مهاجرت به مالتا

مجمع الجزایر مالتا تا قبل از سال 1964 به عنوان مستعمره انگلستان شناخته می شد اما پس از این تاریخ با اعلام استقلال به نام جمهوری مالتا در مجامع بین المللی به رسمیت شناخته شد. کشور مالتا متشکل از جزیره های کامینو Comino، گوزو Gozo و جزایر مالت Malta در مرکز دریای مدیترانه بین سیسیل و سواحل شمال آفریقا واقع شده است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

کشور مالتا دارای عضویت سازمان های جهانی مختلف مانند عضو شورای اروپا، عضو کشورهای پیمان شینگن، عضو کشورهای اتحادیه اروپا، عضو منطقه یورو، عضو صندوق بین المللی پول و عضو اتحادیه کشورهای مشترک المنافع است. در سال های اخیر بسیاری از متقاضیان از طریق سرمایه گذاری در خرید املاک و مستغلات و یا تحصیل در دانشگاه های این کشور و یا اخذ ویزای کار به مالتا مهاجرت کرده اند.

بر این اساس ما کارشناسان موسسه مهاجرتی اصطهباناتی در راستای ارائه خدمات مهاجرتی به متقاضیان و آگاهی همه متقاضیان از روش های مهاجرتی مالتا این مقاله را تهیه کرده ایم. در این مقاله در مورد شرایط مهاجرت به مالتا، راه های مهاجرت به مجمع الجزایر مالتا، نحوه اخذ اقامت این کشور و دیگر جزئیات لازم می خوانید. با ما همراه باشید.

صفر تا صد مهاجرت به کشور جزیره ای مالتا

کشور مالتا با جمعیت حدود 500 هزار نفر و وسعت بسیار کم یکی از کوچک ترین کشورهای جهان محسوب می شود. اقتصاد کشور مالتا بر اساس تولید محصولات کشاورزی، دامی و صنعت کشتی سازی است. با توجه به برنامه سرمایه گذاری جدید مالتا این کشور در چند سال اخیر یکی از مهم ترین مراکز مالی جنوب اروپا به شمار می آید.

این کشور خدمات اجتماعی، بهداشتی، بانکداری و مخابراتی و ارتباطی را در سطح بسیار بالا و با استانداردهای عالی ارائه می دهد. متقاضیان برای مهاجرت به این کشور بی نظیر می توانند از روش های مختلف مانند سرمایه گذاری، تحصیل در دانشگاه ها، اخذ ویزای کار و ازدواج اقدام کنند. در مقاله پیش رو صفر تا صد مهاجرت به کشور مالتا و روش ها و شرایط مهاجرت مورد بررسی دقیق قرار خواهند گرفت.

مهاجرت به کشور جزیره ای مالتا

مهاجرت به کشور جزیره ای مالتا

شرایط عمومی مهاجرت به کشور جزیره ای مالتا

پایتخت کشور مالتا با 0.8 کیلومتر مربع مساحت به عنوان کوچکترین پایتخت ملی در اتحادیه اروپا شناخته می شود. از مهم ترین دلایل متقاضیان برای مهاجرت به این کشور بالا بودن سطح کیفیت زندگی، پایین بودن نرخ جرم و جنایت و حمایت از مهاجران می باشد. زبان مردم کشور مالت زبان انگلیسی، مالتی و تا حدودی ایتالیایی است. بر اساس آخرین آمار در حدود 88% از مردم مالتا به زبان انگلیسی صحبت می کنند و خدمات دولتی نیز به این زبان ارائه می شود. متقاضیان با دارا بودن سرمایه یا شرایط تحصیلی و یا از طریق ازدواج و اخذ ویزای کار می توانند مجوز اقامت مالتا را دریافت کنند.

روش های مهاجرت به جزیره مالتا

کشور مالتا نیز مانند دیگر کشورهای جهان برای مهاجرت متقاضیان بین المللی به این کشور برنامه های مهاجرتی مختلفی دارد. متقاضیان از طریق اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در دانشگاه های این کشور، از طریق اخذ ویزای کاری و کار در این کشور و از طریق اخذ ویزای سرمایه گذاری می توانند به مالتا مهاجرت کنند.

از دیگر روش های مهاجرت به مجمع الجزایر مالتا روش تولد فرزند، اخذ ویزای همراه خانواده و ازدواج با شهروند این کشور را می توان نام برد. هر یک از روش های مهاجرت به کشور مالتا دارای شرایط ویژه و مزایای فراوانی است که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

مهاجرت کاری به کشور مالتا

متقاضیان برای مهاجرت به مجمع الجزایر مالتا از طریق کار باید از یک کارفرمای اهل مالتا دعوتنامه کاری دریافت کنند. کارفرمای اهل مالتا با آگهی این فرصت کاری در کشور مالتا به مدت 3 ماه و در کشورهای اروپایی به مدت 3 ماه شرایط اولیه برای کار متقاضی در این کشور را فراهم می کند. در صورت عدم وجود نیروی کاری مناسب برای این فرصت شغلی، کارفرمای اهل مالتا در ابتدا برای متقاضی دعوتنامه کاری ارسال و سپس با متقاضی قرارداد کاری امضا می کند.

نیروی کار بین المللی برای سفر به مالتا و کار و اشتغال در این کشور باید دارای ویزای ملی اقامت بلند مدت و یا ویزای D باشند. متقاضیان با دریافت ویزای D می توانند تا بیش از 3 ماه در این کشور اقامت کنند. از مهم ترین مشاغل مورد نیاز کشور مالتا کارگر معمولی، کارگران ساختمانی، کارگر برای کار در رستوران ها، کارگر برای تحویل غذا و نظافت را می توان نام برد.

انواع ویزای کار مالتا

کشور مالتا شرایط مهاجرت از طریق نیروی کاری را با صدور ویزای کار برای متقاضیان بین المللی امکان پذیر کرده است. بر این اساس کشور مالتا ویزاهای کاری مختلف را به متقاضیان دارای شرایط مهاجرت به مالتا برای کار ارائه می دهد. انواع ویزاهای کار مالتا عبارت است از:

ویزای کوتاه مدت یا ویزای C

ویزای کوتاه مدت یا ویزای C نوعی ویزای شینگن است که به متقاضیان بین المللی اجازه می دهد تا وارد محدوده شینگن و از جمله کشور مالتا شوند. این ویزا به سه نوع ویزای تک ورودی، ویزای دو بار ورودی و ویزای چند با ورودی تقسیم می شود. متقاضی با دریافت ویزای C می تواند حداکثر تا 3 ماه در کشور مالتا اقامت کند.

ویزای بلند مدت یا ویزای D

ویزای بلند مدت یا ویزای D مختص متقاضیانی است که قصد کار و اشتغال در کشور مالتا را دارند. متقاضی با دریافت ویزای بلند مدت یا ویزای D می تواند بیشتر از 3 ماه در کشور مالتا اقامت و در این مدت کار مناسب را پیدا کند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار مالتا

متقاضی برای مهاجرت به مجمع الجزایر مالتا برای کار و دریافت ویزای کار مالتا باید واجد شرایط باشد و مدارک لازم را ارائه دهد. متقاضیان برای کار و اشتغال در مالتا باید ثابت کنند که هنوز در حال کار می باشند و دارای مهارت کاری در حوزه تخصصی کار مورد نظر می باشند. از مهم ترین شرایط مهاجرت به مالتا برای کار و مدارک لازم برای اخذ ویزای کار این کشور موارد زیر را می توان نام برد:

 • پاسپورت با اعتبار کافی
 • رزومه کاری و سوابق کار متقاضی
 • گواهی های مهارت و تخصص کاری
 • اسناد و مدارک شغلی و مدارک بیمه شغلی
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 6
 • دعوتنامه کاری از طرف کارفرمای اهل مالتا
 • پیشنهاد کار Job Offer از طرف کارفرمای اهل مالتا
 • مدارک و سوابق تحصیلی حداقل کارشناسی یا لیسانس
 • مدارک اثبات سکونت متقاضی در مالتا در مدت کار در این کشور
 • گواهی تمکن مالی کافی مبنی بر دارا بودن توانایی تامین هزینه های زندگی در مدت اقامت در مالتا

مهاجرت تحصیلی به مالتا

متقاضیان اخذ اقامت جزیره مالتا مهاجرت تحصیلی به این کشور را نیز می توانند انتخاب کنند. دانشگاه های مالتا دارای استانداردهای آموزشی در سطح بسیار بالایی می باشند. دانشگاه های علوم پزشکی مالتا با دارا بودن رشته های پزشکی و دندانپزشکی این سال ها متقاضیان بین المللی فراوانی را پذیرش کرده اند.

شرایط اقامت در مالتا از طریق اخذ ویزای تحصیلی، اقامت موقت است و متقاضیان با فارغ التحصیلی و یافتن کار مناسب و همچنین دریافت ویزای کار مالتا و کار و اشتغال پس از 5 سال می توانند مجوز اقامت مالتا را دریافت کنند.

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های مالتا در حدود 3 سال، کارشناسی ارشد در حدود 2 سال و دکترا در حدود 3 سال می باشد. دارا بودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس بالاتر از 5.5 برای پذیرش تحصیلی دانشگاه های مالتا الزامی است.

متقاضیان با دریافت ویزای تحصیلی مالتا و تحصیل در دانشگاه های این کشور و اخذ مجوز کار دانشجویی می توانند تا 15 ساعت در هفته کار کنند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مالتا

متقاضیان تحصیل در دانشگاه های مالتا از کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا باید ویزای تحصیلی مالتا را دریافت کنند. گرچه برای تحصیل در دوره های آموزشی کمتر از 3 ماه در این کشور نیاز به دریافت ویزای تحصیلی نمی باشد، اما برای تحصیل در مقطع کارشناسی به بالا متقاضی باید ویزای تحصیلی مالتا را دریافت کند. از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی مالتا موارد زیر را می توان نام برد:

 • پاسپورت با اعتبار کافی و حداقل دو صفحه خالی
 • فرم تکمیل شده اخذ ویزای تحصیلی مالتا
 • نامه پذیرش از دانشگاه و رشته مورد نظر در مالتا
 • گواهی تمکن مالی کافی برای اثبات توانایی تامین هزینه های زندگی در مدت اقامت در مالتا (در سال 2022 دارا بودن حداقل 594 یورو در هر ماه در حساب متقاضی)
 • بیمه درمانی معتبر با پوشش حداقل 30.000 یورویی
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 6

بهترین دانشگاه های مالتا در سال 2022-2023

دانشگاه های مالتا با دارا بودن کیفیت آموزشی مطابق با دانشگاه های اروپایی و همچنین اعتبار مدرک تحصیلی مکان مناسبی برای شروع تحصیل دانشگاهی و یا ادامه تحصیلات تکمیلی می باشد. در این بخش از مقاله به ارائه 6 دانشگاه برتر کشور مالتا بر اساس رنکینگ ها و رتبه های جهانی می پردازیم. این دانشگاه ها بر طبق شهرت بین المللی و اجرای تحقیق و پژوهش و همچنین اشتغال فارغ التحصیلان رتبه های برتر را در رنکینگ های جهانی کسب کرده اند.

بهترین دانشگاه مالتا در سال 2022-2023سال تاسیسرتبه در میان دانشگاه های مالتارتبه در میان دانشگاه های اروپارتبه در میان دانشگاه های جهانتعداد دانشجویان در حال تحصیل
دانشگاه مالتا University of Malta17691370100111.500 نفر
کالج اروپایی European Graduate School201528242789
کالج هنر، علوم و تکنولوژی مالتا

Malta College of Arts، Science and Technology

20013185680036.500
دانشگاه آمریکایی مالتا American University of Malta2016423079739125
موسسه مطالعات توریستم مالتا-لوکا

Institute of Tourism Studies Malta-Luqa

19875240710213
دانشگاه میدلسکس مالتا

Middlesex University Malta

20136266912074

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در مالتا

کشور مالتا به دلیل دارا بودن شرایط اقتصادی ایده آل و همچنین ویژگی های یک اقتصاد با ثبات و امن یکی از گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری است. دولت مالتا در جدیدترین اقدام به منظور جذب سرمایه گذاران خارجی برنامه اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری را در سال 2020 اجرا کرده است.

بر اساس این برنامه متقاضیان با سرمایه گذاری از روش های مختلف در این کشور می توانند در مدت زمان یک سال تا 3 سال تابعیت و شهروندی این کشور اروپایی را دریافت کنند. متقاضیان از روش های مختلف می توانند در این کشور سرمایه گذاری و در نهایت مجوز اقامت دائم و تابعیت مالتا را دریافت کنند.

روش های سرمایه گذاری در مالتا

متقاضیان برای مهاجرت به جزیره مالتا از طریق سرمایه گذاری می توانند از چند روش در این کشور سرمایه گذاری اقدام کنند. روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به مالتا و در نهایت اخذ تابعیت و شهروندی این کشور عبارت است از:

سرمایه گذاری از طریق خرید املاک و مستغلات

در این روش متقاضی با خرید خانه و ملک مسکونی با حداقل سرمایه 700.000 یورو می تواند در این کشور سرمایه گذاری کند. متقاضی نمی تواند املاک و خانه های مسکونی خریداری شده در کشور مالتا با این میزان سرمایه گذاری را تا مدت 5 سال واگذار کند و یا اجاره دهد. متقاضیان برای سرمایه گذاری از طریق خرید خانه در این کشور باید گواهی های مالی تایید شده و هزینه های بررسی و بودجه لازم برای سرمایه گذاری را ارائه دهد. دارا بودن سلامت جسمی، دارا بودن سن بالاتر از 18 سال، دارا بودن گواهی عدم سوء پیشینه و اثبات منابع مالی سرمایه از دیگر مدارک لازم برای خرید خانه و املاک در مالتا است.

سرمایه گذاری از طریق سپرده گذاری در صندوق توسعه ملی

در این روش متقاضی می تواند با سپرده گذاری در صندوق توسعه ملی و اقتصادی در کشور مالتا سرمایه گذاری کند. دولت مالتا در راستای تامین منابع مالی در بخش های دولتی و خصوصی و ایجاد کارآفرینی در صنعت و اقتصاد این کشور برنامه سپرده گذاری در صندوق توسعه ملی را به منظور صدور تابعیت و شهروندی برای متقاضیان اجرا کرده است. متقاضیان می توانند از دو روش سپرده گذاری حداقل 600.000 یورویی برای حداقل مدت اقامت 36 ماهه یا سپرده گذاری حداقل 750.000 یورویی برای حداقل مدت اقامت 12 ماهه در صندوق توسعه ملی مقدمات سرمایه گذاری و اخذ تابعیت مالتا را فراهم کنند.

سرمایه گذاری از طریق کمک به سازمان های خصوصی

در روش دیگر سرمایه گذاری در کشور مالتا متقاضیان می توانند از طریق کمک به یک سازمان یا نهاد خصوصی و غیردولتی در حوزه های ورزشی، فرهنگی، علمی، بشردوستانه یا حمایت از حیوانات مورد تایید آژانس جامعه مالتا به این کشور مهاجرت کنند. در این روش متقاضی باید حداقل 10.000 دلار به این سازمان ها و نهادهای خصوصی کمک بلاعوض کمک کند. در واقع این کمک غیرقابل استرداد است. متقاضی با این نوع سرمایه گذاری می تواند در نهایت شهروندی و تابعیت جزیره مالتا را دریافت کند. متقاضی علاوه بر این مبلغ باید هزینه های بررسی پرونده در حدود 10.000 یورو را نیز پرداخت کند.

مزایای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در مالتا

متقاضیان با سرمایه گذاری از روش های خرید املاک و مستغلات و یا سپرده گذاری در صندوق توسعه ملی و یا کمک به سازمان های دولتی می توانند از مزیت مهم اخذ تابعیت و شهروندی مالتا برخوردار شوند. از دیگر مزیت های مهم انتخاب جزیره مالتا مهاجرت سرمایه گذاری موارد زیر را می توان نام برد:

 • اخذ مجوز اقامت دائم یکی از کشورهای اروپایی با دارا بودن عضویت اتحادیه اروپا و برخورداری از مزایای بی شمار این عضویت
 • رفت و آمد آزادانه و بدون اخذ ویزا به 187 کشور جهان از جمله کشورهای عضو پیمان شینگن، کشورهای عضو اتحادیه اروپا، آمریکا، بریتانیا و کانادا
 • زندگی و اقامت دائم در کشور مالتا و هر کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا
 • سرمایه گذاری در جزایر مالتا فقط برای 5 سال اول اقامت و پس از آن بدون نیاز به سرمایه گذاری
 • اخذ اقامت دائم و در نهایت تابعیت و شهروندی مالتا برای اعضای خانواده متقاضی و انتقال تابعیت به نسل های آینده خانواده
 • معافیت از مالیات و وجود ملاحظات مالیاتی خاص و برخورداری از خدمات سیستم بانکداری در سطح بین المللی
 • زندگی و اقامت در مرکز دریای مدیترانه و دسترسی دریایی و هوایی به کشورهای اروپایی

مهاجرت از طریق ثبت شرکت در مالتا

متقاضیان از طریق ثبت شرکت در کشور مالتا نیز می توانند به این کشور جزیره ای زیبا و آرام مهاجرت کنند. ثبت شرکت در زیر مجموعه روش سرمایه گذاری برای مهاجرت قرار دارد. بر این اساس متقاضیان می توانند شرکت های با مسئولیت محدود، شرکت های سهامی و شرکت های با مشارکت محدود را در این کشور ثبت و راه اندازی کنند.

از جمله شرایط مهاجرت به مالتا از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت می توان به دارا بودن دو سهامدار و شریک کاری و سرمایه گذاری حداقل 20% از سرمایه لازم برای ثبت شرکت های با مسئولیت محدود اشاره کرد. علاوه بر این متقاضی به عنوان مدیر شرکت تجاری می تواند در ثبت و راه اندازی کسب و کار تجاری در مالتا اقدامات لازم را انجام دهد.

شرایط مهاجرت به مالتا از طریق ثبت شرکت

شرایط مهاجرت به مالتا از طریق ثبت شرکت

شرایط ثبت شرکت تجاری با مسئولیت محدود LLC

متقاضیان بر اساس سرمایه مورد نیاز، برنامه های آینده برای توسعه شرکت تجاری و در دسترس قرار دادن سهام برای عموم مردم می توانند نوع شرکت مناسب خود را انتخاب کنند. یکی از انواع شرکت های تجاری در مالتا شرکت با مسئولیت محدود یا LCC است که در ادامه به شرایط ثبت این نوع شرکت ها در کشور مالتا می پردازیم:

کدام متقاضیان واجد شرایط ثبت شرکت تجاری با مسئولیت محدود در مالتا می باشند؟سرمایه گذاران داخلی و سرمایه گذاران خارجی
حوزه های کاری شرکت های با مسئولیت محدود در مالتا کدامند؟حوزه های واردات و صادرات، تولید، بیمه و خرده فروشی
تعداد سهامداران مجازحداقل 2 سهامدار
حداقل سرمایه لازم·         1.200 یورو برای شرکت LLC خصوصی

·         4.7000 یورو برای شرکت LLC عمومی

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت·         نام شرکت تجاری

·         تاییدیه نام شرکت

·         اساسنامه شرکت

·         درخواست اخذ مجوز

·         مجوزهای تایید شده

آیا نیاز به افتتاح حساب بانکی در مالتا می باشد؟خیر
آیا مدیر شرکت تجاری باید ساکن مالتا باشد؟خیر. الزامی به حضور فیزیکی نمی باشد.
آیا نیاز به دارا بودن نماینده قانونی در مالتا می باشد؟خیر
آیا نیاز به دارا بودن دفتر برای محل کار شرکت در مالتا می باشد؟بله
آیا سرمایه گذاران خارجی باید تاییدیه های لازم را از دولت مالتا دریافت کنند؟بله
بازه زمانی ثبت شرکت در مالتاحدود 9 هفته
بازه زمانی ثبت نام مالیاتی در مالتاحدود 3 هفته
آیا امکان استخدام شهروندان مالتا در شرکت تجاری وجود دارد؟بله
آیا مشوق های سرمایه گذاری در مالتا ارائه می شود؟بله
آیا برای ثبت شرکت تجاری پشتیبانی و حمایت از طرف دولت مالتا وجود دارد؟بله

مهاجرت به جزیره مالتا از طریق تولد فرزند

به طور کلی همه کشورهای جهان برای اعطای تابعیت به کودک متولد شده در آن کشور از قانون خون و قانون خاک تبعیت می کنند. بر طبق قانون خون کودک متولد شده از پدر و مادر دارای تابعیت آن کشور در خاک این کشور می تواند تابعیت آن کشور را دریافت کند.

بر طبق قانون خاک کودک متولد شده در خاک آن کشور می تواند تابعیت کشور مورد نظر را دریافت کند. کشور مالتا از سال 1964 تا سال 2001 در مورد اعطای تابعیت از قانون خاک تبعیت می کرد. اما از سال 2001 تاکنون مبنای اعطای تابعیت به کودکان متولد شده در این کشور قانون خون است. برخی از نکات مهم در مورد تبعیت کشور مالتا از قانون خون و اعطای تابعیت به کودکان متولد شده در این کشور عبارت است از:

 • تا قبل از سال 2001 و بر اساس قانون خاک کودک متولد شده در خاک کشور مالتا بدون توجه به تابعیت پدر و مادرش تابعیت مالتا را دریافت می کرد.
 • از سال 2001 تاکنون کودک متولد شده در کشور مالتا با توجه به دارا بودن تابعیت مالتایی پدر و مادرش تابعیت مالتا را دریافت می کند.
 • کودک متولد شده در کشور مالتا که تابعیت پدر و مادرش مشخص نباشد، تحت شرایط سخت و دشوار قوانین مالتا تابعیت این کشور را دریافت می کند.
 • شرایط مهاجرت به کشور مالتا از طریق تولد کودک در سال های اخیر راحت تر شده است و بیشتر قوانین مهاجرتی از طریق تولد کودک به نفع مهاجران تغییر کرده است.

مهاجرت به جزیره مالتا از طریق ازدواج

از دیگر روش های مهاجرت به کشور مالتا ازدواج متقاضی با شهروند این کشور است. متقاضیانی که در 10 سال گذشته با تبعه و شهروند مالتا ازدواج می کردند، می توانستند درست پس از ازدواج مجوز اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. اما با تغییر قوانین مهاجرتی مالتا شرایط دشوارتری برای اخذ اقامت این کشور با ازدواج با تبعه و شهروند مالتا وجود دارد.

بر طبق قوانین جدید متقاضی پس از گذشت 5 سال از ازدواج و اثبات حقیقی بودن ازدواج و دارا بودن شرایط دیگر می تواند مجوز اقامت این کشور را دریافت کند. از دیگر شرایط اقامت در مالتا از طریق ازدواج موارد زیر را می توان نام برد:

 • متقاضی باید دارای درآمد کافی برای تامین هزینه های زندگی مشترک در کشور مالتا باشد.
 • هر دو طرف متقاضی ازدواج باید در زمان ازدواج مجرد باشند و دارای پرونده باز در مورد طلاق نباشند.
 • متقاضی باید مدارک لازم از جمله پاسپورت با اعتبار کافی، گواهی عدم سوء پیشینه، مجوز تابعیت شهروند مالتا، فرم های مربوط به ازدواج و رسید پرداخت هزینه های ازدواج را ارائه دهد.
 • متقاضی با ازدواج با تبعه و شهروند مالتا پس از گذشت 5 سال از ازدواج در صورت اثبات زندگی مشترک و آرام می تواند مجوز اقامت مالتا را دریافت کند.

مهاجرت به جزیره مالتا از طریق پناهندگی

متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور جزیره ای مالتا از طریق پناهندگی را دارند، باید بدانند که موسسه مهاجرتی اصطهباناتی هیچ گونه خدماتی را در این حوزه ارائه نمی دهد و ذکر این روش در این مقاله فقط به دلیل آگاهی بخشی متقاضیان عزیز از همه روش های مهاجرت به کشور اروپایی مالتا می باشد. بهتر است متقاضیان مهاجرت به کشور مالتا از طریق پناهندگی در ابتدا روش های قانونی مهاجرت به این کشور را امتحان کنند.

متقاضیان برای مهاجرت از طریق پناهندگی می توانند با ورود به این کشور از طریق فرودگاه درخواست خود را به پلیس مالتا ارائه دهند. متقاضیانی که از طریق دریایی وارد مالتا می شوند برای پناهندگی نیاز به ثبت درخواست ندارند و به محض ورود به مالتا می توانند برای پناهندگی اقدام کنند.

متقاضیان برای ارائه درخواست پناهندگی مالتا نباید بیش از 2 ماه از اقامت قانونی آن ها در این کشور گذشته باشد. در واقع متقاضیانی که از طریق ویزای توریستی و یا مجوزهای اقامت قانونی به مدت 2 ماه در این کشور اقامت کرده اند، قبل از پایان زمان انقضای این ویزا باید برای ارائه درخواست پناهندگی درخواست دهند.

مهاجرت به جزیره مالتا از طریق ویزای همراه

متقاضیانی که از روش های گوناگون مهاجرت به کشور مالتا موفق به اخذ مجوز اقامت این کشور شده اند، می توانند برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه این کشور را دریافت کنند. البته متقاضی درخواست اخذ ویزای همراه مالتا را نمی تواند همزمان با ویزای اقامت خود ارائه دهد، بلکه باید حدود 3 ماه از اقامت وی در این کشور گذشته باشد.

بر اساس قوانین مهاجرت مالتا شرایط اقامت در مالتا از طریق اخذ ویزای همراه دارا بودن سن زیر 26 سال برای فرزندان می باشد. همسر متقاضی با اخذ مجوز کار مالتا می تواند در این کشور به کار و اشتغال بپردازد. فرزندان متقاضی نیز می توانند در مدارس مالتا تحصیل کنند.

بهترین و راحت ترین روش مهاجرت به جزیره مالتا

به طور کلی بهترین و راحت ترین روش مهاجرتی به هر کشور بر اساس شرایط زندگی و تحصیلی و مالی متقاضی مشخص می شود. در مورد بهترین و راحت ترین روش های مهاجرت مالتا نیز این موضوع صدق می کند. مثلاً برای متقاضی که دارای شرایط سنی و تحصیلی مناسب است و قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را دارد، راحت ترین روش اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت تحصیلی و سپس کار و اشتغال در این کشور و در نهایت اخذ اقامت دائم مالتا می باشد.

برای متقاضی که دارای شرایط مالی و تمکن مالی عالی است، بهترین و راحت ترین روش مهاجرت به کشور جزیره ای مالتا روش های سرمایه گذاری است. با توجه به برنامه جدید اخذ تابعیت و شهروندی مالتا از طریق سرمایه گذاری، خرید املاک و مستغلات و یا سپرده گذاری در صندوق توسعه ملی و یا کمک به سازمان های غیردولتی از راحت ترین روش مهاجرت به کشور جزیره ای مالتا از طریق سرمایه گذاری است.

اگر متقاضی نه دارای تمکن مالی خوبی است و نه شرایط تحصیلی مناسبی دارد، بهترین روش مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج با تبعه و شهروند مالتا می باشد.

اما در میان روش های ذکر شده برای مهاجرت به کشور جزیره ای مالتا راحت ترین روش برای متقاضیان ایرانی روش سرمایه گذاری و تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد.

وکیل و مشاور مهاجرت به مالتا

مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با دارا بودن سال ها تجربه و سابقه کاری مفید و درخشان در حوزه مهاجرت به کشورهای اروپایی، آسیایی و استرالیا و کانادا بهترین خدمات مهاجرتی را به متقاضیان ارائه می دهد.

وکیل مهاجرت به مجمع الجزایر مالتا و مشاوران برجسته موسسه ما با آگاهی از شرایط اقتصادی و تحصیلی و فردی متقاضیان و همچنین اهداف و برنامه های آن ها از مهاجرت بهترین روش مهاجرتی را به متقاضیان ارائه می دهند. اخذ ویزای اقامت مالتا، ارسال مدارک لازم برای ویزای تحصیلی و سرمایه گذاری مالتا، تهیه انگیزه نامه برای متقاضیان و انتخاب بهترین روش مهاجرت برای متقاضیان از خدمات وکلای مهاجرتی موسسه مهاجرتی ما است.

هزینه های مهاجرت به مالتا

هزینه های مهاجرت به مجمع الجزایر مالتا بر اساس روش و نوع مهاجرت بسیار متفاوت است. متقاضیان علاوه بر دارا بودن شرایط مالی برای مهاجرت به جزیره مالتا باید دارای تمکن مالی کافی نیز باشند و این تمکن مالی کافی را با ارائه اسناد مالی اثبات کنند.

علاوه بر این پرداخت هزینه های بررسی پرونده مهاجرت برای متقاضی و همسر و فرزندان نیز الزامی است. در ادامه هزینه های مهاجرت به کشور جزیره ای مالتا بر اساس نوع و روش مهاجرت ارائه شده است:

روش مهاجرت به جزیره مالتاهزینه های مهاجرت به جزیره مالتامزایا
از طریق سرمایه گذاری در خرید خانه و ملکخرید خانه به ارزش 700.000 یورو یا قرارداد اجاره خانه به ارزش 16.000 یورواخذ شهروندی و تابعیت مالتا
از طریق کمک به سازمان های غیر دولتیکمک اجباری 10.000 یورواخذ شهروندی و تابعیت مالتا
از طریق سرمایه گذاری مستقیم و سپرده گذاری در صندوق توسعه ملیسرمایه گذاری حداقل 600.000 یورو یا 750.000 یورواخذ شهروندی و تابعیت مالتا
از طریق اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در دانشگاه های مالتاسالانه در حدود 1.000 تا 6.000 یورواخذ ویزای کار پس از فارغ التحصیلی و در نهایت اخذ شهروندی و تابعیت مالتا
از طریق اخذ ویزای کارهزینه اخذ ویزای کار مالتا در حدود 280.50 یورواخذ شهروندی و تابعیت مالتا پس از چندین سال کار مداوم و مستمر
هزینه های بررسی پرونده مهاجرت در روش مهاجرت سرمایه گذاری

 

برای متقاضی اصلی در حدود 11.000 یورو و برای هر یک از اعضای خانواده 3.000 یورو
هزینه های بررسی پرونده مهاجرت در روش مهاجرت کمک به سازمان های غیر دولتیبرای متقاضی اصلی در حدود 15.000 یورو و برای هر یک از اعضای خانواده در حدود 10.000 یورو

هزینه های زندگی در مالتا

هزینه های زندگی در جزیره مالتا مهاجرت از طریق مختلف و اقامت در این کشور از موضوعات بسیار مهم برای متقاضیانی است که مالتا را برای مهاجرت انتخاب کرده اند. هزینه های زندگی در مالتا از کشورهای اروپای شرقی بالاتر و از کشورهای اروپای مرکزی و غربی پایین تر است. مهم ترین بخش هزینه های زندگی در کشور مالتا کرایه خانه است که گاهی تا حدود 1500 یورو در ماه نیز می رسد.

اما به طور کلی کشور مالتا یک زندگی استاندارد و راحت را با هزینه های مقرون به صرفه در مقایسه با کشورهای اروپایی برتر به متقاضیان ارائه می دهد. البته هزینه های زندگی به روش های مهاجرت به مالتا و سبک زندگی متقاضی می تواند بسیار متفاوت باشد.

 • هزینه های زندگی یک خانواده 4 نفره در کشور مالتا بدون احتساب کرایه خانه ماهانه در حدود 2.932.57 دلار آمریکا معادل 2.782.99 یورو می باشد.
 • هزینه های زندگی یک متقاضی در کشور مالتا بدون احتساب کرایه خانه ماهانه در حدود 801.90 دلار آمریکا معادل 761.00 یورو می باشد.
 • هزینه های زندگی در کشور مالتا به طور متوسط در حدود 71.37% بالاتر از ایران است.
 • هزینه های اجاره بهای یک خانه یا آپارتمان در کشور مالتا به طور متوسط در حدود 73.81% بالاتر از ایران است.
اقلامهزینه های زندگی در مالتا در سال 2022-2023
صرف غذا در یک رستوران معمولی برای یک نفر1500 یورو
یک بطری آب معدنی 0.33 لیتری1.30 یورو
یک لیتر شیر1.02 یورو
یک کیلو گوشت قرمز14.47 یورو
500 گرم نان سفید تازه1.15 یورو
بلیط یک طرفه حمل و نقل عمومی1.50 یورو
هزینه های ماهانه مصرف انرژی (آب، برق، وسایل سرمایشی و گرمایشی و دفع زباله)93.94 یورو
هزینه اجاره بهای ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر825.52 یورو

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای مالتا

متقاضیان ایرانی برای اخذ ویزای مالتا باید درخواست خود را به سفارت کشور اتریش در ایران ارسال کنند، زیرا کشور مالتا در ایران دارای سفارت نمی باشد. متقاضیان به منظور اخذ ویزای اقامت مالتا باید هدف از اقامت و نوع ویزا را مشخص کنند.

از جمله شرایط لازم برای دریافت ویزای اقامت این کشور می توان به دارا بودن شرایط سرمایه گذاری در مالتا، دارا بودن شرایط کار و ازدواج در این کشور و دارا بودن شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور اشاره کرد. متقاضی برای اخذ ویزای اقامت مالتا باید از سفارت اتریش وقت رزرو کند. به منظور اخذ ویزای اقامت مالتا متقاضی باید مدارک زیر را ارائه دهد:

 • پاسپورت با اعتبار بالاتر از 3 ماه
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • مدارک هویتی (شناسنامه، کارت ملی، گواهی ازدواج یا طلاق)
 • گواهی تمکن مالی کافی
 • گواهی سلامت جسمی پزشکی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • بیمه درمانی مورد تایید مالتا
 • گواهی اشتغال به کار، نوع کار، تاریخ استخدام و میزان حقوق
 • گواهی تولد متقاضی و همسر و فرزندان
 • رسید پرداخت هزینه پردازش پرونده مهاجرتی
 • رزرو بلیط رفت و برگشت به کشور متقاضی
 • گواهی بازنشستگی برای متقاضیان بازنشسته
 • دو قطعه عکس 6 در 4 اخیرا گرفته شده

اخذ پاسپورت مالتا از طریق مهاجرت

متقاضیان با مهاجرت به مجمع الجزایر مالتا از روش های مختلف مهاجرتی می توانند در نهایت پاسپورت این کشور را دریافت کنند. پاسپورت مالتا از جمله پاسپورت های معتبر در جهان است که در سیستم رتبه بندی هنلی در رتبه 10 جهان قرار دارد. متقاضیان با دارا بودن پاسپورت معتبر مالتا می توانند آزادانه و بدون اخذ ویزا به بیش از 187 کشور جهان سفر و رفت و آمد کنند.

متقاضیان در حدود یک سال پس از ارائه درخواست اخذ شهروندی جزایر مالتا از طریق سرمایه گذاری می توانند تابعیت و شهروندی و در نهایت پاسپورت این کشور را دریافت کند. در مورد روش های دیگر مهاجرت مالتا نیز این قانون با تفاوت کمی در مورد زمان دریافت صدق می کند. در واقع متقاضیان از هر روش مهاجرتی که برای اقامت در مالتا اقدام کرده باشند، پس از دریافت تابعیت و شهروندی مالتا می توانند پاسپورت معتبر این کشور را نیز دریافت کنند.

مزایای اخذ پاسپورت مالتا

متقاضیان از روش های مختلف مهاجرت مالتا می توانند در نهایت پس از اخذ تابعیت پاسپورت این کشور را نیز دریافت کنند. متقاضیان با دریافت پاسپورت معتبر و جهانی مالتا می توانند از مزایای شگفت انگیز زیر برخوردار شوند:

 • آزادی رفت و آمد به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و دسترسی بدون ویزا به بیش از 187 کشور جهان
 • برخورداری از مزایای مالیاتی مالتا
 • دریافت خدمات درمانی رایگان و با امکانات پیشرفته پزشکی
 • زندگی در یکی از باثبات ترین و امن ترین کشورهای جهان

شرایط اخذ پاسپورت مالتا

متقاضیانی که جزیره مالتا را برای زندگی و اقامت و کار انتخاب کرده اند و از روش های مهاجرتی مختلف ویزای اقامت قانونی این کشور را دریافت کرده اند، برای اخذ پاسپورت این کشور باید دارای شرایط ویژه باشند. برخی از مهم ترین شرایط اخذ پاسپورت معتبر مالتا عبارت است از:

 • دارا بودن تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی خود و خانواده خود در مدت اقامت در کشور مالتا
 • عدم وجود سوابق جرم و جنایت و عدم سوء پیشینه در مدت اقامت در مالتا
 • کار و اشتغال متقاضی در مالتا و کسب درآمد کافی برای تامین هزینه های زندگی
 • تسلط به زبان انگلیسی و یا دارا بودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس
 • آشنایی با قوانین و مقررات جزیره مالتا مهاجرت و شرایط اقامت در این کشور

سخن آخر

این مقاله در مورد شرایط مهاجرت به مالتا، روش های مهاجرت به کشور جزیره ای مالتا و اخذ پاسپورت این کشور اطلاعات لازم را ارائه داد. علاوه بر این در مورد مزایای انتخاب مالتا برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری جزئیات لازم توضیح داده شد.

متقاضی با سرمایه گذاری در خرید املاک و مستغلات و یا کمک به صندوق توسعه ملی و یا اخذ ویزای کار و یا تحصیل در دانشگاه های مالتا می تواند در نهایت تابعیت و شهروندی این کشور را دریافت کند. ما کارشناسان و وکلای مهاجرت موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با ارائه خدمات مهاجرتی کمتر دیده شده در موسسه های دیگر کمک می کنیم تا در کوتاه ترین زمان ممکن ویزای اقامت مالتا را دریافت کنید. همین حالا با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول در مورد مهاجرت به مالتا

1- هزینه های زندگی در مالتا در هر ماه چقدر است؟

هزینه های زندگی یک متقاضی در کشور مالتا بدون احتساب کرایه خانه ماهانه در حدود 801.90 دلار آمریکا معادل 761.00 یورو می باشد.

2- راحت ترین روش مهاجرت به مجمع الجزایر مالتا برای ایرانی ها چیست؟

راحت ترین روش برای متقاضیان ایرانی روش سرمایه گذاری و تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد.

3- میزان سرمایه لازم برای خرید خانه و ملک در مالتا چقدر است؟

سرمایه لازم برای خرید خانه و ملک مسکونی در مالتا حداقل در حدود 700.000 یورو می باشد.

4- شرایط اخذ اقامت دائم مالتا از طریق اخذ ویزای تحصیلی چگونه است؟

متقاضیان با فارغ التحصیلی و یافتن کار مناسب و همچنین دریافت ویزای کار مالتا و کار و اشتغال پس از 5 سال می توانند مجوز اقامت مالتا را دریافت کنند.

5- میزان تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی مالتا چقدر است؟

میزان تمکن مالی در سال 2022 دارا بودن ماهانه حداقل 594 یورو در حساب متقاضی تحصیل در مالتا می باشد.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *