چرا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه ؟ با تحصیل در کشور روسیه چه مزایایی شامل شما متقاضی محترم می گردد؟ موسسه حقوقی توسعه گران مهر دفتر اعزام دانشجو به روسیه در شیراز، تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و رشت با همکاری وکلای مجرب در چندین شهر امکان پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را فراهم آورده است. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور فرصتی است مناسب برای افرادی که تمایل دارند با کمترین هزینه، مدرک تحصیلی معتبری از یکی از بهترین دانشگاه های دنیا اخذ کنند، و این مدرک معتبر زمینه ای برای یافتن کاری مناسب و درخور باشد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه این فرصت را برای دانشجو فراهم می آورد تا با بهره گیری از امکانات رفاهی بتواند مدرکی معتبر و هم سطح با مدرک دانشگاه های مطرح جهان را کسب کند.

  فرم مشاوره فوری

  درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

  توصیه ما به افراد متقاضی این است که برای انتخاب بهترین دانشگاه در روسیه و مناسب ترین رشته، رزومه تحصیلی خود را به صورت کامل ارائه دهند تا با توجه به شرایط متقاضی و نظر مشاورین ارشد موسسه حقوقی توسعه گران مهر در این زمینه تصمیمی درست اتخاذ گردد. مشاورین ما کشور روسیه را انتخابی مناسب برای افرادی که متقاضی تحصیل در رشته های پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و سایر رشته های مدیکال می باشند و از طرفی سطح کیفی دانشگاه و میزان هزینه ها برایشان حائز اهمیت است، توصیه می کنند.

  چرا روسیه گزینه ای مناسب جهت تحصیل در رشته های مدیکال توصیه می شود؟

  همانطور که قبلا گفته شد برای اخذ ویزای تحصیلی در این کشور و از شرایط اعزام دانشجوی پزشکی به روسیه ، عدم نیاز به ارائه مدرک زبان است و هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به دانشگاه های هم رده در سرتاسر دنیا متعادل تر است و هزینه ها با توجه به نوع رشته و دانشگاه، سالانه بین 5 تا 12 هزار دلار متغیر است.

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه و در دانشگاه های معتبر این کشور در مقاطع مختلف و رشته های مختلف امکانپذیر می باشد. افرادی که قصد تحصیل در رشته های مهندسی و پزشکی دارند، روسیه از جهات مختلف به عنوان یک انتخاب عالی برای آنها تلقی می شود. دانشگاه های روسیه نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند و شما می توانید در دانشگاه های پزشکی روسیه به سه زبان انگلیسی، فرانسه و روسی تحصیل کنید. ما این افتخار را داریم که به عنوان یکی از برترین موسسات اعزام دانشجو در زمینه حقوق بین الملل، گزینه اعزام دانشجو به روسیه را به متقاضیان معرفی کنیم و راه های تحصیل در این کشور را به صورت ساده در اختیار شما متقاضی عزیز قرار دهیم.

  تحصیل پزشکی در روسیه

  فرصت تحصیل در یک کشور امن را از دست ندهید

  بدون تردید اگر بر پهناور ترین کشور جهان قوانین و مقررات خاصی حاکم نباشد اتفاقات ناخوشایند فراوانی رخ خواهد داد. کشور روسیه از امنیت بسیار خوبی در زمینه های مختلف برخوردار بوده و همین دلیل باعث شده تا افراد زیادی این کشور را برای مهاجرت انتخاب کنند.

  • جالب است بدانید که کشور روسیه با وجود آنکه یکی از قدرت های نظامی منطقه شناخته می‌شود به شهروندان خود اجازه حمل اسلحه بدون مجوز را نمی دهد.
  • شهروندان روسی ذاتاً افراد محتاط و مواظبی نسبت به اطراف خود هستند. این مسئله تا جایی ادامه پیدا می کند که در بسیاری از خودروهای شهروندان این کشور به خصوص خودروهای گران قیمت، دوربین های مدار بسته کوچکی نصب می شود.
  • برای جلوگیری از سرقت و دزدی در روسیه، تمامی مغازه ها، سوپر مارکت ها، فروشگاه ها، مراکز خرید و… به دوربین های مدار بسته مجهز هستند.
  • اگر شما به عنوان یک فرد در کشور روسیه اقدام به خرید و فروش یا نقل مکان کنید باید تمام موارد را با جزئیات در اداره ثبت احوال این کشور به ثبت برسانید در غیر این‌صورت جریمه سنگینی در انتظار شما خواهد بود.
  • جالب است بدانید که تأمین امنیت گردشگران و مهاجران در کشور روسیه به قدری حائز اهمیت است که برای پایتخت این کشور پلیس توریستی تعلیم داده شده است.

  به عنوان جمع بندی این قسمت باید گفت: تحصیل در کشور روسیه امنیت دانشجویان را به میزان قابل قبولی تامین کرده و شرایط مناسبی را برای آن ها با هم خواهد کرد.

  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

  ویدئو همراه با پادکست تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

  در این قسمت می توانید فیلم کوتاهی از شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را مشاهده فرمایید، اگر حوصله خواندن مطالب را ندارید، این فیلم را ببینید!

  زبان تحصیل پزشکی در روسیه

  تحصیل در روسیه به صورت تمام وقت و حضوری است. تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد، در بعضی از تخصص ها مثل پزشکی و داروسازی تحصیل به زبان فرانسه و روسی هم امکان پذیراست. افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی روسیه به زبان فرانسه یا انگلیسی دارند باید مصاحبه انجام دهند. افرادی هم که می خواهند در روسیه به زبان روسی تحصیل کنند، باید یک دوره 7 تا 10 ماهه قبل از شروع کورس تحصیلی زبان بگذرانند و وارد دانشگاه شوند.

  هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه به تومان

  در مورد هزینه ها باید این نکته را یادآور شد که هزینه زندگی دانشجویی در روسیه ماهانه بین 300 – 500 دلار می باشد. از فواید تحصیل و زندگی در روسیه می توان به پایین بودن هزینه های خوابگاه ها نسبت به سایر دانشگاه های هم سطح در سرتاسر دنیا اشاره کرد. هزینه تحصیل در روسیه بسته به نوع دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوت است اما به صورت میانگین، هزینه تحصیل سالانه بین 5 تا 12 هزار دلار می باشد؛ که البته این هزینه سالانه پرداخت می شود.

  با احتساب هر دلار 25000 تومان، میشه گفت هزینه تحصیل پزشکی در روسیه به تومان در حدود سالانه 125 میلیون به بالا می باشد که البته در دانشگاه های مختلف این عدد متفاوت است و این یک مقدار تقریبی است.

  این نکته را باید خاطر نشان کرد که روسیه در حال حاضر از لحاظ نظام آموزشی جزء یکی از چند کشور مطرح جهان به حساب می آید و مدرک تحصیلی این کشور نیز برای دانشجو اعتبار جهانی دارد.

  اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی روسیه

  تحصیل پزشکی در روسیه نسبت به تحصیل پزشکی در کشورهایی همچون انگلستان و آمریکا از هزینه های بسیار پایینی برخوردار است؛ ضمن اینکه امکان استفاده از امکانات عالی در رابطه با خوابگاه های نیمه رایگان نیز در این کشور وجود دارد. فرد متقاضی می تواند جهت گذراندن دوره ای به نام دوره پاتفک وارد کشور روسیه شده و سپس در رشته هایی چون پزشکی عمومی، دندان پزشکی و داروسازی تحصیل نماید.

  در اخذ پذیرش دانشگاه های پزشکی روسیه معدل دانشجو تعیین کننده و ملاک عمل نیست. دوره پزشکی 6 سال و دوره دندان پزشکی 5 سال می باشد؛ که فرد متقاضی می بایست ابتدا یک دوره 6 تا 9 ماهه را در کالج بگذراند و سپس وارد دانشکده پزشکی شود البته در مواردی خاص ممکن است این کالج برای متقاضیان نباشد. اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی روسیه سه ماه در سال (مهر، آبان و آذر) صورت می گیرد.

  پاتفک پزشکی روسیه

  سوالی که بسیاری از ما می پرسند این است که دوره پاتفک چیست؟ دوره پاتفک در واقع یک دوره آمادگی برای ورود به دانشگاه های روسیه می باشد معمولاْ پاتفک یک دوره یکساله تحصیلی است و متقاضی در این دوره با زبان و همچنین نسبت به اینکه چه رشته ای می خواهد در دانشگاه بخواند دروسی را که در حد دبیرستان ما است می گذراند. گذراندن دوره پاتفک یا پادفک چندان الزامی نیست و اگر شخص از نظر زبان روسی یا انگلیسی مشکلی نداشته باشد ممکن است بتواند بدون گذراندن دوره پاتفک هم از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرد.

  معمولا کلاس های پاتفک ها از ترم سپتامبر تا اکتبر و نوامبر شروع می شود یعنی به تاریخ خودمان تاریخ های شهریور تا حدود آذر ماه ولی برخی پاتفک ها مثل پاتفک دانشگاه سچینوا در ماه حدود فوریه که حدود بهمن ما می شود هم پذیرش دانشجو دارند.

  تحصیل پزشکی در روسیه

  نظام آموزشی عالی روسیه و مدت دوره آموزش عالی پزشکی روسیه

  طول مدت تحصیلی رشته های مختلف علوم پزشکی در روسیه:

  • پزشکی عمومی 6 سال
  • پزشکی ورزشی 6 سال
  • متخصص کودکان 6 سال
  • دندان پزشکی 5 سال
  • داروسازی 5 سال
  • روان شناسی بالینی 5 سال

  کارشناسی ارشد پزشکی :

  • کارورزی/ دوره ی انترنی 1 سال
  • رزیدنتی بالینی 2 تا 5 سال ( با توجه به تخصص ها و تمایلات پزشک )
  • دکترا 3 سال

  یکسال تحصیلی در دانشگاه روسیه 10 ماه طول می کشد (1 سپتامبر- 30 ژوئن) و سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می شود. لیست دانشگاه ها جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه را می توانید از سایت ویکی پدیا مشاهده فرمایید. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه از جهت هزینه مناسب تحصیل ، شرایط بسیار مطلوب ویزا ، رتبه ی بسیار بالای دانشگاه های روسیه می تواند گزینه خوبی باشد.

  مدارک لازم جهت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر روسیه

  جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های روسیه، باید مدارک زیر رو جهت اخذ پذیرش و دعوتنامه از دانشگاه ارائه کنید، البته مدارک ذکر شده باید ترجمه شوند، که می توان در ایران و یا در روسیه نسبت به ترجمه مدارک اقدام کرد.شایان ذکر است که برای اخذ ویزا نیاز به دریافت دعوتنامه از دانشگاه دارید و سفارت روسیه با داشتن دعوتنامه به شما ویزای تحصیلی می دهد.

  • مدرک دیپلم
  • ریز نمرات دیپلم
  • اصل پاسپورت
  • کپی شناسنامه
  • تکمیل فرم مخصوص ثبت نام

  شرط معدل برای پذیرش تحصیل پزشکی در روسیه

  خوشبخاته معدل چندان برای پذیرش از دانشگاه های روسیه اهمیت زیادی ندارد البته برخی از دانشگاه های این کشور محدودیت هایی را از جهت معدل برای پذیرش دانشجو دارند ولی در کل متقاضیانی که دارای معدل های خوبی نیستند چندان نگران این موضوع نباشند. پس چنانچه دارای معدل خوبی هستید بهتر است برای دانشگاه های پاولوف یا لومونوسوف اقدام کنید و در غیر این صورت پادفک دانشگاه هایی مثل رودن سچینوا و غیره می توانید دوره پاتفک و دانشگاه را بگذرانید.

  اهمیت پاتفک برای تحصیل پزشکی در روسیه

  سوالی که بسیاری از متقاضیان تحصیل در روسیه از ما می پرسند این است که آیا مهم است دوره پاتفک را در کدام دانشگاه روسیه بگذرانیم؟ پاسخ آن این است که خیر اهمیتی ندارد که شما در کدام دانشگاه دوره پاتفک را می گذرانید و در واقع پادفک یک دوره مقدماتی برای ورود به دانشگاه های روسیه که زبان و یک سری دروس دیگر در حد دبیرستان کار میکنند ولی فقط یک جا ممکن است پاتفک اهمیت پیدا کند آن هم آنجاست که اگر متقاضی در دانشگاهی دوره پاتفک را گذراند و سال بعد آن دانشگاه از تایید وزارت بهداشت خارج شد چون دوره پاتفک را در آن دانشگاه گذرانده می تواند در همان دانشگاه ادامه تحصیل دهد و وزارت بهداشت مدرک شخص را تایید می کند.

  شرایط تحصیل رایگان و بورسیه تحصیل پزشکی روسیه

  در کشور روسیه تحصیل رایگان نیست٬ در برخی کشورهای اروپایی مثل آلمان٬ اتریش و نروژ امکان تحصیل رایگان برای همه و همچنین دانشجویان بین المللی رایگان است. اما در روسیه دانشجویان بین المللی باید جهت تحصیل هزینه پرداخت کنند٬ در کشور روسیه تحصیل رایگان فقط در صورتی امکانپذیر است که دانشجو بتواند از دانشگاه های این کشور بورسیه بگیرد. شرایط اخذ بورسیه برای رشته های پر طرفداری مثل پزشکی و دندانپزشکی چندان راحت نیست و نمی توان چندان امیدوار بود که بتوانید از ایران بورسیه برای این رشته ها دریافت کنید. موسسه ما البته دانشجویانی داشته که برای دانشگاه سنت پترزبورگ پذیرش بگیرند و از بتوانند بورسیه را دریافت کنند ولی پس از رفتن و گذراندن سال اول تحصیل.

  در هر صورت پیشنهاد ما این است که چنانچه قصد تحصیل رایگان پزشکی و یا اخذ بورسیه را دارید بهتر است دنبال کشور دیگری باشید ولی روسیه معمولاْ شرایطی ندارند که از ابتدا به شما بورسیه بدهد. البته شرایط خاصی که از گاهی بنا به دلایلی برای بورسیه ایجاد می شود از این قاعده مستثنا است.

  لیست دانشگاه های معتبر و مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه

  طی لیست مشخص شده توسط وزارت بهداشت که معمولاً سالانه هم عوض می شود، دانشگاه های زیر مورد تایید واقع شده اند، البته همانطور که می دانید تایید یا عدم تایید یک دانشگاه توسط وزارت بهداشت حتما نشانه بار علمی آن دانشگاه نیست و دلایل زیادی در تایید و یا غیر تایید شدن دانشگاه ها موثر است.

  تحصیل پزشکی در روسیه

  برخی از دانشگاه های دیگر پزشکی روسیه

  در زیر لیست برخی دیگر از دانشگاه های پزشکی روسیه را آورده ایم:

  • Perm state university: تاریخ پزشکی دانشگاه پرمیوم به نام E.A. ، به اکتبر 1916 می رسد، زمانی که دانشکده پزشکی دانشگاه پرم تاسیس شد. در سال اول، حدود 350 پزشک در دانشکده پزشکی پذیرفته شدند که 70 درصد از دانشجویان را تشکیل دادند.
  • Orenburg State Medical university: دانشگاه اوگانربرگ در ماه آگوست 1994 تاسیس شد. اولین دوره پزشکان در ماه مه سال 1946 فارغ التحصیل شدند. با تصمیم کمیته دولتی روسیه در دانشکده عالی، موسسه در 15 ژوئیه 1994 به دانشگاه پزشکی دولتی اورنبرگ تبدیل شد.
  • Tver State Medical Academy: تاریخچه آکادمی پزشکی Tver State به سال 1902 هنگامی که دوره های آموزشی برای دانشجویان دندانپزشکی تنظیم شدند ، باز می گردد. در سال 1936 موسسه دندانپزشکی لنینگراد تاسیس شد. در سال 1954 با تصمیم دولت شوروی، موسسه از لنینگراد به شهر کالینین منتقل گردید.
  • Siberian State Medical University: دانشگاه علوم پزشکی سیبری در رتبه 5 مراکز پزشکی روسیه قرار دارد و یکی از 30 موسسه عالی رتبه در روسیه (2017) است.
  • Moscow State University: دانشگاه ایالتی مسکو (Moskovskij Gosudarstvennyj Universitet یا MGU به طور خلاصه) قدیمی ترین موسسه آموزشی روسیه است.
  • kursk state medical university: در سال 1935 تاسیس شد، بیش از 6400 دانشجو / 650 نفر اعضای هیات علمی دارد. توسط سازمان بهداشت جهانی، GMC و سایر انجمن های بین المللی پزشکی شناخته شده است، یکی از 10 دانشگاه برتر پزشکی در روسیه است، یکی از بزرگترین دانشگاه های پزشکی در روسیه و اروپا می باشد.
  • crimae state medical university: تاریخچه پزشکی به اوایل قرن بیست و یکم می رسد: در سال 1918، دانشکده پزشکی این دانشگاه تاسیس شد.
  • Nizhny Novgorod State Medical Academy
  • Russian Education Center: یکی از موسسات آموزشی کشور روسیه است . دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی و سایر رشته و نیز ورود به بازار کار مطمئن را دارند می توانند در این سازمان مشغول به تحصیل بشوند.
  • Northern State Medical University: این دانشگاه در سال 1936 تاسیس شد. این دانشگاه مرکز تحصیل پزشکی در شمال کشور روسیه می باشد و شامل دانشکده های:1. Faculty of general medicine ، Faculty of Pediatric ، Faculty of Nursing، Faculty of Postgraduate education، Faculty of Pharmaceutical می باشد.
  • Rostov State Medical University:یک دانشگاه دولتی روسیه است که در زمینه آموزش حرفه ای در رشته بهداشت، سلامت و پزشکی فعالیت می کند.
  • Chechen State University: این دانشگاه در Grozny کشور روسیه واقع شده است و در سال 1938 تاسیس گردیده است.
  • Irkutsk State Medical University: دانشکده پزشکی عمومی این کشور در سال 1919 تاسیس شد، که بخشی از دانشکده فیزیک و ریاضی دانشگاه دولتیIrkutsk می باشد. در سال 1920 این دانشگاه فعالیت خود را بطور مستقل شروع کرد.

  وضعیت اعتبار مدرک پزشکی روسیه برای ایران

  قبل از توضیح درباره مدارک قابل اعتبار و محرز شده برای وزارت علوم توصیه می‌شود تا در ابتدای تحصیل خود مشخص کنید که آیا قصد بازگشت به کشور ایران برای انجام فعالیت پزشکی دارید یا خیر؟ اگر از همان ابتدای کار تکلیف مسئله اشتغال پس از تحصیل شما مشخص شده باشد، با بررسی دقیق می توانید لیست دانشگاه ها و رشته های معتبر برای وزارت علوم پزشکی ایران را مطالعه کرده و دست به انتخابی صحیح بزنید. طبق آخرین اطلاعات کسب شده از وزارت علوم پزشکی در کشور ایران، تنها مدارک فارغ التحصیلان رشته پزشکی به زبان روسی در کشور روسیه دارای اعتبار می باشد. البته این مسئله هر سال با تغییراتی مواجه خواهد شد.

  آکادمی پزشكي مسكو سچينوا، انستيتو دندانپزشكي مسكو، دانشگاه پزشكي سن پترزبورگ، آكادمي تخصصي پزشكي سن پطرزبورگ، مرکز چشم پزشكي فيدروف از جمله مراکز علمی _ آموزشی هستند که مدرک شناخته شده و قابل احترامی برای وزارت علوم پزشکی کشور ایران دارد. در ادامه این بخش از مقاله تعدادی از رشته ها  و دانشگاه‌های مورد تایید در سال ۲۰۲۱ به شما عزیزان ارائه خواهد شد.

  نام دانشگاه رشته مورد تایید وزارت علوم و بهداشت کشور ایران
  دانشگاه لومونسف مسکو داروسازی _ پزشکی
  دانشگاه  ملی سن پترزبورگ پزشکی _ دندان پزشکی
  دانشگاه نووسیبریسک پزشکی
  دانشگاه فدرال کازان پزشکی _ داروسازی _ دندان پزشکی
  دانشگاه رودن مسکو داروسازی _ پزشکی _ دندان پزشکی
  دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ دندان پزشکی _ پزشکی
  دانشگاه پیراگوا مسکو داروسازی_ پزشکی _ دندان پزشکی
  دانشگاه سماشکو مسکو دندان پزشکی

  شرایط سنی پذیرش تحصیل پزشکی در روسیه

  سن یکی از پارامتر های مهم برای برخی کشورها از جهت پذیرش است برای مثال برای تحصیل پزشکی در چین شخص باید سن زیر ۲۵ داشته باشد و یا برای برخی کشور ها مثل آلمان اگر شخص دارای سن بالای ۲۴ یا ۲۵ باشد و قصد تحصیل پزشکی را داشته باشد مقداری شرایط سخت می شود ولی خوشبختانه در کشور روسیه خبری از محدودیت سنی نه برای پذیرش و نه برای ویزا نیست یعنی چنانچه متقاضی تحصیل در روسیه هستید اصلا بخاطر سن نگران نباشید.

  ویزای دانشجویی روسیه

  روند ویزای تحصیلی روسیه با توجه به شرایط اعزام دانشجوی پزشکی به این کشور بسیار سریع و مطمئن می باشد و موکل با کمترین میزان حق الوکاله موفق به تحصیل در روسیه نایل خواهد شد. شخص پس از دریافت ویزا می تواند از شرایط اقامت تحصیلی روسیه بهره مند شود و افرادی که قصد مهاجرت به روسیه را دارند اقدام از طریق اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی روسیه می تواند بهترین گزینه باشد.

  از مزایای دیگر سفارت روسیه در ایران برای صدور ویزا عدم نیاز به مصاحبه و همچنین حضور متقاضی است یعنی هر شخصی می تواند برای دریافت ویزای دانشجوی متقاضی از سفارت اقدام نماید. ضمن اینکه موسسه  ما با داشتن وکیل مهاجرت به روسیه، کارشناسان امور مهاجرتی روسیه و متخصصین بخش های اعزام دانشجو به روسیه آماده ارائه خدمات مشاوره ای و ارزیابی پرونده شما می باشند.

  مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی روسیه

  دانشجویان متقاضی تحصیل در روسیه باید پس از اخذ دعوتنامه از دانشگاه یا مرکز آموزشی خود در روسیه برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنند. برای دریافت که مدارک زیر مورد نیاز است:

  • پاسپورت
  • دعوتنامه رسمی از محل تحصیل در روسیه
  • فرم درخواست ویزا
  • عکس ۳.۵*۴.۵
  • تست منفی ایدز

  تمکن مالی و مدارک مربوط به تعهدات پولی برای سفارت روسیه مورد نیاز نیست.

  شرایط اقامت و کار پس از تحصیل پزشکی در روسیه

  معمولاْ افراد پس از تحصیل در کشوری افراد تمایل دارند در همان کشور اقامت بگیرند و زندگی کنند. این مورد در زمینه کشور روسیه نیز صادق است و افراد زیادی می خواهند که پس از اتمام تحصیلات خود کشور روسیه را برای زندگی انتخاب کنند. از نظر قانونی این مورد کاملاْ ممکن است که شما بتوانید در این کشور بمانید و اقامت بگیرید. برای این کار می بایست پس از پایان تحصیلات خود در این کشور کار پیدا کنید و درخواست اقامت کنید و نسبت به طی مراحل قانونی آن اقدام کنید. ولی نکته حایز اهمیت این است که عملاْ کشور روسیه کشوری مناسب جهت کار پزشکان از لحاظ درآمد نیست یعنی درآمد پزشکان در این کشور نسبتا پایین است. اگر با درآمد مشکلی نداشته باشید اتفاقاْ کشور روسیه جایی مناسب برای زندگی و مهاجرت است.

  بازار کار فارغ‌التحصيلان‌ پزشکی روسیه

  پیش از بررسی بازار کار فارغ التحصیلان رشته پزشکی در روسیه باید گفت: چه مواردی امکان اشتغال شما در این کشور را افزایش داده و با موفقیت همراه می‌کند؟

  • تسلط به زبان روسی را فراموش نکنید! اگر قصد دارید تا پس از فارغ التحصیلی در این کشور مشغول به فعالیت شوید همه توان خود را به کار بگیرید تا در هنگام تحصیل به زبان روسی تسلط نسبی پیدا کنید؛
   چرا که پزشکی رشته ای است که مستقیماً با مردم ارتباط داشته و از آنجا که عموم مردم کشور روسیه به زبان روسی تسلط دارد، برقراری ارتباط موثر با بیماران و شهروندان این کشور مستلزم‌ تسلط شما به زبان روسی می باشد.
  • اگر در ابتدای فعالیت هستید و تسلط زیادی به زبان روسی ندارید شهری را انتخاب کنید که ساکنان و شهروندان انگلیسی زبان داشته باشد. به عنوان مثال پایتخت کشور روسیه یعنی شهر مسکو بیشترین تعداد روسی زبان را دارد. در چنین حالتی بدیهی است که در فرایند برقراری ارتباط برای کسی که تسلط به این زبان را ندارد دشوار خواهد بود.

  توجه داشته باشید که برای اشتغال در کشور روسیه باید ویزای تحصیل خود را به ویزای کاری تبدیل کنید تا امکان اشتغال قانونی شما در این کشور فراهم شود. با فارغ التحصیلی در رشته پزشکی کشور روسیه حقوق متعددی مثل حق بیمه، حمل و نقل و… به شما تعلق خواهد گرفت. شما به عنوان یک پزشک در کشور روسیه می توانید در بیمارستان‌های دولتی، مراکز خصوصی، تدریس در دانشگاه ها، پروژه های تحقیقاتی و علمی و… فعالیت داشته باشید.

  سوالات متداول در زمینه پزشکی و دندانپزشکی روسیه

  1. شهریه حدودی تحصیل پزشکی در روسیه چقدر است؟
   شهریه بسته به دانشگاه انتخابی شما متفاوت، از حدود 6000 دلار سالانه به بالا حدود رنج شهریه دانشگاه های پزشکی روسیه می باشد.
  2. شرایط و محدودیت سنی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های روسیه وجود دارد؟
   خیر، خوشبختانه شرایط ویزای این کشور برای ایرانی ها بسیار راحت است و محدودیت خاصی وجود ندارد.
  3. گذراندن دوره پاتفک برای ورود به دانشگاه های پزشکی روسیه الزامی است؟
   خیر، امکان پذیرش بدون گذراندن پاتفک نیز وجود دارد.
  4. برای اخذ ویزای دانشجویی روسیه، داشتن تمکن مالی لازم است؟
   خیر، تمکن مالی از موارد الزامی برای اخذ ویزای تحصیلی روسیه نیست.
  5. هزینه تحصیل پزشکی در روسیه به تومان چقدر است؟
   به قیمت دلار و دانشگاه انتخابی بستگی داره، حداقل حدود 80-70 میلیون تومان در سال به بالا.

  در پایان شما می توانید با مراجعه به موسسه حقوقی توسعه گران مهر و با بهره گیری از خدمات مشاوره ای این موسسه حقوقی و استفاده از امکانات این موسسه و همچنین با یاری مشاورین ارشد در زمینه مهاجرت و وکلای حقوقی به اخذ ویزای تحصیلی روسیه نایل گردید. این موسسه خدمات اعزام دانشجو به روسیه و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را به صورت کاملاً تضمینی به سرانجام می رساند.

  5/5 - (1 امتیاز)

  705 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه + شرایط دانشگاه های معتبر

  1. بهزاد گفت:

   سلام اگر در روسیه در رشته دندان پزشکیدر دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت به زبان انگلیسی بخوانیم آيا مورد تایید وزارت بهداشت هست؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    بله، تحصیل در دانشگاه های مورد تایید ایران نیز به زبان انگلیسی انجام می شود.

  2. Elix گفت:

   سلام، وقتتون بخیر، من رشتم انسانیه ولی میخوام توی روسیه پزشکی بخونم، امکانش هست یا باید تغییر رشته بدم؟(یازدهمم)

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام روزتون بخیر
    بله، تحصیل در روسیه با دیپلم غیر مرتبط نیز امکان پذیر است.

  3. Elix گفت:

   سلام، وقتتون بخیر، برای پزشکی و دندان ترکیه بهتره یا روسیه؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام روزتون بخیر
    انتخاب کشور بستگی به شرایط شما دارد.

  4. Abl گفت:

   سلام روز بخیر
   بنظر شما برای تحصیل در دانشگاه های تایید روسیه زبان روسی رو بلد باشیم بهتره یا زبان انگلیسی رو یاد بگیریم و در دانشگاه های انگلیسی درس بخونیم ؟
   و یه سوال دیگه که داشتم اینه که من شنیدم وقتی چند ترم گذروندی میتونی انتقالی بگیری و برگردی ایران ، اما باید دوباره واحد هایی که پاس کردی رو تو ایران هم پاس کنی. این درسته ؟
   ممنون میشم جواب بدین .

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام و عرض ادب
    تحصیل به زبان روسی دانشگاه های بیشتری را می توانید انتخاب نمایید و هزینه تحصیلتان پایین تر نسبت به زبان روسی است.

  5. عاطفه گفت:

   سلام من سال۹۱دیپلم حسابداری گرفتم و کارشانی و ارشد حسابرسی دارم بنظر شما من میتونم برای رشته پزشکی یا دندون پزشکی یکی از دانشگاه های تایید شده وزارت بهداشت تحصیل کنم هزینش حدودا چقدر میشه در سال

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام و عرض ادب
    هزینه هر دانشگاه متفاوت است و بسته به دانشگاه انتخابی شما دارد. بعضی از این دانشگاه ها به زبان روسی است و نیاز به شرکت در آزمون ورودی دارید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.