نروژ دارای رشته کوه های بلند، خط ساحلی خلیج ها، دریاهای تاریخی، زندگی ساحلی منحصر به فردخود، وجود نور خورشید در نیمه شب در طول ماه های تابستانی، و عملکرد درخشان در المپیک زمستانی شناخته شده است. مهاجرت تحصیلی به این کشور یک انتخاب مناسب برای تحصیل بین المللی می باشد، این کشور دارای دانشگاه های عالی جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نروژ و دارای رنکینگ جهانی Rankings® دانشگاه های جهان QS 2016/17 می باشد.

ثروت بالای این کشور ناشی از منابع نفت و گاز دریایی می باشد، نروژ چهارم و بالاترین درآمد سرانه در جهان را دارد و یکی از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان را دارا می باشد. این کشور عضو سازمان های بین المللی، از جمله سازمان ملل متحد، ناتو، شورای اروپا و شورای نوردیک، سازمان تجارت جهانی و OECD می باشد. این کشور بخشی از منطقه شنگن است، و روابط نزدیک خود را با آمریکا و اتحادیه اروپا (EU) تاکنون حفظ کرده است.

یکی از راه­های مهاجرت به نروژ اقدام از طریق مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت از طریق تحصیل است. این روش در کنار روش­های دیگر مهاجرت مثل اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت از طریق کار به این کشور می­باشد. در همه روش­های فوق شخص پس از مهاجرت به این کشور باید نسبت به اخذ اقامت و نهایتا تابعیت یا شهروندی نروژ اقدام نماید. مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نروژ

اگر نگران سرما و یخبندان در این کشور هستید، نگران شما بی مورد است! جریان گرم خلیج نروژ سبب می شوند تا درجه حرارت زیاد کاهش نیابد. درجه حرارت بنادر در زمستانها باعث می شود دمای این کشور به ندرت به زیر  C 4- (F24.8) برسد در پایتخت این کشور شهر اسلو، سرمایه گذاری تقریبا راحت می باشد.

آموزش عالی در نروژ است ترکبی از هر دو دانشگاه دولتی و خصوصی جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نروژ می باشد. تحصیلات تخصصی، جامع و عمدتا در طیف وسیعی از رشته ها  و افراد گسترش یافته است و بیشتر بر روی مشاغل حرفه ای متمرکز شده است.

موسسه مهاجرت به نروژ برگزیده اصطهباناتی با داشتن وکیل مهاجرت به نروژ میتوانند به شما در اخذ پذیرش تحصیل از دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در نروژ مورد تایید وزارت علوم ایران برای افرادی که تمایل به تحصیل پزشکی نروژ دارند کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به نروژ به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایند.

بسیاری افراد جهت مهاجرت به نروژ معمولا از طریق تحصیل اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار و سرمایه گذاری نیز وجود دارند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نروژ

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی نروژ مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران

در تاریخ مهر و آبان سال 1395 لیست جدید دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت تغییر یافت و لیست جدید برای ورودی های سال های 2018-2017 به شرح زیر است؛

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی نروژ مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران

آموزش و شرایط تحصیل پزشکی نروژ

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نروژ کمک می کند تا روش های جدید و هیجان انگیز علم روز را بیاموزید. شما می توانید در رشته های انتخابی خود تخصص را نیز دریافت کنید. کلاس ها معمولا از تعداد پایین دانشجو تشکیل شده است. خلوت بودن کلاس ها به دانشجو کمک می کند دانش بیشتری را بیاموزد. پس از تحصیل 18 ماه کارآموزی برای به دست آوردن مدرک پزشکی لازم است. برنامه تحصیل پزشکی به صورت 6 ساله می باشد، پس از گذراندن تمامی واحد ها و کسب امتیازات لازم دانشجو واجد شرایط اخذ مدرک تحصیلی میگردد و پس از آن قادر است به کار در بیمارستان ها در سراسر دنیا بپردازد. در نروژ کالج های اختصاصی برای ورود به دانشکده های پزشکی و آماده سازی دانشجویان وجود دارد.

ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های نروژ با یکدیگر متفاوت باشند. مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزانی که سنین آنها کمتر از 18 سال یا سن دانشگاه می باشد موجود است. تحصیل در نروژ بدون مدرک زبان ممکن نیست ، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نروژ در این کشور به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه ها مقدور است. شرایط تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. زبان تحصیل در این کشور به زبان نروژی و انگلیسی می باشد.

شرایط و آموزش تحصیل دندانپزشکی در نروژ

دانشجویان دندانپزشکی در نروژ به تحصیل در رابطه با حفره دهان و تشخیص، پیشگیری و درمان بیماری های دهان و دندان می پردازند. تخصص دندانپزشکی شامل دروس بهداشت دندانپزشکی، دندانپزشکی کودکان، رادیولوژی و جراحی فک و صورت ، پروتزهای دندانی پریودنتیکس، ارتودنسی، کاشت دندان، زیبایی شناسی دندان و … می باشد.

در دوره های آموزشی دندانپزشکی دانشجویان در مورد: سر و آناتومی گردن، روشها و وسایل جراحی، مورفولوژی دندان، لمینیت های دندانی، جراحی ایمپلنت دندان ، حساسیت دهانی، دندانپزشکی قانونی، بیومواد و ارگونومی در بیماری های دهان آموزش می بینند. دانشجویان نیز این فرصت را دارند در برنامه های خاص ارائه شده در رابطه با مراقبت ها دندان تحت نظارت مستقیم دندانپزشکان حرفه ای شرکت کنند. فارغ التحصیلان دندانپزشکی مهارت های زیر را داشته باشند: مهارت در راهنمایی بیمار، حافظه بصری خوب، مهارت حل مسأله و تشخیص بیماری های دهان و دندان، انتخاب بهترین روش درمان و …

فارغ التحصیلان می توانند در کلینیک های خصوصی و یا بیمارستان کار کنند را و در زمینه های تشخیص بیماری، بهبود زیبایی، تکمیل گزینه های درمان دهان، آموزش عمومی و بهداشت به کار بپردازند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نروژ به زبان انگلیسی

دانشجویانی که خواهان تحصیل در نروژ به زبان انگلیسی هستند می توانند در بیش از 200 برنامه کارشناسی ارشد زبان انگلیسی شرکت کنند،  بسیاری از رشته ها به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی نیز تدریس میگردند. به عنوان مثال، برنامه های زبان انگلیسی در دانشگاه اسلو شامل زمینه های علوم انسانی، علوم اجتماعی، حقوق، الهیات، ریاضی و علوم طبیعی، آموزش و پرورش، پزشکی، دندانپزشکی، انرژی، توسعه، مطالعات جنسیتی و نروژی برای تحصیل وجود دارند.

شهریه و بورسیه تحصیلی و هزینه های زندگی در نروژ

آموزش و پرورش عمومی در نروژ برای هر دانشجوی بومی و بین المللی رایگان است، وزارت آموزش و پژوهش نروژ مسئول هزینه های کلی آموزش افراد است. شما ممکن است لازم باشد هزینه اندکی برای هر ترم پرداخت کنید، به طور معمول این هزینه حدود  NOK300-600 (US 35-71برای هر ترم می باشد که این هزینه برای رفاه خود دانشجو دریافت میگردد، این خدمات عبارتند از دسترسی به خدمات بهداشتی، مشاوره و امکانات ورزشی، کارت دانشجویی رسمی و هزینه حمل و نقل عمومی می باشد البته قیمت بلیط ها و برنامه های فرهنگی برای دانشجویان پایین تر می باشد. دانشگاه های خصوصی در نروژ دارای شهریه به نسبت بالایی می باشند.

دقت کنید قبل از مهاجرت بایستی اطلاعات لازم در رابطه با مبلغ تمکن یا ساپورت مالی سفارت را به دست آورید. و همچنین به علت اینکه یکی از موارد بسیار مهم در امر مهاجرت هزینه می باشد از قبل از هزینه زندگی دانشجویی درنروژ مطلع گردید.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های نروژ معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های نروژ  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان درنروژ برای شما امکان پذیر میگردد. معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در نروژ در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند. سطح علمی دانشگاه های نروژ با یکدیگر متفاوت می باشد حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود رتبه این دانشگاه در سال جاری را بیابید.

به خاطر داشته باشید که هزینه های زندگی در نروژ به طور قابل توجهی بالاتر از بسیاری از کشورهای دیگر می باشد، و برای پوشش هزینه هایی نظیر خوابگاه یا اقامتگاه، کتاب، غذا و بلیط یا به طور کلی هزینه های زندگی هزینه های زیادی دانشجو باید صرف کند. اگر شما نیاز به کمک مالی، بورس های تحصیلی مختلف و فرصت های مطالعاتی و وام دانشجویی دارید این امکانات برای دانشجویان محلی و بین المللی وجود دارد. مطمئن شوید که بودجه کافی برای تحصیل در نروژ را قبل از سفر در دسترس دارید.

کار دانشجویی همزمان با تحصیل پزشکی و دندان پزشکی نروژ

امکان کار پاره وقت در کنار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نروژ وجود دارد، دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا برای کار پاره وقت در این کشور نیاز به یک مجوز کار دارند، و باید برای کار در یک موسسه اجازه کار دریافت کنند و تضمین کنند که کار بر روی تحصیلات آنها تاثیر نمی گذارد، و همچنین دارای پیشنهاد کار از کارفرما باشند. دانشجویان اتحادیه اروپا برای کار نیاز به اجازه کار ندارند، همراه با اجازه کار اجازه اقامت نیز به افراد اعطا می گردد. در هر دو مورد، دانشجویان مجاز هستند تا 20 ساعت در هفته در طول مدت زمان اقامت خود به کار در این کشور بپردازند.

الزامات ورود و ویزای تحصیلی نروژ

دانش آموزان برای درخواست پذیرش در نروژ نیاز است مدرک خود را به این زبان ترجمه کنند. نمرات دانشجو باید برای اخذ پذیرش مناسب باشد. برای ثبت نام در دانشکده پزشکی، نیاز است دانشجو در یک آزمون قبل از ورود به دانشگاه شرکت کنند و نیاز است دانشجو امتیاز کافی در دروس ریاضیات و علوم را کسب کند. علاوه بر این نیاز است دانشجو برگ معاینات پزشکی خود را در هنگام مصاحبه شفاهی همراه داشته باشد. دانشجویان متقاضی کارشناسی ارشد نیاز است دوره کارشناسی خود را با موفقیت طی کرده و مدرک تحصیلی خود را اخذ کرده باشند. البته مدارک مورد نیاز از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های نروژ بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی نروژ معمولا بالا می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای نروژ

دانش آموزان نیاز است الزاما مدارک خود را به زبان نروژی ترجمه کرده باشد و اصل و گواهی آنها را برای اخذ پذیرش همراه داشته باشد. دانشجو بایستی یک گذرنامه و پاسپورت معتبر داشته باشد. برای به دست آوردن اجازه اقامت دانشجویی، به صورت اجباری باید اسناد لازم را ارسال کند. نامه پذیرش از موسسه ای که شما در آن ثبت نام کرده اید بسیار مهم است. نمودار پیشرفت شما در دانشگاه ضروری است. یک سند که نشان دهد شما محلی بری اقامت و درآمد کافی برای تمکن مالی خود دارید ضروی می باشد. اجازه اقامت است به این شرط اعطا میگردد که دانشجو پس از اتمام دوره تحصیلی خود به این کشور باز گردد.

تحصیل در دانشگاه هایی با شهریه رایگان پزشکی در نروژ

نروژ به دلیل آموزش و پرورش با کیفیت بالا یک مقصد مطالعاتی بسیار محبوب برای دانشجویان بین المللی است. به طور کلی، دانشگاه های دولتی نروژ و کالج دانشگاه ایالتی شهریه ای برای تحصیل از دانشجویان بومی و خارجی دریافت نمیکند و هزینه تحصیل این افراد را با مالیات دریافت میکند.

مطالعه و بورس های تحصیلی چه برای  دانشجویان بومی و چه دانشجویان خارجی در دسترس می باشد. بخش آموزش عالی نروژ شامل هشت دانشگاه، نهادهای دانشگاهی تخصصی، 20 کالج دانشگاه ایالتی، دو دانشکده ی ملی هنر و 16 کالج  خصوصی می باشد.

علاقه مندان به تحصیل در نروژ برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی به صورت تضمینی در این کشور می توانند با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) از بهترین موسسات اعزام دانشجو کشور به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل در نروژ را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در نروژ بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

در نهایت موسسه حقوقی اعزام دانشجو به نروژ برگزیده اصطهباناتی از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

34 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نروژ

 1. Avatar امین گفت:

  هزینه زندگی در نروژ در سال تقریبا چقدر است ؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   به طور متوسط هزینه زندگی در ماه بین 600 تا 800 یورو ست.

 2. Avatar امین گفت:

  ببخشید با کار دانشجویی در نروژ تقریبا میشه چقدر درامد داشت در ماه ؟؟؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   اجازه کار در مقاطع مختلف متفاوت است.
   به عنوان مثال در کارشناسی اجازه کار 20 ساعت در هفته وجود دارد.عموما دستمزد در هر ساعت بیش از 10 یورو می باشد.

 3. Avatar اشكان گفت:

  سلام من ١٦ سال دارم و كلاس يازدهم را تمام كردم و مي خواهم در يكي از مدارس نروژ تحصيل كنم مي خواستم بدونم مي تونم ايا و هزينه ان چقدر مي باشد و چند سال بايد مدرسه در نروژ برم؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   سفارت نروژ بسیار سخت ویزا می دهد و معمولا درخواست های تحصیل کمتر از دکتری را ریجکت می کند، مگر پشتیبانی مالی و خانوادگی در این کشور برای شخص وجود داشته باشد.

 4. Avatar رضا گفت:

  سلام آیا برا تحصیل شرط سنی هم وجود دارد

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای تحصیل در نروژ محدودیت سنی اعمال نمی شود، اما اخذ ویزا از سفارت نروژ در مقاطع کمتر از دکتری بسیار دشوار است.

 5. Avatar رضا گفت:

  سلام
  من یک دانش اموز پشت کنکوری هستم و خواستم بدونم که چطور در یکی از دانشگاه های نروژ محصل بشم و پزشکی بخونم
  با چه نمراتی
  و اینکه بهترین راه و راحت ترین راه برای ورود به دانشگاه های عالی این کشور چیه

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   به طور کلی تحصیل رشته های پزشکی در کشور نروژ کار آسانی نیست و پیشنهاد می کنیم که کشور دیگری را انتخاب کنید.
   اما اگر از شرایط اطلاع دارید و میخواهید اقدام کنید، مشاورین ما روند کامل را به صورت مرحله به مرحله به شما توضیح خواهند داد.

 6. Avatar محمد گفت:

  سلام برای بورسیه شدن و تحصیل رایگان در کشور های خارجی که ان دانشگاه هم مورد تایید وزارت بهداشت باشد چه باید کرد
  چه چیز هایی مشروط است

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اگر در مقطع لیسانس بخواهید که تحصیل کنید، بهتر است بدانید که ارائه بورس تحصیلی معمولا در سطوح ارشد و بالاتر انجام میشود و شانس بورسیه برای لیسانس پایین است.
   می توانید مدارک خود را + ریز نمرات آخرین سال تحصیلی برای ما ارسال کنید تا امکان سنجی های لازم بررسی شده و به شما اطلاع دهیم.

 7. Avatar حمید محمد سلیمانی گفت:

  سلام من 36 سال دارم ازنظر مالی مشکلی ندارم برای رشته دندانپزشکی می تونم اقدام کنم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به سنتون، انتخاب ها اندکی محدود است و ما بر همین اساس کشور هایی را مثل روسیه، ترکیه، گرجستان را پیشنهاد می کنیم.

 8. Avatar امیر محمدی گفت:

  باسلام و خسته نباشید. در کدام کشور میتوان به صورت رایگان دندانپزشکی خواند. پیش دانشگاهی ریاضی دارم. با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تحصیل در کشور آلمان رایگان است و یا فرانسه هزینه های پایینی را برای تحصیل در نظر گرفته است اما همه این گزینه ها بستگی به شرایط و مدارک شما دارد که آیا می توانید پیشنیاز هارا رفع کنید یا خیر.
   پیشنهاد می کنم تا خلاصه ای از مدارک خود را برای کارشناسان ما ارسال کنید.

 9. Avatar فاطمه گفت:

  سلام . خسته نباشید . ببخشید برای تحصیل دندانپزشکی در نروژ باید نمره آیلتس چندباشه؟و قبولی و تعداد پذیرش دانشجو چجوریه؟
  من 24 سالمه و دیپلم علوم تجربی خوندم

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام و عرض ادب
   حداقل آیلتس ۶ لازم است. پذیرش نروژ برای دانشجویان خارجی خیلی کمه. و با توجه به سابقه تحصیلی پذیرش می کنند.

 10. Avatar سارا گفت:

  با عرض سلام. من سي و پنج سال دارم و در كانادا تحصيل مي كنم. خواهان تحصيل در رشته دامپزشكي در اروپا هستم. دامپزشكي را به علت اين انتخاب كردم كه برخلاف پزشكي و دندانپزشكي، براي بازگشت به كانادا نياز به امتحانات متعدد و رزيدنسي ندارد. امكان تحصيل در اروپا براي من در اين رشته وجود دارد؟ ترجيحا در كشوري كه ورود به دانشگاه در انجا آسانتر و زبانشان انگليسي باشد. ممنون مي شوم راهنمايي كنيد.

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   اطلاعاتی که راجع به خودتون بیان کردید کافی نیست، با توجه به سن شما باید برای کشوری اقدام کنید که محدودیت سن نداشته باشدمثل سوئد، راجع به زبان هم می توانید کشوری انتخاب کنید که زبان تحصیل انگلیسی باشد.

  2. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   اطلاعاتی که راجع به خودتون بیان کردید کافی نیست، با توجه به سن شما باید برای کشوری اقدام کنید که محدودیت سن نداشته باشدمثل سوئد، راجع به زبان هم می توانید کشوری انتخاب کنید که زبان تحصیل انگلیسی باشد.

 11. Avatar سارا گفت:

  سلام. من سي و پنج سال سن دارم و خواهان تحصيل در رشته دامپزشكي هستم. چه كشوري را به من پيشنهاد مي كنيد كه بتوانم بعد از چند ترم به ايران برگردم و ادامه تحصيل را در ايرن بدهم؟ از لطف شما ممنونم

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   اول اینکه شما باید کشوری را انتخاب کنید که محدودیت سنی نداشته باشید، مثل سوئد
   نکته دوم اینکه انتقالی به ایران کنسل شده است.

 12. Avatar سامان گفت:

  سلام وقت بخیر،من دانشجو ترم 3 زمین شناسی هستم 20 سالمه ومی خواستم پزشکی بخونم،امکان این امر تو نروژ میسره؟
  باتوجه به شرایطم چه کشوری مناسبه؟
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام دانشگاه های این کشور برای افرادی چون شما، شرایطی را در نظر می گیرند که منجر به اخذ ویزا خواهد شد اما در نهایت بایستی آزمون هایی را شرکت کنید که تاییدیه ای بر واجد صلاحیت بودن شماست.

 13. Avatar محمد گفت:

  باسلام
  من پرستار هستم و می خوام برای تحصیل رایگان پزشکی در کشور نروژ اقدام کنم. یک مورد ثبت اختراع داخلی در زمینه تجهیزات پزشکی هم دارم. 25 سالمه و آیلتس 6.5 دارم. خواستم ببینم شانسی دارم یا خیر؟

  باتشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله شما در صورتی که بتوانید مدارک و مستندات خود را به خوبی و با پشتوانه و مستدل ارائه کنید، موفق خواهید شد تا پذیرش خود را بگیرید.
   اخذ پذیرش با بورسیه اکثرا در مقاطع ارشد و دکتری قابل انجام است.

 14. Avatar گلسا گفت:

  سلام من خانم و 21 سالمه و در رشته مهندسی بهداشت حرفه ای دانشگاه دولتی مشغول هستم و متاسفانه به آن علاقه ای ندارم وضع مالیم هم معمولیست وضعیت زبان انگلیسی خوب است خواهشمندم راهنمایی فرمایید چطور میتونم در دانشگاه های دولتی اروپا و مثلا نروژ پذیرش و رشته پزشکی یا پرستاری را ادامه دهم

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   هر کدام از کشورهای اروپایی شرایط خاصی دارد، البته نروژ برای مقاطع پایین شرایط خیلی سختی برای دانشجویان بین المللی دارد.
   پیشنهاد می کنم با مشاورین ما صحبت کنید و بهترین گزینه را با توجه به شرایط خودتون انتخاب کنید.

 15. Avatar مائده گفت:

  سلام من فوق دیپلم حسابداری دارم میخوام ببینم میتونم رشته پزشکی دانشگاه نروژ ثبت نام بدون آزمون کنم

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   خیر، متاسفانه شانس پذیرش در حد صفر است، برای کشورهای دیگر اقدام کنید.

 16. Avatar فاطمه گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  اگر معدل کل دیپلم 19/50 به بالا باشه و نمره آیلتس 7 داشته باشیم و اقدام کنیم برای اخذ پذیرش پزشکی مدت زمان گرفتن ویزا چه قدر طول می کشه؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   در صورت پذیرش دانشگاه، در مدت سه تا چهار ماه ویزا آماده می شود. ولی پذیرش دانشگاه های نروژ راحت نیست.

 17. Avatar سانا گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من ۱۸ سالمه و معدل دیپلم تجربیم بالای ۱۹ هست . نمره زبان آیلتس ۶ هم دارم . آیا برای اخذ پذیرش پزشکی در نروژ شانس دارم؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   با توجه به نحوه پذیرش دانشجو در نروژ و الویت بندی در مقاطع پایین، دانشجویان اینترنشنال شانس کمی برای پذیرش دارند، پیشنهاد می کنم مقطع پزشکی را برای کشورهای دیگر اقدام کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *