در این مطلب میخوانید

کانادا یکی از پیشرفته ترین کشور های جهان است که به سبب داشتن بهترین دانشگاه ها، به یک مقصد تحصیلی جذاب برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است. کشور کانادا از تحصیل و آموزش حمایت می کند، به طوری که بخشی از بودجه خود را صرف آموزش نموده است. در سال های اخیر تحصیل در کانادا تبدیل به یکی از روش های اصلی مهاجرت به این کشور شده و رشد چشم گیری داشته است. دانشجویان خارجی از سراسر جهان هر ساله، اقدام به مهاجرت تحصیلی به کانادا و مهاجرت به این کشور می نمایند. در این مقاله قصد داریم صفر تا صد تحصیل در کشور کانادا را توضیح دهیم. اگر قصد تحصیل در  این کشور را دارید و می خواهید از مزایای تحصیل در کانادا برخوردار شوید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید تا به پاسخ سوالات خود در این زمینه برسید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

نگاه کلی به کانادا

اقتصاد در کشور کانادا پویا است و روز به روز در حال رشد و پیشرفت می باشد. از این رو فرصت های شغلی فراوانی در این کشور وجود خواهد داشت و احتمال بیکار ماندن بسیار کم خواهد بود. این کشور به دلیل سطح بالای استاندارد های زندگی و رفاه اجتماعی همواره مورد توجه بسیاری از مردم جهان قرار گرفته است. ادامه تحصیل در کانادا بهترین گزینه برای افرادی می باشد که می خواهند در کشوری پیشرفته تحصیل کنند. این کشور یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل و زندگی است، که یکی از مهم ترین دلایل ان شرایط مطلوب زندگی در کانادا می باشد. در این کشور نژاد پرستی معنایی ندارد و نام کانادا در لیست کشور های غیر نژاد پرست به چشم می خورد.

مراحل مهاجرت تحصیلی به کانادا

برای آگاهی از مراحل تحصیل در کانادا در این قسمت با ما همراه باشید.

  زبان یاد بگیرید.

برای تحصیل در کانادا باید قبل از اقدام برای هر چیزی، به دنبال آموزش زبان و به دنبال آن دریافت مدرک زبان رفت. حدود 3 تا 6 ماه برای افرادی که دارای سطح زبان خوب هستند زمان لازم است تا به سطح قابل قبول برای پذیرش دانشگاه های کانادا برسند. این مدت زمان برای افراد با سطح زبان ضعیف حدود یک سال خواهد بود.

  رشته و دانشگاه خود را انتخاب کنید.

در این مرحله لازم است رشته تحصیل مورد علاقه خود و دانشگاه مناسب را پیدا کنید. انتخاب دانشگاه بستگی به رشته تحصیلی شما دارد که آیا رشته شما را ارائه می کند یا خیر. شما می توانید یک فایل اکسل از دانشگاه های کانادا فراهم کنید و اطلاعات مربوط به هر کدام را در مقابل آن یادداشت کنید. این اطلاعات مواردی از قبیل مدارک مرود نیاز، ددلاین اپلای، نام اساتید مربوط به حوزه تحقیق و مبلغ لازم برای پرداخت اپلیکیشن فی خواهند بود. با تهیه این لیست راحت تر می توانید شرایط دانشگاه ها را با هم مقایسه کرده و در نهایت دانشگاه متناسب با شرایط خود را پیدا کنید.

مدارک لازم را تهیه کنید.

مدارک لازم برای هر دانشگاه متفاوت است و برای آگاهی از این مدارک باید به وب سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه نمود. برخی دانشگاه ها علاوه بر مدارک رایج همچون مدرک تحصیلی، ریز نمرات، پاسپورت و … تائیدیه WES نیز طلب می کنند. همچنین برخی رشته های تحصیلی مانند رشته هنر، از افراد درخواست می شود یک نمونه کار به صورت عکس، ویدئو و … ارائه دهند. ارائه توصیه نامه از اساتید پیشین تاثیر زیادی بر پذیرش متقاضیان خواهد داشت.

  یک رزومه و انگیزه نامه حرفه ای بنویسید.

نگارش یک رزومه و انگیزه نامه قوی تاثیر فراوانی برای مجاب کردن دانشگاه برای پذیرش شما خواهد داشت. در رزومه خود توانایی ها و مهارت های خود را برجسته تر نشان دهید و در انگیزه نامه توضیح دهید که چرا فکر می کنید باید در این دانشگاه پذیرش شوید. همچنین با منحصر به فرد جلوه دادن خود و توانایی هایتان مسئولین دانشگاه را قانع کنید که قابلیت تحصیل در چنین دانشگاه ی را دارید

به اساتید و مراکز آموزشی ایمیل بزنید.

در نوشتن ایمیل از تمپلیت ها استفاده نکنید و سعی کنید با توجه به مهارت ها و حوزه پژوهشی خود، استاد را قانع کنید ایمیل شما را خوانده و به آن جواب دهد.

امید خود را از دست ندهید.

شما باید به اساتید و مراکز آموزشی مختلف آن قدر ایمیل بزنید تا بالاخره پذیرش بگیرید. در این فرایند صبور باشید و نا امید نشوید. بسایری از افراد بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف ارسال کرده و جواب نگرفته اند، اما ادامه داده اند تا زمانی که موفق به اخذ پذیرش شده اند.

پاسخ های امیدوار کننده دریافت می کنید.

پس از صبوری و ارسال ده ها ایمیل به اساتید مختلف، بالاخره نتیجه گرفتید و نتیجه تلاش های خود را دریافت کردید. پس از مکاتبه با استاد مربوطه، شما توانسته اید اپلای دانشگاه مورد نظر را انجام دهید و برای مهاجرت تحصیلی به کانادا آماده شوید.

اپلیکیشن فی مراکز آموزشی را تکمیل کنید.

پس از انتخاب توسط استاد مربوطه و دریافت پاسخ مثبت برای پذیر ش در دانشگاه مورد نظر نوبت آن است که اقدام به تکمیل اپلیکیشن فی نمایید

   دریافت پذیرش از دانشگاه

پس از حدود دو ماه از پر کردن اپلیکیشن فرم ها، نتیجه پذیرش به متقاضی اعلام می شود. در صورت پذیرش دانشجو با توجه به شرایطی که دارد و همچنین پاسخ پذیرش از مراکز آموزشی دیگر، می تواند پذیرش مورد نظر را قبول و یا رد کند.

برای اخذ ویزا اقدام کنید.

پس از دریافت پذیرش دانشگاه، باید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید. در این مرحله باید با در دست داشتن نامه پذیرش و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی به سفارت کانادا مراجعه نمایید. از آن جایی که سفارت کانادا در کشور ایران وجود ندارد، متقاضیان باید به کشور های همسایه مانند ارمنستان، ترکیه، گرجستان و … سفر کنند و مدارک خود را به سفارت کانادا در این کشور ها ارائه نمایند. دقت داشته باشید که مدارک مورد نیاز باید کامل باشند و هیچ نقصی نداشته باشند. وجود یک نقص کوچک در مدارک ارائه شده یا جعلی بودن مدارک و یا داشتن سوء سابقه سبب ریجکت شدن ویزای تحصیلی خواهد شد.

آماده سفر شوید.

پس از دریافت ویزای تحصیلی کانادا، شما آماده عزیمت به کشور کانادا هستید. لوازم ضروری و مورد نیاز خود را بردارید و به همراه مدارک خود بار سفر ببندید. بلیط رفتن به کانادا را تهیه کنید تا آخرین مرحله رفتن به کانادا برای تحصیل را نیز پشت سر بگذارید.

چرا تحصیل در کانادا گزینه مناسبی است؟

برای پاسخ به این سوال که “چرا تحصیل در کانادا گزینه مناسبی است؟” می توان ده ها دلیل مطرح کرد. کانادا دارای بهترین دانشگاه ها می باشد که کیفیت اموزشی بالایی دارند و مدرک آن ها از اعتبار بالایی برخوردار است. همچنین سطح بالای رفاه، امنیت و آرامش، فرصت های شغلی فراوان، امکان کار حین تحصیل همه و همه سبب شده اند تا این کشور به بهترین مقصد برای تحصیل و زندگی تبدیل شود.

در ادامه به برخی از مهم ترین دلایل مهاجرت تحصیلی به کانادا و مزایای تحصیل در این کشور اشاره می کنیم:

 • کانادا یکی از امن ترین کشور های جهان است که نرخ جرم و جنایت در آن بسیار پایین است
 • هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا برای دانشجویان بین المللی به مراتب از کشور هایی همچون انگلیس، استرالیا و آمریکا ارزان تر است.
 • همسر دانشجو می تواند با برخورداری از ویزای همراه، به صورت نامحدود در کانادا کار کند.
 • کشور کانادا دارای بهترین دانشگاه ها در جهان می باشد که رتبه QS آن ها زیر 100 می باشد.
 • دانشجویان می توانند در حین تحصیل، اعضای خانواده خود را همراهشان به کانادا ببرند و با خیالی آسوده به ادامه تحصیل بپردازند.
 • این کشور به دلیل برخورداری از تنوع نژاد و فرهنگ، یک کشور چند فرهنگی محسوب می شود که سبب می شود مهاجران در آن کم تر احساس دلتنگی کنند.
 • دانشجویان می توانند از گزینه کار حین تحصیل بهره مند شوند و بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل را پوشش دهند.
 • وجود فرصت های شغلی فراوان پس از فارغ التحصیلی
 • با تحصیل در دانشگاه های معتبر کانادا، دانشجویان می توانند پس از اتمام تحصیلات، ویزای کاری دریافت کنند و مشغول به کار شوند.
 • اقامت کانادا از طریق تحصیل امکان پذیر است و دانشجویان این امکان را دارند پس از فارغ التحصیلی برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایند.
 • رایج بودن دو زبان انگلیسی و فرانسوی در کانادا سبب شده دانشجویان با دانش کافی در هر یک از این دو زبان بتوانند با محیط خود ارتباط برقرار کنند.
 • دانشجویان می توانند در حین تحصیل، از بورسیه ها کمک هزینه های تحصیلی در دانشگاه های این کشور بهره مند شده و بخشی از هزینه های خود را تامین کنند.

هزینه تحصیل در کانادا

پادکست شرایط تحصیل در کانادا

اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، می‌توانید به پادکست زیر گوش فرا دهید.

شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا

برای تحصیل لازم است افراد شرایط تحصیل در کانادا را داشته باشند که به شرح زیر است:

 • تحصیل در مقاطع مختلف مدارس کانادا از جمله دبستان و بیرستان از 5 تا 6 سالگی آغاز شده و تا 18 سالگی ادامه دارد. تحصیل در مدارس کانادا برای شهروندان کانادایی رایگان است، اما دانش آموزان بین المللی باید هزینه بپردازند. تحصیل در مدارس خصوصی نیز فارغ از شهروند بودن یا مهاجر بودن دارای شهریه خواهد بود.
 • برای تحصیل دانش آموزان در مدارس کانادا چند حالت متصور است. یا والدین دانش اموز باید مقیم و یا شهروند کانادا باشند، یا ویزای موقت یکی از آن ها امکان تحصیل برای فرزندشان را فراهم نماید و یا والدین باید برای تحصیل فرزند خود اپلای کرده و فرزند خود را راهی مدارس شبانه روزی کانادا نمایند،
 •  دانشجویان باید بسته به نوع دانشگاه و شهر محل تحصیل دارای مهارت های زبانی انگلیسی و یا فرانسوی باشند. نمره قابل قبول مدرک زبان جهت تحصیل در  کانادا برای هر دانشگاه و یا رشته ای متفاوت است و برای اطلاع از این نمره، باید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کرد. به طور کلی حداقل نمره آیلتس 6 برای تحصیل قابل قبول می باشد. در صورتی که متقاضی نیم نمره و یا گاها یک نمره کم تر از حد قابل قبول را به دست بیاورد، باید برای اخذ پذیرش مشروط اقدام کند.
 • افراد برای تحصیل در دانشگاه های کانادا باید از تمکن مالی لازم برخوردار باشند و حداقل شهریه یک سال تحصیلی در دانشگاه مربوطه را داشته باشند. این تمکن مالی باید هزینه هایی همچون شهریه دانشگاه، هزینه زندگی که شامل خورد و خوراک، محل اقامت، رفت و آمد می شود و هزینه های کتاب های تحصیلی، لوازم التحریر و … را در برگیرد.
 • یکی از شرایط لازم برای تحصیل کانادا، شرایط سنی مناسب می باشد که برای دریافت ویزای تحصیلی اثر گذار است. برای پذیرش در دانشگاه های کانادا محدودیت سنی وجود ندارد. افراد برای دریافت ویزای تحصیل کارشناسی باید حداکثر 23 سال داشته باشند، برای تحصیل کارشناسی ارشد حداکثر 28 سال و برای تحصیل در مقطع دکتری حداکثر 35 سال لازم است.
 • معدل لازم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا، برای کالج ها 12 و برای دانشگاه ها بالای 13 می باشد. حداقل معدل پیشنهادی برای مقطع کارشناسی 14 تا 15، برای کارشناسی ارشد و دکترا 15 تا 16 به بالا می باشد.
 • برای تحصیل در برخی رشته ها سابقه کاری نیاز است مانند رشته MBA
 • افراد برای تحصیل کانادا باید مدرک تحصیلی قبلی و ریز نمرات خود را به همراه ترجمه ارائه کنند. ریز نمرات باید خوب و قابل قبول باشند.
 • برای ادامه تحصیل، افراد نباید گپ تحصیلی داشته باشند و در صورت داشتن گپ تحصیلی باید قبال توجیه باشد. برای توجیه وقفه تحصیلی مواردی نظیر سابقه کار، فرصت برای آموزش زبان، خدمت سربازی برای آقایان، صدمه فیزیکی که مانع از ادامه تحصیل شود، قابل قبول می باشند.

شرایط مهاجرت به کانادا

مقاطع تحصیلی در کانادا

نظام آموزشی کشور کانادا از مقاطع تحصیلی مختلفی تشکیل شده است که شامل تحصیلات دانشگاه و قبل از دانشگاه می شود. مقاطع تحصیلی از مدرسه تا دانشگاه در کانادا عبارتند از:

 • مهد کودک / پیش دبستانی
 • دبستان
 • متوسطه
 • دیپلم
 • کارشناسی
 • کارشناسی ارشد
 • دکترا

تحصیل در دانشگاه های کانادا

با تحصیل در دانشگاه های کانادا، دانشجویان می توانند در مسیر یافتن شغل در این کشور موفق تر عمل کنند و همچنین اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل را به دست آورند. علاوه بر یافتن شغل و اقامت کانادا از طریق تحصیل، تحصیل در دانشگاه های این کشور به دانشجویان کمک می کند با تحصیل در محیطی پیشرفته و رو به رشد و دارای بهترین امکانات، با طیف گسترده ای از فرهنگ ها آشنا شوند. دانشگاه های کانادا جزو بهترین دانشگاه های جهان محسوب می شوند و یکی از محبوب ترین دانشگاه های دنیا به شمار می روند. دانشجویان زیادی از سراسر دنیا، رویای تحصیل در دانشگاه های این کشور را در سر می پرورانند و مهاجرت تحصیلی به کانادا آرزوی آن ها می باشد. مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقاطع مختلفی امکان پذیر است که در ادامه به تفصیل در مورد هر کدام صحبت خواهیم کرد.

تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا

دانشگاه های کانادا در مقطع تحصیلی کارشناسی، دوره های متنوعی را برای دانشجویان بین المللی ارئه می دهند. تحصیل در این مقطع حدود 3 تا 4 سال زمان می برد و تمام وقت می باشد.  برای تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا متقاضیان بین المللی باید دارای مدرک زبان آیلتس یا تافل باشند. همچنین باید مدارکی همچون دیپلم، سابقه تحصیلی مرتبط با رشته مورد نظر، رزومه تحصیلی و … داشته باشند. ارائه مدرک زبان از مهم ترین شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا می باشد و دانشجویان در صورت کم آوردن نمره در زبان باید پذیرش مشروط بگیرند. به این صورت که در یک دوره 6 ماهه در مراکز آموزش زبان انگلیسی کانادا شرکت کرده و آموزش می بینند. پس از پایان این دوره و قبولی در آزمون زبان، می توانند وارد دانشگاه شوند. ملاک های اولیه پذیرش در مقطع کارشناسی کانادا، داشتن حداقل معدل 14 تا 15 می باشد و همین مدرک زبان می باشند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

مقطع کارشناسی ارشد در کانادا از محبوب ترین مقاطع تحصیلی برای دانشجویان بین المللی به شمار می رود و این دانشجویان علاقمند به تحصیل در این مقطع در کانادا می باشند. مدت زمان تحصیل در این مقطع از یک تا سه سال متغیر است. با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا راه برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری و ورود به بازار کار کانادا و همچنین اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل هموار تر خواهد شد. از  شرایط تحصیل کانادا  در مقطع کارشناسی ارشد، داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6.5 و یا تافل با نمره حداقل 80 می باشد. برخی دانشگاه های کانادا در مقطع ارشد، علاوه بر مدرک زبان از دانشجویان مدرک آزمون های GRE و GMAT را نیز طلب می کنند.

تحصیل در مقطع دکترا در کانادا

تحصیل در مقطع دکترا، علاوه بر تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان، می توانند از بورسیه های متعدد ارائه شده توسط این کشور بهره مند شوند. افراد با تحصیل در این مقطع می توانند به راحتی اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل را دریافت کنند. یکی از شرایط تحصیل در مقطع دکتری، انجام مصاحبه با استاد مربوطه می باشد. انجام مصاحبه با استاد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چرا که پذیرش دانشجویان در این مقطع در گروی انجام این مصاحبه می باشد. استاد با انجام مصاحبه با دانشجوی متقاضی، می تواند او را تائید و یا رد کند. بنابراین دانشجو باید در طی این مصاحبه بتواند نظر استاد را به خود جلب کرده و او را مجاب کند که وی را پذیرش نماید. همچنین این مصاحبه در صورتی که موفقیت آمیز باشد می تواند، منجر به دریافت فاند برای دانشجویان خارجی شود.

تحصیل در مقطع دکترا در کانادا ارزان تر از مقاطع کارشناسی و ارشد می باشد و همچنین دانشجویان شانس بیشتری برای دریافت بورسیه و فاند تحصیلی خواهند داشت. هر ساله بیش از 150 هزار دانشجوی بین المللی در مقطع دکتری قصد تحصیل در کانادا را دارند. مدت زمان تحصیل در این مقطع حدود 3 تا 6 سال می باشد که از ماه سپتامبر آغاز شده و تا ماه آوریل ادامه دارد. معدل مورد نیاز برای پذیرش در مقطع دکتری حداقل 15 یا 16 به بالا می باشد. مدرک زبان ارائه شده در این مقطع باید حداقل آیلتس 7 و یا معادل آن در آزمون های زبان معتبر باشد. برخورداری از سابقه تحصیلی درخشان و قبولی در آزمون های GRE و GMAT با نمره مطلوب و داشتن مقالات چاپی و … از شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا در این مقطع می باشند. برخی دانشگاه ها و رشته ها در مقطع دکترا، مدرک سابقه کاری از دانشجویان درخواست می کنند.

 

تحصیل در مدارس کانادا

مدارس کانادا از بهترین مدارس دنیا محسوب می شوند و به دلیل ارائه برنامه های آموزشی با کیفیت، سالانه دانش آموزان خارجی زیادی را به خود جذب می کنند. مدارس این کشور با برخورداری از تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی مدرن، ارائه دورس علمی و روش های نوین آموزش، دانش آموزان را در مسیر درستی از آموزش قرار می دهند. در صورتی که متقاضیان خارجی اقامت دائم کانادا را داشته باشند، فرزندان آن ها می توانند از امکان تحصیل در مدارس این کشور بهره مند شوند. در غیر این صورت والدین باید برای اپلای مدارس برای تحصیل فرزندشان در کانادا اقدام نمایند. مقاطع تحصیلی در مدارس کانادا به همراه توضیحات ان ها در ادامه ارائه شده اند:

تحصیل در مهد کودک کانادا (پیش دبستانی)

مهد کودک یا پیش دبستانی ( Kindergarten) به عنوان اولین مرحله از تحصیل در کشور کانادا به حساب می آید، که کودکان در سنین 2 تا 5 سالگی وارد آن می شوند. مقطع پیش دبستانی در کانادا اختیاری است به جز استان های نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا که در این دو استان کودکان باید این مقطع را پشت سر بگذارند.

تحصیل در دبستان کانادا

مقطع دبستان (Elementary School) در کانادا، پایه های اول تا ششم را در برمی گیرد. دانش آموزان در سنین 6 یا 7 سالگی تا 11 یا 12 سالگی در مدارس ابتدایی تحصیل می کنند.

تحصیل در دبیرستان کانادا

تحصیل در دوره متوسطه مدارس کانادا در دو سطح انجام می شود که عبارتند از: Junior High School و Senior High School. پس از اتمام مقطع دبستان و ورود به دبیرستان دانش آموزان وارد سطح Junior High School می شوند که پایه های هفتم و هشتم را شامل می شود. پس از اتمام این سطح از مقطع متوسطه، سطح Senior High School آغاز می شود که شامل پایه های نهم، دهم، یازدهم و دوازدهم خواهد بود و 4 سال طول می کشد. این مرحله بسته به وضعیت دانش آموز و استان محل تحصیل تا سن 16 تا 18 سالگی ادامه خواهد داشت. به طور مثال دانش آموزان در استان کبک تا پایه یازدهم تحصیل می کنند.

تحصیل در مقطع دیپلم در کانادا

با دریافت مدرک دیپلم دانش آموزان برای موفقیت در یک رشته و یا شغل خاص آماده می شوند. مدرک دیپلم در سطح کالج به متقاضیان ارائه می شود و به طور کلی به سه نوع دیپلم تقسیم می شود:

Regular Diploma

مقطع Regular Diploma در تمامی کالج های کانادا ارائه می شود که برای آموزش دانش آموزان در یک حرفه و یا حوزه خاص ارائه شده است. تحصیل در این مقطع دو سال زمان می برد و برای پذیرش در آن لازم است دانش آموزان مقطع دبیرستان را گذرانده باشند

Advanced Diploma

مقطع تحصیلی Advanced Diploma از مقطع Regular Diploma تخصصی تر می باشد، چرا که شامل دوره های کارآموزی می باشد. در این مقطع تحصیلی دانش آموزان مهارت های آموزش دیده را به صورت عملی به کار می گیرند. تحصیل در این مقطع تحصیلی 3 سال طول می کشد و پیش نیاز آن  همچون دیپلم Regular تحصیل در مقطع دبیرستان می باشد.

Graduate Diploma

این مقطع تحصیلی به صورت ترکیبی از آموزش تخصصی و تجربه عملی می باشد که از دو مقطع گفته شده بالاتر می باشد. مدت زمان لازم برای تحصیل در این مقطع یک تا دو سال می باشد و متقاضیان برای این که بتوانند در این مقطع تحصیل کنند باید دارای یکی از مدارک زیر باشند:
 • Regular Diploma
 • Advanced Diploma
 • مقطع لیسانس

انواع مدارس برای تحصیل در کانادا

مدارس دولتی کانادا

تحصیل در مدارس دولتی کانادا برای دانش آموزان بومی و مهاجر امکان پذیر می باشد. برای تحصیل دانش آموزان مهاجر در کانادا، والدین افراد باید اقامت کانادا را داشته باشند. تحصیل در مدارس دولتی در کانادا رایگان بوده و تقاضا برای این مدارس بسیار زیاد است. از این رو متقاضیان باید برای ثبت نام در این مدارس هر چه سریع تر اقدام نمایند. معمولا تعداد دانش آموزان در مدارس دولتی بیشتر از مدارس خصوصی می باشد و قاعدتا پذیرش در این مدارس کمی سخت تر است.

مدارس خصوصی کانادا

تحصیل در مدارس خصوصی کانادا نیازمند پرداخت شهریه می باشد و صرف نظر از این که دانش آموزان، کانادایی و یا بین المللی است این شهریه دریافت خواهد شد. در مدارس خصوصی تعداد دانش آموزان کم تر از مدارس دولتی می باشد و طبیعتا وقت بیشتری برای آموزش آن ها صرف می شود. در این مدارس برنامه های فوق برنامه وجود دارد که در کنار آموزش به فراگیری دیگر مهارت ها در دانش آموان کمک می کند. اغلب مدارس خصوصی در کانادا بر روی یک رشته خاصی نظیر هنر و یا موسیقی تمرکز می کنند و اکثر افرادی که به دنبال این زمینه ها هستند به مدارس خصوصی می روند.

مدارس شبانه روزی کانادا

در مدارس شبانه روزی دانش آموزان پس از اتمام کلاس ها به خوابگاه می روند و در آن جا سکونت دارند. در واقع افراد تمام وقت خود را در مدرسه سپری می کنند، از این رو می توانند مهارت هایی همچون مشارکت جمعی، استقلال و حتی زبان فرانسه را نیز به خوبی و سریع فرا گیرند. امکانات در مدارس شبانه روزی بسیار مناسب است، به همین دلیل هزینه این مدارس نسبت به سایر مدارس در کانادا بالا تر خواهد بود.

تحصیل در کالج های کشور کانادا

افراد می توانند پس از اتمام تحصیلات دبیرستان به دانشگاه و یا کالج بروند و ادامه تحصیل بدهند. در کشور های مختلف انگلیسی زبان کالج و دانشگاه معانی متفاوتی دارند و برنامه های مختلفی در ن ها ارائه می شوند. در کانادا کالج ها مانند موسسات فنی و حرفه ای ایران عمل می کنند و در آن افراد برای ورود به بازار کار آماده می شوند. به طور کلی کالج های کانادا به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوندکه کالج های دولتی از لحاظ هزینه ای برای دانشجویان بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. دانشجویان در کالج های کانادا برای دریافت مدرک دیپلم باید حدود یک تا دو سال تحصیل کنند، همچنین دریافت مدرک کاردانی تقریبا دو سال زمان می برد. در کالج های کانادا دریافت گواهی نامه یا سرتیفیکیت حدود 7 ماه تا یک سال زمان بر است و برای دریافت مدرک لیسانس تحصیل به مدت 3 تا 4 سال الزامی است.

تحصیل در کالج بهتر است یا دانشگاه؟

برخی افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند، همواره بین تحصیل در کالج و یا دانشگاه تردید دارند و نمی دانند باید کدام یک را انتخاب کنند. برای پاسخ به این سوال که کالج بهتر است یا دانشگاه، باید شرایط افراد بررسی شود و در واقع این مسئله به وضعیت دانشجو بستگی دارد و باید دید تحصیل در کدام یک از این دو موسسه آموزشی با شرایط متقاضی هم خوانی دارد. کالج و دانشگاه تفاوت های زیادی با هم دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت:

 • در کالج دوره های آموزشی معمولا کوتاه تر از دانشگاه می باشند.
 • شهریه ای که دانشجویان باید در دانشگاه پرداخت کنند، معمولا بیشتر از هزینه کالج می باشد.
 • در دانشگاه ها دانشجویان مدارک رسمی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا دریافنت می کنند، در حالی که در کالج ها معمولا به دانشجویان گواهی، سرتیفیکیت و دیپلم ارائه می شود.
 • برای تحصیل در کالج ها، دانشجویان مدرک زبان با نمره کم تری نیاز دارند.
 • پذیرش در کالج ها بسیار آسان تر از دانشگاهها می باشد.
 • در دانشگاه ها دانشجویان می توانند بورسیه های متعددی دریافت کنند، در حالی که در کالج ها برای دانشجویان بین المللی بورسیه ای ارائه نمی شود.
 • در کالج ها اغلب دروس عملی و مرتبط با بازار کار ارائه می شود، اما در دانشگاه ها بیشتر، تمرکز بر روی دروس تئوری و برنامه های دانشگاهی می باشد.
 • در کالج ها تنوع برنامه های آموزشی نسبت به دانشگاه ها کم تر است.

تحصیل پزشکی در کانادا

بسیاری از دانش آموزان به دلیل ارائه آموزش با کیفیت و کسب مهارت های عملی ویژه، خواستار تحصیل پزشکی در کشور کانادا هستند. حال اولین سوال که در ذهن متقاضیان این رشته بوجود می آید، این است که چگونه می توان در رشته پزشکی دانشگاه های این کشور ثبت نام کرد؟ به چه مدارکی برای ثبت نام نیاز است؟ آیا برای تحصیل پزشکی در این کشور شرط معدل وجود دارد؟ در ادامه به تمامی سوالات شما عزیزان در این خصوص  پاسخ خواهیم داد.

هیچ شکی نیست که رقابت بالایی در میان دانش آموزان سراسر جهان برای تحصیل پزشکی در کانادا وجود دارد. این رقابت به دلیل محدود بودن تعداد کرسی های پزشکی برای دانشجویان بین الملل در کانادا و هزینه پایین تحصیل رشته پزشکی در این کشور ایجاد شده است. البته باید گفت که تعداد قابل توجهی از متقاضیان ایرانی در سالهای اخیر موفق به دریافت پذیرش رشته پزشکی در دانشگاه های کانادا شده اند. بنابراین هیچ جای نگرانی نیست، امسال سال شماست.

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

مدت زمان تحصیل پزشکی در کانادا

اکثر دانشگاه ها و کالج های کانادا برنامه مطالعاتی سازمان یافته ای با نام دکترای پزشکی-  Medicine doctor (MD) ارائه می کنند. این اولین مدرکی است که دانشجویان پزشکی دریافت می کنند و با داشتن این مدرک می توانند برای تخصص اقدام کنند.

تحصیل پزشکی در کانادا معمولا بین 3 تا 5 سال طول می کشد. مدت زمان تحصیل در این رشته، بسته به دانشگاه و الزامات برنامه انتخابی متفاوت است. برای ثبت نام در یک دانشگاه پزشکی در این کشور، متقاضیان می بایست مدرک کارشناسی زیست شناسی یا دیگر رشته های مرتبط را ارائه دهند. سپس به مدت یکسال در دوره های مقدماتی پزشکی شرکت می کنند تا در دروس علوم انسانی، اجتماعی و زیست قوی شوند. در طی دو سال بعدی، دانشجویان آموزش های تئوری و عملی را برای شروع دوره کارآموزی در بیمارستان فرا می گیرند. در سالهای چهارم و پنجم دانشجویان می بایست برای دریافت مدرک پزشکی در یک محیط بیمارستانی مشغول به کار شوند.

شرایط اولیه تحصیل پزشکی در کانادا

افرادی که قصد تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های کانادا را دارند می بایست شرایط اولیه زیر را دارا باشند:

 • زبان

اگر رویای تحصیل پزشکی در کانادا را دارید، باید یکی از مدارک زبان انگلیسی مانند  TOEFL، CAEL، IELTS، یا PTE را ارائه دهید.

 • توانایی مالی

متوسط شهریه برای تحصیل پزشکی کانادا برای دانشجویان بین الملل بین 19.000 دلار تا 65.000 دلار در سال است. دانشجویان می بایست توانایی مالی برای پرداخت هزینه های زندگی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا را داشته باشند.

 • درخواست ویزا

دانشجویان بین الملل برای تحصیل پزشکی کانادا به ویزای تحصیلی نیاز دارند. این ویزا به دانشجویان این امکان را می دهد که در طول دوره تحصیلی آزادانه در این کشور تحصیل، زندگی و سفر کنند. برای دریافت ویزای تحصیلی، متقاضیان می بایست مدارک زیر را ارائه کنند:

 • پاسپورت معتبر
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • اثبات تمکن مالی
 • عکس
 • معاینات پزشکی مهاجرت
 • اظهارنامه
 • مدارک تحصیلی
 • مدرک زبان انگلیسی
 • مدارک خروج از کانادا بعد از پایان تحصیلات

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه پزشکی کانادا

هر چند که پروسه اخذ پذیرش در هر دانشگاه پزشکی کانادا متفاوت است،اما به طور کلی پذیرش تحصیل پزشکی کانادا به سه مرحله زیر تقسیم می شود:

 • گزینش اولیه

بسیاری از دانشگاه های کانادا، متقاضیانی را پذیرش می کنند که دارای سطح دانش بالایی در علوم پایه هستند. به طور کلی، ارائه میانگین امتیاز (GPA) 3.5 از 4 برای تحصیل پزشکی کانادا الزامی است. البته برخی از متقاضیان با میانگین نمره 3.8 وارد دانشگاه پزشکی می شوند.

 • آزمون ورودی

در بسیاری از دانشگاه های پزشکی کانادا، متقاضیان بین الملل برای تعیین سطح دانش می بایست در آزمون ورودی شرکت کنند. در ادامه به معرفی آزمونهای دانشگاه های پزشکی کانادا می پردازیم:

 • آزمون MCAT

این آزمون یکی از آزمون های استاندارد کانادا است که توسط بسیاری از دانشگاه های برتر کانادا برگزار می شود. در این آزمون سطح مهارت متقاضیان در چگونگی حل مسائل، نحوه استدلال و مهارت های نوشتاری آنها سنجیده می شود.

 • آزمون CASPer

این آزمون یک آزمون آنلاین 90 دقیقه ای است که ویژگی های شخصیتی و مهارتهای علمی متقاضیان را مورد ارزیابی قرار میدهد.

 • مصاحبه

پس از اینکه افراد در آزمون های ورودی پذیرفته شدند، باید برای تعیین نتیجه نهایی پذیرش در مصاحبه حضوری یا آنلاین شرکت کنند.

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

بسیاری از افراد خواستار تحصیل رشته دندانپزشکی در کشور کانادا هستند، زیرا این کشور نه تنها یکی از کشورهای پیشرو در این زمینه محسوب می شود، بلکه دندانپزشکی یکی از پر درآمدترین مشاغل در کانادا است که امروزه بیش از هر زمان دیگری کاربردهای گسترده ای پیدا کرده است. علاوه بر این، دانشگاه های دندانپزشکی کانادا به خاطر داشتن امکانات و آزمایشگاه های مدرن و همچنین زیرساخت های بسیار توسعه یافته، از شهرت جهانی برخوردار هستند.

تحصیل دندان پزشکی در کانادا مستلزم دریافت آموزش فشرده و قابل توجهی است. دندانپزشکی در مقطع کارشناسی  در کانادا یک دوره 5 ساله است که دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی مدرک جراحی دندان یا ارتودنسی را دریافت می کنند. سالهای اول و دوم تحصیل دندانپزشکی در کانادا شامل آموزش های چند رشته ای (فیزیک، زیست شناسی، شیمی …) و دروس دیگر می شود. در سالهای بعد، دانشجویان دندانپزشکی برای کار در محیط های درمانی آماده می شوند.

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

نحوه اخذ پذیرش دندانپزشکی کانادا

متقاضیان تحصیل دندان پزشکی در کانادا پس از دریافت دیپلم دوره متوسطه، می بایست در یک دوره چهار ساله کارشناسی در رشته های زیر تحصیل کرده باشند:

 • شیمی آلی
 • زیست شناسی
 • فیزیک
 • شیمی غیرآلی
 • ژنتیک
 • میکروبیولوژی

البته باید به این نکته اشاره کرد که الزامات ورود به رشته دندانپزشکی در هر دانشگاه متفاوت است و برخی از آنها به این مدارک نیازی ندارند. گام بعدی، قبولی در آزمون استعدادیابی دندانپزشکی (Dental Aptitude Test) است. این آزمون توسط انجمن دندانپزشکی کانادا برگزار می شود که در صورت پذیرفته شدن، متقاضیان واجد شرایط تحصیل در دانشگاه ها و کالج های کانادا هستند. متقاضیان برای اخذ پذیرش دندانپزشکی کانادا باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 • مدرک کارشناسی در رشته های فیزیک، شیمی، ریاضی یا زیست شناسی
 • ریز نمرات تحصیلی
 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • نامه پشتیبانی
 • توصیه نامه
 • مدرک زبان ( تافل 90 با بالا یا آیلتس6.0 به بالا)

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی کانادا

بسیاری از هموطنان به دلیل استانداردهای بالای زندگی و آموزش و فرهنگ مدرن کانادا، تحصیل پزشکی در این کشور را انتخاب می کنند. بسیاری از دانشگاه های پزشکی کانادا از زیرساخت ها و امکانات بسیار مطلوبی برخوردار هستند و هر ساله تعداد مشخصی از دانشجویان بین الملل را پذیرش می کنند. 17 دانشگاه معتبر پزشکی در کشور کانادا فعالیت می کنند که در ادامه لیست برترین دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی کانادا ارائه شده است:

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا ( University of British Columbia)
 • دانشگاه آلبرتا ( University of Albert)
 • دانشگاه کلگری (University of Calgary)
 • دانشگاه ساسکاچوان (University of Saskatchewan)
 • دانشگاه مانیتوبا (Manitoba University)
 • دانشکده پزشکی انتاریو شمالی (Northern Ontario Medical School)
 • دانشگاه وسترن (Western university)
 • دانشگاه مک مستر (McMaster University)
 • دانشگاه تورنتو ( University of Toronto)
 • دانشگاه کوئین (Queen’s University)
 • دانشگاه اتاوا (Ottawa university)
 • دانشگاه مک گیل (McGill University)
 • دانشگاه مموریال (Memorial University)
 • دانشگاه دالهاوزی (Dalhousie University)
 • دانشگاه شربروک ( Sherbrook University)
 • دانشگاه مونترال (University of Montreal)

تحصیل داروسازی در کانادا

آموزش عالی کانادا ر رشته داروسازی، دانشجویان  را برای مشاغل حوزه بهداشت، درمان و صنعت داروسازی آماده می کند. دانشجویانی که در رشته داروسازی در کانادا تحصیل می کنند، می توانند در داروخانه ها، بیمارستان ها و همچنین آزمایشگاه های تحقیقاتی مشغول به کار شوند.

در مرحله اول، متقاضیان در مقطع کارشناسی رشته داروسازی تحصیل می کنند و مهارت های کافی برای فعالیت در داروخانه را کسب می کنند. سپس می توانند در یکی از برنامه های تحصیلات تکمیلی رشته داروسازی در کانادا تحصیل خود را ادامه دهند. در دوره کارشناسی ارشد داروسازی در کانادا، دانشجویان مهارت های لازم برای تشخیص، ترکیب، و خواص مواد و اثر آنها بر بدن انسان را فرا می گیرند.

الزامات تحصیل داروسازی در کانادا از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است، با این وجود معیارهای عمومی برای واجد شرایط بودن تحصیل در این رشته وجود دارد که شامل موارد زیر می شود:

 • ارائه مدرک تحصیلات دوره متوسطه
 • مدرک زبان
 • اظهارنامه شخصی در خصوص اهداف تحصیلی و شغلی و همچنین ویژگی های شخصی و تجربیات
 • رزومه
 • نامه پشتیبانی
 • ریز نمرات تحصیلی

تحصیل داروسازی در کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا با دیپلم امکان پذیر است؟

بسیاری از افراد پس از پایان تحصیلات در دوره دبیرستان و دریافت مدرک دیپلم، علاقمند به ادامه تحصیل در دانشگاه ها هستند. ممکن است افراد در کشور خود به هر دلیلی شرایط ادامه تحصیل را پیدا نکنند و یا رشته مورد نظر آن ها در کشورشان ارائه نشود. حتی ممکن است بازار کار مناسبی در کشور مبدا وجود نداشته باشد. از این رو این افراد ممکن است جذب ادامه تحصیل در کشور های خارجی شوند. یکی از اصلی ترین دلایل مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا، وجود این معیار ها در کشور کانادا می باشد. افراد می توانند با مدرک دیپلم در کالج ها و دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل دهند. برای تحصیل کانادا با دیپلم، متقاضیان باید مدرک دیپلم و ریز نمرات دوره دبیرستان، مدرک زبان و … را ارائه نموده و اقدام به تحصیل در کانادا نمایند. افراد برای تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاه از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در کانادا، باید حتما مدرک دیپلم داشته باشند.

شرایط تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

 • داشتن حداکثر 2 یا 3 سال گپ تحصیلی (نباید بیشتر از 2 تا 3 سال از روی اعتبار مدرک متقاضی گذشته باشد.)
 • اثبات تمکن مالی (شهریه تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا به طور متوسط حدود 20 هزار دلار کانادا خواهد بود.)
 • ارائه مدرک دیپلم، پیش دانشگاهی و دوران دبیرستان

مدارک زبان انگلیسی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

نام آزمون‌های زبان
حداقل نمره قبولی
IELTS
حداقل نمره 5.5 در هر بخش آزمون، حداقل نمره 6 به صورت کلی
TOEFL
حداقل نمره برای کارشناسی 80، کارشناسی ارشد و دکترا 90
PTE
حداقل نمره 45 در هر بخش آزمون، حداقل نمره 50 به صورت کلی
CELPIP-General
حداقل نمره 7 در هر بخش آزمون، حداقل نمره 24 به صورت کلی
CELPIP-Academic
حداقل نمره 7 در هر بخش آزمون، حداقل نمره 24 به صورت کلی
Test de connaissance du français
(خواندن: 453-524 صحبت: 10-14)
Test d’évaluation de français
(خواندن:263، صحبت:393، شنیدن:316)

 بهترین رشته ها برای تحصیل در کانادا

جهت انتخاب رشته برای تحصیل در کانادا، علاوه بر فاکتور هایی همچون علاقه و امکان پذیرش دانشجو، آینده شغلی مناسب و درآمد نیز اهمیت بسیاری برخوردار است. وضعیت اقتصادی کشور کانادا به قدری مناسب و ایده آل است که دانشجویان حتی هنگام تحصیل نیز می توانند مشغول به کار شوند. چرخه اقتصاد در این کشور فعال است و نرخ بیکاری بسیار پایین است، از این رو دانشجویان می توانند بر روی یافتن شغلی مناسب پس از فارغ التحصیلی، با خیالی آسوده حساب باز کنند. در ادامه قصد داریم به بهترین رشته های تحصیلی کانادا اشاره کنیم که از منظر میزان حقوق و درآمد، وجود تقاضا و همچنین رضایت شغلی در جایگاه بالایی قرارگرفته اند. این رشته ها عبارتند از:

پزشکی
دندانپزشکی
داروسازی
پرستار دارای پروانه رسمی
وکالت
مهندسی نفت
کارشناس ارشد مدیریت کسب و کار (MBA)
مهندسی کامپیوتر / علوم کامپیوتر
روانشناسی
امور مالی و کسب و کار (حسابداری، مدیر مالی، دفتر داری و …)
رشته های مهندسی ( به خصوص عمران، برق، مکانیک، صنایع، معدن و مدیریت مهندسی)
زمین شناسی

در مرحله گرفتن پذیرش برای دانشگاه های کانادا، هیچ محدودیتی برای سن افراد وجود ندارد و افراد با هر سنی می توانند اپلای بگیرند. دانشگاه ها و موسسات آموزشی کانادا به خاطر سن، هیچ فردی را ریجکت نمی کنند، چرا که این عمل تبغیض به شمار می رود و در کانادا جرم است. بنابراین در مرحله اپلای دانشگاه هیچ مشکلی نخواهید داشت، اما نکته این جاست که برای ورود به دانشگاه باید ویزای تحصیلی داشته باشید. دریافت ویزای تحصیلی بر روی سن متقاضیان محدودیت در نظر گرفته است و این خبر بدی برای افرادی است که سن آن ها در بازه قابل قبول قرار ندارد. برای اخذ ویزای تحصیلی باید رابطه ای معقول بین سن افراد و مقطع تحصیلی آن ها وجود داشته باشد. به طور مثال فردی که 40 ساله است و می خواهد برای مقطع لیسانس ویزا بگیر به احتمال فراوان ویزای او ریجکت می شود. البته افسر اداره مهاجرت نمی تواند درخواست ویزای افراد را تنها به خاطر سن ریجکت کند، چرا که این کار تبعیض است. اما افسر این اختیار را دارد که ویزا را تائید و یا رد کند، بالا بودن سن افراد در دریافت ویزای تحصیلی بر نتیجه ویزای فرد تاثیر گذار خواهد بود.

رشته های تحصیلی در کانادا

در دهه های اخیر، کانادا به دلیل داشتن استاندارد ها و کیفیت بالای زندگی یکی از بهترین کشورهای جهان شناخته می شود. علاوه بر این، کانادا همواره به عنوان یک مقصد تحصیلی با کیفیت عالی آموزش مشهور است. نکته مهم در خصوص مهاجرت تحصیلی به کانادا این است که هزینه تحصیل و زندگی در کانادا برای دانشجویان نسبتا مقرون به صرفه است. تعداد بالای رشته های تحصیلی در دانشگاه های کانادا باعث جذب دانشجویان زیادی از سراسر جهان شده است. در ادامه معتبرترین رشته های تحصیلی در کانادا ارائه شده است:

 • علوم کامپیوتر

علوم کامپیوتر شامل بخش های نرم افزار و سخت افزار، مهندسی، ریاضیات، و الگوریتم و برنامه نویسی می شود. برنامه های زیر از پرتقاضاترین رشته های علوم کامپیوتر در کانادا محسوب می شوند:

 • طراح وب و توسعه دهنده
 • مهندس نرم افزار و توسعه دهنده
 • مدیر پروژه
 • مشاور
 • آنالیزور کسب و کار
 • متخصص امنیت سایبری و Dev-Op
 • مهندسی

مهندسی شاخه ای از علم است که ساختمان سازی، طراحی سازه، ماشین ها، موتورها و بسیاری از شاخه های دیگر تحصیلی را در بر می گیرد. برخی از پر تقاضاترین رشته های مهندسی در کانادا شامل رشته های زیر می شود:

 • مهندس الکترونیک
 • مهندس پروژه
 • مهندس طراحی
 • مهندس مکانیک
 • مهندس نرم افزار
 • حقوق

رشته حقوق یکی از پر تقاضاترین رشته های تحصیلی در کانادا محسوب می شود که طول دوره آموزشی آن بین 2 تا 4 است. برنامه های زیر محبوب ترین دوره های رشته حقوق در کانادا هستند:

 • وکیل
 • مشاوره حقوقی
 • آنالیزور تحقیقات
 • دستیار حقوقی
 • منشی حقوقی
 • تخصص پزشکی

متخصصان حوزه درمان بر اساس آموزش و تجربه خود، مراقبت های درمانی و بهداشتی از بیماران را فراهم می کنند. رشته های پزشکی زیر از پرتقاضاترین برنامه ها در کانادا هستند:

 • داروسازی
 • پرستار
 • فیزیوتراپیست
 • پزشک کار درمانی
 • ریاضیات

علم ریاضیات با اعداد و تجزیه و تحلیل داده ها سر و کار دارد. ریاضیات به عنوان یک مفهوم نظری در علوم مختلف همچون مهندسی بکار گرفته می شود. شاخه های ریاضی زیر از پر طرفدارترین رشته ها در کانادا هستند:

 • آنالیزور کسب و کار
 • پژوهشگر بازاریابی
 • مشاور مالی
 • تحلیلگر آماری
 • منابع انسانی

مدیریت منابع انسانی به مدیریت افراد  در یک سازمان یا شرکت به منظور ارائه بازده بیشتر مرتبط می شود. رشته های منابع انسانی با این رویکرد طراحی شده اند. برخی از رشته های منابع انسانی مورد تقاضا در کانادا شامل موارد زیر می شوند:

 • مدیر استخدام
 • مدیر منابع انسانی
 • مشاور منابع انسانی
 • متخصص کاریابی
 • مدیا و ژورنالیست

مدیا و ژورنالیست با ارائه گزارش هایی در خصوص اتفاقات و رویدادها از طریق کانال های ارتباطی با مردم سر و کار دارند. زمینه های تخصصی زیر در کانادا مورد تقاضا هستند:

 • تبلیغات
 • روابط عمومی
 • رسانه های دیجیتال
 • طراحی خلاق و گرافیکی
 • ژورنالیست
 • بیزینس و امور مالی

امور مالی و بیزینس یکی از بخش های پر تقاضا در کانادا محسوب می شوند که اصول و مبنای هر کسب و کاری هستند. برخی از مشاغل مورد درخواست در این بخش شامل موارد زیر می شود:

 • بانکداری
 • بروکینگ( معامله گری)
 • مدیریت سرمایه گذاری
 • بیمه
 • حسابداری

بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل

تحصیل یکی از بهترین گزینه های مهاجرت به این کشور می باشد، چرا که دانشگاه های کانادا جزو برترین دانشگاه های جهان به شمار می روند. وجود امکانات عالی در دانشگاه ها، برخورداری از کیفیت بالای آموزشی، داشتن اعتبار مدرک و فرصت های شغلی فراوان پس از تحصیل از عواملی هستند که سبب جذب دانشجویان در دانشگاه های این کشور می شوند. دانشگاه های کانادا در رتبه بندی جهانی QS از رنکینگ بالایی برخوردار هستند، که این مسئله به محبوبیت این دانشگاه ها افزوده است. اگر شرایط تحصیل کانادا  را دارید، لازم است قبل از مهاجرت، با بهترین دانشگاه های این کشور آشنا شوید. در ادامه به برخی از برترین دانشگاه های کانادا در رتبه بندی  QS اشاره کرده ایم.

رتبه کشوری
رتبه جهانی
نام دانشگاه
1
=29
دانشگاه تورنتو
2
=35
دانشگاه مک گیل
3
51
دانشگاه بریتیش کلمبیا
4
113
دانشگاه آلبرتا
5
137
دانشگاه مونترال
6
=140
دانشگاه مک مستر
7
=173
دانشگاه واتر لو
8
211
دانشگاه Western
9
233
دانشگاه کلگری Calgary
10
=239
Queen’s University

پذیرش تحصیلی دانشگاه های کانادا مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران

متقاضیان ایرانی با اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران می توانند یکی از بزرگترین نگرانی های خود را رفع کنند. امکان بازگشت به کشور ایران پس از تمام شدن دوره تحصیلی و کار و اشتغال و یا ادامه تحصیل یکی از نگرانی های متقاضیان تحصیل در کانادا بود. در حال حاضر متقاضیان با تحصیل در دانشگاه های مورد تایید ایران می توانند با خیال راحت در این کشور تحصیل کنند. برخی از مهم ترین دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران عبارت است از:

 • دانشگاه لاوال Laval University
 • دانشگاه آلبرتا Alberta University
 • دانشگاه سایمن فریزر Simon Fraser University
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا University of British Columbia
 • دانشگاه کلگری Calgary University
 • دانشگاه اتاوا Ottawa University
 • دانشگاه تورنتو University of Toronto
 • دانشگاه مک گیل University of McGill
 • دانشگاه مک مستر University of McMaster
 • دانشگاه دالهوسی University of Dalhousie
 • دانشگاه مانیتوبا University of Manitoba
 • دانشگاه نیوفاندلند University of Newfoundland
 • دانشگاه ویکتوریا University of Victoria
 • دانشگاه وسترن University of Western
 • دانشگاه واترلو University of Waterloo
 • دانشگاه مونترال University of Montreal
 • دانشگاه اونتاریو University of Ontario

آخرین زمان پذیرش دانشگاه های کانادا

متقاضیان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا باید به ددلاین و آخرین زمان پذیرش دانشگاه های کانادا توجه کنند. آخرین زمان پذیرش دانشگاه های کانادا برای فصل پاییز بین ماه دسامبر تا مارس می باشد. ددلاین پذیرش فصل زمستان دانشگاه کانادا بین ماه سپتامبر تا نوامبر و ددلاین پذیرش بهار در ماه فوریه می باشد.

چگونگی اپلای دانشگاه های کانادا

اگر رویای مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارید، در گام اول می بایست با نحوه اپلای برای دانشگاه های این کشور آشنا شوید. بهترین زمان اپلای برای اکثر دانشگاه های کانادا 15 ژانویه است. در ادامه مراحل و نحوه اپلای دانشگاه ها و کالج های کانادا ارائه شده است:

نحوه اپلای دانشگاه های کانادا

مرحله اول: در مورد دانشگاه های کانادا و رشته تحصیلی مورد نظرتان تحقیق کنید. با دقت تمام شرایط و الزامات دوره انتخابی در دانشگاه های مختلف کانادا را بررسی کنید و متناسب با شرایط خودتان بهترین گزینه را انتخاب کنید.

مرحله دوم: الزامات پذیرش دانشجویان بین الملل در دانشگاه مورد نظر چک کنید. دانشجویان می بایست موارد زیر را بررسی کنند:

 • زمان پذیرش
 • الزامات زبان
 • نمرات مورد نیاز برای برنامه یا دوره انتخابی
 • نامه درخواست برای دانشگاه

مرحله سوم: مدارک مورد نیاز را ارسال کنید. برای تحصیل در اکثر دانشگاه های کانادا، دانشجویان بین الملل ملزم به ارائه مدارک زیر هستند:

 • کپی آخرین مدرک تحصیلی
 • تکمیل فرم درخواست برای دوره انتخابی
 • رزومه
 • نامه درخواست ( متقاضیان باید توضیح دهند که چرا خواستار تحصیل در دانشگاه انتخابی هستند و هدف آنها از حضور در برنامه آموزشی چیست)
 • مدارک زبان ( انگلیسی یا فرانسوی)
 • اثبات داشتن تمکن مالی برای پوشش هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا
 • ارائه دو نامه مرجع دانشگاهی همراه با نامه های وضعیت اشتغال برای ثبت نام در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا
 • ارائه ارزیابی مدرک تحصیلی ( ECA)

توجه داشته باشید که تمام مدارک می بایست به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شده و اصل مدارک به پرونده ضمیمه شده باشند.

مرحله چهارم: پس از اینکه درخواست شما توسط دانشگاه بررسی شد، در صورت پذیرفته شدن دعوتنامه ای دریافت خواهید کرد

مرحله پنجم: در این مرحله با مراجعه به سفارت یا کنسولگری کانادا می بایست برای ویزای تحصیلی درخواست دهید. الزامات ویزای تحصیلی کانادا شامل موارد زیر می شود:

 • داشتن سرمایه کافی برای حمایت از وضعیت تحصیل در کانادا
 • ارائه گواهی پزشکی از یک پزشک تایید شده توسط کانادا
 • اثبات اهداف تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا
 • نامه عدم سوء پیشینه پلیس برای اثبات نداشتن سابقه کیفری
 • ارائه مدارکی در خصوص خروج از کانادا بعد از پایان تحصیلات

برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه اپلای برای تحصیل در دانشگاه های کانادا میتوانید بعد از تماس با مشاورین موسسه اصطهباناتی به بهترین وکیل مهاجرت به کانادا متصل شوید و از تجریبات موفق گذشته استفاده کنید و بتوانید اپلای در بهترین دانشگاه های کانادا را دریافت کنید.

تمکن مالی برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

شرایط تمکن مالی مهاجرت به کانادا

هزینه های تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در موسسات آموزشی کانادا بسته به عوامل مختلفی چون دوره تحصیلی، رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر متفاوت خواهد بود. دولتی و یا خصوصی بودن مرکز آموزشی نیز در میزان شهریه دریافتی تاثیر گذار خواهد بود. یکی از اصلی ترین مزایای تحصیل در دانشگاه های کانادا، کم تر بودن هزینه تحصیل در کانادا و هزینه درس خواندن در مراکز آموزشی آن می باشد. دانشجویان برای تحصیل در رشته های مهندسی و پزشکی در کانادا، باید هزینه بیشتری را پرداخت کنند که این هزینه سالانه حدود 28 هزار دلار کانادا خواهد بود. رشته های هنری و علوم انسانی شهریه ای پایین تر دارند و شهریه دوره های مدیریت و کسب و کار در کانادا حدود 24 هزار دلار در سال می باشد. اگر بخواهیم هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا را به تفکیک مقطع تحصیلی بیان کنیم باید بگوییم که دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید بین 15 تا 35 هزار دلار کانادا شهریه پرداخت کنند. این شهریه برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد بین 13 تا 30 هزار دلار کانادا خواهد بود و همچنین برای مقطع دکترا، افراد باید بین 15 تا 25 هزار دلار کانادا شهریه پرداخت کنند. گاهی ممکن است برای تحصیل در دانشگاه های سطح بالای کانادا تا 45 هزار دلار کانادا شهریه نیاز باشد.

دانشجویان پس از مهاجرت تحصیلی به کانادا می توانند برای تامین بخشی از هزینه های تحصیل خود و کاهش شهریه های دانشگاهی، اقدام به اخذ بورسیه نمایند. به طور کلی ارزان ترین دانشگاه های کانادا، برای مقطع کارشناسی حدود 7200 دلار در سال شهریه دریافت می کنند. این مقدار شهریه برای مقطع تحصیلات تکمیلی حدود 3250 دلار در سال خواهد بود. از دانشگاه های ارزان کانادا می توان به دانشگاه های  بونیفیس، منونایت، برندون، یادبود نیوفاندلند و … اشاره کرد. همچنین دانشگاه های برتر کانادا مبالغی تا بیش از 55 هزار دلار در سال در مقطع کارشناسی و سالانه بیش از 33 هزار دلار برای تحصیلات تکمیلی به عنوان شهریه دریافت می کنند. دانشگاه هایی همچون دانشگاه تورنتو، اتاوا، بریتیش کلمبیا، وسترن، مک مستر و … از دانشگاه های برتر کانادا با شهریه های بالا می باشند.

هزینه تحصیل علاوه بر نوع دانشگاه به رشته تحصیلی نیز بستگی زیادی دارد. مبالغ ذکر شده به عنوان شهریه دانشگاه های کانادا برای رشته های عمومی می باشد و طبیعتا شهریه تحصیل در رشته های مهندسی و پزشکی بالا تر خواهد بود. از این رو لازم است شهریه دانشگاه های کانادا را از جنبه رشته های تحصیلی نیز بررسی کنیم.

شهریه تحصیل در هر رشته با رشته دیگر متفاوت است و این تفاوت در حدی نیست که بخواهیم تک تک رشته های تحصیلی را نام ببریم. اشاره به رشته های تحصیلی در همین حد کافی است که بدانیم برای تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، داروسازی، مهندسی، علوم کامپیوتر، وکالت و حقوق، کارشناسی ارشد مدیریت (MBA) و گاهی ریاضیات باید بیشترین شهریه را پرداخت کرد. برای تحصیل در سایر رشته ها نیاز به پرداخت شهریه ای متوسط و نزدیک به آن چه در مورد مقاطع و دانشگاه ها ذکر شد خواهند داشت. بررسی شهریه تحصیل در یک به یک رشته های تحصیلی از حوصله این مقاله خارج است.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا چقدر است؟

در راستای هزینه تحصیل در کانادا، هزینه زندگی دانشجویی یکی از مهم ترین فاکتور ها می باشد و همواره به عنوان دغدغه ای در گوشه ذهن دانشجویان بین المللی قرار دارد. در واقع هزینه زندگی یکی از اصلی ترین معیار ها برای انتخاب مقصد تحصیلی دانشجویان می باشد. از آن جایی که دانشجویان درآمد خاصی ندارند و باید زمان خود را برای تحصیل و درس خواندن بگذارند، مسئله هزینه ها اهمیت بسیاری پیدا می کند. بخش عمده ای از هزینه زندگی دانشجویی در کانادا به اجاره مسکن تخصیص می یابد که حدود 60 درصد از کل هزینه ها خواهد بود. دیگر هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا شامل خورد و خوراک، رفت و امد و سایر هزینه های جانبی می باشد.

هزینه زندگی دانشجویان در کانادا چقدر است بستگی زیادی به شهر محل تحصیل و از همه مهم تر سبک زندگی افراد دارند. در حالت کلی زندگی دانشجویی در شهر های کوچک کانادا کم تر از شهر های بزرگ می باشد و حدود 1000 تا 1500 دلار در ماه خواهد بود. این هزینه در شهر های بزرگ تر کشور کانادا به طور متوسط 1500 تا 2500 دلار است. اگر بخواهیم به طور حدودی هزینه خوابگاه های دانشجویی در کانادا را تخمین بزنیم، باید بگوییم سالانه بین 3500 تا سقف 8000 دلار را بایستی به خوابگاه تخصیص داد.

برخی دانشجویان نیز علاقه دارند به جای خوابگاه در مسکن های شخصی سکونت گزینند و برای کاهش هزینه های اجاره اقدام به گرفتن چند هم خانه نمایند. زندگی چند دانشجو در کنار هم در مسکن های خصوصی، همانند زندگی در خوابگاه خواهد بود و تنها تفاوت آن که غیب آن نیز به شمار می رود، دوری از دانشگاه خواهد بود. در حالی که خوابگاه های دانشجویی معمولا داخل پردیس های دانشگاهی واقع شده اند و رفت و آمد به دانشگاه با سکونت در خوابگاه ها راحت تر خواهد بود. افراد می توانند به تنهایی و یا حداکثر با یک دانشجوی دیگر نیز مسکن اجاره کنند که در این صورت باید حدود 1300 دلار به عنوان اجاره برای یک آپارتمان یک خوابه پرداخت نمایند. این مبلغ برای اجاره آپارتمان دور از مرکز شهر ماهانه 1000 دلار خواهد بود. هزینه اجاره سوئیت های بدون اتاق که به خانه های استودیویی معروفند، حدود 300 دلار ارزان تر از آپارتمان های یک خوابه خواهد بود.

برخی از هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا طبق جدول زیر می باشند:

نوع هزینه
هزینه در کانادا به صورت ماهانه
رفت و امد و حمل و نقل
90 دلار
اینترنت 60 مگابیت بر ثانیه
80 دلار
قبوض آب، برق، گاز و …
168 دلار
یک دست لباس با کیفیت معمولی
35 تا 65 دلار

آیا تحصیل رایگان در کانادا امکان پذیر است؟

تحصیل در دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین المللی، بدون پرداخت هیچ هزینه ای هم نخواهد بود و نمی توان گفت کاملا رایگان است. این دانشجویان باید تا حدودی هزینه های تحصیل در دانشگاه را پرداخت نمایند، اما به دلیل پایین بودن هزینه های تحصیل در این کشور، بسیاری از دانشجویان بین المللی مهاجرت تحصیلی به کانادا را به عنوان اولین انتخاب خود قرار می دهند. تحصیل در مدارس کانادا برای شهروندان کانادایی و افرادی که والدین آن ها اقامت دائم این کشور را دارند رایگان است. افرادی که ویزای کاری و یا تحصیلی در کانادا دارند نیز می توانند فرزندان خود را به صورت رایگان به مدارس کانادا بفرستند.

دانشجویان بین المللی در دانشگاه های دولتی نیز هزینه خیلی کمی را پرداخت خواهند کرد، اما تحصیل در دانشگاه رایگان نمی باشد و دانشجویان باید شهریه پرداخت کنند. تنها راه تحصیل رایگان در دانشگاه های کانادا دریافت بورسیه و فاند های تحصیلی آن هم از نوع فول فاند می باشد که به صورت محدود به دانشجویان ارائه می شود و بیشتر در مقطع دکتری امکان پذیر است. اخذ بورسیه فول فاند در مقطع کارشناسی ارشد با شانس کم تری همراه است و برای مقطع کارشناسی بسیار سخت و تا حدودی غیر قابل دسترس خواهد بود.

اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا

افرادی که قصد تحصیل کانادا را دارند، باید بدانند که امکان اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور برای دانشجویان وجود دارد. گرفتن بورسیه تحصیلی یکی از بهترین روش ها برای کاهش هزینه های تحصیل و زندگی می باشد و دانشجویان بسیاری علاقمند به دریافت بورسیه در این کشور می باشند. دانشجویان بین المللی نیز می توانند از بورسیه ها و کمک هزسنه های ارائه شده در دانشگاه های کانادا خصوصا مقطع دکترا استفاده کنند. دریافت کمک هزینه تحصیلی و فاند در مقطع دکترا بسیار آسان تر از مقاطع دیگر است و به نسبت دانشگاه و رشته مورد نظر، شرایط دریافت آن متفاوت خواهد بود. دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد نیز امکان دریافت کمک هزینه های تحصیلی را خواهند داشت، اما چندان راحت نخواهد بود.

در نهایت به مقطع کارشناسی می رسیم که باید بگوییم که دریافت بورسیه در این مقطع بسیار سخت و دشوار است، به طوری که معمولا افراد به سختی موفق به دریافت بورسیه خواهند شد. در مقطع دکترا توانایی های فرد و موضوع تز دکترا می تواند تاثیر بسیاری در اخذ بورسیه تحصیلی داشته باشد. مقدار بورسیه نیز به عوامل مختلفی از جمله سطح توانایی های دانشجو، بودجه دانشگاه، ارزش علمی پروژه و … بستگی خواهد داشت. در جدولی که در ادامه آمده است به بورسیه های تحصیلی قابل دریافت در مقاطع مختلف دانشگاه اشاره کرده ایم. اگر قصد دریافت بورسیه در دانشگاه های کانادا را دارید، این اطلاعات برایتان مفید خواهد بود.

بورسیه تحصیلی کانادا
مقطع تحصیلی
بورسیه پرستیژ دانشگاه کارلتون
کارشناسی
بورسیه دانشجویان خارجی دانشگاه یورک
کارشناسی
بورسیه دانشجویان خارجی دانشگاه بریتیش کلمبیا
کارشناسی
بورسیه وینیپگ
کارشناسی
بورسیه لستر بی پییرسون دانشگاه تورنتو
کارشناسی
بورسیه کالج هامبر
کارشناسی
فلوشیپ تحصیلات تکمیلی دانشگاه منیتوبا
کارشناسی ارشد و دکتری
بورسیه دانشگاه تورنتو برای ایرانیان
کارشناسی، ارشد و دکتری
بورسیه مقطع کارشناسی دانشگاه واترلو
کارشناسی ارشد
بورسیه مقطع دکتری پییر الیوت ترودو
دکتری
بورسیه تحصیلات تکمیلی ونییر
دکتری
بورسیه بانتینگ
فوق دکتری
بورسیه تحصیلات تکمیلی دانشگاه کلگری
تحصیلات تکمیلی
بورسیه دانشجویان اینترنشنال ورودی دانشگاه کلگری
کارشناسی
بورسیه‌های تحصیلات تکمیلی  NSERC
تحصیلات تکمیلی
بورسیه تحقیقاتی IDRC
کارشناسی ارشد و دکتری
فاند اکولوژیکی
کارشناسی ارشد و دکتری
بورسیه تحصیلات تکمیلی کانادا
کارشناسی ارشد

مدارک لازم برای پذیرش تحصیلی در کانادا

اخذ پذیرش برای تحصیل در کانادا، بسته به نوع دانشگاه و رشته تحصیل متفاوت است و برای اطلاع دقیق از مدارک لازم برای پذیرش، متقاضیان باید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنند. با این حال مدارک کلی مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه های کانادا به شرح زیر خواهد بود:

 • مدارک شناسایی و ترجمه آن ها
 • مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی با نمره قابل قبول بسته به نوع دانشگاه
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • مدرک تحصیلی به همراه ترجمه
 • ریز نمرات و معدل مقاطع پیشین به همراه ترجمه آن ها
 • 2 تا 3 قطعه عکس گرفته شده در 6 ماه اخیر
 • ارائه انگیزه نامه
 • تکمیل و ارسال فرم پذیرش تحصیلی دانشگاه مد نظر
 • ارائه رزومه تحصیلی
 • پرداخت هزینه اپلیکیشن فی (هزینه ثبت نام) و ارائه رسید پرداختی
 • ارائه مقالات و پژوهش های تحقیقاتی (در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری)
 • ارائه حداقل دو الی سه توصیه نامه
 • ارائه سوابق کاری و بیمه در صورت لزوم (ارائه سابقه کاری بیشتر برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مورد نیاز خواهد بود.)
 • فرم کاستودین ( برای دانش آموزان تحصیل در مدارس که زیر 18 سال دارند و باید برای خود قیم معرفی کنند.)
 • ارائه مدارک آزمون های GMAT و یا GRE در صورت لزوم
 • اثبات تمکن مالی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا تحصیل در کانادا

برای تحصیل در کانادا، پس از دریافت پذیرش تحصیلی متقاضیان باید به دنبال اخذ ویزای تحصیلی این کشور باشند. از این رو باید مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا را جمع آوری کرده و بدون هیچ نقص و کاستی به سفارت کانادا ارائه دهند. تکمیل بودن مدارک برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در صورت وجود هر گونه نقص در مدارک، امکان ریجکت شدن ویزا وجود دارد. در ادامه به مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی اشاره می کنیم:

 • داشتن پاسپورت دارای اعتبار و اسکن صفحه اول
 • داشتن مدارک شناسایی و ترجمه آن ها
 • ارائه نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر
 • ارائه مدارک تحصیلی و ریز نمرات به همراه ترجمه آن ها
 • فرم های تکمیل شده ویزای تحصیلی و پرداخت هزینه ویزا
 • ارائه انگیزه نامه (SOP) و استادی پلن (برنامه درسی)
 • ارائه تمکن مالی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا (حدود 35 هزار دلار و 4 هزار دلار به ازای هر همراه) (مدارکی همچون سند خانه، ماشین، زمین و … در صورتی که به نام متقاضی باشد و با تائید دادگستری نیز رسیده باشد، می تواند به عنوان تمکن مالی استفاده شود.)
 • ارائه رزومه کاری و سابقه کاری
 • ارائه رسید پرداختی شهریه دانشگاه
 • ارائه توصیه نامه، مدرک زبان و مقالات چاپ شده (برای مقاطع ارشد و دکتری) در صورت درخواست از سوی سفارت

در سال های اخیر برای دریافت هر نوع ویزای کانادا، متقاضیان باید در سفارت کانادا انگشت نگاری شوند که هزینه آن برای هر نفر 85 دلار می باشد. هزینه انگشت نگاری برای هر خانواده 170 دلار خواهد بود که باید در کشور های همسایه انجام شود.

کار حین تحصیل در کانادا

یکی دیگر از روش های کاهش هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا، علاوه بر اخذ بورسیه تحصیلی، انجام کار دانشجویی در حین تحصیل می باشد. در کشور کانادا دانشجویان اجازه دارند حین تحصیل، مشغول به کار شوند و از این طریق بتوانند بخشی از هزینه های خود را تامین کنند. مدت زمان مجاز برای انجام کار پاره وقت حین تحصیل، حداکثر 20 ساعت در هفته می باشد. دانشجویان می توانند در تعطیلات به طور تمام وقت و 40 ساعت در هفته مشغول به کار شوند. در صورتی که دانشجو در چند مرکز کار کند، نباید مجموع ساعات کاری او از 20 ساعت در هفته  فرا تر برود. در برخی رشته های تحصیلی، دانشجویان می توانند به عنوان کارآموزی مشغول به فعالیت شده و در ازای آن حقوق دریافت کنند. میزان درآمد کار دانشجویی در کانادا بین 11 تا 50 دلار در ساعت خواهد بود که می تواند برای افراد کمک هزینه خوبی باشد. برای این که دانشجویان بین المللی بتوانند مجوز کار پاره وقت دریافت کنند، باید شرایطی را داشته باشند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت:

 • تحصیل در یکی از دانشگاه ها و یا کالج های کانادا
 • داشتن ویزای تحصیلی معتبر
 • دارا بودن کد بیمه برای استفاده از خدمات و مزایای بیمه های دولتی
 • اشتغال به تحصیل تمام وقت

برخی از معمول ترین کار های دانشجویی در کانادا عبارتند از:

 • پرستاری کودک
 • کار های خانگی مانند باغبانی
 • ویراستاری
 • دستیار شبکه های اجتماعی
 • تولید محتوا / سئو
 • طراحی وب سایت / گرافیک
 • راننده اوبر (مانند اسنپ در ایران)
 • تایپیست / مترجم
 • مشاغل ساختمانی و یا تاسیساتی
 • نگهداری از حیوانات خانگی
 • کار در رستوران و فست فود

خوابگاه برای اقامت دانشجویان در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

برای تحصیل در کانادا  یکی از اساسی ترین موارد، مسئله اقامت دانشجویان حین تحصیل در این کشور می باشد. شیوه های مختلفی برای اقامت دانشجویان در این کشور وجود دارد که یکی از مناسب ترین روش های اقامتی، زندگی در خوابگاه خواهد بود. خوابگاه های دانشجویی در کانادا به شکل های مختلفی ارائه می شوند که ای این میان می توان به رزیدنس هال (Residenc Halls )، تاون هاوس (Townhouses) و آپارتمان ها (apartment) اشاره کرد. رزیدنس هال ها به ساختمان های بزرگی گفته می شود که دانشجویان زیادی را می توان در آن اسکان داد، در حالی که تاون هاوس ها حدود 3 تا 6 دانشجو را در بر می گیرند.

در رزیدنس هال ها آشپزخانه، سرویس بهداشتی و اتاق شستشوی لباس به صورت اشتراکی استفاده می شوند و مستقیما تحت نظر دانشگاه اداره می گردند. این مدل از خوابگاه ها برای دانشجویان کارشناسی و دانشجویان سال اولی بسیار مناسب است، از این جهت که می توانند با افراد بیشتری در تمای باشند و دوستان زیادی پیدا کنند. تاون هاوس ها خانه هایی 3 تا 6 خوابه هستند که هر یک از دانشجویان اتاق مجزایی خواهد داشت. این خوابگاه ها بیشتر برای دانشجویان سال آخر و یا تحصیلات تکمیلی مناسب است که به تمرکز بیشتری نیاز دارند. در این نوع خوابگاه ها نیز هال، آشپزخانه و سرویس بهداشتی به صورت مشترک استفاده می شود.

به طور کلی خوابگاه های دانشجویی در کانادا برای افراد، سالانه از 3 تا 8 هزار دلار هزینه خواهد داشت که این هزینه بسته به امکانات ارائه شده بالا و پایین می شود. خوابگاه های با امکانات بهتر معمولا بالای 5 هزار دلار در سال هزینه دارند، اما در حالت کلی یک خوابگاه استاندارد و مناسب در کانادا هزینه ای حدود 350 تا 400 دلار در ماه خواهد داشت.

بیمه دانشجویان حین تحصیل در کانادا

همه دانشجویان بین المللی، باید از بیمه سلامت و درمان برخوردار باشند. مدت زمان و هزینه بیمه سلامت در کانادا بسته به مدت اقامت دانشجویان در این کشور متفاوت می باشد. در بعضی از ایالات های کشور کانادا، بیمه سلامت به صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار داده می شود. با این حال در صورتی که در برخی از ایالت ها بیمه سلامت دولتی ارائه نشود، دانشجویان باید اقدام به تهیه بیمه از شرکت های خصوصی نمایند. در بیشتر موارد دانشگاه محل تحصیل، این کار را برای دانشجویان انجام می دهد و یا موسسه های بیمه کننده را به افراد معرفی می کند.

در شرکت های خصوصی ممکن است چند گزینه برای بیمه سلامت افراد با هزینه های مختلف، وجود داشته باشد. در این صورت دانشجویان باید با توجه به شرایط هر کدام بهترین گزینه را انتخاب کنند. تهیه بیمه دانشجویی برای دانشجویان خارجی اجباری است و افراد جهت دریافت ویزای تحصیلی خود و همچنین پذیرش از دانشگاه مورد نظر، ملزم به دریافت بیمه سلامت دانشجویی می باشند. درباره هزینه بیمه دانشجویی در کانادا باید بگوییم که این هزینه سالانه مبلغی بین 430 تا 820 دلار خواهد بود. برای اطلاع دقیق از هزینه های بیمه دانشجویی در استان های مختلف کانادا می توانید جدولی که در ادامه آورده شده است را مطالعه نمایید.

استان های کانادا
هزینه بیمه دانشجویی به صورت سالانه
بریتیش کلمبیا
432 دلار
انتاریو
450 دلار
پرنسس ادوارد
500 دلار
آلبرتا
816 دلار
مانیتوبا
450 دلار
کبک
500 دلار
نوا اسکوشیا
500 لار

کار پس از تحصیل در کانادا

کار پس از تحصیل در کانادا

یکی از اصلی ترین مزایای تحصیل در کانادا، امکان کار پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی در این کشور می باشد. دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی در دانشگاه ها و کالج های کانادا به مدت حداکثر 3 سال به کار در این کشور مشغول باشند. مجوز کار پس از تحصیل در کانادا یا Post Graduate Work Permit که به اختصار PGWP گفته می شود، بزرگ ترین مزیت تحصیل در این کشور به شمار می رود که دانشجویان زیادی را جذب خود کرده است. دانشجویانی که در دوره های آموزشی شغلی کوتاه مدت و  کم تر از 8 ماه در کانادا تحصیل کرده اند، امکان اشتغال به کار در این کشور را نخواهند داشت. همچنین دانشجویانی که بین 8 تا 24 ماه در این کشور تحصیل کرده باشند، برابر با مدت زمان تحصیل خود در کانادا می توانند مجوز کار دریافت کنند و در نهایت دانشجویان با 24 ماه و یا بیشتر تحصیل در کانادا از مجوز کار در این کشور تا سقف 3 سال بهره مند خواهند شد.

پس از اتمام 3 سال کار کردن در کانادا، اجباری به ترک این کشور وجود ندارد و افراد می توانند حتی پس از اتمام سال اول کاری در کانادا، درخواست اقامت دائم ارائه دهند. در واقع امکان اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل، با تبدیل ویزای تحصیلی به کاری پس از فارغ التحصیلی در این کشور وجود دارد. لازم به ذکر است اقامت کانادا از طریق تحصیل، به خودی خود امکان پذیر نمی باشد و افراد باید پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور، با یافتن شغل مناسب، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و سپس اقدام به اخذ اقامت کانادا نمایند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

از بهترین روش های برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت در این کشور، روش مهاجرت تحصیلی است. یکی از مهم ترین شرایط برای مهاجرت تحصیلی به این کشور، دریافت نامه پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های معتبر کانادا می باشد. در این روش متقاضی باید رزومه تحصیلی خود را به همراه سایر مدارک مورد نیاز، برای دانشگاه مورد نظر خود ارسال کرده و نامه پذیرش دریافت کند. هزینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل نیز تا حدود زیادی به رشته و دانشگاهی که انتخاب می کنید و حتی شهر مورد نظر شما بستگی دارد. متوسط شهریه دانشگاه های این کشور بین ۲۵ تا ۳۰ هزار دلار کانادا در سال می باشد. البته ناگفته نماند که در کشور کانادا بورسیه ها و فاند های زیادی وجود دارد که دانشجویان بین المللی می توانند از آنها استفاده کرده و هزینه های خود را کاهش دهند.

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل

هدف اکثر دانشجویان بین المللی از تحصیل در کانادا، اخذ اقامت دائم این کشور پس از اتمام تحصیلات می باشد. به دلیل وجود فرصت های شغلی فراوان، رفاه اجتماعی بالا، امکانات مناسب زندگی و … بسیاری از دانشجویان علاقه دارند، پس از تحصیل در کانادا شغل مناسبی پیدا کرده و در همان جا بمانند. خبر خوب این است که کشور کانادا نیز علاقمند به نگه داشتن دانشجویان با استعداد بین المللی پس از تحصیل می باشد و شرایط اقامت تحصیلی در کانادا را برای این افراد مهیا کره است. دانشجویان از روش های مختلفی می توانند پس از تحصیل در کشور کانادا مانده و اقامت بگیرند. به این روش ها در ادامه اشاره خواهیم کرد:

 • روش اکسپرس اینتری کانادا
 • روش اسکیلد ورکر کبک
 • برنامه مهاجرت های استانی
 • ویزای استارتاپ کانادا
 • خود اشتغالی

اخذ تابعیت پس از تحصیل در کانادا

اخذ اقامت تحصیلی کانادا به خودی خود امکان پذیر نمی باشد و متقاضیان باید پس از اتمام تحصیلات، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا می‌توانند در مهلت جستجوی کار در این کشور کار مورد نظر خود را پیدا کرده و به کار و اشتغال بپردازند. پس از 5 سال کار در کانادا متقاضی می‌تواند برای اخذ تابعیت این کشور اقدام کند. صرفا ادامه تحصیل در کانادا موجب اخذ اقامت و تابعیت کانادا نمی‌شود، بلکه کار و اشتغال مداوم و داشتن شرایط لازم آثار اقامتی را درپی دارد.

از جمله شرایط اخذ تابعیت و شهروندی کانادا با تحصیل موارد زیر را می‌توان نام برد:

 • متقاضی باید در 5 سال کار و اشتغال در کانادا حداقل به مدت 3 سال مالیات های خود را به موقع پرداخت کرده باشد.
 • باید تسلط کامل به زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشد.
 • متقاضی باید با قوانین و مقررات کشور کانادا آشنایی کامل داشته باشد.
 • فرد باید در مدت 5 سال گذشته در حدود 3 سال در این کشور حضور مداوم داشته باشد.

چه عواملی سبب ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا می شود؟

متقاضیان باید تمام شرایط تحصیل در کانادا  و مدارک موجود را فراهم آورند تا ویزای آن ها رد نشود. ریجکت شدن ویزا اتفاقی ناخوشایند است که ممکن است برای افرادی که جهت ویزای تحصیلی اقدام کرده اند پیش آید. دلایل مختلفی وجود دارد که اداره مهاجرت کانادا به خاطر آن ویزای تحصیلی افراد ار ریجکت می کند. در ادامه می خواهیم به این موارد بپردازیم:

 • تمکن مالی که فرد برای دریافت ویزای تحصیلی به اداره مهاجرت کانادا ارائه نموده، برای هزینه زندگی و تحصیل یک سال کافی نباشد.
 • در صورتی که افراد در کشور مبدا وابستگی خانوادگی ضعیفی داشته باشند، احتمال بالایی برای ریجکت شدن ویزا وجود دارد. در این شرایط اداره مهاجرت کانادا به این نتیجه می رسد که شخص پس از تحصیل، دلیلی برای بازگشت به کشور خود نداشته و باعث بی اعتمادی افسر به پرونده متقاضی خواهد شد.
 • نداشتن سابقه کاری و آینده کاری مشخص در کشور مبدا سبب می شود ویزای متقاضیان ریجکت شود. به این دلیل که اداره مهاجرت دلیلی براب بازگشت فرد به کشور خود نخواهد یافت.
 • یکی از مهم ترین دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی، وجود نقص در مدارک ارائه شده می باشد. ناقص بودن مدارک، عدم شفاف سازی در ارائه مدارک و عدم تطابق مدارک ارائه شده به سفارت از عوامل ریجکت شدن ویزا به شمار می روند.
 • یکی از مهم ترین مدارک لازم برای تحصیل کانادا، ارائه یک انگیزه نامه قوی می باشد. در صورتی که افسر اداره برای ادامه تحصیل متقاضی در کانادا قانع نشود، سبب ریجکتی ویزای تحصیلی خواهد شد.
 • برخورداری از گپ تحصیلی احتمال ریجکت شدن ویزای تحصیلی را افزایش میدهد، خصوصا اگر در شغلی غیر مرتبط با رشته خود مشغول بوده باشید.
 • در صورتی که متقاضی مدارک و مستندات قوی برای اثبات بازگشت به کشور خود ارائه نداده باشد، ویزای تحصیلی شکست خواهد خورد.
 • در صورتی که ترجمه مدارک ارائه شده ضعیف باشد، احتمال ریجکتی ویزا وجود دارد.
 • در صورت داشتن رزومه تحصیلی ضعیف حتی اگر فرد پذیرش تحصیلی دریافت کرده باشد.
 • در صورتی که مدرک زبان از متقاضی خواسته شود و او این مدرک را ارائه ندهد.
 • داشتن سوء سابقه سبب ریجکت شدن ویزای تحصیلی می گردد.

خدمات موسسه مهاجرتی اصطهباناتی

متقاضیان برای آگاهی در مورد شرایط درس خواندن در کانادا و هزینه‌ها و مدارک لازم باید با مشاوران موسسه های مهاجرتی مشاوره کنند. مشاوران موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی با اطلاع از همه موارد مربوط به تحصیل در کشور کانادا، مشاوره های مهاجرتی رایگان به متقاضیان ارائه می‌دهند. از جمله خدمات متخصصان مهاجرت این موسسه برتر می‌توان به کمک در تهیه و تنظیم انگیزه‌نامه تحصیلی، ارسال مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی اشاره کرد.

این مقاله به ارائه اطلاعات لازم در مورد تحصیل در کانادا پرداخت و شرایط درس خواندن در کانادا برای متقاضیان ایرانی را به تفصیل شرح داد. اگر در مورد شرایط و خرج تحصیل در کانادا نیازمند اطلاعات بیشتر می باشید، با متخصصان مهاجرت موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی تماس حاصل کنید. متخصصان مهاجرت این موسسه برتر در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، مشهد، تبریز و رشت در همه روزهای کاری هفته در خدمت متقاضیان عزیز می‌باشند.

سخن پایانی

در این مقاله مهاجرت تحصیلی به کانادا و شرایط مهاجرت به کانادا و موارد مربوطه به طور کامل بررسی گردید. کشور کانادا از لحاظ اقتصادی در رتبه بالایی قرار دارد و همچنین دارای پیشرفته ترین دانشگاه ها می باشد. به همین دلیل دانشجویان بین المللی در سراسر جهان رویای تحصیل در این کشور را دارند. تحصیل در دانشگاه های کانادا بستری را برای افراد فراهم می کند که علاوه بر تحصیل در یک کشور پیشرفته و برخورداری از مدرک دانشگاهی معتبر، در یک محیط چند فرهنگی قرار گرفته و با آداب و رسوم متنوعی آشنا شوند. علاوه بر دانشگاه های کانادا، مدارس این کشور نیز محبوبیت زیادی دارند و والدین بسیاری علاقمند هستند فرزندان خود را برای تحصیل در مدارس کانادا به این کشور بفرستند. اگر شما هم قصد مهاجرت تحصیلی به تورنتو، ونکوور، و…. را دارید، می توانید با دریافت مشاوره از کارشناسان ما، مقدمات سفر به این کشور پیشرفته را فراهم کنید. با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول در مورد مهاجرت تحصیلی به کانادا

شرایط تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان چیست؟

اخذ پذیرش مشروط و شرکت در دوره‌های آمادگی زبان انگلیسی و اخذ مدرک و مهارت زبانی، شرایط تحصیل بدون مدرک زبان در این کشور  هستند.

آیا امکان تحصیل رایگان در کانادا وجود دارد؟

بله، با داشتن شرایط تحصیلی خاص و تهیه مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی کانادا  می‌توانید به تحصیل رایگان در کانادا  مشغول شوید.

روش‌های افزایش درصد قبولی ویزای تحصیلی کانادا کدام‌اند؟

داشتن مدرک زبان آیلتس و تمکن مالی کافی، روش‌های افزایش شانس اخذ ویزای تحصیلی برای متقاضیان هستند.

آیا امکان کار پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا وجود دارد؟

بله، با یافتن کار در مهلت 9 ماهه تا 3 ساله جستجوی کار در این کشور، می‌توانید پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های کانادا، وارد بازار کار شوید.

آیا امکان اخذ تابعیت کانادا با تحصیل وجود دارد؟

خیر، صرفا درس خواندن موجب اخذ اقامت کانادا نمی‌شود، بلکه کار پس از فارغ‌التحصیلی مقدمات اخذ تابعیت را فراهم می‌کند.

مهم‌ترین مزیت تحصیل در مدارس کانادا چیست؟

مهم‌ترین مزیت تحصیل در مدارس کانادا، اخذ ویزای همراه برای یکی از والدین می‌باشد.

هزینه درس خواندن در مدارس بین‌المللی کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل در مدارس این کشور، سالانه در حدود 30 هزار دلار تا 50 هزار دلار کانادا خواهد بود.

مهم‌ترین شرایط تحصیل مقطع کارشناسی در کانادا کدام‌اند؟

داشتن معدل بالای 13 در مقطع دیپلم 12 ساله و گپ تحصیلی کمتر از 4 سال، از شرایط بسیار مهم جهت تحصیل مقطع کارشناسی در کانادا هستند.

رشته‌های پرمتقاضی مقطع کارشناسی کانادا کدام‌اند؟

رشته‌های مهندسی، کارشناسی ریاضیات، کارشناسی علوم کامپیوتر و کارشناسی روان‌شناسی، برخی از محبوب‌ترین رشته‌ها جهت تحصیل در این کشور می‌باشند.

مدارک و شرایط لازم تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد کدام‌اند؟

داشتن توصیه‌نامه، رزومه تحصیلی قوی، انگیزه‌نامه تحصیلی و مدرک کارشناسی، از مدارک الزامی جهت تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در کانادا هستند.

پرتقاضاترین رشته‌های مقطع کارشناسی ارشد کانادا کدام‌اند؟

رشته‌های مدیریت اجرایی MBA، روان‌شناسی، علوم زیست محیطی و علوم کامپیوتر، برخی از پرمتقاضی‌ترین رشته‌های تحصیلی برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد در کانادا هستند.

5/5 - (5 امتیاز)

158 دیدگاه برای “تحصیل در کانادا + مهاجرت تحصیلی به کانادا | هزینه 2023

 1. S گفت:

  سلام من مدرک کارشناسی حسابداری از دانشگاه پیام نور با معدل چهارده دارم ؛ درحال حاظر هم دانشگاه سراسری دارم کارشناسی مهندسی برق میخونم ؛ میخواستم بدونم با حسابداری بهتره برای ارشد اپلای کرد یا منتظر بمونم مدرک مهندسی برق رو بگیرم ؛ درحال حاظر 27 سالمه کدومش بهتره

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بسته به علاقه، نمرات و ریز نمرات هر کدام از رشته های تحصیلی دارد.

 2. ترنم گفت:

  اگر بخوایم برای تحصیل در کانادا اقدام کنیم، مدرک زبان چی باید ارائه بشه؟ تافل هم قبوله یا فقط آیلتس؟؟

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام دوست عزیز، بله برای تحصیل در کانادا هم مدرک آیلتس و هم تافل مورد تایید هستند.

 3. مینا زارع گفت:

  سلام، کدوم دانشگاه واسه تحصیل در کانادا خوبه؟ من رشته گرافیک رو تا سطح کارشناسی خوندم و قصد دارم برای تحصیل ارشد اقدام کنم

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام، در کانادا دانشگاه‌های بسیار معتبری فعالیت دارند که بعضی از اونها شامل بریتیش کلمبیا، مونترال، آلبرتا و مک گیل هستند.

 4. هدیه گفت:

  وقتتون بخیر، هزینه تحصیل در کانادا واسه مقطع کارشناسی توی رشته مهندسی کامپیوتر چقدره؟ بورسیه هم ارائه میشه واسه این دوره؟

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام، دوست عزیز هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی و در رشته مهندسی برای هر دانشگاه ممکنه متفاوت باشه. بهتره که برای اطلاع دقیق، این موضوع رو از وبسایت دانشگاه پیگیری کنید. البته به صورت میانگین، میشه گفت هزینه حداقل 7200 دلار خواهد بود.

 5. مهدی گفت:

  سلام
  اگه کسی دانشجوی دندانپزشکی، دارو سازی یا فیزیوتراپی دوره روزانه در ایران باشه
  برای ادامه تحصیل همین رشته ها در کانادا، باید حتما در آزمون ورودی شرکت کرد ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، نیاز به شرکت و قبولی در آزمون ورودی دارید.

 6. مهشید گفت:

  سلام وقتتون بخیر . من 22 سالمه و لیسانس نقاشی دارم با معدل 18 . 5 سال هم سابقه کار دارم در زمینه طراحی و گرافیک . می خواستم بدونم امکان گرفتن بورسیه تحصیلی یا فاند وجود داره برای تحصیل در فوق لیسانس در کانادا ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   کانادا بورسیه های متفاونی را ارائه می دهد که در صورت شایستگی علمی می توانید اقدام برای اخذ این بورسیه ها نمایید.

 7. علی گفت:

  سلام . امیدوارم حالتون خوب باشه 3>
  ببخشید، دانشجوی پزشکی ای که تازه قبول شده در ایران، باید از همون ابتدا یک سری کتاب برای آزمون تخصص کانادا بخونه و موازی با درس هاش به پیش ببره و یا فعلاً نیاز نیست ؟ و اگر آره با تماس با شما عزیزان میشه جویا شد که چه چیزهایی باید خونده بشه ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   بابت سختی آزمون تخصص در کانادا و تایید مدارک شما بهتر است خود را از قبل آماده نمایید.

 8. پریسا گفت:

  سلام وقتتون بخیر باشه . رشته من زبان و ادبیات انگلیسی هست و معدل کارشناسی من 17.23 هستش . و برای ایلتس دارم میخونم. با توجه به رشته من ، چه رشته مرتبطی برای ارشد وجود داره که اینده شغلی مناسبی داشته باشه . و با این شرایط امکان موفقیت در مهاجرت تحصیلی هست ؟ ایا بودن فامیل در شهر مقصد شانس بیشتری بوجود میاره ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شما بسته به علایق خود گرایش هایی مانند زبانشناسی، ترجمه و غیره را می توانید انتخاب نمایید. وجود بستگان در شهر هدف شانس ویزای شما را بیشتر می کند.

 9. سمیرا جداوی گفت:

  با سلام
  من دانشجوی ارشد فیزیک دانشگاه صنعتی اصفهان هستم.معدل کارشناسی م خیلی پایین بود و معدل ارشدم خوبه ولی نمره الف نیست.
  در حال گذراندن دوره آیلتس نیز هستم.با داشتن معدل پایین در دوره کارشناسی چقدر احتمال گرفتن بورسیه برای من وجود داره؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   بورسیه تحصیلی کانادا بسته به رزومه علمی شما دارد. معدل کارشناسی شما نیز در این امر حائز اهمیت است.

 10. شارزم گفت:

  سلام بنده 22 ساله هستم و لیسانس رشته ی حسابداری دانشگاه ازاد شیراز رو دارم در صورت داشتن توانایی مالی کافی و مدرک زبان تافل بالای 70 و معدل بالای 15 دانشگاه, آیا میتونم برای فوق لیسانس حسابداری کانادا اقدام کنم؟ مدرک دانشگاه آزاد شیراز اعتبار کافی برای این کار رو داره یا نه؟ با تشکر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، دانشگاه شیراز مورد تایید کشور کانادا است. برای تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا نیزا به نمره تافل بالاتری دارید.

 11. مجتبی ترابی گفت:

  با سلام..بنده فوق لیسانس مهندسی صنایع هستم و معدل کارشناسیم 16.54 و معدل ارشدم 17.47 هستش..یک مقاله ISI و نمره آیلتس 7 دارم..میخواستم بدونم چقدر شانس برای پذیرش فول فاند در کانادا دارا هستم؟
  با تشکر از شما

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، در صورت داشتن شرای سنی مناسب، امکان اخذ پذیرش و ویزا با توجه به شرایط شما وجود دارد.

 12. محمد گفت:

  برای تحصیل در رشته داروسازی در کانادا چه شرایطی را باید دارا بود واین که شرکت در کنکور با رتبه زیر 1000 بدون ثبت نام دردانشگاه در ایران برای دارا بودن شرایط بهتر جهت پزیرش موثر است؟هزینه کلی را هم بیان کنید

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل داروسازی در کانادا می بایست 4 سال دوره علوم پایه را بگذرانید و سپس در ازمون ورودی کانادا قبول شوید. با قبولی در کنکور ایران نیز باید در آزمون کانادا شرکت نمایید.

 13. محمد گفت:

  سلام منظورتان از رزومه علمی قوی برای مهاجرت چیست؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   رزومه قوی شامل ریز نمرات، معدل و رزومه پژوهشی شما است.

 14. مهشید کیوان مجد گفت:

  با سلام و خسته نباشید مدارک اخذ شده من از دانشگاه آزاد لیسانس و فوق لیسانس می باشد سؤالی از خدمتتون داشتم آیا می شود از کشور کانادا مقطع تحصیلی دکتری گرفت و یا اینکه چون در دانشگاه آزاد تحصیل کرده ام شامل حال من ویزای دانشجویی نمی شود. منتظر پاسخ شما هستم .

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل دکترا در کانادا رزومه علمی، دانشگاه تحصیلی، مدرک زبان و رزومه پژوهشی شما مورد ارزیابی قرار می گیرد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 15. فاطمه گفت:

  با سلام.من کارشناسی ارشد مدیریت مالی دارم و به پزشکی علاقه دارم متاسفانه هزینه تحصیل در کانادا زیاد هستش آیا بورسیه تحصیلی میتونه به افرادی مانند من برای ادامه تحصیل در کانادا کمک کننده باشه؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   لطفا در نظر داشته باشید که هزینه تحصیل پزشکی در کانادا زیاد است و نیاز به گذراندن 4 سال دوره علوم پایه و قبولی در آزمون ورودی دارید. با توجه به شرایط ذکر شده به شما توصیه میکنیم کشور دیگری را انتخاب نمایید.

 16. یاشار مرادی گفت:

  سلام ببخشید من کارشناسی مهندسی برق از دانشگاه اصفهان دارم و می خوام ارشدم رو کانادا بخونم می خواستم ببینم امکان پذیرش در دانشگاه های خوب چقدر هست و امکان دادن فاند چقدر هست؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   اخذ پذیرش و دریافت فاند در کانادا بسته به سابقه علمی شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد، لطفا با ما در ارتباط باشید.

 17. hani گفت:

  سلام من امسال کنکور دادم با توجه به رتبه ام نمی تونم پزشکی بخونم می خواستم ببینم از بین علوم ازمایشگاهی و دامپزشکی کدومشون بهتر می تونه کمکم کنه که بتونم برای دو سه سال دیگه که می خوام مهاجرت کنم و پزشکی بخونم برام بهتره

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   هر دو رشته تحصیلی در کانادا جزء رشته های خوب است. بسته به علایق فردی خود بهتر است اقدام نمایید.

 18. هدی گفت:

  سلام
  من کارشناسی فلسفه اسلامی خوندم و الان ترم اخر کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی هستم ایا برای دکتری در رشته روانشناسی بالینی می تونم اقدام کنم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   مقاطع تحصیلی شما به یکدیگر مرتبط نیستند. برای ادامه تحصیل در کانادا باید رشته های تحصیلی مرتبط را انتخاب نمایید.

 19. الهام گفت:

  سلام
  من کارشناس ارشد کامپیوتر هستم با معدل 16.40
  و کارشناسی کامپیوتر با معدل 16
  7.5 سابقه کار مرتبط دارم
  نمره زبان دولینگو 105 که میخواهم ارتقا بدهم
  شرایطم برای تحصیل در کانادا به چه صورت هست؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در کانادا بابت رقابت بسیاری که وجود دارد، باید رزومه پژوهشی قوی ارائه دهید.

 20. Ssssss گفت:

  سلام وقت بخیر،من مهندسی شهرسازی خوندم و ۲۵ سال سن دارم،زبان رو هم تا حدودی بلدم،میخام بدونم به کدوم کشور اروپایی راحتتر میشه مهاجرت کرد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تجصیل یکی از آسانترین روش های مهاجرت است که می توانید برای کشور هایی مانند آلمان، فرانسه و غیره بسته به شرایط خود اقدام نمایید. با ما در تماس باشید تا در انتخاب کشور شما را راهنمایی نماییم.

 21. غ رحمانی گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من در حال حاضر در مقطع کاردانی، رشته گرافیک رو میخونم. دبیرستان هم گرافیک بودم فقط چون پیش نخوندم دیگه چهار سال کارشناسی رو نخوندم. میخواستم بدونم امکانش هست در مقطع کارشناسی در کانادا تحصیل کنم؟ و اینکه چه مدارکی لازم هست و چه کارهایی باید انجام بدم؟
  ممنون میشم جواب بدید

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل کارشناسی در کانادا باید از طریق مدرک دیپلم خود اقدام نمایید.

 22. شوکا گفت:

  سلام 18 سالمه در رشته دندانپزشکی برای دیپلم تجربی 99 هستم معدلم 19.45 هست ایا میشه هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی دبرای ل هست و ایا ر دانشگاه کانادا را بگید سالیانه یا ترمییسانس بورسیه میدهند یا خیر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   برای تحصیل پزشکی در کانادا باید در ابتدا 4 سال دوره کارشناسی علوم پایه را گذرانده و سپس در آزمون ورودی شرکت نمایید. هزینه تحصیل در کانادا متغییر است و بسته به دانشگاه انتخابی شما دارد.

 23. پویا گفت:

  سلام
  ببخشین میتونیم با دیپلم گردشگری بورسیه کارشناسی در کانادا رو گرفت؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در صورت داشتن سابقه علمی قوی و مدرک زبان، امکان اخذ بورسیه تحصیلی کانادا برای شما وجود دارد.

 24. Omid Ghadirian گفت:

  سلام. 28 سالمه و لیسانس و فوق را در دانشگاه صنعتی اصفهان و با معدلهای 18 و 19 به پایان رساندم. در هر دو دوره نفر اول دانشکده بوده ام. سه سال عضو بنیاد نخبگان بوده ام. چندین مقاله پژوهشی داخلی دارم. مقالات ISI در حال داوری هستند و در حال مطالعه زبان هستم. الان یکساله بورسیه بنیاد نخبگان بدون آزمون و مصاحبه وارد دوره دکترا در همان دانشگاه شده ام ولی دوست دارم برای دانشگاههای کانادا شانس خودم رو امتحان کنم. نظرتون چیه؟ با تشکر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای اساس شرایط ذکر شده شانس اخذ پذیرش دکترا در دانشگاه های کانادا را دارید.

 25. فاطمه گفت:

  من 20 سالمه معدل دیپلمم 19/05 و معدل پیش دانشگاهیم 16/82 هست کشوری که هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی پایینی داشته باشه و مورد تایید وزارت بهداشت ایران باشه و زبان تحصیل در دانشگاه هم انگلیسی باشه بهم معرفی کنین چون دوره زبان انگلیسی ام رو دارم کامل میکنم . با تشکر.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   کشور هایی مانند ترکیه، چین و یا غیره دانشگاه های معتبر و مقرون به صرفه دارند. هر دانشگاه و یا کشور شرایط مربوط به خود را دارند که می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 26. hossein گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  بنده فوق دیپلم کامپیوتر دارم.
  ایا تحصیل در مقطع لیسانس برای منی که فوق دیپلم دارم در کانادا همان 4 سال میشود یا مثل ایران 2 سال؟؟؟؟؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   تحصیل مقطع کارشناسی در کانادا را باید از ابتدا شروع نمایید.

 27. سیمین گفت:

  سلام بنده کارشناسی میکروبیولوژی خوندم.میخوام برای دندانپزشکی مهاجرت کنم.شرایط رو ب سامانی نداره ایران.وقبولی درین رشته بسیارسخت و رقابتیه…تازه ازدواج کردم.همسرم میترسه از شرایط کاری و تحصیلی کشوری ک میخوایم بریمو نمیدونه نگرانه…میشه راهنمایی کنید.باید سرمایه گذاری کرد…فقط از طریق کار ویا تحصیل میتونیم بریم خانواده هامون نمیتونن حمایتمون کنن…چطورمیتونیم اطمینان پیداکنیم ک حتماسوئیتی در اختیارمون قرارمیگیره و میتونیم زندگی کنیم هم دانشگاه ادامه تحصیل تورشته دلخواهمون رو داشته باشیم‌..اگرما کسی باشیم ک مدرک زبانش کامل نیست طبق معیاری ک دانشگاه اون کشورگفته میتونیم توایران فشرده دوره ببینیم قبول میکنن؟میتونیم اقامت اون کشورو بگیریم…باتوجه ب تحریم های جدید چکارباید کرد…بنظرشما تواین شرایط رفتن ب کشوری غیرازایران ب صلاحمونه یانه….میترسیم باایرانیا رفتاردرستی نداشته باشن یلجایگاهی نداشته باشیم اون کشور میشه راهنمایی کنید ببخشید سوال زیادداشتم…ممنون میشم همشو جواب بدید…

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در کانادا می توانید برای اخذ بورسیه تحصیلی نیز اقدام نمایید که برای هزینه های زندگی و تحصیل برای شما کمک کننده باشد و همچنین اجازه کار پاره وقت نیز به شما داده می شود. محل اقامت شما نیز بسته به دانشگاه انتخابی شما دارد.

 28. نیلوفر گفت:

  سلام و تشکر از توضیحاتی که دادید.چند سوال دارم : من ۳۵ سالمه و متاهل هستم .برای دوره آموزشی در زمینه مو یا طراحی داخلی ، چه کالجی را پیشنهاد میدید ؟ آیا پس از اتمام تحصیل در کالجهای کانادا امکان پیدا کردن کار و گرفتن اقامت دایم وجود داره ؟ همزمان با تحصیل ، اجازه کار به محصل میدن؟ و اینکه همسرم هم می‌تونه اجازه اقامت و کار در کانادا را همزمان با تحصیل من ، بدست بیاره؟ متشکرم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، با پیدا کردن کار می توانید در کانادا بمانید. کشور کانادا به دانشجویان بین الملل اجازه کار حین تحصیل را می دهد.

 29. lararad گفت:

  درود بر شما
  و سایت فوق العاده اتون! راستش سوالم اینه که من به عنوان یه دانش آموز 14 ساله که دارم مدرک آیلتسمو میگیرم اگر بخوام که به کانادا مهاجرت کنم این مدرک چقدر به کارم میاد؟ ومهااجرتو برام آسون میکنه (نمره ام7) واینکه من اگر برم اونور دقیقا از همون پایه تحصیلی که تو ایران داشتم باید ادامه بدم؟ واینکه حداقل بودجه ام باید چقدر باشه؟ خیلی ممنون میشم جواب بدید

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در صورت داشتن مدرک زبان برای تحصیل در مدارس کانادا دیگر نیازی به گذراندن دوره زبان ندارید.

 30. سالار گفت:

  با سلام و خسته نباشید.
  من در حال حاضر در حال تحصیل برای مقطع ارشد هستم و 1 سال از تحصیلم باقی مونده و از اونجا که بعد از اتمام این مقطع حدود 3-4 ماه بیشتر وقت ندارم برای روشن کردن تکلیف آینده خودم که ادامه میدم یا میرم خدمت سربازی زودتر از اخذ مدرک ارشد به دنبال این فرصت هستم تا موقعیتی پیدا کنم که بتونم ازش استفاده کنم.
  من در حال حاضر برنامه نویس هستم و برای دکتری قصد دارم که روی داده کاوی و یا سیستم های توزیع شده کار کنم و فکر میکنم کانادا یا آلمان مناسب ترین گزینه ها هستند ولی از اونجا که توانایی تامین هزینه های تحصیل در کانادا رو ندارم به دنبال بورسیه ای امن و مناسب هستم که شرایط تحصیلی منو تامین کنه و با خیال راحت بتونم به تحصیل بپردازم و در ضمن اگر بشه هم قصد دارم بعد از اتمام دوران تحصیل اقامت بگیرم و همونجا بمونم.
  لطفا راهنمایی کنید که باید چیکار کنم.
  با تشکر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل و اخذ بورسیه در کانادا و یا آلمان سن، مدرک زبان، رزومه علمی وسایر شرایط شما حائز اهمیت است. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 31. ساره گفت:

  با سلام خسته نباشید
  من 23 سالمه دانشجوی سال اول پزشکی دانشگاه تهران هستم ( رتبه تک رقمی کنکور تجربی و زبان و عضو انجمن استعداد های درخشان ( نخبگان ) کشور)آیلتس 8.5 دارم و معدل دیپلم 19 قصد دارم از دانشگاه انصراف بدم و برای مقطع کارشناسی کانادا اقدام کنم با توجه به گپ تحصیلی که دارم شانسی برای ویزا شدن دارم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، امکان اقدام با توجه به شرایط شما وجود دارد.

 32. علی گفت:

  با سلام و عرض ادب
  بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد حسابداری از دانشگاه امارات و8مقاله isi که همگی در مجلات بین المللی چاپ شده اند و یک مقاله داخلی میباشم
  2سال در دانشگاه تدریس کرده ام و3 سال هم مدیر مالی دانشگاه بودم و 8 سال هم مدیر عامل یک شرکت حسابداری با فعالیت بالا هستم و مدرک ایلتس 6.5 هم به تازگی دریافت کردم
  سوال من اینه که با این شرایط من میتونیم بورسیه کامل برای مقطع دکتری در دانشگاه های کانادا بگیرم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای بررسی شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کانادا باید رزومه شما به طور دقیق برررسی شود. لطفا با کارشناسان ما از طریق شماره های ذکر شده در سایت در ارتباط باشید.

 33. دانیال گفت:

  سلام من کلاس یازدهم هستم رشته ی تجربی می خواسم بعد از اینکه کنکور دادم برم کانادا در دانشگاه اونجا درس بخونم آیامن چه چیز هایی داشته باشم ویا چه مدارکی باید داشته باشم تا بتونم در اونجا درس بخونم. با تشکر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در کانادا باید مدرک زبان انگلیسی ارائه دهید. برای اخذ پذیرش از دانشگاه باید مدارک تحصیلی و هویتی خود را ارائه دهید.

 34. پدرام گفت:

  سلام من ۲۷ سالم هست لیسانس کامپیوتر دانشگاه آزاد دارم معدل ۱۲. از طرفی آیلتس ۷ دارم و ۳ مدرک بین المللی در حوزه های شبکه، امنیت و مهندسی سیستم ها از Cisco و بنیاد جهانی لینوکس واقع در کانادا، همچنین ۲ – ۳سابقه کاری مرتبط.
  شرایط بنده برای ارشد در کانادا چگونه است ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   متاسفانه معدل شما برای کارشناسی ارشد در کانادا مقداری پایین است. به شما توصیه می کنیم کشور های دیگری را انتخاب نمایید.

 35. Jamal گفت:

  سلام.۱۸ سالمه و سال آخر دبیرستان در رشته برنامه نویسی کامپیوتر هستم معدل سال پیشم ۱۶ بود.نوازنده گیتار و آهنگسازی هیپ هاپ انجام میدم.عموم هم تقریبا ۲۰ ساله ساکن تورونتو هستن.نظر شما برای تحصیلم در کانادا با توجه به شرایط بنده چیه و چقد شانس ورود به دانشگاهو دارم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورتیکه مدرک زبان ارائه دهید، می توانید برای تحصیل در کانادا اقدام نمایید.

 36. fatemeh گفت:

  سلام خسته نباشید
  امکان تحصیل در مقطع ارشد رشته طراحی وب و اپلیکیشن موبایل در کانادا با مدرک کارشناسی حقوق ایران وجود دارد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   خیر، برای تحصیل در کانادا باید رشته های تحصیلی شما با یکدیگر مرتبط باشد.

 37. میلاد زارع گفت:

  سلام و خسته نباشید.
  آیا مدرک کارشناسی که به طور معمول ۸ ترم و ۴ سال رو میگیره، اگر زودتر از ۴ سال تموم بشه مشکل برای مهاجرت پیش میاد؟ یعنی مثلا زیر ۴ سال تموم شه

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   خیر، مشکلی به وجود نمی آورد.

 38. شیوا.ک گفت:

  سلام وقت بخیر
  من 16 سالمه ویزای مولتی کانادا دارم یک بار هم سفر کردم یکی از اشنایانم بدلیل معدل بالا توانست بورسیه تحصیلی کانادا رو اخذ کنه که این بورسیه شامل تمام هزینه زندگی و خورد و خوراک و پوشاک میشد میخواستمن ببینم شرایط همچین بورسیه در مقطع دبیرستان وجود داره.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   متاسفانه شانس اخذ بورسیه تحصیلی در دبیرستان های کانادا به نسبت مقاطع تحصیلی دانشگاهی بسیار کمتر است.

   1. امیرر گفت:

    درود
    شرایط بورسیه شدن برای رتبه های زیر 100 کنکور وجود داره که تو المان یا هلند یا کانادا بتونن تو رشته پزشکی بورسیه بشن؟؟؟

    1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

     با سلام و عرض ادب
     بله، می توانید در صورت داشتن مدرک زبان برای شرکت در کورس اصلی به طور مستقیم اقدام نمایید.

 39. abolfaz گفت:

  سلام وقت بخیر
  من 34 سالمه و میخوام از طریق کالج برا رشته گرافیک تو کانادا اقدام کنم. مدرک کاردانی دارم و الان دارم زبان برا آیلتس میخونم میخواستم بدونم چقدر شانس ویزا شدن دارم. در ضمن برادرم هم سیتیزن اونجاس.آیا اینم میتونه تاثیر داشته باشه؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   متاسفانه شانس دریافت ویزای کانادا بسیار پایین آمده است. لطفا با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهیم.

 40. سحر گفت:

  سلام،
  من لیسانس کامپیوتر دارم و در حال حاضر در رشته روانشناسی عمومی کارشناسی ارشد در دانشگاه رودهن مشغول به تحصیل هستم. آیا شانسی برای پذیرش در دکترای روانشناسی در کانادا دارم؟ آیا با معدل ارشد ۱۹ میتونم بورسیه بگیرم؟ بهتر هست الان برای تحصیل در کانادا اقدام کنم یا صبر کنم تا مدرک ارشد رو بگیرم و بعد اقدام کنم؟ ممنون میشم از راهنماییتون‌

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   خب اگر بخواهید برای دکترا اقدام کنید که باید ارشد رو بگیرید، شانس اخذ بورسیه دارید ولی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کاملا رقابتی هست، داشتن مدرک زبان خوب، مقاله و ترجیحا GRE می‌تونه بهتون کمک کنه.

 41. یاسمین گفت:

  سلام برای رشته نقاشی چه دانشگاه هایی وجود داره در شهر های تورنتو و ونکوور ؟؟!! تریجیحا برای مقطع کارشناسی باشه. دانشکاه هایی که کمک هزینه تحصیلی هم بکنن!!

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   دانشگاه ها با توجه به شرایط شما مشخص می شود، بورسیه یا کمک هزینه تحصیل هم به رزومه شما بستگی دارد.
   پیشنهاد می کنم مدارک را به یکی از دفاتر تحویل دهید تا بررسی کنیم و نتیجه نهایی را اطلاع دهیم

 42. شاهرخ گفت:

  پس اگر هر دو فرزند من به اتفاق مادر ویزا بگیرن من بعد از چه مدت میتونم ویزا بگیرم

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، وقت بخیر
   شما در صورتی ویزا می گیرید که همسرتان ویزاشون را به تحصیلی یا کاری تبدیل کنند، در این صورت به عنوان همراه ایشان ویزا می گیرید.

 43. شاهرخ گفت:

  با تشکر از جواب شما چون پسر دوم من چهارسال داره و امکان جدایی از مادر را نداره آیا به عنوان همراه مادر ویزا شاملش میشه و اینکه امکان گرفتن ویزا برای خود من هم هست و یا به یک نفر (پدر یا مادر) تعلق می‌گیرد

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   پسرتون می‌تونه باهاتون بیاد ولی بالاخره باید درس بخونه اونجا، برای همراه هم یکی از والدین فقط. شانس ویزای ها دو والدین زیاد نیست.

  2. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   ویزای گاردین به یکی از والدین تعلق می گیرد، فرزند کوچکترتون هم احتمال ویزا با مادر را دارند. شرایط اینکه شما چطور ویزا بگیرید مفصله، بهتر است با دفاتر تماس داشته باشید.

 44. شاهرخ گفت:

  سلام من یک پسر ده ساله ویک پسر چهار یاله دارم آیا امکان گرفتن ویزای استیودنت را برای پسرم دارم. شرایط آن چیست با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بله میتونید اقدام کنید، با توجه به سن بچه ها شرایط خاصی ندارد، فقط باید بتونید شهریه مدارس رو پرداخت کنید.

  2. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   بله، برای فرزندتون که ده ساله هستند می توانید اقدام کنید، برای فرزند کوچکتر باید تا شش سالگی صبر کنید. ویزای دانش آموزی به بچه های ۶ تا ۱۸ ساله صادر می شود.

 45. محمد والی گفت:

  با سلام
  بنده 35 سالمه فارغ التحصیل رشته صنایع چوب و کاغذ(گرایش حفاظت و اصلاح چوب) از دانشگاه گرگان.می خواستم در همین رشته در مقطع دکترا برای دانشگاههای کانادا اقدام کنم.به نظر شما امکان اینکه بتونم از این دانشگاهها بورسیه تحصیلی بگیرم هست یا نه؟
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   اطلاعات کامل را ندادید، از نظر سن مشکلی ندارید، معمولا برای دکتری محدودیت سن وجود ندارد، برای سایر موارد لازم است رزومه شما را دقیقتر بررسی کنیم.

 46. فاطمه گفت:

  سلام
  سپاس از شما که اطلاعات رو در اختیار ما میگذارید
  بنده ۳۵ ساله متاهل سال ۸۶ فارغ التحصیل شدم و از همون سال مشغول به کار مرتبط با رشته م هستم، آیلتس اورال ۶.۵ جنرال و ب یک فرانسه دارم
  با توجه به این شرایط امکان پذیرش برای ارشد دارم؟
  ممنون از شما

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بله قطعا میتونید اقدام کنید، اگر معدل تون بالای ۱۵ باشه، شانس بورسیه هم دارید.

 47. sadegh گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم برای مقطع دکترا تافل بهتره یا آیلتس ؟ میشه فاند گرفت ( منظورم کل هزینه های دانشگاه هست حالا اگه بیشتر هم بشه که چه بهتر) ؟
  بنده قصد دارم برای دانشگاه Western University اقدام کنم . (دکترای حسابداری )

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   کانادا معمولا مدرک تافل رو قبول نمیکنه، اگر رزومه خوبی داشته باشید میتونید برای دکترا همراه با فاند اقدام کنید.

 48. Aylar گفت:

  سلام من دانشجوی شیمی کاربردی هستم میخواستم بدونم برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا میشه بورس گرفت و تو یکی از دانشگاه های کانادا به نحصیل ادامه داد و شرایط گرفتن بورس چیه کلا امکان تحصیل رایگان تو کانادا وجود داره؟ و برای رشته ی شیمی یا شیمی دارو کار و درامد خوبی در کشور کانادا هست؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   بله امکان فاند گرفتن در مقاطع ارشد و دکتری وجود دارد، در صورتی که رزومه قوی و همچنین مدرک زبان داشته باشید.

 49. arman گفت:

  با سلام و عرض ادب و احترام.بنده 18 ساله و دارای مدرک دیپلم انسانی با معدل 18.84 و نمره ایلتس 8.5 هستم. من چند سوال داشتم.ایا من میتوانم بدون اینکه در ایران کنکور دهم و بدون اینکه در ایران دانشگاه بروم با این دیپلم مستقیما وارد دانشگاه های کانادا و در کارشناسی ادامه تحصیل دهم؟ و از نظر مالی مشکلی ندارم. لطفا سریعتر پاسخ دهید. ممنونم

 50. سیروان محمدی گفت:

  سلام من مدرک لیسانسمو ۶ ساله با معدل ۱۵ گرفتم میخواستم بدونم امکانش هست که برای فوق لیسانس برای دانشگاهای کانادا اقدام کنم؟مدرک زبانم هم تکمیله فقط مدت لیسانسم خیلی طول کشیده

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   همانطور که خودتان نیز متوجه هستید، اهمیت دوره فراغت از تحصیل خیلی زیاد است و باید رزومه خوبی مهیا کنید تا به دانشگاه ارائه دهید.
   به پیشنهاد بنده بهتر است تا با مشاورین تحصیل در خارج از کشور موسسه صحبت کنید و شرایط خود را برای یافتن راهی مناسب ارزیابی کنید.

 51. ششش گفت:

  سلام من نوزده سالمه و دیپلم ایران رو دارم و معدلم ۱۴ هست و مدرک پیش دانشگاهی رو هم ندارم و نمره ایلتسم هم ۶.۶هست
  میخواستم پبرسم الان وارد کاج میشم توی کانادا یا باید برم سال ۱۲ اونجا!!؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تحصیل در کالج به معنای آمادگی برای ورود به دانشگاه است و حتما نیاز است تا مدرک پیش دانشگاهی ایران را داشته باشید.
   اما برای اقدام جهت تحصیل در کل، هرچه زودتر اقدام کنید درصد موفقیت بیشتری دارید.

 52. مسیح طالبی گفت:

  با سلام و احترام
  بنده ۳۴ سالمه و متاهل هستم و دارای یک مدرک کارشناسی مهندسی هوافضا با معدل ۱۵.۴۸ و یک مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک با معدل ۱۷.۰۴و در حال حاضر دانشجوی ارشد دانشگاه خواجه نصیر طوسی تهران در رشته هوافضا میباشم و در حدود ۱۰ سال سابقه بیمه دارم میخواستم مطلع بشوم‌ جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا یا آمریکا با توجه به سن و شرایط ازدواجم امکانش مقدور هست یا خیر.با تشکر‌

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا می بایست سابقه ی علمی قوی به همراه مقالات چاپ شده در مجلات بین المللی ارائه دهید.
   نمره ی بالا مدرک آیلتس و انگیزه نامه قوی نیز از مسائل مهم در اخذ پذیرش می باشد.
   ویزای همراه هم، عموما در مقاطعی بیش از یک سال تعلق می گیرد.
   با توجه به مسائل سیاسی حاکم بر روابط دو کشور ایران و آمریکا، اخذ پذیرش ممکن است به اخذ ویزا منتهی نشود، که پیشنهاد میشود در صورتی که نامه ای از مراکز قوی بین المللی این کشور را ندارید، در مورد ویزای آمریکا، برنامه ریزی نفرمایید.

 53. مجتبی شادلو گفت:

  با سالام
  بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته معماری هستم. مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور با معدل 16.76 بودم و ارشدم رو دانشگاه دولتی با معدل 18.5 بودم. می خواستم بدونم ایا می تونم برای ادامه تحصیل دکتری از دانشگاه های کانادا فاند بگیرم؟ غیر از کانادا در کدوم یک از کشور های اروپایی امکان پذیرش واسم فراهم هست؟ با فرض اینکه ایلتس بگیرم و مقاله isi هم داشته باشم.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   می بایست مدارک و نمرات شما بررسی شود و بر اساس جهت گیری علمی شما در مقاله های آی اس آی تان، دانشگاه هایی که امکان اقدام دارید را برای شما مشخص کنیم و معمولا در مقطع دکتری به دانشجو فاند تعلق می گیرد.

 54. negin گفت:

  با سلام
  27 ساله هستم دارای مدرک فوق لیسانس معماری. لیسانس را با معدل 17 و فوق لیسانس را با معدل 18 به اتمام رساندم و به مدت سه سال هست که در رشته ی خودم مشغول به کار هستم.
  با توجه به شرایط تحصیلی و کاری بنده نظر شما جهت تحصیل در کانادا برای مقطع ارشد است یا دکترا؟ لازم به ذکر است که بنده مقاله isi ندارم و تنها دو مقاله داخلی دارم.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای عرض مشاوره خدمت شما اطلاعات بیشتری نیاز است ، اعم از تسلط و مدرک زبان های خارجی شما و استطاعت مالی .
   پیش نیاز های هر دانشگاه و سخت گیری هر کدام متفاوت است.
   در صورتی که بخواهید پذیرش دانشگاه های برتر کانادا مثل مک گیل را اخذ کنید، قطعا با رزومه های بین المللی باید وارد عمل شوید.

 55. پارسا تار گفت:

  با سلام بنده 15 ساله در سال نهم تحصیلی در یکی از مدارس تیزهوشان تهران در میخوانم . میخواستم یک سوال کلی بپرسم . به طور کلی برای مهاجرت بهتر است واسه دبیرستانم اقدام کنم یا در اینده واسه دانشگاه ؟ و این که وضعیت مالی متوسط دارم و هزینه های تحصیل برای دبیرستان را میتوانم پرداخت کنم ولی به سختی میخواستم ببینم ایا ارزشش را دارد تا همین الان اقدام کنم ؟

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   قطعا اقدام در زمانی که مشمول خدمت سربازی نشده اید آسان تر خواهد بود.
   توجه داشته باشید برای اقدام نیاز است اطلاعات لازم را برای گرفتن تصمیم مناسب به دست آورید و می توانید از مشاوره های عمومی رایگان تلفنی بهره مند شوید.

 56. یاسمن بادلی گفت:

  سلام مرسی بابت اطلاعاتتون. من دانشجوی سال آخر کارشناسی رشته زیست سلولی و مولکولی ام. معدل کلم 16:60تا الان. می خواستم بدون برای ادامه تحصیل در رابطه با رشته های مرتبط به زیست در دانشگاه مک گیل چه مدارک و چه نمره ای برای آیلتس نیاز هست؟ و اینکه راهی برای پیدا کردن استاد میشناسین شما؟ با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای ادامه ی تحصیل در این دانشگاه , که از دانشگاه ها ی برتر جهان محسوب می شود و تا کنون یازده نفر از برندگان جایزه نوبل در این دانشگاه تحصیل کرده اند, در مقطع کارشناسی نیاز به داشتن حداقل آیلتس 6, در دوره ی کارشناسی ارشد حداقل 6.5 و در دوره ی دکتری حداقل 7 می باشد.برای گرفتن پذیرش می توانید به سایت این دانشگاه مراجعه کنید, البته مطمئنا کمک گرفتن از مجموعه های حقوقی که این فرآیند را بارها برای متقاضیان به ثمر رسانده اند, قطعا ثمر بخش خواهد بود.
   مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه مک گیل کانادا:
   عکس پاسپورت
   مدرک زبان متناسب با مقطع مورد نظر
   رزومه
   دو توصیه نامه از اساتید برتر
   اصل مدارک تحصیلی و ترجمه آنها
   اس او پی یا همان انگیزه نامه
   هزینه ثبت درخواست برای تحصیل در این دانشگاه و هزینه بررسی مدارک و استعلام
   برای آقایان مسئله ی مجوز خروج از کشور بابت مشمولین خدمت نیز باید مورد توجه قرار گیرد

 57. مجمدرضاشويعتي گفت:

  سلام روزبه خير پسرم متولد١٣٧٧ ودانشجوي سال ٢ رشته مهندسي برق دانشگاه صنعتي شيرازاست متاسفانه به علت عدم علاقه تابه حال نمرات خوبي كسب نكرده آياباشرايط ذكرشده امكان ادامه تحصيل درمقطع كارشناسي ارشددرخارج ازايران وادارد ضمناداراي مدرك زبان ورتبه ٥٠٠ كشوري دررشته زبان است معدل ديپلم هم ١٧ است

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد , متناسب با معدل و رزومه ایشان دانشگاه هایی برای ادامه تحصیل وجود دارد.

 58. سیاوش رییسی گفت:

  با سلام بنده 37 ساله متاهل و دارای دو فرزند خردسال در رشته برق الکترونیک آزاد درس خواندم معدل ارشد 17.25 و لیسانس 14 است و 12 سال سابقه کار در وزارت نفت واحد مخابرات (شبکه تلفن) را دارم و میخواهم بدانم برای اپلای در دانشگاههای کشور کانادا چه مدرک زبانی مورد نیاز است (تافل را داشته باشم یا آیلتس و یا ..) و آیا اگر این مدرک را بگیرم آیا با این شرایط شانسی برای اپلای دارم یا نه ؟ و یا با توجه به شرایط بنده چه کشوری و چه دانشگاهی را پیشنهاد میکنید .
  ممنون از شما

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بسته به دانشگاه مدرک زبان مورد نیاز متفاوت است.
   حتی در بعضی موارد خاص تحصیلی پیشنهاد میشود با مدرک زبان فرانسوی برای تحصیل اقدام کنند.
   قطعا در صورتی که جهت ادامه ی تحصیل از بورسیه و یا کمک هزینه های تحصیلی محل کار خود بهره میگیرید و یا توان مالی مناسب برای این اقدام را دارا می باشید, پیشنهاد میشود مقالات مرتبط با تحصیل در سایت را مطالعه بفرمایید و از مشاوره های رایگان موسسه بهره مند شوید که مسیر مناسب تر را انتخاب فرمایید.

 59. مهدی گفت:

  سلام من لیسانسم رو از دانشگاه تهران با معدل 12.5گرفتم ،مدرک زبانم دارم ،و 32ساله هستم میخواستم بدونم شانسی برای پذیرش دارم?

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با عرض سلام
   دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های کانادا می بایست مدرک کارشناسی 4 ساله با معدل بالای 14 و توصیه نامه از اساتید مقطع کارشناسی خود و مدرک زبان تافل یا آیلتس 6.5 را داشته باشند. در اغلب موارد بدون مدرک زبان امکان اخذ پذیرش ممکن نمی باشد.

 60. رحمانی گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  بنده پزشک عمومی هستم
  حدود 6 ماه از اتمام طرحم باقی مانده است
  روزمه پژوهشی خوبی دارم و حدود 21 مقاله معتبر دارم . یک دعوت نامه رسمی از کشور هلند برای بورسیه دکتری اناتومی دارم
  برای اخذ بورسیه تخصص در کانادا چه شرایطی نیاز هست و ایا بنده شانسی دارم برای اخذ این بورسیه ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با عرض سلام
   باید رزومه و مدارک شما را برای دانشگاه های مقصد و اساتید خاص این دانشگاه ها ارسال و با اساتید مکاتبه های لازم را انجام دهیم و نتیجه را بر اساس داده ها و مطلوبات دانشگاه ها به شما اعلام داریم.

 61. دانش آموز گفت:

  سلام
  اگر لطف کنید شرایط ورود یک دانش آموز به بهترین دانشگاه کانادا رو بگید خلاصه معدل بالای چند باشه؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   شرایط , هزینه ها و رشته های دانشگاه ها با هم متفاوت دارند.
   عبارت بهترین دانشگاه عموما دقت کافی برای یافت پاسخ را ندارد.

 62. اسحاقی گفت:

  با سلام
  آیا برای دانشگاه های فرانسه زبان نیز پذیرش اخذ میکنید؟ با مدرک فرانسه b1.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله امکان پذیر است.
   آخرین مدارک تحصیلی خود را برای ما ارسال کنید و اطلاع دهید تا ضمن ارزیابی شرایط شما، امکان تحصیل در دانشگاه های این کشور را برای شما روشن کنیم.

 63. فهیمه گفت:

  سلام. من لیسانس شیمی از دانشگاه پیام نور هستم معدل لیسانسم 12.32 هست. میخوام برای کارشناسی ارشد کانادا اقدام کنم در دانشگاههایی که بعد از فارغ التحصیلی فوق لیسانس، اقامت دائم میدن. با این معدل میتونم در چه دانشگاهی ثبت نام کنم که بعد از فارغ التحصیلی فوق لیسانس اقامت دائم بگیرم. اگه با این معدل امکانپذیر نیست چه راه حل دیگه ای هست؟ متشکرم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ارائه اقامت بعد از تحصیل مقطع ارشد در صورتی امکان پذیر است که بتوانید کار پیدا کرده و مشغول شوید.
   اما مبحث معدل و نوع دانشگاه بستگی به این دارد که شما چه شرایط دانشگاهی را ارائه دهید، همگی بسته به شرایط پذیرش است.

 64. علیرضا قاسمی گفت:

  با سلام بنده مدرک ارشد برنامه نویسی دارم سربازی هم معافم مدرک زبان ندارم ولی تا هیدر در اموزشگاه زبان خوندم برای ادامه تحصیل میتونم به کانادا سفر کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در صورتی که مدرک زبان بگیرید، نمی توانید اقدام فرمایید.

 65. محمد جواد عظيميان گفت:

  اگر نمرات سال اخرم پايين باشه چقدر تاثير منفى داره؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا، شرط معدل برخی دروس اصلی وجود دارد و این شامل دروس دیپلم یا سال یازدهم و پیش دانشگاهی یا دوازدهم نیز می شود.

 66. اسحاقی گفت:

  سلام. آیا برای مهندسی نا پیوسته برق ( دیپلم، فوق دیپلم ، لیسانس) با معدل15.70 که تحقیق و مقاله چاپی ندارم شانس تحصیل در کانادا هست؟ آیتلس 6 دارم.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله شانس اخذ پذیرش و ویزا برای مقطع فوق لیسانس دارید.

 67. ندا قریب گفت:

  سلام برای تحصیل در رشته داروسازی چه شرایطی لازم هست

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   امکان توضیح شرایط در اینجا امکانپذیر نیست، لطفا مطلب مربوطه را در سایت مطالعه فرمایید.

 68. محمد منصوری گفت:

  سلام من سال سوم تجربی هستم برای تحصیل در کانادا باید معدلم چند باشه و زبان در آنجا تدریس میشه

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   معدل و ریز نمرات دروس مهم دیپلم و پیش دانشگاهی برای کانادا بسیار اهمیت دارد.
   البته این مسئله مربوط به دانشگاه خوب مثل UBC و تورنتو می باشد.

 69. پانیا گفت:

  سلام من یک سوال دارم لطفا جواب بدید
  رشته شنوایی سنجی در کانادا توضیح بدید لطفا ?
  برای پذیرش در این رشته باید چیکار کرد ?
  ايلتس چند ?
  هزینه کارشناسی ?

 70. قائدی گفت:

  سلام خسته نباشید!
  من فوق لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی شاهرود گرفتم!
  26 سال سن دارم ک هنوزم سربازی نرفتم!
  واسه دکترا قصد ادامه تحصیل تو آمریکا یا کانادا یا روسیه رو دارم!
  میخواستم بدونم شرایط بورسیه تحصیلی چطوریه!؟
  هزینه هاش چقد میشه!؟
  تحصیل رایگان هم هست یا همه دانشگاه ها شهریه میخواد!
  اگه راهنمایی کنید ممنون میشم!

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   امکان تحصیل همراه با بورسیه در کشورهای مذکور وجود دارد، البته داشتن مدرک زبان مقاله و غیره از جمله مواردی است که به بورسیه شما کمک می کند.

 71. مهدی غلامی گفت:

  سلام میخواستم بدونم تا چه مدت پس از هر ترم میتوان در خاک کانادا ساکن بود؟
  امکانش هست کل دوره ی لیسانس رو بدون اینکه بیای ایران در خاک کانادا ساکن باشی؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   معمولاً تا یک سال پس از تحصیل امکان اقامت وجود دارد و بابت سوال دوم هم بله این امکان وجود دارد که تا پایان تحصیل به ایران سفر نکنید.

 72. نسترن گفت:

  سلام خسته نباشيد
  بنده قبلا هم مزاحمتون شدم
  دختري ٢٥ساله هستم داراي ليسانس برق-كنترل با معدل ١٧/٦٨ايا امكانش هست كه بتونم براي ارشد از دانشگاه هاي امريكا با كانادا بورسيه بگيرم؟
  اگر در اين كشورها امكانش نيست شما چه كشوري را پيشنهاد ميفرماييد؟
  البته دوسال سابقه كار مرتبط و ١١ماه بيمه دارم
  و همچنين چند مدرك فني و حرفه اي كه بعضي از اونها مرتبط با رشته ام هست دارم.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   معمولاً بودجه بورسیه دانشگاه ها برای مقطع دکترا است و شانس زیادی بابت اخذ پذیرش همراه با بورسیه در کشورهای کانادا و آمریکا ضعیف است. البته در صورتی که رزومه خوبی داشته باشید، ممکن است بتوانید بورسیه دریافت کنید.
   امکان اخذ بورسیه استانی در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد.

 73. ویدا گفت:

  سلام یه سوال داشتم ..من دانشجوی لیسانس میکروبیولوژی ترم سه هستم . آیلتس 7 دارم و یک مقاله ISI هم نوشتم ..خیلی دوست دارم از دانشگاه های آمریکا بورسیه بگیرم و برای فوق لیسانس مهندسی ژنتیک بخونم
  امکان داره با این شرایط برای آمریکا بورسه بشم؟؟..برای مهندسی ژنتیک؟…ممنون میشم راهنمایی کنید ..خیلی ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   امکان پذیرش فوق لیسانس همراه با بورسیه در کشورهای مذکور مقداری سخت است، با توجه به شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کانادا امید چندانی نیست.

 74. aida گفت:

  با سلام بنده دارای مدرک ارشد در رشته مهندسی صنایع می باشم می خواستم ببینم می توانم برای دکتری با فاند برای کانادا اقدام کنم و چقدر احتمال گرفتن فاند برای بنده وجود دارد؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله امکان اقدام وجود دارد، ولی با توجه به سهیمه محدود فاند دکترا در کانادا شانس موفقیت قطعی نیست.

 75. فرزان گفت:

  سلام
  من در حال تحصیل رشته ی روانشناسی در مقطع کارشناسی از دانشگاه آزاد هستم و تمایل دارم بعد اتمام دوره لیسانس در ایران به ادامه ی تحصیل در کانادا بپردازم میخواستم بدونم برای این که احتمال پذیرشم در دانشگاه های کانادا بالا تر برود چه کار هایی باید تا زمان گرفتن مدرک لیسانس در ایران انجام دهم؟به غیر از مدرک زبان

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   غیر از مورد مذکور یعنی اقدام برای اخذ مدرک زبان، کار دیگری لازم نیست، در صورتی که سن شما مناسب باشد، مشکلی از بابت پذیرش از دانشگاه ها و ویزای تحصیلی این کشور نیست.

 76. سوگل گفت:

  سلام
  راستش به نظر تون تحصیل در کانادا واقعا خوبه ? ايلتس 5 .کلاس زبان انگلیسی قبل از کلاس های دانشگاه ميذارن ? و رشته فیزیوتراپی خوبه و خوابگاه میدن ? و هزینه خوابگاه چه قیمت است?
  و هزینه زندگی ماهی بدون خرید لباس چه قیمت است ?
  خیلی ممنون امیدوارم جواب سوالم رو بدید .

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   منظورتون از خوب بودن تحصیل در کانادا متوجه نمیشم، طبیعتاً تحصیل هر کشوری دارای مزایا و معایبی است. در کل تحصیل این کشور دارای مزایای زیادی است. داشتن مدرک زبان عموماً الزامی است و معمولاً در صورتی که نمره آیلس شما پایین باشد، لازم است دوره ای را در کانادا بگذرانید. هزینه زندگی در کانادا در لینک زیر موجود است؛

   https://www.estahbanaty.com/cost-of-living/canada/%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7/

 77. مریم گفت:

  سلام
  به نظر تون لیسانس میکروبیولوژی در کانادا کار پیدا میشه ? و چه رشته هایی در کانادا بعد از تحصیل کار پیدا میکنی سریع?
  مممنون.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله، شانس کاریابی خواهید داشت البته بهتر است این مدرک را از کانادا گرفته باشید، لیست دقیق هم اکنون بنده ندارم که کدام رشته شانس کاریابی بیشتری پس از تحصیل در کانادا دارند.

 78. اصغر گفت:

  عرض سلام و خسته نباشید . من در حال حاضر ارشد اقتصاد میخونم . میخواستم بدونم میتونم بورسیه دانشگاه های کانادا رو بگیرم و اینکه بورسیه تحصیلی چند در صد از هزینه ها رو کم میکند

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله می توانید برای اخذ پذیرش و بورسیه اقدام فرمایید، البته اینکه بورسیه به شما تلعق بگیرد قطعی نیست، مبلغ بورسیه یا فاند هم همینطور، یعنی اینکه دقیقاً چه مبلغی به شما تعلق میگیرد قابل پیش بینی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *