اقامت مالتا

اگر قصد اقامت مالتا را دارید این مطلب را از دست ندهید؛ برنامه های اقامت در این کشور برای ملیت های اروپایی و غیر اروپایی متفاوت می باشد. کشورهای اروپایی و همچنین بسیاری از کشورهای توسعه یافته غیر اروپایی می توانند بدون نیاز به ویزا وارد این کشور شوند و به طور موقت با ویزای  3 ماهه در این کشور اقامت داشته باشند. اما سایر ملیت ها فقط قادر به دریافت ویزای 1 ماهه خواهند بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به مالتا با مشاوران موسسه حقوقی توسعه گران مهر تماس بگیرید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مزایای زندگی و داشتن اقامت مالتا

اگر به دنبال محلی جدید برای اقامت در اروپا هستید بنابراین احتمالا کشور مالتا انتخاب مناسبی برایتان می باشد. رفتار صمیمانه مردم کشور مالتا، آب و هوای گرمش، غذاهای خوشمزه ای که دارد و موقعیتش نسبت به سایر کشور های اروپایی در مجموع موجب شده است که مالتا کشوری عالی برای اقامت محسوب شود. چه به دنبال فرهنگی پر جنب و جوش، تاریخی غنی، غذاهای خوش طعم باشید و چه آب و هوایی عالی، مالتا تمام این امکانات را در خود جای داده است.

هزینه زندگی پایین در مالتا

در مالتا هزینه زندگی کمتر می باشد.اجاره ها مقرون به صرفه و هزینه خورد و خوراک پایین تر از بیشتر کشور های اروپایی می باشد و شما می توانید به راحتی بدون استفاده از وسایل نقلیه از مالتا به اسلیما و خیابان جولین بروید. با این وجود اگر لازم باشد که از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید تنها با 1.5 دلار آمریکا می توانید بلیطی بگیرید که کل روز اعتبار دارد.  در صورتی که در مالتا مشغول به کار شوید هزینه هایتان ارزانتر هم می شوند چرا که بسیار از شغل ها در این کشور دستمزد خوبی دارند. هزینه پایین زندگی بی شک یکی از بهترین مزایای زندگی در مالتا می باشد.

 • محل قرارگیری ایده آل در اروپا

کشور مالتا در مرکز اروپا جای گرفته است و برای کسانی که دوست دارن مدام سفر کنند محلی ایده آل محسوب می شود.مالتا خطوط هوایی خوبی به دیگر مقصد ها دارد که تنها به چند ساعت پرواز با دیگر کشور های اروپایی فاصله دارد.

 • آب و هوا

مالتا در طول سال آب و هوایی عالی و لذت بخش دارد. این کشور تابستان هایی گرم و زمستان هایی معتدل دارد و شما می توانید در آنجا از فعالیت های خارج از خانه همچون کوهنوردی و دوچرخه سواری حتی در فصل زمستان لذت ببرید.

 • محلی های چند زبانه

اگرچه مالتایی زبان ملی کشور مالتا است با این وجود اکثر افراد محلی چندین زبان را بلد هستند.هر دو زبان مالتایی و انگلیسی زبان رسمی کشور است و علاوه بر این بسیاری از افراد به زبان ایتالیایی نیز صحبت می کنند. اگر از کشوری انگلیس زبان باشید این ویژگی می تواند یکی از بهترین مزایای زندگی در مالتا باشد.

 • وسایل حمل و نقل راحت

یکی از بهترین مزایای کشور مالتا این است که وسایل نقلیه عمومی ارزان و کارآمد هستند.فرقی ندارد که شما کجای جزیره باشید در کل هیچ گاه از مقصدتان خیلی دور نیستید. در مالتا می توانید در ازای تنها 1.5 دلار بلیطی بگیرید که برای تمام روز قابل استفاده است.اگر هم اتوبوس در دسترستان نبود می توانید تاکسی سوار شوید.

 • فرهنگ و تاریخ غنی

مالتا کشوری با فرهنگ و تاریخی غنی می باشد و محل قرار گیری 9 سایت ثبت شده در میراث جهانی یونسکو می باشد که والتای بزرگ یکی از آن ها می باشد.

 • مراقبت های درمانی خوب

در مالتا مراقبت های درمانی برای محلی ها و تمام دانشجویان اروپایی رایگان است که این امر بی شک یکی از بهترین مزایای زندگی در مالتا می باشد. همچنین اگر تمایل به پرداخت پول دارید، در این کشور بیمارستان ها و درمانگاه های خصوصی نیز خدمات ارائه می دهند. دندانپزشکی در مالتا ارزان تر از سایر کشور های اروپایی است.

 • مالیات کم

یکی از بزرگترین دلایلی که مردم به مالتا مهاجرت می کنند مالیات کم در این کشور می باشد. در آنجا 15 درصد از درآمد به کشور مالتا تعلق می گیرد.

 • امنیت

میزان جرم و جنایت در مالتا کم است و در نتیجه مکانی امن برای زندگی محسوب می شود.مالتا به حق یکی از کشور های دارای کمترین نرخ جرم و جنایت است که همین امر موجب شده است این کشور برای مهاجرت به گزینه ای جذاب تر تبدیل شود.

 • خورد و خوراک

در این کشور مردم برای یک چیز شور و هیجان بسیاری دارند و آن هم غذا می باشد. غذاهای مالتایی منحصر به فرد و طعم دار هستند که تاثیر گرفته از اروپا و آفریقای شمالی می باشند. غذاهای مالتایی بر اساس فصل تعیین می شوند و از موادی همچون لامپوکی، خرگوش، گوشت، زیتون و پنیر بز در آن ها استفاده می شود.پاستیزی، شیرینی ای خوشمزه و سنتی در مالتا می باشد که با پنیر ریکوتا یا اسفناج پر می شود.

در این جزیره انواع غذاها را پیدا خواهید کرد. از ایتالیایی و آمریکایی گرفته تا غذاهای سنتی مالتایی و همچنین بهترین رستوران های گیاه خواری. نه تنها در آنجا تنوع غذایی بالایی وجود دارد بلکه این غذا ها ارزان نیز هستند.

اقامت مالتا از طریق تحصیل

پس از آنکه از یکی از دانشگاه های کشور مالتا پذیرش گرفتید باید پیش از بستن چمدانتان ویزا و اجازه اقامت بگیرید. ویزا ها به مدت 90 روز اعتبار دارند و بعد از این 90 روز دانشجویان غیر اروپایی تمام وقت باید برای اجازه اقامت درخواست دهند و دانشجویان اروپایی نیز باید به مقامات مالتایی طول مدت اقامتشان را اطلاع دهند.

انواع ویزا:

دانشجویانی که به ویزا نیاز دارند می توانند درخواست ویزای شینگن بلند مدت / ملی نوع D یا ویزای شنگن کوتاه مدت نوع C، دهند. دانشجویان تنها به ماموران رسمی دیپلماتیک و یا مقامات کنسولگری می توانند درخواست ویزای نوع D بدهند.مدت اعتبار این نوع ویزا برابر با طول مدت تحصیل می باشد و شما نمی توانید اقامتتان در مالتا را تمدید کنید.

دانشجویان تنها در کشور هایی که مامور دیپلمات مالتا را ندارند می توانند درخواست ویزای نوع C دهند.مدت اعتبار ویزای نوع C، نود روز است و دانشجویان پس از ورود به کشور مالتا باید درخواست اجازه اقامت موقت دهند تا بتوانند تحصیلاتشان را ادامه دهند.

اقامت مالتا از طریق تحصیل

اقامت مالتا از طریق تحصیل

اجازه اقامت:

بر اساس شرایط تحصیل در مالتا دانشجویان غیر اروپایی لازم است درخواست اجازه اقامت دهند که با این اجازه می توانند در طول مدت تحصیلشان در این کشور اقامت داشته باشند و در حالی که به عنوان دانشجو در مالتا ثبت نام کرده اند به کشور های حوزه شنگن سفر کنند.

به محض آنکه وارد کشور مالتا شدید، باید شخصا از طریق اداره شهروندی و امور مهاجرین درخواست اجازه اقامت دهید.این اداره در ساختمان کاستیل، بین باغ های باراکای بالایی و Auberge de Castille در ولتا قرار گرفته است.این اداره ساعات کاری محدودی در روز دارند و از آنجایی که ممکن است در آنجا با صفی طولانی مواجه شوید بهتر است زود بروید. برای درخواست اجازه اقامت باید فرم درخواست CEA/20 را که از موسسه محل تحصیلتان یا به صورت آنلاین قابل دریافت است، تکمیل کنید.

 • پاسپورتی که تا پایان دوره تحصیلی اعتبار داشته باشد.
 • 2 قطعه عکس در اندازه عکس پاسپورت های اروپایی ( 3.5×4.5 )
 • مدارک مربوط به بیمه درمانی برای طول مدت تحصیلتان
 • نامه پذیرش در موسسه محل تحصیلتان
 • نامه تاییدیه از موسسه محل تحصیلتان
 • رسید پرداخت شهریه موسسه محل تحصیلتان

مدارک مربوط به تمکن مالی. بر اساس وزارت امور خارجه مالتا توانایی مالی شما باید به میزان 75 درصد از حداقل دستمزد هفتگی کشور مالتا به همراه هزینه شهریه و هزینه بلیط برگشت باشد که مجموعا برابر است با 48 در روز یا 17520 در سال.مدارک اثبات تمکن مالی می تواند شامل گردش حساب بانکی مربوط به 6 ماه گذشته، نامه تضمین کننده داشتن حامی مالی و غیره باشد.

 • مدارک مربوط به اقامت در مالتا ( اجاره نامه یا توافقنامه اقامت )
 • هزینه درخواست ویزا به مبلغ 23.29 ( راحت تر است که این مبلغ را به صورت نقدی در اداره شهروندی و امور مهاجرتی پرداخت کنید.)

صدور اجازه اقامت ممکن است از یک تا چند ماه زمان ببرد.چنانچه بخواهید پیش از صدور اجازه اقامتتان به خارج از مالتا سفر کنید باید به اداره شهروندی و امور مهاجران مراجعه کنید تا پاسپورتتان را مهر کنند و به موجب این مهر می توانید پس از غیبتتان به مالتا باز گردید.

اقامت کاری مالتا از طریق تخصص

طبق قوانین مهاجرت تعیین شده، کارگران خارجی نیازمند ویزای مناسب و مجوزهای کار در مالتا می باشند. مجوز کار باید برای کارکنان توسط یک نهاد دارای مجوز و دارای مجوز محلی تامین می شود، که می تواند یک مشکل برای شرکت هایی باشد که وارد بازار مالتا می شوند، باشد. اگر هنوز باید فرآیند ادغام را تکمیل کنید، می توانید از یک شرکت مدیریت منابع بیرونی و یا GEO Employer of Record ( پشتیبانی کارفرما از سوابق کاری ) برای حمایت از کارکنان در مورد مجوزهای لازم استفاده نمایید. مجوزهای کار در مالتا، مخصوص کارفرمایان ( اگرچه می تواند استثناهایی وجود داشته باشد )، خاص اشغال و مکان خاص است، و به طور معمول برای یک سال معتبر می باشند. یک کارگر از کشورهای غیر اتحادیه اروپا باید ابتدا ویزا بگیرد تا وارد مالتا شود و سپس درخواست مجوز اقامت / کار در مالتا را داشته باشد.

شرکت اشتغال و آموزش در حال حاضر نهادی است که برنامه های کاربردی برای صدور مجوز اشتغال ( که قبلا به عنوان مجوز کار شناخته می شد ) برای اتباع خارجی که در مالتا مشغول به کار هستند، می باشد. ETC این مسئولیت را در اگوست 2005 به عهده گرفت. اگر شما شهروند یک کشور اتحادیه اروپا نیستید، به یک مجوز کار نیاز دارید تا بتوانید در مالتا کار کنید. اتباع کشورهای اتحادیه اروپا ( به جز شهروندان کرواسی )، منطقه اقتصادی اروپا و اتباع سوئیسی برای کار در مالتا نیاز به مجوز کار ندارند.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا :

مجوز کار باید توسط کارفرما درخواست شود، نه توسط فرد جویای کار. اتباع کشورهای ثالث که واجد شرایط درخواست مجوز هستند، به مجوز کار نیاز دارند، که این فرآیند با استفاده از تمهیدات داخلی بین ETC و اداره امور شهروندی و برون مرزی صورت می گیرد و برخی از اسناد نشان داده شده در محتوای زیر هنوز هم مورد توجه آن ها می باشد.

مدارک مورد نیاز :

در صورت درخواست یک مجوز کار جدید برای یک کشور سوم، طبق شرایط مهاجرت سرمایه گذاری به مالتا روند به شرح زیر است : کارفرما، مگر اینکه یک درخواست مجوز تک را داشته باشد، باید فرم درخواست را پر کرده و آن را به صورت دستی یا به صورت پست الکترونیکی به واحد صدور مجوز ارسال نماید. مستندات زیر باید در مرحله درخواست ارائه شوند :

 1. فرم درخواست.
 2. خلاصه سوابق تحصیلی.
 3. شرح موقعیت.
 4. منابع / توصیفات.
 5. یک عکس گذرنامه.
 6. کپی سند مسافرتی.
 7. کپی ویزای معتبر ( اگر ملیت سوم شخص مالتا باشد ).
 8. کپی گواهی های صلاحیت و اعتبار بخشی / شناسایی.
 9. نامه توسط کارفرما برای نشان دادن محل کار.
 10. پرداخت هزینه.
 11. یک گزارش مفصل موقعیت شغلی خالی از طریق جستجو اتباع منطقه اقتصادی اروپا / سوئیسی و مالتی.

اسناد زیر باید بسته به موارد ذکر شده ارائه شوند :

 1. یک گواهی پلیس معتبر ( اگر تبعه خارجی یک جوینده پناهندگی باشد و یا فردی باشد وضعیت حفاظت از حقوق بشر و وضعیت پناهندگان استفاده می نماید ).
 2. گواهی معتبر صادر شده توسط کمیسر پناهندگی در مورد THP5 / SP، پناهندگان و پناه جویان.
 3. اثبات وضعیت اقامت طولانی مدت یا ارتباط با ساکنانی که دارای اجازه اقامت طولانی می باشند ( در صورت لزوم ).
 4. مدارک و شواهد یک پزشک متخصص در مورد کار فرد خارجی.
 5. وکالت نامه به امضای یک وکیل، مقام دولتی، زمانی که فرد به نمایندگی از طرف فرد دیگر درخواست کار می نماید.
 6. گواهی تولد کودکان، اگر در مالتا متولد نشوند، در صورتی که درخواست پرستار داشته باشد.
 7. اثبات رابطه با دیپلمات اگر درخواست برای اعضای خانواده دیپلمات باشد.
 8. تصویب هیات قانون گذاری در مورد تقاضا برای اتباع کشورهای ثالث برای انجام یک حرفه منظم.
 9. صدور فرم ترخیص سلامت در مورد اتباع کشورهای ثالث در مالتا.
 10. مدرک تحصیلی در مالتا، در مورد دانشجویان.
 11. اثبات رابطه با ملیت منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس در مورد TCN وابستگی به منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس.
 12. وکالت نامه در صورتی که درخواست از طرف یک فرد مسن یا فرد معلول ارائه شود.
 • زمان پردازش : 2 هفته.
 • هزینه : ساکنان کشور سوم با اجازه اقامت طولانی مدت – 58 یورو.
اقامت مالتا از طریق ازدواج

اقامت مالتا از طریق ازدواج

اقامت مالتا از طریق ازدواج

به غیر از شهروند سرمایه گذار، روش اولیه برای تبدیل شدن به یک شهروند مالت، ازدواج با یک ملیت مالتی است. قبل از فوریه سال 2000، هر کسی که با یک شهروند ازدواج می کرد، می توانست بلافاصله برای شهروندی درخواست کند. با این حال، این روز ها، زوج های خارجی واجد شرایط درخواست شهروندی نیستند تا اینکه حداقل پنج سال از ازدواج آنها گذشته باشد. شهروند اتحادیه اروپا در حال حاضر یک متاع بسیار گرانبها است و این تغییرات در قانون ازدواج کشور موجب کاهش تقلب در مهاجرت می شود. به علاوه کارت های هویت از طرف هر دو طرف، قبل از اینکه دولت ازدواج شهروندی را بخواهد، همسر خارجی باید گواهی تولد را ارائه دهد. زوجین نیز باید شاهدان ازدواج و همچنین اطلاعات اساسی مربوط به عروسی، مانند محل برگزاری و نام کشیش که مراسم را انجام داد، ارائه دهند.

اگر یک مهاجر خارجی با یک شهروند مالت ازدواج کند که قبل از 5 سال ازدواج خود فوت کند، این فرد هنوز هم می تواند درخواست پناهندگی در کشور را پس از 5 سال پس از تاریخ ازدواج خود اعمال کند، در حالی که در زمان مرگ در جزایر زندگی کند. همچنین این امکان وجود دارد که برای طلاق یا جدا شدن از نظر قانونی، برای درخواست شهروندی مالت در این کشور اقدام کنند این در صورتی که ۵ سال پس از تاریخ ازدواج آنها در زمان مرگ در جزایر زندگی می کردند، می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مالتا میتوانید با مشاوران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) تماس بگیرید.

سوالات متداول در مورد اقامت مالتا

1- من یک شهروند غیر اتحادیه اروپا و علاقه مند به اخذ اقامت مالتا هستم. گزینه های من برای انتخاب چیست؟

به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا، مالتا برنامه های اقامت گوناگونی را به شما ارائه می دهد، که عبارتند از: برنامه های اقامت معمولی مستقیم، برنامه های مالیاتی خاص، برنامه جهانی اقامت (GRP)، برنامه اقامت و ویزای مالتا و سازمان ملل متحد، قوانین برنامه حقوق بازنشستگی.

2- آیا برای اخذ اقامت مالتا باید بیمه درمانی دریافت نمایم؟

به عنوان اثبات به دولت مالتا، بیمه درمانی لازم است. مبنی بر اینکه در صورت نیاز به بستری شدن در بیمارستان های مالتا، به دولت این کشور وابسته نخواهید بود. شما باید اطمینان حاصل کنید که بیمه درمانی، شما را به عنوان یک مقیم مالتا و نه به عنوان یک گردشگر تحت پوشش قرار می دهد.

3- مجوز اقامت مالتا چه مدت اعتبار دارد؟

اگر شما عضو اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس باشید، کارت اقامت شما به مدت 5 سال(قابل تمدید) معتبر خواهد بود، در حالی که اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا باشید، کارت برای 1 سال معتبر(قابل تمدید) است.

4- از شهروندان جدید مالتا چگونه مالیات دریافت می شود؟

مالتا بر اساس محل زندگی و درآمد فرد مالیات دریافت می کند.

5- آیا تابعیت مالتا افراد منتقضی می شود؟

خیر، در صورتیکه تابعیت خود را بدون هیچ مشکلی دریافت کردید و قوانین اعلام شده را رعایت نمایید، تابعیت شما لغو نخواهد گردید.

6- روند درخواست و دریافت تابعیت مالتا چقدر طول می کشد؟

روند IIP تابعیت مالتا حدود 4 ماه طول می کشد. اگر فرد قبل از درخواست در مالتا سکونت داشته باشد می تواند 6 ماهه پاسپورت مالتا را دریافت نماید.

7- فردی که پاسپورت مالتا را داشته باشد، به کدام کشور ها می تواند مسافرت کند؟

پس از تایید درخواست اقامت مالتای متقاضی، فرد می تواند با کارت اقامت خود به کشور های عضو شینگن بدون نیاز به دریافت ویزای مجدد سفر کند.

8- آیا برای دریافت اقامت مالتا، نیاز دارم تا در یک شرکت مالتایی سرمایه گذاری و اشتغال زایی کنم؟

خیر، برخلاف قوانین سایر کشور ها برای دریافت اقامت مالتا نیازی به اشتغال زایی و سرمایه گذاری در شرکت های مالتا ندارید.

9- آیا تابعیت مالتا جزء تابعیت های اتحادیه اروپا به شمار می آید؟

بله، مالتا یکی از کشور های اتحادیه اروپا است که فردی که تابعیت مالتا را داشته باشد جزء شهروندان اتحادیه اروپا به شمار می آید.

10- آیا من می توانم با پاسپورت مالتا به آمریکا سفر کنم؟

بله، شهروندان مالتایی تحت عنوان لغو ویزا می توانند نود روز به آمریکا بدون نیاز به دریافت ویزا سفر کنند.

11- تفاوت بین برنامه معمولی اقامت(OR) و برنامه اقامت(TRP) مالتا چیست؟

هر دو برنامه فقط برای اتباع اتحادیه اروپا در دسترس هستند. برنامه اقامت برای افرادی جذاب است که درآمد بالا دارند به صورتیکه مالیات بر درآمد، 15000 یورو حداقل مالیات سالانه باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *