امروزه به دلایل متفاوتی بسیاری از دانشجویان کشور ایتالیا را به عنوان کشور محل تحصیل خود انتخاب میکنند. تحصیل در ایتالیا به علت سطح علمی بالای دانشگاه ها، هزینه اندک، تنوع رشته فراوان و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بسیاری از رشته ها از مزایای تحصیل در این کشور است. اعزام دانشجو به ایتالیا در شیراز و آیا شما از مزایای تحصیل در ایتالیا آگاهی دارید؟ اگر شما هم به دنبال اخذ ویزای تحصیلی این کشور و تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپایی هستید با ما تماس بگیرید.

وکلای حقوق بین الملل ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر با کادری مجرب و تجربه فراوان در زمینه اخذ ویزای تحصیلی این کشور اروپایی  شما را راهنمایی و حمایت میکنند. بسیاری افراد از موضوع اخذ اقامت تحصیلی اروپا استفاده نموده و پس از اخذ ویزای تحصیلی و کسب شرایط خاص اقدام به مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل می نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا در رشته هایی چون معماری , باستان شناسی , هنر , تاریخ و مهندسی همواره سرآمد دانشگاه های اروپایی بوده اند و قدمت, شهرت و اعتبار جهانی دارند. از دانشگاه های برجسته ایتالیا میتوان به دانشگاه بولونیا به عنوان قدیمی ترین دانشگاه جهان با قدمتی بیش از 900 سال، دانشگاه پلی تکنیک میلان به عنوان بزرگترین دانشگاه فنی و مهندسی این کشور، دانشگاه ساپینزا رم از معتبرترین دانشگاه های اروپا در مهندسی، پزشکی، اقتصاد و دانشگاه فلورانس در رشته های معماری و طراحی صنعتی اشاره کرد.

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

لازم به ذکر است که تحصیل در ایتالیا اکثریت  رشته ها در مقطع کارشناسی به زبان ایتالیایی ارائه میشوند و نیازمند ارائه مدارکی دال بر دانش زبان ایتالیایی است. البته تعدادی از رشته ها مانند علوم مهندسی، اقتصاد، مدیریت، کسب و کار بین المللی پزشکی، داروسازی، بیوتکنولوژی و به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند. در مقطع کارشناسی ارشد بیش از 148 رشته به زبان انگلیسی نیز تدریس می شوند که در این مقطع داشتن مدرکی دال بر دانش زبان انگلیسی مانند IELTS (Academic) 6 و یا TOEFL iBT 80ضروری است. در مقطع دکترا تمام رشته ها علاوه بر ایتالیایی به زبان انگلیسی نیز ارائه خواهند شد.

پذیرش در مقطع کارشناسی جهت تحصیل در ایتالیا دانشگاه های ایتالیا یک بار در سال انجام میگیرد که محدوده زمانی آن معمولا از سپتامبر تا ژوئن (اواسط مهر ماه تا اواخر خرداد ماه) است و شروع ترم در ماه سپتامبر (اوایل شهریور) می باشد. در مقطع کارشناسی ارشد بسته به نوع دانشگاه ها ممکن است یک یا دو بار در سال پذیرش انجام شود که مهلت پذیرش برای ترم پاییز سپتامبر تا ژوئن (اواسط مهر ماه تا اواخر خرداد ماه) است و برای ترم بهار از ژوییه تا نوامبر (تیرماه تا اواسط آذر ماه) است. لازم به ذکر است که رشته های تحصیلی در ترم دوم بسیار محدودتر از ترم اول می باشد. در مقطع دکتری یکبار در سال و معمولا در محدوده زمانی ماه های مارس تا دسامبر اسفند ماه تا آذر ماه و شروع ترم بسته به نوع دانشگاه از نوامبر تا فوریه است.

ویدئو و فیلم تحصیل در ایتالیا

در این ویدئو فیلم کوتاهی از شرایط تحصیل در ایتالیا را به صورت مختصر شرح می دهیم، این فیلم احتمالاً به سوالات شما در زمینه این کشور پاسخ می دهد.

هزینه و شهریه تحصیل در ایتالیا

هزینه تحصیل جهت اعزام دانشجو و تحصیل در ایتالیا در شهرهای مختلف, دانشگاه ها و مقاطع تحصیلی در کشور ایتالیا متفاوت می باشد. اما می توان گفت میانگین شهریه دانشگاه های ایتالیا 3000 تا 4000 یورو در سال است. این شهریه در مقایسه با شهریه بسیاری از کشورهای اروپایی و حتی غیر اروپایی بسیار ناچیز است. حفظ کیفیت آموزشی و ارزش بالای مدارک تحصیلی دانشگاه های ایتالیا در اروپا و جهان در کنار هزینه اندک تحصیل این کشور را به مقصد بسیاری از مشتاقان تحصیل تبدیل کرده است.

اعزام دانشجو به ایتالیا

اعزام دانشجو به ایتالیا

همچنین وجود ارتباطات علمی میان دانشگاه های این کشور و دیگر کشور های اروپایی,آمریکا و کانادا بر جذابیت های تحصیل در ایتالیا می افزاید. هزینه زندگی ماهانه در کشور ایتالیا به طور میانگین 500 تا 700 یورو در ماه می باشد که با توجه به سبک زندگی شخص متغیر است. محل اسکان بیشترین سهم را در این هزینه دارد. بسته به اینکه متقاضی،خوابگاه، سوئیت های دانشجویی و یا آپارتمان های یک یا دو خوابه را مد نظر داشته باشد این هزینه متفاوت است.اما به طور کلی میتوان مبلغی در حدود 150 تا 500 را به صورت ماهیانه برای آن در نظر گرفت و برای هزینه های دیگر مانند خورد و خوراک و ایاب و ذهاب مبلغی در حدود 150 تا 200 یورو کفایت میکند.

بورسیه های تحصیلی کشور ایتالیا

از آنجا که کشور ایتالیا به دانشجویان خارجی که از کشورهای کمتر توسعه یافته برای اخذ پذیرش در دانشگاه های ایتالیا اقدام میکنند بورسیه هایی را اختصاص میدهد رقابت برای اخذ پذیرش از دانشگاه های تراز اول ایتالیا بسیار شدید است. اگر شما قصد تحصیل در ایتالیا به صورت تقریبا رایگان را دارید بهتر است هرچه سریعتر اقدامات لازم را انجام دهید.

از جمله این بورس ها می توان به بورس های استانی (DSU) اشاره کرد. مبلغ این بورس ها معمولا در محدوده 3600 تا 5200 یورو در سال می باشد و نکته حایز اهمیت این است که دانشجویان ایرانی نیز می توانند بدون در نظر گرفتن معدل و نمرات دوران پیشین تحصیل خود از این بورس ها استفاده کنند.

متقاضی این بورس میبایست پس از اخذ پذیرش از دانشگاه با ارائه مدارک مالی مربوط به والدین خود مانند اجاره نامه – فیش حقوقی – شناسنامه سرپرست و … برای این بورس اقدام کند. از سوی دیگر چنانچه متقاضی دارای شرایط ممتاز تحصیلی نظیر مدرک زبان IELTS بالا یا GRE ,رزومه پژوهشی قوی, مقالات بین المللی، معدل بالا و غیره باشد میتواند از بورس هایی به مبلغ 11.000 تا 14.000 یورو در سال بهره مند شود.

از نکات مثبت این بورسیه ها میتوان به بلاعوض بودن آن اشاره کرد و دانشجو تعهدی به بازپرداخت آن ندارد. ضمن آنکه داشجو اجازه 10 ساعت کار در هفته در مقطع کارشناسی و 20 ساعت در مقطع کارشناسی ارشد و 25 ساعت کار در هفته در مقطع دکتری با حقوق میانگین هر ساعت 6 تا 9 یورو را دارد.

رشته پزشکی , دندان پزشکی و داروسازی در ایتالیا به دلیل داشتن کنکوری دشوار که به نام آزمون IMAT شناخته میشود و در سال یکبار (در اوایل سپتامبر در شهرهای مختلف ایتالیا و شهر دبی امارات) برگزار می گردد و همچنین تعداد محدود ظرفیت پذیرش دانشجویان خارجی، گزینه مناسبی برای تحصیل نیست.

اگر شما نیز به دنبال تحصیل با شرایطی مناسب و هزینه اندک در رشته های پزشکی , دندان پزشکی و داروسازی هستید تحصیل در کشور بلاروس و روسیه را به شما پیشنهاد میکنیم.برای اطلاع از شرایط عالی و استثنایی این دو کشور در زمینه تحصیل در رشته پزشکی به دیگر مقالات سایت مراجعه نمایید.موسسه حقوقی توسعه گران مهر با کادری مجرب و بهره گیری از وکلای حقوق بین الملل در این زمینه شما را راهنمایی و حمایت می نماید.

اقامت پس از تحصیل در ایتالیا

بعد از به پایان رسیدن تحصیلات در کشور ایتالیا میتوان برای مدت زمان حداقل 6 ماه ویزای تحصیلی را تمدید کرد و یا برای تبدیل آن به انواع دیگر ویزاهای اقامتی ازجمله ویزای کار اقدام نمود. شرط اقدام برای اقامت دائم ایتالیا حداقل 5 سال زندگی در خاک این کشور می باشد که 2 سال آن باید با کار و پرداخت مالیات باشد و از زمان ورود فرد به خاک این کشور و اخذ کارت اقامت این مدت محاسبه میگردد.

کشور ایتالیا کشوری در جنوب قاره اروپا به پایتختی شهر رم است. جمعیت آن در حدود 61 میلیون نفر و دین اکثریت مردم این کشور مسیحی است. واحد پول کشور ایتالیا , واحد پول اتحادیه اروپا یورو می باشد . کشور ایتالیا همواره از مهمترین اعضای اتحادیه اروپا بوده است. زبان رسمی این کشور زبان ایتالیایی است ولی به دلیل جاذبه های گردشگری فراوان و حضور سالانه بیش از 20 میلیون گردشگر خارجی، مردم این کشور با زبان انگلیسی بیگانه نیستند.

ایتالیا دارای مردمی خونگرم با روابط اجتماعی بسیار مناسب است. آب و هوای بیشتر مناطق آن معتدل و مدیترانه ای است البته به جز مناطق شمالی آن که به علت رشته کوه آب و هوای تقریبا سردی دارد. دو کشور کوچک واتیکان و سن مارینو در درون کشور ایتالیا قرار دارند که هردو کشور های مستقلی هستند. ایتالیا امروزه به عنوان یکی از کشورهای توسعه یافته عضو گروه هشت شناخته می شود.

در حالت کلی معمولاً تحصیل در ایتالیا برای افرادی که قصد تحصیل در رشته های خاصی مثل هنر و معماری دارند و یا افرادی که قصد تحصیل در اروپا با قیمت بسیار ارزان را دارند توصیه می شود. دانشگاه های این کشور از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار هستند.

تحصیل در ایتالیا لیسانس و کارشناسی ارشد

زمانی که برای تحصیل در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه های ایتالیا درخواست میدهید الزامات متعددی وجود دارد که باید آنها را به خاطر بسپارید. به منظور واجد شرایط بودن برای دوره کارشناسی در یک دانشگاه ایتالیایی شما باید با موفقیت دوره دبیرستان را تکمیل کنید و یک مدرک معتبر از مدرسه داشته باشید و شایستگی تحصیل در آموزش عالی کشور خود را داشته باشید.

به یاد داشته باشید که از شما خواسته می شود که سطح دانش خود را به ایتالیایی ثابت کنید. به منظور تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در یک دانشگاه ایتالیایی شما نیاز به یک مدرک کارشناسی در یک رشته مربوطه یا مدرک معادل آن دارید. به عنوان بخشی از الزامات ورود در هنگام درخواست برای دوره مورد نظر باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • مدرک شناسایی
 • مدارک دانشگاهی تحصیلات قبلی
 • فرم درخواست دانشگاه
 • توصیه نامه ها
 • بیانیه های شخصی
 • زبان( زبان انگلیسی یا ایتالیایی، بسته به دوره تحصیلی متفاوت است)

دانشگاه های ایتالیا برنامه های تحصیل را به زبان ایتالیایی یا انگلیسی ارائه می دهند. با این حال ، اکثر برنامه های تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی ارائه میشود. در بعضی از دانشگاه های ایتالیا ممکن است شما برای یک دوره ایتالیایی درخواست دهید اما تکالیف درسی و امتحانات به زبان انگلیسی باشد. آزمون های زبان مورد پذیرش دانشگاه های ایتالیا:

 • CILS : این آزمون در ایتالیا و در موسسات فرهنگی ایتالیا در سراسر جهان برگزار می شود.
 • CELI: این آزمون در مراکز مجاز با مشارکت دانشگاه PERUGIA انجام می شود.

اگر برای دوره هایی که به زبان انگلیسی تدریس میشود درخواست میدهید باید مهارت زبان انگلیسی خود را ثابت کنید. مدارک زبان مورد پذیرش دانشگاه های ایتالیا:

 • TOEFL
 • TOEIC
 • IELTS
 • C1 ADVANCED

دانشجویانی که می توانند اثبات کنند که انگلیسی را در آموزش متوسطه به عنوان مدرک کارشناسی(حداقل برای سه سال) گذرانده اند از ارائه مدرک زبان انگلیسی معاف هستند. دانشجویان پذیرفته شده معمولا بر اساس میانگین نمرات تحصیلات قبلی رتبه بندی میشوند.با دانشگاه مورد نظرتان ارتباط برقرار کنید و از حداقل امتیاز مورد نیاز برای واجد شرایط بودن در دوره ای که آرزوی تحصیل در آن را دارید مطلع شوید. ممکن است شما مجاز به شرکت در آزمون های پذیرش برای دوره های تخصصی مانند موارد زیر باشید:

 • پزشکی
 • معماری
 • مهندسی

دانش آموزان کشورهایی که بعد از 10 یا 11 سال تحصیل در دانشگاه پذیرفته شده اند باید ثابت کنند که تمام آزمون های لازم برای دو سال یا یک سال تحصیل اضافی را گذارنده اند تا به طور کلی به 12 سال تحصیل برسند.

تحصیل در ایتالیا دکترا

دردوره دکترا این امکان برای دانشجویان فراهم است که بخشی از تحقیقات اصلی و مهم خود را در بخش های تحقیقاتی شناخته شده بین المللی انجام دهند، این دپارتمان ها بسیار وسیع هستند و طور برجسته ای رشته های مختلف علمی را شامل می شوند. هر کسی که برای تحصیل به ایتالیا می رود با استقبال خوبی مواجه می شود، اما آنها ملزم به ارائه ویزای دانشجویی یا گذرنامه و تمام مدارک مورد نیاز هستند. علاوه بر این ممکن است نیاز باشد که مدارک در اداره پلیس ثبت شود.

مهمترین نکته در مورد ویزا این است که مطمئن شوید چه نوع ویزایی نیاز دارید. قبل از ورود به دانشگاه انتخابی، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نوع ویزایی که نیاز دارید وب سایت دانشگاه را چک کنید. درخواست برای ویزا می تواند در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری ایتالیا انجام شود. PH.D.( همچنین PHD و دکترای فلسفه) بالاترین مدرک تحصیلات تکمیلی است که دانشگاه ها ارائه میدهند. افرادی که مدرک PHD را به دست می آورند معمولا اجازه تدریس در دانشگاه را دارند.

PH.D. یک دکترای تحقیقات علمی یا دکترایی است که معمولا بین 3 تا 5 سال تحصیلی است. برخلاف نام آن دکترای فلسفه (PHD) منحصر به تحصیلات مربوط به فلسفه نمی شود و در اکثر رشته ها اعطا می شود. به طور معمول PH.D. بعد از دوره کارشناسی ارشد است با این حال در بعضی از موارد ممکن است بعد از دوره کارشناسی باشد. در انگلستان متقاضیان PH.D. معمولا برای اولین بار در کارشناسی ارشد فلسفه ثبت نام می کنند. بعد از یک دوره کوتاه که معمولا یک سال است سرپرست برای پذیرش دوره PH.D. تصمیم می گیرد.

دانشگاه های معتبر ایتالیا

 • Politecnico di Milano
 • Università di Bologna
 • Scuola Normale Superiore di Pisa
 • Scuola Superiore Sant’AnnaPisa
 • Sapienza – Università di Roma
 • Vita-Salute San Raffaele University
 • University of Trento
 • University of Naples Federico II
 • University of Pisa
 • University of Modena and Reggio Emilia

شرایط اخذ ویزای دانشجویی و تحصیلی ایتالیا

دانشجویان خارجی به گرمی در کشور ایتالیا پذیرفته میشوند، اما ملزم به همراه داشتن ویزای دانشجویی، گذرنامه و سایر مدارک مورد نیاز می باشند. به علاوه، مدارک فوق میبایستی در اداره پلیس ثبت شوند. مهم ترین نکته در به همراه داشتن ویزا این است که شما نوع متناسب با شرایط خود را به مرکز پلیس ارائه دهید. قبل از ورود به دانشگاه مورد نظر خود، میبایست نگاهی به سایت دانشگاه بیاندازید تا از مدارک مورد نیاز آگاهی یابید.

ثبت نام در یکی از نزدیک ترین کنسول گری یا سفارت به ایتالیا انجام می شود. برای ارسال تقاضای ویزای بین الملل ایتالیا، میبایستی مبلغ 50 یورو بپردازید. شما می توانید به طور مستقیم به سفارت ایتالیا در کشور ایران مراجعه کرده و یا تلفنی امور خود را انجام دهید یا مدارک خود را ارائه کنید. دانشجویان ایرانی ممکن است ملزم به ارائه سوابق زیستی در طول پروسه کاری خود باشند. سوابق زیستی متقاضی در واقع، اطلاعات شخصی اضافه می باشد که کشور ها برای اهداف امنیتی از متقاضیان درخواست می کنند.

به علاوه در پروسه دریافت ویزا، ممکن است برای مصاحبه ویزایی خود به سفارت فراخوانده شوید. ویزای بین المللی ایتالیا برای بیش از3 ماه معتبر خواهد بود. بنابراین قادر خواهید بود تا در مدت دوره تحصیل خود با همین ویزا اقامت کنید و سالی یک مرتبه آنرا تجدید نمایید. اگر مایل به اقامت پس از دوران تحصیل خود در ایتالیا باشید، می بایستی برای دریافت ویزای مناسب، درخواست خود را به اداره امور مهاجرتی ارسال نمایید.

یکی از نکات مهم در دریافت ویزا آن است که بتوانید اثبات کنید می توانید خود را در طول مدت دوره تحصیلی خود به هر لحاظ حمایت کنید. برای کشور ایتالیا، نیاز است تا ماهانه 900 یورو از منبعی خارجی یا در حساب بانکی خود داشته باشید تا بتوانید اقامت خود را موجه کنید. اگر دانشجویان ایرانی بخواهند در دانشگاه بین المللی ایتالیا درس بخوانند، نیازی نخواهند داشت تا تسلط فوق العاده ای به زبان انگلیسی داشته باشند. مهارت در زبان دوم این اطمینان را به شما و دانشکده می دهد که می توانید به عنوان عضوی فعال در کلاس های درس حضور یابید و یا به طور عادی با مردم ارتباط برقرار نمایید.

سوالات متداول در زمینه تحصیل در ایتالیا

 1. آیا ایتالیا برای تحصیل مناسب است؟
  ایتالیا یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی است. این آموزش عالی با کیفیت بالا و با شهریه مقرون به صرفه تر از سایر کشورهای اروپای ارائه می دهد. در ایتالیا حدود 32000 دانشجو بین المللی وجود دارد، از جمله دانشجویان مستقل و افرادی که در برنامه های تبادل دانشجو هستند.
 2. آیا دانشجویان بین المللی می توانند در ایتالیا کار کنند؟
  دانشجویان بین المللی که تابعیت اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا هستند حق دارند در کنار تحصیلات خود در ایتالیا مشغول به کار شوند؛ اما نباید در طول دوره های تحصیلی منظم بیش از 20 ساعت در هفته کار کنند. قوانین ایتالیا به دانشجویان اجازه می دهد که 4 ساعت در روز و حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنند.
 3. سال تحصیلی دانشگاه های ایتالیا به چه صورت است؟
  سال تحصیلی ایتالیا به دو ترم از سپتامبر-اکتبر تا ژانویه-فوریه و از فوریه تا جولای تقسیم می شود. به طور معمول هر ترم در ایتالیا از 14 هفته تشکیل می شود و پس از آن یک دوره امتحان در شش هفته برگزار می شود.
 4. هزینه پذیرش در دانشگاه های ایتالیا چقدر است؟
  شهریه دانشگاه ایتالیا بسته به موسسه و دوره متفاوت است. طبق دستورالعمل دولت، متوسط هزینه ها بین 850 دلار و 1000 دلار در سال است، اما دانشگاه های خصوصی گران تر خواهند بود.
 5. آیا می توانم بورسیه تحصیلی در ایتالیا دریافت نمایم؟
  دانشجویان بین المللی واجد شرایط دریافت بورسیه ها و کمک هزینه های مشابه دانشجویان بومی هستند که براساس شایستگی دانشگاهی یا نیاز مالی ارزیابی می شوند.
 6. چه مدت می توانم بعد از فارغ التحصیلی در ایتالیا بمانم؟
  فقط دانشجویان مقطع دکترا و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می توانند برای اجازه اقامت موقت درخواست کنند؛ که برای مدت 6 تا 12 ماه اجازه می دهد تا دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی در ایتالیا به طور قانونی در ایتالیا زندگی کنند و سایر دانشجویان می توانند تنها تا زمان پایان مدت اجازه اقامت خود در ایتالیا بمانند.
 7. آیا می توانم بعد از فارغ التحصیلی در ایتالیا در کشور دیگر کار کنم؟
  هر کشور برای صدور مجوز کار به بیگانگان قوانین مختلفی دارد. همیشه مقررات معتبر در یک کشور خاص را بررسی کنید و قبل از پذیرش پیشنهاد شغلی، با کارفرمای خود صحبت کنید.
 8. آیا می توانم به صورت رایگان در ایتالیا تحصیل کنم؟
  آموزش رایگان دانش آموزان در ایتالیا از 6 تا 16 سال است.
  این امر برای ساکنین ایتالیایی و همچنین دانش آموزان بین المللی در این کشور رایگان است. مدارس دولتی نیز بسیار مجهز هستند و آموزش با کیفیتی را ارائه می دهند.
 9. آیا دانشگاه های ایتالیا به زبان انگلیسی تدریس می کنند؟
  دانشگاه های ایتالیا دوره های تحصیلی ارائه می دهند که به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی تدریس می شوند. با این وجود، بیشتر برنامه های تحصیل انگلیسی برای مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا در دسترس است.
 10. چگونه می توانم بعد از تحصیل در ایتالیا PR کسب کنم؟
  دانشجویان غیر اتحادیه اروپا پس از تحصیل در ایتالیا و اجازه اقامت دانشجو به مجوز کار نیاز دارند. فقط دانشجویان مقطع دکترا هستند که می توانند بعد از اتمام دوره تحصیلی، مجوز اقامت موقت را دریافت نمایند.
 11. آیا مدرک زبان آیلتس مورد نیاز برای تحصیل در ایتالیا است؟
  برای تحصیل در ایتالیا نیاز به ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5(هیچ یک از مهارت های شما نباید کمتر از 6 باشد) است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز باید نمره آیلتس 7 ارائه دهید.

دانشجویان ایرانی نیاز به انجام آزمایشات پزشکی و همچنین باز کردن حساب بانکی به محض ورود به ایتالیا نخواهند داشت. این نوع از حساب بانکی، میزان پولی که هرماه بر می دارید را محدود مینماید و تنها زمانی به شما اجازه دسترسی را میدهد که به ایتالیا رسیده باشید. به شما توصیه می کنیم قبل از هرگونه اقدامی برای تحصیل در ایتالیا با کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان و وکلای حقوق بین الملل ما بهره مند شوید.

164 دیدگاه برای “تحصیل در ایتالیا

 1. reza گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما یه سوالی داشتم من لیسانس معماری با معدل 18 دارم از دانشگاه غیرانتفاعی سراج تبریز میخوام واسه مهر ماه اقدام کنم حداقل نمره آیلتس و نهایتا تا کی زمان دارم مدرک آیلتس رو بگیرم؟ درضمن میخوام از دانشگاه پلی تکنیک میلان پذیرش بگیرم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   با توجه به زمان سفارت ایتالیا، مدرک زبان خود را می بایست قبل از سفارت آماده کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *