کشور سوئیس از جمله کشورهای بسیار امن در دنیا می باشد و به خاطر شرایط رفاهی بسیار عالی مهاجرت افراد به کشور سوئیس بسیار مشکل است اما موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز با همکاری وکیل مهاجرت به سوئیس و از موسسات اعزام دانشجو به سوئیس ، قادر به اخذ ویزای مورد نظر برای شما عزیزان می باشند. ما در مقاله ی پیش رو به توضیحی کلی پیرامون شرایط زندگی و تحصیل در سوییس می پردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط اعزام دانشجو به سوئیس و تحصیل در سوئیس می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

پایتخت این کشور شهر برن می باشد، زبان این کشور آلمانی ، فرانسوی و ایتالیایی می باشد. مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل و در بعد از آن اخذ اقامت سوئیس یکی از روش هایی است که بسیاری افراد ،که قصد اخذ تابعیت سوئیس را دارند ، اقدام می کنند. دانشجویان در این کشور می توانند از مزایای اقامت تحصیلی سوئیس بهره مند شوند. از شهر های مهم کشور سوئیس میتوان به زوریخ ، ژنو ، بازل و لوزان اشاره کرد. واحد پول این کشور فرانک می باشد.

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به سوئیس

شرایط تحصیل در سوئیس به این صورت است که با آموزش کودکان در دوران پیش دبستانی و به مدت 1 تا 2 سال شروع می شود. تحصیلات اجباری در کشور سوئیس در هر شهر متغیر است و از 6 تا 8 سالگی شروع شده و 8 تا 9 سال زمان می برد که از این دوران 4 تا 6 سال آن برای دوران دبستان و 3 تا 5 سال آن برای دوران متوسطه می باشد.

شرایط تحصیل در سوئیس

تحصیل در مقطع دبیرستان و مدارس سوئیس

بعد از طی این دوران دانش آموزان میتوانند در دبیرستان ، مدارس حرفه ای یا مدارس بازرگانی به تحصیل خود ادامه بدهند. درصورتی که دانش آموز متقاضی ورود به دبیرستان باشد می تواند در رشته ی مورد علاقه خود ادامه تحصیل در سوئیس بدهد که 2 سال زمان می برد و بعد از سپری کردن این 2 سال دانش آموز موفق به اخذ مدرک دیپلم دبیرستان میشود قابل ذکر است که یکی از شرایط ورود به دانشگاه های سوئیس داشتن دیپلم دبیرستان است. دانش آموزانی که داوطلب ادامه تحصیل در مدارس حرفه ای یا بازرگانی می شوند بعد از 2 تا 4 سال و اغلب بدون اینکه وارد دانشگاه شوند میتوانند وارد شغل موردنظرشان بشوند.

در کشور سوئیس 11 دانشگاه دولتی وجود دارد که زبان تحصیل در این دانشگاه ها فرانسوی ، آلمانی یا انگلیسی است.

جهت تحصیل در سوئیس در مدارس ، دانش آموزان خارجی که معدل دیپلم آنها حداقل 14 باشد و تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های سوئیس دارند ، می توانند در امتحان ورودی دانشگاه ها شرکت کرده و با کسب نمره قبولی در دانشگاه ها مشغول تحصیل شوند یا می توانند دوره پیش دانشگاهی را در دانشگاه فریبورک که به مدت 9 ماه و به زبانهای آلمانی و فرانسوی برگذار میشود شرکت کنند و بعد از اتمام این دوره با موفقیت به ادامه تحصیل در سوئیس بپردازند.

سال تحصیلی در کشور سوئیس جهت اعزام دانشجو به سوئیس ، متشکل از دو نیم سال تابستانی و زمستانی است که هر کدام تقریبا 5 ماه به طول می انجامد. دانشگاه های سوئیس بعد از اتمام هر سال تحصیلی بمدت 2 ماه تعطیل است و دانشجویان میتوانند در این زمان در هفته 20 ساعت مشغول به کار شوند. دانشجویانی که تمایل به یادگیری زبان دارند میتوانند به طور رایگان در دانشگاه اقدام کنند یا در موسسات خصوصی ثبت نام کنند که هزینه یادگیری زبان در هر 4 ماه چیزی حدود 3400 فرانک است.

هزینه ی تحصیل در سوئیس

هزینه تحصیل در سوئیس در هر مقطع چیزی حدود 600 تا 700 فرانک سوئیس می باشد. دانشجویانی که خوابگاه را برای زندگی انتخاب میکنند در ماه مبلغی حدود 1000 فرانک سوئیس را باید پرداخت کنند و کسانی که منازل شخصی اجاره میکنند مبلغی حدود 1200 فرانک سوئیس باید هزینه کنند.. هزینه بیمه تحصیلی و درمانی دانشجویان در ماه مبلغی حدود 80 تا 100 فرانک میباشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس سوئیس

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در سوئیس و اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئیس در مقطع لیسانس دارند باید مدرک زبان آلمانی b1 یا b2 را داشته باشند زیرا زبان آموزش در این مقطع تحصیلی آلمانی و فرانسوی است که 4 سال به طول می انجامد. دانشجویان در این مقطع تحصیلی میتوانند 10 ساعت در هفته را کار کنند که حقوق آنها در هفته بین 120 تا 150 فرانک میباشد. حداقل مبلغی که دانشجویان برای زندگی در سوئیس در هر ماه باید هزینه کنند 1000 فرانک است که بخش قابل توجهی از این هزینه را هزینه مسکن در بر میگیرد. دو شهر زوریخ و ژنو از شهرهای با هزینه های بالا هستند که هزینه زندگی در سوئیس در این دو شهر در هر ماه چیزی حدود 2000 فرانک می باشد.

علاقه مندان ادامه تحصیل در سوئیس مقطع کارشناسی در دانشگاه های کشور سوئیس میتوانند با در دست داشتن کپی و اصل شناسنامه، کپی و اصل پاسپورت، مدرک و ریزنمرات پیش دانشگاهی و دیپلم میتوانند به موسسه توسعه گران مهر واقع در شهر تهران، شیراز و اصفهان مراجعه نمایند تا وکلای مجرب ما شرایط را برای تحصیل شما عزیزان در کشور سوئیس فراهم نمایند.

کسانی که متقاضی اعزام دانشجو به سوئیس هستند می بایست هنگام مراجعه به سفارت سوئیس ، نامه ای در جهت اثبات پشتوانه مالی که برابر با یک سال هزینه زندگی در سوئیس است را به سفارت تحویل دهند. دانشجویانی که تمایل دارند بعد از اتمام تحصیلات خود مشغول به کار تمام وقت در کشور سوئیس شوند باید تسلط کافی به زبان سوئیسی داشته باشند و تحصیلات دانشگاهی خود را با موفقیت به پایان رسانیده باشند تا بتوانند در شغل مناسب مشغول به کار شوند .

بعد از آن می توانند تقاضای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار در سوئیس را بدهند. بعد از طی این مراحل و سپری شدن چند سال از کار در سوئیس ، شخص میتواند موفق به اخذ اقامت سوئیس شود. لازم به ذکر است که همکاران مجرب ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر راهنمای شما عزیزان در سپری کردن این مراحل می باشند.

دانشجویانی که خواهان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکترای سوئیس هستند میتوانند برای بالا بردن شانس خود جهت گرفتن بورسیه تحصیلی در دانشگاه های سوئیس ، دوره فوق لیسانس خود را در این کشور به پایان برسانند.

دانشگاه زوریخ سوئیس

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس سوئیس

جهت تحصیل در سوئیس ، دوره فوق لیسانس 2 سال به طول می انجامد و زبان تدریس در این مقطع آلمانی انگلیسی و فرانسوی می باشد . متقاضیانی که دانشگاه های انگلیسی زبان را برای ادامه تحصیل در سوئیس انتخاب می کنند ، باید مدرک زبان ایلتس 6 یا 6.5 را داشته باشند. اما برای دانشجویانی که مدرک زبان انگلیسی ندارند ، موسسه حقوقی توسعه گران مهر این نوید را میدهد که با برگزاری دوره های فشرده زبان انگلیسی در کمترین زمان ، دانشجویان عزیز را به نتیجه مطلوب می رساند.

دانشجویان در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های دولتی در هر ترم مبلغی حدود 700 فرانک و در دانشگاه های خصوصی حدود 4000 فرانک باید پرداخت نمایند.

دانشجویان مقطع فوق لیسانس می توانند در هفته 20 ساعت کار کنند و چیزی حدود 400 تا 600 فرانک سوییس در هفته حقوق دریافت کنند. که این در آمد به راحتی میتواند به راحتی هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی دانشجو را تامین کند.

تحصیل در مقطع دکترا یا PHD سوئیس

جهت تحصیل در سوئیس در مقطع دکتری دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی شده اند در ماه مبلغی حدود 2000 فرانک حقوق دریافت می کنند. به همین دلیل متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری سوئیس بسیار زیاد است. البته دانشجویان باید برای اخذ بورسیه به چند نکته توجه نمایند که عبارتند از :

 1. داشتن مدرک زبان ایلتس 6.5
 2. داشتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه های تایید شده و معتبر
 3. داشتن مقالات بین المللی یا تالیف کتاب و غیره
 4. جلب نظر یک استاد مشاور جهت پشتیبانی تز دکترای دانشجو

دانشجویانی که تمامی این شرایط و یا حتی تعدادی از انها را داشته باشند از شانس بالاتری برای اخذ بورسیه تحصیلی سوئیس برخوردارند.

دانشگاه های معتبر سوئیس

در زیر به معرفی برخی از دانشگاه های معتبر سوئیس و زبان آموزشی آن ها ، جهت افرادی که قصد تحصیل در سوئیس را دارند، می پردازیم:

 • دانشگاه لوگانو به زبان های انگلیسی و آلمانی
 • دانشگاه ژنو به زبان های فرانسه و انگلیسی
 • دانشگاه لوزان به زبان فرانسه
 • دانشگاه زوریخ به زبان های آلمانی و انگلیسی
 • دانشگاه فناوری لوزان به زبانهای انگلیسی و فرانسوی
 • دانشگاه فرایبورک به زبان های فرانسوی و آلمانی

دانشگاه های فوق از بهترین و معتبرترین دانشگاه های اروپا میباشند. البته قابل ذکر است که دانشگاه فناوری لوزان را می توان از برترین دانشگاه ها در دنیا دانست و دانشجویانی که موفق به اخذ پزیرش این دانشگاه می شوند علاوه بر اینکه می توانند به صورت رایگان ثبت نام کنند از کمک هزینه های قابل توجهی نیز بهره مند می شوند.

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل

به دلیل وجود سازمان های بین المللی در کشور سوئیس پیشنهاد موکلین ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر به دانشجویان عزیز، ادامه تحصیل در سوئیس در رشته های روابط بین الملل، حقوق ، مطالعات توسعه و علوم سیاسی می باشد. یکی از اصلی ترین مراکز در کشور سوئیس برای تحصیل و پژوهش در این رشته ها موسسه مطالعات توسعه و بین الملل سوئیس می باشد. همکاران ما به دانشجویانی که در رشته های مختلف فنی و مهندسی مشغول تحصیل هستند پیشنهاد می کنند که شرکت آب سوئیس را که یکی از معتبرترین شرکت ها در زمینه های انتقال تکنولژی و رباتیک است را برای انجام پروژه انتخاب کنند.

سوالات متداول درباره تحصیل در سوئیس

برای تحصیل در سوئیس به چه نوع ویزایی نیاز دارم؟

اگر می خواهید برای تحصیل در دانشگاه به سوئیس بیایید، نیاز به درخواست ویزای D ملی دارید. برای دوره های تابستانی و مدارس زبان باید درخواست ویزای کوتاه مدت شینگن کنید.

آیا برای تحصیل در مالزی به بیمه درمانی احتیاج دارم؟

بیمه درمانی برای هر دانشجوی ساکن سوئیس اجباری است.

من به عنوان دانشجو مجاز به کار در سوئیس هستم؟

شما مجاز به کار در سوئیس هستید، اما به طور قانونی اجازه ندارید بیش از 15 ساعت در هفته کار کنید.

چه زبان هایی در سوئیس صحبت می شود؟

زبان های ملی سوئیس آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانیایی است. در نظر داشته باشید که انگلیسی یکی از زبان های ملی سوئیس نیست.

چند دانشگاه عمومی در سوئیس وجود دارد؟

در سوئیس 12 دانشگاه عمومی وجود دارد: دانشگاه بازل، دانشگاه برن، دانشگاه فریبرگ، دانشگاه ژنو، دانشگاه نووچتل، دانشگاه لوزان، دانشگاه لوسرن، دانشگاه لوگانو، دانشگاه سنت گالن، دانشگاه زوریخ، موسسه فدرال فناوری سوئیس لوزان، انستیتوی فدرال فناوری سوئیس زوریخ.

آیا دانشگاه های سوئیس رتبه بالایی دارند؟

سوئیس یکی از معتبرترین سیستم های آموزش عالی جهان است. ETH زوریخ(موسسه فناوری فدرال سوئیس) و Ecole Polytechnique Federale de Lausanne (EPFL) در بین 15 کشور برتر جهان قرار دارند.

شرایط قبولی در دانشگاه های سوئیس چیست؟

هر دانشگاه شرایط لازم برای پذیرش خود را دارند، بنابراین مطالعه دقیق اطلاعات موجود در وب سایت های دانشگاه بسیار مهم است.

از کجا باید برای ویزای سوئیس اقدام کنم؟

شما باید برای ویزای سوئیس در سفارت سوئیس یا کنسولگری در منطقه خود اقدام کنید.

آیا برای مهاجرت و تحصیل در سوئیس به ویزا احتیاج دارم؟

شهروندان کشورهای زیر اتحادیه اروپا و همچنین شهروندان ژاپن، مالزی، نیوزیلند و سنگاپور نیازی به ویزا ندارند. سایر کشور ها برای ورود به مالزی نیاز به دریافت ویزا دارند.

مهلت درخواست دانشگاه های سوئیس چه موقع است؟

برای دانشجویان علاقمند به شروع تحصیل در پاییز(پایان اوت یا شروع شهریور) مهلت ثبت نام ممکن است از اوایل نوامبر(سال قبل) و تا اواخر بهار درست قبل از شروع کلاس ها در پاییز آغاز شود. هر دانشگاه مهلت خاص خود را دارد، بنابراین بهتر است دقیقاً بدانید که مهلت های مربوط به هر دانشگاهی که می خواهید برای آن استفاده کنید دقیقاً چه زمانی است.

آیا مدارک تحصیلی دانشگاه های سوئیس در جهان به رسمیت شناخته شده است؟

دانشگاه های سوئیس دارای رتبه و رنکینگ خوبی می باشد که مورد تایید ایران و کشور های دیگر می باشد. 

همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در تهران و شیراز راهنمای شما عزیزان جهت اخذ ویزا و بورسیه تحصیلی سوئیس میباشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره کارشناسان موسسه بهره مند شوید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

148 دیدگاه برای “شرایط تحصیل در سوئیس

 1. مهدیه عزیزی گفت:

  سلام من دوتا سوال دارم یکی برای خودم یکی دیگر هم برای دوستم
  چ رشته ای برای سویس خوبه؟
  و یکی دیگه اینکه
  با رشته هنر میشه بورسیه گرف برای سویس؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای اخذ بورسیه تحصیلی سوئیس مقطع تحصیلی و رزومه علمی شما حائز اهمیت است. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 2. پریسا گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم که‌اگر مدرک زبان المانی هم باشه،باز هم نبازی به مدرک آیتلس هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   در صورتیکه زبان تحصیل شما آلمانی باشد، دیگر نیازی به ارائه مدرک زبان انگلسیی ندارید.

 3. احمدرضا گفت:

  سلام خسته نباشید، من دیپلم دارم ۲۵ ساله دوتا سوال دارم اول اینکه آیا امکان تحصیل در سوییس بدون مدرک زبان هست یعنی اونجا زبان بخونم و دوم اینکه در صورت تحصیل در سوییس آیا میتونم حساب بانکی داشته باشم و داراییهای خود رو به سوییس منتقل کنم چیزی حدود ۳۰۰ هزار دلار، اگر سوییس نمیشه چه کشورهایی هست که ممکن باشه، ممنون میشم جواب بدید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس نیاز به ارائه مدرک زبان دارید. به دانشجویان بین المللی اجازه باز کردن حساب بانکی داده می شود.

 4. فاطمه گفت:

  با سلام من دانشجو رشته شیمی کاربردی هستم 84واحد پاس کردم با معدل کل 14/09 دبیرستان فارغ التحصیل از سمپاد بودم واز لحاظ عاطفی وابستگی به خانواده دارم خانوادم تنها من دارن آیا امکان دارد برای تحصیل وکار به سوئيس برم ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   با توجه به شرایط سنی خود امکان بردن خانواده تان به عنوان همراه را ندارید.

 5. مسعود گفت:

  سلام میخواستم بدونم اگراز لیسانس پرستاری وارد دانشگاه سوییس بشم وفوق لیسانس بگیرم بعد ازتحصیل میتونم وارد بازار کار سوییس بشم واقامتش کسب کنم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، امکان پیدا کردن کار در سوئیس برای فارغ التحصیلان پرستاری وجود دارد.

 6. علی سهرابی گفت:

  سلام. بنده فارغ التحصیل شیمی(بیوشیمی) دانشگاه شریف هستم با رزومه زیر:
  1. 1 مقاله ISI
  2. 3 کنفرانس و مقاله داخلی
  3.نویسنده 2 کتاب در زمینه تخصصی
  4. TOEFL:99
  5. دو سال سابقه کار به عنوان طراح پرایمر
  6. سابقه 1 سال و نیم کار در بیمارستان

  آیا میتونم برای مقطع دکتری بیوشیمی دانشگاه زوریخ یا EPFL شانس داشته باشم؟ (معدلم یکم پایینه، 15.64)
  مرسی

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، شرایط شما برای اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئیس مناسب است.

 7. حسنی گفت:

  با سلام اکثریت دانشگاه های سوییس به کدام زبان هستند آلمانی یا انگلیسی چون من فرصت زیادی (4سال و بیشتر) برای یادگیری زبان دارم و میخاستم بدونم ک با کودوم زبان زندگی راحت تری خواهم داشت؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   زبان تحصیل در سوئیس بسته به مقطع تحصیلی شما دارد. برای کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود.

 8. محمد گفت:

  با سلام
  بنده فارغ التحصیل کارشناسی حقوق با معدل ۱۷.۵۶ از دانشگاه آزاد هستم و میخوام که برای ارشد در سوییس ‍‍پذیرش بگیرم
  من شنیدم که برای رشته حقوق در سوییس حتما باید از کارشناسی شروع کرد
  آیا شما این ادعا رو تایید میکنید؟؟؟
  ممنونم از شما.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، نیاز به ارائه مدرک کارشناسی مرتبط دارید.

 9. حمید گفت:

  سلام
  من ۲۵ سالمه و زبان آلمانی رو کاملا تسلط دارم.
  آیا امکان پذیرش گرفتن برای رشته کامپیوتر zth یا epfl در مقطع کارشناسی هست؟
  ایا امکان مشاوره حضوری در تهران وجود داره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، شما می توانید از طریق شماره های ذکر شده در سایت برای اخذ نوبت مشاوره حضوری اقدام نمایید و به صورت حضوری تمامی اطلاعات خود را دریافت نمایید.

 10. با سلام خدمت شما
  لنده ليسانس فقه و حقوق دارم از دانشگاه غیرانتفاعی شهید اشرفی اصفهانی در اصفهان با معدل 16.94
  فوق لیسانس جزا از دانشگاه آزاد شهرکرد 10واحد دیگه دارم ک تمام کنم.معدل فعلی18
  سطح زبانم متوسطه ولی ن آیلتس دارم ن توانایی مکالمه.
  متاهل و 26سالمه.همسرم هم دقیقا همین شرایطو داره.میخام فوق لیسانسمو سوئيس بخونم.تمکن مالی آنچنان ندارم ولی میتونم تا سقف 50تومن جور کنم.لطفا راهنمایی کنید.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در سوئیس ارائه مدرک زبان الزامی است.

 11. نگار ا گفت:

  سلام خسته نباشید … من 17 ساله هستم و سال بعد کنکور دارم…زبان انگلیسی رو کامل بلدم و از نظر مالی هم مقدور به هزینه کردن حدود 130 میلیون حدااکثر میباشم…میخوام قبل کنکور برم و در اروپاادامه تحصیل بدم..ایا با شرایط و مقطع تحصیلی من امکانش هست؟؟؟ با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   پس از اخذ دیپلم خود می توانید برای تحصیل در کشور های اروپایی مانند آلمان، مجارستان،فرانسه و غیره اقدام نمایید.

 12. ساینا صدیق گفت:

  با سلام. می خواستم بدونم اصولا مساله ی تمکن مالی و اون مدرکی که باید ارائه بشه مبتنی بر اینکه خرج یک سال زندگی تو کشور اروپایی رو داریم چقدر مهمه و آيا بدون همچین مدرکی اصلا کوچک ترین شانسی وجود داره ?

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   نامه تمکن مالی برای اخذ ویزا و سفارت های کشور های اروپایی مسیله مهمی است و ارائه آن الزامی است. اکثر کشور ها برای کار افراد خبره و دارای مدرک تحصیلی معتبر را می گیرند.

 13. پرهام گفت:

  درود و خسته نباشید ،
  دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان هستم با پایه ی زبان انگلیسی قوی و ترم 3 از رشته علوم پایه (بنیادی) ، میخواستم بدونم امکانش هست برای تحصیل ارشد به سوییس فکر کنم ، یا اینکه اگه کشور بهتری هست که اخذ اقامت تحصیلی و زندگی دانشجویی در اون راحت تره بهم معرفی کنید لطفا ، پیشاپیش ممنون از راهنماییتون.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   کشور سوئیس برای ادامه تحصیل، دانشگاه و سیستم آموزشی معتبری دارد. شرایط اخذ اقامت تحصیلی بسته به شرایط شما دارد.

 14. تيا گفت:

  با سلام و احترام

  من ليسانس صنايع از علوم فنون مازندران و ارشد صنايع از يو تي ام مالزي و ارشد روانشناسي از پيام نور رو دارم و ميخوام براي دكتري روانشناسي دانشگاه ژنو اقدام كنم.
  ميشه لطفا راهنماييم كنيد كه ايا بصورت رايگان امكانش هست؟؟ چه شرايطي داره؟؟

  سپاسگزارم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای ادامه تحصیل در سوئیس باید تمامی مدارک تحصیلی شما با یکدیگر مرتبط باشد.

 15. محمدرضا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  می خواستم ببینم شانسم برای پذیرش در دانشگاه ETH در رشته عمران چقدر است؟ آیا با این رزومه میتونم فول فاند بگیرم؟
  10 مقاله ISI چاپ شده
  14مقاله ISI در حال داوری
  بیش از 15 مقاله داخلی- کنفرانسی و علمی پژوهشی
  شاگرد اول ورودی خود
  دانشجو امیرکبیر تهران – با معدل بالای 17
  سن 26

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، سابقه علمی شما امکان تحصیل در سوئیس را برآورده می نماید.

 16. مهسا گفت:

  با سلام
  ببخشيد اينكه ميگن سويس به كسي اقامت داييم نميده بعد از تحصيل بايد كشور را ترك كرد درسته؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   کشور سوئیس نیز مانند سایر کشور ها اقامت دائم ارائه می دهند. بعد از فارغ التحصیلی با پیدا کردن کار می توانید بعد از 5 سال برای اخذ اقامت دائم اقدام نمایید.

 17. گ.مختاری گفت:

  با سلام و خداقوت.بنده لیسانس پرستاری از دانشگاه علوم پزشکی همدان و فوق لیسانس تربیت بدنی(حرکات اصلاحی و آسیب شناسی ورزشی) از دانشگاه پیام نور مرکز تهران دارم.برای ادامه تحصیل قصد مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی مثل سوئیس، اتریش، نروژ، دانمارک و… رو دارم. مقالات شما رو تاحدودی مطالعه کردم. اما میخاستم منو راهنمایی کنید که تو کشورهای اروپایی به چه نیروی انسانی ایی بیشتر نیازه؟چون من نمیدونم پرستاری رو ادامه بدم یا تربیت بدنی؟ اما هدفم اینه که بعد تحصیل همونجا شاغل بشم و اقامت بگیرم‌ و میخام راهی رو ادامه بدم که بهتره. ممنونم از لطفتون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   اکثر کشور هایی اروپایی بازار کار خوبی برای اکثر رشته های تحصیلی مانند پرستاری ارائه می دهند. شما می توانید از طریق رشته تحصیلی پرستاری خود برای اخذ ویزای کاری اقدام نمایید.

 18. آوا گفت:

  سلام برای پذریش در مقطع ارشد در کشور سوئیس چه شرایطی لازم است؟(لیسانس اپتومتری

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بسته به دانشگاه انتخابی شرایط تحصیل متفاوت است. برای تحصیل ارشد به طور کلی باید رزومه علمی قوی و مدرک زبان ارائه دهید.

 19. احسان گفت:

  با سلام
  لیسانس هوافضا معدل 17.5 دانشگاه آزاد،با تجربه صنعتی و مدال جهانی اختراعات از سوییس هستم. برای دریافت بورسیه ارشد و دکتری کدام کشورها در اروپا مناسب تر است.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای اخذ بورسیه مقطع دکترا و کارشناسی ارشد باید شرایط شما بررسی شود. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه ازلاعات دقیق کافی نمی باشد. با ما در ارتباط باشید.

 20. مهسا ادیبی گفت:

  سلام در صورت گرفتن پذیرش دکترا از دانشگاه های سوئیس آیا امکان همراه بردن همسرم هم برای من هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   کشور سوئیس به دانشجویان بین الملل اجازه بردن همراه را می دهد.

 21. شيرين م گفت:

  با درود
  پسر بنده ١٧ سالشونه و در رشته گرافيك رايانه اي در سال يازدهم مشغول به تحصيل ، با معدل ١٧ (سال گذشته ) با توجه به سن و رشته ي تحصيلي ايشون و با توجه به اينكه بسيار علاقمند به ادامه تحصيل در خارج از كشور است آيا امكان ادامه تحصيل براي ايشون فراهم هست ؟ و كدام كشور رو پيشنهاد ميكنيد در رشته خودش ؛
  ضمنا ممنون ميشم در مورد وضعيت نظام وظيفه راهنمايي كنيد.
  با سپاس

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   کشور فرانسه برای شما می توانید گزینه مناسبی باشد. در صورت داشتن نامه معافیت تحصیلی می توانیدباگذاشتن وثیقه از کشور خارج شوید.

 22. هانیه صادقی گفت:

  سلام خسته نباشین
  من ساکن کشور سوئیس هستم و از ایران قبولی دانشگاه شهید بهشتی رشته ی پرستاری رو دارم الان هم در حال خوندن زبان آلمانی هستم میخواستم بدونم این مدرسه های فنی حرفه ای(fachschule) برای رشته ی پرستاری بهتره یا دانشگاه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   تحصیل در دانشگاه های پرستاری در آلمان ارجحیت دارد.

 23. مهران گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید یک سوال داشتم من لیسانس کامپیوتر گرایش نرم افزار از دانشگاه آزاد اهواز با معدل 17رو دارم.خواستم بدونم که به دانشگاه آزاد بورسیه تعلق میگیره برای فوق لیسانس؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای دریافت بورسیه تحصیلی رزومه علمی و پژوهشی شما مورد بررسی قرار میگیرد.

 24. نهول قانونی گفت:

  سلام من ۱۹ سالمه ترم دوم رشته علوم تربیتی هستم،میخواستم بپرسم اگ بخوام تو کشور سوئیس ادامه تحصیل بدم،زبان آلمانی هم بلد باشم چه شرایطی داره؟و هزینه هاش چقدره؟من معدل کل 14 و معدل نمره های نهاییم ۱۲ هستش،معدل نهایی هم تاثیر داره یا فقط معدل کل مهمه؟ممنون میشم شرایط کاملشو بهم توضیح بدید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   بیشتر ظرفیت دانشگاه های سوئیس برای مقطع کارشناسی برای دانشجویان بومی است. به شما توصیه می کنیم برای کشور های دیگر و یا برای کارشناسی ارشد دانشگاه های سوئیس اقدام نمایید.

 25. صبا اسدی گفت:

  با سلام و خسته نباشید.
  من امسال 17 سال دارم و سال 99 باید کنکور بدهم و الان در رشته تجربی مشغول به تحصیل هستم . ولی می خواهم در یکی از دانشگاه های معتبر اروپا در مقطع لیسانس رشته معماری بخوانم .
  الان سوال بنده از شما این است که من برای وارد شدن به رشته معماری حتما باید دیپلم ریاضی داشته باشم یا با همون دیپلم تجربی می توانم از دانشگاه پذیرش بگیرم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط تحصیل بسته به کشور انتخابی شما دارد. لطفا با ما در ارتباط باشید تا شما را در رابطه با انتخاب کشور راهنمایی نماییم.

 26. کریمی گفت:

  سلام
  من سی سالمه و ایلتس اکادمیک ۶ گرفتم .۹ سال هم سابقه کار دارم می تونم برای ارشد بهداشت اپلای بگیرم؟؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورتیکه رزومه علمی قوی داشته باشید می توانید شانس خود را امتحان نمایید. در نظر داشته باشید که برای افزایش شانس خود بهتر است مدرک زبان بالاتری را دریافت نمایید.

 27. علیرضا حسینی گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من ازتون یه چند تا سوال پرسیدم و شماهم جواب منو‌ دادید ممنون
  و گفتید برای تحصیل سال آخر در خارج‌از کشور پیشنهاد های دیگه ای هست و دارین میشه اونارو بگین؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های ذکر شده در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 28. ثمین گفت:

  سلام من در حال خواندن زبان فرانسه هستم و سطح انگلیسی خوبی هم دارم.رشته میکروبیولوژی دانشگاه فلاورجان هستم،برای ارشد میتونم سویئس اقدام کنم؟ قبولی در دانشگاه دولتی چه شرایطی دارد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در سوئیس باید رزومه علمی بسیار قوی داشته باشید. لطفا برای بررسی بیشتر مدارک تحصیلی خود را از طریق واتس اپ برای ما ارسال نمایید.

 29. علیرضا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من 22 سالمه مهندس برق گرایش مخابرات هستم میخوام واسه کارشناسی ارشد پذیرش بگیرم
  معدل دوره کارشناسیم 15 هست از دانشگاه دولتی
  آیلتس6.5 دارم
  چند مدرک فنی حرفه ای در دوره های برق و کامپیوتر دارم
  در زمینه نرم افزار های رشته برق هم تخصص نسبتا خوبی دارم
  آیا میتونم با این شرایط از دانشگاه فدرال زوریخ پذیرش بگیرم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئیس باید رزومه علمی قوی داشته باشید. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 30. امیر گفت:

  سلام از نظر شما کانادا برای مهندسین برق بهتر است یا سوئیس؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بستگی به شرایط شما دارد. هر دو کشور بازار کار خوبی برای مهندسین دارد.

 31. سلماز گفت:

  با سلام.من ارشد پرستاری هستم.برای دکتری پرستاری در سوییس برای چه دانشگاهی و از چه طریق باید اقدام کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دانشگاه های متعددی وجود دارند که دوره های دکتری را حتی با بورسیه ارائه می دهند و پیشنیاز آن، همین مدارک ارشد و نمرات و رزومه تحقیقاتی قوی است.

 32. افسانه گفت:

  سلام.من دکترای عمومی داروسازی هستم.ایا برای گرفتن تخصص داروسازی در دانشگاه های سوییس با داشتن مدرک زبان المانی میتونم اقدام کنم یا حتما نیاز به مدرک ایلتس هست ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بسته به دانشگاهی که درخواست تحصیل می دهید، مدارک لازم متغییر خواهد بود.

 33. امیرحسین گفت:

  سلام من دانشجوی فوق لیسانس دندان پزشکی از دانشگاه قاضی ترکیه هستم
  میتونم برای دکترا و اقامت دائم به سوئیس انتقالی بگیرم؟؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله مدارک و نمرات خود را برای مشاورین ما ارسال کنید تا بر اساس توانمندی شما بهترین پیشنهاد را ارائه دهند.

 34. Hanieh گفت:

  سلام . خسته نباشید
  میخواستم بپرسم شانس بورسیه تحصیلی برای فوق لیسانس برای رشته بیوتکنولوژی با داشتن مدرک زبان با نمره عالی (هم انگلیسی و هم المانی) وجود داره؟ (لیسانس دانشگاه تهران )

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   اگر رزومه تحقیقی قوی هم دارید، شانس پذیرش و دریافت بورسیه را دارید. لازم است که مدارکتون را بررسی کنیم.

 35. عبدالهی گفت:

  سلام وقت بخیر ؛ رشته ی کارشناسی بنده ، زبان و ادبیات فرانسه هست و می‌خوام ارشد رشته روابط بین الملل یا دیپلماسی و سازمان های بین الملل بخونم ؛ سوالم اینه که آیا میتونم ارشد رو در سوییس شهر ژنو بخونم ؟ چه شرایطی لازم هست ؟ اگر به دو زبان فرانسه و انگلیسی مسلط باشم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   بله می توانید در دانشگاه های برتر شهر ژنو در رشته روابط بین الملل مطالعه کنید و شرایط لازم عبارتند از مدارک کارشناسی و دیپلم و پیش معتبر شما به همراه یک پاسپورت دارای اعتبار.

 36. احمد گفت:

  باسلام
  من لیسانس مهندسی نرم افزار در دانشگاه شیراز به پایان رساندم و معدلم ۱۶ است کم ک بیش هم زبان انگلیسی بلدم بنظر شما میتونم بورسیه تحصیلی بگیرم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   برای بورسیه معدلتون زیاد مناسب نیست، ضمن اینکه مدارک زبان لازم است و رزومه تحقیقی هم تاثیرگذار است، بهتر است مدارکتون را برای بررسی به یکی از دفاتر ارسال کنید.

 37. امیر رحیمی گفت:

  سلام من هفده سالمه و کلاس یازدهم هستم،چجوری میتونم بعنوان محصل برم سوییس و هزینش چقدره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   می توانید برای حضور در مدارس سوئس درخواست خود را به انضمام نامه حمایت مالی به دانشگاه بدهید و پروسه اخذ ویزا را شروع کنید. اما دقت کنید که این پروسه نیازمند مدارکی است که از والدین شما نیز درخواست می شود.

 38. Forough گفت:

  با سلام من در دانشگاه زند شيراز ليسانسدارم با معدل ١٨ ميتوانم در سوئيس در رشته حقوق بين الملل تحصيل كنم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بسته به این است که رشته کنونی شما چیست و تا چه حدی نمرات لازم را کسب کرده اید. این کشور به منظور پذیرش دانشجو در رشته های حقوقی شرایطی را برقرار می کند که مستلزم توجه ویژه به منظور توجیح کردن آن شرایط است.

 39. فرزاد کرمی گفت:

  سلام
  من لیسانس ادبیات زبان انگلیسی دارم و به زبان های برنامه نویسی c plus plus ، c sharp تسلط دارم . میخواستم بدونم برای من شرایط کار در سویس فراهم است یا خیر ؟
  در ضمن من 36 سال دارم .

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله در صورتی که بتوانید مرکز را پیدا کنید تا در زمینه فعالیت شما خدماتی را مد نظر داشته باشد، می توانید بنابر درخواست شرکت، ویزای کار را تقاضا کنید.

 40. علیرضا حسینی گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من ازتون یه چند تا سوال پرسیدم و شماهم جواب منو‌ دادید ممنون
  و گفتید برای تحصیل سال آخر در خارج‌از کشور پیشنهاد های دیگه ای هست و دارین میشه اونارو بگین؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله بنابر آنچه که شما در سوبق تحصیلی خود ارائه می دهید، مشاورین ما گزینه هایی را پیش روی شما قرار خواهند داد.

 41. محمد امیم گفت:

  سلام ببخشید من می خوام برای رشته مهندسی آب اپلای بگیرم برای سازه یا مدیریت منابع آب می خواستم بدونم بین سویس والمان وکانادا کدوم صلاح رنک دانشگاه برام خیلی مهمه سه چهارتا مقاله درحال نوشتنم وانگلیسی ام بد نیست مدرک اش رو ندارم معدل ام هم15.5دانشگاه سراسری ارومیه درس می خونم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هر کشور شروطی را برای پذیرش دانشجویان خارجی دارند که برخی مثلا: بدون مدرک زبان، با مدرک زبان، بدون معدل، با معدل و از این دست شرایط؛ که به همین منظور لازم است سوابق تحصیلی شما بررسی شود تا مشخص کنیم که احتمال پذیرش شما در کدام دانشگاه و کدام کشور راحت تر و محتمل تر است.

 42. عطیه سپهوند گفت:

  سلام و وقت بخیر، من دانشجوی سال اول داروسازی مجارستان هستم برای ادامه تحصیل میتونم برای سوئیس اقدام کنم و واحدهای رو تطبیق میدن؟نیاز به آزمون ورودی هست و آیا بورس تحصیلی شامل حالم میشه اگر مقاله ارائه بدم؟ و همچنین برای فارغ التحصیل رشته عمران ارشد دانشگاه آزاد با معدل 18 برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا بورسیه شامل حالش میشه؟ ممنون میشم از پاسخ گوییتون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای انتقالی گرفتن و تطبیق واحد ابتدا بایستی دانشگاه هدف را مشخص کنید و شرایط پذیرش آن را بررسی کنید. و در صورتی که امکان انتقالی وجود داشته باشد، روال قانونی را از سرگیری کنید.
   اما دقت داشته باشید که ارائه بورس تحصیلی تنها در مقاطع دکتری و گاها ارشد امکان پذیر می باشد.

 43. علیرضا حسینی گفت:

  سلام من یازهم میخونم میخوام برا سال آخر برم سوئیس اونجا فامیل هم داریم . من میتونم تو مدترس شبانه روزی درس نخونم؟آیا اونطوری هزینش کمتر میشه؟ از لحاظ مالی هم جزو قشر متوسطیم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل مشکلی نیست اما معمولا تحصیل در مدارس با هزینه های متفاوت است و بستگی به شرایط پذیرش و مدرسه مقصد دارد.
   با این حال ما پیشنهاد های دیگری نیز برای گذراندن سال آخر تحصیلات خود در خارج از کشور داریم.

 44. حسین محمدی گفت:

  سلام و وقت بخیر.
  من لیسانس فقه و حقوق از دانشگاه آزاد معدل 17/50 و فوق لیسانس حقوق خصوصی از دانشگاه مفید معدل 14/50 دارم و ایلتس 6/50 و دوره های داوری تجاری
  داخلی و بین المللی و قرارداد نویسی را گذراندم و مدارکشونم از وزارت صنعت و معدن صادر شده میخواستم بدونم میتونم فوق لیسانس امور بین الملل یا تجارت بین الملل در دانشگاههای دولتی یا بورسیه سوئیس بخونم؟
  با احترام

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   با توجه به مدارک و سوابق شما، مانعی برای ادامه تحصیل شما در خارج از کشور وجود ندارد و ما حتی کشور های بهتری را نیز برای شما در نظر داریم.
   اما باید دقت کنید که اخذ بورسیه در مقطع فوق، اندکی دشوار است و اکثر دولت ها برای مقطع دکترا، بودجه بندی بورسیه را در نظر می گیرند.

 45. n.m گفت:

  با سلام برای بورسیه تحصیلی در رشته علم اطلاعات و دانش شناسی چه کشوری پیشنهاد میکنید؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   آخرین مدارک تحصیلی + ریز نمرات را برای ما ارسال کنید تا ارزیابی های مورد نیاز پذیرش را برای شما انجام داده و به شما اطلاع رسانی کنیم.
   اما دقت داشته باشید که ارائه بورس تحصیلی معمولا در سطوح ارشد و بالاتر انجام میشود و شانس بورسیه برای لیسانس پایین است.

 46. رویا ملازاده گفت:

  باسلام دختر من دریکی از کالج های معروف ژنو دیپلم میگیرد ایا تحصیل ژنتیک به زبان انگلیسی برایش در دانشگاهای سوییس مقدور است؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برخی دانشگاه ها در سوئیس به زبان های دیگر، مثل فرانسوی و انگلیسی کلاس برگزار می کنند.

 47. علیرضا کاظمی گفت:

  با سلام
  من یک دانش اموز کلاس یازدهمی(17ساله )هستم
  اگر بخوام برای رفتن اقدام کنم چه کار هایی لازمه انجام یدم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   می بایست اطلاعات دقیق در مورد سطح زبان های خارجه، تمکن مالی و نوع مدرک دیپلم شما در اختیار ما قرار گیرد تا مشاوره مناسب صورت گیرد.

 48. Roxi_xzr گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من امسال ۱۶ سال دارم و سال ۹۹ کنکور. میخوام قبل ازاینکه کنکور بدم واسه تحصیل در سوئیس اقدام کنم. زبان انگلیسیم خوبه بد نیست یعنی میتونم گلیم خودمو از آب بیرون بکشم ولی امسال بازم به کلاس زبان میرم و تا یکی دوسال دیگه مدرکمو میگیرم. رشته ایی که توش تحصیل میکنم تجربی هست حالا میتونم با گرفتن بورسیه یا اینکه از طریق موسسه ی شما اقدام کنم و با مدرک زبان انگلیسی در یکی از شاخه های رشته ی تجربی اونجا تحصیل کنم؟
  یه سوال دیگه اونایی که بخوان میتونن کار کنن؟ اگه یکی مثه من بخواد اونجا لیسانسشو بگیره چه شغلی رو (حتی فعلی) میتونه درپیش بگیره؟
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   اجازه کار حین تحصیل در سوئیس به دانشجویان داده می شود؛ اما کشور سوئیس برای مقاطع پایین بسیار سخت ویزا صادر می کند و عموما در مقطع دکتری برای مهاجرت تحصیلی به این کشور، اقدام می کنند.
   کشور انگلیس پس از گذراندن کلاس دوم دبیرستان، با هزینه ی حدودا 20 هزار پوند در سال اجازه تحصیل را به شما می دهد.
   متاسفانه اطلاعات دقیقی از تمکن مالی شما در اختیار ما نیست تا مشاوره های دقیق تر خدمت تان عرضه کنیم.
   موفق باشید.

 49. علی بوجاری نژاد گفت:

  با سلام…بنده دانشجوی رشته it هستم و همچنین در حال گرفتن مدرک های شبکه..از الان تا دو سال دیگه چه کارهایی رو به بنده پیشنهاد میکنین بجز امادگی برای ایلس که بتونم برای فوق گرایشات مهندسی ای تی ادامه تحصیل بدم؟!..دانشگاهم هم ازاد ولی بین المللی.با چه چیزی میتونم این موردو جبران کنم؟!

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای ادامه تحصیل در خارج از کشور می بایست به پارامترهایی مثل: زبان مورد نیاز دانشگاه های مقصد، تمکن مالی، مسئله ی نظام وظیفه و رزومه قوی ، توجه فرمایید.

 50. پروانه گفت:

  سلام
  من مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه خوارزمی و کارشناسی ارشد علوم سیاسی از دانشگاه تهران با معدل 18.21 دارم. یک کتاب ترجمه شده هم زیرچاپ دارم که امسال منتشر میشه. می خوام بدونم برای بورسیه دکتری دانشگاه سوئیس چه مدارکی لازمه و اینکه باتوجه به اینکه لیسانس زبان انگلیسی دارم، باز هم نیاز به ارائه مدرک آیلتس هست؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   مدرک آیلتس 6.5 مورد نیاز است.
   داشتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس مورد تایید دانشگاه مقصد.
   داشتن مقالات و کتاب چاپ شده.
   جلب نظر یک استاد مشاور جهت پشتیبانی تز دکتری.
   لازم به ذکر است برخی دانشگاه های سویس مثل لوزان به زبان فرانسوی تحصیل و تدریس انجام می پذیرد. البته تقریبا تمام دانشگاه های این کشور تحصیل به زبان انگلیسی را دارند.

 51. مریم گفت:

  سلام.من مدرک لیسانس حقوق از دانشگاه آزاد دارم.همچنین مدرک مربیگری فوتبال درجه B کنفدراسیون آسیا دارم.و همچنین بازیکن در لیگ برتر ایران بودم و سابقه دعوت به اردوی ملی رو هم دارم.همینطوری کلی مقام کشوری و استانی دارم.برای کشور سوئد یا سوئیس یا یکی از کشورهای اروپایی امکانش هست بتونم اقامت بگیرم؟.

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   با گرفتن دعوت نامه از باشگاه های این کشور و یا تحصیل میتوانید شرایط را برای اخذ اقامت سوئیس و یا دیگر کشور های مد نظر خود, هموار کنید.

 52. پوریا شهبازی گفت:

  سلام
  من مدرک فوق لیسانس شیمی تجزیه از دانشگاه شهید بهشتی با معدل ۱۷ و مدرک B2 و IELTS ۶.۵ دارم میخواستم بدونم میتونم برای دکترا تو شاخه تحصیلی خودم از دانشگاه های سوئیس پزیرش بگیرم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله
   شرایط خوبی برای گرفتن پذیرش دانشگاه های کشور های پیشرفته دارید ونیز امکان گرفتن اقامت دائم کانادا با طی فرآیند خاصی برای شما فراهم است.

 53. رویابوریازاده گفت:

  وشنیدم کشورهای سوئد ونروژ مهاجرت ایرانی نمیپذیرند.آیاصحت داره؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   خیر
   مگر اینکه شرایط برای آن کشور اغنا کننده نباشد.

 54. رویابوریازاده گفت:

  سلام من کارشناسی ارشد الهیات گرایش فقه ومبانی حقوق هستم.ازدانشگاه پیام نور.کدام کشور برام گزینه بهتریه؟حق الحاق خانواده داشته باشه وبورس خوب؟تشکر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام به شما پیشنهاد میکنم تحصیل رایگان در فرانسه را در سایت ما مطالعه بفرمایید.(چرا که مبانی حقوقی ایران با فرانسه مشترکات بسیاری دارد.)

 55. م ف گفت:

  با سلام و احترام
  چند سوال از خدمتتون داشتم
  بنده دانشجوی ارشد خون شناسی از یکی از دانشگاه های دولتی کشور هستم.معدل خوبی دارم و زبانم هم خوبه.
  می خواستم بپرسم امکان تحصیل در دکتری هماتولوژی ( خون شناسی) در سوئیس به صورت رایگان وجود داره؟
  و مورد دیگه اینکه آیا در دانشگاه های سوئیس می شه حجاب رو در حد پوشاندن مو رعایت کرد؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله
   برای محصلان بورسیه در مقطع دکتری در سوئیس مبلغ 2000 فرانک به صورت ماهانه پرداخت میشود.به این علت متقاضیان تحصیل به صورت بورسیه زیاد هستند.
   در ضمن شما نیاز به داشتن مدرک زبان آیلتس 6.5 هستید.(داشتن مقالات بین المللی هم به شما در پذیرش کمک میکند.)

 56. نیما بازرگان گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در سوئیس و زندگی و کار کردن در آنجا بهتر است چه رشته تحصیلی در دانشگاه رو بخوانیم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   انتخاب رشته طبق علاقه شماست، البته امکان تحصیل همه رشته ها هم برای دانشجویان خارجی راحت نیست. مثلا امکان تحصیل رشته پرشکی و دندان در سوئیس مقداری دشوار است.

 57. ندا عباسیان گفت:

  سلام من ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه ازاد دارم میخوام برای دکتری بصورت رایگان در سوئد درس بخونم چیکار باید بکنم ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   با توجه به دانشگاه ازاد باید رزومه و پروپوزال خوبی داشته باشید.

 58. گلبرگ گفت:

  با سلام برای دکترا زبان و ادبیات انگلیسی کدوم کشور رو توصیه می کنید؟ایا امکان فاند گرفتن هست برای من در سوییس؟
  ایلیس 7.5 دارم با لیسنینگ 8 و معدل 17.80 دانشگاه فردوسی بودم ویک مقاله بین المللی دارم درضمن فرانسه هم می تونم صحبت کنم ؟پیشاپیش سپاس از پاسخ تون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   کشورهای زیادی می توانید اقدام فرمایید. این موسسه می تواند پذیرش تحصیل مقطع دکترا در هلند بلژیک اتریش آلمان و غیره را برای شما دریافت کند.

 59. بهروز گفت:

  با سلام
  بنده دانشجوی دکتری تخصصی رشته باکتری شناسی دانشگاه شیراز با معدل 18/40 هستم اما با توجه به وضعیت کار در ایران قصد گرفتن مدرک و کار در کشورهای اروپایی را دارم آیا امکان آن وجود دارد؟ با تشکر از راهنماییتون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ابتدا بفرمائید در چه مقطعی میخواهید ادامه تحصیل بدهید، ادامه تحصیل و یا شروع مجدد تحصیلات.
   ضمن اینکه با اخذ مدرک تحصیلی در کشور های اروپایی معمولا شما اجازه کاریابی را پس از تحصیل به مدت حداقل یک سال خواهید داشت که در صورت موفقیت، صاحب اقامت موقت آن کشور می شوید.

 60. حسين طاهري گفت:

  سلام…من ١٨ ساله هستم وتحصيلات مقطع دبيرستان رو كامل در ايران تمام كردم معدل كل ديپلم سومم ١٩ هستش و معدل كل پيش دانشگاهيم ١٧.٥٠،به خاطر شرايطي كه داشتم اقامت لهستان رو دارم و الان هم در لهستانم و براي ادامه تحصيل توي اروپا جزو دانشجوهاي eu هم محسوب ميشم…براي پذيرش توي دانشگاه لوزان در مقطع ليسانس چكار بايد كنم؟آيا امكانش هستش؟

  1. حسين طاهري گفت:

   با سلام…و بعد از پيش دانشگاهي به لهستان رفتم و در كنكور شركت نكردم

   1. حسين طاهري گفت:

    با سلام…و اگه با شرايط من امكان تحصيل در سوئيس وجود نداره كدوم كشور رو پيشنهاد ميكنيد؟

    1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

     در صورتی که بخواهید در هر کشور دیگری نیز تحصیل کنید باز هم روند به همین صورت است و ابتدا باید شرایط شما را بدانیم تا بتوانیم بهترین گزینه را به شما پیشنهاد دهیم.

    2. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

     سلام
     کشور های مختلفی اکنون در دست اقدام توسط کارشناسان ما هستند، از جمله فرانسه، آلمان، مجارستان، ترکیه، چین و غیره.

  2. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهتر است تا مدارک شما را کارشناسان ما ارزیابی کنند تا بتوانیم به شما در روند اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان، کمک کنیم.

 61. ادیب گفت:

  با سلام
  من دانشجوی فوق لیسالس دانشگاه خواجه نصیر هستم . در حال ارسال یک مقاله ISI می باشم اما معدلم زیر 15 است .می خواستم بدونم برای مقطع دکتری می تونم از کشوری پذیرش بگیرم یا نه ؟

  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله قطعاً می توانید، داشتن مقاله مدرک زبان و پروپوزال مناسب می تواند به شما کمک کند.

 62. کیمیا جلائی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی پرستاری هستم ولی میخوام تغییر رشته به پزشکی بدم و برم کشور دیگه ای درس بخونم
  شرایط تحصیل پزشکی در سوئیس چی هست و شما چه کشور رو به من پیشنهاد میکنید؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس چندان راحت نیست، هم از جهت قبولی در دانشگاه های سوئیس و هم از جهت هزینه. بهتر است کشورهای دیگر اروپا مثل آلمان اتریش و ایتالیا را انتخاب فرمایید.

 63. نجفی گفت:

  سلام
  من فوق دیپلمم رو از دانشگاه گلستان(سراسری) گرفتم معدل 14.5 دو ساله
  لیسانسم رو هم کامپیوتر از دانشکده شهید شمسی پور(سراسری تهران)(دو ساله) گرفتم معدل 17.5
  چندین مدرک بین و المللی مایکروسافت هم تو رشته خودم دارم.
  دو سال هم سابقه کار مرتبط همراه با بیمه دارم.
  مدرک زبان آلمانی هم B2 دارم.
  برای فوق لیسانس میتونید از کدوم دانشگاه های المان برام پذیرش بگیرین؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله همه شرایط لازم را دارید، البته در صورتی که سن شما مناسب باشد که در این پیام اعلام نفرموده اید.

 64. محمدعلی گفت:

  سلام میخواستم ببینم چگونه میتوانم بورسیه دکتری (با فاند) دریافت کنم و شما چطور میتونید به من کمک کنید

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   امکان اخذ پذیرش همراه با بورسیه و فاند در سوئیس فقط با داشتن رزومه خوب امکان پذیر است، در این صورت این موسسه می تواند پذیرش برای شما اخذ کند.

 65. محمدعلي گفت:

  سلام من دانشجوي فوق ليسانس مهندسي صنايع دانشگاه علم و صنعت هستم براي مقطع دكتري با فاند از طريق يكي از دانشگاههاي معتبر سويس يا اروپا هستم 1

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   خب لطفاً سوال تون رو بفرمایید.

 66. میلاد عبادت خواه گفت:

  سلام
  من فوق لیسانس مهندسی مکانیک ساخت و تولید دانشگاه آزاد دارم. معدلم 16.91 هستش. میخوام واسه دکترا در اروپا اقدام کنم. آیا شما میتونید تضمینی واسم بورسیه یکی از کشورهای اروپایی رو بگیرید؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   جهت بررسی وضعیت پذیرش دکترا به رزومه کامل شما نیاز است، به دلیل قانونی هیچ موسسه نمی تواند بورسیه را تضمین نماید.

 67. نصیری گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  میخواستم ببینم مدرک پیام نور در اروپا چقدر معتبر میباشد ؟
  لیسانس مدیریت بازرگانی با معدل ۱۳ دارم با ایلتس ۶ امکان تحصیل در کجا را دارم ؟
  سپاس

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   معمولاً مدرک پیام نور اکثر کشورهای اروپایی قبول می کنند، البته مدرک پیام نور با آزمون ورودی اعتبار بیشتری دارد.

 68. سیما بهارآور گفت:

  سلام
  مهاجرت پسر سوم دبیرستانی برای ادامه تحصیل به سوئیس چه شرایطی لازم دارد،چگونه امکان پذیر است؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله امکانپذیر است ولی مستلزم پرداخت شهریه است و معمولاً هزینه تحصیل در سوئیس برای دانشجویان بین المللی زیاد است.

 69. پريسا نعيميان منفرد گفت:

  با سلام و احترام من فوق ليسانس تكنولوژي آموزشي هستم از دانشگاه آزاد با معدل ١٩/٣٦، داراي چند مقاله ISI ISC و همايش هاي ملي و بين المللي هستم و در حال اخذ مدرك آيتلس هستم سابقه كار و تدريس هم دارم، براي دكتري در كشور سويس و دانشگاه ژنو آيا ميتونيد براي من اقدام كنيد؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله امکان اقدام وجود دارد، البته اخذ بورسیه و فاند با توجه به شرایط شما قطعی نیست.

 70. فروزان گفت:

  سلام
  ببخشيد مزاحم شدم.
  من در كشور مالتا مشغول به تحصيل در كالج هستم.
  متاسفانه ارتباطي با ايران الان ندارم.
  ميخواستم براي فوق اليسانس مجدد در كشور سوئيس اقدام كنم.
  ايا موسسه شما در اين خصوص فعاليت داره؟
  و يا كسي رو ميشناسيد كه كمكم كنيد؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله این موسسه می تواند امورات اخذ پذیرش و ویزا کشور سوئیس را برای شما به صورت تضمینی انجام دهد.

 71. احمد گفت:

  سلام وقت شما بخیر من فوق لیسانس و لیسانس از داتشگاه تهران جنوب دارم چند سالی هم استاد دانشگاه علم و صنعت بودم بعد از سربازی موقعیت کاری خیلی بد شد و دارم کم کم به دکترا فکر میکنم میخاستم ببینم روزنه امیدی هست مه اپلای کنم برای اروپا و کدوم کشوار میشه رشتم برق قدرته و الان سی سالمه, زبانم مسلطم, فقط مقاله ندارم
  ممنون از راهنمایتون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای کشورهای زیادی شانس اقدام دارید، این موسسه می تواند به شما بابت کشورهای هلند ایتالیا استرالیا کانادا و غیره پیرامون اخذ پذیرش مقطع دکترا کمک کند.

 72. نازی گفت:

  سلام وقت شما بخیر من فوق لیسانس و لیسانس از داتشگاه تهران جنوب دارم چند سالی هم استاد دانشگاه علم و صنعت بودم بعد از سربازی موقعیت کاری خیلی بد شد و دارم کم کم به دکترا فکر میکنم میخاستم ببینم روزنه امیدی هست مه اپلای کنم برای اروپا و کدوم کشوار میشه رشتم برق قدرته و الان سی سالمه, زبانم مسلطم, فقط مقاله ندارم
  ممنون از راهنمایتون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله امکان اخذ پذیرش از دانشگاه های کشورهای اروپایی را در مقطع دکترا دارید، البته پذیرش از دانشگاه های با رنکینگ یا رتبه خوب با توجه به شرایط شما جندان راحت نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *