کشور اتریش
تجربه ی زندگی در اتریش
مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
 • زبان رسمی: آلمانی
 • دین اصلی: کاتولیک رومی
 • قدیمی ترین باغ وحش در جهان تیرگارتن شونبرون در وین، در سال 1752 تاسیس شده است.

اطلاعات کلی کشور اتریش

 • حکومت: جمهوری فدرال، دارای نه ایالت
 • دموکراسی پارلمانی، به رهبری رئيس جمهور و صدراعظم، با قوه مقننه دو مجلسی
 • کشور محصور در خشکی در مرکز اروپا، با جمعیت حدود 8.6 میلیون و مساحت 32،377 مایل مربع
 • هم مرز با آلمان، جمهوری چک، مجارستان، سوئیس، ایتالیا، اسلواکی، اسلوونی و لیختن اشتاین
 • کشور عضو اتحادیه اروپا، اما نه عضو ناتو (تنها کشور اتحادیه اروپا که عضو ناتو نمی باشد)
 • هر مرد اتریشی زمانی که به 18 سالگی می رسد، باید به مدت شش ماه در ارتش یا نه ماه در خدمت غیرنظامی خدمت کند.
 • پایتخت: وین (همچنین بزرگترین شهر)
 • پرچم اتریش یکی از قدیمی ترین پرچم های ملی در جهان، قدمت از 1191 است.

بهترین دانشگاه های اتریش برای تحصیل رشته پرستاری 

مهاجرت به کشور اتریش

از سال۲۰۱۱ برای مهاجرانی که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا برای اشتغال به کار به این کشور مهاجرت می نمایند، کارت های ” قرمز، سفید ، قرمز” صادر می شود. این کشور با اجرای سیستم پذیرش مهاجر برطبق ضوابط معین (سیستم امتیازی)، در سطح اروپا پیشتاز است. در نتیجه لازمه مهاجرت به اتریش اطلاع از جزئیات سیستم مهاجرتی اتریش است.

ویزای کار اتریش

ویزای کار در کشور  اتریش  به چندین روش امکان پذیر است، یکی از راه ها اخذ ویزای کار بدین گونه است که فرد در کشور اتریش یک دعوت نامه کاری از یک فرد دارای شرایط که دارای شرکت  معتبردر  اتریش می باشد اخذ نماید که فرد نیز  باید شرایط لازم را داشته باشد.

شرایط اخذ پذیرش رشته حسابداری از دانشگاه های اتریش
پذیرش در دانشگاه های اتریش

تحصیل در اتریش

زبان ملی و رسمی آموزش در دانشگاه های این کشور، آلمانی می باشد و جهت تحصیل در بیش تر مواقع باید زبان آلمانی بدانید. البته مقاطع فوق و دکترای بعضی رشته‌ها به زبان انگلیسی‌ ارائه می گردد.

شرایط زندگی در اتریش

در مورد حوزه عمومی، حس قوی جامعه و سطح بالای مشارکت مدنی در اتریش وجود دارد، که در آن ۹۲ % مردم بر این باورند که آن ها کسی را می شناسند که می توانند در زمان نیاز به آن ها تکیه کنند، میانگین &OECD 89 است. مشارکت رای دهندگان، اندازه گیری مشارکت شهروندان در روند سیاسی، در انتخابات اخیر 75 درصد بود، که بالاتر از میانگین %OECD 69 است.

معایب و مشکلات زندگی در اتریش
مزایا و معایب و مشکلات زندگی در اتریش

اخذ اقامت اتریش

متقاضیانی که قصد اخذ کارت سفید و یا قرمز را دارند و افرادی با مهارت می باشند خود به تنهایی قادر به ارائه درخواست خود به سازمان اتریش (سفارت و یا کنسولگری کشور اتریش) می باشند. برای متقاضیان مقیم در کشور و یا افرادی که توانایی های بالقوه دارند امکان دادن درخواست به سازمان اقامت نیز وجود دارد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش

دانشگاه پزشکی وین بزرگترین موسسه پزشکی در اتریش و یکی از مهم ترین مراکز تحقیقاتی سطح بالا در اروپا است. این موسسه دارای سابقه طولانی،650 ساله است، این موسسه تحقیقاتی بسیار مدرن و توسعه یافته است. این موسسه با استخدام یک هیات متشکل از 5400 ، 1800 محقق و 1500 پزشک دارای بزرگترین بیمارستان اروپا، به نام بیمارستان وین عمومی  (AKH) است.

بازار کار رشته پرستاری در اتریش
درخواست و الزامات ورود به اتریش

تابعیت و شهروندی اتریش

افرادی که پیش از این تابع کشور اتریش بوده اند و بنا به دلایلی غیر از ترک تابعیت و سلب تابعیت، شهروندی خود را از دست داده اند می توانند پس از یک سال زندگی در این کشور، شهروندی خود را مجددا به دست آورند. در این مورد، شخص متقاضی می بایست حداقل 10 سال قبل از از دست دادن تابعیت خود، شهروندی کشور اتریش را تجربه کرده باشد.

هزینه زندگی در اتریش

ما در این مطلب به بررسی ریز و جزیی هزینه زندگی در اتریش می پردازیم. این مقاله اطلاعات بسیار مفیدی در اختیار افرادی که قصد اعزام دانشجو به اتریش و تحصیل در اتریش را دارند قرار می دهد. از الزامات مهاجرت به اتریش و هر کشور دیگری اطلاع از هزینه زندگی در اتریش است، همکاران ما این اطلاعات را برای شما متقاضی عزیز جمع آوری نموده اند.

میزان دستمزد و درآمد کار دانشجویی در اتریش
کار در اتریش 2019

سرمایه گذاری در اتریش

افراد ثروتمند از مناطق مختلف مثل خاورمیانه، آفریقا، اروپای شرقی و آسیا اغلب نیاز به داشتن آزادی برای سفر در تعدادی از کشورها دارند تا بتوانند به راحتی کار کنند و حساب بانکی داشته باشند. برای اینکار داشتن پاسپورت اتریش یک امتیاز بزرگ است. بسیاری از افراد ثروتمند غربی از این آزادی برای سفر و کار بهره مند می شوند.

اتریش با نام رسمی جمهوری اتریش کشوری محصور در خشکی در شرق اروپای مرکزی است که با جمهوری چک، آلمان، مجارستان، ایتالیا، لیختن اشتاین، اسلواکی، اسلوونی و سوئیس همسایه است. مساحت این کشور 83.871 کیلومتر مربع است که اتریش را تا حدودی کوچکتر از پرتغال (92.090 کیلومتر مربع) یا کمی کوچکتر از ایالت مین ایالات متحده می کند.

این کشور بیشتر در غرب و جنوب تحت سلطه کوه های آلپ است. بلندترین نقطه اتریش کوه گروسگلوکنر با ارتفاع 3.798 متر است. رودخانه های اصلی شمال حوزه آبخیز آلپ اتریش، این، سالزاخ و انس هستند که از شاخه های رود دانوب هستند.

رودخانه‌های جنوب حوضه آبخیز، رودخانه‌های گیل و درو در کارینتیا و رودخانه‌های مورز و مور هستند.

عنوانمقدارعنوانمقدار
مساحت83.871 کیلومتر مربعجمعیت8.96 میلیون نفر
پایتختوینبزرگترین شهروین
نوع حکومتجمهوری پارلمانی فدرالزبانآلمانی اتریشی
مذهبمسیحیت (64%)، اسلام (8%)واحد پولیورو
پیش شماره0043شاخص امید به زندگی78 الی 83 سال
رتبه پاسپورت4رتبه شاخص رفاه اجتماعی5

تاریخچه اتریش

از قرن چهارم قبل از میلاد، مردم سلتیک در اتریش کنونی زندگی می کردند. در پایان قرن اول قبل از میلاد، رومیان منطقه را تا شمال رود دانوب فتح کردند و در سال 45 پس از میلاد استان نوریکوم را ایجاد کردند. رومی ها شهرهایی مانند ویندوبونا (وین) در اتریش ساختند. آنها همچنین جاده سازی کردند و سبک زندگی رومی را معرفی کردند.

با این حال، از قرن چهارم میلادی، امواج قبیله‌ای از جمله آلمانی‌ها و قوم آوار بر اتریش غلبه کردند. سپس شارلمانی، پادشاه فرانک ها (768-814) این منطقه را فتح کرد و آن را بخشی از امپراتوری خود قرار داد. پس از مرگ شارلمانی، امپراتوری او به 3 قسمت تقسیم شد. لویی آلمانی بخش شرقی را که شامل اتریش می شد، در اختیار گرفت. تحت حکومت فرانک ها، اتریش رونق یافت.

پس از اتمام جنگ جهانی دوم، اولین دولت موقت در اتریش در آوریل 1945 تشکیل شد.

سپس در ژوئیه 1945، اتریش توسط ارتش متحدان (ایالات متحده آمریکا، فرانسه، بریتانیا و روسیه) به 4 منطقه تقسیم شد. اولین انتخابات پارلمانی این کشور در نوامبر 1945 برگزار شد.

در سال 1955 اتریش دوباره یک کشور مستقل شد. پارلمان آن بی طرفی دائمی اعلام کرد و اتریش در دسامبر 1955 به سازمان ملل متحد پیوست.

اواخر قرن بیستم دوران شکوفایی و رشد اقتصادی برای اتریش بود. سپس در سال 1995 اتریش به اتحادیه اروپا پیوست. این کشور در سال 1999 به یورو پیوست.

اتریش مانند سایر نقاط جهان در رکود سال 2009 متحمل آسیب شد اما خیلی زود بهبود یافت. امروز اتریش کشوری مرفه است. در سال 2020 جمعیت اتریش 9 میلیون نفر بود.

جمعیت اتریش

جمعیت فعلی اتریش تا تاریخ 4 نوامبر 2023، برابر با 8،965،229 نفر بوده است که بر اساس تفسیر Worldometer از آخرین داده های سازمان ملل متحد بدست آمده است. این جمعیت معادل 0.11 درصد از کل جمعیت جهان است. تراکم جمعیت در اتریش 109 در هر کیلومتر مربع است که آن را به صدمین کشور از نظر جمعیت و وابستگی ها در دنیا تبدیل نموده است. 58.7 درصد جمعیت این کشور شهرنشین هستند و همچنین، میانگین سنی در اتریش 43.1 سال است.

ایالت های اتریش

اتریش دارای 9 ایالت فدرال است که به شرح ذیل هستند:

نام ایالتمرکز ایالتمساحت (کیلومتر مربع)تعداد شهرها
بورگن لندآیزن اشتات3.96513
کارینتیاکلاگنفورت9.53717
اتریش سفلیسن پولتن19.18076
سالزبورگسالزبورگ7.15511
استایراگراتز16.39935
تیرولاینسبروک12.64811
اتریش علیالینز11.98332
وینوین4.6541
ورالبرگبرگنز2.6025

اتریش دارای 9 ایالت استشهرهای مهم اتریش

با توجه به کل جمعیت اتریش که در حدود 8.5 میلیون نفر است، 25 درصد آن در پایتخت آن، وین یافت می شود. شهرهای گراتس، لینز، سالزبورگ و اینسبروک همگی بیش از 100.000 نفر جمعیت دارند و بقیه شهرهای اتریش کمتر از 100.000 نفر جمعیت دارند. جمعیت متنوع آن شامل حدود 1.27 میلیون ساکن خارجی است که 15.2٪ از جمعیت کشور را تشکیل می دهند.

در اینجا لیستی از شهرهای مهم اتریش آورده شده است:

 • وین: پایتخت اتریش و پرجمعیت ترین و بزرگترین شهر این کشور است. مرکز این شهر، ثبت میراث جهانی یونسکو شده است و رود دانوب از آن می گذرد.
 • گراتز: دومین شهر از نظر جمعیت، شهر گراتز است. این شهر، یک شهر دانشگاهی در ایالت استایرا است که با وجود جمعیت نسبتا کمی که دارد، شش دانشگاه مختلف را در خود جای داده است.
 • لینز: لینز در ایالت اتریش علیا قرار دارد و در سال 2009، به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا نشانه گذاری شد. مانند وین، این شهر نیز بر روی رودخانه دانوب قرار دارد. همچنین، این شهر توسط رومیان تأسیس شد.
 • سالزبورگ: سالزبورگ چهارمین شهر بزرگ اتریش است. این شهر همچنین یکی از مشهورترین شهرهای کشور است که به دلیل نزدیکی به کوه‌های آلپ و همچنین معماری تاریخی ‌اش که بیشتر آن از انواع باروک است، شناخته شده است. به علاوه، این شهر یک اثر میراث جهانی یونسکو است.
 • اینسبروک: اینسبروک نیز مانند سالزبورگ یکی دیگر از شهرهای توریستی معروف این کشور است. برای ورزش های زمستانی از این شهر بازدید می شود. این کشور قبلا دو بار میزبان بازی های المپیک زمستانی بوده است: یک بار در سال 1964 و یک بار در سال 1976.

آب و هوای اتریش

اتریش متعلق به منطقه اقلیمی انتقالی اروپای مرکزی است. آب و هوای آن به طور اساسی تحت تأثیر کوه های آلپ است که در یک منطقه انتقالی از مدیترانه، اقیانوس اطلس و قاره اروپا واقع شده است.

اتریش را می توان به سه منطقه آب و هوایی تقسیم کرد:

 • بخش شرقی یک آب و هوای قاره ای پانونی را نشان می دهد و میانگین دمای آن در ماه جولای معمولا بالای 19 درجه سانتی گراد و بارندگی سالانه آن اغلب کمتر از 800 میلی متر است.
 • منطقه آلپ مرکزی دارای ویژگی های بارز آب و هوای آلپ است و دارای بارندگی زیاد، تابستان کوتاه و زمستان طولانی است.
 • بخش باقی مانده از کشور متعلق به منطقه اقلیمی انتقالی اروپای مرکزی است که با آب و هوای مرطوب و معتدل مشخص می شود.

اقتصاد اتریش

با نگاهی به وضعیت اقتصادی کشور اتریش، اطلاعات کلی زیر را در اختیار داریم:

 • تولید ناخالص داخلی (PPP): 534.0 میلیارد دلار
 • رشد سالانه مرکب 5 ساله: 0.8٪
 • سرانه: 59.692 دلار
 • نرخ بیکاری: 5.4٪
 • تورم (CPI): 2.8٪
 • بدهی عمومی: 82.9٪

رتبه آزادی اقتصادی اتریش 71.1 است که اقتصاد این کشور را بیست و سومین اقتصاد آزاد در شاخص سال 2023 می کند.

امتیاز امسال آن 2.7 امتیاز بدتر از سال گذشته است. اتریش در بین 44 کشور منطقه اروپا در رتبه شانزدهم قرار دارد و امتیاز کلی آن بسیار بالاتر از میانگین منطقه ای و جهانی است.

اتریش دارای بخش های خدمات و صنعتی بزرگ و بخش کشاورزی کوچک و بسیار توسعه یافته است. چالش‌های جاری اقتصاد این کشور شامل جذب مهاجران، فشار بر بازار کار و مالیه عمومی ناشی از پیری جمعیت، و اتکا به انرژی روسیه است.

بالاترین نرخ مالیات افراد و شرکت ها به ترتیب 55 درصد و 25 درصد است. بار مالیاتی معادل 42.1 درصد تولید ناخالص داخلی (GDP) است. میانگین مخارج سه ساله دولت و تراز بودجه به ترتیب 53.8 درصد و -4.5 درصد تولید ناخالص داخلی (GDP) است.

بدهی عمومی معادل 82.9 درصد تولید ناخالص داخلی (GDP) است. آخرین نرخ تورم موجود این کشور 2.8 درصد است.

میانگین نرخ تعرفه وزنی تجاری این کشور (متداول در بین اعضای اتحادیه اروپا) 3.2 درصد است و بیش از 600 اقدام غیرتعرفه ای اجباری اتحادیه اروپا در حال اجرا است. به طور کلی، سیاست های دولت تداخل قابل توجهی با سرمایه گذاری خارجی ندارد.

بخش بانکداری با سرمایه نسبتا خوب، طیف گسترده ای از خدمات مالی را ارائه می دهد.

اقتصاد اتریش شکوفا و جزو آزادترین اقتصادهای جهان استدین و فرهنگ اتریش

فرهنگ اتریش تا حد زیادی تحت تأثیر سنت های چند قرن اخیر شاخه کاتولیک دین مسیحیت است. با این حال زندگی روزمره و قوانین اجتماعی آن کاملا سکولار هستند. یکپارچگی اجتماعی و مماشات مردمی از بالاترین اهمیت در جامعه این کشور برخوردار است.

در اتریش آزادی مذهبی وجود دارد. بر اساس یک سرشماری جمعیت، بخش بزرگتری از جمعیت اتریش معتقدند که مذهب کاتولیک رومی دارند (حدود سه چهارم). پس از این گروه افراد بدون ایمان مذهبی، پروتستان ها، مسلمانان و اعضای مذهب ارتدکس مسیحی قرار دارند.

زندگی در اتریش

اتریش خدمات درمانی رایگان را به همه ساکنان خود ارائه می دهد. سیستم مراقبت های بهداشتی اتریش از بخش های دولتی و خصوصی تشکیل شده است که تقریباً 99٪ از جمعیت بخشی از بخش مراقبت های بهداشتی عمومی هستند.

از نظر کیفیت زندگی، اتریش به عنوان دومین کشور قابل زندگی در جهان رتبه بندی شده است. شهرهای اتریش همواره در میان برترین شهرهای قابل زندگی در اروپا قرار دارند. اتریش محیطی امن برای زندگی، مراقبت های بهداشتی و آموزش عالی، و کیفیت هوای خوب و استاندارد بالای زندگی را فراهم می کند.

از نظر آموزش، اتریش دارای یک سیستم آموزشی بسیار با کیفیت و توسعه یافته است. این کشور آموزش رایگان جهانی، پیش دبستانی و مدارس ابتدایی و متوسطه را برای هر شهروند ارائه می دهد. اتریش رتبه یازدهم را برای آموزش دوره ابتدایی و رتبه هفتم را برای آموزش دبیرستان دارد. لذا، تحصیل در اتریش می تواند فرصت های زیادی را پیش روی شما قرار دهد.

از نظر فرصت های کاری، به دلیل بازار کار با تحصیلات عالی و تقاضا برای کارگران بسیار ماهر در بسیاری از زمینه ها، اتریش یک هدف جذاب برای بسیاری از افراد است.

از نظر امنیت، اتریش کشوری فوق العاده امن برای زندگی و بازدید است. نرخ جرم و جنایت در اتریش بسیار پایین است، دزدی، حمله، ربودن خودرو و سایر جرایم خشونت‌آمیز به ندرت اتفاق می‌افتد.

هزینه زندگی در اتریش

اتریش به عنوان کشوری گران برای زندگی شناخته شده است، به خصوص در مورد مسکن. برای یک فضای کوچک، شما باید بیش از آنچه برای یک آپارتمان بزرگ در یک کشور اروپایی دیگر دارید، بپردازید. به عنوان مثال، به منظور خرید خانه در اتریش، برای یک آپارتمان در مرکز شهر، قیمت ها از 3.400 یورو تا 10.000 یورو برای هر متر مربع متغیر است.

قبوض آب و برق در اتریش بسته به نوع واحدی که در آن زندگی می کنید – خانه یا آپارتمان – و همچنین اندازه آن و هر گونه امکانات ویژه متفاوت است. در کل، اکثر خانوارهای استاندارد بین 150 تا 250 یورو هزینه آب و برق می پردازند.

خوشبختانه برای مهاجران، مراقبت های بهداشتی در اتریش جهانی، مقرون به صرفه و در دسترس است. اکثر مردم دارای مراقبت های بهداشتی عمومی هستند که با کمک های ماهانه کارمندان و کارفرمایان تامین می شود. با این پرداخت ماهانه، به درمان های پیشگیرانه، مراقبت های حاد، داروهای یارانه ای و بسیاری موارد دیگر دسترسی پیدا می کنید.

هزینه های آموزش دولتی در اتریش بسیار مناسب است. در واقع، مدارس دولتی تا پایان دوره متوسطه رایگان هستند، اگرچه اکثریت قریب به اتفاق به زبان آلمانی تدریس می شوند. مدارس عمومی آلمانی-انگلیسی دوزبانه نیز موجود است، با این حال، این موارد بسیار محدود است. در نتیجه، بسیاری از مهاجران تصمیم می گیرند فرزندان خود را به مدارس بین المللی بفرستند که در مجموع نسبتا گران هستند.

متأسفانه، خرید مواد غذایی در اتریش نسبت به بسیاری از کشورها گران ‌تر است. این امر به ویژه در مورد میوه ها و سبزیجات تازه در زمستان که کمیاب و گران هستند، صادق است. با این حال، سوپرمارکت ‌های مختلفی وجود دارد که برخی از آنها قیمت ‌های پایین ‌تری ارائه می ‌دهند، بنابراین حتما از فروشگاه مواد غذایی مورد علاقه خود خرید کنید.

برای اینکه تصوری از هزینه های خواربار فروشی داشته باشید، در اینجا چند قیمت متوسط برای کالاهای معمولی آورده شده است:

 • 1 لیتر شیر: 1.13 یورو
 • یک قرص نان: 1.90 یورو
 • 12 تخم مرغ: 3.12 یورو
 • 1 کیلوگرم پنیر محلی: 13.27 یورو
 • فیله مرغ 1 کیلوگرم: 10.40 یورو

خوشبختانه حمل و نقل عمومی اتریش بسیار کارآمد است. بلیط یک طرفه در اکثر شهرها 2.40 یورو است، اما البته برای سفرهای طولانی تر، به خصوص بین شهرها، هزینه بسیار بالاتر می رود. به عنوان مثال، سفر از وین به سالزبورگ می تواند 20 تا 60 یورو هزینه داشته باشد.

به لطف سیستم بیمه اجتماعی قوی این کشور، مالیات ها نسبتا قابل توجه است. باید بدانید که برای مالیات بر ارزش افزوده (20٪) برای کالاهایی که از فروشگاه خریداری می کنید و همچنین تا 55٪ بر درآمد مشمول مالیات سالانه خود، بسته به گروه مالیاتی خود، مشمول پرداخت مالیات می شوید.

هزینه زندگی در اتریش، به نسبت کیفیت آن مقرون به صرفه استمشاغل مورد نیاز اتریش

اتریش دارای یک اقتصاد خوب توسعه یافته است که در حال حاضر قوی و با ثبات است و برخلاف سایر کشورهای اروپایی، تحت سلطه شرکت های کوچک و متوسط (SMEs) آن است.

مشاغل مورد نیاز اتریش برای فارغ التحصیلان عبارتند از:

 • مواد شیمیایی و فلزات
 • الکترونیک
 • صنایع غذایی
 • دستگاه
 • خودروسازی

علاوه بر اینها، اتریش دارای 25 درصد سهم از مزارع ارگانیک در سراسر کشورهای عضو اتحادیه اروپا است و پیشرو میدان اتحادیه اروپا در تولید برق آبی است.

اتریشی ها همچنین به دلیل هنرها و صنایع دستی با کیفیت بالا از جمله جواهرات، سرامیک و ظروف شیشه ای در سطح جهانی شناخته شده هستند.

در سال 2023 به کارگرانی در مشاغل مختلف ساخت و ساز یا کار یدی مانند آجرکاری، روکش سیاه، سقف ساز، سنگ فرش و لوله کش نیاز وجود دارد.

دیگر مشاغل مورد نیاز فارغ التحصیلان عبارتند از:

 • مهندسین برای پردازش داده ها
 • پزشکان
 • پرستاران
 • حسابداران
 • چشم پزشکان

میزان درآمد در اتریش

در اتریش چیزی به اسم حداقل دستمزد وجود ندارد. در واقع، دستمزدها از طریق مذاکره بین طرفین تعیین می شود. به طور کلی، میانگین حقوق ماهانه از حدود 1.775 یورو تا 2.120 یورو متغیر است. این تقریبا با اکثر کشورهای اروپای غربی برابری می کند و با توجه به هزینه زندگی در اتریش منطقی است.

مهاجرت به اتریش

اتباع اتحادیه اروپا و اتباع غیر اتحادیه اروپا که می خواهند اتریش را خانه جدید خود کنند، می توانند به راحتی برای طولانی مدت به اینجا نقل مکان کنند. با این حال، روند مهاجرت به اتریش ممکن است بسته به کشوری که از آن آمده ‌اید متفاوت باشد.

اتباع کشورهای ثالث (شهروندان غیر اتحادیه اروپا) که می خواهند به طور دائم در اتریش اقامت داشته باشند و تابعیت اتریش را اخذ نمایند، باید ابتدا برای یک نوع ویزای D (ویزای اقامت طولانی مدت) درخواست دهند. با ویزای D، اجازه ورود به اتریش را خواهید داشت. سپس می توانید برای نوع اجازه اقامت خود درخواست دهید.

ویزای طولانی مدت (ویزای D) به دلایل مختلفی مانند کار، تحصیل، الحاق خانواده و غیره صادر می شود.

برای کار در اتریش، باید برای اجازه کار و ویزای کار (ویزای D) درخواست دهید تا اجازه ورود به این کشور را داشته باشید. اتریش یک مجوز کار، معروف به کارت قرمز-سفید-قرمز، برای اتباع بسیار ماهر غیر اتحادیه اروپا که مایل به مهاجرت کاری به اتریش هستند، صادر می کند. این مجوز کار برای مدت نهایتا 2 ساله صادر می شود که البته، برای اخذ آن باید واجد شرایط خاصی باشید.

اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید که مایل به مهاجرت به اتریش برای مقاصد تحصیلی هستید، باید ویزای دانشجویی دریافت کنید. اتریش دو نوع ویزای دانشجویی صادر می کند: ویزای C و ویزای D.

در این مورد، شما نیاز به دریافت ویزای D دارید، که یک ویزای طولانی مدت است که برای مدت طولانی تری صادر می شود و می توان آن را به مجوز اقامت دانشجویی تغییر داد.

اگر می خواهید مقیم اتریش شوید و تمکن مالی لازم را داشته باشید، می توانید با سرمایه گذاری در اتریش برنده اقامت شوید. شما می توانید این کار را با سرمایه گذاری مستقیم در این کشور انجام دهید.

با این حال، برنامه سرمایه گذاری با سهمیه سالانه 300 نفر تنظیم می شود، بنابراین تعداد افرادی که این ویزا را دریافت می کنند، محدود است.

خدمات موسسه مهاجرتی

موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با سالها تجربه و سابقه طولانی مدت در اخذ و پذیرش انواع پرونده های مهاجرت، مشاور و امین شما برای دریافت انواع روش های مهاجرت به کشور اتریش است. برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره رایگان از وکیل مهاجرت به اتریش و افتتاح پرونده مهاجرت، همین حالا با کارشناسان ما در موسسه اصطهباناتی تماس بگیرید.

سوالات متداول در رابطه با اتریش

1- آیا اتریش برای مهاجرت و اقامت کشوری مناسب است؟

بله، اتریش با دارا بودن معیارهای کیفی بسیار بالا، جزو کشورهای تراز اول برای زندگی، تحصیل، کا رو اقامت است.

2- هزینه زندگی در اتریش به چه صورت است؟

با توجه به شهر محل اقامت و سبک زندگی شما، هزینه های زندگی در این کشور متفاوت است.

3- روش های مهاجرت به اتریش کدامند؟

روش های مختلفی برای مهاجرت به کشور اتریش از جمله مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و غیره وجود دارند.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *