یکی از راه های مهاجرت به این کشور اقدام از طریق اقامت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا است. این روش در کنار روش های دیگر اعزام مثل اقامت سرمایه گذاری و اخذ ویزای کار این کشور  می باشد. در همه روش های فوق شخص پس از مهاجرت به کانادا باید نسبت به اخذ اقامت و نهایتا تابعیت یا شهروندی این کشور اقدام نماید.

امروزه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا در کشورهای پیشرفته و مدرن و البته در رشته هایی با بازار کار خوب طرفداران بسیاری در سراسر دنیا دارد. یکی از کشورهای بسیار پر طرفدار برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا و زندگی این کشور می باشد. این کشور واقع در شمالی ترین نقطه قاره آمریکای شمالی قرار دارد و دومین کشور پهناور جهان و البته یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان می باشد.

متقاضیان تحصیل در کانادا روز به روز در حال افزایش است. زیرا کیفیت آموزش در این کشور بسیار بالا است و دارای استاندارد های جهانی می باشد و همچنین مدارک دانشگاهی این کشور دارای اعتبار بین المللی می باشند. از این رو  فرصت های شغلی بسیار مطلوبی را در هر کجای جهان برای فارغ التحصیلان به ارمغان می آورد. علیرغم شرایط بسیار مطلوب تحصیل و زندگی در این کشور ، هزینه ها و هزینه زندگی دانشجویی  بسیار مقرون به صرفه می باشند. و از کشور های پیشرفته ای همچون انگلیس و آمریکا بسیار کمتر می باشد.

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در دفاتر تهران و شیراز می توانند به شما در اخذ پذیرش تحصیل از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران  برای افرادی که تمایل به تحصیل در کانادا کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به کانادا به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه یا سفارت کانادا تماس حاصل فرمایند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

بسیاری افراد جهت مهاجرت به این کشور معمولا از طریق تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به کانادا می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار و سرمایه گذاری نیز وجود دارند. تابعیت کانادا از طریق تولد فرزند در این کشور وجود ندارد. زبان تحصیل در کانادا بستگی به دانشگاه انتخابی شما دارد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کانادا در زمره پرطرفدارترین و معتبر ترین رشته های دانشگاهی این کشور می باشند. متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا ابتدا می بایست 2 تا 4 سال دریکی  از دانشگاه های این کشور ، در رشته های مرتبط با پزشکی همچون علوم تجربی ، زیست شناسی ، روانشناسی و … تحصیل نمایند و مدرک لیسانس این رشته ها را اخذ نمایند. سپس می بایست در آزمونی تحت عنوان MCAT که مخفف شده ی عبارت Admission Test   Medical College (آزمون سراسری پزشکی ) می باشد شرکت نمایند.

سپس در صورت قبولی در این آزمون می توانند وارد دانشگاه های پزشکی یا دندانپزشکی کانادا شوند. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا 4 تا 6 سال به طول می انجامد. از جمله شروط اخذ پزیرش از دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی کانادا داشتن معدل حداقل 15 برای مقاطع دیپلم و پیش دانشگاهی و همچنین داشتن مدرک زبان ایلتس حداقل 6.5 می باشد. آن دسته از متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا که مدرک زبان انگلیسی ندارند ابتدا می بایست در دوره های آموزشی زبان در دانشگاه ها و یا کالج های زبان در کانادا شرکت نمایند.

البته آشنایی به زبان انگلیسی کانادایی جهت برقراری ارتباط با افراد و همچنین رفع نیازهای خود برای دانشجویان بین المللی الزامی می باشد. که البته دانشگاه های این کشور برای دانشجویان بین المللی دوره های آموزشی زبان کانادایی نیز برگزار می نماید. ورود به دانشگاه های پزشکی این کشور بسیار رقابتی و محدود می باشد.

محدودیت پذیرش برای رشته های پزشکی در همه ی دانشگاه های کانادا وجود دارد و آن دسته از متقاضیانی که رزومه تحصیلی قوی تر و همچنین مدرک زبان معتبر داشته باشند ، از شانس بالاتری جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی کانادا برخوردارند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا حدود 6 سال به طول می انجامد ، که یک دوره آموزش عملی که 48 هفته به طول می انجامد را نیز شامل می شود. دانشجویان این دوره آموزش عملی را در یک کلینیک با بیمارستان معتبر سپری می نمایند.

تحصیل دندانپزشکی در کانادا حدود 5 سال به طول می انجامد که دانشجویان می توانند به صورت پاره وقت یا تمام وقت به تحصیلات خود ادامه دهند البته برخی از برنامه های درسی به صورت آنلاین نیز در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا به ازای هر سال تحصیلی حدود 11900 دلار کانادا می باشد که البته این هزینه با توجه به دانشگاه و همچنین مقطع تحصیلی متغیر می باشد البته دانشجویان می توانند در طول تحصیل خود در کانادا از بورسیه تحصیلی و همچنین وام های دانشجویی استفاده نمایند و در طول ترم تحصیلی هزینه های تحصیلی خود را به صورت اقساطی پرداخت نمایند و حتی می توانند 20 ساعت در هفته را مشغول کار شوند و به ازای هر ساعت کار مبلغی حدود 9 تا 13 دلار حقوق دریافت نمایند که این مبلغ به راحتی بخشی از هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی دانشجو را پوشش می دهد.

شرایط اخذ پذیرش و تحصیل پزشکی در کانادا

در حال حاضر 17 دانشکده پزشکی در کشور کانادا وجود دارد که هر کدام از آنها روند پذیرش مخصوص به خود را دارند. متقاضی باید اول از هرچیز تصمیم بگیرد که در کدام یک از دانشگاه های این کشور قصد ادامه تحصیل دارد. برخی از دانشجویان، متقاضی پذیرش در یکی از دانشگاه های خاص کشور کانادا هستند و تنها برای یک دانشگاه درخواست میفرستند و بدیهیست که نسبت به دانشجویانی که برای چند دانشگاه تقاضای اخذ پذیرش بفرستند از شانس کمتری خواهند داشت.

رقابت برای پذیرش در دانشگاه های کانادا بسیار زیاد است و اینکه دانشجو تمامی شرایط پذیرش دانشگاه مدنظرش را بداند و آنها را هنگام ارسال درخواست پذیرش در نظر بگیرد بسیار حائز اهمیت است. همه ی دانشگاه های کانادا، دانشجوی بین المللی نمی پذیرند.
معیار انتخاب دانشگاه ها چیست؟ اولین کاری که برای اخذ پذیرش دانشگاه باید انجام دهید این است که معیار های ورود به آن را داشته باشید. این معیار ها در هر کدام از دانشگاه ها متفاوت اند. بیشتر دانشگاه ها از متقاضیان می خواهند که حداقل 2 سال در دانشگاه درس خوانده باشند، و دروس علوم پایه ای را قبل از ورود به رشته پزشکی را گذرانده باشند. برای فهمیدن این معیار ها وب سایت دانشگاه مد نظرتان را بررسی کنید.
دانشگاه های پزشکی در هنگام تصمیم گیری برای پذیرش دانشجویان، به صورت بسیار دقیق به بررسی عملکرد آکادمیک آنها می پردازند. کمیته های انتخاب دانشجو بر اساس نمره های متقاضی قضاوت می کنند که او عادات درسی درست و هوش کافی برای تحصیل در رشته پزشکی را دارد یا نه ، هم چنین نتایج آزمون MCAT و CASPer مورد بازبینی و بررسی قرار می گیرند.
داشتن “نامه ارجاع ” جزو شرایط پذیرش بسیاری از دانشگاه های پزشکی می باشد. این نامه می تواند از یکی از اساتید ، اعضای کمیته ، کارکنان دانشگاه و غیره باشد. ممکن است بعد از فرستادن درخواست پذیرش به یک مصاحبه دعوت شوید.

شرایط اخذ پذیرش و تحصیل دندانپزشکی در کانادا

داشتن پیش زمینه قوی در علوم یکی از شرایطی hست که بیشتر دانشگاه های دندان پزشکی برای تحصیل در این رشته جزو شرایط خود قرار می دهند. چندین دانشکده دندان پزشکی در کشور کانادا وجود دارد که روند درخواست و مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در هر کدام از آنها با دیگری متفاوت است. به همین علت بسیار اهمیت دارد که قبل از اقدام برای اخذ پذیرش با دانشگاه مورد نظرتان تماس بگیرید و اطلاعات دقیق تری در مورد نحوه ی درخواست پذیرش و مدارکی که باید ارائه دهید از دانشگاه دریافت کنید. به عنوان جزیی از روند اخذ پذیرش بیشتر دانشگاه های دندان پزشکی کانادا شرکت در آزمون دندان پزشکی DAT را که توسط انجمن دندان پزشکی کانادا برگزار می شود جزو مدارک مورد نیاز خود برای پذیرش در نظر می گیرند.

شرکت در آزمون DAT به معنای پذیرش گرفتن در دانشگاه نیست و شما بعد از شرکت در این آزمون باید روند درخواست خود را آغاز کنید. نمرات این آزمون در بسیاری از دانشگاه های دندان پزشکی آمریکا نیز قابل قبول و پذیرش است. قبل از شروع تحصیل در رشته دندان پزشکی دانشجو باید یک سری دروس پیش نیاز ( علوم و ریاضیات ) را بگذرانند. از آنجایی که زبان تدریس دانشگاه ها به انگلیسی است ، اگر زبان مادری دانشجو انگلیسی نباشد داشتن مدرک زبان معتبر ( نمره 6.5 به بالای آیلتس و یا معادل آن در سایر آزمون های زبان ) الزامی است. مدرک زبان شما باید طی دو سال گذشته گرفته شده باشد.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

در مقایسه با سایر کشور ها درس خواندن در کشور کانادا ارزان تر به حساب می آید و به طور متوسط بین 20000 تا 30000 دلار کانادا در سال خرج مخارج تحصیل و زندگی یک دانشجو در کانادا می شود. این هزینه برای رشته های مختلف متفاوت است و بستگی به دانشگاه و مکان زندگی و سبک زندگی دانشجو دارد. شهریه های دانشگاه برای رشته ی پزشکی به طور متوسط 33084 دلار آمریکا، رشته ی دندان پزشکی بین 53,105 تا 20,564 دلار ، رشته داروسازی 32,886 تا 10,548 دلار تخمین زده می شود.
برخی از دانشگاه ها دارای خوابگاه های دانشجویی هستند و متقاضیان می توانند در خواست خوابگاه دهند. برخی از دانشجویان ترجیح می دهند که تنها زندگی کنند و یا آپارتمانی را اجاره کنند. یک آپارتمان دو خوابه در کانادا ماهیانه 600 دلار تا 1600 دلار هزینه خواهد داشت که مقدار آن بستگی به محله و نوع خانه و تجهیزات آن خواهد داشت.
حمل و نقل: بسته به محل زندگی اتان ممکن است بتوانید مسیر خانه تا دانشگاه را پیاده و یا با دوچرخه طی کنید. بیشتر دانشجویان شهر های بزرگ از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند که هزینه های آن بین 80 تا 110 دلار در ماه می تواند متغیر باشد.

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی کانادا مورد تایید وزارت بهداشت

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا دانشگاه بریتیش کلمبیا یک موسسه دولتی واقع در ایالت بریتیش کلمبیا است. این دانشگاه در سال 1908 تأسیس شد و در سال 1915 افتتاح شد. این دانشگاه دارای دو مرکز اصلی است.
 • دانشگاه تورنتو دانشگاه تورنتو یک نهاد عمومی است که در سال 1827 تأسیس شد. حدود 80 درصد از دانشجویان این دانشگاه در مقطع کارشناسی تحصیل می کنند. این مدرسه دارای سه محوطه دانشگاهی است. تقریبا 95 درصد دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه در محوطه دانشگاه سن ژوئیه تحصیل می کنند.
 • دانشگاه مک گیل دانشگاه مک گیل یک دانشگاه دولتی است که در سال 1821 تاسیس شد و در کبک، کانادا واقع شده است. این دانشگاه دارای دو محوطه دانشگاهی است: پردیس مرکز شهر در مونترال و دانشگاه مکدونالد در Sainte-Anne-de-Bellevue. دو پردیس تقریبا 20 مایل فاصله دارند. زبان اصلی آموزش زبان انگلیسی است.
 • دانشگاه مک مستر دانشگاه McMaster یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در همیلتون، انتاریو، کانادا است. محوطه اصلی این دانشگاه در نزدیکی محله های مسکونی Ainslie Wood و وست دیل، مجاور باغ گیاه شناسی سلطنتی واقع شده است. در این دانشگاه رشته های گوناگونی از جمله پزشکی و دندانپزشکی تدریس می گردد.
 • دانشگاه مونترال دانشگاه مونترال یک دانشگاه دولتی است که ریشه های آن به سال 1878 باز می گرداند. در ابتدا شاخه ای از دانشگاه لاوال کبک بود، و سپس در سال 1919 به موسسه مستقل تبدیل شد این دانشگاه مسکن را برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد تمام وقت ارائه می دهد.
 • دانشگاه آلبرتا دانشگاه آلبرتا یک دانشگاه عمومی است که در سال 1908 تأسیس شد. این دانشگاه در ایالت آلبرتا در غرب کانادا واقع شده است و حدود 80 درصد از دانشجویان دانشگاه در سطح مقطع کارشناسی تحصیل می کنند. این دانشگاه از پنج محوطه دانشگاهی تشکیل شده است که چهار نفر از آنها در شهر ادمونتون هستند.
 • دانشگاه کلگری دانشگاه کلگری یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی واقع در کلگری، آلبرتا، کانادا است. دانشگاه کلگری در سال 1944 به عنوان شاخه کالگری از دانشگاه آلبرتا تاسیس شد.
 • دانشگاه اتاوا دانشگاه اتاوا یک دانشگاه دولتی تحقیقاتی دو زبانه در کانادا است. این دانشگاه در منطقه مسکونی سندی هیل واقع در مجاورت کانال رایدو اتاوا قرار دارد. این دانشگاه انواع مختلفی از برنامه های دانشگاهی را ارائه می دهد.
 • دانشگاه غرب انتاریو دانشگاه غرب انتاریو، در سال 2012 به عنوان دانشگاه غربی تاسیس شد یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در انتاریو، غرب کانادا است.
 • دانشگاه ملکه در کینگستون دانشگاه کوئینز یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در کینگستون، انتاریو، کانادا است. این دانشگاه در تاریخ 16 اکتبر 1841، از طریق یک مجوز سلطنتی صادر شده توسط ملکه ویکتوریا در کانادا تاسیس شد.
 • دانشگاه دالوسی دانشگاه دالهوسی یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در نووا اسکویا کانادا است که دارای سه دانشکده در هالیفاکس، و امکانات آموزشی پزشکی در سنت جان، نیوبرانزویک است.
 • دانشگاه لووال Université Laval یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در کبک، کانادا است. دانشگاه توسط منشور سلطنتی صادر شده توسط ملکه ویکتوریا در 1852 تاسیس شد.
 • دانشگاه مانیتوبا دانشگاه مانیتوبا یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در مانیتوبا، کانادا است. محوطه اصلی آن در محله فورت گری در جنوب وینیپگ واقع شده است. این دانشگاه در سال 1877 تاسیس شد و اولین دانشگاه غربی کانادا است.
 • دانشگاه شربروک دانشگاه شربروک در شهر شربروک در جنوب کبک، کانادا واقع شده است. این دانشگاه یک دانشگاه پزشکی محبوب است.
 • دانشگاه یادبود نیوفاندلند در دانشگاه یادبود نیوفاندلند بیش از 18،000 دانشجو از بیش از 100 کشور برای تحصیل می کنند. از رشته های کلاسیک تا فن آوری پیشرفته، دوره های پزشکی و دندانپزشکی، دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و برنامه های تحصیلات عالی را در چهار محوطه دانشگاهی و آنلاین ارائه می دهد.
 • دانشگاه ساسکاچوان دانشگاه ساسکاچوان یک دانشگاه تحقیقاتی کانادایی است که در سال 1907 تاسیس شد. موسسه کانادایی ساسکاچوان یکی از دانشگاه های برتر کانادا است.
 • دانشگاه ویکتوریا دانشگاه ویکتوریا یک دانشگاه تحقیقاتی عمده واقع در ایابت، بریتیش کلمبیا، کانادا است. دانشگاه ویکتوریا در سال 1963 تاسیس شده است و قدیمی ترین موسسه پس از دوره متوسطه در بریتیش کلمبیا است.
 • دانشگاه گلف دانشگاه گولف یک دانشگاه جامع تحقیقاتی دولتی در گولف، انتاریو، کانادا است. این دانشگاه در سال 1964 پس از تلفیق کالج کشاورزی انتاریو با دانشکده پزشکی و مهندسی تشکیل شد.
 • دانشگاه سیمون فاستر دانشگاه سیمون فریزر (SFU) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در بریتیش کلمبیا، کانادا است. برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در SFU به صورت 3 ساله است و تنها دانشگاه کانادایی است که با انجمن ملی کالج ملی (NCAA) همکاری می کند.

دانشگاه پزشکی آلبرتا کانادا

یکی از  دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی بسیار معتبر در غرب این کشور دانشگاه آلبرتا نام دارد که در سال 1913 در شهر ادمونتون این کشور تاسیس گردید. امروزه دانشگاه آلبرتا یکی از برترین دانشگاه های علوم پزشکی کانادا می باشد که ارائه دهنده برنامه های نوآورانه دانش پزشکی از طریق برنامه های علمی شناخته شده می باشد. یکی دیگر از دانشکده های پزشکی معتبر و همچنین قدیمی در کانادا دانشکده تورنتو نام دارد که در سال 1843 تاسیس گردید و دارای اعتبار بین المللی می باشد.

از مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا می توان به مواردی همچون: اعتبار بین المللی مدارک دانشگاهی، امکان تحصیل به زبان تحصیل انگلیسی، هزینه های مقرون به صرفه، آموزش دروس طبق استانداردهای بین المللی و در اختیار داشتن برترین امکانات جهت تحصیل و زندگی اشاره کرد.

مدارس و مدرسه های کانادا بسیار توسعه یافته هستند و همه به اینترنت متصل می باشند.

آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی کانادا MCAT

آزمون MCAT یا همان آزمون ورودی و پذیرش رشته پزشکی، یک آزمون استاندارد چهار گزینه ای و کامپیوتری است که به عنوان یکی از مراحل اخذ پذیرش در رشته پزشکی در بسیاری از دانشکده های پزشکی محسوب می شود. بیش از 90 سال است که این آزمون در حال برگزاری است و هر ساله بیش از 85000 دانشجو از نقاط مختلف دنیا در این آزمون شرکت می کنند. تقریبا تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزشی محدوده کانادا و امریکا نتایج این آزمون را یکی از شرایط پذیرش دانشجو در رشته های پزشکی قرار داده اند و آن را می پذیرند. محتوای این آزمون به 4 بخش تقسیم می شود:

 • پایه و اساس بیوشیمیایی و بیولوژیکی سیستم های حیات
 • پایه و اساس فیزیکی و شیمیایی سیستم های بیولوژیک
 • پایه و اساس روانشناختی، اجتماعی و بیولوژیک رفتا
 • تحلیل نقادانه و منطق

انجمن پذیرش رشته های پزشکی امریکا این آزمون را هر ساله چند بار از ژانویه تا سپتامبر برگزار می کند و حوزه های امتحانی زیادی در نقاط مختلف دنیا و آمریکا و کانادا دارد.
کی در آزمون شرکت کنم؟ زمانی در آزمون شرکت کنید که آمادگی لازم را دارید و بر روی مطالب و مهارت های مد نظر اشراف و تسلط داشته باشید. در نظر داشته باشید که برای شرکت در این آزمون محدودیت هایی وجود دارند ( سه بار در سال، 4 بار در 2 سال و 7 بار در کل زندگی تان) و دانشگاه ها تمامی نمرات شما را می توانند ببینند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا عبارتند از:

 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • ارائه مدرک زبان
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه گذرنامه معتبر
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • معرفی یک حساب بانکی معتبر جهت اثبات پشتوانه مالی

سوالات متداول در زمینه پزشکی و دندانپزشکی کانادا

 1. میزان قبولی در آزمون ورودی پزشکی کانادا چقدر است؟
  آمار دقیقی در اختیار نیست، طبق آخرین اطلاعات ما حدود 25% متقاضیان قبول می شوند.
 2. امکان پذیرش مستقیم پزشکی کانادا بدون گذراندن دوره لیسانس علوم پایه وجود دارد؟
  خیر، گذراندن دوره علوم پایه و سپس قبولی در آزمون ام کت الزامی است.
 3. داشتن مدرک زبان برای ورود به دانشگاه های کانادا الزامی است؟
  بله برای تحصیل رشته های علوم پایه معمولاً همه دانشگاه ها مدرک زبان را از موارد الزامی جهت پذیرش اعلام می کنند.
 4. شروع ترم دانشگاه های کانادا چه ماهی است؟
  فقط ترم سپتامبر شروع ترم دانشگاه های کانادا است، البته برای کالج ها پذیرش در ماه های دیگر هم انجام می شود.

در نهایت موسسه حقوقی اعزام دانشجو به کانادا توسعه گران مهر از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

علاقه مندان به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی به صورت تضمینی در این کشور می توانند با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در مشهد، اصفهان، تهران و شیراز از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل در کانادا را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در کانادا بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

292 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا

 1. Avatar الهه گفت:

  سلام ببخشید میخواستم بدونم اگر در کنکور تجربی ایران رتبه بالایی داشته باشیم مثل ۲۰۰میتونیم بورسیه کانادا. در رشته پزشکی بشیم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله معمولا دانشگاه های خارجی در صورتی که رزومه تحصیلی خوبی ارائه دهید، به شما پذیرش همسطح قبولی در کنکور کشور ایران را می دهند، اما این مسئله نیازمندی های دیگه ای نیز دارد که باید حتما رعایت شود.

   1. Avatar سعیده گفت:

    سلام من ۲۱ سال سن دارم و رشته ام شیمی هستش
    می خواستم بدونم معدل لازم برای اخذ پذیرش معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم میشه یا معدل لیسانسم ؟
    واینکه معدل کل لحاظ میشه یا کتبی دیپلمم لحاظ میشه؟

    1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

     سلام وقت بخیر، معدل شما همانی است که تحت عنوان معدل کل دیپلم ارائه می شود.
     طبیعتا معدل دیپلم شما و نمرات دو سال آخر مدرسه را باید برای اخذ پذیرش ارائه دهید.

 2. Avatar amir گفت:

  سلام منظور از ریز نمرات. نمرات دبیرستان هست؟ واینکه برای 2تا4 سال تحصیل در علوم پایه چه عاملی باعث میشه 2 سال تحصیل کنیم یا 4 سال؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ریز نمرات دبیرستان و دیپلم
   پذیرش در رشته و همچنین تعداد واحد ها و دانشگاه ثبت نامی هممگی دخیل در طول مدت تحصیل شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *