مهاجرت به ایرلند

مهاجرت به کشورهای خارجی و اخذ اقامت آن‌ها یکی از موضوعاتی است که این روزها در گوگل جستوجو می‌شود. ایرلند یکی از کشورهای اروپایی است که ایرانیان برای کار، تحصیل یا سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت می‌کنند. دانشگاه‌های این کشور از رتبه بالایی در سطح جهانی برخوردار می‌باشند و از نظر کیفیت تحصیلی در رده‌های بالایی قرار دارند. ما در ادامه این مقاله توضیح خواهیم داد که از چه راه‌هایی می‌توانید اقامت ایرلند را اخذ کنید و شرایط اقامت در ایرلند چیست، از این رو با ما تا آخر مقاله همراه باشید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

ایرلند چگونه کشوری است؟

ایرلند یکی دیگر از بهترین کشورهای اروپایی است که بسیاری از مردم علاقه مهاجرت یا مسافرت به این کشور بسیار زیبا را دارند. این کشور در شمال غربی اروپا و به عنوان سومین جزیره بزرگ اروپا شناخته نیز می‌شود. کشور ایرلند از نظر مساحتی کشوری تقریباً کوچک با مساحت 84 هزار کیلومتر مربع می‌باشد. این کشور جزء اتحادیه اروپا می‌باشد و پاسپورت کشور ایرلند از اعتبار بالایی برخوردار است، چرا که از طریق پاسپورت این کشور می‌توانید در حوزه شنگن و خارج از آن به بسیاری از کشورها بدون ویزا سفر کنید. جمعیت این کشور خیلی زیاد نمی‌باشد و تقریباً نزدیک به 5 میلیون نفر در کشور ایرلند زندگی می‌کنند.

سطح رفاهی و کیفیت زندگی در این کشور بسیار خوب می‌باشد و از طرفی بسیاری از دانشگاه‌های این کشور از رتبه‌های بالایی برخوردار می‌باشند. بنابراین مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه‌گذاری یا تحصیلی یکی از بهترین گزینه‌ها برای اخذ اقامت ایرلند می‌باشد.

کشور ایرلند به دو بخش جنوبی و شمالی تقسیم می‌شود که به بخش شمالی آن ایرلند شمالی و به بخش جنوبی آن جمهوری ایرلند گفته می‌شود. مردم کشور ایرلند به دو زبان انگلیسی و ایرلندی حرف می‌زنند که زبان انگلیسی بسیار رایج‌تر است.

ایرلند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌باشد که سالانه افراد زیادی از ایران به این کشور مهاجرت می‌کنند.

کشور ایرلند

دلایل متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به ایرلند چیست؟

کشور ایرلند سومین جزیره بزرگ اروپا محسوب می شود و یکی از زیباترین جزیره های جهان است. بخش جنوبی این کشور به عنوان جمهوری ایرلند و بخش شمالی آن به عنوان ایرلند شمالی شناخته می شود که یکی از بخش های کشور انگلستان محسوب می شود. کشور ایرلند عضو پیمان شینگن نیست اما به دلیل بالا بودن کیفیت زندگی و سطح رفاه و امنیت از برترین گزینه های مهاجرتی متقاضیان ایرانی است.

 • بالا بودن درآمدها، وجود فرصت های شغلی مناسب و وجود امنیت اجتماعی و اقتصادی و سیاسی از مهم ترین دلایل متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به ایرلند است.
 • از دیگر دلایل مهاجرت متقاضیان به این کشور پایین بودن مالیات و تسلط مردم به زبان انگلیسی را می توان نام برد.
 • عضویت ایرلند در اتحادیه اروپا، جایگاه ایرلند در رتبه 12 صلح جهانی، بالا بودن فرهنگ ایرلندی ها، پیشرفت و توسعه جامعه و همچنین پایین بودن نرخ بیکاری را می توان از دلایل مهم متقاضیان برای مهاجرت به ایرلند محسوب کرد.
 • علاوه بر این موارد مطابقت نظام آموزشی با استانداردهای آموزشی بریتانیا، دارا بودن اقتصاد قدرتمند، امکان اخذ تابعیت و شهروندی با روش های مهاجرت و گرمی و صمیمیت مردم این کشور از مزیت های مهاجرت به ایرلند می باشد.
 • به طور کلی متقاضیان ایرانی می توانند به ایرلند جنوبی و ایرلند شمالی مهاجرت کنند که تفاوت این دو کشور در ادامه بررسی می شود.

مهاجرت به ایرلند شمالی

ایرلند شمالی کوچک ترین کشور در بریتانیای کبیر است. این کشور دومین جزیره بزرگ جزایر بریتانیا محسوب می شود و دارای 6 شهر از 29 شهر کشور ایرلند است. پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور از دلایل مهاجرت متقاضیان برای مهاجرت به ایرلند شمالی است. پایتخت این کشور شهر بلفاست از جذابیت های طبیعی و تاریخی بی نظیری برخوردار است. بسیاری از فیلم های شاهکار همانند تایتانیک و بازی  تاج و تخت در این شهر فیلمبرداری شده اند.

"<yoastmark

 • دانشگاه کوئین از برترین دانشگاه های کشور ایرلند شمالی با هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی است.
 • هزینه های زندگی در ایرلند شمالی به مراتب پایین تر از ایرلند جنوبی است.
 • سیاست و روش های مهاجرت به ایرلند شمالی بر طبق سیاست های انگلستان می باشد. در حالی که سیاست های مهاجرت به ایرلند جنوبی به طور مستقل می باشد.

مهاجرت به ایرلند جنوبی

کشور ایرلند جنوبی همان کشور جمهوری ایرلند می باشد که کشوری مستقل و اروپایی است. پایتخت ایرلند جنوبی یا جمهوری ایرلند شهر دوبلین است. ایرلند جنوبی یا جمهوری ایرلند تفاوت های بسیاری با کشور ایرلند شمالی در روش کشورداری، مذهب، واحد پول، پرچم و حتی گویش و لهجه متفاوت زبان انگلیسی دارد.

 • متقاضیان با مهاجرت به ایرلند جنوبی می توانند در ترینیتی کالج دوبلین که دارای رتبه 104 جهانی است به تحصیل بپردازند.
 • هزینه های زندگی در ایرلند جنوبی سالانه در حدود 11.829 یورو می باشد، در حالی که هزینه های زندگی در ایرلند شمالی سالانه در حدود 5.867 یورو می باشد.
 • متثاضیان برای تحصیل در دانشگاه های ایرلند جنوبی می توانند با اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنند، اما برای تحصیل در دانشگاه های ایرلند شمالی باید ویزای تحصیلی انگلستان Tire4 را دریافت کنند.
 • نرخ بیکاری در کشور ایرلند جنوبی در حدود 5.2% می باشد در حالی که نرخ بیکاری ایرلند شمالی در حدود 7.6% است.

مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل می توانند مجوز اقامت قانونی این کشور را دریافت کنند. متقاضیان می توانند از طریق برنامه کورس زبان و شرکت در دوره های آمادگی پیش-دانشگاهی ویزای تحصیلی ایرلند را اخذ کنند. متقاضیان می توانند با اخذ ویزای تحصیلی ایرلند از مزیت های اخذ بورسیه تحصیلی و اخذ مجوز کار دانشجویی برخوردار شوند.

"<yoastmark

 • برای تحصیل در مقطع کارشناسی ایرلند دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس 6 و برای مقطع کارشناسی ارشد آیلتس 6.5 الزامی است.
 • متقاضیان پس از یک سال تحصیل در دانشگاه های ایرلند می توانند برای تحصیل به دانشگاه های انگلستان منتقل شوند.
 • هزینه های تحصیل در دانشگاه های ایرلند برای متقاضیان بین المللی از حدود 15.000 یورو تا 30.000 یورو می باشد.
 • فارغ التحصیلان دانشگاه های ایرلند در مهلت یک ساله جستجوی کار در این کشور می توانند کار مناسب را پیدا کرده و مقدمات اخذ اقامت ایرلند را فراهم کنند.
دانشگاه‌هاکالج‌ها
دانشگاه دوبلین

 

کالج ترینتی دوبلین
دانشگاه منوث

 

کالج چوب پنبه
دانشگاه گالوی

 

کالج ملی هنر و طراحی
دانشگاه لیمریک

 

کالج جراحان ایرلند

مهاجرت به ایرلند از طریق کار

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به ایرلند از طریق کار می توانند اقامت این کشور را اخذ کنند. متقاضیان با دارا بودن تخصص کاری و حرفه ای در حوزه های برنامه نویسی کامپیوتری، طراحی وب و فناوری اطلاعات احتمال بیشتری برای اخذ ویزای کار ایرلند دارند. متقاضیان برای مهاجرت به ایرلند از طریق کار نیازمند شرکت در آزمون کاری نمی باشند. روش اخذ اقامت ایرلند از طریق کار اخذ پیشنهاد کاری Job Offer از کارفرماهای ایرلندی می باشد.

 • متقاضیان برای اخذ ویزای کاری ایرلند باید دارای پیشنهاد شغلی 2 ساله از طرف کارفرمای ایرلندی باشند.
 • مدت زمان اعتبار ویزای کار ایرلند 6 ماه می باشد که قابل تمدید تا 3 سال است.
 • متقاضیان با اخذ ویزای کار ایرلند می توانند برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه ایرلند را دریافت کنند و آن ها را در این کشور همراه داشته باشند.

مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به ایرلند می توانند در این کشور سرمایه گذاری کنند. مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری از روش های خرید خانه و ملک و ثبت شرکت و روش های دیگر امکان پذیر است. یکی از مهم ترین مزیت های مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری اخذ ویزای همراه برای همراهی همسر و خانواده متقاضی در این کشور است. مدت زمان اعتبار ویزای سرمایه گذاری ایرلند تا یک سال می باشد. متقاضی پس از گذشت 5 سال از اجرای طرح تجاری و سوددهی این طرح می تواند برای اخذ اقامت دائم ایرلند اقدام کند.

"<yoastmark

متقاضیان می توانند از روش های سرمایه گذاری اخذ ویزای اقامت طلایی، خرید خانه و ملک، ثبت شرکت، استارت آپ و مشارکت در پروژه های عام المنفعه به ایرلند مهاجرت کنند.

ویزای اقامت طلایی ایرلند

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری می توانند ویزای اقامت طلایی را برای 5 سال دریافت کنند. علاوه بر این متقاضی می تواند برای خود و خانواده خود ویزای مولتی ایرلند را اخذ کند. متقاضی باید با ارائه گواهی های مالی اثبات کند که اجرای این طرح تجاری در کشور ایرلند سودمند است و موجب اشتغال زایی برای شهروندان ایرلندی می شود.

 • اگر طرح تجاری متقاضی در مدت زمان مشخص به سوددهی برسد و متقاضی دارای شرایط لازم باشد، مجوز اقامت این کشور برای 5 سال دیگر تمدید می شود.
 • از جمله شرایط مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری و اخذ ویزای اقامت طلایی آشنایی با قوانین ایرلند و تبعیت از آن ها، عدم ارتکاب جرم و جنایت در این کشور و تمکن مالی مناسب می باشد.

خرید خانه و ملک در ایرلند

مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری و خرید خانه و ملک یکی از روش های اخذ اقامت این کشور است. حداقل میزان سرمایه گذاری برای خرید خانه و ملک در ایرلند در حدود 2 میلیون یورو می باشد. متقاضی با دارا بودن شرایط مهاجرت به ایرلند از طریق خرید خانه و ملک می تواند اقامت 5 ساله این کشور را دریافت کند.

خرید خانه و ملک در ایرلند

خرید خانه و ملک در ایرلند

مهاجرت به ایرلند از طریق مشارکت در پروژه های عام المنفعه

از دیگر روش های سرمایه گذاری در ایرلند با هدف اخذ اقامت این کشور مشارکت در پروژه های عام المنفعه در حوزه های هنری، ورزشی، آموزشی و فرهنگی می باشد. متقاضیان با مشارکت در این پروژه ها می توانند مجوز اقامت دائم ایرلند را دریافت کنند.

کارآفرینی و استارت آپ در ایرلند

متقاضی با دارا بودن شرایط مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری می تواند اقدام به راه اندازی کسب و کار استارت آپی در ایرلند کند. حداقل سرمایه لازم برای اجرای طرح تجاری استارت آپی در ایرلند در حدود 75.000 یورو می باشد. از مهم ترین شرایط لازم برای کارآفرینی و اجرای طرح استارت آپی در ایرلند اشتغال زایی برای 10 شهروند ایرلند می باشد.

خرید اوراق قرضه دولتی در ایرلند

متقاضیان با خرید اوراق قرضه دولتی ایرلند می توانند به این کشور مهاجرت کنند. حداقل میزان سرمایه گذاری در خرید اوراق قراضه دولتی در حدود 10 میلیون یورو برای مدت 5 سال می باشد. علاوه بر این متقاضیان می توانند با حداقل سرمایه گذاری حدود یک میلیون یورو برای مدت 3 سال در صندوق سرمایه گذاری می توانند در این کشور سرمایه گذاری کنند و مقدمات اخذ اقامت ایرلند را فراهم کنند.

مهاجرت به ایرلند از طریق تولد

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به ایرلند از طریق تولد فرزند می توانند اقامت این کشور را برای فرزند خود اخذ کنند.  اخذ اقامت و تابعیت ایرلند از طریق تولد فرزند بر طبق قانون خون است. در واقع اگر کودکی از پدر یا مادر دارای تابعیت ایرلند در این کشور متولد شود، می تواند تابعیت این کشور را دریافت کند. اگر پدر و مادر کودک متولد شده در ایرلند فاقد تابعیت و شهروندی ایرلند باشند، باید مجوز اقامت قانونی را برای خود و کودک خود تمدید کنند. پس از 3 سال کودک و پدر و مادرش می توانند تابعیت ایرلند را دریافت کنند.

مهاجرت به ایرلند از طریق ازدواج

متقاضی با دارا بودن شرایط مهاجرت به ایرلند از طریق ازدواج با تبعه و شهروند ایرلند می تواند اقامت قانونی این کشور را اخذ کند. یکی از مهم ترین شرایط اخذ اقامت ایرلند از طریق ازدواج، زندگی و اقامت در ایرلند 3 ماه قبل از اقدام به ازدواج می باشد. پس از گذشت 3 سال از ازدواج با شهروند ایرلندی متقاضی می تواند برای اخذ اقامت ایرلند اقدام کند. قانونی بودن ازدواج، ثبت ازدواج در دفاتر قانونی، ازدواج واقعی و نه سوری و صرفا برای اخذ اقامت و همچنین سازگاری و تطابق با جامعه ایرلندی ها از جمله شرایط اخذ اقامت ایرلند از طریق ازدواج است.

"<yoastmark

مهاجرت به ایرلند از طریق پناهندگی

متقاضیان می توانند با پناهندگی به ایرلند مجوز اقامت این کشور را دریافت کنند. متقاضی برای پناهندگی به ایرلند باید در مصاحبه پذیرفته شود. اگر تقاضای پناهندگی متقاضی پذیرفته نشود، متقاضی باید خاک ایرلند را ترک کند. متقاضیان پناهندگی ایرلند تا زمان اعلام نتیجه بررسی مدارک و درخواست پناهندگی باید در شرایط سخت جسمی و روحی در کمپ های پناهندگی به سر برند. متقاضیان برای مهاجرت به ایرلند می توانند روش های قانونی را امتحان کنند.

اخذ اقامت یک ساله ایرلند

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به ایرلند از طریق کار، تحصیل و سرمایه گذاری می توانند اقامت یک ساله این کشور را دریافت کنند. مجوز اقامت یک ساله به کارآفرین ها و دانشجویانی اعطا می شود که عضو کشورهای اتحادیه اروپا باشند. اگر متقاضیان قصد کارآفرینی و اشتغال زایی در ایرلند را داشته باشند و دارای مدرک تحصیلی در رشته های تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات دانشگاه ها و کالج ها و موسسات آموزش عالی ایرلند باشند، می توانند در رشته تحصیلی خود به کسب و کار بپردازند و مجوز اقامت یک ساله ایرلند را دریافت کنند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت ایرلند

برای مهاجرت به کشور ایرلند نیازمند ارائه مدارک اصلی خود به هیئت و یا تیم بررسی مدارک اتباع خارجی تحویل دهید. برای هر یک از روش‌های بالا شما باید مدارک مربوطه را ارسال و اخذ کنید.

سرمایه گذاریتحصیلیازدواجکارپناهندگیملک
پاسپورتپاسپورتپاسپورتپاسپورتپاسپورتپاسپورت
مدرک دال بر سرمایه گذاریارائه مدرک قبلی تحصیلیارائه گواهی ازدواجمدرک تاییدیه جاب آفرمدارک دال بر در خطر بودن جان شماارائه مدرک خرید خانه
ویزای نوع Dویزای نوع Dویزای نوع Dویزای نوع Dویزای نوع D
گواهی گردش مالی قوی و خوبآیلتس 6 به بالااظهارنامه برای اثبات وفاداریگواهی ثبت وضعیت در IPOپرداخت 10 درصد از مبلغ کل

مزایای مهاجرت به ایرلند

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به ایرلند از طریق کار، تحصیل و سرمایه گذاری و غیره می توانند از مزیت های اقامت و زندگی و کار در این کشور برتر برخوردار شوند.

"مزایای

از جمله مزیت های مهاجرت به ایرلند موارد زیر را می توان نام برد:

 • بالا بودن امنیت اجتماعی و رفاه اقتصادی و سیاسی ایرلند
 • قرار گرفتن ایرلند در جایگاه 12 صلح جهانی و رواج زبان انگلیسی در این کشور
 • عضویت ایرلند در اتحادیه اروپا و برخورداری از مزیت های عضویت این کشور در این اتحادیه
 • زندگی در کشوری توسعه یافته با فرهنگ بالای مردم این جامعه
 • پایین بودن نرخ بیکاری و دارا بودن استانداردهای جهانی برای زندگی
 • امکان اخذ تابعیت و شهروندی از طریق روش های مهاجرت به این کشو
 • عدم نیاز به مدرک مهارت زبان انگلیسی برای سرمایه گذاری
 • امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان متقاضی
 • امکان کار و تحصیل همسر و فرزندان متقاضی با اخذ ویزای همراه در ایرلند
 • به رسمیت شناختن تابعیت دوگانه برای دولت ایرلند
 • امکان اخذ شهروندی و تابعیت پس از 6 سال زندگی و اقامت قانونی در ایرلند

خدمات موسسه مهاجرتی اصطهباناتی

متقاضیان برای مهاجرت به ایرلند از طریق کار، سرمایه گذاری و تحصیل باید با مشاوران موسسه های مهاجرتی مشاوره کنند. یکی از برترین موسسه های مهاجرتی در سطح کشور موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی است. کارشناسان ارشد این موسسه مطرح با آگاهی از جدیدترین قوانین مهاجرتی و ارائه مشاوره های مهاجرتی رایگان این مسیر دشوار را سهل و آسان می کنند.

از جمله خدمات این موسسه می توان به بررسی مدارک تحصیلی و صحت این مدارک، تهیه و تنظیم انگیزه نامه تحصیلی متقاضیان و ارسال مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری را نام برد.

سخن آخر

در این مقاله مهاجرت به ایرلند از روش های مختلف مورد بررسی قرار گرفت. از جمله روش های مهاجرت به ایرلند روش های مهاجرت به ایرلند از طریق کار، طریق سرمایه گذاری و تحصیل را می توان نام برد. متقاضیان برای دریافت مشاوره های مهاجرتی می توانند با مشاوران موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی تماس حاصل کنند.

کارشناسان ارشد این موسسه برتر در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، مشهد، رشت و تبریز در همه روزهای کاری هفته آماده ارائه مشاوره های مهاجرتی به متقاضیان گرامی می باشند.

سوال های متداول در مورد مهاجرت به ایرلند

 1. دلایل متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به ایرلند چیست؟

بالا بودن درآمدها، وجود فرصت های شغلی مناسب و وجود امنیت اجتماعی و اقتصادی و سیاسی

 1. روش های سرمایه گذاری در ایرلند کدامند؟

اخذ ویزای اقامت طلایی، خرید خانه و ملک، ثبت شرکت، استارت آپ و مشارکت در پروژه های عام المنفعه به ایرلند

 1. روش های مهاجرت به ایرلند کدامند؟

روش سرمایه گذاری، کار، تحصیل و ازدواج و تولد

 1. مزیت های مهاجرت به ایرلند از طریق ویزای اقامت طلایی چیست؟

اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان و همچنین اخذ مجوز اقامت پس از 5 سال

 1. حداقل میزان سرمایه گذاری برای خرید خانه و ملک در ایرلند چقدر است؟

در حدود 2 میلیون یورو

 1. روش اخذ تابعیت ایرلند از طریق تولد چیست؟

اخذ تابعیت از طریق خون و دارا بودن پدر یا مادری با تابعیت ایرلند

 1. متقاضی برای مهاجرت به ایرلند از طریق ازدواج باید چه شرایط داشته باشد؟

اقامت در ایرلند به مدت 3 ماه قبل از ازدواج و ثبت ازدواج در دفاتر رسمی و قانونی ایرلند

 1. کم هزینه ترین روش مهاجرت به ایرلند کدام است؟

روش مهاجرت کار و شغلی

 1. مدت زمان لازم برای اخذ اقامت دائم ایرلند چقدر است؟

  بر اساس نوع مهاجرت بین 3 تا 5 سال برای اخذ اقامت لازم است.

 2. بهترین روش مهاجرت به ایرلند کدام است؟

  مهاجرت تحصیلی.

 3. مهم ترین شرط اخذ اقامت ایرلند از طریق سرمایه گذاری چیست؟

  گردش مالی مطلوب طرح تجاری و سوددهی آن

 

4.2/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *