تحصیل در اتریش

جهت اخذ ویزا تحصیلی و پذیرش از برترین دانشگاه های اتریش، دانشگاه فنی وین، دانشگاه گراتس و دانشگاه وین میتوانید با شماره 09426001036 تماس بگیرید و با رزرو مشاوره تخصصی اقدامات لازم برای اخذ پذیرش و ویزا تحصیلی اتریش را انجام دهیدمهاجرت تحصیلی به اتریش یکی از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت است. در این کشور می‌توانید به صورت تقریباً رایگان مشغول به تحصیل در دانشگاه شوید. با توجه به موقعیت مناسب کشور اتریش و ارزش پاسپورت آن، تعداد زیادی از متقاضیان موسسه مهاجرتی اصطهباناتی را افرادی تشکیل داده‌‌اند که تصمیم دارند به این کشور مهاجرت کنند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط تحصیل در اتریش

متقاضیان می‌توانند در رشته‌های مختلفی از جمله پزشکی و داروسازی در دانشگاه‌های اتریش، مشغول به تحصیل شوند. با توجه به اینکه تحصیل در اتریش یکی از روش‌های آسان مهاجرت به اتریش محسوب می‌شود، دولت این کشور در راستای گسترش علم و دانش، شرایط تحصیل نیمه رایگان را برای متقاضیان فراهم کرده است. نظام آموزشی اتریش علاوه بر بهره‌مندی از جدیدترین تکنولوژی‌های پژوهشی از قوانین و روش‌های سنتی هم پیروی می‌کند.

متاسفانه برخی از دانشگاه‌های این کشور امروزه مدارک تحصیلی صادر شده از دانشگاه‌های آزاد ایران را قبول ندارند.

مهاجرت تحصیلی به اتریش در مقطع کارشناسی

کسانی که تمایل دارند تحصیلات دوره کارشناسی خود را در کشور اتریش بگذرانند، باید در دانشگاه‌های دولتی کشور خود قبول شده باشند. روزانه یا شبانه بودن دوره فرقی ندارد. علاوه بر این متقاضیان می‎توانند دوره‌های آموزش زبان را نیز در کشور خود سپری کنند. زبان تدریس در دانشگاه‌های اتریش در مقطع کارشناسی آلمانی بوده و دانشجویان باید بر آن تسلط کافی داشته باشند. داشتن مدرک زبان برای برقراری ارتباط با جامعه اتریش نیز بسیار حیاتی است.

تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم

تحصیل در مقطع لیسانس یا همان کارشناسی در اتریش با داشتن مدرک دیپلم نیز امکان پذیر است. برای کسانی که تنها مدرک دیپلم دارند سه گزینه مختلف برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور وجود دارد:

دانشگاه شوله
دانشگاه ملی وین و دانشگاه پلی‌تکنیک تئو
دانشگاه فاخ هوخ شوله
این دانشگاه‌ها هیچ گونه محدودیتی ندارند و کسانی که مدرک دیپلم ۱۲ ساله داشته باشند، می‌توانند در این مراکز ادامه تحصیل دهند. دوره‌های ارائه شده در دانشگاه‌های شوله غالباً بیزنسی هستند. برای تحصیل در این دوره‌های آموزشی باید بین ۹ تا ۱۱ هزار یورو پرداخت کنید. لازم به ذکر است که دانشجویان این مراکز اجازه‌ی کار و همچنین اجازه پیوستن خانواده به خود را ندارند.
برای پذیرش از از این دو دانشگاه باید در کنکور سراسری ایران در یک دانشگاه دولتی قبول شده و دست کم ۳۰ تا ۴۰ واحد را بگذرانید. محدودیت سنی در دانشگاه‌ها حداکثر ۲۱ سال در مقطع لیسانس، ۲۸ و ۲۹ سال در مقطع فوق لیسانس و حداکثر ۴۰ سال در مقطع دکتری است. مقدار شهریه نیز به رشته شما بستگی دارد اما به صورت حدودی ۷۰۰ الی ۸۰۰ یورو در هر ‌ترم برآورد می‌شود.
دوره‌های برگزار شده در این دانشگاه صرفاً به دانشجویان مقطع لیسانس ارائه می‌شود. در صورتی که متقاضی تسلطی به زبان آلمانی نداشته باشد، برای او دوره‌های آموزش آلمانی برگزار شده تا وی را به سطح مورد نظر برساند. میزان شهریه در این دوره‌های آموزش زبان حدود ۳ تا ۴ هزار یورو است.

 

شرایط تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد

کسانی که مدرک لیسانس خود را از دانشگاه‌های دولتی ایران دریافت کرده باشند می‌توانند در دانشگاه‌های اتریش تحصیلات خود را در مقطع فوق لیسانس ادامه دهند. توجه داشته باشید که ادامه تحصیلی در این مقطع در اتریش شرایط خاص خود را دارد.

یکی از مهمترین شرایط تحصیل در اتریش مربوط به سطح علمی می‌شود. دانشگاه‌های کشور اتریش سطح علمی بالاتری نسبت به ایران دارند و همین موضوع باعث می‌شود که تنها تعدادی از واحدهای گذرانده شده مورد قبول آموزش دانشگاه قرار گیرند. به همین خاطر غالبا متقاضیان باید یک سال مشغول پاس کردن واحدهایی شوند که توسط دانشگاه تایید نشده است.

پس از گذراندن این واحدهای درسی متقاضی می‌تواند به صورت پیوسته وارد دوره‌های کارشناسی ارشد شود. بسیاری از رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در کشور اتریش به دانشجویان ارائه می‌شوند. شهریه پرداختی برای دوره‌های کارشناسی ارشد در اتریش از سال ۱۴۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو متغیر خواهد بود. این هزینه در ابتدای هر سال تحصیلی از دانشجو دریافت می‌شود. خبر خوب آن که دانشجویان این مقطع اجازه دارند در هفته ۲۰ ساعت کار کنند.

شرایط تحصیل در اتریش در مقطع دکتری

تحصیل در دوره دکترا در کشور اتریش به دو زبان آلمانی و انگلیسی میسر است. دانشجویان در دوره دکترا امکان دریافت بورسیه‌های تحصیلی را دارند. برای دریافت این نوع بورسیه‌ها از دانشگاه‌های اتریش روش‌های مختلفی وجود دارد. متقاضیانی که موفق به دریافت بورسیه شوند، می‌توانند بدون نیاز به پرداخت شهریه در دانشگاه‌های معتبری مثل دانشگاه وین پذیرش شوند. این بورسیه‌ها غالباً به دانشجویان برتر که در مدارک قبلی خود معدل و نمرات بالایی داشته یا در سطح بین المللی مقاله و پژوهش داشته باشند، ارائه می‌شود.

شرایط تحصیل در مدارس اتریش

اطلاع از هزینه‌های زندگی و مهاجرت تحصیلی به اتریش همواره یکی از بزرگترین دغدغه‌های متقاضیان و همچنین خانواده‌ها است. هزینه تحصیل در هر یک از مدارس این کشور نسبت به رتبه بندی و شبانه یا روزانه بودن آن‌ها تفاوت دارد. در کشور اتریش مدارس به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند. هزینه تحصیل در مدارس دولتی این کشور مانند مقاطع دانشگاهی تقریباً رایگان بوده و سایر مدارس مشمول شهریه خواهند شد. با توجه به این موارد در جدول زیر به اطلاعاتی در مورد هزینه‌های تحصیل در محبوبترین مدارس بین المللی دو زبانه در اتریش اشاره شده است.

نام مدرسه در اتریش
هزینه تحصیل سالیانه در مدرسه به واحد یورو
زبان تحصیلی
محدودیت سنی
مدرسه
بین المللی آمریکایی وین
20104
انگلیسی
4  الی 18
مدرسه بین المللی آمادئوس اتریش
20000  الی 30000
انگلیسی
3  الی 18
مدرسه بین المللی وین
20000  الی 25000
انگلیسی
3  الی 18
دانشکده بین المللی دانوب وین
21000  الی 28000
انگلیسی
3  الی 18

تحصیل در مدارس بین المللی اتریش

بهترین رشته‌های تحصیلی اتریش

همانطور که گفتیم کشور اتریش بسیاری از رشته‌های مختلف را در دوران کارشناسی و همچنین ارشد ارائه می‌دهد. از جمله محبوب‌ترین و برترین رشته‌ها عبارتند از:

 • روانشناسی
 • پزشکی
 • حقوق
 • اقتصاد
 • مدیریت گردشگری
 • داروسازی

شرایط تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش به زبان انگلیسی

نظام آموزشی اتریش این امکان را برای متقاضیان فراهم کرده است که بتوانند به زبان انگلیسی با پرداخت شهریه‌های بالا و یا حتی رایگان تحصیل کنند. هزینه شرکت در دوره‌های کارشناسی غالباً بیشتر از مقطع کارشناسی ارشد است. رشته‌های زیادی در دانشگاه‌های خصوصی این کشور ارائه می‌شوند که شامل هزینه بالایی می‌باشند. برای تحصیل مقرون به صرفه در این کشور می‌توانید دانشگاه علمی ‌کاربردی فورارلبرگ رایگان و سایر دانشگاه‌های دولتی را مورد بررسی قرار دهید. دوره‌های انگلیسی زبان برای دانشجویان اتحادیه اروپا در این کشور رایگان بوده و برای سایر دانشجویان بین‌المللی حدود ۱.۴۵۴ در سال هزینه خواهد داشت.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در اتریش

دانشگاه‌های کشور اتریش به طور کلی دروس خود را به دو زبان آلمانی و انگلیسی ارائه می‌کنند. در صورتی که مقطع تحصیلی پیشین خود را به زبانی گذرانده باشید که اکنون هم برای تحصیل در اتریش قصد دارید به آن زبان درس بخوانید، تنها کافی است مدارک خود را ارائه کنید و احتیاجی به مدرک زبان نخواهید داشت. به غیر از این مورد مدرک زبان مورد نیاز شما برای تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اتریش در بسیاری از موسسات حداقل سطوح B1 و B2 بوده و در مقطع دکترا مدرک سطح C1 نیاز دارید. در صورتی که متقاضی تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی باشید، بسته به مقطع خود می‌بایست آیلتس 6 تا 6.5 خود را به دانشگاه ارائه دهید.

تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان

امکان مهاجرت تحصیلی به اتریش علاوه بر دانشجویان شامل حال دانش آموزان متقاضی تحصیل در مدارس این کشور نیز خواهد شد. تعدادی از مدارس کشور اتریش دانش آموزانی را که سن آن‌ها زیر ۱۴ سال باشد، بدون دریافت مدرک زبان در مراکز آموزشی خاصی پذیرش می‌کنند. آموزش در این مدارس غالباً به زبان انگلیسی انجام شده و دانش آموزان نیاز به مدرک زبان آلمانی ندارند.

هزینه تحصیل در اتریش

اتریش یکی از کشورهایی است که امکان تحصیل رایگان در اروپا را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. میزان شهریه دانشگاه‌های دولتی این کشور حدود ۷۵۲ دلار در هر‌ترم یا به عبارتی ۷۲۶۷۲ یورو است. تحصیل در دانشگاههای خصوصی این کشور مقداری هزینه بر بوده و شهریه تعدادی از آن‌ها در جدول زیر ارائه شده است:

 

رشته تحصیلی
          هزینه تحصیل در مراکز آموزش عالی خصوصی (به یورو)
هزینه تحصیل در مراکز آموزش عالی خصوصی (به دلار)
رشته حقوق
8000  تا 7800 در هر ‌ترم
8277 تا 9000 در هر ‌ترم
رشته اقتصاد
2000 تا 3500 در هر ‌ترم
2069تا 3621 در هر ‌ترم
رشته روانشناسی
4900تا 6940 در هر ‌ترم
5000 تا 7180 در هر ‌ترم

شرایط تحصیل در اتریش به همراه بورسیه تحصیلی

به دلیل رایگان بودن هزینه تحصیل در اتریش در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس، امکان دریافت بورسیه تحصیلی اتریش برای دانشجویان وجود ندارد. با این وجود در برخی شرایط به دانشجویانی که نمرات و امتیازات علمی‌بالایی داشته باشند، بورسیه‌هایی اعطا می‌شود که در پرداخت هرینه‌های ناشی از زندگی در این کشور به آن‌ها کمک می‌کند.

هزینه تحصیل در اتریش

بورسیه‌های در نظر گرفته شده توسط سازمان OEAD در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا در این کشور شامل تمام دوران تحصیل نیست. بسیاری از این بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی نیز صرفا  به اتباع برخی از کشورهای خاص تعلق می‌گیرد. پس برای گرفتن فاند از اتریش باید کشور خود را در فهرست مورد تایید نظام آموزشی اتریش بررسی کنید.

آزمون ورودی دانشگاه‌ها

تحصیل در برخی از رشته‌های دانشگاهی در اتریش مستلزم شرکت در آزمون ورودی است. دانشگاه‌های هنر،‌تربیت معلم و‌ تربیت بدنی، استعدادها و مهارت‌های متقاضیان را پیش از پذیرش آن‌ها می‌سنجند. برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی در رشته‌های خاصی از جمله زیست شناسی، معماری، بیوشیمی، ‌علوم تغذیه، شهرسازی، بیوتکنولوژی، شیمی، ‌زبان‌های خارجی، مدیریت منابع زیستی، مردم شناسی، جامعه شناسی، روانشناسی، ارتباطات، حقوق، مطالعات تجاری، کامپیوتر، تحصیل پزشکی در اتریش، دندانپزشکی، دامپزشکی و تعدادی دیگر نیاز به قبولی در آزمون ورودی دارید. غالباً آزمون‌های ورودی این دانشگاه‌ها حدود 6 ماه پیش از شروع سال تحصیلی برگزار می‌شوند.

دانشگاه‌های اتریش برای تحصیل

کشور اتریش سابقه بسیار طولانی در تحصیلات دانشگاهی و گسترش علم و دانش دارد. دانشگاه‌های این کشور از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و فرصتهای علمی- ‌تحقیقاتی بسیاری را در اختیار جامعه دانشجویان قرار می‌دهند. تاریخچه این کشور نشان داده است که مراکز آموزشی آن در رشته‌هایی نظیر علوم مهندسی، هنر و تجارت زبانزد هستند. تعدادی از برترین دانشگاه‌های این کشور در جدول زیر آمده‌‌اند:

 

دانشگاه فنی وین

 

دانشگاه اقتصاد و بازرگانی وین

 

دانشگاه گراتس

 

دانشگاه اینسبروک

 

دانشگاه وین

 

دانشگاه سالزبورگ

 

دانشگاه های برتر اتریش

رتبه‌های بین المللی دانشگاه‌های اتریش

تحصیل در اتریش مزایای بسیاری برای متقاضیان خواهد داشت که از جمله آن‌ها باید به رنکینگ جهانی بالای مراکز آموزش عالی آن اشاره کرد. در جدول محل استقرار و رتبه معتبر جهانی تعدادی از دانشگاه‌های پر متقاضی اتریش اشاره شده است:

 

نام دانشگاه
شهر محل استقرار
رنکینگ جهانی QS
دانشگاه وین
وین
154
دانشگاه TU
وین
192
دانشگاه اینسبورگ
اینسبورگ
266
دانشگاه صنعتی گراز
گراز
311

 

شهریه دانشگاه‌های دولتی اتریش

شهریه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی اتریش برای متقاضیان اروپایی و همچنین بین المللی حدود ۷۳۰ یورو در هر ‌ترم خواهد بود. پرداخت این هزینه برای دانشجویانی که مجوز کار دارند چندان سخت نیست. این هزینه در دانشگاههای خصوصی از ۱۰ الی ۲۰ هزار یورو متغیر است و در زیر رشته‌های خاص ممکن است حتی تا ۳۶ هزار یورو هم برسد.

شهریه دانشگاه‌های خصوصی اتریش

تحصیل در اتریش و در دانشگاه‌های خصوصی آن می‌تواند در هر دانشگاه متفاوت باشد اما حدوداً از ۳ الی ۲۳ هزار یورو برآورد می‌شود. بسته به سن متقاضیانی که قصد تحصیل در مدارس خصوصی این کشور را دارند، شهریه آن‌ها با احتساب هزینه خوراک و خوابگاه حدود ۳۴ تا ۵۴ هزار یورو است. تعداد زیادی از کالج‌ها و دانشگاه‌های خصوصی اتریش در شهر وین و سایر شهر‌های نظیر گراتس، لئوبن و لینز قرار گرفته‌‌اند. توجه داشته باشید که رنکینگ دانشگاه‌های خصوصی اتریش نسبت به دانشگاه‌های دولتی و رایگان آن پایین‌تر است.

چگونه برای تحصیل در دانشگاه‌های اتریش اپلای کنیم؟

دانشجویان برای پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های اتریش باید مدرک زبان حداقل سطح B2 را داشته باشند. متقاضیان اپلای اتریش باید یک نامه به عنوان موفقیت یادگیری نیز همراه با درخواست خود به دانشگاه ارسال کنند. در برخی مراکز از جمله دانشگاه اینسبروک اتریش لازم است که گزارش سالانه دوره‌های تحصیلی قبلی هم ضمیمه درخواست باشد.

شرایط سنی تحصیل در اتریش

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اتریش

برای درخواست ویزای تحصیلی اتریش باید یکسری مدارک را تهیه کرده و به سفارت ارائه دهید. این مدارک عبارتند از:

 • پذیرش دانشگاهی: متقاضی می‌بایست نامه تاییدیه پذیرش از دانشگاه اتریش را که به منزله قبولی او در آن موسسه است ارائه کند.
 • پاسپورت معتبر: پیش از مراجعه به سفارت اطمینان حاصل کنید که پاسپورت شما از اعتبار کافی برخوردار بوده و حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.
 • عکس: عکس‌های مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی اتریش باید در قطع گذرنامه باشند.
 • آدرس محل اقامت در اتریش: برای اقامت در این کشور می‌توانید در خوابگاه ساکن شده یا خانه اجاره کنید.
 • تمکن مالی: میزان سپرده مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی دانشجویان حداکثر ۲۴ ساله معادل ۵۱۵.۳۰ یورو در ماه بوده و این مبلغ برای افراد بالای ۲۴ سال معادل  ۹۳۳.۰۶ یورو در ماه است.
 • بیمه درمانی: برای دریافت ویزای تحصیلی کشور اتریش باید بیمه سفر شنگن داشته باشید. بیمه شما باید هر نوع از شرایط اضطراری را تا حداکثر مبلغ ۳۰ هزار یورو پوشش بدهد.
 • فرم درخواست ویزا: فرم مربوطه را باید پرینت گرفته و آن را تکمیل کنید. فرم نهایی باید اطلاعات صحیحی داشته و امضا شود.
 • برنامه سفر: برنامه‌های سفر متقاضیان شامل شماره پرواز، تاریخ پرواز و عزیمت آن‌ها است.

ویزای تحصیلی اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش و ویزای همراه

اتریش یک مقصد محبوب برای دانشجویانی است که به دنبال آموزش عالی و با کیفیت هستند. در جواب این سوال که آیا امکان دریافت ویزای همراه برای مهاجرت تحصیلی به اتریش وجود دارد یا خیر؟ باید گفت که دانشجویان می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود به منظور دریافت ویزای همراه درخواست دهند. متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اتریش بعد از دریافت ویزای تحصیلی می توانند درخواست ویزای همراه برای همسر و فرزندان خود را ثبت کنند.

در زمان درخواست برای ویزا، متقاضی مهاجرت تحصیلی به اتریش و همسر یا شریک قانونی می بایست حداقل 21 سال سن داشته باشند. علاوه بر این، دارندگان ویزای تحصیلی اتریش باید ثابت کنند که پول کافی برای حمایت از خود و اعضای خانوده شان در طول اقامت در اتریش را دارند.

کار دانشجویی در اتریش

متقاضیان شهروند کشورهای اتحادیه اروپا که قصد دارند همزمان با تحصیل در اتریش به کار هم مشغول شوند، می‌توانند به صورت پاره وقت و بدون نیاز به اجازه کار اشتغال یابند. این در حالی است که دانشجویان سایر کشورها برای اشتغال به کار در اتریش نیاز به مجوز دارند.

تمامی ‌دانشجویان مستقر در اتریش ملزم به رعایت قوانین وضع شده از جانب دولت اتریش هستند. نقض هر یک از قوانین ممکن است شانس اقامت و تحصیل را از دانشجو سلب نماید. به همین خاطر توصیه مشاوران موسسه مهاجرتی اصطهباناتی به دانشجویان ایرانی کشور اتریش این است که برای کار در این کشور حتماً مجوز دریافت کنند. خود اشتغالی در این کشور نیازی به مجوز کار ندارد اما در سایر مشاغل برای آن که به عنوان دانشجو بتوانید بخشی از جامعه کاری و تحت قرارداد باشید باید حتماً یک سند رسمی ‌به عنوان اجازه کار بگیرید.

موقعیت کار پس از تحصیل در اتریش

با توجه به مراودات کشور اتریش با آلمان و رشد اقتصادی آن، نرخ بیکاری در این کشور پایین است. به همین خاطر است که شرایط کار پس از تحصیل برای دانشجویان ایده‌آل بوده و بسیاری از آن‌ها پس از پایان تحصیلات خود در اتریش ماندگار می‌شوند. به طور کلی توجه به بازار کار و نرخ بیکاری کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا در صورتی که نتوانید پس از پایان دوران تحصیل خود در این کشور شغل مناسبی پیدا کنید، مجبور می‌شوید که خاک آن را‌ ترک کرده و به کشور خود بازگردید.

کار پس از تحصیل در اتریش

سیستم آموزشی در اتریش چگونه است؟

در سیستم آموزشی کشور اتریش، افراد می‌توانند پس از سپری کردن دوره‌های تحصیل اجباری خود وارد دانشگاه یا دوره‌های مورد نظر خود شوند. مدارس زیادی در این کشور هستند که تحصیل در آن‌ها رایگان است و متقاضیان تنها در برخی شرایط خاص نیاز به پرداخت هزینه‌های جهت اردوهای آموزشی، لوازم مورد نیاز و… را دارند. این دانش آموزان گاها مشمول دریافت تخفیف‌هایی در هزینه‌های مربوط به موارد اجتماعی خواهند شد.

خوابگاه‌های دانشجویی اتریش

بسیاری از کشورهای پذیرای متقاضیان تحصیلی خدمات اسکان در محوطه دانشگاه را به دانشجویان خود ارائه می‌دهند اما متاسفانه اتریش چنین امکانی ندارد. دانشجویان مشغول به تحصیل در این کشور باید در خوابگاه‌های دانشجویی و سالن‌های اقامتی خارج از دانشگاه اقامت کنند. به همین خاطر است که به دانشجویان پذیرش شده در اتریش توصیه می‌شود که از همان ابتدا به دنبال جایی برای اسکان خود باشند. ضمناً بسیاری از دانشگاه‌های علمی‌کاربردی و دولتی کشور اتریش در زمان ثبت نام به دانشجویان خود خوابگاه و اتاق نمی‌دهند.

هزینه زندگی دانشجویی در اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش برای دانشجویان در زمینه‌های مختلف هزینه‌هایی دربر خواهد داشت که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

 • هزینه دریافت خوابگاه برای هر نفر به طور متوسط حدود 350 یورو است.
 • هزینه اجاره بهای یک آپارتمان 30 متری در کشور اتریش ماهیانه از 300 تا 500 یورو است.
 • برای بیمه دانشجویی خود که اجباری است باید ماهیانه 56 یورو نیز بپردازید.
 • با این که هزینه خرید کتاب در اتریش بسیار بالا است، منابع زیادی به صورت رایگان در اینترنت قرار دارد که دانشجویان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. علاوه بر این، بسیاری از کتب مورد نیاز آن‌ها در کتابخانه وجود دارد که می‌توانند به صورت رایگان از آن‌ها استفاده کنند.

سخن پایانی

کشور اتریش در مجاورت آلمان بوده و مانند آن امکان تحصیلات رایگان و همچنین کم هزینه را برای متقاضیان سراسر جهان فراهم کرده است. با توجه به صنعتی بودن این کشور و تک رقمی‌بودن نرخ بیکاری آن، متقاضیان غالبا پس از دوران تحصیل خود نیز در این کشور ماندگار می‌شوند. اگر شما هم نسبت به مهاجرت به این کشور‌ترغیب شدید، می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی در تماس بوده و از مراحل اخذ ویزای تحصیلی اتریش آگاه شوید.

سوالات متداول در مورد تحصیل در اتریش

 1. محدودیت سنی برای تحصیل در اتریش چقدر است؟

به طور کلی برای تحصیل در اتریش محدودیتی توسط دولت و سیستم آموزشی آن تعیین نشده است.

 1. هزینه متوسط ماهانه زندگی در اتریش چقدر است؟

دانشجویان برای زندگی دانشجویی خود در اتریش باید ماهانه 1200 یورو بپردازند.

 1. آیا مهاجرت تحصیلی به اتریش رایگان است؟

به صورت نیمه رایگان است و تنها حدود 725 الی 752 یورو شهریه دارد.

 1. آیا بورسیه تحصیلی اتریش به دانش آموزان زیر 18 سال تعلق می‌گیرد؟

بله. دانش آموزان ممتازی که واجد شرایط باشند می‌توانند از مزایای دریافت بورسیه تحصیلی اتریش بهره‌مند شوند.

 1. زبان تحصیل درمدارس اتریش چیست؟

تدریس در کشور اتریش غالبا به زبان آلمانی است اما برخی مدارس شبانه‌زوری آن به زبان انگلیسی و فرانسوی هم آموزش‌های خود را ارائه می‌دهند.

 1. تحصیل در مدارس اتریش چه میزان هزینه دارد؟

تحصیل در مدرسه‌های دولتی اتریش رایگان است اما مدارس شبانه‌روزی و بین‌المللی سالیانه 20 تا 40 هزار یورو شهریه دریافت می‌کنند.

5/5 - (2 امتیاز)

20 دیدگاه برای “تحصیل در اتریش + مهاجرت تحصیلی به اتریش

 1. اسدالهی گفت:

  سلام من 33 سالمه مدرک b1 دارم لیسانس حقوق میتونم تحصیلی آلمان یا اتریش برم کدومش درصد اپلای بالاتره
  هزینه ش چطوریه

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله فقط سریع تر اقدام کنید سنتون بالاتر نره ولی بهتره ب۲ داشته باشید

 2. حمیدرضا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من ۲۲ سالم هست و می‌خوام برای دانشگاه تو رشته معماری اپلای کنم
  اما نمی دونم چطور می‌تونم این فاصله ۳ تا ۴ ساله رو پر کنم؟
  شاید بتونم بخشیش رو با دانش زبان آلمانی B2 پر کنم اما نمی‌دونم بقیشو چطوری

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای بررسی دقیق شرایطتان توصیه می کنیم با کارشناسان تلفنی ما تماس حاصل نمایید.

 3. آیدین بیک زاده گفت:

  با سلام
  آیدین هستم 37 ساله فوق لیسانس بیوتکنولوژی از دانشگاه آزاد با معدل 14 با 10 سال سابقه کار در محیط زیست با توجه به نوع کارم احتیاج به تحصیل در رشته دامپزشکی خارج از کشور رو دارم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل دامپزشکی در اکثر کشور های اروپایی نیاز به اقدام از طریق دیپلم خود دارد. همچنین شرایط سنی نیز حائر اهمیت است.

 4. دادار گفت:

  خسته نباشید 18 سالم هستش معدل دیپلم 19 و در رشته پرستاری سراسری تحصیل میکنم میخاستم ببینم شرایط لازم رو دارم ؟ و اینکه ایا نیازی به کارت پایان خدمت هستش؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای خروج از کشور نیاز به نامه معافیت تحصیلی و یا پایان خدمت دارید. شرایط تحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد در اتریش متفاوت است. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باید.

 5. پویا کیانی گفت:

  سلام
  میخواستم بپرسم من با سن ۳۰ سال امکان تحصیل در مقطع کارشناسی حقوق رو در اتریش دارم ؟ اگر که زبان آلمانی رو بتونم مسلط بشم؟ میخواستم مفصل با کارشناس هاتون مشورت کنم لطفا راهنمایی کنید

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل در اتریش محدودیت سنی دارد. شماره های کارشناسان ما در سایت ذکر شده است، می توانید با آن ها تماس حاصل نمایید.

 6. آنا مردانی گفت:

  سلام متاسفانه پاسخی ندادید… عرض کردم شما کدام کشورها رو پیشنهاد می کنید؟
  بنده قصد دارم با موسسه شما کار کنم و درصورت تمایلم برای کشورهای پیشنهادی شما، اقدام کنم.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   هر کشور شرایط خود را برای مهاجرت دارد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های ذکر شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

 7. آنا مردانی گفت:

  سلام
  بنده بانوی 42 ساله که در سال 79 لیسانس ریاضی و بعد از وقفه 12 ساله در سال 94 ارشد در رشته مدیریت اجرایی MBA در دانشگاه معتبر غیرانتفاعی ( با کنکور سراسری) و با معدل 19 فارغ التحصیل شدم. آیا امکان شرکت در برنامه های ارشد مدیریت یا مدیریت مالی در دانشگاه های اتریش برای بنده وجود داره؟ بخصوص در دانشگا های دولتی یا حتی بورسیه ؟
  ضمنا متاهل و یک فرزند دختر 10 ساله دارم. همچنین کارمند دولت با سابقه 18 سال هستم. تمایل دارم با تحصیل خودم، هم شرایط کاری برای خودم در اتریش ایجاد کنم و هم شرایط تحصیل رایگان برای دخترم.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   کشور اتریش در ارائه ویزا سخت گیری های بسیاری می کند. با توجه به شرایط سنی و گپ تحصیلی بسیار شما به شما توصیه می کنیم کشور های دیگری را انتخاب نمایید.

 8. محمد گفت:

  سلام .من پزشکی دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ امسال میخوام بخونم.بعد از دریافت مدرک پزشکی میتونم برم فرانسه یا المان یا اتریش یا انگلیس کارکنم؟یعنی مدرکش برای کشورهای حوزه شنگن مورد تاییده؟ممنون میشم پاسخگو باشید.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   مدارک تحصیلی اغلب دانشگاه های روسیه در کشور های دیگر به رسمیت شناخته شده است.

 9. حسین گفت:

  سلام من دانشجوی مقطع دکتری در رشته مهندسی عمران سازه هستم و میخواستم ببینم میتون توی دیگر کشورها اروپایی یا کاناد دوباره بخوام مدرک دکتری بخونم و بورس هم بگیرم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بستگی به شرایط سنی و رزومه علمی شما دارد.

 10. سامی نامداریان گفت:

  سلام.خسته نباشید.32 ساله هستم و سال 83 دیپلمم رو گرفتم و لیسانس مدیریت رو از پیام نور گرفتم.معدل کل دیپلمم 15/46 هست و معدل کتبی نهایی 10/32.سوال من اینه با این شرایط و اینکه گپ تحصیلی من زیاد هست آیا امکان پذیرش از دانشگاه اتریش در رشته فیزیوتراپی یا رادیولوژی هست؟اگر امکانش هست چقدر زمان میبره پدیرش گرفتن؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که بتوانید رزومه مربوط به کار و گپ تحصیلی خودرا به نحو مطلوبی تکمیل کنید(ما در این راه به شما کمک خواهیم کرد) می توان برای پذیرش از دانشگاه های مد نظرتان اقدامات لازم را انجام داد.
   اما بجز کشور اترش ما گزینه های آسان تری را در ناحیه اروپا، برای شما در نظر داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *