کشور قبرس که جزیره بسیار زیبایی می باشد به تازگی روش های آسان تری را برای اخذ شهروند این کشور ارائه کرده است، ارائه یک برنامه شهروندی سریع برای مهاجران سرمایه گذاری در این کشور به علت توسعه اقتصادی قبرس یکی از این موارد می باشد. شما می توانید برای اخذ شهروندی قبرس با سرمایه گذاری کمتر از دو میلیون یورو (2.8 میلیون $) واجد شرایط این نوع از مهاجرت گردید. این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با شرایط مهاجرت به قبرس در اختیار شما قرار می دهد.

روش ها و راه های شرایط مهاجرت به قبرس

زندگی در قبرس مزایای بسیاری دارد، از جمله دارا بودن یک محیط بسیار امن با نرخ جرم و جنایت کم، استاندارد بالای مراقبت های بهداشتی، بیمارستان های خصوصی مقرون به صرفه، آموزش خصوصی مقرون به صرفه و مناظر زیبا از جمله برخی از این موارد می باشد. علاوه بر این، قیمت ملک در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نسبتا ارزان است.

اگر شما می خواهید برای اقامت در قبرس اقدام کنید، شما باید برای برای دریافت مجوز مهاجرت به سازمان های مربوطه مراجعه کنید و درخواست خود را ارسال کنید، تا برای شما ویزای اقامت صادر شود. لطفا در صورت تمایل برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید ما به شما در امر مهاجرت به قبرس کمک خواهیم کرد. متخصصان مهاجرت با تجربه ما آماده کمک به شما نیاز در زمینه مهاجرت به قبرس با یک شانس بالا می باشند.

این مقاله در رابطه با قانون تابعیت و اقامت و راه های اخذ شهروندی قبرس می باشد. روش های گوناگونی جهت مهاجرت به یک کشور نظیر تولد کودک، ماندن یا اقامت برای مدت معین، ازدواج ، سرمایه گذاری ، خرید ملک و غیره به بدست آوردن اقامت شما کمک می کند.

شما می توانید به راحتی با تماس با موسسه برگزیده اصطهباناتی از بهترین موسسات مهاجرتی در شیراز و تهران اطلاعات کاملی در رابطه با کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت آگاه شوید و همچنین از این خدمات با گارانتی و تضمین کامل بهرمند گردید.

در این قسمت به بررسی راه های اخذ تابعیت و اقامت و مهاجرت به قبرس می پردازیم:

شرایط مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس از طریق کار

برای کار به عنوان یک کارگر بسیار ماهر در قبرس، شما بایستی اجازه اقامت و اشتغال و ویزای کار در قبرس را داشته باشد.

شما ممکن است در هر شرکت با منافع خارجی، از جمله شرکت های بین المللی، زیر مشغول به کار گردید:

(یک) مدیران اجرایی:

 • مدیران و یا شرکای شرکت های سهامی؛
 • مدیران کل از شرکت های تابعه و شاخه آنها.
 • مدیران گروه شرکت های کسب و کار.

حداقل حقوق و دستمزد ماهانه قابل قبول برای مدیران اجرایی € 3872 است. این مقادیر ممکن است با توجه به نوسانات در شاخص حقوق و دستمزد تنظیم شود و تغییر کند.

حداکثر تعداد مدیران اجرایی که می توانند در یک شرکت واجد شرایط استخدام شود پنج نفر است، مگر اینکه دارای توجیهی قابل قبول باشد.

(ب) کارکنان مدیریت میانی، کارکنان اجرایی و دیگر پرسنل کلیدی (از جمله مدیران اجرایی)

حداقل حقوق و دستمزد ماهانه قابل قبول برای این دسته 1936 یورو است. این مقادیر ممکن است با توجه به نوسانات در شاخص حقوق و دستمزد تنظیم شود و تغییر کند.

حداکثر تعداد نفرات این دسته می تواند در یک شرکت واجد شرایط استخدام شوند ده نفر است، مگر اینکه دارای توجیهی قابل قبول باشد.

اجازه کار در قبرس

شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا ممکن است بدون اجازه کار بتوانند در قبرس مشغول به کار شوند. اگر آنها بتوانند کار مناسب با رشته تحصیلی خود را بیابند، آنها باید اجازه اقامت را با کمک اجازه کار خود به دست آورند. اتباع کشورهای دیگر که مایل به کار در قبرس هستند نیاز به مجوز اشتغال دارند. برای این اشتغال شخص باید توسط یک کارفرمای خاص برای یک کار پذیرفته شود و برای وی یک سال مجوز کار صادر گردد، اگر چه این مجوز را می توان تمدید کرد.

به عنوان بخشی از برنامه جذب سرمایه گذاری خارجی دولت قبرس این دولت مزایای زیادی برای متقاضیان ارائه می دهد، برخی از موارد زیر جزوی از این مزایا می باشد:

 • اعطای اقامت به متقاضیان کشورهای جهان سوم از طریق ثبت شرکت خارجی ساده؛
 • کاهش زمان صرف شده برای بررسی درخواست اقامت؛
 • مجوز کار و اقامت نامحدود برای مدیریت ارشد و دیگر کارکنان کلیدی؛
 • روش های برای استخدام ساده کارکنان داخلی توسط پرسنل مدیریت ارشد؛
 • کاهش مدارک و ملزومات مورد نیاز برای ارسال درخواست؛

مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل و مهاجرت تحصیلی

هر دانش آموز باید با در اختیار داشتن مجوز پذیرش از دانشگاه مربوطه برای اخذ ویزای ورود به این کشور اقدام کند. ویزای تحصیلی برای یک موسسه آموزشی خاص معمولا صادر می شود. دانشجوی خارجی باید ابتدا برای یک موسسه تحصیلی در قبرس اقامت خود را اخذ کند.

ارسال درخواست بایستی به کنسولگری یا سفارت ارسال گردد (بخش کنسولی یا سفارت کمیسیون خود را دریافت میکنند.)

موارد نیاز جهت ارسال درخواست:

 • گذرنامه با اعتبار حداقل 1 سال
 • کپی گذرنامه
 • تکمیل فرم درخواست.
 •  4 عکس با اندازه مناسب گذرنامه
 •  اثبات بودجه کافی برای پوشش هزینه در طول مدت اقامت.
 • گواهی تحصیلی اصلی در مقطع قبلی
 • گواهی عدم سوء پیشینه از اداره پلیس در کشور متقاضی یا کشور محل اقامت وی که در 6 ماه اخیر صادر شده باشد.
 • اسناد مالی که میزان تمکن مالی فرد را نشان دهد؛ دانش آموزان باید بتوانند تمام هزینه زندگی در قبرس خود در زمان تحصیل در قبرس بپردازند. بنابراین قبل از اقدام برای مهاجرت تحصیلی از شرایط تحصیل در قبرس آگاه گردید.

حضور دانشجو در دانشگاه و مدرسه اجباری است و نامه های مربوط به حضور فرد بایستی توسط وزارت آموزش و پرورش و فرهنگ آن کشور امضا گردد.

مهاجرت به قبرس از طریق کار

مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج یا پیوستن به خانواده

کسانی که با یک شهروند قبرسی ازدواج کرده اند می توانند با ارسال یک کپی از سند ازدواج خود و تکمیل فرم درخواست خود، به همراه گواهی تولد زن و شوهر، گواهی عدم سوء پیشینه زن و شوهر درخواست خود را برای اخذ اقامت و شهروندی قبرس ارسال کند.

اگر شما از نظر قانونی در قبرس به مدت دو سال ساکن شده اید، شما می توانید برای پیوستن خانواده خود به شما در قبرس اقدام کنید و درخواست خود را ارسال کنید.

اعضای خانواده شما عبارتند از:

 • همسر شما که دارای بیش از 21 سال سن باشد، به شرطی که ازدواج حداقل یک سال قبل از ارسال درخواست ثبت شده باشد؛
 • کودکان صغیر مجرد و یا کودکان همسر قانونی شما.

روش اخذ شهروندی و اقامت از طریق ازدواج یکی از پیچیده ترین این روش ها است و نیاز به تعداد زیادی اسناد از طرف زن و شوهر دارد. یکی از این موارد گواهی ثبت ازدواج قانونی مطابق با قانون کشور قبرس می باشد. 60 روز پس از ارسال مدارک بررسی اسناد توسط دولت صورت میگیرد. زن و شوهر باید بیش از 18 سال سن داشته باشند. در صورتی که یکی از آنها یا هر دو زیر سن  قانونی باشند اجازه کتبی توسط پدر و مادر فرد باید به اسناد اضافه شود.

مهاجرت به قبرس از طریق ویزای سرمایه گذاری

قبرس یک مرکز مهم و قلب دریای مدیترانه است، این کشور در تقاطع اروپا، آفریقا و آسیا قرار گرفته است، قبرس دارای فرهنگی غنی و متنوع است و جزو کشورهایی است که خارج از اتحادیه اروپا قرار گرفته است. اقتصاد این کشور به سرعت در حال رکود اقتصادی است. اخیرا دوره نقاهت اقتصادی از طریق فعالیت های قابل توجهی در زمینه حمل و نقل، گردشگری، بخش های حقوقی و خدمات مالی بهبود یافته است. و این کشور نیز شاهد افزایش سرمایه گذاری های خارجی و تحولات مالی بوده است.

مزایای برنامه سرمایه گذاری در قبرس

 • این روش اجازه اخذ اقامت سریع و شهروندی این کشور در مدت سه ماه را می دهد.
 • بدون نیاز به اقامت فیزیکی شخص می تواند اجازه اقامت قبرس را داشته باشد.
 • شخص نیاز به مدرک زبان برای اخذ اقامت یا شهروندی ندارد؛
 • نرخ مالیات در این کشور پایین است و امکان تجارت آزاد در اتحادیه اروپا برای این کشور وجود دارد؛
 • حق زندگی، کار و تحصیل نامحدود در اروپا؛
 • حق مالکیت زمین در یک کشور عضو اتحادیه اروپا؛
 • موقعیت جغرافیایی استراتژیک، تشکیل یک پل بین اتحادیه اروپا، شرق میانه و شمال آفریقا با دسترسی مستقیم به دریای مدیترانه؛
 • نرخ جرم و جنایت پایین، سیستم آموزش عالی با تعدادی از مدارس و دانشگاه با استاندارد بالا.
 • مقصد عالی برای تعطیلات.

مهاجرت به قبرس از طریق خرید ملک

بر اساس این سیاست، مجوز مهاجرت، برای اتباع کشورهای ثالث، به موجب خرید، ملک متعلق به خود در قبرس برای مقاصد اقامت در این کشور وجود دارد، حداقل ارزش ملک بایستی 300.000 € باشد. علاوه بر این، تمام متقاضیان مهاجرت از طریق این دسته این دسته، نیاز است میزان درآمد امن و کافی خود برای زندگی در قبرس را تضمین کنند، که این درامد نباید از فعالیت های یا خود اشتغالی فرد در قبرس به دست آید، بلکه بایستی از خارج از کشور قبرس تامین گردد.

اجازه اقامت دائم قبرس

یکی از انواع سریع به دست آوردن اقامت کشور قبرس که برای بهبود شرایط اقتصای این کشور تعیین شده است و به اتباع کشور های جهان سوم نیز برای مهاجرت سریع کمک می کند روش سرمایه گذاری در قبرس می باشد. اگر چه روش های متعددی نظیر کارنیروی ماهر، تحصیل، ازدواج و … نیز برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد. قانون اقامتی این کشور در سال 1972 تدوین شده است و از آن زمان تاکنون بارها تغییر کرده است.

برای به دست آوردن اقامت طولانی مدت، تبعه کشور ثالث باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • منابع مالی منظم و پایدار برای خود و وابستگان وی که در قبرس زندگی می کنند بدون توسل به سیستم کمک های اجتماعی در قبرس؛
 • بیمه بهداشتی در برابر خطرات که معمولا شرکت های بیمه قبرس این مورد را تحت پوشش قرار می دهند.
 • عدم تهدید نظم عمومی یا امنیت عمومی
 • اثبات محلی برای اقامت در زمان حضور در کشور قبرس.

مطلب فوق با کوشش همکاران ما در موسسه برگزیده اصطهباناتی جمع آوری شده است، جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه و وکلای مجرب ما در دفاتر تهران وشیراز تماس حاصل فرمایید. امید است که مطلب فوق توانسته باشد، هر چند مختصر کمکی به اطلاعاتی شما در زمینه تابعیت و اقامت قبرس کرده باشد.

جهت اطلاعات بیشتر شرایط اخذ اقامت و قوانین جدید مهاجرت به قبرس می توانید به وب سایت شرایط مهاجرت به قبرس مراجعه نمایید و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط اخذ تابعیت و نحوه مهاجرت از روش های دیگر مثل ثبت شرکت و سرمایه گذاری، مهاجرت تحصیلی و اقامت بعد از تحصیل می توانید با مشاورین و وکلای موسسه مهاجرت تماس حاصل فرمایید و توسط مشاوره کارشناسان حقوق بین الملل و وکیل مهاجرت با این مسائل آشنا شوید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *