ایتالیا دارای موارد زیادی برای جذب گردشگران و دانشجویان بین‌المللی برای ورود به این کشور است. برخی از این موارد شامل چشم‌اندازهای متنوع، میراث فرهنگی و تاریخی فراوان، مکان‌های نمادین و تاریخی از جمله کولوسئوم رم و برج کج پیزا و غذاهای غیرقابل مقایسه با دیگر کشورها می‌باشند. این کشور دارای تاریخ قابل توجهی از اختراعات و اکتشافات می‌باشد. دانشگاه‌های ایتالیا جزو قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های اروپا می‌باشند. این مقاله به بررسی شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا می‌پردازد.

امروزه برای مهاجرت به ایتالیا روش‌های گوناگونی وجود دارد. روش‌هایی نظیر اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت از طریق کار؛ اما در بین آن‌ها روش مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت از طریق پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا جزو بهترین روش‌های مهاجرتی می‌باشد. در تمام این روش‌های مهاجرتی شخص می‌تواند در نهایت برای اخذ تابعیت و شهروندی ایتالیا خود اقدام نماید.

مطالب مرتبط:

تحصیل در ایتالیا

اخذ تابعیت و شهروندی ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

کشور ایتالیا

ایتالیا کشوری در جنوب اروپا است و از شبه جزیره ایتالیا و جزایر سیسیل و ساردنیا تشکیل شده است. این کشور 301.340 کیلومتر مربع مساحت دارد و جمعیت آن حدود 61 میلیون نفر است. این کشور از نظر جذب توریست و گردشگری مقام پنچم دارد و با کشورهای سوئیس، اتریش، فرانسه و اسلوانی همسایه است. کشور ایتالیا به خاطر شکل نقشه‌اش، به کشور چکمه معروف است. کشور ایتالیا 8094 شهرستان، 110 استان و 20 ناحیۀ اصلی و بزرگ دارد که از جمله آن ها ساردنیا، کامپانیا، توسکانا، ونتوو، پیه مونته، سیشیلیا، و لومباردیا است. از شهرهای مهم ایتالیا نیز میتوان از رم، میلان، ونیز، ناپل، ورونا، تورینو، فلورانس، پادوا، بلونیا، جنوا و پروجا نام برد.

شهر رم پایتحت کشور ایتالیا است که پرجمعیت‌ترین و بزرگ‌ترین شهر ایتالیا با دو میلیون و ششصد هزار نفر جمعیت محسوب می‌شود. از سال 2002 یورو واحد پول ایتالیا است. اگر می‌خواهید به کشور ایتالیا سفر کنید بهتر است پول نقد همراه خود داشته باشید چون اکثر افراد این کشور پول تنقد را به کارت اعتباری ترجیح می‌دهند. زبان رسمی این کشور ایتالیایی است که از زبان توسکانا ریشه گرفته و به مرور زمان تبدیل به زبان ایتالیایی امروزی شده است. هر منطقه در ایتالیا گویش محلی خود را دارد که طبق آخرین آمار 44 درصد کاملا ایتالیایی حرف می‌زنند و 51 درصد ایتالیایی را به همراه لهجه محلی حرف می‌زنند و 15 درصد فقط به زبان محلی صحبت می‌کنند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

ایتالیا همیشه مرکز فرهنگ و آموزش در اروپا بوده است. با توجه به موسسات و آکادمی‌های متعدد و معتبر در سراسر کشور ایتالیا، علاقه‌مندان زیادی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا وجود دارد. امروز چهار دانشگاه در ایتالیا برنامه‌های زبان انگلیسی در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌کند: دانشگاه ساپینزا در رم، دانشگاه پاویا، دانشگاه پادووا و دانشگاه تور ورگیت در رم. برخی از دانشگاه‌های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا دارای رتبه جهانی می‌باشند.

نه تنها تحصیل در ایتالیا و دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا یک فرصت عالی برای یادگیری است، بلکه فرصتی برای تجربه زندگی پر جنب و جوش ایتالیایی می‌باشد. این کشور دارای فرهنگ بسیار غنی می‌باشد.

شما می‌توانید برای کسب مشاوره رایگان تلفنی در زمینه شرایط اعزام دانشجو به ایتالیا به صورت تضمینی با مشاورین ما در دفاتر مشهد، اصفهان، تهران و شیراز تماس حاصل فرمائید. موسسه مهاجرت به ایتالیا برگزیده اصطهباناتی (توسعه‌گران مهر) با همراهی وکیل مهاجرت در تمامی مسیر مهاجرت شما می‌تواند در اخذ پذیرش از دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم ایران و وزارت بهداشت به متقاضیان کمک کند.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا

همانطور که گفته شد روش‌های زیادی برای مهاجرت به ایتالیا وجود دارد. روش‌هایی نظیر ویزای کار و سرمایه‌گذاری و … ؛ اما بسیاری افراد جهت مهاجرت به به این کشور معمولا از طریق تحصیل اقدام می‌کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت ایتالیا یا شهروندی می‌توانند اقدام کنند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌های ایتالیا بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه‌های خصوصی راحت‌تر از دانشگاه‌های دولتی است؛ اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه‌های خصوصی ایتالیا معمولا بالا می‌باشد. ممکن است در یک رشته خاص؛ اما در دانشگاه‌های مختلف دروس دانشگاه‌های ایتالیا با یکدیگر متفاوت باشند. مدرسه و مدارس نیز برای دانش‌آموزانی که سنین آن‌ها کم‌تر از 18 سال یا سن دانشگاه می‌باشد موجود است.

دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران

در زیر لیست کامل و جدید دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت برای ورودی‌های 2018-2017 نمایش داده شده است. این لیست ممکن است الان که شما در حال مطالعه آن هستید، تغییر کرده باشد. البته معمولاً با توجه به شرایط و رنکینگ دانشگاه‌های پزشکی ایتالیا، این لیست دست‌خوش تغییرات آن‌چنانی قرار نمی‌گیرد.

دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ایتالیا

این لیست در سال 2021 میلادی شامل دانشگاه میلان، دانشگاه الما مستر بلوگونیا، دانشگاه ساپینزا روم، دانشگاه پادوا، دانشگاه فلورانس، دانشگاه کاتولیکا دل ساکرو، دانشگاه نامل فدریکو، دانشگاه دی پاویا، دانشگاه تورین، دانشگاه پیزا، دانشگاه تور ورجتا رم، دانشگاه ویتا سالوت سن رافائل، دانشگاه آلدو مورو، دانشگاه میلان بیکوکا، دانشگاه جنوا، دانشگاه پروجیا، دانشگاه مودنا اند ریگو امیلیا، دانشگاه سی ینا، دانشگاه تریسته، دانشگاه باری، دانشگاه برسیکا، دانشگاه پارما، دانشگاه کالابریا، دانشگاه فرا، دانشگاه مارچه، دانشگاه کاگلیاری، دانشگاه قلب کاتولیک، دانشگاه ساساری، دانشگاه مسینا، دانشگاه پالرمو و دانشگاه کاتانیا می‌شود که مقداری نسبت به سال‌های قبل تغییر کرده است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی

در کشور ایتالیا امکان تحصیل رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی فراهم است. برای اخذ پذیرش رشته دندانپزشکی در ایتالیا متقاضیان می‌بایست در آزمونی به نام آزمون IMAT شرکت کنند و نمره قبولی در این آزمون را کسب کنند. خوشبختانه در کشورهای همسایه ما مثل امارات، آذربایجان و ترکیه سالانه این آزمون برگزار می‌شود.

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا توسط موسسات تخصصی و بسیار توسعه یافته ارائه می‌گردد. اکثر این موسسات دارای رنکینگ بالایی در زمینه تحصیل دندانپزشکی می‌باشند. در این دانشگاه‌ها دانشجویان دانش نظری لازم و تجربه بالینی برای تبدیل شدن به دندانپزشکان حرفه‌ای را به دست می‌آورند. بهتر است برای تجصیل پزشکی در ایتالیا یا دندانپزشکی با یک مشاور مهاجرت به ایتالیا مشورت کنید تا تجربیات و اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهد.

هدف مشترک تمام برنامه‌های دانشکده دندانپزشکی در ایتالیا تعلیم فارغ‌التحصیلانی با مشخصات زیر است:

 • شایستگی در علوم پایه و بیولوژیکی
 •  توانایی مراقبت از دندان در تمام اقشار مردم
 • ارائه خدمات خود طبق استانداردهای اخلاقی و حرفه‌ای بالا و متعهد به عموم مردم

برنامه‌های دانشکده دندانپزشکی

بسیاری از برنامه‌های دانشکده دندانپزشکی در ایتالیا در حدود چهار سال به طول می‌انجامند. برخی از دوره‌های دانشجویی به احتمال زیاد شامل دروس زیر می‌باشند:

 •  علوم‌زیستی شامل: آناتومی انسان، فیزیولوژی، بیوشیمی، میکروبیولوژی، فارماکولوژی، آناتومی دهان، آسیب‌شناسی دهان، و بافت‌شناسی دهان و دندان و غیره می‌باشد.
 • علوم‌بالینی شامل: پیش‌گیری، تشخیص و درمان همه جنبه‌های دندانپزشکی بالینی می‌باشد.

دوره‌های مربوط به عمل دندانپزشکی: کار به طور موثر با بیماران در زمینه‌های فرهنگی، اخلاقی و حرفه‌ای، علوم رفتاری، مدیریت عمل، کار با تیم حرفه‌ای دندان پزشکی هستند.

در طول دو سال اول برنامه، دانشجویان علوم زیستی مطالعه در مورد ساختار و عملکرد بدن انسان و بیماری‌های دهان و دندان را یاد می‌گیرند. آن‌ها همچنین در دوره‌های تشخیص دهان و دندان، به روش‌های درمانی دندان می‌پردازند. در بسیاری از دانشکده‌های دندانپزشکی ایتالیایی، سال اول و دوم دانشجویان به طور خلاصه طریقه ارتباط برقرار کردن با بیمار و مراقبت‌های اولیه بهداشت دهان و دندان را می‌آموزند.

در طول این چهار سال مطالعه، دانشجو زمان‌هایی را نیز با نظارت دندانپزشکان خبره به بررسی بیماران می‌پردازد. همچنین آن‌ها نحوه تعامل با بیمار، تشخیص و درمان بیماری‌های دهان و دندان و اختلالات آن را می‌آموزند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان ایتالیایی

قطعاً با توجه به ظرفیت پذیرش تحصیل در دانشگاه‌های پزشکی ایتالیا به زبان ایتالیایی، قطعاً شانس برای قبولی بهتر است؛ ولی آزمون ورودی برای تحصیل به ایتالیایی نیز وجود دارد، به علاوه شما باید مدرک زبان ایتالایی نیز داشته باشید. آزمون ورودی پزشکی ایتالیا به زبان ایتالیایی “آلفاتست” نام دارد. امکان اخذ بورسیه در صورت تحصیل به زبان انگلیسی و ایتالیایی فراهم است. پس بنابراین چنانچه قصد تحصیل به زبان ایتالیایی را دارید، باید توجه داشته باشید که علاوه بر تلاش برای قبولی در آزمون ورودی، بتوانید مدرک زبان ایتالیایی را نیز اخذ کنید و از طرفی چنان‌چه پس از گرفتن مدرک زبان ایتالیایی موفق به قبولی در کنکور نشوید، شاید بتوان گفت عملاً وقت و هزینه شما به هدر رفته است. چون عملاً زبان ایتالیایی ممکن است چندان مورد استفاده شما واقع نشود.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان ایتالیایی

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

در برخی از دانشکده‌های پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا امکان تدریس به زبان انگلیسی وجود دارد. قیمت‌های شهریه در این کشور تقریبا مقرون به صرفه است. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های پزشکی ایتالیا با توجه به امکان اخذ بورسیه برای ایرانی‌ها، بسیار ارزان و می‌توان گفت رایگان است. این بورسیه شامل همه رشته‌ها و در همه مقاطع می‌شود. پس اگر قصد تحصیل پزشکی در ایتالیا را دارید، چندان نگران هزینه تحصیل در این کشور نباشید.

دانشگاه‌های خصوصی ایتالیا نیز از جمله گزینه‌هایی هستند که می‌تواند مورد انتخاب دانشجویان و متقاضیان باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی تماس حاصل فرمایید.

دقت کنید قبل از مهاجرت بایستی اطلاعات لازم در رابطه با مبلغ تمکن یا ساپورت مالی سفارت ایتالیا را به دست آورید. و همچنین به علت اینکه یکی از موارد بسیار مهم در امر مهاجرت هزینه می‌باشد، از قبل از هزینه زندگی دانشجویی در ایتالیا مطلع گردید.

 تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان در برخی از دانشگاه‌ها ممکن است. تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه‌ها مقدور است. شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشورها می‌باشد؛ اما مسلما تفاوت‌هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آن‌ها آگاه گردید. زبان تحصیل در این کشور به ایتالیایی و انگلیسی می‌باشد.

نکاتی راجع به آزمون ورودی IMAT

همانطور که گفته شد، از جمله الزامات اخذ پذیرش رشته پزشکی در ایتالیا شرکت در یک آزمون استاندارد IMAT (آزمون پذیرش بین‌المللی پزشکی) می‌باشد. علاوه بر این دارا بودن نمره و مدرک زبان انگلیسی الزامی می‌باشد. نمره حداقل قبولی مورد نیاز در این آزمون‌ها در دانشگاه و دانشکده‌های مختلف متفاوت می‌باشد.

افراد جهت پذیرش به دانشکده پزشکی بین‌المللی نیازمند حداقل نمره 40-50، دانشگاه پاویا نمره 38-75 و دانشگاه ساپینزا نیاز به نمره 36-50 دارند. این مدارس همچنین نیاز به برخی از پیش‌نیازهای تحصیلی برای دانشجویانی که دوره‌های کارشناسی را انجام داده‌اند، می‌باشد. این پیش‌نیازها عبارت‌اند از: ریاضیات، شیمی، فیزیک و زیست‌شناسی. اگر شما دارای نمرات بالایی در آزمون بین‌المللی IMAT  باشید، واجد شرایط برای برخی از بورس‌های تحصیلی برای تحصیل در ایتالیا می‌شوید.

تاریخ ثبت‌نام آزمون IMAT معمولاً در تیر ماه است و زمان برگزاری آزمون در ماه شهریور است. نکته مهمی که حتماً باید در نظر بگیرید این است که، صرفاً ثبت‌نام آزمون جهت اخذ پذیرش در دانشگاه‌های پزشکی ایتالیا ملاک نیست و شما می‌بایست حتماً قبل از ثبت‌نام برای IMAT باید در حدود بهمن ماه سال قبلش برای دانشگاه مورد نظر خود ثبت‌نام کرده باشید. نکته دیگر این که، شما باید با همان نامه ثبت‌نام دانشگاه برای ویزای تحصیلی اقدام کنید. شایان ذکر است که، فقط تا اوایل تیر وقت و ددلاین مراجعه به سفارت جهت امور ویزای دانشجویی ایتالیا می‌باشد.

دانشکده‌های پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی

یکی از دانشکده‌های پزشکی بزرگ ایتالیایی که منحصرا به زبان انگلیسی تدریس می‌کند، دانشکده پزشکی بین‌المللی میلان است. شما می‌توانید به تحصیل پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی بپردازید.

این دانشگاه دوره شش ساله برای تحصیلات پزشکی را ارائه می‌کند. برنامه‌های تخصص در شاخه‌های پزشکی و جراحی در سطح جهانی ارائه می‌گردد. شهریه این دانشگاه پزشکی بزرگ ایتالیایی در دو قسط در طول سال پرداخت می‌شود. بر اساس شرایط مالی دانشجویان شرایط متفاوت است.

بالاترین قیمت پرداخت هر قسط 3.245 یورو در هر قسط می‌باشد؛ اما بسته به شرایط شما می‌توانید حتی در اقساط 88 یورویی شهریه خود را پرداخت کنید. همچنین هزینه‌های دیگری نیز بایستی پرداخت شود. این هزینه‌ها عبارت‌اند از: هزینه ثبت‌نام 199 یورو و 75 یورو هزینه‌های عمومی.

شرایط اخذ ویزا و پذیرش تحصیل در پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا

همانند سایر رشته های تحصیلی شرایط پذیرش در دانشگاه های مرتبط با رشته دندانپزشکی بسته به نوع دانشگاه متفاوت خواهد بود، اما می‌توان به طور کلی مدارک اخذ پدیرش را به صورت زیر نام برد.

 • اصل و ترجمه شده آخرین مدرک تحصیلی تان
 • اصل و ترجمه مدرک شناسایی معتبری مانند پاسپورت
 • مدرک زبان انگلیسی معتبر با کسب حداقل نمره گرفته شده در آن
 • ارائه مدرک زبان ایتالیایی در صورتی که ان را داشته باشید
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک

توجه داشته باشید که برای اخذ پذیرش تحصیلی در ایتالیا، نیاز به ترجمه رسمی مدارک نیست اما بهتر این است که ترجمه مدارک را داشته باشید. اما برای درخواست ویزای تحصیلی کشور ایتالیا، لازم است که در سال 2021 در خواست خود را به کنسولگری این کشور در ایران ارائه دهید و سپس مدارک لازم را آماده کرده و ارائه دهید. بررسی مارک و دادن جواب ممکن است 3 تا 8 ماه طول بکشد. توجه داشته باشید که با اخذ ویزای تحصیلی کشور ایتالیا نمی‌توانید در این کشور اقدام به اقامت دائم داشته باشید.

پس از این که تحصیل خود را تمام کردید، می توانید برای مدت زمان یک سال برای کاریابی اقدام کنید و در صورتی که کار مناسبی پیدا کردید، می توانید تا پایان قرارداد کاری خود در این کشور بمانید. اگر قرار داد شما برای پنج سال متوالی تمدید شود، می توانید اقامت دائم کشور ایتالیا را کسب کنید‌. اگر اقامت شما از طریق اجاره ملک باشد، می توانید به مدت دو سال در این کشور زندگی کنید. حال که این نکات را بیان کردیم، لازم این است که هزینه تحصیلی داندانپزشکی در ایتالیا در سال ۲۰۲۰ میلادی را بیان کنیم.

شهریه هزینه‌های زندگی و کمک‌های مالی

شهریه دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا وابسته به دانشگاه انتخابی شما می‌باشد. با توجه به دستورالعمل دولتی، متوسط هزینه‌ها ​​بین € 850 و 1000 € ( آمریکا 900-1،060 $) در سال در دانشگاه‌های دولتی ایتالیا می‌باشد. در حالی که دانشگاه‌های خصوصی هزینه‌ای گران‌تر دارند. برخی دوره‌های تخصصی نیز ممکن است هزینه بالاتری نیز داشته باشند؛ اما برخی از دانشجویان دوره‌های دکتری، کمک هزینه‌های تحصیلی برای طول دوره‌های تحصیلی خود دریافت می‌کنند.

از نظر هزینه‌های زندگی، هزینه‌های سالانه در حدود € 12،000-18،000 ( US $ 12،740-19،120)، برای پوشش خوابگاه یا محل اقامت، غذا، حمل و نقل، سرگرمی و هزینه‌های دیگر برای زندگی در ایتالیا لازم است. دقت کنید، این هزینه مربوط به شهر رم ایتالیا می‌باشد و هزینه زندگی در شهرهای کوچک این کشور کمتر می‌باشد.

به دانشجویان بین‌المللی و محلی پس از ارزیابی، کمک هزینه‌های مالی و تحصیلی تعلق می‌گیرد. البته، دانشجویان مورد ارزیابی قرار می‌گیرند که لیاقت علمی داشته باشند یا از لحاظ نیاز مالی دچار مشکل باشد. این امر در مورد بورس‌های تحصیلی، وام دانشجویی، خوابگاه و غذا می‌باشد.

همچنین اطلاعات و خدمات مفیدی به دانشجویان از جمله مشاوره، فعالیت‌های فوق برنامه، ورزش، حمل و نقل و سایر موضوعات عملی ارائه می‌شود. این خدمات توسط دفتر DSU دانشگاه اداره می‌شود.

بورسیه تحصیل پزشکی در ایتالیا

بورسیه و کمک هزینه تحصیلی

تمامی دانشجویان بین‌المللی خدمات کمک هزینه تحصیلی دانشجویان ایتالیایی را دریافت می‌کنند. بر اساس الزامات شایستگی خود بورس‌های تحصیلی، وام دانشجویی، کمک مسکن، بلیط وعده غذایی در سالن‌های ناهارخوری را دریافت می‌کنند.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های ایتالیا معمولا به افرادی با رزومه‌های بالا تعلق می‌گیرد. در صورت پذیرش از دانشگاه‌های ایتالیا،  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا برای شما امکان‌پذیر می‌گردد.

این امکانات توسط بخش خدمات رفاهی هر دانشگاهی اداره می‌شوند. در کنار خدمات مالی، سایر خدمات به دانشجویان ارائه می‌شوند. از قبیل این موارد: مشاوره و فعالیت‌های فوق برنامه، ورزشی، حمل و نقل و سایر موضوعات عملی می‌باشند.

معمولا بورسیه به متقاضیان تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می‌گیرد. این امر شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان‌تر می‌کند. سطح علمی دانشگاه‌های ایتالیا با یکدیگر متفاوت می‌باشد. حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود، رتبه این دانشگاه در سال جاری را بیابید.

شرایط کار پس از تحصیل رشته پزشکی در ایتالیا

ایتالیا نسبت به کشورهای دیگر تعداد دکتر بیشتری دارد. (به ازای هر 160 نفر شهروند یک نفر به رشته ی پزشکی مشغول است)، و همه آن ها به خوبی آموزش دیده و حرفه ای هستند.

بر اساس گزارش 74 WHO وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای مجوز پزشکان مسئول فرآیند ثبت نام و اخذ مجوز است. درحالی که ثبت نام آن ها توسط انجمن های پزشکی انجام می گیرد. بر اساس گزارش: تنها یک مجوز فعالیت وجود دارد که توسط Order با پیروی از تایید صلاحیت وزارت خانه (که به عنوان نمایندگی به دانشگاه ها واگذار شده) تصویب شده است. دانشگاه مدارک تخصصی را که توسط Order به ثبت می رسد را صادر می کند. برنامه ها به عنوان نمونه ی اولیه برای وزارت بهداشت ساخته می شود و سپس برای ثبت نام به فرماندار استانی اختصاص داده می شود. مجوز صادر شده برای تمامی افراد ایتالیایی معتبر است نه فقط افراد آن استانی که ثبت نام کرده اند. مجوز به صورت دائمی و بدون هیچ گونه محدودیت زمانی صادر شده است.

زمانی که شهروندان ایتالیایی برای ثبت نام و مجوز فعالیت به انجمن اقدام می کنند باید مدارک زیر را ارائه بدهند: 

 • مدرک مبنی بر شهروند بودن در ایتالیا
 • وضعیت مدنی (حق کامل حقوق مدنی و امتیازات)
 • داشتن سابقه حرفه ای خوب
 • مدرک دانشگاهی یا آموزشگاهی معتبر از تمام کردن درس های پزشکی، و دوره های انترنی
 • مدارک اداری مرتبط با آموزش های پزشکی و مدارک مرتبط با مجوز و حق کار کردن
 • مدارک سکونت با دستور استانی

درآمد پزشکان و دندانپزشکان در ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا و کار کردن در این کشور مزایای بیشماری به همراه دارد. حقوق پزشکان در ایتالیا 8750 یورو در ماه است، این بدین معنی است که نیمی از دکترهای در حال فعالیت در ایتالیا کمتر از 8750 یورو در ماه درآمد دارند و نیمی دیگر درآمدی بیش از این مقدار دارند. حقوق متوسط دندانپزشکان 9430 یورو در ماه است، به این معنی که نیمی از افرادی که به عنوان دندانپزشک کار می‌کنند کمتر از 9430 یورو درآمد دارند در حالی که نیمی دیگر بیش از 9430 یورو درآمد دارند. برای دریافت اطلاعات کامل درمورد حقوق و درآمد پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا به این مقاله مراجعه کنید.

سوالات متداول پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا

آیا محدودیت سنی برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های پزشکی ایتالیا وجود دارد؟

معمولاً محدودیتی از جهت پذیرش نیست؛ ولی سفارت به سن‌های بالا ویزا نمی‌دهد.

آیا امکان اخذ بورسیه برای رشته پزشکی در ایتالیا وجود دارد؟

بله، امکان اخذ بورسیه استانی برای همه رشته‌ها، من جمله رشته‌های علوم پزشکی وجود دارد.

تحصیل رشته پزشکی در ایتالیا به چه زبان‌هایی انجام می‌شود؟

امکان تحصیل در ایتالیا به زبان‌های ایتالیایی و انگلیسی وجود دارد.

برای ویزای تحصیلی ایتالیا، امکان بردن همراه مثل همسر وجود دارد؟

خیر، ایتالیا ویزای همراه برای همسر و فرزندان صادر نمی‌کند.

اولین دانشگاه ارائه دهنده رشته پزشکی در ایتالیا چیست؟

اولین دانشگاه پاویا نام دارد.

کدام دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در ایتالیا 2020 مناسب هستند؟

این دانشگاه ها عبارتند از: دانشگاه بولوگونیا، دانشگاه میلان، دانشگاه تورینو، دانشگاه پاویا، دانشگاه سی ینا و … .

مزایای تحصیل پزشکی در ایتالیا 2020 چیست؟

از حمله این مزایا می توان به کم هزینه بودن تحصیل و اعتبار بالای مدرک در این کشور اشاره نمود.

آيا تحصیل پزشکی در ایتالیا 2020 نیاز به آزمون ورودی دارد؟

بله برای تحصیل پزشکی باید در آزمون ورودی شرکت کرد.

آیا امکان دریافت بورسیه تحصیل پزشکی در ایتالیا 2020 می باشد؟

بله دانشجویان می توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام کنند.

هزینه تحصیل تحصیل پزشکی در ایتالیا 2020 چقدر است؟

هزینه تحصیل بین ۴۰۰ تا ۵ هزار یورو در سال می باشد.

موارد آزمون آی مت برای تحصیل پزشکی در ایتالیا 2020 چیست؟

موارد آزمون عبارتند از: زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضی و … .

آیا مدارک پزشکی ایتالیا در ایران دارای اعتبار هستند؟

بله دانشگاه ها و مدارک این کشور مورد تایید وزارت علوم هستند.

در نهایت موسسه حقوقی برگزیده اعزام دانشجو به ایتالیای اصطهباناتی(توسعه‌گران مهر) از بهترین موسسات حقوقی کشور، آماده پاسخگویی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز در کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می‌باشد.

هموطنان متقاضی تحصیل در ایتالیا، برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی در این کشور به صورت تضمینی، با کمک وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی(توسعه‌گران مهر) می‌توانند با مراجعه یا تماس با موسسه ما به راحتی ویزای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در ایتالیا بپردازند.

5/5 - (1 امتیاز)

166 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا در سال 2023

 1. سارا گفت:

  با سلام شنیدم که برای تحصیل در ایتالیا نیاز به گواهی تمکن مالی 8000 یورویی میباشد . از طرفی برای دریافت بورسیه استانی باید ثابت کنم که تمکن مالی ندارم و درامدم پایین هست .میشه جهت رفع ابهام راهنماییم کنید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   مطالبی که ذکر کردید کاملا درست است و برای دریافت ویزا به تمکن مالی و جهت دریافت بورسیه تحصیلی وضعیت اقتصادی شما حائز اهمیت است.

 2. احسان گفت:

  سلام من دانشجوی ترم دو پزشکی هستم میخواستم ببینم شرایط انتقالی به اروپا چطوری هست و هزینه هاش چه قدر میشه

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   متاسفانه امکان انتقالی مستقیم برای بسیاری از کشور ها وجود ندارد و شما نیاز به گذراندن دوره پزشکی از سال اول را دارید.

 3. Setareh.dlv گفت:

  سلام خسته نباشین
  من امسال دهم تجربی هستم میخواستم بدونم برای بورسیه دندان پزشکی در ایتالیا تا سال کنکور چه چیز هایی رو باید مطالعه کنم و خودم رو توش قوی کنم تا این امکان بورسیه برام ایجاد شه ؟ و در امکان این موضوع تردید هم دارم با توجه به مطالب سایت گیج شدم که برای بورسیه دقیقا چه چیز هایی نیاز است؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بورسیه کشور ایتالیا بر اساس شرایط اقتصادی متقاضیان ارائه می گردد.

 4. امیر گفت:

  سلام وقت بخیر
  در حال حاظر دانشجوی دندان پزشکی دانشگاه یوداکیموا ( سماشکوی سابق ) ترم یک در مسکو هستم
  متولد ۷۹ هستم و معدل دیپلمم ۱۸.۵۴
  انتقالی گرفتن از این دانشگاه به دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ایتالیا برای من امکان پذیر است ؟
  چه شرایطی وجود دارد و برای انتقالی باید از کجا شروع کنم ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای انتقالی دانشگاه مبدا و مقصد شما باید طرف قرار داد یکدیگر باشد و الزامات هر دانشگاه برای انتقالی گرفتن متفاوت است. شما می توانید به واحد انتقال دانشجویی دانشگاه تحصیلی خود مراجعه نمایید و اطلاعات بیشتری را دریافت نمایید.

 5. اميرعلي گفت:

  سلام زمان ثبت نام و برگزاري ازمون imat امسال كي است
  و چطور بايد براي ان ثبت نام كرد

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای ثبت نام آزمون آیمت باید از چند ماه قبل در سایت ثبت نام نمایید.

 6. الهه اسکندری گفت:

  ممنون از پاسخگوییتون imat باید قبل از شرکت توی این آزمون مدرک زبان تافل یا آیلتس رو ارائه بدیم و با چه نمره ای؟ برای

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، برای ثبت نام در آزمون imat حداقل مدرک زبان آیلتس 6 را نیاز دارید.

 7. الهه اسکندری گفت:

  سلام ممنون میشم جواب من رو بدین برای تحصیل پزشکی ایتالیا و شرکت در ازمون imat باید چه مدرک زبانی داشته باشیم؟ تافل یا آیلتس کدوم لازمه و با چه نمره ای؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای شرکت در آزمون آیمت ایتالیا به حداقل آیلتس 6 نیاز دارید.

 8. صبا جدايي گفت:

  با سلام
  من با معدل پيش ١٦،٢٥ و ديپلم ١٧.٧٣ ميخوام براي تحصيل دندانپزشكى به ايتاليا اقدام كنم براي اين آزمون منبع مورد نياز چيه از روي چه كتابي بايد بخونم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شما می توانید منابع و نمونه سوالات را در سایت خود ازمون مشاهده نمایید.

   1. گندم گفت:

    سلام میخواستم ببینم امکان انتقالی مستقیم (یعنی نیاز نباشه از سال اول دوباره بخونیم) دانشجوی پزشکی از ایران به چه کشور هایی جز المان وجود داره؟
    سوال بعدی اینکه حداقل بودجه برای اقدامات ویزا و پذیرش دانشگاه چقد هست؟

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     سلام وقتتون بخیر
     متاسفانه امکان انتقال به دانشگاه های کشور های دیگر بسیار سخت می باشد. در اکثر کشور ها نیاز به گذراندن از ابتدای سال تحصیلی پزشکی دارید.

 9. مجتبی بهمن آبادی گفت:

  سلام و عرض ادب

  خواستم بپرسم دوره های آمادگی آزمون IMAT در ایران برگزار میشه؟ حتما باید برای آمادگی این آزمون کلاس رفت؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   خیر، در ایران آزمون آیمت برگزار نمی شود. برای شرکت در آزمون نیز نیازی به شرکت در کلاس ندارید.

 10. میهمان گفت:

  سلام، اینجانب متولد ۶۷ و دیپلم ریاضی با معدل بالای ۱۹ و پیش‌دانشگاهی معدل بالای ۱۹ دارای مدرک کارشناسی کامپیوتر با معدل بالای ۱۵ و هستم و خدمت سربازی رفتم و ۵ سال سابقه بیمه دارم. می‌توانم برای پذیرش دندانپزشکی و اخذ بورسیه ایتالیا اقدام کنم؟ تافل بالای ۹۰ دارم. با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا محدودیت سنی تا 30 سال دارد.

 11. roya گفت:

  سلام منابع آزمون imat رو از کجا تهیه کنم؟؟آزمون imat بعدی کی هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   منابع آزمون imat را می توانید در سایت آزمون و یا دانشگاه ها تهیه نمایید.

 12. Neda گفت:

  با سلام من متولد ابان ۱۹۹۴ هستم و می خوام برای آزمون ایمت ۲۰۲۱ شرکت آیا با این شرایط در صورت قبولی می تونم موفق به اخذ ویزا بشم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، در صورت قبولی در آزمون می توانید برای اخذ پذیرش اقدام نمایید.

 13. زهرا گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من متولد69 هستم.و معدل دیپلم و پیش 17.70 و 19.60 دارم. امسال میخوام پس از چند سال دوباره کنکور بدم برای رشته دندانپزشکی. میخواستم بپرسم امکان داره که پس از اتمام دوره 5 ساله ی دندانپزشکی دانشگاه دولتی در ایران بتونم برای تخصص در دانشگاه ایتالیا ( به صورت بورسیه) شرکت کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، در صورتیکه الزامات را رعایت نمایید، امکان اقدام برای شما وجود دارد.

 14. میلاد محمدی گفت:

  سلام خسته نباشید.ببخشید من یه وسال داشتم ، ممنکن میشم جواب بدید.من معدل دیپلمم نوزده و بیست صوم و معدل پیش دانشگاهیم سیزده است . میخواستم بیینم با این معدل هام ، میتونم برای ایتالیا پذیرش بگیرم ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   تحصیل رشته های پزشکی در ایتالیا ملزم به قبولی در ازمون آیمت است.

 15. کوثر گفت:

  سلام و خسته نباشید.من دانش اموز پایه یازدهم رشته ریاضی فیزیک هستم و علاقه زیادی دارم که پزشکی بخونم.میخواستم بدونم برای منی که رشتم کاملا متفاوت با رشته تجربیه میتونم توی دانشگاه های ایتالیا رشته پزشکی بخونم.اگه میشه راهنماییم کنین مرسی.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل پزشکی در ایتالیا باید دیپلم شما مرتبط باشد.

 16. پردیس یزدانی گفت:

  سلام من ۲۶ سالمه و لیسانس معماری با معدل ۱۵ دارم ولی معدل دیپلمم خوب نیست و زیر ۱۵ هست.میخوام پزشکی بخونم.آیا شرایط خوندن در ایتالیا رو دارم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل پزشکی در ایتالیا باید مدرک زبان ارائه دهید و در آزمون ورودی آیمت شرکت نمایید.

 17. بهمن گفت:

  سلام من دانشجوی سال پنجم پزشکی هستم و میخوام ایتالیا دندانپزشکی بخونم چطور باید بورسیه بگیرم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط اخذ بورسیه تحصیلی استانی ایتالیا بسته به شرایط اقتصادی شما دارد.

 18. کریمی گفت:

  سلام-یاسمین هستم
  من معدل دیپلمم 16 هست، دوساله که کنکور دادم و پارسال انتخاب رشته نکردم با اینکه رتبه م خوب شده بود ولی زمستون پدرم فوت شدند و امسال خیلی خیلی رتبه کنکورم بد شده، علاقه مند به تحصیل در رشته دندانپزشکی هستم، زبان انگلیسیم هم خوبه، به نظر شما ایتالیا یا فرانسه برای من بهتر است. با توجه به اینکه ساپورت مالی ندارم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   با توجه به آزمون ورودی ایتالیا، فرانسه ریسک کمتری دارد.

  2. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 19. مریم بهرامی گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید بعد از اتمام دوره عمومی پزشکی در ایتالیا امکان اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا یا کانادا برای مدرک تخصص وجود داره؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   برای ادامه تحصیل پزشکی در آمریکا و یا کانادا باید در آزمون تایید مدارک شرکت کرده و نمره قبولی را دریافت نمایید.

 20. امیرحسین گفت:

  سلام من مدرک دیپلم دارم و خب بدون سربازی اصل مدرک رو نمیدن و شنیدم که دانشگاه ایتالیا خود اصل مدرک رو میخوان ایا درسته

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   برای ادامه تحصیل در ایتالیا باید ترجمه مدارک که مهر امور داخله و دادگشتری خورده باشد را ارائه دهید.

 21. زیبا گفت:

  سلام
  من دانشجوی سال ۳ پزشکی تو دانشگاه تهران هستم امکان معادل سازی دروس هست یا برای مهاجرت باید از اول شروع کرد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   امکان معادل سازی بسیار اندک است و در اکثر مواقع از ابتدا شروع می کنید.

 22. احمدرضا م گفت:

  سلام من دانش آموز ۱۲ تجربی مدرسه تیزهوشان هستم؛زبان انگلیسی م در حد نسبتا خوبی هست ولی مدرک معتبر ندارم؛میخواستم بدونم امکانش هست که رشته پزشکی یا ترجیحا دندانپزشکی رو در ایتالیا بدون imat بخونم؟و اگر که اینطور نیست آیا اگر دوره پری مدیکال یا ۱ سال کالج رو بخونم بازم نیاز به مدرک زبان برای ورود دارم بجز آزمون؟اگر نیاز باشه ایتالیایی رو تو خونه و بدون مدرک میتونم یاد بگیرم در حال حاضر.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است. شما باید برای تحصیل در آزمون آیمت شرکت نمایید و نمره قبولی را دریافت نمایید.

  2. غضنفر مرادی گفت:

   سلام.وقت بخیر
   من دانشجوی سال چهارم دانشگاه شماسکو مسکو در رشته دندانپزشکی هستم میخواستم برای انتقال به یکی ازدانشگاهای ایتالیا چگونه میتوانم اقدام کنم ایا اگر جورشود واحدهای گذرنده درمسکورا قبول میکنند چطور میتوانید به من کمک کنید سپاس فراوان ازراهنمایی

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام و احترام
    به شما توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دانشگاه های طرف قرارداد دانشگاه خود، با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 23. zahra گفت:

  سلام، دانشجوی سال سوم رشته زیست شناسی سلولی ملکولی با معدل کل حدود ۱۵ و خورده در دانشگاه دولتی تهران هستم.
  مسلط به زبان انگلیسی ام.
  برای پذیرش رشته دندانپزشکی با بورسیه از ایتالیا میدونم ک باید آزمون ورودی آی مت یا آلفا تست رو شرکت کنم و اینکه سطح اطلاعاتم برای آزمون کافی هست.
  میخواستم بدونم کدوم آزمون شانس قبولی و پذیرش بیشتری داره؟ اینک آزمون را به زبان ایتالیایی بدم شانس پذیرشم بیشتره یا زبان انگلیسی؟
  و اینکه گرفتن بورسیه استانی به زبان تحصیل بستگی دارد؟
  ممنون از شما

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   میزان پذیرش در آزمون ورودی بستگی به تسلط شما به مفاد آزمون و زبان مورد نظر دارد. تحصیل به زبان ایتالیایی سیف گسترده تری برای انتخاب دارید.

 24. سارا گفت:

  سلام، من معدل دیپلمم۱۷هست و پیش دانشگاهی۱۲ برای پذیرش ایتالیا و بورس گرفتن الفا یا ایمت مشکلی پیش میاد؟ممکنه بورس نشم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   برای تحصیل پرشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی باید در آزمون آیمت شرکت نمایید که باید پایه قوی داشته باشید.

 25. Ali گفت:

  سلام.برای تحصیل در پزشکی با بورسیه همه هزینه های باقیمانده رو به صورت یکجا قبلش باید به دانشگاه پرداخت کنیم؟ یا به صورت سالانه و قسطی هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   به طور معمول هزینه های تحصیل دانشگاه به صورت یکجا پرداخت می شود و معمولا بورسیه هزینه های تحصیل را پوشش می دهد.

 26. نیکی گفت:

  سلام. میخواستم بپرسم سفارت دقیقا از چه سنی به بعد رو ممکن هست ویزا نکنه برای یتالیا؟منظور از سنین بالا چه رنج سنی هست چون خود دانشگاه های ایتالیا با این قضیه مشکلی ندارن.
  مثلا متولد ۱۳۷۱
  و ۱۳۶۹
  این دو محدوده سن رو امکان داره برای سال اینده ویزا نکنن؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بسته به مقطع تحصیلی شما دارد. به طور کلی برای هر مقطع تحصیلی محدودیت سنی وجود دارد.

 27. پرستو گفت:

  سلام من معدل نهاییم 18 و پیش 13 هس میتونم برا تحصیل انگلیسی رشته دندانپزشکی اقدام کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بله میتونید به شرط قبولی در آزمون ورودی وارد دانشگاه بشید.

 28. علی گفت:

  سلام پسرم دیپلم تجربی را سال ۹۸ با معدل کل بالای ۱۸ گذرانده و درحال حاضر دوره پادفکت دندان یکی از دانشگاههای روسیه را میگذرونه ایا میتونیم به دندان پزشکی یکی از دانشگاههای ایتالیا با بورسیه منتقل کنیم ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   برای انتقالی باید با دانشگاه مبدا و مقصد مکاتبه کنید، ولی احتمالا کار چندان راحتی نیست آب روسیه به ایتالیا.

 29. علی گفت:

  با سلام
  بنده دانشجوی سال دو دندانپزشکی در گرجستان هستم و دانشگاه ساپینزا پارتنر دانشاه محل تحصیل من هست ایا میتونم بعد از پایان سال دوم به این دانشگاه انتقالی بگیرم ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   باید بررسی کنید در چه اموری همکاری دارند، جهت امور میهمانی و انتقالی از گرجستان به ایتالیا باید با دانشگاه مبدا و مقصد مکاتبه کنید.

 30. علی گفت:

  با سلام!!تاریخ حدودی ورودی دانشجویان ایرانی به دانشگاههای ایتالیا در رشته دندانپذشکی!!؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   ورودی دندانپزشکی ایتالیا برای همه دانشجویان حدود سپتامبر می باشد، تفاوتی بین ایرانی ها و سایر دانشجویان بین المللی نیست.

 31. Rg گفت:

  سلام و ارز ادب.من به دلیل این تاریخ برگزاری آزمون imat گیج شده ام.اگه شهریور برگزار میشه پس چه زمانی باید برای دانشگاه اپلای کرد و برای ترم پاییز ویزای تحصیلی گرفت؟
  اگه به فرض امسال رو بخوام اپلای کنم برای حضور در دانشگاه چه مراحلی باید طی کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   روال به این ترتیب هست؛
   ثبت نام در دانشگاه یا اقدام برای پذیرش، مراجعه به سفارت جهت ویزا، ثبت نام بورسیه استانی، شرکت در آزمون ورودی، حضور در دانشگاه

 32. مهدی گفت:

  سلام من دانشجوی دندان پزشکی در قبرس هستم میخواستم بدونم امکان انتقالی به ایتالیا چقدره و اگر امکانش هست شماره واتساپ موسسه تون رو بگید

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   برای انتقالی باید برنامه های تبادلی دانشگاه تون رو بررسی کنید.

 33. علی گفت:

  سلام
  ببخشید میخاستم ببینم با شرایط زیر بورسیه پزشکی میتونم بگیرم؟:
  معدل دیپلم 20 ایلتس:7 هنوز هم کنکور ندارم
  حقوق بابام+20% ملک هم روی هم کمتر از 20000 یورو میشه
  ممنون میشم هرچه سریعتر پاسخ بدین..

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بله شانس دریافت بورسیه رو دارید ولی بالاخره تصمیم گیرنده نهایی خودشون هستند، طبق اطلاعات ما معمولا مشکل خاصی برای بورسیه نیست.

   1. علی گفت:

    احتمال رد نشدن بورسیه چند درصده؟

    1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

     سلام
     معمولا میشه بورسیه گرفت. ولی نمیشه درصد مشخصی تعیین کرد.

  2. زیبا گفت:

   با سلام و تشکر فراوان به خاطر مطلب خوب و جامعتون
   میخواستم بدونم ایا نیازی به گذراندن کالج قبل از ازمون الفاتست هست یا خیر؟

   1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

    سلام
    با توجه به مسئله ویزا امکان گذراندن دوره های آمادگی در ایتالیا نیست، دوره های که در ایران هم برگزار میشه ما اطلاع چندانی ازشون نداریم، اگر خودتون بخونید هم شانس قبولی دارید.

 34. فرشته گفت:

  سلام.خسته نباشید. من دانشجوی سال دوم دندانپزشکی دانشگاه اودسا اکراین هستم و به انگلیسی تحصیل میکنم .دانشگاهم دولتی و +H آلمان هست. با توجه به اینکه اکراین جزء اتحادیه اروپا نیست ،آیا امسال میتونم برای ۳ سال باقیمانده تحصیلم به دانشگاه انگلیسی زبان ایتالیا انتقالی بگیرم؟ آلمانی هم بلدم. به آلمان یا اتریش و سوییس میتونم انتقالی بگیرم؟ چطور و با چه شرایط؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   امکان انتقالی به کشورهای اروپایی وجود دارد، ولی با احتمال خیلی کم. ضمن اینکه باید بررسی شود که دانشگاه فعلی شما با کدامیک از دانشگاههای اروپایی برنامه انتقال دانشجو دارند؟
   برای بررسی بیشتر با دفتر موسسه تماس بگیرید.

 35. علی گفت:

  برای تحصیل پزشکی در ایتالیا به جز قبولی در آزمون آی‌مت و مدرک آیلتس
  معدل دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۴ لازمه؟
  من معدل کل پیش دانشگاهیم ۱۴ ولی معدل دیپلمم کمتر از ۱۳.۵ هست. معدل کل سه سال هم ۱۸
  میتونم برای تحصیل پزشکی در ایتالیا اقدام کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   همه دانشگاه ها شرط معدل ندارند، با توجه به شرایطی که عنوان کردید اگر در آزمون آیمت پذیرفته شوید، می توانید پذیرش بگیرید.

 36. امير گفت:

  ممنون از پاسخگوييتون
  البته 12.8معدل كتبي نهايي پيش هستش و معدل كل پيش دانشگاهيم 15.25هستش.با اين اوصاف بنطرتون شانسي واسه گرفتن پذيرش دارم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   خوشبختانه برای پذیرش ایتالیا شرط معدل ملاک نیست، میتونید برای پذیرش و ثبت نام آزمون IMAT سال 2020 اقدام کنید.

   1. Nima گفت:

    سلام و خسته نباشید.برای اخذ بورسیه رشته های پزشکی‌در ایتالیا معدل کتبی دبیرستان و‌پیش نیازه؟

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     سلام روزتون بخیر
     بورسیه استانی ایتالیا بسته به شرایط اقتصادی شما دارد و رزومه علمی شما نقشی در دریافت آن ندارد.

 37. مشاور مهاجرت کاری گفت:

  طبق اطلاعات موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی شرایط پذیرش رشته پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا 2020 عملاً تغییری نداشته و همچنان طبق همان روال قبل از طریق آزمون ورودی آی پذیرش دانشجو دارد.

 38. M گفت:

  سلام، ازمون ای مت در چه کشورهایی برگزار میشه؟؟
  ب طور میانگین هزینه اخذ ویزا تا پذیرش و قبولی در ای مت چقدر میشه؟؟و مدت زمانش چقد هست؟؟
  اینکه پدر و مادر رو از دست داده باشی امتیازی داره واسه گرفتن بورسیه؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   آزمون آیمت در کشورهای زیادی برگزار می شود که هر ساله تاریخ و محل آزمون توسط موسسه اعلام می شود، آخرین مهلت تشکیل پرونده برای دریافت بورسیه تیرماه است، و اعطای بورسیه بر اساس درآمد شما در ایران می باشد.
   بدلیل محدودیت متن برای جواب سایر سوالها تلفنی در خدمت شما هستیم.

   شماره تماس: 07136292310

 39. ندا کرمی گفت:

  سلام سن ۳۲ سال نمیتونه در آزمون آلفا تست و قبولی دندانپزشکی شرکت کنه و ادامه تحصیل بده برای ایتالیا

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   شانس ویزا هم باید لحاظ کنید و از اونجایی که باید مدرک زبان ایتالیایی هم بگیرید ممکنه کار چندان صحیحی نباشه.

 40. امیر گفت:

  سلام،در کدام دانشگاه ها دندانپزشکی به زبان انگلیسی وجود داره؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   لیست دانشگاه ها را از دفاتر موسسه استعلام کنید.
   دفتر شیراز: خیابان عفیف آباد، نبش کوچه 6، پلاک 5، طبقه اول و دوم
   شماره تماس: 07136292310

 41. پارسا گفت:

  سلام ببخشید من دیپلم انسانی دارم خواستم بدونم میتونم وارد دوره دندانپزشکی بسم یا باید از اول تجربی بودم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله می توانید اما نیاز است تا حتما دوره های پیش پزشکی را بگذرانید تا واجد شرایط حضور در دوره های پزشکی شوید.

 42. مونا گفت:

  سلام . برای تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا فقط باید هزینه ثبت نام آزمون آیمت رو بدم ؟ یا اینکه برای پیش ثبت نام دانشگاه ها باید هزینه ای پرداخت کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   در صورتی که بتوانید از بورسیه استفاده کنید، نیازی به پرداخت شهریه نیست، علاوه براینکه کمک هزینه زندگی هم دریافت می کنید.

 43. سارا گفت:

  سلام من لیسانس روانشناسی از تهران دارم، به نظرتون با توجه به اینکه لیسانس جز رشته های حیطه ی سلامت هست در صورت قبولی در آی مت شانس گرفتن ویزا دارم یا خیر؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   در صورتی که در آزمون موفق شوید و پذیرش بگیرید، شانس ویزا شدن دارید.

 44. پریسا گفت:

  سلام من دانش اموز دوازوهم تجربی هستم امسال میخواستم بدونم شرایط بورسیه برای پزشکی در دانشگاه هاس ایتالیا چیه ممنون میشم راهنمایی کنید!
  وایا حتما برای مهاجرت باید تمکن مالی بالایی داشت؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   تمکن مالی برای اخذ ویزا لازم هست، شرایط بورسیه استانی هم مدارک مالی خانوادتون هست.

 45. مونا گفت:

  سلام کارشناسی علوم ازمایشگاهی هستم ارشد میتونم هماتولوژی بخونم این رشته در ایتالیا هست ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بهتر است برای این گونه سوالات با مشاوران موسسه در دفاتر تهران، شیراز، مشهد و اصفهان تماس بگیرید، بنده از جزییات مطلع نیستم.

 46. پارسا گفت:

  سلام
  دندانپزشکی با زبان ایتالیایی دکتری پیوسته هستش؟
  بعد ۵ سال تموم میشه مثل ایران؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   به دلیل تغییر شرایط تحصیل دکتر در کشور ایتالیا پیشنهاد میکنم برای کسب اطلاعات به روز حتما ابتدا با مشاورین ما تماس بگیرید.

 47. سامان گفت:

  سلام من ترم 3 زمین شناسی هستم خواستم بپرسم میتونم تو ایتالیا پزشکی بخونم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام درصورتی که دانشگاه هدف شرایط و واحد های گذرانده شما مورد ارزیابی قرار دهد و بعنوان یک پیش زمینه در نظر بگیرد، می توانید ادامه تحصیل بدهید، در غیر اینصورت باید درخواست تحصیل مجدد خود را از مقطع کارشناسی(به صورت مستند) بدهید و منتظر نتایج پذیرش دانشگاه باشید.

 48. عرفان شهنوازی گفت:

  سلام
  رشته پزشکی به زبان ایتالیایی شروط ورودش به چه صورت هست

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، شرط پذیرش قبولی در آزمون ورودی است.

 49. آنا گفت:

  سلام، میخواستم بدونم مطالعه ی مباحث آزمون آیمت و همینطور آیلتس حدودا چه قدر وقت گیره؟
  آیا میشه هم دانشجوی یکی از دانشگاه های ایران بود هم در کنار اون برای پزشکی ایتالیا اقدام کرد؟یا این قدر وقت گیر هست که شخص مجبور بشه مرخصی بگیره یا کلا انصراف بده؟!

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، اگر قصد جدی برای آزمون آیمت دارید باید کاملا وقت داشته باشید، چون رقابت در این آزمون بالا است و ظرفیت پذیرش کم است.

 50. دانیال گفت:

  سلام،
  با قبولی پزشکی در ایران میشه اقدام کرد و آزمون آیمت رو نداد؟ یا قبولی ایران تاثیری نداره اصلا؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، وقت بخیر
   خیر، کنکور ایران تاثیری در پذیرش ایتالیا ندارد.

 51. فاطمه صالحی پور گفت:

  سلام روز بخیر میشه لطفا در مورد بورس های تحصیلی در ایتالیا و چگونگی اخذشون بیشتر توضیح بدید ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، بعد از گرفتن پذیرش و ویزا، مدارک مالی و درآمد خود را به سفارت تحویل می دهید، با توجه به این مدارک سفارت تعیین می کند که شرایط گرفتن بورسیه را دارید یا خیر؟ که معمولا همه بورسیه می شوند.

 52. غزاله گفت:

  سلام
  من دیپلم تجربی و لیسانس مهندسی صنایع غذایی دارم
  ولی قصد دارم دندانپزشکی به زبان انگلیسی در سپینزا یا تورورگاتا رم بخوانم
  میخواستم بدونم باید آلفا تست شرکت کنم یا IMAT?!

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، باید در آزمون آیمت شرکت کنید.

 53. مبین گفت:

  سلام
  بنده متولد 71 هستم و بین انتخاب ارشد مهندسی و استارت رشته جدید پزشکی در ایتالیا مردد هستم …. امکان دریافت ویزا برای بنده وجود داره

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما به نظر می رسد، برای ادامه تحصیل در رشته خودتون شانس ویزا بیشتر است.

 54. رضا گفت:

  با سلام بنده دانش آموز ورودی پایه یازدهم هستم. میخواستم بپرسم که برای ورود به رشته پزشکی در ایتالیا (در صورت نبود مشکل در پیش نیاز ها تا پایه دوازدهم) آیا اول نیازی به قبول شدن در کنکور ایران وجود دارد تا بتوانم توسط آزمون IMAT در دانشگاه های پزشکی ایتالیا قبول شوم؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   برای شرکت و قبولی در آزمون آیمت نیازی به شرکت در کنکور ایران نیست.

 55. Kim گفت:

  سلام واسه دندون پزشکی هم imat میخاد؟یا فقط واسه پزشکی هست این ازمون؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   برای هر دو رشته باید آزمون آیمت شرکت کنید.

 56. abolffazl گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی کاردانی رشته ITاز دانشگاه فنی معدل دیپلم 13 (دیپلم فنی حرفه ای )
  سن 19
  آیا با گرفتن پیش دانشگاهی تجربی و قبولی در ازمون آی مت امکان تحصیل پزشکی در ایتالیا هست ؟؟
  معدل دیپلمم مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   خیر، در صورت قبولی در آزمون معدلتون مشکلی ندارد. ضمن اینکه شما می توانید با پیش دانشگاهی معدل خودتون را ترمیم کنید.

 57. فرشید گفت:

  سلام-معدل کل 3 سالم 17.03…..معدل پیش دانشگاهی 15.20…برای پذیرش دندان پزشکی به زبان انگلیسی مشکل نداره؟؟یه توضیح بدید که مدرک زبان میخواد اصن؟یونی میخواد یا سفارت؟نمره ی چند میخواد و تا کی باس تحویل بدیم؟امتحان ورودی پزشکیو دندان به زبان انگلیسی همین آیمته دیگه؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   پذیرش در دانشگاه منوط به قبولی در آزمون آیمت است،ذمعمولا دانشگاه مدرک زبان نمی خواهد، ولی سفارت بدون مدرک زبان ویزا نمی دهد.

 58. علی گفت:

  سلام احتمال قبولی در آزمون انگلیسی زبان بیشتر هست یا ایتالیائی زبان؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، بستگی به رشته انتخابی شما دارد.

 59. زهرا خاوری گفت:

  سلام من معدل دیپلم و پیشم ۱۹ هست و درحال گذروندن کلاس برای گرفتن ایلتس هستم و می خوام برای رشته پزشکی ایتالیا شرکت و با یکی موسسه های عزام دانشجو هم صحبت کردم اما گفتن تضمینی نیس گرفتن بورسیه و نمی دونم باید چیکار کنم لطفا راهنمایی کنین کدوم کشور بهتر هست و ریسکش کمتر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   ریسک ایتالیا بیشتر قبولی در آزمون است تا گرفتن بورسیه. فرانسه هم گزینه خوبی است.

 60. یاسمن گفت:

  سلام من دانشجوی سال دوم دندانپزشکی ازاد تهران با معدل 4 ترم حدود 16.5 هستم میخاستم ببینم امکان ادامه ی واحد ها به صورت رایگان در ایتالیا بعد ار ترم 5 را دارم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   خیر امکان پذیرش به این شکل نیست، باید در آزمون آیمت پذیرفته شوی.

 61. بیتا نعمتی گفت:

  سلام. من دکترای فلسفه هنر دارم و به ایتالیایی هم مسلط هستم.رویای من تحصیل پزشکیه.آیا امیدی هست؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   اطلاعات شما کامل نیست، باید سایر اطلاعات را داشته باشیم، تا بتوانیم راهنمایی کنیم. پیشنهاد میکنم با دفتر تماس بگیرید.

 62. قسیمی گفت:

  سلام
  برای بورسیه شدن در رشته پزشکی در کشورهای مثل امریکا یا سوئد شانس بورس شدن از دانشگاه های مختلف مثلا تهران یاهمدان فرقی میکنه؟ باتشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلامپبلع قطعا برای دانشگاه های مختلف در کشور های متفاوت، شرایط اخذ بورسیه و حتی اخذ پذیرش تحصیلی متفاوت است.

 63. نگین گفت:

  سلام من میخوام برای دندان پزشکی ایتالیا اقدام کنم…معدل نهایی ۱۹.۵۶ و پیش دانشگاهیم ۱۳ است…ایا معدل پیش دانشگاهیم میتونه مشکلی ایجاد کنه برای پذیرش؟و بورسیه؟یا ملاک فقط همون ازمون خودشون و مدرک‌ زبانه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هدف شما تحصیل به زبان انگلیسی هست یا ایتالیایی؟ برای ورود به هر کدام شرایط متفاوتی وجود دارد.

 64. نگین شایانفر گفت:

  سلام من میخوام برای دندان پزشکی ایتالیا اقدام کنم…معدل نهایی ۱۹.۵۶ و پیش دانشگاهیم ۱۳ است…ایا معدل پیش دانشگاهیم میتونه مشکلی ایجاد کنه برای پذیرش؟و بورسیه؟یا ملاک فقط همون ازمون خودشون و مدرک‌ زبانه؟

 65. امیر گفت:

  ببخشید یک سوال دیگر شما در اصفهان هم نمایندگی دارید فک کنم درسته؟ و اینکه بخواهیم از طریق شما اقدام به شرکت در آزمون کنم در صورت قبولی در آزمون مسعله ی ثبت نام در دانشگاه و اقامت خوابگاه بر عهده ی شماست یا خودمون باید پیگیری کنیم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله ما در اصفهان نیز شعبه داریم، شما می توانید اقدامات مربوط به تحصیل را از لحظه ثبت نام تا خروج از کشور و اقامت موقت دانشجویی با مشاورین ما پیگیری کنید.

 66. صبا رادمهر گفت:

  سلام خسته نباشید
  من 23 سالمه رشته دبیرستانمم انسانی بوده معدلمم خیلی بالا نیست
  میخواستم بدونم با این اوصاف میتونم ایتالیا برای پزشکی اقدام کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل پزشکی در ایتالیا نیاز به ارائه دیپلم تجربی دارید.

 67. امير گفت:

  با سلام و خسته نباشيد
  من قصد ادامه ي تحصيل در رشته ي پزشكي رو دارم معدل ديپلم17.5و پيش12.8هستم ميخواستم بدونم ايتاليا واسه ادامه تحصيل بهتره يا فرانسه و اينكه آزمون ورودي كدوم يكي آسونتره و نسبت كنكور سراسري تو ايران چطورن.ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   متاسفانه معدل پیش دانشگاهی شما، کیفیت مناسبی ندارد و می بایست دید نظر دانشگاه نسبت به وضعیت شما چگونه است و عموما این معدل را پذیرش نمی کنند.

 68. الهه گفت:

  با سلام من متولد 73 هستم معدل کل پیش دانشگاهیم 19.10 و معدل دیپلمم 19.60 هستش تو این چند سال هم برای کنکور تلاش میکنم که فقط پزشکی دولتی قبول بشم و با توجه به هزینه بالای پزشکی پردیس و آزاد ثبت نام نکردم،میخواستم بدونم به نظرتون برای تحصیل رایگان پزشکی خارج کشور کدوم کشور مناسبتره برای من البته پایه انگلیسی و ایتالیایی خوبی دارم ولی مدرک زبان نگرفتم به نظرتون برای پزشکی ایتالیا میتونم اقدام کنم و آیا قبل ثبت نام باید مدرک زبان رو داشته باشم و اینکه چه مدرک زبان و با چه نمره ای برای پذیزش لازمه!ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   شما می باید در آزمون آلفا تست را برای حضور در دوره پزشکی ایتالیا، شرکت نمایید.
   همچنین شما می توانید برای تحصیل در فرانسه به صورت رایگان نیز اقدام نمایید.

 69. نگار حیدری گفت:

  سلام
  من سال اول دندانپزشکیم در روسیه رو به اتمامه
  میخواستم بدونم بعد از سال اول میتونم اقدام کنم برای دانشگاه های ایتالیا؟و اینکه امکان بورس شدنم با این شرایط هست؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بر اساس شرایط دانشگاه مقصد می توان مشخص نمود که آیا امکان ادامه تحصیل وجود خواهد داشت و یا خیر، بنابراین باید چارچوب قوانین دانشگاه مقصد را سنجید و عمل کرد.

 70. علی خان گفت:

  سلام میشه لطفا توضیحات دقیق تر وکامل تری راجع به اینکه بورسیه ایتالیا اصلا چی هست و شرایطش دقیقا چطوریه و کل هزینه تحصیلی با بورسیه و بدون بورسیه سالانه چقد میشه رو ارائه بفرمایید?منابع وچگونگی قبولی تضمینی در آزمون imat رو هم لطفا راهنمایی کنید.باتشکر ازسایت خوبتون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   سازمان ملل، بودجه ای را جهت تحصیل محرومین و مردم کشورهای جهان سوم تخصیص داده است، که کشور ایتالیا، کارگزار اجرای این اختصاص است.
   شهریه نیز نسبت به دانشگاه و رشته، بین 600 تا 5 هزار یورو متغیر است.
   آزمون آی مت که برای رشته های غیر پزشکی برگزار میشود و هزینه ای بین 1000 تا 3000 یورو را می بایست برای آن لحاظ کرد، آزمونی متوسط از نظر دشواریست، که نمی توان قبولی آن را تضمین داد.
   عبارت تضمین کلمه ای حقوقیست که شخص به دیگران بابت خود می دهد و هیچ کس نمیتواند در هیچ مسئله ای، به خود شما تضمینی از خودتان دهد و این خواسته ی شما از نظر منطقی و حقوقی، کاملا نامفهوم و غیر قابل استدلال است.

 71. علی آ گفت:

  با سلام . من از کشور فیلیپین مدرک دندانپزشکی گرفتم اما مهر نظام پزشکی ایران رو ندارم و نمیتونم کار کنم . آیا امکانش هست که تخصص دندونپزشکی رو در ایتالیا بخونم ؟ آیا میتونن ن رو بورسیه کنن؟ چون الان از نظر مالی در شرایط خوبی نیستم و نمیتونم شهریه های داتشگاهای پایتالیا رو بپردازم و یا حد اقل برای تحصیل به من وام بدهند و پس از فارغ اتحصیلی کار کنم و وام روو برگردونم به دانشگاه؟ با سپاس از شما

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بررسی این موضوع به اطلاعات بیشتری نیاز است،از دانشگاه محل تحصیل شما ، رزومه، معدل شما، نحوی اثبات تمکن مالی در گذشته در صورت وجود.

 72. محمد ساجدی گفت:

  با سلام و عرض ادب
  دیپلم فنی حرفه ای هم برای تحصیل پزشکی و داروسازی در ایتالیا مورد قبوله یا باید دیپلم تجربی داشته باشیم؟
  لیسانس داشته باشم میتونم بدون دیپلم نظری و پیش دانشگاهی برای پزشکی ایتالیا اقدام کنم؟
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   با توجه به توضیحات جهت پیش نیاز تحصیلی مشکلی برای مدرک شما مترتب نخواهد شد.

 73. علی گفت:

  با سلام من دانش آموزش هستم و مقطع پیش دانشگاهی رشته تجربی معدل کتبی من در سال سوم دبیرستان متاسفانه شده 13 ایا معدل سال چهارم تاثیر داره و امکانش وجود داره رشته پزشکی تو ایتالیا بتونم ادامه تحصیل بدم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   ورود دانشگاه هاب پزشکی ایتالیا به زبان انگلیسی مستلزم قبولی در آزمون ورودی imat است.

 74. Ali گفت:

  سلام من دوره ی پیش دانشگاهی‌ رو تموم کردم برای کالج مجارستان اقدام کردم برای قبولی در ازمون IMAT نمره مورد نیاز کالج چقدر باید باشه؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   نمره کالج اهمیت ندارد و فقط قبولی در آزمون IMAT مهم است.

   1. Nasim گفت:

    با سلام
    من ۱۹ سالم هست معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم بالای ۱۹ هست قبولی پزشکی کشور ایران رو هم دارم میخواستم بدونم چقدر احتمال داره در ازمون IMAT قبول بشم و برای پزشکی ایتالیا بورسیه بشم؟؟ ممنونم اگر جواب بدین

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     سلام روزتون بخیر
     برای اخذ بورسیه دولتی ایتالیا شرایط اقتصادی شما مورد بررسی قرار می گیرد.

 75. شقایق گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشید من دانشجوی دندان پزشکی در دانشگاهNEUقبرس هستم که جزو EUAهست میخواستم ببینم امکان انتقالی به دانشگاه های ایتالیا وجود داره ؟

 76. علایی گفت:

  سلام خسته نباشید…بخشید من در رابطه با بورسیه کشور ایتالیا برای دانشجوهای کشورهای جهان سوم یه چیزایی شنیدم…من امسال دیپلم تجربی میگیرم و وضعیت تحصیلیم خوبه و فعلا در مرحله اول 4 المپیاد پذیرفته شدم…به نظرتون آیا امکان گرفتن این بودسیه برای رشته پزشکی وجود داره؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله، در واقع همه دانشجوهای ایرانی با شرط کسب شرایط می توانند از بورسیه dsu بهره مند شوند.

 77. مهدی علایی گفت:

  سلام من دانشجوی ارشد ژنتیکم و علاقمندم که بتونم در رشته دندانپزشکی تحصیل کنم در کشور ایتالیا اما چون فعلا پایان خدمت ندارم و از معافیت تحصیلی استفاده میکنم میخاستم ببینم شرایطی هست ک من بتونم به خواستم برسم؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله می توانید اقدام فرمایید، سربازی مانعی برای ادامه تحصیل شما ایجاد نمی کند، جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نظام وظیفه با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

 78. سهيلا مددي گفت:

  با سلام. متولد ١٣٦٣ هستم ، براي تحصيل پزشكي در ايتاليا شرايط سني وجود داره؟ و اينكه امكان بورس هست؟

  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   معمولا اخذ پذیرش دارای شرایط سنی نیست ولی اخذ ویزا با توجه به سن زیاد برای شما قطعی
   نیست.
   امکان اخذ بورسیه استانی برای دانشجویان همه رشته ها و رشته پزشکی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *