تجربه ی زندگی در اتریش
 • زبان رسمی: آلمانی
 • دین اصلی: کاتولیک رومی
 • قدیمی ترین باغ وحش در جهان تیرگارتن شونبرون در وین، در سال 1752 تاسیس شده است.

اطلاعات کلی کشور اتریش

 • حکومت: جمهوری فدرال، دارای نه ایالت
 • دموکراسی پارلمانی، به رهبری رئيس جمهور و صدراعظم، با قوه مقننه دو مجلسی
 • کشور محصور در خشکی در مرکز اروپا، با جمعیت حدود 8.6 میلیون و مساحت 32،377 مایل مربع
 • هم مرز با آلمان، جمهوری چک، مجارستان، سوئیس، ایتالیا، اسلواکی، اسلوونی و لیختن اشتاین
 • کشور عضو اتحادیه اروپا، اما نه عضو ناتو (تنها کشور اتحادیه اروپا که عضو ناتو نمی باشد)
 • هر مرد اتریشی زمانی که به 18 سالگی می رسد، باید به مدت شش ماه در ارتش یا نه ماه در خدمت غیرنظامی خدمت کند.
 • پایتخت: وین (همچنین بزرگترین شهر)
 • پرچم اتریش یکی از قدیمی ترین پرچم های ملی در جهان، قدمت از 1191 است.

بهترین دانشگاه های اتریش برای تحصیل رشته پرستاری 

مهاجرت به اتریش

از سال۲۰۱۱ برای مهاجرانی که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای اشتغال به کار به این کشور مهاجرت می نمایند، کارت های ” قرمز، سفید ، قرمز” صادر می شود. این کشور با اجرای سیستم پذیرش مهاجر برطبق ضوابط معین (سیستم امتیازی)، در سطح اروپا پیشتاز است. در نتیجه لازمه مهاجرت به اتریش اطلاع از جزئیات سیستم مهاجرتی اتریش است.

ویزای کار اتریش

ویزای کار در کشور  اتریش  به چندین روش امکان پذیر است، یکی از راه ها اخذ ویزای کار بدین گونه است که فرد در کشور اتریش یک دعوت نامه کاری از یک فرد دارای شرایط که دارای شرکت  معتبردر  اتریش می باشد اخذ نماید که فرد نیز  باید شرایط لازم را داشته باشد.

 

شرایط اخذ پذیرش رشته حسابداری از دانشگاه های اتریش
پذیرش در دانشگاه های اتریش

تحصیل در اتریش

زبان ملی و رسمی آموزش در دانشگاه های این کشور، آلمانی می باشد و جهت تحصیل در بیش تر مواقع باید زبان آلمانی بدانید. البته مقاطع فوق و دکترای بعضی رشته‌ها به زبان انگلیسی‌ ارائه می گردد.

شرایط زندگی در اتریش

در مورد حوزه عمومی، حس قوی جامعه و سطح بالای مشارکت مدنی در اتریش وجود دارد، که در آن ۹۲ % مردم بر این باورند که آن ها کسی را می شناسند که می توانند در زمان نیاز به آن ها تکیه کنند، میانگین &OECD 89 است. مشارکت رای دهندگان، اندازه گیری مشارکت شهروندان در روند سیاسی، در انتخابات اخیر 75 درصد بود، که بالاتر از میانگین %OECD 69 است.

معایب و مشکلات زندگی در اتریش
مزایا و معایب و مشکلات زندگی در اتریش

اخذ اقامت اتریش

متقاضیانی که قصد اخذ کارت سفید و یا قرمز را دارند و افرادی با مهارت می باشند خود به تنهایی قادر به ارائه درخواست خود به سازمان اتریش (سفارت و یا کنسولگری کشور اتریش) می باشند. برای متقاضیان مقیم در کشور و یا افرادی که توانایی های بالقوه دارند امکان دادن درخواست به سازمان اقامت نیز وجود دارد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

دانشگاه پزشکی وین بزرگترین موسسه پزشکی در اتریش و یکی از مهم ترین مراکز تحقیقاتی سطح بالا در اروپا است. این موسسه دارای سابقه طولانی،650 ساله است، این موسسه تحقیقاتی بسیار مدرن و توسعه یافته است. این موسسه با استخدام یک هیات متشکل از 5400 ، 1800 محقق و 1500 پزشک دارای بزرگترین بیمارستان اروپا، به نام بیمارستان وین عمومی  (AKH) است.

بازار کار رشته پرستاری در اتریش
درخواست و الزامات ورود به اتریش

تابعیت و شهروندی اتریش

افرادی که پیش از این تابع کشور اتریش بوده اند و بنا به دلایلی غیر از ترک تابعیت و سلب تابعیت، شهروندی خود را از دست داده اند می توانند پس از یک سال زندگی در این کشور، شهروندی خود را مجددا به دست آورند. در این مورد، شخص متقاضی می بایست حداقل 10 سال قبل از از دست دادن تابعیت خود، شهروندی کشور اتریش را تجربه کرده باشد.

هزینه زندگی در اتریش

ما در این مطلب به بررسی ریز و جزیی هزینه زندگی در اتریش می پردازیم. این مقاله اطلاعات بسیار مفیدی در اختیار افرادی که قصد اعزام دانشجو به اتریش و تحصیل در اتریش را دارند قرار می دهد. از الزامات مهاجرت به اتریش و هر کشور دیگری اطلاع از هزینه زندگی در اتریش است، همکاران ما این اطلاعات را برای شما متقاضی عزیز جمع آوری نموده اند.

میزان دستمزد و درآمد کار دانشجویی در اتریش
کار در اتریش 2019

سرمایه گذاری در اتریش

افراد ثروتمند از مناطق مختلف مثل خاورمیانه، آفریقا، اروپای شرقی و آسیا اغلب نیاز به داشتن آزادی برای سفر در تعدادی از کشورها دارند تا بتوانند به راحتی کار کنند و حساب بانکی داشته باشند. برای اینکار داشتن پاسپورت اتریش یک امتیاز بزرگ است. بسیاری از افراد ثروتمند غربی از این آزادی برای سفر و کار بهره مند می شوند.