مهاجرت به فرانسه

فهرست مطالب

آیا متقاضی مهاجرت به کشور فرانسه هستید؛ اما نمی‌دانید چگونه باید اقدام کنید؟ از کجا و با چه کسی مشورت نمایید؟ تنها کافیست برای مشاوره تخصصی و بررسی شرایط با شماره 09426001036  تماس بگیرید تا وکیل و مشاور مهاجرت باتوجه به شرایط‌تان بهترین و مطمئن‌ترین روش مهاجرت را به شما ارائه نماید. فرانسه کشوری بسیار پیشرفته و صنعتی می باشد و یکی از قدرتمند ترین کشور های واقع در اروپا به شمار می رود. این  این کشور به دلیل شرایط ایده آلی که برای زندگی دارد، رویای بسیاری از افراد در اقصی نقاط جهان محسوب می شود که در آن تحصیل و زندگی کنند. کشور فرانسه مقصد مهاجرتی بسیاری از مردم در سراسر دنیا می باشد که به امید زندگی بهتر از روش های مختلف کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت می کنند. در این مقاله می خواهیم در مورد مهاجرت به فرانسه، روش های اقامت فرانسه، هزینه های مهاجرت به کشور فرانسه، دریافت اقامت فرانسه و موارد دیگر در این زمینه صحبت کنیم، با ما همراه باشید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مهاجرت به فرانسه

پادکست درباره کشور فرانسه برای مهاجرت

نگاهی اجمالی به کشور فرانسه برای مهاجرت

فرانسه کشور زیبایی است که در جنوب غربی اروپا واقع شده است و از لحاظ مساحت بزرگ ترین کشور در اروپای غربی محسوب می شود. فرانسه بیشترین تنوع را در گونه های آب و هوایی دارد و دارای انواع کوهستان ها، دشت ها و سواحل زیبا می باشد. زبان رسمی این کشور فرانسوی است و مردم آن اغلب به این زبان صحبت می کنند. 88 درصد جمعیت این کشور را مسیحیان کاتولیک تشکیل داده اند و بقیه مردم نیز شامل مسیحیان پروتستان و مسلمانان می شوند. نا گفته نماند که جمعیت بسیار کمی حدود یک درصد نیز، قوم یهود در فرانسه زندگی می کنند. جالب است بدانید که با وجود تنوع دین و نژاد، همه مردم همواره به یکدیگر احترام می گذارند و در کمال آرامش کنار یکدیگر زندگی می کنند.

شرایط عمومی مهاجرت به فرانسه

راه‌ های مهاجرت به فرانسه و اقامت دائم

مهاجرت به فرانسه

برای مهاجرت به کشور فرانسه روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام شرایط مخصوص به خود را دارند. متقاضیان باید وضعیت خود را بررسی کرده و از راه هایی که برای مهاجرت به این کشور وجود دارد، هر کدام که مناسب آن ها باشد را انتخاب کنند. در ادامه به روش های مهاجرت به این کشور اشاره می کنیم:

 1. مهاجرت تحصیلی به فرانسه
 2. مهاجرت کاری به فرانسه
 3. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به فرانسه
 4. اقامت از طریق خرید ملک در فرانسه
 5. اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت
 6. مهاجرت از طریق ازدواج به فرانسه
 7. مهاجرت از طریق تولد به فرانسه
 8. مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای همراه
 9. مهاجرت از طریق پناهندگی به فرانسه
 10. مهاجرت از طریق شرایط خاص به فرانسه

مهاجرت آسان به فرانسه

جهت کسب اطلاعات درباره راه‌های مهاجرت به فرانسه، می‌توانید پادکست زیر را گوش کنید.

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

دانشگاه های فرانسه به دلیل سطح علمی بالا، امکانات آموزشی مناسب و اعتبار مدرک تحصیلی از بهترین دانشگاه ها در سطح جهان محسوب می شوند. همین مسئله موجب شده دانشجویان بین المللی این کشور را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب کنند. یکی از مهم ترین خواسته های افراد رسیدن به شغل مناسب با درآمد ایده آل است و این مسئله با داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه های فرانسه امکان پذیر است. چرا که کارفرمایان در تمام دنیا به مدرک تحصیل فرانسه اهمیت بسیاری می دهند و ارزش زیادی برای آن قائلند. 14 دانشگاه از دانشگاه های فرانسه در رتبه بندی جهانی QS دارای رتبه زیر 500 هستند، که این خود گویای همه ماجرا است. دانشگاه های این کشور تسهیلات زیادی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد و افراد می توانند از بورسیه های تحصیلی در حین تحصیل استفاده کنند. دوره های تحصیلی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این کشور ارائه می شوند. متقاضیان برای تحصیل در این کشور می بایست پذیرش تحصیلی دریافت کنند و همچنین تمکن مالی لازم برای هزینه های زندگی در این کشور را داشته باشند. افرادی که عضو اتحادیه اروپا هستند برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه و دیگر رشته ها، نیازی به دریافت ویزای تحصیلی نخواهند داشت، اما کشور های خارج از اتحادیه اروپا از جمله ایران، باید ویزای تحصیلی داشته باشند.

پادکست زیر را برای مطلع شدن از شرایط تحصیل در فرانسه، گوش دهید.

متقاضیان ایرانی با داشتن شرایط لازم برای مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل، می‌توانند ویزای تحصیلی و پس از آن اقامت این کشور را دریافت کنند. دانشگاه‌های فرانسه در میان برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند. همچنین شرایط تحصیل رایگان در فرانسه برای دانشجویان بین‌المللی فراهم شده است. شما می‌توانید در دانشگاه‌های دولتی این کشور به صورت رایگان یا با حداقل شهریه، به تحصیل بپردازید. علاوه بر این موضوع، دانشگاه‌های فرانسه دارای اعتبار بالایی در سطح جهانی هستند. امکان تحصیل رایگان و دانشگاه‌های مورد تایید، از جمله مواردی می‌باشند که دانشجویان را برای تحصیل در کشور فرانسه تشویق می‌کنند.

مهاجرت تحصیلی به فرانسه و زبان تحصیل در دانشگاه

دانشجویان متقاضی برای تحصیل در کشور فرانسه، نیازمند ارائه مدرک معتبر زبان فرانسوی می‌باشند. شما با در دست داشتن مدرک زبان فرانسه، می‌توانید با هزینه بسیار کمتر و حتی به صورت رایگان در دانشگاه‌های دولتی این کشور تحصیل کنید. امکان تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی نیز وجود دارد؛ اما این مزیت تنها در دانشگاه‌های خصوصی فراهم شده است. همچنین توجه داشته باشید که هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی از دانشگاه‌های دولتی، بیشتر است.

برترین دانشگاه های فرانسه

دانشگاه های فرانسه

 

هزینه مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

همانطور که در بخش بالا گفته شد، هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی، بسیار کمتر از هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی خواهد بود. همچنین هزینه تحصیل در هر دانشگاه کشور فرانسه، با دیگری متفاوت است؛ اما به صورت میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی سالیانه حدود 2770 یورو، و هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی سالیانه از 1000 یورو تا 10000 یورو خواهد بود. هزینه تحصیل در فرانسه به موارد مختلفی مثل: رشته تحصیلی، دانشگاه مورد نظر و حتی شهر محل تحصیل بستگی دارد.

مدت زمان تحصیل در فرانسه

مدت زمان تحصیل در فرانسه، در هر مقط و هر رشته ممکن است متفاوت باشد؛ اما این مدت زمان به صورت میانگین در جدول زیر اورده شده است:

مقطع تحصیلیمدت زمان تحصیل
کارشناسی3 الی 4 سال
کارشناسی ارشد2 سال
دکتری4 سال

مزایای تحصیل در فرانسه

یکی از مزایای بسیار مهم که می‌تواند در مدت زمان تحصیل، به شما کمک زیادی کند، امکان اشتغال حین تحصیل در فرانسه است. دانشجویان کشور فرانسه می‌توانند در زمان تحصیل خود، به مدت 1000 ساعت در سال که نزدیک به 20 ساعت در هفته است، به کارهای پاره وقت بپردازند. با دریافت مجوز کار دانشجویی و استخدام در مشاغل پاره وقت، می‌توانید تا حد زیادی از هزینه‌های زندگی خود را پوشش دهید.

یکی دیگر از مزایای تحصیل در فرانسه، این است که شما با فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های این کشور، می‌توانید ویزای جستجوی کار دریافت کنید. ویزای جستجوی کار به شما این امکان را می‌دهد تا به مدت یک سال در فرانسه اقامت موقت داشته باشید و به جستجوی کار متناسب با رشته تحصیلی‌تان بپردازید. با یافتن کار مطلوب و بستن قرارداد با کارفرما، می‌توانید ویزای جستجوی کار را به ویزای کار فرانسه تبدیل نمائید.

مدارک لازم مهاجرت تحصیلی به فرانسه

متقاضیان عزیز جهت اقدام برای تحصیل در فرانسه، نیازمند دو گواهی اصلی می‌باشند: پذیرش تحصیلی، ویزای تحصیلی. شما باید پیش از اقدام برای دریافت ویزا، پذیرش تحصیلی خود را دریافت کنید. برای دریافت پذیرش تحصیلی، شما موظف هستید تا مدارک لازم را برای دانشگاه مورد نظر خود ارسال نمائید. پس از ارسال مدارک و گواهی لازم و در صورت تایید درخواست شما، نامه‌ای تحت عنوان “دعوت‌نامه تحصیلی” یا “پذیرش تحصیلی”، برای شما ارسال می‌شود. مدارک لازم برای دریافت پذیرش تحصیلی شامل موارد زیر هستند:

 • گذرنامه یا کارت شناسایی (دارای اعتبار برای مدت اقامت شما)
 • عکس‌های 4*3 مناسب برای شناسنامه/گذرنامه
 • کپی مدارک تحصیلی و ترجمه فرانسوی آن‌ها
 • هزینه ثبت‌نام دانشگاه
 • ثبت‌نام تامین اجتماعی (رایگان)
 • گواهی مسئولیت مدنی
 • رزومه تحصیلی (فقط در برخی موارد و فقط برای مقاطع تحصیلات تکمیلی)
 • انگیزه‌نامه تحصیلی
 • گواهی زبان فرانسه و/یا انگلیسی (بسته به زبان تحصیل انتخابی مقطع)
 • کپی سوابق تحصیلی
 • کپی مدارک تحصیلی (در صورت موجود نبودن، گواهی فارغ التحصیلی)
 • گواهی تمکن مالی (حداقل 800 یورو در ماه)
 • فی(هزینه بررسی مدارک توسط دانشگاه)

شرایط اخذ ویزای تحصیلی

یکی دیگر از گواهی‌های مهم که برای تحصیل در فرانسه مورد نیاز است، ویزای تحصیلی این کشور می‌باشد. به این دلیل گفته شد که پذیرش تحصیلی باید اول دریافت شود، زیرا باید علاوه بر مدارک دیگر جهت اخذ ویزا برای سفارت فرانسه ارسال شود. مدارک لازم دیگر جهت اخذ ویزای تحصیلی شامل موارد زیر هستند:

 • آخرین مدرک تحصیلی
 • گواهی تمکن مالی
 • رسید پرداخت هزینه ویزا(حدود 100 یورو)
 • مدرک معتبر زبان
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سوء سابقه
 • گذرنامه

انواع ویزا

متقاضیانی که قصد تحصیل در دوره‌های تخصصی در فرانسه را دارند، باید ویزای بلند مدت تحصیلی را دریافت کنند که مدت زمان اعتبار آن بیشتر از ۶ ماه و تا پایان دوره تحصیلی متقاضی در فرانسه می‌باشد. متقاضیانی که قصد تحصیل در دوره‌های 3 تا 6 ماهه را دارند، می‌توانند ویزای بلند مدت “موقت” تحصیلی فرانسه را دریافت کنند.

مهاجرت کاری به فرانسه

مهاجرت کاری به فرانسه از دیگر روش های مهاجرت به این کشور است. افراد متخصص با بررسی لیست مشاغل مورد نیاز این کشور و در صورت وجود تخصص آن ها در این لیست، می توانند از کارفرمایان این کشور پیشنهاد شغلی دریافت کنند. البته دریافت پیشنهاد شغلی به این سادگی ها هم نیست. کارفرمایان فرانسوی در صورتی که در کشور خود دارای نیروی کار باشند، اجازه ندارند از نیرو های خارجی دعوت به کار کنند. برای جذب نیرو های بین المللی، کارفرما باید ابتدا آگهی کاری خود را در فرانسه به مدت 3 ماه انتشار دهد، در صورتی که در این مدت نیروی کار پیدا نشد، دوباره باید آگهی را در اتحادیه اروپا به مدت 3 ماه انتشار دهد. در صورتی که باز هم نیروی کار پیدا نشد، کارفرما می تواند از نیرو های بین المللی دعوت به کار نماید.

افراد می توانند با دریافت دعوت نامه از کارفرمای فرانسوی ویزای کاری دریافت کرده و وارد کشور فرانسه شوند و شروع به کار نمایند. افراد برای ورود به کشور فرانسه برای کار لازم است مدرک زبان فرانسوی داشته باشند و بتوانند به این زبان صحبت کنند. بنابراین دو شرط لازم برای مهاجرت به فرانسه از طریق کار، داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرما و تسلط به زبان فرانسوی و ارائه مدرک آن می باشد. البته شرایط دیگری نیز وجود دارد که عبارتند از: داشتن

سابقه کاری، مدرک تحصیلی، شرایط سنی و … . افراد در صورتی که 5 سال به طور مدائم در فرانسه کار کنند، می توانند اقدام به دریافت فرانسه به صورت دائم نمایند.

 

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

 

در پادکست زیر، شرایط کار در فرانسه به صورت کامل بررسی شده است.

متقاضیان ایرانی با داشتن شرایط مهاجرت از طریق کار، می‌توانند ویزای کار این کشور را دریافت کنند. از مهم‌ترین دلایل مهاجرت به فرانسه از طریق کار می‌توان به وجود فرصت‌های شغلی فراوان و کمبود نیروی کاری متخصص و حرفه‌ای اشاره کرد. نرخ بیکاری کشور فرانسه برای آخرین بار در سال 2021، حدود 3.2% برآورد شده است. این موارد از جمله دلایلی هستند که افراد از سراسر جهان به کار در کشور فرانسه علاقمند می‌شوند.

شرایط اخذ ویزای کار برای مهاجرت فرانسه

متقاضیان از طریق کار، می‌توانند از روش‌های مختلف برای مهاجرت خود اقدام کنند. دو روش برای اخذ ویزای کاری فرانسه در بخش زیر مورد بررسی قرار داده شده است:

دریافت پیشنهاد کاری Job Offer

متقاضیان با داشتن پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای فرانسوی، می‌توانند ویزای کار این کشور را اخذ کنند. مدت زمان اعتبار ویزای کار فرانسه از طریق جاب آفر، حدود یک سال می‌باشد.

ویزای کاری مهارت برای مه اجرت به فرانسه

متقاضیانی که در زمینه‌های مختلف فرهنگی، علمی و اقتصادی دارای مهارت و تخصص می‌باشند، می‌توانند با دریافت این ویزا، به مدت 4 سال در کشور فرانسه اقامت داشته باشند و کار کنند. افرادی که ویزای کاری مهارت کشور فرانسه را دریافت می‌کنند، می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز ویزای همراه اخذ کنند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به فرانسه

به دلیل اقتصاد پیشرفته ای که در فرانسه وجود دارد و همچنین ثبات قیمت و نبود نوسان در بازار، خیلی از افراد به فکر سرمایه گذاری در فرانسه می افتند. روش سرمایه گذاری نیز یکی از روش های مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت این کشور می باشد، که می توان گفت در صورت داشتن سرمایه کافی، از ساده ترین روش ها محسوب می شود. افراد می توانند از روش های مختلفی در این  کشور سرمایه گذاری کنند که از متداول ترین آن ها می توان به خرید ملک، ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار اشاره کرد. یکی دیگر از راه های گرفتن اقامت فرانسه که در دسته بندی سرمایه گذاری قرار می گیرد، از راه تمکن مالی و خود حمایتی می باشد. در ادامه به توضیح این روش می پردازیم.

مهاجرت از طریق ثبت شرکت در فرانسه

برای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در فرانسه، افراد باید بازار این کشور را به خوبی بشناسند تا بتوانند یک طرح تجاری مناسب ارائه دهند. دولت فرانسه در صورتی به متقاضیان خارجی اجازه ثبت شرکت می دهد که افراد یک بیزینس پلن (طرح تجاری) قوی ارائه دهند. در واقع متقاضیان باید به دولت فرانسه ثابت کنند که بیزنس پلن آن ها به اقتصاد این کشور کمک می کند و سود دهی مناسبی دارد. برای ثبت شرکت در فرانسه نمی توان سرمایه مشخصی تعیین کرد و میزان آن بسته بیزنیس پلن افراد، متفاوت است. اما در حالت کلی برای ثبت شرکت با عنوان سهامی عام حداقل 37 هزار یورو و برای شرکت های سهامی خاص حدود 23 هزار یورو لازم است. افراد برای ثبت شرکت در ابتدا یک اقامت موقت یک ساله دریافت می کنند، این اقامت تا 5 سال امکان تمدید کردن دارد. پس از گذشت 5 سال در صورتی که فعالیت شرکت خوب بوده و سود دهی مناسبی داشته باشد، افراد می توانند اقدام به اخذ اقامت دائم نمایند.

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت فرانسه از طریق تمکن مالی

از دیگر روش ها که دغدغه ای ندارد، روش تمکن مالی است. در این روش متقاضیان با داشتن سرمایه و حساب بانکی پر از پول می توانند به این کشور مهاجرت کرده و زندگی کنند. حداقل تمکن مالی افراد در این روش باید 40 هزار یورو باشد که در صورت همراهی همسر و فرزندان نیز برای همسر 20 هزار یورو و به ازای هر فرزند 10 هزار یورو به این مبلغ اضافه می شود. این روش ریسک کم تری نسبت به دیگر روش های سرمایه گذاری دارد، چرا که قرار نیست با سرمایه خود کاری کنید و این سرمایه، صرفا در حساب بانکی شما خواهد ماند. اما این روش یک عیب دارد و آن این است که افراد اجازه کار کردن در فرانسه را نخواهند داشت. در این روش متقاضیان ابتدا یک اقامت موقت یک ساله کسب می کنند که تا 5 سال می توانند آن را تمدید کنند. پس از گذشت 5 سال افراد این امکان را خواهند داشت که برای دریافت اقامت فرانسه به شکل دائمی اقدام نمایند.

مهاجرت از طریق تمکن مالی، محدودیت سنی خاصی ندارد و همچنین افراد نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهند داشت. افراد می توانند در فرانسه به تحصیل رایگان بپردازند و اعضای خانواده شان نیز از حق تحصیل رایگان در این کشور برخوردار خواهند بود. همچنین می توانند بدون نیاز به ویزا، به کشور های عضو شنگن رفت و آمد کنند. از دیگر مزایای اقامت فرانسه از روش تمکن مالی، امکان افتتاح حساب در بانک های معتبر کشور های اروپایی می باشد.

مزیت مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری خودحمایتی

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری خودحمایتی، این است که متقاضی، نیازمند انتقال منابع مالی به کشور فرانسه و یا سرمایه‌گذاری در این کشور نمی‌باشد. تنها ارائه اسناد و مدارک منابع مالی، به اداره مهاجرت فرانسه کافی خواهد بود.

شرایط اخذ ویزای خودحمایتی برای مهاجرت به فرانسه

از شرایط مهم اخذ ویزای خودحمایتی فرانسه که جزو مزایای آن نیز محسوب می‌شود، عدم محدودیت سنی و عدم نیاز به ارائه مدرک زبان فرانسه می‌باشد. همچنین، متقاضی پس از اخذ ویزای خودحمایتی فرانسه، الزامی به اقامت و زندگی مستمر در کشور فرانسه ندارد و می‌تواند مدتی از سال را در دیگر کشورها زندگی کند و اقامت داشته باشد.

یکی دیگر از شرایط مهم اخذ ویزای خودحمایتی فرانسه، این است که سرپرست خانواده باید ثابت کند ماهانه 40,000 یورو برای خود، 20,000 یورو برای همسر و 10,000 یورو برای هر کدام از فرزندان زیر 18 سال خود، درآمد ثابت دارد. فرد متقاضی برای اثبات توانایی تامین هزینه‌های زندگی در فرانسه و اخذ ویزای خودحمایتی، می‌تواند از چند منبع مالی درآمد ماهانه را پوشش دهد.

 

 

شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری، در پادکست زیر توضیح داده شده است.

اخذ ویزای کسب و کار فرانسه

یکی از روش‌های مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، اخذ ویزای کسب و کار می‌باشد. متقاضی با ارائه طرح تجاری، اجرای این طرح و راه‌اندازی کسب و کاری فعال، می‌تواند مجوز اقامت فرانسه را دریافت کند. سرمایه لازم برای راه‌اندازی طرح تجاری و کسب و کار در فرانسه، حدود 300 هزار یورو می‌باشد. مزایای این نوع ویزا، شامل موارد زیر هستند:

 • متقاضی با اخذ ویزای کسب و کار فرانسه، می‌تواند مجوز اقامت 4 ساله را برای خود، همسر و فرزندان دریافت کند.
 • متقاضی تا زمانی که کسب و کار تجاری دارای گردش مالی مطلوب باشد، می‌تواند مجوز اقامت را تمدید کند.
 • پس از 5 سال کار و اشتغال و فعالیت اقتصادی و تجاری در فرانسه، متقاضی می‌تواند مجوز اقامت دائم فرانسه را برای خود، همسر و فرزندان دریافت کند.

مهاجرت از طریق خرید ملک در فرانسه

یکی دیگر از روش‌ها از طریق سرمایه‌گذاری، خرید ملک، خانه و آپارتمان می‌باشد. البته ذکر این نکته ضروری است که متقاضیان خارجی می‌توانند در فرانسه اقدام به خرید خانه و ملک کنند؛ اما نمی‌توانند اقامت و تابعیت فرانسه را از این روش دریافت کنند. متقاضیان خارجی برای مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک در فرانسه و اخذ اقامت این کشور، می‌توانند در ابتدا از طریق خودحمایتی، تمکن مالی خود را اثبات کنند و سپس برای اخذ اقامت از طریق خرید خانه و ملک اقدام کنند.

شرایط خرید ملک در فرانسه

ممکن است برای شما سوال پیش بیاید که، افراد خارجی چگونه می‌توانند در کشور فرانسه ملک خریداری کنند؟ متقاضیان خارجی فاقد مجوز اقامت فرانسه، برای مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک باید در ابتدا با اخذ ویزای توریستی وارد فرانسه شوند. توجه داشته باشید که، از مهم‌ترین شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک داشتن تمکن مالی کافی، داشتن سن بالای 18 سال و ارائه آدرس محل اقامت و یا رزرو هتل در فرانسه می‌باشد.

هزینه‌های خرید خانه و ملک در فرانسه، از 100,000 یورو تا 350,000 یورو می‌باشد. ذکر این نکته ضروری است که، متقاضی با خریداری خانه و ملک نمی‌تواند اقامت فرانسه را اخذ کند و ابتدا باید از طریق سرمایه‌گذاری خودحمایتی، اقامت فرانسه را دریافت کند و سپس اقدام به خریداری خانه و ملک در این کشور کند. از مزایای اقدام از این طریق، می‌توان به امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان اشاره کرد.

خرید موفق ملک در فرانسه به معنای انجام آمادگی‌های قبلی فراوان است. به عنوان یک خریدار، شما باید از تمام جنبه‌های فرآیند خرید خود آگاه باشید. این موضوع می‌تواند از دانستن الزامات قوانین فرانسه تا رسیدگی به امور مالی بین‌المللی را شامل شود.

مهاجرت از طریق ازدواج به فرانسه

ازدواج یکی از آسان ترین روش های مهاجرت به فرانسه می باشد. در این روش افراد می توانند با یک شخص فرانسوی و یا مقیم فرانسه ازدواج کنند و به اقامت دائم این کشور دست پیدا کنند. در این روش شخص اسپانسر باید از تمکن مالی لازم برای تامین مخارج همسر خود برخوردار باشد. به خاطر سوء استفاده هایی که از این روش از مهاجرت صورت گرفته، اداره مهاجرت فرانسه در روش مهاجرت از طریق ازدواج، سخت گیری های بیشتری را نسبت به قبل اعمال می کند. افراد باید ثابت کنند که ازدواج ان ها صرفا برای رسیدن به اقامت این کشور نبوده و واقعی می باشد. در این روش ابتدا به افراد یک اقامت موقت یک ساله داده می شود که می توان آن را تمدید کرد. بعد از اثبات واقعی بودن ازدواج از طریق اسناد ومدارک و گذشت چهار سال از زندگی مشترک زوجین و اقامت در این کشور، فرد می تواند برای دریافت اقامت دائم خود اقدام نماید.

مهاجرت به فرانسه از طریق تولد فرزند

مهاجرت از طریق تولد به فرانسه

از دیگر روش های موجود برای اخذ اقامت و تابعیت کشور فرانسه، تولد فرزند می باشد. به طور کلی ارائه اقامت و تابعیت به کودکان متولد شده از دو روش خاک و خون صورت می گیرد. سیستم ارائه تابعیت در کشور فرانسه از قانون خون تبعیت می کند. به این صورت که در صورتی فرزند متولد شده تابعیت فرانسه را اخذ می کند که یکی از والدین او دارای تابعیت این کشور باشند، در غیر این صورت به فرزند، تابعیت فرانسه تعلق نخواهد گرفت. در واقع فرزند صرفا با به دنیا آمدن در خاک فرانسه نمی تواند تابعیت این کشور را دریافت کند.

مهاجرت از طریق ویزای همراه به فرانسه

یکی از روش های مهاجرت به فرانسه، مهاجرت از طریق ویزای همراه می باشد. در این روش افراد می توانند به همراه یکی از اعضای خانواده خود، به فرانسه مهاجرت کنند. افراد با گرفتن ویزای همراه می توانند تا یک سال در این کشور اقامت داشته باشند، پس از آن می توانند تا 5 سال ویزای خود را بدون بازگشت به ایران و در کشور فرانسه تمدید کنند. در ویزای همراه فرانسه افراد اجازه کار در این کشور را ندارند و نمی توانند از امکانات دولتی فرانسه مثل بیمه و … استفاده کنند. ویزای همراهی فرانسه قابل تبدیل است، مثلا افراد می توانند آن را به ویزای دانشجویی تبدیل کنند.

مهاجرت از طریق پناهندگی به فرانسه

از دیگر روش های مهاجرت به فرانسه، پناهندگی است که بسیار پر ریسک و خطرناک است و این روش به هیچ عنوان توصیه نمی شود. افراد با پناهنده شدن احترام و ارزش خود را در کشور مقصد از دست می دهند و شرایط جالبی نخواهند داشت. دولت فرانسه در صورت پناه بردن افراد به این کشور، از آن ها حمایت می کند و از کشور های پناهنده پذیر به شمار می رود. افراد در صورتی که در کشور خود امنیت جانی نداشته باشند و به دلایل مختلفی همچون مسائل سیاسی، دینی، نژادی، جنسیتی و … مورد آزار و اذیت قرار گیرند، می توانند به کشور فرانسه درخواست پناهندگی بدهند.

عکس های فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق هنر

متقاضیان هنرمند می‌توانند با داشتن شرایط لازم مهاجرت از طریق هنر، ویزای فرانسه و در ادامه اقامت این کشور را اخذ کنند. این دسته از متقاضیان می‌توانند، از طریق اخذ “پاسپورت تلنت (Passport Talent)” مجوز اقامت 4 ساله فرانسه را دریافت کنند. متقاضیانی که از افراد شناخته شده بین‌المللی در حوزه کاری هنری خود می‌باشند نیز، می‌توانند این نوع پاسپورت فرانسه را دریافت کنند. علاوه بر این هنرمندان و بازیگران می‌توانند برای انجام فعالیت‌های هنری ویزای 3 ماهه فرانسه را اخذ کنند.

مزیت‌های مهاجرت از طریق هنر

متقاضیان با مهاجرت به فرانسه از طریق هنر، می‌توانند از مزیت‌های مختلفی بهره‌مند شوند. برخی از این مزایا شامل: اخذ مجوز کار برای خود و همسر، راه‌اندازی کسب و کار هنری و اشتغال در حوزه کاری هنری می‌باشند.

مدارک لازم برای اخذ پاسپورت تلنت

از جمله مدارک لازم برای اخذ پاسپورت تلنت فرانسه، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • بیمه مسافرتی با پوشش بیمه به ارزش 30 هزار یورو
 • فرم درخواست ویزای بلند مدت فرانسه

در صورتی که در زمینه هنری خود شناخته شده هستید و قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارید باید ویزای “هنرمندان جهانی و مشهور” را اخذ نمائید. از جمله مدارک لازم برای اخذ این نوع ویزا، می‌توان به مدارک مالی برای اثبات درآمد کافی از راه تولید و فروش آثار هنری در فرانسه، اوراق هویتی و مدارک تحصیلی اشاره کرد.

مهاجرت به فرانسه از طریق شرکت در دوره های زبان

متقاضیان می‌توانند از طریق یادگیری زبان، اقامت این کشور را دریافت کنند. داوطلبان با شرکت در کالج‌های زبان فرانسه که دوره‌های 6 ماهه، یک ساله و دو ساله می‌باشند، می‌توانند سطوح مختلف A1 تا C1 زبان فرانسه را فراگیرند. دانشجویان پس از فراگیری زبان فرانسه در کالج‌های زبان این کشور، می‌توانند یا به تحصیل در دانشگاه‌های رایگان و زبان فرانسه این کشور بپردازند یا برای مهاجرت به استان کبک کانادا اقدام کنند. همچنین آن‌ها می‌توانند برای اخذ ویزای کار و اشتغال فرانسه، بدون بازگشت به ایران اقدام نمایند.

شرایط مهاجرت از طریق یادگیری زبان فرانسوی

افراد برای مهاجرت به فرانسه از طریق یادگیری زبان، باید تا حدودی با زبان فرانسه و انگلیسی آشنایی داشته باشند. البته لزومی به ارائه مدرک زبان معتبر نمی‌باشد. همچنین از دیگر شرایط مهم برای مهاجرت از این طریق، می‌توان به اثبات تمکن مالی نیز اشاره کرد.

شما تنها با داشتن این دو شرط، می‌توانید ویزای خود را جهت تحصیل زبان در کالج‌های فرانسه دریافت کنید. توجه داشته باشید که، افراد متقاضی که دارای رزومه کاری قوی یا مدرک کاردانی فنی و حرفه‌ای می‌باشند، برای اخذ ویزای کالج زبان فرانسه، در اولویت بالاتری دارند.

هزینه لازم جهت مهاجرت به فرانسه از طریق دوره های زبان

مخارج فراگیری زبان فرانسه در کالج‌های دولتی این کشور، در هر ترم حدود 800 یورو تا 1800 یورو می‌باشد. شهریه کالج‌های خصوصی به مراتب بالاتر خواهد بود.

مهاجرت با شرایط خاص به فرانسه

دولت فرانسه از طرح های تجاری و اقتصادی استقبال خوبی به عمل می آورد و در صورتی که مطمئن شود ایده شما قابل اجرا است و یک طرح جدید می باشد، حمایت زیادی از شما می نماید. افراد می توانند از طریق کار آفرینی به این کشور مهاجرت کنند که برای این کار نیازی به حضور همیشگی آن ها در این کشور نخواهد بود. همچنین متقاضیان اجباری به داشتن تسلط بر روی زبان نخواهند داشت. با کار آفرینی در فرانسه و ثبت شرکت می توان اقامت این کشور را دریافت کرد. مهاجرت از طریق هنر نیز می تواند در دسته مهاجرت با شرایط خاص قرار گیرد و در آن باید افراد ثابت گنند که می توانند از طریق هنری که دارند، کسب درآمد کرده و سود اقتصادی داشته باشند.

هزینه زندگی در فرانسه

مهاجرت به کشور فرانسه چقدر هزینه دارد؟

یکی از مهم ترین مسائل در برنامه مهاجرت به یک کشور خارجی، بحث هزینه ها می باشد که دغدغه اصلی مهاجران محسوب می شود. متقاضیان قبل از این که بخواهند از هر روشی به این کشور مهاجرت کنند، باید هزینه های مربوط به آن را ارزیابی کرده و در پی تامین آن باشند. به طور کلی مهاجرت از طریق هر روشی متفاوت است و هزینه های مخصوص به خود را دارد، که معمولا مهم ترین هزینه، تمکن مالی می باشد. به عنوان مثال در روش تحصیل، متقاضیان باید به این کشور ثابت کنند که توانایی لازم برای تامین هزینه های خود را دارند. یا در مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به این کشور، افراد باید نشان دهند که سرمایه لازم برای سرمایه گذاری و تامین هزینه های زندگی خود را در این کشور دارند. از دیگر هزینه های مهاجرت می توان به هزینه ویزا و پیگیری پرونده اشاره کرد. در صورتی که افراد وکیل مهاجرت بگیرند، هزینه وکیل نیز به این هزینه ها اضافه خواهد شد. به طور کلی برای مهاجرت به فرانسه از طریق ویزا های مختلف باید هزینه های زیر را بپردازیم:

 • هزینه ویزای ترانزیت: 80 یورو
 • هزینه ویزای بلند مدت، 99 یورو
 • هزینه ویزای شینگن کوتاه مدت: 80 یورو
 • هزینه وزای دانشجویی: 50 یورو

شرایط مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه از هر روش که باشد، باعث بهبود کیفیت زندگی افراد می شود، چرا که این کشور از امکانات رفاهی مناسبی برخوردار است. دانشگاه های فرانسه شهرت جهانی دارند و دانشجویان بین المللی از کشور های مختلف همیشه آرزوی تحصیل در دانشگاه های این کشور را داشته اند و در این زمینه کشور فرانسه مهاجر می پذیرد. اگر شما هم قصد دارید در دانشگاهی تحصیل کنید که مدرک آن اعتبار جهانی دارد و از بهترین کیفیت آموزشی برخوردار است و از همه مهم تر امکان تحصیل رایگان در آن وجود دارد، می توانید فرانسه را به عنوان مقصد مهاجرت انتخاب کنید. برای تحصیل در فرانسه شما باید مدرک زبان فرانسوی با حداقل سطح B2 ارائه دهید. با تحصیل در دانشگاه های فرانسه دانشجویان می توانند از بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی برخوردار شوند و به این ترتیب هزینه های خود را در این کشور کاهش دهند.

در این کشور به دلیل رشد صنعت و توسعه علم و فناوری همواره فرصت های شغلی فراوانی برای افراد متخصص وجود دارد، بنابراین اگر قصد کار در کشور های خارجی را دارید، فرانسه بهترین انتخاب است. برای این که بتوانید در فرانسه کار کنید باید پیشنهاد شغلی داشته باشید و ویزای کار دریافت کنید. حقوق و درآمد در این کشور وضعیت مناسبی دارد و بین درآمد و هزینه های زندگی تعادل برقرار است. در صورت داشتن شرایط پناهندگی، افراد می توانند به این کشور پناهنده شوند، اما این روش به دلیل خطراتی که دارد، به هیچ عنوان توصیه نمی شود. همچنین افراد می توانند در صورت داشتن سرمایه مورد نیاز، اقدام به مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری نمایند که شرط لازم آن ارائه بیزنیس پلن به دولت این کشور است. در صورتی که این کشور سود آورد بودن طرح شما را تائید کند، می توانید طرح خود را پیاده کنید.

دلایل متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به فرانسه چیست؟

متقاضیان ایرانی بنا به دلایل فراوانی کشور فرانسه را برای مهاجرت تحصیلی، شغلی و سرمایه‌گذاری خود انتخاب می‌کنند. از مهم‌ترین این دلایل می‌توان بالا بودن سطح رفاه و امنیت اجتماعی، بالا بودن سطح درآمد، وجود آزادی‌های اجتماعی را نام برد. وجود فرصت‌های فراوان جهت سرمایه‌گذاری و کار در بخش‌های مختلف و رشد مناسب و ثبات اقتصاد در این کشور، از دیگر دلایل مهاجران برای مهاجرت شغلی و سرمایه‌گذاری می‌باشد.

دانشگاه‌های کشور فرانسه از اعتبار و سطح آموزشی بسیار بالایی برخوردار هستند. دانشجویانی که از دانشگاه‌های این کشور فارغ‌التحصیل می‌شوند، در نهایت مدرکی با ارزش و اعتبار جهانی دریافت می‌کنند. این مزیت باعث می‌شود تا شما بتوانید در صورت تمایل، در تمام کشورهای اروپایی و غیر اروپایی به کار و ادامه تحصیل مشغول شوید. همچنین شما می‌توانید پس از اتمام تحصیل، در بازارهای کاری برتر در کشور فرانسه استخدام شوید. این موارد برخی از دلایل مهاجرت تحصیلی متقاضیان ایرانی به کشور فرانسه می‌باشند.

هزینه های زندگی برای مهاجرت فرانسه چگونه است؟

برای این که بگوییم زندگی در فرانسه چقدر هزینه دارد به عوامل مختلفی باید توجه کنیم. زندگی در شهر های مختلف این کشور هزینه های متفاوتی دارد، همچنین هزینه زندگی، تا حد زیادی به سبک زندگی افراد دارد. برای تخمین هزینه های زندگی در فرانسه باید هزینه هایی از قبیل هزینه مسکن، خورد و خوراک، حمل و نقل، پوشاک و … را در نظر بگیریم. مهم ترین بخش هزینه ها در فرانسه مربوط به تهیه مسکن می باشد که هزینه آن در شهر های مختلف کشور متفاوت است. دومین عامل تاثیر گذار بر روی هزینه مسکن بعد از منطقه، نوع مسکن می باشد. به عنوان مثال اقامتگاه های خصوصی در فرانسه بین 500 تا 900 یورو هزینه دارند، اما اقامتگاه های دولتی برای هر اتاق 150 تا 250 یورو اجاره خواهند داشت که این مبلغ برای آپارتمان های مشترک دو تا سه خوابه حدود 420 یورو در ماه خواهد بود. به طور کلی هزینه های زندگی در فرانسه در سال 2022 به صورت جدول زیر می باشد:

نوع هزینهمقدار هزینه در ماه
اجاره مسکن360 تا 1250 یورو
حمل و نقل54 یورو
اینترنت28 یورو
مواد غذایی570 یورو
بیمه درمانی30 یورو
هزینه برق48 یورو
هزینه گاز60 یورو
هزینه بلیط سینما10 یورو
هزینه تلفن همراه برای هر دقیقه0.19 یورو

هزینه زندگی در شهر های فرانسه

به صورت کلی، برای زندگی راحت در مرکز شهر (به عنوان یک فرد مجرد و بدون در نظر گرفتن هزینه‌های اجاره) به حدود 850 تا 1000 یورو در ماه نیاز خواهید داشت. زندگی راحت در شهرهایی مانند: “نانت” یا “مارسی” فقط حدود 600 تا 700 یورو در ماه برای شما هزینه خواهد داشت. در بخش زیر می‌توانید میانگین هزینه زندگی در برخی از شهرهای فرانسه را مشاهده کنید:

شهرهزینه زندگی
پاریس / Paris2338 $
مارسی / Marseille1511 $
لیون / Lyon1521 $
تولوز / Toulouse1500 $
نیس / Nice1645 $
نانت / Nantes1360 $
مون پلیه / Montpellier1413 $
استراسبورگ / Strasbourg1472 $
بوردکس / Bordeaux1497 $

هزینه زندگی در فرانسه

مهاجرت به پاریس و هزینه زندگی در شهر پاریس

پاریس به عنوان پایتخت فرانسه از بهترین امکانات برای زندگی برخوردار است و مهاجران زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می کند. فرصت های شغلی فراوان، آب و هوای مطلوب و مکان های زیبای شهر پاریس، سبب شده افراد زیادی علاقمند به مهاجرت به پاریس شوند. قبل از انتخاب شهر پاریس برای زندگی بد نیست از هزینه های زندگی در این شهر مطلع شوید. هزینه های زندگی در پاریس به نسبت بالا تر از شهر های دیگر فرانسه می باشد. به طور کلی می توان هزینه زندگی در این شهر را حدود 1100 یورو در ماه تخمین زد، که البته بسته به سبک زندگی افرد و منطقه ای که در آن زندگی می کنند این مبلغ می تواند تغییر کند. افراد برای اجاره یک آپارتمان یک خوابه در پاریس، باید مبلغی حدود 800 تا 1200 یورو در ماه پرداخت کنند. هزینه حمل و نقل عمومی برای افراد در طول یک سال حدود 335 یورو تخمین زده شده است و برای خدماتی مانند اینترنت و برق افراد باید هزینه ای نزدیک به 130 یورو در ماه پرداخت کنند. قیمت یک لیتر بنزین در پاریس 1.55 یورو می باشد که افراد باید در نظر داشته باشند.

پایتخت کشور فرانسه شهر زیبای پاریس می باشد که مرکز اصلی مبادلات فرهتگی، تجاری و سیاسی می باشد. پاریس پنجمین شهر جهان در تولید نا خالص داخلی است و بزرگ ترین شهر اقتصادی دنیا به شمار می رود. کشور فرانسه به نام کشور شش ضلعی لقب گرفته است و حدود یک پنجم از مساحت اتحادیه اروپا را شامل می شود.

مهاجرت به مارسی و هزینه زندگی در شهر مارسی

مارسی یکی از شهر های توریستی فرانسه به شمار می رود و دومین شهر بزرگ فرانسه نیز محسوب می شود. مارسی قدیمی ترین شهر کشور فرانسه می باشد که فرهنگ های مختلفی در آن وجود دارد. هزینه های زندگی در این شهر، تفاوت خاصی با دیگر شهر های فرانسه ندارد. به طور کلی هزینه زندگی یک خانواده چهار نفره در این شهر، حدود 3.500 یورو در ماه می باشد که این هزینه ها برای دانشجویی که در این شهر تحصیل می کند، حدودا 1.680 یورو خواهد بود. هزینه یک آپارتمان یک خوابه در این شهر، از حدود 550 یورو در ماه و آپارتمان سه خوابه از 950 یورو در ماه شروع می شود. برای تهیه بلیط های حمل و نقل عمومی افراد باید 42 یورو در ماه بپردازند. همچنین برای استفاده از اینترنت با سرعت 8 مگابیت در ثانیه حدود 42 یورو در ماه لازم است. افراد برای صرف یک وعده غذایی در رستوران های مارسی باید حدود 9 یورو هزینه پرداخت کنند.

مزایای مهاجرت به فرانسه

مهاجرت فرانسه چه مزایا و معایبی دارد؟

کشور فرانسه مقصد مهاجرتی بسیاری از افراد در سراسر جهان می باشد که هر کدام می توانند از طریق یک روش به این کشور مهاجرت کنند. فرانسه کشوری پیشرفته از لحاظ اقتصادی می باشد و همچنین دارای استاندارد های مناسبی برای زندگی می باشد و به همین دلیل، مهاجرت به این کشور مزایای بسیاری دارد. در این جا می خواهیم به برخی مزایای مهاجرت فرانسه اشاره کنیم:

 • روش های مهاجرت به فرانسه فرانسه دارای بهترین خدمات درمانی می باشد که به همه ساکنان این کشور تعلق می گیرد. بیمه درمانی در فرانسه نزدیک به 75 تا 100 درصد از هزینه های درمانی را پوشش می دهد.
 • هزینه های زندگی در فرانسه نسبت به کشور هایی نظر امریکا، انگلیس و استرالیا مقرون به صرفه تر می باشد.
 • در کشور فرانسه بین کار و زندگی تعادل مناسبی برقرار است و افراد تمام وقت خود را صرف کار نمی کنند. به طوری که استاندارد ساعت کاری در این کشور حدود 35 ساعت در هفته می باشد.
 • شرایط آب و هوایی عالی در این کشور، از دیگر مزایای مهاجرت به کشور فرانسه محسوب می شود.
 • افراد در صورت داشتن اقامت فرانسه می توانند بدون نیاز به ویزا به کشور های مختلفی از جمله اسپانیا، ایتالیا، پرتغال، سوئد و سوئیس سفر کنند.
 • از دیگر مزایای اقامت فرانسه، داشتن امنیت شغلی در این کشور می باشد. افراد در فرانسه نگرانی ای بابت اخراج شدن نخواهند داشت، چرا که در قوانین استخدامی این کشور، اغلب حق با نیروی کار بوده و کارفرمایان نمی توانند بدون دلیل موجه نیرو های خود را اخراج کنند.
 • حمل و نقل عمومی در فرانسه از زیر ساخت های خوبی برخوردار است، به طوری که در این کشور انواع قطار های سریع السیر، فرودگاه های بین المللی مختلف و وسایل نقلیه به روز و کارامد وجود دارد.
 • غذا های خوش طعم و خوشمزه فرانسوی از دیگر مزایای مهاجرت فرانسه به شمار می رود. این کشور پر از نوشیدنی ها و پنیر های تازه و غذاهای خوشبو و خوش طعم می باشد که هر کسی را مجذوب خود می کند. علاوه بر طعم بی نظیر غذا ها، وجود قوانین سخت گیرانه در زمینه کیفیت غذا ها نیز باعث شده که از مواد اولیه خوب و با کیفیت در تهیه غذا ها استفاده شود.
 • در کشور فرانسه به راحتی می توان اقدام به خرید ملک نمود و یکی از راه مهاجرتی، مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک می باشد. چرا که املاک در فرانسه بازاری پایدار و ثابت دارد و می توان به چشم گزینه ای مناسب برای سرمایه گذاری در این کشور به آن نگاه کرد.
 • دولت فرانسه به کار آفرینان اهمیت زیادی می دهد و امکانات زیادی را در اختیار افرادی که قصد ایجاد کسب و کار جدید دارند، قرار می دهد.

معایب مهاجرت به فرانسه

همان طور که مشاهده می کنید، مهاجرت به کشور فرانسه مزایای بسیاری دارد که افراد را برای رفتن به این کشور مشتاق می کند. اما در کنار همه این مزایا، برخی معایب را نیز می توان برای مهاجرت و زندگی در این کشور بر شمرد. هر چند که مزایای مهاجرت فرانسه خیلی بیشتر از معایب آن است.

 • یکی از معایب مهاجرت به فرانسه شرایط پیچیده تمدید ویزا می باشد، که دارای فرآیند سختی است و زمان زیادی طول می کشد.
 • در کشور فرانسه مالیات های سنگینی دریافت می شود که یکی از مهم ترین معایب این اقدام به شمار می رود. فرانسه جزو ده کشور اول جهان در پرداخت مالیات های سنگین می باشد.
 • زبان فرانسوی از دیگر مشکلات زندگی در این کشور می باشد که افراد ملزم به یادگیری آن هستند. در صورت عدم تسلط به زبان فرانسه، برقراری ارتباط و زندگی در این کشور دشوار خواهد بود.
 • در کشور فرانسه، اعتصابات گسترده ای صورت می گیرد، به گونه ای که زندگی را در این کشور مختل می کند. سیستم حمل و نقل عمومی و یا حتی پرواز ها در زمان اعتصابات از کار خودداری کرده و افراد با مشکل روبرو می شوند.
 • ساکنان کشور فرانسه علاقه ای به تخریب خانه های قدیمی و ساخت خانه های جدید ندارند و همچنان در ساختمان های قدیمی یا بازسازی شده زندگی می کنند. این خانه ها معمولا امکانات زیادی ندارند و در بعضی مناطق مانند پاریس اجاره بهای گرانی هم دارند.
 • از دیگر معایب می توان به گران بودن شهر های فرانسه اشاره کرد. اگر چه زندگی در این کشور نسبت به دیگر کشور های اروپایی ارزان تر است، اما همچنان نسبت به زندگی در ایران هزینه های بالا تری دارد.

ارزان‌ترین شهرها برای اقامت

فرانسه کشوری باشکوه است که زندگی در آن، شما را تنها به یاد مجلل بودن، پاریس و هزینه‌های بالا می‌اندازد؛ اما اینطور نیست! حتی در کشور فرانسه نیز شهرهایی وجود دارد که زندگی در آن‌ها چندان هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت. در بخش زیر می‌توانید اسامی این شهرها را مشاهده کنید:

 • لیل/ Lille (اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارند تعطیلات آخر هفته خود را به گشت و گذار بگذرانند، لیل می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد)
 • گرنوبل/ Grenoble (این شهر ممکن است کوچک باشد؛ اما تنوع کافی برای سرگرم کردن شما دارد)
 • متز/ Metz
 • لیموژ / Limoges
 • برست / Brest
 • پواتیه / Poitiers
 • کان / Caen
 • سنت کوئنتین / Saint-Quentin

وکیل مهاجرت به فرانسه

افراد زیادی با استفاده از روش های مختلف مهاجرتی و با انگیزه های متفاوت، قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارند. اما قبل از هر چیزی متقاضیان باید به طور کامل با انواع راه های مهاجرت و شرایط و الزامات هر کدام از آن ها آشنا شوند. چرا که مهاجرت موضوعی مهم و تاثیر گذار است و در صورت نداشتن آگاهی در مورد نحوه انجام آن و مسائل مربوطه، افراد دچار ضرر های مالی خواهند شد و ممکن است به نتیجه مطلوبی نرسند و تلاش ها آن ها بی ثمر واقع شود. بنابراین استفاده از یک وکیل مهاجرت به فرانسه، می تواند به متقاضیان کمک بزرگی کرده و راه را به آن ها نشان می دهد.

وکیل مهاجرت به فرانسه

وکیل مهاجرتی با دانشی که در زمینه مهاجرت و قوانین کشور های مبدا و مقصد دارد، می تواند تمام امور حقوقی مربوط به مهاجرت افراد را پیگیری کرده و به نتیجه برساند. همچنین به طور مستمر در کنار متقاضی بوده و تا رسیدن به نتیجه مورد نظر، افراد را همراهی می کند. یک وکیل مهاجرتی، با تجربه ای که در این زمینه دارد، می داند که چه مدارکی را تهیه کند که بر روی مامورین اداره مهاجرت فرانسه تاثیر گذار باشد و منجر به اخذ ویزای این کشور شود. وکیل مهاجرت به فرانسه با شرایط مهاجرت به فرانسه آشنایی دارد و در روش های مختلف تحصیلی و کاری مشاوره لازم در خصوص انتخاب رشته مناسب برای تحصیل و یا شغل مناسب و پر درآمد در فرانسه ارائه می دهد. زیرا به بازار کار این کشور واقف است و همچنین می داند چه رشته هایی در این کشور از اهمیت بالا تری برخوردارند. انتخاب وکیل مهاجرتی، خود یکی از مسائل مهم و تاثیر گذار در امر مهاجرت می باشد، چرا که افراد بی تجربه و نا بلد ممکن است موجب هدر رفتن وقت و هزینه افراد شوند. بنا براین در انتخاب وکیل و مشاور مهاجرتی دقت لازم را داشته باشید و برای این کار از موسسات معتبر کمک بگیرید.

اخذ اقامت دائم فرانسه

افراد پس از مهاجرت به فرانسه از طریق روش های مختلف، می توانند اقامت این کشور دریافت کنند. به طور کلی اقامت فرانسه به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود. اقامت کوتاه مدت مربوط به روش توریستی می شود که افراد می توانند در آن کم تر از 90 روز در فرانسه اقامت داشته باشند. در صورتی که افراد از طرق دیگری همچون تحصیلی، کاری و … به فرانسه مهاجرت می کنند و بیش از 90 روز در این کشور می مانند، اقامتشان طولانی مدت خواهد بود. متقاضیان مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و … پس از چند سال اقامت در فرانسه می توانند، اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

در صورتی که افراد بیشتر از دو سال پیاپی، کشور فرانسه را ترک کنند، اقامت دائم آن ها باطل می شود. اقامت دائم فرانسه مجوز ماندن به مدت 10 سال در فرانسه را صادر می کند و مجدد می توان این اقامت را تمدید نمود. در واقع این روش اقامت، به این معنی است که افراد به طور نا محدود می توانند در فرانسه بمانند و اقامت داشته باشند. در صورت داشتن اقامت دائم اگر چه افراد دارای حقوق برابری با شهروندان خواهند بود، اما همچنان در برخی امور همانند رای دادن در انتخابات، اجازه شرکت نخواهند داشت. پس از دریافت اقامت دائم و بعد از گذشت به مدت چند سال، افراد می توانند برای اخذ شهروندی فرانسه اقدام کنند.

مشاوره رایگان برای مهاجرت به کشور فرانسه

همان طور که به آن اشاره شد، مهاجرت روش های مختلفی دارد که هر کدام شرایط مخصوص به خود را دارد. متقاضیانی که قصد مهاجرت فرانسه را دارند، برای آگاهی از شرایط مهاجرت و همچنین اطلاع از این که کدام روش مناسب آن ها می باشد، می توانند مشاوره دریافت کنند. اگر شما هم قصد مهاجرت به فرانسه را دارید، می توانید با موسسه حقوقی اصطهباناتی تماس بگیرید. این موسسه با داشتن سال ها تجربه و برخورداری از وکلای متخصص و مشاوران توانمند، می تواند در انتخاب روش مهاجرت به شما عزیزان کمک کرده و کامل ترین خدمات را ارائه دهد.

اخذ پاسپورت فرانسه

بعد از گذشت 5 سال از دریافت اقامت فرانسه به صورت دائمی، افراد می توانند تابعیت این کشور را اخذ کنند. با داشتن تابعیت فرانسه، افراد می توانند پاسپورت این کشور را نیز دریافت نمایند. در واقع اخذ پاسپورت فرانسه نیاز به دریافت تابعیت این کشور دارد. افراد با داشتن پاسپورت فرانسه به راحتی می توانند بدون نیاز به ویزا به 188 کشور دنیا سفر کنند. از هر کدام از روش های مهاجرتی که قبلا به آن ها اشاره شد، می توان پاسپورت فرانسوی را دریافت کرد. پاسپورت فرانسه از لحاظ اعتبار رتبه ششم را در جهان دارد. برای دریافت پاسپورت فرانسه نیاز به ارائه شناسنامه فرانسوی می باشد و در صورت نداشتن شناسنامه، افراد باید داده های بیومتریک ارائه دهند.

خدمات موسسه مهاجرتی اصطهباناتی

عکس های زیبا فرانسه

متقاضیان برای مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج، سرمایه‌گذاری، تحصیل، زبان و هنر، باید از شرایط مهاجرت به این کشور آگاهی داشته باشند. یکی از راه‌هایی که متقاضیان می‌توانند اطلاعات لازم و مطمئن را کسب کنند، مشورت با افراد باتجربه در این زمینه مانند کارشناسان مهاجرتی است. یکی از برترین موسسه‌های مهاجرتی در سطح کشور موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی می‌باشد. کارشناسان و متخصصان مهاجرت این موسسه، با بررسی صحت مدارک تحصیلی و شغلی متقاضیان و ارسال آن‌ها، کمک می‌کنند تا متقاضیان مناسب‌ترین گزینه مهاجرتی را برای خود انتخاب کنند.

شهرهای مهاجرپذیر فرانسه کدامند؟

کشور فرانسه به دلیل زیبایی هایی که دارد، سالانه توریست های زیادی را به خود جذب می کند. این کشور جمعیتی رو به پیری دارد و به همین دلیل دولت فرانسه با فراهم کردن امکانات تحصیلی، شغلی و رفاهی به دنبال جذب مهاجران از سراسر جهان می باشد. قبل از اقدام برای مهاجرت به کشور فرانسه بد نیست که با شهر های مهاجر پذیر این کشور آشنا شوید.

شهر لیل

شهر لیل فرانسه یکی از بهترین شهر های این کشور به شمار می رود که از لحاظ ظاهری زیبا و معماری های بی نظیری که دارد شبیه به پاریس می باشد. هزینه زندگی در این شهر متوسط است و بیش از 50 درصد مهاجرانی که به فرانسه می روند، ترجیح می دهند در این شهر زندگی کنند.

شهر پاریس

پاریس پایتخت کشور فرانسه می باشد و گران ترین شهر فرانسه محسوب می شود. با این حال 32 درصد از مهاجران، پاریس را برای زندگی انتخاب می کنند، چرا که فرصت های شغلی فراوانی در این شهر وجود دارد.

شهر لیون

شهر لیون به معماری های زیبا و مراکز فرهنگی مختلف، شهرت دارد و یکی از شهر های برتر فرانسه می باشد. لیون پایتخت غذای فرانسه به حساب می آید، چرا که در بیشتر خیابان های آن، غذا های لذیذ پیدا می شود.

شهر های مهاجرپذیر فرانسه

شهر مارسی

شهر مارسی هم آب و هوایی مناسب دارد و از شهر های پر جمعیت فرانسه محسوب می شود. این شهر برای ایرانیان نیز مناسب است و مردمی مهربان دارد.

شهر نیس

شهر نیس از دیگر شهر های مهاجر پذیر فرانسه به شمار می رود و سالانه 5 میلیون توریست را به خود جذب می کند. نیس پنجمین شهر پر جمعیت فرانسه می باشد و آب و هوای مناسبی هم دارد. این شهر نسبت به دیگر شهر های فرانسه مهاجران کمتری دارد، اما شهری فرهنگی و هنری محسوب می شود.

مهاجران در فرانسه چقدر رضایت دارند؟

با توجه به تجربیاتی که مهاجران از زندگی در فرانسه گزارش نموده اند، به طور کلی می توان رضایت از زندگی در این کشور را 75 درصد اعلام کرد. اگر چه زندگی در پاریس، پایتخت این کشور هزینه های بالایی دارد، اما تحصیل در این شهر و یافتن شغل در آن به مراتب راحت تر از سایر شهر ها می باشد. در پاریس بین هزینه های زندگی و درآمد افراد تعادل وجود دارد و از این بابت، مهاجرین مشکلی نخواهند داشت. میزان رضایت افرادی که برای کار های درمانی و پزشکی به کشور فرانسه مراجعه نموده اند، 89 درصد گزارش شده است که رقم بالایی است. وضعیت اقامت فرانسه و کار در این کشور مناسب است. همچنین فرانسه برای مهاجرت آن دسته از افرادی که علاقه به سرمایه گذاری در این کشور دارند بهترین گزینه می باشد.

در این مقاله شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل، سرمایه‌گذاری، کار، ازدواج، هنر و روش‌های دیگر مورد بررسی دقیق قرار گرفت. اگر قصد این کار را دارید؛ اما از چگونگی شرایط آن اطلاعات کافی کسب نکرده‌اید، مشاوران موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی در شعبه‌های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز، رشت و مشهد اطلاعات لازم را به همه متقاضیان گرامی ارائه می‌دهند. شما می‌توانید با شماره‌های موجود در وبسایت ما، تماس حاصل فرمائید.

آمار ایرانیان و مهاجرت در فرانسه چقدر است؟

طبق آماری که سازمان ملل متحد اعلام کرده است، تقریبا نزدیک به 7 میلیون نفر از جمعیت 67 میلیون نفری کشور فرانسه را مهاجران تشکیل داده اند. جالب است بدانید که جمعیت مهاجران ایرانی در فرانسه تا سال 1399، نزدیک به 90.000 نفر اعلام شده است.

سخن پایانی

فرانسه از بهترین کشور های جهان برای مهاجرت می باشد و افراد می توانند با توجه به شرایطی که دارند، یکی از روش های موجود را برای مهاجرت انتخاب کنند. افراد می توانند پس از تحصیل در فرانسه، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و مشغول به کار شوند. پس از مهاجرت از هر طریق به فرانسه، امکان دریافت اقامت این کشور فراهم شده است، چرا که جمعیت فرانسه رو به پیری است و این کشور نیاز به نیروی کار دارد. اگر شما هم قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید و کدام راه برای شما مناسب تر است، می توانید به مشاوران ما در مجموعه حقوق اصطهباناتی مراجعه کنید. این مجموعه با داشتن سال ها تجربه بهترین راهکار ها را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

سوال‌های متداول در مورد مهاجرت به فرانسه

در بخش زیر، شما می‌توانید پاسخ سوالات خود را در زمینه مهاجرت به فرانسه دریافت کنید.

دلایل مهاجرت متقاضیان ایرانی به فرانسه چیست؟

رایگان بودن تحصیل، رفاه و امنیت اقتصادی و سیاسی، وجود آزادی های مدنی و زندگی در برترین کشور اروپایی

آیا امکان مهاجرت به فرانسه از طریق زبان وجود دارد؟

بله، با شرکت در کالج‌های زبان فرانسه و سپس ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها یا کار و اشتغال در فرانسه

سرمایه لازم برای مهاجرت به فرانسه از طریق کسب و کار چقدر است؟

در حدود ۳۰۰.۰۰۰ یورو

مزایای مهاجرت به فرانسه چیست؟

زندگی در یک کشور اروپایی برتر، امکان کار و اشتغال و اخذ اقامت دائم و تابعیت فرانسه

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی فرانسه سالانه در حدود ۲۰۰ تا ۷۰۰ یورو و در دانشگاه‌های خصوصی سالانه از ۱۰۰۰ یورو تا ۱۰.۰۰۰ یورو است.

اعطای تابعیت فرانسه برای تولد کودک بر چه اساسی است؟

بر اساس قانون خون

روش‌های مهاجرت به فرانسه از طریق کار کدامند؟

دریافت پیشنهاد کاری Job Offer از کارفرمای فرانسه و اخذ ویزای کاری مهارت

روش‌های مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه‌گذاری کدامند؟

ویزای خودحمایتی، ویزای ثبت شرکت و ویزای کسب و کار

بهترین روش مهاجرت به فرانسه چیست؟

روش تحصیلی و شغلی

تمکن مالی برای سرمایه‌گذاری خودحمایتی فرانسه چقدر است؟

در حدود ۴۰۰۰۰ یورو، برای همسر در حدود ۲۰۰۰۰ یورو و برای هر فرزند در حدود ۱۰۰۰۰ یورو

متقاضی پس از چند سال از ازدواج می‌تواند تابعیت فرانسه را دریافت کند؟

پس از 4 سال زندگی مشترک

4.8/5 - (13 امتیاز)

26 دیدگاه برای “مهاجرت به فرانسه

 1. رحمت تنها گفت:

  سلام خدمت شما
  آیا امکان این را تا اتباع افغان را بتوانید همکاری کنید تا از ایران بتواند به کشور فرانسه مهاجرت کند؟
  اگر امکان دارد لطفن شرایط را بفرمایید و هزینه ی کلی را

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   درصورت داشتن کارت اقامت و پاسپورت در خدمتتون هستیم.

 2. فاطمه گفت:

  سلام من رشته م تجربی هست و میخوام برای مهاجرت به فرانسه و تحصیل پزشکی اون اقدام کنم. میخواستم ببینم دانشگاه های فرانسه ازمون ورودی دارن یا با شرط معدل هم پذیرش میدن

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام، مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل پزشکی، شرایط متفاوتی داره. در واقع هر دانشگاه ممکن هست شرایط متفاوتی با دیگری داشته باشه. بنابراین بهتره که دانشگاه مورد نظر خودتون رو پیدا کنین و بعد درباره اون به صورت ویژه تحقیق کنین. برخی از دانشگاه های ازمون ورودی دارند و برخی دیگر هم با شرط معدل شما رو پذیرش میکنن. البته بیشتر دانشگاه های دولتی ازمون ورودی دارند.

 3. سوگند گفت:

  وقتتون بخیر، برای مهاجرت به فرانسه چه راه هایی وجود داره؟ چطور میتونم واسه مهاجرت اقدام کنم و اولین مرحله چیه میشه حواب بدین ممنون

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام وقت شما بخیر، راه های مهاجرت به فرانسه تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ویزای هنرمندان و همچنین یادگیری زبان هستن. در صورتی که شرایطتتون مناسب باشه میتونین از طریق ازدواج و تولد هم اقدام کنین. اولین قدم شما، مشخص کردن هدفتون از مهاجرت هست. همچنین راه پناهندگی هم وجود داره که اصلا پیشنهاد نمیشه.

 4. reza گفت:

  خسته نباشید، برای مهاجرت به فرانسه از راه یادگیری زبان گفتید که باید به زبان فرانسوی و انگلیسی هم مسلط باشیم ایا مدرک زبان هم لازمه داشته باشیم؟

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام، بله یادگیری زبان تنها در حد آشنایی هست و لزومی به ارائه مدرک زبان نیست.

 5. نسترن گفت:

  سلام، مهاجرت به فرانسه چقدر هزینه داره حدودا؟ اگر بخوایم از راه تحصیل اقدام کنیم

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام، دوست عزیز هزینه مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل، بنا بر رشته، دانشگاه و مقطع تحصیلی متفاوت هست. همچنین دانشگاه های خصوصی و دولتی هم هزینه های متفاوت دارن. شما میتونین برای اینکه اطلاعات دقیقتری کسب کنین، با موسسه تماس بگیرین. شماره های تماس در وبسایت قرار داده شده اند.

 6. حسنی گفت:

  سلام وقت شما بخیر، مهاجرت به فرانسه برای دکترا هم امکان پذیره؟ یعنی برای تحصیل در این مقطع و چه شرایطی داره مدرک زبان و معدل و رزومه تحصیلی

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام، بله تحصیل در فرانسه در مقطع دکترا و در واقع هر سه مقطع دانشگاهی ممکن هست. شما باید مدرک زبان معتبر فرانسه و رزومه تحصیلی قوی داشته باشید و علاوه بر اون ها، مقاله ISI هم ارائه بدید.

 7. هستی گفت:

  مهاجرت به فرانسه بهتره یا اتریش؟ میشه یکم هم اطلاعات درباره شرایط زندگی توی این کشورها بذارین مرسی.

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام، شما قصدتون از مهاجرت چیه؟ هر یک از این کشورها در زمینه به خصوصی قدرتمند هستند. شما در اولین مرحله، باید قصد خودتون رو از مهاجرت مشخص کنید.

 8. asghari گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما، میشه برای مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت هم اقدام کرد؟ من یک شرکت ساختمانی و پیمانکاری دارم میخواستم ببینم میتونم نمایندگی بزنم اونجا؟

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام، بله امکان ثبت شرکت در فرانسه و مهاجرت از این طریق وجود داره. شما میتونید از طریق ثبت شرکت مستقل یا نمایندگی اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های قرار داده شده روی سایت تماس بگیرید.

 9. حدیث گفت:

  سلام میشه یکم هم اطلاعات درباره شرایط مهاجرت به فرانسه از راه تحصیل بذارین با بورسیه؟ برای بورسیه معدل بالای چند لازمه؟

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام، بله حتما درباره بورسیه تحصیلی کشور فرانسه هم مطالبی قرار خواهیم داد. همچنین شما میتونید به صفحه تحصیل در فرانسه هم برای کسب این اطلاعات مراجعه کنید یا با شماره های قرار داده شده بر روی سایت تماس بگیرید.

 10. Soha گفت:

  سلام و خسته نباشید، به نظر شما مهاجرت به فرانسه برای تحصیل بهتره یا آلمان؟ من رشته ام ریاضی هست و هنوز هم کنکور ندادم میخواستم ببینم شرایط تحصیل کارشناسی در کدوم مناسب تره

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   هر دو کشور گزینه مناسبی برای تحصیل می باشد. انتخاب کشور بستگی به معدل و تسلط زبانی شما دارد.

 11. احمد گفت:

  سلام، ایا مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای جستجوی کار هم ممکنه؟ من می خوام در رشته مهندسی عمران استخدام شم اگر بشه.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   خیر، کشور فرانسه ویزای جست و جوی کار ارائه نمی دهد.

 12. نگین محمودی گفت:

  خیلی ممنون کامل و خوب توضیح داده بودید. برای مهاجرت به فرانسه از راه تحصیل شرایط سنی هم وجود داره؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، تحصیل در فرانسه محدودیت سنی دارد.

 13. ساریسا قوامی گفت:

  سلام و عرض ادب
  یک انیستتو کرد در فرانسه هست که برای تحصیل هر ساله تعدادی کرد رو پذیرش میکنه،میخواستم ارسال رزومه کنم برای اخذ مدرک دکتری اما موفق نشدم سایت اصلیش رو پیدا کنم لطف میکنید اگر به من معرفی کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام برای اطلاعات بیشتر، با مشاورین ما تماس بگیرید تا بتوانیم دقیق و با جزئیات شما را راهنمایی کنیم.
   ۰۰۹۸-۷۱-۳۶۲۹۲۳۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *