برنامه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی به صورت 6 ساله طراحی شده است،  برای تحصیل پزشکی در استونی  دانش آموزان بایستی صلاحیتهای اصلی مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک پزشک ماهر را داشته باشد. هدف کلی برنامه پزشکی و آموزش به پزشکان تربیت پزشکانی با خصوصیات زیر است:

 • قادر به ارائه کمک های پزشکی با کیفیت بالا و پیگیری دستاوردهای اخیر پزشکی و استانداردهای بالای اخلاقی؛
 • افزایش آگاهی جامعه از اهمیت اقدامات ارتقای سلامت و پیشگیری از بیماری های گوناگون؛
 • کمک های به فعالیت های توسعه پزشکی در زمینه های مختلف علوم پزشکی؛
 • تمایل به شرکت در بخش در آموزش و پرورش در طول کل کار حرفه ای خود باشند.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی

بعد از فارغ التحصیلی دانشجویان می توانند در طیف گسترده ای از مشاغل در سطح بین المللی شرکت کنند. دانش آموزان فرصت ادامه تحصیل در یک برنامه کارشناسی ارشد در استونی و یا خارج از این کشور را دارند آنها می توانند پس از اخذ دوره های تخصص تبدیل به دکتر، متخصصان ماهر شوند. تحصیل پزشکی در سطح دکترا، نیز در استونی امکانپذیر است. به طور کلی تحصیل در استونی انتخاب بسیار مناسبی است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی

تحصیل پزشکی در استونی

هنگامی که شخصی به قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی به کشور استونی می آید، دانشگاه تارتو، یکی از بهترین گزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی است. دانشگاه تارتو دارای اعتبار بالایی از نظر کیفیت مطالعات و پژوهش است و دارای شهرت بسیار خوبی از لحاظ مدرک تحصیلی است و در جهان یک دانشگاه شناخته شده است. در این دانشگاه پزشکی، در رشته هایی مانند دندانپزشکی و داروسازی به زبان استونیایی و در رشته پزشکی به زبان انگلیسی و استونیایی دروس تدریس میگردند.

پزشکی تحصیل در دانشگاه تارتو به زبان انگلیسی

با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استونی در دانشگاه تارتو در استونی در یکی از 400 دانشگاه برتر جهان به تحصیل میپردازید، با توجه به اینکه این دانشگاه آموزش عالی در رتبه بندی جهانی 2012-13 دارای رتبه خوبی است. به این معنی که دانشگاه تارتو جزو 3 درصد از بهترین دانشگاه های جهان است. در سال 2011، دانشگاه تارتو نیز به عنوان یکی از “نامزدهای مستعد اروپای شرقی برای رسیدن به کلاس جهانی است.

برنامه پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه تارتو یک دوره 6 سال است و دانش آموزان موفق در رشته پزشکی مدرک (M.D.)  را اخذ خواهند کرد.

پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان فرصت رشد حرفه ای و دانشگاهی برای ادامه تحصیل در یک برنامه پزشکی تخصص ارا دارند یا می توانند به کار به عنوان یک پزشک در استونی مشغول شده و اقامت این کشور را به دست آورند.

دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی در استونی

 • دانشگاه تارتو: دانشکده پزشکی، گروه دندانپزشکی و پروتز
 • دارای دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری (تخصص)

رشته های دانشگاه پزشکی تارتو:

 • پزشکی عمومی
 • دندانپزشکی
 • دندانپزشکی ترمیمی با تخصص در اندودنتیکس
 • داروسازی
 • آموزش های تخصصی در زمینه های مختلف علوم بهداشت

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در استونی

دانشگاه تارتو کشور استونی تنها دانشگاهی از لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت برای ورودی 2018-2019 می باشد و هیچ دانشگاه دیگری از این کشور مورد تایید نیست.

ویزای تحصیلی استونی

شرایط اخذ ویزای تحصیلی استونی دانشجویان سراسر دنیا نیاز به اخذ اقامت موقت استونی را دارند که ابتدا باید پذیرش دانشگاه مورد نظر را داشته باشند و سپس برای گرفتن اقامت موقت تحصیلی اقدام کنند. استونی از متقاضیان درخواست دارد که خود شخص مستقیما برای این ویزا اقدام کند که وی میتواند با در دست داشتن مدارک مورد نیاز برای این ویزا که عبارتند از پاسپورت ،فرم درخواست ویزای استونی،.عکس،انگیزه نامه ،کپی از شناسنامه و کارت ملی ، تمکن مالی و… به کنسولگری یا سفارت استونی در کشور خود مراجعه کند. زمان اقدام تا اخذ ویزا حدود 2 ماه طول میکشد.

دوره های ارائه شده تماما به صورت تمام وقت می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون تجصیل و اعزام دانشجو به استونی می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *