تحصیل در قبرس

تحصیل در قبرس

تحصیل در قبرس

قبرس سیستم آموزشی قوی دارد که از ابتدایی و راهنمایی آغاز می شود. جهت تحصیل در قبرس مدارس خصوصی و دولتی در این کشور در دسترس هستند. بر اساس برخی منابع، هفت درصد تولید ناخالص داخلی کشور برای آموزش و پرورش صرف می شود، این باعث می شود که قبرس یکی از سه رتبه برتر در آموزش و پرورش در جهان باشد.

شرایط تحصیل در قبرس

بعد از دانمارک و سوئد مدارس دولتی و خصوصی قبرس در هر زمان فرصت تحصیل یکسانی را فراهم می کنند. مانند یونان، نمرات دبیرستان برای دانشجویانی که در برنامه های دانشگاه ثبت نام می کنند مهم نیست، اما یک دیپلم مورد نیاز است. مدارس برای تعیین اینکه آیا دانش آموز می تواند در مدرسه تحصیل کند و در چه سطحی باید قرار بگیرد، امتحاناتی برای پذیرش را انجام می دهند. تمام افراد درخواست داده برای دانشگاه، از جمله دانشجویان بین المللی، قبل از ورود به دانشگاه باید این نوع امتحان را بدهند. دانشجویان بر اساس مبحث مورد علاقه خود در این دانشگاه ها ثبت نام می کنند. بعضی از مدارس گزینه های آموزشی جامع را ارائه می دهند، در حالی که دیگران روی کسب و کار یا مراقبت های بهداشتی تمرکز می کنند.

آموزش در قبرس

هیچ محدودیتی برای دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در مدارس قبرس وجود ندارد. این دانشجویان می توانند تکنولوژی پیشرفته و مراقبت های بهداشتی را تحصیل کنند. حسابداری، برنامه های مدیریت تجارت، آموزش و تدریس زبان یونانی، برنامه های هنری و خیلی رشته های دیگر در دسترس است. دانش آموزان بین یک تا چهار سال برای تحصیل خود زمان صرف خواهند کرد. این به میزان قابل توجهی به نوع دوره و نیازهای دانش آموز بستگی دارد. بسیاری از دانشجویان فقط یک یا دو سال را صرف تحصیل در این کشور برای تکمیل دوره آموزشی کشور خود می کنند.

آموزش در قبرس

 

هزینه های تحصیل در قبرس

دانشجویان بین المللی باید برای تعیین هزینه تحصیلات به طور مستقیم به مدرسه یا دانشگاه مورد نظرشان درخواست بفرستند. برنامه ها می توانند از 3000 تا 10،000 یورو در هر سال تحصیلی متغیر باشند. این هزینه توسط مدرسه تنظیم شده است. برنامه های تحصیلی متعددی برای دانشجویان خارجی نیز وجود دارد، این برنامه ها می توانند به کم کردن هزینه زندگی در قبرس کمک کنند زیرا اتاق برای اقامت قبرس اغلب ارائه می شوند. با این حال، به طور متوسط ​​دانش آموزان نیاز به خرید وسایل خانه برای خود دارند.

ویزای دانشجویی در قبرس

بایگانی عمومی و اداره مهاجرت دولت قبرس ویزای مورد نیاز برای دانشجویان در یک کالج یا دانشگاه را اداره می کند. به طور کلی، ویزای دانشجویی در دسترس می باشد، اما تنها پس از آنکه دانش آموز در یک مدرسه معتبر و در یک برنامه آموزشی پذیرفته شد، صادر می شود. دانش آموزان باید در مدرسه شرکت کنند و دوره تحصیل باید توسط وزارت آموزش و پرورش و فرهنگ تأیید شود. پس از پذیرش در مدرسه، متقاضیان باید برای دریافت ویزای دانشجویی درخواست کنند، و این مورد برای دانش آموزانی است که تمام وقت در آموزش و پرورش ثبت نام کرده اند. این موارد توسط سفارت و یا کنسولگری جمهوری قبرس از کشور اصلی فرد صادر می شود.

آموزش پیش دبستانی در قبرس

آموزش پیش دبستانی توسط کودکستان ها و مهد کودک ها برای کودکان بین 3 تا 6 ساله ارائه می شود. آموزش ابتدایی در دو مرحله ارائه می شود، مرحله اول (مدرسه ابتدایی) برای گروه سنی 7 تا 12 ساله طراحی شده است که به مدت پنج سال ادامه دارد و رایگان و اجباری است. مرحله دوم (راهنمایی) که برای سه سال به طول می انجامد برای گروه سنی 13 تا 15 سال است که مجددا رایگان و اجباری است. اگر قصد مهاجرت به قبرس را دارید بهتر است که با مشاورین تلفنی ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در تماس باشید.

[rd_line color=”#79b900″ line_pos=”center”]
[button type=”rd_3dstroke_bt” size=”mediumlarge_rd_bt” t_color=”#ffffff” b_color=”#2fa5dd” b_hover_color=”#79b900″ radius=”5″ url=”http://www.estahbanaty.org/study/%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D9%88-%D8%A7%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC/” position=”ta_center”]شرایط تحصیل در کشورهای دیگر[/button]
[rd_line color=”#79b900″ line_pos=”center”]
[carousel_posts_sc type=”cbp_type02″ posts_per_line=”3″ category=”education-sending-students”]

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *