سرمایه گذاری در نروژ

سرمایه گذاری در نروژ

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

سرمایه گذاری در نروژ چه شرایطی دارد؟ کشور نروژ با داشتن حقوق شهروندی و رفاه اجتماعی یکی از بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت و زندگی به شمار می‌رود. روش‌های مختلفی برای اخذ ویزا و اقامت این کشور وجود دارد، که یکی از آن‌ها مهاجرت و اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری است. فعالیت تجاری در این کشور می‌تواند آغاز یک تجارت سود آور و مطمئن باشد. راه‌های سرمایه گذاری در نروژ بسیار متنوع هستند و شامل:خرید سهام، کارآفرینی، خرید ملک و غیره می‌شوند. برای افراد خارجی هیچ محدودیتی در زمینه خرید ملک وجود ندارد و شما می‌توانید از این طریق اقامت کشور نروژ را نیز اخذ کنید. نروژ کشوری توسعه یافته و عضو اتحادیه اروپا است که 70% جمعیت آن را نیروی کار تشکیل می‌دهد و نرخ بیکاری در آن نیز 4.3% است؛ اما بهتر است که پیش از هر اقدامی، اطلاعات لازم را در زمینه مهاجرت سرمایه گذاری به نروژ کسب کنید.

شرایط اخذ اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری

تحت قانون مهاجرت نروژ، اجازه اقامت دائم به عنوان یک مجوز اقامت شناخته شده است. شرایطی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود تا متقاضی واجد شرایط دریافت اجازه اقامت در نروژ باشد. این شامل:

 • متقاضی باید حداقل 3 سال متوالی جزو ساکنین نروژ باشد.
 • متقاضی باید تحصیلات خود را در زبان نروژی و مطالعات اجتماعی تکمیل کند.
 • اخذ مجوز حل و فصل مستلزم آن است که متقاضی نه تنها در نروژ ساکن باشد، بلکه برای کار در نروژ به طور نامحدود مجاز باشد.
 • اجازه اقامت دائم متقاضی را در برابر اخراج محافظت می‌کند.
 • مجوز برای مدت 2 سال صادر می‌شود.

چه کسی مجاز به اقامت طولانی مدت است؟ ملیت های اتحادیه اروپا / EEA و EFTA همه واجد شرایط درخواست مجوز اقامت در نروژ هستند که در آن می خواهند در مدت بیش از 3 ماه در نروژ باقی بمانند. این دسته از مردم در استفاده از این مجوز پذیرفته خواهند شد:

 • کارکنان
 • خود اشتغالی

دولت در نروژ موضع باز در مقابل FDI را حفظ می‌کند. نروژ مزایای قابل توجه مالیاتی را برای سرمایه گذاران (چه خارجی یا نروژی) ارائه می دهد، اما بعضی از مزایا، مانند کمک های اجتماعی کمتر، نرخ مالیات پایین و کسرهای اضافی برای افراد برای سرمایه گذاری هایی که در مناطق کمتر ساکن شمال نروژ صورت می‌گیرد، اعمال می‌شود. مقررات، استانداردها و شیوه های موجود ممکن است کمی به نفع سرمایه گذاران نروژی، اسکاندیناوی و اروپای اقتصادی باشد.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری

نروژ کشوری با ثبات سیاسی، مدرن و بسیار توسعه یافته با جمعیت کم و اقتصاد بسیار قوی است. نروژ برای کسب و کار با سهولت در رتبه هفتم قرار دارد. نروژ عضو توافق نامه شینگن است اما عضو اتحادیه اروپا نیست. صنایع اصلی نروژ عبارتند از نفت و گاز، غذای دریایی، حمل و نقل، فعالیت های تحقیق و توسعه.

نروژ همچنین گران ترین کشور جهان با افزایش قیمت املاک و مستغلات است. پول اصلی نور کرون NOK است. قبل از اینکه متقاضی می‌تواند واجد شرایط درخواست ویزای اقامت دائم باشد، ابتدا بایستی یک ویزای موقت برای اولین بار در نروژ اقامت داشته باشد. الزامات متعددی در این درخواست ویزا وجود دارد که عبارتند از:

 • متقاضی باید ثابت کند که منابع مالی کافی برای پوشش هزینه های زندگی خود در نروژ برای مدت اقامت خود دارند (اگر متقاضی قصد ندارد در کشور کار کند یا خود کارمند باشد)
 • متقاضی باید گذرنامه معتبر با حداقل 3 ماه پس از بازگشت از نروژ داشته باشد

اجازه اقامت دائم، حداقل سرمایه گذاری 100،000 یورو (بدون محدودیت). سرمایه گذاری در یک شرکت جدید یا فعلی نروژی و ایجاد شغل در بخش هایی از قبیل مراکز IT، حمل و نقل، نفت و گاز، انرژی سبز، غذاهای دریایی و بازرگانی دریایی و غیره. ویزای تجاری – ویزای C / ویزا / مجوز اقامت:

 • زمان پردازش 1 ماه
 • اقامت دائم، پس از 3 سال زندگی مداوم
 • تابعیت نروژ، پس از 7 سال زندگی از طریق قبول تابعیت

اول، فرم درخواست را دانلود کنید، آن را به طور کامل و با صداقت پر کنید. شما همچنین می توانید فرم درخواست اخذ ویزای شنگن را به صورت الکترونیکی پر کنید و سپس یک نسخه کپی تهیه کنید. 2 عکس باید ضمیمه شده باشد؛ عکس باید از فرمت گذرنامه باشد – یک عکس کلی که به تازگی با یک پس زمینه روشن ثبت شده است. در مورد نیازمندی های عکس و مشخصات ویزا نروژ اطلاعات بیشتری کسب کنید.

گذرنامه شما و نسخه های ویزای قبلی شما – حداقل 3 ماه پس از تاریخ بازگشت – لازم است. گذرنامه شما باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد. یک کپی از رزرو بلیت برگشت شما. توصیه نمی‌شود قبل از گرفتن ویزا بلیط بخرید – در غیر این صورت نیاز نیست.

رزرو پرواز با تاریخ و شماره پرواز مشخص ورود و خروج از نروژ. یاد بگیرید چگونه برنامه سفر پرواز را برای درخواست ویزا آماده کنید. اثبات محل اقامت برای تمام مدت اقامت در نظر گرفته شده در نروژ. نحوه رزرو هتل برای درخواست ویزا را بیاموزید. اثبات وضعیت مدنی (گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی مرگ همسر،کارت سهمیه در صورت امکان)

شرایط اخذ پاسپورت نروژ از طریق سرمایه گذاری

برای درخواست شهروندی نروژ، شما باید اجازه اقامت نروژ به صورت معتبر داشته باشید. همچنین باید چندین مورد دیگر از جمله موارد زیر را رعایت کنید:

 • شما باید هویت خود را مستند سازی یا روشن کنید.
 • شما باید در نروژ ساکن باشید و قصد ادامه زندگی در اینجا را دارید.
 • شما باید 300 ساعت ادبیات را در زبان نروژی تکمیل کنید یا بتوانید مهارت های کافی در نروژی یا سامی را ثبت کنید.
 • شما نباید به جرم جنایی محکوم شده باشید یا دستور داده شده که تحت درمان و مراقبت روانپزشکی اعمال شوید (نیاز به رفتار خوب).
 • طبق قانون نروژی، داشتن تابعیت دوگانه مجاز نیست. بنابراین فردی که برای شهروندی نروژی درخواست می‌کند، باید سابقۀ شهروندی خود را حذف کند.

اگر شما متاهل هستید، یا شریک ثبت شده یا همسر یک فرد نروژی هستید، زمانی که در نروژ زندگی کرده اید و کل زمانی که با آن ها ازدواج کرده اید، باید حداقل هفت سال باشد. شما باید حداقل در سه سال گذشته در نروژ زندگی کرده باشید. شما هنوز در هنگام ازدواج باید فکر کنید، همسر خود را به طور رسمی ثبت نام کنید و همسران خود را در زمان تصمیم گیری با هم زندگی کنید. شما باید شرایط لازم برای اقامت دائم در نروژ را بپذیرید.

قوانین جداگانه برای کودکان زیر 12 سال و افراد بالای 55 سال که برای شهروندی نروژی درخواست می شوند، اعمال می‌شود. افرادی که پیش از رسیدن به سن 18 سالگی به نروژ آمدند باید طی هفت سال گذشته در اینجا به مدت 5 سال زندگی کنند. به یاد داشته باشید که شما باید اجازه معتبر داشته باشید در حالی که درخواست شهروندی تان پردازش می‌شود. مجوز تنها به این دلیل معتبر نیست که درخواست شهروندی کرده اید.

بنابراین باید برای تجدید مجوز شما حداقل یک ماه قبل از پایان آن درخواست دهید. 5 سال مدت زمان دوره سرمایه گذاری میباشد که شما پس از آن اقدام به اخذ شهروندی می کنید. پس از اینکه به شهروند نروژی تبدیل شدید، برای شرکت در یک مراسم شهروندی داوطلبانه دعوت به عمل خواهید آورد. این فرماندار شهرستان است که این مراسم را برگزار می‌کند.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری

بهترین فرصت های سرمایه گذاری

به غیر از صنعت نفت و گاز، بخش املاک و مستغلات نیز وجود دارد که میلیونرها به آن‌ها می پردازند. حقیقتاً کسب و کار املاک در نروژ بسیار پررونق است و کاری همیشگی برای سرمایه گذاران محسوب می‌شود. پس اگر می خواهید بعنوان کارآفرین به جرگه میلیونرهای نروژ بپیوندید، بایستی بنگاه املاک و مسکن تاسیس کنید.

افتتاح  فروشگاه زنجیره ای در یک مکان مناسب در هر کدام از شهرهای نروژ – به ویژه در مناطقی که تفریحات شبانه وجود دارد – واقعاً تجارت سودآوری است. تنها کاری که باید برای ماندن در این تجارت و کسب سود زیاد انجام دهید این است که مرتبا فروشگاه را پر از کالاهای خانگی و مواد غذایی کنید. یکی دیگر از مشاغل پر رونق و آسان در نروژ، افتتاح فروشگاه محصولات فناوری است. اگر فروشگاه شما مملو از برندهای تلفن های هوشمند، تبلت، رایانه، لپ تاپ، دوربین های فیلمبرداری، دستگاه بلوتوث، چاپگر، لوازم جانبی و غیره شود، دیگر خیالتان بابت جذب مشتری راحت باشد. علاوه بر فروش می توانید به تعمیر این لوازم نیز بپردازید.

کشیدن سیگار در مکان های عمومی در نروژ غیر مجاز است، به همین دلیل در شهرهای بزرگ نروژ مکان هایی برای عرضه سیگار برگ وجود دارد. اگر به فکر راه اندازی یک شرکت در نروژ هستید، می توانید این گزینه را مورد بررسی قرار دهید. این یک سرمایه گذاری سودآور است به ویژه اگر محیط آن دوستانه و برای عموم آزاد باشد و در هر زمان بهترین مارک های سیگار را عرضه کنید. برای مشتری خوشایند نیست که وارد شرکت شود اما محصول مورد نظرشان موجود نباشد، به همین خاطر بهتر است فروشگاه را با انواع و اقسام سیگار پر کنید.

نروژی ها عاشق غذاهای دریایی هستند و اگر مغازه ای در این خصوص در مرکز شهر راه اندازی کنید، قطعا فروش خوب و در نتیجه سود بسیار خوبی به دست خواهید آورد. بدون شک این تجارت بسیار سودآور است و فقط نیاز به سرمایه و مهارت ها دارد. اگر یک مکانیک ماهر خودرو هستید و میخواهید رئیس خود باشید، می توانید به فکر مکانی برای ارائه خدمات خودرو یا مکانیکی باشید. تنها کاری که باید برای جذب مشتری انجام دهید این است مغازه خود را در مکانی  راه اندازی کنید که به راحتی قابل دسترس باشد. این نوع کسب و کار سود زیادی برای مالک آن دارد، مخصوصا اگر حرفه خود را به نحو احسن انجام دهند.

اقتصاد نفت محور نروژ

نروژ برای تامین مالی سیستم رفاهی گسترده کشور و رشد اقتصادی خود، به شدت به نفت دریای شمال متکی است. بر خلاف عملیات نفت و گاز بسیاری از همسایگان خود، نروژ عمدتاً توسط نهادهای دولتی یا شبه دولتی کنترل می‌شود. البته باید توجه داشت که رشد صنعت نفت از دهه 1970 منجر به کندی در بسیاری از بخش‌های دیگر اقتصادی شده است.

رشد صنعت نفت کشور نروژ را در برابر بسیاری از رکودهای اقتصادی از دوران صنعتی محافظت کرده است؛ اما در نهایت این کشور را به یکی از گران‌ترین کشورهای جهان برای زندگی تبدیل کرده و نگرانی‌هایی را در مورد گره خوردن بیش از حد نیروی کار آن به نفت ایجاد کرده است. افت بازار نفت می‌تواند مشکلات قابل توجهی برای کشور ایجاد کند. بر اساس تمامی موارد گفته شده، می‌توانید نتیجه بگیرید که صنعت نفت گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری دارایی شما است.

سرمایه گذاری در نروژ با ETF

صندوق‌های قابل معامله در بورس یا (“ETF”)، با آسان کردن دسترسی به سبد متنوعی از اوراق بهادار در چندین صنعت مختلف، ساده‌ترین راه را برای سرمایه‌گذاران برای قرار گرفتن در معرض شرکت‌های نروژی نشان می‌دهند. ETFها هزینه مدیریت نسبتا پایینی دارند و سرمایه‌گذاران را قادر می‌سازند تا در معرض بازاری گسترده قرار بگیرند. این روش سرمایه‌گذاری نیز درست مانند دیگر روش‌ها، ریسک از دست دادن سرمایه فرد را به همراه دارد.

محبوب‌ترین ETF نروژی، با نسبت هزینه 0.56 درصد، Global X FTSE Nordic Region ETF (NYSE: GXF) است که با نسبت هزینه آن شاخص FTSE Norway 30 را دنبال می‌کند که بزرگترین شرکت‌های کشور را در بر می‌گیرد. این شرکت با خالص دارایی‌های 28 میلیون دلاری، عمدتاً شرکت‌های نفت و گاز از جمله “Novo Nordisk A/S-B”، “Vesta Wind Systems A/S و Orsted A/S” را در اختیار دارد. همچنین این شرکت، بزرگترین هلدینگ Novo Nordisk است که تا 10 فوریه 2021 حدود 14.15 درصد از دارایی‌ها را به خود اختصاص داده بود.

شرایط سرمایه گذاری در املاک و خرید ملک

شرایط سرمایه گذاری در املاک و خرید ملک

هیچ محدودیتی برای خرید ملک از سوی خارجیان در نروژ وجود ندارد. پس اگر قصد ماندن در نروژ را برای مدتی دارید، پیشنهاد می‌کنیم که برای تجربه‌ی تجارتی خوب، ملکی را خریداری کنید. ارزش ملک در دهه گذشته به طور پیوسته افزایش یافته و انتظار نمی‌رود که سقوط قیمت‌ها را در آینده داشته باشیم. در طول بحران سال 2008، تلنگری به قیمت‌ها زده شد، اما مجدد، قیمت ها به عقب برگشتند. با این هزینه‌های بالای اجاره و رهن، البته در صورتی که استطاعت مالی دارید عاقلانه است که خود، ملکی را خریداری کنید.

معمولا افراد برای خرید ملک، وامی را تحت عنوان وام مسکن می‌گیرند که در مدت 15 تا 20 سال باید بازپرداخت شود. اگر در گرفتن وام از بانک با مشکل مواجه شوید، می توانید از وام شهرداری اداره مسکن در هر محله استفاده کنید. بانک مسکن، مرکز ارایه‌ی وام، کمک‌های مالی و راهنمایی در مورد خرید ملک در نروژ است. آن‌ها همچنین خریداران را از طرح‌های جدید مطلع می کنند.

در اسلو مالیات دارایی وجود ندارد، هرچند برای هر فروش تقریبا 2.5 درصد مالیات انتقالی به عنوان هزینه سند باید پرداخت شود. علاوه بر این، به طور معمول بلافاصله بعد از اینکه فروش به طور کامل انجام شد حق حبس مال روی ملک گذاشته می‌شود. هنگامی که مالکیت ملک به طور رسمی منتقل شود، این حق حبس مال نیز از روی ملک برداشته می‌شود.

معمولا 20 درصد قیمت ملک باید به عنوان پیش قسط پرداخت شود. نرخ سود بسته به اینکه چقدر به عنوان پیش قسط در نظر گرفته شده است، تغییر خواهد کرد. جوانانی که مسکن اولی هستند می‌توانند وام مسکن با نرخ سود پایین تری دریافت کنند. هزینه های اضافی دیگری نیز وجود دارد که با توجه به نوع ملک متفاوت است. برای اطلاع از این هزینه‌ها برای ملک مورد نظر خود، میتوانید از نمایندگی املاک و مستغلات سوال کنید.

خانه ها یا ویلاهایی که افراد برای سپری کردن تعطیلات خود خریداری می‌کنند مشمول مالیات سالانه 2.5 درصدی از ارزش  افزوده‌ی املاک می‌شود. اگر ملک به طور انحصاری برای اجاره دادن به افراد استفاده شود، در واقع کسب و کار محسوب شده و مالیاتی با نرخ 28 درصدی اخذ می‌گردد. اگر به فروش برسد، و بیش از پنج سال در اختیار صاحب خانه باشد، سود آن مالیاتی را شامل نخواهد شد. باید بدانید که تنها با خرید ملکی در نروژ نمی توانید مجوز اقامت دائم بگیرید.

کمترین مبلغ سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت

کمترین مبلغ سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت

نروژ یک کشور پیشرفته در شمال اروپا است، یک کشور پر جمعیت با اقتصاد سالم. نروژ جزء منطقه شنگن است ولی عضو کشورهای شهروندی اتحادیه اروپا نیست. نروژ به ویزای طلایی و ویزا از طریق سرمایه گذاری مجوز می دهد، معیار سرمایه گذاری براید دریافت ویزای از طریق سرمایه گذاری 100 هزار یورو است. سرمایه گذاری تنها در شرکت‌های نفت و گاز و یا شرکت‌های IT مجاز است.

دریافت ویزا سرمایه گذاری از طریق شرکت‌های مهاجری بهترین راه برای مهاجرت به نروژ است، البته در صورتی که توانایی مالی داشته باشید. نروژ یک کشور پیشرفته است و زندگی در آن جا یک زندگی ایده‌آل است. وقتی که از شرکت مهاجرتی مشاوره میگیرید هیچ نگرانی در این مورد کم و کسری وجود ندارد. اطلاعات کامل توسط شرکت‌های مهاجرتی  فراهم شده است و این مسئله مهاجرت به نروژ را ساده کرده است. سرمایه گذاری مالی:

 • حداقل میزان سرمایه گذاری: 100 هزار یورو(تقریبا 112 هزار دلار)
 • مدت زمان اجرا : 1 ماه
 • مجوز اقامت : بعد از 3 سال زندگی مداوم
 • شهروندی نروژ : بعد از 7 سال زندگی

مزایا و معایب

مزایای اصلی سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی (FDI) نروژ، اقتصاد بسیار قوی و چشم انداز‌های بسیاری برای توسعه دارد. به عنوان مثال، بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات بسیار توسعه یافته است. بخش عمومی نیز به خوبی سازمان یافته (سرمایه ای مستقل در منابع مازاد وجود دارد که در هر زمانی می‌تواند در اقتصاد دخالت کند) و زیرساخت های کشور دارای کیفیت بالایی است.

نیروی کار بسیار ماهر، چند زبانگی و بالاترین قدرت خرید در جهان از دیگر نقاط مثبت نروژ است. همانطور که می توان از جایگاه هشتم آن در رتبه بندی بانک جهانی در بین کشورهایی که تجارت در آن‌ها آسان تر است (انجام تجارت نروژ 2018) فهمید، محیط کسب و کار در نروژ بسیار مثبت و پایدار است. بخش بانکی و مالی و همچنین چارچوب مالی و قانونی نیز بسیار قوی هستند. محیط سیاسی کشور دموکراتیک، سالم و شفاف است.

در نتیجه، حتی اگر بازار داخلی کوچک باشد (بدهی بیش از حد خانوارها و جمعیت کوچک)، نروژ پایگاه جالبی برای اجرای آزمایشی محصولات پرهزینه‌ی نوآورانه و همچنین برای صادرات به بازارهای کشورهای شمال اروپا، دریای بالتیک و روسیه غربی است. یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری در نروژ، امکان تحصیل در نروژ برای فرد متقاضی و افراد خانواده او است.

معایب سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) در نروژ:

اقتصاد نروژ به طور کلی بسیار متنوع نیست و بسیار تحت تاثیر قیمت نفت است و در حال حاضر کشور از اوج تولید خود نیز فراتر رفته است (حتی اگر منابع جدیدی کشف شده باشد). همانند هر اقتصاد بین المللی باز دیگری، اقتصاد نروژ نیز نسبت به وضعیت اقتصادی رقیبان اصلی اقتصادی خود بسیار آسیب پذیر است و هنوز پیش بینی تأثیر خارج شدن از انگلیس در آینده (بزرگترین بازار صادرات نروژ است) بر اقتصاد آن سخت است.

ریسک‌ها و خطرات

اقتصاد قوی نروژ نشان دهنده راه بسیار خوبی برای سرمایه گذاران بین المللی برای تنوع بخشیدن به پرتفوی خود است. اما با توجه به قرار گرفتن در معرض شدید صنعت نفت و گاز، سرمایه گذاران باید بدانند که کاهش قیمت نفت خام یا سطح تولید ممکن است به چرخش نزولی در اقتصاد نروژ منجر شود. سرمایه گذاران باید به دقت این مواجهه را در هنگام ترکیب ADR ها یا ETF های نروژی در سبد سرمایه گذاری کلی خود در نظر بگیرند.

با توجه به انزوای جغرافیایی برخی مناطق خاص کشور، هزینه حمل و نقل، تدارکات و ساخت زیربنای مخابراتی بسیار زیاد است. کشور، قوانین کار بسیار سخت گیرانه‌ای را تنظیم کرده که موجب دستمزد بالای نیروی کار در کشور شده است. نروژ چگونه کشوری است؟ اطلاعات تکمیلی در خصوص این سوال را می توانید از مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) به صورت تلفنی و رایگان دریافت کنید.

سوالات متداول در مورد اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری

علاقمندان می‌توانند پاسخ سوالات خود را در این زمینه، در بخش زیر بیابند.

تحت چه شرایطی متقاضی واجد شرایط دریافت اقامت در نروژمی‌شود؟

 • متقاضی باید حداقل 3 سال متوالی جزو ساکنین نروژ باشد.
 • متقاضی باید تحصیلات خود را در زبان نروژی و مطالعات اجتماعی تکمیل کند.
 • اخذ مجوز حل و فصل مستلزم آن است که متقاضی نه تنها در نروژ ساکن باشد، بلکه برای کار در نروژ به طور نامحدود مجاز باشد.
 • اجازه اقامت دائم متقاضی را در برابر اخراج محافظت می‌کند.
 • مجوز برای مدت 2 سال صادر می‌شود.

چه کسی مجاز به اقامت طولانی مدت نروژ است؟

ملیت های اتحادیه اروپا / EEA و EFTA همه واجد شرایط درخواست مجوز اقامت در نروژ هستند که در آن می خواهند در مدت بیش از 3 ماه در نروژ باقی بمانند.

نروژ چه مزایای برای سرمایه گذاران در نظر می‌گیرد؟

دولت در نروژ موضع باز در مقابل FDI را حفظ می‌کند. نروژ مزایای قابل توجه مالیاتی را برای سرمایه گذاران (چه خارجی یا نروژی) ارائه می دهد، اما بعضی از مزایا، مانند کمک های اجتماعی کمتر، نرخ مالیات پایین و کسرهای اضافی برای افراد برای سرمایه گذاری هایی که در مناطق کمتر ساکن شمال نروژ صورت می‌گیرد، اعمال می‌شود.

الزامات ویزا اقامت موقت نروژچیست؟

 • متقاضی باید ثابت کند که منابع مالی کافی برای پوشش هزینه های زندگی خود در نروژ برای مدت اقامت خود دارند (اگرمتقاضی قصد ندارد در کشور کار کند یا خود کارمند باشد)
 • متقاضی باید گذرنامه معتبر با حداقل 3 ماه پس از بازگشت از نروژ داشته باشد

پس از چه مدت زندگی در نروژ فرد می‌تواند اقامت دائم این کشور را اخذ کند؟

اقامت دائم، پس از 3 سال زندگی مداوم

پس از چه مدت زندگی در نروژ فرد می‌تواند تابعیت نروژرا بگیرد؟

تابعیت نروژ، پس از 7 سال زندگی از طریق قبول تابعیت

حداقل سرمایه گذاری برای اجازه اقامت دائم نروژ چه قدر است؟

حداقل سرمایه گذاری 100،000 یورو (بدون محدودیت).

با سرمایه گذاری در چه حوزه هایی فرد متقاضی می‌تواند اقامت دائم نروژ را اخذ کند؟

سرمایه گذاری در یک شرکت جدید یا فعلی نروژی و ایجاد شغل در بخش هایی از قبیل مراکز IT، حمل و نقل، نفت و گاز، انرژی سبز، غذاهای دریایی و بازرگانی دریایی و غیره.

عکس مورد نیاز برای درخواست ویزا تجاری – ویزا C نروژ چه ویزگی هایی باید داشته باشد؟

2 عکس باید ضمیمه شده باشد؛ عکس باید از فرمت گذرنامه باشد – یک عکس کلی که به تازگی با یک پس زمینه روشن ثبت شده است.

شرایط اخذ پاسپورت نروژ از طریق سرمایه گذاری چیست؟

 • شما باید هویت خود را مستند سازی یا روشن کنید.
 • شما باید در نروژ ساکن باشید و قصد ادامه زندگی در اینجا را دارید.
 • شما باید 300 ساعت ادبیات را در زبان نروژی تکمیل کنید یا بتوانید مهارت های کافی در نروژی یا سامی را ثبت کنید.
 • شما نباید به جرم جنایی محکوم شده باشید یا دستور داده شده که تحت درمان و مراقبت روانپزشکی اعمال شوید (نیاز به رفتار خوب)
 • طبق قانون نروژی، داشتن تابعیت دوگانه مجاز نیست. بنابراین فردی که برای شهروندی نروژی درخواست می‌کند، باید سابقۀ شهروندی خود را حذف کند.

آیا قوانین و شرایط اخذ شهروندی نروژ برای افراد با محدوده سنی متفاوت یکسان است؟

قوانین جداگانه برای کودکان زیر 12 سال و افراد بالای 55 سال که برای شهروندی نروژی درخواست می شوند، اعمال می‌شود. افرادی که پیش از رسیدن به سن 18 سالگی به نروژ آمدند باید طی هفت سال گذشته در اینجا به مدت 5 سال زندگی کنند.

5/5 - (2 امتیاز)

2 دیدگاه برای “سرمایه گذاری در نروژ

 1. فرناز گفت:

  با سلام و سپاس از مطلب بسیار مفیدی که به اشتراک گذاشتید
  آیا می توان به صورت مشترکا( خواهر و برادر -هر دو مجرد) سرمایه گذاری کنند، به جهت اینکه هر دو بتوانند اقامت بگیرند؟ مثلا سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   بله، بعضی از کشور ها مانند لهستان این امکان را ایجاد کرده است. شما می توانید برای دریافت اطلاعات جزییات با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *