فرانسه، به عنوان یکی از کشورهای بزرگ و پیشرفته اروپایی، امروزه علاقمندان بسیاری برای تحصیل در سراسر جهان دارد. دانشگاه‌های فرانسه، دارای اعتبار و شهرت در سطح جهانی هستند. کشور فرانسه بعد از آمریکا و انگلستان، دارای بیشترین تعداد دانشجویان بین‌المللی است و هر ساله به این تعداد افزوده می‌شود. مدارک دانشگاهی این کشور، جزو معتبرترین مدارک در سراسر دنیا به حساب می‌آیند. تحصیل در فرانسه با توجه به افزایش متقاضیان بین‌المللی، به زبان انگلیسی نیز ممکن است. همچنین شما می‌توانید به صورت رایگان نیز در فرانسه تحصیل کنید.

معمولا افرادی که متقاضی تحصیل در فرانسه هستند، سوالاتی مانند: شرایط اعزام دانشجو به فرانسه چیست؟ مدارک لازم برای مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل کدام‌اند؟ چگونه برای تحصیل در فرانسه اپلای کنیم؟ آیا امکان تحصیل پزشکی در فرانسه نیز وجود دارد؟ را در ذهن دارند. در مقاله تحصیل در فرانسه 2022، به بررسی تمامی این موارد با بروزترین اطلاعات خواهیم پرداخت. همچنین در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید با شماره‌های موجود در وبسایت ما تماس بگیرید.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه

برای آشنایی با شرایط تحصیل در فرانسه، پادکست زیر را گوش کنید.

تحصیل در مدارس فرانسه تا سن 16 سالگی به صورت اجباری و رایگان می‌باشد. مقطع ابتدایی در مدارس فرانسه 5 سال به طول می‌انجامد و پس از آن، دانش‌آموزان می‌بایست یک دوره 4 ساله را سپری کنند و وارد دبیرستان شوند. دوران دبیرستان 3 سال به طول می‌انجامد. بعد از سپری کردن این 12 سال تحصیلی با موفقیت، به دانشجویان مدرک دیپلم داده می‌شود و آن‌ها می‌توانند وارد دانشگاه‌ها شده و به تحصیلات خود در مقاطع عالی ادامه دهند.

سیستم تحصیل رایگان، در کشور فرانسه و چندین کشور دیگر مثل: اتریش، آلمان، نروژ و فنلاند وجود دارد. معمولاً پذیرش تحصیلی در فرانسه بدون مدرک زبان امکان‌پذیر نیست و تنها در شرایط بسیار محدودی با کمک پذیرش مشروط، امکان تحصیل در فرانسه فراهم می‌شود. دانشگاه‌های این کشور برای صدور پذیرش شما، به مدارک زبان معتبر فرانسوی و در مقاطع بالاتر به مدارک زبان انگلیسی نیاز دارند. امکان تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی در مقطع دکترا وجود دارد؛ اما در مقاطع پایین‌تر تنها به برخی از واحدها و دروس محدود می‌شود.

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل، یکی از روش‌های مهاجرتی مختلف به این کشور است. شخص باید پس از اخذ پذیرش تحصیلی، اقدام به دریافت ویزای تحصیلی فرانسه از سفارت مربوط به این کشور کند. یکی از مزیت‌های تحصیل در فرانسه این است که، شما می‌توانید در نهایت به اقامت فرانسه برسید و به صورت مادام‌العمر در فرانسه زندگی کنید. البته در ابتدا باید اقدامات را فراهم نمائید تا بتوانید به فرانسه مهاجرت کنید و پس از 5 سال زندگی در کشور فرانسه، برای دریافت اقامت خود درخواست دهید.

چرا تحصیل در فرانسه؟

تحصیل در فرانسه مزایای بسیار زیادی دارد. دانشگاه‌های بسیار معتبری در فرانسه وجود دارند که هر کدام از آن‌ها به تنهایی می‌توانند اعتبار بسیاری را به دوش بکشند. مدرک دانشگاه‌های فرانسه در کل دنیا برای کار و ادامه تحصیل قابل قبول است. شما می‌توانید برای تحصیل در رشته‌های مختلف مثلا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه اقدام کنید.

البته برای مهاجرت به فرانسه می‌توان از راه‌های دیگری اقدام نمود. شما می‌توانید برای کار در فرانسه و اخذ ویزای کاری فرانسه هم اقدام نمایید. البته دقت داشته باشید که برای سرمایه گذاری در فرانسه مانند خرید ملک در فرانسه یا ثبت شرکت در فرانسه هم می‌توان اقداماتی را صورت داد. اما اجازه دهید در ارتباط با شرایط تحصیل در فرانسه 2022 صحبت کنیم.

فرانسه به عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی در جهان شناخته می‌شود و بیش از 300000 دانشجوی بین‌المللی را در خود جای داده است. همین مسئله فرانسه را یک محیط فرهنگی متنوع برای تحصیل و زندگی کرده است. ممکن است شما دوست داشته باشید مهارت‌های زبان فرانسه خود را بهبود بخشید یا فعالیت‌های فرهنگی ارائه شده در این کشور را ببینید و حتی رد پای علمی‌افراد معروفی مانند ماری کوری را پیگیری کنید. تمام این موارد در کشور فرانسه امکان‌پذیر است.

فرانسه تعدادی از بهترین دانشگاه‌های اروپا و دنیا را در خود جای داده است. در واقع می‌توان گفت که سرمایه گذاری در بخش آموزش و سیستم آموزشی با نوین‌ترین امور تحصیلی دنیا، این کشور را به مکانی برتر برای تحصیل در مقاطع مختلف تبدیل کرده است. از این رو برای تحصیل در فرانسه وقت را از دست ندهید. اما چرا تحصیل در فرانسه اهمیت بالایی دارد؟! این مسئله را در بخش بعدی مقاله خود مورد بررسی قرار می‌دهیم.

مزایای تحصیل در فرانسه

اکثر دانشگاه‌های فرانسه خدمات بسیار زیادی را برای پشتیبانی از دانشجویان مانند دفتر دانشجویی بین‌المللی، انجمن‌های دانشجویی، پشتیبانی از نیاز‌های دانشجویان و غیره را ارائه می‌دهند. پس بی دلیل نیست که پاریس در جایگاه بهترین شهر‌های دانشجویی دنیا رتبه پنج را به خود اختصاص داده است. فرانسه به عنوان یکی از کشورهای برجسته در زمینه آموزش عالی در جهان، موسسات متنوعی را ارائه می‌دهد که می‌توانید در آن‌ها تحصیل کنید. بسیاری از اینها در کنار بهترین دانشگاه‌های اروپا و جهان دارای رتبه بالایی هستند.

فرانسه به عنوان کشوری که بیشترین برنده جایزه نوبل را داشته است، به عنوان سنگ بنای موفقیت در امور علمی‌ شناخته می‌شود. یکی دیگر از مزیت‌های تحصیل در فرانسه این است، که با وجود افزایش شهریه دانشگاه‌ها در سال 2022 میلادی، فرانسه باز هم به عنوان یکی از گزینه‌های ارزان‌تر برای تحصیل محسوب می‌شود. این کشور به عنوان یکی از بهترین کشور‌ها در زمینه تخفیفات دانشجویی هم شناخته می‌شود.

شما با در دست داشتن کارت دانشجویی خود می‌توانید از تخفیفات مربوط به رستوران، مقاصد گردشگری، مغازه‌ها، گالری‌ها، موزه‌ها و غیره استفاده نمایید. دقت کنید که عموما استفاده از این مراکز برای دانشجویان رایگان است. البته توجه داشته باشید که اصلی‌ترین مزیت تحصیل در فرانسه ارائه بورسیه‌های تحصیلی متنوع فرانسه می‌باشد. در کنار تمام این‌ها می‌توانید از مزیت کار در زمان تحصیل در فرانسه هم استفاده نمایید. 

تحصیل در مقطع دبیرستان

دبیرستان‌ها در کشور فرانسه، چهار سال اول تحصیلات متوسطه افراد را از سنین 11 تا 15 سالگی پوشش می‌دهند و بعد از آن، یک دوره سه ساله آموزش متوسطه را برای نوجوانان 15 تا 18 ساله برگزار می‌کنند. دانش‌آموزان، جهت ورود به دانشگاه طی این سه سال، آمادگی‌های لازم را دریافت می‌کنند. البته برخی از دانش‌آموزان پس از پایان این دوره تحصیلی، می‌توانند وارد بازار کار یا دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای شوند.

آغاز سال تحصیلی دبیرستان‌های فرانسه، در اوایل ماه سپتامبر می‌باشد و در اوایل ژوئیه نیز پایان می‌یابد. وزارت آموزش و پرورش این سرزمین اروپایی، با تقسیم کشور فرانسه به سه منطقه (A ، B و C) از ازدحام بیش از حد در تعطیلات و مکان‌های گردشگری همچون سواحل مدیترانه و تفریحگاه‌های اسکی جلوگیری می‌کند. برای مثال؛ لیون در منطقه A، مارسی در منطقه B و پاریس و بوردو در منطقه C قرار دارند. بر همین اساس، زمان تعطیلات دبیرستان‌ها بر اساس منطقه‌ای که در آن قرار می‌گیرند، مقداری با یکدیگر متفاوت می‌باشد.

هزینه تحصیل در دبیرستان‌های خصوصی فرانسه با توجه به کیفیت، شهرت و موقعیت مدرسه متفاوت خواهد بود. جای تعجب نیست که دبیرستان‌های واقع در منطقه پاریس، جزو گران‌ترین مدارس این کشور قرار دارند. هزینه‌های تحصیل در یک دبیرستان خصوصی کاتولیک ممکن است به 300 یورو در سال نیز برسد، در حالی که هزینه‌های تحصیل در یک دبیرستان روزانه بین‌المللی می‌تواند تا 4,000 یورو در سال نیز برسد. هزینه‌ها در تمام دبیرستان‌ها، یکسان نمی‌باشد و پرداخت هزینه‌های اضافی مثل ثبت‌نام، و هزینه‌های اختیاری مانند خورد و خوراک در دبیرستان‌های فرانسه نیاز خواهند بود. هزینه تحصیل در دبیرستان‌های شبانه روزی این کشور شامل مواردی چون خوابگاه و غذای دانش‌آموزان خواهد بود. بنابراین مقدار هزینه بیشتری نزدیک 12,000 یورو تا 25,000 یورو در سال از دانش‌آموزان اخذ می‌شود.

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی

تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه و در مقطع لیسانس، 3 سال به طول می‌انجامد. تدریس در این مقطع به زبان فرانسوی می‌باشد، به همین دلیل یکی از شرایط پذیرش دانشجوی کارشناسی در فرانسه، داشتن مدرک زبان فرانسوی معتبر است. دانشجویان در این مقطع تحصیلی می‌توانند 10 ساعت در هفته را کار کنند و مبلغی حدود 70 تا 100 یورو در هفته حقوق دریافت کنند. این مبلغ قسمتی از هزینه‌های زندگی و تحصیل دانشجو را پوشش خواهد داد.

در مدت تحصیل در مقطع کارشناسی، دانشجویان می‌بایستی حدودا 180 واحد درسی را بگذرانند. اکثریت دوره‌ها نیز با شرکت و قبولی در امتحانات پایان دوره به اتمام می‌رسند. همانطور که گفته شد، شما جهت تحصیل در مقطع کارشناسی باید مدرک معتبر زبان فرانسه را ارائه دهید. حداقل نمره گواهی زبان شما باید B2 باشد. مهلت ثبت‌نام و درخواست پذیرش در دانشگاه‌های متفاوت کشور فرانسه ممکن است متفاوت باشد. بنابراین بهتر است تا این تاریخ را در وب‌سایت دانشگاه مورد نظر خود بررسی نمائید. به صورت کلی مهلت درخواست برای ورود به دانشگاه در ترم بهار، 15 سپتامبر و برای ورود در ترم‌های زمستان 1 اپریل می‌باشد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد

تحصیل در فرانسه

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه‌های فرانسه حدودا 1 تا 2 سال به طول می‌انجامد. دانشجویان در این مدت باید 120 واحد درسی را با موفقیت بگذرانند. دوره فوق لیسانس در دانشگاه‌های فرانسه به دو شکل برگزار می‌شود که شامل موارد زیر هستند:

 • برگزاری کلاس‌های درسی + انجام تحقیق + ارائه پایان‌نامه
 • برگزاری کلاس درس + انجام کار حرفه‌ای + ارائه پایان‌نامه

تمامی دروس در مقطع فوق لیسانس به زبان فرانسوی تدریس می‌شوند. دانشجویان در این مقطع می‌توانند 20 ساعت در هفته را به مشاغل پاره وقت بپردازند و درآمدی در حدود 160 تا 200 یورو در هفته دریافت کنند. این مبلغ می‌تواند هزینه‌های مربوط به زندگی و تحصیل دانشجو را تامین کند. شرایط استخدام در کار دانشجویی با توجه به میزان تسلط شخص به زبان فرانسوی، تجربه کافی، ویژگی‌های شخصیتی و… متفاوت خواهد بود. دانشجویان می‌توانند بعد از اتمام تحصیلات خود به کار تمام وقت مشغول شوند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند. همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه اصطهباناتی واقع در شهر شیراز، در تمامی زمینه‌های مهاجرت و اخذ ویزا راهنمای شما عزیزان می‌باشند.

تحصیل در مقطع دکترا یا PHD

تحصیل مقطع دکترا در فرانسه و در دانشگاه‌های این کشور، حدود 3 تا 4 سال به طول می‌انجامد. دانشجویان باید در پایان دوره تحصیلی، یک پایان‌نامه به اساتید خود تحویل دهند که در صورت کسب نمره قبولی موفق به اخذ مدرک دکترا می‌شوند. تمامی دروس در مقطع دکترای فرانسه به زبان فرانسوی تدریس می‌شوند؛ اما شما می‌توانید در صورت تمایل، این دوره‌ها را به زبان انگلیسی نیز تحصیل کنید. دانشجویان تا 6 ماه بعد از اتمام تحصیلات زمان دارند تا یک کار مناسب و تمام وقت پیدا کرده و در آن استخدام شوند.

از شرایط اعزام دانشجو به فرانسه این است که، سال تحصیلی تقریبا همانند اکثر کشورهای نیمکره شمالی می‌باشد به این صورت که ترم پاییز معمولا در اواخر ماه سپتامبر و ترم بهاره معمولا در اوایل فوریه شروع می‌شوند و در پایان هر ترم امتحانات جامع برگزار می‌شود. مدارس و دانشگاه‌های فرانسه در تعطیلات کریسمس، روزهای مقدس مسیحی و عید پاک تعطیل می‌باشند. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در فرانسه بدین صورت است که شخص باید با استادی در یکی از دانشگاه‌های فرانسه در ارتباط باشد و بتواند پس از حصول شرایط لازم، بورسیه تحصیل در فرانسه را کسب کند.

رشته‌های تحصیلی مهم در دانشگاه‌ها

رشته های تحصیل در فرانسه

رشته‌های زیر معمولا در کشور فرانسه متقاضیان بسیاری دارند و تحصیل در آن‌ها آینده بسیار خوبی را پیش روی افراد می‌گذارد. بنابراین با تحصیل در این رشته‌ها، شما می‌توانید از امکانات فوق‌العاده‌ای در دانشگاه برخوردار شوید و در نهایت به درآمدی قابل توجه در کشور فرانسه برسید. شما می‌توانید رشته‌های مهم تحصیل در فرانسه را در بخش زیر بررسی نمائید:

 • حقوق و جرم‌شناسی: در این دانشکده رشته‌های مدیریت عمومی، جرم شناسی و حقوق ارائه می‌شود.
 • پزشکی: در دانشکده پزشکی فرانسه رشته‌هایی همچون: پزشکی عمومی، دام‌پزشکی، دندان‌پزشکی و بیومدیکال ارائه می‌شود.
 • ادبیات و فلسفه: در این دانشکده رشته‌هایی همچون: فلسفه، زبان‌شناسی، مدیریت فرهنگی، زبان و ادبیت فرانسه، اخلاق و… ارائه می‌شود.
 • روان‌شناسی: دانشجویانی که خواهان ادامه تحصیل در رشته‌های روانشناسی بالینی، گفتار درمانی، روانشناسی اجتماعی و… هستند می‌توانند در دانشکده روانشناسی فرانسه ادامه تحصیل دهند.
 • علوم: در این دانشکده رشته‌هایی همچون: فیزیک، آمار، علوم کشاورزی، شیمی، زمین شناسی و… تدریس می‌شود.
 • هنر و معماری: دانشجویان علاقه مند به انواع رشته‌های هنر می‌توانند در دانشکده هنر و معماری ادامه تحصیل دهند.
 • علوم کاربردی: در دانشکده علوم کاربردی فرانسه رشته‌هایی همچون: مهندسی معدن، معماری، مهندسی هوافضا، مهندسی شیمی، مهندسی ساختمان و … ارائه می‌شود.
 • علوم دارویی: در این دانشکده تنها رشته داروسازی تدریس می‌شود.
 • علوم اداری: در دانشکده علوم اداری کشور فرانسه رشته‌هایی همچون: علوم اقتصادی، مهندسی اداری و علوم اداری ارائه می‌شود.

خوابگاه‌های دانشجویی

تحصیل در فرانسه

خوابگاه‌های دانشجویی در کشور فرانسه معمولا در محوطه دانشگاه‌ها قرار دارند و هزینه اجاره آن‌ها حدود 120 تا 350 یورو در ماه می‌باشد که این مبلغ با توجه به امکانات خوابگاه و تعداد اتاق‌ها متغیر است. البته این هزینه برای خوابگاه‌های مربوط به موسسات خصوصی حدود 400 تا 700 یورو در ماه می‌باشد. دانشجویان جهت کشور فرانسه که قصد اقامت در خوابگاه‌ها را دارند، می‌بایست اجاره یک ماه را به عنوان ودیعه پرداخت نمایند.

 

 

فرانسه تنها کشوری است که به تمامی دانشجویان کمک هزینه مسکن پرداخت می‌کند. البته این کمک هزینه‌ها با توجه به درآمد دانشجو و میزان اجاره منزل متغیر است. لازم به ذکر است که اخذ کمک هزینه مسکن شرایطی دارد که عبارت‌اند از:

 • دانشجو می‌بایست مسکن مورد نظر خود را اجاره کند و آدرس و میزان اجاره منزل را اعلام کند.
 • او حتما باید بیمه اجتماعی داشته باشد. داشتن این بیمه به صورت اجباری است.
 • دانشجو باید یک حساب بانکی در کشور فرانسه داشته باشد تا کمک هزینه مسکن به حساب شخص واریز شود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

مدارک تحصیل در فرانسه

دانشجویان برای تحصیل در کشور فرانسه، نیاز به پذیرش‌نامه تحصیلی و همچنین ویزای تحصیلی دارند. اخذ پذیرش تحصیلی باید با ارسال مدارک به دانشگاه به صورت مستقیم انجام شود. برای اخذ ویزای تحصیلی، باید مدارک زیر را به سفارت کشور فرانسه ارسال کنید:

 • کپی و اصل شناسنامه
 • کپی و اصل گذرنامه
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات و ترجمه
 • معرفی یک حساب بانکی جهت اثبات پشتوانه مالی

 

 

شرایط سنی تحصیل در فرانسه

متقاضیان و دانشجویان محترم جهت تحصیل در فرانسه، در صورتی که دارای گپ تحصیلی(وقفه تحصیلی بین دو مقطع) نباشند و دارای سابقه کار نیز باشند، می‌توانند تا سن 37-38 سال، برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور فرانسه اقدام نمایند. توجه داشته باشید که برخی از رشته‌ها، مانند تحصیل پزشکی در فرانسه، دارای شرط سنی پایین‌تر بوده و باید حداکثر 26 سال سن داشته باشید. همچنین اگر شما قصد تحصیل پزشکی در فرانسه را دارید، باید مدرک دیپلم تجربی یا ریاضی را ارائه دهید. برای تحصیل دکترا در فرانسه، محدودیت سنی خاصی وجود ندارد.

تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی

تحصیل در فرانسه

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مدارس، دانشگاه‌های دولتی و خصوصی فرانسه وجود دارد. شما می‌توانید دوره‌های آموزشی رشته خود را، در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، به زبان انگلیسی بخوانید. شما لازم است تا برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های فرانسه، مدرک معتبر زبان انگلیسی آیلتس یا تافل را ارائه نمائید. توجه داشته باشید که زبان انگلیسی تنها در زمان تحصیل برای شما کاربرد خواهد داشت و در صورتی که بخواهید وارد بازار کار کشور فرانسه شوید، باید به زبان فرانسوی تسلط داشته باشید و احتمال یافتن کار با زبان انگلیسی بسیار دشوار خواهد بود.

نکته دیگری که در این زمینه مد نظر است، این است که تحصیل به زبان انگلیسی در فرانسه، دارای هزینه می‌باشد؛ اما اگر شما به زبان رسمی این کشور در دانشگاه‌ها تحصیل کنید، می‌توانید بابت تحصیل خود هزینه‌ای نپردازید. بنابراین تحصیل شما در فرانسه به صورت رایگان خواهد بود.

مدرک زبان برای تحصیل در فرانسه

همانطور که در بالاتر گفته شد، تحصیل به زبان انگلیسی نیز در فرانسه ممکن است. شما برای تحصیل در هر مقطع، باید نمرات مختلفی را جهت اخذ پذیرش ارائه دهید. برای تحصیل کارشناسی در فرانسه باید نمره آیلتس 6 به بالا، برای تحصیل کارشناسی ارشد 6.5 به بالا و تحصیل دکترا نمره آیلتس 7 به بالا را ارائه دهید.

در صورتی که قصد تحصیل به زبان فرانسوی را دارید، اکثر دانشگاه‌های فرانسه به‌ویژه دانشگاه‌های دولتی، به مدرک B2 (متوسط) در “Diplôme d’Etudes en Langue Française – DELF” یا TCF-DAP برای دانشجویان بین‌المللی نیاز دارند. تعداد کمی از آن‌ها نیز به دانشجویان دارای گواهی C1 (پیشرفته) در “Diplôme Approfondi de Langue Française – DALF” پذیرش ارائه می‌کنند.

هزینه تحصیل در فرانسه

هزینه تحصیل در فرانسه

هزینه تحصیل در این کشور اروپایی، به دو بخش هزینه‌های دانشگاه و مخارج شخصی تقسیم می‌شود. برای تحصیل در برنامه‌های لیسانس، متوسط ​​شهریه حدود 170 یورو در سال است. مدارک مهندسی شهریه بالاتری در حدود 620 یورو در هر سال تحصیلی خواهند داشت. متوسط ​​شهریه تحصیل در رشته پزشکی می‌تواند تا 450 یورو در سال برسد. متوسط ​​هزینه برای مدرک کارشناسی ارشد حدود 260 یورو در سال و برای دکترا 396 یورو در سال است. شما باید انتظار هزینه‌های بالاتری را برای مدارک تخصصی خاص داشته باشید. همچنین این هزینه‌ها مربوط به دانشگاه‌های دولتی هستند.

هزینه تحصیل در سایر موسسات آموزش عالی به شرح زیر است:

Grandes Ecoles(مدارس بزرگ)

دانشجویان خارجی، هزینه بیشتری را در مدارس و موسسات بزرگ (مدارس و موسسات عالی) انتخابی فرانسه پرداخت می‌کنند. این مقدار حدود 500 تا 600 یورو در سال است؛ اما در برخی موارد ممکن است تا 10000 یورو در سال نیز افزایش یابد.

دانشگاه‌های خصوصی

شهریه دانشگاه‌های خصوصی، از 1500 یورو شروع می‌شود و می‌تواند بیش از 20000 یورو در سال باشد.

مدارس بازرگانی

صرف نظر از سطح مدرک در این موسسات، هزینه‌ها بین 5000 تا 30000 یورو در سال متغیر است.

ارزان‌ترین دانشگاه‌های فرانسه

در جدول زیر، می‌توانید برخی از مقرون به صرفه‌ترین موسسات آموزش عالی در فرانسه را به همراه میانگین شهریه آن‌ها، مشاهده نمائید:

دانشگاه اورلئان170 – 601 یورو در سال
دانشگاه استراسبورگ184 – 610 یورو در سال
دانشگاه مهندسی گرنوبل122 – 470 یورو در سال
دانشگاه بورگوندی170 – 601 یورو در سال

تحصیل در دانشگاه‌های کشور فرانسه

فرانسه جزو معدود کشورهایی است که از گذشته تا به امروز در امور تحصیلات و آموزش زبان زد جهان بوده است، زیرا کشورهای کمی وجود دارند که به اندازه کافی در امور تحقیقات و آموزش خود سرمایه‌گذاری کنند. سازمان‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان نیز، این موضوع را تایید می‌کنند. در مجموع، 35 دانشگاه فرانسوی در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS  گنجانده شده‌اند که از میان آن‌ها، 11 دانشگاه در بین 300 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند.

دو دانشگاه پیشرو کشور، دانشگاه تحقیقاتی علوم و ادبیات پاریس و دانشگاه پلی تکنیک هستند. هر دو این موسسات آموزش عالی، به ترتیب در رده‌های 50 و 65 در بین 70 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. این دو دانشگاه فرانسه، شهرت خود را به عنوان دو مؤسسه پیشرو در اروپا و جهان تثبیت کرده‌اند.

علاوه بر 35 دانشگاه فرانسوی که در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS حضور دارند، کشور فرانسه نیز به‌ خاطر گروه قوی دانشکده‌های بازرگانی تخصصی خود شناخته شده است. این دانشکده‌ها، به دلیل تمرکز بر یک رشته خاص در رتبه‌بندی کلی قرار نمی‌گیرند؛ اما با این وجود از شهرت بین‌المللی گسترده‌ای برخوردار هستند. اسامی برخی از این دانشکده‌ها شامل: ESCP اروپا، ESSEC Business School، HEC Paris و INSEAD می‌باشند.

علاوه بر این، دانشگاه‌های برتر فرانسه، جزو مقرون به صرفه‌ترین موسسات آموزش عالی در بین دانشگاه‌های هم رده خود هستند. به‌طور میانگین هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه‌ها، سالانه کمتر از 1000 دلار آمریکا می‌باشد و این مقدار برای دانشجویان داخلی و بین‌المللی به مقدار یکسان است. در بخش زیر، برخی از برترین دانشگاه‌ها در کشور فرانسه را به صورت جزئی بررسی خواهیم کرد.

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در فرانسه 2022

دانشگاه‌های بسیار زیادی در فرانسه وجود دارند که برای دریافت پذیرش از آن‌ها می‌توانید اقدام نمایید. البته باید توجه کنید که کدام دانشگاه رشته تحصیلی مورد نظر شما را ارائه می‌دهد و یا شرایط مناسبی برای تحصیل دارد. در این بخش از مقاله ما در ارتباط با بهترین دانشگاه‌های فرانسه برای تحصیل در 2022 صحبت می‌کنیم.

بهترین دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌ها برای تحصیل در فرانسه 2022 عبارتند از: دانشکده تجارت ESLSCA، آموزشگاه مدیریت ورزشی est une école، دانشکده تجارت EDC پاریس، دانشکده بازرگانی مون پلیه، دانشگاه آمریکایی پاریس، مدرسه بین‌المللی مدیریت ISM، مدرسه EDHEC Business School، مدرسه طراحی SDS، مدرسه تجارت ورزشی AMOS، دانشگاه لیون فرانسه، دانشگاه مهندسی و علوم کامپیوتر EPITA، دانشکده بازرگانی Audencia و غیره. هر کدام از این موسسات و دانشگاه‌ها دوره‌های تحصیلی ویژه‌ای را ارائه می‌دهند.

البته باید دقت داشته باشید که دانشگاه‌های بیشتری هم در این لیست وجود دارند. ما سعی کردیم موسسات و دانشگاه‌های با کیفیت اما کمتر شناخته شده فرانسه را برای تحصیل در این کشور معرفی کنیم. دانشگاه‌های فرانسه از طریق دولت تأمین می‌شوند، بنابراین شهریه تحصیل در این دانشگاه‌ها زیاد نیست. شهریه تحصیل عموما سالیانه بین 200 تا 400 یورو می‌باشد. بسته به رشته تحصیلی که در آن تحصیل می‌کنید و دانشگاهی که از آن پذیرش گرفته اید، هزینه‌ها متفاوت خواهند بود.

عموما مدارس بازرگانی در فرانسه هزینه‌های بیشتری را برای تحصیل از دانشجویان دربافت می‌کنند. این هزینه‌ها می‌تواند حتی بیش از 15000 یورو در سال هم باشد. دقت کنید که سال تحصیلی در فرانسه در اواخر سپتامبر آغاز می‌شود و ‌ترم بهار از اوایل فوریه آغاز می‌شود. پس از فارغ‌التحصیلی، بسیاری از دانشجویان به دنبال برنامه‌های مطالعات علمی‌ می‌روند. این برنامه‌های یک تا سه ماهه را می‌توان از طریق کمک هزینه تحصیلی سطح بالای علمی‌، که هزینه‌های سفر، شهریه و زندگی در فرانسه را پوشش می‌دهد، ادامه داد. تحصیل در این کشور عموما به زبان فرانسوی می‌باشد.

معرفی 7 دانشگاه برتر در فرانسه

نام دانشگاهرتبه جهانی دانشگاه
دانشگاه تحقیقاتی علوم و ادبیات پاریس52
دانشگاه پلی تکنیک68
دانشگاه سوربون83
دانشگاه سوپلک مرکزی138
دانشگاه لیون161
دانشگاه پاریستک242
دانشگاه علوم پاریس242

دانشگاه تحقیقاتی علوم و ادبیات پاریس

دانشگاه تحقیقاتی علوم و ادبیات پاریس که به صورت اختصار با عنوان PSL نیز شناخته می‌شود، دانشگاهی است که در سال 2010 تاسیس شد و از همان سال به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این دانشگاه دارای رتبه اول در بین تمامی دانشگاه‌های کشور فرانسه و دارای رتبه 52 در بین تمامی دانشگاه‌های دنیا می‌باشد. این دانشگاه از 9 کالج تشکیل شده است که رشته‌های مختلف را آموزش می‌دهند و تدریس می‌کنند. دانشگاه تحقیقاتی علوم و ادبیات پاریس، با دیگر دانشگاه‌های برتر و معتبر در جهان نیز در امور مختلف به مشارکت می‌پردازد.

دانشگاه پلی تکنیک

دانشگاه پلی تکنیک فرانسه، در سال 2022 در رتبه 68 دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفته و یکی از اعضای مؤسس دانشگاه کالج “پاریستک” است که در دوره‌های علمی و تجاری، دارای تخصص می‌باشد. این موسسه آموزش عالی، از نظر شاخص برتری هیئت علمی، در رتبه پانزدهم جهان قرار دارد. پردیس دانشگاه پلی تکنیک که در 30 کیلومتری مرکز شهر پاریس قرار می‌گیرد، دارای 120 هکتار فضای سبز و 4600 دانشجوی فعال می‌باشد.

دانشگاه سوربون

دانشگاه سوربون، مؤسسه آموزش عالی جدیدی است، که از ادغام دانشگاه پاریس-سوربن و دانشگاه پیر و ماری کوری شکل گرفت. این دانشگاه، در سال 2022 در رتبه 83 جهان قرار گرفت و قوی‌ترین امتیاز خود را در زمینه برتری هیئت علمی کسب کرد و در این زمینه، در جایگاه 42 جهان قرار گرفت.

دانشگاه سوپلک مرکزی

دانشگاه سوپلک مرکزی، در سال 2022 در رتبه 138 جهان قرار گرفت. این دانشگاه در سال 2015 با ادغام دو دانشگاه مرکزی پاریس و دانشکده مهندسی سوپلک شکل گرفت. دانشگاه سوپلک مرکزی، یکی از اعضای مؤسس دانشگاه پاریس-ساکلی می‌باشد و همچنین عضوی از انجمن دانشگاه‌های فرانسه است که پژوهش‌های فشرده‌ای دارد.

دانشگاه لیون

دانشگاه لیون فرانسه، در رتبه‌بندی‌های جدید کمی افت رتبه داشته است؛ اما با این حال همچنان جزو 10 دانشگاه برتر کشور فرانسه قرار می‌گیرد. این دانشگاه پنجمین دانشگاه برتر در کشور فرانسه است و همچنین در بین دانشگاه‌های برتر جهان نیز دارای رتبه 161 می‌باشد.

دانشگاه پاریستک

دانشگاه پاریستک که به عنوان دانشگاه تکنولوژی پاریس نیز شناخته می‌شود، در رتبه‌بندی‌های سال 2022  با هشت پله صعود در رتبه 242 جهان، هم رتبه با دانشگاه علوم پاریس قرار گرفته است. این موسسه آموزش عالی، یکی از دانشگاه‌های کوچک‌تر در فرانسه است که بیش از 2000 دانشجو در آن تحصیل می‌کنند.

دانشگاه علوم پاریس

دانشگاه علوم پاریس، دانشگاهی است که در رشته‌های حقوق، اقتصاد، علوم اجتماعی، سیاست، تاریخ و زمینه‌های مرتبط تخصص دارد. این دانشگاه در سال 2022 رتبه 242 را در بین دانشگاه‌های برتر جهان کسب نمود. حدود 14000 دانشجو در این موسسه آموزش عالی فرانسوی تحصیل می‌کنند که تقریبا نیمی از آن‌ها بین‌المللی هستند و از بیش از 150 ملیت مختلف، به فرانسه مهاجرت کرده‌اند.

ویزای دانشجویی فرانسه

اگردانشجوی دارای تابعیت اتحادیه اروپا هستید برای تحصیل در فرانسه نیازی به اخذ ویزا نخواهید داشت. تنها مدارکی که نیاز دارید شامل موارد زیر هستند:

 • یک پاسپورت معتبر یا مدرک شناسایی مسافرتی
 • مدرک رسمی قبولی در دانشگاه
 • بیمه درمانی جامع
 • گواهی تمکن مالی

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا، از جمله کسانی که از بریتانیا (به دنبال برگزیت) آمده‌اند، برای ورود به فرانسه به ویزا نیاز دارند. ویزاهای کوتاه مدت شینگن و ویزاهای آزمون‌های ورودی برای شما متقاضیان عزیز در دسترس هستند؛ اما اگر بیش از شش ماه در فرانسه تحصیل می‌کنید، باید برای ویزای VLS-TS درخواست دهید که مدت زمان آن تا 1 سال است. در صورتی که قصد ادامه تحصیل پس از اتمام دوره ویزا داشته باشید، باید برای اجازه اقامت چند ساله، درخواست دهید.

الزامات دریافت ویزای تحصیلی فرانسه 2022

همانطور که گفته شد، اگر می‌خواهید از یک کشور در اتحادیه اروپا برای تحصیل به فرانسه بروید، نیازی به درخواست ویزای دانشجویی نخواهید داشت. اگر کشور شما خارج از اتحادیه اروپا باشد، برای دریافت ویزای دانشجویی باید به کنسولگری فرانسه مراجعه کنید. ویزای شما اثبات وضعیت اقامت شما در سال اول تحصیل شما خواهد بود. پس از یک سال شما باید برای تمدید ویزای خود درخواست نمایید.

برای دریافت ویزای تحصیلی فرانسه می‌بایست مدارکی را هم ارائه دهید. این مدارک عبارت‌اند از: پاسپورت معتبر، مدارک هویتی، ریز نمرات تحصیلی، مدرک تحصیلی سال‌های قبل، گواهی عدم سو پیشینه، گواهی اثبات تمکن مالی و غیره. البته در سال جدید میلادی به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا باید برای سوار شدن به پرواز و ورود به کشور فرانسه در تست آزمایش کووید نوزده شرکت کنید. 

بورسیه تحصیلی فرانسه برای دانشجویان بین‌المللی

همان‌طور که اشاره کردیم شما می‌توانید با بورسیه‌های تحصیلی کامل یا محدود برای تحصیل در فرانسه اقدام نمایید. دولت فرانسه و دانشگاه‌های فرانسه هر ساله بورس تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی و شهروندان محلی ارائه می‌دهند و ما در ادامه بهترین بورسیه‌های دکترای فرانسه، بورسیه‌های کارشناسی ارشد در فرانسه و بورسیه‌های سطح کارشناسی را ذکر کرده ایم.

اولین بورسیه ای که برای سال جدید میلادی به جهت تحصیل در فرانسه ارائه شده است، بورسیه انتخاب بین‌المللی École Normale Supérieure می‌باشد. این کمک هزینه برای دوره‌های کارشناسی ارشد است و همراه با اقامت به مدت سه سال برای دانشجویان ارائه می‌شود. این بورسیه تحصیلی، برای دانشجویان بین‌المللی می‌باشد. البته دانشجویان رشته‌های علوم انسانی و رشته‌های هنری می‌توانند برای این بورسیه اقدام نمایند. این بورسیه تا حدود 60 روز دیگر برای دانشجویان علاقه‌مند باز است.

برنامه بعدی، برنامه بورسیه تحصیلی ایفل است. این بورسیه مخصوص دانشگاه‌های خصوصی و دولتی فرانسه می‌باشد. بورسیه تحصیلی ایفل برای دانشجویان بین‌المللی دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شود. بورسیه تحصیلی دانشگاه بین‌المللی ساکلی پاریس، با بودجه کامل برای دانشجویان دوره‌های کارشناسی ارشد، در دسترس خواهد بود.

بورسیه دکتری دانشگاه استراسبورگ با موضوع DeepFOLD برای دانشجویان بین‌المللی رشته علوم کامپیوتر ارائه می‌شود. این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان علاقه‌مند به بورسیه‌های تحصیلی فرانیه باز است. البته دانشگاه استراسبورگ برای دانشجویان دوره دکتری بورسیه‌های دیگری را هم ارائه داده است. به عنوان مثال می‌توان به بورسیه مدل سازی تکامل شکل برای رشته‌های علوم کامپیوتر اشاره نمود.

دانشگاه تولوز نیز بورسیه تحصیلی برای گروه ریاضیات هم ارائه می‌دهد. البته این بورسیه به عنوان کمک هزینه تحصیلی می‌باشد. بورس تحصیلی صندوق توسعه فناوری نفت هم در کنار بورسیه‌های دولتی فرانسه منتشر می‌شود. شما می‌توانید از انواع این بورسیه‌های تحصیلی برای کمک هزینه زندگی در فرانسه و تحصیل در این کشور استفاده نمایید. 

بورسیه تحصیلی دولتی برای تحصیل در فرانسه

دانشجویان می‌توانند از بورسیه‌های مختلفی که توسط دولت کشور فرانسه ارائه می‌شوند، برای تحصیل در این کشور بهره‌مند شوند. برخی از بورسیه‌های ارائه شده توسط دولت فرانسه شامل موارد زیر هستند:

 • برنامه بورسیه تحصیلی عالی ایفل
 • اراسموس
 • بورسیه شاتوبریاند

برنامه بورسیه تحصیلی عالی ایفل

این برنامه بورسیه،  توسط وزارت اروپا و امور خارجه فرانسه ایجاد شده است. بورسیه تحصیلی عالی ایفل، برای تمامی دانشجویان غیر فرانسوی واجد شرایط صادر می‌شود. مدت دوره این بورسیه، 3 سال است. همچنین توجه داشته باشید که بورسیه تحصیلی عالی ایفل، تنها برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌شود. این نوع بورسیه، مختص رشته‌های تحصیلی حقوق، اقتصاد و مدیریت، مهندسی یا علوم سیاسی می‌باشد.

اراسموس

برنامه بورسیه اراسموس، توسط کمیسیون اروپا رهبری می‌شود. این برنامه بزرگترین ارائه‌دهنده بورسیه تحصیلی در اتحادیه اروپا است و کمک‌های بلاعوض برای هزینه‌های زندگی در هنگام شرکت در یک سیستم مبادله در یک کشور اروپایی را به دانشجویان ارائه می‌کند.

بورسیه شاتوبریاند

بورسیه شاتوبریاند، توسط سفارت فرانسه در ایالات متحده ارائه می‌شود. این کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان دکترا از دانشگاه‌های ایالات متحده که مایل به انجام تحقیقات در فرانسه به مدت چهار تا نه ماه هستند، صادر می‌شود. متقاضیانی که این بورسیه را اخذ کنند، کمک هزینه ماهانه تا سقف 1230 دلار آمریکا، یک بلیط رفت و برگشت به فرانسه و حمایت از بیمه درمانی در خارج از کشور را دریافت خواهند کرد.

سوالات متداول درباره شرایط تحصیل در فرانسه

در بخش زیر پاسخ تمامی سوالات خود را درباره تحصیل در فرانسه بیابید.

چرا تحصیل در فرانسه طرفداران بسیاری دارد؟

دانشجویان بین‌المللی به دلیل داشتن فرهنگ غنی، معماری و زندگی پر رونق دانشجویی و سیستم آموزشی با کیفیت، این کشور را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. فرانسه این فرصت را به شما می‌دهد تا زبان فرانسوی را به خوبی یاد بگیرید و دیدگاه‌های فرهنگی نو کسب کنید.

آیا فرانسه برای دانشجویان بین‌المللی مناسب است؟

دانشجویان بین‌المللی با پرداخت شهریه کم، می‌توانند در فرانسه تحصیل کنند. فرانسه به ویژه برای کسانی که مایل به تحصیل در رشته‌های مرتبط با تجارت هستند، گزینه خوبی است. این کشور برای آموزش بین‌المللی تجارت و مدیریت مناسب است و دارای مدارس تجاری زیادی در رده بندی‌های جهانی می‌باشد.

آیا برای تحصیل نیاز به ارائه مدرک زبان دارم؟

در برخی از دانشگاه‌های فرانسه، اگر اهل کشور انگلیسی زبان هستید و یا مدرک سوابق تحصیلی خود را از یک کشور انگلیسی زبان دریافت کرده باشید، لازم نیست که برای تحصیل به زبان انگلیسی مدرک زبان ارائه دهید.

آیا می‌توانم بدون مدرک زبان انگلیسی تحصیل کنم؟

بسیاری از دانشگاه‌های برتر فرانسه به هیچ وجه به نمرات زبان انگلیسی اعتماد ندارند. موسساتی مانند دانشکده بازرگانی آمریکایی، EBS پاریس، دانشکده مهندسان ESAIP و ISC پاریس و غیره نمونه‌هایی از کالج‌هایی هستند که در طی درخواست و پذیرش برای دانشجویان بین‌المللی به نمرات و مدارک زبان انگلیسی احتیاج ندارند.

آیا برای تحصیل به ویزا نیاز دارم؟

دانشجویان کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا برای تحصیل در فرانسه نیازی به ویزا ندارند. دانشجویان کشورهای دیگر باید با ویزای اقامت طولانی با اجازه اقامت(VLS-TS)، یا از طریق فرآیند CEF یا از نزدیک‌ترین سفارت فرانسه خود برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنند. هنگام بررسی درخواست‌های ویزا، مقامات موظف هستند سوابق تحصیلی، سطح آمادگی، دوره‌های تحصیلی و مهارت زبان فرانسه را در نظر بگیرند. از متقاضیان نیز خواسته می‌شود منابع مالی کافی را نشان دهند، که این مبلغ حدود 615 یورو یا 670 دلار آمریکا در ماه است.

شهریه دانشگاه‌ها چقدر است؟

دانشگاه‌های دولتی فرانسه تحصیلات عالی را با هزینه بسیار اندک ارائه می‌دهند و فقط هزینه‌های جانبی دریافت می‌شود. هزینه تحصیلی هر سال با همان هزینه کم برای دانشجویان داخلی و بین‌المللی، توسط دولت تعیین می‌شود. از سال 2022-22، نرخ های سالانه 450 یورو برای دوره‌های کارشناسی، 260 یورو برای برنامه‌های کارشناسی ارشد، 396 یورو برای برنامه‌های دکترا و 615.10 یورو برای برنامه‌های منتهی به دوره‌های تحصیلی دانشگاهی(طیف وسیعی از حدود 200-670 دلار آمریکا) است.

در موسسات خصوصی، هزینه‌ها بطور قابل توجهی بالاتر است، اگرچه هنوز هم در یک مقیاس جهانی، نسبتاً خوب است. هزینه‌های دانشگاه‌های خصوصی احتمالاً در محدوده 1500 تا 20000 یورو در سال خواهد بود. هر چند که مدارس تجاری پیشرو، ممکن است تا 30000 یورو نیز هزینه داشته باشند.

هزینه‌های زندگی چقدر است؟

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، هزینه‌های زندگی در پاریس از شهرهای دیگر فرانسه بیشتر است. کشور فرانسه بودجه ماهانه 1000 یورو را برای دانشجویان در پاریس و 800 یورو برای کسانی که در خارج از پایتخت هستند، تخمین زده است. با این وجود، شهریه نسبتاً پایین به سمت جبران هزینه‌های بالاتر زندگی حتی در پایتخت می‌رود. این هزینه‌های مقرون به صرفه، یکی از عواملی است که باعث شده تا پاریس در صدر شاخص QS بهترین شهرهای دانشجویی قرار بگیرد.

آیا می‌توانم هنگام تحصیل کار کنم؟

دانشجویان اتحادیه اروپا و سوئیس بدون محدودیت می‌توانند کار را در کنار تحصیل ادامه دهند. افرادی که از کشورهای دیگر هستند، می‌توانند به عنوان بخشی از مجوزهای مجاز به ویزای VLS-TS و اجازه اقامت، حداکثر تا 965 ساعت در سال(معادل 60٪ از سال کار کامل) کار کنند. دوره‌های کارآموزی که به عنوان بخشی از یک برنامه تحصیلی تکمیل می‌شود، در این مدت زمان اجازه کار محاسبه نمی‌شود.

آیا می‌توانم بورسیه دریافت کنم؟

دانشجویان با استعداد بین‌المللی ممکن است بتوانند از طریق برنامه بورسیه تعالی ایفل، کمک مالی دریافت کنند. این بورسیه، کمک هزینه‌ای برای هر 12-36 ماه در سطح کارشناسی ارشد و 181 یورو در ماه و در سطح دکترا 1140 یورو در ماه می‌باشد. سایر گزینه‌های بودجه در دسترس دانشجویان بین‌المللی شامل کمک‌های مالی از طریق برنامه اراسموس اتحادیه اروپا، جوایز از دانشگاه‌های فردی و بودجه ارائه شده از طریق شوراهای منطقه‌ای، معمولاً با همکاری آژانس‌های تحقیقاتی عمومی مانند مرکز ملی de la recherche (CNRS) است.

دانشجویان دکترا به طور قانونی کارمند دانشگاه می‌شوند و در ازای کار تحقیق و تدریس، حقوق عادی دریافت می‌کنند. این قراردادها به مدت سه سال و حداقل دستمزد ملی حداقل 1685 یورو(1830 دلار آمریکا) در هر ماه انجام می‌شود.

آیا می‌توانم بعد از فارغ‌التحصیلی در فرانسه بمانم و کار کنم؟

برای اقامت و کار در فرانسه پس از فارغ‌التحصیلی، باید تغییر وضعیت اقامت را درخواست کنید. این کار پس از دریافت و پذیرش پیشنهاد اشتغال از طریق بخشدار محلی قابل انجام است. از طرف دیگر، دانشجویان بین‌المللی که در سطح کارشناسی ارشد یا بالاتر فارغ‌التحصیل شده‌اند، می‌توانند برای تمدید اجازه اقامت دانشجویی خود تا یک سال مجوز بگیرند. در این مدت آن‌ها می‌توانند تا 60 ساعت از هفته بدون درخواست تغییر وضعیت، به کار قانونی مشغول باشند؛ مگر اینکه درآمد آن‌ها از 150٪ از حداقل دستمزد(9.61 یورو در ساعت از ژانویه 2015) فراتر رود. 

آیا پاریس برای دانشجویان امن است؟

اگر پاریس مقصد رویایی شماست، باز هم ممکن است تعجب کنید که سفر به آنجا چقدر می‌تواند ایمن باشد. پاریس یک شهر امن برای زندگی دانشجویان است.

فرانسه چگونه کشوری برای زندگی و تحصیل است؟

فرانسه یکی از بهترین کشور‌های اروپایی برای تحصیل و زندگی می‌باشد.

شرایط تحصیل در فرانسه 2022 بر چه مبنایی است؟

شرایط تحصیل در فرانسه 2022 با توجه به قوانین مربوط به کرونا ویروس می‌باشد.

آيا تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه 2022 اعتبار دارد؟

بله، دانشگاه‌های فرانسه به عنوان گروهی از بهترین دانشگاه‌های اروپا و کل دنیا شناخته می‌شوند.

کدام موسسات برای تحصیل در فرانسه 2022 مناسب هستند؟

برخی از این موسسات عبارت‌اند از: دانشکده تجارت ESLSCA، آموزشگاه مدیریت ورزشی est une école، دانشکده تجارت EDC پاریس، دانشکده بازرگانی مون پلیه و غیره. 

تحصیل در فرانسه 2022 به چه زبان‌هایی است؟

تحصیل در فرانسه عموما به زبان فرانسوی است.

آیا در زمان تحصیل در فرانسه 2022 امکان کار دانشجویی موجود است؟

بله، دانشجویان می‌توانند در زمان تحصیل در فرانسه مشغول به کار شوند.

آیا امکان دریافت بورسیه برای تحصیل در فرانسه 2022 موجود است؟

بله، بورسیه‌های تحصیلی متنوعی برای دانشجویان در دسترس است.

هزینه تحصیل در فرانسه 2022 مقرون به صرفه است؟

بله، با وجود افزایش هزینه‌ها در سال 2022، باز هم این کشور از نظر هزینه تحصیل مقرون به صرفه است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی 2022 فرانسه چیست؟

این مدارک عبارت‌اند از: پاسپورت، مدارک تحصیلی قبلی، ریز نمرات، گواهی عدم سو پیشینه، گواهی تمکن مالی و غیره.

چرا تحصیل در فرانسه 2022 برای دانشجویان مناسب است؟

تحصیل در فرانسه 2022 مزایای بسیاری دارد. دانشجویان می‌توانند از امکانات رایگان دانشجویی استفاده کنند و مدرک معتبری هم داشته باشند.

بورسیه تحصیلی ایفل فرانسه برای دانشجویان چه مقاطعی است؟

این بورسیه برای دانشجویان دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری می‌باشد.

تحصیل در کشور فرانسه مزایای بسیاری دارد مانند: امکان تحصیل رایگان، تحصیل به زبان انگلیسی و آشنایی با فرهنگ شگفت‌انگیز کشور فرانسه. شما می‌توانید با در دست داشتن مدرک تحصیلی معتبر زبان، رزومه قوی و پذیرش‌نامه دانشگاه، ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید و به تحصیل در فرانسه مشغول شوید. اگر شما هم خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های پیشرفته و معتبر این کشور هستید می‌توانید با تحویل مدارک خود به همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در شهرهای تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و شیراز در کمترین زمان ویزای تحصیلی خود را دریافت نمایید.  جهت کسب اطلاعات پیرامون شرایط تحصیل در فرانسه و اعزام دانشجو به این کشور می‌توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (4 امتیاز)

230 دیدگاه برای “شرایط تحصیل در فرانسه 2023

 1. سلام وقتتون بخیر بنده سوالم اینه اگر در ایران مدرک کارشناسی اموزش زبان انگلیسی داشته باشم میتوان برای کارشناسی ارشد رشته حقوق در فرانسه اقدام کنم یا خیر اگر راهکاری موجود هستش راهنمایی کنید ممنون میشم و یا اگر کشور دیگری هستش ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام روزتون بخیر
   بهتر است رشته مرتبط را انتخاب نمایید.

 2. Raha baktash گفت:

  سلام
  بنده ۱۸ ساله هستم رشته کامپیوتر خوندم در دبیرستان
  سال اول ۱۸ و خورده ای سال دوم ۱۵ و خورده ای و سال سوم ۱۹ و خورده ای
  آیا شانسی برای قبولی در رشته انیمیشن در فرانسه دارم؟
  و یا اینکه اینجا لیسانس گرافیک با نمره و نمونه کار خوب بگیرم و بعد اقدام کنم؟
  در ضمن به پول ایران حداقل استاندارد پشتوانه مالی چقدر باشه بهتره؟

  1. با سلام وقتتون بخیر
   در صورت نداشتن مدرک زبان بهتر است در ابتدا برای کالج های زبان اقدام نمایید. حداقل میزان تمکن مالی برای کشور فرانسه حدود 8000 یورو است.

 3. یاسمن گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه و آخرین معدلم ۱۸.۵ بوده من در یادگیری زبان استعداد واقعا عالیی دارم
  و همینطور در رشته گرافیک تحصیل میکنم و در طراحی فوق العاده هستم
  من به کشور فرانسه بسیار علاقه مندم و نیاز مند مشاوره اگه میشه کمکم کنید ممنون

  1. سلام روزتون بخیر
   بله، شرایط شما جهت مهاجرت تحصیلی به فرانسه بسیار مناسب است. شما می توانید جهت مشاوره تخصصی و دقیق تر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 4. سونیاس گفت:

  سلام وقتتون بخیر. من ارشد مطالعات فرانسه از دانشگاه تهران دارم و زبان فرانسه ام هم در سطح B2 هست. معدلم بالای 17 هست و تمایل به ادامه تحصیل در فرانسه در رشته هایی مثل شرق شناسی، روابط بین الملل و یا رشتۀ خودم مطالعات جهان رو دارم. میخواستم بدونم برای مقطع ارشد یا دکتری کدومش شانس بیشتری برای دریافت بورسیه و قبول در دانشگاه رو دارم؟ لیسانسم هم ادبیات فرانسه از دانشگاه تهران است. ممنون

  1. سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل دکترا در فرانسه نیاز به ارائه رزومه پژوهشی قوی مانند مقالات بین المللی، ژورنال های خارجی دارید. در صورت نداشتن این موارد بهتر است برای کارشناسی ارشد مجدد اقدام نمایید.

 5. مائده گفت:

  با سلام. بنده کارشناسی ارشد روانشناسی شناختی با معدل 17 دارم. متاهل هستم. تسلطی به زبان فرانسه ندارم. برای مقطع دکترا می توانم در یکی از دانشگاه های فرانسه تحصیل کنم؟ شرایط به چه صورت می باشد؟

  1. سلام روزتون بخیر
   ارائه مدرک زبان بسته به گرایش و دانشکده انتخابی شما دارد. امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز برای شما وجود دارد.

 6. با سلام ممنونم از سایت خوبتون ، چگونه می توانیم با کمتریتن هزینه به دانشگاه فرانسه بریم، رشته ی من سخت افزار هست اما علاقه زیادی به طراحی مد دارم آیا می تونم بعداز پایان فوق دیپلم در کنکور طراحی مد فرانسه شرکت کنم، شانس قبولی من چقدره با تشکر

  1. با سلام و عرض ادب
   تحصیل در فرانسه بسته به شرایط سنی، نوع دیپلم، تسلط زبانی و سایر شرایط شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 7. shayan گفت:

  سلام بندخ در پایه دهم رشته مکانیک خودرو تحصیل میکنم و پایه دهم را پشت سرگزاشته و به پیشواز سال یازدهم میروم . سوال بنده این است که هزینه ویزا و شرایط رفت چگونه است و آیا بعد از تحصیل اقامت دایم میدهند ؟

  1. سلام روزتون بخیر
   خیر، اقامت تحصیلی منجر به اخذ اقامت دائم نمی شود. برای اخذ اقامت دائم می بایست پس از فارغ التحصیلی کار پیدا کرده و ویزای خود را تمدید نمایید و پس از 5 سال برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایید.

 8. فرشاد گفت:

  با سلام من 22 سال سن دارم و لیسانس حقوقم رو با معدل 15 اخذ کردم برای ارشد در آلمان شانسی هست؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   در صورت داشتن مدرک زبان، شانس اقدام برای کارشناسی ارشد را در آلمان دارید.

 9. با سلام ميخواستم بدونم براي ادامه تحصيل ارشد در فرانسه ، معدلم بايد چقدر باشه ؟! متاسفانه معدلم ١٣ هستش خيلي نگرانم ، مرسي از راهنمايي تون

  1. با سلام و احترام
   برای ادامه تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه رشته تحصیلی و انتخابی شما حائز اهمیت است. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد.

 10. ژیلا ز گفت:

  با سلام
  من کارشناسی مهندسی برق‌ هستم از دانشگاه دولتی و با معدل ۱۳.۵۸ برای دوره مستر میخوام برم فرانسه یا آلمان، ولی زمان سفارت آلمان خیلی طولانیه، فرانسه هم به همین شکله و اینکه تامین مالی آلمان مشخصه 10۰۰۰ یورو هر سال برای فرانسه هم همین مقداره و امکان پذیرش من هست با این شرایط؟

  1. سلام روزتون بخیر
   وقت سفارت فرانسه مانند آلمان طولانی و زمانبر نمی باشد و سریع تر انجام می پذیرد.

 11. حسین گفت:

  سلام. ببخشید من دوتا سؤال داشتم یکی اینکه در رابطه با عدم نیاز به مدرک انگلیسی مطمئن باشیم؟
  و دوم اینکه برای گرفتن مدارک زبان فرانسوی باید کی و چگونه عمل کنیم؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   بله، برای تحصیل در فرانسه ارائه مدرک زبان الزامی نمی باشد و در دوره های زبان این کشور می توانید در ترم سپتامبر و یا ژانویه اقدام نمایید.

 12. با سلام و خسته نباشید خیلی ممنون بابت مطالب خوبتون که در اختیار ما میگذارید
  من تو دانشگاه فنی تبریز (سراسری) درس میخونم رشتم معماری هست 2 ترم دیگه لیسانس میشم و به نرم افزار معماری auto cad(نقشه کشی) و cinema 4D(سه بعدی سازی ساختمان) مسلط هستم میخواستم ببینم که میتونم برم تو دانشگاه دولتی فرانسه (اگه شهر پاریس باشه خیلی خوب میشه) درس بخونم و اقامت بگیرم یا نه اگه بشه میرم تو کلاس های آموزش زبان فرانسوی رو یاد بگیرم
  پاسپورت دارم مشکل سربازی هم ندارم
  فقط یکم مشکل مالی دارم
  خیلی ممنوم مشم اگه راهنماییم کنید.
  با تشکر

  1. سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در فرانسه می توانید در صورت داشتن مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه، برای کورس اصلی اقدام نمایید. در صورتیکه مدرک زبان نداشته باشید توصیه می کنیم در کورس های زبان این کشور شرکت نمایید.

 13. reza mansouri گفت:

  با سلام و خسته نباشید خیلی ممنون بابت مطالب خوبتون که در اختیار ما میگذارید
  من تو دانشگاه فنی پسران 1 تبریز (سراسری) درس میخونم رشتم معماری هست 2 ترم دیگه لیسانس میشم و به نرم افزار معماری auto cad(نقشه کشی) و cinema 4D(سه بعدی سازی ساختمان) مسلط هستم میخواستم ببینم که میتونم برم تو دانشگاه دولتی فرانسه (اگه شهر پاریس باشه خیلی خوب میشه)تو مقطع کارشناسی ارشد درس بخونم و اقامت بگیرم یا نه
  پاسپورت دارم مشکل سربازی هم ندارم
  فقط یکم مشکل مالی دارم
  پشتوانه مالی چند یورو میباشد و میتونم ارز دانشجویی بگیرم یا باید ارز آزاد تهیه کنم؟
  خیلی ممنوم مشم اگه راهنماییم کنید.
  با تشکر

  1. سلام وقتتون بخیر
   بله، با توجه به شرایط شما می توانید برای تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه اقدام نمایید. همچنین ارز دانشجویی نیز به شما تعلق می گیرد.

 14. غزل گفت:

  سلام . وقت به خیر . من 20 سالمه . معدل کل دیپلمم 19/93 و معدل کتبی دیپلمم 19/74 هستش . در حال حاضر در حال ترم پنج روان شناسی در دانشگاه سراسری خوارزمی هستم . مدرک دوره ی مربیگری از اداره ی بهزیستی ایران هم دارم . زبان انگلیسی ام در سطح upper intermediate هست و کلا انگلسیم خیلی خوبه ولی در حال گذروندن کلاس خصوصی برای ارتقا ی زبان انگلیسیم هستم . میخوام که ارشد رو خارج از کشور بخونم . بیخیال کشور ها ی انگلیسی زبان به خاطر رایگان نبودنشون شدم . بین کشور فرانسه و آلمان ، علاقم به کشور فرانسه زیاد هستش . میخواستم ببینم با توجه به سطح مالی متوسط مالی کدوم کشور رو برام پیشنهاد می کنید ؟ در کل به زبان فرانسه و خود فرانسه بیشتر علاقه دارم .

  1. سلام وقتتون بخیر
   هزینه تحصیل در کشور فرانسه به نسبت اکثر کشور های اروپایی مقرون به صرفه است. شما می توانید در صورت تمایل به تحصیل به زبان فرانسوی در دوره زبان فرانسوی این کشور شرکت نمایید و سپس برای کورس اصلی اقدام نمایید. همچنین در نظر داشته باشید که مقطع کارشناسی ارشد را می توانید به زبان انگلیسی نیز در این کشور بگذرانید.

 15. Sara darash گفت:

  با سلام
  من مدرک کارشناسی علوم تربیتی رو از دانشگاه فرهنگیان اهواز دارم.سه سال سابقه ی کار در مقطع ابتدایی دارم و نیروی رسمی اداره اموزش و پرورش هستم
  میتونم برای ارشد اقدام کنم؟ازمون ورودی یا شرایط خاصی داره ؟
  بعد از اتمام درس شانسی برای اقامت از طریق کار(ترجیحا معلمی)دارم؟

  1. سلام روزتون بخیر
   تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه محدودیت سنی دارد و بسته به شرایط سنی شما می باشد. کشور فرانسه به فارغ التحصیلان دانشگاه های خود فرصتی را برای پیدا کردن کار ارائه می دهد.

 16. رسول گفت:

  سلام خسته نباشید میخاستم بپرسم برای زبان فرانسوی که یکی از نیاز های تحصیل است میشود در خود ایران دورشو رفت یا حتما باید در فرانسه این دوره را سپری کنیم؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   در صورتیکه مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه را ارائه دهید، نیزای به گذراندن دوه زبان در فرانسه ندارید.

 17. حسن گفت:

  با سلام و خسته نباشید.
  جهت اثبات پشتوانه مالی باید چه مبلغی تو حسابمون باشه؟
  این مبلغ بلوکه میشه یا قابل استفاده است؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   میزان تمکن مالی برای فرانسه حدود 8000 یورو است که این مبلغ در حساب ایران واریز می شود و نیازی به بلوکه کردن در فرانسه ندارید.

 18. با سلام.من ۲۱سالمه و معدل دیپلمم ۱۹/۶۸هست.آیا می توانم برای تحصیل در رشته پزشکی به راحتی ویزای این کشور رو بگیرم؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   بله، بسته به مدرک زبان خود امکان اقدام مستقیم وجود دارد. در صورت نداشتن مدرک زبان در ابتدا باید در دوره زبان فرانسوی شرکت نمایید.

 19. با سلام و خسته نباشید.من رشته مهندسی عمران در مقطع لیسانس تمام کردم.میخواستم برای ادامه تحصیل به فرانسه برم.چون فامیل درمه ۲ زندگی میکنن اصلا از بابت زندگی کردن مشکل ندارم.میخواستم در مقطع فوق لیسانس ادمه تحصیل بدهم.به زبان فرانسه اشنایی کمی دارم میخواستم بدونم میشه در فرانسه دوره زبان رو بگذورنم بعد ۶ ماه وارد دانشگاه بشوم.ممنون از لطف شما که راهنمایی کنید

  1. سلام وقتتون بخیر
   بله، از طریق کالج های زبان می توانید به فرانسه مهاجرت کرده و پس از اتمام کالج زبان، وارد کورس اصلی شوید.

 20. Rahill گفت:

  سلام وقت بخیر,
  من ۲۰ سالمه دیپلم انسانی با معدل ۱۳ و همچنین مدرک اموزشگاهی زبان انگلیسی(انگلیسیمم تا حدودی خوب هست) دارم و الان هم در دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی درحال تحصیل هستم . میخواستم بدونم ایا این امکان هست که بتونم ویزای تحصیلی بگیرم برای فرانسه ؟

  1. سلام روزتون بخیر
   بله، به شما توصیه می کنیم در صورت نداشتن مدرک زبان، در ابتدا برای دوره های زبان اقدام نمایید و سپس برای کورس اصلی اقدام نمایید.

 21. مائده گفت:

  سلام من امسال سال اخر رشته ي گرافيك دبيرستان هستم و براي ادامه تحصيل در رشته ي دندان پزشكي در كشور فرانسه ميخواستم اقدام كنم
  به نظرتون امكانش وجود داره؟ و اينكه شرايطش چيه؟

  1. با سلام و عرض ادب
   تحصیل در فرانسه از طریق رشته های تحصیلی مرتبط انجام می پذیرد. برای تحصیل پزشکی در فرانسه باید دیپلم تجربی داشته باشید.

 22. سلام خسته نباشید
  ببخشید من معدل دیپلمم ۱۴/۲۱ هستش و قصد مهاجرت دارم ؛ زبان انگلیسیم خوندم تمام کردم و در صدد گرفتن آیتلس هستم ‌؛ میدونم معدلم پایین هست اما اگر بدونم امکان پذیرش گرفتن هست در مدت زمان موجود به هر نحوی شده زبان فرانسمو مدرکمو میگیرم تا میاد کارام جور بشه . آیا امیدی هست؟ راهکاری اگر هست ممنون میشم بگید.

  1. با سلام و احترام
   بهتر است با توجه به شرایط خود، برای شرکت در کالج های زبان در فرانسه اقدام نمایید و سپس در کورس اصلی شرکت نمایید.

 23. سلام
  بنده47 سال سن دارم ، متاهل و. صاحب یک دختر 8 و پسر 17 ساله هستم همچنین دارای لیسانس علوم سیاسی از دانشگاه آزاد در سال 73 با معدل 14می باشم.
  هدفم مهاجرت به فرانسه است آیا از طریق ادامه تحصیل در مقطع ارشد میتوانم نهایتا نسبت به اخذ اقامت اقدام نمایم یا راه بهتری وجود دارد ؟
  خواهشمندم راهنمایی فرمایید با سپاس فراوان

  1. سلام روزتون بخیر
   تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه حداکثر تا سن 32-33 سال امکان پذیر است. شما باید روش دیگری را انتخاب نمایید.

 24. با سلام
  برای پذیرش گرفتن از دانشگاه دولتی ( رایگان) فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد آیا شرط سنی وجود داره؟ با سن 34-35 سال میشه پذیرش گرفت؟

  1. سلام روزتون بخیر
   تحصیل کارشناسی ارشد در فرانسه محدودیت سنی دارد و شرایط شما در اخذ پذیرش بسیار تاثیر دارد. برای بررسی شرایط خود می توانید با ما در ارتباط باشید.

 25. سلام خسته نباشید برای فوق لیسانس رشته حسابداری یا حسابرسی درکشورفرانسه چقدرهزینه هست
  ودرمورد کار درکشورفرانسه هم زمان میشه کار کرد یان
  ۷سال سابقه دارم ۵سال سابقه حسابرسی و۲ حسابداری صنعتی

  1. سلام روزتون بخیر
   هزینه تحصیل در فرانسه بسته به دانشگاه و زبان تحصیل دارد. کشور فرانسه اجازه کار حین تحصیل را اعطا می کند.

 26. سلام من ۳۰ سالمه.۶ سال پیش لیسانس حسابداری گرفتم و متاهلم و یه بچه دارم.میتونم بدون مدرک زبان ارشد بخونم در رشته های علوم انسانی؟ پس زبان چی میشه؟ و خونوادم همراهم باشن.در مورد هزینه زندگی با خانواده چطو؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   در صورت نداشتن مدرک زبان در دوره های آمادگی شرکت کرده و سپس برای کورس اصلی می توانید اقدام نمایید.

 27. سلام
  بنده ارشد مکانیک تبدیل انرژی هستم و می خواستم برای مهاجرت به آلمان از طریق کار اقدام کنم 5 سال سابقه کار دارم آیا برای مهاجرت المان مناسب می باشد یا فرانسه ? ایلتس پنج هم دارم، لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. سلام وقتتون بخیر
   در صورت داشتن مدرک زبان آلمانی به شما توصیه میکنیم برای کشور آلمان اقدام نمایید.

 28. mahshid گفت:

  سلام. من کارشناسی سینما دارم و مدرک مربیگری فنی حرفه ای با مدرک بین المللی در رشته گریم سینما و تئاتر را دارم. میخواستم بدونم شانس پذیرشم در مقطع ارشد سینما چقدر است. زبان فرانسه را تا a1بیشتر نخواندم ولی در حال ادامه دادن هستم

  1. با سلام و احترام
   برای تحصیل مقطع کارشناس ارشد در فرانسه شرایط سنی شما حائز اهمیت است. در صورتیکه شرایط سنی مناسبی داشته باشید، می توانید در کالج های زبان شرکت کرده و سپس وارد کورس اصلی شوید.

 29. AyDa.se گفت:

  با سلام
  من امسال کنکور دارم و میخواستم اگه نشد یکی دو سال دیگه برای رشته ی دندان پزشکی اقدام کنم در کشوری که هزینه ی تحصیلم معقول باشه.با توجه به این مقاله هزینه ی تحصیل در فرانسه برای رشته ای که من علاقه دارم تقریبا رایگان هست یا کاملا..؟اگه تقریبا رایگانه در سال چطوره هزینه ها..؟
  و اینکه هزینه زندگیه دانشجویی سالانه چه مقدار هست..؟
  ممنونم !

  1. سلام وقتتون بخیر
   هزینه تحصیل و زندگی بسته به دانشگاه و شهر انتخابی شما دارد.

 30. پرستو گفت:

  سلام
  برای مشاوره غیرحضوری با چه شماره ای میتونم با شما در ارتباط باشم؟

  1. با سلام و عرض ادب
   می توانید از طریق شماره های ذکر شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

 31. سلام من مسول شعبه یکی از بانکها با سابقه ۲۴سال دارای مدرک کارشناس ارشد مدیدریت بازرگانی با گرایش کارافرینی بوده و سنم ۴۷سال میباشد ضمنا همسرم با ۴۲ سال سن دارای سابقه ۲ساله و کارشناس پرستاری میباشند دارای دو فرزند پسر ۱۵ساله و دختر ۱۰ساله هستیم شرایط ادامه زندگی و اقامت در فرانسه به چه شکل است با توجه به خلاصه ای که عرض کردم

  1. با سلام و عرض ادب
   با توجه به شرایط سنی شما به شما توصیه می کنیم برای اخذ ویزای کاری گروه درمان کشور هایی مانند سوئد، دانمارک اقدام نمایید.

 32. Mahroo گفت:

  سلام دانشجوی ترم اخر کارشناسی گرایش مدیریت و ارزیابی اراضی از دانشگاه کردستان هستم.معدل ارشد١٥می باشد.موضوع پایان نامه بنده جدیده و تو دنیا کار نشده.برای مقطع دکترا شانس گرفتن بورسیه رو دارم چطور میتونم اقدام کنم برای گرفتن بورسیه??

  1. سلام وقتتون بخیر
   برای اخذ بورسیه تحصیلی باید رزومه پژوهشی قوی ارائه دهید.

 33. سلام خسته نباشید
  من مدرک کارشناسی دارم و دوره زبان که میگید چقدر هزینه دارد؟

  1. سلام روزتون بخیر
   هزینه دوره ها بسته به کالج و شهر انتخابی دارد. هزینه های کالج ها حدود 5000-6000 یورو است.

 34. با سلام
  من مدرک tcf B2 در زبان فرانسه دارم. آخرین مدرک تحصیلی من کارشناسی ارشد انیمیشن از دانشگاه هنر تهران(با معدل 17/97) هست. آیا امکان استفاده از بورس برای تحصیل در رشته انیمیشن در مقطع ارشد در مدرسه های انیمیشن در فرانسه وجود دارد؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   برای اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه باید رزومه علمی قوی ارائه دهید. لطفا رزومه علمی خود را از طریق واتس اپ برای ما ارسال نمایید تا شرایط شما به طور دقیق بررسی شود.

 35. يگانه گفت:

  سلام خسته نباشين
  من ليسانس معماري دارم با معدل ١٧ آيا ميتونم براي ارشد معماري بورسيه بشم و بتونم رايگان تحصيل كنم.با اين تصور كه مدرك زبان فرانسه هم دارم ممنون

  1. با سلام و عرض ادب
   دریافت بورسیه تحصیلی در فرانسه نیاز به ارائه رزومه علمی و پزوهشی بسیار قوی دارید. در نظر داشته باشید که تحصیل در فرانسه نیاز به پرداخت هزینه بسیار پایینی دارد.

 36. با سلام
  من دبیرستانی هستم میخواستم بدونم با نمرات خوب و داشتن مدرک زبان انگلیسی می تونم ادامه تحصیل بدهم و چجوری؟؟
  باتشکر

  1. سلام وقتتون بخیر
   تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی فرانسه به زبان فرانسوی است و باید مدرک زبان فرانسوی ارائه دهید.

 37. Arezu گفت:

  سلام
  من 23 سالمه..دوره ی کارشناسی را در رشته ی زیست سلولی مولکولی گرایش ژنتیک گذراندم..مدرک زبان فرانسه ندارم…قصدم برای ادامه تحصیل در همین رشته برای ارشده…شرایط ومدارک مورد نیاز چیه؟واینکه چه جوری باید اقدام کنم؟

  1. با سلام
   در صورتیکه مایل به تحصیل به زبان فرانسوی باشید می توانید در ابتدا در دوره های زبان شرکت نمایید و سپس وارد کورس اصلی شوید. مدارکی که مورد نیاز است مدارک تحصیلی و هویتی شما است.

 38. سلام خسته نباشید
  من 36سالم قصد دارم در کشور فرانسه ادامه تحصیل بدم حدود 12سال مشغول به کار هستم بدلیل شرایط خانوادگی ولی در حال حاضر تمکن مالی دارم که در کشوری مثل فرانسه در رشته پزشکی که ارزوی چندین ساله من بوده ادامه تحصیل بدم از هوش خوبی برخوردارم مدرک زبان انگلیسی دارم وبه تازگی شروع به یادگیری زبان فرانسه کردم معدل دیپلم در سال80 حدود 15.75 بوده در رشته تجربی نمره دروس اختصاصیم بالا بود توی این سالها چند باری کنکور دادم قبول میشدم ولی رتبه مورد نظرپزشکی نبود میخوام بدونم ایا من بااین شرایط میتونم به هدف اصلی تو زندگی برسم ایا شما حاضرید به من کمک کنید تا به ارزوم برسم
  باسپاس فراوان

  1. سلام وقتتون بخیر
   تحصیل پزشکی در فرانسه محدودیت سنی دارد. متاسفانه شرایط سنی شما برای تحصیل در فرانسه مناسب نیست. به شما توصیه می کنیم کشور های دیگر را انتخاب نمایید.

 39. Hl گفت:

  سلام خسته نباشید..من ۱۸ سالمه و رشتم تجربیه…معدل سال دهم یازدهمم بالای ۱۹.۵ بوده.اگه امسال معدلم بالای ۱۹ یا ۱۹.۵ بشه میتونم برای تحصیل در فرانسه اقدام کنم؟ و به جز معدل چه شرایط دیگری رو باید داشته باشم؟ خیلی عذر میخوام یه سوال دیگه دارم چطوری میتونم اقدام کنم؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   بله، در صورتیکه مدرک زبان ارائه دهید و یا در دوره های زبان شرکت نمایید، شرایط شما برای تحصیل در فرانسه مناسب است.

 40. par گفت:

  سلام.اگر کسی مدرک کارشناسی هنر نداشته باشه و بخواد صرفا دوره های اموزشی مرتبط با رشته ها هنری رو در کشورهای اروپایی مثل فرانسه سووییس و اتریش بگذرونه شرایط چه جوریه؟از کجا میشه اطلاعات مربوط به دوره های و کورس های غیرمستر رو پیدا کرد؟

  1. با سلام
   برای افزایش اخذ ویزای خود بهتر است برای پذیرش دوره های آکادمیک اقدام نمایید.

 41. سلام من کارشناسی رشته فیزیولوژی ورزشی هستم می خواستم بپرسم که برای کارشناسی ارشد رشته هنر اگر بخواهم در فرانسه ادامه تحصیل دهم امکان پذیر هست؟ در واقع به رشته هنرهای زیبا تئاتر در فرانسه ادامه تحصیل در مقطع ارشد رهسپار باشم؟ یا اینکه باید از ابتدا این مقطع را پیش رو داشته باشم؟

  1. سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در فرانسه باید رشته های مرتبط را انتخاب نمایید.

 42. مهتاب گفت:

  سلام خسته نباشید .
  من 18 سالم هست و امسال دیپلم معماری میگیرم با معدل 17یا18.
  میخواستم بدونم آیا دیپلم هنرستان رو قبول میکنند یاخیر ؟
  و برای کدوم کشور ها اقدام کنم شانس بیشتری دارم برای تحصیل در مقطع کارشناسی؟

  1. با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در فرانسه باید رشته های مرتبط را انتخاب نمایید و دیپلم معماری نیز قابل قبول است.

 43. علی گفت:

  باسلام من 18 سال دارم فارغ تحصیل تجربی با معدل 19.75 به هیچ زبان خارجی هم مسلط نیستم . آیا میتونم رشته پزشکی با هر زبانی (فرانسه یا انگلیسی خودم رو آماده میکنم) در کشور فرانسه به صورت بورسیه تحصیل کنم.

  1. سلام وقتتون بخیر
   بله، می توانید در ابتدا در دوره های زبان شرکت کنید و سپس برای کورس اصلی اقدام نمایید.

 44. نوشین گفت:

  سلام من ترم 4 رشته ی مهندسی مواد و متالورژی هستم . زبان انگلیسیم سطح بالاست و علاقمندم که برای ارشد در پاریس تحصیل کنم اگه زبان فرانسه رو یادبگیرم و با معدل بالایی از دانشگاه فارق التحصیل شم , چه کارهایی باید انجام بدم تا بتونم بورسیه بگیرم؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل ارشد در فرانسه، باید رزومه علمی قوی ارائه دهیدو همچنین با توجه به زبان تحصیل باید مدرک زبان نیز ارائه دهید.

 45. با سلام
  من دانشجوی سال دو کارشناسی فیزیوتراپی دانشگاه تیپ یک،با معدل کل 16.50
  و همچنین معدل دیپلم19.80هستم
  میخواستم بدونم برای مهاجرت تحصیلی میتونم الان اقدام کنم یا اینکه برای دوره کارشناسی ارشد شما پیشنهادی دارید؟
  مشکلی هم از بابت مدرک زبان ندارم

  1. با سلام و عرض ادب
   در ابتدا باید برای تایید مدرک تحصیلی خود اقدام نمایید و سپس می توانید برای ادامه تحصیل اقدام نمایید.

 46. moein گفت:

  سلام خسته نباشین
  من دانش آموز 12ام هستم و درحال حاظر حدود 3ماه دیگه کنکور دارم.سابقه ی تحصیلی ومعدل های بسیار خوبی دارم.
  می خواستم بدونم در چه صورت شانس بورسیه کشور های اروپایی یا امریکایی را برای تحصیل پزشکی یا دندان پزشکی دارم؟
  یا برای مهاجرت تحصیلی به کشور هایی مانند فرانسه المان یا مانند اینها که تحصیل پزشکی رایگان دارند به طورکلی وبا در نظر گرفتن همه ی موارد
  چقدر پول برای ابتدای کار ودر ادامه موقع اقامت در کشور مقصد نیاز هست؟
  تا ببینم با شرایط مالی ام تطابق دارد یا خیر!

  1. با سلام
   کشور فرانسه به طور کلی جزء کشور های رایگان به شمار می آید. هزینه ها زندگی و ….بسته به شهر انتخابی و سبک زندگی شما دارد. لطفا با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهید.

 47. نیایش گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه و توی دبیرستان نمونه دولتی در رشته تجربی درس میخونم….میخواستم ببینم چطور میتونم درخواست پذیرش برای رشته داروسازی توی دانشگاه سوربن رو بکنم؟؟؟لیا لازمه ک بعد کنکور اینکارو بکنم؟؟

  1. با سلام و احترام
   تحصیل پزشکی در فرانسه به زبان فرانسوی است و شما باید مدرک زبان مورد نظر را ارائه دهید.

 48. سلام من کارشناسی آی تی هستم و مسلط به طراحی وب سایت و تا حدودی زبان انگلیسی بلدم بنظرتون از کدوم کشور اقدام کنم که هم هزینه کمتر داره و دوست دارم زبان بخونم

  1. سلام وقت بخیر
   شما میتوانید دوره های زبان را در کشور های انگلیسی زیان اتحادیه اروپا بگذرانید و شرایط خوبی را برای دوران پس از تحصیل یا مستقیما بازار کار آن کشور فراهم کنید.

 49. shirin گفت:

  سلام ببخشيد من پرستارم ميخواستم ببينم من چطور ميتونم برا ادامه يا كار تو فرانسه بدون مدرك زبان برا اخذ مدرك زبان فرانسه اقدام كنم و كدوم دانشگاه كه رايگان هم باشه

  1. سلام
   با گذراندن دوره زبان در فرانسه می توانید اجازه کار پس از تحصیل و یا حین دوره را بگیرید و در صورتی که کار مناسب پیدا کنید، امکان تمدید ویزای ک.ار نیز خواهید داشت.

 50. سلام و خسته نباشید
  من ۱۹ سالمه و کنکور ۹۸ تجربی دادم و الان پشت کنکور هستم
  معدل کل دیپلمم ۱۹/۲۵هست و دیپلم زبان انگلیسی دارم
  مایل به خوندن رشته پرستاری و یا دندانپزشکی هستم
  خواستم بدونم پیشنهاد شما برای تحصیل در دانشگاه های رایگان کدوم کشور هست ؟زبان اون کشور تفاوتی نداره یعنی حاضر به خوندن زبان هستم فقط میخوام بدونم از نظر شما با توجه به رشته و این که میخوام دانشگاه رایگان باشه کدوم کشور رو در حال حاضر مناسب تر میدونید

  1. سلام، وقت بخیر
   با توجه به معدلتون، برای آلمان، اتریش و فرانسه می توانید اقدام کنید، هر سه این کشورها تحصیل رایگان یا با شهریه بسیار کم است.

 51. طبق اطلاعات ما شرایط تحصیل در فرانسه 2020 تغییراتی نداشته و مثل سال گذشته روال پذیرش و ویزا انجام می شود.

 52. مهرداد گفت:

  سلام.من کارشناسی مترجمی و کارشناس ارشد اموزش زبان انگلیسی دارم.چندتا مدرک بین المللی مدیریتی هم دارم.از معافیت تحصیلی استفاده میکنم،میخوام واس مقطع دکتری به فرانسه برم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. سلام
   خب الان سوالتون چیه؟ میتونید مدارکتون رو بدین موسسه براتون پذیرش مقطع دکترا بگیریم. ضمنا میتونید از معافیت تحصیلی هم استفاده کنید.

 53. رادفر گفت:

  سلام دخترم ١٩ساله وديپلم تجربي داره ايا ميتونيد براي فرانسه پذيرش بگيريد ويزا براي زبان فرانسه ودانشگاه ليسانس يا پزشكي ودندان پزشكي بهش ميدهند كه اقدام كنم باتشكر

  1. سلام، وقت بخیر
   بله، ایشون می توانند برای تحصیل در دوره های زبان ویزا بگیرند و بعد از پایان دوره زبان برای دانشگاه پذیرش بگیرند.

 54. با عرض سلام و خسته نباشید
  من بیست و یک سال سن دارم و در حال حاضر از معافیت تحصیلی استفاده میکنم و دارای مدرک آیلتس ۶ و زبان فرانسوی آلمانی رو در حد A1 بلدم.
  آیا امکانش برای من وجود داره که از طریق کالج زبان برای دوره ی یکساله برای اخذ ویزا اقدام کنم ؟
  و اینکه آیا نداشتن کارت پایان خدمت، برای گرفتن ویزای من تاثیر منفی دارد ؟
  با سپاس

  1. سلام، وقت بخیر
   بله، برای کالجهای زبان می توانید اقدام کنید و ویزا بگیرید، سفارت فرانسه برای ویزا به کارت پایان خدمت نیاز ندارد، اگر برای گرفتن پاسپورت مشکل ندارید، با توجه به معافیت تحصیلی برای گرفتن ویزا مشکلی نخواهید داشت.

 55. سلام
  من دیپلم انسانی دارم با معدل ۱۷میخواستم بدونم میتونم ویزای تحصیل در فرانسه بگیرم واسه رفتن به دانشگاه یا باید ایران لیسانس بگیرم که بتونم به ویزا تحصیلی دست پیدا کنم.
  واگه میتونم با دیپلم برم من برای کلاس فرانسه اماده بشم که مدرک زبان فرانسه رو داشته باشم.
  مرسی بابت مشاورتون.

  1. سلام
   با مدرک دیپلم هم میتونید اقدام کنید و همچنین می تونید دوره زبان رو هم در فرانسه بگذرانید.

 56. الناز گفت:

  سلام وقت بخیر
  من لیسانس زیست از دانشگاه دولتی دارم اما علاقه زیادی به تئاتر دارم.رزومه هنری هم دارم ؛خواستم بدونم با لیسانس زیست میتونم برای کارشناسی یا ارشد هنر اقدام کنم؟هزینه دانشگاه های هنر به چه صورت هست؟آیا دانشگاه هنر دولتی هم هست و آیا فاند بهم تعلق میگیره؟

  1. سلام
   در صورتی که پیشنیاز های قبولی در دانشگاه های کشور فرانسه را رعایت کنید، خواهید توانست برای تحصیل اقدام کنید.
   برخی دانشگاه ها بدون پیش شرط، رشته مورد نظر شما را ارائه میدهند.
   هزینه های دانشگاه های کشور فرانسه بر اساس شرایط قبولی و اقامت شما مشخص خواهد شد.

 57. امیر گفت:

  سلام خسته نباشید
  می خواستم بدونم من که یک دبیرستانی با درس خوب هستم الان امکان رفتن به پاریس هست یا بعد از اخذ دیپلم؟ و مسلط بودن به زبان انگلیسی کافی است؟ و هزینه اقامت و دانشگاه برای رشته تجربی به چه صورت هستش؟ باتشکر

  1. سلام
   شما در هر مقطعی که بخواهید می توانید در مدارسی از فرانسه مشغول به تحصیل شوید، چرا که برای دانشجویان بین المللی مدارس خوب و سطح بالایی در این کشور موجود است.
   اما باید زبان فرانسه را حتی در سطوح مبتدی، بدانید.
   هزینه های تحصیل و اقامت به شیوه انتخاب و خرجکرد شما بستگی دارد.

  2. nazanin گفت:

   سلام من رشته چهره سازی هستم و امسال دیپلم میگیرم و در حد نمره 20 هستم و همینطور کار عملی خوبی هم ارائه میدم خواستم بدونم شرایط بورسیه چطوره برای رشته های هنر و من چطور میتونم اقدام کنم

   1. سلام وقت بخیر
    بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری به صورت عام ارائه می شود و دوره های کارشناسی، درصد پذیرش با بورسیه کمتری دارند.
    از این رو برای تحصیل دوره های هنر می تواند دانشگاه های با هزینه پایین تر را نیز انتخاب کنید.

 58. شاهین گفت:

  سلام خسته نباشید.1-میشه بگیدهزینه ویزا تحصیلی چقدر است؟2-رشته من بازرسی جوش هستش خودم هم جوشکارco2هستم آیا میتونم بدون داشتن مدرک زبان رایگان ادامه تحصیل بدم؟

  1. سلام
   هزینه ای که سفارت برای صدور ویزا اخذ می نماید حدود 200 یورو می باشد که بنابر دفعات تقاضای شما متفاوت خواهد بود.
   برای کار در کشور هدف حتما نیازی به مدرک زبان نیست و شما تنها برای برقراری ارتباط آسان در محیط کار و زندگی نیاز به دانش اندک زبان دارید.

 59. نیلا گفت:

  سلام من ترم اخر کارشناسی ارشد هستم چطور برای دکترا دانشگاه فرانسه با شرایط رایگان اقدام کنم؟؟

  1. سلام
   بدین منظور بایستی رزومه تحصیلی قوی خود را در کنار سوابق تحقیقاتی خود ارائه کنید تا ارزیابی های مورد نیاز برای دانشگاه های فرانسه انجام شود و به شما اطلاع داده شود.

 60. سلام من دیپلمم رو با معدل 18 در رشته علوم انسانی گرفتم و برای رشته حقوق میخوام ادامه تحصیل بدم و مدرک B2 فرانسه رو هم دارم هزینه تحصیل در فرانسه چقدر است و ایا میشود بعد از فارغ التحصیل شدن اقامت فرانسه رو اخذ کرد.؟

  1. سلام
   هزینه های تحصیل در کشور فرانسه بسته به شیوه زندگی، رشته و دانشگاه و شهر مد نظر معمولا کم است اما اخیرا برخی هزینه های اضافه شده است و عددی مابین 1000 تا 2000 یورو را ایجاد کرده است.
   شما بعد از تحصیل اجازه کاریابی در رشته مرتبط و یا بازار کار این کشور را دارید. در صورت کاریابی می توانید به اقامت فرانسه دست پیدا کنید.

 61. سلام خسته نباشید میخواستم بدون رتبه های برتر کنکور ایران برای دانشگاهای خارج ملاک قرار داره یا نه؟ امکان اینک ب رتبه برترا پذیرش و بورسیه بدن هست؟؟

  1. سلام وقت بخیر ممنونم.
   بله دو صورت امکان پذیر است، یا طبق رتبه و سابقه تحصیلی خود می توانید پذیرش بگیرید و یا اینکه تنها با ارائه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی.
   بورسیه نیز در چند کشور اروپایی وجود دارد که به کشور های جهان سوم ارائه می شود.

 62. سلام
  من کارت اقامت فرانسه را دارم در رشته برق کنترل سال سوم دانشگاه امیرکبیر مشغول به تحصیل هستم برای شروع در مقطع ارشد کدوم دانشگاه پاریس رو میتونم انتخاب کنم در ضمن هزینه ی دانشگاه چقدر میشه مدرک B1 زبان فرانسه را دارم

  1. سلام
   تحصیل مطلوب در رشته مد نظرتان در دانشگاه های متفاوتی با هزینه های متفاوت انجام می شود اما نکته حائز اهمیت، انتخاب شماست که باید بدانیم شرایط مورد توقع شما چیست تا بتوانیم بهترین راهنمایی را به شما ارائه دهیم.
   هزینه های دانشگاه های در فرانسه به نسبت وضعیت کشور، مورد قبول است و سالانه حدود 1000 تا 2000 یورو می باشد اما دقت داشته باشید این یک عدد ثابت نیست.

  2. Ahmad گفت:

   سلام.من مدرک ارشد برنامه ریزی شهری دارم.مدرک زبان ندارم..
   میخواستم ببینم به نظر شما شرایط خوندن دکتری شهرسازی در فرانسه راحت تره؟
   یا اینکه بخوام رشته ای دیگه ای (موسیقی)رو تو مقطع ارشد تو این کشور بخونم؟
   کدوم رو شما پیشنهاد میدید؟؟؟

   1. سلام وقتتو بخیر
    اخذ پذیرش در رشته های مرتبط برای شما راحت تر است.

 63. محمد گفت:

  سلام _ با تشکر از راهنمایی های ارزنده تون
  من کارشناسی ارشد کارآفرینی و کارشناسی مدیریت بازرگانی دارم و دکتری رو میخوام در رشته کارآفرینی هر گرایشی باشه در فرانسه ، ادامه بدم مدرک زبان انگلیسی هم ندارم آیا واسه بنده امکان تحصیل رایگان میتونه فراهم بشه؟ و آیا بورسیه تحصیلی هم می دهند؟

  1. سلام
   شما می توانید بدون داشتن هیچ مدرک زبانی، در فرانسه پذیرش تحصیلی بگیرید و مهاجرت کنید.
   پس از گذراندن دوره زبان فرانسه یا انگلیسی در این کشور می توانید گزینه های موجود برای پذیرش را مرور کنید.

 64. مهدی گفت:

  سلام
  وقت بخیر

  ببخشید من از یه کالج زبان تو فرانسه پذیرش گرفتم. به تازگی متاهل شدم. اما خانومم دبیرستانی هستش و دیپلم نگرفته هنوز. می خواستم ببینم امکانش هست اون رو هم ببرم؟ و چطور؟ ممنون می شم توضیح بدین.

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   اجازه بردن همراه رو ندارید و باید برای ایشان هم ویزای جداگانه اخذ کنید.

 65. با سلام
  بنده در حال تحصیل در مقطع پیش دانشگاهی هستم.
  آیا با مدرک دیپلم می توان اقامت فرانسه را کسب کرد؟….شخص درخواست کننده اقامت باید به زبان فرانسوی تسلط داشته باشد یا زبان انگلیسی مورد قبول است؟

  1. سلام
   منظور شما چه نوع اقامت است ؟
   در صورتی که بخواهید می توانید ویزای تحصیلی اخذ کنید و اقامت موقت را داشته باشید.

 66. AyDa Se گفت:

  با سلام
  من امسال کنکور دارم و میخواستم اگه نشد یکی دو سال دیگه برای رشته ی دندان پزشکی اقدام کنم در کشوری که هزینه ی تحصیلم معقول باشه.با توجه به این مقاله هزینه ی تحصیل در فرانسه برای رشته ای که من علاقه دارم تقریبا رایگان هست یا کاملا..؟اگه تقریبا رایگانه در سال چطوره هزینه ها..؟
  و اینکه هزینه زندگیه دانشجویی سالانه چه مقدار هست..؟
  ممنونم !

  1. سلام
   هزینه تحصیل در فرانسه اکنون رایگان نیست و مشمول هزینه هایی نیز می شود.
   این هزینه ها به مقدار زیادی نیستند و حدودا سالیانه 1000-2000 یورو می باشد.
   هزینه های زندگی دانشجویی نیز بر اساس شیوه زندگی و محل مورد انتخاب شما مشخص خواهد شد.

 67. سلام. من کارشناسی سینما دارم و مدرک مربیگری فنی حرفه ای با مدرک بین المللی در رشته گریم سینما و تئاتر را دارم. میخواستم بدونم شانس پذیرشم در مقطع ارشد سینما چقدر است. زبان فرانسه را تا a1بیشتر نخواندم ولی در حال ادامه دادن هستم

  1. سلام
   شانس پذیرش شما مدارک تحصیلی شماست.
   بررسی مدارک شما می تواند اخذ پذیرش را در پی داشته باشد، نگران مدرک زبان هم نباشید.
   شما می توانید مدرک زبان فرانسوی را در کشور فرانسه اخذ کنید و سپس به تحصیل بپردازید.

 68. سلام. من مهندس کامپیوتر نرم‌افزار هستم و مجرد ۴۲ سالمه. انگلیسی من خوب و فرانسه من معمولیه مدرک زبان ندارم. تمایل به مهاجرت دارم با هر وسیلهٔ قانونی مثل کار، تحصیل، …
  09355827166
  ensalar@gmail.com

  1. سلام
   بهترین گزینه برای شما، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می باشد که خوب شرایط مد نظرخود را دارد.
   بدین منظور با مشاورین ما تماس حاصل نمایید

 69. س.ع گفت:

  با سلام
  برای مقطع ارشد چه مدرک فرانسه ای مورد تایید است؟tef؟و در چند مهارت باید مدرک فرانسه داشته باشیم؟

  1. سلام
   بدون نیاز به مدرک نیز می توانید در کشور فرانسه در مقطع مورد نظر تحصیل کنید اما شرط این است که مدرک زبان فرانسه را در این کشور اخذ کنید.

 70. رضا گفت:

  سلام. شنیده بودم برای تحصیل تو فرانسه از ابتدا باید یه مبلغی حدود 80 میلیون تومان بعنوان پشتوانه تو حسابمون داشته باشیم. این موضوع درسته؟

  1. سلام
   درمورد اصل این امر، بله درست است که باید مبلغی را در حساب خودتان به عنوان تمکن مالی سال اول تحصیل در حساب ایران خود داشته باشید.

 71. درود بر شما
  من فارق التحصیل کارشناسی حقوق دانشگاه آزاد هستم و زبان فرانسه دارم کلاس میرم. بفرمایین ارشدفرانسه امکان تحصیل رایگان وجود داره؟! و اینکه چه رشته ای با چه سطح از مدرک زبان میگیرن؟!

  1. سلام
   اخذ بورسیه اکثرا در مقاطع بالاتر از ارشد ارائه می شود اما در شرایط خاص نیز می توان به پشتوانه مدارک و سوابق تحصیلی، بورسیه دانشگاه این کشور را اخذ کرد.
   پیشنهاد می کنم مدارک خود را برای ما ارسال کنید تا امکان سنجی برای شما انجام شود.

 72. من میخواهم در مقطع ارشد ادبیات انگلیسی در فرانسه تحصیل کنم و علاقه مند به این کشور هستم. اما نمی دانم امکان تحصیل در این رشته آنجا هست یا نه. هزینه کم و تحصیل رایگان در اولویت است. ممنون از راهنماییتان.

  1. سلام
   تحصیل رشته ادبیات فرانسوی در این کشور ارائه می شود اما اگر منظور شما همین رشته باشد.
   بابت هزینه های تحصیل هم فرانسه گزینه خوبی است با هزینه های نسبتا کم سالانه اما بازهم ما پیشنهاداتی برای شما داریم که بر اساس شرایط شما ، قابل انتخاب است.

 73. Sheyda zare گفت:

  سلام
  هزینه زندگی در فرانسه اگه که در خوابگاه باشیم ماهیانه چقدر هست؟!

  1. سلام
   به صورت یک برآورد تخمینی، ماهیانه به 700-800 یورو احتیاج دارید.

 74. سلام.من قصد تحصیل در دندانپزشکی کشور فرانسه را دارم.و معدل دیپلم من 19.46است.در موسسه شما برای اخذ اقامت تحصیلی در فرانسه چقدر باید هزینه کنیم???با تشکر از شما

  1. سلام
   به دلیل نوسانات بازار ارز و تغییر قیمت ها (کاهش) بهتر است با مشاورین تلفنی ما تماس بگیرید و اطلاعات دقیق را دریافت کنید.

 75. Sh گفت:

  سلام
  من دانش اموز يازدهم هستم
  و ميخام بعد از ديپلم بلافاصله وارد يكي دانشگاه هاي دندانپزشكي فرانسه بشم
  اگه مدرك زبان فرانسه و انگليسي رو داشته باشم چه شرايط ديگه اي لازمه كه وارد دانشگاه هاي فرانسه بشم؟! و كجا بايد اقدام كنم؟!

  1. سلام
   با داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات می توانید برای اخذ پذیرش دانشگاه های فرانسه از طریق موسسه ما، اقدام کنید.

 76. Kiana گفت:

  سلام من در حال حاضر در حال یادگیری زبان فرانسه هستم در سطحa1و به زبان انگلیسی تسلط کامل و تا سطحa2به زبان المانی تسلط دارم میخواستم بدونم اگه به زبان فرانسوی در فرانسه بخوام تحصیل کنم تحصیل کاملن رایگان میشه؟و اینگه میشه بگین هزینه ماهانه زندگی در فرانسه به طور متوسط چند میشه؟؟

  1. سلام
   تحصیل به زبان بومی اکثر کشور ها به مزایای تحصیل رایگان ارائه می شود.
   هزینه های ماهیانه بستگی به شیوه زندگی و هزینه های شما دارد اما به طور کلی اگر بخواهیم اشاره کنیم، ماهیانه بین 700-800 یورو برای زندگی دانشجویی مورد نیاز است.

 77. سلام اینجانب وکیل پایه یک دادگستری هستم
  با توجه به تفاهم نامه کانون وکلا ایران و انگلستان
  و همچنین سیستم قضایی فرانسه
  آیا امکان اینکه پروانه وکالتم را بتوانم طی آزمون یا شرایطی قابل استفاده در کشور های دیگر نمایم وجود دارد
  یا اصلا مدرک حقوق کشور ما مورد تایید کشوری هست
  من فوق لیسانس حقوق جزا هستم

  1. سلام
   از آنجاییکه که شما نیز بهتر می دانید، حقوق هر کشور مطابق با شرایط همان کشور است و حقوق داخلی را نمیتوان در سایر کشور های دیگر به کار گرفت.
   در صورتی که گواهی حقوقی بین المللی دریافت نمایید، می توانید برای این منظور اقدام کنید.

 78. جواد گفت:

  سلام آیا امکان ادامه تحصیل در رشته مهندسی پلیمر در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه وجود دارد؟
  میشه رشته مرتبط با مهندسی پلیمر در فرانسه مثل مهندسی شیمی در مقطع کارشناسی ارشد خوند؟

  1. سلام بله امکان ادامه تحصیل وجود دارد.
   از جهتی ادامه تحصیل در رشته مرتبط راحت تر از تغییر رشته خواهد بود و روند پذیرش و تطبیق واحد ها را تسهیل خواهد کرد.

 79. سلام و عرض ادب
  با داشتن مدرک لیسانس ادبیات نمایشی از دانشگاه هنر تهران امکان تحصیل رایگان در کشور فرانسه برای مقطع فوق وجود داره ؟

  1. سلام
   تحصیل رایگان در فرانسه در شرایط خاص و مقاطع بالا امکان پذیر است که آن هم باید بر اساس ضوابط بررسی شود.
   پیشنهاد می کنم که مدارک مربوط به تحصیل و رزومه کاری خود را برای ارسال کنید تا جزئیات شرایط را به شما ارائه دهیم.

 80. سلام.میخواستم بدونم با استفاده از مدرک تحصیلی داروسازی در دانشگاه های مطرح ایران امکان مهاجرت تحصیلی به سایر کشور ها وجود دارد؟؟ در ضمن شرایط اخذ تابعیت و زندگی دائم به کشوری مثل فرانسه،استرالیا و … چگونه است ؟

  1. سلام
   بله امکان پیدا کردن کار و زندگی در کشور فرانسه نیز امکان پذیر است، اما نوع ویزای کاری که به شما ارائه می شود می تواند مشخص کند که شما چه نوع اقامتی را خواهید داشت.

 81. احمدی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مشاورین محترم. من لیسانس استخراج معادن زیرزمینی دارم خاستم ببینم میتونم تویکی از گرایش‌های این رشته مدرک فوقم رو‌ در یکی از دانشگاه‌های فرانسه دریافت کنم..زبان فرانسوی روهم خیلی بلد نیستم.ممنون

  1. سلام
   امکان ادامه تحصیل برای شما وجود دارد و می توانید در این راستا اقدامات لازم را انجام دهید.
   پیشنهاد می کنیم که مدارک و شرایط خود را به اطلاع ما برسانید تا بتوانیم ارزیابی مورد نیاز را برای شما انجام دهیم.

 82. سلام من دیپلم تجربی دارم برای امتحان آیلتس دارم آماده میشم ولی خواهن ویزای دانشجویی پزشکی هستم ولی میخواهم بصورت توریستی بروم ولی اونجا کارام اماده باشه بنظر شمابرای المان یا فرانسه چه باید بکنم

  1. سلام
   نیازی نیست که حتما با ویزای توریستی سفر کنید، ما از همین جا می توانیم برای اقدامات لازم را انجام دهیم و پذیرش را برای شما اخذ کنیم.

 83. سمیرا گفت:

  سلام. وقت بخیر
  میخواستم بپرسم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی فرانسه با مدرک ایلتس6.5 ایا دانستن زبان فرانسه وداشتن مدرک زبان فرانسه همچنان الزامی هست ؟ برای 20 ساعت کار درهفته چطور؟

  1. سلام
   خیر مدرک زبان الزامی نیست اما بایستی در حدی که بتوانید زندگی روزمره خود را جلو ببرید، دانش زبان فرانسوی داشته باشید.

 84. حسین گفت:

  با سلام، من مدرک B2 زبان آلمانی و فرانسوی رو هر دو دارم می خواستم بدونم هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد داروسازی در فرانسه چقدر هست؟
  آیا کارشناسی ارشد هم تحصیل رایگانه؟
  به نظر شما فرانسه از نظر تحصیل و زندگی دانشجویی بهتره یا آلمان؟

  1. با سلام
   شرایط شما برای مهاجرت تحصیلی بسیار عالیست.
   با توجه به داشتن مدرک ب2 فرانسوی، کشور کانادا نیز می تواند گزینه ی خوبی برای مهاجرت شما باشد.
   تحصیل در اتریش، آلمان و فرانسه برای شما رایگان است.
   تصمیم گیری و انتخاب کشور بسته به سلائق و ایده آل های هر شخص، متفاوت است و ما تنها می توانیم معیار ارائه دهیم و شما آنها را در نظر داشته باشید.

 85. fatemeh گفت:

  با سلام .من دانشجو مقطع کارشناسی رشته فیزیک هسته ای هستم .میخواستم بدونم با توجهه به رشته ام اقدام برای اپلای در مقطع ارشد بهتره یا دکترا؟همجنین بین المان و اتریش و فرانسه کدام کشور برای تحصیل در همین رشته مناسب تر است؟

  1. سلام
   دانشگاه های زیادی در چندین کشوری که نام بردید در حال ارائه و پردازش رشته مرتبط شما هستند
   بهتر این است تا شرایط شما بررسی شود تا امکان تحصیل در هرکدام از این دانشگاه ها بررسی شود و بهترین کشور به شما پیشنهاد شود.

 86. با سلام هزینه ی تحصیل فلسفه در مقطع کارشناسی چقدر است ؟

  1. با سلام
   تحصیل در فرانسه تقریبا رایگان است.
   هزینه زندگی در ماه بین 600 تا 800 یورو خواهد بود و اجازه 20 ساعت کار در هفته به شما داده می شود.

 87. سلام
  براي گرفتن مدرك دوره زبان فرانسه جهت ادامه تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد چقدر بايد هزينه كرد و كلا دوره زبان چند ماه طول ميكشه؟

  1. سلام
   هزینه های تحصیل بستگی به پارامترهای مختلفی دارد که بر اساس نوع دانشگاه، رشته، شهر مشخص می شود و عدد ثابتی نیست.

 88. امین گفت:

  با سلام

  می خواستم بدونم برای تحصیل در فرانسه داشتن مدرک زبان فرانسوی اجباری ؟

  و اینکه تحصیل در پزشکی در آلمان راحت تر است یا فرانسه ؟

  1. سلام
   داشتن مدرک زبان فرانسوی الزام نیست اما داشتن آن، مزیت محسوب می شود.
   تحصیل پزشکی در هر کشور شرایطی را دارد که باید راحتی را از بدانیم از نظر شما در چیست.

 89. حدیث گفت:

  با سلام و احترام
  آیا دانشگاههای فرانسه برای فوریه 2019 پذیرش دوره ی مستر 2 دارند؟ و از چه زمانی برای پذیرش ترم بهار باید مکاتبه کنیم؟
  تشکر از لطف و پاسخگویی شما.

  1. سلام
   دور اول پذیرش در ماه سپتامبر و یک ماه قبل از آن است که باید مدارک لازم به دانشگاه ارسال گردد. اما بهترین زمان حدود 3 ماه قبل از تکمیل طرفیت می باشد که از صف پذیرش عقب نمانید.
   دانشگاه های مختلفی مستر را پذیرش میکنند که باید شرایط شما با شروط پذیرش آنها تطبیق داده شود.

 90. سلام. من ۱۹ سالمه و معدل دیپلمم ۱۷.۸۱ هست. برای پزشکی فرانسه اقدام کردم اما چون گفتن پزشکی عمومی توی فرانسه خیلی سخته به روسیه رو آوردم. به نظرتون اشتباه نکردم؟؟

  1. سلام
   بهتر است برای راهنمایی بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید تا بر اساس توانایی تان به شما پیشنهاد بدهند.

 91. علیرضا گفت:

  سلام خسته نباشید .میخواستم بدونم با توجه به زمان زیادی که از این تایپیک گذشته هنوزم امکان تحصیل رایگان در فرانسه وجود دارد؟

  1. سلام
   اکنون دانشگاه های فرانسه هزینه های اندکی را بابت تحصیلات اخذ می کنند.
   اما بر اساس شرایطی، می توانید پذیرش تحصیل رایگان در فرانسه را نیز بگیرید.

 92. ارش گفت:

  سلام
  من يك پسرپانزده ساله دارم كه به زبان انگليسي هم تسلط دارد و البته در فرانسه هم كسي را دارم كه بخاهد به عنوان سرپرست او باشد (عمه اش)
  ايا مي تواند با اين شرايط تا چند ماه ديگر به فرانسه مهاجرت كند ودر مدرسه ي انگليسي زبان مشغول به تحصيل شود؟

  1. سلام وقت بخیر
   با توجه به اطلاعاتی که ما از مدارس بین المللی این کشور داریم، در حال حاضر اقدامی در این جهت نداریم.

 93. avin hoseyni گفت:

  سلام وقتتون بخیر. دانشکده ها پزشکی فرانسه برای پذیرش شرط معدل دیپلم یا رتبه کنکور دارن ؟

  1. سلام
   پذیرش به هردو صورت انجام می پذیرد، اما دانشگاه های مختلف شرایط مختلفی را دارند که نمی توان به عنوان یک قانون کلی بیان کرد و باید رشته مد نظر شما را با دانشگاه مدنظر بررسی کرد.

 94. با عرض سلام و ادب و احترام
  می خو.استم بدونم با دیپلم طراحی گرافیک برا فرانسه یا المان می شه اقدام کرد یا نه ؟
  در صورت امکان زبان میخواهد یا بدون مدرک زبان هم می شود ؟
  و هزینه چقدره؟

  1. سلام
   شما می توانید بدون مدرک زبان برای دانشگاه های فرانسه اقدام کنید و مدرک زبان را در همان کشور مقصد اخذ کنید
   البته بستگی دارد که کدام کشور را بر اساس شرایط بتوانید پذیرش بگیرید و اقدام کنید.
   هزینه های تحصیل نیز بستگی به پارامترهای مختلفی دارد که بر اساس نوع دانشگاه، رشته، شهر و کشور مشخص می شود و عدد ثابتی نیست.

 95. سلام
  من امسال دارم کنکور میدم
  میخوام برم آلمان یا فرانسه برا ادامه تحصیل و کار
  میشه بگید امکانش هست یا نه؟
  حداقل چه میزان پشتوانه ی مالی باید داشته باشم؟

  1. با سلام
   بله امکانپذیر است، با توجه به رایگان بودن تحصیل در فرانسه و آلمان فقط باید بتوانید هزینه های زندگی را تامین کنید.

 96. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید. ممنون از سایت خوبتون. برای رشته دندانپزشکی ما که جزو غیر اروپایی محسوب میشیم شانسی برای قبولی در امتحان پایان سال اول داریم و سختی کنکور ورودی دانشگاه های فرانسه نسبت به کنکور ایران سخت تر است یا راحت تر میتونیم نتیجه بگیریم؟ باتشکر

  1. با سلام
   بله قطعا شانس قبولی دارید و به نظر بنده قابل مقایسه با کنکور ایران نیست. شرایط کنکور فرانسه و ایران کاملا متفاوت است.

 97. سلام زمان گرفتن پذیرش در دانشگاههای فرانسه و زمان شروع کلاسها چه موقعی است با تشکر

  1. با سلام
   معمولا شروع ثبت نام دانشگاه ها در ژانویه می باشد ولی امکان اخذ پذیرش دوره زبان فرانسوی در ماه های مختلف سال وجود دارد.

 98. سلام ببخشید میخواستم بدونم که شرایط بورسیه دانشگاه های پزشکی فرانسه چه چیزیه ؟چه چیزی رو معیار قرار میدن برای بورسیه؟ باید پروژه ارائه بدیم؟

  1. با سلام
   معمولا اخذ بورسیه پزشکی فرانسه چندان راحت نیست، البته تحصیل در این کشور رایگان است.

 99. ساناز گفت:

  با سلام
  من کارشناسی ارشد عمران دارم و مرکمو سال 91 گرفتم الان 32 سالمه و 7 سال سابقه کار دارم، زبان انگیسیم خوبه ولی مدرک ندارم و فرانسه رو تازه شروع کردم به یادگیری، میخواسم ببینم آیا من میتونم پذیرش برای دانشگاه ها بگیرم و کل موجودی من 100 میلیون هست.ممون میشم اگه کمکم کنید.

  1. سلام
   بله امکان ادامه تحصیل برای شما در رشته دلخواه وجود دارد و همچنین حتما نیازی به مدرک زبان وجود ندارد و می توانید مدرک زبان را در کشور فرانسه بگیرید.
   باید سوابق تحصیلی و رزومه شما بررسی شود تا بتوانیم تصمیم بهتری را به شما پیشنهاد دهیم.

 100. امین گفت:

  زنگ زدم گفتین مدرک زبان لازم نیست…الان اینجا نوشته لازمه…حالا لازمه یا لازم نیست من نگرفتم چی شد

  1. با سلام برای ورود به دانشگاه ها مدرک زبان لازم است ولی این موسسه، امکان گذراندن دوره زبان در فرانسه هم ایجاد کرده است.

 101. برای مثال بعضی از داناه های امریکا باارائه پروژهبهشون اگه پروژه خوبیباشه بورسیه میکنن؟شرایط بورسیه فرانسه چه جوریه؟

  1. سلام
   اخذ بورسیه در کشور فرانسه در مقایسه با کشور های دیگر اندکی دشوار است و به راحتی نیست.
   باید سوابق تحصیلی و رزومه شما بررسی شود تا بتوانیم تصمیم بهتری را به شما پیشنهاد دهیم.

 102. سلام معیار بورسیه دانشگاه های پزشکی قرانسه چه چیزیه؟ باید بروژه ارائه بدیم؟

  1. سلام
   شرایط مختلفی داره، منظورتون از بورسیه چیه؟
   دانشگاههای دولتی فرانسه رایگان هستند.

 103. سلام.وقت ب خیر..من یک مدرک کارشناسی از دانشگاه روزانه دارم با معدل ۱۶.۵ ولی قصد دارم در رشته ی دندانپزشکی ادامه تحصیل بدم..معدل دیپلم تجربی من ۱۷.۸۶ هست..آیا امکان پذیرش برای بنده وجود داره؟با توجه ب اینکه الان ۲۷ ساله هستم محدودیت سنی وجود نداره؟و اینکه میشه با کار کردن هزینه ی زندگی متوسط دانشجویی و تحصیل رو تامین کرد؟ چون به هر حال قسمت مالی برای من دست و پا گیره..از توجهتان سپاسگزارم

  1. با سلام
   بله امکان پذیرش وجود دارد و با توجه به مدرک کارشناسی، شانس اخذ ویزا نیز فراهم است.
   اجازه کار دانشجویی در فرانسه ۲۰ ساعت در هفته است و ممکن است با کار دانشجویی با توجه به رایگان بودن دانشگاه ها، هزینه های خود را ساپورت کنید.

   1. ممنون که وقت گذاشتین…چه موقع باید برای پذیرش دندانپزشکی و یادگیری زبان اقدام کنم؟

    1. با سلام
     ثبت نام پذیرش های ترم جولای الان شروع شده است.

 104. Faeze گفت:

  سلام وقت بخير
  ميشه براي تحصيل در فرانسه قبل از ديپلم اقدام كنيم؟؟و همون جا مدرك زبان فرانسه بگيريم يا نه بعد از ديپلم بهتره..
  ممنون

  1. با سلام
   با توجه به هزینه تحصیل در مدارس فرانسه، بهتر است بعد از دیپلم اقدام فرمایید.

 105. هنگامه گفت:

  سلام تحصیل درمقطع دبیرستان درفرانسه چگونه است؟!
  آیا داشتن مدرک زبان الزامیست؟!

  1. سلام
   برخی مدارس بین المللی در فرانسه وجود دارند که می توانید با زبان انگلیسی نیز در آن ها تحصیل کنید و سپس زبان فرانسوی را نیز فرا بگیرید.
   فرانسه مدارس نمونه بین المللی خوبی را دارد که متقاضیان زیادی از سراسر منطقه اروپا و غیر اروپا به این کشور می آیند.

 106. علیرضا گفت:

  باسلام
  من 8 سال از زمان فارقالتحصیلیم در مقطع کارشناسیم گذشته رشته برق
  ایا میتونم برای پذیرش در مقطع لیسانس یا فوق اقدام کنم
  4 سال سابقه کار رسمی دارم
  با تشکر

  1. با سلام
   بله با توجه به سابقه کار، می توانید اقدام کنید.

 107. انیس گفت:

  با سلام.ممنون از کانال خوبتون.شرایط تحصیل برای رشته های پزشکی چطور هستش؟هزینه ها چطور هستن؟کلا میخوام بدونم روند کار چطور هستش.متشکرم

  1. با سلام
   هزینه تحصیل پزشکی در فرانسه تقریبا رایگان و در حدود سالانه ۴۰۰ یورو می باشد، جزییات تحصیل رشته های علوم پزشکی را از مشاورین موسسه سوال فرمایید.

 108. sabzevari گفت:

  سلام
  من رتبه یک ازمون ارشد و رتبه یک ازمون دکتری حقوق سال 95 هستم مدال نقره المپیاد هم دارم علاوه بر لیسانس حقوق، بصورت همزمان لیسانس فرانسه هم دارم.
  الان بورس اعزام به خارج قبول شدم میخوام پذیرش بگیرم چون سازمان بورس گفته خودم باید پذیرش بگیرم ولی هزینه ها رو سازمان بورس میده
  امکان کمک و راهنمایی برای پذیرش دارید؟

  1. سلام
   سوابق و رزومه تحصیلی خود را برای ما ارسال کنید تا امکان پذیرش در دانشگاه های مختلف را برای شما بررسی کنیم و به شما اطلاع دهیم.

 109. باسلام و احترام
  بنده در حال تحصیل در رشته مهندسی پزشکی دوره کارشناسی در دانشگاه بین المللی مشهد هستم(دانشگاه بین المللی امام رضا)که غیر انتفاعی هست.معدل دیپلمم 17.61 بوده و معدل کل دانشگاه در حال حاضر 15 هست.میخواستم بدونم اصلا شرط بورسیه شدن در دانشگاه های مطرح دنیا چیه؟!وایا امکان تحصیل در مقطع فوق با بورسیه دارم؟اگر نه کدام کشور به لحاظ هزینه تحصیل پایین و سطح علمی بهتر است؟باتشکر فراوان

  1. با سلام
   معمولاً بورسیه ها در مقطع ارشد و دکترا ارائه می شود. امکان اخذ بورسیه در این مقطع بسیار ضعیف است.

   1. غیاثی گفت:

    با سلام و عرض ادب فرزند اینجانب در دوره پیش دانشگاهی تحصیلات خود را به پایان رسانده و می خواهم در یکی از دانشگاههای خارج با هزینه مناسب تحصیل کند . اولا چه دانشگاهی را پیشنهاد می کنید که شینگن هم باشد و ثالثا هزینه های آن چقدر است امنیت کدام کشور برای یک دختر بهتر است ؟ با تشکر

    1. غیاثی گفت:

     با سلام و عرض ادب فرزند اینجانب در دوره پیش دانشگاهی تحصیلات خود را به پایان رسانده و می خواهم در یکی از دانشگاههای خارج با هزینه مناسب تحصیل کند . اولا چه دانشگاهی را برای رشته های پزشکی پیشنهاد می کنید که شینگن هم باشد و ثالثا هزینه های آن چقدر است امنیت کدام کشور برای یک دختر بهتر است ؟ با تشکر

     1. سلام وقتتون بخیر
      کشور فرانسه امنیت را برای دانشجویان بین الملل برقرار کرده است. همچنین تمام دانشگاه های فرانسه جزء شینگن به شمار می آید.

   2. سلام خسته نباشید ایا امکان تحصیل در رشته برق صنعتی در فرانسه بدون مدرک زبان هم وجود دارد

    1. با سلام
     بله امکان تحصیل در همه مقاطع بدون مدرک زبان وجود دارد (البته باید در فرانسه دوره زبان را بگذرانید).

 110. صادق گفت:

  با سلام
  با تشكر از كانال بسيار عالي شما
  چگونه ميتوان بعد از ديپلم از دانشگاه هاي فرانسه پذيرش گرفت؟
  و هزينه تحصيل در دانشگاه هاي فرانسه و شرايط چگونه است؟

  1. با سلام
   امکان تحصیل رایگان در فرانسه وجود دارد، داشتن مدرک زبان فرانسوی و مدرک فارغ التحصیلی دیپلم الزامی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *