مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی و آسیایی در دهه های اخیر از ایران رو به رشد بوده است، تصمیمی که باید آگاهانه گرفته شود تا شما دچار مشکل نشوید. موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) با داشتن کارشناسان و مشاوران خبره و وکلای معتبر در کلیه امور مهاجرت می توانند مشاوره های اقامت در کشورهای مختلف از جمله کشور مالتا را برای شما عزیزان فراهم نماید. در اینجا شرایط مهاجرت به مالتا را برای شما عزیزان شرح می دهیم.

مزایا و معایب مهاجرت به مالتا

مزایا درباره مالتا، اکثر بومیان و ساکنان انگلیسی زبان و مالتی زبان چند زبانه هستند. در حالیکه یادگیری زبان مالتی در آینده شما میتواند مفید و سودمند باشد، قبل از اخذ هر گونه تصمیم و انجام هرگونه فعالیتی شما نیاز ندارید زبان جدیدی را فرابگیرید. برنامه های اخذ اقامت در مالتا ممکن است برای کلیه علاقمندان امکان پذیر و دردسترس باشد. اغلب شامل یک وضعیت وضعیت مالی خاص میشود به عنوان مثال برنامه بازنشستگی در ماتا برنامه ای جالب برای اروپاییان شمالی است زیرا برای فرار از زمستان سرد و سخت و کشنده میتوان به ماتا با اب و هوایی مناسب تر سفر کرد.

مشاغل و حرفه ها : مالتا دارای یک صنعت گردشگری پرطرفدار و یک اقتصاد قوی و پایدار است ومکانی امن برای یافتن شغل مناسب میباشد .مکانی ایده ال برای شروع کسب و کاری جدید نیز هست ونقش بسزایی در عوامل انگیزشی دولتی ایفا میکند که به مزایای مالیو مالیاتی را برای دولت به همراه دارد. مالتا صنعت گردشگری پرطرفداری داردو همچنین صنعت خدمات مالی موفقی نیز داردکه مشاغل متعددی را ایجاد می کند.

یکی از مزایای زندگی در مالتا بعنوان قطب اقتصادی و گردشگری انست که این شهر بسیار زیبا است . در تعطیلات آخر هفته شما میتوانید مانندیک توریست در زادگاه خود عمل کنیدیا برای بازدید از یک منطقه خاص رانندگی کنید این اماکن به راحتی قابل دسترس و قابل استفاده می باشد. بنابر اعلامیه سازمان جهانی بهداشت مالتا یکی از بهترین و مناسبترین سیستمهای مراقب های پزشکی و در جهان را داراست که که از لحاظ رده بندی بالاتر از انگلیس و آمریکا است.

معایب و مضرات :

اگرچه بیشتر مردم به این نکته پی میبرند که به فرهنگ مالتی علاقمندند ولی در حقیقت نمیخواهد میراثهای فرهنگی خود را نادیده بگیرند. مالتا با اماکن دیگر متفاوت است واگر شما قصد دارید تغییرات زیادی را احساس کنید نقل مکان به یک کشور جدید ممکن است به نفع شما نباشد. در حالی که مالتا دارای سیستم حمل و نقل عمومی نسبتا خوب است اکثر مردم مالک وسیله نقلیه و اتومبیل های شخصی هستند بنابرین این عامل شمابه ترافیک قابل ملاحظه ای نیز می انجامد.

بنا بر ملیتتان هزینه خرید مواد غذایی و خوراک پوشاک و وسایل تفریحی ممکن است به نظر هنگفت و زیاد برسند اما بیشتر کالاهای خریداری شده وارداتی هستند. مالتا یک کشور پرجمعیت است که دارای مناطق سوق الجیشی و خاص است. اگر شما دوست دارید در شهر اقامت کنید مالتا را دوست خواهید داشت . اما اگر شما زندگی درنواحی حومه ای را دوست خواهید داشت شما از زندگی در مراکز مسکونی جمع و جور شهری مالتا را دوست نخواهید داشت. با تمام این اوصاف گزینه های دیگری برای اقامت در مناطق روستایی و ساکت تر در دراین منطقه و جزایر اطرافش را نیز در اختیار دارید.

مهاجرت به مالتا از طریق تحصیل

جهت تحصیل در مالتا از آن جایی که سفارت مالتا فرم درخواست ناقص را نمی پذیرد زمانی که می خواهید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید باید تمامی مدارک و اطلاعات مورد نیاز را آماده داشته باشید . لیست زیر تمامی مدارک مورد نیاز را شامل می شود :

 • فرم درخواست
 • گذرنامه به روز و معتبر
 • دو عدد عکس پاسپورت رنگی که مربوط به شش ماه گذشته باشد و مشخصات عکس باید مطابق مشخصاتی باشد که سفارت مالتا اعلام میکند
 • وضعیت تحصیلی از طرف دانشگاه محل تحصیل
 • مدرک بیمه سفر که مدت تا مدت زمان اقامت شما اعتبار داشته باشد. این مدرک را شرکتی که شما را بیمه کرده است به شما میدهد.
 • مدرک برنامه سفر (رزرو :پرواز، کشتی یا قطار) سفارت مالتس تاکید دارد که شما باید بلیط خود را از قبل رزرو کرده باشید.
 • مدرک اقامت
 • اثبات وضعیت مالی مناسب . باید به طور میانگین بتوانید روزانه 30 یورو در دسترس داشته باشید. اظهاریه بانک، رسید دستمزد سه ماه اخیر و یا چک سفر متناسب با میزان مورد نظر برای اثبات وضعیت مالی مناسب مورد نیاز است.
 • یک نامه مخصوص همراه با آدرس دقیق خودتان تا سفارت بتواند گذرنامه را در زمان مقرر برای شما ارسال کند.
 • فتوکوپی از تمامی مدارک لازم (لازم است که اصل و کپی تمامی مدارک را ارسال کنید)

کشور های غیر ارپایی که درس های زبان انگلیسی را در موسسات تایید شده توسط کانون زبان انگلیسی می گذرانند، می توانند در مالتا تا حداکثر 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند. تنها دانشجو هایی که از مدت تحصیلشان حداقل 90 روز گذشته است و ویزای مربوط را دارند میتوانند برای مجوز کار اقدام کنند.

مهاجرت به مالتا از طریق تحصیل

این شرایط برای بازار کار در نظر گرفته می شود و اگر حوزه ای کا ری که دانشجو میخواهد در آن کار کند مرتبط با درسی که میخواند باشد قوانین منعطف تر با او برخورد می کند. مجوز کار دانشجویان باید توسط کارفرمایی که می خواهد دانشجویان برای آن ها کار کنند درخواست شود. پس اگر میخواهید برای مجوز کار اقدام کنید کارفرمای شما باید مدارک لازم را برای اداره کار مالتا ارسال کند .

مهاجرت به مالتا از طریق کار و تخصص

اتباع خارجی خارج از محدوده اتحادیه اروپا و سوییس که درخواست یک مجوز را ارائه دادند، درخواستشان توسط شرکت آموزش و اشتغال مالتا براساس ملاحظات بازار بررسی می شود. این شرایط وضعیت مالی در رابطه با مازاد یا کمبود نیروی کار در زمینه اشتغال و تاریخ و شرایط کارفرمادر شرایط دیگر اعم از الگوهای استخدامی و انصراف و سرمایه گذاری های تجاری و تعهدات قراردادی را شامل می شوند. همچنین سطح مهارت و تجربه مرتبط اتباع کشورهای جهان سوم و قابلیت های اطمینان عمومی برای موقعیت های مختلف در کشور در نظر گرفته می شوند. در گروهبندی های زیر بعضی از کارکنان به مجوز کاربرای اقامت در مالتا نیاز ندارند :

 • شهروندان اروپایی و شهروندان سوییس که از حق جابجایی آزادانه خود در حال استفاده می باشند یا استفاده کردند.
 • کارکنان دارای سمت خاص تا زمانی که ارتقا داشته باشند.
 • افرادیکه به صورت عادی و طبق عادت در مالتا مشغول به کارند بعنوان مثال میتوان به کارگران فصلی میتوان اشاره کرد.
 • مدیر عاملان اجرایی و غیر اجرایی غیر بومی خارجی مخصوصا افرادی که در مالتا زندگی نمی کنند.

کارگران با سمت خاص به افرادی اطلاق می شوند که به صورت طبیعی برمبنای کشورهای حوزه اروپا پایه ریزی شدند. و افرادی که یک رابطه کاری با کارفرما در این کشور دارند. اما سمتشان برای مدت زمان خاص مشخص نشده است. این چنین کارکنانی از گروههای ملزم به دریافت مجوز کار در مالتا مجزا می باشند.

کارت اقامت مالتا را قبلا تحت عنوان مجوز اقامت به افراد اعطا میکردندو یک فرد علاقمند به دریافت مجوز اقامت برای مدت زمان بیش از سه ماه می توانست در مالتا اقامت کند و پس از این برهه زمانی مجوز اقامت طولانی مدت تری به فرد اعطا می گردد. مدت اعتبار کارت اقامت مالتا به نوع درخواست و ارائه شده به اداره مهاجرت بستگی دارد.

مهاجرت به مالتا از طریق سرمایه گذاری

از کلیه افراد و خانواده های علاقمند مهاجرت و اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری در مالتا درخواست می شود تا سهامی غیر قابل انتقال و قابل توجهی را در صندوق توسعه ملی و اجتماعی و هیات امناء تعیین شده توسط دولت مالتا سرمایه گذاری کنند این سرمایه که در سطوح مشابه ای با بانک مرکزی طبقه بندی می شوند. پروژه های مالی در این کشور به سلامت عمومی افراد جامعه سطوح تحصیلات اشتغال زایی و ارتقاء و پیشرفت اجتماعی و خلاقیت و نوآوري ارتباط تنگاتنگ دارد. این سهامگذاری در مدت زمان 4 ماه پس از صدور نامه تاییدیهIIP مالتا در کل لازم الاجرا است.

 • متقاضی اصلی 650.000یورو
 • همسر 25000یورو
 • کودکان صغیر 25000 یورو
 • کودکان18 تا 26 ساله مجرد50.000 یورو هرکدام
 • پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ هر کدام 50.000 یورو
 • کودکان بالغ دارای مشکلات جسمی یا ذهنی هر کدام 50.000یورو

متقاضیان می بایست حداقل یک دوره پنج ساله در مالتا دارای اقامتگاه و منزلی ثابت باشد .این مهم را میتوان با خریدملک در مالتابه ارزش حداقل 350.000 یوروو حفظ مالکیت به مدت 5 سال از طریق اجاره ملک به مدت پنج سال یا بیشتربا حداقل اجاره سالیانه 16000یوروانجام دهند. متقاضیان باید ظرف مدت زمان چهار سال پس از دریافت تاییدیه گواهی شهروندی مالتاشواهدی دال بر مالکیت یا اجاره ملک را در جزیره ارائه دهند.

متقاضیان می توانند اقامت و شهروندی مالتارا از طریق سرمایه گذاری اخذ کنندو حداقل 150.000 یورو در بخش های مالی تاییدشده توسط دولت اعم از سهام قرضه و سهام اوراق بهاداربه نفع ملت سرمایه گذاری کنند و باید حداقل پنج سال این سرمایه را در همان بخش نگه دارند.

مهاجرت به مالتا از طریق سرمایه گذاری

پس از خریداری ملک و مستغلات یا اجاره ملک در مالتا کاندیدای شهروندی مالتا از طریق سرمایه گذاری یک سند شناسایی و تعیین هویت تحت عنوان کارت اقامت صادر میشود . و همچنین ارتباط کاندیدهای اقامت در مالتا را با کشور نشان میدهند. 12 ماه پس از ارائه و ثبت اقامت در مالتا متقاضیان میبایست در کشور اقامت داشته باشندو بنابراین کارت شهروندی به ایشان اعطا می شود.

بنا بر قانون مالتالازم نیست 365 روز در مالتا اقامت داشته باشند بلکه بنابر قوانین مالتا اقامت موقت در مالتابرای 5 سال مالی و حداقل اقامت 183 روزه با خرید ملک یا اجاره با بازدید مالتا قابل قبول است. متعاقبا به منظور خرید یا اجاره آپارتمان یا ملک یا ویلا در جزیره ای مدیترانه ای و اخذ کارت اقامت مالتا متقاضیان نیازی ندارند در اروپا اقامت داشته باشند. کاندیدها حداقل یکسال قبل ازIIP باید در این کشور اقامت کنند، تا از شرایط و ضوابط اقامت تبعیت کنند و به این ترتیب شهروند مالتایی می شوند.

مهاجرت به مالتا از طریق ازدواج

بجز شهروندی از طریق سرمایه گذاری، راه اصلی برای تبدیل شدن به شهروند مالتا، ازدواج با یک ملیت مالتایی است. قبل از فوریه سال 2000، هر کسی که با یک شهروند کشوری دیگر ازدواج می کرد، می توانست بلافاصله برای شهروندی درخواست کند. با این وجود، امروزه همسران خارجی، زمانی واجد شرایط درخواست شهروندی هستند که حداقل پنج سال از ازدواج آنها با یک ملیت مالتایی گذشته باشد. شهروندی اتحادیه اروپا در حال حاضر بسیار رایج است و این تغییرات در قانون ازدواج کشور به کاهش تقلب در مهاجرت کمک می کند.

علاوه بر ارائه کارت های هویت هر دو طرف، قبل از اینکه دولت از طریق ازدواج شهروندی را صادر کند، همسر خارجی باید گواهی تولد را ارائه دهد. این زن و شوهر همچنین باید شاهدان ازدواج و اطلاعات اولیه مربوط به عروسی، مانند محل برگزاری مراسم و نام کشیش که مراسم را انجام می دهد، فراهم کنند.

اگر فرد خارجی با یک شهروند مالتایی ازدواج کند، که قبل از سال پنجم ازدواج شان فوت کند، فرد هنوز هم می تواند برای گرفتن تابعیت در این کشور پنج سال پس از تاریخ ازدواج شان درخواست کند؛ به شرطی که آنها هنگام مرگ در جزیره با یکدیگر زندگی می کردند. همچنین فردی که به صورت قانونی طلاق گرفته و جدا شده است، می تواند برای شهروندی مالتا درخواست دهد، تا زمانی که برای بیش از 5 سال با یک شهروند مالتایی ازدواج کرده و زندگی کرده باشد. قانون مالت، مقرراتی را برای جلوگیری از سوء استفاده در رابطه با ازدواج مصلحتی ایجاد می کند. بند 38 قانون ازدواج، شرایط زیر را بیان می کند:

 • شهروندی مالتا
 • جابجایی آزادانه در مالتا
 • کار یا اجازه اقامت در مالتا
 • حق ورود به مالتا
 • حق دریافت بیمه پزشکی در مالتا

گناهکار شناخته می شود و و محکوم به حبس به مدت کمتر از دو سال می باشد. فردی که متهم به تخلف در بند 1 به موجب ازدواج ذکر شده در بند 1 شده است، هر گونه حق یا منفعت به دست آمده توسط او می تواند توسط مقام دولتی که حکم را صادر کرده است، لغو شود. در صورتی که طرف دیگر ازدواج، می داند هدف اصلی او از این ازدواج، یکی از موارد ذکر شده در بند 1 است، متهم شناخته می شود و مجازات او مشابه موارد موارد ذکر شده در بند 1 است. برای کسب اطلاعات در خصوص ویزا کار مالتا بهتر است که با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) همراه باشید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *