بورسیه تحصیلی نروژ 2023

بورسیه تحصیل در نروژ

مهاجرت تحصیلی به نروژ ممکن است به علت هزینه های بالای شهریه برای برخی از افراد مشکل باشد. لذا مهاجرت از طریق بورسیه تحصیلی نروژ امکان تحصیل رایگان یا نسبتا رایگان را برای شخص فراهم می کند. همکاران و مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی راهنمای شما در مهاجرت  تحصیل در خارج از کشور خواهند بود.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

برخی از فاند و بورسیه تحصیلی نروژ

بورسیه تحصیلی نروژ در دانشگاه تابستانی بین المللی در دانشگاه اسلو

توضیح مختصر:

دانشگاه اسلو کمک هزینه تحصیلی مختلفی را به متقاضیان برخی از کشورها برای تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و کارشناسی ارائه شده در طول تابستان در دانشگاه بین المللی ارائه می دهد.

موسسه میزبانی نروژ:

 • دانشگاه اسلو، نروژ

توجه: تمام هزینه دوره توسط بورس تحصیلی پوشیده می شود.

دانشجویان بین المللی از آسیا، اقیانوسیه، آفریقا، امریکا مرکزی و جنوبی، امریکا، قفقاز و بالکان، اتحاد جماهیر شوروی سابق، اتحادیه اروپا و کشورهای منطقه اقتصادی اروپا، ایالات متحده، و کانادا می توانند از این بورسیه تحصیلی نروژ استفاده کنند.

ارزش بورسیه تحصیلی نروژ

بورسیه تحصیلی نروژ شامل هزینه اولیه، هزینه تحصیل و کارت حمل و نقل اسلو می باشد. بورس تحصیلی در مواردی نیز ممکن است کمک هزینه سفر را نیز پوشش دهد مواردی نظیر بلیط و غیره. اولویت دریافت این بورسیه با متقاضیان دوره های کارشناسی ارشد از کشور در آسیا، اقیانوسیه، آفریقا یا جنوب امریکا می باشد.

شما باید شرایط علمی کافی و تسلط به زبان انگلیسی برای دوره ISS داشته باشید. رقابت برای بورس های تحصیلی ISS بسیار زیاد است.

کمک هزینه تحصیلی سهمیه بندی شده نروژی

توضیح مختصر:

دولت نروژ کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان از کشورهای در حال توسعه در جنوب و کشورهای مرکزی و شرق اروپا و آسیای مرکزی، آسیا تحت سهمیه خاصی فراهم کرده است. هدف اصلی از این طرح سهمیه بندی پ برای کمک به ظرفیت سازی از طریق آموزش به دانشجویان کشورهای در حال توسعه می باشد.

طرح سهمیه به طور معمول شامل دوره کارشناسی ارشد و دکتری و مدارک حرفه ای خاص دوره های کارشناسی است.

اخذ بورسیه تحصیل رایگان نروژ معمولا کاری مشکل است و تنها به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد، معمولا بورسیه تحصیلی مقطع دکترا یا Phd و اخذ بورسیه مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد نروژ بیشتر از دیگر بورسیه های تحصیلی دوران کارشناسی در دسترس هستند.

طرح سهمیه برای برخی از کشورهای در حال توسعه نظیر آفریقا، آسیا، امریکا لاتین، غربی بالکان، شرق اروپا و آسیای مرکزی است. لیست کامل از کشورهای واجد شرایط سالانه به روز رسانی می شود.

ارزش بورسیه تحصیلی

هر دانش آموز مانند یک دانشجوی نروژی همان مقدار از پول را برای یک برنامه آموزشی معادل دریافت می کند. حدود 40 درصد از مبلغ به عنوان کمک هزینه و 60 درصد به عنوان وام به دانشجو داده می شود با این حال، گاهی از بخش وام نیز زمانی که دانشجو به کشور خودش بازمیگردد پس از اتمام تحصیلی چشم پوشی می شود. دانشجویانی نروژی که پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور باقی بمانند و یا در کشور دیگری به جز کشور مادری خود اقامت کند باید وام خود را بازپرداخت نماید.

به طور معمول، حمایت مالی از چهار سال برای یکی طرح تحصیلی قطعی و یا ترکیبی تجاوز نمی کند.

طرح سهمیه تنها برای دانشجویانی است که از موسسات تحت توافق همکاری با دانشگاه های نروژی و یا کالج دانشگاه ثبت نام می کنند. برای پیدا کردن موسسات و نهادهای نروژی تحت همکاری با این طرح، لطفا اطلاعات به روز را در سایت های دانشگاه بررسی کنید.

فردی برای دوره های طرح سهمیه بندی واجد شرایط است، که کشور محل زندگی وی جزو کشورهای این لیست باشد. شما باید به طور مستقیم از کشور خود و حداقل یک سال قبل از ورود به طور مستقیم قبل از دوره برنامه ریزی شده برای اخذ این بورسیه اقدام کنید.

همه متقاضیان بایستی به طور معمول باید شرایط عمومی زیر را داشته باشند: گواهی دبیرستان و یا حداقل دو سال آموزش عالی در کشور خود. استثناهایی برای برخی از دوره های آموزشی حرفه ای در سطح کارشناسی وجود دارد.

بسیاری از برنامه های مورد مطالعه ارائه شده در طرح سهمیه بندی به زبان انگلیسی تدریس می شود. متقاضیانی که زبان مادری آنها انگلیسی نیست باید مهارت زبان انگلیسی خود را در توسط یک مدرک مستند سازند. موارد مورد نیاز ممکن است بین موسسات و برنامه های مختلف تحصیلی متفاوت باشد. لطفا به وب سایت دانشگاه / کالج دانشگاه خود برای به دست آوردن جزئیات بیشتر در مورد الزامات زبان مراجعه کنید.

افراد با رزومه تحصیلی عالی و علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی می توانند بورسیه تحصیلی پزشکی نروژ را دریافت کنند. برای اطلاعات بیشتر بایستی به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه کنید زیرا شرایط اخذ بورسیه تحصیلی نروژ و پذیرش از دانشگاه های نروژ متفاوت می باشد.

تمام سوالات و درخواست ها باید به طور مستقیم به دفتر بین المللی موسسه نروژی که شما قصد تحصیل در آن را دارید فرستاده شود. آخرین مهلت ارسال درخواست برای طرح سهمیه بندی معمولا 1 دسامبر هر سال است. برخی از دوره های و برنامه های آموزشی ممکن است مهلت متفاوتی داشته باشند.

هر دانشگاهی یا هر نوع بورسیه تحصیلی نروژ تا مبلغ خاصی دانشجو را یاری می رساند، بنابراین مهم است بدانید مبلغ بورسیه و فاند تحصیلی نروژ بسته به دانشگاه انتخابی شما متفاوت می باشد. با دریافت بورسیه شهریه دانشجویان بورسیه نروژ به طور کامل و یا تا حدودی چشم پوشی میگردد.

بورس های تحصیلی اراسموس موندوس برای دانشجویان بین المللی

توضیح مختصر:

بورسیه اراسموس موندوس، توسط بودجه اتحادیه اروپا، به طور انحصاری برای دانشجویان چه دراتحادیه اروپا و چه از کشورهای غیر اتحادیه اروپا که متقاضی حضور در یکی از برنامه اراسموس موندوس در سطح کارشناسی ارشد و یا دکترا هستند اعطا می گردد.

در حدود 116 برنامه آموزشی کارشناسی ارشد و 29 دوره دکترای توسط این بورسیه پشتیبانی می شود. رشته های تحصیلی تحت پوشش عبارتند از: کشاورزی و دامپزشکی، مهندسی، رشته های مرتبط باساخت و ساز، سلامت و رفاه، علوم انسانی و هنر، علوم پایه، ریاضی و رشته های مربوط به رایانه، علوم اجتماعی، کسب و کار و حقوق می باشند.

 • بورسیه رده  A: برای اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا و شهروندان سوئیس، ایسلند، نروژ و لیختن اشتاین.
 • بورسیه رده B: برای اتباع اتحادیه اروپا و کشورهای عضو سوئیس، ایسلند، نروژ و یا لیختن اشتاین.

ارزش این بورسیه تحصیلی:

این برنامه کمک هزینه تحصیلی دوره های تمام وقت و کمک هزینه های تحصیلی تحت پوشش کمک هزینه ماهانه، هزینه های زندگی، مسافرت و هزینه های بیمه دانشجویان را اعطا می کند. مقدار کمک هزینه تحصیلی می تواند با توجه به سطح مطالعات، مدت زمان مطالعات مختلف و ملیت محقق متفاوت باشد (کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان غیر اروپایی بالاتر از دانشجویان اتحادیه اروپا) است.

لطفا توجه داشته باشید که هر یک از برنامه های مشترک اراسموس موندوس معیار انتخاب متفاوتی را برای روش های پذیرش فرد تعریف می کند. دانشجویان و یا پژوهشگران باید با کنسرسیوم ارائه برنامه کارشناسی ارشد / دکترا برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.

دور بعدی درخواست در سال تحصیلی 2016/2017 شروع می شود و تا سه ماهه آخر سال 2015 ادامه دارد.

به شما توصیه جهت اطلاعات بیشتر به وب سایت های هر یک از دوره های اراسموس موندوس مراجعه کنید. تمام اطلاعات لازم لازم در مورد محتوای این دوره، ساختار آن، مقدار کمک هزینه تحصیلی و همچنین نوع برنامه در این وب سایت موجود است.

بورسیه اراسموس موندوس برای رشته مهندسی و مدیریت ساحلی و دریایی

توضیح مختصر:

بورسیه اراسموس موندوس برای کارشناسی ارشد بین المللی، رشته های مهندسی و مدیریت دریایی و ساحلی (CoMEM)  دو سال است، زبان این دوره ها انگلیسی است و در پنج دانشگاه دارای امتیاز بالا در اروپا تدریس می شود. به عنوان یک دانشجو، شما خودتان را در این رشته با مسائل کلیدی، سازگاری با محیط زیست، از نظر قانونی و راه حل های اقتصادی قابل قبول در رابطه با مشکلات مختلف در زمینه CoMEM دخیل می کنید.

پس از اتمام موفقیت آمیز برنامه اراسموس موندوس در مقطع کارشناسی ارشد، شما درجه کارشناسی ارشد را دریافت خواهید کرد.

موسسه میزبان:

 • دانشکده مهندسی عمران و علوم زمین دانشکده مهندسی هیدرولیک نروژ
 • دانشگاه علم و صنعت نروژ، تروندهایم، نروژ
 • دانشکده فنی و مهندسی، علوم و فناوری، دانشکده مهندسی عمران و حمل و نقل نروژ
 • گروه هیدرولیک، دریایی و مهندسی محیط زیست نروژ
 • دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست، و دانشکده اقیانوس و علوم زمین نروژ
 • دانشکده مهندسی و علم ریاضی نروژ

دانشجویان فارغ التحصیل دوره های کارشناسی کشورهای جهان سوم که جزو اتباع یک کشور در حال توسعه و خارج از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای نامزد الحاق به اتحادیه اروپا می باشد.

در بسیاری از کشورها برای دانش آموزانی که برای تحصیل حتی در مقاطع پیش از دانشگاه دارای مشکلات مالی هستند بورسیه مدارس شبانه روزی نروژ وجود دارد.

زبان تحصیل در نروژ در این کشور نروژی و انگلیسی می باشد. و تحصیل در نروژ به زبان انگلیسی نیز مقدور می باشد. در این کشور اخذ بورسیه تحصیلی بدون مدرک زبان نروژ معمولا مقدور نیست.

بورس کامل توسط برنامه موندوس اراسموس اتحادیه اروپا ارائه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت ارائه کننده این بورس تحصیلی مراجعه کنید.

واجد شرایط بودن / الزامات مورد نیاز پذیرش:

 • بایستی فرد متقاضی دارای یک درجه دانشگاهی در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی عمران، مهندسی محیط زیست داشته باشد.
 • معدل تجمعی کارشناسی (معدل کل) حداقل 75٪ از حداکثر باشد.
 • اثبات مهارت در زبان انگلیسی توسط یک مدرک معتبر.
 • یک مقاله مرتبط ISI به زبان انگلیسی
 • رزومه (CV) به زبان انگلیسی

مهلت درخواست برای این برنامه علمی تا تاریخ 1 نوامبر برای کشور های غیر اتحادیه اروپا یا کشورهای جهان سوم است.

شرایط بورسیه تحصیلی شدن نروژ یکی از کارهای بسیار دشوار است و شخصی که برای اخذ بورسیه و فاند تحصیلی اقدام میکند علاوه بر دارا بودن رزومه تحصیلی و کاری عالی بایستی دارای صبر زیادی باشد. در صورت اخذ برخی از فاند و بورسیه تحصیلی این امکان برای شما وجود دارد که هزینه زندگی در نروژ نیز پوشش دهد.

اگر شما هم جزو علاقه مندان تحصیل در نروژ هستید برای کسب اطلاعات در رابطه شرایط اعزام دانشجو به این کشور با کمک بورسیه تحصیلی نروژ و اخذ ویزای بورسیه تحصیلی نروژ به صورت تضمینی در این کشور می توانند با کمک وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از بهترین موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل در این کشور را دریافت کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *