امروزه بسیاری از افراد خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر در سطح جهانی هستند. دانشگاه های کشور کانادا از جمله دانشگاههایی است که به دلیل اعتبار جهانی و رفاه اجتماعی بیشترین متقاضی مهاجرت را دارد. کشور کانادا در شمال قاره آمریکا قرار دارد و بعد از روسیه بزرگترین کشور جهان است و در مقایسه با دیگر کشورها جمعیت کمی دارد و از جمله مهاجرپذیرترین کشورهااست. به دلیل سطح علمی وآموزشی عالی دراین دانشگاه ها، هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشند.

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا

اگر شما هم خواهان مهاجرت تحصیلی به کانادا هستید همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر از معتبرترین موسسات اعزامدانشجو به خارج از کشور با همکاری وکیل مهاجرت به کانادا واقع در تهران و شیراز راهنمای شما عزیزان می باشند. از نظر سازمان ملل،کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای اخذ بورسیه تحصیلی ، تحصیل و حتی زندگی می باشد. دانشگاه های کانادا از سطح علمی بسیار بالایی برخوردارند و اغلب دانشگاه ها از یک هیئت علمی با برترین رتبه های علمی و تجربی جهت راهنمایی بهتر دانشجویان در راستای تحصیلی بهتر در سطح جهانی استفاده میکنند.

عزیزانی که موفق به کسب بورسیه تحصیلی در کشور کانادا می شوند میتوانند از شرایط تحصیل رایگان در کانادا و در این دانشگاه ها استفاده کنند، از شهرهای مهم کانادا میتوان به تورنتو، ونکور، مونتریال، کلگدی، ادمونتون، کبک و لوتاوا اشاره کرد. راه های مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای کار در کانادا ، سرمایه گذاری و تحصیل در کانادا می باشد، بنابراین اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری ، کار و تحصیل صورت می پذیرد.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا تا مقطع دیپلم به صورت اجباری می باشد که دانش آموزان بعداز گذراندن این 12 سال تحصیلی موفق به اخذ مدرک دیپلم می شوند و می توانند وارد دانشگاه شوند بنابراین فرد برای ادامه تحصیل می بایست شرایط اخذ پذیرش در این دانشگاه ها را داشته باشد. در کالج ها رشته های کاربردی و فنی و حرفه ای تدریس میشود و زبان تحصیل آنان انگلیسی نیز می باشد در واقع تحصیل در کانادا در این مقطع به زبان انگلیسی میباشد و در پایان به دانشجویان مدرک فارغ التحصیلی کالج داده میشود. در این دانشگاه ها مقاطع کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا گذرانده میشود و مدرک علمی دانشگاه به دانشجویان اعطا می شود.

از شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه های کانادا معدل و نمرات سال آخر دبیرستان دانش آموزان است. زبان تدریس در اغلب دانشگاه های کانادا انگلیسی و از این رو دانشجویان میبایست مدرک زبان آیلتس حداقل 6 را داشته باشند. یکی از دانشگاه های کانادا دانشگاه کبک می باشد که بیش از 87000 دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند.

شرایط تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی کانادا

برای تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های کانادا متقاضی میبایست مدرک دیپلم با معدل حداقل 14 را داشته باشد البته پذیرش در بعضی رشته های تحصیلی در دانشگاه های ممتاز نیازمند معدل بالای 15 میباشد لذا داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 یا تافل جهت پذیرش در دانشگاه الزامی است. لازم به ذکر است دانشجویانی که مدرک زبان ندارند میبایست دوره های آموزشی زبان انگلیسی را در دانشگاه سپری کنندکه ممکن است یک یا دو ترم زمان ببرد زیرا تحصیل درکانادا بدون مدرک زبان دانشجویان را با مشکل مواجه میسازد لذا پیشنهاد همکاران ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر این است که متقاضیان عزیز در کشور مبدا مدرک زبان خود را بگیرند بنابراین شما میتوانید با مراجعه به موسسه حقوقی توسعه گران مهر در شهر شیراز و شرکت در کلاس های زبان در کمترین زمان ممکن مدرک زبان خود را دریافت نمایید.

هزینه تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های کانادا در سال مبلغی حدود 14000 تا 18000 دلار میباشد که این مبلغ با توجه به دانشگاه متغیر است. در مقطع لیسانس ،دانشجویانی که معدل بالا دارند کمک هزینه تحصیلی بین 1500 تا 9000 دلار در سال را دریافت میکنند.

در مقطع فوق لیسانس هزینه های تحصیل برای هرسال بیش از 6000 تا 9000 دلار میباشد که البته در این مقطع برای دانشجویان بین المللی و دانشجویانی که مدرک دانشگاهی کشورهایی غیر از آمریکا و کانادا را دارند گرفتن کمک هزینه تحصیلی و پرداخت هزینه زندگی دانشجویی در کانادا بسیار مشکل است.

شرایط تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی کانادا

شرایط تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی کانادا

شرایط تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد کانادا

دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های کانادا می بایست مدرک کارشناسی 4 ساله با معدل بالای 14 و توصیه نامه از اساتید مقطع لیسانس خود و مدرک زبان تافل یا آیلتس 6.5 را داشته باشند. لازم به ذکر است که اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد برای آن دسته از دانشجویانی که مدرک زبان ندارند در اغلب موارد امکان پذیر نمی باشد. در اکثر دانشگاه های کانادا به دانشجویان مقطع فوق لیسانس کمک هزینه تحصیلی داده نمی شود البته در برخی از دانشگاه ها با توجه به شرایط دانشجو بعد از طی کردن سال اول تحصیلی یا در بعضی مواقع از همان سال اول به دانشجو کمک هزینه تحصیلی داده میشود.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه های کانادا دارند میبایست مدرک زبان آیلتس 7 را داشته باشند. سالانه به 1000 نفر از دانشجویان مقطع دکترا اقامت دائم کانادا داده می شود که می توانند در ارگان های دولتی کانادا مشغول به کار شوند به همین دلیل متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکترای کانادا بسیارند. دانشجویان در این مقطع میتوانند از کمک هزینه های تحصیلی بهره مند شوندهمچنین دانشجویان ابتدا میبایست جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترای کانادا محل تحصیل خود را انتخاب کنند در غیر این صورت در اغلب مواقع پرونده دانشجو توسط هیئت علمی دانشگاه رد میشود.

در کشور کانادا اغلب دانشگاه ها به صورت خصوصی میباشند و هزینه هایتحصیل در کانادا با توجه به محل تحصیل متغیر میباشد که بالاترین هزینه ها مربوط به شهر اونتاریو و کمترین هزینه ها مربوط به شهر کبک میباشد اما به طور کلی هزینه ها حدود 14000 تا 22000 درسال میباشند.

تحصیل دکترا در کانادا

دانشجویان در اکثر رشته ها برای اخذ مدرک حداقل به سه سال تحصیلی تمام وقت نیاز دارند، اما برخی از دانشجویان برای مدت طولانی تری _حداکثر به مدت شش سال _به ادامه تحصیل می پردازند .

در اکثر موارد برای دسترسی به یک برنامه تحصیلی استاندارد دکترای کانادایی به یک مدرک کارشناسی ارشد نیاز است. با این حال، برخی از دانشگاه ها دوره های کارشناسی ارشد و دکترای پیوسته را ارائه می دهند که با یک یا دو سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آغاز می شود. این برای دانشجویانی که مستقیما از مقطع کارشناسی وارد مقطع کارشناسی ارشد می شوند مناسب است اما زمان بیشتری برای تکمیل دوره دکترا نیاز است.

تحصیلات دکتری در کانادا با انگلیس ،نسبت به ایالات متحده مشابه تر است. دکترای آمریکایی به طور معمول با یک یا دو سال با کلاس های اموزشی و امتحانات شروع می شود ؛قبل از اینکه دانشجو موضوع پایان نامه خود را ارائه دهد، در حالی که دکترای کانادایی اغلب از ابتدا با تمرکز بر تحقیق و پژوهش اغاز می شود.
واحدهای درسی اغلب بر مهارت های کلیدی مانند تکنیک های تحقیق عملی و اصول روش شناختی یا آموزش های مفید مازاد در زمینه هایی نظیر آموزش، ارائه یا نشریه متمرکز می باشد. بعضی از برنامه های تحصیلی دکترا نیز دوره های کارآموزی و حرفه ای را ارئه می دهند.

به طور کلی، دانش آموزان این واحدها را در اولین سال دکترای خود ،پیش از شروع تحقیق و نوشتن پایان نامه دکترای می گذرانند. در بعضی موارد یک دانشگاه ممکن است از دانشجویان دکترای خود در پایان یک یا دو سال اول تحصیلی شان امتحان جامع بگیرد. این آزمون دانش عمومی دانشجویان در رشته تحصیلی خود پیش از شروع تحقیقات تخصصی می سنجد. این تقریبا شبیه به ارتقاء MPhil یا “بررسی تایید کننده” است که در دانشگاه های انگلستان استفاده می شود.

تحصیل دکترا در کانادا

تحصیل دکترا در کانادا

رشته های پر در آمد و مورد نیاز در کانادا

در کالج ها اغلب رشته های فنی حرفه ای ، مهندسی تخصصی و کاربردی در دوره های کوتاه مدت برگذار میشود. بعضی از رشته های تحصیلی در کالج ها تا مقطع لیسانس نیز ارائه میشوند که این مقطع یا در خود کالج تکمیل میشود یا با همکاری یکی از دانشگاه ها برگزار می گردد.

افرادی که متقاضی ادامه تحصیل در کالج های کانادا هستند میبایست حداقل مدرک دیپلم دبیرستان و مدرک زبان آیلتس یا تافل را داشته باشند البته کسانیکه مدرک زبان ندارند ابتدا میبایست دوره آموزش زبان را سپری کنند که شهریه سالانه دوره های آموزش زبان حدود 10000 تا 11000 دلار میباشد. شهریه تحصیل در دوره های کالج حدود 12000 تا 14000 دلار در سال است و هزینه زندگی حدود 800 تا 1200 دلار در ماه میباشد.

دانشجویانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی کانادا شده اند میتوانند به صورت پاره وقت در دانشگاه ها مشغول به کار شوند و یا قادرند20 ساعت در هفته درمحیط خارج از دانشگاه کار کنند. البته از سال دوم به بعد میتوانند به صورت تمام وقت مشغول به کارشوند.

دانشجویانی که موفق به اخذ تابعیتکانادا شده اند و اقامت تحصیلی کانادا را گرفته اند، می توانند در خوابگاه های دانشجویی مربوط به دانشگاه ها یا در پانسیون ها اقامت داشته باشند یا می توانند بیرون از محیط دانشگاه ها یک واحد کامل یا یک اتاق اجاره کنند. دانشجویانی که تمایل به اقامت در خوابگاه های دانشگاه را دارند با توجه به امکانات خوابگاه ماهانه مبلغی حدود 300 تا 700 دلار را می بایست پرداخت کنند. دانشجویانی که اقامت در پانسیون ها را انتخاب میکنند با توجه به محل پانسیون و برخی خدمات میبایست در ماه حدود 700 دلار پرداخت کنند و دانشجویانی که خارج از دانشگاه یک اتاق با سرویس مشترک یا یک واحد کامل اجاره می کنند با توجه به محل اقامت ، ماهانه میبایست مبلغی حدود 400 تا 900 دلار بابت اجاره پرداخت کنند لذا اغلب آنان تمایل به داشتن همخانه دارند تا هزینه هایشان را کاهش دهند.

نکته قابل توجه این است که اگر شما یک فرد خارجی باشید و فرزند شما در کانادا به دنیا بیاید شما مقیم دائم کانادا محسوب نمیشوید و اقامت از طریق تولد فرزند دائم نمی باشد.

دانشگاه های پزشکی کانادا از معتبرترین و پرطرفدارترین دانشگاه ها در سطح جهان است ودانشجویان پس از فارغ التحصیلی به راحتی میتوانند درتمامی کشورهای جهان مشغول به کارشوند یا تحصیل پزشکی ودندانپزشکی در کانادا خودرا در دوره های تخصصی تکمیل نمایند.

دانشگاه های معتبر در کانادا

در زیر به برخی از دانشگاه های ممتاز کشور کانادا اشاره میکنیم:

ویزای دانشجویی و تحصیلی کانادا

به دلیل به روز شدن شرایط اخذ ویزای تحصیلی ، باید به دنبال مشاوره به روز باشید. مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران، اصفهان و‌ شیراز پاسخگوی سوالات شما هستند.

برای تحصیل در کانادا، باید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید که به عنوان یک ویزای دانشجویی کانادایی برای مدت اقامت شما عمل می کند. اگر دوره یا برنامه تحصیلی شما شش ماه یا کمتر به طول بینجامد نیاز به ویزا ندارید.با این وجود بهتر است پیش از ورود به کانادا به هر دلیلی درخواست ویزا کنید – در غیر این صورت اگر تصمیم بگیرید که تحصیلات خود را در برنامه تحصیلی دیگری ادامه دهید، باید کانادا را برای درخواست ویزای تحصیلی ترک کنید و از طریق دفاتر اخذ ویزا اقدام کنید.

زمانی که ویزای تحصیل خود را دریافت کردید، می توانید در صورت تصمیم به ادامه تحصیل ویزای خود را در داخل کانادا تمدید کنید. ویزای تحصیل به دانشجویان تمام وقت که در یک دانشگاه ثبت نام کرده اند، این امکان را می دهد که به صورت پاره وقت در محوطه دانشگاه کار کنند. همچنین می توانند در خارج از محوطه دانشگاه عنوان همکار یا کارآموز مشغول به کار شوند و یا در کانادا اقامت دائم بگیرند و یا پس از فارغ التحصیلی در آنجا کار کنند.

ویزای دانشجویی و تحصیلی کانادا

ویزای دانشجویی و تحصیلی کانادا

مدارک کلی اخذ ویزای تحصیلی کانادا

 • گذرنامه
 • عکس در اندازه عکس گذرنامه
 • نامه پذیرش بدون قید و شرط
 • رسید شهریه
 • نامه کمک هزینه تحصیلی (در صورت وجود)
 • هر مکاتبه مربوط به دانشگاه
 • مدارک مالی
 • مدارک علمی
 • نمرات آزمون
 • گواهی سابقه کار (درصورت وجود)
 • گزارش پزشکی (اگر قبلا انجام شده).

اگر شما هم خواهان اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا هستید و شرایط مهاجرت کانادا  رادارید میتوانید با تحویل مدارک خود که شامل مدرک زبان، کپی و اصل مدارک تحصیلی، 2 قطعه عکس پاسپورتی، اصل و کپی پاسپورت، کپی و اصل شناسنامه، مدارک اثبات پشتوانه مالی و در صورت اشتغال به کار مدارک مربوط به سوابق کاری و نامه اشتغال به کارمیباشد به وکلای مجرب ما در موسسه توسعه گران مهر در کمترین زمان و به صورت تضمینی ویزای تحصیلی کشور کانادا را دریافت نمایید.

75 دیدگاه برای “تحصیل در کانادا

 1. Avatar سیاوش رییسی گفت:

  با سلام بنده 37 ساله متاهل و دارای دو فرزند خردسال در رشته برق الکترونیک آزاد درس خواندم معدل ارشد 17.25 و لیسانس 14 است و 12 سال سابقه کار در وزارت نفت واحد مخابرات (شبکه تلفن) را دارم و میخواهم بدانم برای اپلای در دانشگاههای کشور کانادا چه مدرک زبانی مورد نیاز است (تافل را داشته باشم یا آیلتس و یا ..) و آیا اگر این مدرک را بگیرم آیا با این شرایط شانسی برای اپلای دارم یا نه ؟ و یا با توجه به شرایط بنده چه کشوری و چه دانشگاهی را پیشنهاد میکنید .
  ممنون از شما

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بسته به دانشگاه مدرک زبان مورد نیاز متفاوت است.
   حتی در بعضی موارد خاص تحصیلی پیشنهاد میشود با مدرک زبان فرانسوی برای تحصیل اقدام کنند.
   قطعا در صورتی که جهت ادامه ی تحصیل از بورسیه و یا کمک هزینه های تحصیلی محل کار خود بهره میگیرید و یا توان مالی مناسب برای این اقدام را دارا می باشید, پیشنهاد میشود مقالات مرتبط با تحصیل در سایت را مطالعه بفرمایید و از مشاوره های رایگان موسسه بهره مند شوید که مسیر مناسب تر را انتخاب فرمایید.

 2. Avatar مجمدرضاشويعتي گفت:

  سلام روزبه خير پسرم متولد١٣٧٧ ودانشجوي سال ٢ رشته مهندسي برق دانشگاه صنعتي شيرازاست متاسفانه به علت عدم علاقه تابه حال نمرات خوبي كسب نكرده آياباشرايط ذكرشده امكان ادامه تحصيل درمقطع كارشناسي ارشددرخارج ازايران وادارد ضمناداراي مدرك زبان ورتبه ٥٠٠ كشوري دررشته زبان است معدل ديپلم هم ١٧ است

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد , متناسب با معدل و رزومه ایشان دانشگاه هایی برای ادامه تحصیل وجود دارد.

 3. Avatar یاسمن بادلی گفت:

  سلام مرسی بابت اطلاعاتتون. من دانشجوی سال آخر کارشناسی رشته زیست سلولی و مولکولی ام. معدل کلم 16:60تا الان. می خواستم بدون برای ادامه تحصیل در رابطه با رشته های مرتبط به زیست در دانشگاه مک گیل چه مدارک و چه نمره ای برای آیلتس نیاز هست؟ و اینکه راهی برای پیدا کردن استاد میشناسین شما؟ با تشکر

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای ادامه ی تحصیل در این دانشگاه , که از دانشگاه ها ی برتر جهان محسوب می شود و تا کنون یازده نفر از برندگان جایزه نوبل در این دانشگاه تحصیل کرده اند, در مقطع کارشناسی نیاز به داشتن حداقل آیلتس 6, در دوره ی کارشناسی ارشد حداقل 6.5 و در دوره ی دکتری حداقل 7 می باشد.برای گرفتن پذیرش می توانید به سایت این دانشگاه مراجعه کنید, البته مطمئنا کمک گرفتن از مجموعه های حقوقی که این فرآیند را بارها برای متقاضیان به ثمر رسانده اند, قطعا ثمر بخش خواهد بود.
   مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه مک گیل کانادا:
   عکس پاسپورت
   مدرک زبان متناسب با مقطع مورد نظر
   رزومه
   دو توصیه نامه از اساتید برتر
   اصل مدارک تحصیلی و ترجمه آنها
   اس او پی یا همان انگیزه نامه
   هزینه ثبت درخواست برای تحصیل در این دانشگاه و هزینه بررسی مدارک و استعلام
   برای آقایان مسئله ی مجوز خروج از کشور بابت مشمولین خدمت نیز باید مورد توجه قرار گیرد

 4. Avatar پارسا تار گفت:

  با سلام بنده 15 ساله در سال نهم تحصیلی در یکی از مدارس تیزهوشان تهران در میخوانم . میخواستم یک سوال کلی بپرسم . به طور کلی برای مهاجرت بهتر است واسه دبیرستانم اقدام کنم یا در اینده واسه دانشگاه ؟ و این که وضعیت مالی متوسط دارم و هزینه های تحصیل برای دبیرستان را میتوانم پرداخت کنم ولی به سختی میخواستم ببینم ایا ارزشش را دارد تا همین الان اقدام کنم ؟

  1. Avatar مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   قطعا اقدام در زمانی که مشمول خدمت سربازی نشده اید آسان تر خواهد بود.
   توجه داشته باشید برای اقدام نیاز است اطلاعات لازم را برای گرفتن تصمیم مناسب به دست آورید و می توانید از مشاوره های عمومی رایگان تلفنی بهره مند شوید.

 5. Avatar negin گفت:

  با سلام
  27 ساله هستم دارای مدرک فوق لیسانس معماری. لیسانس را با معدل 17 و فوق لیسانس را با معدل 18 به اتمام رساندم و به مدت سه سال هست که در رشته ی خودم مشغول به کار هستم.
  با توجه به شرایط تحصیلی و کاری بنده نظر شما جهت تحصیل در کانادا برای مقطع ارشد است یا دکترا؟ لازم به ذکر است که بنده مقاله isi ندارم و تنها دو مقاله داخلی دارم.

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای عرض مشاوره خدمت شما اطلاعات بیشتری نیاز است ، اعم از تسلط و مدرک زبان های خارجی شما و استطاعت مالی .
   پیش نیاز های هر دانشگاه و سخت گیری هر کدام متفاوت است.
   در صورتی که بخواهید پذیرش دانشگاه های برتر کانادا مثل مک گیل را اخذ کنید، قطعا با رزومه های بین المللی باید وارد عمل شوید.

 6. Avatar مجتبی شادلو گفت:

  با سالام
  بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته معماری هستم. مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور با معدل 16.76 بودم و ارشدم رو دانشگاه دولتی با معدل 18.5 بودم. می خواستم بدونم ایا می تونم برای ادامه تحصیل دکتری از دانشگاه های کانادا فاند بگیرم؟ غیر از کانادا در کدوم یک از کشور های اروپایی امکان پذیرش واسم فراهم هست؟ با فرض اینکه ایلتس بگیرم و مقاله isi هم داشته باشم.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   می بایست مدارک و نمرات شما بررسی شود و بر اساس جهت گیری علمی شما در مقاله های آی اس آی تان، دانشگاه هایی که امکان اقدام دارید را برای شما مشخص کنیم و معمولا در مقطع دکتری به دانشجو فاند تعلق می گیرد.

 7. Avatar مسیح طالبی گفت:

  با سلام و احترام
  بنده ۳۴ سالمه و متاهل هستم و دارای یک مدرک کارشناسی مهندسی هوافضا با معدل ۱۵.۴۸ و یک مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک با معدل ۱۷.۰۴و در حال حاضر دانشجوی ارشد دانشگاه خواجه نصیر طوسی تهران در رشته هوافضا میباشم و در حدود ۱۰ سال سابقه بیمه دارم میخواستم مطلع بشوم‌ جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا یا آمریکا با توجه به سن و شرایط ازدواجم امکانش مقدور هست یا خیر.با تشکر‌

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا می بایست سابقه ی علمی قوی به همراه مقالات چاپ شده در مجلات بین المللی ارائه دهید.
   نمره ی بالا مدرک آیلتس و انگیزه نامه قوی نیز از مسائل مهم در اخذ پذیرش می باشد.
   ویزای همراه هم، عموما در مقاطعی بیش از یک سال تعلق می گیرد.
   با توجه به مسائل سیاسی حاکم بر روابط دو کشور ایران و آمریکا، اخذ پذیرش ممکن است به اخذ ویزا منتهی نشود، که پیشنهاد میشود در صورتی که نامه ای از مراکز قوی بین المللی این کشور را ندارید، در مورد ویزای آمریکا، برنامه ریزی نفرمایید.

 8. Avatar ششش گفت:

  سلام من نوزده سالمه و دیپلم ایران رو دارم و معدلم ۱۴ هست و مدرک پیش دانشگاهی رو هم ندارم و نمره ایلتسم هم ۶.۶هست
  میخواستم پبرسم الان وارد کاج میشم توی کانادا یا باید برم سال ۱۲ اونجا!!؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تحصیل در کالج به معنای آمادگی برای ورود به دانشگاه است و حتما نیاز است تا مدرک پیش دانشگاهی ایران را داشته باشید.
   اما برای اقدام جهت تحصیل در کل، هرچه زودتر اقدام کنید درصد موفقیت بیشتری دارید.

 9. Avatar سیروان محمدی گفت:

  سلام من مدرک لیسانسمو ۶ ساله با معدل ۱۵ گرفتم میخواستم بدونم امکانش هست که برای فوق لیسانس برای دانشگاهای کانادا اقدام کنم؟مدرک زبانم هم تکمیله فقط مدت لیسانسم خیلی طول کشیده

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   همانطور که خودتان نیز متوجه هستید، اهمیت دوره فراغت از تحصیل خیلی زیاد است و باید رزومه خوبی مهیا کنید تا به دانشگاه ارائه دهید.
   به پیشنهاد بنده بهتر است تا با مشاورین تحصیل در خارج از کشور موسسه صحبت کنید و شرایط خود را برای یافتن راهی مناسب ارزیابی کنید.

 10. Avatar arman گفت:

  با سلام و عرض ادب و احترام.بنده 18 ساله و دارای مدرک دیپلم انسانی با معدل 18.84 و نمره ایلتس 8.5 هستم. من چند سوال داشتم.ایا من میتوانم بدون اینکه در ایران کنکور دهم و بدون اینکه در ایران دانشگاه بروم با این دیپلم مستقیما وارد دانشگاه های کانادا و در کارشناسی ادامه تحصیل دهم؟ و از نظر مالی مشکلی ندارم. لطفا سریعتر پاسخ دهید. ممنونم

 11. Avatar Aylar گفت:

  سلام من دانشجوی شیمی کاربردی هستم میخواستم بدونم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا میشه بورس گرفت و تو یکی از دانشگاه های کانادا به نحصیل ادامه داد و شرایط گرفتن بورس چیه کلا امکان تحصیل رایگان تو کانادا وجود داره؟ و برای رشته ی شیمی یا شیمی دارو کار و درامد خوبی در کشور کانادا هست؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   بله امکان فاند گرفتن در مقاطع ارشد و دکتری وجود دارد، در صورتی که رزومه قوی و همچنین مدرک زبان داشته باشید.

 12. Avatar sadegh گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم برای مقطع دکترا تافل بهتره یا آیلتس ؟ میشه فاند گرفت ( منظورم کل هزینه های دانشگاه هست حالا اگه بیشتر هم بشه که چه بهتر) ؟
  بنده قصد دارم برای دانشگاه Western University اقدام کنم . (دکترای حسابداری )

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   کانادا معمولا مدرک تافل رو قبول نمیکنه، اگر رزومه خوبی داشته باشید میتونید برای دکترا همراه با فاند اقدام کنید.

 13. Avatar فاطمه گفت:

  سلام
  سپاس از شما که اطلاعات رو در اختیار ما میگذارید
  بنده ۳۵ ساله متاهل سال ۸۶ فارغ التحصیل شدم و از همون سال مشغول به کار مرتبط با رشته م هستم، آیلتس اورال ۶.۵ جنرال و ب یک فرانسه دارم
  با توجه به این شرایط امکان پذیرش برای ارشد دارم؟
  ممنون از شما

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بله قطعا میتونید اقدام کنید، اگر معدل تون بالای ۱۵ باشه، شانس بورسیه هم دارید.

 14. Avatar محمد والی گفت:

  با سلام
  بنده 35 سالمه فارغ التحصیل رشته صنایع چوب و کاغذ(گرایش حفاظت و اصلاح چوب) از دانشگاه گرگان.می خواستم در همین رشته در مقطع دکترا برای دانشگاههای کانادا اقدام کنم.به نظر شما امکان اینکه بتونم از این دانشگاهها بورسیه تحصیلی بگیرم هست یا نه؟
  ممنون

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   اطلاعات کامل را ندادید، از نظر سن مشکلی ندارید، معمولا برای دکتری محدودیت سن وجود ندارد، برای سایر موارد لازم است رزومه شما را دقیقتر بررسی کنیم.

 15. Avatar شاهرخ گفت:

  سلام من یک پسر ده ساله ویک پسر چهار یاله دارم آیا امکان گرفتن ویزای استیودنت را برای پسرم دارم. شرایط آن چیست با تشکر

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بله میتونید اقدام کنید، با توجه به سن بچه ها شرایط خاصی ندارد، فقط باید بتونید شهریه مدارس رو پرداخت کنید.

  2. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   بله، برای فرزندتون که ده ساله هستند می توانید اقدام کنید، برای فرزند کوچکتر باید تا شش سالگی صبر کنید. ویزای دانش آموزی به بچه های ۶ تا ۱۸ ساله صادر می شود.

 16. Avatar شاهرخ گفت:

  با تشکر از جواب شما چون پسر دوم من چهارسال داره و امکان جدایی از مادر را نداره آیا به عنوان همراه مادر ویزا شاملش میشه و اینکه امکان گرفتن ویزا برای خود من هم هست و یا به یک نفر (پدر یا مادر) تعلق می‌گیرد

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   پسرتون می‌تونه باهاتون بیاد ولی بالاخره باید درس بخونه اونجا، برای همراه هم یکی از والدین فقط. شانس ویزای ها دو والدین زیاد نیست.

  2. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   ویزای گاردین به یکی از والدین تعلق می گیرد، فرزند کوچکترتون هم احتمال ویزا با مادر را دارند. شرایط اینکه شما چطور ویزا بگیرید مفصله، بهتر است با دفاتر تماس داشته باشید.

 17. Avatar شاهرخ گفت:

  پس اگر هر دو فرزند من به اتفاق مادر ویزا بگیرن من بعد از چه مدت میتونم ویزا بگیرم

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، وقت بخیر
   شما در صورتی ویزا می گیرید که همسرتان ویزاشون را به تحصیلی یا کاری تبدیل کنند، در این صورت به عنوان همراه ایشان ویزا می گیرید.

 18. Avatar یاسمین گفت:

  سلام برای رشته نقاشی چه دانشگاه هایی وجود داره در شهر های تورنتو و ونکوور ؟؟!! تریجیحا برای مقطع کارشناسی باشه. دانشکاه هایی که کمک هزینه تحصیلی هم بکنن!!

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   دانشگاه ها با توجه به شرایط شما مشخص می شود، بورسیه یا کمک هزینه تحصیل هم به رزومه شما بستگی دارد.
   پیشنهاد می کنم مدارک را به یکی از دفاتر تحویل دهید تا بررسی کنیم و نتیجه نهایی را اطلاع دهیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *