چرا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه ؟ با تحصیل در کشور روسیه چه مزایایی شامل شما متقاضی محترم می گردد؟ موسسه حقوقی توسعه گران مهر دفتر اعزام دانشجو در شیراز به روسیه ، با همکاری وکلای مجرب در چندین شهر امکان پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را فراهم آورده است. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور فرصتی است مناسب برای افرادی که تمایل دارند با کمترین هزینه، مدرک تحصیلی معتبری از یکی از بهترین دانشگاه های دنیا اخذ کنند، و این مدرک معتبر زمینه ای برای یافتن کاری مناسب و درخور باشد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه این فرصت را برای دانشجو فراهم می آورد تا با بهره گیری از امکانات رفاهی بتواند مدرکی معتبر و هم سطح با مدرک دانشگاه های مطرح جهان را کسب کند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه و در دانشگاه های معتبر این کشور در مقاطع مختلف و رشته های مختلف امکانپذیر می باشد. افرادی که قصد تحصیل در رشته های مهندسی و پزشکی دارند، روسیه از جهات مختلف به عنوان یک انتخاب عالی برای آنها تلقی میشود. دانشگاه های روسیه نیازی به ارائه ی مدرک زبان ندارند و شما می توانید در دانشگاه های پزشکی روسیه به سه زبان انگلیسی، فرانسه و روسی تحصیل کنید. ما این افتخار را داریم که به عنوان یکی از برترین موسسات اعزام دانشجو در زمینه ی حقوق بین الملل، گزینه اعزام دانشجو به روسیه را به متقاضیان معرفی کنیم و راه های تحصیل در این کشور را به صورت ساده در اختیار شما متقاضی عزیز قرار دهیم.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

روند ویزای تحصیلی روسیه با توجه به شرایط اعزام دانشجوی پزشکی به این کشور بسیار سریع و مطمئن می باشد و موکل با کمترین میزان حق الوکاله موفق به تحصیل در روسیه نایل خواهد شد. شخص پس از دریافت ویزا می تواند از شرایط اقامت تحصیلی روسیه بهره مند شود و افرادی که قصد مهاجرت به روسیه را دارند اقدام از طریق اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی روسیه می تواند بهترین گزینه باشد.

درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

توصیه ما به افراد متقاضی این است که برای انتخاب بهترین دانشگاه در روسیه و مناسب ترین رشته، رزومه تحصیلی خود را به صورت کامل ارائه دهند تا با توجه به شرایط متقاضی و نظر مشاورین ارشد موسسه حقوقی توسعه گران مهر در این زمینه تصمیمی درست اتخاذ گردد. مشاورین ما کشور روسیه را انتخابی مناسب برای افرادی که متقاضی تحصیل در رشته های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و سایر رشته های مدیکال می باشند و از طرفی سطح کیفی دانشگاه و میزان هزینه ها برایشان حائز اهمیت است، توصیه میکنند.

و حال چرا کشور روسیه به عنوان گزینه ای مناسب جهت تحصیل در رشته های مدیکال توصیه می شود؟

همانطور که قبلا گفته شد برای اخذ ویزای تحصیلی در این کشور و از شرایط اعزام دانشجوی پزشکی به روسیه ، عدم نیاز به ارائه مدرک زبان است و هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به دانشگاه های هم رده در سرتاسر دنیا متعادل تر است و هزینه ها با توجه به نوع رشته و دانشگاه، سالانه بین 10 تا 12 هزار دلار متغیر است.

ضمن اینکه موسسه  ما با داشتن وکیل مهاجرت به روسیه، کارشناسان امور مهاجرتی روسیه و متخصصین بخش های اعزام دانشجو به روسیه آماده ارائه خدمات مشاوره ای و ارزیابی پرونده شما می باشند.

ویدئو همراه با پادکست تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

در این قسمت می توانید فیلم کوتاهی از شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را مشاهده فرمایید، اگر حوصله خواندن مطالب را ندارید، این فیلم را ببینید!

زبان تحصیل پزشکی در روسیه

تحصیل در روسیه به صورت تمام وقت و حضوری است. تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد، در بعضی از تخصص ها مثل پزشکی و داروسازی تحصیل به زبان فرانسه و روسی هم امکان پذیراست. افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی روسیه به زبان فرانسه یا انگلیسی دارند باید مصاحبه انجام دهند. افرادی هم که می خواهند در روسیه به زبان روسی تحصیل کنند، باید یک دوره ی 7 تا 10 ماهه قبل از شروع کورس تحصیلی زبان بگذرانند و وارد دانشگاه شوند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

در مورد هزینه ها باید این نکته را یادآور شد که هزینه ی زندگی دانشجویی در روسیه ماهانه بین 300 – 500 دلار می باشد. از فواید تحصیل و زندگی در روسیه می توان به پایین بودن هزینه های خوابگاه ها نسبت به سایر دانشگاه های هم سطح در سرتاسر دنیا اشاره کرد. هزینه ی تحصیل در روسیه بسته به نوع دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوت است اما به صورت میانگین، هزینه ی تحصیل سالانه بین 10 تا 12 هزار دلار می باشد؛ که البته این هزینه سالانه پرداخت می شود.

این نکته را باید خاطر نشان کرد که روسیه در حال حاضر از لحاظ نظام آموزشی جزء یکی از چند کشور مطرح جهان به حساب می آید و مدرک تحصیلی این کشور نیز برای دانشجو اعتبار جهانی دارد.

تحصیل پزشکی در آکادمی مسکو و اخذ پذیرش پزشکی در دانشگاه های مدیکال روسیه

تحصیل پزشکی در روسیه نسبت به تحصیل پزشکی در کشورهایی همچون انگلستان و آمریکا از هزینه های بسیار پایینی برخوردار است؛ ضمن اینکه امکان استفاده از امکانات عالی در رابطه با خوابگاه های نیمه رایگان نیز در این کشور وجود دارد. فرد متقاضی می تواند جهت گذراندن دوره های زبان وارد کشور روسیه شده و سپس در رشته هایی چون پزشکی عمومی، دندان پزشکی و داروسازی تحصیل نماید. در اخذ پذیرش دانشگاه های پزشکی روسیه معدل دانشجو تعیین کننده و ملاک عمل نیست و پذیرش در این دانشگاه ها کنکور ندارد. دوره ی پزشکی 6 سال و دوره ی دندان پزشکی 5 سال میباشد؛ که فرد متقاضی می بایست ابتدا یک دوره ی 6 تا 9 ماهه را در کالج بگذراند و سپس وارد دانشکده ی پزشکی شود البته در مواردی خاص ممکن است این کالج برای متقاضیان نباشد . اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی روسیه سه ماه در سال (مهر، آبان و آذر) صورت می گیرد.

نظام آموزشی عالی روسیه و مدت دوره ی آموزش عالی پزشکی روسیه

دوره ی آموزشی طول دوره

 • پزشکی عمومی 6 سال
 • پزشکی ورزشی 6 سال
 • متخصص کودکان 6 سال
 • دندان پزشکی 5 سال
 • داروسازی 5 سال
 • روان شناسی بالینی 5 سال

کارشناسی ارشد پزشکی :

 • کارورزی/ دوره ی انترنی 1 سال
 • رزیدنتی بالینی 2 تا 5 سال ( با توجه به تخصص ها و تمایلات پزشک )
 • دکترا 3 سال

یکسال تحصیلی در دانشگاه روسیه 10 ماه طول میکشد ( 1 سپتامبر- 30 ژوئن ) و سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می شود.

لیست دانشگاه ها جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه را می توانید از سایت ویکی پدیا مشاهده فرمایید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه از جهت هزینه مناسب تحصیل ، شرایط بسیار مطلوب ویزا ، رتبه ی بسیار بالای دانشگاه های روسیه می تواند گزینه ی خوبی باشد.

مدارک لازم جهت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر روسیه

 • مدرک دیپلم
 • ریز نمرات دیپلم
 • اصل پاسپورت
 • کپی شناسنامه
 • تکمیل فرم مخصوص ثبت نام

دانشگاه های پزشکی معتبر روسیه

 • Perm state university: تاریخ پزشكی دانشگاه پرمیوم به نام E.A. ، به اکتبر 1916 می رسد، زمانی که دانشکده پزشکی دانشگاه پرم تاسیس شد. در سال اول، حدود 350 پزشک در دانشکده پزشکی پذیرفته شدند که 70 درصد از دانشجویان را تشکیل دادند.
 • Orenburg State Medical university: دانشگاه اوگانربرگ در ماه آگوست 1994 تاسیس شد. اولین دوره پزشکان در ماه مه سال 1946 فارغ التحصیل شدند. با تصمیم کمیته دولتی روسیه در دانشکده عالی، موسسه در 15 ژوئیه 1994 به دانشگاه پزشکی دولتی اورنبرگ تبدیل شد.
 • Tver State Medical Academy: تاریخچه آکادمی پزشکی Tver State به سال 1902 هنگامی که دوره های آموزشی برای دانشجویان دندانپزشکی تنظیم شدند ، باز می گردد. در سال 1936 موسسه دندانپزشکی لنینگراد تاسیس شد. در سال 1954 با تصمیم دولت شوروی، موسسه از لنینگراد به شهر کالینین منتقل گردید.
 • Siberian State Medical University: دانشگاه علوم پزشکی سیبری در رتبه 5 مراکز پزشکی روسیه قرار دارد و یکی از 30 موسسه عالی رتبه در روسیه (2017) است.
 • Moscow State University: دانشگاه ایالتی مسکو (Moskovskij Gosudarstvennyj Universitet یا MGU به طور خلاصه) قدیمی ترین موسسه آموزشی روسیه است.
 • kursk state medical university: در سال 1935 تاسیس شد، بیش از 6400 دانشجو / 650 نفر اعضای هیات علمی دارد. توسط سازمان بهداشت جهانی، GMC و سایر انجمن های بین المللی پزشکی شناخته شده است، یکی از 10 دانشگاه برتر پزشکی در روسیه است، یکی از بزرگترین دانشگاه های پزشکی در روسیه و اروپا می باشد.
 • crimae state medical university: تاریخچه پزشکی به اوایل قرن بیست و یکم می رسد: در سال 1918، دانشکده پزشکی این دانشگاه تاسیس شد.
 • Nizhny Novgorod State Medical Academy
 • Russian Education Center: یکی از موسسات آموزشی کشور روسیه است . دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی و سایر رشته و نیز ورود به بازار کار مطمئن را دارند می توانند در این سازمان مشغول به تحصیل بشوند.
 • Northern State Medical University: این دانشگاه در سال 1936 تاسیس شد. این دانشگاه مرکز تحصیل پزشکی در شمال کشور روسیه می باشد و شامل دانشکده های:1. Faculty of general medicine ، Faculty of Pediatric ، Faculty of Nursing، Faculty of Postgraduate education، Faculty of Pharmaceutical می باشد.
 • Rostov State Medical University:یک دانشگاه دولتی روسیه است که در زمینه آموزش حرفه ای در رشته بهداشت، سلامت و پزشکی فعالیت می کند.
 • Chechen State University: این دانشگاه در Grozny کشور روسیه واقع شده است و در سال 1938 تاسیس گردیده است.
 • Irkutsk State Medical University: دانشکده پزشکی عمومی این کشور در سال 1919 تاسیس شد، که بخشی از دانشکده فیزیک و ریاضی دانشگاه دولتیIrkutsk می باشد. در سال 1920 این دانشگاه فعالیت خود را بطور مستقل شروع کرد.

در پایان شما میتوانید با مراجعه به موسسه حقوقی توسعه گران مهر و با بهره گیری از خدمات مشاوره ای این موسسه حقوقی و استفاده از امکانات این موسسه و همچنین با یاری مشاورین ارشد در زمینه مهاجرت و وکلای حقوقی به اخذ ویزای تحصیلی روسیه نایل گردید. شایان ذکر است این موسسه خدمات اعزام دانشجو به روسیه و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را به صورت کاملاً تضمینی به سرانجام می رساند.

Rating: 5

536 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

 1. Avatar رامتین محمدی گفت:

  سلام
  من هجده سالمه خواستم بگم که باپنجاه میلیون میشه روسیه پزشکی بخونم معدل دیپلمم هجده است

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما حتی در صورتی که شرایط را داشته باشید می توانید حین تحصیل، کار نیز داشته باشید که بخشی از هزینه های شما جبران شود اما این مبلغ که میفرمایید بسته به هدفتان و دانشگاهی که انتخاب می کنید، محدود است.

 2. Avatar محدثه گفت:

  سلام وقت بخیر من ترم 5 بیوتکنولوژی هستم در ایران میخوام اگر بشه انصراف بدم معدل دیپلمم 19 هست با چ هزینه و چ شرایطی میتونم برم روسیه دندان پزشکی بخونم قصدشو دارم به طور جدی لطفا راهنماییم کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   باید مدارک تحصیلی و ریز نمرات خود را برای دانشگاه روسی ارسال کنید تا در صورت ارائه پذیرش به شما در نزدیکترین موعد مقرر، از رشته خود انصراف بدهید.

 3. Avatar m.n گفت:

  سلام
  حتما باید دیپلم تجربی داشته باشی؟
  من کارشناسی دارم با معدل 15
  ارشد دارم با معدل 17
  ولی یکی از رشته های انسانی
  نمیشه با تجربی رفت دندانپزشکی خوند؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورت داشتن دیپلم رشته های دیگر نیز می توانید درخواست تحصیل بدهید اما شروطی دارد.

 4. Avatar abdolahi گفت:

  سلام معدل دیپلم من ۱۸.۳۴ است فوق لیسانس پرستاری دارم ایا میتوان رایگان یا با هزینه کمتر در روسیه تحصیل کرد!؟امکان بازگشت پس از دوسال تحصیل در روسیه به ایران و ادامه تحصیل در ایران وجود دارد!!؟ایا با وجود مدرک فوق لیسانس پرستاری خیچ مزیتی برای تحصیل در پزشکی یا دندانپزشکی برای من وجود داره!؟مثلا اینکه بتوانم زودتر تمام کنم یا اینکه هزینه ها کاهش یابد!؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که دارای شرایط تحصیلی و مدرک خوب باشید، می توانید در دانشگاه های سطح خوب این کشور با هزینه پایین تر، تحصیل کنید.
   داشتن مدرک ارشد می تواند در روند پذیرش شما تاثیر گذار باشد اما باید دید که دانشگاه چه شرایط را ایجاد می کند.

 5. Avatar رژان گفت:

  با سلام.موسسه در صورتي كه بعد از دو ره ي پادفك امتحان ورود دانشگاه نمره ي قبولي كسب نشود،نماينده دارين كه با سهميه درنظر ميگيرن پذيرش دانشگاه بگيره؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ما در روند قبولی و اخذ پذیرش هیچ دخالت و سهمی نداریم و تنها راهنمایی های لازم را به شما ارائه می دهیم.

 6. Avatar هادیه آیدنی گفت:

  سلام وقتتون بخیر ، میتونم ی شماره تماس ازتون بخوام ک در اختیارم قرار بدین تا با موسسه تماس بگیرم .

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   دفتر شیراز: خیابان عفیف آباد، نبش کوچه 6، پلاک 5، طبقه اول و دوم
   شماره تماس: 07136292310

  2. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   دفتر شیراز: خیابان عفیف آباد، نبش کوچه 6، پلاک 5، طبقه اول و دوم
   شماره تماس: 07136292310

  3. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   دفتر شیراز: خیابان عفیف آباد، نبش کوچه 6، پلاک 5، طبقه اول و دوم
   شماره تماس: 07136292310

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *