امروزه اغلب افراد در سراسر دنیا خواهان ادامه تحصیل در فرانسه به عنوان یکی از کشورهای بزرگ و پیشرفته و و دانشگاه های تایید شده در سطح جهانی هستند. کشور فرانسه بعد از کشور های آمریکا و انگلستان بیشترین پذیرش دانشجو را دارد و مدارک دانشگاهی آن از جمله معتبرترین مدارک در دنیا می باشد. موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در شهر شیراز از معتبرترین موسسات اعزام دانشجو به ایران می باشد و همکاران و وکلای مجرب ما راهنمای شما عزیزان جهت اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در کوتاه ترین زمان می باشد. جهت کسب اطلاعات پیرامون شرایط تحصیل در فرانسه و اعزام دانشجو به این کشور می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه تا سن 16 سالگی به صورت اجباری و رایگان می باشد. مقطع ابتدایی در مدارس فرانسه 5 سال به طول می انجامد و پس از آن دانش آموزان می بایست یک دوره 4 ساله را سپری کنند و وارد دبیرستان شوند دوران دبیرستان 3 سال به طول می انجامد، بعد از سپری کردن این 12 سال تحصیلی با موفقیت به دانش آموزان مدرک دیپلم داده می شود و می توانند وارد دانشگاه ها شده و به تحصیلات عالی خود ادامه بدهند. سیستم تحصیل رایگان در فرانسه و چند کشور دیگر مثل تحصیل در اتریش به صورت رایگان ، آلمان ، نروژ و فنلاند وجود دارد. معمولاً پذیرش تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست و دانشگاه های این کشور به مدارک زبان فرانسوی و در مقاطع بالا به مدرک انگلیسی الزامی است. تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی در مقطع ارشد به صورت محدود و در مقطع دکترا وجود دارد.

تحصیل در فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل از روش های مهاجرتی به این کشور است، شخص باید پس از اخذ ویزای تحصیلی این کشور نسبت به گرفتن اقامت فرانسه اقدام کند و پس از کسب شرایط تابعیت فرانسه را تحصیل کند. البته در صورت کلی ویزای سرمایه گذاری در فرانسه یا ثبت شرکت و ویزای کار در فرانسه از روش های دیگر مهاجرت به این کشور است که زیر نظر وکیل مهاجرت باید انجام شود. شایان ذکر است تابعیت فرانسه برای تولد فرزند از نوع خاک است و تولد فرزند کمکی در اخذ اقامت در این کشور نمی باشد.

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی فرانسه

تحصیل در فرانسه مقطع لیسانس و دانشگاه های فرانسه 3 سال به طول می انجامد و تدریس در این مقطع به زبان فرانسوی می باشد به همین دلیل یکی از شرایط پذیرش دانشجو در فرانسه داشتن مدرک زبان فرانسوی می باشد. دانشجویان در این مقطع تحصیلی می توانند 10 ساعت در هفته را کار کنند و مبلغی حدود 70 تا 100 یورو در هفته حقوق دریافت کنند که این مبلغ قسمتی از هزینه های زندگی و تحصیل دانشجو را پوشش می دهد. البته اخذ ویزای تحصیلی برای این مقطع بسیار مشکل است به همین دلیل پیشنهاد وکلای مجرب ما این است که متقاضیان عزیز مقطع لیسانس را در کشور مبدا گرفته و جهت ادامه تحصیل در فرانسه مقاطع فوق لیسانس و دکترا اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کشور کنند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد فرانسه

از شرایط اعزام دانشجو به فرانسه این است که مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های فرانسه حدود 1 تا 2 سال به طول می انجامد و دانشجویان در این مدت باید 120 واحد درسی را پاس کنند. دوره فوق لیسانس در دانشگاه های فرانسه به دو شکل برگزار می شود که شامل:

 • برگزاری کلاس های درسی + انجام تحقیق + ارائه پایان نامه
 • برگزاری کلاس درس + انجام کار حرفه ای + ارائه پایان نامه

تمامی دروس در مقطع فوق لیسانس به زبان فرانسوی تدریس مس شوند. دانشجویان در این مقطع می توانند 20 ساعت در هفته را کار کنند و حقوقی حدود 160 تا 200 یورو در هفته حقوق دریافت کنند که این مبلغ می تواند هزینه های مربوط به زندگی و تحصیل دانشجو را تامین کند. پیدا کردن کار دانشجویی با توجه به میزان تسلط شخص به زبان فرانسوی ، تجربه کافی ، ویژگی های شخصیتی و.. متفاوت می باشد. دانشجویان می توانند بعد از اتمام تحصیلات خود به کار تمام وقت مشغول شوند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند. همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در شهر شیراز در تمامی زمینه های مهاجرت و اخذ ویزا راهنمای شما عزیزان می باشند.

تحصیل در مقطع دکترا یا PHD فرانسه

تحصیل در فرانسه مقطع دکترا در دانشگاه های این کشور حدود 3 تا 4 سال به طول می انجامد و دانشجویان باید در پایان دوره یک پایان نامه تحویل بدهند که در صورت کسب نمره قبولی موفق به اخذ مدرک دکترا می شوند. تمامی دروس در مقطع دکترای فرانسه به زبان فرانسوی تدریس می شوند. دانشجویان تا 6 ماه بعد از اتمام تحصیلات زمان دارند تا یک کار مناسب و تمام وقت پیدا کرده و مشغول کار شوند.

از شرایط اعزام دانشجو به فرانسه این است که سال تحصیلی فرانسه تقریبا همانند اکثر کشور های نیمکره شمالی می باشد به این صورت که: ترم پاییز معمولا در اواخر ماه سپتامبر شروع می شود و ترم بهاره معمولا در اوایل فوریه شروع می شود و در پایان هر ترم امتحانات جامع برگزار می شود. مدارس و دانشگاه های فرانسه در تعطیلات کریسمس، روزهای مقدس مسیحی و عید پاک تعطیل می باشند.

شرایط بورسیه تحصیلی در فرانسه بدین صورت است که شخص باید با استادی در یکی از دانشگاه های فرانسه در ارتباط باشد و بتواند پس از حصول شرایط لازم بورسیه تحصیل در فرانسه را کسب کند.

برخی رشته های تحصیلی مهم در دانشگاه های فرانسه

 • دانشکده حقوق و جرم شناسی: در این دانشکده رشته های مدیریت عمومی، جرم شناسی و حقوق ارائه می شود.
 • دانشکده پزشکی فرانسه : در دانشکده پزشکی فرانسه رشته هایی همچون: پزشکی عمومی، دامپزشکی، دندانپزشکی و بیو مدیکال ارائه می شود.
 • دانشکده ادبیات و فلسفه: در این دانشکده رشته هایی همچون: فلسفه، زبان شناسی، مدیریت فرهنگی، زبان و ادبیت فرانسه، اخلاق و… ارائه می شود.
 • دانشکده روانشناسی: دانشجویانی که خواهان ادامه تحصیل در رشته های روانشناسی بالینی، گفتار درمانی، روانشناسی اجتماعی و… هستند می توانند در دانشکده روانشناسی فرانسه ادامه تحصیل بدهند.
 • دانشکده علوم: در این دانشکده رشته هایی همچون: فیزیک ، آمار، علوم کشاورزی، شیمی، زمین شناسی و… تدریس می شود.
 • دانشکده هنر و معماری: دانشجویان علاقه مند به انواع رشته های هنر می توانند در دانشکده هنر و معماری ادامه تحصیل بدهند.
 • دانشکده علوم کاربردی: در دانشکده علوم کاربردی فرانسه رشته هایی همچون: مهندسی معدن، معماری؛ مهندسی هوافضا، مهندسی شیمی، مهندسی ساختمان و … ارائه می شود.
 • دانشکده علوم دارویی: در این دانشکده تنها رشته داروسازی تدریس می شود.
 • دانشکده علوم اداری: در دانشکده علوم اداری کشور فرانسه رشته هایی همچون: علوم اقتصادی، مهندسی اداری و علوم اداری ارائه می شود.

خوابگاه های دانشجویی در کشور فرانسه معمولا در محوطه دانشگاه ها قرار دارد و اجاره آنها حدود 120 تا 350 یورو در ماه می باشد که این مبلغ با توجه به امکانات خوابگاه و تعداد اتاق ها متغیر است البته این هزینه برای خوابگاه های مربوط به موسسات خصوصی حدود 400 تا 700 یورو در ماه می باشد. دانشجویان جهت تحصیل در فرانسه که قصد اقامت در خوابگاه ها را دارند، می بایست اجاره یک ماه را به عنوان ودیعه پرداخت نمایند.

 

 

فرانسه تنها کشوری است که به تمامی دانشجویان کمک هزینه مسکن پرداخت می کند البته این کمک هزینه ها با توجه به درآمد دانشجو و میزان اجاره منزل متغیر است. لازم به ذکر است که اخذ کمک هزینه مسکن یک سری شرایط دارد که عبارتند از:

 • دانشجو می بایست مسکن مورد نظر خود را اجاره کند و آدرس و میزان اجاره منزل را اعلام کند.
 • دانشجو حتما باد بیمه اجتماعی را داشته باشد. این بیمه به صورت اجباری است.
 • دانشجو باید یک حساب بانکی در کشور فرانسه داشته باشد تا کمک هزینه مسکن به حساب شخص واریز شود.

همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر جهت انجام کلیه کارهای مربوطه همراه و راهنمای شما عزیزان می باشند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

 • کپی و اصل شناسنامه
 • کپی و اصل گذرنامه
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات و ترجمه
 • معرفی یک حساب بانکی جهت اثبات پشتوانه مالی

 

سوالات متداول درباره شرایط تحصیل در فرانسه

چرا تحصیل در فرانسه را انتخاب می کنید؟

دانشجویان بین المللی به دلیل داشتن فرهنگ غنی، معماری و زندگی پر رونق دانشجویی و سیستم آموزشی با کیفیت فرانسه را برای تحصیل انتخاب می کنند. تحصیل در فرانسه این فرصت را به شما می دهد تا زبان را یاد بگیرید و دیدگاه فرهنگی کسب کنید.

آیا فرانسه برای دانشجویان بین المللی مناسب است؟

دانشجویان بین المللی با پرداخت شهریه کم، می توانند در فرانسه تحصیل کنند. فرانسه به ویژه برای کسانی که مایل به تحصیل در رشته های مرتبط با تجارت هستند، گزینه خوبی است. این کشور برای آموزش بین المللی تجارت و مدیریت مناسب است و دارای مدارس تجاری زیادی در رده بندی های جهانی است.

آیا برای تحصیل در فرانسه نیاز به ارائه مدرک زبان دارم؟

در برخی از دانشگاه های فرانسه، اگر اهل کشور انگلیسی زبان هستید و یا مدرک سوابق تحصیلی خود را از یک کشور انگلیسی زبان دریافت کرده باشند، لازم نیست که برای تحصیل به زبان انگلیسی مدرک زبان ارائه دهند.

آیا می توانم در فرانسه بدون مدرک زبان انگلیسی تحصیل کنم؟

بسیاری از دانشگاه های برتر فرانسه به هیچ وجه به نمرات زبان انگلیسی اعتماد ندارند. موسساتی مانند دانشکده بازرگانی آمریکایی، EBS پاریس، دانشکده مهندسان ESAIP و ISC پاریس و غیره نمونه هایی از کالج هایی هستند که در طی درخواست و پذیرش برای دانشجویان بین المللی به نمرات زبان انگلیسی احتیاج ندارند.

آیا برای تحصیل در فرانسه به ویزا نیاز دارم؟

دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا برای تحصیل در فرانسه نیازی به ویزا ندارند. دانشجویان از کشور های دیگر باید با ویزای اقامت طولانی با اجازه اقامت(VLS-TS)، یا از طریق فرآیند CEF یا از نزدیکترین سفارت فرانسه خود برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنند. هنگام بررسی درخواست های ویزا، مقامات موظفند سوابق تحصیلی، سطح آمادگی، دوره های تحصیلی و مهارت زبان فرانسه را در نظر بگیرند. از متقاضیان نیز خواسته می شود منابع مالی کافی را نشان دهند که این مبلغ حدود 615 یورو یا 670 دلار آمریکا در ماه است.

شهریه دانشگاه های فرانسه چقدر است؟

دانشگاه های دولتی فرانسه تحصیلات عالی را با هزینه بسیار اندک ارائه می دهند و فقط هزینه های جانبی دریافت می شود. هزینه تحصیلی هر سال با همان هزینه کم برای دانشجویان داخلی و بین المللی، توسط دولت تعیین می شود. از سال 2014-15، نرخ های سالانه 189.10 یورو برای دوره های کارشناسی، 261.10 یورو برای برنامه های کارشناسی ارشد، 396.10 یورو برای برنامه های دکترا و 615.10 یورو برای برنامه های منتهی به دوره های تحصیلی دانشگاهی(طیف وسیعی از حدود 200-670 دلار آمریکا) است.

در موسسات خصوصی، هزینه ها بطور قابل توجهی بالاتر است، اگرچه هنوز هم در یک مقیاس جهانی نسبتاً خوب است. هزینه های دانشگاه های خصوصی احتمالاً در محدوده 3000 تا 10،000 یورو در سال است، هر چند که مدارس تجاری پیشرو ممکن است تا 30،000 یورو نیز هزینه داشته باشند.

هزینه های زندگی در فرانسه چقدر است؟

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، هزینه های زندگی در پاریس از جاهای دیگر فرانسه بیشتر است. کشور فرانسه بودجه ماهانه 1000 یورو را برای دانشجویان در پاریس و 800 یورو برای کسانی که در خارج از پایتخت هستند، تخمین زده است. با این وجود، شهریه نسبتاً پایین به سمت جبران هزینه های بالاتر زندگی حتی در پایتخت می رود. این هزینه های مقرون به صرفه بودن یکی از عواملی است که باعث شده است که پاریس در صدر شاخص QS بهترین شهرهای دانشجویی قرار بگیرد.

آیا میتوان هنگام تحصیل در فرانسه کار کنم؟

دانشجویان اتحادیه اروپا و سوئیس بدون محدودیت می توانند کار را در کنار تحصیل ادامه دهند. کسانی که از کشورهای دیگر هستند، می توانند به عنوان بخشی از مجوزهای مجاز به ویزای VLS-TS و اجازه اقامت، حداکثر تا 965 ساعت در سال(معادل 60٪ از سال کار کامل) کار کنند. دوره های کارآموزی که به عنوان بخشی از یک برنامه تحصیلی تکمیل می شود، در این مدت زمان اجازه کار محاسبه نمی شود.

آیا می توانم برای تحصیل در فرانسه بورسیه دریافت کنم؟

دانشجویان با استعداد بین المللی ممکن است بتوانند از طریق برنامه بورسیه تعالی ایفل کمک مالی دریافت کنند. این کمک هزینه ای برای هر ماه 12-36 ماه در سطح کارشناسی ارشد و 181 یورو در ماه و در سطح دکترا 1،140 یورو در ماه می باشد. سایر گزینه های بودجه در دسترس دانشجویان بین المللی شامل کمک های مالی از طریق برنامه اراسموس اتحادیه اروپا، جوایز از دانشگاه های فردی و بودجه ارائه شده از طریق شوراهای منطقه ای، معمولاً با همکاری آژانس های تحقیقاتی عمومی مانند مرکز ملی de la recherche (CNRS) است.

دانشجویان دکترا به طور قانونی کارمند دانشگاه می شوند و در ازای کار تحقیق و تدریس، حقوق عادی دریافت می کنند. این قراردادها به مدت سه سال و حداقل دستمزد ملی حداقل 1685 یورو(1830 دلار آمریکا) در هر ماه انجام می شود.

آیا می توانم بعد از فارغ التحصیلی در فرانسه بمانم و کار کنم؟

برای ماندن و کار در فرانسه پس از فارغ التحصیلی، باید تغییر وضعیت اقامت را درخواست کنید. این کار پس از دریافت و پذیرش پیشنهاد اشتغال از طریق بخشدار محلی قابل انجام است. از طرف دیگر، دانشجویان بین المللی که در سطح کارشناسی ارشد یا بالاتر فارغ التحصیل شده اند، می توانند برای تمدید اجازه اقامت دانشجویان خود تا یک سال مجوز بگیرند. در این مدت آنها می توانند تا 60٪ از هفته کار قانونی بدون درخواست تغییر وضعیت کار کنند، مگر اینکه درآمد آنها از 150٪ از حداقل دستمزد(9.61 یورو در ساعت از ژانویه 2015) فراتر رود. 

آیا پاریس برای دانشجویان امن است؟

اگر پاریس مقصد رویایی شماست، باز هم ممکن است تعجب کنید که سفر به آنجا چقدر می تواند ایمن باشد. پاریس یک شهر امن برای دانشجویان است.

اگر شما هم خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه های پیشرفته و معتبر کشور فرانسه هستید می توانید با تحویل مدارک خود به همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در شهرهای تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و شیراز در کمترین زمان ویزای تحصیلی خود را دریافت نمایید.

152 دیدگاه برای “تحصیل در فرانسه

 1. Avatar شاهمرادی گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من ۱۹ سالمه و کنکور ۹۸ تجربی دادم و الان پشت کنکور هستم
  معدل کل دیپلمم ۱۹/۲۵هست و دیپلم زبان انگلیسی دارم
  مایل به خوندن رشته پرستاری و یا دندانپزشکی هستم
  خواستم بدونم پیشنهاد شما برای تحصیل در دانشگاه های رایگان کدوم کشور هست ؟زبان اون کشور تفاوتی نداره یعنی حاضر به خوندن زبان هستم فقط میخوام بدونم از نظر شما با توجه به رشته و این که میخوام دانشگاه رایگان باشه کدوم کشور رو در حال حاضر مناسب تر میدونید

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   با توجه به معدلتون، برای آلمان، اتریش و فرانسه می توانید اقدام کنید، هر سه این کشورها تحصیل رایگان یا با شهریه بسیار کم است.

 2. Avatar shirin گفت:

  سلام ببخشيد من پرستارم ميخواستم ببينم من چطور ميتونم برا ادامه يا كار تو فرانسه بدون مدرك زبان برا اخذ مدرك زبان فرانسه اقدام كنم و كدوم دانشگاه كه رايگان هم باشه

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با گذراندن دوره زبان در فرانسه می توانید اجازه کار پس از تحصیل و یا حین دوره را بگیرید و در صورتی که کار مناسب پیدا کنید، امکان تمدید ویزای ک.ار نیز خواهید داشت.

 3. Avatar مینا پیوسته گفت:

  سلام من کارشناسی آی تی هستم و مسلط به طراحی وب سایت و تا حدودی زبان انگلیسی بلدم بنظرتون از کدوم کشور اقدام کنم که هم هزینه کمتر داره و دوست دارم زبان بخونم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   شما میتوانید دوره های زبان را در کشور های انگلیسی زیان اتحادیه اروپا بگذرانید و شرایط خوبی را برای دوران پس از تحصیل یا مستقیما بازار کار آن کشور فراهم کنید.

 4. Avatar نیایش گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه و توی دبیرستان نمونه دولتی در رشته تجربی درس میخونم….میخواستم ببینم چطور میتونم درخواست پذیرش برای رشته داروسازی توی دانشگاه سوربن رو بکنم؟؟؟لیا لازمه ک بعد کنکور اینکارو بکنم؟؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   تحصیل پزشکی در فرانسه به زبان فرانسوی است و شما باید مدرک زبان مورد نظر را ارائه دهید.

 5. Avatar moein گفت:

  سلام خسته نباشین
  من دانش آموز 12ام هستم و درحال حاظر حدود 3ماه دیگه کنکور دارم.سابقه ی تحصیلی ومعدل های بسیار خوبی دارم.
  می خواستم بدونم در چه صورت شانس بورسیه کشور های اروپایی یا امریکایی را برای تحصیل پزشکی یا دندان پزشکی دارم؟
  یا برای مهاجرت تحصیلی به کشور هایی مانند فرانسه المان یا مانند اینها که تحصیل پزشکی رایگان دارند به طورکلی وبا در نظر گرفتن همه ی موارد
  چقدر پول برای ابتدای کار ودر ادامه موقع اقامت در کشور مقصد نیاز هست؟
  تا ببینم با شرایط مالی ام تطابق دارد یا خیر!

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   کشور فرانسه به طور کلی جزء کشور های رایگان به شمار می آید. هزینه ها زندگی و ….بسته به شهر انتخابی و سبک زندگی شما دارد. لطفا با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهید.

 6. Avatar محمدخانی گفت:

  با سلام
  من دانشجوی سال دو کارشناسی فیزیوتراپی دانشگاه تیپ یک،با معدل کل 16.50
  و همچنین معدل دیپلم19.80هستم
  میخواستم بدونم برای مهاجرت تحصیلی میتونم الان اقدام کنم یا اینکه برای دوره کارشناسی ارشد شما پیشنهادی دارید؟
  مشکلی هم از بابت مدرک زبان ندارم

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در ابتدا باید برای تایید مدرک تحصیلی خود اقدام نمایید و سپس می توانید برای ادامه تحصیل اقدام نمایید.

 7. Avatar نوشین گفت:

  سلام من ترم 4 رشته ی مهندسی مواد و متالورژی هستم . زبان انگلیسیم سطح بالاست و علاقمندم که برای ارشد در پاریس تحصیل کنم اگه زبان فرانسه رو یادبگیرم و با معدل بالایی از دانشگاه فارق التحصیل شم , چه کارهایی باید انجام بدم تا بتونم بورسیه بگیرم؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل ارشد در فرانسه، باید رزومه علمی قوی ارائه دهیدو همچنین با توجه به زبان تحصیل باید مدرک زبان نیز ارائه دهید.

 8. Avatar علی گفت:

  باسلام من 18 سال دارم فارغ تحصیل تجربی با معدل 19.75 به هیچ زبان خارجی هم مسلط نیستم . آیا میتونم رشته پزشکی با هر زبانی (فرانسه یا انگلیسی خودم رو آماده میکنم) در کشور فرانسه به صورت بورسیه تحصیل کنم.

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، می توانید در ابتدا در دوره های زبان شرکت کنید و سپس برای کورس اصلی اقدام نمایید.

 9. Avatar مهتاب گفت:

  سلام خسته نباشید .
  من 18 سالم هست و امسال دیپلم معماری میگیرم با معدل 17یا18.
  میخواستم بدونم آیا دیپلم هنرستان رو قبول میکنند یاخیر ؟
  و برای کدوم کشور ها اقدام کنم شانس بیشتری دارم برای تحصیل در مقطع کارشناسی؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در فرانسه باید رشته های مرتبط را انتخاب نمایید و دیپلم معماری نیز قابل قبول است.

 10. Avatar البرز اکبرنوذری گفت:

  سلام من کارشناسی رشته فیزیولوژی ورزشی هستم می خواستم بپرسم که برای کارشناسی ارشد رشته هنر اگر بخواهم در فرانسه ادامه تحصیل دهم امکان پذیر هست؟ در واقع به رشته هنرهای زیبا تئاتر در فرانسه ادامه تحصیل در مقطع ارشد رهسپار باشم؟ یا اینکه باید از ابتدا این مقطع را پیش رو داشته باشم؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در فرانسه باید رشته های مرتبط را انتخاب نمایید.

 11. Avatar par گفت:

  سلام.اگر کسی مدرک کارشناسی هنر نداشته باشه و بخواد صرفا دوره های اموزشی مرتبط با رشته ها هنری رو در کشورهای اروپایی مثل فرانسه سووییس و اتریش بگذرونه شرایط چه جوریه؟از کجا میشه اطلاعات مربوط به دوره های و کورس های غیرمستر رو پیدا کرد؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   برای افزایش اخذ ویزای خود بهتر است برای پذیرش دوره های آکادمیک اقدام نمایید.

 12. Avatar Hl گفت:

  سلام خسته نباشید..من ۱۸ سالمه و رشتم تجربیه…معدل سال دهم یازدهمم بالای ۱۹.۵ بوده.اگه امسال معدلم بالای ۱۹ یا ۱۹.۵ بشه میتونم برای تحصیل در فرانسه اقدام کنم؟ و به جز معدل چه شرایط دیگری رو باید داشته باشم؟ خیلی عذر میخوام یه سوال دیگه دارم چطوری میتونم اقدام کنم؟

  1. Avatar سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، در صورتیکه مدرک زبان ارائه دهید و یا در دوره های زبان شرکت نمایید، شرایط شما برای تحصیل در فرانسه مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *