آیا علاقمند به تحصیل در کانادا هستید؛ اما شرایط آن را نمی‌دانید؟ قصد اقدام برای اخذ ویزا دانشجویی کانادا را دارید؟ کشور کانادا در بین برترین کشورهای دنیا برای تحصیل، دارای رتبه 4 است. همچنین تعداد دانشجویان بین‌المللی کانادا طی یک سال، 10% افزایش داشته است. این کشور مزایای بسیاری همچون هزینه مقرون به صرفه تحصیل، دانشگاه‌های برتر و نظام آموزشی سطح بالا را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد که همین مسئله باعث مهاجرت تحصیلی به کانادا از نقاط مختلف جهان شده است. شما جهت تحصیل در کانادا تنها لازم است تا پذیرش و سپس ویزای خود را اخذ کنید، در نهایت می‌توانید در یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان به تحصیل بپردازید. در این مقاله قصد داریم صفر تا صد تحصیل در کانادا را شرح دهیم. در صورت تمایل به کسب اطلاعات لازم، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. همچنین شما می‌توانید جهت برطرف نمودن سوالات خود، با شماره‌های موجود در وبسایت تماس حاصل فرمائید.

در این مطلب میخوانید

شرایط تحصیل در کانادا

شرایط مهاجرت به کانادا

اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، می‌توانید به پادکست زیر گوش فرا دهید.

کانادا یکی از برترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور است و هر ساله تعداد متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های کانادا رو به افزایش است. دانشگاه‌های کانادا بسیار معتبر و سطح بالا هستند، به گونه‌ای که شما در رتبه‌بندی‌های هر ساله بهترین دانشگاه‌های جهان، می‌توانید اسامی موسسات آموزش عالی این کشور را مشاهده کنید. تحصیل در کانادا بر خلاف آنچه بسیاری از افراد ممکن است تصور کنند، روال بسیار ساده‌ای دارد. شما تنها لازم است تا دانشگاه‌های این کشور را بررسی کنید و از مدارک لازم برای پذیرش در آن‌ها، از طریق وبسایت اصلی هر دانشگاه، مطلع شوید. سپس گواهی و اسناد لازم را فراهم نموده و برای دانشگاه مقصد ارسال نمائید. شما می‌توانید از این طریق، پذیرش تحصیلی دریافت کنید. در نهایت نیز، لازم است تا از سفارت کشور کانادا، درخواست ویزای تحصیلی نمائید.

از شرایط تحصیل در کانادا، می‌توان به عدم وجود وقفه تحصیلی، داشتن تمکن مالی کافی و سوابق تحصیلی با نمرات بالا اشاره کرد. علاوه بر این موارد، داشتن شرایط سنی مناسب برای تحصیل در کانادا الزامی است. مهاجرت تحصیلی، یکی از روش‌های محبوب و پرمتقاضی برای مهاجرت به این کشور است که می‌توانید با دریافت ویزا و پذیرش به آن برسید. با اتمام تحصیل شما در کانادا، می‌توانید جهت کار در این کشور اقدام نموده و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمائید و از این طریق به اخذ اقامت دائم کانادا نزدیک‌تر شوید. مهم‌ترین شرایط تحصیل در کانادا در بخش زیر به صورت جزئی بررسی شده‌اند.

مطالب مرتبط:

مهاجرت به کانادا

تحصیل پزشکی در کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا

داشتن تمکن مالی کافی

شرایط تمکن مالی مهاجرت به کانادا

متقاضی برای ادامه تحصیل کانادا باید اثبات کند که توانایی تأمین هزینه‌های زندگی به مدت یک سال، در زمان اقامت در کانادا را دارد. به طور کلی، هزینه تحصیل در کانادا برای یک سال در حدود 10 هزار تا 17 هزار دلار کانادا می‌باشد. بسیاری از افراد از دانشگاه های رایگان کانادا سوال می کنند، در جواب باید بگوییم تحصیل رایگان در دانشگاه های کانادا فقط از طریق دریافت بورسیه فول فاند امکان پذیر خواهد بود. متقاضی باید این مبلغ را در حساب بانکی شخصی خود، تا مدت حداقل 4 ماه پیش از مهاجرت نگهداری کند. اثبات تمکن مالی در هر دو مراحل اخذ پذیرش دانشگاه و ویزا دانشجویی کانادا، ضروری خواهد بود. تمکن مالی، شامل نامه‌ای به زبان انگلیسی است که فرد متقاضی باید از بانکی که در آن دارای حساب می‌باشد، دریافت نماید. در این نامه جزئیات حساب شامل: تاریخ افتتاح حساب، مانده حساب، میانگین واریزی، میانگین خروجی و گردش حساب ذکر شده است. تمکن مالی توسط سفارت کانادا، بر حسب دلار و نرخ روز حساب خواهد شد.

با توجه به اینکه سفارت کانادا، جزئیات حساب شما را در یک بازه 4 تا 6 ماهه بررسی می‌کند، بهتر است تا تمامی مبلغ را به یکباره به حساب واریز نکنید، زیرا این امر اصطلاحا “حساب‌سازی” محسوب می‌شود. همچنین، بهتر است که به جای دریافت نامه تمکن مالی از چندین بانک مختلف، یک نامه از یک بانک با حساب قوی به سفارت ارائه کنید. موارد زیر، شامل روش‌هایی هستند که می‌توانید از طریق آن‌ها به اثبات تمکن مالی بپردازید:

 • ارائه نمودن نامه تمکن مالی در بازه 4 تا 6 ماهه
 • ارائه اسناد و مدارک ملک و اوراق بهادار ترجمه شده
 • چک بانک قابل تبدیل به دلار کانادا
 • ارائه بورسیه تحصیلی یا وام دانشجویی در صورت وجود
 • نامه اسپانسرشیپ(اثبات پوشش هزینه‌های تحصیلی و زندگی دانشجو توسط خانواده فرد)
 • داشتن حساب بانکی در کشور کانادا

عدم وجود وقفه و گپ تحصیلی

گپ یا وقفه تحصیلی، فاصله بین مدت زمانی است که آخرین مدرک تحصیلی دریافت و اقدام برای تحصیل در مقطع جدید آغاز شده است. هر چه زمان کمتری از اخذ آخرین مدرک تحصیلی متقاضی گذشته باشد و وقفه کمتری داشته باشد، احتمال اخذ پذیرش تحصیلی متقاضی بیشتر است. معمولا حداکثر مدت زمان وقفه در تحصیل، یک سال است و اگر وقفه بیشتر از این مقدار باشد، ممکن است جهت دریافت ویزا با مشکل رو به رو شوید.

متقاضیان تحصیل در کانادا می‌توانند در مدت شکاف تحصیلی، خود را برای آزمون‌های ورودی دانشگاه یا زبان مانند: GMAT و IELTS، آماده کنند. در صورتی که افراد بتوانند برای گپ تحصیلی خود، دلایل موجهی را ارائه دهند، می‌تواند باعث کاهش تاثیرات منفی این موضوع بر اخذ ویزا شود؛ اما در بعضی از شرایط، متقاضی حتی اگر بتواند از دانشگاه با موفقیت پذیرش تحصیلی خود را دریافت نماید و تمامی شرایط لازم اخذ ویزا را نیز داشته باشد، ممکن است سفارت وقفه تحصیلی را مد نظر قرار دهد و همین موضوع باعث ریجکت شدن درخواست او شود.

داشتن مدرک مهارت زبان انگلیسی

به طور کلی هر دانشگاه بر اساس رشته‌ها و مقاطع تحصیلی، نمره زبان آیلتس متفاوت را از دانشجو درخواست می‌کنند؛ اما حداقل نمره آیلتس برای دانشگاه های کانادا برای مقطع کارشناسی 6 و برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری 7 به بالا می باشد. البته این مدرک تنها در صورتی از شما پذیرفته می‌شود که قصد تحصیل در دانشگاه‌های استان “کبک” را نداشته باشید. برای تحصیل در این استان، باید مدارک آزمون زبان فرانسوی را به دانشگاه ارائه نمائید. به صورت کلی، مدارکی که از نظر دانشگاه‌های کشور کانادا مورد تایید هستند، در بخش زیر آورده شده‌اند:

نام آزمون‌های زبانحداقل نمره قبولی
IELTSحداقل نمره 5.5 در هر بخش آزمون، حداقل نمره 6 به صورت کلی
TOEFLحداقل نمره برای کارشناسی 80، کارشناسی ارشد و دکترا 90
PTEحداقل نمره 45 در هر بخش آزمون، حداقل نمره 50 به صورت کلی
CELPIP-Generalحداقل نمره 7 در هر بخش آزمون، حداقل نمره 24 به صورت کلی
CELPIP-Academicحداقل نمره 7 در هر بخش آزمون، حداقل نمره 24 به صورت کلی
Test de connaissance du français(خواندن: 453-524 صحبت: 10-14)
Test d’évaluation de français(خواندن:263، صحبت:393، شنیدن:316)

شرایط سنی برای تحصیل در کانادا

شرایط سنی برای تحصیل در کانادا

شرایط سنی با توجه به هر مقطع تحصیلی، متفاوت خواهد بود. همچنین، ایالات مختلف کشور کانادا نیز، ممکن است در این مورد با یکدیگر اختلافاتی داشته باشند. به صورت کلی، تحصیل کودکان در دوره پیش دبستانی در سن 5 سالگی صورت می‌گیرد. تحصیل در اولین پایه دوره دبستان نیز، در سن 6 سالگی خواهد بود. دانش‌آموزان از سنین 6 تا 18 سالگی، به تحصیل در مقاطع دبستان و سپس دبیرستان های کانادا خواهند پرداخت. شروع سال تحصیلی در کانادا از اوایل ماه سپتامبر (اوایل شهریور) می باشد و تا پایان ماه آوریل (فروردین ماه) و اوایل ماه می (اردیبهشت ماه) ادامه دارد. پس از اتمام دوره مدرسه، دانش‌آموزان این کشور باید 1 الی 2 سال را جهت شرکت در دوره پیش از دانشگاه بگذرانند. همچنین آن‌ها می‌توانند در کالج‌ های کانادا نیز به تحصیل پیش دانشگاهی مشغول شوند.

پس از اتمام دوره مدرسه و اخذ مدرک دیپلم، متقاضیان می‌توانند وارد دوره کارشناسی شوند. محدودیت سنی برای تحصیل در کانادا صرفا برای دانشگاه هیچ اهمیتی ندارد، بلکه سفارت کانادا این موضوع را مد نظر قرار می‌دهد. در واقع، شما با هر سنی می‌توانید پذیرش دانشگاه را اخذ کنید؛ اما اگر سن شما از نظر سفارت یا کنسولگری مناسب آن مقطع نباشد، ممکن است به ریجکت یا رد شدن درخواست ویزا منجر شود. برای مثال؛ در صورتی که با سن بالای 50 سال برای تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس درخواست می‌دهید، باید دلیل بسیار قانع کننده‌ای برای این گپ تحصیلی طولانی مدت داشته باشید. در این صورت شما حتی با وجود توجیه و دلیل منطقی نیز به سختی می‌توانید ویزای تحصیلی را دریافت کنید.

معمولا سن مناسب برای تحصیل کارشناسی در کانادا، تا 23 سال است و بهتر است تا بین مقطع کارشناسی تا کارشناسی ارشد بیش از 5 سال وقفه تحصیلی وجود نداشته باشد. بنابراین، سن مناسب برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز، 28 تا نهایت 30 سال خواهد بود. در آخر، دکترا مقطعی است که از لحاظ شرایط سنی سخت‌گیری‌های بسیار کم‌تری جهت پذیرش دانشجویان در آن لحاظ می‌شود. برای مثال اگر شما قصد داشته باشید تا با سن 40 سال برای تحصیل دکترا در کانادا اقدام کنید، می‌توانید به راحتی ویزای خود را اخذ نمائید و از این لحاظ مانعی برای شما وجود نخواهد داشت. پس می‌توان نتیجه گرفت که مقطع دکترا در کانادا، آسان‌ترین مقطع تحصیلی برای اخذ ویزا از لحاظ شرایط سنی می‌باشد.

دلایل اهمیت پذیرش تحصیلی کانادا برای متقاضیان ایرانی چیست؟

متقاضیان ایرانی در سال های اخیر پذیرش تحصیلی کانادا را در فهرست گزینه های تحصیلی خود قرار داده اند. اعتبار علمی دانشگاه های کانادا در رتبه بندی ها و رنکینگ های جهانی را می توان یکی از دلایل متقاضیان ایرانی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا محسوب کرد.

 • شرایط تحصیل بدون ارائه مدرک زبان، مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیلی در مقایسه با کشورهای اروپایی و آمریکا و امنیت و ثبات کانادا موجب شده است تا تب اخذ پذیرش تحصیلی این کشور همچنان در بین متقاضیان ایرانی داغ باشد.
 • بالا بودن سطح رفاه اجتماعی، برخورداری از حقوق شهروندی، امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت کانادا پس از فارغ تحصیلی و وجود فرصت های شغلی از دلایل متقاضیان ایرانی برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها و کالج های کانادا می باشد.
 • علاوه بر این موارد بالا بودن سطح کیفیت زندگی، بالا بودن استانداردهای زندگی و همچنین بالا بودن میزان درآمد و وجود فرصت های شغلی از دیگر عوامل مهم در تحصیل در دانشگاه های کانادا می باشد.

روش های اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

متقاضیان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا از 3 روش قبل از ورود به کشور کانادا، در همان لحظه ورود به کانادا و پس از ورود به کانادا می توانند اقدام کنند. رایج ترین روش اخذ پذیرش تحصیلی قبل از ورود به این کشور و از کشور متقاضی می باشد.

 • متقاضی از داخل کشور ایران می تواند مدارک لازم را برای دانشگاه مورد نظر در کانادا ارسال کند و پذیرش تحصیلی این دانشگاه را دریافت کند.
 • متقاضیانی که با دارا بودن ویزای کاری در کشور کانادا اقامت دارند و قصد تحصیل در این کشور را دارند، می توانند از داخل خاک این کشور برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا اقدام کنند.
 • متقاضیانی که با دارا بودن ویزای تحصیلی قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند نیز می توانند از دانشگاه و مقطع مورد نظر در دانشگاه های کانادا پذیرش تحصیلی دریافت کنند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا

از مهم ترین شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا می توان به گواهی مدرک دیپلم متوسطه، آخرین مدرک تحصیلی دانشگاهی و گواهی تمکن مالی کافی اشاره کرد. دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس یا تافل با حداقل نمره لازم از جمله شرایط اخذ پذیرش دانشجو در کانادا می باشد. گرچه متقاضیان فاقد مدرک زبان انگلیسی نیز می توانند بدون مدرک زبان پذیرش تحصیلی دریافت کنند.

اقدامات جدید کانادا برای مهاجرت کاری و تحصیلی در دوران کرونا

اداره مهاجرت و پناهندگی و شهروندی کانادا یعنی IRCC در یک خبر جدید منتشر شده، سه اقدام را برای کار و تحصیل دانشجویان ارائه داده است. به واسطه این برنامه ها دانشجویان می توانند در حالی که در خارج از کانادا هستند تا تاریخ سی ام آوریل دو هزار و بیست و یک بدون هیچ گونه مشکلی تحصیلات از را دور را ادامه دهند. البته در این زمینه نکته مهمی وجود دارد که شرط اساسی است. بر مینای این شرط، دانشجویان باید پنجاه درصد تحصیلات خود را در کانادا بگذرانند. پس دانشجویانی که برای برنامه ای با مدت زمان دوازده ماه ثبت نام کرده اند . تاریخ شروع آن ها از ماه می تا سپتامبر دو هزار و بیست می باشد، می توانند کل دوره خود را در خارج از کشور به پایان برسانند.

مهاجرت کاری و تحصیلی در دوران کرونا

 • دارا بودن گواهی تمکن مالی کافی برای اثبات تامین هزینه های زندگی و تحصیل کانادا و نشان دهنده حساب بانکی معتبر با موجودی کافی یکی از مهم ترین شرایط اخذ پذیرش تحصیلی کانادا می باشد.
 • دارا بودن ریزنمره های دروس علوم پایه برای رشته های خاص و تحصیل در دانشگاه های معتبر الزامی است.
 • دارا بودن حساب بانکی با موجودی هزینه های تحصیل در حدود 15 هزار تا 30 هزار دلار کانادا به همراه هزینه های زندگی به مدت یک سال در حدود 12 هزار دلار کانادا از جمله شرایط مهم اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا می باشد.
 • متقاضی برای بررسی پرونده تحصیلی باید هزینه اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در حدود 100 تا 250 دلار کانادا را پرداخت کند.

مدارک لازم اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

متقاضیان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا باید مدارک لازم را برای دانشگاه مورد نظر در کانادا ارسال کنند. از جمله مهم ترین این مدارک موارد زیر را می توان نام برد:

 • مدارک و سوابق تحصیلی دیپلم و دانشگاه
 • تکمیل فرم درخواست اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه کانادا
 • مدرک مهارت زبان معتبر و مورد تایید دانشگاه کانادا
 • رزومه علمی تحصیلی یا شغلی
 • انگیزه نامه تحصیلی و توصیه نامه از اساتید مقطع تحصیلی قبل
 • پاسپورت به همراه عکس در اندازه عکس پاسپورت
 • رسید پرداخت هزینه اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

متقاضی پس از اخذ پذیرش تحصیلی کانادا باید مدارک لازم را برای اخذ ویزای تحصیلی ارائه دهد. از آن جا که کشور ایران فاقد دفتر سفارت کانادا می باشد، متقاضیان برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید به سفارت کانادا در کشورهای ترکیه، امارات متحده عربی و ارمنستان مراجعه کنند. متقاضیان با در دست داشتن نامه پذیرش از دانشگاه کانادا و مدارک زیر می توانند برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنند:

 • آخرین مدرک تحصیلی دانشگاهی یا گواهی مدرک دیپلم دبیرستان
 • مدرک مهارت زبان انگلیسی یا در صورت عدم وجود این مدرک رسید اخذ پذیرش مشروط
 • گواهی تمکن و اسناد مالی
 • پاسپورت با اعتبار کافی
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • گواهی عدم ارتکاب جرم و جنایت
 • گواهی سلامت پزشکی

اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی

متقاضیان به منظور اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی باید دارای مدرک دیپلم دبیرستان و مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس یا تافل با نمره مورد نیاز دانشگاه باشند. متقاضیان برای اخذ پذیرش تحصیلی در این مقطع باید دارای معدل حداقل 14 در دوره دبیرستان باشند. البته برخی دانشگاه ها شرط معدل 15 را جز شرایط لازم اخذ پذیرش در این مقطع می دانند.

دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس حداقل 6، وجود گپ تحصیلی مناسب و دارا بودن تمکن مالی از مهم ترین مدارک لازم اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی کانادا می باشد.

اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد

از جمله شرایط اپلای برای کارشناسی ارشد کانادا، دارا بودن معدل بالاتر از 14 در مقطع کارشناسی و مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس 6.5 می باشد. علاوه بر این متقاضیان باید توصیه نامه های تحصیلی از اساتید مقطع کارشناسی را ارائه دهند. متقاضیان برای برخی دانشگاه های کانادا برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد باید مدارک آزمون های بین المللی GRE یا GMAT را نیز ارائه دهند. دارا بودن توصیه نامه های تحصیلی از مقطع قبلی و وجود گپ تحصیلی برای اخذ پذیرش تحصیلی کارشناسی ارشد الزامی است.

رشته های هنر، مهندسی، مدیریت بازرگانی و هنرهای زیبا از جمله برترین رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد می باشد.

اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا داشتن مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس 7، مدرک آزمون بین المللی GMAT، GRE و انگیزه نامه و توصیه نامه تحصیلی می باشد. علاوه بر این متقاضی برای اخذ پذیرش دوره دکترا باید دارای تاییدیه از طرف استاد مشاور آن دانشگاه کانادا باشد.

 • برای تحصیل دکتری در کانادا دارا بودن شرط سنی و گپ تحصیلی اهمیت چندانی ندارد.
 • دارا بودن مدرک زبان مورد تایید دانشگاه و مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد با ریزنمره های عالی فاکتورهای مهمی در اپلای دکترا کانادا می باشد.

شهریه تحصیلی کانادا

از مهم ترین موارد در اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا موضوع پرداخت شهریه های تحصیلی است. به طور کلی شهریه های تحصیلی دانشگاه های کانادا در مقایسه با کشورهای اروپایی برتر، آمریکا، استرالیا و انگلستان مناسب تر می باشد. همچنین دانشجویان می توانند با دریافت بورسیه تحصیلی کانادا، بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور را پوشش دهند. متقاضیان با اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می توانند از بورسیه های تحصیلی برخوردار شوند و بخشی از هزینه های شهریه این مقاطع تحصیلی را تامین کنند.

 • متوسط شهریه تحصیلی دانشگاه های کانادا پس از اخذ پذیرش تحصیلی از 12000 دلار تا 20000 دلار کانادا می باشد.
 • متقاضیان بومی کانادا برای تحصیل در دانشگاه های این کشور باید در حدود 3000 تا 5000 دلار کانادا برای شهریه تحصیلی پرداخت کننند.

شهریه تحصیلی کانادا

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا

کشور کانادا به طور کلی دارای 90 دانشگاه می باشد که کمتر از 20 تا از این دانشگاه ها دولتی می باشند. از مجموع دانشگاه های کانادا در حدود 25 دانشگاه دارای برترین رنکینگ ها و رتبه بندی های جهانی می باشند. دانشگاه های تورنتو، مک گیل و بریتیش کلمبیا در فهرست برترین دانشگاه های کانادا و در لیست 50 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

 • متقاضیان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر کانادا باید دارای شرایط تحصیلی عالی به همراه ریزنمره های عالی در دروس پایه برای هر رشته تحصیلی باشند.
 • دارا بودن تمکن مالی کافی و همچنین دارا بودن مدرک زبان انگلیسی معتبر و مورد تأیید دانشگاه از مهم ترین مدارک و شرایط اخذ پذیرش دانشجو در کانادا می باشد.

پذیرش تحصیلی دانشگاههای کانادا مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران

متقاضیان ایرانی با اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران می توانند یکی از بزرگترین نگرانی های خود را رفع کنند. امکان بازگشت به کشور ایران پس از تمام شدن دوره تحصیلی و کار و اشتغال و یا ادامه تحصیل یکی از نگرانی های متقاضیان تحصیل در کانادا بود. در حال حاضر متقاضیان با تحصیل در دانشگاه های مورد تایید ایران می توانند با خیال راحت در این کشور تحصیل کنند. برخی از مهم ترین دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران عبارت است از:

 • دانشگاه لاوال Laval University
 • دانشگاه آلبرتا Alberta University
 • دانشگاه سایمن فریزر Simon Fraser University
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا University of British Columbia
 • دانشگاه کلگری Calgary University
 • دانشگاه اتاوا Ottawa University
 • دانشگاه تورنتو University of Toronto
 • دانشگاه مک گیل University of McGill
 • دانشگاه مک مستر University of McMaster
 • دانشگاه دالهوسی University of Dalhousie
 • دانشگاه مانیتوبا University of Manitoba
 • دانشگاه نیوفاندلند University of Newfoundland
 • دانشگاه ویکتوریا University of Victoria
 • دانشگاه وسترن University of Western
 • دانشگاه واترلو University of Waterloo
 • دانشگاه مونترال University of Montreal
 • دانشگاه اونتاریو University of Ontario

بهترین دانشگاه ها و رشته ها در کانادا

متقاضیان با اخذ پذیرش تحصیلی کانادا می توانند با دارا بودن شرایط لازم در برترین رشته ها و دانشگاه های این کشور تحصیل کنند. از جمله بهترین دانشگاه های کانادا می توان دانشگاه های تورنتو، بریتیش کلمبیا، مک گیل، کلگری، اتاوا و مونترال را نام برد. از بهترین رشته های تحصیلی دانشگاه های کانادا نیز رشته های زیر را می توان نام برد:

 • رشته های مهندسی مکانیک، برق، الکترونیک، عمران و شهرسازی
 • رشته های مدیریت و MBA
 • رشته های علوم کامپیوتر و IT
 • رشته های زیست شناسی و سلامت و بهداشت
 • رشته های علوم فیزیک و علوم زیستی
 • رشته های روزنامه نگاری و رسانه
 • رشته های علوم کشاورزی و جنگلداری

آخرین زمان پذیرش دانشگاه های کانادا

متقاضیان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا باید به ددلاین و آخرین زمان پذیرش دانشگاه های کانادا توجه کنند. آخرین زمان پذیرش دانشگاه های کانادا برای فصل پاییز بین ماه دسامبر تا مارس می باشد. ددلاین پذیرش فصل زمستان دانشگاه کانادا بین ماه سپتامبر تا نوامبر و ددلاین پذیرش بهار در ماه فوریه می باشد.

تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا

در کشور کانادا، سه نوع مدارس دولتی، خصوصی و شبانه روزی وجود دارد که دانش‌آموزان متقاضی می‌توانند جهت تحصیل در آن‌ها اقدام نمایند. هزینه تحصیل در مدارس دولتی، تا حدودی کم‌تر از هزینه تحصیل در مدارس خصوصی است. بر اساس همین موضوع نیز، رقابت جهت ورود به آن‌ها سنگین‌تر است. به طور میانگین، هزینه تحصیل در مدارس دولتی 10 تا 15 هزار دلار و هزینه تحصیل در مدارس خصوصی، 15 تا 25 هزار دلار خواهد بود. به صورت کلی، مدارس خصوصی شرایط ساده و راحت‌تری برای پذیرش و تحصیل دانش‌آموزان خارجی دارند.

شرایط تحصیل در مدارس شبانه روزی به این صورت است که، دانش‌آموزان تنها می‌توانند در آخر هفته‌ها یا تعطیلات رسمی، به خانه بازگردند. دانش‌آموزان اینگونه مدارس، باید مدت روز را به شرکت در کلاس‌ها اختصاص دهند و شب‌ها را در خوابگاه‌ها سپری کنند. خوابگاه‌های اینگونه مدارس، بسیار پیشرفته هستند و به امکانات رفاهی و تفریحی بسیاری مجهز می‌باشند.

هزینه و شهریه تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا، به امکانات، رفاهیات و فعالیت‌های فوق برنامه آن‌ها بستگی دارد؛ اما می‌توان گفت تحصیل در این نوع از مدارس، از دو نوع دیگر هزینه بسیار بالاتری خواهد داشت. از فاکتورهای دیگری که بر شهریه تحصیل در مدارس شبانه روزی اثرگذار هستند، می‌توان به مقطع، شهر و محل قرارگیری مدرسه اشاره کرد. اگر بخواهیم هزینه تحصیل را به صورت میانگین بیان کنیم، می‌توان گفت مبلغی نزدیک به 30 هزار تا 70 هزار دلار کانادا، مورد نیاز خواهد بود.

وضعیت مدارس در کانادا

هر دو نوع مدرسه، از پایه مهدکودک و پیش دبستانی تا دوازدهم دبیرستان، دروس را به دانش‌آموزان ارائه می‌دهند. کلاس‌های تدریس در مدارس دولتی نسبت به مدارس خصوصی، بسیار پرجمعیت‌تر و شلوغ‌تر هستند. بنابراین، تمرکز بر روی تحصیل و آموزش دانش‌آموزان بسیار کم‌تر خواهد بود. یکی دیگر از مزایای تحصیل در مدارس خصوصی، بهره‌مندی از فعالیت‌های خارج از درس و فوق برنامه فراوان و متنوع است. در نهایت، می‌توان گفت که از هر لحاظ تحصیل در مدارس خصوصی مزیت‌های بیشتری دارد؛ اما اگر از نظر هزینه با موانع و محدودیت‌هایی رو به رو هستید، می‌توانید جهت تحصیل در مدارس دولتی اقدام نمائید.

قابل ذکر است که امکان تحصیل در مدارس کانادا به زبان انگلیسی و فرانسوی وجود دارد. همچنین بسیاری از مدارس، از دانش‌آموزان مدارک زبان معتبر درخواست نمی‌کنند. در صورتی که امکان دریافت ویزای همراه برای خانواده دانش‌آموز وجود نداشته باشد، آن‌ها می‌توانند توسط ویزای گردشگری چند ساله، وارد کشور کانادا شوند و به صورت موقت در این کشور اقامت داشته باشند. همچنین توجه داشته باشید، که امکان اقامت در کانادا برای دانش‌آموزان پس از اتمام تحصیل در مدارس به صورت مستقیم وجود ندارد. شما باید پس از مدارس، وارد دانشگاه‌های این کشور شوید و سپس ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمائید تا بتوانید با اقامت موقت 5 ساله در این کشور، برای دریافت اقامت دائم درخواست دهید.

شرایط تحصیل در مدارس کانادا

شرایط تحصیل در کانادا زیر 18 سال به این صورت است که متقاضیان ایرانی زیر 18 سال برای تحصیل در مدارس بین‌المللی کانادا، باید یا دارای قیم و سرپرست قانونی باشند و یا اینکه یکی از والدین، آن‌ها را در این کشور همراهی کنند. البته متقاضیانی که شرایط همراهی والدین و یا قیم قانونی را ندارند، می‌توانند در مدارس بین‌المللی به تحصیل بپردازند و مدیریت این مدارس سرپرستی آن‌ها را بر عهده می‌گیرد. برخی از شرایط تحصیل در مدارس این کشور، شامل موارد زیر هستند:

 • تحصیل در مدارس در کانادا از 6 سالگی شروع می‌شود و تا 16 سالگی ادامه دارد.
 • متقاضیان زیر 18 سال برای تحصیل در مدارس بین‌المللی، باید شهریه‌های بالایی را پرداخت کنند.
 • مدارس بین‌المللی کانادا، دارای امکانات بسیار پیشرفته آموزشی، فرهنگی، ورزشی و رفاهی می‌باشند.
 • یکی از مزیت‌های تحصیل در مدارس کانادا، اخذ ویزای همراه برای یکی از والدین می‌باشد. البته والد و سرپرست متقاضی در طول اقامت در کانادا امکان اخذ مجوز کار و اشتغال را نخواهد داشت.
 • هزینه تحصیل در مدارس بین‌المللی کانادا، سالانه در حدود 30 هزار دلار تا 50 هزار دلار کانادا می‌باشد.

در صورتی که شما یا فرزندانتان، متقاضی تحصیل در مدارس این کشور هستید، باید دارای شرایطی همچون سن بیشتر از 5 سال، تمکن مالی والدین برای پوشش هزینه‌ها به مدت یک سال و معرفی یک فرد مطمئن جهت معرفی به عنوان قیم قانونی در کشور کانادا باشید.

معرفی برترین مدارس کانادا برای تحصیل

شما می‌توانید در ویدیوی زیر، با اسامی برترین مدارس کشور کانادا آشنا شوید و از سال تاسیس آن‌ها، شرایط سنی دانش‌آموزان، زبان تحصیل و آدرس وبسایت اصلی آن‌ها مطلع شوید.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش

دانش‌آموزان متقاضی جهت تحصیل در مدارس کشور کانادا، باید مدارکی را برای مدارس این کشور ارسال نمایند تا توسط مسئولین مربوطه بررسی شده و در صورت واجد شرایط بودن، تاییدیه یا پذیرش تحصیلی برای آن‌ها صادر شود. مدارک لازم به شرح زیر می‌باشند:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • گواهی سلامت
 • چندین قطعه عکس 4*3
 • ترجمه کارنامه و ریزنمرات تحصیلی فرد طی 3 سال اخیر(به صورت pdf)
 • اسکن رنگی از گذرنامه معتبر متقاضی
 • آدرس محل اقامت، شماره تماس، کدپستی دانش‌آموز

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی

از جمله شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی داشتن مدرک دیپلم دبیرستان، داشتن مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس 6 و داشتن تمکن مالی کافی می‌باشد. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا در حدود 4 سال می‌باشد. از دیگر شرایط تحصیل در این کشور در مقطع کارشناسی اخذ پذیرش از دانشگاه و رشته مورد نظر در کانادا می‌باشد.

 • دانشگاه های کانادا بر اساس قوانین خود مدارک خاصی را برای اخذ پذیرش تحصیلی متقاضیان درخواست می کنند.
 • از مهم‌ترین شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی می‌توان به داشتن معدل درسی بالای 13 در مقطع دیپلم 12 ساله و گپ تحصیلی کمتر از 4 سال اشاره کرد.
 • رشته‌های مهندسی، کارشناسی ریاضیات، کارشناسی علوم کامپیوتر و کارشناسی روان شناسی از جمله رشته‌های پرتقاضای مقطع کارشناسی کانادا می‌باشد.

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

مهم‌ترین شرایط ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد داشتن مدرک کارشناسی معتبر و داشتن تمکن مالی کافی می‌باشد. لازم به ذکر است دانشجویان می توانند در این مقطع از بورسیه تحصیلی کانادا برای کاهش هزینه های خود استفاده کنند. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا در حدود یک تا دو سال می‌باشد. داشتن مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس 7 به بالا برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا الزامی است.

 • البته اگر سطح زبان متقاضی پایین تر از سطح زبان درخواستی دانشگاه باشد، متقاضی می‌تواند با اخذ پذیرش مشروط در دوره‌های آمادگی زبان انگلیسی شرکت کند و با اخذ مدرک لازم تحصیل در دانشگاه را شروع کند.
 • شرایط سنی تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد زیر 32 سال است.
 • از شرایط درس خواندن در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد داشتن توصیه‌نامه تحصیلی، رزومه علمی تحصیلی قوی، انگیزه‌نامه تحصیلی و مدرک کارشناسی را می‌توان نام برد.
 • پرتقاضاترین رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد کانادا شامل رشته‌های کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی MBA، کارشناسی ارشد روان شناسی، کارشناسی ارشد علوم زیست محیطی و کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر می‌باشد.

تحصیل در کانادا در مقطع دکتری

تحصیل در کانادا در مقطع دکتری

مهم‌ترین شرایط ادامه تحصیل در مقطع دکتری پذیرش در مصاحبه علمی و همچنین اخذ تأییدیه مدارک ارسالی از طرف استاد راهنمای دانشگاه کانادا می‌باشد. مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری کانادا در حدود 3 تا 5 سال و زبان تحصیلی انگلیسی یا فرانسوی می‌باشد. از جمله شرایط درس خواندن در کانادا در مقطع دکتری اخذ فاند یا بورسیه تحصیلی رایگان کانادا  می‌باشد.

برای تحصیل در مقطع دکتری کانادا، داشتن مدرک کارشناسی ارشد با معدل بالا، ریزنمره های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد در سطح خوب، پروپوزال علمی تحقیقی و نتیجه آزمون های بین‌المللی GRE و GMAT الزامی است. تحصیل در کانادا با معدل پایین در این مقطع در دانشگاه های دولتی امکان پذیر نخواهد بود.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

متقاضیان برای تحصیل در کانادا نیازمند اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی می‌باشند. پس از اخذ پذیرش تحصیلی متقاضیان می‌توانند با ارائه مدارک لازم به سفارت کانادا در کشورهای همجوار ایران ویزای تحصیلی دریافت کنند. زمان درخواست ویزای تحصیلی کانادا در حدود 6 ماه قبل از شروع ترم تحصیلی می‌باشد. مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی عبارت است از:

 • نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه و رشته مورد نظر در کانادا
 • انگیزه‌نامه تحصیلی قوی
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس در صورت وجود
 • گواهی تمکن مالی کافی برای متقاضی و همراه
 • اوراق شناسایی و پاسپورت با اعتبار کافی
 • گواهی سرپرست و قیم قانونی برای متقاضیان تحصیل زیر 18 سال کانادا
 • ارائه کارهای عملی برای رشته‌های هنر و طراحی
 • بیمه درمانی معتبر با پوشش بیمه ای سالانه 600 دلار کانادا

بورسیه های تحصیلی کانادا

از مهم‌ترین شرایط تحصیل در کانادا اخذ بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه‌های دانشجویی را می‌توان نام برد. این سوال که “چگونه بورسیه تحصیلی کانادا بگیریم” دغدغه ای است که در ذهن بیشتر دانشجویان بین المللی وجود دارد. بورسیه تحصیلی کانادا بیشتر مختص مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می‌باشد. به طورکلی تحصیل در کانادا رایگان نمی باشد، اما متقاضیان می‌توانند با داشتن شرایط تحصیلی ویژه و رزومه ای قوی، بورسیه های فول فاند اخذ کنند و شرایط تحصیل رایگان در کانادا را فراهم نمایند.

بورسیه تحصیلی وینج کانادا با مبلغ 50 هزار دلاری برای 3 سال تحصیلی، بورسیه دکترای پژوهشی IDRC با مبلغ 20 هزار دلار کانادا برای یک سال تحصیلی است. بورسیه تحصیلی ترودو از جمله بورسیه های مهم دانشگاه های کانادا می‌باشد.

اخذ مجوز کار دانشجویی کانادا

متقاضیان با تحصیل در دانشگاه های کانادا از مزیت اخذ مجوز کار دانشجویی پاره وقت برخوردارند. در واقع متقاضیان با کار و اشتغال حین تحصیل تا 20 ساعت در هفته می‌توانند هزینه زندگی دانشجویی در کانادا را به طور نسبی تأمین کنند. علاوه بر این برای کار و اشتغال پس از فارغ‌التحصیلی تجربه کاری لازم را کسب کنند.

اخذ ویزای همراه خانواده کانادا

یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در کانادا امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان متقاضی می‌باشد. بر اساس قانون اتحاد خانواده کانادا، متقاضیان مشغول تحصیل در کانادا می‌توانند برای همراهی همسر و فرزندان زیر 19 سال خود در کانادا ویزای همراه دریافت کنند. اعتبار ویزای همراه تا زمان پایان تحصیل متقاضی در کانادا می‌باشد.

متقاضی برای اخذ ویزای همراه کانادا باید دارای تمکن مالی کافی برای خرج تحصیل در کانادا برای خود و هزینه‌های زندگی برای همراه سالانه در حدود 4000 دلار کانادا باشد.

هزینه تحصیل در کانادا

“برای تحصیل در کانادا چقدر پول لازم است؟” این سوال در ذهن بسیاری از افرادی که قصد تحصیل در کشور کانادا را دارند به وجود می آید. هزینه دانشگاه های کانادا بر اساس مقطع و رشته تحصیلی و همچنین نوع دانشگاه متفاوت است. به طور کلی خرج تحصیل به علاوه هزینه‌های اجاره خانه یا خوابگاه دانشجویی، حمل و نقل، خورد و خوراک و لوازم التحریر سالانه در حدود 10 هزار دلار تا 40 هزار دلار کانادا می‌باشد.

 • هزینه‌های زندگی در شهرهای ونکوور و تورنتو ماهانه در حدود 2500 دلار کانادا و در شهرهای دیگر در حدود 1000 تا 1500 دلار کانادا می‌باشد.
 • هزینه اجاره بهای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر کانادا ماهانه در حدود 100 هزار دلار کانادا می‌باشد.
 • هزینه برای اخذ ویزا در حدود 235 دلار می‌باشد.
 • خرج تحصیل در کانادا برای مقطع کارشناسی رشته‌های مدیریت MBA در کانادا سالانه تا حدود 40 هزار دلار می‌باشد.
 • خرج تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد کانادا سالانه تا حدود 14 هزار دلار کانادا می‌باشد.

 دانشگاه های برتر کانادا

بسیاری از دانشگاه های برتر کانادا همواره در رتبه بندی ها و رنکینگ های جهانی دارای رتبه های برتر می‌باشند. خبر خوب برای متقاضیان ایرانی این است که برخی از برترین دانشگاه های کانادا در فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران قرار دارد.

از برترین دانشگاه های کانادا موارد زیر را می‌توان نام برد:

 • دانشگاه تورنتو
 • بریتیش کلمبیا
 • مک گیل
 • آلبرتا
 • موسسه آموزش عالی مونترال
 • مک مستر
 • واترلو

کار پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا

کار پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا

از دیگر مزایای تحصیل در کانادا ارائه مهلت 9 ماهه تا 3 ساله جستجوی کار پس از فارغ‌التحصیلی می‌باشد. در واقع متقاضیان می‌توانند در مهلت 3 ساله جستجوی کار در کانادا کار مرتبط با رشته تحصیلی خود را پیدا کنند و ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل کنند. فارغ التحصیلان برای اخذ مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی باید گواهی تحصیل به مدت 8 ماه در دانشگاه های کانادا و یا موسسه های مورد تایید این کشور را ارائه دهند.

اخذ تابعیت کانادا از طریق تحصیل

اخذ اقامت تحصیلی کانادا به خودی خود امکان پذیر نمی باشد و متقاضیان باید پس از اتمام تحصیلات، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا می‌توانند در مهلت جستجوی کار در این کشور کار مورد نظر خود را پیدا کرده و به کار و اشتغال بپردازند. پس از 5 سال کار در کانادا متقاضی می‌تواند برای اخذ تابعیت این کشور اقدام کند. صرفا ادامه تحصیل در کانادا موجب اخذ اقامت و تابعیت کانادا نمی‌شود، بلکه کار و اشتغال مداوم و داشتن شرایط لازم آثار اقامتی را درپی دارد.

از جمله شرایط اخذ تابعیت و شهروندی کانادا با تحصیل موارد زیر را می‌توان نام برد:

 • متقاضی باید در 5 سال کار و اشتغال در کانادا حداقل به مدت 3 سال مالیات های خود را به موقع پرداخت کرده باشد.
 • باید تسلط کامل به زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشد.
 • متقاضی باید با قوانین و مقررات کشور کانادا آشنایی کامل داشته باشد.
 • فرد باید در مدت 5 سال گذشته در حدود 3 سال در این کشور حضور مداوم داشته باشد.

آخرین قوانین مهاجرت تحصیلی به کانادا 2023

آخرین قوانین مهاجرت تحصیلی به کانادا 2023

دولت کانادا بر اساس شیوع کرونا محدودیت های جدیدی را برای ورود متقاضیان برای تحصیل و اقامت در کانادا را وضع کرده است. بر این اساس از تاریخ 22 فوریه 2022 پروازهای خارجی می‌توانند فقط در فرودگاه های مونترال، تورنتو، کلگری و ونکوور فرود بیایند. متقاضیان برای ورود به این شهرها باید در ابتدا تست کرونای PCR بدهند و تا 3 روز در هتل مشخص اقامت کنند. هزینه‌های اقامت در این هتل ها به عهده متقاضیان می‌باشد.

 • در دوران کرونا متقاضیانی که دارای ویزای تحصیلی معتبر و یا دارای معرفی نامه باشند، می‌توانند برای رفتن به کانادا برای تحصیل اقدام نمایند.
 • متقاضیان با داشتن ویزای کار Study Permit تایید شده می‌توانند به کانادا وارد شوند.

آخرین قانون کانادا 2022 در مورد اخذ مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا IRCC از ابتدای سال 2022 قوانین جدیدی را برای صدور مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی PGWP اعلام کرده است. بر اساس این قوانین فارغ التحصیلانی که با تمام شدن مدت اعتبار مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی خواستار اخذ مجوز کار جدید می‌باشند، باید دارای شرایط زیر باشند:

 • داشتن پاسپورت با اعتبار کافی
 • داشتن مجوز اقامت موقت قانونی
 • انقضای مجوز کار PGWP در 30 ژانویه 2020 یا بعد از این تاریخ

تحصیل پزشکی در کانادا

بسیاری از دانش آموزان به دلیل ارائه آموزش با کیفیت و کسب مهارت های عملی ویژه، خواستار تحصیل پزشکی در کشور کانادا هستند. حال اولین سوال که در ذهن متقاضیان این رشته بوجود می آید، این است که چگونه می توان در رشته پزشکی دانشگاه های این کشور ثبت نام کرد؟ به چه مدارکی برای ثبت نام نیاز است؟ آیا برای تحصیل پزشکی در این کشور شرط معدل وجود دارد؟ در ادامه به تمامی سوالات شما عزیزان در این خصوص  پاسخ خواهیم داد.

هیچ شکی نیست که رقابت بالایی در میان دانش آموزان سراسر جهان برای تحصیل پزشکی در کانادا وجود دارد. این رقابت به دلیل محدود بودن تعداد کرسی های پزشکی برای دانشجویان بین الملل در کانادا و هزینه پایین تحصیل رشته پزشکی در این کشور ایجاد شده است. البته باید گفت که تعداد قابل توجهی از متقاضیان ایرانی در سالهای اخیر موفق به دریافت پذیرش رشته پزشکی در دانشگاه های کانادا شده اند. بنابراین هیچ جای نگرانی نیست، امسال سال شماست.

مدت زمان تحصیل پزشکی در کانادا

اکثر دانشگاه ها و کالج های کانادا برنامه مطالعاتی سازمان یافته ای با نام دکترای پزشکی-  Medicine doctor (MD) ارائه می کنند. این اولین مدرکی است که دانشجویان پزشکی دریافت می کنند و با داشتن این مدرک می توانند برای تخصص اقدام کنند.

تحصیل پزشکی در کانادا معمولا بین 3 تا 5 سال طول می کشد. مدت زمان تحصیل در این رشته، بسته به دانشگاه و الزامات برنامه انتخابی متفاوت است. برای ثبت نام در یک دانشگاه پزشکی در این کشور، متقاضیان می بایست مدرک کارشناسی زیست شناسی یا دیگر رشته های مرتبط را ارائه دهند. سپس به مدت یکسال در دوره های مقدماتی پزشکی شرکت می کنند تا در دروس علوم انسانی، اجتماعی و زیست قوی شوند. در طی دو سال بعدی، دانشجویان آموزش های تئوری و عملی را برای شروع دوره کارآموزی در بیمارستان فرا می گیرند. در سالهای چهارم و پنجم دانشجویان می بایست برای دریافت مدرک پزشکی در یک محیط بیمارستانی مشغول به کار شوند.

شرایط اولیه تحصیل پزشکی در کانادا

افرادی که قصد تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های کانادا را دارند می بایست شرایط اولیه زیر را دارا باشند:

 • زبان

اگر رویای تحصیل پزشکی در کانادا را دارید، باید یکی از مدارک زبان انگلیسی مانند  TOEFL، CAEL، IELTS، یا PTE را ارائه دهید.

 • توانایی مالی

متوسط شهریه برای تحصیل پزشکی کانادا برای دانشجویان بین الملل بین 19.000 دلار تا 65.000 دلار در سال است. دانشجویان می بایست توانایی مالی برای پرداخت هزینه های زندگی تحصیل در کانادا را داشته باشند.

 • درخواست ویزا

دانشجویان بین الملل برای تحصیل پزشکی کانادا به ویزای تحصیلی نیاز دارند. این ویزا به دانشجویان این امکان را می دهد که در طول دوره تحصیلی آزادانه در این کشور تحصیل، زندگی و سفر کنند. برای دریافت ویزای تحصیلی، متقاضیان می بایست مدارک زیر را ارائه کنند:

 • پاسپورت معتبر
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • اثبات تمکن مالی
 • عکس
 • معاینات پزشکی مهاجرت
 • اظهارنامه
 • مدارک تحصیلی
 • مدرک زبان انگلیسی
 • مدارک خروج از کانادا بعد از پایان تحصیلات

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه پزشکی کانادا

هر چند که پروسه اخذ پذیرش در هر دانشگاه پزشکی کانادا متفاوت است،اما به طور کلی پذیرش تحصیل پزشکی کانادا به سه مرحله زیر تقسیم می شود:

 • گزینش اولیه

بسیاری از دانشگاه های کانادا، متقاضیانی را پذیرش می کنند که دارای سطح دانش بالایی در علوم پایه هستند. به طور کلی، ارائه میانگین امتیاز (GPA) 3.5 از 4 برای تحصیل پزشکی کانادا الزامی است. البته برخی از متقاضیان با میانگین نمره 3.8 وارد دانشگاه پزشکی می شوند.

 • آزمون ورودی

در بسیاری از دانشگاه های پزشکی کانادا، متقاضیان بین الملل برای تعیین سطح دانش می بایست در آزمون ورودی شرکت کنند. در ادامه به معرفی آزمونهای دانشگاه های پزشکی کانادا می پردازیم:

 • آزمون MCAT

این آزمون یکی از آزمون های استاندارد کانادا است که توسط بسیاری از دانشگاه های برتر کانادا برگزار می شود. در این آزمون سطح مهارت متقاضیان در چگونگی حل مسائل، نحوه استدلال و مهارت های نوشتاری آنها سنجیده می شود.

 • آزمون CASPer

این آزمون یک آزمون آنلاین 90 دقیقه ای است که ویژگی های شخصیتی و مهارتهای علمی متقاضیان را مورد ارزیابی قرار میدهد.

 • مصاحبه

پس از اینکه افراد در آزمون های ورودی پذیرفته شدند، باید برای تعیین نتیجه نهایی پذیرش در مصاحبه حضوری یا آنلاین شرکت کنند.

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

بسیاری از افراد خواستار تحصیل رشته دندانپزشکی در کشور کانادا هستند، زیرا این کشور نه تنها یکی از کشورهای پیشرو در این زمینه محسوب می شود، بلکه دندانپزشکی یکی از پر درآمدترین مشاغل در کانادا است که امروزه بیش از هر زمان دیگری کاربردهای گسترده ای پیدا کرده است. علاوه بر این، دانشگاه های دندانپزشکی کانادا به خاطر داشتن امکانات و آزمایشگاه های مدرن و همچنین زیرساخت های بسیار توسعه یافته، از شهرت جهانی برخوردار هستند.

تحصیل دندان پزشکی در کانادا مستلزم دریافت آموزش فشرده و قابل توجهی است. دندانپزشکی در مقطع کارشناسی  در کانادا یک دوره 5 ساله است که دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی مدرک جراحی دندان یا ارتودنسی را دریافت می کنند. سالهای اول و دوم تحصیل دندانپزشکی در کانادا شامل آموزش های چند رشته ای (فیزیک، زیست شناسی، شیمی …) و دروس دیگر می شود. در سالهای بعد، دانشجویان دندانپزشکی برای کار در محیط های درمانی آماده می شوند.

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

نحوه اخذ پذیرش دندانپزشکی کانادا

متقاضیان تحصیل دندان پزشکی در کانادا پس از دریافت دیپلم دوره متوسطه، می بایست در یک دوره چهار ساله کارشناسی در رشته های زیر تحصیل کرده باشند:

 • شیمی آلی
 • زیست شناسی
 • فیزیک
 • شیمی غیرآلی
 • ژنتیک
 • میکروبیولوژی

البته باید به این نکته اشاره کرد که الزامات ورود به رشته دندانپزشکی در هر دانشگاه متفاوت است و برخی از آنها به این مدارک نیازی ندارند. گام بعدی، قبولی در آزمون استعدادیابی دندانپزشکی (Dental Aptitude Test) است. این آزمون توسط انجمن دندانپزشکی کانادا برگزار می شود که در صورت پذیرفته شدن، متقاضیان واجد شرایط تحصیل در دانشگاه ها و کالج های کانادا هستند. متقاضیان برای اخذ پذیرش دندانپزشکی کانادا باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 • مدرک کارشناسی در رشته های فیزیک، شیمی، ریاضی یا زیست شناسی
 • ریز نمرات تحصیلی
 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • نامه پشتیبانی
 • توصیه نامه
 • مدرک زبان ( تافل 90 با بالا یا آیلتس6.0 به بالا)

تحصیل در دانشگاه های پزشکی کانادا

بسیاری از هموطنان به دلیل استانداردهای بالای زندگی و آموزش و فرهنگ مدرن کانادا، تحصیل پزشکی در این کشور را انتخاب می کنند. بسیاری از دانشگاه های پزشکی کانادا از زیرساخت ها و امکانات بسیار مطلوبی برخوردار هستند و هر ساله تعداد مشخصی از دانشجویان بین الملل را پذیرش می کنند. 17 دانشگاه معتبر پزشکی در کشور کانادا فعالیت می کنند که در ادامه لیست برترین دانشگاه های پزشکی کانادا ارائه شده است:

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا ( University of British Columbia)
 • دانشگاه آلبرتا ( University of Albert)
 • دانشگاه کلگری (University of Calgary)
 • دانشگاه ساسکاچوان (University of Saskatchewan)
 • دانشگاه مانیتوبا (Manitoba University)
 • دانشکده پزشکی انتاریو شمالی (Northern Ontario Medical School)
 • دانشگاه وسترن (Western university)
 • دانشگاه مک مستر (McMaster University)
 • دانشگاه تورنتو ( University of Toronto)
 • دانشگاه کوئین (Queen’s University)
 • دانشگاه اتاوا (Ottawa university)
 • دانشگاه مک گیل (McGill University)
 • دانشگاه مموریال (Memorial University)
 • دانشگاه دالهاوزی (Dalhousie University)
 • دانشگاه شربروک ( Sherbrook University)
 • دانشگاه مونترال (University of Montreal)
تحصیل داروسازی در کانادا

تحصیل داروسازی در کانادا

تحصیل داروسازی در کانادا

آموزش عالی کانادا ر رشته داروسازی، دانشجویان  را برای مشاغل حوزه بهداشت، درمان و صنعت داروسازی آماده می کند. دانشجویانی که در رشته داروسازی در کانادا تحصیل می کنند، می توانند در داروخانه ها، بیمارستان ها و همچنین آزمایشگاه های تحقیقاتی مشغول به کار شوند.

در مرحله اول، متقاضیان در مقطع کارشناسی رشته داروسازی تحصیل می کنند و مهارت های کافی برای فعالیت در داروخانه را کسب می کنند. سپس می توانند در یکی از برنامه های تحصیلات تکمیلی رشته داروسازی در کانادا تحصیل خود را ادامه دهند. در دوره کارشناسی ارشد داروسازی در کانادا، دانشجویان مهارت های لازم برای تشخیص، ترکیب، و خواص مواد و اثر آنها بر بدن انسان را فرا می گیرند.

الزامات تحصیل داروسازی در کانادا از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است، با این وجود معیارهای عمومی برای واجد شرایط بودن تحصیل در این رشته وجود دارد که شامل موارد زیر می شود:

 • ارائه مدرک تحصیلات دوره متوسطه
 • مدرک زبان
 • اظهارنامه شخصی در خصوص اهداف تحصیلی و شغلی و همچنین ویژگی های شخصی و تجربیات
 • رزومه
 • نامه پشتیبانی
 • ریز نمرات تحصیلی

رشته های تحصیلی در کانادا

در دهه های اخیر، کانادا به دلیل داشتن استاندارد ها و کیفیت بالای زندگی یکی از بهترین کشورهای جهان شناخته می شود. علاوه بر این، کانادا همواره به عنوان یک مقصد تحصیلی با کیفیت عالی آموزش مشهور است. نکته مهم در خصوص تحصیل در کانادا این است که هزینه تحصیل و زندگی در کانادا برای دانشجویان نسبتا مقرون به صرفه است. تعداد بالای رشته های تحصیلی در دانشگاه های کانادا باعث جذب دانشجویان زیادی از سراسر جهان شده است. در ادامه معتبرترین رشته های تحصیلی در کانادا ارائه شده است:

 • علوم کامپیوتر

علوم کامپیوتر شامل بخش های نرم افزار و سخت افزار، مهندسی، ریاضیات، و الگوریتم و برنامه نویسی می شود. برنامه های زیر از پرتقاضاترین رشته های علوم کامپیوتر در کانادا محسوب می شوند:

 • طراح وب و توسعه دهنده
 • مهندس نرم افزار و توسعه دهنده
 • مدیر پروژه
 • مشاور
 • آنالیزور کسب و کار
 • متخصص امنیت سایبری و Dev-Op
 • مهندسی

مهندسی شاخه ای از علم است که ساختمان سازی، طراحی سازه، ماشین ها، موتورها و بسیاری از شاخه های دیگر تحصیلی را در بر می گیرد. برخی از پر تقاضاترین رشته های مهندسی در کانادا شامل رشته های زیر می شود:

 • مهندس الکترونیک
 • مهندس پروژه
 • مهندس طراحی
 • مهندس مکانیک
 • مهندس نرم افزار
 • حقوق

رشته حقوق یکی از پر تقاضاترین رشته های تحصیلی در کانادا محسوب می شود که طول دوره آموزشی آن بین 2 تا 4 است. برنامه های زیر محبوب ترین دوره های رشته حقوق در کانادا هستند:

 • وکیل
 • مشاوره حقوقی
 • آنالیزور تحقیقات
 • دستیار حقوقی
 • منشی حقوقی
 • تخصص پزشکی

متخصصان حوزه درمان بر اساس آموزش و تجربه خود، مراقبت های درمانی و بهداشتی از بیماران را فراهم می کنند. رشته های پزشکی زیر از پرتقاضاترین برنامه ها در کانادا هستند:

 • داروسازی
 • پرستار
 • فیزیوتراپیست
 • پزشک کار درمانی
 • ریاضیات

علم ریاضیات با اعداد و تجزیه و تحلیل داده ها سر و کار دارد. ریاضیات به عنوان یک مفهوم نظری در علوم مختلف همچون مهندسی بکار گرفته می شود. شاخه های ریاضی زیر از پر طرفدارترین رشته ها در کانادا هستند:

 • آنالیزور کسب و کار
 • پژوهشگر بازاریابی
 • مشاور مالی
 • تحلیلگر آماری
 • منابع انسانی

مدیریت منابع انسانی به مدیریت افراد  در یک سازمان یا شرکت به منظور ارائه بازده بیشتر مرتبط می شود. رشته های منابع انسانی با این رویکرد طراحی شده اند. برخی از رشته های منابع انسانی مورد تقاضا در کانادا شامل موارد زیر می شوند:

 • مدیر استخدام
 • مدیر منابع انسانی
 • مشاور منابع انسانی
 • متخصص کاریابی
 • مدیا و ژورنالیست

مدیا و ژورنالیست با ارائه گزارش هایی در خصوص اتفاقات و رویدادها از طریق کانال های ارتباطی با مردم سر و کار دارند. زمینه های تخصصی زیر در کانادا مورد تقاضا هستند:

 • تبلیغات
 • روابط عمومی
 • رسانه های دیجیتال
 • طراحی خلاق و گرافیکی
 • ژورنالیست
 • بیزینس و امور مالی

امور مالی و بیزینس یکی از بخش های پر تقاضا در کانادا محسوب می شوند که اصول و مبنای هر کسب و کاری هستند. برخی از مشاغل مورد درخواست در این بخش شامل موارد زیر می شود:

 • بانکداری
 • بروکینگ( معامله گری)
 • مدیریت سرمایه گذاری
 • بیمه
 • حسابداری

نحوه اپلای دانشگاه های کانادا

چگونگی اپلای دانشگاه های کانادا

اگر رویای تحصیل در کانادا را دارید، در گام اول می بایست با نحوه اپلای برای دانشگاه های این کشور آشنا شوید. بهترین زمان اپلای برای اکثر دانشگاه های کانادا 15 ژانویه است. در ادامه مراحل و نحوه اپلای دانشگاه ها و کالج های کانادا ارائه شده است:

مرحله اول: در مورد دانشگاه های کانادا و رشته تحصیلی مورد نظرتان تحقیق کنید. با دقت تمام شرایط و الزامات دوره انتخابی در دانشگاه های مختلف کانادا را بررسی کنید و متناسب با شرایط خودتان بهترین گزینه را انتخاب کنید.

مرحله دوم: الزامات پذیرش دانشجویان بین الملل در دانشگاه مورد نظر چک کنید. دانشجویان می بایست موارد زیر را بررسی کنند:

 • زمان پذیرش
 • الزامات زبان
 • نمرات مورد نیاز برای برنامه یا دوره انتخابی
 • نامه درخواست برای دانشگاه

مرحله سوم: مدارک مورد نیاز را ارسال کنید. برای تحصیل در اکثر دانشگاه های کانادا، دانشجویان بین الملل ملزم به ارائه مدارک زیر هستند:

 • کپی آخرین مدرک تحصیلی
 • تکمیل فرم درخواست برای دوره انتخابی
 • رزومه
 • نامه درخواست ( متقاضیان باید توضیح دهند که چرا خواستار تحصیل در دانشگاه انتخابی هستند و هدف آنها از حضور در برنامه آموزشی چیست)
 • مدارک زبان ( انگلیسی یا فرانسوی)
 • اثبات داشتن تمکن مالی برای پوشش هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا
 • ارائه دو نامه مرجع دانشگاهی همراه با نامه های وضعیت اشتغال برای ثبت نام در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا
 • ارائه ارزیابی مدرک تحصیلی ( ECA)

توجه داشته باشید که تمام مدارک می بایست به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شده و اصل مدارک به پرونده ضمیمه شده باشند.

مرحله چهارم: پس از اینکه درخواست شما توسط دانشگاه بررسی شد، در صورت پذیرفته شدن دعوتنامه ای دریافت خواهید کرد

مرحله پنجم: در این مرحله با مراجعه به سفارت یا کنسولگری کانادا می بایست برای ویزای تحصیلی درخواست دهید. الزامات ویزای تحصیلی کانادا شامل موارد زیر می شود:

 • داشتن سرمایه کافی برای حمایت از وضعیت تحصیل در کانادا
 • ارائه گواهی پزشکی از یک پزشک تایید شده توسط کانادا
 • اثبات اهداف تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا
 • نامه عدم سوء پیشینه پلیس برای اثبات نداشتن سابقه کیفری
 • ارائه مدارکی در خصوص خروج از کانادا بعد از پایان تحصیلات

برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه اپلای برای تحصیل در دانشگاه های کانادا میتوانید بعد از تماس با مشاورین موسسه اصطهباناتی به بهترین وکیل مهاجرت به کانادا متصل شوید و از تجریبات موفق گذشته استفاده کنید و بتوانید اپلای در بهترین دانشگاه های کانادا را دریافت کنید.

 

خدمات موسسه مهاجرتی اصطهباناتی

متقاضیان برای آگاهی در مورد شرایط درس خواندن در کانادا و هزینه‌ها و مدارک لازم باید با مشاوران موسسه های مهاجرتی مشاوره کنند. مشاوران موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی با اطلاع از همه موارد مربوط به مهاجرت به کانادا از طریق تحصیلی، مشاوره های مهاجرتی رایگان به متقاضیان ارائه می‌دهند. از جمله خدمات متخصصان مهاجرت این موسسه برتر می‌توان به کمک در تهیه و تنظیم انگیزه‌نامه تحصیلی، ارسال مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی اشاره کرد.

این مقاله به ارائه اطلاعات لازم در مورد تحصیل در کانادا پرداخت و شرایط درس خواندن در کانادا برای متقاضیان ایرانی را به تفصیل شرح داد. اگر در مورد شرایط و خرج تحصیل در کانادا نیازمند اطلاعات بیشتر می باشید، با متخصصان مهاجرت موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی تماس حاصل کنید. متخصصان مهاجرت این موسسه برتر در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، مشهد، تبریز و رشت در همه روزهای کاری هفته در خدمت متقاضیان عزیز می‌باشند.

سوالات متداول در مورد تحصیل در کانادا

 

شرایط تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان چیست؟

اخذ پذیرش مشروط و شرکت در دوره‌های آمادگی زبان انگلیسی و اخذ مدرک و مهارت زبانی، شرایط تحصیل بدون مدرک زبان در این کشور  هستند.

آیا امکان تحصیل رایگان در کانادا وجود دارد؟

بله، با داشتن شرایط تحصیلی خاص و تهیه مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی کانادا  می‌توانید به تحصیل رایگان در کانادا  مشغول شوید.

روش‌های افزایش درصد قبولی ویزای تحصیلی کانادا کدام‌اند؟

داشتن مدرک زبان آیلتس و تمکن مالی کافی، روش‌های افزایش شانس اخذ ویزای تحصیلی برای متقاضیان هستند.

آیا امکان کار پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا وجود دارد؟

بله، با یافتن کار در مهلت 9 ماهه تا 3 ساله جستجوی کار در این کشور، می‌توانید پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های کانادا، وارد بازار کار شوید.

آیا امکان اخذ تابعیت کانادا با تحصیل وجود دارد؟

خیر، صرفا درس خواندن موجب اخذ اقامت کانادا نمی‌شود، بلکه کار پس از فارغ‌التحصیلی مقدمات اخذ تابعیت را فراهم می‌کند.

مهم‌ترین مزیت تحصیل در مدارس کانادا چیست؟

مهم‌ترین مزیت تحصیل در مدارس کانادا، اخذ ویزای همراه برای یکی از والدین می‌باشد.

هزینه درس خواندن در مدارس بین‌المللی کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل در مدارس این کشور، سالانه در حدود 30 هزار دلار تا 50 هزار دلار کانادا خواهد بود.

مهم‌ترین شرایط تحصیل مقطع کارشناسی در کانادا کدام‌اند؟

داشتن معدل بالای 13 در مقطع دیپلم 12 ساله و گپ تحصیلی کمتر از 4 سال، از شرایط بسیار مهم جهت تحصیل مقطع کارشناسی در کانادا هستند.

رشته‌های پرمتقاضی مقطع کارشناسی کانادا کدام‌اند؟

رشته‌های مهندسی، کارشناسی ریاضیات، کارشناسی علوم کامپیوتر و کارشناسی روان‌شناسی، برخی از محبوب‌ترین رشته‌ها جهت تحصیل در این کشور می‌باشند.

مدارک و شرایط لازم تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد کدام‌اند؟

داشتن توصیه‌نامه، رزومه تحصیلی قوی، انگیزه‌نامه تحصیلی و مدرک کارشناسی، از مدارک الزامی جهت تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در کانادا هستند.

پرتقاضاترین رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد کانادا کدام‌اند؟

رشته‌های مدیریت اجرایی MBA، روان‌شناسی، علوم زیست محیطی و علوم کامپیوتر، برخی از پرمتقاضی‌ترین رشته‌های تحصیلی برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد در کانادا هستند.

5/5 - (3 امتیاز)

156 دیدگاه برای “تحصیل در کانادا 2023 + هزینه و شرایط

 1. ترنم گفت:

  اگر بخوایم برای تحصیل در کانادا اقدام کنیم، مدرک زبان چی باید ارائه بشه؟ تافل هم قبوله یا فقط آیلتس؟؟

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام دوست عزیز، بله برای تحصیل در کانادا هم مدرک آیلتس و هم تافل مورد تایید هستند.

 2. مینا زارع گفت:

  سلام، کدوم دانشگاه واسه تحصیل در کانادا خوبه؟ من رشته گرافیک رو تا سطح کارشناسی خوندم و قصد دارم برای تحصیل ارشد اقدام کنم

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام، در کانادا دانشگاه‌های بسیار معتبری فعالیت دارند که بعضی از اونها شامل بریتیش کلمبیا، مونترال، آلبرتا و مک گیل هستند.

 3. هدیه گفت:

  وقتتون بخیر، هزینه تحصیل در کانادا واسه مقطع کارشناسی توی رشته مهندسی کامپیوتر چقدره؟ بورسیه هم ارائه میشه واسه این دوره؟

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام، دوست عزیز هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی و در رشته مهندسی برای هر دانشگاه ممکنه متفاوت باشه. بهتره که برای اطلاع دقیق، این موضوع رو از وبسایت دانشگاه پیگیری کنید. البته به صورت میانگین، میشه گفت هزینه حداقل 7200 دلار خواهد بود.

 4. مهدی گفت:

  سلام
  اگه کسی دانشجوی دندانپزشکی، دارو سازی یا فیزیوتراپی دوره روزانه در ایران باشه
  برای ادامه تحصیل همین رشته ها در کانادا، باید حتما در آزمون ورودی شرکت کرد ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، نیاز به شرکت و قبولی در آزمون ورودی دارید.

 5. مهشید گفت:

  سلام وقتتون بخیر . من 22 سالمه و لیسانس نقاشی دارم با معدل 18 . 5 سال هم سابقه کار دارم در زمینه طراحی و گرافیک . می خواستم بدونم امکان گرفتن بورسیه تحصیلی یا فاند وجود داره برای تحصیل در فوق لیسانس در کانادا ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   کانادا بورسیه های متفاونی را ارائه می دهد که در صورت شایستگی علمی می توانید اقدام برای اخذ این بورسیه ها نمایید.

 6. علی گفت:

  سلام . امیدوارم حالتون خوب باشه 3>
  ببخشید، دانشجوی پزشکی ای که تازه قبول شده در ایران، باید از همون ابتدا یک سری کتاب برای آزمون تخصص کانادا بخونه و موازی با درس هاش به پیش ببره و یا فعلاً نیاز نیست ؟ و اگر آره با تماس با شما عزیزان میشه جویا شد که چه چیزهایی باید خونده بشه ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بابت سختی آزمون تخصص در کانادا و تایید مدارک شما بهتر است خود را از قبل آماده نمایید.

 7. پریسا گفت:

  سلام وقتتون بخیر باشه . رشته من زبان و ادبیات انگلیسی هست و معدل کارشناسی من 17.23 هستش . و برای ایلتس دارم میخونم. با توجه به رشته من ، چه رشته مرتبطی برای ارشد وجود داره که اینده شغلی مناسبی داشته باشه . و با این شرایط امکان موفقیت در مهاجرت تحصیلی هست ؟ ایا بودن فامیل در شهر مقصد شانس بیشتری بوجود میاره ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شما بسته به علایق خود گرایش هایی مانند زبانشناسی، ترجمه و غیره را می توانید انتخاب نمایید. وجود بستگان در شهر هدف شانس ویزای شما را بیشتر می کند.

 8. سمیرا جداوی گفت:

  با سلام
  من دانشجوی ارشد فیزیک دانشگاه صنعتی اصفهان هستم.معدل کارشناسی م خیلی پایین بود و معدل ارشدم خوبه ولی نمره الف نیست.
  در حال گذراندن دوره آیلتس نیز هستم.با داشتن معدل پایین در دوره کارشناسی چقدر احتمال گرفتن بورسیه برای من وجود داره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بورسیه تحصیلی کانادا بسته به رزومه علمی شما دارد. معدل کارشناسی شما نیز در این امر حائز اهمیت است.

 9. شارزم گفت:

  سلام بنده 22 ساله هستم و لیسانس رشته ی حسابداری دانشگاه ازاد شیراز رو دارم در صورت داشتن توانایی مالی کافی و مدرک زبان تافل بالای 70 و معدل بالای 15 دانشگاه, آیا میتونم برای فوق لیسانس حسابداری کانادا اقدام کنم؟ مدرک دانشگاه آزاد شیراز اعتبار کافی برای این کار رو داره یا نه؟ با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، دانشگاه شیراز مورد تایید کشور کانادا است. برای تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا نیزا به نمره تافل بالاتری دارید.

 10. مجتبی ترابی گفت:

  با سلام..بنده فوق لیسانس مهندسی صنایع هستم و معدل کارشناسیم 16.54 و معدل ارشدم 17.47 هستش..یک مقاله ISI و نمره آیلتس 7 دارم..میخواستم بدونم چقدر شانس برای پذیرش فول فاند در کانادا دارا هستم؟
  با تشکر از شما

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، در صورت داشتن شرای سنی مناسب، امکان اخذ پذیرش و ویزا با توجه به شرایط شما وجود دارد.

 11. محمد گفت:

  برای تحصیل در رشته داروسازی در کانادا چه شرایطی را باید دارا بود واین که شرکت در کنکور با رتبه زیر 1000 بدون ثبت نام دردانشگاه در ایران برای دارا بودن شرایط بهتر جهت پزیرش موثر است؟هزینه کلی را هم بیان کنید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل داروسازی در کانادا می بایست 4 سال دوره علوم پایه را بگذرانید و سپس در ازمون ورودی کانادا قبول شوید. با قبولی در کنکور ایران نیز باید در آزمون کانادا شرکت نمایید.

 12. محمد گفت:

  سلام منظورتان از رزومه علمی قوی برای مهاجرت چیست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   رزومه قوی شامل ریز نمرات، معدل و رزومه پژوهشی شما است.

 13. مهشید کیوان مجد گفت:

  با سلام و خسته نباشید مدارک اخذ شده من از دانشگاه آزاد لیسانس و فوق لیسانس می باشد سؤالی از خدمتتون داشتم آیا می شود از کشور کانادا مقطع تحصیلی دکتری گرفت و یا اینکه چون در دانشگاه آزاد تحصیل کرده ام شامل حال من ویزای دانشجویی نمی شود. منتظر پاسخ شما هستم .

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل دکترا در کانادا رزومه علمی، دانشگاه تحصیلی، مدرک زبان و رزومه پژوهشی شما مورد ارزیابی قرار می گیرد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 14. فاطمه گفت:

  با سلام.من کارشناسی ارشد مدیریت مالی دارم و به پزشکی علاقه دارم متاسفانه هزینه تحصیل در کانادا زیاد هستش آیا بورسیه تحصیلی میتونه به افرادی مانند من برای ادامه تحصیل در کانادا کمک کننده باشه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   لطفا در نظر داشته باشید که هزینه تحصیل پزشکی در کانادا زیاد است و نیاز به گذراندن 4 سال دوره علوم پایه و قبولی در آزمون ورودی دارید. با توجه به شرایط ذکر شده به شما توصیه میکنیم کشور دیگری را انتخاب نمایید.

 15. یاشار مرادی گفت:

  سلام ببخشید من کارشناسی مهندسی برق از دانشگاه اصفهان دارم و می خوام ارشدم رو کانادا بخونم می خواستم ببینم امکان پذیرش در دانشگاه های خوب چقدر هست و امکان دادن فاند چقدر هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   اخذ پذیرش و دریافت فاند در کانادا بسته به سابقه علمی شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد، لطفا با ما در ارتباط باشید.

 16. hani گفت:

  سلام من امسال کنکور دادم با توجه به رتبه ام نمی تونم پزشکی بخونم می خواستم ببینم از بین علوم ازمایشگاهی و دامپزشکی کدومشون بهتر می تونه کمکم کنه که بتونم برای دو سه سال دیگه که می خوام مهاجرت کنم و پزشکی بخونم برام بهتره

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   هر دو رشته تحصیلی در کانادا جزء رشته های خوب است. بسته به علایق فردی خود بهتر است اقدام نمایید.

 17. هدی گفت:

  سلام
  من کارشناسی فلسفه اسلامی خوندم و الان ترم اخر کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی هستم ایا برای دکتری در رشته روانشناسی بالینی می تونم اقدام کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   مقاطع تحصیلی شما به یکدیگر مرتبط نیستند. برای ادامه تحصیل در کانادا باید رشته های تحصیلی مرتبط را انتخاب نمایید.

 18. الهام گفت:

  سلام
  من کارشناس ارشد کامپیوتر هستم با معدل 16.40
  و کارشناسی کامپیوتر با معدل 16
  7.5 سابقه کار مرتبط دارم
  نمره زبان دولینگو 105 که میخواهم ارتقا بدهم
  شرایطم برای تحصیل در کانادا به چه صورت هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در کانادا بابت رقابت بسیاری که وجود دارد، باید رزومه پژوهشی قوی ارائه دهید.

 19. Ssssss گفت:

  سلام وقت بخیر،من مهندسی شهرسازی خوندم و ۲۵ سال سن دارم،زبان رو هم تا حدودی بلدم،میخام بدونم به کدوم کشور اروپایی راحتتر میشه مهاجرت کرد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تجصیل یکی از آسانترین روش های مهاجرت است که می توانید برای کشور هایی مانند آلمان، فرانسه و غیره بسته به شرایط خود اقدام نمایید. با ما در تماس باشید تا در انتخاب کشور شما را راهنمایی نماییم.

 20. غ رحمانی گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من در حال حاضر در مقطع کاردانی، رشته گرافیک رو میخونم. دبیرستان هم گرافیک بودم فقط چون پیش نخوندم دیگه چهار سال کارشناسی رو نخوندم. میخواستم بدونم امکانش هست در مقطع کارشناسی در کانادا تحصیل کنم؟ و اینکه چه مدارکی لازم هست و چه کارهایی باید انجام بدم؟
  ممنون میشم جواب بدید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل کارشناسی در کانادا باید از طریق مدرک دیپلم خود اقدام نمایید.

 21. شوکا گفت:

  سلام 18 سالمه در رشته دندانپزشکی برای دیپلم تجربی 99 هستم معدلم 19.45 هست ایا میشه هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی دبرای ل هست و ایا ر دانشگاه کانادا را بگید سالیانه یا ترمییسانس بورسیه میدهند یا خیر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای تحصیل پزشکی در کانادا باید در ابتدا 4 سال دوره کارشناسی علوم پایه را گذرانده و سپس در آزمون ورودی شرکت نمایید. هزینه تحصیل در کانادا متغییر است و بسته به دانشگاه انتخابی شما دارد.

 22. پویا گفت:

  سلام
  ببخشین میتونیم با دیپلم گردشگری بورسیه کارشناسی در کانادا رو گرفت؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در صورت داشتن سابقه علمی قوی و مدرک زبان، امکان اخذ بورسیه تحصیلی کانادا برای شما وجود دارد.

 23. Omid Ghadirian گفت:

  سلام. 28 سالمه و لیسانس و فوق را در دانشگاه صنعتی اصفهان و با معدلهای 18 و 19 به پایان رساندم. در هر دو دوره نفر اول دانشکده بوده ام. سه سال عضو بنیاد نخبگان بوده ام. چندین مقاله پژوهشی داخلی دارم. مقالات ISI در حال داوری هستند و در حال مطالعه زبان هستم. الان یکساله بورسیه بنیاد نخبگان بدون آزمون و مصاحبه وارد دوره دکترا در همان دانشگاه شده ام ولی دوست دارم برای دانشگاههای کانادا شانس خودم رو امتحان کنم. نظرتون چیه؟ با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای اساس شرایط ذکر شده شانس اخذ پذیرش دکترا در دانشگاه های کانادا را دارید.

 24. فاطمه گفت:

  من 20 سالمه معدل دیپلمم 19/05 و معدل پیش دانشگاهیم 16/82 هست کشوری که هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی پایینی داشته باشه و مورد تایید وزارت بهداشت ایران باشه و زبان تحصیل در دانشگاه هم انگلیسی باشه بهم معرفی کنین چون دوره زبان انگلیسی ام رو دارم کامل میکنم . با تشکر.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   کشور هایی مانند ترکیه، چین و یا غیره دانشگاه های معتبر و مقرون به صرفه دارند. هر دانشگاه و یا کشور شرایط مربوط به خود را دارند که می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 25. hossein گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  بنده فوق دیپلم کامپیوتر دارم.
  ایا تحصیل در مقطع لیسانس برای منی که فوق دیپلم دارم در کانادا همان 4 سال میشود یا مثل ایران 2 سال؟؟؟؟؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   تحصیل مقطع کارشناسی در کانادا را باید از ابتدا شروع نمایید.

 26. سیمین گفت:

  سلام بنده کارشناسی میکروبیولوژی خوندم.میخوام برای دندانپزشکی مهاجرت کنم.شرایط رو ب سامانی نداره ایران.وقبولی درین رشته بسیارسخت و رقابتیه…تازه ازدواج کردم.همسرم میترسه از شرایط کاری و تحصیلی کشوری ک میخوایم بریمو نمیدونه نگرانه…میشه راهنمایی کنید.باید سرمایه گذاری کرد…فقط از طریق کار ویا تحصیل میتونیم بریم خانواده هامون نمیتونن حمایتمون کنن…چطورمیتونیم اطمینان پیداکنیم ک حتماسوئیتی در اختیارمون قرارمیگیره و میتونیم زندگی کنیم هم دانشگاه ادامه تحصیل تورشته دلخواهمون رو داشته باشیم‌..اگرما کسی باشیم ک مدرک زبانش کامل نیست طبق معیاری ک دانشگاه اون کشورگفته میتونیم توایران فشرده دوره ببینیم قبول میکنن؟میتونیم اقامت اون کشورو بگیریم…باتوجه ب تحریم های جدید چکارباید کرد…بنظرشما تواین شرایط رفتن ب کشوری غیرازایران ب صلاحمونه یانه….میترسیم باایرانیا رفتاردرستی نداشته باشن یلجایگاهی نداشته باشیم اون کشور میشه راهنمایی کنید ببخشید سوال زیادداشتم…ممنون میشم همشو جواب بدید…

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در کانادا می توانید برای اخذ بورسیه تحصیلی نیز اقدام نمایید که برای هزینه های زندگی و تحصیل برای شما کمک کننده باشد و همچنین اجازه کار پاره وقت نیز به شما داده می شود. محل اقامت شما نیز بسته به دانشگاه انتخابی شما دارد.

 27. نیلوفر گفت:

  سلام و تشکر از توضیحاتی که دادید.چند سوال دارم : من ۳۵ سالمه و متاهل هستم .برای دوره آموزشی در زمینه مو یا طراحی داخلی ، چه کالجی را پیشنهاد میدید ؟ آیا پس از اتمام تحصیل در کالجهای کانادا امکان پیدا کردن کار و گرفتن اقامت دایم وجود داره ؟ همزمان با تحصیل ، اجازه کار به محصل میدن؟ و اینکه همسرم هم می‌تونه اجازه اقامت و کار در کانادا را همزمان با تحصیل من ، بدست بیاره؟ متشکرم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، با پیدا کردن کار می توانید در کانادا بمانید. کشور کانادا به دانشجویان بین الملل اجازه کار حین تحصیل را می دهد.

 28. lararad گفت:

  درود بر شما
  و سایت فوق العاده اتون! راستش سوالم اینه که من به عنوان یه دانش آموز 14 ساله که دارم مدرک آیلتسمو میگیرم اگر بخوام که به کانادا مهاجرت کنم این مدرک چقدر به کارم میاد؟ ومهااجرتو برام آسون میکنه (نمره ام7) واینکه من اگر برم اونور دقیقا از همون پایه تحصیلی که تو ایران داشتم باید ادامه بدم؟ واینکه حداقل بودجه ام باید چقدر باشه؟ خیلی ممنون میشم جواب بدید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در صورت داشتن مدرک زبان برای تحصیل در مدارس کانادا دیگر نیازی به گذراندن دوره زبان ندارید.

 29. سالار گفت:

  با سلام و خسته نباشید.
  من در حال حاضر در حال تحصیل برای مقطع ارشد هستم و 1 سال از تحصیلم باقی مونده و از اونجا که بعد از اتمام این مقطع حدود 3-4 ماه بیشتر وقت ندارم برای روشن کردن تکلیف آینده خودم که ادامه میدم یا میرم خدمت سربازی زودتر از اخذ مدرک ارشد به دنبال این فرصت هستم تا موقعیتی پیدا کنم که بتونم ازش استفاده کنم.
  من در حال حاضر برنامه نویس هستم و برای دکتری قصد دارم که روی داده کاوی و یا سیستم های توزیع شده کار کنم و فکر میکنم کانادا یا آلمان مناسب ترین گزینه ها هستند ولی از اونجا که توانایی تامین هزینه های تحصیل در کانادا رو ندارم به دنبال بورسیه ای امن و مناسب هستم که شرایط تحصیلی منو تامین کنه و با خیال راحت بتونم به تحصیل بپردازم و در ضمن اگر بشه هم قصد دارم بعد از اتمام دوران تحصیل اقامت بگیرم و همونجا بمونم.
  لطفا راهنمایی کنید که باید چیکار کنم.
  با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل و اخذ بورسیه در کانادا و یا آلمان سن، مدرک زبان، رزومه علمی وسایر شرایط شما حائز اهمیت است. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 30. ساره گفت:

  با سلام خسته نباشید
  من 23 سالمه دانشجوی سال اول پزشکی دانشگاه تهران هستم ( رتبه تک رقمی کنکور تجربی و زبان و عضو انجمن استعداد های درخشان ( نخبگان ) کشور)آیلتس 8.5 دارم و معدل دیپلم 19 قصد دارم از دانشگاه انصراف بدم و برای مقطع کارشناسی کانادا اقدام کنم با توجه به گپ تحصیلی که دارم شانسی برای ویزا شدن دارم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، امکان اقدام با توجه به شرایط شما وجود دارد.

 31. علی گفت:

  با سلام و عرض ادب
  بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد حسابداری از دانشگاه امارات و8مقاله isi که همگی در مجلات بین المللی چاپ شده اند و یک مقاله داخلی میباشم
  2سال در دانشگاه تدریس کرده ام و3 سال هم مدیر مالی دانشگاه بودم و 8 سال هم مدیر عامل یک شرکت حسابداری با فعالیت بالا هستم و مدرک ایلتس 6.5 هم به تازگی دریافت کردم
  سوال من اینه که با این شرایط من میتونیم بورسیه کامل برای مقطع دکتری در دانشگاه های کانادا بگیرم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای بررسی شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کانادا باید رزومه شما به طور دقیق برررسی شود. لطفا با کارشناسان ما از طریق شماره های ذکر شده در سایت در ارتباط باشید.

 32. دانیال گفت:

  سلام من کلاس یازدهم هستم رشته ی تجربی می خواسم بعد از اینکه کنکور دادم برم کانادا در دانشگاه اونجا درس بخونم آیامن چه چیز هایی داشته باشم ویا چه مدارکی باید داشته باشم تا بتونم در اونجا درس بخونم. با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در کانادا باید مدرک زبان انگلیسی ارائه دهید. برای اخذ پذیرش از دانشگاه باید مدارک تحصیلی و هویتی خود را ارائه دهید.

 33. پدرام گفت:

  سلام من ۲۷ سالم هست لیسانس کامپیوتر دانشگاه آزاد دارم معدل ۱۲. از طرفی آیلتس ۷ دارم و ۳ مدرک بین المللی در حوزه های شبکه، امنیت و مهندسی سیستم ها از Cisco و بنیاد جهانی لینوکس واقع در کانادا، همچنین ۲ – ۳سابقه کاری مرتبط.
  شرایط بنده برای ارشد در کانادا چگونه است ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   متاسفانه معدل شما برای کارشناسی ارشد در کانادا مقداری پایین است. به شما توصیه می کنیم کشور های دیگری را انتخاب نمایید.

 34. Jamal گفت:

  سلام.۱۸ سالمه و سال آخر دبیرستان در رشته برنامه نویسی کامپیوتر هستم معدل سال پیشم ۱۶ بود.نوازنده گیتار و آهنگسازی هیپ هاپ انجام میدم.عموم هم تقریبا ۲۰ ساله ساکن تورونتو هستن.نظر شما برای تحصیلم در کانادا با توجه به شرایط بنده چیه و چقد شانس ورود به دانشگاهو دارم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورتیکه مدرک زبان ارائه دهید، می توانید برای تحصیل در کانادا اقدام نمایید.

 35. fatemeh گفت:

  سلام خسته نباشید
  امکان تحصیل در مقطع ارشد رشته طراحی وب و اپلیکیشن موبایل در کانادا با مدرک کارشناسی حقوق ایران وجود دارد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   خیر، برای تحصیل در کانادا باید رشته های تحصیلی شما با یکدیگر مرتبط باشد.

 36. میلاد زارع گفت:

  سلام و خسته نباشید.
  آیا مدرک کارشناسی که به طور معمول ۸ ترم و ۴ سال رو میگیره، اگر زودتر از ۴ سال تموم بشه مشکل برای مهاجرت پیش میاد؟ یعنی مثلا زیر ۴ سال تموم شه

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   خیر، مشکلی به وجود نمی آورد.

 37. شیوا.ک گفت:

  سلام وقت بخیر
  من 16 سالمه ویزای مولتی کانادا دارم یک بار هم سفر کردم یکی از اشنایانم بدلیل معدل بالا توانست بورسیه تحصیلی کانادا رو اخذ کنه که این بورسیه شامل تمام هزینه زندگی و خورد و خوراک و پوشاک میشد میخواستمن ببینم شرایط همچین بورسیه در مقطع دبیرستان وجود داره.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   متاسفانه شانس اخذ بورسیه تحصیلی در دبیرستان های کانادا به نسبت مقاطع تحصیلی دانشگاهی بسیار کمتر است.

   1. امیرر گفت:

    درود
    شرایط بورسیه شدن برای رتبه های زیر 100 کنکور وجود داره که تو المان یا هلند یا کانادا بتونن تو رشته پزشکی بورسیه بشن؟؟؟

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     با سلام و عرض ادب
     بله، می توانید در صورت داشتن مدرک زبان برای شرکت در کورس اصلی به طور مستقیم اقدام نمایید.

 38. abolfaz گفت:

  سلام وقت بخیر
  من 34 سالمه و میخوام از طریق کالج برا رشته گرافیک تو کانادا اقدام کنم. مدرک کاردانی دارم و الان دارم زبان برا آیلتس میخونم میخواستم بدونم چقدر شانس ویزا شدن دارم. در ضمن برادرم هم سیتیزن اونجاس.آیا اینم میتونه تاثیر داشته باشه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   متاسفانه شانس دریافت ویزای کانادا بسیار پایین آمده است. لطفا با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهیم.

 39. سحر گفت:

  سلام،
  من لیسانس کامپیوتر دارم و در حال حاضر در رشته روانشناسی عمومی کارشناسی ارشد در دانشگاه رودهن مشغول به تحصیل هستم. آیا شانسی برای پذیرش در دکترای روانشناسی در کانادا دارم؟ آیا با معدل ارشد ۱۹ میتونم بورسیه بگیرم؟ بهتر هست الان برای تحصیل در کانادا اقدام کنم یا صبر کنم تا مدرک ارشد رو بگیرم و بعد اقدام کنم؟ ممنون میشم از راهنماییتون‌

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   خب اگر بخواهید برای دکترا اقدام کنید که باید ارشد رو بگیرید، شانس اخذ بورسیه دارید ولی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کاملا رقابتی هست، داشتن مدرک زبان خوب، مقاله و ترجیحا GRE می‌تونه بهتون کمک کنه.

 40. یاسمین گفت:

  سلام برای رشته نقاشی چه دانشگاه هایی وجود داره در شهر های تورنتو و ونکوور ؟؟!! تریجیحا برای مقطع کارشناسی باشه. دانشکاه هایی که کمک هزینه تحصیلی هم بکنن!!

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   دانشگاه ها با توجه به شرایط شما مشخص می شود، بورسیه یا کمک هزینه تحصیل هم به رزومه شما بستگی دارد.
   پیشنهاد می کنم مدارک را به یکی از دفاتر تحویل دهید تا بررسی کنیم و نتیجه نهایی را اطلاع دهیم

 41. شاهرخ گفت:

  پس اگر هر دو فرزند من به اتفاق مادر ویزا بگیرن من بعد از چه مدت میتونم ویزا بگیرم

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، وقت بخیر
   شما در صورتی ویزا می گیرید که همسرتان ویزاشون را به تحصیلی یا کاری تبدیل کنند، در این صورت به عنوان همراه ایشان ویزا می گیرید.

 42. شاهرخ گفت:

  با تشکر از جواب شما چون پسر دوم من چهارسال داره و امکان جدایی از مادر را نداره آیا به عنوان همراه مادر ویزا شاملش میشه و اینکه امکان گرفتن ویزا برای خود من هم هست و یا به یک نفر (پدر یا مادر) تعلق می‌گیرد

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   پسرتون می‌تونه باهاتون بیاد ولی بالاخره باید درس بخونه اونجا، برای همراه هم یکی از والدین فقط. شانس ویزای ها دو والدین زیاد نیست.

  2. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   ویزای گاردین به یکی از والدین تعلق می گیرد، فرزند کوچکترتون هم احتمال ویزا با مادر را دارند. شرایط اینکه شما چطور ویزا بگیرید مفصله، بهتر است با دفاتر تماس داشته باشید.

 43. شاهرخ گفت:

  سلام من یک پسر ده ساله ویک پسر چهار یاله دارم آیا امکان گرفتن ویزای استیودنت را برای پسرم دارم. شرایط آن چیست با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بله میتونید اقدام کنید، با توجه به سن بچه ها شرایط خاصی ندارد، فقط باید بتونید شهریه مدارس رو پرداخت کنید.

  2. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   بله، برای فرزندتون که ده ساله هستند می توانید اقدام کنید، برای فرزند کوچکتر باید تا شش سالگی صبر کنید. ویزای دانش آموزی به بچه های ۶ تا ۱۸ ساله صادر می شود.

 44. محمد والی گفت:

  با سلام
  بنده 35 سالمه فارغ التحصیل رشته صنایع چوب و کاغذ(گرایش حفاظت و اصلاح چوب) از دانشگاه گرگان.می خواستم در همین رشته در مقطع دکترا برای دانشگاههای کانادا اقدام کنم.به نظر شما امکان اینکه بتونم از این دانشگاهها بورسیه تحصیلی بگیرم هست یا نه؟
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   اطلاعات کامل را ندادید، از نظر سن مشکلی ندارید، معمولا برای دکتری محدودیت سن وجود ندارد، برای سایر موارد لازم است رزومه شما را دقیقتر بررسی کنیم.

 45. فاطمه گفت:

  سلام
  سپاس از شما که اطلاعات رو در اختیار ما میگذارید
  بنده ۳۵ ساله متاهل سال ۸۶ فارغ التحصیل شدم و از همون سال مشغول به کار مرتبط با رشته م هستم، آیلتس اورال ۶.۵ جنرال و ب یک فرانسه دارم
  با توجه به این شرایط امکان پذیرش برای ارشد دارم؟
  ممنون از شما

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بله قطعا میتونید اقدام کنید، اگر معدل تون بالای ۱۵ باشه، شانس بورسیه هم دارید.

 46. sadegh گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم برای مقطع دکترا تافل بهتره یا آیلتس ؟ میشه فاند گرفت ( منظورم کل هزینه های دانشگاه هست حالا اگه بیشتر هم بشه که چه بهتر) ؟
  بنده قصد دارم برای دانشگاه Western University اقدام کنم . (دکترای حسابداری )

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   کانادا معمولا مدرک تافل رو قبول نمیکنه، اگر رزومه خوبی داشته باشید میتونید برای دکترا همراه با فاند اقدام کنید.

 47. Aylar گفت:

  سلام من دانشجوی شیمی کاربردی هستم میخواستم بدونم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا میشه بورس گرفت و تو یکی از دانشگاه های کانادا به نحصیل ادامه داد و شرایط گرفتن بورس چیه کلا امکان تحصیل رایگان تو کانادا وجود داره؟ و برای رشته ی شیمی یا شیمی دارو کار و درامد خوبی در کشور کانادا هست؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   بله امکان فاند گرفتن در مقاطع ارشد و دکتری وجود دارد، در صورتی که رزومه قوی و همچنین مدرک زبان داشته باشید.

 48. arman گفت:

  با سلام و عرض ادب و احترام.بنده 18 ساله و دارای مدرک دیپلم انسانی با معدل 18.84 و نمره ایلتس 8.5 هستم. من چند سوال داشتم.ایا من میتوانم بدون اینکه در ایران کنکور دهم و بدون اینکه در ایران دانشگاه بروم با این دیپلم مستقیما وارد دانشگاه های کانادا و در کارشناسی ادامه تحصیل دهم؟ و از نظر مالی مشکلی ندارم. لطفا سریعتر پاسخ دهید. ممنونم

 49. سیروان محمدی گفت:

  سلام من مدرک لیسانسمو ۶ ساله با معدل ۱۵ گرفتم میخواستم بدونم امکانش هست که برای فوق لیسانس برای دانشگاهای کانادا اقدام کنم؟مدرک زبانم هم تکمیله فقط مدت لیسانسم خیلی طول کشیده

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   همانطور که خودتان نیز متوجه هستید، اهمیت دوره فراغت از تحصیل خیلی زیاد است و باید رزومه خوبی مهیا کنید تا به دانشگاه ارائه دهید.
   به پیشنهاد بنده بهتر است تا با مشاورین تحصیل در خارج از کشور موسسه صحبت کنید و شرایط خود را برای یافتن راهی مناسب ارزیابی کنید.

 50. ششش گفت:

  سلام من نوزده سالمه و دیپلم ایران رو دارم و معدلم ۱۴ هست و مدرک پیش دانشگاهی رو هم ندارم و نمره ایلتسم هم ۶.۶هست
  میخواستم پبرسم الان وارد کاج میشم توی کانادا یا باید برم سال ۱۲ اونجا!!؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تحصیل در کالج به معنای آمادگی برای ورود به دانشگاه است و حتما نیاز است تا مدرک پیش دانشگاهی ایران را داشته باشید.
   اما برای اقدام جهت تحصیل در کل، هرچه زودتر اقدام کنید درصد موفقیت بیشتری دارید.

 51. مسیح طالبی گفت:

  با سلام و احترام
  بنده ۳۴ سالمه و متاهل هستم و دارای یک مدرک کارشناسی مهندسی هوافضا با معدل ۱۵.۴۸ و یک مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک با معدل ۱۷.۰۴و در حال حاضر دانشجوی ارشد دانشگاه خواجه نصیر طوسی تهران در رشته هوافضا میباشم و در حدود ۱۰ سال سابقه بیمه دارم میخواستم مطلع بشوم‌ جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا یا آمریکا با توجه به سن و شرایط ازدواجم امکانش مقدور هست یا خیر.با تشکر‌

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا می بایست سابقه ی علمی قوی به همراه مقالات چاپ شده در مجلات بین المللی ارائه دهید.
   نمره ی بالا مدرک آیلتس و انگیزه نامه قوی نیز از مسائل مهم در اخذ پذیرش می باشد.
   ویزای همراه هم، عموما در مقاطعی بیش از یک سال تعلق می گیرد.
   با توجه به مسائل سیاسی حاکم بر روابط دو کشور ایران و آمریکا، اخذ پذیرش ممکن است به اخذ ویزا منتهی نشود، که پیشنهاد میشود در صورتی که نامه ای از مراکز قوی بین المللی این کشور را ندارید، در مورد ویزای آمریکا، برنامه ریزی نفرمایید.

 52. مجتبی شادلو گفت:

  با سالام
  بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته معماری هستم. مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور با معدل 16.76 بودم و ارشدم رو دانشگاه دولتی با معدل 18.5 بودم. می خواستم بدونم ایا می تونم برای ادامه تحصیل دکتری از دانشگاه های کانادا فاند بگیرم؟ غیر از کانادا در کدوم یک از کشور های اروپایی امکان پذیرش واسم فراهم هست؟ با فرض اینکه ایلتس بگیرم و مقاله isi هم داشته باشم.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   می بایست مدارک و نمرات شما بررسی شود و بر اساس جهت گیری علمی شما در مقاله های آی اس آی تان، دانشگاه هایی که امکان اقدام دارید را برای شما مشخص کنیم و معمولا در مقطع دکتری به دانشجو فاند تعلق می گیرد.

 53. negin گفت:

  با سلام
  27 ساله هستم دارای مدرک فوق لیسانس معماری. لیسانس را با معدل 17 و فوق لیسانس را با معدل 18 به اتمام رساندم و به مدت سه سال هست که در رشته ی خودم مشغول به کار هستم.
  با توجه به شرایط تحصیلی و کاری بنده نظر شما جهت تحصیل در کانادا برای مقطع ارشد است یا دکترا؟ لازم به ذکر است که بنده مقاله isi ندارم و تنها دو مقاله داخلی دارم.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای عرض مشاوره خدمت شما اطلاعات بیشتری نیاز است ، اعم از تسلط و مدرک زبان های خارجی شما و استطاعت مالی .
   پیش نیاز های هر دانشگاه و سخت گیری هر کدام متفاوت است.
   در صورتی که بخواهید پذیرش دانشگاه های برتر کانادا مثل مک گیل را اخذ کنید، قطعا با رزومه های بین المللی باید وارد عمل شوید.

 54. پارسا تار گفت:

  با سلام بنده 15 ساله در سال نهم تحصیلی در یکی از مدارس تیزهوشان تهران در میخوانم . میخواستم یک سوال کلی بپرسم . به طور کلی برای مهاجرت بهتر است واسه دبیرستانم اقدام کنم یا در اینده واسه دانشگاه ؟ و این که وضعیت مالی متوسط دارم و هزینه های تحصیل برای دبیرستان را میتوانم پرداخت کنم ولی به سختی میخواستم ببینم ایا ارزشش را دارد تا همین الان اقدام کنم ؟

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   قطعا اقدام در زمانی که مشمول خدمت سربازی نشده اید آسان تر خواهد بود.
   توجه داشته باشید برای اقدام نیاز است اطلاعات لازم را برای گرفتن تصمیم مناسب به دست آورید و می توانید از مشاوره های عمومی رایگان تلفنی بهره مند شوید.

 55. یاسمن بادلی گفت:

  سلام مرسی بابت اطلاعاتتون. من دانشجوی سال آخر کارشناسی رشته زیست سلولی و مولکولی ام. معدل کلم 16:60تا الان. می خواستم بدون برای ادامه تحصیل در رابطه با رشته های مرتبط به زیست در دانشگاه مک گیل چه مدارک و چه نمره ای برای آیلتس نیاز هست؟ و اینکه راهی برای پیدا کردن استاد میشناسین شما؟ با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای ادامه ی تحصیل در این دانشگاه , که از دانشگاه ها ی برتر جهان محسوب می شود و تا کنون یازده نفر از برندگان جایزه نوبل در این دانشگاه تحصیل کرده اند, در مقطع کارشناسی نیاز به داشتن حداقل آیلتس 6, در دوره ی کارشناسی ارشد حداقل 6.5 و در دوره ی دکتری حداقل 7 می باشد.برای گرفتن پذیرش می توانید به سایت این دانشگاه مراجعه کنید, البته مطمئنا کمک گرفتن از مجموعه های حقوقی که این فرآیند را بارها برای متقاضیان به ثمر رسانده اند, قطعا ثمر بخش خواهد بود.
   مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه مک گیل کانادا:
   عکس پاسپورت
   مدرک زبان متناسب با مقطع مورد نظر
   رزومه
   دو توصیه نامه از اساتید برتر
   اصل مدارک تحصیلی و ترجمه آنها
   اس او پی یا همان انگیزه نامه
   هزینه ثبت درخواست برای تحصیل در این دانشگاه و هزینه بررسی مدارک و استعلام
   برای آقایان مسئله ی مجوز خروج از کشور بابت مشمولین خدمت نیز باید مورد توجه قرار گیرد

 56. مجمدرضاشويعتي گفت:

  سلام روزبه خير پسرم متولد١٣٧٧ ودانشجوي سال ٢ رشته مهندسي برق دانشگاه صنعتي شيرازاست متاسفانه به علت عدم علاقه تابه حال نمرات خوبي كسب نكرده آياباشرايط ذكرشده امكان ادامه تحصيل درمقطع كارشناسي ارشددرخارج ازايران وادارد ضمناداراي مدرك زبان ورتبه ٥٠٠ كشوري دررشته زبان است معدل ديپلم هم ١٧ است

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد , متناسب با معدل و رزومه ایشان دانشگاه هایی برای ادامه تحصیل وجود دارد.

 57. سیاوش رییسی گفت:

  با سلام بنده 37 ساله متاهل و دارای دو فرزند خردسال در رشته برق الکترونیک آزاد درس خواندم معدل ارشد 17.25 و لیسانس 14 است و 12 سال سابقه کار در وزارت نفت واحد مخابرات (شبکه تلفن) را دارم و میخواهم بدانم برای اپلای در دانشگاههای کشور کانادا چه مدرک زبانی مورد نیاز است (تافل را داشته باشم یا آیلتس و یا ..) و آیا اگر این مدرک را بگیرم آیا با این شرایط شانسی برای اپلای دارم یا نه ؟ و یا با توجه به شرایط بنده چه کشوری و چه دانشگاهی را پیشنهاد میکنید .
  ممنون از شما

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بسته به دانشگاه مدرک زبان مورد نیاز متفاوت است.
   حتی در بعضی موارد خاص تحصیلی پیشنهاد میشود با مدرک زبان فرانسوی برای تحصیل اقدام کنند.
   قطعا در صورتی که جهت ادامه ی تحصیل از بورسیه و یا کمک هزینه های تحصیلی محل کار خود بهره میگیرید و یا توان مالی مناسب برای این اقدام را دارا می باشید, پیشنهاد میشود مقالات مرتبط با تحصیل در سایت را مطالعه بفرمایید و از مشاوره های رایگان موسسه بهره مند شوید که مسیر مناسب تر را انتخاب فرمایید.

 58. مهدی گفت:

  سلام من لیسانسم رو از دانشگاه تهران با معدل 12.5گرفتم ،مدرک زبانم دارم ،و 32ساله هستم میخواستم بدونم شانسی برای پذیرش دارم?

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با عرض سلام
   دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های کانادا می بایست مدرک کارشناسی 4 ساله با معدل بالای 14 و توصیه نامه از اساتید مقطع کارشناسی خود و مدرک زبان تافل یا آیلتس 6.5 را داشته باشند. در اغلب موارد بدون مدرک زبان امکان اخذ پذیرش ممکن نمی باشد.

 59. رحمانی گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  بنده پزشک عمومی هستم
  حدود 6 ماه از اتمام طرحم باقی مانده است
  روزمه پژوهشی خوبی دارم و حدود 21 مقاله معتبر دارم . یک دعوت نامه رسمی از کشور هلند برای بورسیه دکتری اناتومی دارم
  برای اخذ بورسیه تخصص در کانادا چه شرایطی نیاز هست و ایا بنده شانسی دارم برای اخذ این بورسیه ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با عرض سلام
   باید رزومه و مدارک شما را برای دانشگاه های مقصد و اساتید خاص این دانشگاه ها ارسال و با اساتید مکاتبه های لازم را انجام دهیم و نتیجه را بر اساس داده ها و مطلوبات دانشگاه ها به شما اعلام داریم.

 60. دانش آموز گفت:

  سلام
  اگر لطف کنید شرایط ورود یک دانش آموز به بهترین دانشگاه کانادا رو بگید خلاصه معدل بالای چند باشه؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   شرایط , هزینه ها و رشته های دانشگاه ها با هم متفاوت دارند.
   عبارت بهترین دانشگاه عموما دقت کافی برای یافت پاسخ را ندارد.

 61. اسحاقی گفت:

  با سلام
  آیا برای دانشگاه های فرانسه زبان نیز پذیرش اخذ میکنید؟ با مدرک فرانسه b1.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله امکان پذیر است.
   آخرین مدارک تحصیلی خود را برای ما ارسال کنید و اطلاع دهید تا ضمن ارزیابی شرایط شما، امکان تحصیل در دانشگاه های این کشور را برای شما روشن کنیم.

 62. فهیمه گفت:

  سلام. من لیسانس شیمی از دانشگاه پیام نور هستم معدل لیسانسم 12.32 هست. میخوام برای کارشناسی ارشد کانادا اقدام کنم در دانشگاههایی که بعد از فارغ التحصیلی فوق لیسانس، اقامت دائم میدن. با این معدل میتونم در چه دانشگاهی ثبت نام کنم که بعد از فارغ التحصیلی فوق لیسانس اقامت دائم بگیرم. اگه با این معدل امکانپذیر نیست چه راه حل دیگه ای هست؟ متشکرم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ارائه اقامت بعد از تحصیل مقطع ارشد در صورتی امکان پذیر است که بتوانید کار پیدا کرده و مشغول شوید.
   اما مبحث معدل و نوع دانشگاه بستگی به این دارد که شما چه شرایط دانشگاهی را ارائه دهید، همگی بسته به شرایط پذیرش است.

 63. علیرضا قاسمی گفت:

  با سلام بنده مدرک ارشد برنامه نویسی دارم سربازی هم معافم مدرک زبان ندارم ولی تا هیدر در اموزشگاه زبان خوندم برای ادامه تحصیل میتونم به کانادا سفر کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در صورتی که مدرک زبان بگیرید، نمی توانید اقدام فرمایید.

 64. محمد جواد عظيميان گفت:

  اگر نمرات سال اخرم پايين باشه چقدر تاثير منفى داره؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا، شرط معدل برخی دروس اصلی وجود دارد و این شامل دروس دیپلم یا سال یازدهم و پیش دانشگاهی یا دوازدهم نیز می شود.

 65. اسحاقی گفت:

  سلام. آیا برای مهندسی نا پیوسته برق ( دیپلم، فوق دیپلم ، لیسانس) با معدل15.70 که تحقیق و مقاله چاپی ندارم شانس تحصیل در کانادا هست؟ آیتلس 6 دارم.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله شانس اخذ پذیرش و ویزا برای مقطع فوق لیسانس دارید.

 66. ندا قریب گفت:

  سلام برای تحصیل در رشته داروسازی چه شرایطی لازم هست

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   امکان توضیح شرایط در اینجا امکانپذیر نیست، لطفا مطلب مربوطه را در سایت مطالعه فرمایید.

 67. محمد منصوری گفت:

  سلام من سال سوم تجربی هستم برای تحصیل در کانادا باید معدلم چند باشه و زبان در آنجا تدریس میشه

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   معدل و ریز نمرات دروس مهم دیپلم و پیش دانشگاهی برای کانادا بسیار اهمیت دارد.
   البته این مسئله مربوط به دانشگاه خوب مثل UBC و تورنتو می باشد.

 68. پانیا گفت:

  سلام من یک سوال دارم لطفا جواب بدید
  رشته شنوایی سنجی در کانادا توضیح بدید لطفا ?
  برای پذیرش در این رشته باید چیکار کرد ?
  ايلتس چند ?
  هزینه کارشناسی ?

 69. قائدی گفت:

  سلام خسته نباشید!
  من فوق لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی شاهرود گرفتم!
  26 سال سن دارم ک هنوزم سربازی نرفتم!
  واسه دکترا قصد ادامه تحصیل تو آمریکا یا کانادا یا روسیه رو دارم!
  میخواستم بدونم شرایط بورسیه تحصیلی چطوریه!؟
  هزینه هاش چقد میشه!؟
  تحصیل رایگان هم هست یا همه دانشگاه ها شهریه میخواد!
  اگه راهنمایی کنید ممنون میشم!

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   امکان تحصیل همراه با بورسیه در کشورهای مذکور وجود دارد، البته داشتن مدرک زبان مقاله و غیره از جمله مواردی است که به بورسیه شما کمک می کند.

 70. مهدی غلامی گفت:

  سلام میخواستم بدونم تا چه مدت پس از هر ترم میتوان در خاک کانادا ساکن بود؟
  امکانش هست کل دوره ی لیسانس رو بدون اینکه بیای ایران در خاک کانادا ساکن باشی؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   معمولاً تا یک سال پس از تحصیل امکان اقامت وجود دارد و بابت سوال دوم هم بله این امکان وجود دارد که تا پایان تحصیل به ایران سفر نکنید.

 71. نسترن گفت:

  سلام خسته نباشيد
  بنده قبلا هم مزاحمتون شدم
  دختري ٢٥ساله هستم داراي ليسانس برق-كنترل با معدل ١٧/٦٨ايا امكانش هست كه بتونم براي ارشد از دانشگاه هاي امريكا با كانادا بورسيه بگيرم؟
  اگر در اين كشورها امكانش نيست شما چه كشوري را پيشنهاد ميفرماييد؟
  البته دوسال سابقه كار مرتبط و ١١ماه بيمه دارم
  و همچنين چند مدرك فني و حرفه اي كه بعضي از اونها مرتبط با رشته ام هست دارم.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   معمولاً بودجه بورسیه دانشگاه ها برای مقطع دکترا است و شانس زیادی بابت اخذ پذیرش همراه با بورسیه در کشورهای کانادا و آمریکا ضعیف است. البته در صورتی که رزومه خوبی داشته باشید، ممکن است بتوانید بورسیه دریافت کنید.
   امکان اخذ بورسیه استانی در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد.

 72. ویدا گفت:

  سلام یه سوال داشتم ..من دانشجوی لیسانس میکروبیولوژی ترم سه هستم . آیلتس 7 دارم و یک مقاله ISI هم نوشتم ..خیلی دوست دارم از دانشگاه های آمریکا بورسیه بگیرم و برای فوق لیسانس مهندسی ژنتیک بخونم
  امکان داره با این شرایط برای آمریکا بورسه بشم؟؟..برای مهندسی ژنتیک؟…ممنون میشم راهنمایی کنید ..خیلی ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   امکان پذیرش فوق لیسانس همراه با بورسیه در کشورهای مذکور مقداری سخت است، با توجه به شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کانادا امید چندانی نیست.

 73. aida گفت:

  با سلام بنده دارای مدرک ارشد در رشته مهندسی صنایع می باشم می خواستم ببینم می توانم برای دکتری با فاند برای کانادا اقدام کنم و چقدر احتمال گرفتن فاند برای بنده وجود دارد؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله امکان اقدام وجود دارد، ولی با توجه به سهیمه محدود فاند دکترا در کانادا شانس موفقیت قطعی نیست.

 74. فرزان گفت:

  سلام
  من در حال تحصیل رشته ی روانشناسی در مقطع کارشناسی از دانشگاه آزاد هستم و تمایل دارم بعد اتمام دوره لیسانس در ایران به ادامه ی تحصیل در کانادا بپردازم میخواستم بدونم برای این که احتمال پذیرشم در دانشگاه های کانادا بالا تر برود چه کار هایی باید تا زمان گرفتن مدرک لیسانس در ایران انجام دهم؟به غیر از مدرک زبان

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   غیر از مورد مذکور یعنی اقدام برای اخذ مدرک زبان، کار دیگری لازم نیست، در صورتی که سن شما مناسب باشد، مشکلی از بابت پذیرش از دانشگاه ها و ویزای تحصیلی این کشور نیست.

 75. سوگل گفت:

  سلام
  راستش به نظر تون تحصیل در کانادا واقعا خوبه ? ايلتس 5 .کلاس زبان انگلیسی قبل از کلاس های دانشگاه ميذارن ? و رشته فیزیوتراپی خوبه و خوابگاه میدن ? و هزینه خوابگاه چه قیمت است?
  و هزینه زندگی ماهی بدون خرید لباس چه قیمت است ?
  خیلی ممنون امیدوارم جواب سوالم رو بدید .

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   منظورتون از خوب بودن تحصیل در کانادا متوجه نمیشم، طبیعتاً تحصیل هر کشوری دارای مزایا و معایبی است. در کل تحصیل این کشور دارای مزایای زیادی است. داشتن مدرک زبان عموماً الزامی است و معمولاً در صورتی که نمره آیلس شما پایین باشد، لازم است دوره ای را در کانادا بگذرانید. هزینه زندگی در کانادا در لینک زیر موجود است؛

   https://www.estahbanaty.com/cost-of-living/canada/%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7/

 76. مریم گفت:

  سلام
  به نظر تون لیسانس میکروبیولوژی در کانادا کار پیدا میشه ? و چه رشته هایی در کانادا بعد از تحصیل کار پیدا میکنی سریع?
  مممنون.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله، شانس کاریابی خواهید داشت البته بهتر است این مدرک را از کانادا گرفته باشید، لیست دقیق هم اکنون بنده ندارم که کدام رشته شانس کاریابی بیشتری پس از تحصیل در کانادا دارند.

 77. اصغر گفت:

  عرض سلام و خسته نباشید . من در حال حاضر ارشد اقتصاد میخونم . میخواستم بدونم میتونم بورسیه دانشگاه های کانادا رو بگیرم و اینکه بورسیه تحصیلی چند در صد از هزینه ها رو کم میکند

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله می توانید برای اخذ پذیرش و بورسیه اقدام فرمایید، البته اینکه بورسیه به شما تلعق بگیرد قطعی نیست، مبلغ بورسیه یا فاند هم همینطور، یعنی اینکه دقیقاً چه مبلغی به شما تعلق میگیرد قابل پیش بینی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *