مهاجرت تحصیلی به ایتالیا ؛ بدون شک کشور ایتالیا یکی از فریبنده ترین مقاصد گردشگری و دانشجویی خواهد بود، چرا که این کشور جاذبه های طبیعی نظیر: کوه های مرتفع، جزیره ها، آتشفشان ها و در کنار آن جاذبه های فرهنگی و تاریخی، مکان های تاریخی و معماری های بسیار زیبا نظیر: کلوسئوم روم و برج پیزا را در خود جای داده است. آشپزخانه های غیر قابل قیاس، تاریخچه ای غنی، اختراعات و کشفیات و از همه مهم تر دانشگاه های ایتالیا که تعداد بسیاری از دانشگاه های قدیمی و معتبر را جهت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا در خود جای داده است از دیگر دلایل شهرت این کشور به حساب خواهند آمد.

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) شیراز می توانند به شما در مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و اخذ پذیرش تحصیل و اعزام دانشجو به ایتالیا از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران برای افرادی که تمایل به تحصیل در ایتالیا و اعزام دانشجو به این کشور کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

مطالب مرتبط:

تحصیل در ایتالیا

تحصیل پزشکی در ایتالیا

اخذ تابعیت و شهروندی ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا

شرایط تحصیل و مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

بسیاری افراد جهت مهاجرت به ایتالیا معمولاً از طریق تحصیل در این کشور و یا مهاجرت تحصیلی به ایتالیا اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیل در ایتالیا و اعزام دانشجو به ایتالیا نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی ایتالیا میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به ایتالیا می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار در ایتالیا و سرمایه گذاری در ایتالیا نیز وجود دارند. تابعیت ایتالیا از طریق تولد فرزند در ایتالیا در این کشور وجود ندارد.

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا دارای مزایای بهره مندی از قدمت تاریخی این کشور نیز خواهد شد. در کنار مقبره های تاریخی تمدن رم، باید بدانید که کشور ایتالیا تاریخچه ای طولانی از جهت کشفیات مهم، اختراعات، نوآوری ها که ریشه در خود ایتالیا دارد را در خود جای داده است. بسیاری از محققان بسیار معروف نظیر: کریستف کلمبوس، آمریگو وسپوچی، جوآنی داوراتسانو، ماکرو پولو، لئوناردو داونچی (کسی که اثبات کرد جهان گرد می باشد و مسطح نیست)، الساندرو ولتا (کسی به مطالعه برق و الکتریسیته مبادرت ورزید و واژه ولتا را به تمامی جهانیان شناساند)، گالیو گالیله (کسی که چهار ماه ماورای سیاره ی مشتری کشف کرد و دماسنج را اختراع کرد) در این کشور ظهور یافتند.

از دیگر مخترعان مشهور ایتالیایی افرادی نظیر: انگلو Moriondo (مخترع ماشین اسپرسو)، جان ماریا فارنیا (مخترع ادکلون)، فرانچسکو دی جورجیو (مخترع اتومبیل)، سالوینو آرمتی (مخترع عینک)، کریستوفوری بارتولومئو (مخترع پیانو) و Ambrogio Calepino (اولین مترجم فرهنگ لغت) را در بر خواهند گرفت. ریشه واژه دانشگاه به کشور ایتالیا نسبت داده شده است و دانشگاه Bologna بلونیا به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان شناخته خواهد شد. باید بدانید که از دیگر دلایل شهرت کشور ایتالیا به علت وجود خانه های مد نظیر: گوچی، بنتون، آرمانی، پرادا، ورساچ، دولچه و گابانا و اتومبیل های برند و معروفی چون: فراری، لامبورجینی و مازراتی خواهد بود.

دانشگاه های معتبر و برتر ایتالیا

یکی از مراحل مهاجرت تحصیلی به ایتالیا اطلاع از دانشگاه های این کشور است. به طور کلی حدود 26 دانشگاه در کشور ایتالیا وجود دارد، دانشگاه هایی که خصوصیات دانشگاه های جهانی QS را به خود اختصاص داده اند. این درحالیست که 12 تا از این دانشگاه ها در رتبه 500 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. یکی از این دانشگاه ها؛ دانشگاه پلی تکنیک میلانو می باشد، دانشگاهی که رتبه 187 جهانی را به خود اختصاص داده است. دانشگاه پلی تکنیک میلانو به دلیل برگزاری دوره های هنر و مهندسی شهرت بسیاری دارد، این درحالیست که این دانشگاه رتبه 11 جهانی را به جهت مطرح کردن گرایش های هنر و طراحی و رتبه 24 را به دلیل گرایش های مهندسی و فناوری بدست آورده است.

علاوه بر دانشگاه میلان ، دانشگاه بولونیا (UNIBO) رتبه 204 جهانی را بدست آورده است. بسیاری از محققان ادعا دارند که دانشگاه بولونیا اولین دانشگاه تاسیس شده در ایتالیا می باشد اما باید بدانید که تاریخ تاسیس آن بدرستی مشخص نیست. دانشگاه بولونیا یکی از مشهور ترین دانشگاه ها از جهت مطرح کردن مبحث آموزش عالی خواهد بود. نام مستعار این دانشگاه ” فرایند بولونیا ” می باشد چرا که فرایندهای آموزشی موجود در این سیستم پایان ناپذیر می باشند و تمامی این فرایندها به صورت رقابتی خواهند بود.

پس از دانشگاه پلی تکنیک میلان و دانشگاه بولونیا، دانشگاه های ذکر شده در ذیل از معروف ترین دانشگاه های کشور ایتالیا به حساب خواهند آمد ما در اینجا به رنکینگ این دانشگاه ها را نیز آورده ایم، این دانشگاه، انتخاب های مناسبی جهت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا خواهند بود.

 • دانشگاه ساپینزا رم (رتبه 213)
 • دانشگاه میلانو (رتبه 306)
 • دانشگاه پادوا (رتبه 309)
 • دانشگاه پلی تکنیک تورین (رتبه 314)
 • دانشگاه پیزا (رتبه 367)
 • دانشگاه رم – تورورگاتا (رتبه 410-401)
 • دانشگاه فیرنزه (رتبه 420-411)
 • دانشگاه ترنتو (رتبه 440-431)
 • دانشگاه ناپل فدریکو (رتبه450-441)
 • دانشگاه کاتولیکی Sacro Cuore (رتبه 480-471)

آموزش عالی در ایتالیا

جهت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا ، به طور کلی حدود 90 دانشگاه در کشور ایتالیا وجود دارد که اغلب آنان دولتی می باشند. علاوه بر این، مراکز تخصصی کارشناسی ارشد، پلی تکنیک و دیگر آکادمی های برتر که به عنوان بخشی از آموزش عالی به حساب می آیند در این کشور به وفور مشاهده خواهد شد

در حال حاضر مبحث آموزش عالی در ایتالیا سه سال تحصیل جهت اخذ مدرک کارشناسی که Laurea triennale نامیده می شود را می طلبد. این در حالیست که اخذ مدرک کارشناسی ارشد (laurea magistrale) دو سال زمان می برد. باید بدانید که سیستم اعتبار و یا امتیاز در ایتالیا که محدوده فعالیت ها جهت پاس کردن هر دوره را مشخص می نماید (25 ساعت کار عملی = 1 امتیاز) فرصت تغییر دوره ها و ادامه تحصیل در خارج از کشور اعزام دانشجو به ایتالیا پس از سه سال را در اختیار افراد قرار می دهد. دانشجویانی که قصد تحصیل در گرایش حقوق را در سر دارند ملزم به 5 سال تحصیل و دانشجویان گرایش پزشکی (دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی) ملزم به 6 سال تحصیل خواهند بود.

شهرها و مناظر بسیار زیبا، مردمان مهمان نواز، تاریخ و فرهنگ غنی، دانشگاه های رتبه عالی که به مطرح کردن گرایش های متنوع مبادرت می ورزند از دیگر دلایل شهرت این کشور به حساب خواهند آمد. لذا هیچ جای تعجب نیست که بسیاری از افراد زندگی و تحصیل در کشور ایتالیا و اعزام دانشجو به ایتالیا را انتخاب نمایند.

شهرهای دانشجویی ایتالیا

در این قسمت به بررسی شهر های مهم جهت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا می پردازیم، دانشگاه های برتر ایتالیا در میان مناطق وسیعی گسترده شده اند، دانشگاه هایی که موجب جذب دانشجویان بین المللی بسیاری شده اند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شهرهای دانشجویی کشور ایتالیا ادامه این مقاله را مطالعه نمایید.

شهر رم

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا در این شهر دارای شرایطی است. اجازه دهید از پایتخت کشور ایتالیا شهر رم شروع کنیم. این درحالیست که افراد به محض ورود به این کشور نسبت به مشاهده مناظر دیدنی نظیر: کلوسئوم، چشمه Trevi، معبد خدایان و ادیان مختلف؛ میدان های روم و دخمه محل قبور مبادرت می ورزند. شما به عنوان یک دانشجو قادر به کشف شهر جدید “شهر ابدی” خواهید بود، شهری که جاذبه های طبیعی، فرهنگی و تاریخی بسیاری را در خود جای داده است.

باید بدانید که سینماها و مکان هایی برای اجرا نظیر: stadio Flaminio و یا باشگاه ورزش های المپیک در این کشور مشاهده خواهد شد. اگر شما به مفهوم ادبیات علاقه مندید پیشنهاد می شود که از خواندن کتاب ها، مراجعه به کتابخانه ها و قفسه های کتاب موجود در کشور ایتالیا غافل نشوید. اگر شما به چانه زنی علاقه مندید و از این امر لذت می برید باید بدانید که شما قادر به خرید وسایل عتیقه در بازار مخصوص فروش اشیاء ارزان قیمت و دست دوم خواهید بود. اگر شما به حد کافی شجاع و دلیر هستید به شما پیشنهاد می شود که یک قایق موتوری اجاره نمایید و با سرعت زیاد در میان آب ها حرکت نمایید.

ناگفته نماند که دانشگاه های معتبر بسیاری در شهر رم پایتخت کشور ایتالیا وجود دارد، برای مثال دانشگاه ساپینزا رم که رتبه 213 جهانی را به خود اختصاص داده است و خصوصیات رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS را به خود گرفته است و به عنوان سومین دانشگاه عالی رتبه کشور ایتالیا در نظر گرفته می شود. دیگر دانشگاه های معتبر شهر رم مواردی نظیر: دانشگاه رم – تورورگاتا (رتبه 410-401 جهانی) و دانشگاه Tre رم (رتبه 701) را در بر خواهند گرفت.

شهر میلان

بسیاری افراد این کشور را جهت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا انتخاب می کنند. میلان به عنوان یکی از برترین شهرهای دانشجویی کشور ایتالیا شناخته خواهد شد. شهری که شهرت بسیاری بدلیل دانشگاه های برتر، کیفیت زندگی بسیار عالی، تنوع دانشجویان و جمعیت چشمگیر دانشجویی خواهد داشت. باید بدانید که اصلی ترین مرکز اقتصادی در شمال این شهر مشاهده خواهد، این درحالیست که فرهنگ این شهر با فرهنگ سنتی و مدرن در آمیخته است.

منطقه شهری رم اماکن تاریخی نظیر: Duomo میلان، la scala، Brera، برج Pirelli، San Siro، گالری Vittorio (یکی از قدیمی ترین نمایشگاه های خرید) که در سایت میراث جهانی UNESCO از آن نام برده شده است، Santa Maria alle Grazie Basilica و نقاشی مشهور شام آخر را در خود جای داده است.

ناگفته نماند که شهر میلان یکی از مراکز اصلی تجارت و امور مالی خواهد بود، شهری که به عنوان جهان مد و صنایع طراحی شناخته خواهد شد، شهری که از نظر مد و طراحی با لندن، پاریس و نیویورک برابری می کند. اگر شما به ورزش علاقه مندید باید بدانید که شهر میلان مرکز اصلی برگزاری بازی های فوتبال، AC میلان و Internazionale خواهد بود.

حدود 8 دانشگاه معتبر در شهر میلان وجود دارد، شهری که برترین و بزرگترین انجمن های دانشجویی را در خود جای داده است. باید بدانید که دانشگاه پلی تکنیک میلان یکی از دانشگاه های برتر می باشد که رتبه 187 جهانی را به خود اختصاص داده است. به علاوه این شهر خانه چهارمین دانشگاه برتر ایتالیا یعنی دانشگاه میلان (رتبه 306) خواهد بود. دیگر دانشگاه های برتر و بین المللی شهر میلان مواردی نظیر: دانشگاه کاتولیکی sacro cuore (رتبه 480-471) و دانشگاه Bicocca (رتبه 650-601) را در بر خواهد گرفت. باید بدانید که دانشگاه بازرگانی و تجارت Luigi Bocconi یکی از مشهورترین دانشگاه به دلیل تمرکز بر مسئله تجارت خواهد بود.

دانشگاه پاویا ((UNIPV از دیگر دانشگاه های معروف شهر میلان می باشد که رتبه 550-501 جهانی را به خود اختصاص داده است که از نظر موقعیتی در شمال شهر میلان قرار گرفته است.زبان تحصیل در این کشور ایتالیایی و انگلیسی می باشد ناگفته نماند که دامنه گسترده ای از برنامه های این دانشگاه به زبان انگلیسی خواهد بود.

پیزا

همانطور که می دانید بهترین تصاویر کشور ایتالیا مربوط به برج پیزا که در شهر پیزا قرار دارد خواهد بود، چرا که این برج به عنوان سمبل کشور ایتالیا می باشد. شهر پیزا شهریست که بیش از 20 کلیسای تاریخی، چندین کاخ و مجموعه ای از پل های خیره کننده که بر دریاچه آرنو استوار است را در خود جای داده است. در طول فصل تابستان امکان آرامش یافتن در کنار سواحل و آشامیدن نوشیدنی های خنک در مکانی که بهترین مشروب های دنیا در آنجا یافت می شود برای شما وجود خواهد داشت. از دیگر اماکن دیدنی شهر پیزا مواردی نظیر: dei Miracoli پیزا، Bapitstry پیزا، مقبره های تاریخی Camposanto، Borgo Stretto، کاخ Medici، کاخ سلطنتی Gambarcorti و Agostini را در بر خواهد گرفت.

ناگفته نماند که موسیقی های زنده کثیری در شهر پیزا یافت نخواهد شد، این بدین معناست که شما قادر به لذت بردن از شام خوردن و یا آشامیدن نوشیدنی های متنوع در رستوران ها و میخانه های این شهر خواهید بود. به علاوه امکان پیاده روی در گاریبالدی پیزا و دریا کنار Lungarni برای شما وجود خواهد داشت.

علاوه بر تمامی موارد ذکر شده در فوق از دیگر دلایل شهرت شهر پیزا، جمعیت کثیر دانشجویی، نحوه زندگی متنوع و شناخت تمامی رویدادهای فرهنگی خواهد بود. در میان دانشگاه های موجود در شهر پیزا، دانشگاه پیزا رتبه 376 جهانی را به خود اختصاص داده است و به عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه های کشور ایتالیا شناخته خواهد شد. باید بدانید که در قرن 16 دانشجویان گالیو گالیه در این دانشگاه تحصیل می کردند، افرادی که قصد ستاره شناس، فیزیکدان و مخترع شدن را در سر داشتند. در کنار دانشگاه پیزا، مدرسه Normale Superiore و مدرسه پیشرفته Sant Anna از دیگر موسسات آموزش عالی معروف در شهر پیزا و در کشور ایتالیا خواهند بود.

شهر بولونیا

واقع شدن قدیمی ترین دانشگاه جهان در این شهر از علل مهاجرت تحصیلی به ایتالیا به این شهر است. اگرچه این شهر برای گردشگران خارجی کمتر معروف به نظر می رسد، اما این شهر در میان ایتالیایی ها از شهرت والایی برخوردار است و باید بدانید که این مسئله تنها به دلیل وسعت و پایتخت منطقه Emilia-Romagna بودن نخواهد بود. علاوه بر این، آشپزخانه ها و غذاهای ایتالیایی از دیگر دلایل شهرت این شهر به حساب خواهند آمد. این شهر تاریخ غنی موسیقی، طرفداران موسیقی، کنسرت های کثیر که در هنرستان های زیبا برگزار می شود، مدارس اپرا، تئاتر اپرا و یا هزاران انجمن موسیقی دیگر را در خود جای داده است.

شهر بولینا یکی از وسیع ترین شهرهای ایتالیا خواهد بود، شهری که نسبت به حفظ مراکز تاریخی مبادرت ورزیده است. ساختمان های آجری قرمز رنگ، برج های Due Torri، ایوان ها، دالان ها، پناهگاه های قدیمی و آب و هوای مطلوب از دیگر دلایل جذب دانشجویان و گردشگران به این شهر به حساب خواهند آمد.

تشعشات نور در این شهر به رنگ قرمز و در برخی اوقات نارنجی می باشد، باید بدانید که نام مستعار این شهر Bologna la rossa ( بولونیای قرمز) خواهد بود. شهر بولونیا یکی از توسعه یافته ترین شهرها بدلیل وجود دانشگاه های برتر می باشد و به عنوان یکی از برترین شهرهای دانشجویی در نظر گرفته می شود. از دیگر جاذبه های برتر این شهر مواردی نظیر: شب زنده داری ها، مناظر بسیار زیبا، موزیک های زنده و روی صحنه، برگزاری صدها کنسرت بین المللی راک و گروه های موسیقی بسیار معروف خواهد بود. از دیگر مزایای اقامت در شهر بولونیا مواردی نظیر: برگزاری جشنواره های فیلم صامت و صدادار در ماه جولای و در pizza Maggiore و موزه اتومبیل (اتومبیل های فراری، لامبورجینی و…) را در بر خواهد گرفت.

از میان دانشگاه های برتر شهر بولونیا، یکی از عالی رتبه ترین دانشگاه ها، دانشگاه بولونیا (UNIBO) خواهد بود، دانشگاهی که رتبه دوم را از جهت بیشترین تعداد ورودی در ایتالیا بدست آورده است و در حال حاضر در رتبه 204 جهانی قرار گرفته است. دیگر موسسات آموزش عالی در بولونیا مواردی نظیر: Collegio di Spagna (دانشگاهی در بولونیا که مختص دانشجویان ایتالیایی می باشد)، وجود یک شعبه از دانشگاه جان هاپکین آمریکا، آکادمی هنرهای زیبای بولونیا و کالج Superiore بولونیا را در بر خواهد گرفت. ناگفته نماند که شما قادر به شرکت در کلاس های دانشگاه Galato، جایی که شما قادر به ساخت بستنی های ایتالیایی واقعی می باشید خواهید بود.

شرایط پذیرش در دانشگاه های ایتالیا

فرایند درخواست در دانشگاه های ایتالیا تا حد بسیاری بستگی به ملیت شما (متعلق به اروپا و یا خارج از منطقه اروپا) و نوع درخواست شما جهت تحصیل در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد خواهد داشت. باید بدانید که وب سایت تحصیل در ایتالیا توسط وزارت آموزش و پرورش ایتالیا مدیریت می شود و تمامی اطلاعات از قبیل: درخواست جهت پذیرش در دانشگاه های ایتالیا و تمامی اقدام کلیدی در این سایت بارگزاری شده است.

به طور کلی اولین قدم در جهت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا برقراری ارتباط با دانشگاه منتخب، بررسی شرایط ورود و دیگر اقدامات لازم خواهد بود. پس از اینکه که تمامی شرایط شما مورد بررسی قرار گرفت، شما ملزم به ارسال فرم پیش درخواست و مدارک ذکر شده در ذیل به سفارت و یا کنسولگری ایتالیا در کشور مادری خود خواهید بود. به علاوه شما بایستی نسبت به ترجمه مدارک خود به زبان ایتالیایی مبادرت ورزید. فرم تکمیلی شما متفاوت خواهد بود و تا حد بسیاری بستگی به ملیت (اروپایی و غیر اروپایی) و نوع مدرک شما خواهد داشت. برای مثال دانشجویان غیر اروپایی که قصد تحصیل در گرایش هنر؛ طراحی و رقص را در سر دارند، ملزم به تکمیل فرم Model-A-bis خواهند بود این درحالیست که دیگر دانشجویان بایستی نسبت به تکمیل فرم Model-A اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ این ویزای تحصیلی ایتالیا

 • تکمیل فرم درخواست جهت دریافت نامه واجد شرایط بودن، از آکادمی مورد نظر.
 • تکمیل فرم پیش ثبت نام
 • ارائه یک کپی از گواهی تحصیلی مدرسه (ارائه گواهی تکمیل دوره متوسطه با موفقیت در صورتی که شما قصد تحصیل در مقطع کارشناسی و اعزام دانشجو به ایتالیا را در سر دارید و یا ارائه یک کپی از مدرک کارشناسی در صورت تمایل به اخذ مدرک کارشناسی ارشد).
 • ارائه یک رونوشت از آزمون، که مواردی نظیر: نام هر آزمون پاس شده و جزئیات هر دوره را در بر خواهد گرفت.
 • ارائه دو عکس در اندازه گذرنامه، که یکی از آنان بایستی امضاء شده باشد.
 • ارائه تمامی مدارکی که شما در جهت درخواست پذیرش یاری نماید. (تمامی آنان بایستی به زبان ایتالیایی ترجمه گردند).
 • شما ملزم به اثبات مهارت های زبان ایتالیایی خود با شرکت در آزمون های زبان ایتالیایی خواهید بود.

از شرایط مهاجرت تحصیلی به ایتالیا این است که اگر شما یک فرد اروپایی هستید، باید بدانید که سفارت مرجوع یک نامه در خصوص اینکه شما واجد شرایط هستید و یا خیر در اختیار شما قرار خواهد داد، نامه ای که سوابق تحصیلی و شرایط پذیرش شما در دانشگاه های ایتالیا را مورد ارزیابی قرار خواهد داد. سفارتی که شما به آن مراجعه می نمایید، مدارک شما را به دانشگاه منتخب ارسال خواهد کرد و پس از آن شما قادر به دریافت نامه پذیرش و یا عدم پذیرش خواهید بود. اگر شما فردی غیر اروپایی می باشید، سفارت و یا کنسولگری ایتالیا تمامی شرایط شما جهت اخذ ویزای دانشجویی را مورد بررسی قرارخواهد داد و نتیجه را به شما اعلام خواهد کرد.

درخواست جهت اخذ ویزای دانشجویی ایتالیا

ویزای دانشجویی کشور ایتالیا در صورت داشتن شرایط ذکر شده در ذیل برای شما ارسال خواهد شد:

 • در صورتی که شما محل اقامت مناسبی در ایتالیا داشته باشید.
 • در صورت داشتن تمکن مالی کافی که تمامی هزینه های شما در طول دوران تحصیل را تامین نمایند، هزینه هایی که مربوط به هزینه اقامت، حمل و نقل، کتاب های درسی و هزینه های زندگی دانشجویی خواهد بود.
 • تمکن مالی کافی جهت بازگشت به کشور مادری خود در پایان دوره تحصیل و یا اثبات توانایی خرید بلیط برگشت.
 • اثبات سلامت کافی، از طریق بیمه درمانی شخصی.
 • ارائه گواهی که نشان دهنده تمکن مالی شما جهت تحصیل در کشور ایتالیا برای اعزام دانشجو به ایتالیا باشد.
 • در اغلب مواقع فرایند اخذ ویزا رایگان خواهد بود اما برخی از متقاضیان ملزم به پرداخت هزینه جهت اخذ این ویزا خواهند بود. ناگفته نماند که شما ملزم به ارائه تمامی مدارک مورد نیاز و داشتن شرایط ذکر شده در فوق و موارد ذکر شده در ذیل خواهید بود:
 • تکمیل فرم درخواست.
 • ارائه گواهی که نشان دهنده پرداخت هزینه های فرایند اخذ ویزا باشد.
 • ارائه گذرنامه ای معتبر که حداقل به مدت سه ماه و پس از پایان دوره ها اعتبار داشته باشد.
 • ارائه دو عکس در اندازه گذرنامه، که یکی از آنان بایستی امضاء شده باشد.

 مبلغ شهریه و کمک هزینه های مالی در ایتالیا

مبلغ شهریه در دانشگاه های ایتالیا متفاوت خواهد بود و تا حد بسیاری بستگی به موسسه و دوره های انتخابی شما خواهد داشت چرا که هر موسسه خود مبلغ شهریه را تعیین می کند. همانطور که تخمین زده شده است متوسط شهریه پرداختی مابین 850 یورو (925 دلار آمریکا) و 1000 یورو (1090 دلار آمریکا) برای یکسال و جهت تحصیل در دانشگاه های دولتی ایتالیا خواهد بود. برخی از دوره های تخصصی ملزم به پرداخت شهریه ای بیشتر خواهند بود. این درحالیست که دانشجویان مقطع دکترا قادر به دریافت هدایا از سمت دانشگاه منتخب نیز خواهند بود.

باید بدانید که از شرایط مهاجرت تحصیلی به ایتالیا این است که دانشجویان بین المللی همانند دانشجویان بومی قادر به اخذ بورسیه تحصیلی و هدایا خواهند بود، بورسیه هایی که ارزش و مقدار آنان توسط آکادمی ارزش و کمک هزینه های مالی تعیین خواهد شد. این درخواست مواردی نظیر: درخواست جهت اخذ بورسیه تحصیلی، وام دانشجویی، کمک هزینه جهت اجاره خانه، ژتون های غذایی و هزینه های حمل و نقل عمومی را در بر خواهد گرفت. تمامی این خدمات توسط اداره DUS مدیریت خواهد شد، اداره ای که اطلاعاتی از قبیل : امکانات ورزشی، مشاوره، حمل و نقل و دیگر موضوعات عملی را در اختیار افراد قرار خواهد داد.

ورود به ایتالیا

جهت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و ورود به این کشور تمامی دانشجویان (حتی دانشجویان متعلق به اروپا) ملزم به دادن درخواست جهت اخذ مجوز اقامت خواهند بود، امری که تحقق آن در اداره ثبت ورود ایتالیا امکان پذیر خواهد بود. دانشجویان بین المللی که قصد اقامت بیش از 90 روزه در کشور ایتالیا را در سر دارند ملزم به دادن درخواست جهت اخذ ویزای اقامت در اداره بومی ایتالیا که به مدت 8 هفته به طول می انجامد خواهند بود. دانشجویان بین المللی که قصد ماندن 90 روزه در ایتالیا را دارند ملزم به اعلام حضور خود در اداره پلیس بومی خواهند بود. ناگفته نماند که شما بایستی گواهی اعلام حضور و یا مجوز اقامت خود را همیشه به همراه داشته باشید، چرا که در برخی مواقع ملزم به نشان دادن آن به اداره پلیس و یا ماموران امنیت عمومی خواهید بود.

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر که بدون شک از بهترین موسسات حقوقی کشور قرار دارد. پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز متقاضی مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و دیگر کشورهای اروپائی و آمریکائی است و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا جهت ورود به کشور ایتالیا را در کمتر از 6 ماه با گارانتی و تضمین کامل انجام میدهد.

علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی به ایتالیا برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو به ایتالیا و اخذ ویزای تحصیلی به صورت تضمینی در این کشور می توانند با مراجعه به وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل در ایتالیا را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در ایتالیا بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

3/5 - (1 امتیاز)

4 دیدگاه برای “مهاجرت تحصیلی به ایتالیا 2023

 1. Samker گفت:

  با سلام
  ایا امکان تحصیل در ایتالیا مقطع کارشناسی با مدرک دیپلم و کاردانی وجود دارد ؟ با توجه به اینکه مدرک پیش دانشگاهی ندارم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   ارائه مدرک دیپلم و یا کاردانی بسته به رشته تحصیلی انتخابی شما دارد.

 2. محمد اسعدی گفت:

  باسلام بنده میخاسم برای مهاجرت به ایتالیا اقدام کنم خاله من در ایتالیا هستن و من دیپلم خود را اخذ کرده ام میخاسم بدونم بهترین روش برایم برای مهاجرت چگونه است ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به مدرکتان اگر سن زیر 20 سال دارید، بهترین راه تحصیل است.
   اما اگر سن شما بالا تر است و تحصیل را نمی خواهید، می توانید از طریق کار در کشور های اروپایی، اقامت حوزه شینگن را اخذ نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *