مهاجرت به فرانسه یکی از محبوب ترین گزینه های مهاجرتی متقاضیان ایرانی می باشد. بر این اساس مشاوران ارشد موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی با تهیه این مقاله به ارائه اطلاعات لازم در مورد شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل، هنر، سرمایه گذاری، ازدواج و مهاجرت به فرانسه از طریق زبان پرداخته اند.

دلایل متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به فرانسه چیست؟

متقاضیان ایرانی بنا به دلایل فراوانی کشور فرانسه را برای مهاجرت تحصیلی، شغلی و سرمایه گذاری انتخاب می کنند. از مهم ترین این دلایل می توان بالا بودن سطح رفاه و امنیت اجتماعی، بالا بودن سطح درآمد و وجود آزادی های مدنی را نام برد. دارا بودن جذابیت های طبیعی، فرصت های فراوان سرمایه گذاری در بخش های مختلف و اطمینان و ثبات اقتصادی این کشور از دیگر دلایل مهاجران برای مهاجرت شغلی و سرمایه گذاران می باشد.

اعتبار مدارک تحصیلی دانشگاهی، بالا بودن سطح آموزش و تحصیل در دانشگاه های برتر جهانی از جمله دلایل مهاجرت تحصیلی متقاضیان ایرانی به کشور فرانسه می باشد.

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

متقاضیان ایرانی با دارا بودن شرایط لازم برای مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل می توانند ویزای تحصیلی و پس از آن اقامت این کشور را دریافت کنند. جایگاه دانشگاه های فرانسه در میان برترین دانشگاه های جهان قرار دارد. شرایط تحصیل تقریباً رایگان در دانشگاه های دولتی و مورد تأیید بودن دانشگاه های این کشور از جمله دلایل متقاضیان ایرانی با دارا بودن شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل می باشد.

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

 • دارا بودن مدرک زبان فرانسه برای تحصیل مقرون به صرفه به زبان فرانسه در دانشگاه های دولتی این کشور الزامی است.
 • هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه سالانه در حدود 2770 یورو و در دانشگاه های خصوصی فرانسه سالانه از ۱۰۰۰ یورو تا ۱۰.۰۰۰ یورو می باشد.
 • مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی فرانسه در حدود ۳ سال، کارشناسی ارشد ۲ سال و دکتری در حدود ۴ سال می باشد.
 • از شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل اخذ مجوز کار دانشجویی و کار و اشتغال در حدود ۱۰۰۰ ساعت در سال می باشد.
 • فارغ التحصیلان پس از تمام شدن دوره تحصیلی خود می توانند در مهلت یک ساله جستجوی کار در این کشور با پیدا کردن کار مناسب ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.
 • متقاضیانی که قصد تحصیل در دوره های تخصصی در فرانسه را دارند، باید ویزای بلندمدت تحصیلی را دریافت کنند که مدت زمان اعتبار آن بیش تر از ۶ ماه و تا پایان دوره تحصیلی متقاضی در فرانسه می باشد.
 • متقاضیانی که قصد تحصیل در دوره های 3 تا 6 ماهه را دارند، می توانند ویزای بلندمدت موقت تحصیلی فرانسه را دریافت کنند.
 • متقاضیان برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه باید آخرین مدرک تحصیلی، گواهی تمکن مالی مبنی بر توانایی تأمین هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه و رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا در حدود ۱۰۰ یورو را ارائه دهند.
 • از شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی دارا بودن فرم تکمیل شده OFII و دارا بودن حساب بانکی فرانسوی با اعتبار ۶۱۵ یورو برای هر ترم تحصیلی می باشد.

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

متقاضیان ایرانی با دارا بودن شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق کار می توانند ویزای کار این کشور را دریافت کنند. از مهم ترین دلایل مهاجرت به فرانسه از طریق کار می توان به وجود فرصت های شغلی فراوان و کمبود نیروی کاری متخصص و حرفه ای اشاره کرد. پایین بودن نرخ بیکاری در سال 2020 به حدود ۳.۲% از مهم ترین گرایش متقاضیان در اخذ ویزای کار فرانسه می باشد.

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

مهاجرت به فرانسه از طریق کار

متقاضیان برای اخذ ویزای کار فرانسه می توانند به دو روش اقدام کنند:

 • دریافت پیشنهاد کاری Job Offer : متقاضیان با دارا بودن پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای فرانسوی می توانند ویزای کار این کشور را اخذ کنند. مدت زمان اعتبار ویزای کار فرانسه از طریق دارا بودن پیشنهاد کاری معتبر از کارفرمای فرانسوی در حدود یک سال می باشد.
 • ویزای کاری مهارت: متقاضیانی که دارای مهارت کاری و تخصص حرفه ای در حوزه های فرهنگی، علمی و اقتصادی می باشند، می توانند با ارائه طرح کاری و اخذ تأییدیه ویزای کاری مهارت 4 ساله فرانسه را دریافت کنند.
 • متقاضی با اخذ ویزای کاری مهارت فرانسه می تواند برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه فرانسه را دریافت کند.

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان ایرانی با دارا بودن شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری های مختلف می توانند مجوز اقامت این کشور را دریافت کنند. از مهم ترین دلایل مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری ثبات و امنیت اقتصادی، حمایت از سرمایه گذاران خارجی و دارا بودن اقتصاد قدرتمند می باشد. از مهم ترین شرایط مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه دارا بودن تمکن مالی بالا می باشد. متقاضی می تواند از راه های مختلف خرید خانه و ملک، ثبت شرکت و خودحمایتی یا تمکن مالی در کشور فرانسه سرمایه گذاری کند.

اخذ ویزای کسب و کار فرانسه

یکی از روش های مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری اخذ ویزای کسب و کار می باشد. متقاضی با ارائه طرح تجاری و اجرای این طرح و کسب و کار فعال می تواند مجوز اقامت فرانسه را دریافت کند. سرمایه لازم برای راه اندازی طرح تجاری و کسب و کار در فرانسه در حدود 300 هزار یورو می باشد.

 • متقاضی با اخذ ویزای کسب و کار فرانسه می تواند مجوز اقامت 4 ساله را برای خود و همسر و فرزندان دریافت کند.
 • متقاضی تا زمانی که کسب و کار تجاری دارای گردش مالی مطلوب باشد، می تواند مجوز اقامت را تمدید کند.
 • پس از 5 سال کار و اشتغال و فعالیت اقتصادی و تجاری در فرانسه، متقاضی می تواند مجوز اقامت دائم فرانسه را برای خود و همسر و فرزندان دریافت کند.

خرید ملک در فرانسه

یکی از روش های مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک، خانه و آپارتمان می باشد. البته ذکر این نکته ضروری است که متقاضیان خارجی می توانند در فرانسه اقدام به خرید خانه و ملک کنند اما نمی توانند اقامت و تابعیت فرانسه را از این روش دریافت کنند. متقاضیان خارجی برای مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک و اخذ اقامت این کشور می توانند در ابتدا از طریق خودحمایتی تمکن مالی خود را اثبات کنند و سپس برای اخذ اقامت از طریق خرید خانه و ملک اقدام کنند.

 • متقاضیان خارجی فاقد مجوز اقامت فرانسه برای مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک باید در ابتدا با اخذ ویزای توریستی وارد فرانسه شوند.
 • از مهم ترین شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق خرید ملک دارا بودن تمکن مالی کافی، دارا بودن سن بالای 18 سال و ارائه آدرس محل اقامت و یا رزرو هتل در فرانسه می باشد.
 • هزینه های خرید خانه و ملک در فرانسه در حدود ۱۰۰.۰۰۰ یورو تا ۳۵۰.۰۰۰ یورو می باشد.
 • متقاضی با خریداری خانه و ملک نمی تواند اقامت فرانسه را اخذ کند و ابتدا باید از طریق سرمایه گذاری خودحمایتی اقامت فرانسه را دریافت کند و سپس اقدام به خانه و ملک در این کشور کند.
 • متقاضی با مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک می تواند برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه دریافت کند.

تمکن مالی در فرانسه

متقاضی برای مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری می تواند با دارا بودن تمکن مالی و از روش خودحمایتی مجوز اقامت این کشور را دریافت کند. از مهم ترین شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی اثبات توانایی تامین هزینه های زندگی خود و خانواده خود در مدت اقامت در فرانسه می باشد.

 • یکی از مهم ترین مزیت های مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری خودحمایتی این است که متقاضی نیازمند انتقال منابع مالی به کشور فرانسه و یا سرمایه گذاری در این کشور نمی باشد و فقط ارائه این اسناد و مدارک منابع مالی به اداره مهاجرت فرانسه کافی است.
 • از شرایط مهم اخذ ویزای خودحمایتی فرانسه عدم محدودیت سنی و عدم نیاز به ارائه مدرک زبان فرانسه می باشد.
 • متقاضی پس از اخذ ویزای خودحمایتی فرانسه الزامی به اقامت و زندگی مستمر در فرانسه ندارد و می تواند مدتی از سال را در دیگر کشورها زندگی و اقامت کند.
 • یکی از شرایط مهم اخذ ویزای خودحمایتی فرانسه این است که سرپرست خانواده باید ثابت کند که ماهانه 40.000 یورو برای خود، 20.000 یورو برای همسر و 10.000 یورو برای هر کدام از فرزندان زیر 18 سال خود درآمد ثابت دارد.
 • متقاضی برای اثبات توانایی تامین هزینه های زندگی در فرانسه و اخذ ویزای خودحمایتی می تواند از چند منبع مالی درآمد ماهانه را پوشش دهد.

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

متقاضی با دارا بودن شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج با تبعه و شهروند فرانسوی می تواند مجوز اقامت این کشور را دریافت کند. اگر متقاضی با تبعه و شهروند فرانسه در کشوری به جز فرانسه ازدواج کند نیز می تواند مجوز اقامت فرانسه را اخذ کند، به شرطی که این ازدواج را در دفاتر قانونی و رسمی ثبت کرده باشند.

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج

 • یکی از مهم ترین شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج دارا بودن تابعیت و شهروندی فرانسه برای طرف دوم ازدواج است.
 • پس از گذشت 4 سال از ازدواج، متقاضی می تواند برای اخذ تابعیت و شهروندی فرانسه اقدام کند، به شرط اینکه این ازدواج به قوت خود باقی باشد و منتهی به طلاق نشده باشد.
 • متقاضی برای اخذ تابعیت و شهروندی فرانسه از طریق ازدواج باید اثبات کند که در طی 4 سال زندگی مشترک حداقل به مدت 3 سال به طور مداوم و مستمر با همسر خود زندگی کرده است. اگر خلاف این موضوع ثابت شود، متقاضی برای اخذ تابعیت فرانسه باید در حدود 5 سال از ازدواجش گذشته باشد.
 • یکی از مهم ترین شرایط اخذ تابعیت با مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج تسلط متقاضی به زبان فرانسه در مدت 4 تا 5 سال زندگی مشترک می باشد.

مهاجرت به فرانسه از طریق تولد

مهاجرت به فرانسه از طریق تولد بر اساس قانون خون می باشد. بر این اساس کودک متولد شده در فرانسه با دارا بودن پدر و مادر اهل فرانسه می تواند تابعیت فرانسه را دریافت کند. اگر کودک متولد شده در فرانسه دارای پدر و مادری باشد که در خاک فرانسه متولد شده اند، این کودک تابعیت فرانسه را دریافت می کند. کودکانی که از پدر و مادر مجهول و نامعلوم در فرانسه متولد می شوند، می توانند تابعیت فرانسه را دریافت کنند.

مهاجرت به فرانسه از طریق هنر

متقاضیان هنرمند می توانند با دارا بودن شرایط لازم مهاجرت به فرانسه از طریق هنر اقامت این کشور را اخذ کنند. متقاضیان هنرمند می توانند از طریق اخذ پاسپورت تلنت Passport Talent مجوز اقامت 4 ساله فرانسه را دریافت کنند. متقاضیانی که از افراد شناخته شده بین المللی در حوزه کاری هنری خود می باشند، می توانند این نوع پاسپورت فرانسه را دریافت کنند. علاوه بر این هنرمندان و بازیگران می توانند برای انجام فعالیت های هنری ویزای 3 ماهه فرانسه را اخذ کنند.

 • متقاضیان با مهاجرت به فرانسه از طریق هنر می توانند از مزیت های اخذ مجوز کار برای خود و همسر، راه اندازی کسب و کار هنری و اشتغال در حوزه کاری هنری خود بهره مند شوند.
 • از جمله مدارک لازم برای اخذ پاسپورت تلنت فرانسه گواهی تمکن مالی، گواهی عدم سوپیشینه، بیمه مسافرتی با پوشش بیمه ای 30 هزار یورو و فرم درخواست ویزای بلندمدت فرانسه را می توان نام برد.
 • از جمله مدارک لازم برای اخذ ویزای هنرمندان جهانی و مشهور می توان به مدارک مالی برای اثبات درآمد کافی از راه تولید و فروش آثار هنری در فرانسه و اوراق هویتی و مدارک تحصیلی اشاره کرد.

مهاجرت به فرانسه از طریق زبان

متقاضیان با مهاجرت به فرانسه از طریق زبان می توانند اقامت این کشور را دریافت کنند. متقاضیان با شرکت در کالج های زبان فرانسه که دوره های 6 ماهه، یک ساله و دو ساله می باشند، می توانند تا سطوح مختلف A1 تا C1 زبان فرانسه را فراگیرند. متقاضیان پس از فراگیری زبان فرانسه در کالج های زبان این کشور می توانند یا به تحصیل در دانشگاه های رایگان و زبان فرانسه این کشور بپردازند یا برای مهاجرت به استان کبک کانادا اقدام کنند و یا اینکه بدون بازگشت به ایران برای اخذ ویزای کار و اشتغال فرانسه اقدام کنند.

مهاجرت به فرانسه از طریق زبان

مهاجرت به فرانسه از طریق زبان

 • متقاضیانی که دارای رزومه کاری قوی یا مدرک کاردانی فنی و حرفه ای می باشند، برای اخذ ویزای کالج زبان فرانسه ارجحیت بالاتری دارند.
 • دارا بودن تمکن مالی کافی و آشنایی با زبان فرانسه و انگلیسی بدون نیاز به ارائه مدرک مهارت زبان برای مهاجرت به فرانسه از طریق زبان و اخذ ویزای کالج زبان این کشور الزامی است.
 • هزینه های فراگیری زبان فرانسه در کالج های دولتی این کشور در هر ترم در حدود 800 یورو تا 1800 یورو می باشد. هزینه های کالج های خصوصی به مراتب بالاتر است.

خدمات موسسه مهاجرتی اصطهباناتی

متقاضیان برای مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج، سرمایه گذاری، تحصیل، زبان و هنر باید از شرایط مهاجرت به این کشور آگاهی داشته باشند. بدین منظور متقاضیان باید با مشاوران موسسه های مهاجرتی مشاوره کنند و از مشاوره های مهاجرتی آن ها برخوردار شوند. یکی از برترین موسسه های مهاجرتی در سطح کشور موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی می باشد. کارشناسان و متخصصان مهاجرت این موسسه با بررسی صحت مدارک تحصیلی و شغلی متقاضیان و ارسال آن ها کمک می کنند تا متقاضیان مناسب ترین گزینه مهاجرتی را انتخاب کنند.

سخن آخر

در این مقاله مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل، سرمایه گذاری و هنر و روش های دیگر مورد بررسی دقیق قرار گرفت. اگر قصد مهاجرت به فرانسه را دارید اما از چگونگی شرایط آن اطلاع ندارید، مشاوران موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز، رشت و مشهد اطلاعات لازم را به همه متقاضیان گرامی ارائه می دهند.

سوال های متداول در مورد مهاجرت به فرانسه

 1. دلایل مهاجرت متقاضیان ایرانی به فرانسه چیست؟

رایگان بودن تحصیل، رفاه و امنیت اقتصادی و سیاسی، وجود آزادی های مدنی و زندگی در برترین کشور اروپایی

 1. آیا امکان مهاجرت به فرانسه از طریق زبان وجود دارد؟

بله، با شرکت در کالج های زبان فرانسه و سپس ادامه تحصیل در دانشگاه ها یا کار و اشتغال در فرانسه

 1. سرمایه لازم برای مهاجرت به فرانسه از طریق کسب و کار چقدر است؟

در حدود ۳۰۰.۰۰۰ یورو

 1. مزایای مهاجرت به فرانسه چیست؟

زندگی در یک کشور اروپایی برتر، امکان کار و اشتغال و اخذ اقامت دائم و تابعیت فرانسه

 1. هزینه تحصیل در دانشگاه های فرانسه چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه سالانه در حدود ۲۰۰ تا ۷۰۰ یورو و در دانشگاه های خصوصی سالانه از ۱۰۰۰ یورو تا ۱۰.۰۰۰ یورو است.

 1. اعطای تابعیت فرانسه برای تولد کودک بر چه اساسی است؟

بر اساس قانون خون

 1. روش های مهاجرت به فرانسه از طریق کار کدامند؟

دریافت پیشنهاد کاری Job Offer از کارفرمای فرانسه و اخذ ویزای کاری مهارت

 1. روش های مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری کدامند؟

ویزای خودحمایتی، ویزای ثبت شرکت و ویزای کسب و کار

 1. بهترین روش مهاجرت به فرانسه چیست؟

  روش تحصیلی و شغلی

 2. تمکن مالی برای سرمایه گذاری خودحمایتی فرانسه چقدر است؟

  در حدود ۴۰.۰۰۰ یورو، برای همسر در حدود ۲۰.۰۰۰ یورو و برای هر فرزند در حدود ۱۰.۰۰۰ یورو

 3. متقاضی پس از چند سال از ازدواج می تواند تابعیت فرانسه را دریافت کند؟

پس از 4 سال زندگی مشترک

2 دیدگاه برای “مهاجرت به فرانسه | اصلی ترین راه های مهاجرتی

 1. ساریسا قوامی گفت:

  سلام و عرض ادب
  یک انیستتو کرد در فرانسه هست که برای تحصیل هر ساله تعدادی کرد رو پذیرش میکنه،میخواستم ارسال رزومه کنم برای اخذ مدرک دکتری اما موفق نشدم سایت اصلیش رو پیدا کنم لطف میکنید اگر به من معرفی کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام برای اطلاعات بیشتر، با مشاورین ما تماس بگیرید تا بتوانیم دقیق و با جزئیات شما را راهنمایی کنیم.
   ۰۰۹۸-۷۱-۳۶۲۹۲۳۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *