چرا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه ؟ با تحصیل در کشور روسیه چه مزایایی شامل شما متقاضی محترم می گردد؟ موسسه حقوقی توسعه گران مهر دفتر اعزام دانشجو به روسیه در شیراز، تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و رشت، با همکاری وکلای مجرب در چندین شهر امکان پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را فراهم آورده است. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور فرصتی است مناسب برای افرادی که تمایل دارند با کمترین هزینه، مدرک تحصیلی معتبری از یکی از بهترین دانشگاه های دنیا اخذ کنند، و این مدرک معتبر زمینه ای برای یافتن کاری مناسب و درخور باشد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه این فرصت را برای دانشجو فراهم می آورد تا با بهره گیری از امکانات رفاهی بتواند مدرکی معتبر و هم سطح با مدرک دانشگاه های مطرح جهان را کسب کند.

درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

توصیه ما به افراد متقاضی این است که برای انتخاب بهترین دانشگاه در روسیه و مناسب ترین رشته، رزومه تحصیلی خود را به صورت کامل ارائه دهند تا با توجه به شرایط متقاضی و نظر مشاورین ارشد موسسه حقوقی توسعه گران مهر در این زمینه تصمیمی درست اتخاذ گردد. مشاورین ما کشور روسیه را انتخابی مناسب برای افرادی که متقاضی تحصیل در رشته های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و سایر رشته های مدیکال می باشند و از طرفی سطح کیفی دانشگاه و میزان هزینه ها برایشان حائز اهمیت است، توصیه می کنند.

و حال چرا کشور روسیه به عنوان گزینه ای مناسب جهت تحصیل در رشته های مدیکال توصیه می شود؟

همانطور که قبلا گفته شد برای اخذ ویزای تحصیلی در این کشور و از شرایط اعزام دانشجوی پزشکی به روسیه ، عدم نیاز به ارائه مدرک زبان است و هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به دانشگاه های هم رده در سرتاسر دنیا متعادل تر است و هزینه ها با توجه به نوع رشته و دانشگاه، سالانه بین 5 تا 12 هزار دلار متغیر است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه و در دانشگاه های معتبر این کشور در مقاطع مختلف و رشته های مختلف امکانپذیر می باشد. افرادی که قصد تحصیل در رشته های مهندسی و پزشکی دارند، روسیه از جهات مختلف به عنوان یک انتخاب عالی برای آنها تلقی می شود. دانشگاه های روسیه نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند و شما می توانید در دانشگاه های پزشکی روسیه به سه زبان انگلیسی، فرانسه و روسی تحصیل کنید. ما این افتخار را داریم که به عنوان یکی از برترین موسسات اعزام دانشجو در زمینه حقوق بین الملل، گزینه اعزام دانشجو به روسیه را به متقاضیان معرفی کنیم و راه های تحصیل در این کشور را به صورت ساده در اختیار شما متقاضی عزیز قرار دهیم.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

ویدئو همراه با پادکست تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

در این قسمت می توانید فیلم کوتاهی از شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را مشاهده فرمایید، اگر حوصله خواندن مطالب را ندارید، این فیلم را ببینید!

زبان تحصیل پزشکی در روسیه

تحصیل در روسیه به صورت تمام وقت و حضوری است. تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد، در بعضی از تخصص ها مثل پزشکی و داروسازی تحصیل به زبان فرانسه و روسی هم امکان پذیراست. افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی روسیه به زبان فرانسه یا انگلیسی دارند باید مصاحبه انجام دهند. افرادی هم که می خواهند در روسیه به زبان روسی تحصیل کنند، باید یک دوره 7 تا 10 ماهه قبل از شروع کورس تحصیلی زبان بگذرانند و وارد دانشگاه شوند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه به تومان

در مورد هزینه ها باید این نکته را یادآور شد که هزینه زندگی دانشجویی در روسیه ماهانه بین 300 – 500 دلار می باشد. از فواید تحصیل و زندگی در روسیه می توان به پایین بودن هزینه های خوابگاه ها نسبت به سایر دانشگاه های هم سطح در سرتاسر دنیا اشاره کرد. هزینه تحصیل در روسیه بسته به نوع دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوت است اما به صورت میانگین، هزینه تحصیل سالانه بین 5 تا 12 هزار دلار می باشد؛ که البته این هزینه سالانه پرداخت می شود.

با احتساب هر دلار 25000 تومان، میشه گفت هزینه تحصیل پزشکی در روسیه به تومان در حدود سالانه 125 میلیون به بالا می باشد که البته در دانشگاه های مختلف این عدد متفاوت است و این یک مقدار تقریبی است.

این نکته را باید خاطر نشان کرد که روسیه در حال حاضر از لحاظ نظام آموزشی جزء یکی از چند کشور مطرح جهان به حساب می آید و مدرک تحصیلی این کشور نیز برای دانشجو اعتبار جهانی دارد.

اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی روسیه

تحصیل پزشکی در روسیه نسبت به تحصیل پزشکی در کشورهایی همچون انگلستان و آمریکا از هزینه های بسیار پایینی برخوردار است؛ ضمن اینکه امکان استفاده از امکانات عالی در رابطه با خوابگاه های نیمه رایگان نیز در این کشور وجود دارد. فرد متقاضی می تواند جهت گذراندن دوره ای به نام دوره پاتفک وارد کشور روسیه شده و سپس در رشته هایی چون پزشکی عمومی، دندان پزشکی و داروسازی تحصیل نماید.

در اخذ پذیرش دانشگاه های پزشکی روسیه معدل دانشجو تعیین کننده و ملاک عمل نیست. دوره پزشکی 6 سال و دوره دندان پزشکی 5 سال می باشد؛ که فرد متقاضی می بایست ابتدا یک دوره 6 تا 9 ماهه را در کالج بگذراند و سپس وارد دانشکده پزشکی شود البته در مواردی خاص ممکن است این کالج برای متقاضیان نباشد. اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی روسیه سه ماه در سال (مهر، آبان و آذر) صورت می گیرد.

پاتفک پزشکی روسیه

سوالی که بسیاری از ما می پرسند این است که دوره پاتفک چیست؟ دوره پاتفک در واقع یک دوره آمادگی برای ورود به دانشگاه های روسیه می باشد معمولاْ پاتفک یک دوره یکساله تحصیلی است و متقاضی در این دوره با زبان و همچنین نسبت به اینکه چه رشته ای می خواهد در دانشگاه بخواند دروسی را که در حد دبیرستان ما است می گذراند. گذراندن دوره پاتفک یا پادفک چندان الزامی نیست و اگر شخص از نظر زبان روسی یا انگلیسی مشکلی نداشته باشد ممکن است بتواند بدون گذراندن دوره پاتفک هم از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرد.

معمولا کلاس های پاتفک ها از ترم سپتامبر تا اکتبر و نوامبر شروع می شود یعنی به تاریخ خودمان تاریخ های شهریور تا حدود آذر ماه ولی برخی پاتفک ها مثل پاتفک دانشگاه سچینوا در ماه حدود فوریه که حدود بهمن ما می شود هم پذیرش دانشجو دارند.

نظام آموزشی عالی روسیه و مدت دوره آموزش عالی پزشکی روسیه

طول مدت تحصیلی رشته های مختلف علوم پزشکی در روسیه:

 • پزشکی عمومی 6 سال
 • پزشکی ورزشی 6 سال
 • متخصص کودکان 6 سال
 • دندان پزشکی 5 سال
 • داروسازی 5 سال
 • روان شناسی بالینی 5 سال

کارشناسی ارشد پزشکی :

 • کارورزی/ دوره ی انترنی 1 سال
 • رزیدنتی بالینی 2 تا 5 سال ( با توجه به تخصص ها و تمایلات پزشک )
 • دکترا 3 سال

یکسال تحصیلی در دانشگاه روسیه 10 ماه طول می کشد (1 سپتامبر- 30 ژوئن) و سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می شود. لیست دانشگاه ها جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه را می توانید از سایت ویکی پدیا مشاهده فرمایید. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه از جهت هزینه مناسب تحصیل ، شرایط بسیار مطلوب ویزا ، رتبه ی بسیار بالای دانشگاه های روسیه می تواند گزینه خوبی باشد.

مدارک لازم جهت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر روسیه

جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های روسیه، باید مدارک زیر رو جهت اخذ پذیرش و دعوتنامه از دانشگاه ارائه کنید، البته مدارک ذکر شده باید ترجمه شوند، که می توان در ایران و یا در روسیه نسبت به ترجمه مدارک اقدام کرد.شایان ذکر است که برای اخذ ویزا نیاز به دریافت دعوتنامه از دانشگاه دارید و سفارت روسیه با داشتن دعوتنامه به شما ویزای تحصیلی می دهد.

 • مدرک دیپلم
 • ریز نمرات دیپلم
 • اصل پاسپورت
 • کپی شناسنامه
 • تکمیل فرم مخصوص ثبت نام

شرط معدل برای پذیرش تحصیل پزشکی در روسیه

خوشبخاته معدل چندان برای پذیرش از دانشگاه های روسیه اهمیت زیادی ندارد البته برخی از دانشگاه های این کشور محدودیت هایی را از جهت معدل برای پذیرش دانشجو دارند ولی در کل متقاضیانی که دارای معدل های خوبی نیستند چندان نگران این موضوع نباشند. پس چنانچه دارای معدل خوبی هستید بهتر است برای دانشگاه های پاولوف یا لومونوسوف اقدام کنید و در غیر این صورت پادفک دانشگاه هایی مثل رودن سچینوا و غیره می توانید دوره پاتفک و دانشگاه را بگذرانید.

اهمیت پاتفک برای تحصیل پزشکی در روسیه

سوالی که بسیاری از متقاضیان تحصیل در روسیه از ما می پرسند این است که آیا مهم است دوره پاتفک را در کدام دانشگاه روسیه بگذرانیم؟ پاسخ آن این است که خیر اهمیتی ندارد که شما در کدام دانشگاه دوره پاتفک را می گذرانید و در واقع پادفک یک دوره مقدماتی برای ورود به دانشگاه های روسیه که زبان و یک سری دروس دیگر در حد دبیرستان کار میکنند ولی فقط یک جا ممکن است پاتفک اهمیت پیدا کند آن هم آنجاست که اگر متقاضی در دانشگاهی دوره پاتفک را گذراند و سال بعد آن دانشگاه از تایید وزارت بهداشت خارج شد چون دوره پاتفک را در آن دانشگاه گذرانده می تواند در همان دانشگاه ادامه تحصیل دهد و وزارت بهداشت مدرک شخص را تایید می کند.

شرایط تحصیل رایگان و بورسیه تحصیل پزشکی روسیه

در کشور روسیه تحصیل رایگان نیست٬ در برخی کشورهای اروپایی مثل آلمان٬ اتریش و نروژ امکان تحصیل رایگان برای همه و همچنین دانشجویان بین المللی رایگان است. اما در روسیه دانشجویان بین المللی باید جهت تحصیل هزینه پرداخت کنند٬ در کشور روسیه تحصیل رایگان فقط در صورتی امکانپذیر است که دانشجو بتواند از دانشگاه های این کشور بورسیه بگیرد. شرایط اخذ بورسیه برای رشته های پر طرفداری مثل پزشکی و دندانپزشکی چندان راحت نیست و نمی توان چندان امیدوار بود که بتوانید از ایران بورسیه برای این رشته ها دریافت کنید. موسسه ما البته دانشجویانی داشته که برای دانشگاه سنت پترزبورگ پذیرش بگیرند و از بتوانند بورسیه را دریافت کنند ولی پس از رفتن و گذراندن سال اول تحصیل.

در هر صورت پیشنهاد ما این است که چنانچه قصد تحصیل رایگان پزشکی و یا اخذ بورسیه را دارید بهتر است دنبال کشور دیگری باشید ولی روسیه معمولاْ شرایطی ندارند که از ابتدا به شما بورسیه بدهد. البته شرایط خاصی که از گاهی بنا به دلایلی برای بورسیه ایجاد می شود از این قاعده مستثنا است.

لیست دانشگاه های معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه

طی لیست مشخص شده توسط وزارت بهداشت که معمولاً سالانه هم عوض می شود، دانشگاه های زیر مورد تایید واقع شده اند، البته همانطور که می دانید تایید یا عدم تایید یک دانشگاه توسط وزارت بهداشت حتما نشانه بار علمی آن دانشگاه نیست و دلایل زیادی در تایید و یا غیر تایید شدن دانشگاه ها موثر است.

برخی از دانشگاه های دیگر پزشکی روسیه

در زیر لیست برخی دیگر از دانشگاه های پزشکی روسیه را آورده ایم:

 • Perm state university: تاریخ پزشکی دانشگاه پرمیوم به نام E.A. ، به اکتبر 1916 می رسد، زمانی که دانشکده پزشکی دانشگاه پرم تاسیس شد. در سال اول، حدود 350 پزشک در دانشکده پزشکی پذیرفته شدند که 70 درصد از دانشجویان را تشکیل دادند.
 • Orenburg State Medical university: دانشگاه اوگانربرگ در ماه آگوست 1994 تاسیس شد. اولین دوره پزشکان در ماه مه سال 1946 فارغ التحصیل شدند. با تصمیم کمیته دولتی روسیه در دانشکده عالی، موسسه در 15 ژوئیه 1994 به دانشگاه پزشکی دولتی اورنبرگ تبدیل شد.
 • Tver State Medical Academy: تاریخچه آکادمی پزشکی Tver State به سال 1902 هنگامی که دوره های آموزشی برای دانشجویان دندانپزشکی تنظیم شدند ، باز می گردد. در سال 1936 موسسه دندانپزشکی لنینگراد تاسیس شد. در سال 1954 با تصمیم دولت شوروی، موسسه از لنینگراد به شهر کالینین منتقل گردید.
 • Siberian State Medical University: دانشگاه علوم پزشکی سیبری در رتبه 5 مراکز پزشکی روسیه قرار دارد و یکی از 30 موسسه عالی رتبه در روسیه (2017) است.
 • Moscow State University: دانشگاه ایالتی مسکو (Moskovskij Gosudarstvennyj Universitet یا MGU به طور خلاصه) قدیمی ترین موسسه آموزشی روسیه است.
 • kursk state medical university: در سال 1935 تاسیس شد، بیش از 6400 دانشجو / 650 نفر اعضای هیات علمی دارد. توسط سازمان بهداشت جهانی، GMC و سایر انجمن های بین المللی پزشکی شناخته شده است، یکی از 10 دانشگاه برتر پزشکی در روسیه است، یکی از بزرگترین دانشگاه های پزشکی در روسیه و اروپا می باشد.
 • crimae state medical university: تاریخچه پزشکی به اوایل قرن بیست و یکم می رسد: در سال 1918، دانشکده پزشکی این دانشگاه تاسیس شد.
 • Nizhny Novgorod State Medical Academy
 • Russian Education Center: یکی از موسسات آموزشی کشور روسیه است . دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی و سایر رشته و نیز ورود به بازار کار مطمئن را دارند می توانند در این سازمان مشغول به تحصیل بشوند.
 • Northern State Medical University: این دانشگاه در سال 1936 تاسیس شد. این دانشگاه مرکز تحصیل پزشکی در شمال کشور روسیه می باشد و شامل دانشکده های:1. Faculty of general medicine ، Faculty of Pediatric ، Faculty of Nursing، Faculty of Postgraduate education، Faculty of Pharmaceutical می باشد.
 • Rostov State Medical University:یک دانشگاه دولتی روسیه است که در زمینه آموزش حرفه ای در رشته بهداشت، سلامت و پزشکی فعالیت می کند.
 • Chechen State University: این دانشگاه در Grozny کشور روسیه واقع شده است و در سال 1938 تاسیس گردیده است.
 • Irkutsk State Medical University: دانشکده پزشکی عمومی این کشور در سال 1919 تاسیس شد، که بخشی از دانشکده فیزیک و ریاضی دانشگاه دولتیIrkutsk می باشد. در سال 1920 این دانشگاه فعالیت خود را بطور مستقل شروع کرد.

شرایط سنی پذیرش تحصیل پزشکی در روسیه

سن یکی از پارامتر های مهم برای برخی کشورها از جهت پذیرش است برای مثال برای تحصیل پزشکی در چین شخص باید سن زیر ۲۵ داشته باشد و یا برای برخی کشور ها مثل آلمان اگر شخص دارای سن بالای ۲۴ یا ۲۵ باشد و قصد تحصیل پزشکی را داشته باشد مقداری شرایط سخت می شود ولی خوشبختانه در کشور روسیه خبری از محدودیت سنی نه برای پذیرش و نه برای ویزا نیست یعنی چنانچه متقاضی تحصیل در روسیه هستید اصلا بخاطر سن نگران نباشید.

ویزای دانشجویی روسیه

روند ویزای تحصیلی روسیه با توجه به شرایط اعزام دانشجوی پزشکی به این کشور بسیار سریع و مطمئن می باشد و موکل با کمترین میزان حق الوکاله موفق به تحصیل در روسیه نایل خواهد شد. شخص پس از دریافت ویزا می تواند از شرایط اقامت تحصیلی روسیه بهره مند شود و افرادی که قصد مهاجرت به روسیه را دارند اقدام از طریق اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی روسیه می تواند بهترین گزینه باشد.

از مزایای دیگر سفارت روسیه در ایران برای صدور ویزا عدم نیاز به مصاحبه و همچنین حضور متقاضی است یعنی هر شخصی می تواند برای دریافت ویزای دانشجوی متقاضی از سفارت اقدام نماید. ضمن اینکه موسسه  ما با داشتن وکیل مهاجرت به روسیه، کارشناسان امور مهاجرتی روسیه و متخصصین بخش های اعزام دانشجو به روسیه آماده ارائه خدمات مشاوره ای و ارزیابی پرونده شما می باشند.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی روسیه

دانشجویان متقاضی تحصیل در روسیه باید پس از اخذ دعوتنامه از دانشگاه یا مرکز آموزشی خود در روسیه برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنند. برای دریافت که مدارک زیر مورد نیاز است:

 • پاسپورت
 • دعوتنامه رسمی از محل تحصیل در روسیه
 • فرم درخواست ویزا
 • عکس ۳.۵*۴.۵
 • تست منفی ایدز

تمکن مالی و مدارک مربوط به تعهدات پولی برای سفارت روسیه مورد نیاز نیست.

شرایط اقامت و کار پس از تحصیل پزشکی در روسیه

معمولاْ افراد پس از تحصیل در کشوری افراد تمایل دارند در همان کشور اقامت بگیرند و زندگی کنند. این مورد در زمینه کشور روسیه نیز صادق است و افراد زیادی می خواهند که پس از اتمام تحصیلات خود کشور روسیه را برای زندگی انتخاب کنند. از نظر قانونی این مورد کاملاْ ممکن است که شما بتوانید در این کشور بمانید و اقامت بگیرید. برای این کار می بایست پس از پایان تحصیلات خود در این کشور کار پیدا کنید و درخواست اقامت کنید و نسبت به طی مراحل قانونی آن اقدام کنید. ولی نکته حایز اهمیت این است که عملاْ کشور روسیه کشوری مناسب جهت کار پزشکان از لحاظ درآمد نیست یعنی درآمد پزشکان در این کشور نسبتا پایین است. اگر با درآمد مشکلی نداشته باشید اتفاقاْ کشور روسیه جایی مناسب برای زندگی و مهاجرت است.

سوالات متداول در زمینه پزشکی و دندانپزشکی روسیه

 1. شهریه حدودی تحصیل پزشکی در روسیه چقدر است؟
  شهریه بسته به دانشگاه انتخابی شما متفاوت، از حدود 6000 دلار سالانه به بالا حدود رنج شهریه دانشگاه های پزشکی روسیه می باشد.
 2. شرایط و محدودیت سنی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های روسیه وجود دارد؟
  خیر، خوشبختانه شرایط ویزای این کشور برای ایرانی ها بسیار راحت است و محدودیت خاصی وجود ندارد.
 3. گذراندن دوره پاتفک برای ورود به دانشگاه های پزشکی روسیه الزامی است؟
  خیر، امکان پذیرش بدون گذراندن پاتفک نیز وجود دارد.
 4. برای اخذ ویزای دانشجویی روسیه، داشتن تمکن مالی لازم است؟
  خیر، تمکن مالی از موارد الزامی برای اخذ ویزای تحصیلی روسیه نیست.
 5. هزینه تحصیل پزشکی در روسیه به تومان چقدر است؟
  به قیمت دلار و دانشگاه انتخابی بستگی داره، حداقل حدود 80-70 میلیون تومان در سال به بالا.

در پایان شما می توانید با مراجعه به موسسه حقوقی توسعه گران مهر و با بهره گیری از خدمات مشاوره ای این موسسه حقوقی و استفاده از امکانات این موسسه و همچنین با یاری مشاورین ارشد در زمینه مهاجرت و وکلای حقوقی به اخذ ویزای تحصیلی روسیه نایل گردید. شایان ذکر است این موسسه خدمات اعزام دانشجو به روسیه و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را به صورت کاملاً تضمینی به سرانجام می رساند.

695 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه + شرایط دانشگاه های معتبر

 1. حسین گفت:

  باسلام من دیپلم شیمی از هنرستان هستم و پیش دانشگاهیه تجربی .ایا میتوانم. پذیرش بگیرم برای رشته پزشکی؟در روسیه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، تحصیل پزشکی در روسیه با دیپلم شیمی نیز امکان پذیر است.

 2. محمد گفت:

  با سلام ازمون ورودی برای رشته تجربی دندانپزشکی به میزان سختی ازمون های انگلیس امریکا و کانادا است یا خیر

  بعد درصد قبولی در ازمون چقدر است مثل کشور های بالا درصد قبولی کمی دارد

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   آزمون کشور روسیه از کانادا و آمریکا بسیار آسان تر است.

 3. علیرضا گفت:

  سلام ایامعدل مهمه برای رفتن به دانشگاه در روسیه من معدل دیپلم تجربی ام۱۳ هست به زبان روسی ام کاملا مسلط هستم ایا میتوانم به دانشگاه دندون پزشکی مورد تایید ایران برم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شرایط تحصیل بسته به دانشگاه انتخابی شما دارد.

  2. ممد گفت:

   ببخشید یعنی در روسیه دانشگاهی هم هست که بدون آزمون ورودی مارا دعوت کند ؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام و احترام
    بله، با داشتن مدرک زبان می توانید در دانشگاه های انگلیسی زبان این کشور تحصیل کنید.

 4. Eshagh گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشيد
  بنده رشته دندان پزشكى هند هستم ولى بدليل مسائلى ميخوام برا روسيه اقدام كنم درصورت امكان يك شماره تماس اينترنتى بهم بديد تماس بگيرم ممنونم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، می توانی از طریق واتس اپ و یا تلگرام با ما در ارتباط باشید.

 5. یاسین گفت:

  سلام و خسته نباشید.

  دوست من به تحصیل در رشته دندان پزشکی در روسیه اقدام کرد درس چنان خوبیم نداشت یعنی معدل ملاک نیست ?
  چی ملاکه ?
  مختصر موفید توضیح دهید ?
  ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   هر دانشگاه در روسیه شرایط پذیرش مربوط به خود را دارد. در ابتدا بهتر است دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

 6. صدف گفت:

  سلام
  بدون گذراندن دوره های آمادگی دانشگاهی می توان در روسیه پزشکی خواند؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بسته به دانشگاه انتخابی شما دارد. در صورت تمایل به تحصیل در دانشگاه های مورد تایید ایران و به زبان روسی نیاز به ارائه نمره دوره پادفک خود دارید.

 7. منا گفت:

  امسال دانشگاه های روسیه دانشجویان پزشکی را میگیرد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، در حال حاضر بابت کرونا کلاس های دانشجویان به صورت آنلاین برگزار می شود.

 8. mehran ramandi گفت:

  باسلام
  من داری دیپلم کار دانش با معدل پایین هستم
  به علت علاقه زیادی که به این رشته دارم آیا میتوانم اقدامی برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی را انجام بدم ..ممنون میشم پاسخ بدین

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل رشته های پزشکی در روسیه نیازی به ارائه مدرک دیپلم مرتبط ندارید و بعد از گذراندن دوره پادفک می توانید وارد کورس اصلی شوید.

  2. رها اعتماد گفت:

   سلام من معدل کلم ۱۷است و معدل دیپلم ۱۱به خاطره یه سری شرایط نتونستم امتحان دیپلم خوب بدم میخواستم بدون تا چه حد معدل مهم ایا امیدی هست مدرک ایلتس زبان دارم

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام و احترام
    شرایط تحصیل در روسیه متفاوت است و بسته به زبان تحصیل و دانشگاه انتخابی شرایط تحصیل نیز متفاوت است. برای تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی دارید.

 9. الی گفت:

  سلام خسته نباشید. بنده 4 سوال دارم
  اول اینکه هزینه 70-80 میلیون و بیشتر با احتساب یارانه تحصیلی هستش یا خیر (یعنی اون 10-20 درصدی که ما باید پرداخت کنیم این مقدار هستش یا کمتر میشه) و 70-80 میلیون شامل هزینه خوابگاه هستش؟
  دوم اینکه دوره پادفک همون 1 سالی هست که باید زبان روسی یاد بگیریم و با احتساب اون پزشکی عمومی میشه 7 سال یا جداست و با احتساب یادگیری زبان و پادفک میشه 8 سال؟
  سوم اینکه بنده دیپلم تجربی با معدل 19/43 دارم و نمرات دروس اصلیم بالای 18 و 19 هستش، آیا باز هم نیاز به گذراندن دوره پادفک دارم اگر بخوام به زبان روسی تحصیل کنم؟
  و در آخر اینکه مدرک پزشکی عمومی که بعد از 6 سال بهمون میدن برابر همون دکترای عمومی ای هست که تو ایران میگیریم بعد از 7 سال یا فرق داره و بالاتر یا پایین تره؟
  ببخشید سوالاتم زیاد هستن ولی ممنون میشم پاسخ بدید و مطالب سایتتون خیلی مفید بودن

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل پزشکی در روسیه به زبان روسی نیاز به گذراندن دوره پادفک دارید. مدرک دوره 7 ساله پزشکی در روسیه معادل پزشکی عمومی در ایران و سایر کشور ها است. به شما توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 10. NARSIS گفت:

  سلام ببخشيد من 22 سال سن دارم ميخواستم ببينم كدوم كشور هزينه كمتري واسه دندونبزشكي ميگيره و نيازي به مدرك زبان نداره و معدل ديبلمم هم 19/55 هستش.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شما می توانید کشور هایی را انتخاب نمایید که دوره زبان و یا پیش دانشگاهی برگزار می کنند. کشور هایی مانند فرانسه، ترکیه، روسیه و غیره از این جمله کشور ها می باشند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های ذکر شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

 11. پژمان گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده متعهد به خدمت هستم در آموزش و پرورش آیا میتوانم برای تحصیل در روسیه اقدام کنم ؟ راهکاری برای اینکار هس

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   به صورت کلی دوره های پزشکی در روسیه به صورت حضوری است و نیازمند حضور شما در کلاس ها می باشد.

 12. رویا گفت:

  با سلام وعرض خسته نباشید خدمت شما. سوالی داشتم از حضورتون: من 18 سالمه و معدل دیپلم تجربیم 19.96 میخواستم بدونم که آیا میتونم درخواست بورسیه بدم و اینکه چقدر احتمال داره که بورسیه بشم؟
  و اینکه حتی با با وجود بوسیه باید در دوره پادفک آزمون داد؟ سطح آزمون به چه صورته؟
  خیلی ممنون میشم اگر به بنده پاسخ بدید. با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بورسیه های تحصیلی برای دوره های دانشگاهی اعطا می گردد. با ارائه رزومه قوی می توانید بورسیه تحصیلی روسیه را دریافت نمایید.

 13. سجاد گفت:

  سلام
  لطفا تلفن تماس کارشناسان راجهت راهنمایی وثبت نام ارسال کنید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   شماره های کارشناسان ما در سایت در قسمت تماس با ما ثبت شده است.

 14. هدایتی گفت:

  سلام
  من دیپلم تربیت بدنی دارم آیا میتونم تو روسیه فیزیوتراپی بخونم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، تحصیل در روسیه با دیپلم تربیت بدنی نیز امکان پذیر است.

 15. ساشا گفت:

  با سلام….میخواستم بدونم،،،در ترکیه یا روسیه امکان تحصیل دندان پزشکی بدون آزمون ورودی(مثل همون کنکور ما ) با فقط ارائه مدارک دبیرستان امکان دارد؟??

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، در هر دو کشور می توانید در تعدادی از دانشگاه ها بدون آزمون ورودی وارد دانشگاه شوید. به شما توصیه می کنیم با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهند.

 16. Mrym گفت:

  سلام وقت بخیر
  ایا میشه در نیمه های پزشکی عمومی ایران به روسیه مهاجرت کرد؟؟؟یا بعد از اتمام عمومی ایران برای تخصص و فوق به روسیه مهاجرت کرو؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   احتمال تطبیق واحد بسیار کم است و به شما توصیه می کنیم دوره تحصیلی خود را به اتمام برسانید.

 17. hasan گفت:

  سلام.من معدل دیپلمم تقریبا 13 هستش. آیا میتونم در دانشگاهای شهر مسکو در رشته دندانپزشکی تحصیل کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، با شرکت در دوره های پادفک روسیه امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی برای شما میسر است.

 18. رضا گفت:

  با سلام
  میخواستم بدونم که واسه دندان پزشکی هزینه های دانشگاه در روسیه تقریبا چقدر است؟
  البته میدونم دانشگاه ها متفاوت هستند ولی حدودا چقدره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   به طور کلی هزینه های تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های روسیه حداقل 3000-6000 دلار در سال است.

 19. Yasin79 گفت:

  سلام با معدل دیپلم زیر ۱۲ میشه در روسیه دندان پزشکی خوند؟در روسیه چه شغل هایی برای یک دانشجو وجود دارد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای تحصیل دکترا در روسیه نیاز به بررسی ریزنمرات شما است. مشاغل دانشجویی مشاغل اولیه هستند که نیاز به داشتن تخصص نمی باشد.

 20. مرد حلبی گفت:

  سلام من کارشناسی زیست شناسی سلولی مولکولی گرایش بیوشیمی دارم با معدل ۱۶.۱۶

  به زبان انگلیسی کاملا مسلط هستم و با زبان روسی هم آشنایی دارم.

  سن ام الان ۲۴ است دور کارشناسی کار تحقیقاتی و… هم انجام دادم چند تا زبن دیگه ام بلدم که فکر نمی کنم مهم باشه!

  امکان پذیرش پزشکی یا داروسازی از دانشگاهی که مقرون به صرفه باشه وجود داره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، دانشگاه های روسیه بسیار مقرون به صرفه هستند و گزینه مناسبی برای شما است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *