مهاجرت به نروژ روش‌های بسیاری دارد. سالیانه افراد زیادی به قصد ادامه‌ی تحصیل، کار و غیره هدف مهاجرت به نروژ را در ذهن خویش دارند. مهاجرت به نروژ از راه‌های مختلفی امکان‌پذیر است که نهایتا منجر به اقامت فرد در آن کشور خواهند شد. نروژ دارای امکانات و شرایطی ایده آل در حوزه‌ اقتصادی، رفاهی، اجتماعی، آموزشی و… می‌باشد و همواره افراد بسیاری، متقاضی مهاجرت به این کشور هستند. از روش‌های مختلف مهاجرت به نروژ می‌توان به مهاجرت تحصیلی به نروژ، تحصیل پزشکی در نروژ، ویزای کار نروژ، اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری، اخذ اقامت بواسطه ازدواج با تبعه نروژی، اقامت از طریق تولد فرزند و پناهندگی اشاره کرد. اگر قصد مهاجرت به کشور نروژ را دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مهاجرت نروژ

مهاجرت به نروژ

نروژ کشوری کوهستانی و عضو پیمان شینگن با جمعیتی بالغ بر 5.200.000 نفر در سال 2022 است. کشور نروژ، در شمال غرب اروپا و جزیره اسکاندیناوی واقع شده است. این کشور از شرق با کشور سوئد، از شمال شرق با فنلاند و روسیه دارای مرز مشترک است و همچنین از سه طرف به دریا راه دارد. وسعت یا مساحت کشور نروژ 385207 کیلومتر مربع می‌باشد. پایتخت کشور نروژ، شهر اسلو است. زبان رسمی مردم این کشور نروژی و سامی است. واحد پول کشور نروژ نیز کرون نروژی می‌باشد. نروژ، به عنوان بزرگ‌ترین کشور اروپایی تولید کننده نفت و گاز است. همچنین این کشور، از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی نیز جایگاه بسیار ویژه‌ای بعد از خاورمیانه دارد.

کشور نروژ به علت کوهستانی بودن، دارای آب و هوایی بسیار سرد است و مردم این کشور 9 ماه از سال را شاهد برف و باران هستند. همچنین در این کشور به علت نزدیکی به قطب شمال، 6 ماه از سال به صورت کامل شب و 6 ماه دیگر به صورت کامل شب است. بنابراین شما با مهاجرت به نروژ، شرایطی کاملا متفاوت را تحربه خواهید کرد.

کشاورزی درکشور نروژ بسیار پررونق است و همین مسئله، کشور نروژ را به یکی از ثروتمند‌ترین کشور‌های جهان تبدیل کرده است. نروژ در کنار آمریکا، سوئیس و لوکزامبورگ از جمله کشورهایی است که دارای درآمد بالا برای افراد می‌باشد. از شهر‌های مهم نروژ می توان به اسلو، استاونگر، ترونهایم و … اشاره کرد.

شرایط و راه‌های مهاجرت به نروژ

روش‌‌های ‌قانون تابعیت و اقامت و راه‌های مهاجرت به نروژ و اخذ اقامت یا اخذ شهروندی این کشور در حوزه اسکاندیناوی چگونه است؟ آیا نوزاد تازه متولد شده در این کشور، از اتباع کشور محسوب می‌شود و می‌تواند تابعیت و اقامت کسب کند؟ چه مدت اقامت موقت در کشور منجر به اخذ تابعیت و اقامت دائم کشور نروژ می‌شود؟ آیا با ازدواج هم می‌توان تابعیت و اقامت کشور نروژ را به دست آورد؟ ممکن است پیش از مهاجرت به کشور نروژ، این سوالات ذهن شما را درگیر کرده باشد.

روش‌‌های معمول مهاجرت به کشور نروژ شامل مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، اقامت از طریق خرید ملک، مهاجرت در نروژ از طریق ازدواج، اقامت نروژ از طریق تولد فرزند و مهاجرت به نروژ از طریق پناهندگی است. در این مقاله شما با مباحثی نظیر راه‌ها و شرایط مهاجرت از طریق تولد فرزند یا ازدواج، مهاجرت از طریق تخصص یا خرید ملک آشنا خواهید شد. در این قسمت به بررسی راه‌های مهاجرت به نروژ و اخذ تابعیت و اقامت این کشور می‌پردازیم.

Immigrating to Norway in 2021

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور نروژ

اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری، یکی از روش‌های مهاجرت به نروژ است. کشور نروژ کشوری گران قیمت است؛ اما ثبات اقتصادی و سیاسی موجود در این کشور مانع از ضرر مالی هنگام سرمایه گذاری می‌شود. کشور نروژ عضو اتحادیه شینگن و اروپا است. بر اساس قوانین موجود در این دو اتحادیه، به سرمایه گذاران در کشور نروژ مزایای بسیار خوبی اعطا می‌شود. لذا سرمایه گذاری در این کشور، سود خالص است. با این وجود، بهتر است برای کاهش ریسک خطرات سرمایه گذاری ابتدا با وکلای مهاجرتی و متخصص در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی در خصوص سرمایه گذاری در نروژ مشورت نمایید.

مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه‌گذاری، به تنهایی روش‌های مختلفی دارد. این راه‌ها شامل: خرید ملک، ثبت شرکت، خرید اوراق قرضه دولتی و کارآفرینی می‌شوند. شما با توجه به قصد خود از سرمایه‌گذاری در نروژ باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. برخی از این موارد می‌توانند در نهایت به دریافت اقامت منجر شوند و برخی دیگر نیز ممکن است چنین قابلیتی را نداشته باشند. بنابراین پیش از اقدام برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، در ابتدا هدف خود را مشخص نمائید. این موارد را در بخش زیر به جزئیات بررسی خواهیم کرد:

خرید ملک

مهاجرت به نروژ

افراد خارجی که قصد سرمایه‌گذاری در نروژ با خرید ملک را دارند، این امکان برای آن‌ها کاملا فراهم بوده و بدون مانع است. خرید ملک در نروژ، امری است که هزینه‌های بالایی دارد، زیرا زندگی در نروژ نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمی هزینه‌بر است. با این وجود، درصد مالکیت مسکن در نروژ از کشورهای اروپایی دیگر حتی بیشتر نیز می‌باشد. قیمت هر واحد مسکونی در این کشور، حدودا 2000 دلار است. این قیمت برای حداقل خرید ملک در نظر گرفته شده است. در نظر داشته باشید که اگر می‌خواهید از طریق خرید ملک به اقامت نروژ برسید، باید به مدت حداقل 5 سال، مالکیت مسکن خود را حفظ کنید.

ثبت شرکت

ثبت شرکت در نروژ برای کسانی که قصد راه‌اندازی کسب و کاری جدید در این کشور را دارند، به چندین روش قابل انجام است. این روش‌ها شامل: ثبت شرکت مستقل، ثبت شرکت عمومی و ثبت شعبه جدید می‌باشند. هزینه ثبت شرکت مستقل و خصوصی از 3000 دلار آغاز می‌شود. این روش مخصوص افرادی است که اقدام به راه‌اندازی کسب و کارهای مختصر و کوچک‌تر دارند. اگر می‌خواهید شرکت بزرگ‌تری را افتتاح کنید، باید مبلغی نزدیک به 100.000 دلار را هزینه کنید. در این روش نیاز است تا حداقل نیمی از کارکنان شرکت شما، تابعیت نروژی داشته باشند. اگر در کشور خود شرکتی دارید و می‌خواهید برای آن در نروژ شعبه جدیدی افتتاح کنید، باید از طریق ثبت شعبه جدید اقدام کنید. در این صورت، شرکت شما در کشورتان باید در حال فعالیت باشد.

خرید اوراق قرضه دولتی

با خرید اوراق قرضه دولتی، شما می‌توانید تحت شرایطی به اقامت دائم کشور نروژ دست یابید!! برای خرید اوراق قرضه شما باید اجاره‌نامه‌ای رسمی را از دولت کشور نروژ در دست داشته باشید. خرید این اوراق دو روش دارد: با سرمایه بازگشتی و بدون سرمایه بازگشتی. در صورتی که با سرمایه بازگشتی را انتخاب کنید، باید حداقل 5 سال، نسبت به میزانی که اوراق را خریداری کرده‌اید، آن را به دولت نروژ بسپارید. پس از این مدت شما می‌توانید اقامت دائم خود را دریافت کنید؛ اما اگر بخواهید این 5 سال را حذف کنید و در همان ابتدا اقامت خود را دریافت کنید، دیگر سود سرمایه به شما تعلق نخواهد گرفت.

کارآفرینی

اگر قصد کارآفرینی در این کشور را دارید، باید در اولین مرحله طرح تجاری فعالیت خود را برای اداره تجارت نروژ ارسال کنید و از آن‌ها تاییدیه دریافت کنید. در صورتی که شما پس از دریافت ویزا و مهاجرت به نروژ، به مدت 3 سال در این کشور اقامت داشته باشید، می‌توانید اقامت دائم نروژ را اخذ کنید. برای کارآفرینی در نروژ و موفقیت در آن، بهتر است تا زمینه‌هایی را برگزینید که در این کشور بیشتر مد نظر هستند و امکان پیشرفت آن‌ها وجود دارد.

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

مهاجرت به نروژ

تحصیل در نروژ در مدارس و دانشگاه‌ها در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است. شما می‌توانید در ادامه در خصوص تحصیل در کشور نروژ در مقاطع مختلف مطالبی را مطالعه کنید.

تحصیل در مدارس نروژ

افراد از سن 6 الی 16 سالگی، می‌توانند نسبت به مهاجرت به نروژ اقدام کرده و در مدارس این کشور مشغول به تحصیل شوند. دانش آموزان خارجی برای تحصیل در کشور نروژ باید دارای ویزای این کشور باشند. همچنین امکان تحصیل دانش آموزان زیر 18 سال در نروژ، بدون داشتن قیم قانونی وجود ندارد. بنابراین مدارس شبانه روزی این کشور، می‌توانند سرپرستی دانش آموزان را به عهده بگیرند. با توجه به اینکه کشور نروژ به پدر و مادر دانش آموز ویزای همراه ارائه نمی‌دهد، این کشور مقصد مناسبی برای تحصیل دانش اموزان نیست.

تحصیل در دانشگاه‌های نروژ

یک روش مهاجرت به نروژ، تحصیل در دانشگاه‌های این کشور است. به ویژه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نروژ بسیار پرطرفدار است. تحصیل رایگان، تدریس دروس به زبان انگلیسی، امکانات رفاهی و تحصیلی بسیار عالی از جمله مزایای تحصیل در کشور نروژ هستند. امکانات مذکور باعث شده‌‌‍‌اند که دانشگاه‌های کشور نروژ در سال‌های اخیر مورد استقبال درصد زیادی از دانشجویان ایرانی قرار بگیرند.

از طرفی شرایط جغرافیایی و آب و هوایی، این کشور، باعث شده است که دانشجویان تحصیل در این کشور را به عنوان پلی برای تحصیل مقاطع بالاتر و یافتن شغل مناسب در کشور‌هایی چون آمریکا، کانادا، انگلستان و غیره مدنظر داشته باشند. با ما همراه باشید تا شرایط تحصیل در دانشگاه‌های نروژ در مقاطع مختلف را برای شما شرح دهیم. قابل ذکر است که اقدام جهت اقامت دائم نروژ نیازمند به یک زمان سه ساله کار و زندگی در این کشور می‌باشد. بنابراین شما پس از هفت سال می‌توانید پاسپورت این کشور را دریافت نمایید و شهروند این کشور باشید.

شما پس از تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بایستی جهت پیدا کردن شغل مناسب در این کشور اقدام نمایید. در جریان باشید که تنها طول مدت تحصیل در مقطع دکتری جزو دوره سه ساله جهت اقدام برای اقامت در این کشور محسوب می‌شود و این یکی دیگر از بهترین مزایا برای دانشجویان دکتری نروژ به حساب می‌آید.

Immigrating to Norway in 2021

تحصیل در مقطع کارشناسی

دانشجویان بین المللی می‌توانند در مقطع کارشناسی در کشور نروژ به تحصیل بپردازند. رشته تحصیلی، بر اساس علاقه دانشجو تعیین می‌شود. زبان ارائه دروس در دانشگاه‌های کشور نروژ، زبان نروژی می‌باشد. بنابراین یکی از شروط اصلی تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های نروژ، داشتن مدرک زبان نروژی در سطح سه می‌باشد. همچنین دانشجویان فاقد این مدرک، بایستی یک سال پیش از شروع دروس اصلی دانشگاه به آموزش زبان نروژی بپردازند.

شما برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کشور نروژ در مقطع لیسانس، باید درخواست خود را به چند دانشگاه ارسال کنید. پس از تایید از طرف یکی از این دانشگاه‌ها، شما موظف به ارسال مدارک خود برای دانشگاه مذکور هستید. در صورت طی کردن موفقیت آمیز موارد مذکور، شما می‌توانید جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور نروژ اقدام نمایید. طول دوره تحصیل کارشناسی در این کشور، سه سال می‌باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

اولین مزیت و ویژگی بسیار خوب تحصیل کارشناسی ارشد در کشور نروژ، تحصیل رایگان در این کشور است. تنوع رشته برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور نروژ بسیار زیاد است. شما باید برای کاهش ریسک در رشته مرتبط با رشته دوره کارشناسی خود به تحصیل بپردازید. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نروژ در اکثر رشته‌ها به زبان انگلیسی می‌باشد. به همین دلیل شما بایستی جهت پذیرش از دانشگاه‌های این کشور، نمره تافل و آیلتس حداقل 6.5 را ارائه نمایید.

در صورتی که زبان دانشگاه نروژی باشد، شما موظف به گذراندن دوره زبان نروژی پیش از شروع تحصیل خود هستید. همانطور که پیشتر نیز گفتیم، شما در صورت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های نروژ، نیازی به پرداخت هزینه ندارید. تنها هزینه‌های لازم برای پرداخت جهت تحصیل در این مقطع، هزینه‌های مربوط به زندگی می‌باشد. طول مدت تحصیل در این مقطع، نسبت به رشته تحصیلی متفاوت است؛ اما معمولا به زمانی در حدود یک سال و نیم الی دو سال نیاز دارد. تغییر رشته در این کشور امکان پذیر نیست. شما می‌توانید در این مقطع رشته‌هایی را که حداقل دارای 60 واحد درسی مشترک در دروس اختصاصی در مقطع لیسانس باشند را انتخاب کنید. فرد دانشجو در حین تحصیل، اجازه کار دانشجویی 20 ساعت در هفته را دارد.

جهت تحصیل در نروژ همچون مهاجرت به دیگر کشورها بایستی مبلغ معینی معادل 10000 یورو را چند ماه در حساب خود به عنوان تمکن مالی داشته باشید که باید پرینت این حساب، ضمیمه مدارک شما در زمان سفارت باشد. طول دوره تحصیل در کشور نروژ برخلاف دیگر کشورهای اروپایی در مقطع کارشناسی سه ساله، در مقطع کارشناسی ارشد دوساله و در مقطع دکترا نیز سه ساله می‌باشد.

تحصیل در مقطع دکتری

شما برای تحصیل در مقطع دکتری می‌توانید مانند دو مقطع دیگر در بسیاری از رشته‌ها به تحصیل بپردازید. زبان دانشگاه‌های مقطع دکتری زبان انگلیسی می‌باشد. شرط اولیه و اصلی تحصیل در مقطع دکتری در نروژ، داشتن رزومه علمی و کاری بسیار قوی می‌باشد. سایر شرایط لازم برای تحصیل در مقطع دکتری در کشور نروژ به شرح زیر است:

 • داشتن یک استاد راهنما یا سوپروایزر از یکی از دانشگاه‌های نروژ
 • ارائه مقالات معتبر ISI
 • معدل و نمرات خوب در مقاطع لیسانس و ارشد
 • داشتن نمره آیلتس حداقل 7

با توجه به اینکه بیشتر فعالیت‌های دانشجویان در مقطع دکتری شامل فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی است، دانشجویان حقوقی ماهیانه معادل 400 الی 500 دلار از اساتید خود دریافت می‌کنند. مدت زمان دوره دکتری 3 الی 5 سال است. شایان ذکر است که پذیرش مستقیم دکتری از ایران امری دشوار به نظر می‌رسد. بنابراین پیشنهاد می‌گردد که افراد از مقاطع پایین‌تر جهت پذیرش اقدام نموده و سپس در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهند.

از مزایای تحصیل در مقطع دکتری در کشور نروژ می‌توان موراد زیر را نام برد.

 • دریافت حقوق در حین تحصیل
 • اخذ اقامت دائم کشور نروژ پس از تحصیل
 • استفاده از بیمه درمانی، امکان تحصیل رایگان همسر و فرزندان شخص متقاضی
 • افتتاح حساب بانکی
 • کار دانشجویی در نروژ
 • دریافت ویزای شینگن برای متقاضی و همراهان وی

Immigrating to Norway in 2021

اخذ اقامت از طریق ازدواج در نروژ

امروزه اشخاص بسیاری با توجه به شرایط رفاهی، تحصیلی و امکاناتی که کشور نروژ برای افراد فراهم کرده است تمایل به مهاجرت به نروژ را دارند. یکی از راه‌های اخذ اقامت نروژ، اقامت از طریق ازدواج در این کشور می‌باشد. بر اساس آمار و تحقیقاتی که در ماه‌های اخیر انجام شده است، مهاجرت به نروژ از طریق ازدواج با افزایش چشمگیری همراه بوده است. طبق قوانین حقوق بین الملل خصوصی در صورت ازدواج مابین زوجین، شخص می‌تواند جهت دریافت تابعیت اقدام نماید که این قوانین در اکثر کشور‌های جهان صدق می‌کند.

همچنین بر اساس قوانین کشور‌های اتحادیه اروپا و عضو شینگن، اگر یک شخص با فردی در کشوری دیگر ازدواج کند می‌تواند اقامت آن کشور را دریافت کند و پس از گذشت مدت مشخصی این اقامت تبدیل به تابعیت گردد. مساله اقامت و تابعیت دو مقوله جدا از هم می‌باشند که بایستی به آن دقت داشته باشید.

این قوانین درکشور نروژ نیز صدق می‌کند و در هر صورت ازدواج با مرد یا زن نروژی نهایتا شما را به تابعیت این کشور می‌رساند؛ اما بسیار دشوار‌تر از دیگر کشورهای عضو پیمان شینگن است. زیرا شخصی که تبعه نروژ است، بایستی در آمدی مشخص داشته باشد تا بتواند مدارک و پرونده خود را جهت دریافت تابعیت همسرش ارائه کند.

در چند سال گذشته، ازدواج‌های ساختگی در کشور نروژ بسیار زیاد بوده است. امروزه افراد برای اقامت در نروژ از طریق ازدواج باید مدارکی ارائه دهند. یکی از این مدارک، ارائه شواهدی مبنی بر زندگی 3 الی 4 ساله در کنار تبعه نروژی است. شما برای ازدواج در نروژ باید دارای شغل و مسکن مناسب باشید.

مهاجرت به نروژ از طریق کار

نروژ از جمله کشور‌های نفت خیز و گران قیمت جهان می‌باشد که بیشتر درآمد و ثروتش وابسته به منابع عظیم نفت و گاز است. به همین دلیل در دهه‌های اخیر، فرصت‌های شغلی بسیار مناسبی در زمینه نفت و انرژی در این کشور ایجاد شده است که سالیانه افراد متخصص و جویای کار بسیاری از ایران و دیگر کشورهای جهان چون آمریکا، کانادا و … قصد مهاجرت به نروژ را دارند. روش پیدا کردن کار در کشور نروژ به دو صورت ویزای جستجوی کار در نروژ و همچنین سیستم skilled worker است. پیدا کردن کار با هر دو روش، دو پیش نیاز مشترک زیر را دارد:

 • تحصیلات دانشگاهی مرتبط
 • تخصص و مهارت در شغل درخواستی

در ادامه، هر دو روش را به صورت مفصل توضیح خواهیم داد.

ویزای جستجوی کار نروژ

افرادی که قصد دارند از این طریق نسبت به مهاجرت کاری نروژ اقدام کنند باید در مرحله اول، یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

 • داشتن سابقه تحصیلی در کشور نروژ
 • حضور در کشور نروژ به عنوان یک فرد محقق و یا به صورت آزاد و مستقل
 • محقق در پژوهش‌ها و پروژه‌های دانشگاهی و موسسات علمی

بنابراین شما در قدم اول باید یکی از شرایط بالا را داشته باشید و سپس می‌توانید نسبت به دریافت ویزای جستجوی کار اقدام نمایید. در این صورت، اقامت شما در کشور نروژ به مدت یک سال تمدید می‌شود. در این مدت، شما باید کار مناسبی را نسبت به مدرک تحصیلی و همچنین تخصص خود در کشور نروژ پیدا کنید. شما در این یک سال، می‌توانید به کار‌های تمام وقت و پاره وقت نیز بپردازید؛ اما تنها راه کسب اقامت دائم نروژ پیدا کردن کار مرتبط با مدرک تحصیلی و تخصص است.

سیستم skilled worker در کشور نروژ

یکی از روش‌ها و شرایط مهاجرت به نروژ، اخذ ویزای کاری از طریق سیستم skilled worker است. این روش، بر مبنای جذب نیروی کار ماهر از طریق skilled worker است. شما در صورتی که قصد ورود به کشور نروژ از این روش را داشته باشید، باید دارای مدرک تحصیلی مرتبط و یا کسب و کار مختص خود باشید. دیگر شرایط لازم برای ورود به skilled worker در کشور نروژ موارد زیر هستند:

 • دریافت جاب آفر یا پیشنهاد کاری از سمت کارفرما و یا شرکتی معتبر در کشور نروژ
 • داشتن پیشنهاد شغلی به صورت تمام وقت از کارفرما
 • سابقه شغلی و همچنین مدرک تحصیلی شما باید جزو مشاغل مورد نیاز کشور نروژ باشد
 • مدرک فارغ التحصیلی از دانشگاه
 • سطح درآمد شغل پیشنهادی باید هم سطح شغلی متوسط در کشور نروژ باشد

در صورتی که افراد موفق به ورود به کشور نروژ از طریق ویزای skilled worker شوند، می‌توانند اقامت موقت این کشور را به مدت سه سال دریافت کنند. بعد از گذشت این سه سال، افراد می‌توانند نسبت به اخذ اقامت دائم کشور نروژ(PR) اقادام نمایند. چنانچه فردی در طول این مدت، کار خود را از دست بدهد می‌تواند در فرصتی 6 ماهه کاری جدید پیدا کند.

دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمایان نروژی

شما اگر بتوانید از سوی کارفرمایی در کشور نروژ دعوتنامه کاری دریافت کنید می توانید طی مدت کوتاهی ویزای کار نروژ را دریافت کرده و در این کشور مشغول به کار شوید. دقت داشته باشید که پس از سه سال کار و پرداخت مالیات به دولت این کشور موفق به اخذ اقامت دائم کشور نروژ خواهید شد. قابل ذکر است که دریافت این دعوتنامه کاری در صورتی که شما خارج از کشور نروژ باشید امری بسیار سخت و مشکل می باشد.

در برخی از کشورهای اروپایی همچون آلمان و اتریش ویزایی تحت عنوان ویزای شش ماهه جستجوی کار صادر می‌شود. به این صورت که ویزایی به مدت شش ماه به شما تعلق می‌گیرد و به این واسطه به شما شش ماه فرصت داده می‌شود که در خاک کشور مورد نظر به یافتن کار و عقد قرارداد با کارفرما بپردازید. در صورت یافتن کار مرتبط با رشته تحصیلی، ویزای شما تمدید خواهد شد. در غیر این صورت، این ویزا دیگر تمدید نمی‌شود و شما موظف به بازگشت به کشور خود خواهید بود.

از سال 2013 این نوع ویزای شش ماهه کاریابی در کشور نروژ لغو شده است. لذا شما باید به این مساله دقت داشته باشید که بر اساس اطلاعات نادرست برخی از موسسات مهاجرتی فاقد مجوز، دچار ضرر‌های مالی و زمانی نگردید. از بهترین راه ها جهت دریافت کار در نروژ، تحصیل در این کشور می‌باشد. افرادی که فارغ التحصیل کشور‌های اروپایی هستند از شانس بالا‌تری جهت گرفتن کار بهره‌مند خواهند شد.

Immigrating to Norway in 2021

مهاجرت به نروژ از طریق تولد فرزند

ارائه اقامت به فرزندان در همه کشور‌ها، بر اساس قانون خون و خاک است. در قانون خاک، در صورت تولد کودک در هر کشوری، تابعیت آن کشور به وی اعطا می‌شود. قانون حاکم بر اکثر کشور‌های اروپایی، قانون خون است. بر همین اساس، کودکان تازه متولد شده در کشور نروژ در صورتی می‌توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند که یکی از والدین آن‌ها تبعه نروژ باشد.

مهاجرت به نروژ از طریق پناهندگی

روش مهاجرتی پناهندگی آخرین گزینه ممکن است. این روش بسیار پرخطر می‌باشد و به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. افراد می‌توانند بنا به دلایل نژادی، عقیده‌ای و یا عضویت در گروه‌هایی خاص از این طریق اقدام به مهاجرت نمایند. اینگونه اشخاص پس از ورود غیر قانونی به کشور نروژ، در صورت تایید از سمت دادگاه این کشور می‌توانند در کشور نروژ اقامت داشته باشند. با توجه به خطرات جانی و مالی بسیار زیاد روش پناهندگی، این روش توسط موسسه موسسه مهاجرتی اصطهباناتی ارائه نمی‌شود.

هزینه های زندگی و مهاجرت به نروژ

همه افراد برای مهاجرت به نروژ و سایر کشور‌ها معیار مهمی به نام “هزینه‌های زندگی” دارند. هزینه زندگی در نروژ به نسبت رفاه موجود در این کشور زیاد است. مهم‌ترین عامل موثر بر هزینه‌های زندگی هر فردی، روش زندگی آن فرد است. در ادامه می‌توانید قیمت و هزینه اقلام ضروری افراد را در کشور نروژ مطالعه نمایید:

 • آب معدنی، بطری 0.33 لیتری: 26.26kr
 • بطری شیر یک لیتری: 18.58kr
 • 500 گرم نان: 27.98kr
 • یک کیلوگرم برنج: 27.20kr
 • 12 عدد تخم مرغ: 38.48kr
 • یک کیلوگرم پنیر محلی: 110.61kr
 • مرغ یک کیلوگرمی: 125.22kr
 • یک کیلوگرم گوشت گاو یا گوشت قرمز: 259.96kr
 • 1 کیلوگرم سیب: 29.18kr
 • موز یک کیلوگرم: 24.22kr
 • پرتقال یک کیلوگرم: 26.69kr
 • گوجه فرنگی یک کیلوگرم: 39.66kr
 • سیب زمینی یک کیلوگرم: 21.27kr
 • پیاز یک کیلوگرم: 24.20kr
 • یک سر کاهو: 20.8kr
 • آب معدنی بطری 1.5 لیتری: 21.06kr
 • یک لیتر بنزین: 16.22kr
 • 60 مگابیت اینترنت: 489.83kr
 • شهریه ماهیانه پیش دبستانی یا مهدکودک: 3163.73kr
 • هزینه سالیانه مدرسه بین المللی: 58268.68kr
 • آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: 10.553.55kr
 • یک خوابه خارج از شهر: 8.184.90kr
 • آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر: 17.081.62kr

اگر شما نیز خواهان مهاجرت به نروژ هستید، وکلای مجرب ما در موسسه توسعه گران مهر واقع در شیراز که از معتبر‌ترین موسسه مهاجرت کشور می‌باشد می‌توانند شما را یاری دهند. امید است که این مطلب، توانسته باشد اطلاعات مفیدی در اختیار شما خواننده گرامی قرار دهد. مطلب فوق با کوشش همکاران ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز جمع آوری شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

شما همچنین می‌توانید به شعب موسسه مهاجرتی اصطهباناتی واقع در شهرهای اصفهان، تبریز، مشهد، تهران و شیراز مراجعه نمایید. دقت داشته باشید که چیدمان صحیح مدارک امر بسیار مهمی است و ارتباط مستقیمی با موفقیت در اخذ ویزای فرد متقاضی دارد. پس این امر بایستی توسط حقوقدان مطلع به امور حقوق بین الملل انجام گیرد. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر قوانین جدید مهاجرت می توانید به وب سایت اخذ تابعیت و اقامت نروژ مراجعه نمایید.

موسسه حقوقی توسعه گران مهر که بدون شک در صدر موسسات حقوقی و مهاجرتی ایران قرار دارد با آگاهی از اطلاعات شخصی شما، بهترین گزینه جهت مهاجرت را پیش روی شما قرار می‌دهد. مجموعه وکیل و مشاوره حقوقی برای مهاجرت به کشور خارجی در موسسه اصطهباناتی در جهت مهاجرت به نروژ در خدمت شما دوست و هموطن عزیز می‌باشند. در نوشتار زیر سعی بر آن است که به تفصیل به توضیح هر کدام از موارد ذکر شده پرداخته شود.

4.2/5 - (6 امتیاز)

165 دیدگاه برای “مهاجرت به نروژ در 2023

 1. صادق گفت:

  بهترین مطلبی بود که در مورد مهاجرت به نروژ خوندم. مرسی

 2. Abbasi goli گفت:

  من رشتم گرافیکه، میتونم برای ادامه تحصیل پذیرش بگیرم در نروژ؟ یا باید حتما رشته های مهندسی و اینا باشه :((

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام، خیر مشکلی نداره. درصورتی که نمرات شما قابل قبول باشه و مدرک زبانتون رو هم اخذ کرده باشید، دانشگاه های هنری مختلفی آماده پذیرش شما در مقاطع مختلف هستند.

 3. Nilofar elahi گفت:

  سلام، من همسرم اقامت نروژ رو دارن؛ اما دائمی نیست و برای کار مهاجرت کردن، من چطور میتونم برای مهاجرت خودم اقدام کنم؟

  1. Atenaaa گفت:

   سلام، تحصیل در نروژ بهتره یا کار؟ من از سمت این کشور جاب آفر دریافت کردم ولی نمیدونم دانشگاه هم برم یا نه. میشه راهنماییم کنین ممنون

   1. صدف کریم بیگی گفت:

    با سلام، درصورتی که جاب آفر شما در این کشور مناسب هست به شما پیشنهاد میکنیم که اون رو ادامه بدید. شما میتونین پس از مدتی به ادامه تحصیل خودتون هم در نروژ بپردازید.

  2. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام وقت شما بخیر، درصورتی که قصد دارید تا از طریق ازدواج به نروژ مهاجرت کنین، باید تا زمانی که اقامت همسر شما دائمی میشه صبور باشید.

 4. رضا پارسی گفت:

  با سلام.ممنون از راهنمایی های خوبتون .
  من 23سال دارم مدرکم دیپلمه پول هم اونقدری ندارم .میخواستم بدونم ویزای تحصیل گرفتن و روند گرفتنش چقد پول لازم داره تا بتونی توی یک دانشگاه توی یک کشور اروپایی مشغول به تحصیل بشی.واسه کار هم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.چجوری میشه از ایران برم فقط اینو بگید??

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 5. ارش گفت:

  سلام. دارای دکتری ریاضی محض از دانشگاه دولتی خوب از تهران هستم و مقاطع لیسانس و فوق لیسانسم رو هم در همین رشته از داشنگاه صنعتی شریف گرفته ام. متاهلم و 35 ساله. البته عضو هیئت علمی نیستم. برای مهاجرت به نروژ چقدر شانس دارم و بطور کلی شما چه کشوری را پیشنهاد میفرمایید. متشکرم.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل دکترا و یا کارشناسی ارشد مجدد کشور نروز نیز می توانید اقدام نمایید.

 6. سحرسلیم پور گفت:

  سلام وقت بخیر.من کارشناسی ارشد مهندسی برق دارم .میخواستم برای تحصیل دکتری در یکی از شهر های نروژ اقدام کنم .برا اینکار مدرک زبان کافیه یا آشنایی با زبان نروژی هم یه نکته مثبت محسوب میشه؟
  چون میخوام زبان نروژی رو هم شروع کنم بخونم .
  من متاهل هم هستم .
  حداکثر چقد زمان میبره که ویزای تحصیلی بگیرم؟ مهم نیست که دانشگاه اسلو باشه یا شهرهای کوچک…
  آیا همسرم هم میتونه باهام بیاد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تحصیل دکترا در نروژ بسته به سابقه علمی شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما کافی نمی باشد. همچنین کشور نروژ برای همسر شما ویزای همراه ارائه می دهد.

 7. حسین نشا گفت:

  سلام
  من یه دانشجوی کارشناسی حسابداری هستم و دوست دارم ارشد و دکترامو در نروژ بگیرم من فامیل دتریم و اوناهم بیش از هفت ساله اونجا ساکنن و شغل(مهندس.پرستار) و خانواده دارن اونا مینونن دعوت نامه یا هرچی جور کنن تا من با صرفه جوی در وقتو هزینم به اونجا برسم
  ممنونم میشم جوتب بدید.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   با داشتن نامه پذیرش از دانشگاه های نروژ، امکان اخذ ویزای تحصیلی این کشور برای شما میسر می شود. در صورتیکه آشنایان شما بتوانند در این کشور برای شما قرارداد کاری ارائه دهند، ویزای کاری نروژ نیز گزینه خوبی برای انتخابتان است.

 8. سمیه گفت:

  سلام روزتون بخیر
  من لیسانس IT و همسرم لیسانس مدیریت مالی هست برای دریافت ویزای تحصیلی بهتر هست که در مقطع ارشد همسرم اقدام کنه؟ و اینکه آیا من میتونم اونجا کار کنم و شرایط مالی خاصی و باید احراز کنیم در حال حاضر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بهترین روش برای شرایط شما اینست که برای اخذ ویزای تحصیلی نروز اقدام کرده و در حین تحصیل نیز به شما اجازه کار داده می شود.

 9. نگین گفت:

  با سلام من ترم اخر لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هستم و ۳ سال سابقه تدریس دارم زبان فرانسه رو هم بلدم و مدرک دیپلم زبان اکادمیک دارم دوره های تدریس زبان هم از طرف اموزش و پرورش گذروندم ایا امکان اقامت برای من هست؟ فرقی نمیکنه تحصیلی یا کاری هرکدوم هزینه اش کمتر باشه?

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بهترین روش مهاجرت به نروژ برای شما از طریق تحصیل است. برای اخذ ویزای تحصیلی نروز می توانید از طریق کارشناسان ما اقدام نمایید.

 10. مارال محمدپور گفت:

  سلام وققتون بخیر من و همسرم میخوایم اقدام کنیم برای کشور نوروژ همسرم لیسانس مدیریت بیمه و با ۷ سال سابقه کار و بیمه و ۳ سال هم در یک شرکت معتبر در سطح کشور سابقه کاری دارند خودمم لیسانس مدیریت بازرگانی دارم میخواستم ببینیم از چ طریق ما میتونیم اقدام کنیم کاری؟ تحصیلی؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شما می توانید از طریق تحصیل اقامت موقت نروژ را دریافت نمایید.

 11. حسین زرین پور گفت:

  سلام من فوق لیسانس مهندسی نفت دانشگاه صنعت نفت و دارای دوسال سابقه کاری شرکت خصوصی هستم در زمینه حفاری و زمین شناسی نفت چطور میتونم مهاجرت کنم به یک کشور اروپایی و البته تو کار پرورش و نگهداری و تکثیر گل و گیاه هممشغول بودم و کامل اشنا هستم باکار گیاه و کاکتوس ها ممنونم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   روش های مهاجرت متفاوت است که بر اساس شرایط خود مانند سن، مدرک زبان و میزان سابقه کار و سرمایه انتخاب می شود. می توانید جهت مشاوره بهتر برای انتخاب مسیر با ما در ارتباط باشید.

 12. علی گفت:

  سلام و ممنون که پاسخ میدین
  من دانش آموخنه دانشگاه تهران در رشته شیلات در مقاطع دکترا و ارشد هستم. 5 سال سابقه کار دولتی و تعدادی مقاله بین المللی دارم. مایلم یک مدرک دکترا از کشور نروژ هم داشته باشم. شانس پذیرش دارم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، امکان اخذ پذیرش در مقطع دکترا وجود دارد.

 13. زانیار.شیخ ویسی گفت:

  سلام.من ارشد فیزیولوژی دارم و همسرم لیسانس تر و شاغل هستن.یک بچه 3ساله هم داریم.از چه روشی میتونیم اقامت نروژ بگیریم؟وچقد هزینه میشه؟
  تشکر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تحصیل در نروژ یکی از روش های اخذ اقامت در نروژ است.

 14. سعید گفت:

  سلام
  بنده فوق لیسانس مکانیک (طراحی کاربردی) هستم و سابقه یک سال کار در شرکت لوازم خانگی ایرانی-کره ای دارم. معدل 18 ارشد و یک ثبت اختراع هم دارم. میخاستم بدونم با این شرایط تحصیل دکتری و اقامت دائم برای من امکان پذیر هست؟
  چقدر شانس پذیرش در دانشگاه‌های نروژ و سپس اقامت دائم دارم؟
  ممنون

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، امکان تحصیل دکترا در نروژ با توجه به شرایط تان است.

 15. ندا جعفری گفت:

  سلام من کارشناسی علوم تربیتی میخونم,میخوام برای ارشد در این رشته,در کشور نروژ ادامه تحصیل بدهم ,بستگان نزدیک نیز در اونجا داریم چطوری اقدام کنم؟مدرک تافل هم دارم لطفا راهنماییم کنین ممنون

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ در صورت ارائه مدرک زبان و سابقه علمی خوب، امکان پذیر است.

 16. میرزایی گفت:

  با سلام و احترام. خانم هستم.فوق لیسانس حقوق خصوصی دارم و کارمند بیمه هستم با حدود هفت سال سابقه. همسرم دیپلم و کارفرمای صنایع چوب و خدمات برش و فروش ام دی اف هستن ‌.سابقه بیمه ندارن ولی پروانه و مدارک پرداخت بیمه کارگرها و مالیت دارن با حدود ده سال سابقه کاری. شرایط مهاجرت به نروژ یا سوئد رو داریم؟ و مناسبترین کشور برای ما کجاست؟ ممنونم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   بله، شرکت در دوره های زبان سوئد یکی از بهترین روش برای شما بابت مهاجرت به سوئد است.

 17. مهدي م. گفت:

  سلام من دانشجوي مهندسي برق ترم٥ هستم
  براي مهاجرت به كشور هاي اروپا يا امريكا حتما بايد مبلغ بالايي پول داشته باشم!؟
  ايا مدارك فني حرفه اي براشون مهم هست
  كم هزينه ترين راه براي مهاجرت رو ميشه معرفي كنين

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل یکی از اسان ترین روش های مهاجرت است. در صورت داشتن رزومه علمی قوی می توانید برای تحصیل رایگان در کشور هایی مانند آلمان، ایتالیا و غیره اقدام نمایید.

 18. هانی شهبازی گفت:

  سلام چطور میتونم از طریق ازدواج وتحصیل ویزا بگیرم ۲۷سال سن دارم میشه کمکم کنین

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای اخذ ویزای ازدواج باید مدارک ازدواج را به سفارت ارائه دهید. ویزای تحصیلی نیز باید برای اخذ پذیرش اقدام نمایید.

 19. پگاه گفت:

  با سلام
  هزینه هایی که برای گذروندن دوره زبان سویدی یا انگلیسی در سوید گفتید مربوط به هر ماه هست یا کل دوره؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   هزینه های ذکر شده برای یک دوره تحصیلی می باشد.

 20. سورنا کاکاوند گفت:

  سلام دانشجوی صنایع غذایی در مقطع ارشد هستم چجوری میتونم اقامت بگیرم.میشه اصلا؟پول هم اونقد ندارم که سرمایه گذاری کنم.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بعد از فارغ التحصیلی در نروژ در صورت پیدا کردن کار، امکان اخذ اقامت این کشور را دارید.

 21. کیمیا کاهانی گفت:

  سلام من 22 سالمه و دانشجوی رشته ی کامپیوتر گرایش نرم افزارم و میخوام برای کارشناسی ارشد برای نروژ اقدام کنم، تدریس زبان میکنم و از نظر زبان مشکلی ندارم. مشکلم محدودیت مالیه. به نظرتون راه مناسبیه که از این طریق و با این شرایط اقدام کنم؟ البته هدف اصلیم اینه که از طریق تحصیل در نروژ بتونم برای کانادا اقدام کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورت داشتن رزومه علمی خوب می توانید بورسیه تحصیلی دریافت نمایید که در هزینه های تحصیل به شما کمک کند. همچنین در نظر داشته باشید که اجازه کار حین تحصیل نیز به شما اعطا می شود.

 22. قیدر گفت:

  سلام من فوق لیسانس شهرسازی ام و میخواستم بدونم برای تحصیل در مقطع دکتری در نروژ چه آیتم هایی باید داشته باشم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   رزومه پزوهشی شما برای اخذ پذیرش دکترا در دانشگاه های نروژ حائز اهمیت است. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره دقیق تر کافی نمی باشد، می توانید با ما از طریق شماره های ذکر شده در سایت در ارتباط باشید.

 23. امیر گفت:

  سلام, از مطالب مفیدتون متشکرم
  بنده 26 ساله مدرک لیسانس هوانوردی دارم,یک مدرک اویونیک هوانوردی هم دارم…سطح زبان خوبی دارم ومیتونم در عرض پنج ماه ایلتس 6,7 بگیرم.ایا میتونم برای گرفتن ویزای تحصیلی در مقطع ارشد و یا ویزای کاری در نروژ امیدوار باشم؟امکان موفقیتم چند درصده؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای دریافت ویزای کاری نروژ باید قرارداد کاری ارائه دهید. در صورت مهاجرت تحصیلی به نروژ باید رزومه علمی شما به طور دقیق بررسی شود.

 24. محمد گفت:

  سلام
  ممنون از مطالب مفید و خوبتون
  من فوق دیپلم تربیت بدنی دارم و همسرم فوق لیسانس روانشناسی و ۲ فرزند ۸ و ۳ سال دارم. مخواستم بدونم برای نروژ بهتره من و همسرم هر دو با ویزای ادامه تحصیل اقدام کنیم و یا اینکه اگه برای همسرم از طریق ویزای تحصیلی اقدام کنم ، همزمان میشه برای خودم و فرزندانم هم ویزا بگیرم
  من کارم واردات لوازم کامپیوتر هست و حدود ۸ سال سابقه بیمه دارم و مدرک ایلس خودم و همسرم بالای ۵ هست
  ممنون

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   امکان شانس ویزای همراه برای کشور نروژ بسیار پایین است. با فاصله دریافت ویزای همراه شانس ویزای فرد اصلی را نیز بالا می برد.

 25. علیرضا رضاخانی گفت:

  سلام . بنده کارمند یکی از شرکت های معروف خودرو سازی ایران هستم با ۱۵ سال سابقه کار و مدرک کاردانی لجستیک . برای ادامه تحصیل به مقطع کارشناسی چطور باید اقدام کنم کشور نروژ ؟سرمایه گذاری در چه حدی میتونه اختمال اقامت گرفتن رو بالا ببره ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تحصیل در نروژ محدودیت سنی دارد. به شما توصیه می کنیم کشور هایی را انتخاب نمایید که محدودیت سنی ندارند.

 26. حنا گفت:

  باسلام خانمی 30ساله دارای همسر وفرزند 2ساله هستم. مهندس معمار. پدر من 28سال اقامت نروژ رو داره آیا راهی برای اقامت من خانواده ام هست

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   پدر شما می تواند از طریق دعوتنامه برای بردن شما اقدام نماید.

 27. کامران گفت:

  با سلام .از طریق شرکت در دوره آموزشی زبان سوئدی چطور میشه اقامت گرفت

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   از طریق دوره های زبان اقامت یک ساله به شما تعلق می گیرد که حین تحصیل در این دوره زبان اجازه کار پاره وقت را نیز دارید.

 28. حمید رضا حسن زاده گفت:

  با سلام
  من دارای مدرک کارشناس ارشد مهندسی انرژی هستم میتونم برا دکترا تو کشور نروژ یا کشورای دیگه اقدام کنم یا بهتر است از مقطع ارشد اقدام کنم ؟ در ضمن برای مقطع ارشدم کمک هزینه تحصیلی میدن؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای اخذ پذیرش کارشناسی ارشد و دکترا باید شرایط شما به طور دقیق بررسی شود. می توانید برای چک شرایط خود می توانید به صورت حضوری به دفاتر ما مراجعه نمایید.

 29. محمد گفت:

  درود و خسته نباشید
  من 19 سال سن دارم و درحال تحصیل در دوره کاردانی به کارشناسی رشته ی مهندسی نرم افزار هستم تخصص من برنامه نویسی در زمینه اندروید هست (بدون رزومه) و زبان انگلیسی را درحد مکالمات روزمره مسلط هستم آیا این امکان وجود دارد که به عنوان کارآموز به موسسات کشورهای مناسب برای مهاجرت بروم ؟
  با شرایط من چه چیزهایی رو باید تقویت کنم ؟
  بهترین راه برای مهاجرت با شرایطی که من دارم چه راهی هست ؟ و باید چه میزان هزینه ای برای مهاجرت تهیه کنم ؟

  با تشکر …

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   با دریافت مدرک کارشناسی و ارائه رزومه علمی و پژوهشی قوی می توانید برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در نروژ اقدام نمایید.

 30. بهزاد گفت:

  با سلام
  من مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه علانه دارم. بهتره برا خوندن دوباره کارشناسی ارشد به نروژ یا سوئد بروم یا برای خواندن. دکتری؟ هزینه اقامت هر مقطع تحصیلی چقدر می شود؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل دکترا باید رزومه علمی و پژوهشی قوی ارائه دهند. در غیر اینصورت بهتر است برای کارشناسی ارشد مجدد اقدام کنند.

 31. ساناز گفت:

  سلام من میخوام برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهاجرت کنم، برای یادگرفتن زبان نروژی جایی وجود داره تو ایران؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و روزتون بخیر
   تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ به زبان انگلیسی نیز انجام می شود.

 32. اورنا گفت:

  سلام خسته نباشيد ممنون از راهنمايي هاي خوبتون با توجه به اينكه فرموديد ويزا گرفتن از كشورهاي اسكانديناوي سخت ولي غير ممكن نيست و به همه پيشنهاد سرمايه گذاري و تحصيلي داشتيد،با توجه به متاهل بودنم ميخوام تنها براي مهاجرت اقدام كنم و اينكه ترم اول ارشد فناوري اطلاعات هستم براي ادامه ي تحصيل در كشور نروژ حتماً بايد مدرك زبان آيلتس 6داشته باشم ؟؟؟يا اينكه ميتونم همونجا هم دوره هاب زبان رو بگذرونم ؟؟؟
  و اينكه مدرك خودم قابل ارائه به دانشگاههاي اونجا خواهد بود يا خير ؟؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   لطفا در نظر داشته باشید که برای افزایش شانس ویزای خود بهتر است مدرک زبان ارائه دهید. لطفا با ما تماس حاصل نمایید.

 33. ندا گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  اینکه گفتید ویزای شش ماهه میدن برای کار پیدا کردن در آلمان من ازدواج کردم و همسرم ترکه ترکیه هستن و مادر شوهرم‌آلمان هستن میخواستم‌بدونم این ویزای شش ماهه رو چطور باید درخواست بدیم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   ویزای جاب سیکر را باید از طریق سفارت آلمان در کشور اقامتی خود درخواست دهید.

 34. هادی فروهرمنش گفت:

  با سلام و عرض ادب,کارشناس ارشد رشته اقتصاد انرژی هستم, و دومقاله یکی در نشریه علمی تخصصی نظریه های کاربردی اقتصاد با موضوع نفت و دیگری درکنفرانس بین المللی سنپترزبورگ روسیه پذیرش چاپ و ارائه دریافت نمودم, همسرو دوفرزندپسر7و 3ساله دارم, مدرک زبان هم ندارم, واسه ویزای تحصیلی ابتدای امرچه باید بکنم؟ آیا می بایست ابتدامدرک زبان نروژی و یا سوئدی ارائه دهم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   در ابتدا باید برای اخذ ویزای تحصیلی پذیرش از دانشگاه دریافت نمایید. تحصیل دکترا و کارشناسی ارشد در نروژ به زبان انگلیسی نیز انجام می شود.

 35. مهسا ایزدی گفت:

  با سلام
  من دانشجو کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی هستم و میخاستم برای فوقم مهاجرت کنم و ویزای تحصیلی بگیرم..باید از کجا شروع کنم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای مهاجرت تحصیلی در نروژ در ابتدا باید دانشگاه مورد نظر را انتخاب کرده و الزامات را برآورده نمایید. سپس با نامه پذیرش برای اخذ ویزا اقدام نمایید.

 36. آرسام گفت:

  درود. سوالی داشتم ممنون میشم از پاسخدهی شما. خواستم بدونم مبلغی که برای تمکن مالی به یکی از شعب بانکی نروژ واریز میشه پس از قبولی و اخذ پذیرش به حساب شخص متقاضی برمیگرده یا باید تا پایین تحصیل تو حساب بمونه؟؟!

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تمکن مالی برای کشور نروژ باید در حساب ایران واریز شود.

 37. هاتف گفت:

  سلام من سرباز هستم و یکسال و نیم دیگر مانده از سربازیم….سوالم اینه ک با توجه به این ک مدرک کارشناسی مکانیک دارم و برکار تاسیسات نیز مسلط هستم…آیا می توانم از الان برای اقامت نروژ تلاش کنم یا ن…؟بهتر است دنبال ارشد بروم سپس بگیرم یا از همین مقطع شرو کنم؟ضمنا برایم ویزای کار بهتر است یا تحصیل؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   در صورت داشتن رزومه علمی خوب و مدرک زبان بهتر است برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ اقدام نمایید.

 38. امیر گفت:

  سلام، من در حال تحصیل در مقطع ارشد در رشته مدیریت بازرگانی بین الملل هستم و به دنبال ادامه تحصیل در رشته خودم در مقطع دکترا تو کشور نروژ هستم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید…

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای اخذ پذیرش دکترا باید رزومه شما به طور دقیق بررسی شود. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد.

 39. پروانه گفت:

  سلام من کارشناس رشته مهندسی کشاورزی هستم و عضویت در نطام مهندسی دارم سرمایه زیادی ندارم ایا راهی برای اقامت در نروژ دارم پناهندگی میتونه گزینه مناسبی برای من باشه؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   موسسه ما در زمینه پناهندگی اطلاعاتی ندارد.

 40. آتی گفت:

  با سلام.اگر یک خانم برای ویزای تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد اقدام کند ،آیا می تواند به همراه همسر و فرزند خود ویزا بگیرد؟در کدام کشور ها این امکان وجود دارد؟آیا همسر شخص اجازه کار دارد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بسته به کشور انتخابی شما دارد. به طور ویزای همراه به صورت همزمان و یا با تاخیر ارائه می شود. در نظر داشته باشید که از طریق ویزای همراه اجازه کار به شما داده نمی شود.

 41. هایده صفایی منش گفت:

  سلام همسر من اقامت و پاسپورت نروژی داره دو سال قبل برای پسرم که در حال حاضر ۱۴ سالشه هم از سفارت نروژ در ایران پاسپورت نروژی گرفتیم و در حال حاضر شوهر و پسرم در نروژ اقامت دارند و پسرم اونجا در حال تحصیله و البته هر دوشون به عنوان شهروند نروژی از کلیه حقوق نروژی برخوردارند و رجیستر هستند البته اخیرا هم همسرم اونجا کار پیدا کرده و ۳۷۰۰۰ کرون درآمد ماهیانه داره میخواستم راهنمایی کنین که من چطور میتونم اقامت نروژ رو بگیرم و ایا برای مصاحبه باید به کشور دیگه ای برم یا از طریق سفارت نروز در ایران هم به من ویزا و اقامت میدن؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، می توانید از طریق سفارت نروژ در ایران برای ویزای همراه اقدام کنید.

 42. مونا احمدی گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من کارشناسی ادبیات انگلیسی دارم.
  میخوام تغییر رشته بدم ولی ظاهرا امکانش فراهم نیست.
  برای کارشناسی میخوام برای نروژ اقدام کنم.
  آیا این امکان رو دارم؟
  و اینکه چجوری توی ایران میتونم اثبات کنم که سطح B2 هم دارم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل کارشناسی شرایط سنی شما حائز اهمیت است. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 43. Mostafa گفت:

  سلام من کارشناس پرستاری هستم و قصد اقامت و زندگی در کشور نروژ و یا کشور های اسکاندیناوی دارم چطور میتونم اقدام کنم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   ب سلام و عرض ادب
   کشور هایی مانند سوئد و دارنمارک برای گروه درمان ویزای کاری ارائه می دهد که شما شانس اقدام برای اخذ این نوع ویزا را دارید.

 44. لیلا گفت:

  با سلام و خسته نباشید همسرم مهندس مکانیک سیالات با سابقه بیست سال در شرکتهای نفتی است من هم کارمند و فوق لیسانس مدیریت اموزشی قصد مهاجرت داریم شما کجا را پیشنهاد میکنید با تشکر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   با توجه به رشته تحصیلی شما می توانید برای اخذ ویزای جست و جوی کار آلمان اقدام نمایید.

 45. حمید گفت:

  سلام من 37سال سن و لیسانس مترجمي زبان انگلیسی دارم و دانشجوی ارشد مدیریت بازرگانی بین الملل هستم. و دارای کارت مربیگری بسکتبال را دارم . بعلاوه دارای سابقه 9 سال کار در بانک ، آیا شرايط مهاجرت به نروژ یا سوئد برای کار را دارم?

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورت داشتن مدرک زبان بین المللی می توانید برای کشوری مانند آلمان اقدام نمایید.

 46. بابک مجیدی گفت:

  سلام
  من کارشناسی صنایع غذایی دارم و۳۹ سال سن و خانمم کارشناسی روانشناسی و ۲ فرزند ۱۰و ۷ ساله ، برای مهاجرت چه گزینه ای را انتخاب کنم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   کشوری مانند سوئد برای رشته های تحصیلی مانند روانشناسی اعلام نیاز کرده است که همسر شما می تواند برای ویزای کاری گروه درمان این کشور اقدام کرده و شما و فرزندان را نیز همراه خود ببرد. لطفا با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهیم.

 47. ملکی گفت:

  سلام کارشناس ارشد مدیریت هستم و ۴۲ سال سن دارم و معدل بالای ۱۹.به زبان انگلیسی و فرانسه هم تسلط دارم.همسر لیسانس فیزیک و ۴۶ ساله هستن و دفتر فنی مهندسی دارن و ۲۰سال سابقه بیمه و یه دختر ۱۵ ساله دارم.آیا میتونیم به جایی مهاجرت کنیم در صورت امکان از چه طریق؟
  با سپاس

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شما می توانید از طریق سرمایه گذاری و یا تمکن مالی لهستان اقدام نمایید. لطفا با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات کامل تری را در اختیار شما قرار دهیم.

 48. بیتا دلیلی گفت:

  سلام .من ۴۴ ساله هستم لیسانس حسابداری ازدانشگاه فردوسی مشهد فارغ التحصیل سال ۱۳۸۰. کارمندرسمی بانک ازسال ۸۰ . ایاامکان گرفتن ویزای تحصیلی برای مقطع فوق لیسانس رو دارم ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ دارای محدودیت سنی است. به شما توصیه می کنیم روش های دیگری را انتخاب نمایید.

 49. فرشته مرداني گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشيد.من و نامزدم قصد مهاجرت به كشور نروژ رو داريم.من ٢٥ و ايشون ٢٦ سالشونه.داراي ليسانس مكانيك هستن و منم ليسانس مامايي دارم.لطفا ما رو راهنمايي كنيد كه بهترين روش و بهترين كشور براي ما چي هست؟با تشكر از مطالب خوبتون

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بهترین روش برای شما اخذ ویزای کاری گروه درمان کشوری مااند سوئد، دانمارک و آلمان و برای همسرتان ویزای جاب سیکر آلمان است.

 50. وحید گفت:

  با سلام بنده ۲۵ ساله هستم مدرک تحصیلی دیپلم دارم مدرک زبان و سابقه بیمه ندارم سرمایه فعلی بنده ۲۰۰ میلیون می باشد مجرد هستم آیا با شرایطی که من دارم می توانم به یکی از کشورهای اروپایی مهاجرت کنم؟خواهشمندم راهنمایی کنید سپاس از لطف شما

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، می توانید برای تحصیل اقدام نمایید. لطفا با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهیم.

 51. محمد امین گفت:

  سلام من ۲۹سالمه دارای همسرو یک فرزند که دومی هم در راه است من میتوانم با زایمان فرزند دوم در نروژ اقامت بگیرم بعدا جه چوری میتوانم ۲ماه قبل زایمان همسرم در نروژ بمانم و هزینه ۲ماه در نروژ حدودا چقدر میشود

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   متاسفانه کشور نروژ از طریق تولد فرزند اقامت ارائه نمی دهد. اقامت نوزاد از طریق خون در نروژ اعطا می شود.

 52. nk گفت:

  سلام برای تحصیل در سوئد یا نروژ سن و گپ تحصیلی‌ مهم هست؟

  متولد ۱۳۶۷

  ۵-۶ سال پیش دیپلم گرفتم ( نظام قدیم – ۱۱ سال )

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، تحصیل در سوئد و نروژ محدودیت سنی دارد و همچنین گپ تحصیلی نیز حائز اهمیت است.

 53. مراد جمشیدی گفت:

  سلام ، شنیده ام که کشور نروژ در هنگام اعطای تابعیت نروژی به مهاجر تابعیت کشور قبلی را از او میگیرد و دو تابعیتی قبول نمیکند آیا این مطلب صحت دارد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، نروژ دوتابعیتی را قبول نمی کند.

 54. سید محمود حسینی گفت:

  با سلام
  ۳۳ سال سن دارم مهندس شهرساز هستم با مدرک کارشناسی ارشد مدیریت شهری و مدت ۷ سال سابقه کار در شهرداری و همچنین دارای پروانه اشتغال پایه ۲ از نظام مهندسی هستم، همسرم وکیل و یک فرزند داریم با توجه به این شرایط بهترین روش مهاجرت را پیشنهاد می فرمایید؟
  با تشکر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 55. امید امیدی گفت:

  با سلام 48 سال سن دارم با همسرم قصد مهجرت به نروز دارم در حال حاضر تو کار املاک هستم ایا اونجا میتونم کار کنم چطور میتونم وبه چه روشی میتونم مهاجرت کنم راهنمایی بفرمایید

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورتیکه بتوانید کار مورد نظر خود را بیابید و به سفارت ارائه دهید، می توانید برای اخذ ویزای کاری اقدام نمایید.

 56. علی گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱۹ سال سن دارم و در رشته ورزشی کشتی فعالیت دارم و۱۰ سال تجربه دارم و مقام های استانی اول ،دوم و سوم وجایزه بزرگ را کسب کردم و دنبال مدرک مربی گیری هستم. قصد مهاجرت به نروژ را دارم شما چه راهی را پیشنهاد می کنید

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شما می توانید برای تحصیل در آکادمی های ورزشی و یا از طریق یک کارفرمای ورزشی اقدام نمایید.

 57. وقاری منش گفت:

  سلام خسته نباشید الان سرمایه من 800میلیونه ومیخوایم 4نفره مهاجرب کنیم به نروژ آیا این مقدار کافی دخترم دانشجو علوم سیاسی و پسرم محصله خودم فوق لیسانس جغرافیا دارم وهمسر لیساس هنر داره که میشه راهنماییم کنین

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   سلام
   از طریق سرمایه گذاری در کشورهای دیگه اروپایی میتونید اقدام کنید ولی نهایتا در نروژ زندگی کنید، طبق اطلاعات ما با این مبلغ نمیشه مستقیما اقامت نروژ رو گرفت.

 58. سالار گفت:

  سلام‌خسته‌نباشید ۲۳ سال‌سن‌دارم 5 سال سابقه بیمه و ۲ سال حسابدار مدرسه و تتو‌آرتیست هستم
  قصد مهاجرت به نوروژ دارم شما چه راهی رو‌ پیشنهاد می‌کنید؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   راحت ترین روش برای مهاجرت به نروژ مهاجرت تحصیلی است، شما راجع به مدرک تحصیلی و رزومه تحصیلی خودتون توضیحی ندادید، اگر شرایط ادامه تحصیل دارید این راه را پیشنهاد می کنم.

 59. Rasool گفت:

  سلام من کارمند هستم در تهران ۴۵ سال دارم مدرک لیسانس حسابداری دارم از دانشگاه علمی کاربردی و شغلم هم مرتبط با مدرکم نیست همسرم هم آرایشگر هستن و یه پسر کلاس هشتم دارم چطوری میتونیم به آلمان یا نروژ مهاجرت کنیم که با مشکلی مواجه نشیم تو آلمان هم یکی از دوستان تو شرکت بی ام و مشغوله و ۹ ساله در آلمان زندگب میکنه ولی با ایشون در این مورد صحبتی نکردم لطفا راهنمایی بفرمایید . ممنونم

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، وقت بخیر
   با توجه به مدرک تحصیلی برای ویزای جاب سیکر می توانید اقدام کنید، ولی با توجه به سن شانس ویزا کم می شود. روش سرمایه گذاری یا ثبت شرکت را پیشنهاد می کنم.

 60. محمد مهدی گفت:

  گونه می توان در نروز دانشجو شد و بعد ازفارع تحصیلی می توان شاغل شد؟ و سن من 33سال هست در مقطع لیسانس پذیرش دارند؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   برای اخذ پذیرش تحصیل در نروژ میتوانید درخواست خود را به ضمیمه مدارک آخرین مقاطع تحصیلی و ریز نمرات، به دانشگاه های این کشور ارسال کنید.
   شما حین تحصیل اجازه کار پاره وقت را نیز خواهید داشت، که این خود سبب کسب تجربه برای شما می شود و بعد از اتمام تحصیل می توانید با اجازه ای که برای کاریابی به شما داده می شود، در این کشور مشغول شوید.

 61. بارانه گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید آیا بدون هیچ سرمایه ای می توان برای تحصیل به نروژ یا سوئد مهاجرت کرد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   این امکان تحت شرایط از جمله کار در همان کشور و … امکان پذیر است اما باید بدانید که برای اثبات توانایی پشتیبانی مالی خود به سفارت، نیاز است تا تمکن مالی ارائه دهید که مشاورین ما این مورد را به تفصیل به شما خواهند گفت.

 62. ش. خسروی گفت:

  با سلام
  من 47 سالمه و دارای مدرک لیسانس علوم ازمایشگاهی و کارشناس سازمان غذا و دارو هستم همسرم دانشجوی دکترای شیمی آلی شاغل در سازمان غذا و دارو هست و یک دختر 5 ساله دارم میخواستم به هر کشوری که شد مهاجرت کنم چکار باید بکنم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به سوابق تحصیلی و کاری شما و همسرتان می توانید در این کشور شاغل شوید اما نیاز به دعوتانمه کاری از سوی یک کارفرمای بومی دارید.
   اما روش دیگری که می تواند برای شما تاثیر گذار باشد، سرمایه گذاری در کشور های خارجی است که امکان اقامت شما و خانواده تان را به شما می دهد.

 63. محمدرضا هنتی گفت:

  با سلام محمدرضا هستم ۱۸ ساله قصد سفر برای تحصیل و اخز اقامت به کشور نروژ رو دارم میخواستم ببینم از چه راه هایی میتونم به این کشور برم و اقامت بگیرم و میانگین هزینه های کلی تا رسیدن به نروژ رو ممتون میشم بگید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط سنی شما که فرمودید، بهترین راه مهاجرت تحصیلی است.
   شما بدین روش می توانید به تحصیبل در کشور مقصد بپردازید و سپس وارد بازار کار شوید و در نهایت به اقامت برسید.
   بهتر است تا ما را از شرایط و علایق مطلوبتان با خبر سازیدتا بتوانیم بهترین روش اقدام را به شما اطلاع رسانی کنیم.

 64. صادق باوی گفت:

  با سلام من قصد زندگی کردن در نروژ را دارم آیا می توانم به آن کشور مسافرت کنم و درخواست پناهندگی بکنم؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   حتما نیاز نیست که به قصد پناهندگی به کشور نروژ وارد شوید، راه های قانونی زیادی وجود دارد که می توانید به نروژ و سایر کشور هایی که ما به شما پیشنهاد می کنیم، مهاجرت کنید.

 65. هومن کورش نیا گفت:

  با سلام. حداقل سرمایه مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری چند دلار هست؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   سرمایه گذاری در زمینه های مختلف قابل انجام است و میتوان به صورت های متفاوت این کار را انجام داد.
   بهتر است نوع مورد تقاضای خود را به ما اعلام کنید تا نتیجه ارزیابی را به شما اطلاع دهیم.

 66. محمد گفت:

  با سلام
  من دارای مدرک کارشناسی مدیریت هتلداری و کارشناسی ارشد مدیریت استراتژیک هستم دارای سابقه کار و تدریس و دارای دو فرزند ؛ همسرم نیز دارای مدرک کارشناسی مدیریت هتلداری و همچنین کاردانی امداد و سوانح است .جهت مهاجرت ترجیحا به یکی از کشورهای اسکاندیناوی چه راهکاری پیشنهاد می کنید ؟
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایطی که فرمودید ، می توانید برای هر یک از اعضای خانواده به نحوی ویزا بگیرید، اما بهترین راه برای زندگی در کنار هم ، سرمایه گذاری است.
   نگران کلمه سرمایه گذاری نباشید، راهکار های خوبی را برای شما در نظر داریم.

 67. فرجی گفت:

  سلام.وقت بخیر.بنده كار شناسی ارشد برق كنترل از دانشگاه آزاد دارم.متاهل هستم.سن 35.بیمه هم دارم.چجور میتوانم مهاجرت كنم؟!

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما دو راه وجود دارد:
   1- مهاجرت تحصیلی و احتمالا ادامه تحصیل رایگان با بورسیه در مقطع دکترا
   2- مهاجرت کاری و اخذ دعوتنامه کاری از سوی یک کارفرمای نروژی

 68. ر.م.س گفت:

  با سلام.من و همسرم هر دو دکتری هستیم و هر دو هیات علمی دانشگاه.من در رشته میکروبیولوژی و همسرم در رشته اقتصاد. بک پسر شش ساله هم داریم. به نظر شما مهاجرت به کدام کشور اروپایی برای ما آسان تر خواهد بود؟آیا نروژ برای ما شرایط سختی خواهد داشت؟با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که مهاجرت را از نوع کاری می خواهید، ما کشور آلمان را به شما پیشنهاد می کنیم. اما در صورتی که هدف دیگری داشته باشید، بهتر است بفرمایید تا بر اساس شواهد و مدارک خودتان ، پیشنهاد ارائه شود.

 69. سعيد گفت:

  با سلام من كارشناسي حقوق خوندم و اكنون مشغول به كار غير مرتبط با رشتم هستم،سوالي كه خدمت شما دارم اينست كه براي ارشد حقوق گرايش بين الملل ميتونم اقدام كنم؟ آيا ميتونم با اين مدرك در نروژ كار كنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با تجه به اینکه حقوق مربوط به هر کشور مختص همانجاست و جایی در دیگر کشور ها ندارد، بهتر است این مسئله را با کارشناسان حقوقی موسسه بررسی کنید تا پاسخ دقیق تری دریافت کنید.

 70. کیانا گفت:

  سلام وقت بخیر
  ممنون از راهنمایی هاتون
  عذر میخوام میخواستم بپرسم اگر شرایط گرفتن مدرک آیلتس رو نداشته باشیم چه کاری باید انجام بدیم و اینکه کلا چقدر هزینه لازم هست برای اخذ ویزای دانشجویی سوئد یا نروژ
  تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی برای تحصیل در کشور نروژ و یا سوئد لازم است اما در کنار این مدارک اثبات برخی توانایی ها از جمله مالی، ضروری است.
   هزینه های لازم نیز بسته به فاکتور های مختلفی از جمله رشته، دانشگاه و شهر است و نمی توان عدد ثابتی را انجام داد.

 71. وحید زارع گفت:

  سلام من به عنوان یک نیروی کاری میخوام برم نروژ و کسی رو ندارم یا از طریق ازواج شرایط چجوری هستش

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهترین گزینه، کار است.ضمن کار شما می توانید فعالیت های گسترده ای را از سرمایه گذاری و تحصیل گرفته تا ازدواج انجام دهید.

 72. محمد بابایی گفت:

  با سلام من دارای زبان مهندسیitو تست و نفوذ ،امنیت هستم و در کار برنامه سازی میتونم انجام بدم به صورت پیشرفته من از چه طریقی میتونم مهاجرت کنم ک سختی زیادی نداشته باشه؟؟من رشته اصلیم تجربی هست و بعداز اینکه اقامتم رو گرفته میتونم خانوادم رو پیش خودم بیاورم؟؟

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   در بحث مهاجرت، غیر از تخصص، سن، تمکن مالی، میزان تسلط به زبان های خارجه و سابقه کار با بیمه نیز اهمیت دارد.با توجه به این مشخصات می توان مسیر های مناسب را پیشنهاد داد؛ که متاسفانه شما اطلاعات لازم را عنوان نفرموده اید.

 73. مهرداد رضوی گفت:

  با سلام من اتش نشان صنعت نفت هستم دارای مدرک کارشناسی همین رشته دوست دارم به یکی از کشورهای اسکاندیناوی برم چطور اقدام کنم

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   کشور های منطقه اسکاندیناوی، بسیار سخت ویزا می دهند و معمولا می توان با روش های: سرمایه گذاری، تحصیل در مقاطع بالا و داشتن پیشنهاد کاری اقدام به اخذ ویزا کرد.
   البته یک روش منحصرا برای کشور سوئد هم اکنون قابل اقدام است: شرکت در دوره زبان سوئدی و یا انگلیسی در خود کشور سوئد؛ که هزینه شرکت در دوره زبان سوئدی حدود 6 تا 8 هزار یورو و دوره انگلیسی حدود 8 تا 10 هزار یورو هزینه خواهد برد.

 74. مهدی گفت:

  سلام.اگه کسی مقام کشوری نداشته باشه ولی بخواد برای تست دادن تو یه تیم فوتبال درخواستی چیزی بده چ کار باید کنه?

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   بحث شرکت در تست انتخاب بازیکن، هیچ گونه ارتباطی با مسئله اخذ ویزا ندارد و نمی توان به استناد شرکت در تست انتخاب بازیکن یک باشگاه، ویزا گرفت، مگر دعوت نامه ای با اعلام پشتیبانی مالی در طول مدت زمان اعتبار ویزا برای شما وجود داشته باشد.

 75. فاطمه محمدي گفت:

  باسلام محمدي هستم پزشك عمومي چطور ميتوانم ويزاي اقامت بگيرم

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   شما با داشتن استطاعت مالی، با سرمایه گذاری در این کشور می توانید اقدام به اخذ اقامت نمایید.

 76. محمد ميري گفت:

  محمد ميري هستم داراي مدرك كارشناسي ارشد حسابداري وكارمند در قسمت مالي ومرتبط با رشته ام چطور ميتوانم اقامت در نرو‍ژ بگيرم ممنون راهنمايي بفرمائيد

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   سفارت های کشور های منطقه اسکاندیناوی، بسیار سخت ویزا می دهند و بهترین راه های مهاجرت به این کشورها، غیر از حادث شدن ازدواج، از راه تحصیل و یا سرمایه گذاری ست.
   پیشنهاد می شود در صورتی که پیشنهاد کاری مناسبی از داخل این کشورها ندارید، از راه ویزای کار اقدام نفرمایید.

 77. اذين گفت:

  باسلام ،دندانپزشك هستم و٣٠سال دارم ،اخذ پذيرش ويزاي تحصيلي و كار براي خودم براي دوره هاي تخصصي،همسرم كه مهندس عمران چطوري هست؟؟ممنون اگر راهنمايي كنيد؟؟ايا نروژ براي رشته ما مناسب است يا خير(از نظر بازار كار)!!

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   کشور نروژ بسیار سخت ویزا میدهد و اکثر درخواست های بدون پشتوانه از داخل کشور نروژ را ریجکت می کند.
   شما تنها از راه سرمایه گذاری و یا تحصیل در مقاطع بالای علمی، می توانید به نروژ مهاجرت نمایید.

 78. مهران رضایی گفت:

  سلام من کارمند قراردادی ببمارستانم مدرکم دیپلم هستش میخوام مهاجرت کنم چطوری میتونم سریع به ویزای اقامتم بگیرم

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   پیشنهاد می شود از طریق خرید ملک، سرمایه گذاری و یا تحصیل، اقدام به مهاجرت نمایید.
   مهاجرت از طریق کار، تنها به ترکیه، امکان پذیر است.

 79. نادیا گفت:

  سلام

  ممنون از مطلب خوبتون
  من دانشجوی سال اول دکتری هستم رشته شیلات و مادر مجردی هستم. میخاستم اقدام کنم بنظر شما من برای ادامه تحصیل صبر کنم تا فرصت شش ماهه دکتری رو برم یا الان میتونم برای سه سال اخر برم نروژ؟
  اینکه برای کار شروع به مکاتبات کنم با شرکت های شیلاتی؟
  من رزومه خوبی دارم رتبه تک رقمی دکتری و ارشد هستم و 10 سال سابقه کار در بخش های صنعتی و مدیریتی داشتم.
  ممنون میشم راهنماییم کنید بهترین مسیر مهاجرت چیه و ایا مجرد بهتر میتونم اقامت بگیرم یا متاهلی؟

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   می بایست مدارک و رزومه شما را مورد بررسی قرار دهیم و با توجه به جهت گیری علمی شما، دانشگاه و اساتید هم راستا با شما را در اروپا یا منطقه مد نظر شما، معرفی کنیم و به انتخاب خودتان از بین گزینه ها، پذیرش بگیریم.
   روش های متعددی برای مهاجرت وجود دارد که می بایست شرایط شما، به صورت دقیق عنوان شود و بر آن اساس راه های مناسب ارائه گردد.
   در بسیاری از روش ها، تاهل و تجرد، تاثیری در روند مهاجرت ندارد؛ اما در روش های تحصیلی و یا دوره های زبانی که اجازه همراه داده نمی شود، قطعا اقدام برای مجرد ها آسان تر خواهد بود؛ مگر در حالت ازدواج با تبعه کشور دیگر.
   ویزای همراه شامل همسر و فرزند زیر 18 سال می شود.

 80. رويا قاسمي گفت:

  سلام اگه كسي ويزاي شغلي بخواد براي كشور نروژ و خودش كارمند وزارت نفت باشه و عسلويه كار كنه ميتونه ويزاي شغلي براي نفت نروژ بگيره؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   می بایست یک پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای نروژی، در قالب قواعد و قوانین تایید ویزای کار نیروی کار خارجی، موجود باشد.

 81. رضا رستمی گفت:

  سلام . پسرم کارشناسی ارشد شیمی .گرایش فرایند جداسازی (گاز) و امسال ورودی دکترا هست . خودم و همسرم و دو دخترم هم خواهان مهاجرت به نروژ هستیم . ضمنا دخترم کارشناس بهداشت عمومی میباشد که الان بعنوان طرح مشغول بکار میباشد و دختر کوچکم دانش اموز دبیرستانی که سال اخر میباشد. خودم هم بازنشسته هستم . لطفا راهنمایی بفرمایید که چگونه میتوانیم در کمترین زمان ممکن و کمترین هزینه مهاجرت بگیریم .
  سپاس از بزرگواریتان و راهنماییتان .

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   شما می بایست به این نکته توجه داشته باشید: در صورتی که شخصی اقامت یک کشور را اخذ نمایید، همسر و فرزندان زیر 18 سال او نیز از این مزیت، بهره مند خواهند شد و فرزندان بالای 18 سال می بایست به صورت جداگانه اقدام نمایید؛ البته برخی کشورها تا فرزندان زیر 21 سال را پوشش می دهند و در برخی کشور های عربی، فرزند دختر مجرد، را بدون محدودیت سنی، بر اساس اقامت والدین، اقامت می دهند.
   شما می توانید از طریق سرمایه گذاری اقدام نمایید.
   فرزندان بالای 18 سال نیز بر اساس تحصیل مهاجرت کنند.
   لازم به ذکر است کشور های اسکاندیناوی، بسیار سخت ویزا صادر میکنند و از همین جهت، روش سرمایه گذاری ریسک ویزای پایین تری نسبت به روش های کاری و ثبت شرکت دارند.
   نا گفته نماند در بحث مهاجرت به کشور زیبا و مطلوب نروژ، همیشه بررسی آب و هوای آن، توصیه می شود.

 82. سارا گفت:

  سلام
  با تشکر از کانال خوبتون
  میخواستم در مورد شرایط تحصیل در رشته داروسازی در کشور های اسکاندیناوی بپرسم؟؟؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل رشته های پزشکی در کشور های اسکاندیناوی هزینه های زیادی را در بر دارد و بیشتر ظرفیت این دانشگاه ها برای دانشجویان بومی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *