تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه از گزینه‌های برتر برای تحصیل پزشکی در جهان است. موفقیت محققان و دانشمندان فرانسه در دانشگاه‌های پزشکی و موسسه‌های تحقیقی این کشور مایه مباهات همه جهانیان است. از جمله این دستاوردهای پزشکی جهانی می‌توان به کشف ویروس ایدز( HIV)، کشف واکسن هپاتیت، کشف ژن سندرم داون و دیگر موفقیت‌های جهانی اشاره کرد. شما می‌توانید جهت تحصیل پزشکی در فرانسه، با در دست داشتن مدارک تحصیلی، رزومه و مدرک معتبر زبان برای ورود به دانشگاه‌های پزشکی اپلای کنید. تحصیل پزشکی در فرانسه 2022، شرایط و امکانات تازه‌ای را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. در این مطلب به بررسی هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه، شرایط اعزام دانشجو پزشکی به فرانسه، کار حین تحصیل پزشکی در فرانسه، تحصیل پزشکی در فرانسه به زبان انگلیسی و به صورت کلی شرایط عمومی و جامع تحصیل پزشکی در فرانسه خواهیم پرداخت. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

در این مطلب میخوانید

شرایط تحصیل در رشته پزشکی فرانسه

شرایط تحصیل پزشکی فرانسه

شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات درباره شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه، به پادکست زیر گوش بسپارید.

رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی فرانسه در سرتاسر جهان متقاضیان و علاقمندان فراوانی دارد، که این امر به واسطه بالابودن کیفیت آموزشی دانشگاه‌ها و اعتبار بالای مدارک علمی صادر شده این رشته‌ها و همچنین قرار داشتن دانشگاه‌های این کشور در فهرست برترین های دانشگاه‌های جهان می‌باشد. دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی فرانسه در رتبه‌بندی ها و رنکینگ های جهانی دارای رتبه‌های زیر 500 می باشند. تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی این کشور با دیگر کشورهای جهان متفاوت است و یکی از دلایل مهاجرت تحصیلی افراد به این کشور تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی این کشور است. کشور فرانسه شرایط خاصی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می کند که خواستار تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به زبان فرانسه می باشند.

بر این اساس ارجحیت دانشگاه‌های فرانسه برای پذیرش دانشجویان، بر طبق علاقمندی این دانشجویان به تحصیل به زبان فرانسه است. کمپس فرانسه که به عنوان مسول ارتقا آموزش عالی فرانسه و استقبال از دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شود، تحت حمایت و پشتیبانی وزارت آموزش عالی فرانسه قرار دارد. در واقع وزارت آموزش عالی فرانسه به منظور تحصیل دانشجویان برتر در دانشگاه‌های این کشور خدمات ویژه ای ارائه می کند. در صورتی که واجد شرایط پذیرش در دانشگاه‌های فرانسه هستید؛ این دانشگاه‌ها از برترین دانشگاه‌های جهان محسوب می شوند و مدارک آن‌ها در تمامی کشورهای جهان دارای اعتبار و ارزش ویژه ای است.

به منظور تحصیل در رشته پزشکی دانشجویان باید در 3 دوره تحصیل کنند. این دوره های تحصیلی عبارتند از:

 • دوره PCEM
 • دورهDCEM
 • دوره پزشکی عمومی

سیستم تحصیل پزشکی در فرانسه 2022

تحصیل در فرانسه مزایای بسیار زیادی دارد. شما برای این که بتوانید به جهت تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های فرانسه اقدام نمایید، لازم است تا سیستم تحصیل پزشکی این کشور را به دقت بررسی کرده و آن را بشناسید. قبل از هر چیزی باید به این نکته اشاره داشته باشیم که در فرانسه تحصیل پزشکی عمومی 9 سال به طول می‌انجامد و پس از این 9 سال دانشجویان می‌توانند به عنوان پزشک عمومی مشغول به کار در فرانسه یا کشورهای دیگر شوند. از طرف دیگر 10 تا 12 سال به طول می‌انجامد تا سایر متخصصان مانند جراحان ویژه یا متخصصان اطفال نیز تحصیل خود را به پایان برسانند. در واقع تحصیل تخصص پزشکی در فرانسه بین 10 تا 12 سال به طول می‌انجامد.

یک نکته مهم این است که متأسفانه تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های دولتی فرانسه فقط به زبان فرانسه است. از این رو تسلط بر این زبان یکی از مهم‌ترین موانع پیش روی دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در فرانسه است. از طرف دیگر و به منظور جذب دانشجویان خارجی از سراسر جهان، گروهی از دانشگاه‌ها و کالج‌های خصوصی پزشکی برنامه‌های آموزشی خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند. این کار با هزینه تحصیل انجام می‌شود که از یک دانشگاه و کالج به دانشگاه دیگر متفاوت است و این بستگی به تخصص یا مرحله آموزشی دارد. اساساً، مطالعات پزشکی در فرانسه به سه دوره (PCEM، DCEM و پزشکی عمومی یا سایر تخصص‌ها) تقسیم می‌شود.

با اخذ گواهینامه دکترای کشور فرانسه، تحصیل در پزشکی پایان می‌یابد. چرخه اول دو سال آمادگی تحصیلی است، با یک دوره تحصیل مشابه برای همه دانشجویان پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، پرستاری و همچنین دانشجویان فیزیوتراپی. شایان ذکر است که دانش آموزان فقط دو شانس برای گذراندن سال اول دارند. در واقع برای قبولی در سال دوم، باید در یک آزمون رقابتی در پایان سال اول قبول شوید. نکته مهم‌تر این است که حداکثر تعداد دانشجویان خارجی پذیرفته شده از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا تنها به ۸ درصد از کل دانشجویان محدود می‌شود. 

دوره PCEM

این دوره که برای همه دانشجویان رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی و مامایی مشترک است؛ بین یک تا 2 سال طول می کشد. از آن جا که مردم کشور فرانسه و همچنین کشورهای عضو اتحادیه اروپا علاقه فراوانی به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی فرانسه دارند، سهمیه بسیار کمی برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی در این رشته‌ها در کشور فرانسه وجود دارد. از یک طرف بالا بودن کیفیت آموزشی و اعتبار مدارک دانشگاهی رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی فرانسه و از طرف دیگر افزایش تعداد متقاضیان این رشته‌ها موجب شده است تا دانشجویان بین‌المللی با رقابت های شدید و تنگاتنگی در اخذ پذیرش این رشته‌ها مواجه باشند.

دانشجویان بین‌المللی در صورتی می توانند گوی سبقت را از دانشجویان بومی فرانسه و کشورهای اتحادیه اروپا بربایند و پذیرش این رشته‌ها را اخذ کنند که نمره های آزمون ورودی آن‌ها برابر یا بیشتر از دانشجویان بومی فرانسه باشد. آزمون ورودی رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی فرانسه در نوع خود از دشوارترین آزمون های ورودی دانشگاه‌ها محسوب می‌شود.

آزمون ورودی رشته پزشکی

در واقع کیفیت این نوع سوالات و آزمون نشان دهنده کیفیت آموزشی دانشگاه‌های فرانسه در رشته‌های ذکر شده می‌باشد. هر دانشجویی فرصت دو بار شرکت در آزمون ورودی رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی کشور فرانسه را دارد. در صورتی که دانشجویی برای بار اول موفق به اخذ نمره لازم برای پذیرش در این رشته‌ها نشود، می تواند شانس خود را یک بار دیگر امتحان کند؛ اما اگر برای بار دوم نیز موفق به کسب نمره لازم نشود، تا همیشه امکان تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی کشور فرانسه از این دانشجو سلب می‌شود.

دانشجویان پس از پذیرش در آزمون ورودی، تحصیلات خود در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی فرانسه را آغاز می کنند. در پایان سال اول همه دانشجویان باید در آزمون سخت و رقابتی شرکت کنند تا با کسب نمره لازم به مرحله دوم راه پیدا کنند. اما متاسفانه از میان همه دانشجویانی که سال اول را با موفقیت سپری کرده اند، فقط 20% آن‌ها موفق به راهیابی به مرحله دوم می شوند.

دوره DCEM

مدت تحصیل در این دوره 4 سال می‌باشد. دانشجویان در سال اول به فراگیری دروس پزشکی عمومی می پردازند. در 3 سال بعد این دانشجویان دروس مربوط به آسیب شناسی و درمان را در دانشگاه پزشکی و بیمارستان های فرانسه فرامی گیرند. به طور کلی دانشجویان در این دوره باید در طی 3 سال آموزشی در برنامه‌های کارآموزی و کشیک و سمینار شرکت کنند. در 3 سال آخر این دوره دانشجویان از کمک هزینه تحصیلی برخوردار می شوند.

دوره پزشکی عمومی

مدت تحصیل در این دوره معمولا 3 سال می‌باشد، هرچند این مدت مربوط به تحصیل پزشکی عمومی است و دانشجویانی که قصد تحصیل در فرانسه در رشته‌های تخصصی پزشکی را دارند، مدت زمان تحصیل آن‌ها بر اساس نوع تخصص انتخابی بیشتر می‌باشد. شرط پذیرش در دوره سوم رشته‌های پزشکی دانشگاه فرانسه، شرکت در آزمون سراسری است. علاوه بر این آزمون دانشجویان باید دوره دوم و دوره های نظری و کارآموزی را با موفقیت گذرانده باشند. در صورتی که دانشجویی در آزمون سراسری پذیرفته شود، می تواند یکی از 11 گرایش پزشکی را انتخاب کند. یکی از این گرایش ها دوره پزشکی عمومی است. انتخاب گرایش های تحصیلی و شهر و دانشگاه آن بر اساس نمره آزمون تعیین می‌شود.

در صورتی که دانشجویی دوره هایی به جز دوره تحصیلی پزشکی عمومی را انتخاب کند، پس از 4 تا 5 سال می تواند مدرک تحصیلی DES را دریافت کند. در صورتی که دانشجویی دوره تحصیلی پزشکی را انتخاب کند، در مدت 3 سال باید در دوره های کارآموزی 6 ماهه در بیمارستان ها شرکت کند. مدت زمان دوره کارورزی برای دوره پزشکی فرانسه در حدود 3 سال است. دانشجو باید دوره طرح خود را در یک بیمارستان و به همراهی یک پزشک بگذراند. مدت زمان کارورزی تخصصی پزشکی بر اساس نوع تخصص دانشجو از 4 تا 5 سال متغیر است. مدت زمان تحصیل در دوره پزشکی فرانسه در حدود 9 سال است.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش در رشته پزشکی فرانسه

مدارک لازم برای رشته پزشکی فرانسه

متقاضیان بین‌المللی که قصد مهاجرت به فرانسه و تحصیل در رشته پزشکی را از نوع دولتی و رایگان را دارند باید دارای مدرک B2 مهارت زبان فرانسه باشند. دولت فرانسه این امکان را برای متقاضیان بین‌المللی فراهم کرده است تا با اخذ ویزای تحصیلی و شرکت در دوره ها و کورس های زبان فرانسه و کسب نمره لازم در سطح B2، آمادگی لازم را برای شرکت در آزمون پذیرش رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی فرانسه کسب نمایند. به منظور پذیرش در آزمون ورودی رشته پزشکی دانشجویان باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 • مدرک مهارت زبان فرانسه حداقل سطح B2
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • فرم تکمیل شده درخواست ورود به رشته پزشکی فرانسه
 • ریزنمره های دبیرستان و پیش دانشگاهی

هزینه‌های تحصیل در رشته پزشکی فرانسه

هزینه‌های تحصیل در رشته پزشکی فرانسه

هزینه گزاف تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه‌های مختلف جهان ممکن است به عنوان مانعی در جهت تحقق آرزوی افرادی محسوب شود که رویای پوشیدن لباس سفید پزشکی را در سر می پرورانند. اما در یکی از بهترین کشورهای جهان این موانع تاحدودی رفع شده است و متقاضیان با رعایت شرایطی می توانند بدون پرداخت هزینه ای گزاف به رویای خود جامه عمل بپوشانند. کشور فرانسه دارای سیستم آموزشی دانشگاهی رایگان می‌باشد. اما این تحصیل رایگان در صورتی امکان پذیر است که فرد واجد شرایط باشد. ذکر این نکته ضروری است که گرچه تحصیل در کشور فرانسه رایگان است، اما هزینه‌های زندگی به عهده خود دانشجو است و هزینه‌های زندگی در کشور فرانسه چندان مقرون به صرفه نیست.

دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی فرانسه ملزم به پرداخت هزینه ای برای تحصیل نمی باشند، اما هزینه‌های زندگی در شهر پاریس؛ گران ترین شهر جهان ماهانه در حدود 1000 یورو می‌باشد. البته در شهرهای کوچک تر فرانسه این میزان به نسبت کمتر و در حدود ماهانه 700 یورو می‌باشد.از آن جا که درصد زیادی از بودجه دانشجویان در کشور فرانسه صرف اجاره مسکن و محل اقامت می‌شود و با توجه به گران بودن اجاره مسکن در این کشور، دولت فرانسه اقدام به تاسیس سازمانی با نام CAF کرده است تا درصدی از هزینه‌های مسکن دانشجویان را تامین کنند.

به منظور تحصیل در رشته پزشکی کشور فرانسه، دانشجویان ملزم به پرداخت هزینه کلی و شهریه نمی باشند اما هزینه‌های جزئی تحصیل در این رشته‌ها سالانه مبلغی کمتر از 1000 یورو است. دانشجویان بین‌المللی که مایل به تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان خصوصی کشور فرانسه می باشند، برای تحصیل در رشته پزشکی این دانشگاه‌ها ملزم به پرداخت سالانه بیشتر از 10.000 یورو می‌باشد. علاوه بر موارد ذکر شده، دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های کشور فرانسه را دارند، باید اثبات کنند که توانایی تامین هزینه‌های زندگی خود در مدت زمان تحصیل در فرانسه را دارند.

معمولا دانشجویان باید این گواهی تمکن مالی را برای تامین هزینه‌های یک سال تحصیلی خود ارائه دهند. میزان مبلغ این تمکن مالی در حدود ماهانه 700 تا 800 یورو می‌باشد. در صورتی که دانشجویی قصد تحصیل در دانشگاه‌های شهر پاریس را داشته باشد، میزان این مبلغ افزایش می یابد و تا حدود دو برابر نیز می رسد.

هزینه زندگی دانشجوی پزشکی در فرانسه

هزینه زندگی دانشجوی پزشکی در فرانسه

شما می‌توانید انتظار داشته باشید که در طول ماه اول زندگی خود در فرانسه حدود 1700 یورو خرج کنید، که به شرح زیر است:

اجاره400 یورو
اوراق مسکن400 یورو
بیمه سالانه خانه50 یورو
هزینه‌های ثبت‌نام دانشگاه180-596 یورو
عضویت تامین اجتماعی 203 یورو
عضویت در یک شرکت مشترک سلامت70-285 یورو

چگونگی تحصیل در رشته دندانپزشکی فرانسه

تحصیل در رشته دندانپزشکی فرانسه

دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه‌های فرانسه را دارند، می توانند هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فرانسه در این دانشگاه‌ها تحصیل کنند. طول مدت تحصیل در دوره دندانپزشکی فرانسه 6 سال است که شامل یک دوره 2 ساله مشترک با دوره پزشکی، یک دوره 3 ساله و در پایان یک دوره یک ساله می‌باشد. دانشجویان دندانپزشکی در مدت کارآموزی باید تحت نظارت یک دندانپزشک متخصص کار کنند.

شرایط لازم برای پذیرش در دوره دندانپزشکی فرانسه گذراندن دوره تحصیلی دیپلم می‌باشد. البته کالج‌های دندانپزشکی در مقطع کارشناسی ارشد دندانپزشکی نیز دانشجو می پذیرند. دو شرط مهم پذیرش دانشجویان در دوره کارشناسی ارشد دندانپزشکی فرانسه این است که اول این دانشجویان دوره تحصیلی کارشناسی خود را در رشته‌های زیست شناسی، شیمی، بیوشیمی، فیزیولوژی و علوم پزشکی گذرانده باشند و دوم این که متوسط نمره های دوره کارشناسی متقاضیان باید بالاتر از حد متوسط و در حد عالی باشد. مدت دوره کارشناسی دندانپزشکی فرانسه در حدود 4 تا 5 سال است. به طور کلی دانشجویان دندانپزشکی کشور فرانسه ملزم به گذراندن سالانه 150 ساعت واحد درسی می باشند. دانشجویان در پایان دوره تحصیلی دندانپزشکی فرانسه باید پایان نامه خود را ارائه دهند. این پایان نامه باید تا قبل از فارغ‌التحصیلی به هیئت علمی دانشگاه تحویل داده شود.

شرایط تحصیل پزشکی در فرانسه به زبان انگلیسی

دریافت یک مدرک پزشکی عمومی در فرانسه نیاز به 9 سال تحصیلات فوق لیسانس دارد. فقط 15 تا 20 درصد از دانش آموزان امتحان لازم برای ورود به سال دوم تحصیل پزشکی را می دهند. تعداد کل مکان های موجود در مدارس پزشکی کشور (برای همه برنامه های دوره ای ترکیب شده) هر ساله از طریق سیستم شناخته شده به عنوان numerus clausus تعیین می شود. تعداد دانش آموزان خارج از شهروندی اتحادیه اروپا محدود به حداکثر 8٪ از مکان های تعیین شده توسط numerus clausu است.

 

آموزش پزشکی در فرانسه به زبان انگلیسی

با اتخاذ زبان انگلیسی در آموزش پزشکی، شکاف در ارتباطات بالینی ممکن است در کشورهایی ایجاد شود که زبان مادری آن ها از زبان آموزش پزشکی متفاوت باشد. در این تحقیق ارتباط بین آموزش پزشکی در یک زبان خارجی و اعتماد دانش آموزان به مهارت های تاریخی در زبان مادری آن ها مورد بررسی قرار گرفته است. ارتباط موثر پزشک و بیمار برای ارائه مراقبت های بهداشتی کافی، ضروری است.

با این وجود، تفاوت در زبان های گفتاری گاهی اوقات موجب ناراحتی می شود. در حالی که تقریبا یک سوم از مدارس پزشکی بین المللی خارج از ایالات متحده و کانادا آموزش انگلیسی را ارائه می دهند، فقط یک پنجم از کشورهایی که این موسسات را دارند، انگلیسی را به عنوان زبان رسمی فهرست می کنند.

دوره پزشکی در دانشگاه ها به زبان انگلیسی

لبنان نمونه خوبی از تفاوت واژگان گفتاری و آموزشی است. از میان هفت دانشکده پزشکی ثبت شده در کشور، چهار دانشگاه از زبان انگلیسی به عنوان زبان آموزش پزشکی استفاده می کنند، در حالی که باقی موسسات از زبان فرانسوی استفاده می کنند. به طور خلاصه، 3 مدرسه پزشکی مدل آمریکایی (برنامه 4 ساله)، 2 مدل فرانسوی (برنامه 7 ساله) و 1 مدل بریتانیایی (برنامه 6 ساله) را شامل می شود. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر برای هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه و یا بطور کلی قوانین تحصیل در این کشور می توانید به دو صورت حضوری و یا تلفنی با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در تماس باشید.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش در رشته دندانپزشکی فرانسه

مدارک لازم برای اخذ پذیرش در رشته دندانپزشکی فرانسه

متقاضیان بین‌المللی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه‌های فرانسه به زبان انگلیسی نیاز به ارائه مدرک مهارت زبان فرانسه ندارند. اما در صورتی که این متقاضیان قصد تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه را دارند که به زبان فرانسه تدریس می کنند، دارا بودن مهارت زبان فرانسه الزامی است.

 • مدرک زبان فرانسه TCF و TEF سطح B2
 • آخرین مدرک تحصیلی
 • فرم تکمیل شده درخواست پذیرش از دانشگاه

دانشگاه‌های پزشکی در فرانسه

اکنون که از شرایط تحصیل مطلع شدید، وقت آن است که بهترین دانشگاه‌هایی را که می‌توانید در آن‌ها ثبت‌نام کنید جستجو کنید. البته دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته پزشکی در فرانسه زیاد هستند؛ اما در این بخش از مقاله ما سعی کردیم بهترین دانشگاه‌ها را برای تحصیل پزشکی برای شما معرفی نماییم. اولین دانشگاه، دانشگاه “پاریس دکارت” می‌باشد. در حقیقت، کالج پزشکی پاریس دکارت از نظر تعداد دانشجویان، استادان و همچنین واحدهای تحقیقاتی و نتایج، اولین واحدهای آموزشی و پژوهشی پزشکی در فرانسه است. ماموریت اصلی کالج پزشکی پاریس دکارت آموزش، تحقیق، گسترش و تبادل دانش است.

دانشگاه بعدی دانشگاه “سوربن” فرانسه می‌باشد. این دانشکده پزشکی با تشویق تحقیقات در رشته‌های مختلف، به پاسخگویی به مسائل بهداشتی می‌پردازد. به عنوان دانشگاه سوم در رشته‌های پزشکی و زیر شاخه‌های آن می‌توان به دانشگاه غری بریتنی اشاره نمود. اساساً، نقش آن آموزش متخصصان بهداشت، البته پزشکان و همچنین زیست‌شناسان است.

دانشکده پزشکی “مون پلیه نیمس” نیز یکی از معروف‌ترین دانشگاه‌های پزشکی فرانسه است که قرن دوازدهم تأسیس شد و قدیمی‌ترین دانشکده پزشکی است که در پزشکی پیشرو می‌باشد. این دانشگاه طیف گسترده‌ای از بخش‌های مطالعه پزشکی از ارتوپدی تا گفتاردرمانی و همچنین سایر رشته‌ها را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد. نکته مهم این است که حدود ۱۷۷ گواهینامه در تخصص‌های مختلف (جراحی، روانپزشکی) اعطا می‌شود.

دانشکده پزشکی استراسبورگ یکی دیگر از دانشگاه‌های ارائه دهنده پزشکی در فرانسه می‌باشد. در این دانشگاه بیش از 40 هزار دانشجو و 4 هزار محقق در حال فعالیت هستند. حدود 19/4 درصد از دانشجویان نیز بین‌المللی هستند. دانشگاه بعدی نیز دانشکده پزشکی مارسی می‌باشد. از اکتبر 2018 میلادی این دانشکده کلاس‌هایی در رشته پزشکی، علوم پزشکی، علوم توانبخشی و همچنین علوم پرستاری برگزار می‌کند. دقت داشته باشید که هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه برای هر سال متفاوت است. برای سال اول 6000 یورو و 4000 یورو برای دانشجویان سال سوم می‌باشد. 6000 یورو نیز برای هزینه‌های ثبت‌نام خواهد بود.

اسامی 4 دانشگاه برتر

از میان برترین دانشگاه‌های دندانپزشکی فرانسه می توان دانشگاه‌های زیر را نام برد:

 • دانشگاه دندانپزشکی دانشگاه سوربن
 • دانگشگاه دندانپزشکی دانشگاه علوم پایه فرانسه
 • دانشگاه PSL
 • دانشگاه دندانپزشکی دانشگاه پلی تکنیک پاریس(Ecole Polytechnique)

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی فرانسه

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی فرانسه

متقاضیان بین‌المللی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی کشور فرانسه همانند رشته پزشکی می توانند از تحصیل رایگان برخوردار شوند. علی رغم بالا بودن هزینه‌های زندگی در کشور فرانسه، تحصیل در رشته دندانپزشکی این کشور بسیار مقرون به صرفه و ارزان و تاحدودی رایگان می‌باشد. دانشجویان برخی از دانشگاه‌های دولتی دندانپزشکی فرانسه علاوه بر رایگان بودن تحصیل می توانند در سال های آخر تحصیل خود حقوق ماهانه نیز دریافت کنند. در واقع جمع این امتیازها و ویژگی ها است که کشور فرانسه را به یکی از بهترین کشورهای جهان برای تحصیل در رشته دندانپزشکی تبدیل کرده است.

متوسط هزینه‌های تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه‌های فرانسه سالانه در حدود 400 یورو است که برای یک سال تحصیلی رشته دندانپزشکی مبلغ جزئی محسوب می‌شود. البته هزینه دانشگاه‌های خصوصی فرانسه برای تحصیل در رشته دندانپزشکی سالانه مبلغی در حدود 2.000 یورو تا 7.000 یورو می‌باشد. هزینه خوابگاه دانشجویی برای دانشجویان دوره دندانپزشکی فرانسه سالانه در حدود 120 یورو است. متوسط هزینه اقامت در شهر پاریس برای دانشجویان دندانپزشکی ماهانه درحدود 1100 یورو می‌باشد. البته متقاضی برای زندگی و اقامت فرانسه،شهرهای کوچک این کشور به مقدار بسیار کمتری نیاز دارد.

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه

متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی کشور فرانسه را دارند، باید برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه اقدام کنند. اگر متقاضی قصد اقامت بیشتر از 6 ماه در فرانسه را داشته باشد؛ باید ویزای تحصیلی بلندمدت را اخذ نماید. ویزای تحصیلی بلندمدت در تمام مدت تحصیل دانشجو در دانشگاه معتبر است. برای دریافت این ویزا که VLT-TS نامیده می‌شود، دانشجویان باید به اداره مهاجرت فرانسه در کشور فرانسه مراجعه کرده و برای این ویزا ثبت‌نام کند. دانشجو به منظور تائید این ویزا باید معاینه های پزشکی را نیز انجام دهد.

متقاضیان خارجی که قصد تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی فرانسه را دارند، اگر ملیت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و یا منطقه اقتصادی اروپا را داشته باشند؛ نیاز به اخذ ویزای تحصیلی ندارند. تنها کاری که این دانشجویان می توانند انجام دهند این است که درخواست تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی فرانسه را به دانشگاه مورد نظر خود ارائه دهند.

اما اگر متقاضیان خارجی تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی فرانسه ملیتی غیر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و یا منطقه اقتصادی اروپا داشته باشند، نیاز به اخذ ویزای تحصیلی فرانسه دارند و برای این مهم باید از طریق کنسولگری فرانسه اقدام کنند. دانشجویان مشغول به تحصیل در دوره پزشکی و دندانپزشکی فرانسه در مدت سال اول تحصیل خود باید ویزای خود را به منظور مشخص شدن وضعیت اقامتی قانونی خود به مسولان نشان دهند.

از سال دوم به بعد باید برای مجوز اقامت درخواست دهند. پزشکانی که مدرک تحصیلی دوره پزشکی خود را در کشوری به جز فرانسه اخذ کرده اند و قصد تحصیل در دوره های تخصصی پزشکی را دارند، باید به سفارت فرانسه مراجعه کرده و برای تحصیل در دوره های DFMS( دوره تحصیلات تخصصی) و یا دوره های DFMSA( دوره تحصیلات تکمیلی) ثبت‌نام کنند.به منظور تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی کشور فرانسه متقاضیان با محدودیت سنی مواجه هستند. متقاضیانی که دارای مدرک تحصیلی دیپلم می باشند، باید کمتر از 27 سال داشته باشند. متقاضیانی که دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد می باشند، باید کمتر از 32 سال داشته باشند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه برای متقاضیان ایرانی

متقاضیان بین‌المللی و از جمله ایرانی‌ها برای تحصیل در همه دانشگاه‌ها و رشته‌های تحصیلی فرانسه نیاز به ویزای تحصیلی دارند. بدین منظور متقاضیان ایرانی باید درخواست و مدارک لازم را به سفارت فرانسه در کشور ایران تحویل دهند. مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه عبارت است از:

 • کپی مدارک تحصیلی دانشگاهی ترجمه شده از دیپلم به بالا
 • نامه پذیرش رسمی از دانشگاه
 • رزومه تحصیلی و علمی
 • گواهی تمکن مالی مبنی بر توانایی تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی در فرانسه
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا در حدود 99 یورو
 • ارائه فرم تکمیل شده OFII
 • حساب بانکی فرانسوی با اعتبار 600 یورو
 • ارائه پاسپورت با اعتبار 3 ماه
 • 5 کپی از صفحه اول پاسپورت
 • کپی بلیط سفر به فرانسه
 • گواهی اجاره محل اقامت و یا رزرواسیون هتل
 • ارائه 3 قطعه عکس در اندازه پاسپورت

در حدود 2 ماه پس از تحویل این مدارک به سفارت فرانسه در ایران، نتیجه درخواست ویزا به متقاضی اعلام می‌شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی رشته پزشکی و دندانپزشکی فرانسه

متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه‌های فرانسه به منظور اخذ ویزای تحصیلی رشته پزشکی باید مدارکی را ارائه دهند. این مدارک عبارت است از:

 • نامه پذیرش رسمی از دانشگاه
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی
 • مدرک مهارت زبان فرانسه
 • گواهی تمکن مالی مبنی بر توانایی تامین هزینه‌های زندگی و تحصیل در فرانسه
 • بیمه درمانی معتبر
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • پاسپورت معتبر با 6 ماه اعتبار
 • کپی پاسپورت های قبل
 • بلیط سفر به فرانسه
 • آخرین مدرک تحصیلی متقاضی
 • 2 قطعه عکس در اندازه پاسپورت

شرایط تحصیل پزشکی و پذیرش فرانسه 2022

سوال بسیار مهمی در این مرحله مطرح می‌شود و آن این است که آیا برای تکمیل تحصیلات پزشکی خود در فرانسه شرایط لازم را دارید؟ در واقع برای این که بتوانید به ادامه تحصیلات خود در رشته‌های پزشکی بپردازید، قبل از هر چیز باید برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های پزشکی فرانسه اقدام نمایید. اولین نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که روش ثبت‌نام برای تحصیلات دانشگاهی پزشکی در فرانسه، بستگی به کشوری دارد که دانشجو از آنجا آمده است. به عنوان مثال؛ هیچ شخصی از کشوری که عضو اتحادیه اروپا / EEA است، برای تحصیل به ویزا احتیاج ندارد. وی می‌تواند مستقیماً به دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کند.

در غیر این صورت، دانشجویان از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا به ویزای دانشجویی احتیاج دارند. در طول سال تحصیلی اول، دانشجوی بین‌المللی فقط باید ویزای خود را به عنوان مدرک اقامت خود نشان دهد. با این حال، وی باید ظرف 30 روز پس از ورود خود در اداره مهاجرت ثبت‌نام کرده و معاینه پزشکی را انجام دهد، تا مراحل اداری اخذ ویزا صورت گیرد. از سال دوم تحصیل، باید درخواست اجازه اقامت فرانسه را اخذ نماید. علاوه بر این، لازم به ذکر است که دانشجوی متقاضی تحصیل پزشکی در فرانسه، باید دیپلم دبیرستان را داشته باشد و به زبان فرانسه نیز، تسلط داشته باشد.

در واقع، این امر می‌تواند با عضویت در دوره‌های زبان فرانسه که توسط مراکز خصوصی برگزار می‌شوند نیز محقق شود. از این رو، شاید لازم باشد برای اخذ مدرک زبان فرانسوی در آزمون‌هایی شرکت نماید و مدرکی در این باره اخذ کند. این مدارک تحصیلی، بیانگر مهارت‌های دانشجو در زبان فرانسه خواهند بود. این مدارک حتی برای جستجوی کار در فرانسه یا هر کشور فرانسوی زبان دیگری نیز ضروری هستند(به عنوان مثال B2، سطح زبان مورد نیاز دانشگاه‌های فرانسه است).

فرآیند اخذ پذیرش پزشکی

روند درخواست در دانشگاه‌های فرانسه چندان پیچیده نیست. برای درخواست مدرک پزشکی، اولین کاری که باید انجام دهید این است که دانشگاهی را که می‌خواهید برای آن درخواست دهید انتخاب کنید. دانشگاه‌های زیادی هستند که رشته‌های پزشکی را ارائه می‌دهند بنابراین در انتخاب دانشگاه با مشکل مواجه نخواهید شد. وب‌سایت‌های دانشگاه‌های فرانسه معمولاً تمام اطلاعات لازم را دارند که دانشجویان بین‌المللی برای درخواست مدرک پزشکی باید بدانند.

اگر برای سال اول تحصیل خود در رشته پزشکی درخواست می‌دهید، باید از طریق پورتال متمرکز درخواست فرانسه – ParcoursUp اقدام کنید. اگرچه، در صورتی که از یک کشور غیر اروپایی مهاجرت می‌کنید، یا در اروپا زندگی می‌کنید؛ اما تابعیت یک کشور اروپایی را ندارید، باید قبل از سال تحصیلی که می‌خواهید تحصیل خود را در آن شروع کنید، درخواست پذیرش بدهید. در فرانسه، این درخواست “Demande d’Admission Prealable یا DAP” نامیده می‌شود و باید به سفارت فرانسه در کشور محل اقامت شما ارسال شود.

مدت زمان تحصیل رشته پزشکی

مدت زمان تحصیل رشته پزشکی

مدت زمان تحصیل پزشکی در فرانسه بستگی به رشته ای دارد که می خواهید تحصیل کنید. تحصیل در رشته دندانپزشکی بین 5 تا 6 سال تحصیل تمام وقت برای شما نیاز دارد. برای تکمیل مطالعات دامپزشکی حدود 6 سال تحصیل تمام وقت از شما زمان می برد. تحصیل در رشته داروسازی 5 تا 6 سال به طور تمام وقت برای شما زمان می برد. در حالی که پرستاری و فیزیوتراپی 3 تا 4 سال طول می کشد. اگر تصمیم به ادامه تحصیل دارید، دوره های تخصصی پزشکی بین 3 تا 6 سال طول می کشد.

دوره آمادگی زبان فرانسه برای اخذ پذیرش رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی فرانسه

متقاضیان ایرانی که قصد تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه‌های فرانسه را دارند، باید دارای مدرک مهارت زبان فرانسوی باشند. بدین منظور سفارت فرانسه در تهران هر سال آزمونی را برای اخذ ویزای تحصیلی دوره آمادگی زبان فرانسه برگزار می کند. البته فراگیری زبان فرانسه برای متقاضیان تحصیل در فرانسه تا حدی دشوار است. بدین منظور دانشگاه‌ها و کالج‌های فرانسه دوره ها و کورس های آمادگی زبان فرانسه را برای دانشجویان فراهم کرده است تا دانشجویان ضمن فراگیری زبان فرانسه با زندگی در این کشور نیز آشنا شده و زمینه لازم در جهت ورود به دانشگاه‌های این کشور فراهم شود. هزینه این دوره آمادگی زبان برای دوره عادی در حدود 3000 یورو و برای دوره های فشرده در حدود 6000 یورو می‌باشد.

شرایط کار در فرانسه پس از فارغ‌التحصیلی دوره پزشکی در فرانسه

دانشجویانی که دوره تحصیلی پزشکی خود در دانشگاه‌های فرانسه را تمام کرده اند، می توانند با اخذ مجوز از اداره مهاجرت فرانسه به مدت 1 تا 2 سال دیگر در این کشور اقامت کنند تا کار مورد نظر خود را پیدا کنند. بدین منظور فارغ تحصیلان دوره پزشکی با اخذ مجوز از اداره مهاجرت که APS نامیده می‌شود، می توانند در طول این مدت به دنبال کار مورد نظر در فرانسه باشند. برای اخذ مجوز APS فارغ تحصیل باید کمتر از 4 ماه تا زمان انقضای ویزای تحصیلی و اقامت دانشجویی، فرم درخواست این نوع ویزا را تکمیل و ارسال کند.

دانشگاه‌های برتر پزشکی و دندانپزشکی فرانسه

دانشگاه های برتر پزشکی و دندانپزشکی فرانسه

دانشگاه‌های کشور فرانسه همواره در میان برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. موسسات آموزش عالی این کشور در رتبه‌بندی ها و رنکینگ های دانشگاه‌های جهان(QS) دارای رتبه‌های برتر می‌باشد. 16 دانشگاه این کشور در رنکینگ های جهانی در رتبه 400 قرار دارند. از برترین دانشگاه‌های فرانسه که دارای رنکینگ های جهانی می باشند، می توان به این چند دانشگاه اشاره کرد:

ENS پاریس

این دانشگاه اخیرا رتبه نخست دانشگاه‌های برتر فرانسه را کسب کرده است. این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه‌های فرانسه است که افرادی مهمی چون میشل فوکو و ژاک دریدا و دانشمندان فراوانی از آن فارغ تحصیل شده اند.

Ecole Polytechnique

این دانشگاه که از برترین دانشگاه‌های فرانسه محسوب می‌شود، در رتبه‌بندی و رنکینگ دانشگاه‌های جهان رتبه 59 را از آن خود کرده است. در این دانشگاه در حدود 4600 دانشجو تحصیل می کنند.

UPMC

این دانشگاه که در حال حاضر بزرگترین موسسه علمی و پزشکی و دانشگاه پزشکی در فرانسه است، در رنکینگ و رتبه‌بندی جهانی رتبه 131 را کسب کرده است. در حدود 20% از کل دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.

دانشکده پزشکی دانشگاه سوربن

طبق رتبه‌بندی اخبار ایالات متحده، سوربن دارای رتبه برتر دانشکده پزشکی در فرانسه است. این دانشگاه که در سال 1257 به عنوان “کالج سوربن” تأسیس شد، نتیجه ادغام دانشگاه پاریس-سوربن، دانشگاه پیر و ماری کوری و سایر مدارس کوچکتر در سال 2018 است. یکی از 3 دپارتمان آن، دانشکده پزشکی معروف جهانی است که محل تحصیل بسیاری از برندگان جایزه نوبل و بسیاری از پزشکان این کشور بوده است.

این دانشگاه، یک مرکز پیشرو در زمینه پزشکی است و همچنان در زمینه‌های زیست‌‌شناسی، بیوشیمی، پزشکی قلب، ایمنی‌شناسی، زیست‌شناسی مولکولی و ژنتیک، علوم اعصاب، سرطان‌شناسی، فارماکولوژی و سم‌شناسی، روان‌پزشکی و جراحی رتبه‌های بالایی دارد. سوربن همچنین به خاطر تحقیقات پزشکی بالینی خود شناخته شده و مقالات آن در 1٪ از مجلات پر استناد جهان منتشر شده است. دانشجویان سوربن می‌توانند در هر یک از دو بیمارستان آموزشی آن، یعنی بیمارستان “Pitié-Salpêtrière” و “Hôpital Saint-Antoine” دوره عملی خود را بگذرانند.

دانشکده پزشکی دانشگاه دیدرو پاریس

“Université de Paris” یک دانشگاه دولتی، نتیجه ادغام دانشگاه‌های پاریس دکارت و پاریس دیدرو در سال ۲۰۱۹ است. این دانشگاه زیر نظر دانشگاه سوربن پاریس Cite-USPC (ComUE)، قرار دارد و متشکل از 14 موسسه آموزشی فرانسوی می‌باشد. یکی از برجسته‌ترین بخش‌های آن، دانشکده پزشکی است که زیر نظر دانشکده بهداشت قرار دارد. این دانشکده به عنوان باقیمانده یکی از دانشگاه‌های ادغام شده، “پاریس دیدرو”، عمل می‌کند. مانند بسیاری از دیگر موسسات آموزش عالی، پزشکان مشتاق باید 3 دوره تحصیلی را در پاریس دیدرو تکمیل کنند تا موفق به دریافت دیپلم پزشکی شوند. این دانشکده پزشکی در فرانسه، دارای چندین بیمارستان آموزشی است، از جمله Lariboisière که در قرن نوزدهم در پاسخ به دومین پاندمی وبا ساخته شد.

دانشگاه‌های ارزان پزشکی و دندانپزشکی فرانسه

 • موسسه آموزش عالی علوم و تکنولوژی فرانسه هزینه تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی این دانشگاه سالانه در حدود 270 یورو است.
 • دانشگاه دو ماین هزینه تحصیل در رشته پزشکی این دانشگاه سالانه در حدود 500 یورو است.
 • کالج مرکزی اکو نانتز هزینه تحصیل در رشته پزشکی این دانشگاه سالانه در حدود 450 یورو است.
 • دانشگاه گرنوبل هزینه تحصیل در رشته پزشکی این دانشگاه در حدود سالانه 1000 یورو است.

هزینه‌های زندگی در فرانسه

هزینه‌های زندگی برای متقاضیان مهاجرت به فرانسه 2022، بر اساس شهر انتخابی و شیوه زندگی هر فرد متفاوت است. متوسط هزینه زندگی یک دانشجو در کشور فرانسه سالانه در حدود 7500 یورو است. البته هزینه اجاره خانه و مسکن دانشجویی نیز در این میزان هزینه لحاظ شده است. دانشجویان در حین تحصیل می توانند تا 20 ساعت در هفته به کار پاره وقت دانشجویی بپردازند. علاوه بر این، برخی از دانشگاه‌های فرانسه برای دانشجویان بین‌المللی بورسیه های تحصیلی در نظر گرفته اند که وزارت امور خارجه و سفارت فرانسه در کشور متقاضی مسول ارائه این بورسیه ها هستند. برخی از دانشگاه‌های فرانسه به هنگام پذیرش دانشجویان، به برخی از دانشجویان که حداکثر 30 سال داشته باشند کمک هزینه ای در حدود 10.000 یورو برای مدت یک سال پرداخت می کنند.

دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی فرانسه مورد تائید وزارت بهداشت ایران2020-2021

یکی از نگرانی های متقاضیان ایرانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی کشور فرانسه را دارند، این است که دانشگاه انتخابی آن‌ها مورد تائید وزارت بهداشت ایران باشد. برطبق بررسی های کارشناسانه وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، و با در نظر گرفتن سه نظام رتبه‌بندی و رنکینگ جهانی QS، Times و Shanghai فهرست دانشگاه‌های مورد تائید وزارت بهداشت برای ورودی های سال تحصیلی 2020 -2021 مشخص شد.

بر اساس رای صادر شده در جلسه شورای عالی ارزشیابی مدارک دانش آموختگان خارج از کشور در مورد بازنگری فهرست دانشگاه‌های مورد تائید وزارت متبوع برای ورودی های سال تحصیلی 2020-2021 به شرح زیر می‌باشد. این فهرست هر سال مورد بازبینی و بررسی قرار گرفته و در سال تحصیلی مذکور صرفا دانشگاه‌های موجود در این فهرست جهت ادامه تحصیل مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشند.

معرفی دانشگاه‌ها

علاوه بر این با توجه به مصوبه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی، امکان انتقال دانشجویان به داخل کشور که از ابتدای سال 2019 (11/10/1397) تحصیل خود را در یکی از دانشگاه‌های مورد تائید خارج از کشور آغاز کرده اند، ممنوع است و در صورت تمام شدن دوره تحصیلی این افراد، مدارک صادره بر طبق ضوابط اعلام شده قابل ارزشیابی می‌باشد:

 • Aix-Marseille University
 • Central Supelec University
 • Federal University of Toulouse midi
 • National Polytechnic Institute of Toulouse
 • Sorbonne University
 • Burgundy
 • University of Montpellier
 •  Claude Bernard Lyon 1
 • de Versailles saint quentin en yvelines
 • Franche-Comte
 • Francois Rabelais Tours
 • Grenoble Alpes
 • University of Angers
 • Lorraine
 • Nice Sophia Antipolis
 • University of Bordeaux
 • University of Côte d’Azur
 • University of Lille
 • University of Lille 2 Droit et Sante
 • University of Nimes
 • University of Rennes1
 • University of Strasbourg
 • Paris 13 Nord
 • Paris Descartes
 • Paris Diderot-Paris 7
 • Paris-Est Creteil Val de Marne
 • Paris-Sud
 • University of Nantes
 • Paul Sabatier Toulouse
 • PSL

دانشگاه‌های معتبر پزشکی و دندانپزشکی فرانسه

از میان دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی برتر فرانسه که مورد تائید وزارت بهداشت ایران نیز می باشند، دانشگاه‌های زیر را می توان نام برد:

دانشگاه دکارت پاریس

این دانشگاه دولتی یکی از شعبه های دانشگاه بزرگ پاریس محسوب می‌شود. این دانشگاه پردیس دانشگاه پزشکی سوربن را نیز شامل می‌شود. دانشجویان به منظور ورود به این دانشگاه بر اساس معدل دوران دبیرستان و پیش دانشگاهی انتخاب می شوند.

دانشگاه پیر و ماری کوری

این دانشگاه که یکی از بزرگترین دانشگاه‌های کشور فرانسه است، در سال 1150 در شهر پاریس تاسیس شد. در این دانشگاه دانشجویان در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیل می کنند. معیار پذیرش این دانشگاه پذیرش در آزمون ورودی است. زبان تحصیل رشته‌های پزشکی این دانشگاه زبان فرانسه است. هزینه تحصیل در این دانشگاه سالانه 350 یورو می‌باشد.

دانشگاه اکس مارسی

این دانشگاه که در سال 1409 تاسیس شد، از جمله دانشگاه‌های دولتی بر مبنای تحقیق و پژوهش است. این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه در میان دانشگاه‌های کشورهای فرانسوی زبان است. در حدود 70.000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند. معیار پذیرش این دانشگاه پذیرش در آزمون ورودی است.

دانشگاه استراسبورگ

این دانشگاه که بزرگترین دانشگاه فرانسه است، در سال 1538 تاسیس شده است. زبان تدریس در دوره پزشکی این دانشگاه زبان فرانسه است. از آن جا که استراسبورگ شهری دانشجویی است، هزینه‌های زندگی در این شهر به نسبت شهرهای دیگر فرانسه کمتر است.

دانشگاه لیون کلود برنارد

این دانشگاه که یکی از دانشگاه‌های دولتی لیون است، در سال 1809 تاسیس شده است. این دانشگاه در شهر ویوربن قرار دارد. دانشجویان در رشته‌های پزشکی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه به تحصیل مشغول هستند. معیار پذیرش این دانشگاه پذیرش در آزمون ورودی است.

شرایط کلی کشور فرانسه

شرایط کلی کشور فرانسه

کشور فرانسه از بزرگترین کشورهای اروپا به شمار می رود. این کشور که سومین کشور بزرگ قاره سبز است، دارای آب و هوای متنوع و جاذبه های طبیعی زیبایی است. این کشور “شش ضلعی” در رتبه‌بندی میراث جهانی یونسکو در رتبه چهارم جهان قرار دارد. اما این ارزش و اهمیت این کشور قدرتمند فقط به جاذبه های طبیعی و تاریخی و گردشگری، موزه بی نظیر لوور، برج شگفت انگیز ایفل و کاخ زیبای ورسای خلاصه نمی‌شود. دانشمندان و محققان بسیاری در محیط آموزشی و دانشگاهی آن به تحقیق و پژوهش پرداخته اند و به دستاوردهای جهانی شگرفی دست یافته اند.

قوانین جدید تحصیل پزشکی در فرانسه 2022

در این بخش به ارائه نکته‌ای مهم در ارتباط با تحصیل پزشکی در فرانسه برای سال 2022 میلادی می‌پردازیم. در گذشته، لازم بود تا دانشجویان برای تحصیل در دوره‌های مختلف مربوط به پزشکی در فرانسه آزمون ورودی بدهند و پس از آن می‌توانستند به ادامه تحصیل مشغول شوند؛ اما در حال حاضر این قانون تغییر کرده است. از این رو برای ورود نیازی به قبولی در آزمون نخواهد بود. در واقع شما می‌توانید از دو طریق متفاوت، برای حضور در فرانسه اقدام کنید. اولین روش، میانگین دو ترم اول شما به منزله ورود به رشته است. دقت کنید که اگر میانگین نمرات کمتر از 10 باشد، به کشور خود باز می‌گردید. با اخذ معدل بالای 10 و ممتاز بودن، می‌توانید رشته مورد نظر را انتخاب نمایید. در روش دوم شما می‌توانید در دو ترم اول دروس دیگری را هم بگذرانید و در صورت پایین بودن معدل، رشته‌های دیگری را جهت ادامه تحصیل انتخاب کنید.

سوالات متداول در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی فرانسه

در بخش زیر سوالاتی که معمولا برای افراد ممکن است پیش بیاید، جمع‌آوری و پاسخ داده شده است.

دانشجویان برای تحصیل در رشته پزشکی باید در چند دوره تحصیل کنند؟

در سه دوره: دوره PCEM و دوره DCEM و دوره پزشکی عمومی

دانشجویان بین‌المللی در چه صورتی می توانند در رقابت با دانشجویان بومی فرانسه و یا ملیت اروپایی در دوره دوم پزشکی پذیرفته شوند؟

در صورتی که نمره های آزمون ورودی آن‌ها برابر و یا بیشتر از دانشجویان بومی فرانسه باشد.

مدارک لازم برای پذیرش در آزمون ورودی رشته پزشکی چیست؟

مدرک مهارت زبان فرانسه حداقل سطح B2، آخرین مدرک تحصیلی، فرم تکمیل شده درخواست ورود به رشته پزشکی فرانسه و ریزنمره های دبیرستان و پیش دانشگاهی.

هزینه تحصیل در رشته پزشکی کشور فرانسه چقدر است؟

دانشجویان برای این رشته ملزم به پرداخت هزینه کلی و شهریه نمی باشند اما هزینه‌های جزئی سالانه مبلغی کمتر از 1000 یورو است.

هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی انگلیسی زبان فرانسه چقدر است؟

دانشجویان بین‌المللی که مایل به تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان خصوصی کشور فرانسه می باشند، برای تحصیل در رشته پزشکی این دانشگاه‌ها ملزم به پرداخت سالانه بیشتر از 10.000 یورو می‌باشد.

متوسط هزینه‌های تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه‌های فرانسه چقدر است؟

متوسط این هزینه‌ها سالانه در حدود 400 یورو است. هزینه دانشگاه‌های خصوصی فرانسه برای تحصیل در رشته دندانپزشکی سالانه مبلغی در حدود 2.000 یورو تا 7.000 یورو می‌باشد.

محدودیت سنی متقاضیان تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی کشور فرانسه چگونه است؟

متقاضیانی که دارای مدرک تحصیلی دیپلم می باشند، باید کمتر از 27 سال داشته باشند. متقاضیانی که دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد می باشند، باید کمتر از 32 سال داشته باشند.

مهم‌ترین مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه برای ایرانی‌ها چیست؟

کپی مدارک تحصیلی دانشگاهی ترجمه شده از دیپلم به بالا، نامه پذیرش رسمی از دانشگاه، رزومه تحصیلی و علمی، گواهی تمکن مالی مبنی بر توانایی تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی در فرانسه، رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا در حدود 99 یورو، ارائه فرم تکمیل شده OFII، حساب بانکی فرانسوی با اعتبار 600 یورو و گواهی اجاره محل اقامت و یا رزرواسیون هتل.

مجوز اقامت دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی دوره پزشکی در فرانسه چیست و اعتبار آن تا چه مدت است؟

دانشجویانی که دوره تحصیلی پزشکی خود در دانشگاه‌های فرانسه را تمام کرده اند، می توانند با اخذ مجوز از اداره مهاجرت فرانسه به مدت 1 تا 2 سال دیگر در این کشور اقامت کنند تا کار مورد نظر خود را پیدا کنند. فارغ تحصیلان دوره پزشکی با اخذ مجوز از اداره مهاجرت که APS نامیده می‌شود، می توانند در طول این مدت به دنبال کار مورد نظر در فرانسه باشند.

متوسط هزینه زندگی یک دانشجو در کشور فرانسه چقدر است؟

سالانه در حدود 7500 یورو است.

آیا امکان انتقال دانشجویان به داخل کشور وجود دارد؟

انتقال دانشجویانی که از ابتدای سال 2019 (11/10/1397) تحصیل خود را در یکی از دانشگاه‌های مورد تائید خارج از کشور آغاز کرده اند، ممنوع است و در صورت تمام شدن دوره تحصیلی این افراد، مدارک صادره بر طبق ضوابط اعلام شده قابل ارزشیابی می‌باشد.

آیا فرانسه برای تحصیل و زندگی کشوری مناسب است؟

بله فرانسه یکی از بهترین کشور ها برای تحصیل و زندگی می‌باشد.

آیا تحصیل در رشته‌های پزشکی در فرانسه اعتبار دارد؟

بله، مدرک پزشکی در فرانسه از اعتبار بالایی برخوردار است.

شرایط جدید تحصیل پزشکی در فرانسه 2022 چگونه است؟

این شرایط برای تحصیل پزشکی در فرانسه 2022 بر مبنای قوانین بیماری کووید-19 سنجیده می‌شود.

تحصیل پزشکی در فرانسه 2022 به چه زبان‌هایی امکان‌پذیر است؟

تحصیل پزشکی در فرانسه 2022 به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی ممکن است.

آیا تحصیل پزشکی در فرانسه 2022 در دانشگاه‌های دولتی به زبان انگلیسی ممکن است؟

خیر تحصیل پزشکی در فرانسه 2022 صرفا در دانشگاه‌های دولتی به زبان فرانسوی است.

تحصیل پزشکی در فرانسه 2022 چند سال به طول می‌انجامد؟

تحصیل پزشکی در فرانسه 2022 نه سال به طول می‌انجامد.

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل پزشکی در فرانسه 2022 کدام‌اند؟

این دانشگاه‌ها عبارتند از: دانشگاه سوربن، دانشگاه پاریس دکارت، دانشگاه غری بریتنی، دانشکده پزشکی مارسی و غیره.

هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه 2022 چقدر است؟

هزینه تحصیل برای هر سال متفاوت است. به طور مثال، برای سال اول باید 6000 یورو پرداخت نمود.

تحصیل پزشکی در فرانسه 2022 چند چرخه‌ای است؟

تحصیل پزشکی در این کشور سه چرخه دارد.

قدیمی‌ترین دانشکده پزشکی برای تحصیل پزشکی در فرانسه 2022 کدام است؟

قدیمی‌ترین دانشگاه، دانشکده پزشکی “مون پلیه نیمس” می‌باشد.

قانون جدید برای تحصیل پزشکی در فرانسه 2022 چیست؟

طبق قانون جدید نیاز به آزمون ورودی برای تحصیل در رشته پزشکی نمی‌باشد.

در این مقاله به بررسی تحصیل پزشکی در فرانسه پرداخته شد. در همین راستا و به منظور ارائه خدمات مشاوره ای مهاجرتی به منظور اخذ پذیرش از این دانشگاه‌ها، مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی با تهیه این مقاله به بررسی چگونگی اخذ پذیرش دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی فرانسه پرداخته اند تا ضمن آشنایی شما با این رشته‌های دانشگاهی، به پرسش های شما پاسخ دهند و هر گونه ابهامی را برطرف نمایند.

4.3/5 - (6 امتیاز)

224 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه 2023

 1. آیدا گفت:

  سلام من 20 سالمه و دیپلم تجربی دارم و معدل دیپلمم 17.96 هستش و اصلا فرانسوی بلد نیستم ولی میخوام به این زبان تحصیل کنم
  1.من باید چیکار کنم برای اقدامات اولیه آیا باید جایی آزمون بدم؟
  2.باید دوره ای در خود فرانسه شرکت کنم؟دندانپزشکی میخوام
  3.حدود هزینه لازم برای اقدام و زندگی چقدر است؟
  4.میشه کمی توضیح بدین از الان که صفرم تا خود رسیدن به فرانسه چیکارکنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   شما می توانید برای یادگیری زبان فرانسوی به کشور فرانسه بروید.

 2. فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید
  برای گرفتن مدرک B2 فرانسه چقدر زمان لازمه؟ و اینکه من اگر مدرک زبان فرانسه رو ایران بگیرم بعد اقدام کنم برای پذیرش دانشگاه مشکلی به وجود نمیاد که کالج نرفتم؟
  و با توجه به تجربیات شما آزمونی که سال اول گرفته میشه درجه سختیش چقدره؟ کسی که از ایران اقدام می‌کنه با مطالعه خوب چقدر احتمال قبولی داره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   مدت زمان دریافت مدرک زبان فرانسه بستگی به شرایط و تایمی است که برای یادگیری می گذارید. با ارائه مدرک زبان فرانسوی b2 می توانید برای کورس اصلی اقدام نمایید.

 3. ILIA گفت:

  درود و ارادت
  من دانشجوی ترم یک پزشکی دانشگاه اهوازم
  خواستم بدونم میتونم توی فرانسه تحصیلمو ادامه بدم؟
  اگه میتونم از کی باید اقدام کنم؟
  واحد های پاس شده توسط ایران قابل تطبیق هستن؟
  کلا یه توضیحی مختصر درباره روند انتقالی میتونین بدین؟
  از لحاظ مالی هم مشکلی ندارم.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در ابتدا برای تحصیل پزشکی در فرانسه، نیاز به ارائه مدرک زبان فرانسوی دارید. در نظر داشته باشید که احتمال تطبیق واحد های پاس شده در ایران بسیار پایین نمی باشد.

 4. فرمیسک گفت:

  سلام وقتتون بخیر اگر معدل دیپلم حدود 14 باشه میتونیم برای دندانپزشکی اقدام کنیم ؟ یا شرط معدل داد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بهتر است با توجه به معدل خود برای رشته های دیگر در این کشور اقدام نمایید.

 5. Fh گفت:

  سلام.ببخشید برای تحصیل دندان پزشکی هم آزمون ورودی برداشته شده طبق قانون ۲۰۲۲؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   آزمون ورودی برای ورود به دانشگاه ها مانند قبل برقرار است؛ اما تغییراتی صورت گرفته است. شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

 6. علی اصحاب گفت:

  تحصیل پزشکی در فرانسه به زبان انگلیسی هم ممکنه؟ اگر اره مدرک زبان باید چی و با چه نمره ای ارایه بدیم

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام، بله تحصیل پزشکی در فرانسه به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی ممکن هست. مدرک زبان آیلتس و با نمره بالاتر از 6.

 7. بهار زارعی گفت:

  سلام و خسته نباشید برای تحصیل پزشکی در فرانسه چه مدارکی لازمه واسه دانشگاه بفرستیم دقیقا؟ و اینکه معدلمون باید چند باشه تا پذیرش بدن

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام و وقت بخیر خدمت شما دوست عزیز، برای تحصیل پزشکی در فرانسه، رزومه تحصیلی، مدارک ترجمه شده پیش دانشگاهی و دیپلم، به همراه ریزنمرات درسی و مدرک زبان و بعضا گواهی قبولی در آزمون ورودی. برای اطلاع بیشتر از جزئیات، با مشاوران موسسه ما تماس بگیرید.

 8. Sara hb گفت:

  ممنون از مطلب خوبتون. تحصیل پزشکی در فرانسه به صورت رایگان هم ممکنه؟ اگر در دانشگاه های دولتی پذیرش بگیریم

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   با سلام. بله تحصیل پزشکی در فرانسه به صورت رایگان تنها و تنها در دانشگاه های دولتی ممکن هست اون هم به زبان فرانسوی فقط. همچنین شما میتونین بورسیه هم دریافت کنین.

 9. مهتاب تهمتن2 گفت:

  برای اینکه بتونم برای تحصیل پزشکی در فرانسه ویزا و پذیرش بگیرم، چه تایمی از سال رو باید اقدام کنم؟ میشه پاسخ بدید خیلی مهمه ممنونم از شما.

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   با سلام، زمان دریافت پذیرش از هر دانشگاه برای تحصیل پزشکی در فرانسه متفاوت هست. شما باید اول دانشگاه مورد نظرتون رو مشخص کنید و بعد از وبسایت اصلی دانشگاه، برای اخذ پذیرش اقدام کنید.اما به طور کلی زمان ارسال مدارک عموما از ماه می تا ژوئن هست.

 10. dorsa keshavarzz گفت:

  تحصیل پزشکی در فرانسه برای سن 27 هم امکان پذیر هست؟ از جهت سفارت و پذیرش مشکلی پیش نمیاد؟ من گپ تحصیلی ندارم و توی این مدت مشغول به کار بودم رزومه هم دارم به علاوه 5 سال سابقه کار. تاثیری داره تو گرفتن ویزا؟

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   با سلام، با این شرایطی که شما فرمودید، امکان تحصیل پزشکی در فرانسه برای شما وجود داره و مانعی نیست.

 11. payam drs گفت:

  من آیلتس 5.5 دارم، میتونم برای تحصیل پزشکی در فرانسه اقدام کنم؟ معدل 4 سال دبیرستانم هم 17.80 هست.

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   با سلام، برای تحصیل پزشکی در فرانسه باید آیلتس بالای 6 داشته باشید.

 12. هانیه گفت:

  سلام من پشت کنکوری هستم ولی میخام در رشته زبان و ادبیات فرانسه تحصیل کنم و لیسانس بگیرم آیا میشه که بعد لیسانس در کشور خودم برم و تو کشور فرانسه تغییر رشته بدم و از دوره کاردانی یک رشته دیگه شروع کنم و بورسیه هم بشم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای تحصیل کارشناسی در فرانسه ملزم به اقدام از دیپلم خود می باشید.

 13. محمد جواد معلومات گفت:

  سلام .
  عذر میخوام برای تحصیل در رشته دندان پزشکی در فرانسه ، حداقل معدل کل دیپلم تجربی باید چه نمره ایی باشه ؟
  ممنونم ازتون ❤❤

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   دانشگاه های فرانسه رتبه و رنکینگ خوبی را دارند. علاوه بر آن رقابت بسیار زیاد است و بهتر است معدل بالای 18 سال داشته باشید.

 14. shamim گفت:

  سلام
  من فارق التحصیل دندان پزشکی توی ایران هستم . امسال هم درسم تموم شده و سابقه کار ندارم
  شرایط مهاجرت برای ما به چه ترتیبی هست . اصلا شانس کار به عنوان دندان پزشک توی فرانسرو داریم ؟ معادل سازی مدارک دارن ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای کار در فرانسه در ابتدا نیاز به دریافت تاییدیه مدارک خود را دارید و با ارائه قرار داد کاری می توانید ویزای کاری را دریافت نمایید. به شما توصیه می کنیم با توجه به رشته تحصیلی خود برای اخذ ویزای کاری گروه درمان کشور یمانند سوئد و دانمارک اقدام نمایید.

 15. علیرضا بیرام نژاد گفت:

  سلام بنده پشت کنکوری هستم و دیپلمم رو هم گرفتم معدل دیپلمم کمه به همین خاطر امسال ترمیم نمره میدم خرداد یا شهریور مشکلی نیست؟و اینکه قدم بعدی من برای بورسیه تحصیلی در رشته دندانپزشکی چیه ازمون از کدام منابع هست؟چه تاریخی ازمون برگزار میشه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل دندانپزشکی در فرانسه نیاز به ارائه مدرک زبان فرانسوی دارید. در صورتیکه مدرک زبان نداشته باشید می توانید در ابتدا در دوره های زبان شرکت نمایید و سپس وارد کورس اصلی شوید. دانشگاه های فرانسه بسیار مقرون به صرفه است. بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 16. پریسا گفت:

  سلام داروسازی در فرانسه به چه زبانی است

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل کارشناسی و رشته های علوم پزشکی در فرانسه به زبان فرانسوی ارائه می گردد.

 17. علی گفت:

  شرکت در دانشگاه های پزشکی فرانسه ملزم به گذراندن دوره های پیش دانشگاهی است؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در صورت داشتن مدرک زبان فرانسوی c1، نیازی به گذراندن دوره های پیش دانشگاهی ندارید.

 18. ترنم گفت:

  سلام ببخشید چجوری می شه درخواست برای شرکت در دانشگاه های فرانسه برای دندانپزشکی ارسال نمایم؟
  باید برای سایت خود ان دانشگاه ارسال نمایم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای اخذ پذیرش می توانید از طریق سایت خود دانشگاه مورد نظر اقدام نمایید و یا از کارشناسان ما کمک بگیرید.

 19. سینا گفت:

  سلام
  من 19 سالمه و دانشجوی پزشکی هستم
  امکان پذیرش برای پزشکی فرانسه هست؟امکان معافیت تحصیلی دوباره دارم؟
  و اینکه در صورتی که ازمون سال اول رو رد بشیم امکان ادامه تحصیل داخل ایران هست؟
  لزوما باید از دانشگاه مبدا انصراف داد یا با یک مرخصی یک ساله میشه در صورت عدم قبولی در
  آزمون سال اول در دانشگاه مبدا ادامه داد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   با معافیت تحصیلی می توانید از کشور خارج شوید. می توانید از دانشگاه مبدا یکسال مرخصی دریافت نمایید.

 20. فریبا جعفری گفت:

  با سلام
  دانشجوی کارشناسی ارشد فیزیوتراپی هستم معدل کارشناسی 16.13و معدل دیپلم بالای 18 میباشد متولد 1373هستم ایا امکان پذیرش برای دندانپزشکی را دارم؟ایا بورسیه تعلق میگیرد؟هزینه هایی که برای اقدام باید داشته باشیم به چه شکل هست؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای مقطع ارشد و بالاتر، ارائه بورسیه در کشور فرانسه انجام می شود و تنها نیاز اساسی آن، داشتن مدارک و رزومه تحصیلی قوی است.
   هزینه ها بر اساس رون داقدام و دانشگاه و شهر محل تحصیل نیز متفاوت است.

   1. فریبا گفت:

    با این شرایط من برای رشته دندانپزشکی چی؟میتوانم اقدام کنم؟

    1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

     سلام
     اگر منظورتون بورسیه باشه، چندان راحت نیست، بیشتر بورسیه های فرانسه برای مقاطع بالاتره.

 21. علی گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم بهترین شهر فرانسه از لحاظ هزینه برای تحصیل در رشته دندانپزشکی کدوم شهر است؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در حال حاضر دانشگاه های شهر پاریس شرایط خوبی را دارند اما باید حتما شرایط شما بر اساس شروط پذیرش دانشگاه سنجیده شود.

 22. جواد امینی گفت:

  سلام خوب هستید؟جملات تون در رابطه با دوره های تحصیل در رشته پزشکی ابهام داشت و من متوجه نشدم.دکتری عمومی 9 سال است در مجموع یا عمومی 6 سال است و برای گرفتن تخصص 3 سال دیگر هم اضافه میشود؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   دوره پزشکی به انضمام کارورزی و تحصیلات مجموعا 6 سال به طول می انجامد.

 23. زهرا خلیفه گفت:

  سلام ، خیلی متشکرم بابت اطلاعات جامع و مفیدی که گذاشتید توی سایت. ممنون میشم لطف کنید منم راهنمایی کنید؛ من الان دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی هستم ترم ۴ ام دانشگاه دولتی کاشان، زبان فرانسه هم دارم میخونم ، معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم کمه ولی معدل دانشگاهم ۱۹ هست در ۳ ترمی که گذشته ، میخواستم ببینم امیدی هست برای دندان پزشکی اقدام کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بله در کل امیدی هست برای قبولی، البته که مقداری رقابتی هست.

   1. زهرا خلیفه گفت:

    بنظر شما بهتره که لیسانس زبانم رو بگیرم بعد اقدام کنم ، یا از همین امسال پیگیر باشم؟

    1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

     سلام
     داشتن لیسانس ممکن است در پذیرش برای برخی دانشگاه ها به شما کمک کند اما برخی دیگر نیز ممکن است بر اساس آزمون ورودی، شما را بسنجند.
     پس بهتر است برای سنجش شرایط کلی تان،ابتدا رزومه خود را برای کارشناسان ما ارسال کنید.

   2. یلدا گفت:

    سلام خسته نباشید
    من ۲۲ سالمه و پشت کنکوریم و معدل ۱۶/۶۰ هست ، نمرات سال دهم و دوازدهمم بالاست ولی متاسفانه به خاطر یه سری شرایط سال دوازدهم نمرات پایینی گرفتم و باعث شد معدلم پایین بشه ، با توجه به تجربیات شما من اگر دیپلم ریاضی بگیرم و نمرات بالایی داشته باشم برای پذیرش دندان پزشکی فرانسه شانس بالاتری ندارم؟ می‌شه با دیپلم ریاضی اقدام کرد؟

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     با سلام و احترام
     برای بالابردن شانس خود برای تحصیل رشته های پزشکی در فرانسه بهتر است دیپلم تجربی ارائه دهید.

 24. maryam گفت:

  دانشجوی سال سوم رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی در دانشگاه تهران هستم و معدل کلم حدود ۱۵ الی ۱۶ میباشد و متقاضی تحصیل دندانپزشکی در فرانسه هستم. مسلط به زبان انگلیسی و در حال یادگیری فرانسه ام و چند تا سوال دارم.
  ۱.اینکه من با مدرک لیسانس وارد این رشته بشوم باید حتما دو سال ابتدایی علوم پایه را بگذارنم؟
  ۲.حتما آزمون ورودی را باید بدهم؟ داشتن مدرک لیسانس برای دادن یا ندادن آزمون ورودی اهمیتی ایجاد نمیکند؟
  ۳.این آزمون ورودی فقط در فرانسه برگزار میشود؟ منابع آن چیست؟
  ۴.آیا امکان قرارداد بستن با مراکز بیمارستانی بعنوان کار دانشجوی از همان بدو ورود به دانشگاه وجود دارد؟
  ۵.دانشجوی رشته دندانپزشکی ، دانشجوی فوق لیسانس محسوب میشود؟ و امکان گرفتن بورسیه وجود دارد؟
  ۶.شرایط اینکه مستقیم با مدرک لیسانسم به فوق لیسانس دندانپزشکی وارد شوم چیست؟
  باتشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   1- در صورتی که واحد های گذرانده شما مورد قبول نباشند، بله
   2- بسته به دانشگاهی که برای آن درخواست ارسال میکنید، ممکن است شرایط متفاوت باشد
   3-بله آزمون ها در کشور فرانسه برگزار شده و منابع مشخص منطبق بر هر رشته دارند
   4-خیر تنها می توانید در برخی مکان ها، کار دانشجویی انجام دهید که این خود می تواند به استخدام شما بعد از تحصیل کمک کند.
   5- خیر شرایط بسیار محدود است.
   6- پیشنیاز های ورود به مقطع فوق، را بر اساس پیشنیاز های ثبت نامی دانشجو فراهم کنید.

 25. محمد گفت:

  سلام. من دانشجوی کارشناسی رشته ی مهندسی پزشکی میتونم اقدام کنم برای تحصیل دندانپزشکی در فرانسه؟
  ممنکن از پاسخگوییتون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بله میتونید فقط ممکنه بخاطر سن مقداری سفارت از جهت ویزا سختگیری کنه که برای اون باید برنامه ریزی کنید.

 26. پارسا گفت:

  سلام ببخشید من دیپلم انسانی دارم میتونم واسه دنداپزشکی اقدام کنم و فقط کسی که دیپلم تجربی باشه میتونه ممنوم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   طبق اطلاعات ما امکان پذیرش پزشکی فرانسه با دیپلم انسانی نیست.

 27. ایمان گفت:

  سلام خسته نباشین
  جناب من مهندسی عمران دانشگاه سراسری میخونم
  ولی معدل دیپلم و پیشم خیلی کمه
  میتونم اقدام کنم برای پزشکی فرانسه؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   معدل در اخذ پذیرش بی تاثیر نیست ولی تاثیر دقیقش مشخص نکردن طبق اطلاعات ما.

  2. Masoumeh گفت:

   سلام و وقت بخیر
   شرایط تحصیل در دانشکده های فرانسه در رشته لیسانس(که در واقع سال اول برای رسیدن به پزشکی خواهد بود براتون) طبق گفته سایتهای دانشکده ها در فرانسه تنها داشتن دانش زبان فرانسوی در سطح حداقل B2 هست که به این منظور شما میتونید پس از یادگیری زبان برای دریافت مدرک زبان در یکی از سه ازمون TCF DAP/DELF/DALF شرکت کنید. اگر چه کنسولگری فرانسه مدتیست که از دانشجوها درخواست مدرک زبان در سطح C1 میکند و دلیل هم این هست که عقیده دارند داشتن مدرک B2 برای تحصیل در فرانیه کافی نیست با اینکه خود دانشکده ها در لیست مدارک الزامی این سطح رو میخوان که البته حق با کنسولگریست و هر چه دانش شما در این زبان بیشتر باشه به شما در تحقق اهدافتون بیشتر کمک خواهد کرد. در پایان مایلم به این نکته اشاره کنم که با اینکه دانشکده های کشور فرانسه اغلب شرط معدل ندارند اما همیشه پیشنهاد میشه که معدل کل دیپلم کاندیدا بالای 14 باشه و همچنین هیت داوران در دانشکده ریزنمرات و به طور کلی رزومه فرد رو به دقت بررسی میکنند.
   موفق باشید

   1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

    سلام وقت بخیر
    ممنون از اطلاعات به نسبت کامل شما

 28. آیناز گفت:

  سلام من ۲۱سالمه وهنوزدانشجونشدم چون فقط پزشکی رومدنظردارم دوسه بارکنکوردادم امانشدمیخوام بدونم چطورمیتونم درفرانسه پزشکی بخونم ومحدودیت سنی اش چقدره

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   شرایط رو توضیح دادیم، با توجه به سن شانس است اقدام دارید.

 29. زهرا گفت:

  سلام وقت بخیر خسته نباشین
  من دانشجوی لیسانس زبان و ادبیات فرانسه دانشگاه تبریز هستم و درحال گرفتن تافل. 26 سالگی فارغ التحصیل میشم و معدل دیپلم 18.48 و پیش 16.50 و معدل کل 19.15 هستم.
  میخواستم بدونم اینکه زبان و ادبیات فرانسه میخونم با معدل بالای 18.5 خودش برای خوندن پزشکی در فرانسه امتیاز محسوب میشه؟ واینکه 26سال سن برای گرفتن پذیرش از دانشگاه مناسبه؟
  حدودا یک سال پیش یکی از موسسات نوشته بودن که برای پذیرش باید ازمون ورودی تقربیا شبیه به کنکور بدیم این حرف درسته؟ و اینکه من قبل از فارغ التحصیل شدن باید اقدام کنم یا لیسانسو بگیرم بعد اقدام کنم بهتر هستش؟
  خیلی ممنون از وقتی که میذارین?

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   داشتن مدرک لیسانس تاثیر چندانی ندارد، مدرک زبان فرانسه کفایت می کند. مشکل در واقع سن شماست، که بهتر است برای پذیرش ارشد اقدام کنید و بعد تغییر رشته دهید.
   فرانسه آزمون ورودی ندارد.

   1. دلارام گفت:

    سلام وقت بخیر
    من 23 سالمه و پشت کنکوری هستم رشته ی تجربی البته یک بار از دانشگاه سراسری انصراف قطعی دادم تا دوباره برای کنکور بخونم، میخواستم بدونم اگه یک ساله یا دو ساله بتونم مدرک زبان فرانسه رو تو ایران بگیرم تو 24 یا 25 سالگی شانس پذیرش برای پزشکی رو دارم؟

    1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

     سلام
     بله شانس دارید ولی ممکنه سفارت برای صدور ویزا مقداری سختگیری کنه.

 30. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

  طبق اطلاعات ما شرایط جدیدی برای تحصیل پزشکی در فرانسه 2020 مشخص نشده و طبق سال های گذشته دانشگاه های پزشکی فرانسه اقدام به پذیرش دانشجو می کنند.

 31. یزدان گفت:

  سلام خسته نباشید و ممنون که وقت میزارید ،ممنون میشم به چن تا سوال من جواب بدید ،
  ۱ در دوره یک ساله اموزش زبان در فرانسه ایا دروسی برای امادگی در ازمون پزشکی پ دندان پزشکی هم تدریس میشه ؟
  و اینکه من تصمیم دارم اقدام کنم برای دوره یک ساله اموزش زبان و میخوام کم ترین شهریه رو برای کالج زبان پرداخت کنم ، تا چه حدی میشه یه کالج کم هزینه ثبت نام کرد ؟
  و اینکه برای تمکن مالی که باید به سفارت ارائه بشه ایا میشه سند خونه گرو بانک گذاشت و ضمانت بانکی به سفارت ارائه کرد ؟
  سپاس❤️

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   در دوره یکساله زبان، فقط زبان آموزش میدن، حداقل شهریه در حدود ۴۰۰۰ یورو طبق اطلاعات ما هست، برای تمکن مالی هم مبلغ باید حتما در حساب باشه و داشتن سند به روال صدور ویزا کمک میکنه.

 32. مرتضی گفت:

  سلام پر انرژی خوب هستین ممنونم بابت زحماتی که شما انجام میدین
  من وقتی دوره زبان تموم میشه در خود فرانسه
  معدل دیپلمم یا سه سال دبیرستان
  چقدر باید بشه یعنی ۱۵ به بالا برای پذیرش از دانشگاه
  برای رشته پزشکی

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   طبق اطلاعات ما معدل خاصی برای پذیرش مشخص نکردن، با این معدل هم ممکنه بتونید وارد دانشگاه بشید.

 33. فرزاد گفت:

  ممنون که جواب دادین
  اگر میتوانید راهکار کاملی به من بگید که از چه طریق و راهی میتوانم اقدام کنم یا اگه راه ارتباطی دیگه دارید خواهشا بگید ک باهاتون ارتباط بگیرم و مشورت کنم .
  بازم ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   تشکر از لطف شما
   می توانید از طریق تلفن با مشاوران ما در ارتباط باشید.
   آدرس دفتر مرکزی واقع در شیراز: خیابان عفیف آباد، نبش کوچه 6، پلاک 5، طبقه اول و دوم
   شماره تماس: 07136292310

 34. ملینا گفت:

  سلام ببخشید من درحال تکمیل دیپلم تجربی هستم میخواستم در رشته پزشکی در فرانسه تحصیل کنم و در حال آموزش زبان فرانسه و انگلیسی هستم میخواستم بدونم شرایط ورود به دانشگاه های پزشکی و برترین شهر فرانسه از نظر ارزانی قیمت و کیفیت دانشگاه و امکانات کدوم شهره و برای دریافت ویزای تحصیلی به چه مقدار پول و گردش مالی و همچنین تا چه سنی میتونم پزشکی رو در فرانسه شروع کنم
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای تحصیل در کشور فرانسه ابتدا و تنها، داشتن مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی می تواند شما را در راستای اخذ پذیرش کمک کند.
   محدودیت سنی معمولا تا 24 سالگی است و داشتن تمکن مالی برای پشتیبانی از تحصیل شما در طول تمام سال اول تحصیلی الزامی است.

 35. کیانا گفت:

  سلام. خسته نباشید . معدل دیپلم بنده ۱۸ از نمونه دولتی هستم و سطح زبان انگلیسی بالایی دارم. می خواستم بپرسم قدم های اول برای تحصیل رایگان در دندان پزشکی در فرانسه چیه و چی کار باید بکنم . باید زبان فرانسه رو اینجا یاد بگیرم یا در فرانسه . ممنون و سپاسگزارم ازتون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   باید مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را با ترجمه رسمی و مهر تایید به دانشگاه ارائه دهید تا در صورت ارائه پذیرش به شما، اقدامات مربوط به سفارت و اخذ ویزا را آغاز کنید.
   دانستن زبان فرانسه قطعا کمک شایانی به شما در امر پذیرش و تحصیل در اکثر دانشگاه های فرانسوی زبان می کند.

 36. فرزاد گفت:

  سلام خسته نباشید
  سوالی داشتم اگر زحمت نیست جواب بدید ایا پس از قبول شدن رشته دندانپزشکی در کنکور سراسری در ایران راهی برای ادامه تحصیل این رشته در خارج از کشور هست؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام بله خواهید توانست بر اساس رتبه قبولی در کنکور ایران برای پذیرش برخی از دانشگاه های خارجی اقدام کنید اما اکثر دانشگاه های خارجی شما را بر اساس مدارک و شرایط تان می پذیرند.

   1. فرزاد گفت:

    سلام با تشکر از جوابتون
    خواهشا میتونید اطلاعات دقیق از اینکه چیکار باید بکنم و از چه راهی باید اقدام کرد…واقعا ب راهنماییتون نیاز دارم چون از هرکی میپرسم هیچ اطلاعی نداره ممنون میشم کمک کنید

    1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

     سلام
     دقیقا چه اطلاعاتی نیاز دارید، بفرمایید تا بهتون توضیح بدم.

 37. رضوان عبدالملکی گفت:

  سلام خسته نباشید من۲۹سالمه ولیسانس شیمی کاربردی دارم با معدل ۱۳وخورده ای میخواستم ببینم میتونم واسه رشته پزشکی یا داروسازی پذیرش بگیرم؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با شرایط سنی شما خیر.

 38. علیرضا گفت:

  سلام
  بنده فوق لیسانس مهندسی برق دارم ، تا سطح b1 زبان فرانسه خوندم و قصد تحصیل پزشکی در فرانسه دارم ، به نظر شما شرایط سنی خاصی داره اینکه امکان تحصیل به صورت رایگان میسره؟ حدودا یه سال پیش 5-6 ماه فرانسه بودیم.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   کشور فرانسه هزینه ای تحصیل پایینی برای شما خواهد داشت اما دقت کنید که برای تحصیل در رشته غیر مرتبط نیاز است تا چارچوب قوانین دانشگاه هدف را به منظور پذیرش و تحصیل، رعایت کنید.

 39. مهسا سلطانی گفت:

  سلام . خیلی ممنون از مطالب خوبتون . من 20 سالمه و دانشجوی کارشناسی مترجمی زبان فرانسه هستم . در زبان انگلیسی هم عالی هستم . میخوام برای دندانپزشکی بخونم . بنظرتون الان باید اقدام کنم یا وقتی درسم تموم شد و مدرک کارشناسیمو گرفتم ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهترین زمان اقدام برای شما قبل از اخذ مدرک کارشناسی می باشد، چراکه اخذ مدارک پایه در کشور هدف، باعث می شود شما اعتبار و اعتلای بیشتری در آن کشور داشته باشید و برای رشد و زندگی جمعی مقبولیت به مراتب بهتری کسب کنید.

 40. دریا گفت:

  سلام و خسته نباشید
  خواستم بدونم اسم دانشگاه های بدون ازمون فرانسه چیست و هزینه ی سالانه ی دانشگاه بدون ازمون چقدر هست و ایا تحصیل به زبان انگلیسی هم میشود یا خیر؟

  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دانشگاه های متعددی در فرانسه، بدون آزمون دانشجو می پذیرند که شرایط پذیرش عمومی آنها با هم متفاوت است.
   بهتر است برای این اقدام ابتدا سوابق تحصیلی و مدارک خود را بفرمائید.

 41. خسروی س گفت:

  سلام و خسته نباشید…میخواستم بپرسم دوری کالج برای مدرک فرانسه چقدر هزینه میبره؟؟ همچنین بعد از اینکه مدرک زبان رو گرفتیم میتونیم فورا وارد دانشگاه پزشکی بشیم؟
  هزینه ی سالانه رشته ی پزشکی به علاوه خورد و خوراک حدودا چقدر تمام میشود؟(سالانه)

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دوره ها بر اساس نوع شرایط و دانشکده ثبت نامی فرق می کند. معمولا بین موسسات خصوصی و دولتی نیز تفاوت وجود دارد.
   بهتر است برای بررسی های مربوط به هزینه تحصیل و زندگی از طریق شماره های موجود در همین وبسایت با مشاورین ما در تماس باشید، آن ها اطلاعات به روز را به رایگان در اختیار شما قرار می دهند.

 42. ارغوان گفت:

  سلام من میخوام برای پزشکی فرانسه اقدام کنم تنها چیزی که کمی منو میترسونه اینه که آزمون سال اول سلامتی که برگزار میشه قبولی توش سخته . میخواستم بپرسم چون موسسه شما یکی از معتبر ترین هاست چند تا قبولی بین کلاینت های شما بوده توی این چند وقته؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در حال حاضر به صورت اکثریت مشتریان ما به نتیجه مطلوبشان در این کشور رسیده اند و عده ای نیز در دست اقدام می باشند.
   جمعیت آماری ما را بالای 100 نفر افراد موفق تشکیل داده اند.

 43. رضا خوشنود گفت:

  سلام در مورد اثبات توانایی مالی یکم بیشتر توضیح میدید؟ مگه تحصیل رایگان یا بسیار ارزان نیست؟اون اثبات برا چی هست ؟اونم جهل هزار یورو

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در هر حال نیاز است تا به سفارت و دولت کشور هدف متوجه سازید که توانایی پشتیبانی از زندگی موقت خود را در این کشور دارید و بار اضافی را به دوش آنها نمی اندازید.

 44. سینا رحیمی گفت:

  سلام خسته نباشید بنده 19 سالمه و معدل کل دیپلمم 18 ومعدل کتبی دیپلمم 17 است میخواستم بدونم چند درصد احتمال قبولی در پزشکی فرانسه وجود دارد ؟واگر احتمال ان وجود دارد برای اقدام باید چه کاری انجام دهیم ؟و میخواستم بدونم اجازه ی کار وجود دارد؟وباید چه مدارکی داشته باشیم ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شانس پذیرش شما را همان مدارک و سوابق تحصیلی تان مشخص می کند.
   بهتر این است که خلاصه مدارک خود را به ما برسانید تا احتمالات ممکن را به اطلاع شما برسانیم.

 45. امیرمخمدی گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  دندانپزشکی فرانسه آزمون ورودی داره؟ هزینش چه قدره
  کدوم کشورا آزمون ورودی ندارن و هزینشون چه قدره؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   بله برخی از بهترین دانشگاه های فرانسه آزمون ورودی برای پذیرش رشته های پزشکی برگزار می کنند.
   اما برخی دانشگاه های فرانسه نیز شرایط پذیرش بدون آزمون را دارند که امکان تحصیل را ، تسهیل می کند.

 46. سمیه گفت:

  خواستم بدونم فرانسه هم مثل روسیه و ترکیه آزمون ورودی داره؟ یعنی باید کنکور بدیم؟
  یا همون معدل و زبان فرانسه کافیه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   بله برخی دانشگاه های کشور فرانسه با آزمون ورودی اقدام به پذیرش می کنند اما برخی دیگر دانشگاه ها نیز پذیرش بدون آزمون را برگزار می کنند.

   1. فرزاد گفت:

    سلام. پذیرش بدون آزمون چطوریه؟ معیار پذیرش چی هستش؟

    1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

     سلام، وقت بخیر
     با توجه به سابقه تحصیلی پذیرش دارند.

 47. آرمین خیبری گفت:

  سلام
  من مدرک لیسانس الکترونیک دارم با معدل 14 و مدرک B2 زبان فرانسه 29 سالمه می خوام دندان پزشکی بخونم به نظرتون برای رزومه کافیه و آیا با
  این شرایط سنیم کار درستی می تونه باشه

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به این که شما مدرک زبان فرانسوی را دارید می توانید به صورت مستقیم به دانشگاه درخواست پذیرش دهید.
   البته که رزومه شما هم تاثیر گذار خواهد بود.

 48. ایلیا غریبی گفت:

  با سلام آیا برای دانش آموزان مدارس تیزهوشان اولویتی وجود دارد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   به یقین، داشتن پیشینه تحصیلی و یا همان مدارک و سوابق خوب، تاثیر گذار خواهد بود و به شما کمک شایانی می کند. پس در صورتی که شرایط خاصی را دارید، پیشنهاد می کنم هرچه زودتر با مشاورین ما گفت و گو کنید چرا که امکان ارائه بورسیه نیز ممکن است مهیا شود.

 49. ایلیا غریبی گفت:

  با سلام مبلغ مورد نیاز برای شروع تقریبا چقدر در نظر گرفته شود؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   آخرین مدارک تحصیلی + ریز نمرات را برای ما ارسال کنید تا ارزیابی های مورد نیاز پذیرش را برای شما انجام داده و به شما اطلاع رسانی کنیم.

 50. مسلم مومنی زاده گفت:

  با عرض سلام
  خانم بنده کارشناسی پرستاری داره و متقاضی ادامه تحصیل هستن
  چ اقداماتی باید انجام بدیم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اگر قصد شما تحصیل در رشته پزشکی این کشور است، نیاز است تا مدارک خود را معادلسازی کنید اما اگر برای ادامه تحصیل در رشته مرتبط می خواهید اقدام کنید، بایستی که مقطع بعدی را پذیرش بگیرید.
   چرا که اخذ پذیرش، از انتقالی و تطبیق واحد آسان تر است.

 51. نوید گفت:

  سلام من با معدل دیپلم ۱۹.۷۶و پیش دانشگاهی ۱۷.۵ و ۱۹ سال سن چگونه میتونم تو فرانسه به تحصیل پزشکی بپردازم ممنونم اگه جواب بدید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شرایط پذیرش در دانشگاه های فرانسه هم بر اساس آزمون ورودی و هم بر اساس معدل هست.
   شما می توانید با ارائه مدارک خود به کارشناس ما، دریابید که کدام روش متناسب با وضعیت شما می باشد.

 52. mehrshad گفت:

  با سلام میخواستم در فرانسه تحصیل کنم معدل دیپلم 16.68 و معدل پیشم 17.68 .سوالاتی داشتم در مورد این مسیله . اگر بخوام زبان رو تو کشور فرانسه یادبگیرم به چه مدت و چقدر هزینه خواهد داشت ؟ و اینکه هزینه ی زندگی دقیق ماهانه چقدر هست ؟ ایا کار در حین تحصیل تامینش میکنه یا باید ساپورتر داشته باشیم ؟ با این معدل و یکم سخت کوشی میشه قبولی گرفت ؟ وضعیت مالی خوبی ندارم پس لطفا یکم دقیق تر ارقام رو بفرمایید ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   مدت زمان و هزینه های تحصیل زبان در کشور فرانسه از هر موسسه به موسسه دیگر متفاوت است و بستگی به سطح زبان شما در حال حاضر دارد.
   هزینه های زندگی نیز به صورت تقریبی برای شخص دانشجو ماهیان 700-800 یورو می تواند باشد که می توانید با کار پاره وقت در حین تحصیل گوشه ای از هزینه ها را جبران کنید.
   قبولی در دانشگاه های این کشور را در صورت تلاش و مطالعه می توانید خیلی راحت کسب کنید.

 53. آریانا حسینی گفت:

  دانشگاه نانت برای تحصیل دندان پزشکی خوب است

 54. محمود گفت:

  محمود
  من 27سالمه دارای مدرک فوق لیسانس مکانیک هستم
  ایا میتونم تو آزمون پزشکی در فرانسه شرکت کنم
  مدرک دیپلم من ریاضی و فیزیک

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با گذراندن دوره های پیش نیاز در این کشور و یادگیری زبان فرانسوی، می توانید در آزمون های ورودی دانشگاه های پزشکی نیز شرکت نمایید.

 55. احسان گفت:

  سلام خسته نباشید . من در حاله حاضر دانشجویه رشته ای میکروب شناسی هستم و این که به فکر تحصیل در رشته پزشکی در فرانسه .
  اگر من زبان فرانسه و انگیلیسی به طور کامل یادبگیرم می تونم وارد دانشگاه هایه فرانسه بشم
  باتوجه به این که من رزمه تحصیلم تو دبیرستان ضعیف بود
  ولی در دوره کارشناسی نسبتا خوبه

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما بدون داشتن مدرک زبان (انگلیسی یا فرانسوی) نیز می توانید در فرانسه تحصیل کنید.

 56. ترانه رها گفت:

  سلام
  من 20 سال دارم و پشت کنکوری هستم.
  میخواستم بدونم برای اخذ پذیرش دانشگاه فرانسه در رشته دندان پزشکی چه مدارکی لازم دارم؟ و هزینه هاش تا چقدر برآورد میشه؟ و اینکه شانس من برای پذیرش چقدر هستش؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   آخرین مدارک مربوط به تحصیل شما(پیش دانشگاهی و دیپلم) را به همراه ریز نمرات باید در دست داشته باشیم تا بتوانیم برای اخذ پذیرش، کامل ترین راهنمایی را ارائه دهیم.
   هزینه های تحصیل در فرانسه در برخی رشته های رایگان است و حتی در غیر این صورت، هزینه زیادی ندارد.
   مشخص کننده شانس شما، رزومه و مدار تحصیلی شماست.

 57. Fatemeh bazgir گفت:

  با سلام بنده دیپلم معارف اسلامی دارم اما دانشجوی ترم سه اقتصاد هستم و انتخاب رشته ام در معارف یک اشتباه بود و علاقه دارم دندان پزشکی بخونم خواستم بدونم ایا میشه من در این رشته تحصیل کنم در حالی که دیپلمم غیر مرتبط است و اینکه من همسرم فوق لیسانس حسابداری دارن و کارمند اداره آبفا هست ایشونم میخوان همراه من بیان و اونجا تحصیل کنن من متولد 78 هستم و همسرم69 ،حدودا صد ملیون هم برای معاش خود و پنجاه ملیونم برای خونه اجاره کردن داریم کافیه ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای پذیرش دندانپزشکی در خارج از کشور شما نیاز دارید تا مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی را داشته باشید بدین منظور که نیاز نباشد دوره پیش دانشگاه های را در خارج از کشور با صرف هزینه بگذرانید.
   در صورتی که تمایل دارید با همسرتان سفر کنید، لازم است ایشان نیز ویزا تهیه کنند و به صورت جداگانه وارد خاک کشور مقصد شوید.

 58. زينب زرين گفت:

  باسلام؛
  من ١٩سالمه و تيزهوشان درس خوندم معدلديپلمم١٨/٢٥و معدل پيش دانشگاهي١٨/٧١ هستش.ميتونم بورسيه شم براي تحصيل در فرانسه؟زبان خارجمم در حد خوبيه

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بورسیه های تحصیل در کشور فرانسه برای مقاطع بالاتر از ارشد امکان ارائه دارند اما ناگفته نماند که با داشتن برخی شرایط نیز میتوانید به اخذ بورسیه این کشور دست پیدا کنید.

 59. جلال گفت:

  سلام و ممنون از راهنمایی های خوبتون به بچه های با تلاش و پشتکار.من کارشناس بیهوشی هستم و31سال سن دارم ایا امکان تحصیل در فرانسه برای من هست یا نه؟؟؟؟؟وچگونه هست

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله، بفرمائید که میخواهید در چه مقطعی ادامه تحصیل دهید؟
   رشته مد نظرتان را نیز بفرمائید.

 60. سونا گفت:

  سلام خسته نباشید..من 34 ساله هستم و متاهل هستم و لیسانس گیاهپزشکی دارم.. برای من امکان داره به این طریق بتونم دندانپزشکی بخونم و زبان هم بلد نیستم .. همسرم هم می تونن بامن بیام یا خیر..اگر امکان پذیر باشه لطفا بهمن بگید که چکار باید انجام بدم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام ممنونم
   تحصیل دوره های پزشکی در این کشور قوانین مربوط به خود را دارد که داشتن حداقل شرایط و مدارک مربوط به پیش دانشگاهی و دیپلم و سایر نمرات مربوطه، از جمله آن هاست.
   ویزای همراه معمولا صادر نمی گردد اما شما می توانید برای تسریع در مراحل مهاجرت همسرتان، به صورت جداگانه برای ایشان ویزا اخذ نمایید.

 61. یاسمن گلبانو گفت:

  سلام خوب هستید؟
  برای کسیکه تخصص پزشکی از ایران داره امکان کار در فرانسه و یا اخذ تخصص در همان رشته وجود داره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله دانشگاه ها و مراکز علمی متفاوتی در فرانسه این امکان را ارائه می دهند که با توجه به رزومه شما، میتوانیم اقدام کنیم برای اخذ پذیرش.

 62. آسیه بلوچزهی گفت:

  سلام معدل کل دوره سوم دبیرستانم۱۸/۴۸و معدل پیش دانشگاهی۱۶/۸۲آیا امکان دریافت بورس تحصیلی فرانسه در رشته پزشکی یا دندان پزشکی رو دارم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بورسیه های تحصیل کشور فرانسه معمولا در مقاطع بالاتر از لیسانس ارائه می شود که گاها ممکن است در دوره های پایین هم طبق برخی شرایط ارائه گردد.
   به منظور تایید صلاحیت بودن و تشخیص داشتن شرایط اخذ بورسیه، مدارک خود را برای ما ارسال کنید.

 63. آسیه بلوچزهی گفت:

  سلام میخاسم مهاجرت دانشجویی بگیرم برای تحصیل در فرانسه ولی نمیدونم باید چ اقداماتی انجام بدم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ابتدا بفرمائید در چه رشته و چه مقطعی میخواهید اقدام برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه کنید و سپس سابقه تحصیلی خود را برای ما ذکر کنید.

 64. لیا گفت:

  سلام لطفا هزینه ی ویزا و بقیه ی هزینه های جانبی روهم اعلام کنید.مثلا الان کسی 120 میلیون تومن به پول ایران داشته باشه از پس هزینه ی ویزا و بقیه چیزا برمیاد؟البته اونجا هم کارکنه.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اصل ویزا هزینه های زیادی ندارد که معمولا 75 یورو برای سفارت باید پرداخت شود.
   اما هزینه های جانبی که شرکت های مهاجرتی از شما دریافت میکنند شامل هزینه های درخواست پذیرش به دانشگاه و پیگیری های تا حصول نتیجه است.

 65. محمود گفت:

  سلام
  من 27 سالمه و فوق لیسانس مکانیک دارم
  آیا امکان تحصیل در رشته پزشکی در فرانسه برا من هم وجود داره ؟
  مدرک پایه دبیرستانم هم ریاضی و فیزیک هستش

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در این صورت بایستی که مدرک پیش دانشگاهی و یا فوق دیپلم نظری را ارائه دهید تا شرایط شما بررسی شود.

 66. امیر گفت:

  سلام،من دانشجوی دندانپزشکی آزاد تهران هستم ،رتبه در کنکور ۱۰۰۰،معدل دیپلم ۱۹/۱۳ ،می خواستگ بدونم شرایط مهاجرت برای من به چگونه ای است؟آیا می شه به کشوری برم و رشتم رو ادامه بدم ویا حتما باید از ابتدا به خوانم،و اینکه چه کشوری برای مهاجرت با شرایط من مناسب هستش وترجیحا خوب با هزینه کم هستش؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   مهاجرت شما به فرانسه برای تحصیل امکان پذیر است. و می توانید برای تحصیل در مقطع مورد نظر مدارک خود را به دانشگاه های این کشور ارسال نمایید.
   ادامه تحصیل را می توانید در قالب پذیرش در مقاطع بالاتر ، خیلی راحت انجام دهید، چرا که ادامه تحصیل در یک مقطع به دلیل نیاز به تطبیق واحدها، ممکن است به مشکل برخورد کند.
   کشور های اروپایی مانند آلمان، فرانسه، مجارستان و لهستان و غیره برای شما امکان پذیر است.

 67. فردین گفت:

  با سلام. دو تا سوال داشتم راجب فرانسه ممنون میشم همینجا راهنمایی کنید.
  1- آیا در دوره زبان فرانسوی که در خود آن کشور برگزار میشود و 4000 یورو هزینه دارد خوابگاه ارائه میشود؟ یا باید خودمان تهیه کنیم ؟ و در دوره های بعد از دوره زبان چطور ؟ خوابگاه ارائه میشود یا به همراه هزینه های زندگی باید خوابگاه را نیز خودمان تهیه کنیم؟

  2- آیا برای ورود به فرانسه نیاز به اثبات تمکن مالی در یک حساب ایرانی است ؟ اگر نیاز هست، آیا از این پول خرج باید بشود یا فقط در داخل ایران در حساب باید باشد تا فقط تمکن مالی اثبات شود و میشود از سود حساب بانکی آن استفاده نمود؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دوره های ارائه شده در کالج های متفاوتی است که ممکن است برخی از آنها کالج نیز ارائه بدهند، در صورتی که کالج خوابگاه نداشته باشد بازهم مکان هایی وجود دارد که بعنوان خوابگاه، هزینه های اندکی را برای اسکان شما اخذ می کنند.
   داشتن تمکن مالی برای اثبات پشتیبانی الزامی است.

 68. فاطمه حیدری گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی پزشکی هستم میخواستم ببینم میتونم بعد از امتحان علوم پایه درس هام رو تطبیق بزنم و ادامه درسم رو در فرانسه کامل کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   معمولا پذیرش تحصیلی آسانتر از ادامه تحصیل و تطبیق واحد ها است. چرا که تطبیق دادن واحد همیشه مثمر ثمر نیست و ممکن است مجبور به تحصیل از ابتدا شوید.
   ما پیشنهاد می کنیم که مدارک و شرایط خود را به اطلاع ما برسانید تا بتوانیم ارزیابی مورد نیاز را برای شما انجام دهیم.

 69. مجتبي گفت:

  سلام
  ميخواستم بدونم ايا شخصي با معدل ديپلم ١٥/٤١ شانسي براي دندان پزشكي در استراسبورگ داره؟؟ددلاين دانشگاه كي هست؟ايا موسسه براي اقامت و مسكن دانشجو هم كار ميكنه؟هزينه كار هايي كه موسسه براي ما انجام ميده چقدره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   از آنجایی که آزمون ورودی تعیین کننده پذیرش شماست، بنابراین باید قوانین وچارچوب دانشگاه هدف را بسنجیم تا به نتیجه برسیم.
   می توانید مدارک خود را به همراه ریز نمرات آخرین سال تحصیلی برای ما ارسال کنید تا امکان سنجی های لازم بررسی شده و به شما اطلاع دهیم.

 70. وحید گفت:

  با سلام خدمت شما، چند تا سوال داشتم درباره تحصیل پزشکی در فرانسه:
  ١.برای تحصیل پزشکی در فرانسه حتما باید دیپلم وپیش دانشگاهی علوم تجربی ایران رو داشته باشم؟
  ٢.برای تحصیل پزشکی تو فرانسه شرط سنی هم وجود داره یعنی حداکثر تا چه سنی میتونیم این کارو بکنیم؟
  ٣.اینطور که متوجه شدم اول باید ثبت نام کنیم بعد یک یا دو سال درس میدن بهمون و بعد باید از همون درسا امتحان ورودی بدیم تو این بازه زمانی هم بورس محسوب میشیم یعنی دولت فرانسه تو این مدت هم خرج ما رو میده یا نه؟
  ۴.به محض ورود به فرانسه میتونیم کار کنیم؟ وضعیت کاریابی فرانسه چطور هست؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   1- بله
   2- در برخی دانشگاه ها بسته به مقطع مد نظر شما ممکن است شرط سنی وجود نداشته باشد اما در کل، بله.
   3- اخیرا اندکی هزینه های تحصیل به دانشجویان اضافه شده است که باز هم ناچیز است و توانایی شما را برای پرداخت، پوشش می دهد.
   4- شما در صورت ورود با ویزای تحصیلی، اجازه کار پاره وقت دارید و می توانید مشغول شوید.

 71. zahra گفت:

  سلام و خسته نباشید ممنون از اطلاعات خوبتون من21سالمه و معدل دیپلمم17/25وپیش دانشگاهی18هست میتونم واسه پزشکی فرانسه ویزا بگیرم

 72. پریا وحیدی گفت:

  سلام خسته نباشید من ۲۰ سالمه معدل دیپلمم ۱۹ است و میخواستم در مورد تحصیل دندانپزشکی در فرانسه اطلاع کسب کنم
  اینکه من اصلا زبان فرانسه بلد نیستم با این حال چه طور میتونم دروس مربوط به این رشته رو بخونم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دروس در برخی دانشگاه های این کشور به زبان بین المللی انگلیسی ارائه می شوند.

 73. مهرشاد رشیدی گفت:

   سلام.خسته نباشید…
  سوالم در خصوص اخذبورسیه تحصیلی و کمک هزینه های تحصلی در رشته های پرشکی ودندان پزشکی در کشور فرانسه میباشد. معدل کل دوره دبیرستانم ۱۸.۵۶ و دوره دیپلم ۱۶.۶۳ است وهمینطور در مسابقات بین المللی تبیان و از طرف دبیرستان چند لوح تقدیر در زمینه درسی دارم…آیا امکان پذیرفته شدن توسط دانشگاه های فرانسه و اخذبورسیه جهت کمک هرینه های تحصیلی را دارم؟لطفا شرایط رو هم ذکر کنید . باتشکر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   تحصیل در فرانسه رایگان است و می بایست برای اخذ پذیرش، مدرک2 زبان فرانسوی را ارائه دهید. بسیاری افراد برای تسریع فرایند یادگیری، در دوره های زبان فرانسوی شرکت میکنند که حدودا 4 هزار یورو هزینه خواهد داشت.

 74. Foroozan گفت:

  سلام خسته نباشید. من 20 سالمه و معدل دیپلمم 17 و معدل پیش دانشگاهیم 14، میخواستم ببینم الآن میتونم برای کشور فرانسه برای دندانپزشکی اقدام کنم یا زمان پذیرش گرفتن تمام شده؟ البته میدونم باید زبان فرانسوی بلد باشم. میخوام تو خود فرانسه زبان رو یاد بگیرم. اگه الآن از طریق موسسه شما اقدام کنم. امسال میتونم برم؟ چون من اول برای روسیه اقدام کردم منتظر پذیرشم ولی الآن پشیمونم شدم و میخوام برم فرانسه. میخواستم ببینم امیدی هست؟ حتما میخوام امسال برم. ممنون میشم جواب بدید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله سن شما برای اقدام تحصیل در دانشگاه های کشور فرانسه مناسب می باشد اما تنها مدارکی که الزامی است برای ارائه، داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی مرتبط می باشد.
   می توانید دوره های زبان فرانسوی را در کشور فرانسه پشت سر بگذارید تا پیش زمینه زبان را نیز در خود ایجاد کنید.

 75. miraa گفت:

  سلام
  تو كدوم كشورها بدون توجه به معدل ديپلم و پيش دانشگاهي و بدون آزمون ورودي ميشه پزشكي خوند؟!!
  البته وزارت بهداشت مدرك پزشكي قبول كنه

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   به صورت اکثریت، تمام کشور ها و دانشگاه های آنها برای تحصیل در مقطع عالی، پیش نیاز هایی دارند که غیر قابل اغماض است.

 76. سعید علیزاده گفت:

  باسلام من ۲۱ سالم هست و معدل دیپلم۱۶/۶۱و پیش۱۵/۵۴ هست.با توجه به اینکه با اینم معدل امکان قبولی در پزشکی آلمان رو نداشتم میتونم پزشکی قبول بشم.خواهشا همین جا پاسخ منو بدین ممنون میشم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   قبولی در دانشگاه های این کشور بر اساس نمره و آزمون نیز هست و باید مدارک و ریز نمرات شما دقیقا مورد بررسی قرار بگیرد.
   اما امکان تحصیل بصورت کلی برای شما وجود خواهد داشت.

 77. نرگس ثانی گفت:

  سلام . خسته نباشید . ممنون میشم پاسخ بدید . من دانشجوی دندانپزشکی سراسری ایران هستم . با معدل دیپلم 19.82و میانگین معدل دانشگاهی 16.50میخاستم ببینم آیا بعد از گرفتن دکترای عمومی دندانپزشکی میتونم بورسیه ی دانشگاه های فرانسه بشم ؟بدون هزینه ؟ و چگونه . ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله معمولا اخذ بورسیه در مقاطع ارشد بیشتز ارائه می شود و می توانید با ارائه مدارک و سوابق تحصیلی این شانس را امتحان کنید.

 78. حمید دادخو گفت:

  سلام و عرض ادب.
  بنده 31 سال سن دارم.معدل دیپلم 16 ولی پیش دانشگاهی ضعیف 12.20 دارم
  میتونم واسه دندانپزشکی فرانسه اقدام کنم؟
  زیرا نمیخوام کشورهایی مثل روسیه و ترکیه و … تحصیل کنم
  میدونم شرایط خوبی ندارم ولی اگر روزنه هست ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   با توجه به سن تان از روسیه نمی توانید پذیرش بگیرید.
   برای اخذ پذیرش از فرانسه امید وجود دارد، اما این موضوع بستگی به عملکرد و توانایی شما در زمان آزمون و تعیین رشته دارد.
   برای تحصیل در فرانسه می بایست مدرک ب2 فرانسوی داشته باشید.
   که پیشنهاد میشود دوره زبان را در فرانسه بگذرانید.

 79. علی رضایی گفت:

  سلام در بین کشور های با تحصل رایگان . کدوم کشور سختگیری کمتری داره ؟ و ازمون سراسری ساده تری داره ؟ میدونم که فرانسه اتریش المان هزینه تحصیل تقریبا رایگانه اگه کشور دیگه هم رایگان هست لطف کنید بگید متشکرم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   تحصیل در بسیاری از کشور ها به زبان رسمی کشور مقصد رایگان می باشد، اما مسئله این است که به استناد اخذ پذیرش از مرکز علمی مد نظر بتوان ویزا گرفت.
   به عنوان مثال اگر شما برای فراگیری زبان آلمانی، در یک کالج زبان آلمانی در کشور آلمان و یا اتریش، ثبت نام نمایید، سفارت آلمان و یا اتریش، به استناد این ثبت نام و حتی با ارائه رسید پرداخت کل شهریه، به شما ویزا نمی دهد؛ اما حتی با پرداخت نصف شهریه دوره زبان فرانسوی در کشور فرانسه، کارشناس سفارت معمولا ویزا میدهد.

 80. یاسمن گفت:

  سلام.اگه امکانش هست جواب بدید.مثلا برای کسی که تازه مدرک لیسانس شیمی رو گرفته و23سالشه.وقصد ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی فرانسه رو داره??بررسی تمام مواردا ومدرک زبان گرفتن چقد طول میکشه??

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   اگر دوره زبان در کشور فرانسه باشد، معمولا بین 6 تا 10 ماه، فرد در حد مطلوب به زبان فرانسوی مسلط می شود.
   برای گذراندن دوره در کشور فرانسه می توان پس از اخذ ویزا بر اساس کالج زبان، که معمولا کمتر از سه هفته زمان می برد، به این کشور روید.
   اما برای شروع به تحصیل، معمولا ترم اصلی در ماه سپتامبر آغاز میشود و معمولا ترم ژانویه نیز در دانشگاه ها وجود دارد.

 81. مریم گفت:

  سلام.من ۲۷سالمه و مدرک دامپزشکی از دانشگاه تهران دارم.میخواستم بدونم خوندن پزشکی تو فرانسه محدودیت سنی داره؟ و ایا من میتونم پذیرش بگیرم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در صورتی که مدرک ب2 فرانسوی را دارید می توانید اقدام نمایید و همچنین می توانید این دوره را در کشور فرانسه با حدود 4000 یورو بگذرانید.

 82. مهدی سالارخانی گفت:

  سلام
  من هدفم رشته پزشکی هست و میخوام در یک کشور که هزینه تحصیلی در آن رایگان و هزینه زندگی نیز پایین باشد تحصیل کنم شما کدام کشور را پیشنهاد می کنید؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اگر صرفا هزینه تحصیل برای شما مهم است، ما آلمان را به شما پیشنهاد می کنیم که هزینه های تحصیلی بسیار پایین و یا رایگانی دارد.
   اما اگر با اندک مقداری هزینه های تحصیل مشکل ندارید، می توانید در کشور فرانسه نیز تحصیلات خود را ادامه دهید.

 83. maryam گفت:

  سلام، در توضیحات نوشته شده بود که ریاضیات هم جزء دروس پزشکی در فرانسه است من ریاضیاتم زیاد خوب نیست به نظرتون اگر وارد دانشگاه بشم به مشکل می افتم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   گذراندن دوره پیش از دانشگاه می تواند به شما در تقویت دروس دوره دانشگاه کمک شایانی کرده و به پیشرفت تحصیلی شما کمک کند.

 84. سجاد گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من در رشته علوم تجربی درس خوندم معدل دیپلمم هم 19.31 شد دنبال یک کشور میگردم که رایگان باشه و آزمون ورودی هم نداشته باشه برای تحصیل در رشته پزشکی شما چه کشوری را پیشنهاد می کنید؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام تشکر ، وقت شما بخیر
   اگر منظور شما تنها تحصیل رایگان است، ما کشور آلمان را به شما پیشنهاد می کنیم که تحصیل را به صورت کلی، رایگان ارائه می دهد.
   اما اگر تمایل دارید تحصیل با کیفیت تر را در کنار هزینه های اندک داشته باشید، سایر کشور های اروپایی مانند فرانسه و یا صربستان می توانند گزینه های خوبی باشند.

 85. مسعود$&!*@* گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم که هزینه 800 یورو در سال در فرانسه رو میشه با کار دانشجویی رفع کرد؟ اگر خود شخص کمتر مصرف کند پوشاک خریداری نکند و… آیا هزینه کاهش می یابد؟ خواهشا پاسخ دهید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه زندگی کاملا بستگی به شیوه زندگی فردی شما دارد و میتوانید همه جوره آن را مدیریت کنید.

 86. Ali ganbarzadeh گفت:

  سلام تحصیل پزشکی در چه کشور هایی رایگان و بدون آزمون است؟
  آیا فرانسه نیز همینگونه است؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   تمام دانشگاه ها بدون فیلتر دانشی متقاضیان، دانشجو جذب نمیکند، که این فیلتر گاها با شرایط ورودی مثل مدرک زبان و معدل بالاست ، گاهی با آزمون وگاها هردو باهم.
   دانشگاه های فرانسه هم رزومه ی علمی را چک می کنند هم مدرک زبان مورد نیاز است.

 87. پویا گفت:

  سلام
  هزینه تحصیل در فرانسه چگونه است؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   تحصیل در فرانسه تقریبا رایگان است.هزینه ی زندگی دانشجویی حدود600 تا 800 یورو می باشد، که در پاریس این هزینه، بیشتر است.

 88. رضا گفت:

  سلام
  شما گفته بودید که تحصیل در کشور فرانسه کاملا رایگان است آیا واقعا درسته؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   حداکثر هزینه های شما، هزینه های جاری دانشگاه در حد 1000 دلار در سال می باشد.

 89. Pooya گفت:

  سلام من از متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی در فرانسه هستم و سوالم اینه که هزینه های زندگی در فرانسه چگونه است؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   زندگی دانشجویی در فرانسه به صورت میانگین حدود 700 الی 800 یورو خواهد بود که این مبلغ در پاریس مسلما بیشتر از استراسبورگ خواهد بود.

 90. Ali Najaf گفت:

  با سلام خدمت مشاور محترم
  ببخشید میخواستم ببینم هزینه های تحصیل در کشور فرانسه ماهانه چقدر است؟

 91. diman Hasanpour گفت:

  سلام من مهدل دیپلم 19.75 دارم و معدل پیش دانشگاهیم 17.47 هستش چطور باید برای پزشکی فرانسه اقدام بکنم و چطوری جزئیات رو پیگیر بشم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   باید سوابق تحصیلی و رزومه شما بررسی شود تا بتوانیم تصمیم بهتری را به شما پیشنهاد دهیم
   بررسی بدین منظور که با شروط پذیرش دانشگاه مقصد مقایسه و امکان سنجی شود.

 92. احسان زکالاب گفت:

  باسلام.ببخشیدتحصیل رایگان پزشکی درفرانسه آزمون ورودی ومدرک زبان می خواهد؟من معدل دیپلمم 19 هستش وامسال پیش دانشگاهی هستم.الان میتونم اقدام کنم؟ وازکجا باید شروع کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   پذیرش به هردو صورت با آزمون و بدون انجام می پذیرد، اما دانشگاه های مختلف شرایط مختلفی را دارند که نمی توان به عنوان یک قانون کلی بیان کرد.
   ضمن اینکه مدرک زبان را میتوانید در فرانسه اخذ کنید، باید گفت که هرچه زودتر، بهتر.

 93. محمد ساجدی گفت:

  با سلام و احترام
  اگر کارشناسی ناپیوسته حسابداری بازرگانی داشته باشم میتونم بدون دیپلم نظری و پیش دانشگاهی(با مدرک فنی حرفه ای 11ساله) برای پزشکی فرانسه اقدام کنم؟ در ابتدا باید چه مبلغی بابت تمکن مالی برای اخذ ویزای پزشکی داشته باشیم؟
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   دقت داشته باشید که برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور، داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ضروری است و باید به همراه ریز نمرات آخرین دوره های تحصیلی ارائه گردد.

 94. مهدی پارسا گفت:

  با سلام و احترام
  اگر کاردانی ناپیوسته و کارشناسی حسابداری داشته باشم میتونم بدون دیپلم نظری و پیش دانشگاهی(با مدرک فنی حرفه ای 11ساله) برای پزشکی فرانسه اقدام کنم؟
  در ابتدا باید چه مبلغی بابت تمکن مالی برای اخذ ویزای پزشکی داشته باشیم؟
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی برای اخذ پذیرش ، الزامی است.
   اما شما می توانید در کشور فرانسه نیز دوره هایی را تحت عنوان پیش دانشگاهی برای رفع پیشنیاز های تحصیل در دانشگاه، بگذرانید.
   این دوره ها برای قبولی در رشته مورد نظرتان در صورتی که مدارک فوق را ارائه نکنید، الزامی است.

 95. sasan گفت:

  سلام
  آزمون ورودی برای دندانپزشکی بین دانشجوهای بین الملل هست یا فرانسوی ها هم شرکت دارند.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   طبیعتا برگزاری آزمون بین الملل از آنجایی که از اسمش پیداست، برای تمامی دانشجویان داخلی و خارجی است.

 96. علی موسوی گفت:

  سلام من معدل دیپلمم 16.28 و پیش دانشگاهی 12.28 میتونم اقدام کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله ولی باید رزومه ی قوی ارائه شود, چراکه معدل پیش دانشگاهی شما کیفیت ندارد.

 97. Merri گفت:

  سلام ممنون از اطلاعات خوبتون.
  میخواستم بدونم که با چه رتبه ای در ازمون کنکور سراسری ایران میشه بورسیه رشته پزشکی فرانسه شد؟ و چطور میشه در ازمون پزشکی خود کشور فرانسه شرکت کرد. ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   آزمون کنکور هیچ اعتباری در کشورهای دیگر ندارد.
   تحصیل در فرانسه امتحان ورودی ندارد ولی بعد از یک سال برای ادامه تحصیل امتحان میگیرند که در صورت عدم قبولی امکان دوباره برای شرکت وجود دارد.

 98. حسام الدین یزدچی گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  بنده متقاضی تحصیل در رشته دندان پزشکی در دانشگاه استراسبورگ فرانسه هستم ولی اطلاعات مختصری در مورد این دارم میخواستم اگه امکان داشته باشه اطلاعات مفیدی درباره نحوه آزمون و مراحل آزمون ، میزان دشواری آزمون که آیا فردی با معدل 16 دیپلم شانس قبولی در این رشته رو داره یا خیر و همچنین با توجه به این که من قراره زبان فرانسه رو در یک دوره 8 ماهه در استراسبورگ بگذرونم و این که فقط 8 درصد داوطلبان خارجی اجازه ورود به این رشته رو پیدا میکنند آیا موفقیت در این آزمون دور از دسترس نیست؟
  و همچنین اگه ممکن باشه میخواستم نام منابع امتحانی رو بدونم.
  و این که شرایط و هزینه های زندگی در فرانسه آیا خیلی سخت و عذاب آور خواهد بود؟
  در آخر اگه امکان ارتباط تلفنی یا به هر نحوی امکان صحبت با یک مشاور کاملا آگاه به این موارد وجود داشته باشه ممنون میشم راه های ارتباطی رو معرفی کنید.
  با سپاس

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   باسلام
   بله این امکان برای همه ی شما عزیزان فراهم است.
   شماره تماس دفترهای ما در شهرهای مختلف در سایت آمده است, میتوانید از مشاوره های عمومی رایگان بهره مند شوید.
   موفق باشید.

 99. حسام الدین یزدچی گفت:

  اگه ممکن باشه میخواستم بدونم افرادی از ایران مشابه با شرایط من در رشته های علوم پزشکی دانشگاه استراسبورگ در طی سال های اخیر چند درصد موفق شدند به رشته های پزشکی و دندان پزشکی وارد بشن ؟
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   متاسفانه آمار دقیقی از تعداد ورودی های ایرانی برای دانشگاه پزشکی استراسبورگ ندارم.

 100. علی محمدی گفت:

  سلام ببخشید میخواستم در مورد امتحان ورودی پزشکی در فرانسه اطلاعات دقیق و کاملی کسب کنم . چون عازم این کشورم دونستن کیفیت این امتحان برام خیلی مهمه

  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   مشاورین تلفنی و حضوری موسسه پاسخگوی شما هستند، به نظرم اینجا نمیشه همه نکات رو نوشت.

 101. مهرشاد کمالی گفت:

  سلام و خسته نباشید. ممنون از مطالب مفیدتون. ببخشید در کل شما فرانسه را به کسی که می خواهد در خارج از کشور دندانپزشکی بخواند توصیه می کنید؟ باتشکر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   قبولی کنکور پزشکی فرانسه نسبت به کشورهایی مثل روسیه، اکراین، مجارستان و غیره سخت تر است.
   اگر با قبولی در این آزمون مشکلی ندارید، پزشکی این کشور با توجه به رایگان بودن و سطح علمی کشور گزینه بسیار مناسبی است.

 102. parsa گفت:

  و ایا درسته که سفارت فرانسه برای مقطع لیسانس ویزا نمیده؟ایا این درمورد رشته پزشکی عمومی هم صدق میکنه؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   خیر اینطور نیست، الان سفارت خوب ویزا میده و این موسسه هم پرونده های زیادی داره.

 103. Sima گفت:

  سلام
  براى دوره هاى تخصص پزشكى افرادي كه در ايران مدرك عمومى گرفتن أيا شرايط به سختى انگلستان و آمريكا هست و اينكه تقريبا از زمانى كه درخواست داده ميشه تا شروع تحصيل چقدر زمان ميبره؟من شنيدم حداقل ٤-٥ سال بايد در صف متقاضيان انتظار كشيد أيا درسته اين موضوع؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای تحصیل تخصص همه چیز بستگی به مدارک و سوابق شما دارد که تعیین کننده است.
   اگر رزومه خوبی را به همراه پژوهش هایتان ارائه دهید، به راحتی می توانید پذیرش شوید.

 104. فاطی گفت:

  سلام ببخشید فرانسه با توجه به سن من که 25 سال هس ویزا میده؟
  و اینکه اگر در امتحان ورودی قبول نشدم برای سال اول دوباره میتونم شرکت کنم؟
  یا ویزای دانشجویی من لغو میشه؟
  خواهشا پاسخ بدین چون هیچ کس پاسخ واضحی به من نمیده

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   سفارت فرانسه از جمله سفارت هایی است که در صدور ویزا مثل کشورهای آلمان و غیره سخت گیر نیست و با توجه به روابط قدیمی فرهنگی ایران و فرانسه اخذ ویزا از این کشور چندان سخت نیست.
   همچنین شما دو بار فرصت دارید در ازمون ورودی پزشکی فرانسه امتحان دهید.

 105. parsa گفت:

  درود و ممنون بابت اطلاعات مفید سایتتون
  درمورد امتحانات ورودی هرسال برای رشته پزشکی در فرانسه،آیا به سختی کنکور ایران و رقابتی هست؟
  اگه برای رشته پزشکی فرانسه اقدام کنم ریسکه؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   خیر در حد آزمون ورودی ایران نیست و شانس قبولی بیشتری نسبت به ایران دارید.

 106. Hossein abdollahi گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت شما ، من چند تا سوال داشتم در مورد تحصيل تو فرانسه ممنون ميشم اگه جواب بدين ?
  ١)اينكه زمان گرفتن پذيرش در دانشگاه هاي فرانسه كي هست؟
  ٢) من ميتونم اينجا زبان فرانسه كار كنم و مدرك زبان بگيرم بعد براي دانشگاه اقدام كنم؟
  ٣)من معدل ديپلمم ١٥.١٣ هستش خواستم ببينم مشكلي كه إيجاد نمي كنه براي گرفتن پذيرش وشاهي دندانپزشكي با اين معدل (در صورتي كه مدرك زبان فرانسه ارائه بدم)
  ٤)اينكه همون سال اول تعين ميكنيم پزشكي بخونيم يا دندون يا .. يا اينكه سال اول ي دروس مشترك رو ميگذرونيم بعد كه اگه قبول شديم رشته رو تعين ميكنيم
  ببخشيد سوالام اينهمه زياد شد?

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   زمان اخذ پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور معمولا در دو ماه سپتامبر و می صورت میگیرد.
   بهترین کار این است که شما مدرک زبان فرانسوی را اینجا در کشور خودتان تهیه کنید و آنچه را مورد نیاز اخذ ویزا از سفارت این کشور است بدانید، اما برای تکمیل سطح زبان خود می توانید پس از سفر، در کشور فرانسه کلاس های زبان را شرکت کنید.
   برای تحصیل در رشته پزشکی فرانسه شما نیاز دارید تا پیشنیاز های عمومی را رعایت کنید.

 107. مسعود علیزاده گفت:

  اگر پذیرش پزشکی اینقدر راحنه پس این ملت چرا میرن اوکراین و هند و …. خیلی مایلم پذیرش بگیرم ولی جاهای دیگه خوندم که پذیرش فرانسه خیلی سخته برای پزشکی اگه اطمینان داشته باشم که پذیرش راحته با زبان کنار میام

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   تجربه کاری ما بیانگر واضح این مسئله است که ما می توانیم شما را در راه رسیدن به هدفتان جهت تحصیل در فرانسه یاری دهیم.
   ما راهکار هایی را مد نظر قرار داده ایم تا هر چه بیشتر از دشواری این مسیر(تحصیل پزشکی در فرانسه) بکاهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *