تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ارمنستان

کشور ارمنستان از گزینه‌هایی است که دانشجویان بین‌المللی برای ادامه تحصیل به آن فکر می‌کنند. ارمنستان از همسایگان شمالی ایران است که با ترکیه و آذربایجان و گرجستان مرز مشترک دارد. با توجه به پایین بودن هزینه‌های تحصیل در این کشور، خیلی از دانشجویان ایرانی به تحصیل در ارمنستان فکر می‌کنند. دانشگاه‌های پزشکی این کشور همواره مورد تایید نهادهای معتبر جهانی بوده‌اند. تحصیل پزشکی در ارمنستان 6 سال به طول می‌انجامد که شامل 5 سال تحصیل تئوری و 1 سال کارآموزی است. در این کشور 40 دانشگاه خصوصی و دولتی وجود دارند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مزایای تحصیل پزشکی در ارمنستان

تحصیل پزشکی در ارمنستان همواره مزایای زیادی برای دانشجویان ایرانی داشته است. برخی از مهم‌ترین این مزایا عبارت‌اند از:

 • رفت‌وآمد آسان از ایران به ارمنستان
 • اجازه کار بعد از تحصیل
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های ارمنستان
 • هزینه‌های پایین تحصیل در این کشور
 • امتیاز اجتماعی قابل‌توجه
 • امکان تحصیل در رشته‌های پزشکی بدون در نظر گرفتن معدل
 • اعتبار بالای مدارک پزشکی ارمنستان
 • محیط مطلوب برای تحصیل
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • عدم نیاز اثبات مهارت زبانی
 • امکان گرفتن اقامت این کشور
 • امکان حضور در دوره‌های زبان ارمنی برای دانشجویانی که مهارت زبانی کافی ندارند.

دانشگاه‌های ارمنستاندانشگاه‌های پزشکی ارمنستان

مهاجرت تحصیلی به ارمنستان یکی از بهترین پلن‌های مهاجرت به ارمنستان است. بعد از گرفتن اقامت تحصیلی ارمنستان می‌توانید برای گرفتن تابعیت یا شهروندی این کشور اقدام کنید.

برای تحصیل پزشکی در ارمنستان بهتر است با بهترین دانشگاه‌های این کشور آشنا شوید. به‌این‌ترتیب می‌توانید انتخاب بهتر و هوشمندانه‌ای داشته باشند. در ادامه با بهترین دانشگاه‌های این کشور آشنا می‌شوید:

نام دانشگاهرتبه در ارمنستانرتبه جهانی
دانشگاه ایروان (Yerevan State University)11001- 1200
دانشگاه آمریکایی ارمنستان (American University of Armenia)23500
دانشگاه روسی آمریکایی ارمنستان (Russian-Armenian University)35800
دانشگاه علوم‌پزشکی ایروان (Yerevan State Medical University)46700
دانشگاه بین‌المللی اوراسیا (Eurasia International University)59600

دانشگاه پرشکی هایبوساک ایروان

دانشگاه ایالتی پزشکی هایبوساک Yerevan Haybusak ایروان یک موسسه آموزشی عالی است که در حوزه‌های دندان‌پزشکی، پزشکی، داروسازی و بهداشت عمومی و تحقیقات بنیادین فعالیت می‌کند. این دانشگاه با زیرساخت مدرن و دسترسی به تجهیزات پیشرفته همواره بهترین انتخاب برای دانشجویان است.

محلطول دورهدوره‌های ارائه شدهمتوسط شهریه
ایروان، ارمنستان5 سالپزشکی، روابط بین‌الملل، MBBSمتوسط شهریه برای دانشجویان بین‌المللی

دانشگاه مخیتار گوش

مخیتار گوش Mkitar Gosh با ایجاد محیط دوستانه و به دور از نژادستیزی به یکی از بهترین کالج‌های MBBS برای تحصیل پزشکی در ارمنستان تبدیل شده است. این دانشگاه مورد تایید ANQA (مرکز ملی تضمین کیفیت آموزش حرفه‌ای ارمنستان ( است.

محلطول دورهدوره‌های ارائه شدهمتوسط شهریه دانشجویان بین‌المللی
ایروان، ارمنستان5 سالدندانپزشکی، پزشکی، مدیکال‌آرت، مدیکال‌کیس2.900 دلار در سال

دانشگاه طب سنتی

دانشگاه طب سنتی University of Traditional از دانشگاه‌های صاحب‌نام در حوزه طب سنتی، طب مکمل و طب جایگزین است. این دانشگاه به لطف زیرساخت و امکانات جهانی باعث شد است که تجربه یادگیری بهتری برای دانشجویان ایجاد شود.

محلطول دورهدوره‌های ارائه شدهمتوسط شهریه دانشجویان بین‌المللی
ایروان، ارمنستان5 سالغدد عمومی، عمل پزشکی فیزیوتراپی، طب سوزنی، فیتوتراپی، هومیوپاتی، نورولوژی، بازتاب درمانی3 هزار دلار در سال

دانشگاه پزشکی سنت‌ترزا

دانشگاه پزشکی سنت‌ترزا St. Theresa با امکاناتی مانند کتابخانه عالی، آزمایشگاه کامپیوتر، سالن نمایش، بیمارستان، کلاس‌های درس مجهز و غیره محیط خوبی برای تحصیل پزشکی در ارمنستان فراهم کرده است. این دانشگاه دارای 145 دانشکده و موسسه کار است که متخصصان تحصیل کرده را برای بخش‌های اقتصادی و ملی ارمنستان آماده می‌کند.

محلطول دورهدوره‌های ارائه شدهمتوسط شهریه برای دانشجویان بین‌المللی
ایروان، ارمنستان5 سالدندانپزشکی درمانی، جراحی دندان و دندانپزشکی ارتوپدی4 هزار دلار در سال

دانشگاه دولتی پزشکی ایروان

دانشگاه دولتی پزشکی ایروان Yerevan State Medical یکی از بهترین دانشگاه‌های پزشکی ارمنستان است. این دانشگاه در سال 1920 تاسیس شده و از بهترین دانشگاه‌های دولتی اروپای شرقی است.

محلطول  دورهدوره‌های ارائه شدهمتوسط شهریه برای دانشجویان بین‌المللی
ایروان، ارمنستان5 سالپزشکی عمومی، داروسازی، دندانپزشکی، پزشکی نظامی5 هزار دلار در سال

دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران در ارمنستان

دانشگاه‌های پزشکی زیادی برای تحصیل پزشکی در ارمنستان وجود دارند؛ اما تنها تعداد کمی از آن‌ها مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران هستند. برخی از مهم‌ترین این دانشگاه‌ها عبارت‌اند از:

 • دانشگاه پزشکی دولتی ایروان
 • دانشگاه پزشکی مخیتار گوش Mkhitar Gosh
 • دانشگاه علوم پزشکی سنت‌ترزا (St. Tereza Medical University)
 • دانشگاه طب‌سنتی (The University of Traditional Medicine)
 • دانشگاه هایبوساک ایروان (Yerevan Haybusak University)

هزینه تحصیل پزشکی در ارمنستانهزینه تحصیل پزشکی در ارمنستان

تحصیل پزشکی در ارمنستان مقرون‌به‌صرفه است. همین هزینه‌های پایین تحصیل پزشکی از جمله شاخصه‌هایی است که ارمنستان را برای مهاجرت تحصیلی به گزینه بهتری تبدیل کرده است. دانشگاه‌های مختلف این کشور بابت تحصیل پزشکی در ارمنستان معمولا شهریه 3500 تا 5 هزار دلار در سال دریافت می‌کنند. در ادامه شهریه برخی از دانشگاه‌های پزشکی را می‌خوانید:

نام دانشگاههزینه تحصیل (مظدلار در سال(
دانشگاه دولتی ایروان5 هزار دلار
دانشگاه بین‌المللی روسی_ ارمنی3 هزار دلار
دانشگاه طب سنتی4500 دلار
دانشگاه پزشکی ترزا5400 دلار

هزینه تحصیل پزشکی در ارمنستان بدون آزمون

از شاخصه‌های تحصیل پزشکی در ارمنستان، مقرون‌به‌صرفه‌ بودن آن است. تحصیل پزشکی در ارمنستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی، هزینه پایینی دارد. البته نحوه دریافت شهریه در این کشور کمی متفاوت است. دانشگاه پزشکی ارمنستان شهریه یک سال کامل در اولین سال تحصیلی را در ابتدا از شما دریافت می‌کند. در ادامه دانشجو می‌تواند هزینه تحصیل را ابتدای دوره یا در طول سال تحصیلی پرداخت کند. هزینه‌های تحصیل پزشکی در این ارمنستان به‌نسبت دانشگاهی که انتخاب می‌کنید؛ متفاوت خواهد بود. همچنین به نسبت زبانی که برای تحصیل انتخاب می‌کنید؛ شهریه دانشجو متفاوت است. برای ورود به دانشگاه‌های ارمنستان نیازی به شرکت در آزمون‌های ورودی نیست؛ بنابراین هزینه تحصیل پزشکی در ارمنستان بدون کنکور تنها شامل هزینه شهریه‌های سالانه است. به طور میانگین برای تحصیل پزشکی در ارمنستان بدون کنکور باید سالانه 3 تا 5 هزار دلار پرداخت کنید. همچنین معمولا برای دانشجویان بین‌المللی یک دوره آماده‌سازی برگزار می‌شود. برای شرکت در این دوره که پیش از دانشگاه برگزار می‌شود؛ باید 2 هزار دلار پرداخت کنید. در ادامه شهریه سالانه چند دانشگاه این کشور را با هم مقایسه می‌کنیم:

نام دانشگاهشهریه سالانه
دانشگاه پزشکی دولتی ایروانسال اول: ۵۵۰۰ دلار
سال دوم تا ششم: ۵ هزار دلار
دانشگاه بین‌المللی ارمنی-روسی مخیتار گوشسال اول: ۳۲۰۰ دلار
سال دوم تا ششم: ۳۲۰۰ هزار دلار
دانشگاه پزشکی سنت‌ترزاسال اول: ۴ هزار دلار
سال دوم تا ششم: ۳ هزار دلار
دانشگاه هایبوساکسال اول: ۵۵۰۰ دلار
سال دوم تا ششم: ۳۸۰۰ دلار

همچنین دانشجو برای تامین هزینه‌های زندگی شامل مسکن، خوراک پوشاک و غیره حدود 600 تا 700 دلار در ماه لازم دارد.

شرایط مهاجرت تحصیلی ارمنستانشرایط تحصیل پزشکی در ارمنستان

دولت ارمنستان امکان تحصیل پزشکی در این کشور را به زبان‌های ارمنی، روسی و انگلیسی میسر کرده است. بهترین گزینه زبان ارمنی است. چرا که تحصیلات تکمیلی پزشکی تنها به زبان ارمنی امکا‌ن‌پذیر است؛ بنابراین حتی اگر با زبان روسی یا انگلیسی شروع کنید؛ در ادامه مجبور هستید زبان ارمنی را هم یاد بگیرید. متقاضیان ورود به دانشگاه‌های این کشور ملزم به شرکت در آزمون‌های وردی هستند. دانشگاه‌های ارمنستان ظرفیت بالایی برای پذیرش دانشجو دارند. در نتیجه برای ورود به این دانشگاه‌ها شرایط ساده‌ای وجود دارد. برای ورد به این دانشگاه‌ها حتی طی کرده دوره پیش‌دانشگاهی ضروری نیست و تنها با ارائه مدرک 11 سال تحصیلی می‌توانید وارد دانشگاه شوید. برای ورود به این کشور نیز ملزم به ارائه مدرک مهات زبانی نیستید؛ بلکه می‌توانید همزمان با تحصیل در آموزشگاه‌های زبان شرکت کنید. از مواردی که در کشور ارمنستان با سایر کشورها متفاوت است، این است که متقاضی پیش از ورود به دانشگاه ملزم است در یک دوره یک ساله آمازه‌سازی به نام preparatory year شرکت کرده و هزینه آن معادل 2 هزار دلار را پرداخت کند. شرایط ورود به دانشگاه‌های پزشکی این کشور عبارت‌اند از:

 • داشتن حداقل 17 سال سن و حداکثر 25 سال
 • ارائه دیپلم دبیرستان مبتنی بر طی کردن دوره 11 ساله تحصیل با حداقل معدل 10 و قبولی در دروس فیزیک، زیست‌شناسی و شیمی با حداقل 50 درصد از نمرات
 • ارائه مدارک هویتی دانشجو
 • ارائه رزومه و سوابق تحصیلی
 • ارائه رسید بانکی پرداخت تمام شهریه سال اول (برای اثبات تمکن مالی)
 • گواهی پزشکی مبنی بر سلامت دانشجو و عدم ابتلا به HIV

شرایط سنی تحصیل پزشکی در ارمنستان

برای تحصیل پزشکی در ارمنستان محدودیت سنی خاصی وجود ندارد و افراد با هر سنی می‌توانند برای پذیرش درخواست بدهند. البته داشتن حداقل 17 سال سن برای دریافت پذیرش ضروری است. همچنین افراد در بازه سنی 17 تا 25 سال شانس بیشتری برای دریافت پذیرش دانشگاه‌های این کشور دارند.

شرط معدل برای تحصیل پزشکی در ارمنستان

برای پذیرش در دانشگاه‌های پزشکی ارمنستان شرط معدل وجود ندارد. متقاضی تنها با داشتن مدرک تحصیل 11 ساله و حداقل معدل یعنی 10 می‌تواند در این دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل شود.

تحصیل پزشکی در ارمنستان با مدرک دیپلم

از مزایای تحصیل پزشکی در ارمنستان این است که متقاضی نیازی به ارائه مدرک پیش‌دانشگاهی ندارد و تنها با ارائه مدرک تحصیلی 11 ساله می‌تواند درخواست پذیرش بدهد. دولت ارمنستان در این زمینه ساده‌ترین شرایط را در نظر گرفته است.

به‌طوری‌که شرط معدل برای دیپلم وجود ندارد و متقاضی تنها با داشتن معدل دیپلم 10 می‌تواند وارد دانشگاه‌های پزشکی این کشور شود. البته لازم است متقاضی در دروس پایه شامل زیست‌شناسی، شیمی و فیزیک حداقل نمره 10 را کسب کرده‌باشد.

مدت زمان تحصیل پزشکی در ارمنستان

تحصیل در رشته پزشکی در ارمنستان 6 سال به طول می‌انجامد. این دوره شامل 5 سال تحصیل نظری و 1 سال کارآموزی است. در صورتی که دانشجو بخواهند برای تخصص هم ادامه تحصیل دهد؛ یک دوره 2 تا 4 ساله را به‌نسبت تخصص مورد نظر، پشت سر می‌گذارد.

آزمون ورودی پزشکی در ارمنستان

برای پذیرش در دانشگاه‌های پزشکی ارمنستان نیازی به شرکت در کنکور و آزمون ورودی ندارید. درصورتی‌که به استانداردهای مورد نظر در این کشور نزدیک نباشید؛ ملزم به شرکت در یک دوره یک ساله آماده‌سازی به نام preparatory year هستید.

درصورتی که در دروس پایه شامل زیست‌شناسی، شیمی و فیزیک دبیرستان نمرات خوبی کسب کرده باشید؛ و مهارت زبان ارمنی نسبتا خوبی داشته باشید؛ احتمالا نیازی به شرکت در این دوره ندارید.

بورسیه پزشکی در ارمنستان

برخی از دانشگاه‌های این کشور به دانشجویان پزشکی بورسیه اعطا می‌کنند. دانشگاه‌هایی که شامل بورسیه هستند؛ عبارت‌اند از:

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌ دولتی ایروان: بورسیه‌های دانشگاه ایروان به‌نسبت شرایط دانشجو توزیع می‌شوند و توزیع آن‌ها متفاوت است.

بورسیه‌های ارمنی – آمریکایی: این بورسیه‌ها شامل 2500 دلار برای هر نفر است.

بورسیه اراسموس: این بورسیه‌ها برای تخصص ارائه می‌شود و میزان پوشش آن‌ها به‌اندازه هزینه‌های زندگی، سفر و هزینه‌های مشارکت است.

تحصیل رایگان پزشکی در ارمنستان

تحصیل رایگان پزشکی در ارمنستان با گرفتن بورسیه امکان‌پذیر است. در ارمنستان انواع بورسیه‌های تحصیلی توسط سازمان‌های دولتی یا خصوصی به دانشجو عرضه می‌شوند. همچنین کالج‌ها و موسسات هم برخی از بورسیه‌ها را برای دانشجویان پزشکی در نظر می‌گیرند. شرایط اعطا بورسیه به‌نسبت موسسه‌ای که بورسیه را تامین می‌کند؛ متفاوت است. این بورسیه‌ها معمولا براساس شایستگی توزیع می‌شوند. دریافت بورسیه تحصیلی در ارمنستان بسیار رقابتی است.

تحصیل پزشکی در ارمنستان بدون آزمون

دانشگاه‌های پزشکی ارمنستان برای پذیرش آزمون برگزار نمی‌کنند. متقاضی در صورت داشتن حداقل شرایط می‌تواند وارد دانشگاه‌های این کشور شود. حتی درصورتی‌که متقاضی از شرایط بهینه تحصیل پزشکی در ارمنستان برخوردار نیست؛ می‌تواند در یک دوره آماده‌سازی یک ساله به‌نام preparatory year شرکت کرده و مهارت زبانی و درسی خود را بهبود دهد.

تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان

مانند پزشکی، تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان نیز شامل یک دوره 5 ساله است که از کارآموزی و مهارت در مراکز درمانی تشکیل شده است. در سه سال اول متقاضی با مهارت‌های پایه و اصول نظری دندانپزشکی آشنا می‌شود. در 2 سال پایانی فراگیری مهارت‌های بالینی شروع شده و فرد مشغول به کار عملی می‌شود. رشته دندانپزشکی نیز مانند پزشکی، بازار کار خوبی در ارمنستان دارد. با توجه به اینکه دانشگاه‌های دندانپزشکی ارمنستان توسط وزارت بهداشت یا وزارت علوم ایران تایید نشده‌اند؛ فارغ‌التحصیلان این رشته امکان کار در ایران را ندارند. اما مدارک دانشگاهی ارمنستان در تمام کشورهای اروپایی و سایر کشورهای دنیا از اعتبار بالایی برخوردار هستند. شهریه دانشگاه‌های دندانپزشکی معمولا مشابه هزینه پزشکی است.

دانشجویان دندانپزشکی ارمنستان تمام امکانات و زیرساخت‌هایی که لازم دارند را دریافت می‌کنند.

تحصیل داروسازی در ارمنستان

داروسازی از دیگر رشته‌هایی است که متقاضیانی زیادی در ارمنستان دارد. برای گرفتن مدرک داروسازی تنها باید یک دوره 4 ساله را پشت سر بگذارید. این رشته جز شاخه‌های علو‌م‌پزشکی است. امکان تحصیل در این رشته به زبان‌های ارمنی، روسی و انگلیسی وجود دارد.

مدارک تحصیل پزشکی در ارمنستانمدارک لازم برای اخذ پذیرش پزشکی در ارمنستان

برای تحصیل پزشکی در ارمنستان و اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان متقاضی باید از یک دانشگاه پذیرش دریافت کند. از مهم‌ترین مدارک برای ارائه شامل موارد زیر است:

 • گذرنامه متقاضی
 • مدارک هویتی
 • مدرک تحصیلی 11 ساله متقاضی با حداقل معدل 10
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • نامه گواهی سلامت شامل تست ایدز
 • رزومه
 • انگیزه‌نامه
 • مدرک اثبات تمکن مالی
 • بیمه دانشجو
 • عکس‌ پاسپورتی

تحصیل تخصص پزشکی در ارمنستان

دانشجویانی که دوره 6 ساله تحصیلی عمومی پزشکی را پشت سر می‌گذارند و می‌خواهند برای تخصص، ادامه تحصیل بدهند؛ می‌توانند دوره‌های تحصیلی را در دانشگاه‌های ارمنستان و موسسه ملی بهداشت ارمنستان ادامه بدهند.

تحصیل تخصص پزشکی در ارمنستان و تحصیلات پزشکی توسط وزارت بهداشت و وزارت آموزش‌وپرورش این کشور سازماندهی می‌شود. برای تحصیل تخصص به 2 تا 4 سال زمان نیاز است.

کار حین تحصیل پزشکی در ارمنستان

خیلی از دانشجویان ترجیح می‌دهند برای تامین هزینه‌های زندگی و شهریه‌های دانشگاه، یک شغل پاره‌وقت داشته باشند.

دانشجویان بین‌المللی در ارمنستان اجازه دارند به‌اندازه حداقل 20 ساعت در هفته کار کنند. پیش از شروع کار، دانشجویان باید مجوز کار حین تحصیل را از دانشگاه دریافت کنند. رایج‌ترین مشاغلی که دانشجویان بین‌المللی انتخاب می‌کنند؛ کار در محوطه دانشگاه، کار در کتابخانه، کافه و رستوران‌ها و غیره است.

درآمد پزشکان در ارمنستان

دانشجویانی که از دانشگاه‌های ارمنستان فارغ‌التحصیل شده‌اند؛ می‌توانند در همین کشور به کار و زندگی بپردازند. در ارمنستان عموما موقعیت‌ها و فرصت‌های شغلی خوبی در رشته پزشکی وجود دارد. از طرفی پزشکان در این کشور درآمد خوبی کسب می‌کنند. همچنین با داشتن سابقه کار خوب، می‌توانند در کشورهای اروپایی با شرایط بهتر به زندگی بپردازند.

متوسط درآمد خالص ماهیانه پزشکان در ارمنستان حدود 389 دلار است. این مقدار از متوسط درآمد ملی در این کشور که 166 دلار است؛ بالاتر است. در جدول زیر جزئیات بیشتری در خصوص درآمد پزشکان در ارمنستان را مشاهده می‌کنید:

عنواندرآمد سالانه (دلار)
میانگین درآمد پزشکان۵۹,۹۰۰ دلار
بیشترین میزان درآمد پزشکان۹۰,۶۷۰ دلار
کم‌ترین میزان درآمد پزشکان۳۲,۵۶۰ دلار

درآمد پزشکان در این کشور به پارامترهای مختلفی مانند سابقه کاری، جنسیت، مهارت‌های فردی و غیره بستگی دارد. درآمد پزشکان براساس سابقه کاری به این صورت افزایش پیدا می‌کند:

میزان تجربه کاریدرآمد سالانه (دلار(
کم‌تر از ۲ سال۳۷,۷۰۰ دلار
۲ الی ۵ سال۴۷,۴۷۰ دلار
۵ الی ۱۰ سال۶۲,۶۸۰ دلار
۱۰ الی ۱۵ سال۷۳,۹۰۰ دلار
۱۵ الی ۲۰ سال۸۱,۵۵۰ دلار
بیش از ۲۰ سال۸۷۰۰۰ دلار

اقامت ارمنستان از طریق تحصیل پزشکی

دانشجویانی که بعد از دوره 6 ساله تحصیل در رشته پزشکی قصد اقامت در این کشور را دارند؛ می‌توانند با پیدا کردن یک شغل مناسب، اقامت کاری دریافت کرده و در نهایت اقامت دائم خود را دریافت کنند.

سخن پایانی

در ارمنستان امکان تحصیل با کمترین هزینه برای دانشجویان فراهم شده است. دانشگاه این کشور ظرفیت بالایی دارند؛ بنابراین فعلا گرفتن پذیرش پزشکی در ارمنستان بسیار ساده است. محدودیت سنی، شرط معدل و نیاز به مهارت زبانی برای ورود به دانشگاه‌های پزشکی وجود ندارد. در مقابل مدرک پزشکی این کشور در سایر کشورهای اروپایی و تمام دنیا معتبر است. البته دولت ایران مدارک پزشکی دانشگاه‌های ارمنستان را به رسمیت نمی‌شناسد.

سوالات متداول

1- اصلی‌ترین مزایای تحصیل پزشکی در ارمنستان چیست؟

تحصیل پزشکی در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، هزینه کمی دارد. همچنین نیاز به کنکور و اثبات مهارت زبانی ندارید. در مقابل مدارک تحصیلی این کشور از اعتبار بالایی برخوردار است.

2- شرایط تحصیل پزشکی در ارمنستان چیست؟

از مهم‌ترین شرایط تحصیل در این کشور داشتن مدرک تحصیلی 11 ساله و آشنایی نسبی با زبان ارمنی است.

3- آیا می‌توان تحصیل تخصص را در این کشور ادامه داد؟

بله؛ در بسیاری از دانشگاه‌های پزشکی این کشور از جمله دانشگاه ایروان، دانشجو می‌تواند برای ادامه تحصیل در تخصص اقدام کند. دانشگاه ایروان در 27 شاخه تخصصی پزشکی، امکان ادامه تحصیل را فراهم کرده است.

4- آیا دانشجو در حین تحصیل، اجازه کار هم دارد؟

بله؛ مانند اکثر کشورها، دولت ارمنستان هم به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد برای حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنند.

5- آیا بعد از تحصیل در این کشور، می‌توان برای اشتغال به ایران بازگشت؟

خیر؛ مدارک پزشکی این کشور در ایران مورد تایید نیستند؛ بنابراین اگر قصد دارید به ایران برگردید؛ تحصیل در ارمنستان انتخاب درستی نیست.

6- آیا مدارک تحصیلی ارمنستان در کشورهای اروپایی معتبر هستند؟

بله؛ دانشجویانی که در ارمنستان تحصیل می‌کنند؛ به‌سادگی می‌توانند برای ادامه تحصیل یا کار به کشورهای اروپایی دیگر بروند.

2/5 - (4 امتیاز)

91 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ارمنستان

 1. SIMIN گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۲۳ سالمه و لیسانس بهداشت دارم با معدل۱۷.۵۸
  دیپلم تجربی دارم با معدل ۱۸.۶۸
  مدرک زبان ندارم ولی سطح زبانم درحد خوبیه
  میخواستم بدونم باتوجه به سنم امکان تحصیل پزشکی در ارمنستان رو دارم؟ خوابگاه هم بهم تعلق میگیره؟

 2. سمیه گفت:

  سلام من ۲۸ سالمه و لیسانس دارم. رشته ام تجربی بوده با معدل ۱۸ و نیم
  و پیش دانشگاهی ۱۷ و نیم
  زبان انگلیسی بلد نیستم
  می خواستم پزشکی بخونم کدام کشور امکانش هست؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   کشور هایی مانند ترکیه، روسیه و ایتالیا محدودیت سنی بالاتری را دارند که شما می توانید اقدام نمایید.

 3. نازنین گفت:

  من معدل دیپلمم ۱۹.۴۰ هستش.میخواستم بدونم میشه برای تحصیل دندانپزشکی چند سال روروسیه خوند و ادامشو ایران ادامه داد؟!

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   متاسفانه قانون انتقال دانشجویان به ایران لغو شده است.

 4. رضا گفت:

  سلام وقت بخير،من٢٥ سالمه رشته تحصيلي دبيرستانيم علوم تجربي بوده بامعدل كل١٨مميز ١٦ صدم ولي ليسانس مهندسي مكانيك گرفتم كه علاقه چنداني ندارم،قصددارن مهاجرت كنم ولي تاحدودي مشكل هزينه دارم خاستم بپرسم ميتونم تو رشته پزشكي يا دندانپزشكي خارج از كشور تحصيل كنم بصورت رايگان يا حداقل جايي ك از لحاظ هزينه برام مقرون ب صرفه باشه،ممنون ميشم راهنمايي كنيد

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   کشور هایی مانند آلمان، فرانسه، ایتالیا تحصیل رایگان و بسیار مقرون به صرفه است.

 5. پردیس گفت:

  سلام وقت بخیر من میخوام برای تحصیل در دندان پزشکی برم ارمنستان شنیدم ک اونجا خودشون زیست ریاضی زبان انگلیسی تدریس میکنن بعد آخر سال آزمون میگیرن این درسته؟آیا فقط همین سه تا درس امتحان میگیرن بعد این امتحان مال همه دانشگاه های ارمنستان هست؟و اینکه من میخوام نمونه سوال امتحان های ورودی ارمنستان داشته باشم از کجا باید دانلود کنم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   بله، دوره های پیش دانشگاهی را برای شما برگزار می کند. نمونه سوالات را می توانید در سایت خود دانشگاه ها مشاهده نمایید.

 6. امیرحسین گفت:

  سلام خوب هستین من ۱۹سالمه و معدلم ۱۸ میخواستم بدونم میتونم بدون آزمون وارد دانشگاه های دندان پزشکی ارمنستان بشم که مورد قبول آمریکا باشه و بتونم بعد از تحصیل برم اونجا و اینکه چه مدارکی برای رفتن نیاز دارم و کی میتونم اقدام کنم و هزینه چقد میشه؟؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل در دانشگاه های مدنظر شما نیاز به شرکت در آزمون ورودی دارد.

 7. الین گفت:

  با سلام احترام
  من ۲۳ سالمه با معدل دیپلم ۱۴ تجربی سال ۹۵ کنکور دادم
  و مدرک دستیار دندان پزشکی از جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران با نمره ۸۰ دارم .امکانش هست رشته دندان پزشکی در ارمنستان ادامه تحصیل بدم ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، می توانید رشته دندانپزشکی در ارمنستان را انتخاب نمایید. برای تحصیل در دانشگاه های ارمنستان ارائه مدرک زبان و مدارک تحصیلی الزامی است.

 8. Chavoshi گفت:

  سلام وقتتون بخیر من ۲۱ سالمه و دانشجوی ترم چهار علوم ازمایشگاهی هستم
  برای رشته دندون پزشکی ارمنستان میخوام اقدام کنم
  معدلم دیپلمم ۱۷ هست و میخواستم ببینم ازمون ورودی داره؟ و اینک مدرک زبان لازمه؟؟و اینک من چ مدارکی باید برای سفارت بفرستم تا مورد بررسی قرار بگیره؟؟و کلا باید چکار کنم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   شرایط و الزامات هر دانشگاه دندانپزشکی ارمنستان متفاوت است. اکثر دانشگاه های ارمنستان نیاز به ارائه مدرک زبان دارد و یا می توانید در دوره های زبان شرکت نمایید.

  2. Ali گفت:

   سلام من رشته تجربی خوندم با معدل کل ۱۷.۶۱ و ۱۹ سالم هست و اتباع مقیم ایران هستم میخواستم بدونم میتونم به ارمنستان برای خوندن پزشکی مهاجرت کنم و اینکه مدارک لازم آن چیه؟

   1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

    سلام وقت بخیر اگه کارت اقامت ایران رو دارید میتونید اقدام کنید

 9. زهرا حیدری گفت:

  با سلام و آرزوی سلامتی. من دیپلم ریاضی هستم با معدل 14.5 و لیسانس مهندسی برق (مخابرات) دارم. آیا برای من با سن 35 سال امکان پذیرش در رشته دندانپزشکی در ارمنستان وجود دارد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   بله، می توانید برای تحصیل در ارمنستان اقدام نمایید.

 10. حسین نصیری گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۱۷ سالمه یازدهم تجربی هستم، نمره دیپلم ۱۸/۵ رو میتونم تضمین کنم. گواهی شرکت توی ۲ المپیاد در زمینه بیوتکنولوژی دارم، سابقه حضور در جشنواره خوارزمی هم دارم، مدرک پایان دوره سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، بیوتکنولوژی، گیاهان دارویی و علوم دریایی دارم. مدرک آیلتس نمره ۷ هم موجود هست، از نظر پاسپورت اوکی ام. نیازی به بورسیه ندارم. ضمناً مدرک فنی حرفه ای ماساژ تایلندی و زبان ترکی هم دارم. راستی ۱ ایده علمی در شاخه انرژی های نوین و ۱ ایده در شاخه تغذیه دارم. بنظرتون میتونم توی رشته پزشکی پذیرش بگیرم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، شرایط شما برای تحصیل پزشکی در ارمنستان مناسب است. کارشناسان ما در پروسه تحصیل پزشکی در ارمنستان می توانند کنار شما باشند.

 11. سمیه گفت:

  پس از تحصیل پزشکی در ارمنستان می توان در ایران کار کرد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   خیر، در حال حاضر هیچ یک از دانشگاه های ارمنستان مورد تایید ایران قرار نگرفته است.

 12. شیما گفت:

  سلام من هدفم تحصیل در آلمان است. میتوانم از طریق ارمنستان اقدام نمایم؟ چجوریه

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، کشور ارمنستان به عنوان کشور ثالث می تواند مدت زمان سفارت را برای شما کوتاهتر نماید.

 13. مبین گفت:

  سلام . تحصیل دندان پزشکی ارمنستان بدون آزمون ورودی هم امکان پذیره؟ اگه هست هزینه سالیانه چند دلاره؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، هزینه تحصیل در ارمنستان بسته به زبان و دانشگاه انتخابی تحصیل شما دارد.

 14. Vesta گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه و رتبه کنکورم اصلا جالب نبود
  میخوام بدونم کشوری هست ک بدون کنکور و با هزینه توش درس بخونیم (دندان پزشکی و پزشکی )و مدرکشم معتبر باشه؟
  البته ب جز روسیه چون خوندم سالانه نزدیک ۱۰۰ میلیونه ک هزینش برا من سنگین بود

  خیلی لطف میکنین اگ جوابگو باشین

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   دانشگاه های دولتی ترکیه هزینه ای بسیار مقرون به صرفه را برای تحصیل ارائه می دهند.

 15. آیدا شریف گفت:

  سلام من کارشناسی مهندسی آی تی دارم اما معدلم ۱۵ هست و معدل دیپلمم هم که دیپلم ریاضی دارم هم همینه . زبان انگلیسیم هم خیلی خوبه اما مدرک بین المللی ندارم . به دندان پزشکی خیلی علاقه دارم . میخواستم بپرسم با این شرایط میتونم در رشته دندان پزشکی در ارمنستان تحصیل کنم یا نه ؟ و این که آزمون ورودی دارن یا نه ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در ارمنستان شرایط هر دانشگاه متفاوت است. به شما پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

 16. Kosar mov گفت:

  سلام من وضع مالی متوسط دارم میخاستم دندون بخونم امکانش هست رایگان باشه؟و هزینه سفر وزندگی چقدره ..معدل دیپلمم۱۸/۲۹ومعدل کلم ۱۶/۹۳هستش

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل در ارمنستان نیاز به پرداخت هزینه تحصیل دارد و هزینه تحصیل در هر دانشگاه متفاوت است.

 17. نادیا آریانپور گفت:

  با سلام
  برای تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان حداقل چه مقدار سرمایه لازمه؟؟؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   هزینه تحصیل در ارمنستان بسته به دانشگاه و زبان تحصیل شما دارد. با ما در ارتباط باشید تا با دیافت اطلاعات بیشتر مشاوره بهتری را در اختیار شما قرار دهیم.

 18. اقبال گفت:

  سلام من دیپلم فنی و حرفه ای رشته کامپیوتر دارم. و مهندسی کاموپیوتر هم دارم. آیا میتونم برای رشته دندانپزشکی برای ارمنستان برم. اگه نمیشه پس یه پیش دانشگاهی بگیرم میشه رفت؟ شرایط سنی داره؟ شرایط معدل داره؟ بعد دانشگاه مورد تایید ایران نیست. بعد از اتمام دوره 5 ساله چه کاری باید انجام داد تا مورد تایید ایران باشه؟ . آیا درسته میگن اگه بعدش یه تخصص تویه یه دانشگاه مورد تایید ایران تخصص بگیری مدرکت تایید ایران میشه و میتونی بیایی ایران. بعد باید کجا زنگ بزنم در مورد ارمنستان کامل بپرسم آخه شیراز زنگ زدم ترکیه گفتن اصفهان زنگ زدم صربستان گفتن

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در حال حاضر هیچ یک از دانشگاه های ارمنستان مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار نگرفته است. با کار در کشور و یا تحصیل در دانشگاه مورد تایید ایران، می توانید تاییدیه مدارک خود را دریافت نمایید.

 19. sara azizi گفت:

  خسته نباشید.برای شرکت در رشته پزشکی باید حتما پیش دانشگاهی داشته باشی؟اگه بخوام ارمنستان یا اوکراین بخونم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، برای تحصیل پزشکی باید دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی ارائه دهید.

 20. مژده ا گفت:

  سلام من معدل پیش دانشگاهی ام ۱۵/۶۵ و معدل دیپلمم ۱۸/۱۲ است.به نظر شما کدوم کشور ها برای من بهترن که بتونم دندان پزشکی بخونم؟توان مالی ام هم حدودا سالی ۷۰ میلیون تومان است

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برلی تحصیل شرایط سنی شما نیز حائز اهمیت است. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 21. منصور کیانی گفت:

  سلام
  من دیپلم و پیش دانشگاهی رشته تجربی را دارم و متقاضی تحصیل در رشته دندانپزشکی روسیه یا ارمنستان را دارم. هزینه تحصیل برایم مهم میباشد و اینکه ایا مادرم و خواهرم که کلاس سوم ابتدایی هست هم میتوانند با من باشد یا خیر.
  برای شروع چکار کنم و چقدر هم پول احتیاج دارد

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   متاسفانه امکان بردن خواهر و یا مادر به عنوان همراه ممکن نمی باشد. هزینه تحصیل نیز بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی شما دارد.

 22. احمدی گفت:

  سلام من امسال پایه دوازدهم رو تموم کردم معدل ۱۸.۹۵
  تمایل دارم که پزشکی بخونم تویه دانشگاهی که مدرکش مورد تایید ایران باشه و رایگان باشه شهریه ش.هزینه زیادی هم متحمل نشم
  اگه میشه راهنمایی کنید که چه مقصد هایی هست که به شرایط من بخوره
  ممنون میشم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شما می توانید برای کشور هایی مانند ترکیه، آلمان، فرانسه و غیره که تحصیل رایگان و یا بسیار مقرون به صرفه هستند، اقدام نمایید.

 23. راما گفت:

  با عرض سلام
  بنده دارای مدرک دیپلم فنی و حرفه ای
  پیش دانشگاهی تجربی
  فوق لیسانس مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی هستم و دارای چندین مقاله علمی
  به دلیل علاقه ی بسیار، قصد ادامه تحصیل در مقطع پزشکی و دندانپزشکی در ابتدا را دارم
  سن بنده ۳۱ سال می باشد
  سوال بنده این است آیا امکان تحصیل در ارمنستان یا کشور هایی که مورد تائید ایران نیستند در این رشته ها وجود دارد و اگر بعد از اتمام این دوره ها مقاطع بالاتر مثال تخصص و فوق تخصص را در دانشگاه مورد تائید بگذرانیم آیا امکان تائید مدرک وجود دارد؟؟؟؟
  پیشنهاد شما برای بنده کدام کشور می باشد، البته هزینه ی آن بسیار مهم است ؟؟؟
  آیا امکان دریافت بورس وجود دارد؟
  همچنین با توجه به اینکه دیپلم بنده فنی است برای ثبت نام مشکلی نیست ،البته پیش دانشگاهی تجربی را دادا می باشم؟؟؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، در صورتیکه تخصص خود را از دانشگاه های مورد تایید بگیرید، مدرک پزشکی عمومی شما نیز تایید می شود. شما باید کشور هایی مانند ترکیه و غیره را انتخاب نمایید که محدودیت سنی ندارند.

 24. سهیلا.خ گفت:

  بنده ترم 6 دکترای حرفه ای دامپزشکی را پاس کردم الان هم میخوام انصراف بدم وپزشکی ارمنستان بخونم 24 سالمه منو راهنمایی کنید کلافه شدم …

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در ارمنستان باید مدرک زبان ارائه دهید و یا در دوره های آمادگی زبان شرکت نمایید.

 25. محمد گفت:

  سلام
  برای تحصیل کارشناسی داروسازی ارمنستان هزینه سالانه به چه صورتی است؟ شرط سنی دارد؟ امکان کار در ارمنستان یا کشور دیگری هست؟
  تشکر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   هزینه تحصیل بسته به زبان تحصیل و دانشگاه انتخابی شما دارد.

 26. shiva گفت:

  سلام من ٢٧سالمه ليسانس علوم سياسي دارم ويك مدرك بين المللي مهمانداري هواپيما..اما علاقه ي زيادي دارم دندان پزشكى بخونم…و رشته ي ديپلم علوم انساني بود…آيا ميتونم در كشورهايي كه تحصيلات رايگان دارن دندان پزشكى بخونم؟؟شرايطش چيه؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   برای تحصیل رشته های پزشکی در کشور های رایگان اتحادیه اروپا باید رشته های تحصیلی شما با یکدیگر مرتبط باشد.

 27. فاطمه عباسی نیا گفت:

  سلام من ۲۲ سالم هست و معدل دیپلمم ۱۹ رشته تجربی هست و زبانم در حد متوسط است میخواستم بدونم با شرایط مالی متوسط میتونم از کدوم کشور پذیرش دانشگاه بگیرم برای رشته پزشکی و پرستاری ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   با توجه به شرایط شما می توانید برای تحصیل رایگان کشور آلمان اقدام نمایید.

 28. habib.k گفت:

  سلام
  بنده میخوام واسه تحصیل دندانپزشکی اقدام کنم واسه کشوری که نه ازمون ورودی داشته باشه نه مدرک زبان بخوان میخواستم بدونم فقط ارمنستان این شرایط رو داره یا کشور های دیگه هم دارن چنین شرایطی؟؟؟

  و اینکه موسسه شما واسه دندانپزشکی به ارمنسان هم برنامه ای داره؟؟؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در کشور های دیگر بایدمدرک زبان ارائه دهید و یا در دوره های آمادگی شرکت نمایید. اکثر کشور ها این شرایط را فراهم کرده اند.

 29. محمد گفت:

  سلام سی ساله هسستم دارای مدرک دیپلم هنرستان در رشته کامپیوتر و لیسانس در همین رشته و ارشد مدیریت. مدت 8 ساله که در شرکت خودرو سازی کرمان موتور مشغول کارم. مدرک ایلتس 6.5 دارم م شرایط مالی متوسط. میخواستم ببینم شرایط تحصیل پزشکی در ارمنستان رو دارم یا نه و اینه بعد اتمام دوره مدرک پزشکی در اروپا مورد تایید است و میشه اجازه طبابت و ادامه گرفت در کشورای اروپایی نه؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 30. آنيا گفت:

  سلام وقتتان بخير،
  خواستم بدونم كسي كه ديپلم هنرستان و پيش دانشگاهي تجربي ولي معدل پايين داشته باشد. و ليسانس صنايع غذايي خونده باشد و همينطور تا مقطع دكترا پيش رفته باشد. شانس خواندن پزشكي يا دندانپزشكي در دانشگاه ارمنستان را١٠٠%دارد؟ بدون آزمون .سن ٣٠ سال مي باشد.بارتشكر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورت داشتن مدرک زبان شما می توانید اقدام نمایید. اگر مدرک زبان نیز ندارید، می توانید در ابتدا در دوره های زبان شرکت کرده و سپس برای کورس اصلی اقدام نمایید.

 31. زهرا گفت:

  سلام وقت بخیر. من کارشناسی پرستاری دانشگاه آزاد با معدل 18.90 دارم. میخواستم ببینم براي تحصیل رایگان پزشکی باید چه چه مدارک علمی ای رو داشته باشم تا بورسیه شم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   برای تحصی پزشکی در کشور هایی که رایگان است، باید دارای شرایط سنی مناسبی باشید.

 32. Parham گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم دانشگاه های ارمنستان واسه ی رشته دندانپزکشی موردتایید کشور های اروپایی و یا کانادا و امریکا است؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله، موردتایید هستند. اگر کشور خاصی مدنظرتون است باید دانشگاه موردنظر را موردی بررسی کنیم.

 33. نگین گفت:

  با سلام و تشکر بابت مطالب مفیدتون
  یک سوال داشتم
  ایا دانشگاه های ارمنستان برای رشته دندان پزشکی ازمون ورودی میگیرند ؟و اگر نمیگیرند کدوم دانشگاه ها هستنند ممنونم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   خیر آزمون ورودی ندارند، همه دانشگاههایی که رشته پزشکی دارند.

 34. سهیلا.خ گفت:

  پذیرش خواهر وبرادر در دانشکده پزشکی از لحاظ پرداخت هزینه ها ارفاقی دارد؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   خیر برای هردو جنس، هزینه های تحصیلی یکسان است.

 35. baharak گفت:

  سلام ، من میخوام برای پزشکی به ارمنستان مهاجرت کنم ایا باید امتحان ورودی بدم ؟ دیپلم تجربی دارم ولی معدلم خیلی پایین هست ؟ ابا امکانش هست ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   برای پذیرش در دانشگاه های ارمنستان باید معدل ۱۶ به بالا داشته باشید.

 36. Mahsa.kh گفت:

  سلام,ببخشید من 19 سالمه و در مدرسه تیزهوشان درس خوندم.میخواستم ببینم مدرسم امتیاز خوبی به حساب میاد برای تحصیل تو دانشگاه های خارج؟و اینکه چه کشوری الان با این شرایط ایران مناسبه برای تحصیل پزشکی؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، مدرسه شما در پذیرش دانشگاه های خارج از کشور تاثیری ندارد. باید شرایط شما بررسی شود.

 37. محتشمی گفت:

  سلام
  من دیپلم تجربی با معدل ۱۹/۰۳ دارم میخواستم ببینم میتونم برا ادامه تحصیل در رشته دندان پزشکی در ارمنستان یا روسیه اقدام کنم ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   اگر تایید بودن مدرک از نظر وزارت بهداشت ایران برای شما مهم است، روسیه را پیشنهاد می کنیم.

 38. امیر گفت:

  سلام … من 18 سالمه و امسال دوازدهم هستم … از نظر درسی هم نمره های بالایی دارم … میخواستم بدونم چجور میشه رشته دندون پزشکی رو تو دانشگاه ارمنستان بخونم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، برای پذیرش در دانشگاه های ارمنستان دو گزینه دارید، از طریق کالج های پری مدیکال اقدام کنید و یا در آزمون ورودی دانشگاه پذیرفته شوید.

 39. یلدا گفت:

  سلام خدمت شما میخواستم بدونم در کشور ارمنستان امکان خواندن پزشکی بدون کنکور هست. من دیپلم ریاضی و کارشناسی مدیریت مالی دارم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   ساام، بله بدون آزمون ورودی هم می توانید پذیرش دانشگاه ارمنستان را بگیرید.

 40. محمد گفت:

  با سلام من ۱۹ سالمه و تازه کنکور دادم می خواهم بدونم شرایط برای تحصیل رایگان چیه؟
  معدل دیپلمم ۱۸ و رشته تجربی

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت به خیر
   کشورهایی مثل آلمان، اتریش و نروژ تحصیل رایگان است.

 41. سروش گفت:

  با سلام.من 22 سالمه و رشته بیوتکنولوژی دانشگاه یزد میخوندم.بنا به اصرار خانواده انصراف دادم و اومدم تا به رشته پزشکی برم.الانم تصمیم هست که خارج برم و با این وضع ارز بهتره جای ارزون برم. میخواستم بدونم هزینه تحصیل پزشکی در ارمنستان با خوابگاه و خوراک و … سالی چقدر میشه. با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام دوست عزيز جهت أخذ پذيرش در دانشگاه هاي مقرون به صرفه و معتبر کشورهای زیادی را می توان به شما معرفی کرد، هزینه تحصیل ارمنستان از 1500 دلار به بالا می تونه باشه البته به این نکته توجه کنید که دانشگاه های ارمنستان مورد تایید نمی باشند.

 42. ناظری گفت:

  با سلام من دیپلم حسابداری دارم میشه با این مدرک به دانشگاه بروم یا نه؟احتیاج ب پیش دانشگاهی دارد؟اگه دارد میشود ارمنستان خوند یا خیر؟
  من هم مدرک هلال احمر.بهیاری.تکنسین داروخانه هم دارم اینا هیچ کمکی نمیکنن

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام معمولا طبق تجربه باید مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم را به دانشگاه ارائه دهیم تا بررسی کند و پاسخ دهد.
   سایر مدارک نیز گاها تاثیر خاصی بر روند پذیرش ندارند و اماممکن است برخی دانشگاه ها به آن اهمیت بدهند.

 43. یاس گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه و امسال در این ماه قراره زیروکورس دانشگاه دولتی ایروان رو بگذرونم و سال بعد به امید خدا رشته ی دندانپزشکی رو بخونم. معدل کل من ۱۹.۶۸ بوده ولی میخوام درباره ی بورسیه و یا اعطای کمک هزینه ی تحصیلی بیشتر بدونم چکار باید بکنم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای تحصیل در کشور ارمنستان، نظام آموزشی این کشور بودجه ای را بابت بورسیه دانشجویان بین الملل تخصیص نداده است.

 44. علی عربی گفت:

  سلام من 27 سالمه و قبلا دانشجوی رشته حسابداری دانشگاه آزاد بودم که چندسالی میشه نرفتم و در واقع کلا بیخیالش شدم باشرایط مالی متوسط ؛ سوالم اینکه میتونم برم دندان پزشکی ارمنستان بخونم ؟ از دوستم شنیدم روسیه و اوکراین و ترکیه و ارمنستان شرایطشون بهتره واسم . میخواستم نظر شمارو بدونم و اینکه چه مدت طول میکشه بخوام برم ؟ لطفا پاسخ بدید

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   می بایست معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما را مورد ارزیابی قرار دهیم.
   ممکن است کشورهای بهتری باشند که شما بتوانید به صورت رایگان در آنجا تحصیل نمایید.
   به عنوان مثال کشورهای آلمان و فرانسه دارای شرایط تحصیل رایگان هستند.
   عجله در بحث مهاجرت خطاست؛ به همین دلیل برنامه ریزی های بلند مدت همیشه نتایج بهتری داشته اند.

  2. فلور گفت:

   با سلام ببخشید با توجه به مورد تایید نبودن مدرک ارمنستان در ایران راهی برای گرفتن تاییدی هست مثل گرفتن تخصص یا سایر موارد؟؟؟؟

   1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

    با سلام و عرض ادب
    در صورتیکه بتوانید تخصص را از کشور مورد تایید بگیرید و یا در کشوری که مورد تایید ایران است کار کنید، مدرک تحصیلی شما مورد تایید ایران قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *