مهاجرت به فرانسه

فرانسه یکی از بزرگترین کشورهای اروپای غربی است که شرایط بسیار مطلوبی برای زندگی دارد. کشور فرانسه به دلیل استاندارد و سطح بالای زندگی، سیستم آموزشی پیشرفته، شرایط ایده‌آل برای تحصیل و فرصت‌های شغلی مناسب، متقاضیان بسیاری برای مهاجرت دارد. مهاجرت به فرانسه از راه‌های مختلفی امکان‌پذیر است؛ اما شما باید پیش از اقدام برای مهاجرت، اطلاعات کافی را درباره شرایط و روش‌های مهاجرت به فرانسه کسب کنید. این امر به شما کمک می‌کند تا بهترین راه را برای مهاجرت خود انتخاب کنید.

افرادی که به مهاجرت به کشور فرانسه علاقمند هستند گاها سوالاتی مانند؛ بهترین راه برای مهاجرت به فرانسه چیست؟ هزینه مهاجرت به فرانسه چقدر است؟ هزینه زندگی در فرانسه چقدر است؟ مزایا و معایب مهاجرت به فرانسه کدام‌اند؟ لزوم وجود وکیل مهاجرت به فرانسه چیست؟ چطور برای اخذ ویزای فرانسه اقدام کنیم؟ را در ذهن داشته باشند. در این مقاله ما به تمامی این سوالات پاسخ می‌دهیم و مهاجرت به فرانسه را از صفر تا صد بررسی می‌کنیم. در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این باره داشتید، می‌توانید با شماره‌های موجود در وبسایت، تماس بگیرید. موسسه ما، یکی از برترین موسساتی است که می‌تواند شما را در زمینه مهاجرت به فرانسه راهنمایی کند.

نگاهی کلی به کشور فرانسه

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کشور فرانسه، به پادکست زیر گوش فرا دهید.

فرانسه که تحت عنوان رسمی “جمهوری فرانسه” نیز شناخته می‌شود، کشوری در اروپای غربی می‌باشد. فرانسه جزو معدود کشورهایی است که دارای سواحل بسیاری در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس است. برخی از همسایه‌های کشور فرانسه شامل: آندورا، اسپانیا، ایتالیا، سوئیس، آلمان، بریتانیا و موناکو هستند.

فرانسه، از لحاظ مساحتی بزرگترین کشور در غرب اروپا و اتحادیه اروپا محسوب می‌شود و همچنین در سراسر اروپا، سومین کشور وسیع به حساب می‌آید. بر اساس آخرین آمار که در سال 2020 جمع‌آوری شده است، جمعیت کشور فرانسه حدودا 67.39 میلیون نفر می‌باشد. کشور فرانسه را اکثریت افراد با پاریس و جاذبه معروف آن یعنی برج ایفل می‌شناسند؛ اما این کشور دارای طبیعتی گوناگون و بسیار زیبا است. در بخش شرقی کشور فرانسه رشته کوه‌های آلپ قرار دارند و در بخش‌های شمالی و غربی سواحل بسیار شگفت‌انگیزی واقع شده‌اند.

بخش‌های شمال کشور فرانسه دارای آب و هوای معتدل قاره‌ای می‌باشد؛ اما جنوب فرانسه آب و هوایی مدیترانه‌ای دارد. همچنین در غرب فرانسه شما می‌توانید آب و هوای اقیانوسی را تجربه نمائید. آب و هوای اقیانوسی دارای باران‌های بسیار، تابستان‌های گرم و زمستان‌های معتدل است. در شرق این کشور با توجه به قرار گرفتن رشته کوه‌ها، آب و هوای کوهستانی در جریان می‌باشد.

شرایط عمومی مهاجرت به فرانسه

فرانسه بعد از آلمان، به عنوان پرجمعیت‌ترین کشور اروپا شناخته می‌شود. فرانسه کشوری بسیار فرهنگی و تاریخی است و از گذشته تاکنون، مهد بسیاری از اندیشمندان، متفکران و دانشمندان برجسته بوده است. میراث فرهنگی‌های بسیاری در کشور فرانسه، توسط یونسکو به ثبت رسیده‌اند و کشور فرانسه از این لحاظ، در رتبه 4 قرار گرفته است. فرانسه کشوری توسعه یافته و پیشرفته است که در زمینه‌های مختلفی چون سیاست، هنر، فناوری، اقتصاد، فرهنگ و  علوم بنیادی، حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. امید به زندگی در این کشور بالا و در حدود 82.58 است. فرانسه در بسیاری از گروه‌های بین‌المللی همچون گروه هشت، سازمان توسعه و تجارت جهانی، ناتو و گروه بیست، دارای عضویت می‌باشد.

فرانسه عموماً دارای آب و هوایی متنوع است. این کشور از زمستان‌های خنک و تابستان‌های معتدلی برخوردار است، مگر در امتداد دریای مدیترانه که زمستان‌های معتدل و تابستان‌های گرمی دارد. میانگین دمای زمستان از 32 درجه فارنهایت تا 46 درجه فارنهایت و میانگین دمای تابستان از 61 درجه فارنهایت تا 75 درجه فارنهایت متغیر است. اگر آفتاب و گرما را دوست دارید، جنوب کشور فرانسه برای شما بسیا مناسب خواهد بود!

افرادی که به کشور فرانسه مهاجرت نموده‌اند، رضایت بالایی را از زندگی در این کشور اعلام کرده‌اند و گفته‌اند که مهاجرت به فرانسه کیفیت زندگی آن‌ها را تا حد قابل توجهی افزایش داده است. مردم کشور فرانسه، بین مسائل کاری و امور زندگی تعادل را حفظ می‌کنند و این یکی از دلایل موفقیت این کشور در زمینه‌های مختلف است. جالب است که بدانید، کار کردن در روزهای تعطیل یا آخر هفته، ممنوع است و افراد این مدت را تنها و تنها با استراحت می‌گذرانند.

هدف شما از مهاجرت به فرانسه هرچه باشد، به قطع یقین بهترین نوع آن را در این کشور خواهید یافت. اگر به دنبال کار در فرانسه هستید، می‌توانید با اخذ ویزای کاری از طریق جستجوی کار یا جاب آفر، به بهترین فرصت‌های شغلی با درآمدهای بالا دست یابید. میانگین حقوق افراد در این کشور، 4130 هزار یورو سالیانه می‌باشد. اگر به دنبال تحصیل در فرانسه هستید، بهتر است که بدانید این کشور دارای برترین و معتبرترین دانشگاه‌ها در سطح جهان است. همچنین افراد متقاضی می‌توانند در این کشور به زبان انگلیسی تحصیل کنند یا از بورسیه‌های تحصیلی استفاده کنند. همچنین امکان کار حین تحصیل نیز در این کشور وجود دارد.

مطالب مرتبط:

تحصیل پزشکی در فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

راه‌های مهاجرت به فرانسه

آیا قصد مهاجرت به فرانسه را دارید؟ یکی از مهم‌ترین و اولین مراحل جهت مهاجرت به فرانسه یافتن بهترین نوع ویزا یا مجوز اقامت است. روش مهاجرتی که انتخاب می‌کنید، به مدت زمان اقامت شما در فرانسه و هدف شما از مهاجرت دارد. اگر مدت زمان اقامت شما در فرانسه کوتاه مدت و کم‌تر از 90 روز است، می‌توانید ویزای کوتاه مدت یا ویزای شنگن کشور فرانسه را اخذ نمائید. 60 کشور عضو قرارداد شنگن هستند و فرانسه نیز یکی از این کشورها است. این ویزا معمولا برای اهداف کاری یا گردشگری صادر می‌شود؛ اما در هر حال شما می‌توانید جهت اقامت کوتاه مدت در فرانسه این ویزا را دریافت نمائید. مدت اقامت 90 روزه شما می‌تواند در یک بازه 6 ماهه انجام شود و توجه داشته باشید که شما با اخذ این ویزا، مجوز کار در فرانسه را دریافت نخواهید کرد.

جهت کسب اطلاعات درباره راه‌های مهاجرت به فرانسه، می‌توانید پادکست زیر را گوش کنید.

همانطور که در بالاتر گفته شد، مهاجرت به فرانسه راه‌های متفاوتی دارد. هر یک از این راه‌ها شرایط به خصوصی دارند و شما برای اینکه بتوانید مهاجرت موفقی به کشور فرانسه داشته باشید، باید از این روش‌های مهاجرتی، آگاه شوید. در نهایت شما می‌توانید با ارسال مدارک لازم به سفارت کشور فرانسه، ویزای خود را اخذ نمائید. موارد زیر، روش‌هایی هستند که شما می‌توانید از طریق آن‌ها اقدام کنید:

 1. مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل
 2. مهاجرت به فرانسه از طریق کار
 3. مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری
 4. مهاجرت از طریق تمکن مالی در فرانسه
 5. مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج
 6. مهاجرت به فرانسه از طریق تولد فرزند
 7. مهاجرت به فرانسه از طریق هنر
 8. مهاجرت به فرانسه از طریق زبان

در ادامه به بررسی کامل روش‌های مهاجرت به فرانسه، شرایط و مدارک لازم آن‌ها خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

مهاجرت به فرانسه

پادکست زیر را برای مطلع شدن از شرایط تحصیل در فرانسه، گوش دهید.

متقاضیان ایرانی با داشتن شرایط لازم برای مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل، می‌توانند ویزای تحصیلی و پس از آن اقامت این کشور را دریافت کنند. دانشگاه‌های فرانسه در میان برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند. همچنین شرایط تحصیل رایگان در فرانسه برای دانشجویان بین‌المللی فراهم شده است. شما می‌توانید در دانشگاه‌های دولتی این کشور به صورت رایگان یا با حداقل شهریه، به تحصیل بپردازید. علاوه بر این موضوع، دانشگاه‌های فرانسه دارای اعتبار بالایی در سطح جهانی هستند. امکان تحصیل رایگان و دانشگاه‌های مورد تایید، از جمله مواردی می‌باشند که دانشجویان را برای تحصیل در کشور فرانسه تشویق می‌کنند.

زبان تحصیل در فرانسه

دانشجویان متقاضی برای تحصیل در کشور فرانسه، نیازمند ارائه مدرک معتبر زبان فرانسوی می‌باشند. شما با در دست داشتن مدرک زبان فرانسه، می‌توانید با هزینه بسیار کمتر و حتی به صورت رایگان در دانشگاه‌های دولتی این کشور تحصیل کنید. امکان تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی نیز وجود دارد؛ اما این مزیت تنها در دانشگاه‌های خصوصی فراهم شده است. همچنین توجه داشته باشید که هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی از دانشگاه‌های دولتی، بیشتر است.

هزینه تحصیل در فرانسه

همانطور که در بخش بالا گفته شد، هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی، بسیار کمتر از هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی خواهد بود. همچنین هزینه تحصیل در هر دانشگاه کشور فرانسه، با دیگری متفاوت است؛ اما به صورت میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی سالیانه حدود 2770 یورو، و هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی سالیانه از 1000 یورو تا 10000 یورو خواهد بود. هزینه تحصیل در فرانسه به موارد مختلفی مثل: رشته تحصیلی، دانشگاه مورد نظر و حتی شهر محل تحصیل بستگی دارد.

مدت زمان تحصیل در فرانسه

مدت زمان تحصیل در فرانسه، در هر مقط و هر رشته ممکن است متفاوت باشد؛ اما این مدت زمان به صورت میانگین در جدول زیر اورده شده است:

مقطع تحصیلیمدت زمان تحصیل
کارشناسی3 الی 4 سال
کارشناسی ارشد2 سال
دکتری4 سال

مزایای تحصیل در فرانسه

یکی از مزایای بسیار مهم که می‌تواند در مدت زمان تحصیل، به شما کمک زیادی کند، امکان اشتغال حین تحصیل در فرانسه است. دانشجویان کشور فرانسه می‌توانند در زمان تحصیل خود، به مدت 1000 ساعت در سال که نزدیک به 20 ساعت در هفته است، به کارهای پاره وقت بپردازند. با دریافت مجوز کار دانشجویی و استخدام در مشاغل پاره وقت، می‌توانید تا حد زیادی از هزینه‌های زندگی خود را پوشش دهید.

یکی دیگر از مزایای تحصیل در فرانسه، این است که شما با فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های این کشور، می‌توانید ویزای جستجوی کار دریافت کنید. ویزای جستجوی کار به شما این امکان را می‌دهد تا به مدت یک سال در فرانسه اقامت موقت داشته باشید و به جستجوی کار متناسب با رشته تحصیلی‌تان بپردازید. با یافتن کار مطلوب و بستن قرارداد با کارفرما، می‌توانید ویزای جستجوی کار را به ویزای کار فرانسه تبدیل نمائید.

مدارک لازم مهاجرت تحصیلی به فرانسه

متقاضیان عزیز جهت اقدام برای تحصیل در فرانسه، نیازمند دو گواهی اصلی می‌باشند: پذیرش تحصیلی، ویزای تحصیلی. شما باید پیش از اقدام برای دریافت ویزا، پذیرش تحصیلی خود را دریافت کنید. برای دریافت پذیرش تحصیلی، شما موظف هستید تا مدارک لازم را برای دانشگاه مورد نظر خود ارسال نمائید. پس از ارسال مدارک و گواهی لازم و در صورت تایید درخواست شما، نامه‌ای تحت عنوان “دعوت‌نامه تحصیلی” یا “پذیرش تحصیلی”، برای شما ارسال می‌شود. مدارک لازم برای دریافت پذیرش تحصیلی شامل موارد زیر هستند:

 • گذرنامه یا کارت شناسایی (دارای اعتبار برای مدت اقامت شما)
 • عکس‌های 4*3 مناسب برای شناسنامه/گذرنامه
 • کپی مدارک تحصیلی و ترجمه فرانسوی آن‌ها
 • هزینه ثبت‌نام دانشگاه
 • ثبت‌نام تامین اجتماعی (رایگان)
 • گواهی مسئولیت مدنی
 • رزومه تحصیلی (فقط در برخی موارد و فقط برای مقاطع تحصیلات تکمیلی)
 • انگیزه‌نامه تحصیلی
 • گواهی زبان فرانسه و/یا انگلیسی (بسته به زبان تحصیل انتخابی مقطع)
 • کپی سوابق تحصیلی
 • کپی مدارک تحصیلی (در صورت موجود نبودن، گواهی فارغ التحصیلی)
 • گواهی تمکن مالی (حداقل 800 یورو در ماه)
 • فی(هزینه بررسی مدارک توسط دانشگاه)

شرایط اخذ ویزای تحصیلی

یکی دیگر از گواهی‌های مهم که برای تحصیل در فرانسه مورد نیاز است، ویزای تحصیلی این کشور می‌باشد. به این دلیل گفته شد که پذیرش تحصیلی باید اول دریافت شود، زیرا باید علاوه بر مدارک دیگر جهت اخذ ویزا برای سفارت فرانسه ارسال شود. مدارک لازم دیگر جهت اخذ ویزای تحصیلی شامل موارد زیر هستند:

 • آخرین مدرک تحصیلی
 • گواهی تمکن مالی
 • رسید پرداخت هزینه ویزا(حدود 100 یورو)
 • مدرک معتبر زبان
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سوء سابقه
 • گذرنامه

انواع ویزا

متقاضیانی که قصد تحصیل در دوره‌های تخصصی در فرانسه را دارند، باید ویزای بلند مدت تحصیلی را دریافت کنند که مدت زمان اعتبار آن بیشتر از ۶ ماه و تا پایان دوره تحصیلی متقاضی در فرانسه می‌باشد. متقاضیانی که قصد تحصیل در دوره‌های 3 تا 6 ماهه را دارند، می‌توانند ویزای بلند مدت “موقت” تحصیلی فرانسه را دریافت کنند.

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

در پادکست زیر، شرایط کار در فرانسه به صورت کامل بررسی شده است.

متقاضیان ایرانی با داشتن شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق کار، می‌توانند ویزای کار این کشور را دریافت کنند. از مهم‌ترین دلایل مهاجرت به فرانسه از طریق کار می‌توان به وجود فرصت‌های شغلی فراوان و کمبود نیروی کاری متخصص و حرفه‌ای اشاره کرد. نرخ بیکاری کشور فرانسه برای آخرین بار در سال 2021، حدود 3.2% برآورد شده است. این موارد از جمله دلایلی هستند که افراد از سراسر جهان به کار در کشور فرانسه علاقمند می‌شوند.

شرایط اخذ ویزای کار فرانسه

متقاضیان مهاجرت به فرانسه از طریق کار، می‌توانند از روش‌های مختلف برای مهاجرت خود اقدام کنند. دو روش برای اخذ ویزای کاری فرانسه در بخش زیر مورد بررسی قرار داده شده است:

دریافت پیشنهاد کاری Job Offer

متقاضیان با داشتن پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای فرانسوی، می‌توانند ویزای کار این کشور را اخذ کنند. مدت زمان اعتبار ویزای کار فرانسه از طریق جاب آفر، حدود یک سال می‌باشد.

ویزای کاری مهارت

متقاضیانی که در زمینه‌های مختلف فرهنگی، علمی و اقتصادی دارای مهارت و تخصص می‌باشند، می‌توانند با دریافت این ویزا، به مدت 4 سال در کشور فرانسه اقامت داشته باشند و کار کنند. افرادی که ویزای کاری مهارت کشور فرانسه را دریافت می‌کنند، می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز ویزای همراه اخذ کنند.

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری، در پادکست زیر توضیح داده شده است.

یکی دیگر از روش‌های اصلی مهاجرت به فرانسه، سرمایه‌گذاری در این کشور است. در واقع شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری در کشور فرانسه، به این سرزمین اروپایی مهاجرت کنید و پس از مدتی اقامت موقت، برای اخذ اقامت دائم نیز درخواست دهید. اقتصاد کشور فرانسه، بسیار باثبات است و همچنین این کشور از سرمایه‌گذاران خارجی، حمایت فراوان به عمل می‌آورد. با توجه به رشدی که نمودار اقتصادی کشور فرانسه شاهد آن است، شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری در این کشور، دارایی خود را تا حد زیادی افزایش دهید.

سرمایه‌گذاری در فرانسه، خود روش‌های مختلفی دارد که برخی از آن‌ها شامل خرید ملک و ثبت شرکت هستند. هر یک از این راه‌های سرمایه‌گذاری در فرانسه، نیازمند سرمایه‌ای به خصوص هستند و شرایطی متفاوت دارند.

اخذ ویزای کسب و کار فرانسه

یکی از روش‌های مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری، اخذ ویزای کسب و کار می‌باشد. متقاضی با ارائه طرح تجاری، اجرای این طرح و راه‌اندازی کسب و کاری فعال، می‌تواند مجوز اقامت فرانسه را دریافت کند. سرمایه لازم برای راه‌اندازی طرح تجاری و کسب و کار در فرانسه، حدود 300 هزار یورو می‌باشد. مزایای این نوع ویزا، شامل موارد زیر هستند:

 • متقاضی با اخذ ویزای کسب و کار فرانسه، می‌تواند مجوز اقامت 4 ساله را برای خود، همسر و فرزندان دریافت کند.
 • متقاضی تا زمانی که کسب و کار تجاری دارای گردش مالی مطلوب باشد، می‌تواند مجوز اقامت را تمدید کند.
 • پس از 5 سال کار و اشتغال و فعالیت اقتصادی و تجاری در فرانسه، متقاضی می‌تواند مجوز اقامت دائم فرانسه را برای خود، همسر و فرزندان دریافت کند.

خرید ملک در فرانسه

مهاجرت به فرانسه و خرید ملک

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری، خرید ملک، خانه و آپارتمان می‌باشد. البته ذکر این نکته ضروری است که متقاضیان خارجی می‌توانند در فرانسه اقدام به خرید خانه و ملک کنند؛ اما نمی‌توانند اقامت و تابعیت فرانسه را از این روش دریافت کنند. متقاضیان خارجی برای مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک و اخذ اقامت این کشور، می‌توانند در ابتدا از طریق خودحمایتی، تمکن مالی خود را اثبات کنند و سپس برای اخذ اقامت از طریق خرید خانه و ملک اقدام کنند.

شرایط خرید ملک در فرانسه

ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که، افراد خارجی چگونه می‌توانند در کشور فرانسه ملک خریداری کنند؟ متقاضیان خارجی فاقد مجوز اقامت فرانسه، برای مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک باید در ابتدا با اخذ ویزای توریستی وارد فرانسه شوند. توجه داشته باشید که، از مهم‌ترین شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک داشتن تمکن مالی کافی، داشتن سن بالای 18 سال و ارائه آدرس محل اقامت و یا رزرو هتل در فرانسه می‌باشد.

هزینه‌های خرید خانه و ملک در فرانسه، از 100,000 یورو تا 350,000 یورو می‌باشد. ذکر این نکته ضروری است که، متقاضی با خریداری خانه و ملک نمی‌تواند اقامت فرانسه را اخذ کند و ابتدا باید از طریق سرمایه‌گذاری خودحمایتی، اقامت فرانسه را دریافت کند و سپس اقدام به خریداری خانه و ملک در این کشور کند. از مزایای مهاجرت به فرانسه از این طریق، می‌توان به امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان اشاره کرد.

خرید موفق ملک در فرانسه به معنای انجام آمادگی‌های قبلی فراوان است. به عنوان یک خریدار، شما باید از تمام جنبه‌های فرآیند خرید خود آگاه باشید. این موضوع می‌تواند از دانستن الزامات قوانین فرانسه تا رسیدگی به امور مالی بین‌المللی را شامل شود.

مهاجرت از طریق تمکن مالی در فرانسه

متقاضی برای مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری، می‌تواند با داشتن تمکن مالی و از روش خودحمایتی مجوز اقامت این کشور را دریافت کند. از مهم‌ترین شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی، اثبات توانایی تامین هزینه‌های زندگی خود و خانواده خود در مدت اقامت در فرانسه می‌باشد.

مزیت مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری خودحمایتی

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری خودحمایتی، این است که متقاضی، نیازمند انتقال منابع مالی به کشور فرانسه و یا سرمایه‌گذاری در این کشور نمی‌باشد. تنها ارائه اسناد و مدارک منابع مالی، به اداره مهاجرت فرانسه کافی خواهد بود.

شرایط اخذ ویزای خودحمایتی

از شرایط مهم اخذ ویزای خودحمایتی فرانسه که جزو مزایای آن نیز محسوب می‌شود، عدم محدودیت سنی و عدم نیاز به ارائه مدرک زبان فرانسه می‌باشد. همچنین، متقاضی پس از اخذ ویزای خودحمایتی فرانسه، الزامی به اقامت و زندگی مستمر در کشور فرانسه ندارد و می‌تواند مدتی از سال را در دیگر کشورها زندگی کند و اقامت داشته باشد.

یکی دیگر از شرایط مهم اخذ ویزای خودحمایتی فرانسه، این است که سرپرست خانواده باید ثابت کند ماهانه 40,000 یورو برای خود، 20,000 یورو برای همسر و 10,000 یورو برای هر کدام از فرزندان زیر 18 سال خود، درآمد ثابت دارد. فرد متقاضی برای اثبات توانایی تامین هزینه‌های زندگی در فرانسه و اخذ ویزای خودحمایتی، می‌تواند از چند منبع مالی درآمد ماهانه را پوشش دهد.

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

شرط مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج، این است که شما باید با تبعه و شهروند فرانسوی ازدواج رسمی کرده باشید و یا اینکه همسر شما باید دارای اقامت دائم کشور فرانسه باشد. تنها در این دو صورت، شما می‌توانید مجوز اقامت این کشور را دریافت کنید. اگر فرد متقاضی با تبعه و شهروند فرانسه در کشوری به جز فرانسه ازدواج کند نیز، می‌تواند مجوز اقامت فرانسه را اخذ کند، به شرطی که این ازدواج را در دفاتر قانونی و رسمی ثبت کرده باشند.

شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

یکی از مهم‌ترین شرایط برای مهاجرت از این طریق، داشتن تابعیت و شهروندی فرانسه برای طرف دوم ازدواج است. پس از گذشت 4 سال از ازدواج، متقاضی می‌تواند برای اخذ تابعیت و شهروندی فرانسه اقدام کند، به شرط اینکه این ازدواج به قوت خود باقی باشد و منتهی به طلاق نشده باشد.

متقاضی برای اخذ تابعیت و شهروندی فرانسه از طریق ازدواج باید اثبات کند که، در طی 4 سال زندگی مشترک حداقل به مدت 3 سال به طور مداوم و مستمر با همسر خود زندگی کرده است. اگر خلاف این موضوع ثابت شود، متقاضی برای اخذ تابعیت فرانسه باید حدود 5 سال از ازدواجش گذشته باشد. یکی دیگر از مهم‌ترین شرایط اخذ تابعیت با مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج، تسلط متقاضی به زبان فرانسه در مدت 4 تا 5 سال زندگی مشترک می‌باشد.

مهاجرت به فرانسه از طریق تولد

مهاجرت به فرانسه از طریق تولد فرزند

مهاجرت به کشورهای دیگر از روش تولد فرزند، پیرو دو قانون خون و خاک است. قانون خون، بیانگر این است که، والدین فرد متولد شده باید اهل آن کشور باشند و در همان کشور متولد شده باشند. قانون خاک نیز می‌گوید، که فرد با تولد در کشور مورد نظر می‌تواند تابعیت آن کشور را دریافت کند. بیشتر کشورهای اروپایی عضو اتحادیه، از قانون خون پیروی می‌کنند.

دریافت تابعیت فرانسه از طریق تولد نیز، بر اساس قانون خون می‌باشد. این قانون بیان می‌کند که، کودک متولد شده در فرانسه با داشتن پدر و مادر تبعه فرانسه، می‌تواند تابعیت این کشور را دریافت کند. همچنین اگر کودک متولد شده در فرانسه دارای پدر و مادری باشد که در خاک فرانسه متولد شده‌اند، این کودک تابعیت فرانسه را دریافت می‌کند. کودکانی که از پدر و مادر مجهول و نامعلوم در فرانسه متولد می‌شوند نیز، می‌توانند تابعیت فرانسه را دریافت کنند. روش سوم به این خاطر ممکن است، زیرا دولت کشور فرانسه نمی‌گذارد افرادی که در این کشور متولد می‌شوند، بدون هویت و تابعیت باشند.

مهاجرت به فرانسه از طریق هنر

متقاضیان هنرمند می‌توانند با داشتن شرایط لازم مهاجرت به فرانسه از طریق هنر، ویزای فرانسه و در ادامه اقامت این کشور را اخذ کنند. این دسته از متقاضیان می‌توانند، از طریق اخذ “پاسپورت تلنت (Passport Talent)” مجوز اقامت 4 ساله فرانسه را دریافت کنند. متقاضیانی که از افراد شناخته شده بین‌المللی در حوزه کاری هنری خود می‌باشند نیز، می‌توانند این نوع پاسپورت فرانسه را دریافت کنند. علاوه بر این هنرمندان و بازیگران می‌توانند برای انجام فعالیت‌های هنری ویزای 3 ماهه فرانسه را اخذ کنند.

مزیت‌های مهاجرت از طریق هنر

متقاضیان با مهاجرت به فرانسه از طریق هنر، می‌توانند از مزیت‌های مختلفی بهره‌مند شوند. برخی از این مزایا شامل: اخذ مجوز کار برای خود و همسر، راه‌اندازی کسب و کار هنری و اشتغال در حوزه کاری هنری می‌باشند.

مدارک لازم برای اخذ پاسپورت تلنت

از جمله مدارک لازم برای اخذ پاسپورت تلنت فرانسه، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • بیمه مسافرتی با پوشش بیمه به ارزش 30 هزار یورو
 • فرم درخواست ویزای بلند مدت فرانسه

در صورتی که در زمینه هنری خود شناخته شده هستید و قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارید باید ویزای “هنرمندان جهانی و مشهور” را اخذ نمائید. از جمله مدارک لازم برای اخذ این نوع ویزا، می‌توان به مدارک مالی برای اثبات درآمد کافی از راه تولید و فروش آثار هنری در فرانسه، اوراق هویتی و مدارک تحصیلی اشاره کرد.

مهاجرت به فرانسه از طریق زبان

مهاجرت به فرانسه از طریق زبان

متقاضیان مهاجرت به فرانسه می‌توانند از طریق یادگیری زبان، اقامت این کشور را دریافت کنند. داوطلبان با شرکت در کالج‌های زبان فرانسه که دوره‌های 6 ماهه، یک ساله و دو ساله می‌باشند، می‌توانند سطوح مختلف A1 تا C1 زبان فرانسه را فراگیرند. دانشجویان پس از فراگیری زبان فرانسه در کالج‌های زبان این کشور، می‌توانند یا به تحصیل در دانشگاه‌های رایگان و زبان فرانسه این کشور بپردازند یا برای مهاجرت به استان کبک کانادا اقدام کنند. همچنین آن‌ها می‌توانند برای اخذ ویزای کار و اشتغال فرانسه، بدون بازگشت به ایران اقدام نمایند.

شرایط مهاجرت از طریق یادگیری زبان

افراد برای مهاجرت به فرانسه از طریق یادگیری زبان، باید تا حدودی با زبان فرانسه و انگلیسی آشنایی داشته باشند. البته لزومی به ارائه مدرک زبان معتبر نمی‌باشد. همچنین از دیگر شرایط مهم برای مهاجرت از این طریق، می‌توان به اثبات تمکن مالی نیز اشاره کرد.

شما تنها با داشتن این دو شرط، می‌توانید ویزای خود را جهت تحصیل زبان در کالج‌های فرانسه دریافت کنید. توجه داشته باشید که، افراد متقاضی که دارای رزومه کاری قوی یا مدرک کاردانی فنی و حرفه‌ای می‌باشند، برای اخذ ویزای کالج زبان فرانسه، در اولویت بالاتری دارند.

هزینه لازم

مخارج فراگیری زبان فرانسه در کالج‌های دولتی این کشور، در هر ترم حدود 800 یورو تا 1800 یورو می‌باشد. شهریه کالج‌های خصوصی به مراتب بالاتر خواهد بود.

دلایل متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به فرانسه چیست؟

مهاجرت به فرانسه

متقاضیان ایرانی بنا به دلایل فراوانی کشور فرانسه را برای مهاجرت تحصیلی، شغلی و سرمایه‌گذاری خود انتخاب می‌کنند. از مهم‌ترین این دلایل می‌توان بالا بودن سطح رفاه و امنیت اجتماعی، بالا بودن سطح درآمد، وجود آزادی‌های اجتماعی را نام برد. وجود فرصت‌های فراوان جهت سرمایه‌گذاری و کار در بخش‌های مختلف و رشد مناسب و ثبات اقتصاد در این کشور، از دیگر دلایل مهاجران برای مهاجرت شغلی و سرمایه‌گذاری می‌باشد.

دانشگاه‌های کشور فرانسه از اعتبار و سطح آموزشی بسیار بالایی برخوردار هستند. دانشجویانی که از دانشگاه‌های این کشور فارغ‌التحصیل می‌شوند، در نهایت مدرکی با ارزش و اعتبار جهانی دریافت می‌کنند. این مزیت باعث می‌شود تا شما بتوانید در صورت تمایل، در تمام کشورهای اروپایی و غیر اروپایی به کار و ادامه تحصیل مشغول شوید. همچنین شما می‌توانید پس از اتمام تحصیل، در بازارهای کاری برتر در کشور فرانسه استخدام شوید. این موارد برخی از دلایل مهاجرت تحصیلی متقاضیان ایرانی به کشور فرانسه می‌باشند.

هزینه زندگی در فرانسه

اینکه ماهانه چقدر برای مخارج زندگی در فرانسه هزینه می‌کنید، به سبک زندگی و محل اقامت شما بستگی دارد. انتخاب زندگی پرطرفدار در “پاریس”، احتمالاً باعث مخارج بیشتری نسبت به سبک زندگی متوسط ​​در گوشه‌ای آرام از فرانسه، مانند “شارنت” خواهد شد.

هزینه‌های هفتگی غذای شما بستگی به این دارد که آیا از سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای خارج از شهر مانند “Carrefour” خرید می‌کنید، یا از یک خواربار فروشی محلی که گران‌تر است. اگرچه خرید عمده از سوپرمارکت هیچ اشکالی ندارد؛ اما یکی از لذت‌های بزرگ زندگی در فرانسه، خرید از بازارهای آن است.

بازارهای خارج از شهر، مواد غذایی تازه‌تری را برای مشتریان خود فراهم می‌کنند و اگر نزدیک ساعت 1 بعد از ظهر که زمان تعطیل شدن آن‌ها است به خرید بروید، می‌توانید تخفیف نیز دریافت کنید. “Marché d’Aligre”، در منطقه 12 پاریس، یکی از ارزان‌ترین و شلوغ‌ترین بازارها است، که در آن بازار سرپوشیده‌ای برای خرید گوشت، مرغ و پنیر نیز وجود دارد. در بخش زیر شما می‌توانید میانگین هزینه‌های زندگی در فرانسه را به صورت خلاصه مشاهده نمائید:

هزینه‌هابه دلار
هزینه برق48$
هزینه خورد و خوراک600$
هزینه اجاره تلفن ثابت (بدون احتساب هزینه مکالمه)21$
اجاره منزل800$ – 1200$

مقایسه هزینه زندگی در شهرهای فرانسه

به صورت کلی، برای زندگی راحت در مرکز شهر (به عنوان یک فرد مجرد و بدون در نظر گرفتن هزینه‌های اجاره) به حدود 850 تا 1000 یورو در ماه نیاز خواهید داشت. زندگی راحت در شهرهایی مانند: “نانت” یا “مارسی” فقط حدود 600 تا 700 یورو در ماه برای شما هزینه خواهد داشت. در بخش زیر می‌توانید میانگین هزینه زندگی در برخی از شهرهای فرانسه را مشاهده کنید:

شهرهزینه زندگی
پاریس / Paris2338 $
مارسی / Marseille1511 $
لیون / Lyon1521 $
تولوز / Toulouse1500 $
نیس / Nice1645 $
نانت / Nantes1360 $
مون پلیه / Montpellier1413 $
استراسبورگ / Strasbourg1472 $
بوردکس / Bordeaux1497 $

ارزان‌ترین شهرها در فرانسه

فرانسه کشوری باشکوه است که زندگی در آن، شما را تنها به یاد مجلل بودن، پاریس و هزینه‌های بالا می‌اندازد؛ اما اینطور نیست! حتی در کشور فرانسه نیز شهرهایی وجود دارد که زندگی در آن‌ها چندان هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت. در بخش زیر می‌توانید اسامی این شهرها را مشاهده کنید:

 • لیل/ Lille (اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارند تعطیلات آخر هفته خود را به گشت و گذار بگذرانند، لیل می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد)
 • گرنوبل/ Grenoble (این شهر ممکن است کوچک باشد؛ اما تنوع کافی برای سرگرم کردن شما دارد)
 • متز/ Metz
 • لیموژ / Limoges
 • برست / Brest
 • پواتیه / Poitiers
 • کان / Caen
 • سنت کوئنتین / Saint-Quentin

اخذ اقامت دائم در فرانسه

کشور فرانسه یکی از اعضای اصلی اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است که مزایای بسیاری را برای ساکنان و شهروندان خود فراهم می‌کند. ممکن است شما از خودتان بپرسید، چگونه می‌توانم اقامت دائم کشور فرانسه را دریافت کنم؟ پاسخ ما به شما این است که، پس از پنج سال زندگی در فرانسه، می‌توانید برای کارت اقامت دائم (به فرانسوی carte de residence) درخواست دهید. در حالی که مجوز اقامت دائم فرانسه به شما اجازه می‌دهد تا به طور نامحدود در فرانسه به زندگی، کار و تحصیل بپردازید؛ اما باید هر ده سال یکبار آن را تمدید کنید. برای اخذ ویزا، شما باید مدارک خود را به سفارت کشور فرانسه ارسال کنید تا تایید شوند.

خدمات موسسه مهاجرتی اصطهباناتی

مهاجرت به فرانسه با اصطهباناتی

متقاضیان برای مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج، سرمایه‌گذاری، تحصیل، زبان و هنر، باید از شرایط مهاجرت به این کشور آگاهی داشته باشند. یکی از راه‌هایی که متقاضیان می‌توانند اطلاعات لازم و مطمئن را کسب کنند، مشورت با افراد باتجربه در این زمینه مانند کارشناسان مهاجرتی است. یکی از برترین موسسه‌های مهاجرتی در سطح کشور موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی می‌باشد. کارشناسان و متخصصان مهاجرت این موسسه، با بررسی صحت مدارک تحصیلی و شغلی متقاضیان و ارسال آن‌ها، کمک می‌کنند تا متقاضیان مناسب‌ترین گزینه مهاجرتی را برای خود انتخاب کنند.

در این مقاله شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل، سرمایه‌گذاری، کار، ازدواج، هنر و روش‌های دیگر مورد بررسی دقیق قرار گرفت. اگر قصد مهاجرت به فرانسه را دارید؛ اما از چگونگی شرایط آن اطلاعات کافی کسب نکرده‌اید، مشاوران موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی در شعبه‌های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز، رشت و مشهد اطلاعات لازم را به همه متقاضیان گرامی ارائه می‌دهند. شما می‌توانید با شماره‌های موجود در وبسایت ما، تماس حاصل فرمائید.

سوال‌های متداول در مورد مهاجرت به فرانسه

در بخش زیر، شما می‌توانید پاسخ سوالات خود را در زمینه مهاجرت به فرانسه دریافت کنید.

دلایل مهاجرت متقاضیان ایرانی به فرانسه چیست؟

رایگان بودن تحصیل، رفاه و امنیت اقتصادی و سیاسی، وجود آزادی های مدنی و زندگی در برترین کشور اروپایی

آیا امکان مهاجرت به فرانسه از طریق زبان وجود دارد؟

بله، با شرکت در کالج‌های زبان فرانسه و سپس ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها یا کار و اشتغال در فرانسه

سرمایه لازم برای مهاجرت به فرانسه از طریق کسب و کار چقدر است؟

در حدود ۳۰۰.۰۰۰ یورو

مزایای مهاجرت به فرانسه چیست؟

زندگی در یک کشور اروپایی برتر، امکان کار و اشتغال و اخذ اقامت دائم و تابعیت فرانسه

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی فرانسه سالانه در حدود ۲۰۰ تا ۷۰۰ یورو و در دانشگاه‌های خصوصی سالانه از ۱۰۰۰ یورو تا ۱۰.۰۰۰ یورو است.

اعطای تابعیت فرانسه برای تولد کودک بر چه اساسی است؟

بر اساس قانون خون

روش‌های مهاجرت به فرانسه از طریق کار کدامند؟

دریافت پیشنهاد کاری Job Offer از کارفرمای فرانسه و اخذ ویزای کاری مهارت

روش‌های مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری کدامند؟

ویزای خودحمایتی، ویزای ثبت شرکت و ویزای کسب و کار

بهترین روش مهاجرت به فرانسه چیست؟

روش تحصیلی و شغلی

تمکن مالی برای سرمایه‌گذاری خودحمایتی فرانسه چقدر است؟

در حدود ۴۰۰۰۰ یورو، برای همسر در حدود ۲۰۰۰۰ یورو و برای هر فرزند در حدود ۱۰۰۰۰ یورو

متقاضی پس از چند سال از ازدواج می‌تواند تابعیت فرانسه را دریافت کند؟

پس از 4 سال زندگی مشترک

5/5 - (4 امتیاز)

24 دیدگاه برای “اقامت و مهاجرت به فرانسه

 1. فاطمه گفت:

  سلام من رشته م تجربی هست و میخوام برای مهاجرت به فرانسه و تحصیل پزشکی اون اقدام کنم. میخواستم ببینم دانشگاه های فرانسه ازمون ورودی دارن یا با شرط معدل هم پذیرش میدن

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام، مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل پزشکی، شرایط متفاوتی داره. در واقع هر دانشگاه ممکن هست شرایط متفاوتی با دیگری داشته باشه. بنابراین بهتره که دانشگاه مورد نظر خودتون رو پیدا کنین و بعد درباره اون به صورت ویژه تحقیق کنین. برخی از دانشگاه های ازمون ورودی دارند و برخی دیگر هم با شرط معدل شما رو پذیرش میکنن. البته بیشتر دانشگاه های دولتی ازمون ورودی دارند.

 2. سوگند گفت:

  وقتتون بخیر، برای مهاجرت به فرانسه چه راه هایی وجود داره؟ چطور میتونم واسه مهاجرت اقدام کنم و اولین مرحله چیه میشه حواب بدین ممنون

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام وقت شما بخیر، راه های مهاجرت به فرانسه تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ویزای هنرمندان و همچنین یادگیری زبان هستن. در صورتی که شرایطتتون مناسب باشه میتونین از طریق ازدواج و تولد هم اقدام کنین. اولین قدم شما، مشخص کردن هدفتون از مهاجرت هست. همچنین راه پناهندگی هم وجود داره که اصلا پیشنهاد نمیشه.

 3. reza گفت:

  خسته نباشید، برای مهاجرت به فرانسه از راه یادگیری زبان گفتید که باید به زبان فرانسوی و انگلیسی هم مسلط باشیم ایا مدرک زبان هم لازمه داشته باشیم؟

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام، بله یادگیری زبان تنها در حد آشنایی هست و لزومی به ارائه مدرک زبان نیست.

 4. نسترن گفت:

  سلام، مهاجرت به فرانسه چقدر هزینه داره حدودا؟ اگر بخوایم از راه تحصیل اقدام کنیم

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام، دوست عزیز هزینه مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل، بنا بر رشته، دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت هست. همچنین دانشگاه های خصوصی و دولتی هم هزینه های متفاوت دارن. شما میتونین برای اینکه اطلاعات دقیقتری کسب کنین، با موسسه تماس بگیرین. شماره های تماس در وبسایت قرار داده شده اند.

 5. حسنی گفت:

  سلام وقت شما بخیر، مهاجرت به فرانسه برای دکترا هم امکان پذیره؟ یعنی برای تحصیل در این مقطع و چه شرایطی داره مدرک زبان و معدل و رزومه تحصیلی

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام، بله تحصیل در فرانسه در مقطع دکترا و در واقع هر سه مقطع دانشگاهی ممکن هست. شما باید مدرک زبان معتبر فرانسه و رزومه تحصیلی قوی داشته باشید و علاوه بر اون ها، مقاله ISI هم ارائه بدید.

 6. هستی گفت:

  مهاجرت به فرانسه بهتره یا اتریش؟ میشه یکم هم اطلاعات درباره شرایط زندگی توی این کشورها بذارین مرسی.

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام، شما قصدتون از مهاجرت چیه؟ هر یک از این کشورها در زمینه به خصوصی قدرتمند هستند. شما در اولین مرحله، باید قصد خودتون رو از مهاجرت مشخص کنید.

 7. asghari گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما، میشه برای مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت هم اقدام کرد؟ من یک شرکت ساختمانی و پیمانکاری دارم میخواستم ببینم میتونم نمایندگی بزنم اونجا؟

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام، بله امکان ثبت شرکت در فرانسه و مهاجرت از این طریق وجود داره. شما میتونید از طریق ثبت شرکت مستقل یا نمایندگی اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های قرار داده شده روی سایت تماس بگیرید.

 8. حدیث گفت:

  سلام میشه یکم هم اطلاعات درباره شرایط مهاجرت به فرانسه از راه تحصیل بذارین با بورسیه؟ برای بورسیه معدل بالای چند لازمه؟

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام، بله حتما درباره بورسیه تحصیلی کشور فرانسه هم مطالبی قرار خواهیم داد. همچنین شما میتونید به صفحه تحصیل در فرانسه هم برای کسب این اطلاعات مراجعه کنید یا با شماره های قرار داده شده بر روی سایت تماس بگیرید.

 9. Soha گفت:

  سلام و خسته نباشید، به نظر شما مهاجرت به فرانسه برای تحصیل بهتره یا آلمان؟ من رشته ام ریاضی هست و هنوز هم کنکور ندادم میخواستم ببینم شرایط تحصیل کارشناسی در کدوم مناسب تره

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   هر دو کشور گزینه مناسبی برای تحصیل می باشد. انتخاب کشور بستگی به معدل و تسلط زبانی شما دارد.

 10. احمد گفت:

  سلام، ایا مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای جستجوی کار هم ممکنه؟ من می خوام در رشته مهندسی عمران استخدام شم اگر بشه.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   خیر، کشور فرانسه ویزای جست و جوی کار ارائه نمی دهد.

 11. نگین محمودی گفت:

  خیلی ممنون کامل و خوب توضیح داده بودید. برای مهاجرت به فرانسه از راه تحصیل شرایط سنی هم وجود داره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، تحصیل در فرانسه محدودیت سنی دارد.

 12. ساریسا قوامی گفت:

  سلام و عرض ادب
  یک انیستتو کرد در فرانسه هست که برای تحصیل هر ساله تعدادی کرد رو پذیرش میکنه،میخواستم ارسال رزومه کنم برای اخذ مدرک دکتری اما موفق نشدم سایت اصلیش رو پیدا کنم لطف میکنید اگر به من معرفی کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام برای اطلاعات بیشتر، با مشاورین ما تماس بگیرید تا بتوانیم دقیق و با جزئیات شما را راهنمایی کنیم.
   ۰۰۹۸-۷۱-۳۶۲۹۲۳۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.