امروزه اغلب افراد در سراسر دنیا خواهان ادامه تحصیل در فرانسه به عنوان یکی از کشورهای بزرگ و پیشرفته و و دانشگاه های تایید شده در سطح جهانی هستند. کشور فرانسه بعد از کشور های آمریکا و انگلستان بیشترین پذیرش دانشجو را دارد و مدارک دانشگاهی آن از جمله معتبرترین مدارک در دنیا می باشد. موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در شهر شیراز از معتبرترین موسسات اعزام دانشجو به ایران می باشد و همکاران و وکلای مجرب ما راهنمای شما عزیزان جهت اخذ ویزای تحصیلی فرانسه در کوتاه ترین زمان می باشد. جهت کسب اطلاعات پیرامون شرایط تحصیل در فرانسه و اعزام دانشجو به این کشور می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه تا سن 16 سالگی به صورت اجباری و رایگان می باشد. مقطع ابتدایی در مدارس فرانسه 5 سال به طول می انجامد و پس از آن دانش آموزان می بایست یک دوره 4 ساله را سپری کنند و وارد دبیرستان شوند دوران دبیرستان 3 سال به طول می انجامد، بعد از سپری کردن این 12 سال تحصیلی با موفقیت به دانش آموزان مدرک دیپلم داده می شود و می توانند وارد دانشگاه ها شده و به تحصیلات عالی خود ادامه بدهند. سیستم تحصیل رایگان در فرانسه و چند کشور دیگر مثل تحصیل در اتریش به صورت رایگان ، آلمان ، نروژ و فنلاند وجود دارد. معمولاً پذیرش تحصیل در فرانسه بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست و دانشگاه های این کشور به مدارک زبان فرانسوی و در مقاطع بالا به مدرک انگلیسی الزامی است. تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی در مقطع ارشد به صورت محدود و در مقطع دکترا وجود دارد.

تحصیل در فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل از روش های مهاجرتی به این کشور است، شخص باید پس از اخذ ویزای تحصیلی این کشور نسبت به گرفتن اقامت فرانسه اقدام کند و پس از کسب شرایط تابعیت فرانسه را تحصیل کند. البته در صورت کلی ویزای سرمایه گذاری در فرانسه یا ثبت شرکت و ویزای کار در فرانسه از روش های دیگر مهاجرت به این کشور است که زیر نظر وکیل مهاجرت باید انجام شود. شایان ذکر است تابعیت فرانسه برای تولد فرزند از نوع خاک است و تولد فرزند کمکی در اخذ اقامت در این کشور نمی باشد.

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی فرانسه

تحصیل در فرانسه مقطع لیسانس و دانشگاه های فرانسه 3 سال به طول می انجامد و تدریس در این مقطع به زبان فرانسوی می باشد به همین دلیل یکی از شرایط پذیرش دانشجو در فرانسه داشتن مدرک زبان فرانسوی می باشد. دانشجویان در این مقطع تحصیلی میتوانند 10 ساعت در هفته را کار کنند و مبلغی حدود 70 تا 100 یورو در هفته حقوق دریافت کنند که این مبلغ قسمتی از هزینه های زندگی و تحصیل دانشجو را پوشش می دهد. البته اخذ ویزای تحصیلی برای این مقطع بسیار مشکل است به همین دلیل پیشنهاد وکلای مجرب ما این است که متقاضیان عزیز مقطع لیسانس را در کشور مبدا گرفته و جهت ادامه تحصیل در فرانسه مقاطع فوق لیسانس و دکترا اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کشور کنند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد فرانسه

از شرایط اعزام دانشجو به فرانسه این است که مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های فرانسه حدود 1 تا 2 سال به طول می انجامد و دانشجویان در این مدت باید 120 واحد درسی را پاس کنند. دوره فوق لیسانس در دانشگاه های فرانسه به دو شکل برگذار می شود که شامل:

 • برگذاری کلاس های درسی + انجام تحقیق + ارائه پایان نامه
 • برگذاری کلاس درس + انجام کار حرفه ای + ارائه پایان نامه

تمامی دروس در مقطع فوق لیسانس به زبان فرانسوی تدریس مس شوند. دانشجویان در این مقطع می توانند 20 ساعت در هفته را کار کنند و حقوقی حدود 160 تا 200 یورو در هفته حقوق دریافت کنند که این مبلغ میتواند هزینه های مربوط به زندگی و تحصیل دانشجو را تامین کند. پیدا کردن کار دانشجویی با توجه به میزان تسلط شخص به زبان فرانسوی ، تجربه کافی ، ویژگی های شخصیتی و.. متفاوت می باشد. دانشجویان می توانند بعد از اتمام تحصیلات خود به کار تمام وقت مشغول شوند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند. همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در شهر شیراز در تمامی زمینه های مهاجرت و اخذ ویزا راهنمای شما عزیزان میباشند.

تحصیل در مقطع دکترا یا PHD فرانسه

تحصیل در فرانسه مقطع دکترا در دانشگاه های این کشور حدود 3 تا 4 سال به طول می انجامد و دانشجویان باید در پایان دوره یک پایان نامه تحویل بدهند که در صورت کسب نمره قبولی موفق به اخذ مدرک دکترا می شوند. تمامی دروس در مقطع دکترای فرانسه به زبان فرانسوی تدریس می شوند. دانشجویان تا 6 ماه بعد از اتمام تحصیلات زمان دارند تا یک کار مناسب و تمام وقت پیدا کرده و مشغول کار شوند.

از شرایط اعزام دانشجو به فرانسه این است که سال تحصیلی فرانسه تقریبا همانند اکثر کشور های نیمکره شمالی می باشد به این صورت که: ترم پاییز معمولا در اواخر ماه سپتامبر شروع می شود و ترم بهاره معمولا در اوایل فوریه شروع می شود و در پایان هر ترم امتحانات جامع برگزار می شود. مدارس و دانشگاه های فرانسه در تعطیلات کریسمس، روزهای مقدس مسیحی و عید پاک تعطیل می باشند.

شرایط بورسیه تحصیلی در فرانسه بدین صورت است که شخص باید با استادی در یکی از دانشگاه های فرانسه در ارتباط باشد و بتواند پس از حصول شرایط لازم بورسیه تحصیل در فرانسه را کسب کند.

برخی رشته های تحصیلی مهم در دانشگاه های فرانسه 

 • دانشکده حقوق و جرم شناسی: در این دانشکده رشته های مدیریت عمومی، جرم شناسی و حقوق ارائه می شود.
 • دانشکده پزشکی فرانسه : در دانشکده پزشکی فرانسه رشته هایی همچون: پزشکی عمومی، دامپزشکی، دندانپزشکی و بیو مدیکال ارائه می شود.
 • دانشکده ادبیات و فلسفه: در این دانشکده رشته هایی همچون: فلسفه، زبان شناسی، مدیریت فرهنگی، زبان و ادبیت فرانسه، اخلاق و… ارائه می شود.
 • دانشکده روانشناسی: دانشجویانی که خواهان ادامه تحصیل در رشته های روانشناسی بالینی، گفتار درمانی، روانشناسی اجتماعی و… هستند میتوانند در دانشکده روانشناسی فرانسه ادامه تحصیل بدهند.
 • دانشکده علوم: در این دانشکده رشته هایی همچون: فیزیک ، آمار، علوم کشاورزی، شیمی، زمین شناسی و… تدریس می شود.
 • دانشکده هنر و معماری: دانشجویانه علاقه مند به انواع رشته های هنر می توانند در دانشکده هنر و معماری ادامه تحصیل بدهند.
 • دانشکده علوم کاربردی: در دانشکده علوم کاربردی فرانسه رشته هایی همچون: مهندسی معدن، معماری؛ مهندسی هوافضا، مهندسی شیمی، مهندسی ساختمان و … ارائه می شود.
 • دانشکده علوم دارویی: در این دانشکده تنها رشته داروسازی تدریس می شود.
 • دانشکده علوم اداری: در دانشکده علوم اداری کشور فرانسه رشته هایی همچون: علوم اقتصادی، مهندسی اداری و علوم اداری ارائه می شود.

خوابگاه های دانشجویی در کشور فرانسه معمولا در محوطه دانشگاه ها قرار دارد و اجاره آنها حدود 120 تا 350 یورو در ماه میباشد که این مبلغ با توجه به امکانات خوابگاه و تعداد اتاق ها متغیر است البته این هزینه برای خوابگاه های مربوط به موسسات خصوصی حدود 400 تا 700 یورو در ماه می باشد. دانشجویان جهت تحصیل در فرانسه که قصد اقامت در خوابگاه ها را دارند، می بایست اجاره یک ماه را به عنوان ودیعه پرداخت نمایند.

 

فرانسه تنها کشوری است که به تمامی دانشجویان کمک هزینه مسکن پرداخت میکند البته این کمک هزینه ها با توجه به درآمد دانشجو و میزان اجاره منزل متغیر است. لازم به ذکر است که اخذ کمک هزینه مسکن یک سری شرایط دارد که عبارتند از:

 • دانشجو می بایست مسکن مورد نظر خود را اجاره کند و آدرس و میزان اجاره منزل را اعلام کند.
 • دانشجو حتما باد بیمه اجتماعی را داشته باشد. این بیمه به صورت اجباری است.
 • دانشجو باید یک حساب بانکی در کشور فرانسه داشته باشد تا کمک هزینه مسکن به حساب شخص واریز شود.

همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر جهت انجام کلیه کارهای مربوطه همراه و راهنمای شما عزیزان می باشند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی فرانسه 

 • کپی و اصل شناسنامه
 • کپی و اصل گذرنامه
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریزنمرات و ترجمه
 • معرفی یک حساب بانکی جهت اثبات پشتوانه مالی

اگر شما هم خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه های پیشرفته و معتبر کشور فرانسه هستید می توانید با تحویل مدارک خود به همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در شهر شیراز در کمترین زمان ویزای تحصیلی خود را دریافت نمایید.

123 دیدگاه برای “تحصیل در فرانسه

 1. Avatar رضا گفت:

  سلام. شنیده بودم برای تحصیل تو فرانسه از ابتدا باید یه مبلغی حدود 80 میلیون تومان بعنوان پشتوانه تو حسابمون داشته باشیم. این موضوع درسته؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   درمورد اصل این امر، بله درست است که باید مبلغی را در حساب خودتان به عنوان تمکن مالی سال اول تحصیل در حساب ایران خود داشته باشید.

 2. Avatar س.ع گفت:

  با سلام
  برای مقطع ارشد چه مدرک فرانسه ای مورد تایید است؟tef؟و در چند مهارت باید مدرک فرانسه داشته باشیم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بدون نیاز به مدرک نیز می توانید در کشور فرانسه در مقطع مورد نظر تحصیل کنید اما شرط این است که مدرک زبان فرانسه را در این کشور اخذ کنید.

 3. Avatar صابر بهلولی گفت:

  سلام. من مهندس کامپیوتر نرم‌افزار هستم و مجرد ۴۲ سالمه. انگلیسی من خوب و فرانسه من معمولیه مدرک زبان ندارم. تمایل به مهاجرت دارم با هر وسیلهٔ قانونی مثل کار، تحصیل، …
  09355827166
  ensalar@gmail.com

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهترین گزینه برای شما، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می باشد که خوب شرایط مد نظرخود را دارد.
   بدین منظور با مشاورین ما تماس حاصل نمایید

 4. Avatar asnaashari mahshid گفت:

  سلام. من کارشناسی سینما دارم و مدرک مربیگری فنی حرفه ای با مدرک بین المللی در رشته گریم سینما و تئاتر را دارم. میخواستم بدونم شانس پذیرشم در مقطع ارشد سینما چقدر است. زبان فرانسه را تا a1بیشتر نخواندم ولی در حال ادامه دادن هستم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شانس پذیرش شما مدارک تحصیلی شماست.
   بررسی مدارک شما می تواند اخذ پذیرش را در پی داشته باشد، نگران مدرک زبان هم نباشید.
   شما می توانید مدرک زبان فرانسوی را در کشور فرانسه اخذ کنید و سپس به تحصیل بپردازید.

 5. Avatar AyDa Se گفت:

  با سلام
  من امسال کنکور دارم و میخواستم اگه نشد یکی دو سال دیگه برای رشته ی دندان پزشکی اقدام کنم در کشوری که هزینه ی تحصیلم معقول باشه.با توجه به این مقاله هزینه ی تحصیل در فرانسه برای رشته ای که من علاقه دارم تقریبا رایگان هست یا کاملا..؟اگه تقریبا رایگانه در سال چطوره هزینه ها..؟
  و اینکه هزینه زندگیه دانشجویی سالانه چه مقدار هست..؟
  ممنونم !

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه تحصیل در فرانسه اکنون رایگان نیست و مشمول هزینه هایی نیز می شود.
   این هزینه ها به مقدار زیادی نیستند و حدودا سالیانه 1000-2000 یورو می باشد.
   هزینه های زندگی دانشجویی نیز بر اساس شیوه زندگی و محل مورد انتخاب شما مشخص خواهد شد.

 6. Avatar مهدی گودرزی گفت:

  با سلام
  بنده در حال تحصیل در مقطع پیش دانشگاهی هستم.
  آیا با مدرک دیپلم می توان اقامت فرانسه را کسب کرد؟….شخص درخواست کننده اقامت باید به زبان فرانسوی تسلط داشته باشد یا زبان انگلیسی مورد قبول است؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   منظور شما چه نوع اقامت است ؟
   در صورتی که بخواهید می توانید ویزای تحصیلی اخذ کنید و اقامت موقت را داشته باشید.

 7. Avatar مهدی گفت:

  سلام
  وقت بخیر

  ببخشید من از یه کالج زبان تو فرانسه پذیرش گرفتم. به تازگی متاهل شدم. اما خانومم دبیرستانی هستش و دیپلم نگرفته هنوز. می خواستم ببینم امکانش هست اون رو هم ببرم؟ و چطور؟ ممنون می شم توضیح بدین.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   اجازه بردن همراه رو ندارید و باید برای ایشان هم ویزای جداگانه اخذ کنید.

 8. Avatar محمد گفت:

  سلام _ با تشکر از راهنمایی های ارزنده تون
  من کارشناسی ارشد کارآفرینی و کارشناسی مدیریت بازرگانی دارم و دکتری رو میخوام در رشته کارآفرینی هر گرایشی باشه در فرانسه ، ادامه بدم مدرک زبان انگلیسی هم ندارم آیا واسه بنده امکان تحصیل رایگان میتونه فراهم بشه؟ و آیا بورسیه تحصیلی هم می دهند؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما می توانید بدون داشتن هیچ مدرک زبانی، در فرانسه پذیرش تحصیلی بگیرید و مهاجرت کنید.
   پس از گذراندن دوره زبان فرانسه یا انگلیسی در این کشور می توانید گزینه های موجود برای پذیرش را مرور کنید.

 9. Avatar امین شکرریز گفت:

  سلام
  من کارت اقامت فرانسه را دارم در رشته برق کنترل سال سوم دانشگاه امیرکبیر مشغول به تحصیل هستم برای شروع در مقطع ارشد کدوم دانشگاه پاریس رو میتونم انتخاب کنم در ضمن هزینه ی دانشگاه چقدر میشه مدرک B1 زبان فرانسه را دارم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تحصیل مطلوب در رشته مد نظرتان در دانشگاه های متفاوتی با هزینه های متفاوت انجام می شود اما نکته حائز اهمیت، انتخاب شماست که باید بدانیم شرایط مورد توقع شما چیست تا بتوانیم بهترین راهنمایی را به شما ارائه دهیم.
   هزینه های دانشگاه های در فرانسه به نسبت وضعیت کشور، مورد قبول است و سالانه حدود 1000 تا 2000 یورو می باشد اما دقت داشته باشید این یک عدد ثابت نیست.

 10. Avatar زهره قنبری گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدون رتبه های برتر کنکور ایران برای دانشگاهای خارج ملاک قرار داره یا نه؟ امکان اینک ب رتبه برترا پذیرش و بورسیه بدن هست؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر ممنونم.
   بله دو صورت امکان پذیر است، یا طبق رتبه و سابقه تحصیلی خود می توانید پذیرش بگیرید و یا اینکه تنها با ارائه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی.
   بورسیه نیز در چند کشور اروپایی وجود دارد که به کشور های جهان سوم ارائه می شود.

 11. Avatar محمد حسین خوش اهنگ گفت:

  سلام من دیپلمم رو با معدل 18 در رشته علوم انسانی گرفتم و برای رشته حقوق میخوام ادامه تحصیل بدم و مدرک B2 فرانسه رو هم دارم هزینه تحصیل در فرانسه چقدر است و ایا میشود بعد از فارغ التحصیل شدن اقامت فرانسه رو اخذ کرد.؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه های تحصیل در کشور فرانسه بسته به شیوه زندگی، رشته و دانشگاه و شهر مد نظر معمولا کم است اما اخیرا برخی هزینه های اضافه شده است و عددی مابین 1000 تا 2000 یورو را ایجاد کرده است.
   شما بعد از تحصیل اجازه کاریابی در رشته مرتبط و یا بازار کار این کشور را دارید. در صورت کاریابی می توانید به اقامت فرانسه دست پیدا کنید.

 12. Avatar نیلا گفت:

  سلام من ترم اخر کارشناسی ارشد هستم چطور برای دکترا دانشگاه فرانسه با شرایط رایگان اقدام کنم؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بدین منظور بایستی رزومه تحصیلی قوی خود را در کنار سوابق تحقیقاتی خود ارائه کنید تا ارزیابی های مورد نیاز برای دانشگاه های فرانسه انجام شود و به شما اطلاع داده شود.

 13. Avatar شاهین گفت:

  سلام خسته نباشید.1-میشه بگیدهزینه ویزا تحصیلی چقدر است؟2-رشته من بازرسی جوش هستش خودم هم جوشکارco2هستم آیا میتونم بدون داشتن مدرک زبان رایگان ادامه تحصیل بدم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه ای که سفارت برای صدور ویزا اخذ می نماید حدود 200 یورو می باشد که بنابر دفعات تقاضای شما متفاوت خواهد بود.
   برای کار در کشور هدف حتما نیازی به مدرک زبان نیست و شما تنها برای برقراری ارتباط آسان در محیط کار و زندگی نیاز به دانش اندک زبان دارید.

 14. Avatar امیر گفت:

  سلام خسته نباشید
  می خواستم بدونم من که یک دبیرستانی با درس خوب هستم الان امکان رفتن به پاریس هست یا بعد از اخذ دیپلم؟ و مسلط بودن به زبان انگلیسی کافی است؟ و هزینه اقامت و دانشگاه برای رشته تجربی به چه صورت هستش؟ باتشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما در هر مقطعی که بخواهید می توانید در مدارسی از فرانسه مشغول به تحصیل شوید، چرا که برای دانشجویان بین المللی مدارس خوب و سطح بالایی در این کشور موجود است.
   اما باید زبان فرانسه را حتی در سطوح مبتدی، بدانید.
   هزینه های تحصیل و اقامت به شیوه انتخاب و خرجکرد شما بستگی دارد.

 15. Avatar الناز گفت:

  سلام وقت بخیر
  من لیسانس زیست از دانشگاه دولتی دارم اما علاقه زیادی به تئاتر دارم.رزومه هنری هم دارم ؛خواستم بدونم با لیسانس زیست میتونم برای کارشناسی یا ارشد هنر اقدام کنم؟هزینه دانشگاه های هنر به چه صورت هست؟آیا دانشگاه هنر دولتی هم هست و آیا فاند بهم تعلق میگیره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که پیشنیاز های قبولی در دانشگاه های کشور فرانسه را رعایت کنید، خواهید توانست برای تحصیل اقدام کنید.
   برخی دانشگاه ها بدون پیش شرط، رشته مورد نظر شما را ارائه میدهند.
   هزینه های دانشگاه های کشور فرانسه بر اساس شرایط قبولی و اقامت شما مشخص خواهد شد.

 16. Avatar امین جاویدی گفت:

  سلام
  من دیپلم انسانی دارم با معدل ۱۷میخواستم بدونم میتونم ویزای تحصیل در فرانسه بگیرم واسه رفتن به دانشگاه یا باید ایران لیسانس بگیرم که بتونم به ویزا تحصیلی دست پیدا کنم.
  واگه میتونم با دیپلم برم من برای کلاس فرانسه اماده بشم که مدرک زبان فرانسه رو داشته باشم.
  مرسی بابت مشاورتون.

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   با مدرک دیپلم هم میتونید اقدام کنید و همچنین می تونید دوره زبان رو هم در فرانسه بگذرانید.

 17. Avatar علی ابطحی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من بیست و یک سال سن دارم و در حال حاضر از معافیت تحصیلی استفاده میکنم و دارای مدرک آیلتس ۶ و زبان فرانسوی آلمانی رو در حد A1 بلدم.
  آیا امکانش برای من وجود داره که از طریق کالج زبان برای دوره ی یکساله برای اخذ ویزا اقدام کنم ؟
  و اینکه آیا نداشتن کارت پایان خدمت، برای گرفتن ویزای من تاثیر منفی دارد ؟
  با سپاس

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   بله، برای کالجهای زبان می توانید اقدام کنید و ویزا بگیرید، سفارت فرانسه برای ویزا به کارت پایان خدمت نیاز ندارد، اگر برای گرفتن پاسپورت مشکل ندارید، با توجه به معافیت تحصیلی برای گرفتن ویزا مشکلی نخواهید داشت.

 18. Avatar رادفر گفت:

  سلام دخترم ١٩ساله وديپلم تجربي داره ايا ميتونيد براي فرانسه پذيرش بگيريد ويزا براي زبان فرانسه ودانشگاه ليسانس يا پزشكي ودندان پزشكي بهش ميدهند كه اقدام كنم باتشكر

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   بله، ایشون می توانند برای تحصیل در دوره های زبان ویزا بگیرند و بعد از پایان دوره زبان برای دانشگاه پذیرش بگیرند.

 19. Avatar مهرداد گفت:

  سلام.من کارشناسی مترجمی و کارشناس ارشد اموزش زبان انگلیسی دارم.چندتا مدرک بین المللی مدیریتی هم دارم.از معافیت تحصیلی استفاده میکنم،میخوام واس مقطع دکتری به فرانسه برم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   خب الان سوالتون چیه؟ میتونید مدارکتون رو بدین موسسه براتون پذیرش مقطع دکترا بگیریم. ضمنا میتونید از معافیت تحصیلی هم استفاده کنید.

 20. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

  طبق اطلاعات ما شرایط تحصیل در فرانسه 2020 تغییراتی نداشته و مثل سال گذشته روال پذیرش و ویزا انجام می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *