مهاجرت به نروژ

مهاجرت به نروژ

[html_block id="83173"]

مهاجرت به نروژ روش‌های بسیاری دارد. سالیانه افراد زیادی به قصد ادامه‌ی تحصیل، کار و غیره هدف مهاجرت به نروژ را در ذهن خویش دارند. مهاجرت به نروژ از راه‌های مختلفی امکان‌پذیر است که نهایتا منجر به اقامت فرد در آن کشور خواهند شد. نروژ دارای امکانات و شرایطی ایده آل در حوزه‌ اقتصادی، رفاهی، اجتماعی، آموزشی و… می‌باشد و همواره افراد بسیاری، متقاضی مهاجرت به این کشور هستند. از روش‌های مختلف مهاجرت به نروژ می‌توان به مهاجرت تحصیلی به نروژ، تحصیل پزشکی در نروژ، ویزای کار نروژ، اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری، اخذ اقامت بواسطه ازدواج با تبعه نروژی، اقامت از طریق تولد فرزند و پناهندگی اشاره کرد. اگر قصد مهاجرت به کشور نروژ را دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

مهاجرت به نروژ

مهاجرت به نروژ

نروژ کشوری کوهستانی و عضو پیمان شینگن با جمعیتی بالغ بر 5.200.000 نفر در سال 2022 است. کشور نروژ، در شمال غرب اروپا و جزیره اسکاندیناوی واقع شده است. این کشور از شرق با کشور سوئد، از شمال شرق با فنلاند و روسیه دارای مرز مشترک است و همچنین از سه طرف به دریا راه دارد. وسعت یا مساحت کشور نروژ 385207 کیلومتر مربع می‌باشد. پایتخت کشور نروژ، شهر اسلو است. زبان رسمی مردم این کشور نروژی و سامی است. واحد پول کشور نروژ نیز کرون نروژی می‌باشد. نروژ، به عنوان بزرگ‌ترین کشور اروپایی تولید کننده نفت و گاز است. همچنین این کشور، از نظر سرانه تولید ناخالص داخلی نیز جایگاه بسیار ویژه‌ای بعد از خاورمیانه دارد.

کشور نروژ به علت کوهستانی بودن، دارای آب و هوایی بسیار سرد است و مردم این کشور 9 ماه از سال را شاهد برف و باران هستند. همچنین در این کشور به علت نزدیکی به قطب شمال، 6 ماه از سال به صورت کامل شب و 6 ماه دیگر به صورت کامل شب است. بنابراین شما با مهاجرت به نروژ، شرایطی کاملا متفاوت را تحربه خواهید کرد.

کشاورزی درکشور نروژ بسیار پررونق است و همین مسئله، کشور نروژ را به یکی از ثروتمند‌ترین کشور‌های جهان تبدیل کرده است. نروژ در کنار آمریکا، سوئیس و لوکزامبورگ از جمله کشورهایی است که دارای درآمد بالا برای افراد می‌باشد. از شهر‌های مهم نروژ می توان به اسلو، استاونگر، ترونهایم و … اشاره کرد.

شرایط و راه‌های مهاجرت به نروژ

روش‌‌های ‌قانون تابعیت و اقامت و راه‌های مهاجرت به نروژ و اخذ اقامت یا اخذ شهروندی این کشور در حوزه اسکاندیناوی چگونه است؟ آیا نوزاد تازه متولد شده در این کشور، از اتباع کشور محسوب می‌شود و می‌تواند تابعیت و اقامت کسب کند؟ چه مدت اقامت موقت در کشور منجر به اخذ تابعیت و اقامت دائم کشور نروژ می‌شود؟ آیا با ازدواج هم می‌توان تابعیت و اقامت کشور نروژ را به دست آورد؟ ممکن است پیش از مهاجرت به کشور نروژ، این سوالات ذهن شما را درگیر کرده باشد.

روش‌‌های معمول مهاجرت به کشور نروژ شامل مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، اقامت از طریق خرید ملک، مهاجرت در نروژ از طریق ازدواج، اقامت نروژ از طریق تولد فرزند و مهاجرت به نروژ از طریق پناهندگی است. در این مقاله شما با مباحثی نظیر راه‌ها و شرایط مهاجرت از طریق تولد فرزند یا ازدواج، مهاجرت از طریق تخصص یا خرید ملک آشنا خواهید شد. در این قسمت به بررسی راه‌های مهاجرت به نروژ و اخذ تابعیت و اقامت این کشور می‌پردازیم.

Immigrating to Norway in 2021

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور نروژ

اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری، یکی از روش‌های مهاجرت به نروژ است. کشور نروژ کشوری گران قیمت است؛ اما ثبات اقتصادی و سیاسی موجود در این کشور مانع از ضرر مالی هنگام سرمایه گذاری می‌شود. کشور نروژ عضو اتحادیه شینگن و اروپا است. بر اساس قوانین موجود در این دو اتحادیه، به سرمایه گذاران در کشور نروژ مزایای بسیار خوبی اعطا می‌شود. لذا سرمایه گذاری در این کشور، سود خالص است. با این وجود، بهتر است برای کاهش ریسک خطرات سرمایه گذاری ابتدا با وکلای مهاجرتی و متخصص در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی در خصوص سرمایه گذاری در نروژ مشورت نمایید.

مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه‌گذاری، به تنهایی روش‌های مختلفی دارد. این راه‌ها شامل: خرید ملک، ثبت شرکت، خرید اوراق قرضه دولتی و کارآفرینی می‌شوند. شما با توجه به قصد خود از سرمایه‌گذاری در نروژ باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. برخی از این موارد می‌توانند در نهایت به دریافت اقامت منجر شوند و برخی دیگر نیز ممکن است چنین قابلیتی را نداشته باشند. بنابراین پیش از اقدام برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، در ابتدا هدف خود را مشخص نمائید. این موارد را در بخش زیر به جزئیات بررسی خواهیم کرد:

خرید ملک

مهاجرت به نروژ

افراد خارجی که قصد سرمایه‌گذاری در نروژ با خرید ملک را دارند، این امکان برای آن‌ها کاملا فراهم بوده و بدون مانع است. خرید ملک در نروژ، امری است که هزینه‌های بالایی دارد، زیرا زندگی در نروژ نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمی هزینه‌بر است. با این وجود، درصد مالکیت مسکن در نروژ از کشورهای اروپایی دیگر حتی بیشتر نیز می‌باشد. قیمت هر واحد مسکونی در این کشور، حدودا 2000 دلار است. این قیمت برای حداقل خرید ملک در نظر گرفته شده است. در نظر داشته باشید که اگر می‌خواهید از طریق خرید ملک به اقامت نروژ برسید، باید به مدت حداقل 5 سال، مالکیت مسکن خود را حفظ کنید.

ثبت شرکت

ثبت شرکت در نروژ برای کسانی که قصد راه‌اندازی کسب و کاری جدید در این کشور را دارند، به چندین روش قابل انجام است. این روش‌ها شامل: ثبت شرکت مستقل، ثبت شرکت عمومی و ثبت شعبه جدید می‌باشند. هزینه ثبت شرکت مستقل و خصوصی از 3000 دلار آغاز می‌شود. این روش مخصوص افرادی است که اقدام به راه‌اندازی کسب و کارهای مختصر و کوچک‌تر دارند. اگر می‌خواهید شرکت بزرگ‌تری را افتتاح کنید، باید مبلغی نزدیک به 100.000 دلار را هزینه کنید. در این روش نیاز است تا حداقل نیمی از کارکنان شرکت شما، تابعیت نروژی داشته باشند. اگر در کشور خود شرکتی دارید و می‌خواهید برای آن در نروژ شعبه جدیدی افتتاح کنید، باید از طریق ثبت شعبه جدید اقدام کنید. در این صورت، شرکت شما در کشورتان باید در حال فعالیت باشد.

خرید اوراق قرضه دولتی

با خرید اوراق قرضه دولتی، شما می‌توانید تحت شرایطی به اقامت دائم کشور نروژ دست یابید!! برای خرید اوراق قرضه شما باید اجاره‌نامه‌ای رسمی را از دولت کشور نروژ در دست داشته باشید. خرید این اوراق دو روش دارد: با سرمایه بازگشتی و بدون سرمایه بازگشتی. در صورتی که با سرمایه بازگشتی را انتخاب کنید، باید حداقل 5 سال، نسبت به میزانی که اوراق را خریداری کرده‌اید، آن را به دولت نروژ بسپارید. پس از این مدت شما می‌توانید اقامت دائم خود را دریافت کنید؛ اما اگر بخواهید این 5 سال را حذف کنید و در همان ابتدا اقامت خود را دریافت کنید، دیگر سود سرمایه به شما تعلق نخواهد گرفت.

کارآفرینی

اگر قصد کارآفرینی در این کشور را دارید، باید در اولین مرحله طرح تجاری فعالیت خود را برای اداره تجارت نروژ ارسال کنید و از آن‌ها تاییدیه دریافت کنید. در صورتی که شما پس از دریافت ویزا و مهاجرت به نروژ، به مدت 3 سال در این کشور اقامت داشته باشید، می‌توانید اقامت دائم نروژ را اخذ کنید. برای کارآفرینی در نروژ و موفقیت در آن، بهتر است تا زمینه‌هایی را برگزینید که در این کشور بیشتر مد نظر هستند و امکان پیشرفت آن‌ها وجود دارد.

مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

مهاجرت به نروژ

تحصیل در نروژ در مدارس و دانشگاه‌ها در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است. شما می‌توانید در ادامه در خصوص تحصیل در کشور نروژ در مقاطع مختلف مطالبی را مطالعه کنید.

تحصیل در مدارس نروژ

افراد از سن 6 الی 16 سالگی، می‌توانند نسبت به مهاجرت به نروژ اقدام کرده و در مدارس این کشور مشغول به تحصیل شوند. دانش آموزان خارجی برای تحصیل در کشور نروژ باید دارای ویزای این کشور باشند. همچنین امکان تحصیل دانش آموزان زیر 18 سال در نروژ، بدون داشتن قیم قانونی وجود ندارد. بنابراین مدارس شبانه روزی این کشور، می‌توانند سرپرستی دانش آموزان را به عهده بگیرند. با توجه به اینکه کشور نروژ به پدر و مادر دانش آموز ویزای همراه ارائه نمی‌دهد، این کشور مقصد مناسبی برای تحصیل دانش اموزان نیست.

تحصیل در دانشگاه‌های نروژ

یک روش مهاجرت به نروژ، تحصیل در دانشگاه‌های این کشور است. به ویژه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نروژ بسیار پرطرفدار است. تحصیل رایگان، تدریس دروس به زبان انگلیسی، امکانات رفاهی و تحصیلی بسیار عالی از جمله مزایای تحصیل در کشور نروژ هستند. امکانات مذکور باعث شده‌‌‍‌اند که دانشگاه‌های کشور نروژ در سال‌های اخیر مورد استقبال درصد زیادی از دانشجویان ایرانی قرار بگیرند.

از طرفی شرایط جغرافیایی و آب و هوایی، این کشور، باعث شده است که دانشجویان تحصیل در این کشور را به عنوان پلی برای تحصیل مقاطع بالاتر و یافتن شغل مناسب در کشور‌هایی چون آمریکا، کانادا، انگلستان و غیره مدنظر داشته باشند. با ما همراه باشید تا شرایط تحصیل در دانشگاه‌های نروژ در مقاطع مختلف را برای شما شرح دهیم. قابل ذکر است که اقدام جهت اقامت دائم نروژ نیازمند به یک زمان سه ساله کار و زندگی در این کشور می‌باشد. بنابراین شما پس از هفت سال می‌توانید پاسپورت این کشور را دریافت نمایید و شهروند این کشور باشید.

شما پس از تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بایستی جهت پیدا کردن شغل مناسب در این کشور اقدام نمایید. در جریان باشید که تنها طول مدت تحصیل در مقطع دکتری جزو دوره سه ساله جهت اقدام برای اقامت در این کشور محسوب می‌شود و این یکی دیگر از بهترین مزایا برای دانشجویان دکتری نروژ به حساب می‌آید.

Immigrating to Norway in 2021

تحصیل در مقطع کارشناسی

دانشجویان بین المللی می‌توانند در مقطع کارشناسی در کشور نروژ به تحصیل بپردازند. رشته تحصیلی، بر اساس علاقه دانشجو تعیین می‌شود. زبان ارائه دروس در دانشگاه‌های کشور نروژ، زبان نروژی می‌باشد. بنابراین یکی از شروط اصلی تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های نروژ، داشتن مدرک زبان نروژی در سطح سه می‌باشد. همچنین دانشجویان فاقد این مدرک، بایستی یک سال پیش از شروع دروس اصلی دانشگاه به آموزش زبان نروژی بپردازند.

شما برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کشور نروژ در مقطع لیسانس، باید درخواست خود را به چند دانشگاه ارسال کنید. پس از تایید از طرف یکی از این دانشگاه‌ها، شما موظف به ارسال مدارک خود برای دانشگاه مذکور هستید. در صورت طی کردن موفقیت آمیز موارد مذکور، شما می‌توانید جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور نروژ اقدام نمایید. طول دوره تحصیل کارشناسی در این کشور، سه سال می‌باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

اولین مزیت و ویژگی بسیار خوب تحصیل کارشناسی ارشد در کشور نروژ، تحصیل رایگان در این کشور است. تنوع رشته برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور نروژ بسیار زیاد است. شما باید برای کاهش ریسک در رشته مرتبط با رشته دوره کارشناسی خود به تحصیل بپردازید. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نروژ در اکثر رشته‌ها به زبان انگلیسی می‌باشد. به همین دلیل شما بایستی جهت پذیرش از دانشگاه‌های این کشور، نمره تافل و آیلتس حداقل 6.5 را ارائه نمایید.

در صورتی که زبان دانشگاه نروژی باشد، شما موظف به گذراندن دوره زبان نروژی پیش از شروع تحصیل خود هستید. همانطور که پیشتر نیز گفتیم، شما در صورت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های نروژ، نیازی به پرداخت هزینه ندارید. تنها هزینه‌های لازم برای پرداخت جهت تحصیل در این مقطع، هزینه‌های مربوط به زندگی می‌باشد. طول مدت تحصیل در این مقطع، نسبت به رشته تحصیلی متفاوت است؛ اما معمولا به زمانی در حدود یک سال و نیم الی دو سال نیاز دارد. تغییر رشته در این کشور امکان پذیر نیست. شما می‌توانید در این مقطع رشته‌هایی را که حداقل دارای 60 واحد درسی مشترک در دروس اختصاصی در مقطع لیسانس باشند را انتخاب کنید. فرد دانشجو در حین تحصیل، اجازه کار دانشجویی 20 ساعت در هفته را دارد.

جهت تحصیل در نروژ همچون مهاجرت به دیگر کشورها بایستی مبلغ معینی معادل 10000 یورو را چند ماه در حساب خود به عنوان تمکن مالی داشته باشید که باید پرینت این حساب، ضمیمه مدارک شما در زمان سفارت باشد. طول دوره تحصیل در کشور نروژ برخلاف دیگر کشورهای اروپایی در مقطع کارشناسی سه ساله، در مقطع کارشناسی ارشد دوساله و در مقطع دکترا نیز سه ساله می‌باشد.

تحصیل در مقطع دکتری

شما برای تحصیل در مقطع دکتری می‌توانید مانند دو مقطع دیگر در بسیاری از رشته‌ها به تحصیل بپردازید. زبان دانشگاه‌های مقطع دکتری زبان انگلیسی می‌باشد. شرط اولیه و اصلی تحصیل در مقطع دکتری در نروژ، داشتن رزومه علمی و کاری بسیار قوی می‌باشد. سایر شرایط لازم برای تحصیل در مقطع دکتری در کشور نروژ به شرح زیر است:

 • داشتن یک استاد راهنما یا سوپروایزر از یکی از دانشگاه‌های نروژ
 • ارائه مقالات معتبر ISI
 • معدل و نمرات خوب در مقاطع لیسانس و ارشد
 • داشتن نمره آیلتس حداقل 7

با توجه به اینکه بیشتر فعالیت‌های دانشجویان در مقطع دکتری شامل فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی است، دانشجویان حقوقی ماهیانه معادل 400 الی 500 دلار از اساتید خود دریافت می‌کنند. مدت زمان دوره دکتری 3 الی 5 سال است. شایان ذکر است که پذیرش مستقیم دکتری از ایران امری دشوار به نظر می‌رسد. بنابراین پیشنهاد می‌گردد که افراد از مقاطع پایین‌تر جهت پذیرش اقدام نموده و سپس در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهند.

از مزایای تحصیل در مقطع دکتری در کشور نروژ می‌توان موراد زیر را نام برد.

 • دریافت حقوق در حین تحصیل
 • اخذ اقامت دائم کشور نروژ پس از تحصیل
 • استفاده از بیمه درمانی، امکان تحصیل رایگان همسر و فرزندان شخص متقاضی
 • افتتاح حساب بانکی
 • کار دانشجویی در نروژ
 • دریافت ویزای شینگن برای متقاضی و همراهان وی

Immigrating to Norway in 2021

اخذ اقامت از طریق ازدواج در نروژ

امروزه اشخاص بسیاری با توجه به شرایط رفاهی، تحصیلی و امکاناتی که کشور نروژ برای افراد فراهم کرده است تمایل به مهاجرت به نروژ را دارند. یکی از راه‌های اخذ اقامت نروژ، اقامت از طریق ازدواج در این کشور می‌باشد. بر اساس آمار و تحقیقاتی که در ماه‌های اخیر انجام شده است، مهاجرت به نروژ از طریق ازدواج با افزایش چشمگیری همراه بوده است. طبق قوانین حقوق بین الملل خصوصی در صورت ازدواج مابین زوجین، شخص می‌تواند جهت دریافت تابعیت اقدام نماید که این قوانین در اکثر کشور‌های جهان صدق می‌کند.

همچنین بر اساس قوانین کشور‌های اتحادیه اروپا و عضو شینگن، اگر یک شخص با فردی در کشوری دیگر ازدواج کند می‌تواند اقامت آن کشور را دریافت کند و پس از گذشت مدت مشخصی این اقامت تبدیل به تابعیت گردد. مساله اقامت و تابعیت دو مقوله جدا از هم می‌باشند که بایستی به آن دقت داشته باشید.

این قوانین درکشور نروژ نیز صدق می‌کند و در هر صورت ازدواج با مرد یا زن نروژی نهایتا شما را به تابعیت این کشور می‌رساند؛ اما بسیار دشوار‌تر از دیگر کشورهای عضو پیمان شینگن است. زیرا شخصی که تبعه نروژ است، بایستی در آمدی مشخص داشته باشد تا بتواند مدارک و پرونده خود را جهت دریافت تابعیت همسرش ارائه کند.

در چند سال گذشته، ازدواج‌های ساختگی در کشور نروژ بسیار زیاد بوده است. امروزه افراد برای اقامت در نروژ از طریق ازدواج باید مدارکی ارائه دهند. یکی از این مدارک، ارائه شواهدی مبنی بر زندگی 3 الی 4 ساله در کنار تبعه نروژی است. شما برای ازدواج در نروژ باید دارای شغل و مسکن مناسب باشید.

مهاجرت به نروژ از طریق کار

نروژ از جمله کشور‌های نفت خیز و گران قیمت جهان می‌باشد که بیشتر درآمد و ثروتش وابسته به منابع عظیم نفت و گاز است. به همین دلیل در دهه‌های اخیر، فرصت‌های شغلی بسیار مناسبی در زمینه نفت و انرژی در این کشور ایجاد شده است که سالیانه افراد متخصص و جویای کار بسیاری از ایران و دیگر کشورهای جهان چون آمریکا، کانادا و … قصد مهاجرت به نروژ را دارند. روش پیدا کردن کار در کشور نروژ به دو صورت ویزای جستجوی کار در نروژ و همچنین سیستم skilled worker است. پیدا کردن کار با هر دو روش، دو پیش نیاز مشترک زیر را دارد:

 • تحصیلات دانشگاهی مرتبط
 • تخصص و مهارت در شغل درخواستی

در ادامه، هر دو روش را به صورت مفصل توضیح خواهیم داد.

ویزای جستجوی کار نروژ

افرادی که قصد دارند از این طریق نسبت به مهاجرت کاری نروژ اقدام کنند باید در مرحله اول، یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

 • داشتن سابقه تحصیلی در کشور نروژ
 • حضور در کشور نروژ به عنوان یک فرد محقق و یا به صورت آزاد و مستقل
 • محقق در پژوهش‌ها و پروژه‌های دانشگاهی و موسسات علمی

بنابراین شما در قدم اول باید یکی از شرایط بالا را داشته باشید و سپس می‌توانید نسبت به دریافت ویزای جستجوی کار اقدام نمایید. در این صورت، اقامت شما در کشور نروژ به مدت یک سال تمدید می‌شود. در این مدت، شما باید کار مناسبی را نسبت به مدرک تحصیلی و همچنین تخصص خود در کشور نروژ پیدا کنید. شما در این یک سال، می‌توانید به کار‌های تمام وقت و پاره وقت نیز بپردازید؛ اما تنها راه کسب اقامت دائم نروژ پیدا کردن کار مرتبط با مدرک تحصیلی و تخصص است.

سیستم skilled worker در کشور نروژ

یکی از روش‌ها و شرایط مهاجرت به نروژ، اخذ ویزای کاری از طریق سیستم skilled worker است. این روش، بر مبنای جذب نیروی کار ماهر از طریق skilled worker است. شما در صورتی که قصد ورود به کشور نروژ از این روش را داشته باشید، باید دارای مدرک تحصیلی مرتبط و یا کسب و کار مختص خود باشید. دیگر شرایط لازم برای ورود به skilled worker در کشور نروژ موارد زیر هستند:

 • دریافت جاب آفر یا پیشنهاد کاری از سمت کارفرما و یا شرکتی معتبر در کشور نروژ
 • داشتن پیشنهاد شغلی به صورت تمام وقت از کارفرما
 • سابقه شغلی و همچنین مدرک تحصیلی شما باید جزو مشاغل مورد نیاز کشور نروژ باشد
 • مدرک فارغ التحصیلی از دانشگاه
 • سطح درآمد شغل پیشنهادی باید هم سطح شغلی متوسط در کشور نروژ باشد

در صورتی که افراد موفق به ورود به کشور نروژ از طریق ویزای skilled worker شوند، می‌توانند اقامت موقت این کشور را به مدت سه سال دریافت کنند. بعد از گذشت این سه سال، افراد می‌توانند نسبت به اخذ اقامت دائم کشور نروژ(PR) اقادام نمایند. چنانچه فردی در طول این مدت، کار خود را از دست بدهد می‌تواند در فرصتی 6 ماهه کاری جدید پیدا کند.

دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمایان نروژی

شما اگر بتوانید از سوی کارفرمایی در کشور نروژ دعوتنامه کاری دریافت کنید می توانید طی مدت کوتاهی ویزای کار نروژ را دریافت کرده و در این کشور مشغول به کار شوید. دقت داشته باشید که پس از سه سال کار و پرداخت مالیات به دولت این کشور موفق به اخذ اقامت دائم کشور نروژ خواهید شد. قابل ذکر است که دریافت این دعوتنامه کاری در صورتی که شما خارج از کشور نروژ باشید امری بسیار سخت و مشکل می باشد.

در برخی از کشورهای اروپایی همچون آلمان و اتریش ویزایی تحت عنوان ویزای شش ماهه جستجوی کار صادر می‌شود. به این صورت که ویزایی به مدت شش ماه به شما تعلق می‌گیرد و به این واسطه به شما شش ماه فرصت داده می‌شود که در خاک کشور مورد نظر به یافتن کار و عقد قرارداد با کارفرما بپردازید. در صورت یافتن کار مرتبط با رشته تحصیلی، ویزای شما تمدید خواهد شد. در غیر این صورت، این ویزا دیگر تمدید نمی‌شود و شما موظف به بازگشت به کشور خود خواهید بود.

از سال 2013 این نوع ویزای شش ماهه کاریابی در کشور نروژ لغو شده است. لذا شما باید به این مساله دقت داشته باشید که بر اساس اطلاعات نادرست برخی از موسسات مهاجرتی فاقد مجوز، دچار ضرر‌های مالی و زمانی نگردید. از بهترین راه ها جهت دریافت کار در نروژ، تحصیل در این کشور می‌باشد. افرادی که فارغ التحصیل کشور‌های اروپایی هستند از شانس بالا‌تری جهت گرفتن کار بهره‌مند خواهند شد.

Immigrating to Norway in 2021

مهاجرت به نروژ از طریق تولد فرزند

ارائه اقامت به فرزندان در همه کشور‌ها، بر اساس قانون خون و خاک است. در قانون خاک، در صورت تولد کودک در هر کشوری، تابعیت آن کشور به وی اعطا می‌شود. قانون حاکم بر اکثر کشور‌های اروپایی، قانون خون است. بر همین اساس، کودکان تازه متولد شده در کشور نروژ در صورتی می‌توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند که یکی از والدین آن‌ها تبعه نروژ باشد.

مهاجرت به نروژ از طریق پناهندگی

روش مهاجرتی پناهندگی آخرین گزینه ممکن است. این روش بسیار پرخطر می‌باشد و به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. افراد می‌توانند بنا به دلایل نژادی، عقیده‌ای و یا عضویت در گروه‌هایی خاص از این طریق اقدام به مهاجرت نمایند. اینگونه اشخاص پس از ورود غیر قانونی به کشور نروژ، در صورت تایید از سمت دادگاه این کشور می‌توانند در کشور نروژ اقامت داشته باشند. با توجه به خطرات جانی و مالی بسیار زیاد روش پناهندگی، این روش توسط موسسه موسسه مهاجرتی اصطهباناتی ارائه نمی‌شود.

هزینه های زندگی و مهاجرت به نروژ

همه افراد برای مهاجرت به نروژ و سایر کشور‌ها معیار مهمی به نام “هزینه‌های زندگی” دارند. هزینه زندگی در نروژ به نسبت رفاه موجود در این کشور زیاد است. مهم‌ترین عامل موثر بر هزینه‌های زندگی هر فردی، روش زندگی آن فرد است. در ادامه می‌توانید قیمت و هزینه اقلام ضروری افراد را در کشور نروژ مطالعه نمایید:

 • آب معدنی، بطری 0.33 لیتری: 26.26kr
 • بطری شیر یک لیتری: 18.58kr
 • 500 گرم نان: 27.98kr
 • یک کیلوگرم برنج: 27.20kr
 • 12 عدد تخم مرغ: 38.48kr
 • یک کیلوگرم پنیر محلی: 110.61kr
 • مرغ یک کیلوگرمی: 125.22kr
 • یک کیلوگرم گوشت گاو یا گوشت قرمز: 259.96kr
 • 1 کیلوگرم سیب: 29.18kr
 • موز یک کیلوگرم: 24.22kr
 • پرتقال یک کیلوگرم: 26.69kr
 • گوجه فرنگی یک کیلوگرم: 39.66kr
 • سیب زمینی یک کیلوگرم: 21.27kr
 • پیاز یک کیلوگرم: 24.20kr
 • یک سر کاهو: 20.8kr
 • آب معدنی بطری 1.5 لیتری: 21.06kr
 • یک لیتر بنزین: 16.22kr
 • 60 مگابیت اینترنت: 489.83kr
 • شهریه ماهیانه پیش دبستانی یا مهدکودک: 3163.73kr
 • هزینه سالیانه مدرسه بین المللی: 58268.68kr
 • آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: 10.553.55kr
 • یک خوابه خارج از شهر: 8.184.90kr
 • آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر: 17.081.62kr

اگر شما نیز خواهان مهاجرت به نروژ هستید، وکلای مجرب ما در موسسه توسعه گران مهر واقع در شیراز که از معتبر‌ترین موسسه مهاجرت کشور می‌باشد می‌توانند شما را یاری دهند. امید است که این مطلب، توانسته باشد اطلاعات مفیدی در اختیار شما خواننده گرامی قرار دهد. مطلب فوق با کوشش همکاران ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز جمع آوری شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

شما همچنین می‌توانید به شعب موسسه مهاجرتی اصطهباناتی واقع در شهرهای اصفهان، تبریز، مشهد، تهران و شیراز مراجعه نمایید. دقت داشته باشید که چیدمان صحیح مدارک امر بسیار مهمی است و ارتباط مستقیمی با موفقیت در اخذ ویزای فرد متقاضی دارد. پس این امر بایستی توسط حقوقدان مطلع به امور حقوق بین الملل انجام گیرد. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر قوانین جدید مهاجرت می توانید به وب سایت اخذ تابعیت و اقامت نروژ مراجعه نمایید.

موسسه حقوقی توسعه گران مهر که بدون شک در صدر موسسات حقوقی و مهاجرتی ایران قرار دارد با آگاهی از اطلاعات شخصی شما، بهترین گزینه جهت مهاجرت را پیش روی شما قرار می‌دهد. مجموعه وکیل و مشاوره حقوقی برای مهاجرت به کشور خارجی در موسسه اصطهباناتی در جهت مهاجرت به نروژ در خدمت شما دوست و هموطن عزیز می‌باشند. در نوشتار زیر سعی بر آن است که به تفصیل به توضیح هر کدام از موارد ذکر شده پرداخته شود.