راه های متعددی جهت مهاجرت به اتریش وجود دارد اما یکی از بهترین راه های مهاجرت به اتریش مهاجرت از طریق مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت از طریق تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش می باشد. در تمام روش ها پس از اینکه شخص چندین سال در کشور مورد نظر اقامت داشت می تواند برای تابعیت آن کشور اقدام کند.

این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش در اختبار علاقه مندان تحصیل در این کشور قرار می دهد. دانشگاه های علوم پزشکی مورد تایید وزارت علوم ایران در اتریش عبارتند از:

 • دانشگاه وین (University of Vienna )
 • دانشگاه اینسبروک (Universität Innsbruck)
 • دانشگاه علوم پزشکی وین (Medical Unversity Of Vienna)
 • دانشگاه گراتس (University of Graz)

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

شما می توانید برای کسب مشاوره رایگان تلفنی در زمینه شرایط اعزام دانشجو به اتریش به صورت تضمینی با مشاورین ما در تهران و شیراز تماس حاصل فرمائید. موسسه مهاجرت به اتریش برگزیده اصطهباناتی در تمامی مسیر مهاجرت شما می تواند در اخذ پذیرش از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران و وزارت بهداشت به متقاضیان کمک کند.

همانطور که گفته شد روش های زیادی برای مهاجرت به اتریش وجود دارد، اما بسیاری افراد جهت مهاجرت به اتریش معمولا از طریق تحصیل اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی اتریش

در این قسمت به بررسی تحصیل در برخی دانشگاه های پزشکی اتریش می پردازیم؛

دانشگاه علوم پزشکی وین

دانشگاه پزشکی وین بزرگترین موسسه پزشکی در اتریش و یکی از مهم ترین مراکز تحقیقاتی سطح بالا در اروپا است. این موسسه دارای سابقه طولانی،650 ساله است، این موسسه تحقیقاتی بسیار مدرن و توسعه یافته است. این موسسه با استخدام یک هیات متشکل از 5400 ، 1800 محقق و 1500 پزشک دارای بزرگترین بیمارستان اروپا، به نام بیمارستان وین عمومی  (AKH) است.

هر سال بیش از 100،000 نفر در این بیمارستان بستری می شوند، 47،000 عملیات جراحی تاکنون توسط اساتید این دانشگاه در این بیمارستان انجام شده است و در حدود 540،000 درمان سرپایی اولیه در این کلینیک تاکنون شده است. علم پزشکی قادر به انعطاف پذیری مستمر و در حال تغییر دارد.

تحصیل پزشکی در اتریش

یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی در اتریش دانشگاه علوم پزشکی وین است. این دانشکده پزشکی در 1ژانویه، سال 2004 تبدیل به دانشگاه مستقلی شد.

استقلال دانشکده ی پزشکی از دانشگاه “عمومی”  سبب بخش بزرگتر اصلاحات در سیستم دانشگاه اتریش در سال 2003 شد. دانشگاه پزشکی وین بزرگترین موسسه تحقیقات پزشکی در اتریش و بزرگترین دانشگاه علوم پزشکی در تمام کشورهای آلمانی زبان است.

پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش معمولا وابسته به دانشگاه و زبان انتخابی شما دارد. اخذ پذیرش در دانشگاه های دولتی سخت تر از اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی است زیرا شهریه دانشگاه های خصوصی اتریش بسیار بالاتر است.

مدرک اعطا شده برای برنامه های پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

دانشگاه پزشکی در وین برنامه پزشکی و در دندانپزشکی و همچنین داروسازی را ارائه می دهد. و در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می تواند ثبت نام کند.

طول مدت تحصیل پزشکی در دانشگاه پزشکی وین، 6 سال است و مطالعات در این کشور رایگان است.

شرایط ورودی و امتحانات در دانشگاه پزشکی وین

برای ورود به دانشگاه فرد نیاز به یک گواهی C1 دارد و به طور کلی برای ورود در این دانشگاه شخص بایستی در امتحانات شرکت کند.

خوابگاه دانشجویی دانشگاه وین – اتریش

این دانشگاه دارای خوابگاه مدرن، کاملا مجهز، با وضعیت بسیار عالی هستند که بسیار نزدیک به دانشگاه می باشد.

بورسیه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

معمولا بورسیه تحصیلی اتریش در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در اتریش در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند. بورسیه تحصیلی در دانشگاه های اتریش معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های اتریش  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان دراتریش برای شما امکان پذیر میگردد.

الزامات پذیرش دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

شرایط زیر باید برای ورود یک شهروند خارجی (یا یک شخص بدون تابعیت) به عنوان یک دانشجو در اتریش به طور منظم در برنامه های تحصیلی دانشگاه اتریش انجام گردد عبارتند از:

محل زندگی فرد در اتریش بایستی به دانشگاه محل تحصیلی فرد نزدیک باشد.

متقاضی باید دارای سطح A دیپلم دبیرستان باشد، که می تواند معادل یک گواهینامه دیپلم اتریش باشد (یا ، احتمالا در شرایط خاصی توسط یک توافق فردی توسط نایب رییس دانشگاه تنظیم شده باشد) و یا حداقل یک دوره سه ساله را در یک دانشگاه مورد تایید وزارت علوم آموزش عالی گذارنده باشد.

گواهینامه صادر شده در دانشگاهی و کشور که فرد قبلا در آن تحصیل میکرده است بایستی مورد تایید دانشگاه فعلی در اتریش که فرد می خواهد در آن پذیرفته شود باشد. هر گونه شرایط مربوط به تحصیل (به عنوان مثال آزمون ورودی) باید در کشور قبلی فرد انجام شده باشد و مدارک به زبان انگلیسی یا آلمانی ترجمه شده باشد. اگر فرد دارای دیپلم دبیرستان است باید نمره وی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی دارای سطح A باشد.

شرایط تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید.

ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های اتریش با یکدیگر متفاوت باشند. مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزانی که سنین آنها کمتر از 18 سال یا سن دانشگاه می باشد موجود است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش نیز ممکن است و دانشگاه های پزشکی این کشور مورد تایید وزارت علوم ایران است.

 رشته تحصیلی قبلی فرد برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

برای اینکه فرد واجد شرایط تحصیل در اتریش در یک رشته باشد بایستی رشته ای که فرد در گذشته در دانشگاه قبلی خود در کشوری که در ان اقامت داشته است مطالعه میکرده است مرتبط با رشته فعلی و انتخابی وی در اتریش باشد و با هم تطابق داشته باشد. تنها در صورتی که در کشوری که فرد اقامت داشته این رشته وجود نداشته باشد فرد اجازه دارد بدون انطباق رشته قبلی خود به تحصیل در این رشته بپردازد.

علاوه بر این، متقاضی باید دانش کافی زبان آلمانی را داشته باشد. اگر لازم باشد، بایستی در مصاحبه برای تعیین صلاحیت فردی شرکت کند.

مدرک زبان برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

همه دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه باید مدارک تسلط به زبان انگلیسی را نشان دهند یا زبان مادری آنها به زبان انگلیسی باشد و یا اینکه مدرکی دال بر تسلط بر زبان انگلیسی داشته باشند.

طیف گسترده ای از آزمون های زبان و مدارک برای اثبات مهارت در زبان انگلیسی مورد قبول دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در اتریش است.

تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان ممکن نیست، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه ها مقدور است.  زبان تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی و آلمانی می باشد.

کار در حال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

دانش آموزان کشورهای عضو اتحادیه اروپا حداکثر سه ماه تمام وقت در یک سال می توانند کار بدون محدودیت برای کسب درآمد داشته باشند یا به صورت پاره وقت (تا 12 ساعت در هفته) با حداکثر  سود 323 € در ماه در این کشور به کار بپردازند. در هر دو مورد کارفرما بایستی پرونده اجازه اشتغال فرد را چک کند و برای اخذ مجوز به  موسسه دولتی محلی (Beschäftigungsbewilling) درخواست خود را ارسال کند.

دانشگاه رتبه بندی اتریش در سال تحصیلی 2015-16

دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی در اتریش در رتبه بندی (رنکیگ) توسط سازمان های مختلفی در جهان به رسمیت شناخته شده است. این دانشگاه در رتبه بندی جهانی دانشگاه های دنیا نظیر QS رتبه بندی دانشگاهی جهانی، رتبه بندی دانشگاه های جهان ، رتبه بندی جهانی MBA FT ، رتبه بندی اکونومیست MBA، رتبه بندی فوربس آمریکا و رتبه بندی اروپا دارای رتبه های افتخار آفرینی است.

سطح علمی دانشگاه های اتریش با یکدیگر متفاوت می باشد حتماً قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود رتبه این دانشگاه در سال جاری را بیابید.

هزینه شهریه در اتریش

دانشجویان شهروند اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و افراد دارای حقوق برابر با شهروندان اتریشی (شهروندان دارای اقامت دائم، شهروندانی با اقامت در اتریش حداقل پنج سال قبل از شروع تحصیلات، و غیره) بایستی شهریه 363.36 € در هر ترم را پرداخت  کنند. البته این مسئله به نوع مقطع لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا دارد. دانشجویان کشورهای ثالث مجبور به پرداخت شهریه 726.72 € در هر ترم هستند.

هزینه زندگی در اتریش یکی از موارد مهمی است که تعیین کننده روند مهاجرت به یک کشور می باشد. بنابراین قبل از اقدام در رابطه با آن تحقیقات لازم را به عمل آورید.

متقاضیان تحصیل در اتریش برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی در این کشور به صورت تضمینی با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی می توانند به راحتی ویزای تحصیل در اتریش را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در اتریش بپردازند.

در انتهای این مقاله لازم به ذکر است موسسه حقوقی تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش برگزیده اصطهباناتی جزو بهترین موسسات حقوقی کشور در این زمینه آماده خدمات رسانی حضوری و تلفنی به شما هم میهنان گرامی در کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

18 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

 1. Avatar محمد دهکردی گفت:

  سلام و خسته نباشید.
  من دیپلم ریاضی با معدل 19.5 و پیش دانشگاهی ریاضی بامعدل 16.8 دارم و متولد 1375 هسم.ایا امکان تحصیل پزشکی در اتریش را دارم و ایا میتوانم در کالج های کورس تجربی شرکت کنم و بعد وارد پزشکی بشوم با اینکه دیپلم و پیش ریاضی دارم؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   یک سری شرایط خاص برای شرایط شما وجود دارد، امکان توضیح در این قسمت نیست، با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید‌.

 2. Avatar میلاد ابراهیمی گفت:

  سلام . باعرض خسته نباشید و تشکر از سایت خوبتان من متولد ۱۳۷۵ هستم و مدرک دیپلم تجربی دارم و مدرک TOFELنیز دارم و تسلط به زبان انگلیسی دارم آیا امکان تحصیل پزشکی در اتریش یا نروژ برای من وجود دارد.

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله این امکان وجود دارد ولی در هیچ کدام از کشورهای مذکور امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی وجود ندارد.

 3. Avatar وحید رضایی گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشید من دانشجوی سال دوم دندانپزشکی مجارستان هستم ومعدل دیپلم وپیش دانشگاهی 18/75 وزبان المانی نخوندم به چه طریق میتونم در دانشگاه اتریش ادامه تحصیل بدم اگر لازم باشه میتونم زبان را در کشور مقصدبخونم ممنونم راهنمایی کنم.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای انتقالی گرفتن و تطبیق واحد ابتدا بایستی دانشگاه هدف را مشخص کنید و شرایط پذیرش آن را بررسی کنید. و در صورتی که امکان انتقالی وجود داشته باشد، روال قانونی را از سرگیری کنید.

 4. Avatar مراد گفت:

  با سلام
  بنده دانشجو پزشکی هستم ولی میخوام به اتریش انتقالی بگیرم نمرات هم عالی و در بعضی موارد خوب و متوسط به بالاست آیا همچین امکانی هست؟؟؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در صورتی که شرایط پیش نیاز تحصیل در این کشور را داشته باشید , می توانید از ابتدا تحصیل کنید, تطبیق واحد در این حالت تعریف نشده است.

 5. Avatar مینا ابراهیمی گفت:

  با سلام
  من دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه بوگامولتس اکراین هستم ویک سال است که انجا تحصیل می کنم آیا امکان انتقال به دانشگاههای کشورهای دیگر که مورد تایید وزارت علوم باشد برای من وجود دارد

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   می بایست ببینید دانشگاه شما با کدام دانشگاه های کشور های دیگر، مراوده ی دانشجو دارد.بسیاری از دانشگاه ها این قابلیت را دارند.

 6. Avatar مینازند گفت:

  با سلام..میخواستم بدونم ازمون ورودی پزشکی آلمان آسونتره یا اتریش یا فرانسه؟؟؟ممنون میشم جواب بدید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بفرمائید منظور شما از آسانی، چیست ؟
   چراکه هر کشور پیش نیاز های خاص خود را دارد که مهمترین آن زبان است.

 7. Avatar Ben گفت:

  سلام من دیپلم ریاضی دارم معدل دیپلمم 17.67و پیش دانشگاهیم 17.88 به انگلیسی تسلط دارم ولی برای تافل یا آیلتس اقدام نکردم‌.وضعیت مالیمم متوسطه اگه زبان آلمانی رو مدرک b2 بگیرم و پزشکی دانشگاه آزاد بخونم میتونم بورسیه بگیرم؟اگه میشه بعد چند ترم میشه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ارائه بورس تحصیلی معمولا در سطوح ارشد و بالاتر انجام میشود و شانس بورسیه برای لیسانس پایین است.
   می توانید مدارک خود را + ریز نمرات آخرین سال تحصیلی برای ما ارسال کنید تا امکان سنجی های لازم بررسی شده و به شما اطلاع دهیم.

 8. Avatar نگین گفت:

  سلام.من 20 سالم هست و معدل دیپلمم (تجربی)19.92 هستش.مدرک زبان ندارم ولی میتونم آیلتس حدود5.5 بگیرم تو چند ماه.آیا من شرایط تحصیل در رشته پزشکی در اتریش رو دارم؟و اینکه هزینه ش همینقدره که نوشتید؟حدود 700 یورو؟ئ اینکه به چه زبانی هست؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شرایط پذیرش شما بر اساس مدارک شما مشخص خواهد شد، مدارک و سوابق تحصیلی خود را برای کارشناسان ما ارسال نمایید تا مورد ارزیابی پذیرش قرار بگیرید.
   هزینه ها به طور تقریبی همین خواهد بود و اندک هزینه های زندگی نیز بر اساس شیوه زندگی شما به آن افزوده خواهد شد.

 9. Avatar Bahar گفت:

  سلام من ليسانس زيست شناسي گرفتم و در حال حاضر دارم ارشد ميكروب شناسي باليني در علوم پزشكي مشهد ميخونم خواستم ببينم واسه دوره دكترا شرايط تحصيل در دانشگاه هاي علوم پزشكي اتريش به چه نحو هست؟ و من با توجه به مدرك زبان انگليسي و در حال تكميل زبان آلماني ميتونم به ادامه تحصيل در اتريش خوش بين باشم ؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   به صورت معمولا تحصیل دوره دکترا در دانشگاه های اکثر کشور های خارجی دارای بورسیه های دولتی و گاها خصوصی است که دانش پژوه را ترغیب به ادامه تحصیل می کند.
   زبان تحصیل دوره دکتر به صورت عام و بجز در مواردی، انگلیسی می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *