مهاجرت سرمایه گذاری

مهاجرت چیست؟ چرا مهاجرت کنیم؟ سوالاتی که این روزها در ذهن بسیاری از افراد شکل گرفته است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

برای مهاجرت به هر کشوری، داشتن اطلاعات کافی در خصوص قوانین تابعیت، روش های مهاجرت، بازارکار، شرایط تحصیل و راه های دریافت اقامت الزامی است. برخی از اشخاص به دلیل نداشتن اطلاعات کافی از اهداف مهاجرتی خود صرفنظر می کنند. ، اما واقعا چند درصد از متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور موفق به دریافت ویزا می شوند؟ آیا راهکار و فرایند مشخصی برای مهاجرت وجود دارد؟ اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، با ما همراه باشید تا شما را با راحت ترین کشور برای مهاجرت و انواع مهاجرت آشنا کنیم.

بهترین کشور برای مهاجرت

افراد به دلایل مختلف تصمیم می گیرند کشور دومی را برای ادامه خود زندگی انتخاب کنند. هر کشوری در سراسر جهان فرایندهای خاصی را برای مهاجران و اخذ اقامت اعمال می کند. با توجه به این نکته که هر کشور پروسه مهاجرتی مشخص شده ای را دنبال می کند، می توان گفت مهاجرت به برخی از کشورها دشوار و به برخی از آنها آسان است.

علاوه بر این شرایط و انتظارات متقاضیان مهاجرت به خارج یکی از اصلی ترین فاکتورهای مهاجرت محسوب می شود. همانطور که می دانید مجموعه ای از الزامات مشخص شده ای شامل مهارت زبان، آزمون های ورودی، پیشنهاد شغلی، سرمایه کافی و غیره برای مهاجرت به هر کشوری وجود دارد. متقاضیان می بایست بر اساس شرایط موجود بررسی کنند که الزامات مهاجرت به کدام کشور را دارند.

هیچ روش علمی یا آماری برای تعیین آسان ترین یا سخت ترین کشور برای مهاجرت وجود ندارد؛ پس نمی توان قطعی گفت چه کشورهایی از شرایط بهتری برای مهاجرت برخوردار هستند. یکی از نکات بسیار مهم دیگر در خصوص مهاجرت به خارج آب و هوا، مذهب و فرهنگ غالب بر جامعه است. افرادی که خواستار مهاجرت به خارج از کشور هستند، می بایست پس از بررسی تمامی این فاکتورها کشور مقصد خود را انتخاب کنند.

از کجا مهاجرت را شروع کنیم؟

برخی از افراد بدون آشنایی با قوانین، روش ها و مراحل مهاجرت به صورت کاملا غیر تخصصی شروع به ارائه درخواست برای مهاجرت می کنند و در نهایت پس از صرف زمان و هزینه های بالا با عدم پذیرش از سمت کشور مقصد رو به رو می شوند و شانس خود را برای مهاجرت از دست می دهند. اینکه بدانیم از کجا مهاجرت را شروع کنیم برای داشتن یک پرونده مهاجرتی موفق بسیار موثر است.

اگر قصد مهاجرت دارید و به دنبال مطمئن ترین راه برای مهاجرت هستید دریافت مشاوره های تخصصی، کار شما را تسریع می کند. اعتماد به مشاوره مهاجرت اولین گام برای دستیابی به اقامت در یک کشور است. در طول جلسه مشاوره، وکلا در خصوص انواع روش های مهاجرت به کشورهای مختلف، الزامات مهاجرت در هر روش و ریز قیمت ها اطلاعاتی را در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهند.

وکلا با ارائه مشاوره مهاجرت، تصمیم گیری را برای شما آسان کرده و مسیر مهاجرتی شما را مشخص می کنند. با دریافت مشاوره رایگان تلفنی موسسه حقوقی اصطهباناتی و ثبت اطلاعات اولیه، خودتان را یک گام به آینده مورد تصورتان نزدیک تر کنید.

بهترین و آسان ترین کشورها برای مهاجرت کدام اند؟

سیاست های مهاجرتی هر کشور بیشترین تاثیر را بر دشواری یا راحتی مهاجرت تعیین می کند و در تعیین الزامات اخذ ویزا بسیار موثر است. یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در میزان و آمار درخواستهای ارائه شده برای مهاجرت است. طبیعتا کشورهایی که با استقبال بالا برای مهاجرت مواجه هستند از روش های سختگیرانه تری برای پذیرش مهاجر استفاده می کنند. به طور مثال، بسیاری از افراد مهاجرت به کشورهایی همچون آمریکا، انگلیس، کانادا و آلمان را به مهاجرت به کره، روسیه یا عربستان انتخاب می کنند.

علاوه بر قوانین مهاجرتی در کشورها، گاهی اوقات شرایط فردی مهاجرت قانونی را دشوار می کند. بنابراین تعیین بهترین و آسان ترین کشورها برای مهاجرت کار آسانی نیست. با این وجود، به طور کلی بر اساس تعداد روش های مهاجرت و الزامات پذیرش می توان کشورهای زیر را به عنوان بهترین و آسان ترین کشورها برای مهاجرت نام برد:

اسامی کشورها
1کانادا11فنلاند
2نیوزلند12مونتنگرو
3مکزیک13پرتغال
4استرالیا14جمهوری چک
5آلمان15اسپانیا
6پاراگوئه16تابلند
7پاناما17سوئد
8ایرلند18مالتا
9سنگاپور19دانمارک
10اکوادور

 

بهترین کشورها برای مهاجرت

بهترین کشورها برای مهاجرت

 • کانادا

کانادا به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان شناخته می شود. این کشور همچنین از طرف سازمان بین الملل در میان بهترین کشورها برای زندگی رتبه بندی می شود. با توجه به منابع طبیعی و نفتی بی شمار، دانشگاه های برتر، بازار کار نامحدود  و امنیت بالا، مهاجرت به کانادا همواره به عنوان یک مقصد مناسب برای مهاجرت در نظر گرفته می شود.

 • آلمان

کشور آلمان یکی مشهورترین مقاصد مهاجرتی در سراسر جهان است. دانشگاه های معتبر جهانی، نرخ پایین بیکاری، میزان جرم و جنایت کم مهاجرت به آلمان را تبدیل به یک انتخاب عالی برای مهاجرت کرده است.

 • سنگاپور

سنگاپور یکی از کشورهای توسعه یافته در آسیا است که دارای قوانین مهاجرتی بسیار آزادانه ای است. مهاجرت به سنگاپور یکی از بهترین انتخاب های مهاجرتی برای شهروندان دیگر کشورهای آسیایی است. سنگاپور به عنوان یک کشور کوچک دارای نرخ بیکاری بسیار پایین، اقتصاد بسیار قوی و جامعه ای چند فرهنگی است.

 • نیوزلند

نیوزلند نه تنها یکی از زیباترین کشورها بلکه یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی در جهان است. این جزیره کوچک دارای فرهنگ های متنوع و نرخ جرم و جنایت بسیار پایین است. هر چند که مهاجرت به نیوزلند و هزینه زندگی در آن کمی گران است اما مهاجران زیادی را از سراسر دنیا جذب خود کرده است.

نروژ یکی از بهترین کشورهای جهان به شمار می رود که مردم از سطح رفاه و امنیت بالایی در آن برخوردار هستند. آموزش در این کشور ثروتمند کاملا رایگان است و شهروندان نروژی از زندگی در یک محیط طبیعی و بدون آلودگی لذت می برند. با توجه به اینکه قوانین مهاجرتی در این کشور سختگیرانه نیست افراد زیادی این کشور را برای مهاجرت انتخاب می کنند.

 

بهترین روش های مهاجرت به خارج

در جواب این سوال که بهترین روش برای مهاجرت به خارج از کشور کدام است؟ باید گفت که روش های متعددی برای مهاجرت وجود دارد. به طور مثال برای مهاجرت به کانادا حدود 80 روش مختلف در دسترس است. علاوه بر این شرایط متقاضیان بسیار در انتخاب روش های مهاجرت تاثیر گذار است. برای برخی از افراد مهاجرت تحصیلی بهترین روش برای اخذ اقامت دائم است، در حالیکه به افراد با تجربه کار بالا، انتخاب مهاجرت کاری توصیه می شود.

در خصوص افرادی که به دنبال سرمایه گذاری و یا خرید ملک در خارج از کشور هستند، از بهترین روش های مهاجرت به خارج برای این افراد درخواست برای ویزای سرمایه گذاری است. اخذ اقامت دائم کشورها از طریق ازدواج یکی دیگر از بهترین روش های مهاجرت به خارج است. در این روش افراد می بایست به اداره مهاجرت ثابت کنند که ازدواج آنها کاملا به صورت قانونی انجام گرفته و قصد ادامه زندگی با یکدیگر را دارند.

مهاجرت تحصیلی

کیفیت بالای آموزش، هزینه های پایین تحصیل و اعتبار جهانی مدارک دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشورهای خارجی، باعث جذب دانشجویان زیادی از سراسر جهان شده است. دانش آموزان و دانشجویان ایرانی که متقاضی تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور هستند، پس از انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاه در کشور مقصد می بایست از طریق سایت موسسه برای برنامه آموزشی مورد نظر درخواست دهند. به این نکته توجه داشته باشید که الزامات و شرایط ورود و ددلاین اپلای در هر دانشگاه و متفاوت است.

مهاجرت تحصیلی تنها به اخذ پذیرش دانشگاه ختم نمی شود. آشنایی با تمام مسائل مربوط به قوانین، شرایط و مدارک مهاجرت تحصیلی و امور کنسولگری و سفارت کشورها الزامی است. علاوه بر این، گرفتن محل سکونت و خوابگاه، اخذ مجوز کار نیمه وقت برای دانشجویان و آشنایی با دیگر دانشجویان ایرانی مقیم کشورهای خارجی از دیگر جنبه های مهاجرت تحصیلی است.

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند می بایست به صورت آنلاین در سایت دانشگاه انتخابی درخواست خود را ارائه دهند. معمولا اکثر دانشگاه ها به ارائه سوابق تحصیلی، مدرک زبان مرتبط، ارائه رزومه و پرداخت هزینه ها نیاز دارند. در صورتیکه دانشگاه با درخواست متقاضیان موافقت کند دعوتنامه ای برای پذیرفته شده ارسال خواهد کرد. افراد پس از دریافت دعوتنامه می بایست برای مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزا به سفارت یا کنسولگری کشور مربوطه مهاجرت کنند و درخواست خود را ارائه دهند.

مهاجرت کاری

بازار کار نامحدود و اقتصاد قوی برخی از کشورهای خارجی، نیروهای کار زیادی را مجذوب خود کرده است. دولت کشورهای مختلف به دلیل نیاز روزافزون به نیروهای کار، مسیرهای مهاجرتی مختلفی را برای جذب آنها در نظر گرفته اند. افرادی که دارای تحصیلات مناسب، سوابق کاری و مدرک زبان مرتبط هستند از انس خوبی برای مهاجرت کاری برخوردار خواهند بود.

روش های مختلفی برای مهاجرت کاری به خارج از کشور وجود دارد. برخی از کشورها همانند کانادا و آلمان دارای لیست مشاغل مورد نیاز هستند که هر ساله به روز می شوند. افرادی که دارای تخصص در مشاغل مورد نیاز باشند می توانند از طریق این مشاغل برای مهاجرت اقدام کنند. یکی دیگر از روش های مهاجرت کاری دریافت پیشنهاد شغلی است. به طور معمول مشاغل کشورها در سایت های کاریابی منتشر می شود و متقاضیان از طریق این سایت ها می توانند برای شغل مورد نظرشان درخواست دهند. در صورتی که اشخاص موفق به دریافت پیشنهاد کاری شوند، می توانند درخواست خود را برای ویزا کار ارائه کنند.

علاوه بر این، برخی از کشورها دارای برنامه های کارآموزی برای نیروهای کار جوان هستند که پس از اتمام دوره افراد به راحتی می توانند وارد باز کار شوند. یکی از بزرگترین مزیت های مهاجرت کاری هزینه های پایین آن است. در صورتی که خواستار مهاجرت بدون پول هستید، مطمئنا مهاجرت کاری یکی از بهترین روش ها است.

مهاجرت کاری به خارج از کشور

مهاجرت کاری به خارج از کشور

به جرات می توان گفت دریافت مشاوره مهاجرت کاری ، موثرترین گام برای اخذ ویزای کار در خارج از کشور است. دفتر مهاجرتی در درجه اول با فرایندهای اخذ مجوزهای کار برای کارگران موقت و ویزای اقامت دائم برای نیروی های متخصص به طور کامل آشنایی دارد و همچنین از قوانین پلیس مهاجرت و گذرنامه به طور دقیق اطلاع دارد

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

زیرساخت های قوی اقتصادی، سرمایه گذاری امنی را برای سرمایه گذاران در برخی از کشورهای جهان تضمین می کند. سرمایه گذاران می توانند با ایجاد یک کسب و کار موفق ، به طور کاملا تضمینی اقامت یک کشور را دریافت کنند. در برخی از کشورها حداقل سرمایه ای برای شروع سرمایه گذاری وجود ندارد، اما برای داشتن سرمایه گذاری موفق در برخی دیگر از کشورها به میزان سرمایه مشخصی نیاز است.

اگر به این فکر می کنید که چگونه در خارج از کشور سرمایه گذاری کنید و ثروت خود را افزایش دهید، آشنایی با تمام قوانین و مقررات بانکی، مالیاتی و سرمایه گذاری الزامی است. موسسه مهاجرتی با انواع شرکت ها و کسب و کارهای کوچک، متوسط و چند ملیتی برای معاملات، اشتغال و راه اندازی شعب آشنایی دارد، بنابراین دریافت مشاوره مهاجرت برای سرمایه گذاری الزامی است.

مهاجرت از طریق خود اشتغالی

مهاجرت از طریق خود اشتغالی، یکی از محبوب ترین روشهای مهاجرت محسوب می شود. ارائه محیط جذاب برای کسب و کارهای جدید افراد زیادی را خواستار مهاجرت از این طریق کرده است. شرایط مهاجرت از طریق خود اشتغالی از کشوری نسبت به کشور دیگر متفاوت است. در برخی از کشورها امکان خرید کسب و کارهای موجود مثل خرید مغازه وجود دارد، در حالیکه برخی از کشورها به دنبال ایده ها و کسب و کارهای نو هستند. البته بعضی از کشورها روش های دیگری را برای مهاجرت از طریق خود اشتغالی ارائه می دهند که شرایط و الزامات مشخص شده ای دارند.

مهاجرت از طریق خرید ملک

خرید ملک در خارج از کشور رویای بسیاری از افراد است. در خصوص شرایط خرید ملک در کشورهای دیگر باید گفت که در دهه های اخیر برخی دولتها از خریداران خارجی برای سرمایه گذاری در بخش املاک استقبال می کنند. بهترین نکته در خصوص خرید ملک در برخی از کشورها این است که خریداران خارجی همان حقوق مالکیت شهروندان کشور را دریافت می کنند. علاوه بر این، برای خرید یک ملک در برخی از کشورها  امکان دریافت وام مسکن وجود دارد. خریداران می بایست درصدی از هزینه ملک را پرداخت کنند و سپس برای وام مسکن درخواست دهند. نکته دیگر در خصوص خرید ملک در برخی از کشورها این است که می بایست حتما در منطقه خاصی ملک خریداری شود تا افراد واجد شرایط مهاجرت باشند. البته امکان مهاجرت و اخذ اقامت از طریق خرید ملک در بعضی از کشورها وجود ندارد. برخی از موسسات مهاجرتی بدون اطلاع دقیق از روش های مهاجرت، افراد را به سمت خرید ملک در کشور خارجی و اخذ اقامت تشویق می کنند؛ در صورتی که اخذ اقامت از طریق خرید ملک در برخی از کشورها ارائه نمی شود.

مهاجرت از طریق ازدواج

ازدواج با یک شهروند یا فرد مقیم دائم کشورهای خارجه این امکان را برای همسر و شریک قانونی فراهم می کند که در آن کشور زندگی کند. شرایط ازدواج در کشورهای خارجی به این صورت است که شما پس از ازدواج با شهروند آن کشور برای اقامت درخواست می دهید. سپس، شهروند کشور مربوطه می بایست درخواستی را برای تبدیل شدن به حامی مالی برای همسر خود ارائه کند و پس از آن شریک قانونی باید برای اخذ ویزای مهاجرت درخواست دهد. این روندها می تواند از طریق کنسولگری یا سفارت کشورهای خارجه انجام شود. مدت زمان رسیدگی به درخواستهای مهاجرت از طریق ازدواج می تواند کمی طولانی باشد. در طول پروسه رسیدگی به درخواست، یک اشتباه ممکن است موجب رد درخواست شود. با دریافت مشاوره مهاجرت تلفنی رایگان از مشاوران مجرب موسسه حقوقی اصطهباناتی، ریسک پذیرفته نشدن درخواست مهاجرت از طریق ازدواج را به حداقل برسانید.

مهاجرت از طریق تولد

برخی از کشورها حقوق شهروندی و تابعیت بی قید و شرطی را به کودکان متولد شده در خاک سرزمینشان ارائه می دهند. طبق قوانین دولت این کشورها، والدینی که فرزندان خود را در خاک آن کشور به دنیا می آورند، شهروند آنجا محسوب می شوند. به همین دلیل بسیاری از افراد خواستار تولد فرزندانشان در کشورهای خارج هستند. البته قوانین مرتبط با مهاجرت از طریق تولد در هر یک از کشورها متفاوت است. در بسیاری از کشورها حق تابعیت و شهروندی تنها به فرزندانی داده می شود که یکی از والدین آنها شهروند آن کشور باشد. در حالیکه که در کشوری مانند کانادا، والدینی که فرزندان خود را در خاک این کشور به دنیا می آورند، حتی اگر کانادایی نباشند، به طور خودکار شهروند کانادا محسوب می شوند.

البته باید به این نکته توجه کرد که والدینی که کودک خود را در برخی از کشورهای خارجی به دنیا می آورند، از هیچ مزیت خاصی برای دریافت اقامت آن کشور برخوردار نخواهند بود. اگر والدین کودک بعد از تولد بخواهند در کشور مربوطه اقامت داشته باشند، می بایست برای یکی از ویزاها(  مانند ویزای تحصیل، کار، سرمایه گذاری و…) درخواست دهند تا واجد شرایط اقامت در آن کشور باشند.

مهاجرت از طریق پناهندگی

در ابتدا باید به این نکته مهم اشاره کرد که پناهنده در کشورهای مختلف تعاریف متعددی دارد و دولت هر کشور قوانین خاصی را در خصوص آنها اعمال می کند. به طور کلی پناهنده به شخصی گفته می شود که به دلایل مختلف خواستار ترک کشور مبدا خود می باشد و از کشور دیگری از طریق حقوق بین الملل خواستار پناهندگی است. طبق قوانین برخی از کشورها، افرادی که به دلیل داشتن گرایشات مذهبی، سیاسی، اجتماعی و یا تعلق داشتن به یک گروه خاص، قادر به زندگی در کشور مبدا خود نیستند، می توانند برای مهاجرت از طریق پناهندگی درخواست دهند. در برخی از کشورها هیچ تفاوتی میان پناهندگان سیاسی و پناهندگان غیر سیاسی وجود ندارد.

در برخی از کشورها انواع مختلف پناهندگی از جمله پناهندگی اجتماعی، پناهندگی سیاسی، پناهندگی مذهبی، پناهندگی نژادی، پناهندگی جنگی و پناهندگی به دلیل عضویت در گروه اجتماعی خاص ارائه می شود. در خصوص پناهندگی اجتماعی فرد می بایست ثابت کند که در شرایط سختی در کشور مبدا زندگی می کند و تنها برای داشتن زندگی بهتر قصد اخذ پناهندگی را دارد.

در مورد پناهندگی مذهبی، افرادی که دارای گرایشات مذهبی خاصی هستند که در کشور خود مورد پذیرش نیست، می توانند برای پناهندگی مذهبی درخواست دهند. در پناهندگی نژادی فرد به دلیل نژاد خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته است و خواستار پناهندگی به کشور دیگری است. برخی از اشخاص به دلیل عضویت در یک گروه اجتماعی خاص در کشور مبدا در معرض خطر هستند. از همین رو برای اخذ پناهندگی در کشوری دیگر درخواست می دهند.

قوانین مهاجرت به خارج از کشور

قوانین مهاجرت به خارج از کشور

قوانین مهاجرت

قوانین مهاجرت وضعیت اقامت و شهروندی افراد و همچنین حقوق و تعهدات آنها در هر کشور را تعیین می کند. علاوه بر این مشخص می کند که چگونه افراد غیر مقیم آن کشور می توانند حق اقامت، تابعیت و مهاجرت را دریافت کنند. قوانین ریپورت نیز بخش از قوانین مهاجرت یک کشور محسوب می شود. به طور کلی قوانین مهاجرت به چند دسته تقسیم می شوند:

 • افرادی که به دنبال تحصیل در کشور مقصد هستند.
 • افرادی که برای پیوستن به اعضای خانواده خواستار مهاجرت هستند.
 • افرادی که دارای مهارت های خاص هستند و می توانند به اقتصاد آن کشور کمک کنند.
 • افرادی که در معرض خطر بوده و خواستار محافظت از سمت کشور مقصد هستند.

قوانین مهاجرت در کشورهای مختلف توسط کنگره، مجلس، مقامات استانی و یا دیگر بخش های مرتبط مدیریت و نظارت می شود. در برخی از کشورها قوانین متحدی برای مهاجرت وجود دارد و دولت های و بخش هاس استانی و ایالتی نمی توانند تصمیم گیری کنند؛ در حالیکه در کشورهایی همانند کانادا هر استان دارای اختیارات قانونی مشخص شده ای برای پذیرش مهاجران است.

بهترین وکیل برای مهاجرت

وکیل مهاجرت ، اطلاعات تخصصی و جامعی را در خصوص انواع روش های مهاجرت، اخذ اقامت موقت، اقامت دائم و تابعیت در انواع کشورها را در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد. بررسی شرایط و درخواست های متقاضیان، ارزیابی روش های مختلف مهاجرت و ارائه مطمئن ترین راه برای دریافت اقامت، مهم ترین ویژگی یک وکیل متعهد است. یک وکیل خوب  شرایط و خواسته های موکل خود را بررسی و بهترین و مطمئن ترین مسیر برای اخذ اقامت ( مهاجرت پزشکی) را ارائه می دهد. وکیل مهاجرت با ارائه راه حل های کلیدی و خدمات گسترده به مراجعه کنندگان، مهاجرت را برای آنها بسیار راحت می کند. آنها متعهد به ارائه راهکارهای عملی و کاربردی به موکلان هستند و پرونده آنها را تا زمان دریافت ویزا مدیریت می کنند. وکلای برگزیده موسسه حقوقی اصطهباناتی با بیش از ده سال تجربه در زمینه مهاجرت، تمام فرایندهای مهاجرتی شما را با تعهد کامل به اصول کاری و اخلاقی پیگیری می کنند.

بهترین موسسه مهاجرتی برای مهاجرت

انتخاب موسسه مهاجرتی در فرایند اخذ ویزای کانادا به چه اندازه نقش دارد؟ بهترین موسسه مهاجرتی برای مهاجرت چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ به دلیل حساسیت بالای پروسه مهاجرت، اکثر افراد ترجیح می دهند که یک موسسه مهاجرتی، پرونده آنها را پیگیری کند. موسسه مهاجرتی به دلیل آشنایی با تمام فرایندهای مهاجرت و اطلاع از قوانین کشورها، پروسه دریافت اقامت مراجعه کنندگان را سرعت می بخشد. مهم ترین نکته برای انتخاب موسسه مهاجرتی داشتن شماره ثبت و فعالیت به صورت قانونی است.

موسسه مهاجرتی با بررسی شرایط و خواسته های موکلان برای مهاجرت و ارائه بهترین و مطمئن ترین مسیر برای اخذ اقامت آنها را از سردرگمی ها و تردید ها نجات می دهد. موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با ارائه راه حل های کلیدی و خدمات گسترده به مراجعه کنندگان، مهاجرت را برای آنها بسیار راحت می کند. آنها متعهد به ارائه راهکارهای عملی و کاربردی به موکلان هستند و پرونده آنها را تا زمان دریافت ویزا مدیریت می کنند. موسسه حقوقی اصطهباناتی با سابقه درخشان در این زمینه مهاجرت، شما عزیزان را در تمام مراحل اخذ ویزا و دریافت اقامت همیاری می کند.

انواع ویزا

زمانی که میخواهید برای مهاجرت به خارج از کشور اقدام کنید، داشتن اطلاعات کافی در خصوص انواع ویزاها برای هر فردی الزامی است. شما باید بدانید با چه هدفی می خواهید مهاجرت کنید و باید از طریق کدام ویزا برای مهاجرت اقدام کنید. به طور کلی در اکثر کشورهای دنیا ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری و ویزای ملحق شدن به اعضای خانواده ارائه می شود.

ویزای توریستی ویزاهای کوتاه مدتی هستند که معمولا به مدت 6 ماه تا یکسال اعتبار دارند. افرادی که دارای ویزای توریستی هستند، نمی توانند در کشور مقصد کار یا تحصیل کنند. برخی از افراد برای مهاجرت به کشور مقصدشان ابتدا با ویزای توریستی وارد آن کشور می شوند و سپس برای روش های دیگر اقامت درخواست می دهند. این روش شاید در ابتدا خوب به نظر برسد اما باعث ایجاد مشکلات متعددی می شود.

در ویزای تحصیلی، متقاضیان می توانند پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور مقصد با مراجعه به کنسولگری یا سفارت کشور مربوطه برای ویزا درخواست دهند. مدت اعتبار ویزای تحصیلی معمولا معدل مدت زمان برنامه تحصیلی است. ویزای کاری یکی دیگر از ویزاهای معتبر در کشورها محسوب می شود که دارندگان آن پس از سه تا پنج سال در کشور مقصد می توانند برای اقامت دائم درخواست دهند. ویزای کاری برای افرادی صادر می شود که دارای پیشنهاد کاری از کشور مقصد هستند و یا در مشاغل مورد نیاز کشورها تخصص بالایی دارند.

افرادی که به دنبال سرمایه گذاری در کشورهای دیگر هستند، می توانند برای یکی از مطمئن ترین ویزاها یعنی ویزای سرمایه گذاری درخواست دهند. در برخی از کشورها به سرمایه گذاران در همان ابتدا اقامت دائم داده می شود. اگر خانواده شما در کشور دیگر زندگی می کند و قصد دارید به آنها بپیوندید می توانید برای ویزای ملحق شده به خانواده درخواست دهید. اکثر کشورهای جهان به بنیاد خانواده بسیار اهمیت می دهند از همین رو در مدت زمان بسیار کمی به درخواستهای ویزای پیوستن به اعضای خانواده رسیدگی می کنند.

انواع ویزا برای مهاجرت به خارج

انواع ویزا برای مهاجرت به خارج

مهاجرت به خارج از طریق ویزای همراه

ویزای همراه همانطور که از اسمش مشخص است به همراهان فردی که مجوز اقامت کشوری را دارند اعطا می شود. بسیاری از کشورها برای حل مشکلات دوری از خانواده، برای برخی از اعضای خانواده مهاجران، ویزای همراه صادر می کنند. دارندگان ویزای همراه حق زندگی، تحصیل و در برخی از مواقع کار در کشور مقصد را دارند. در جواب این سوال که ویزای همراه به چه افرادی تعلق می گیرد؟ باید گفت بسته به نوع ویزا اشخاص مختلفی شامل ویزای همراه می شوند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم:

 • همسر یا شریک قانونی

تقریبا در تمامی روش های مهاجرت، همسر یا شریک قانونی می تواند ویزای همراه دریافت کند. به منظور درخواست برای ویزای همراه، زوجین می بایست حداقل شش ماه متوالی با یکدیگر زندگی کرده باشند و در زمان ارائه درخواست برای اقامت نام همسر خود را ذکر کرده باشد. در برخی از موارد افراد می توانند به طور همزمان درخواستهای خود را ارائه کرده و با یکدیگر مهاجرت کنند؛ در حالیکه در برخی از کشورها امکان ورود به همراه همسر وجود ندارد و پس از چندین ماه همسر یا شریک قانونی می تواند برای مهاجرت اقدام کند.

 • فرزندان

فرزندان افرادی که اقامت کشور خارج را دریافت کرده اند (به شرطی که مجرد باشند) می توانند به همراه والدین خود مهاجرت کنند. در برخی از کشورها سن قانونی برای فرزندان 18 و در برخی 25 سال است. والدین می بایست ثابت کنند که از تمکن مالی برای پرداخت هزینه های فرزندانشان برخوردار هستند.

 • والدین

در برخی از موارد ویزای همراه برای والدین صادر می شود. به طور مثال دانش آموزانی که قصد تحصیل در مدارس خارج از کشور را دارند می توانند یکی از والدین یا هر دو آنها را به همراه داشته باشند.

اقدامات لازم برای مهاجرت

اگر به دنبال مهاجرت و زندگی در کشور دیگری هستید، باید اقدامات لازم را قبل از ارائه درخواست انجام دهید. کشورهای مختلفی وجود دارند که روش های متعدد مهاجرت را ارائه می دهند. این روش ها در هر کشور متفاوت است، بنابراین اولین اقدام لازم برای مهاجرت آشنایی با روش های مختلف مهاجرت است. پس از اینکه روش های مختلف مهاجرت را بررسی کردید، می بایست کشور مقصد خود را انتخاب کرده و سپس درخواست خود را ارائه کنید. متقاضیان می بایست بر اساس فرصت های موجود در آن کشور، الزامات مهاجرت و انتظارات خود بهترین مقصد را انتخاب کنند. اگر به تمامی این نکات توجه نکنید دوباره با همان مشکلاتی که در کشور خود مواجه هستید، رو به رو خواهید شد.

پس از انتخاب کشور مقصد می بایست در خصوص سبک زندگی، فرهنگ، میزان رفاه اجتماعی، بازار کار، میزان درآمد، شرایط آب و هوا و دیگر فاکتورهای موثر بر کیفیت زندگی تحقیق کنید. هر چند که تطابق با محیط جدید کمی چالش برانگیز است اما مهم است که بررسی کنید آیا برای مدت طولانی قادر به زندگی در آن کشور هستید. اگر دوستان یا اعضای خانواده شما در آن کشور زندگی می کنند می توانید از آنها سوال کنید یا اطلاعات مورد نیاز را از طریق اینترنت دریافت کنید.

از دیگر اقدامات لازم برای مهاجرت آماده کردن مدارک است. قبل از ارائه درخواست برای مهاجرت به کشور خارجی می بایست مدارک مورد نیاز مهاجرت را بررسی و آماده کنید. شما می بایست برای ارائه درخواست از یک شرکت مهاجرتی مشاوره بگیرید و پرونده خود را به آنها بسپارید. موسسه حقوقی اصطهباناتی به عنوان یکی از برجسته ترین دفاتر مهاجرت، متعهد به ارائه راهکارهای عملی و کاربردی به موکلان است و پرونده موکلان را تا زمان دریافت ویزا مدیریت می کند.

مهاجرت به کشورهای مختلف دنیا

مهاجرت به معنی نقل مکان افراد از کشوری که معمولا در آن متولد شده اند به سمت کشوری که در آن هیچ حقوق شهروندی ندارند. افراد به دلایل مختلف از جمله رفاه اقتصادی، فرصت های شغلی، تحصیل، ملحق شدن به اعضای خانواده یا سرمایه گذاری مهاجرت به کشور دیگر را انتخاب می کنند. برخی از کشورها نسبت به دیگر مناطق جهان از شرایط بهتری برای زندگی و کار برخوردار هستند؛ از همین رو درخواست برای مهاجرت به این کشورها بسیار زیاد است. در ادامه لیست 10 کشور برتر جهان که دارای بیشترین تعداد مهاجر هستند را مشاهده می کنید:

 • ایالت متحده آمریکا: 50 میلیون مهاجر
 • آلمان: 15 میلیون مهاجر
 • عربستان صعودی: 13 میلیون مهاجر
 • روسیه: 11 میلیون مهاجر
 • انگلستان: 9 میلیون مهاجر
 • فرانسه: 8 میلیون مهاجر
 • کانادا: 8 میلیون مهاجر
 • استرالیا: 7 میلیون مهاجر
 • اسپانیا: 6 میلیون مهاجر

هر چند که در دهه های گذشته، هموطنان تنها به برخی از کشورهای مطرح جهان برای مهاجرت فکر می کردند، اما امروزه انتخاب های گسترده ای برای مهاجرت را پیش روی دارند. برخی از افراد کشورهای همسایه همچون ترکیه را به عنوان مقصد اول خود برای مهاجرت در نظر می گیرند. متقاضیان می توانند از طریق کار، خرید ملک، کارآفرینی، تحصیل، ازدواج، شرکت در دوره های زبان ترکی و یا ثبت شرکت به ترکیه مهاجرت کنند. در حالیکه برخی از اشخاص به مهاجرت به کشورهای اروپایی و آمریکایی فکر می کنند. برخی از کشورهای اروپایی مانند آلمان، انگلیس، فرانسه با تقاضای بالایی از سمت مهاجران مواجه هستند؛ به همین دلیل قوانین سختگیرانه ای را برای مهاجرت اعمال می کنند. البته برخی از کشورهای اروپایی از مهاجران استقبال می کنند و از الزامات مهاجرتی کمتری برخوردار هستند. در خصوص کشورهایی همچون کانادا باید گفت که برای مهاجرت به این کشور بیش از 80 روش مهاجرتی وجود دارد و علاوه بر دولت فدرال، دولت های استانی نیز قادر به جذب مهاجران هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به کشورهای مختلف دنیا با مشاوران مهاجرتی ما در موسسه حقوقی اصطهباناتی تماس بگیرید.

مهاجرت به کشورهای مختلف دنیا

مهاجرت به کشورهای مختلف دنیا

دلایل اصلی مهاجرت به خارج

دلایل متعددی برای مهاجرت به خارج از کشور وجود دارد. برخی از افراد برای پیدا کردن کار و دریافت حقوق و مزایای بهتر مهاجرت را انتخاب می کنند. برخی دیگر به دنبال تحصیل در دانشگاه های برتر دنیا و اخذ مدرک بین المللی معتبر خواستار مهاجرت به کشور دیگری هستند. افرادی که به دنبال کیفیت زندگی بهتر و  برخورداری از رفاه و امنیت اجتماعی هستند، به مهاجرت به خارج از کشور فکر می کنند.

بعضی از اشخاص به منظور افزایش ثروت خود به سرمایه گذاری در کشورهای با اقتصادهای بزرگ فکر می کنند. افراد دیگری به دنبال ایجاد کسب و کار و کارآفرینی در کشور دیگری هستند. با توجه به وجود شبکه های اجتماعی و امکان آشنایی از طریق این رسانه ها، ازدواج یکی دیگر از دلایل مهاجرت به شمار می رود. در نتیجه می توان گفت که هر شخص با توجه به نیازها و انتظاراتش دلیل متفاوتی برای مهاجرت دارد.

مزایا و معایب مهاجرت به خارج

در چندین دهه اخیر، مهاجرت به خارج مورد توجه بسیاری از افراد برای داشتن زندگی بهتر و تحقق اهداف و رویاهایشان قرار گرفته است؛ اما همانند بسیاری از امور، مهاجرت با مزایا و معایبی همراه است. اگرچه برخی از کشورهای خارجی دارای موقعیت های شغلی نامحدود و زیرساختهای توسعه یافته ای هستند، اما از طرفی دیگر مهاجران با موانعی همچون شوک های فرهنگی زیاد، یادگیری زبان و سنتهای قدیمی کشورها مواجه هستند. در ادامه برخی از برجسته ترین مزایا و معایب مهاجرت به خارج ارائه شده است:

 • هزینه زندگی
 • مزایا: هزینه پایین زندگی

به طور کلی، هزینه زندگی در خارج از کشور نسبت به میزان درآمد و سبک زندگی مقرون به صرفه است. به استثنای شهرهای بزرگ دنیا هزینه زندگی در خارج از کشور با توجه به مزایای اجتماعی و تعادل بین درآمد و هزینه ها مناسب است.

 • معایب: مالیات بالا

یکی از بزرگترین مشکلات مهاجرت به خارج، مالیات بالا در برخی از کشورها است که در کشورهایی مانند آلمان به صورت روزانه محاسبه می شود. بسته به حقوق افراد، مالیات بر درآمد در برخی از کشورها تا بیش از 40 درصد درآمد افراد را شامل شود. البته باید گفت در کنار این مالیات بالا، شهروندان کشورهای خارجی به بسیاری از کمک هزینه ها، تحصیل و درمان رایگان دسترسی دارند.

 • وضعیت اشتغال
 • مزایا: بازار کار مناسب و تعادل بین کار و زندگی

بازار کار نامحدود در برخی از کشورها یکی از مزیت های بزرگ به شمار می رود. مهاجران در این کشورها به راحتی می توانند کار پیدا کرده و درآمد داشته باشند. اشتغال در کشورهای خارجی یعنی تعادل بین کار و زندگی. برخی از کشورها همواره برای شعار داشتن ساعت های کاری منعطف و اولویت قرار دادن خانواده به کار تلاش می کنند.

 • سخت بودن دریافت ارتقاء شغلی

نیروی های کار تحصیل کرده و متخصص زیادی متقاضی موقعیت های شغلی رده بالا در کشورهای پیشرفته جهان هستند، از همین رو دریافت ارتقاء شغلی برای افراد به ویژه مهاجران بسیار دشوار است.

 • شوک فرهنگی
 • مزایا: آشنایی با فرهنگ جدید

بسیاری از مهاجران، در ابتدای زندگی در خارج از کشور شوکه می شوند؛ اما به مرور زمان متوجه می شوند که سبک زندگی و کاری آنها بسیار بهبود پیدا کرده است.

 • معایب:  رفتار غیر دوستانه با مهاجران

رفتار غیر دوستانه شهروندان برخی از کشورهای خارجی یکی از معایب بزرگ مهاجرت محسوب می شود. مهاجران پس از مدتی اقامت در خارج از کشور، متوجه خواهند شد که این رفتار به دلیل مشکلات شخصی نیست.

بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان

بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

مهاجرت به خارج از کشور یک تصمیم بزرگ است که نقش بسزایی در آینده هر فردی خواهد داشت. از همین رو داشتن تحقیقات گسترده و آشنایی با کشورهای مختلف شانس شما را برای داشتن انتخاب بهتر و اخذ اقامت به طور چشمگیری افزایش می دهد. در صورت که بدون اطلاعات کافی اقدام به درخواست مهاجرت کنید، نه تنها متحمل هزینه های سنگینی می شوید، بلکه با انتخاب اشتباه زمان زیادی را برای مهاجرت از دست می دهید. با توجه به حساسیت های موجود در زمینه مهاجرت آشنایی با برخی از بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان می تواند در تصمیم گیری شما موثر باشد. در ادامه به معرفی این کشورها خواهیم پرداخت:

 • کانادا

کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است که علاوه بر داشتن منبع طبیعی فراوان و اقتصاد بسیار قوی، از جامعه ای چند فرهنگی برخوردار است. میزان جرم و جنایت پایین و امنیت بالا مهاجران زیادی را جذب این کشور کرده است. علاوه بر این شهروندان کانادایی رفتار بسیار دوستانه ای با مهاجران دارند.

 • آلمان

آلمان بزرگترین کشور مهاجرپذیر در اروپا به شمار می رود که سالانه از تعداد زیادی از مهاجران استقبال می کند. کشور آلمان همواره مورد توجه بسیاری از هموطنان برای مهاجرت قرار دارد. این کشور به عنوان بزرگترین اقتصاد اروپا بازار کار نامحدودی را برای مهاجران فراهم می کند.

 • ترکیه

هر چند که کشور ترکیه به عنوان یک مقصد توریستی شناخته می شود، اما برای ایرانیان کمی متفاوت است. در سالهای اخیر شاهد این بودیم که بسیاری از هموطنان کشور ترکیه را به عنوان مقصد مهاجرتی خود و یا به عنوان پلی برای ورود به اروپا انتخاب کرده اند. روش های مهاجرتی مختلفی برای مهاجرت به ترکیه از جمله مهاجرت کاری، تحصیلی، خرید ملک و ازدواج با شهروند ترکی وجود دارد.

 • عمان

عمان یکی از کشورهای محبوب خاورمیانه برای مهاجرت در میان ایرانیان شناخته می شود. ارزش بالای پول این کشور و نزدیکی آن به ایران باعث ایجاد این محبوبیت در میان هموطنان شده است. درخواستهای زیادی برای ویزاهای سرمایه گذاری، کاری و تحصیلی عمان در کشور وجود دارد.

ارزان ترین کشور برای مهاجرت

مهاجرت به یک کشور جدید آغاز یک زندگی جدید است. اگرچه مهاجرت به خصوص برای افرادی که مهارت، مدرک تحصیلی و منابع مالی کافی ندارند آسان نیست، اما برخی از کشورها هستند که هزینه های کمتری برای مهاجرت دریافت می کنند. در ادامه کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت ارائه شده است:

 • نیوزلند

نیوزلند یکی از کشورهای محبوب برای مهاجرت شناخته می شود. این کشور دارای شرایط ویژه ای برای مهاجرت نیروهای کاری است و برنامه مهاجرتی نیروی کار ماهر (skilled worker immigration program) و ویزای کار نیوزلند را برای متقاضیان اشتغال در این کشور ارائه می کند. داشتن حداکثر 55 سال سن، عدم سابقه کیفری، داشتن تخصص در شغل مربوطه، و آیلتس 6.5 از الزامات مهاجرت کاری به نیوزلند است. نیوزلند همچنین برنامه های مهاجرتی دیگری را ارئه می کند که دارای هزینه های پایینی هستند.

 • استرالیا

از دیدگاه بسیاری از افراد، استرالیا بهترین کشور برای مهاجرت است. این کشور به دلیل مهاجرت پذیری، ساختارهای توسعه یافته و سطح بالای کیفیت زندگی مورد توجه بسیاری از مهاجران از سراسر جهان قرار گرفته است. استرالیا برنامه های مهاجرتی متنوعی از جمله کاری، تحصیلی، کارآفرینی، سرمایه گذاری و غیره ارائه می کند. وجود هزینه های پایین مهاجرت به استرالیا در کنار سیستم درخواست آنلاین افراد زیادی را جذب این کشور کرده است.

 • اسپانیا

با وجود اینکه اسپانیا ویزاهای طلایی را برای سرمایه گذاران در این کشور ارائه می کند، اما دیگر برنامه های مهاجرتی اسپانیا از هزینه های کمی برخوردار هستند.

 • آلمان

آلمان به عنوان مهاجر پذیرترین کشور در قاره اروپا شناخته می شود. علاوه بر این، آلمان در رتبه پنجم محبوب ترین کشورهای جهان برای مهاجرت قرار دارد. این کشور ویزاهای کم هزینه ای را برای افرادی که به دنبال اخذ اقامت کاری در آلمان هستند، ارائه می کند. علاوه بر این امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان بین الملل در دانشگاه های آلمان وجود دارد، از همین رو مهاجرت تحصیلی به آلمان نیز از کم هزینه ترین روش های مهاجرت محسوب می شود.

 • پاراگوئه

پاراگوئه از دیگر کشورهایی است که مورد توجه مهاجران سراسر جهان قرار گرفته است. این کشور ویزاهای سرمایه گذاری با هزینه های بسیار کمتری نسبت به سایر کشورها برای دریافت اقامت دائم این کشور ارائه می کند.

 • مونته نگرو

شاید کمتر نام این کشور اروپایی را شنیده و به آن توجه کرده باشید. این کشور به دلیل هزینه های پایین زندگی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. علاوه بر این امکان دریافت ویزاهای اقامتی مونته نگرو  با هزینه های کم وجود دارد.

 • جمهوری چک

جمهوری چک به دلیل ارائه فرصت های شغلی نامحدود یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت به شمار می رود. افرادی که موفق به دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرمایان این کشور شوند، می توانند با هزینه های کمی به جمهوری چک مهاجرت کنند.

 • تایلند

کشور تایلند دارای سیستم اسمارت ویزا است که امکان مهاجرت نیروهای متقاضی کار و سرمایه گذاری در این کشور را فراهم می کند.

 • پرتغال

کشور پرتغال به دلیل عضویت در اتحادیه اروپا و ارائه برنامه های مهاجرتی جذاب و مناسب، طرفدران زیادی از سراسر جهان دارد.

اخبار مهاجرت مربوط به هر کشور را می توانید در سایت های رسمی آنها مشاهده کنید.

شرایط مهاجرت برای ایرانیان

در جواب این سوال که آیا شرایط خاصی برای مهاجرت ایرانیان وجود دارد یا خیر؟ باید گفت که اگر چه در برخی از کشورها الزامات خاصی برای مهاجرت کشورهایی همچون ایران در نظر گرفته می شود، اما برخی از کشورها از یک سری قوانین کلی برای تمامی مهاجران تبعیت می کنند و بر اساس شرایط فردی و نه کشور مبدا به درخواست مهاجران رسیدگی می کنند.

سخن پایانی

امروزه افراد زیادی خواستار مهاجرت به کشورهای دیگر و تحقق خواسته ها و اهدافشان هستند. اما واقعا چند درصد از متقاضیان موفق به دریافت ویزای کشورهای خارجی می شوند؟ آیا راهکار و فرایند مشخصی برای مهاجرت به خارج از کشور وجود دارد؟ اگر قصد مهاجرت دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، بهترین راه حل برای شما اعتماد به یک وکیل مهاجرت و رزرو وقت مشاوره تخصصی مهاجرت است. وکلای برگزیده موسسه حقوقی اصطهباناتی در یک فرایند شفاف و مدیریت شده، مسیر مهاجرتی شما را مشخص می کنند و در طول پروسه مهاجرت، شما را در جریان تمام جزییات پرونده قرار می دهند.

سوالات متداول

1- راحت ترین کشورها برای مهاجرت کدام اند؟

برخی از کشورها همچون مجارستان، فرانسه و اسپانیا از الزامات ساده تری برای مهاجرت برخوردار هستند.

2- ارزان ترین کشورها برای مهاجرت کدام کشورها هستند؟

کشورهای مجارستان، بلغارستان، اسلوونی، ترکیه و نیوزلند از جمله کم هزینه ترین کشورها برای مهاجرت هستند؟

3- آیا شرایط خاصی برای مهاجرت ایرانیان وجود دارد؟

خیر، به استثنای چندین کشور از جمله آمریکا، اکثر کشورها بر اساس شرایط فردی و نه کشور مبدا به درخواستهای مهاجرت رسیدگی می کنند.

4- انواع مهاجرت برای ایرانیان کدام است؟

ایرانیان از طریق تمام روش های مهاجرت از جمله تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، پیوستن به اعضای خانواده، پناهندگی و ازدواج می توانند برای مهاجرت اقدام کنند.

رومانی

روسیه

اسپانیا

سوئد

سوئیس

ترکیه

اکراین

انگلستان

بلاروس

اسلواکی

اسلوونی

ایتالیا

قزاقستان

ژاپن

هندوستان

هنگ کنگ

چین

کانادا

برزیل

فرانسه

نیوزلند

استرالیا

اتریش

بلژیک

بلغارستان

جمهوری چک

دانمارک

استونی

فنلاند

آلمان

یونان

مجارستان

ایسلند

ایرلند

آمریکا

مالتا

هلند

نروژ

لهستان

پرتغال

تایلند

تایوان

کره جنوبی

سنگاپور

مالزی

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *