کشور سوئیس از جمله کشورهای بسیار امن در دنیا می باشد و به خاطر شرایط رفاهی بسیار عالی مهاجرت افراد به کشور سوئیس بسیار مشکل است اما موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز با همکاری وکیل مهاجرت به سوئیس و از موسسات اعزام دانشجو به سوئیس ، قادر به اخذ ویزای مورد نظر برای شما عزیزان می باشند. ما در مقاله ی پیش رو به توضیحی کلی پیرامون شرایط زندگی و تحصیل در سوییس می پردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط اعزام دانشجو به سوئیس و تحصیل در سوئیس می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

پایتخت این کشور شهر برن می باشد، زبان این کشور آلمانی ، فرانسوی و ایتالیایی می باشد. مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل و در بعد از آن اخذ اقامت سوئیس یکی از روش هایی است که بسیاری افراد ،که قصد اخذ تابعیت سوئیس را دارند ، اقدام می کنند. دانشجویان در این کشور می توانند از مزایای اقامت تحصیلی سوئیس بهره مند شوند. از شهر های مهم کشور سوئیس میتوان به زوریخ ، ژنو ، بازل و لوزان اشاره کرد. واحد پول این کشور فرانک می باشد.

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به سوئیس

شرایط تحصیل در سوئیس به این صورت است که با آموزش کودکان در دوران پیش دبستانی و به مدت 1 تا 2 سال شروع می شود. تحصیلات اجباری در کشور سوئیس در هر شهر متغیر است و از 6 تا 8 سالگی شروع شده و 8 تا 9 سال زمان می برد که از این دوران 4 تا 6 سال آن برای دوران دبستان و 3 تا 5 سال آن برای دوران متوسطه می باشد.

تحصیل در سوئیس

تحصیل در مقطع دبیرستان و مدارس سوئیس

بعد از طی این دوران دانش آموزان میتوانند در دبیرستان ، مدارس حرفه ای یا مدارس بازرگانی به تحصیل خود ادامه بدهند. درصورتی که دانش آموز متقاضی ورود به دبیرستان باشد می تواند در رشته ی مورد علاقه خود ادامه تحصیل در سوئیس بدهد که 2 سال زمان می برد و بعد از سپری کردن این 2 سال دانش آموز موفق به اخذ مدرک دیپلم دبیرستان میشود قابل ذکر است که یکی از شرایط ورود به دانشگاه های سوئیس داشتن دیپلم دبیرستان است. دانش آموزانی که داوطلب ادامه تحصیل در مدارس حرفه ای یا بازرگانی می شوند بعد از 2 تا 4 سال و اغلب بدون اینکه وارد دانشگاه شوند میتوانند وارد شغل موردنظرشان بشوند.

در کشور سوئیس 11 دانشگاه دولتی وجود دارد که زبان تحصیل در این دانشگاه ها فرانسوی ، آلمانی یا انگلیسی است.

جهت تحصیل در سوئیس در مدارس ، دانش آموزان خارجی که معدل دیپلم آنها حداقل 14 باشد و تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های سوئیس دارند ، می توانند در امتحان ورودی دانشگاه ها شرکت کرده و با کسب نمره قبولی در دانشگاه ها مشغول تحصیل شوند یا می توانند دوره پیش دانشگاهی را در دانشگاه فریبورک که به مدت 9 ماه و به زبانهای آلمانی و فرانسوی برگذار میشود شرکت کنند و بعد از اتمام این دوره با موفقیت به ادامه تحصیل در سوئیس بپردازند.

سال تحصیلی در کشور سوئیس جهت اعزام دانشجو به سوئیس ، متشکل از دو نیم سال تابستانی و زمستانی است که هر کدام تقریبا 5 ماه به طول می انجامد. دانشگاه های سوئیس بعد از اتمام هر سال تحصیلی بمدت 2 ماه تعطیل است و دانشجویان میتوانند در این زمان در هفته 20 ساعت مشغول به کار شوند. دانشجویانی که تمایل به یادگیری زبان دارند میتوانند به طور رایگان در دانشگاه اقدام کنند یا در موسسات خصوصی ثبت نام کنند که هزینه یادگیری زبان در هر 4 ماه چیزی حدود 3400 فرانک است.

هزینه ی تحصیل در سوئیس

هزینه تحصیل در سوئیس در هر مقطع چیزی حدود 600 تا 700 فرانک سوئیس می باشد. دانشجویانی که خوابگاه را برای زندگی انتخاب میکنند در ماه مبلغی حدود 1000 فرانک سوئیس را باید پرداخت کنند و کسانی که منازل شخصی اجاره میکنند مبلغی حدود 1200 فرانک سوئیس باید هزینه کنند.. هزینه بیمه تحصیلی و درمانی دانشجویان در ماه مبلغی حدود 80 تا 100 فرانک میباشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس سوئیس

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در سوئیس و اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئیس در مقطع لیسانس دارند باید مدرک زبان آلمانی b1 یا b2 را داشته باشند زیرا زبان آموزش در این مقطع تحصیلی آلمانی و فرانسوی است که 4 سال به طول می انجامد. دانشجویان در این مقطع تحصیلی میتوانند 10 ساعت در هفته را کار کنند که حقوق آنها در هفته بین 120 تا 150 فرانک میباشد. حداقل مبلغی که دانشجویان برای زندگی در سوئیس در هر ماه باید هزینه کنند 1000 فرانک است که بخش قابل توجهی از این هزینه را هزینه مسکن در بر میگیرد. دو شهر زوریخ و ژنو از شهرهای با هزینه های بالا هستند که هزینه زندگی در سوئیس در این دو شهر در هر ماه چیزی حدود 2000 فرانک می باشد.

علاقه مندان ادامه تحصیل در سوئیس مقطع کارشناسی در دانشگاه های کشور سوئیس میتوانند با در دست داشتن کپی و اصل شناسنامه، کپی و اصل پاسپورت، مدرک و ریزنمرات پیش دانشگاهی و دیپلم میتوانند به موسسه توسعه گران مهر واقع در شهر تهران، شیراز و اصفهان مراجعه نمایند تا وکلای مجرب ما شرایط را برای تحصیل شما عزیزان در کشور سوئیس فراهم نمایند.

کسانی که متقاضی اعزام دانشجو به سوئیس هستند می بایست هنگام مراجعه به سفارت سوئیس ، نامه ای در جهت اثبات پشتوانه مالی که برابر با یک سال هزینه زندگی در سوئیس است را به سفارت تحویل دهند. دانشجویانی که تمایل دارند بعد از اتمام تحصیلات خود مشغول به کار تمام وقت در کشور سوئیس شوند باید تسلط کافی به زبان سوئیسی داشته باشند و تحصیلات دانشگاهی خود را با موفقیت به پایان رسانیده باشند تا بتوانند در شغل مناسب مشغول به کار شوند .

بعد از آن می توانند تقاضای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار در سوئیس را بدهند. بعد از طی این مراحل و سپری شدن چند سال از کار در سوئیس ، شخص میتواند موفق به اخذ اقامت سوئیس شود. لازم به ذکر است که همکاران مجرب ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر راهنمای شما عزیزان در سپری کردن این مراحل می باشند.

دانشجویانی که خواهان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکترای سوئیس هستند میتوانند برای بالا بردن شانس خود جهت گرفتن بورسیه تحصیلی در دانشگاه های سوئیس ، دوره فوق لیسانس خود را در این کشور به پایان برسانند.

دانشگاه زوریخ سوئیس

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس سوئیس

جهت تحصیل در سوئیس ، دوره فوق لیسانس 2 سال به طول می انجامد و زبان تدریس در این مقطع آلمانی انگلیسی و فرانسوی می باشد . متقاضیانی که دانشگاه های انگلیسی زبان را برای ادامه تحصیل در سوئیس انتخاب می کنند ، باید مدرک زبان ایلتس 6 یا 6.5 را داشته باشند. اما برای دانشجویانی که مدرک زبان انگلیسی ندارند ، موسسه حقوقی توسعه گران مهر این نوید را میدهد که با برگزاری دوره های فشرده زبان انگلیسی در کمترین زمان ، دانشجویان عزیز را به نتیجه مطلوب می رساند.

دانشجویان در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های دولتی در هر ترم مبلغی حدود 700 فرانک و در دانشگاه های خصوصی حدود 4000 فرانک باید پرداخت نمایند.

دانشجویان مقطع فوق لیسانس می توانند در هفته 20 ساعت کار کنند و چیزی حدود 400 تا 600 فرانک سوییس در هفته حقوق دریافت کنند. که این در آمد به راحتی میتواند به راحتی هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی دانشجو را تامین کند.

تحصیل در مقطع دکترا یا PHD سوئیس

جهت تحصیل در سوئیس در مقطع دکتری دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی شده اند در ماه مبلغی حدود 2000 فرانک حقوق دریافت می کنند. به همین دلیل متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری سوئیس بسیار زیاد است. البته دانشجویان باید برای اخذ بورسیه به چند نکته توجه نمایند که عبارتند از :

 1. داشتن مدرک زبان ایلتس 6.5
 2. داشتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه های تایید شده و معتبر
 3. داشتن مقالات بین المللی یا تالیف کتاب و غیره
 4. جلب نظر یک استاد مشاور جهت پشتیبانی تز دکترای دانشجو

دانشجویانی که تمامی این شرایط و یا حتی تعدادی از انها را داشته باشند از شانس بالاتری برای اخذ بورسیه تحصیلی سوئیس برخوردارند.

دانشگاه های معتبر سوئیس

در زیر به معرفی برخی از دانشگاه های معتبر سوئیس و زبان آموزشی آن ها ، جهت افرادی که قصد تحصیل در سوئیس را دارند، می پردازیم:

 • دانشگاه لوگانو به زبان های انگلیسی و آلمانی
 • دانشگاه ژنو به زبان های فرانسه و انگلیسی
 • دانشگاه لوزان به زبان فرانسه
 • دانشگاه زوریخ به زبان های آلمانی و انگلیسی
 • دانشگاه فناوری لوزان به زبانهای انگلیسی و فرانسوی
 • دانشگاه فرایبورک به زبان های فرانسوی و آلمانی

دانشگاه های فوق از بهترین و معتبرترین دانشگاه های اروپا میباشند. البته قابل ذکر است که دانشگاه فناوری لوزان را می توان از برترین دانشگاه ها در دنیا دانست و دانشجویانی که موفق به اخذ پزیرش این دانشگاه می شوند علاوه بر اینکه می توانند به صورت رایگان ثبت نام کنند از کمک هزینه های قابل توجهی نیز بهره مند می شوند.

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل

به دلیل وجود سازمان های بین المللی در کشور سوئیس پیشنهاد موکلین ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر به دانشجویان عزیز، ادامه تحصیل در سوئیس در رشته های روابط بین الملل، حقوق ، مطالعات توسعه و علوم سیاسی می باشد. یکی از اصلی ترین مراکز در کشور سوئیس برای تحصیل و پژوهش در این رشته ها موسسه مطالعات توسعه و بین الملل سوئیس می باشد. همکاران ما به دانشجویانی که در رشته های مختلف فنی و مهندسی مشغول تحصیل هستند پیشنهاد می کنند که شرکت آب سوئیس را که یکی از معتبرترین شرکت ها در زمینه های انتقال تکنولژی و رباتیک است را برای انجام پروژه انتخاب کنند.

سوالات متداول درباره تحصیل در سوئیس

برای تحصیل در سوئیس به چه نوع ویزایی نیاز دارم؟

اگر می خواهید برای تحصیل در دانشگاه به سوئیس بیایید، نیاز به درخواست ویزای D ملی دارید. برای دوره های تابستانی و مدارس زبان باید درخواست ویزای کوتاه مدت شینگن کنید.

آیا برای تحصیل در مالزی به بیمه درمانی احتیاج دارم؟

بیمه درمانی برای هر دانشجوی ساکن سوئیس اجباری است.

من به عنوان دانشجو مجاز به کار در سوئیس هستم؟

شما مجاز به کار در سوئیس هستید، اما به طور قانونی اجازه ندارید بیش از 15 ساعت در هفته کار کنید.

چه زبان هایی در سوئیس صحبت می شود؟

زبان های ملی سوئیس آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانیایی است. در نظر داشته باشید که انگلیسی یکی از زبان های ملی سوئیس نیست.

چند دانشگاه عمومی در سوئیس وجود دارد؟

در سوئیس 12 دانشگاه عمومی وجود دارد: دانشگاه بازل، دانشگاه برن، دانشگاه فریبرگ، دانشگاه ژنو، دانشگاه نووچتل، دانشگاه لوزان، دانشگاه لوسرن، دانشگاه لوگانو، دانشگاه سنت گالن، دانشگاه زوریخ، موسسه فدرال فناوری سوئیس لوزان، انستیتوی فدرال فناوری سوئیس زوریخ.

آیا دانشگاه های سوئیس رتبه بالایی دارند؟

سوئیس یکی از معتبرترین سیستم های آموزش عالی جهان است. ETH زوریخ(موسسه فناوری فدرال سوئیس) و Ecole Polytechnique Federale de Lausanne (EPFL) در بین 15 کشور برتر جهان قرار دارند.

شرایط قبولی در دانشگاه های سوئیس چیست؟

هر دانشگاه شرایط لازم برای پذیرش خود را دارند، بنابراین مطالعه دقیق اطلاعات موجود در وب سایت های دانشگاه بسیار مهم است.

از کجا باید برای ویزای سوئیس اقدام کنم؟

شما باید برای ویزای سوئیس در سفارت سوئیس یا کنسولگری در منطقه خود اقدام کنید.

آیا برای مهاجرت و تحصیل در سوئیس به ویزا احتیاج دارم؟

شهروندان کشورهای زیر اتحادیه اروپا و همچنین شهروندان ژاپن، مالزی، نیوزیلند و سنگاپور نیازی به ویزا ندارند. سایر کشور ها برای ورود به مالزی نیاز به دریافت ویزا دارند.

مهلت درخواست دانشگاه های سوئیس چه موقع است؟

برای دانشجویان علاقمند به شروع تحصیل در پاییز(پایان اوت یا شروع شهریور) مهلت ثبت نام ممکن است از اوایل نوامبر(سال قبل) و تا اواخر بهار درست قبل از شروع کلاس ها در پاییز آغاز شود. هر دانشگاه مهلت خاص خود را دارد، بنابراین بهتر است دقیقاً بدانید که مهلت های مربوط به هر دانشگاهی که می خواهید برای آن استفاده کنید دقیقاً چه زمانی است.

آیا مدارک تحصیلی دانشگاه های سوئیس در جهان به رسمیت شناخته شده است؟

دانشگاه های سوئیس دارای رتبه و رنکینگ خوبی می باشد که مورد تایید ایران و کشور های دیگر می باشد. 

همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در تهران و شیراز راهنمای شما عزیزان جهت اخذ ویزا و بورسیه تحصیلی سوئیس میباشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره کارشناسان موسسه بهره مند شوید.

84 دیدگاه برای “تحصیل در سوئیس

 1. Avatar پوریا شهبازی گفت:

  سلام
  من مدرک فوق لیسانس شیمی تجزیه از دانشگاه شهید بهشتی با معدل ۱۷ و مدرک B2 و IELTS ۶.۵ دارم میخواستم بدونم میتونم برای دکترا تو شاخه تحصیلی خودم از دانشگاه های سوئیس پزیرش بگیرم

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله
   شرایط خوبی برای گرفتن پذیرش دانشگاه های کشور های پیشرفته دارید ونیز امکان گرفتن اقامت دائم کانادا با طی فرآیند خاصی برای شما فراهم است.

 2. Avatar مریم گفت:

  سلام.من مدرک لیسانس حقوق از دانشگاه آزاد دارم.همچنین مدرک مربیگری فوتبال درجه B کنفدراسیون آسیا دارم.و همچنین بازیکن در لیگ برتر ایران بودم و سابقه دعوت به اردوی ملی رو هم دارم.همینطوری کلی مقام کشوری و استانی دارم.برای کشور سوئد یا سوئیس یا یکی از کشورهای اروپایی امکانش هست بتونم اقامت بگیرم؟.

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   با گرفتن دعوت نامه از باشگاه های این کشور و یا تحصیل میتوانید شرایط را برای اخذ اقامت سوئیس و یا دیگر کشور های مد نظر خود, هموار کنید.

 3. Avatar پروانه گفت:

  سلام
  من مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه خوارزمی و کارشناسی ارشد علوم سیاسی از دانشگاه تهران با معدل 18.21 دارم. یک کتاب ترجمه شده هم زیرچاپ دارم که امسال منتشر میشه. می خوام بدونم برای بورسیه دکتری دانشگاه سوئیس چه مدارکی لازمه و اینکه باتوجه به اینکه لیسانس زبان انگلیسی دارم، باز هم نیاز به ارائه مدرک آیلتس هست؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   مدرک آیلتس 6.5 مورد نیاز است.
   داشتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس مورد تایید دانشگاه مقصد.
   داشتن مقالات و کتاب چاپ شده.
   جلب نظر یک استاد مشاور جهت پشتیبانی تز دکتری.
   لازم به ذکر است برخی دانشگاه های سویس مثل لوزان به زبان فرانسوی تحصیل و تدریس انجام می پذیرد. البته تقریبا تمام دانشگاه های این کشور تحصیل به زبان انگلیسی را دارند.

 4. Avatar علی بوجاری نژاد گفت:

  با سلام…بنده دانشجوی رشته it هستم و همچنین در حال گرفتن مدرک های شبکه..از الان تا دو سال دیگه چه کارهایی رو به بنده پیشنهاد میکنین بجز امادگی برای ایلس که بتونم برای فوق گرایشات مهندسی ای تی ادامه تحصیل بدم؟!..دانشگاهم هم ازاد ولی بین المللی.با چه چیزی میتونم این موردو جبران کنم؟!

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای ادامه تحصیل در خارج از کشور می بایست به پارامترهایی مثل: زبان مورد نیاز دانشگاه های مقصد، تمکن مالی، مسئله ی نظام وظیفه و رزومه قوی ، توجه فرمایید.

 5. Avatar Roxi_xzr گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من امسال ۱۶ سال دارم و سال ۹۹ کنکور. میخوام قبل ازاینکه کنکور بدم واسه تحصیل در سوئیس اقدام کنم. زبان انگلیسیم خوبه بد نیست یعنی میتونم گلیم خودمو از آب بیرون بکشم ولی امسال بازم به کلاس زبان میرم و تا یکی دوسال دیگه مدرکمو میگیرم. رشته ایی که توش تحصیل میکنم تجربی هست حالا میتونم با گرفتن بورسیه یا اینکه از طریق موسسه ی شما اقدام کنم و با مدرک زبان انگلیسی در یکی از شاخه های رشته ی تجربی اونجا تحصیل کنم؟
  یه سوال دیگه اونایی که بخوان میتونن کار کنن؟ اگه یکی مثه من بخواد اونجا لیسانسشو بگیره چه شغلی رو (حتی فعلی) میتونه درپیش بگیره؟
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   اجازه کار حین تحصیل در سوئیس به دانشجویان داده می شود؛ اما کشور سوئیس برای مقاطع پایین بسیار سخت ویزا صادر می کند و عموما در مقطع دکتری برای مهاجرت تحصیلی به این کشور، اقدام می کنند.
   کشور انگلیس پس از گذراندن کلاس دوم دبیرستان، با هزینه ی حدودا 20 هزار پوند در سال اجازه تحصیل را به شما می دهد.
   متاسفانه اطلاعات دقیقی از تمکن مالی شما در اختیار ما نیست تا مشاوره های دقیق تر خدمت تان عرضه کنیم.
   موفق باشید.

 6. Avatar علیرضا کاظمی گفت:

  با سلام
  من یک دانش اموز کلاس یازدهمی(17ساله )هستم
  اگر بخوام برای رفتن اقدام کنم چه کار هایی لازمه انجام یدم

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   می بایست اطلاعات دقیق در مورد سطح زبان های خارجه، تمکن مالی و نوع مدرک دیپلم شما در اختیار ما قرار گیرد تا مشاوره مناسب صورت گیرد.

 7. Avatar رویا ملازاده گفت:

  باسلام دختر من دریکی از کالج های معروف ژنو دیپلم میگیرد ایا تحصیل ژنتیک به زبان انگلیسی برایش در دانشگاهای سوییس مقدور است؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برخی دانشگاه ها در سوئیس به زبان های دیگر، مثل فرانسوی و انگلیسی کلاس برگزار می کنند.

 8. Avatar n.m گفت:

  با سلام برای بورسیه تحصیلی در رشته علم اطلاعات و دانش شناسی چه کشوری پیشنهاد میکنید؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   آخرین مدارک تحصیلی + ریز نمرات را برای ما ارسال کنید تا ارزیابی های مورد نیاز پذیرش را برای شما انجام داده و به شما اطلاع رسانی کنیم.
   اما دقت داشته باشید که ارائه بورس تحصیلی معمولا در سطوح ارشد و بالاتر انجام میشود و شانس بورسیه برای لیسانس پایین است.

 9. Avatar حسین محمدی گفت:

  سلام و وقت بخیر.
  من لیسانس فقه و حقوق از دانشگاه آزاد معدل 17/50 و فوق لیسانس حقوق خصوصی از دانشگاه مفید معدل 14/50 دارم و ایلتس 6/50 و دوره های داوری تجاری
  داخلی و بین المللی و قرارداد نویسی را گذراندم و مدارکشونم از وزارت صنعت و معدن صادر شده میخواستم بدونم میتونم فوق لیسانس امور بین الملل یا تجارت بین الملل در دانشگاههای دولتی یا بورسیه سوئیس بخونم؟
  با احترام

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   با توجه به مدارک و سوابق شما، مانعی برای ادامه تحصیل شما در خارج از کشور وجود ندارد و ما حتی کشور های بهتری را نیز برای شما در نظر داریم.
   اما باید دقت کنید که اخذ بورسیه در مقطع فوق، اندکی دشوار است و اکثر دولت ها برای مقطع دکترا، بودجه بندی بورسیه را در نظر می گیرند.

 10. Avatar علیرضا حسینی گفت:

  سلام من یازهم میخونم میخوام برا سال آخر برم سوئیس اونجا فامیل هم داریم . من میتونم تو مدترس شبانه روزی درس نخونم؟آیا اونطوری هزینش کمتر میشه؟ از لحاظ مالی هم جزو قشر متوسطیم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل مشکلی نیست اما معمولا تحصیل در مدارس با هزینه های متفاوت است و بستگی به شرایط پذیرش و مدرسه مقصد دارد.
   با این حال ما پیشنهاد های دیگری نیز برای گذراندن سال آخر تحصیلات خود در خارج از کشور داریم.

 11. Avatar عطیه سپهوند گفت:

  سلام و وقت بخیر، من دانشجوی سال اول داروسازی مجارستان هستم برای ادامه تحصیل میتونم برای سوئیس اقدام کنم و واحدهای رو تطبیق میدن؟نیاز به آزمون ورودی هست و آیا بورس تحصیلی شامل حالم میشه اگر مقاله ارائه بدم؟ و همچنین برای فارغ التحصیل رشته عمران ارشد دانشگاه آزاد با معدل 18 برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا بورسیه شامل حالش میشه؟ ممنون میشم از پاسخ گوییتون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای انتقالی گرفتن و تطبیق واحد ابتدا بایستی دانشگاه هدف را مشخص کنید و شرایط پذیرش آن را بررسی کنید. و در صورتی که امکان انتقالی وجود داشته باشد، روال قانونی را از سرگیری کنید.
   اما دقت داشته باشید که ارائه بورس تحصیلی تنها در مقاطع دکتری و گاها ارشد امکان پذیر می باشد.

 12. Avatar محمد امیم گفت:

  سلام ببخشید من می خوام برای رشته مهندسی آب اپلای بگیرم برای سازه یا مدیریت منابع آب می خواستم بدونم بین سویس والمان وکانادا کدوم صلاح رنک دانشگاه برام خیلی مهمه سه چهارتا مقاله درحال نوشتنم وانگلیسی ام بد نیست مدرک اش رو ندارم معدل ام هم15.5دانشگاه سراسری ارومیه درس می خونم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هر کشور شروطی را برای پذیرش دانشجویان خارجی دارند که برخی مثلا: بدون مدرک زبان، با مدرک زبان، بدون معدل، با معدل و از این دست شرایط؛ که به همین منظور لازم است سوابق تحصیلی شما بررسی شود تا مشخص کنیم که احتمال پذیرش شما در کدام دانشگاه و کدام کشور راحت تر و محتمل تر است.

 13. Avatar علیرضا حسینی گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من ازتون یه چند تا سوال پرسیدم و شماهم جواب منو‌ دادید ممنون
  و گفتید برای تحصیل سال آخر در خارج‌از کشور پیشنهاد های دیگه ای هست و دارین میشه اونارو بگین؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله بنابر آنچه که شما در سوبق تحصیلی خود ارائه می دهید، مشاورین ما گزینه هایی را پیش روی شما قرار خواهند داد.

 14. Avatar فرزاد کرمی گفت:

  سلام
  من لیسانس ادبیات زبان انگلیسی دارم و به زبان های برنامه نویسی c plus plus ، c sharp تسلط دارم . میخواستم بدونم برای من شرایط کار در سویس فراهم است یا خیر ؟
  در ضمن من 36 سال دارم .

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله در صورتی که بتوانید مرکز را پیدا کنید تا در زمینه فعالیت شما خدماتی را مد نظر داشته باشد، می توانید بنابر درخواست شرکت، ویزای کار را تقاضا کنید.

 15. Avatar Forough گفت:

  با سلام من در دانشگاه زند شيراز ليسانسدارم با معدل ١٨ ميتوانم در سوئيس در رشته حقوق بين الملل تحصيل كنم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بسته به این است که رشته کنونی شما چیست و تا چه حدی نمرات لازم را کسب کرده اید. این کشور به منظور پذیرش دانشجو در رشته های حقوقی شرایطی را برقرار می کند که مستلزم توجه ویژه به منظور توجیح کردن آن شرایط است.

 16. Avatar امیر رحیمی گفت:

  سلام من هفده سالمه و کلاس یازدهم هستم،چجوری میتونم بعنوان محصل برم سوییس و هزینش چقدره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   می توانید برای حضور در مدارس سوئس درخواست خود را به انضمام نامه حمایت مالی به دانشگاه بدهید و پروسه اخذ ویزا را شروع کنید. اما دقت کنید که این پروسه نیازمند مدارکی است که از والدین شما نیز درخواست می شود.

 17. Avatar احمد گفت:

  باسلام
  من لیسانس مهندسی نرم افزار در دانشگاه شیراز به پایان رساندم و معدلم ۱۶ است کم ک بیش هم زبان انگلیسی بلدم بنظر شما میتونم بورسیه تحصیلی بگیرم

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   برای بورسیه معدلتون زیاد مناسب نیست، ضمن اینکه مدارک زبان لازم است و رزومه تحقیقی هم تاثیرگذار است، بهتر است مدارکتون را برای بررسی به یکی از دفاتر ارسال کنید.

 18. Avatar عبدالهی گفت:

  سلام وقت بخیر ؛ رشته ی کارشناسی بنده ، زبان و ادبیات فرانسه هست و می‌خوام ارشد رشته روابط بین الملل یا دیپلماسی و سازمان های بین الملل بخونم ؛ سوالم اینه که آیا میتونم ارشد رو در سوییس شهر ژنو بخونم ؟ چه شرایطی لازم هست ؟ اگر به دو زبان فرانسه و انگلیسی مسلط باشم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   بله می توانید در دانشگاه های برتر شهر ژنو در رشته روابط بین الملل مطالعه کنید و شرایط لازم عبارتند از مدارک کارشناسی و دیپلم و پیش معتبر شما به همراه یک پاسپورت دارای اعتبار.

 19. Avatar Hanieh گفت:

  سلام . خسته نباشید
  میخواستم بپرسم شانس بورسیه تحصیلی برای فوق لیسانس برای رشته بیوتکنولوژی با داشتن مدرک زبان با نمره عالی (هم انگلیسی و هم المانی) وجود داره؟ (لیسانس دانشگاه تهران )

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   اگر رزومه تحقیقی قوی هم دارید، شانس پذیرش و دریافت بورسیه را دارید. لازم است که مدارکتون را بررسی کنیم.

 20. Avatar امیرحسین گفت:

  سلام من دانشجوی فوق لیسانس دندان پزشکی از دانشگاه قاضی ترکیه هستم
  میتونم برای دکترا و اقامت دائم به سوئیس انتقالی بگیرم؟؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله مدارک و نمرات خود را برای مشاورین ما ارسال کنید تا بر اساس توانمندی شما بهترین پیشنهاد را ارائه دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *