اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری

کشور مالزی به دلیل رشد مداوم صنعتی و ثبات سیاسی یکی از فعال ترین اقتصادهای آسیا محسوب می شود. این کشور با دارا بودن سواحل بی نظیر، مناظر خیره کننده و جنگل های بارانی متراکم یکی از مقاصد اصلی گردشگری جنوب شرقی آسیا نیز به شمار می آید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

در سال های اخیر بسیاری از متقاضیان ایرانی از طریق سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کرده اند. ثبات و امنیت اقتصادی و سیاسی و همچنین پویایی اقتصاد و رونق بازار از مهم ترین دلایل این متقاضیان برای سرمایه گذاری در کشور مالزی می باشد.

علاوه بر این اخذ اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری و زندگی در کشوری با استانداردهای بالای زندگی از دیگر دلایل متقاضیان ایرانی برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به این کشور است.

بر این اساس ما مشاوران موسسه مهاجرتی اصطهباناتی در این مقاله سعی می کنیم تا شرایط مهاجرت به مالزی از طریق سرمایه گذاری و نحوه اخذ اقامت دائم این کشور را به شما متقاضیان ارائه دهیم. با مطالعه این مقاله در کوتاه ترین زمان ممکن به اطلاعات جالبی در مورد سرمایه گذاری در کشور مالزی دست می یابید. با ما همراه باشید.

بررسی جامع اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری

کشور مالزی که پس از اعلام استقلال به کشورهای مشترک المنافع بریتانیا پیوسته است، از اعضای سازمان ملل متحد و APEC و یکی از اعضای موسسان ASEAN می باشد. این کشور با اقتصاد چند بخشی پیشرفته و باز و با درآمد متوسط رو به بالا سومین اقتصاد بزرگ در منطقه آسیا است.

در بررسی جامع اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری موضوعاتی مانند امکان اخذ اقامت مالزی از طریق خرید خانه، امکان اخذ اقامت مالزی از طریق ثبت شرکت و امکان اخذ اقامت مالزی از طریق خرید اوراق قرضه و سرمایه گذاری در بورس مالزی مطرح می شود. در واقع متقاضیان از روش های مختلف می توانند در کشور مالزی سرمایه گذاری کنند، اما همه این روش ها منجر به اخذ اقامت مالزی نمی شود. در این مقاله به بررسی جامع اقامت مالزی از روش های سرمایه گذاری می پردازیم.

شرایط عمومی سرمایه گذاری در مالزی

کشور مالزی از قطب های اقتصادی در آسیای جنوب شرقی و از کشورهای موفق در صنعت توریسم و گردشگری در جهان است. در واقع بهبود گردشگری در این کشور موجب حمایت بیشتر از فعالیت های اقتصادی شده است. اقتصاد این کشور در 3 ماهه سوم سال 2022 بیشتر از 14.2% رشد داشته است، در حالی که اثرات رشد منفی در 3 ماهه سوم سال 2022 نیز هنوز وجود داشت. بر اساس گزارش های بانک مرکزی مالزی پیش بینی می شود تولید ناخالص داخلی از حدود 6.5% تا 7% در سال 2022 فراتر رود و در سال 2023 با کاهش رشد 4.0% تا 5.0% مواجه شوند.

کشور مالزی با دارا بودن اقتصاد فعال و پویا و همچنین فراهم کردن شرایط سرمایه گذاری برای متقاضیان خارجی قدم های بزرگی را برای ارتقای اقتصادی و رونق بیشتر بازار برداشته است. متقاضیان با سرمایه گذاری در بخش های کشاورزی، گردشگری، بیوتکنولوژی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و ایجاد شغل برای شهروندان مالزیایی به افزایش رونق اقتصادی این کشور کمک می کنند.

بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در مالزی

اقتصاد قدرتمند مالزی با دارا بودن ثبات و امنیت این کشور را به یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی برای سرمایه گذاران خارجی تبدیل کرده است. استانداردهای سرمایه گذاری در هر کشور به وجود محیط سالم حرفه ای و کاری، زیر ساخت های خوب، نیروی کاری ماهر و همچنین پایین بودن نرخ تورم و بیکاری و سالم بودن فضای اقتصادی بستگی دارد. از این لحاظ پایین نگهداشتن نرخ بیکاری در حدود 3.3% و نرخ تورم در حدود 2.6% در میان کشورهای آسیایی یک موفقیت اقتصادی بزرگ برای مالزی محسوب می شود.

نرخ بیکاری در کشور مالزی

نرخ بیکاری در کشور مالزی

وجود استانداردهای سرمایه گذاری مناسب در مالزی در کنار موقعیت استراتژیک و منابع طبیعی این کشور را به مکانی ایده آل برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است. اقتصاد مالزی در چند سال گذشته به طور پیوسته در حال رشد سالانه در حدود 5% بوده است. رشد مداوم و مستمر اقتصاد، این کشور را به یکی از باثبات ترین اقتصادها در منطقه آسیای جنوب شرقی تبدیل کرده است. پایین بودن نرخ بیکاری و نرخ تورم دو دلیل اصلی از دلایل ثبات و امنیت اقتصادی این کشور محسوب می شود.

حمایت از سرمایه گذاری خارجی در مالزی

دولت مالزی متعهد به ایجاد محیطی مناسب برای کسب و کار و رشد سرمایه گذاری است. دولت مالزی برای نیل به این هدف مشوق ها و برنامه های متعددی را برای جذب سرمایه گذاری خارجی ارائه کرده است. از جمله این اقدامات می توان به معافیت های مالیاتی، کاهش تشریفات اداری و کاغذ بازی در اداره ها و تصویب قوانین آزاد سازی سرمایه گذاری اشاره کرد.

علاوه بر این دولت آژانس های ویژه ای را برای کمک به کسب و کارها و نظارت بر آن ها و دسترسی راحت به منابع مالی راه اندازی کرده است. با این اقدامات کشور مالزی به راحت ترین مکان برای تجارت و سرمایه گذاری در منطقه جنوب شرقی آسیا تبدیل شده است.

وجود زیرساخت های توسعه یافته و شبکه حمل و نقل گسترده و پیشرفته مالزی، امکان دسترسی راحت به بازارها و تامین کنندگان داخلی و خارجی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند. وجود زیرساخت های مخابراتی بسیار توسعه یافته با ضریب 100% ارتباط کسب و کارها را به طور کامل تضمین می کند و کاربرد ابزارها و خدمات دیجیتال موجب پیشبرد رشد اقتصادی می شوند.

چگونه سرمایه گذاری در مالزی را شروع کنیم؟

متقاضیان برای سرمایه گذاری از روش های مختلف در کشور مالزی باید دارای شرایط و مدارک لازم باشند و نحوه سرمایه گذاری در این کشور آسیایی قدرتمند را بدانند. در ادامه به ارائه راهکارهایی برای نحوه سرمایه گذاری در کشور مالزی می پردازیم:

1- راه اندازی یک شرکت

اولین قدم برای سرمایه گذاری در کشور مالزی ثبت و راه اندازی یک شرکت است. شرکت های قابل ثبت در مالزی به دو نوع شرکت های سهامی خاص و شرکت های سهامی عام تقسیم می شوند.

2- درخواست دریافت مشوق های سرمایه گذاری

متقاضی پس از ثبت شرکت در مالزی می تواند برای دریافت مشوق های سرمایه گذاری از سازمان توسعه سرمایه گذاری مالزی MIDA درخواست دهد. سازمان MIDA طیف وسیعی از معافیت های مالیاتی و مشوق ها را برای ترغیب سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در این کشور ارائه می دهد.

3- یافتن شرکای مناسب

یکی دیگر از قدم های مهم برای سرمایه گذاری در کشور مالزی یافتن شرکای مناسب است. متقاضی باید با شرکت ها و شهروندان مالزی که دارای تجربه و سوابق تجاری در این کشور هستند شریک شود. این شرکا می توانند به جهت یابی محیط کسب و کار در این کشور به متقاضی کمک کنند.

مشاوره تخصصی با مشاوران اصطهباناتی برای اخذ اقامت مالزی

گروه تخصصی مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با دارا بودن سال ها تجربه و سابقه کاری مفید و درخشان در حوزه مهاجرت به کشورهای اروپایی، آسیایی و استرالیا و کانادا بهترین خدمات مهاجرتی را به متقاضیان ارائه می دهد.

ما به عنوان وکلای مهاجرت به مالزی از طریق سرمایه گذاری به همراه مشاوران برجسته این موسسه و با آگاهی از شرایط سرمایه گذاری در کشور مالزی اطلاعات لازم را به متقاضیان ارائه می دهیم. اگر قصد اخذ اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری را دارید، اما نمی دانید از کجا شروع کنید، همین حالا با مشاوران موسسه ما تماس بگیرید. مطمئن باشید که با مشاوره با گروه تخصصی موسسه مهاجرتی ما می توانید این آرزو را در کمترین زمان ممکن و با کمترین هزینه برآورده کنید.

روش های اخذ اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان از روش های مختلف می توانند اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری را دریافت کنند. البته مجوز اقامت دائم و یا تابعیت و شهروندی با مهاجرت به مالزی از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر نیست. در واقع متقاضیان با سرمایه گذاری در کشور مالزی از روش های مختلف می توانند مجوز اقامت 10 تا 20 ساله این کشور را برای خود و اعضای خانواده خود دریافت کنند. در این بخش از مقاله به ارائه فهرست وار روش های اخذ اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری می پردازیم و در ادامه هر یک از این روش ها را به اختصار توضیح می دهیم:

 • اقامت مالزی از طریق برنامه سرمایه گذاری Premium Visa Programme
 • اقامت مالزی از طریق برنامه سرمایه گذاری خانه دوم من MM2H
 • اقامت مالزی از طریق ثبت شرکت
 • اقامت مالزی از طریق خرید املاک
 • اقامت مالزی از طریق خرید اوراق قرضه
 • اقامت مالزی از طریق کارآفرینی

اقامت مالزی از طریق برنامه سرمایه گذاری Premium Visa Programme

دولت مالزی برنامه سرمایه گذاری جدیدی را در ماه اکتبر سال 2022 به نام برنامه سرمایه گذاری Premium Visa Programme ارائه کرده است. این برنامه به عنوان جدیدترین برنامه اخذ اقامت کشور مالزی از طریق سرمایه گذاری شناخته می شود که در مقایسه با برنامه های سرمایه گذاری قبل دارای مزایای فراوان تری است.

گرچه متقاضیان از طریق سرمایه گذاری در بورس مالزی، سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و خرید املاک می توانند اقامت مالزی را دریافت کنند، اما مدت زمان اعتبار ویزای اقامت از طریق برنامه Premium Visa Programme طولانی تر و با مزایای بیشتری همراه است.

شرایط اقامت مالزی از طریق برنامه سرمایه گذاری Premium Visa Programme

متقاضیان برای اخذ اقامت مالزی از طریق برنامه سرمایه گذاری Premium Visa Programme باید دارای شرایط و الزامات مورد نیاز باشند. متقاضیان برای شرکت در این برنامه سرمایه گذاری نیازمند ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی سلامت می باشند. اصلی ترین شرایط سرمایه گذاری در جدیدترین برنامه سرمایه گذاری در کشور مالزی به شرط اخذ اقامت عبارت است از:

 • متقاضیان از همه کشورهای جهان به جز کشور اسرائیل می توانند در این برنامه سرمایه گذاری شرکت کنند.
 • متقاضی اصلی باید یک میلیون MYR معادل 230.000 دلار آمریکا را در یک بانک مالزی سرمایه گذاری کند.
 • متقاضی باید مدارک مالی مبنی بر دارا بودن درآمد خارج از کشور مالزی به ارزش 40.000 MYR معادل 10.000 دلار آمریکا در ماه را ارائه دهد.

مزایای برنامه سرمایه گذاری Premium Visa Programme

متقاضیان از طریق سرمایه گذاری در برنامه سرمایه گذاری Premium Visa Programme می توانند علاوه بر اخذ اقامت مالزی از مزایای شگفت انگیز آن نیز برخوردار شوند. یکی از مهم ترین مزایای اخذ اقامت مالزی از طریق برنامه سرمایه گذاری Premium Visa Programme طولانی تر بودن مدت زمان اعتبار ویزای اقامت در مالزی می باشد. برخی از مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در این برنامه سرمایه گذاری در کشور مالزی عبارت است از:

 • متقاضیان با اخذ این ویزای سرمایه گذاری می توانند در کشور مالزی به کار و تحصیل و سرمایه گذاری های دیگر بپردازند.
 • متقاضیان با این برنامه سرمایه گذاری می توانند مجوز اقامت 20 ساله مالزی را دریافت کنند.

اقامت مالزی از طریق برنامه سرمایه گذاری خانه دوم من MM2H

یکی از برنامه های اخذ اقامت کشور مالزی از طریق سرمایه گذاری برنامه سرمایه گذاری خانه دوم من My Second Home یا MM2H در مالزی است. متقاضیان با سرمایه گذاری حداقل یک میلیون MYR معادل 230.000 دلار آمریکا در مالزی مجوز اقامت 10 ساله این کشور را برای خود و خانواده خود دریافت می کنند. ویزا و مجوز اقامت 10 ساله مالزی برای متقاضی و همسر و فرزندان به صورت چند بار ورود multiple-entry می باشد.

مجوز اقامت مالزی از طریق برنامه سرمایه گذاری MM2H

مجوز اقامت مالزی از طریق برنامه سرمایه گذاری MM2H

متقاضی از طریق این برنامه سرمایه گذاری نمی تواند ویزای کار مالزی را دریافت کند و این سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت دائم مالزی نمی شود. مدت زمان پردازش و بررسی این ویزای سرمایه گذاری در حدود 3 تا 6 ماه می باشد.

متقاضی اصلی و همسر متقاضی پس از دریافت این ویزا ملزم به حضور فیزیکی در مالزی برای 90 روز در سال می باشند.

فرزندان و والدین متقاضی از این شرط حضور در مالزی مستثنی هستند. ویزای اولیه سرمایه گذاری در مالزی برای یک دوره 5 ساله معتبر است و متقاضی می تواند آن را برای 5 سال دیگر تمدید کند.

شرایط اقامت مالزی از طریق برنامه سرمایه گذاری خانه دوم من MM2H

متقاضیان برای شرکت در برنامه سرمایه گذاری خانه دوم من MM2H باید دارای شرایط و الزامات خاصی باشند. برخی از مهم ترین شرایط سرمایه گذاری در این برنامه و اخذ اقامت مالزی عبارت است از:

 • متقاضی باید دارای حداقل 35 سال سن باشد.
 • متقاضی باید توانایی تامین هزینه های زندگی خود و خانواده خود در مالزی را بدون درخواست کار یا کمک مالی از دولت مالزی اثبات کند.
 • متقاضی باید مدارک مالی مبنی بر دارا بودن دارایی به ارزش حداقل 1.5 میلیون MYR معادل 350.000 دلار آمریکا را ارائه دهد.
 • متقاضی باید مدارک مالی مبنی بر دارا بودن درآمد خارج از کشور مالزی به ارزش 40.000 MYR معادل 10.000 دلار آمریکا در ماه را ارائه دهد.
 • متقاضی باید یک حساب بانکی در مالزی افتتاح کند و گواهی سلامت جسمی خود را از یک بیمارستان یا کلینیک خصوصی ارائه دهد.
 • متقاضی باید یک بیمه درمانی معتبر را از شرکت بیمه در مالزی خریداری کند.
 • متقاضی باید یک میلیون MYR معادل 230.000 دلار آمریکا را به همراه 50.000 MYR معادل 12.000 دلار آمریکا برای همسر یا هر فرزند وابسته در یک حساب سپرده ثابت محلی مالزی سرمایه گذاری کند.
 • سپرده موجود باید در طول مدت اقامت متقاضی در مالزی حفظ شود.
 • متقاضی پس از سال اول سرمایه گذاری فقط تا سقف 500.000 MYR معادل 115.000 دلار آمریکا از این سپرده می تواند برای خرید خانه، هزینه های تحصیل فرزندان در مالزی و یا برای درمان بیماری برداشت کند.

مزایای برنامه سرمایه گذاری خانه دوم من MM2H

متقاضیان از طریق سرمایه گذاری در برنامه MM2H مالزی می توانند علاوه بر مهاجرت به این کشور منحصر به فرد از مزایای شگفت انگیز آن نیز برخوردار شوند. متقاضیان برخلاف برنامه سرمایه گذاری Premium Visa Programme با اخذ این ویزا نمی توانند در کشور مالزی به کار و تحصیل بپردازند. برخی از مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در این برنامه سرمایه گذاری در کشور مالزی عبارت است از:

 • اخذ اقامت 10 ساله مالزی با ویزای چند بار ورود multiple-entry برای متقاضی
 • اخذ اقامت 10 ساله مالزی با ویزای چند بار ورود multiple-entry برای همسر و فرزندان زیر 21 سال
 • امکان خرید هر تعداد خانه و ملک مسکونی در مدت اقامت در مالزی از حدود 300.000 MYR معادل 70.000 دلار آمریکا تا یک میلیون MYR معادل 230.000 دلار آمریکا
 • برخورداری از معافیت ها و موافقت های مالیاتی مضاعف

اقامت مالزی از طریق ثبت شرکت

متقاضیان از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت در مالزی در نهایت می توانند مجوز اقامت این کشور را دریافت کنند. به طور کلی دو نوع شرکت تجاری قابل ثبت در کشور مالزی وجود دارد: شرکت سهامی عام و شرکت سهامی خاص. یکی از شرایط مهم برای ثبت شرکت در مالزی دارا بودن طرح تجاری با قابلیت اجرا در این کشور و با پتانسیل سودآوری برای اقتصاد مالزی می باشد.

مهاجرت به مالزی از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت تجاری و بازرگانی دارای مزیت اخذ اقامت این کشور می باشد.

متقاضی پس از ثبت شرکت می تواند گواهی ثبت کسب و کار و شرکت تجاری را از کمیسیون شرکت های مالزی دریافت کند.

متقاضیان برای ثبت شرکت سهامی خاص باید مدارک زیر را به اداره ثبت شرکت ها در مالزی تحویل دهند:

 • فرم تکمیل شده شماره 9 برای ثبت شرکت
 • اعلامیه قانونی مدیران شرکت
 • پرداخت هزینه های دولتی ثبت شرکت از حدود 3.500 MYR تا 5.000 MYR
 • ارائه طرح تجاری یا Business Plan برای راه اندازی شرکت تجاری
 • ارائه مدارک هویتی و شناسنامه و پاسپورت متقاضی و اعضای خانواده
 • ارائه مدارک و سوابق تحصیلی و مدارک دانشگاهی (در صورت وجود)
 • ارائه گواهی های مالی برای اثبات دارایی در کشور متقاضی
 • تفاهم نامه و اساسنامه شرکت
 • اطلاعیه وضعیت دفتر ثبت شده شرکت

مزایای ثبت شرکت بازرگانی در مالزی

متقاضیان با ثبت و سپس راه اندازی شرکت های تجاری و بازرگانی در کشور مالزی از مزایای فراوانی برخوردار می شوند. متقاضیان با ثبت شرکت در مالزی باید برای شهروندان مالزیایی فرصت های شغلی فراهم کند و آن ها را در شرکت خود استخدام کند. برخی از مهم ترین مزایای ثبت شرکت بازرگانی در مالزی عبارت است از:

 • برخورداری از معافیت های مالیاتی با ثبت شرکت در سازمان توسعه سرمایه گذاری مالزی MIDA
 • معافیت 100% مالیات بر درآمد به مدت 5 سال
 • برخورداری از دریافت کمک هزینه سرمایه در زمان کوتاه
 • معافیت از حق گمرکی ورود ماشین آلات و تجهیزات
 • اخذ اقامت یک ساله با قابلیت تمدید این مجوز در هر سال
 • دسترسی به بازارهای داخلی و خارجی در منطقه جنوب شرقی آسیا
 • امکان اخذ اقامت دائم پس از چند سال کار و اشتغال مستمر در مالزی

اقامت مالزی از طریق خرید املاک

همان طور که در بخش های قبل گفته شد یکی از روش های اخذ اقامت کشور مالزی از طریق سرمایه گذاری برنامه خانه دوم من یا MM2H می باشد. در واقع متقاضی از طریق این برنامه سرمایه گذاری و خرید خانه و ملک در مالزی می تواند اقامت 10 ساله این کشور را دریافت کند.

متقاضیان برای مهاجرت به مالزی از طریق سرمایه گذاری در خرید املاک و مستغلات می توانند از طریق این برنامه سرمایه گذاری اقدام کنند. در ادامه به شرایط سرمایه گذاری در کشور مالزی از طریق خرید املاک و مستغلات بر اساس برنامه سرمایه گذاری MM2H می پردازیم.

شرایط اخذ اقامت مالزی از طریق خرید املاک

متقاضیان برای اخذ مجوز اقامت مالزی از طریق املاک و مستغلات باید دارای شرایط اقتصادی و مالی مطلوب و دیگر شرایط و مدارک لازم باشند. از اصلی ترین شرایط اخذ اقامت مالزی از طریق خرید املاک و مستغلات موارد زیر را می توان نام برد:

شرایط خرید املاک در مالزی برای متقاضیان کمتر از 50 سال

متقاضیان کمتر از 50 سال برای خرید املاک در مالزی و اخذ اقامت این کشور باید دارای حداقل سرمایه لازم در حدود 300.000 MYR باشند. علاوه بر این متقاضیان باید ثابت کنند که دارای درآمد ماهانه کافی از محل اجاره بهای خانه و یا درآمد شرکت های تجاری به منظور تامین هزینه های زندگی در مدت اقامت در مالزی می باشند. متقاضیان با خرید املاک و مستغلات در مالزی می توانند در نهایت مجوز اقامت 10 ساله این کشور را دریافت کنند.

شرایط خرید املاک در مالزی برای متقاضیان بالاتر از 50 سال

متقاضیان بالاتر از 50 سال برای خرید املاک در مالزی و اخذ اقامت این کشور باید دارای حداقل سرمایه لازم در حدود 15.000 MYR باشند. علاوه بر این متقاضیان باید ثابت کنند که دارای درآمد ماهانه کافی از محل اجاره بهای خانه و یا درآمد شرکت های تجاری به منظور تامین هزینه های زندگی در مدت اقامت در مالزی می باشند. متقاضیان بالاتر از 50 سال با خرید املاک و مستغلات در مالزی می توانند در نهایت مجوز اقامت 10 ساله این کشور را دریافت کنند.

اقامت مالزی از طریق خرید اوراق قرضه

کشور مالزی به دلیل اقتصاد پویا و فعال و همواره در حال رشد یکی از بهترین مکان ها برای سرمایه گذاری از طریق سپرده های بانکی، خرید اوراق بهادار و خرید اوراق قرضه و همچنین سرمایه گذاری در بورس مالزی می باشد. متقاضیان از طریق خرید اوراق قرضه مالزی می توانند اقامت 10 ساله این کشور را دریافت کنند.

اوراق قرضه بر اساس قوانین مالزی برای متقاضیان دارای سرمایه اولیه حداقل 250 MYR در دسترس می باشد. بسیاری از بانک های مرکزی خارجی در مالزی دارای اسناد خزانه داری و اوراق قرضه دولتی می باشند. متقاضیان خارجی برای خرید اوراق قرضه مالزی باید فرم گواهی IRS W-8BEN گواهی وضعیت خارجی را برای اسناد خزانه داری آمریکا ارسال کنند. متقاضیان از طریق TreasuryDirect.gov می توانند اوراق قرضه دولتی مالزی را خریداری کنند.

اقامت مالزی از طریق کارآفرینی

به طور کلی کارآفرینی شامل راه اندازی طرح های تجاری نوآورانه و اجرای کسب و کارهای جدید و ثبت شرکت های بازرگانی می باشد. دولت مالزی در راستای جذب سرمایه گذاران خارجی از هر نوع کارآفرینی در حوزه های مختلف و سرمایه گذاری برای اجرا و راه اندازی این طرح های تجاری استقبال می کند. متقاضیان برای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در مالزی باید در ابتدا دارای طرح تجاری سودآور با توجیه اقتصادی و قابل توسعه باشند.

متقاضی برای اخذ اقامت مالزی از طریق کارآفرینی باید سودآوری شرکت یا کسب و کار تجاری را اثبات کند و همچنین این کسب و کار باید در مدت زمان مشخص به سوددهی مطلوب برسد و دارای گردش مالی خوبی باشد. در این صورت متقاضی می تواند مجوز اقامت مالزی را از طریق اجرای طرح کارآفرینی در این کشور دریافت کند.

اخذ تابعیت مالزی از طریق سرمایه گذاری

کشور مالزی برای صدور تابعیت و شهروندی مالزی به متقاضیان بین المللی برنامه های دیگری به جز برنامه سرمایه گذاری را ارائه می دهد. در واقع امکان اخذ تابعیت و شهروندی مالزی از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر نیست و متقاضیان برای دریافت شهروندی این کشور باید از روش های دیگر مانند ازدواج با شهروند مالزیایی اقدام کنند.

اخذ تابعیت مالزی از طریق سرمایه گذاری

اخذ تابعیت مالزی از طریق سرمایه گذاری

اما از روش های مختلف سرمایه گذاری مانند خرید املاک، ثبت شرکت و کارآفرینی و همچنین سرمایه گذاری در بورس مالزی متقاضیان می توانند اقامت تا 10 سال مالزی را برای خود و اعضای خانواده خود دریافت کنند. در برخی از برنامه های سرمایه گذاری مانند برنامه Premium Visa Programme امکان اخذ اقامت مالزی تا 20 سال وجود دارد. علاوه بر این متقاضیان می توانند از طریق این برنامه سرمایه گذاری در کشور مالزی به کار و تحصیل نیز بپردازند.

مزایای رقابتی سرمایه گذاری در مالزی

کشور مالزی با دارا بودن اقتصاد در حال رشد، بازارهای پر رونق و صنعت توریسم بسیار فعال و پویا دارای مزایای فراوانی برای سرمایه گذاران بین المللی است. گرچه مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری مزیت های زیادی برای متقاضیان دارد اما سرمایه گذاری در کشور مالزی با معایب و مشکلاتی نیز همراه می باشد.

یکی از مهم ترین معایب سرمایه گذاری در کشور مالزی عدم دریافت تابعیت و شهروندی این کشور از طریق سرمایه گذاری می باشد. در حالی که بسیاری از کشورهای اروپایی تابعیت و شهروندی را در مقابل سرمایه گذاری در آن کشور به متقاضیان اعطا می کنند. از مهم ترین مزایای رقابتی سرمایه گذاری در کشور مالزی موارد زیر را می توان نام برد:

 • امکان اخذ مجوز اقامت 10 تا 20 ساله مالزی
 • امکان خرید املاک و مستغلات در مالزی
 • دارا بودن رتبه 12 در جهان از لحاظ سهولت کسب و کار در مالزی
 • وجود قوانین سرمایه گذاری خارجی راحت و با مشکلات کمتر
 • عدم وجود محدودیت برای مالکیت خارجی سرمایه سهام های شرکت ها در مالزی
 • سرمایه گذاری در کشوری به عنوان دروازه ورود به بازار اتحادیه کشورهای جنوب شرقی آسیا ASEAN
 • امکان اخذ ویزای کار و ویزای تحصیلی با سرمایه گذاری
 • امکان اخذ ویزای اقامت 10 ساله برای همسر و فرزندان
 • امکان دسترسی به بازارهای جنوب شرق آسیا
 • راه اندازی کسب و کار تجاری در شرایط اقتصادی محکم و باثبات مالزی
 • وجود نیروی کاری ماهر و زیرساخت های توسعه یافته برای راه اندازی یک سرمایه گذاری سودآور

سخن آخر

در این مقاله شرایط اخذ اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری از صفر تا صد مورد بررسی دقیق قرار گرفت. متقاضیان باید بدانند که شرایط اخذ تابعیت و شهروندی مالزی با سرمایه گذاری در این کشور امکان پذیر نمی باشد. اما با روش های مختلف سرمایه گذاری در کشور مالزی متقاضیان می توانند مجوز اقامت 10 و 20 ساله این کشور را دریافت کنند. برای آگاهی از شرایط سرمایه گذاری در کشور مالزی و میزان سرمایه لازم همین حالا با مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس بگیرید.

سوالات متداول در مورد اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری

1- جدیدترین برنامه سرمایه گذاری مالزی در سال 2020 کدام است؟

برنامه سرمایه گذاری Premium Visa Programme که دارای مزایای اقامتی مالزی است.

2- مزایای سرمایه گذاری از طریق برنامه Premium Visa Programme در مالزی چیست؟

کار و تحصیل و سرمایه گذاری های دیگر در مالزی و اخذ مجوز اقامت 20 ساله مالزی می باشد.

3- آیا امکان اخذ تابعیت و شهروندی مالزی از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر است؟

خیر. متقاضیان برای دریافت شهروندی این کشور باید از روش های دیگر مانند ازدواج با شهروند مالزیایی اقدام کنند.

4- حمایت های دولت مالزی از سرمایه گذاری شامل چه مواردی است؟

شامل معافیت های مالیاتی، کاهش تشریفات اداری و کاغذ بازی در اداره ها و تصویب قوانین آزاد سازی سرمایه گذاری می باشد.

5- مهم ترین مزیت سرمایه گذاری در مالزی چیست؟

امکان اخذ مجوز اقامت 10 تا 20 ساله مالزی و امکان خرید املاک و مستغلات در مالزی است.

2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *