب است؟ مالزی، در حالی که اغلب در میان تایلند و سنگاپور نادیده گرفته شده است، یکی از بازارهای تجاری مناسبی، منحصر به فرد و غیر قانونی آسیا است. مقادیر کم (و احتمالا در آینده قابل پیش بینی باقی خواهند ماند) و مالیات زیاد است، اما بالقوه برای قدردانی حتی بالاتر است. Ringgit در حال حاضر در چند دهه پایین است، به این معنی که افزایش اجتناب ناپذیر آن تاثیر چندگانه بر هر بازگشت است.

نه تنها این، اما قیمت ها در هر متر مربع برخی از آسیا کمترین، با وجود این واقعیت است که مالزی بیشتر از بسیاری از همسایگان توسعه یافته است. برای مثال، قیمت ها در KL، حتی در مانیل یا هوشی مین، حتی پایین تر است. علاوه بر این، رشد جمعیت همراه با شهرنشینی باید قیمت ها را در مرکز شهر افزایش دهد. انتظار سود سریع املاک و مستغلات در مالزی نداشته باشید. با این حال، توانایی مالکیت زمین با پتانسیل بسیار بالایی برای افزایش قیمت باعث می شود مالزی یکی از بهترین مکان های آسیا برای خرید املاک و مستغلات باشد.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در مالزی

مالزی دارای دولت مرکزی آزاد و اقتصادی با بازار جدید صنعتی است. بین سالهای 1957 تا 2005 ، تولید ناخالص داخلی مالزی(GDP) به طور میانگین %6.5 اعلام شد. این امر نشان می دهد که مالزی یکی از بهترین اقتصادهای منطقه را دارد. این رشد اقتصادی در بین سالهای 2000 تا 2015 به میزان 1.29 درصد کاهش پیدا کرد.

بر اساس شاخص های رقابت IMD اقتصاد مالزی چهارمین بازار رقابتی جهان را دارد و در بین کشورهای با 20 میلیون جمعیت مثل: ژاپن، استرالیا و انگلستان پنجمین کشور است که در بالاترین سطح بازار رقابتی قرار دارد. بانک جهانی مالزی را به عنوان ششمین کشور جهان که انجام کار در آن آسان است معرفی کرده است. همچنین مالزی ششمین کشور فعال در زمینه سرمایه گذاری خارجی توسط  FPM  شناخته شده است.

مثل خیلی از بازارهای نو ظهور، خطرات ژیوپولیتیکی و خطرات سیاست های مالی برای سرمایه گذاری در مالزی وجود دارد. تنش های سیاسی در سال 2008 در مالزی وجود داشته است. در گذشته مشکلاتی در مالزی وجود داشته است که به همین دلیل سرمایه گذاران باید دقیق مسائل را بررسی کنند. مشکلات سیاسی و اقتصادی در مالزی وجود دارد که باعث بی ثباتی شده است. شرایط تابعیت و اقامت در مالزی را می توانید از مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) بخواهید، مشاورین ما اطلاعات به روزی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

سوالات متداول در مورد اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری

1. مزایای مجوز اقامت مالزی (برنامه MM2H ) چیست؟

متقاضیان برنامه MM2H باید معیارهای خاصی را کسب کنند و در عوض متقاضی و افراد وابسته به آن ویزای چندگانه ورود برای ده سال را دریافت می کنند. این مجوز اقامت بسیار کارآمد است و متقاضی و اعضای خانواده آن می توانند در مالزی زندگی کنند.

2. مزایای دارندگان اقامت دائم مالزی (PR ) چیست؟

دارندگان اقامت دائم (PR) می توانند در مالزی بدون هیچ محدودیتی زندگی کنند، آزادانه به دنبال کار باشند، کسب و کار خود را داشته باشند، ملک خریداری کنند و مثل شهروندان مالزیایی وارد کشور یا از کشور خارج شوند.

3. الزامات دارندگان اقامت دائم مالزی (PR ) چه هستند؟

ساکنان دائمی مالزی ملزم به رعایت و اطاعت کردن از قوانین مالزی در تمام مراحل هستند. مشارکت در مهمانی های سیاسی و تجمع اکیدا ممنوع است و باید توجه کنند که PR آنها در هر زمانی که دولت تشخیص دهد می تواند لغو شود.

4. چه کسانی واجد شرایط اقامت دائمی مالزی هستند؟

 • افرادی که ثروت شخصی با ارزش بالا دارند.
 • کارشناسان
 • افراد حرفه ای
 • همسر شهروند مالزی
 • متقاضیانی که شرایطشان با سیستم خاصی هماهنگ است.
 • سرمایه گذاری در بازار سهام مالزی

5. ساده ترین راه سرمایه گذاری در مالزی چیست؟

سهام مبادلاتی بورس(ETFs) ساده ترین راه برای سرمایه گذاری در مالزی است. این سهام ها دارایی های مختلفی را ارائه میدهند و به راحتی در بورس اوراق بهادار ایالت متحده خریداری و فروخته می شوند.

6. روش مناسب سرمایه گذاری در مالزی برای سرمایه گذاران بین الملل چیست؟

سرمایه گذاران بین الملل می توانند در اوراق بهادار بورس مالزی سرمایه گذاری کنند.

7. مزایای سرمایه گذاری در بورس مالزی چیست؟

ورس مالزی تنها با کمتر از 1000 کمپانی ، یکی از بزرگترین بازارهای بورس آسیا با معاملات ارزی و سهامی است و طیف وسیعی از گزینه های سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران ارائه می کند.

8. سرمایه گذاران کدام کشور ها بیشتر از برنامه سرمایه گذاری مالزی خانه دوم من (MM2H ) استفاده می کنند؟

برنامه سرمایه گذاری “مالزی خانه دوم من”(MM2H) قطعا یکی از محبوبترین برنامه های ویزای سرمایه گذاری در جهان است. از زمان راه اندازی این برنامه از سال 2002، بیش از 35000 مورد سرمایه گذاری تایید شده ثبت شده است. بسیاری از متقاضیان از کشور چین هستند اما این برنامه در ژاپن، بنگلادش و بریتانیا نیز محبوب است.

9. متقاضیان طرح (MM2H ) مالزی باید چه شرایطی داشته باشند ؟

طرح MM2H برای شهروندان تمام کشورها باز است. متقاضیان باید حداقل 125000 دلار سرمایه گذاری کنند و حداقل درآمد ماهیانه 2.500 دلار داشته باشند.

10. فرصت های سرمایه گذاری در مالزی چگونه است؟

بیش از 30 فرصت سرمایه گذاری تجاری در فوریه 2019 در مالزی وجود دارد. سرمایه گذاری در تجارت مالزی و 151 کشور در بیش از 950 صنعت با سود تا % 60 از سرمایه از 80 هزار رینگیت تا 80 میلیون رینگیت(170.63 یورو تا 1700.63 یورو) در مالزی وجود دارد.

11. شرایط اخذ اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری در املاک و خرید ملک چیست؟

شما باید مالیات اجاره سالانه را که معمولا کمتر از 100 رینگت (25 دلار) است پرداخت کنید. اگر شما خرید یک واحد آپارتمان یا متعلق به یک جامعه رسمی، آنها نیز احتمالا یک هزینه نگهداری سالانه نیز دارند. این ها بر اساس مکان، امکانات، چگالی و استانداردها بسیار متفاوت هستند، اما عموما در حدود (۱ دلار) در هر فوت مربع قرار دارند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.