آیا به فکر حرکت به سمت این کشور برای کار هستید؟ در اینجا خلاصه ای از بازار کار برای کمک به نیروهای کار در یافتن کار در پرتغال را می توانید پیدا کنید.

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در دفاتر تهران و شیراز می توانند به شما در اخذ ویزای کار در پرتغال کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه دیگر راه های مهاجرت به این کشور به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

مهاجرت کاری و شریط اخذ ویزای کار در پرتغال

یکی از راه های مهاجرت به این کشور از طریق کار می باشد، که پس از اخذ اقامت از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت می باشد روش های دیگر نظیر اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی در پرتغال و سرمایه گذاری نیز وجود دارند. تابعیت پرتغال از طریق تولد فرزند در این کشور وجود ندارد. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت، هزینه زندگی و شرایط ویزای کار، حقوق کار و شرایط اقامت از طریق کار یا تخصص میتوانید با موسسات مهاجرتی مراجعه کنید.

قانون کار پرتغال مختص این کشور می باشد و قبل از شروع به کار بایستی راجع به آن و همچنین شرایط کار در پرتغال تحقیق کرد. کار دانشجویی در پرتغال امکان پذیر است اما باید قبل از شروع  اجازه کاردر پرتغال را دریافت کرد. بسته به مقطع تحصیلی به شما اجازه کار تمام وقت یا اجازه کار نیمه وقت داده می شود.

ویزا کار در پرتغال

کل جمعیت این کشور 10760305 نفر در (ژوئیه 2011  EST) است. با توجه به کتاب سازمان سیا نکات زیر ضروری است: مقایسه کشورهای جهان از لحاظ جمعیت مشغول به کار 5.57 میلیون نفر در این کشور مشغول به کار هستند طبق آمار ( 2010 EST) ، و نرخ بیکاری 10.7 درصد (2010 EST.) می باشد.

بازار کار در پرتغال

با توجه به بررسی نیروی کار اروپا (داده ها برای سه ماهه سوم، 2009) تهیه شده است، نرخ فعالیت (73.4 درصد) و اشتغال (65.8 درصد) در این کشور جزو آمارهای بالاتر از متوسط در منطقه اقتصادی اروپا می باشد (71.3 درصد و 64.8 درصد). مشارکت زنان پرتغالی در بازار کار هنوز هم بسیار بالا است و (68.9 درصد) در مقایسه با میانگین منطقه اقتصادی اروپا (از 64.5 درصد) می باشد است.

پیدا کردن کار حقوقی در این کشور و دیگر کشور های اروپایی و آمریکایی بسیار مشکل می باشد، کار حسابداری و کار رشته IT در جزو مشاغلی است که نسبت به دیگر مشاغل دارای فراوانی بیشتری می باشد. شرایط کار مهندسی و کار فنی در پرتغال نسبت به دیگر رشته ها مناسب تر می باشد. به طور کلی دانشجویان پس از اخذ پذیرش و اقامت تحصیلی میتوانند اجازه کار تمام وقت یا اجازه کار نیمه وقت را در کنار تحصیل خود داشته باشند.

تا آنجا که اشکالات جدید به سازمان کار مربوط می شود، کار پاره وقت هنوز در این کشور محدود است (تنها 11. 2 درصد از کل افراد به کارهای پاره وقت اشتغال دارند)، و این آمار بخصوص شامل زن ها میگردد (15.8 درصد) در مقایسه با میانگین 31.2 درصد اشتغال زنان کمتر در سطح اتحادیه اروپا ثبت شده است.

تعدادی از آژانس های اشتغال موقت فعال در بازار حدود 250 است.

بیکاری در پرتغال

در پایان ماه فوریه سال 2010 561،315 نفر به عنوان بیکار در پرتغال در مراکز کار ثبت نام کرده اند (تا 19.6 درصد در مقایسه با فوریه 2009)، و در این بین 47.3 درصد مردان و 52.7 درصد زنان بودند. حدود 7.1 درصد از این افراد اتباع خارجی بیکار بودند. با توجه به آمار و ارقام موجود برای سرزمین اصلی پرتغال، 5290 شهروندان اتحادیه اروپا (به ویژه از رومانی، بلغارستان، اسپانیا و فرانسه) بودند، در حالی که 8613 از کشورهای شرق اروپا (به ویژه اوکراین، 5978 بیکار، 1722 بیکار از مولداوی بودند.

تجزیه و تحلیل بخشی از نیروی کار شاغل در پایان سه ماهه دوم سال 2009 نشان می دهد اشتغال این افراد در بخش های: کشاورزی، جنگلداری و شیلات 11.5 درصد از جمعیت شاغل؛ و در صنعت، ساختمان تجارت ، ادارات برق و آب 27.7 درصد، 60.8 درصد در بخش خدمات حضور داشتند.

بخش سوم همچنان از اهمیت بیشتری برخوردار است، به ویژه بخش عمده فروشی و خرده فروشی (15 درصد از کل اشتغال) و بخش هتل ها (5.6 درصد)، در حالی که گردشگری به وضوح نیروی محرکه اقتصاد و بازار کار باقی مانده در این کشور است. انواع خدمات گردشگری ارائه شده به طور قابل توجهی در مناطق مختلف کشور وجود دارد، ماجراجویی و گردشگری در طبیعت، گردشگری فرهنگی، گردشگری روستایی و مسکونی و گردشگری آبگرم این صنعت را متنوع کرده است.

استقرار فعالیت جدید ارتباطات و خدمات مراکز پشتیبانی و حضور تعدادی از شرکت های چند ملیتی در پرتغال جزو این موارد می باشد.

خدمات عمومی بخش قابل توجهی از مشاغل موجود می باشند و (20.7 درصد، از جمله مدیریت عمومی، دفاع، امنیت اجتماعی، آموزش، بهداشت و کار حمایت اجتماعی) می باشند، اگر چه ایجاد مشاغل خاص در سال های آینده پیش بینی می گردد.

شغل در پرتغال

علاوه بر این، با وجود بحران موثر در زمینه اشتغال، بخش ساختمان و کارهای عمومی با 9.8 درصد از اشتغال همراه با یک سری از سرمایه گذاری در بخش عمومی می باشد، برای مثال نوسازی ساختمان های مدارس و بهبود امکانات جامعه و انرژی و زیرساخت های حمل و نقل از جمله موارد مهمی می باشد.

اگر چه صنعت ساخت و ساز (16.6 درصد) یکی از پویاترین بخشهای اقتصادی پرتغال نیست، اما برخی از بخش های صنعتی میزان قابل توجهی از نظر اشتغال ایفا میکنند (با توجه به کمیت و مهارت های مورد نیاز)، از نظر سهم خود میتواند ثروت را در کشور ایجاد کند، به ویژه به دلیل موارد صادرات کننده که عبارتند از:

 • فناوری اطلاعات و ارتباطات، تعداد زیادی از شرکت های کوچک و متوسط در حال توسعه نرم افزارهایی برای کاربردهای خاص ، برای مثال، در فن آوری های برش و نوآوری در دیگر کارها؛
 • بخش قالب در منطقه مرکزی، کاملا خودکار و انعطاف پذیر است و با توجه به فرآیندهای تولیدات دسته ای کوچک؛ در علوم زیستی، صنعت داروسازی و بخش بیوتکنولوژی ککه از علوم در حال ظهور هستند؛
 • دسته خودروسازی (با حضور شرکت هایی مانند فولکس واگن و شرکت های تولید جزء)؛
 • لوازم تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی (قطعات الکترونیکی برای اتومبیل، مصرف کم لوازم الکترونیکی، ارتباطات از راه دور).
 • شرکت های مواد شیمیایی (پالایشگاه های نفت، پلاستیک، کود، محصولات بهداشتی، آفت کش ها، رنگ ها و آلی و مواد شیمیایی غیر آلی).

با این حال، در وضعیت اقتصادی کنونی، حتی این مناطق پویا تر از فعالیت های است که با  برخی از مشکلات در رابطه با ایجاد مشاغل در حال کاهش هستند می باشد. در ماه های اخیر تعدادی از موانعی جمعی همچنان به صورت قابل توجهی، به خصوص در فعالیت های که بیشتر به سمت صادرات متمرکز شده اند وجود داشته است. هنوز هم تهدیدی در رابطه با تعطیلی برخی از کارخانه ها وجود دارد، به ویژه در صنایع نساجی، کفش و صنایع برق و تجهیزات الکترونیکی وجود دارد.

مشاغل موجود پرتغال

اگر چه سطح بیکاری تقریبا در تمام گروه های شغلی افزایش یافته است، هنوز هم برخی نیاز به کارکنان در برخی از مشاغل زیر وجود دارد:

 • بخش گردشگری، هتل و پذیرایی (که اساسا فصلی هستند): آشپز، پیشخدمت و کارکنان.
 • در بخش کشاورزی (اشتغال فصلی)، به خصوص چیدن میوه و سبزی.
 • در بخش بهداشت و درمان، به خصوص پزشکان (پزشکان خانواده و کسانی که در زمینه های دیگر متخصص هستند).
 • در بخش فناوری اطلاعات، مهندسین کامپیوتر، با پروفایل های بسیار خاص و مهارت های فنی.
 • در تماس با مراکز و بخش خدمات به اشتراک گذاشته شده (پوشش اداری، منابع انسانی، حسابداری و مدیریت توابع نظارت)، برخی از حرفه ها با مهارت های زبانی بسیار خاص است به سختی در پرتغال پیدا می شوند.
 • مهارت های زبان پرتغالی برای کار و زندگی در این کشور ضروری است، به ویژه در مشاغلی که در تماس با مردم است. دانش های زبان های دیگر، از جمله انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی یا آلمانی، ممکن است به ویژه در گردشگری مورد استفاده قرار گیرد.

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

علاقه مندان به کار در پرتغال برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط اخذ ویزای کار به صورت تضمینی در این کشور می توانند با تحویل مدارک خود به وکیل مهاجرت به این کشور ، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در شهر شیراز از موسسات به راحتی و در کمترین زمان ویزای کار در پرتغال را دریافت کرده و به کار بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین آگاهی از قوانین جدید مهاجرت به این کشور می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

برای اطلاعات بیشتر نحوه مهاجرتجهت کار در  پرتغال و همچنین مواردی نظیر شرایط مهاجرت به این کشور از طریق کار یا تخصص با موسسه حقوقی توسعه گران مهر مورد نظر تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *