تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس با توجه به نزدیک بودن این کشور به ایران و همچنین وجود دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت مورد استقبال ایرانی ها می باشد. البته اخیراً دانشگاهی که در این کشور مورد تایید وزارت بهداشت می باشد، در قسمت قبرس جنوبی یا قبرس اروپایی واقع شده که با محدودیت هایی در زمینه اخذ پذیرش و مهم تر از آن محدودیت هایی در صدور ویزا مواجه هست. این مقاله به بررسی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس می پردازد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس در بین دانشجویان پزشکی بین المللی بسیار محبوب است. دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی در قبرس 4  رشته (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و غیره) را در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می دهد. آموزش بین المللی در قبرس در طول 20 سال گذشته به شدت بین دانشجویان بین المللی در نظام آموزش محبوب بوده است.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس

موسسه حقوقی و مهاجرتی برگزیده اصطهباناتی با داشتن وکیل مهاجرت به قبرس می توانند به شما در اخذ پذیرش تحصیل از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران برای افرادی که تمایل به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس را دارند کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به قبرس به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در قبرس مورد تایید وزارت بهداشت ایران

 • دانشگاه قبرس
 •  دانشگاه قبرس فناوری
 • تحصیل پزشکی در قبرس

آموزش با کیفیت بالا، محیط امن، هزینه های زندگی مقرون به صرفه، تدریس منحصرا به زبان انگلیسی، آب و هوای مدیترانه لذت بخش، چهارراهی بین قاره های اروپا، آسیا و آفریقا، قبرس را به قطب آموزشی بین المللی تبدیل کرده است.

در حالی که بسیاری از دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی در قبرس جوان هستند، دارای تجربه بین المللی با موسسات همکار می باشند. به عنوان یک مثال خوب فارغ التحصیلان پس از تحصیل به راحتی توسط دانشگاه سنت جورج لندن و دانشکده پزشکی دانشگاه نیکوزیا برای ادامه تحصیل پذیرفته می شوند.

این دانشگاه دارای 8 دانشکده، 22 بخش و 11 مرکز تحقیقات، (مرکز تحقیقات اقتصاد بانکداری و تحقیقات مالی، واحد پژوهش های باستان شناسی، مرکز فناوری نانو، مرکز KIOS برای سیستم های هوشمند و شبکه، مطالعات جنسیتی، اقیانوس شناسی، مرکز بین المللی تحقیقات آب، مرکز کاربردی علوم اعصاب، مرکز تحقیقات انرژی پایدار، مرکز پزشکی مولکولی) می باشد. در طول سال تحصیلی 2014 – 2015، 7200 نفر در مقطع (کارشناسی و کارشناسی ارشد) در این دانشگاه ثبت نام کردند. این دانشگاه با  موفقیت در بیش از 95 پروژه در اتحادیه اروپا در طول 3 سال گذشته افتخارات زیادی برای خود کسب کرده است. در حال حاضر، این دانشگاه میزبان 44 پروژه می باشد.

ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های قبرس با یکدیگر متفاوت باشند. مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزانی که سنین آنها کمتر از 18 سال یا سن دانشگاه می باشد موجود است. تحصیل در قبرس بدون مدرک زبان ممکن نیست، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در اغلب دانشگاه ها مقدور است. شرایط تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. زبان تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی می باشد.

تحصیل پزشکی در قبرس دانشگاه اروپای نزدیک دانشکده پزشکی شرقی

 دانشگاه شرق (NEU) عضو دانشگاه های بین المللی کشور قبرس است، و دارای یک شبکه بین المللی پیشرو در کیفیت، نهادهای نوآورانه آموزش عالی می باشد، این دانشگاه با بیش 80 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد به بیش از 950،000 دانشجو در سراسر جهان ارائه می کند.

دانشگاه شرق در نیکوزیا در سال 1988 به عنوان یک دانشگاه چند رشته ای تاسیس شد. امروز این دانگاه دارای 17 دانشکده، 90 بخش، 4 موسسات کارشناسی ارشد با 187 برنامه (کارشناسی ارشد و دکترا) و 28 مراکز تحقیقاتی و برنامه های بین المللی به زبان انگلیسی می باشد.

دانشگاه شرق عضو کامل انجمن دانشگاه اروپایی (امارات) است، و همچنین عضو انجمن بین المللی دانشگاه (IAU) در یونسکو، انجمن بین المللی آموزش مهندسی (IGIP)، کمیسیون مشترک بین المللی (JCI) و فدراسیون دانشگاه های جهان اسلام (FUIW) می باشد و همچنین دارای ارتباط مستقیم با 118 موسسات ملی و بین المللی می باشد.

دانشکده پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و علوم سلامت: در میان دانشکده های دانشگاه شرق دانشکده ای معروف و سرامد می باشد.

دانشگاه های پزشکی اروپایی قبرس

دانشگاه اروپایی قبرس (EUC)  دارای دانشکده پزشکی با برنامه پزشکی 6 ساله به زبان انگلیسی می باشد این دانشکده از سپتامبر 2013 تاسیس شده است.

در رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشکده پزشکی اروپایی قبرس از سال اول مطالعات بالینی آغاز می شود. هدف این برنامه تجهیز دانشجویان به مهارت ها و دانش لازم به عنوان یک پزشکی در قرن 21 می باشد.

برنامه پزشکی 6 ساله (برنامه پزشکی در مقطع کارشناسی) دارای بازار کار فراوانی در قبرس و همچنین کشورهای اروپایی می باشد.

دانشکده پزشکی در دانشگاه اروپایی قبرس دارای برنامه درسی مبتنی بر سیستم یکپارچه یادگیری مبتنی بر شرکت در سخنرانی ها، رفع مشکل، یادگیری مبتنی بر کارآموزی، کلاس های عملی، یادگیری مستقل، آموزش مجازی و آموزش بالینی در تماس با بیمار در بیمارستان های دولتی و خصوصی قبرس، و جلسات کسب مهارت های بالینی می باشد.

دانشکده پزشکی به دنبال دانشجویانی با علاقه صادقانه به رشته پزشکی و دندانپزشکی با علاقه به خدمات بهداشت عمومی با توانایی تجزیه و تحلیل اطلاعات و حل مشکلات، توانا در ایجاد رابطه با بیمار، قدرت مراقبت از دیگران و برقراری ارتباط با بیماران و همکاران، دارای قدرت قضاوت بالا، قدرت تصمیم گیری تحت فشار می باشد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) در سال 1979 به عنوان موسسه تکنولوژی عالی در مهندسی عمران، مهندسی برق و مهندسی مکانیک در قبرس تاسیس شده است. امروز یک دانشگاه چند رشته با بیش از 11 دانشکده ها و 36 موسسه پژوهشی می باشد.

بیش از 97 رشته در مقطع کارشناسی و 75 رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه ارائه میگردد، دانشگاه مدیترانه شرقی با محیطی چند فرهنگی پذیرای بیش از 19،000 دانشجو از بیش  98 کشور با طیف گسترده ای از برنامه ها به زبان انگلیسی و ترکی است.

دانشکده داروسازی ( با برنامه های B.Pharm. و Pharm.D.) و رشته پزشکی و دندانپزشکی (دکتری و جراحی) در دانشگاه مدیترانه شرقی به ترتیب در سال های 2011 و 2012 تاسیس شد.

هدف دانشگاه EMU توسعه بیشتر و تبدیل شدن به نهاد علمی پیشرو در شرق میانه، شمال آفریقا و شرق مدیترانه است.

تحصیل پزشکی در دانشگاه پزشکی دانشگاه نیکوزیا در قبرس

دانشکده پزشکی دانشگاه نیکوزیا در قبرس دو برنامه 6 و 4 سال ساله پزشکی را با همکاری دانشگاه سنت جورج لندن به زبان انگلیسی ارائه می کند.

شهریه و کمک هزینه تحصیل پزشکی در قبرس

دانشجویان سالانه هزینه شهریه  ای € 5600 به طور متوسط بایستی برای شرکت در بسیاری از برنامه های پرداخت کند. همه دانشجویان بین المللی بورس تحصیلی دریافت می کنند که در پرداخت 50٪ این شهریه استاندارد به آنها کمک می کند. به موجب این بورسیه تحصیلی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی قبرش هزینه سالانه به 2800 € را دریافت خواهند کرد. شهریه بخش های خاص پزشکی، داروسازی، دامپزشکی، دندانپزشکی و حقوق به شرح زیر است:

 • پزشکی € 12،600
 • دندانپزشکی € 9400
 • داروسازی 8600 €
 • دامپزشکی 8600 €
 • حقوق 3800 €

پیشنهادات بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی برای رشته های بالا وجود دارد، اما بورسها تنها به دانش آموزان برجسته بر اساس ارزیابی نتایج دبیرستان ارائه می گردد.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های قبرس معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های قبرس  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان در قبرس برای شما امکان پذیر می گردد.

این بورسیه های تحصیلی هزینه شهریه، محل اقامت و غذا را تا € 4400 پوشش می دهد. محل اقامت در یک خوابگاه استاندارد 4 نفر می باشد.

دقت کنید قبل از مهاجرت بایستی اطلاعات لازم در رابطه با مبلغ تمکن یا ساپورت مالی سفارت را به دست آورید. و همچنین به علت اینکه یکی از موارد بسیار مهم در امر مهاجرت هزینه می باشد از قبل از هزینه زندگی دانشجویی در قبرس مطلع گردید.

شهریه برای برنامه های کارشناسی ارشد نیز به دانشجویانی که نمرات بالایی در مقطع کارشناسی داشتند تعلق می گیرد.

معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در قبرس در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند. سطح علمی دانشگاه های قبرس با یکدیگر متفاوت می باشد حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود رتبه این دانشگاه در سال جاری را بیابید.

شرایط پذیرش رشته های پزشکی و دندانپزشکی در قبرس

 • نتایج خوب در دوره دبیرستان (کسب سطح، BI، A در مقطع دیپلم یا معادل آن) و نمرات خوب در درس های زیست شناسی، شیمی، فیزیک و یا ریاضی؛
 •  دارای مدرک رسمی زبان المللی زبان انگلیسی؛
 • هدف از تحصیل بایستی به زبان انگلیسی نوشته شود، که شامل انگیزه متقاضی برای تبدیل شدن به یک پزشک یا دندان پزشک و توانایی های ردی متقاضی برای ورود به این رشته است.
 • شرکت در یک مصاحبه شخصی چه به صورت حضوری یا از طریق اسکایپ؛
 • داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی هستند مقداری از واحد های آنها در نظر گرفته می شود و از طول مدت تحصیل آنها کسر می گردد.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های قبرس بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی قبرس معمولا بالا می باشد.

شرایط پذیرش در دوره های 4 ساله در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در قبرس

 • مدرک کارشناسی یا معادل آن و یا یک درجه بالاتر (برای مثال، کارشناسی ارشد یا دکترا) در هر رشته.
 • تجربه حرفه ای و یا تجربه داوطلبانه در زمینه پزشکی یا رشته های مرتبط با سلامت.
 • نمره رضایت بخش در آزمون پذیرش دانشکده پزشکی یا آزمون (GAMSAT) و یا امکت  (MCAT)؛
 • اگر زبان مادری فرد انگلیسی نیست ارائه یک مدرک زبان انگلیسی معتبر ضروری است، مثل IELTS  (سیستم بین المللی مدرک زبان انگلیسی) یا معادل آن به عنوان مثال TOEFL.

گواهی پزشکی: گواهی سلامت رضایت بخش (از جمله عدم ابتلا به ایدز و هپاتیت) و گواهی سوء پیشینه از اداره پلیس کشور شما، به طور متوسط ​​سالانه هزینه های زندگی: 9000 € در این کشور می باشد. البته بسته به شیوه  زندگی هر فرد این مقدار متفاوت است.

هزینه درخواست، هزینه ویزا، هزینه سالانه بیمه درمانی، هزینه بیمه حوادث شخصی سالانه برای دانشجویان بین المللی به 1080 € می باشد، و بسته به تابعیت دانشجو متفاوت است.

هموطنان متقاضی تحصیل در قبرس برای کسب اطلاعات در ارتباط با شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی در این کشور به صورت تضمینی با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی می توانند با مراجعه یا تماس با موسسه در دفاتر تهران و شیراز به راحتی ویزای تحصیل در قبرس را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در قبرس بپردازند.

سوالات متداول در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس

1- آیا دانشگاه های پزشکی قبرس مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشند؟

بله، دانشگاه پزشکی قبرس مورد تایید وزارت بهداشت ایران جهت سال تحصیلی 2020 می باشد.

2- مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس چیست؟

تحصیل به زبان انگلیسی، آموزش با کیفیت بالا، هزینه های مقرون به صرفه، محیط امن و آب و هوای مدیترانه ای را می توان از مزایای تحصیل در قبرس به شمار آورد.

3- تحصیل پزشکی در قبرس چند سال به طول میانجامد؟

مدت زمان تحصیل پزشکی در قبرس شش سال است.

4- تحصیل دندانپزشکی در قبرس چه مدت است؟

دوره تحصیل دندانپزشکی در قبرس پنج تا شش سال خواهد بود.

5- بهترین دانشگاه های قبرس جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی کدامند؟

دانشگاه مدیترانه شرقی، دانشگاه قبرس، دانشگاه نیکوزیا، دانشکده پزشکی دانشگاه خاور نزدیک

6- آیا جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس به مدرک زبان نیاز است؟

بله، مدرک زبان آیلتس شش و نیم و یا مدرک تافل مورد نیاز می باشد.

7- تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس آزمون ورودی دارد؟

بله، شرکت در آزمون GAMSAT یا MCAT الزامی است.

8- جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس محدودیت سنی وجود دارد؟

حداقل داشتن 17 سال برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس الزامی است.

9- هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس چه میزان است؟

به طور میانگین جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور قبرس به 27,000 تا 30,000 یورو در سال نیاز است.

10- هزینه زندگی دانشجویی جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس چه قدر است؟

دانشجویان بین المللی جهت زندگی دانشجویی به طور میانگین به 9,000 یورو در سال نیاز خواهند داشت.

11- مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی قبرس و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشورچیست؟

پاسپورت معتبر، عکس، تکمیل فرم درخواست ویزا، برگ پذیرش دانشگاه، مدارک تحصیلی همراه با ترجمه، گواهی تمکن مالی، مدرک زبان، گواهی عدم سوء پیشینه

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

34 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس 2023

 1. سروش گفت:

  سلام. بنده 32 ساله هستم. دیپلم انسانی دارم، آیا دانشگاه قبرس با اخذ دیپلم مجدد تجربی میتوان پذیرش پزشکی قبول شد؟ سوال این است آیا با دیپلم مجدد تجربی میتوان پزشکی خوند؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   بله، می توانید با دیپلم تجربی اقدام نمایید.

 2. کبری گفت:

  بدون مدرک زبان می توان برای تحصیل پزشکی در قبرس اقدام کرد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   بله، درابتدا می توانید در دوره های زبان قبرس شرکت نمایید و سپس وارد دوره های دانشگاهی شوید.

 3. احسان گفت:

  دانشگاه های قبرس دانشجویان بین المللی می پذیرد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، دانشگاه قبرس دانشجویان بین المللی را می پذیرد.

 4. Solmaz گفت:

  سلام من ٢٠ سالمه در حال حاضر در هند پزشكى مى خونم ولى بنا به دلايلى دوست نرارم در اين كشور ادامه تحصيل بدم
  مى خواستم بدونم كدام كشور را براى رشته پزشكى به من پيشنهاد مى كنيد البته بدون ازمون ورودي باشه و به زبان انگليسى باشه و معدل پيشم ١٨.٥٠ و ديپلم ١٨

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   می توانید تحصیل پزشکی در ایتالیا، لهستان و غیره را انتخاب نمایید. لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهیم.

 5. Sarina گفت:

  سلام.من پزشک طرحی هستم و میخواستم برای مهاجرت و تحصیل تخصص به ترکیه یا قبرس برم ولی هزینه تحصیل تخصص خیلی بالاست. و اگه بشه اونجا مشغول به کار بشم.میشه یه مقدار راهنمایی بفرمایید.ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه های تحصیل امری اجتناب ناپذیر است و تنها شما می توانید تا حدودی هزینه های زندگی را کنترل کنید که به مشکل بر نخورید.
   همچنین شما در تمامی کشور های خارجی می توانید به کار حین تحصیل هم فکر کنید.

 6. نسترن گفت:

  سلام.من سال دیگه کنکور دارم میخاستم ببینم برای اینکه بخام دانشگاه تو قبرس یا هند برم باید کنکور خارج رو بدم یا شرط معدله

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   هر کشور برای پذیرش شرایط خاصی دارد، کشور هند آزمون ورودی دارد، قبرس با توجه به سابقه تحصیلی

 7. روژان گفت:

  با توجه به اينكه مدرك دندانپزشكي مورد تاييد اروپا باشد ايا ميتوان ويزاي كاري گرفت يا اينكه به سختي اجازه كار ميدن؟؟

  موسسه حقوقي وكلاي برگزيده اصطباناتي مشاوره تلفني هم دارد يا فقط حضوري ميشور اقدام مشاوره كرد؟؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، وقت بخیر
   کادر درمان برای گرفتن اجازه کار در هر کشور لازم است که مدرکشون معادلسازی شود، شرایط معادلسازی در هر کشور متفاوت است.
   به صورت تلفنی و حضوری در خدمتتون هستیم.
   دفتر شیراز: خیابان عفیف آباد، نبش کوچه 6، پلاک 5، طبقه اول و دوم
   شماره تماس: 07136292310

 8. مهتاب گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱۸ سالم هست با معدل دیپلم ۱۷ به بالا آیا برای امسال بدون مدرک IELTS میتونم اقدام کنم؟ و آیا بورسیه شامل من میشه؟ با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی اندکی دور از انتظار است اما ممکن است در برخی شرایط بتوانید با ارائه مدارک کافی، درخواست بورسیه کنید.

 9. sami irani گفت:

  با سلام خسته نباشید من ۱۸سالمه معدل دیپلمم ۱۹ تا چند وقته دیگه مدرک ایلتس میگیرم میخوام بیام قبرس برای تحصیل در رشته دندان پزشکی این مبلغ سالی ۹۴۰۰ یورو برای دانشگاه که مدرکش معتبر؟ اگر نمره ایلتس بالا باشه و معدلمم ۱۹ امکان بورسیه هست ؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام و روز بخیر
   هیچ کدام از دانشگاه های قبرس مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست، امکان بورس هم ندارد ولی امکان دریافت حدود ۵۰ تا ۷۵ درصد تخفیف شهریه وجود دارد.

 10. نازگل نصیری گفت:

  سلام، دیپلم تجربی هستن، معدل دیپلم 19/27 و معدل پیش دانشگاهی 16/87 هستش، می‌خواهم دندانپزشکی مقطع دکتری بخونم، پروسه دکترا چند ساله هستش؟ و میزان شهریه اش چند هستش؟ ممنونم

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، دوره دندان پزشکی شش ساله است و شهریه در حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار دلار، البته احتمال تخفیف شهریه ۵۰ تا ۷۵ درصد وجود دارد.

 11. نيما گفت:

  با سلام بنده داراي مدرك كارشناسي علوم ازمايشگاهي و ارشد ميكروبيولوژي هستم قصد ادامه تحصيل در رشته پزشكي در قبرس در دانشگاه مورد تاييد وزارت بهداشت دارم سنم٣٥ سال است، مدرك زبان ندارم. خواستم مطلع بشم از اينكه ايا دانشگاه قبرس دوره كارشناسي به پزشكي دارد و ايا ازمون ورودي دارد و ايا ازمون ورودي انجا هم پايه كنكور ايران است ؟
  با تشكر

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام، طبق اخرین اپدیت سال تحصیلی ۲۰۱۹_۲۰۲۰ هیچ کدام از دانشگاه های قبرس در لیست تایید وزارت بهداشت ایران نیست.

 12. مرتضی شهابی گفت:

  با سلام
  دخترم نوزده سالشه و قصد داره داروسازی در مقطع کارشناسی بخونه با معدل 18.45 و چند ماه دیگه ایلس میده میخواستنم بدونم پروسه زمانی برا گرفتن ویزا و پذیرش به چه صورت است وایا میتونه بعدا با این مدرک کشور دیگه ای کار کنه؟
  هزینا تحصیل و خوابگاه و غذاش به چه صورت در میاد
  ممنون از شما

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که هدف (کشور) خاصی را مد نظر دارید بفرمائید و الا اجازه بدهید تا کارشناسان ما بهترین پیشنهاد ها را به همراه ممکن ترین راهکار ها به شما ارائه دهند.

 13. باران گفت:

  با سلام مجدد آخه من خانوادم راضی نیستن برم اول می خوام پرستاری بخونم که بهش علاقه دارم بعد گفتم شاید بتونم اگه بشه بعدا برم قبرس واسه پزشکی در ضمن 21 سالمه ، شرایط مالیمم بد نیست ، معدل دیپلم ۱۸/۴۴ ، معدل پیشم شرمنده یادم نیست
  قبرس هم شرط سنی داره ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام و احترام
   ما تحصیل در قبرس شمالی را به کسی پیشنهاد نمی کنیم؛ چراکه با داشتن سابقه سفر به این قسمت از قبرس،حتی برای گرفتن ویزای شینگین هم به مشکل بر خواهید خورد.
   برای اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی قبرس، شرط سن وجود ندارد.
   در مورد قسمت اروپایی و زیر نظر یونان قبرس هم عرض می شود در حالی که قابل اقدام است، بهتر است در مورد دیگر کشور های اروپا هم تحقیقاتی داشته باشید.
   شما برای مهاجرت به دیگر کشورها حتما نیاز نیست رشته ی پزشکی یا رشته های خاص را انتخاب کنید.
   شما حتی می توانید با شرکت در دوره های یک ساله زبان در کشور مقصدتان، فرآیند مهاجرت خود را آغاز نمایید.

 14. باران گفت:

  با سلام و احترام ببخشید من می تونم تو ایران پرستاری رو تموم کنم بعد برم قبرس پزشکی بخونم؟
  خواهش می کنم پاسخ بدید با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   حتی نیاز نیست شما مدرک پرستاری را داشته باشید.
   شما می بایست پیش نیاز های دانشگاه مقصد را برآورده نمایید.
   همچنین شما توضیحاتی در مورد سن، استطاعت مالی، معدل دیپلم و پیش دانشگاهی تان ارائه نداده اید.

 15. اریا گفت:

  سلام ایا اون ۹۴۰۰یورو برای دندانپزشکی هزینه یک ترمه یا یک سال..و اینکه اون ۵۰ درصد بورسیه اگه از این مبلغ کم بشه یعنی سالی ۴۷۰۰یورو هزینه دندانپزشکیه؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   مبلغ عنوان شده بابت یک سال تحصیلی می باشد و 50 درصد عدد 9400 می شود 4700.

 16. زینب اسلامی گفت:

  سلام
  می خواستم بپرسم در بلاروس امکان ادامه تحصیل در رشته های تخصصی دندانپزشکی وجود دارد چون من دکترای دندانپزشکی عمومی را از یکی از دانشگاه های خوب کشور خودمونگرفته ام ویرایش ادامه و گرفتن تخصص می خواهمبه بلاروس بروم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   این امکان فراهم است.اما عموما برای اخذ تخصص در کشور های دیگر اروپا اقدام می کنند.

 17. میلاد محمودی گفت:

  ایا فارغ التحصیلان رشته ریاضی فیزیک نمیتوانند پزشکی بخوانند در قبرس؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   کشور قبرس نیز مثل بسیاری کشور دیگر، دیپلم و پیش دانشگاهی رشته ریاضی فیزیک را برای رشته پزشکی تایید میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *