ادامه تحصیل در نروژ

ادامه تحصیل در نروژ یک سری تجربیات تحصیلی و دانشجویی خاصی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد و موسسات آموزش عالی این کشور نیز دانشجویان بسیار خبره ای را به دنیای علم و کار وارد می کند. بین المللی بودن سیستم آموزشی این کشور یکی از برترین خصوصیات تحصیل در این کشور است و دانشگاه های این کشور تمامی توان خود را بگار گرفته اند تا بتوانند خدماتی عالی را به دانشجویان بین المللی این کشور ارائه دهند. حدود 15000 دانشجوی بین المللی در موسسات آموزش عالی این کشور ثبت نام کرده و مشغول تحصیل هستند. هرساله دانشجویان متعددی جهت ادامه تحصیل در رشته های متفاوت در تمامی مقاطع تحصیلی جهت تحصیل در این کشور درخواست می دهند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط ادامه تحصیل در نروژ

با توجه به کیفیت بالای تحصیل و انعطاف پذیری سیستم آموزشی این کشور، نروژ می تواند یکی از برترین مقاصد جهت تحصیل باشد.از دوره های فنی حرفه ای گرفته تا تحصیل در تمامی مقاطع شرایطی را برای دانشجویان فراهم کرده تا به اهداف تحصیلی خود برسند. البته جو صمیمی مابین دانشجویان، دانشگاه و اساتید و همچنین هزینه تحصیلی پایین و به علاوه تجهیزات اینترنتی رایگان از جمله شرایطی است که تحصیل در این کشور و در دانشگاه های ان را جذاب می کند.

در گوشه شمالی این دنیای پهناور یک دنیای کوچکی وجود دارد که می توان در آن علاوه بر تحصیل از دنیای بیرونی خود لذت برد و تجربیات لذت بخشی را در تمامی فصول تجربه کرد. در این دنیای کوچک می توان درخشندگی، آفتاب نیمه شب، کوه ها ، هزاران مناظر غیرطبیعی، آب های تمیز، هوای آزاد، اسکی، کوه نوردی و غیره را دید و تجربه کرد.

به عنوان یک دانشجو در این دنیای کوچک، مطمئناً زمان کافی برای لذت بردن از تمامی این زیبایی ها در دسترس نخواهید داشت.

هزینه و شهریه ادامه تحصیل نروژ

امکان تحصیل رایگان در نروژ در دانشگاه های دولتی وجود دارد، اما هر ترم یک هزینه کاملاً جزعی معادل 50 یورو به عنوان شهریه ثابت به اتحادیه دانشجویی پرداخت می گردد. ارائه این هزینه مزایای فراوانی دارد ازجمله تامین خورد و خوراک، هزینه حمل و نقل دانشجویی و بقیه تسهیلاتی که حین تحصیل مورد نیاز دانشجو می باشد.

بورسیه تحصیلی نروژ

جهت دریافت بورسیه تحصیلی نروژ حتماً باید شهروند و بومی این کشور باشید تا بتوانید از هزینه تحصیلی آن استفاده کنید.

شهروندان خارجی جهت دریافت کمک مالی، آن هم برای موارد ضروری می توانند از طریق LANEKASSEN در خواست دهند.

اجازه اقامت تحصیل در نروژ

شهروندان کشورهای حوزه شینگن می توانند بصورت آنلاین بواسطه سایت UDI Application Portal, درخواست پذیرش دانشگاه های نروژ را بدهند اما شهروندان دیگر کشورها حتما باید جهت پذیرش به سفارت نوروژ در آن کشور و یا کشورهای نزدیک مراجعه کنند. لطفا با مامور سفارت مشورت کنید و بپرسید کدام شیوه جهت درخواست پذیرش موثر تر و بهتر است.

یکی از شرایط ادامه تحصیل در نروژ اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور ارائه تمکن مالی به مبلغ 97850 برای تامین یک سال زندگی می باشد. علاوه براین هزینه 32000 یورو نیز بابت هزینه اولیه تحصیل الزامی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نروژ و شرایط دیگر مهاجرت و اخذ اقامت این کشور می توانید با کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *