مهاجرت به نروژ

نروژ کشوری زیبا در شمال اروپا و در نیمه غربی جزیره اسکاندیناوی قرار دارد . اکثر مردم جهان کشور نروژ را به عنوان کشوری با شفق های قطبی زیبا، اقتصادی عالی، امنیت بالا و با بهترین استانداردهای جهانی زندگی به همراه امید به زندگی بالا در بین مردم کشورش شناخته می شود. شرایط و انواع روش های مهاجرت، هزینه ها، قوانین اخذ اقامت به نروژ معمولا سوالات پرتکرار هر فرد مهاجری است که برای زندگی، این کشور را انتخاب کرده است که در این مقاله به توضیح مفصل تمام موارد
می پردازیم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اطلاعات کلی درباره کشور نروژ (جدول)

کشور نروژ به عنوان یکی از کشورهای شمال اروپا با فرهنگ و تمدن جذاب، سطح کیفی زندگی عالی و وجود مردمانی خونگرم هر ساله مورد استقبال مهاجرانی است که قصد شروع زندگی تازه در یکی از کشورهای پیشرفته جهان را دارند. قبل از مهاجرت به نروژ خوب است درباره سبک زندگی و فرهنگ این کشور بیشتر بدانید.

پایتخت نروژاسلو
جمعیت کشورحدود ۵ میلیون و ۴۸۸ هزار نفر در سال ۲۰۲۳
ساختار سیاسیپادشاهی مشروطه و انتخابات هر دوسال یکبار انجام می شود
آب و هوای کشورآب و هوای کوهستانی و نسبتا سرد به خصوص در بخش های شمالی آن
واحد پولکرون
زبان رسمی مردمنروژی یا سامی
دین مردماکثر مردم نروژ پیرو کلیسای انجیلی- لوتری، سه درصد کاتولیک و پروتستان، یک درصد مسلمان هستند.
شهرهای مهم کشور نروژبرگن، استاوانگر، السوند، تروندهایم، رین و  گرینگر
پیش شماره کشور0047
اختلاف ساعت با ایرانحدود 2.5 عقب تر از ساعت رسمی ایران

مزایای مهاجرت به نروژ(توضیح مختصر + تیتروار به صورت شماره گذاری شده)

کشور زیبای نروژ با جاذبه های طبیعی فوق العاده، آب و هوای مناسب به عنوان یکی از مقاصد محبوب و پرطرفدار می باشد که هر ساله مهاجران زیادی را به خود جذب می کند. این کشور مزایای زیادی برای مهاجرت و زندگی کردن دارد که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم.

 • سیستم بهداشت کشور نروژ بسیار پیشرفته می باشد. دولت این کشور تمام تلاش خود را در راستای کاهش هزینه های بهداشت و درمان در کنار افزایش کیفیت خدمات به کار می گیرد.
 • در کنار کیفیت بالای سطح بهداشت، کشور نروژ با آموزش رایگان به دانش آموزان و دانشجویان افراد را در جهت افزایش کیفیت زندگی و توسعه شخصی کمک می کند.
 • نروژ کشوری با وضعیت اقتصادی عالی و پایدار و درآمد های بالا شناخته می شود.
 • یکی از بهترین کشورها برای پیشرفت و رشد خانم ها نروژ می باشد زیرا تلاش برای برابر جنسیتی در همه جنبه های زندگی این کشور و ایجاد محیط امن کاملا ملموس می باشد.
 • کشور نروژ در لیست امن ترین کشورهای جهان با نرخ پایین جرم و جنایت می باشد.
 • کشور نروژ با فرهنگ سازی و ایجاد زیر ساخت های قوی برای استفاده از انرژی های تجدید پذیر، به عنوان یکی از کشورهای دوستدار طبیعت شناخته می شود.

راه های مهاجرت به نروژ

برای مهاجرت به کشور نروژ همواره راه های متفاوتی پیش روی هر متقاضی قرار دارد. هر یک از این راه نیازمند داشتن یک سری شرایط اولیه و مدارک مختص به خود را می باشند. توصیه ما به متقاضیان برای انتخاب راه مهاجرتی این است که ابتدا به دنبال کسب آگاهی و اطلاعات کامل از مراحل و نحوه اخذ ویزا سپس اخذ اقامت در هر یک از این مسیرها باشند. در کنار این نیاز است شرایط خود را با منطق و چشمانی باز بررسی کرده و سپس با کمک یک وکیل مهاجرتی و مشاور بتوانند بهترین مسیر مهاجرتی را انتخاب کنند. در ادامه برای اطلاعات بیشتر قصد داریم در مورد راه ها و روش های مهاجرت به نروژ اطلاعات کلی را در اختیار خوانندگان قرار دهیم:

 • مهاجرت تحصیلی به نروژ
 • مهاجرت کاری به نروژ
 • مهاجرت از طریق روش سرمایه گذاری به نروژ
 • مهاجرت از طریق کارآفرینی
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق تولد
 • مهاجرت از طریق خرید ملک
 • مهاجرت از طریق خانواده
 • مهاجرت از طریق پناهندگی

برای مهاجرت به نروژ راه ها و روش های زیادی پیش روی متقاضیان وجود داردمهاجرت تحصیلی به نروژ

با توجه به شرایط عالی نروژ و وجود دانشگاه هایی با سطح آموزشی بالا مهاجرت از طریق تحصیل به نروژ یکی از اولین راه هایی که معمولا به فکر افراد خطور می کند. در ادامه ابتدا نگاهی به دانشگاه های نروژ و رتبه بندی جهانی آن ها می اندازیم.

لیست دانشگاه های برتررتبه بندی QS
دانشگاه اسلو (University of Oslo)117
دانشگاه برگن (University of Bergen)281
دانشگاه علم و صنعت نروژ (Norwegian University of Science And Technology)291
دانشگاه ترومسو نروژ (University of Tromso The Arctic University of Norway)577
دانشگاه علوم زیستی نروژ (Norwegian University of  Life science )۱۲۰۱-۱۴۰۰
دانشگاه استاوانگر (University of Stavanger)بالای 1400

بحث هزینه های تحصیل در زمان مهاجرت بسیار مهم می باشد. پیشنهاد می کنیم برای کاهش هزینه ها در صورت داشتن رزومه تحصیلی مناسب برای بورسیه تحصیلی نروژ اقدام کنید. برای طی کردن سریع این مسیر کمک گرفتن از وکیل مهاجرت به نروژ انتخاب بسیار عاقلانه ای می باشد.

مقاطع مختلفلیست هزینه ها
تحصیل در کالج هابسته به نوع کالج بین 7000 تا 19000 هزار یورو
تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی30 تا 70 یورو
تحصیل در مقطع کارشناسی7000 تا 9000 یورو
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد9000 تا 20 هزار یورو
تحصیل در مقطع دکتریمعمولا رایگان است و فقط هزینه های جانبی آن ترمی 50 تا 100 یورو می باشد.

بهترین رشته ها برای تحصیل به نروژ

 • دامپزشکی
 • داروسازی
 • فیزیولوژی
 • ایمونولوژی
 • رشته های مدیریت به خصوص مدیریت تولید و صنایع
 • رشته های مرتبط با جغرافیا و علوم طبیعی
 • مهندسی شیلات و کشاورزی
 • مهندسی ژئو فیزیک و ژئو شیمی
 • رشته های مرتبط با نفت
 • مهندسی برق
 • مهندسی فناوری اطلاعات
 • مهندسی مکانیک سیالات
 • مهندسی ساختمان و سازه

مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری

اگر قصد سرمایه گذاری در نروژ را دارید باید بدانید در کدام حوزه های اقتصادی این کشور سرمایه گذاری سود آور خواهید داشت.

به طور مثال سرمایه گذاری در بخش های نفتی، پتروشیمی، شیلات، گردشگری و حوزه گاز در نروژ فرصت های خوبی برای شما رقم می زند. در این بین حداقل مبلغ سرمایه گذاری در بخش های تجاری و کارآفرینی حدود 200 هزار یورو به بالا می باشد. در ادامه برای اخذ اقامت و ثبت شرکت در نروژ باید شغل ایجاد کرده و سهمی در رشد اقتصادی این کشور داشته باشید.

روش سرمایه گذاریحداقل سرمایه لازم
ثبت شرکت با مسئولیت محدودحدود  3 تا5 هزار یورو
ثبت شرکت سهامی عام120 تا 130 هزار یورو
خرید سهامحداقل 6 هزار دلار
تمکن مالیدرآمد سالانه 13 تا 14 هزار یورو
کار افرینی250 هزار یورو

مهاجرت به نروژ از طریق کارآفرینی

برای مهاجرت به نروژ از طریق ویزای کارآفرینی فرد سرمایه گذار قبل از هرگونه اقدامی باید حوزه فعالیت خود را در کشور نروژ مشخص کند. برای این کار بهتر است به طور دقیق حوزه های پرسود و مهم اقتصادی این کشور را بررسی کرده و در یکی از بخش های اقتصادی یک طرح اقتصادی یا بیزنس پلن که در مورد تایید و توجه دولت نروژ قرار بگیرد و سودآوری مالی خوبی نیز داشته باشد را طراحی و ارائه دهد.

قدم بعدی داشتن حداقل سرمایه اولیه برای شروع کار می باشد که در نروژ این مبلغ تقریبا 250 هزار یورو برآورد می شود. توجه کنید با این روش ابتدا اقامت کوتاه مدت صادر شده و اگر کسب وکار موفق بوده، درآمد قابل قبولی داشته و مالیات های مرتبط با کسب و کار به موقع پرداخت شود این اقامت تبدیل به اقامت بلند می شود.

یکی از راه های مهاجرت به نروژ و کسب درآمد روش کارآفرینی می باشدمهاجرت کاری به نروژ

یکی از مهم ترین ویژگی های یک کشور با شرایط اقتصاد خوب نرخ پایینی بیکاری آن کشور می باشد. طبق بررسی های انجام شده نرخ بیکاری در کشور نروژ حدود 3.5 درصد می باشد که نشان دهنده وضعیت اقتصادی و پویای این کشور می باشد.

بهترین حوزه های کاری در این کشور در بخش های نفت و گاز، ذغال سنگ، کشتیرانی، جنگلداری، شیلات و رشته های پزشکی و پرستاری می باشد.

انواع روش های مهاجرت کاریتوضیحات تکمیلی
جاب آفر یا پیشنهاد شغلیاین روش یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت کاری به کشور نروژ می باشد. پیدا کردن شغل مناسب یا دریافت جاب آفر از طریق شرکت و موسسات کاریابی امکان پذیر است. بعد از یافتن شغل مناسب باید مدارک خود را برای کارفرما ارسال کرده، در صورت تایید برای دریافت ویزا اقدام کرد.
درخواست نیروی کار ماهر و متخصصبرخی شرکت ها سالانه آگهی های کار در سراسر اروپا و سپس به طور رسمی برای تمام متقاضیان جهان منتشر می کنند. معمولا این شرکت ها به دنبال یک نیروی متخصص، تحصیل کرده با حداقل 3 سال سابقه کار در شاخه های مهم اقتصادی نروژ هستند
از طریق تحصیلبه طور کلی در اکثر کشورهای جهان، فارغ التحصیلان بعد از اتمام دوره تحصیلی خود مدتی زمان دارند تا کار مناسب و متناسب با رشته تحصیلی خود را پیدا کرده و برای تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کار اقدامات لازم را انجام دهند.
ویزای تجاریاین نوع روش مهاجرت کاری به صورت کوتاه مدت مختص گروه های شغلی مانند متخصصین فنی، بازرسان و تعمیرکاران ماشین آلات یا تجهیزات فنی، دارندگان اطلاعات و دانش درباره ماشین آلات و تجهیزات فنی می باشد.
ویزای کارگران فصلیدر نروژ در فصل ماهیگیری، فصل های مربوط به برداشت محصول یا کشاورزی تقاضا برای نیروی کار بیشتر می شود. این زمان فرصت خوبی برای کسانی است که می خواهند کوتاه مدت به نروژ سفر کرده و درامد خوبی داشته باشند.

مهاجرت پرستاران به نروژ

در سال های اخیر با توجه به افزایش روند پیری جمعیت در کشور 5میلیون نفری نروژ، نیاز به نیروهای کادر درمان از جمله پرستاران افزایش یافته است. برای اخذ ویزای کار در نروژ، پرستاران نیاز به جاب آفر ندارند بلکه می توانند رزومه خود را به دولت یا سازمان مرتبط با بهداشت و سلامت این کشور ارسال می کنند. ارگان های مربوطه رزومه افراد را بررسی کرده و در صورت تایید، متقاضی باید برای اخذ مجوز کار در این کشور اقدام کند.

مهاجرت پزشکان به نروژ

تقاضا برای استخدام نیروهای پزشک در این کشور با توجه به حساس بودن دولت روی سیستم سلامت و بهداشت مردمش همواره زیاد می باشد. از مهم ترین شرایط برای اخذ ویزای کار در نروژ عدم نیاز به مدرک رسمی زبان نروژی و اجازه همراه شدن خانواده می باشد که برای بسیاری از افراد مزیت های بسیار خوبی محسوب می شود. برای اخذ اقامت و مجوز کار در این کشور پزشکان باید مدارکی اعم از گرفتن تاییدیه ها و مجوز های لازم این کشور، دانشنامه تحصیلی، حداقل 3 سال سابقه کار، مدرک زبان انگلیسی یا ارائه مدرک تسلط به مکالمه به زبان انگلیسی و سایر مدارک هویتی می باشد.

مهاجرت به نروژ از طریق ازدواج

ازدواج یکی دیگر از راه های اخذ اقامت و مهاجرت به کشور نروژ می باشد. این روش نیز مانند تمام روش های دیگر قوانین خاص خود را دارد. از مهم ترین آن ها می توان به این اشاره کرد که فرد خارجی حتما باید با شهروند نروژی و کسی که تابعیت خونی این کشور را دارد ازدواج کند. در این روش با بررسی شرایط و ارائه مدارک بعد از 3 سال از تاریخ ازدواج فرد متقاضی می تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام کند.

 • شخص متقاضی قبل از ازدواج باید به صورت قانونی در نروژ حضور داشته و حداقل یک اقامت 6 ماهه دریافت کرده باشد.
 • سپس بعد از گذشت حدود 3 ماه از تاریخ ورود به نروژ باید گواهی مبنی بر عدم وجود مانع برای ازدواج را دریافت کند.
 • از دیگر شروط مهم ازدواج می توان به سن بالای 23 سال و ارائه تمام مدارک هویتی اشاره کرد.

برای اخذ اقامت نروژ از طریق ازدواج باید 3 سال از زندگی مشترک زوجین سپری شده باشدپناهندگی نروژ از طریق ازدواج

ازدواج در کشور نروژ و با یک فرد نروژی یکی از راه های قانونی اخذ اقامت در این کشور می باشد که متقاضی با رعایت شرایط آن و تداوم زندگی بعد از 3 سال می تواند اقامت دائم این کشور را دریافت نماید. در مورد روش خطرناک و پر ریسک پناهندگی شرایط کاملا متفاوت می باشد. این روش در لیست روش های قانونی نبوده و افرادی که از این روش استفاده می کنید متحمل خطرات و شرایط سختی بوده و در صورت رسیدن به کشور مقصد بعد از اعلام پناهندگی باید یک دلیل قانع کننده اعم از درخطر بودن جانشان، عدم امنیت در کشور مبدا و مسائل سیاسی را در دادگاهی که تشکیل می شود بیان کنند. با توجه به خطرات و مشکلات این روش، موسسه مهاجرتی اصطهباناتی هیچ خدماتی در این زمینه ارائه نمی کند و نگارش این قسمت صرفا جهت آگاهی و تکمیل اطلاعات مقاله می باشد.

مهاجرت به نروژ از طریق تولد

به طوری کلی برای اینکه فردی بتواند از طریق تولد اقامت دریافت کند باید از یکی از دو قانون تابعیت یعنی اصل خون یا اصل خاک پیروی کند. در کشورهایی که تابعیت بر اساس حق خاک است، هر کودکی بدون در نظر گرفتن تابعیت والدین، در خاک آن کشور به دنیا آید، تابعیت و اقامت آن کشور به وی داده می شود. در اصل خون اما قوانین فرق دارد، طبق این اصل تابعیت از خون به فرد منتقل می شود؛ یعنی به طور مثال برای کشور نروژ که از این اصل پیروی می کند افراد تنها درصورتی می توانند تابعیت نروژ را دریافت نمایند که یکی از والدین آن ها نروژی باشد.

مهاجرت به نروژ از طریق خانواده

این روش برای کسانی مناسب است که یکی از اعضای درجه یک خانواده آن ها ( همسر یا فرزندان) اقامت نروژ را دارد و مابقی افراد خانواده می خواهند از طریق ویزای همراه یا الحاق به این کشور مهاجرت کنند. در این صورت فرد ساکن در نروژ باید از تمکن مالی کافی، شغل مناسب و مسکن برای سکونت سایر اعضای خانواده داشته باشد. در ادامه با توجه به نوع ویزا مابقی اعضای خانواده می توانند درخواست ویزای همراه یا الحاق داده و با پرداخت هزینه ها و ارائه کامل مدارک مابقی مراحل را تا سفر به نروژ طی کند. برخی روش ها مانند تحصیل، کاری یا سرمایه گذاری نیز با داشتن تمکن مالی کافی و ارائه مدارک کامل متقاضی می تواند همزمان علاوه بر ویزای تحصیلی، کاری یا سرمایه گذاری خود برای ویزای همراه نیز اقدام کند.

مهاجرت به نروژ از طریق پناهندگی

پناهندگی معمولا اخرین روش و انتخاب برای مهاجرت می باشد. این روش بسیار پر ریسک و خطرناک می باشد. ما در مجموعه مهاجرتی اصطهباناتی این روش را به هیچ عنوان توصیه نکرده و هیچگونه خدماتی در این زمینه ارائه نمی دهیم.

با توجه به اینکه ورود به کشور مقصد از راه های خطرناک صورت می گیرد، احتمال بروز هرگونه مشکلی وجود دارد. توصیه ما به تمام متقاضیان و هموطنان عزیز انتخاب سایر روش های قانونی و اصولی برای مهاجرت به نروژ می باشد. این افراد با ارائه مدارکی باید ثابت کنند به دلایل مختلفی مانند دین و مذهب، جنسیت یا قومیت خاص، فعالیت های سیاسی و… کشور خودشان برای زندگی امن نیست و نیاز به حمایت کشور مقصد دارند. درخواست آن ها در کنوانسیون ژنو بررسی و نتیجه به متقاضی طی برگزاری دادگاه یا جلسه قانونی اعلام می شود.

مهاجرت به نروژ از طریق خرید ملک

خرید ملک یکی از روش های آسان مهاجرت و سرمایه گذاری در نروژ می باشد. بعضی از کشورها با خرید ملک در آن کشور به افراد صاحب ملک اقامت اعطا می کنند و طبق قوانین برخی کشورها نیز تنها خرید ملک منجر به اخذ اقامت نمی شود؛ بلکه متقاضی باید مدت زمان مشخصی در این کشور زندگی کرده و تا 5 سال اجازه فروش ملک را نیز ندارد. برای خرید مسکن در نروژ می توانید از وام های بلند مدت مسکن نیز استفاده کنید. برای دریافت وام خرید خانه در نروژ ابتدا باید حسابی در یکی از بانک های معتبر نروژ افتتاح کنید و گواهی تاییدیه وام مسکن را گرفته و سپس با توجه به بودجه موجود در حساب تان می توانید به دنبال یک ملک مناسب باشد.

برای سرمایه گذاری در نروژ حداقل سرمایه لازم 200 هزار یورو استآسان ترین روش مهاجرت به نروژ از ایران

از آسان ترین و کم دردسر ترین روش های مهاجرت به نروژ برای ایرانیان سرمایه گذاری، کارآفرینی یا ازدواج می باشد. برای انواع روش های سرمایه گذاری داشتن تمکن مالی، ارائه مدارک مالی و برای کارآفرینی با تاسیس استارتاپ داشتن یک طرح توجیهی با صرفه اقتصادی یا بیزنس پلن اجباری است.

در روش ازدواج نیز اگر متقاضی فرد مناسب برای زندگی خود را پیدا کرده و با یکدیگر به توافق رسیده اند، می توانند با رعایت قوانین این کشور ازدواج کرده و بعد از گذشت سه سال اقامت دائم این کشور را دریافت کند.

هزینه‌های زندگی در نروژ چقدر است؟ (جدول هزینه های روزمره)

یکی از مهم ترین دغدغه های تمام مهاجران هزینه های زندگی در کشور مقصد می باشد. با توجه به تفاوت زیاد بین ارز ایران و سایر ارزها، برای تامین مایحتاج زندگی در کشور نروژ خوب است قبل از مهاجرت با شرایط کلی زندگی در نروژ آشنا شوید.

لیست هزینه های مهمقیمت به یورو
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر1004 یورو
آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر809 یورو
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر5999 یورو
بنزین یک لیتر1.9
نان 500 گرمی2.75
شیر یک لیتری1.85
برنج (یک کیلو)2.6
مرغ (یک کیلو)12.3
تخم مرغ (12 عددی)3.5
گوشت قرمز (یک کیلو)27
پیاز (یک کیلو)2.1
سیب زمینی (یک کیلو)1.9
گوجه فرنگی3.5
موز (یک کیلو)2.8
آب 1.5 لیتریحدود 2

قوانین و شرایط مهاجرت به نروژ

همانطور که در قسمت های قبل به آن اشاره شد، هر روش مهاجرتی قوانین و شرایط مخصوص به خود را دارد که رعایت آن ها از ضروریات بوده و در اخذ ویزا به خصوص در وقت سفارت بسیار موثر می باشد. به طور مثال مهم ترین مسئله در روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری داشتن سرمایه و تمکن مالی است در حالیکه از مهم ترین شرایط برای مهاجرت تحصیلی به نروژ داشتن رزومه تحصیلی قوی می باشد.

مدرک زبان مورد نیاز مهاجرت به نروژ

به طور کلی هر روشی که برای مهاجرت به هر کشوری انتخاب می کنید به زبان و فرهنگ آن کشور توجه کنید؛ زیرا از مدارک مهم برای مهاجرت به نروژ به خصوص در روش های تحصیل و کار تسلط به زبان رسمی آن کشور می باشد. زبان مردم نروژ نیز نروژی می باشد و یادگیری آن خالی از لطف نیست. هر چند داشتن مدرک زبان های بین المللی از جمله آیلتس و تافل و در کنار آن مهارت کافی در مکالمه به عنوان یک مدرک مهم و تاثیر گذار در اخذ ویزا به حساب می آید اما برای راحتی بهتر مهاجران خوب است با کلیات زبان این کشور آشنا باشید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به نروژ

با توجه به روش های مهاجرتی که در این مقاله بیان شد، برخی مدارک مختص یک روش خاص بوده و برخی مدارک نیز برای تمام روش های الزامی باشد. در ادامه به مهم ترین مدارک برای مهاجرت به نروژ اشاره می کنیم

 • مهم ترین مدارکی که به عنوان متقاضی بدون در نظر گرفتن کشور مقصد به آن نیاز دارید، تمام مدارک هویتی است که مهم ترین آن ها شناسنامه، پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و… می باشد.
 • مدرک بعدی که بسیار مهم و ضروری می باشد، ضمانت توانایی مالی شما در برآورده کردن نیازهای ضروری زندگی در کشور مقصد می باشد که برای این کار باید حداقل مبلغ مورد نیاز را به مدت 3 ماه در یک بانک معتبر داشته باشید.
 • مدرک مهم بعدی تمام پرداختی های مربوط به اخذ ویزا و سفارت می باشد که باید قبل از وقت سفارت تمامی آن پرداخت شده و در پرونده قرار گیرد.
 • در مورد ویزای تحصیل نامه پذیرش از دانشگاه و در مورد ویزای کار مجوز کار، قراداد یا تاییدیه جاب آفر از سمت کارفرما بسیار مهم است.

هزینه مهاجرت به نروژ چقدر است؟ (جدول)

علاوه بر هزینه های زندگی در نروژ و داشتن تمکن مالی، قبل از سفر به نروژ برای اخذ ویزا و مهاجرت، متقاضی باید هزینه هایی را بپردازد که در جدول زیر نگاه کوتاهی به آن ها می اندازیم:

عنوان مواردهزینه ها (کرون نروژ)
ویزای تحصیلیحدود 6.500
ویزای کارحدود 6000
ویزای الحاق خانواده7000 تا 11000
ویزای ویزیتور750 تا 800
هزینه اقامت دائم6500
هزینه درخواست شهروندی6500
تاییدیه مدارک مسافرتی و مهاجرت برای افراد بالای 18سال2500

هر یک روش های مهاجرتی به نروژ هزینه ها و مسیرهای خاص خود را داردبهترین شهرهای نروژ برای مهاجران

اگر به عنوان یک مهاجر قصد مهاجرت به نروژ را دارید، می‌خواهیم در ادامه بهترین شهرهای این کشور را برای زندگی بررسی کنیم. پس از انجام برخی تحقیقات دقیق، اسلو، برگن، تروندهایم، استاوانگر و درامن بهترین شهرهای نروژ برای زندگی هستند.

شهر اسلو

بیایید با پایتخت نروژ، اسلو شروع کنیم. اسلو یک شهر ایده آل برای بسیاری از مهاجران می باشد؛ در حالی که درست است که زندگی در پایتخت گران‌تر است، اما فراموش نکنیم که فرصت‌های شغلی بیشتر و دستمزد بالاتر نسبت به شهرهای دیگر وجود دارد .در ادامه وقتی صحبت از آب و هوا در اسلو می شود، معمولا در ماه های زمستان بین دسامبر و مارس برف می بارد، در حالی که تابستان ها گرم است. درست مانند سایر شهرهای پایتخت در سراسر جهان، اجاره بها در اسلو بسیار گران است.

یک آپارتمان یک خوابه خصوصی حدود 10000 NOK (925 دلار آمریکا)، یک 2 خوابه تقریبا 1295 دلار آمریکاو یک واحد 3 خوابه 1573 دلار آمریکا است.

شهر برگن

برگن، واقع در ساحل غربی، دارای هنر، موسیقی و صحنه فرهنگی پر رونق است. این شهر در مقابل یک کوه زیبا قرار گرفته است و به عنوان دومین شهر بزرگ نروژ، یک مرکز چند فرهنگی با تعداد زیادی مهاجر است.

آب و هوا در برگن یکی از معایب شهر است زیرا در طول سال باران می بارد. دمای متوسط بالاتر از صفر است و آب و هوا را در زمستان ملایم تر می کند. مانند همه شهرهای نروژ، برگن نیز گزینه های متنوعی برای خرید با اجاره خانه دارد. یک آپارتمان در نزدیکی مرکز شهر حدود 9000 کرون در ماه (842 دلار آمریکا) شروع می شود.

شهر تروندهایم

تروندهایم، سومین شهر بزرگ نروژ، در مرکز قرار دارد. قدمت این شهر به قرن یازدهم باز می گردد و در مقایسه با برگن و اسلو کمتر شناخته شده است. هزینه زندگی در این شهر بستگی به سبک زندگی شما دارد. یک آپارتمان یک خوابه در قلب تروندهایم می تواند بین 925 دلار آمریکا تا 1117 دلار آمریکا در ماه هزینه داشته باشد، در حالی که یک آپارتمان مشابه خارج از مرکز شهر ممکن است بین 745 دلار آمریکا تا 925 دلار آمریکا هزینه داشته باشد.

شهر درامن

Drammen تنها 40 دقیقه با قطار از پایتخت اسلو فاصله دارد و یکی از شهرهای برتر نروژ است. این منطقه از لحاظ تاریخی یک بندر و قطب صنعتی بوده است، با این حال، اکنون بسیار تمیزتر و مناسب تر برای گردشگران و مهاجران است. زمستان در درمن طولانی، یخبندان و برفی است، در حالی که تابستان‌ها با ابرهای ملایم راحت است. هزینه های مسکن در درمن به سبک خانه شما بستگی دارد، اما در مقایسه با ایالات متحده و مابقی شهرهای اروپایی، کاملا مقرون به صرفه است.

آمار ایرانیان در نروژ

طبق جدیدترین آمار موجود مهاجرت ایرانیان از سال های 1358 به بعد رو به افزایش بوده و تا امروز در سرتاسر کشور مهاجر پذیر نروژ حدود 19 هزار ایرانی زندگی کرده و مشغول به کار هستند. کشور نروژ در بین کشورهای جهان از نظر جذابیت برای مهاجران در رتبه هفتم قرار دارد که این نشان دهنده مهاجر پذیر بودن و فراهم کردن امکانات زندگی عالی برای افراد غیر بومی می باشد.

اقامت نروژ از طریق تمکن مالی

مهاجرت به نروژ از طریق روش های سرمایه گذاری یا تمکن مالی برای افرادی که درآمد های سالانه بالا دارند، بسیار مناسب می باشد. برای مهاجرت به نروژ با این روش فقط برای ساکنان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، آمریکا، ایسلند امکان پذیر می باشد و متقاضیان ایرانی نمی توانند از این طریق برای اقامت نروژ اقدام کنند. مهم ترین دلیل عدم استفاده از این روش این است که برای دریافت اقامت از روش تمکن مالی فرد متقاضی باید تمام دارایی خود را از کشور و در بانک مبدا به کشور مقصد منتقل کند که در حال حاضر این امکان از ایران به نروژ وجود ندارد. راه دیگر این است که اگر سود دارایی فرد انقدر زیاد باشد که بتواند اثبات کند برای امرار معاش در نروژ مشکلی ندارد بدون انتقال سرمایه می تواند برای اقامت دریافت کند. حداقل مبلغ مورد نیاز برای اخذ این روش درآمدی سالانه حدود 15 هزار یورو به بالا می باشد.

از زیباترین شهرهای نروژ می توان به اسلو، برگن و درامن اشاره کردبرای مهاجرت به نروژ از کجا شروع کنم

اولین قدم برای مهاجرت به نروژ بررسی تمام روش های ممکن و تطبیق آن با شرایط خودتان می باشد. بعد از تصمیم گیری درباره روش انتخابی خود می توانید قدم های بعدی را با کمک یک مشاور و وکیل مهاجرتی انجام دهید. در این راستا همکاران ما در مجموعه مهاجرتی اصطهباناتی با سال های تجربه و پرونده های موفق در کنار شما هستند.

 • قدم بعدی مطالعه در سایت های مرجع برای جمع اوری مدارک لازم می باشد. (بسته به روش تحصیلی، کاری یا سرمایه گذاری مراحل فرق می کند)
 • شما برای اخذ ویزا و مهاجرت به نروژ نیازمند نامه تمکن مالی هستند. حداقل گردش مالی سه ماه قبل را با مبلغ مورد نظر از بانک دریافت کنید.
 • بعد از تکمیل شدن مدارک با مراجعه به سایت سفارت یا اداره مهاجرت نروژ مراحل ارسال مدارک، پر کردن درخواست ویزا و پرداخت هزینه را انجام داده و یک وقت از سفارت تقاضا کنید.
 • سپس سفارت یک وقت مصاحبه برای شما تعیین می کند، حتما سر موعد مقرر با همراه داشتن تمام مدارک در جلسه حاضر شوید.
 • بعد از این مرحله باید منتظر نتیجه از سوی سفارت باشید. در صورت تایید شدن با پرداخت هزینه های لازم برای سفر به نروژ اماده شوید.

رفتار مردم نروژ با مهاجران

در طول دهه 1980 میلادی بود که نروژ همراه با دانمارک و سوئد، هجوم مهاجران، پناهندگان و پناهجویان را از کشورهای آسیایی، آفریقا و آمریکای لاتین تجربه کرد. وجود تعداد زیاد مهاجر نسبت به جمعیت کوچک نروژ باعث شد تا مردم این کشور افکار نژادپرستی و ملیتی را کنار گذاشته و مهاجران را به عنوان افرادی از جامعه خود بپذیرند.

طبق آمارهای رسمی، امروزه مردم نروژ با دید مثبتی به مهاجران نگاه کرده و از آن ها استقبال می کنند. علاوه بر این وجود سرمایه گذاران خارجی یعنی به وجود آمدن شغل و رشد اقتصادی کشور و مردم نروژ از این موضوع رضایت دارند. به طور کلی خونگرمی و مهربانی مردم نروژ باعث شده تا مهاجران با چالش های کمتری زندگی در این کشور آغاز کنند.

مهاجرت به نروژ بدون ویزا

اگر شهروند یک کشور اروپایی هستید، حق دارید بدون ویزا وارد نروژ شده و سپس برای زندگی، کار و تحصیل به نروژ اقدامات لازم را انجام دهید. اگر شهروند کشور دیگری خارج از اتحادیه اروپا هستید، می توانید آزادانه وارد نروژ شده و حداکثر تا سه ماه در این کشور بمانید. برای تمامی موارد از جمله تحصیل، کار یا سرمایه گذاری در نروژ در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا شما نیاز به دریافت ویزا دارید. همچنین ایرانیان برای ورود به نروژ به منظور تفریح نیز باید ویزای گردشگری داشته باشند.

تابعیت و شهروندی نروژ

تابعیت و شهروندی نروژ به طور کلی بعد از 7 سال زندگی و کار مداوم یا 11 سال که در این مدت 8 سال آن را در نروژ زندگی کرده اید، به افراد اعطا می شود. در این بین شرایط اخذ تابعیت در برخی روش ها متفاوت می باشد. به طور مثال در روش ازدواج در صورتی که زوجین بیش از 3 سال باهم زندگی کرده باشند، فرد متقاضی و غیر نروژی می تواند برای دریافت شهروندی اقدام کنند. همچنین در روش سرمایه گذاری یا کاری در صورتی که درامد افراد در بازه 5 تا 6 ساله بالای میانگین درامد جامعه باشد می تواند برای دریافت پاسپورت و شهروندی نروژ درخواست کند. برای شروع ابتدا باید درخواست خود را در سامانه UDI ثبت کنید و بعد از تایید مابقی مراحل را طی نمایید.

دریافت پاسپورت نروژ

در سال های اخیر اعتبار پاسپورت کشور نروژ رتبه یازدهم جهانی را به خود اختصاص داده است. با در دست داشتن این پاسپورت افراد می توانند به 130 کشور جهان بدون ویزا سفر کنند. برای دریافت پاسپورت کشور نروژ متقاضی بعد از 5 سال زندگی و کار در کشور نروژ درخواست اقامت دائم می دهد. بعد از گذشت دو سال در صورتی که تمام قوانین این کشور را رعایت کرده باشد و مالیات های لازم را پرداخت نموده باشد، باید برای دریافت پاسپورت نروژ با ارائه مدارک و پرداخت هزینه های لازم به اداره گذرنامه یا سازمان های دولتی این کشور مراجعه کند.

کشور نروژ با رتبه یازدهم جهانی یکی از معتبرترین پاسپورت های دنیا را داردسایت اداره مهاجرت نروژ

متقاضیان ایرانی برای درخواست ویزا در داخل کشور باید فرم های ابتدایی را در سایت سفارت نروژ ایران به آدرس www.eda.admin.ch/tehran تکمیل نمایید. همچنین بعد از تایید مدارک و فرم ها برای وقت سفارت نیز از همین سایت اقدام کنید. بعد از ورود به سایت و انتخاب زمان های وقت سفارت باید منتظر تاییدیه از سوی سفارت نروژ باشید و اگر به هر دلیلی سفارت تاریخ ها و زمان مصاحبه شما را تایید نکرد می توانید برای زمان های دیگر مجدد وقت بگیرید.

همچنین در حال حاضر بسیاری از خدمات مربوط به اخذ ویزا را شرکت واسطه ای به نام گلوبال ویزا به ادرس تهران پاسداران،
خیابان گلستان پنجم (موسوی)، میدان هروی، پاساژ هروی، طبقه چهارم انجام داده و نشانی سایت
info.norwayiran@vfshelpline.com انجام می دهد که لازم است برای برخی روش ها از این طریق اقدام کنید.

مهاجرت به نروژ با موسسه اصطهباناتی

ما در مجموعه مهاجرتی اصطهباناتی با سال ها سابقه درخشان و پرونده های موفق در زمینه اخذ انواع ویزاها و روش های مهاجرتی بعد از بررسی شرایط و پرونده های متقاضیان بهترین مسیرهای مهاجرتی را به آن ها پیشنهاد کرده و گام به گام تا اخذ ویزا و سفر به کشور مقصد در کنارشان هستیم. تیم مهاجرتی اصطهباناتی با گردآوری بهترین مشاورین و وکلای برتر تمام اطلاعات لازم و مسیرهای قانونی برای اخذ اقامت کشور نروژ را در اختیار متقاضیان عزیز قرار می دهند و تا رسیدن ان ها به مقصدشان از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.

سوالات متداول در مورد مهاجرت به نروژ

1- آسان ترین روش مهاجرتی به نروژ کدام است؟

به طور کلی اسان ترین روش های مهاجرت ازدواج و سرمایه گذاری می باشد.

2- بهترین شهرهای نروژ برای زندگی را نام ببرید؟

شهرهای اسلو، برگن، تروندهایم و درامن

3- دریافت تابعیت و شهروندی نروژ چند سال طول می کشد؟

متقاضی بعد از 5 سال می تواند برای اخذ اقامت دائم درخواست داده و بعد از 7 سال زندگی مداوم در این کشور شهروندی و پاسپورت این کشور را دریافت می کند.

4.2/5 - (6 امتیاز)

165 دیدگاه برای “مهاجرت به نروژ

 1. صادق گفت:

  بهترین مطلبی بود که در مورد مهاجرت به نروژ خوندم. مرسی

 2. Abbasi goli گفت:

  من رشتم گرافیکه، میتونم برای ادامه تحصیل پذیرش بگیرم در نروژ؟ یا باید حتما رشته های مهندسی و اینا باشه :((

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام، خیر مشکلی نداره. درصورتی که نمرات شما قابل قبول باشه و مدرک زبانتون رو هم اخذ کرده باشید، دانشگاه های هنری مختلفی آماده پذیرش شما در مقاطع مختلف هستند.

 3. Nilofar elahi گفت:

  سلام، من همسرم اقامت نروژ رو دارن؛ اما دائمی نیست و برای کار مهاجرت کردن، من چطور میتونم برای مهاجرت خودم اقدام کنم؟

  1. Atenaaa گفت:

   سلام، تحصیل در نروژ بهتره یا کار؟ من از سمت این کشور جاب آفر دریافت کردم ولی نمیدونم دانشگاه هم برم یا نه. میشه راهنماییم کنین ممنون

   1. صدف کریم بیگی گفت:

    با سلام، درصورتی که جاب آفر شما در این کشور مناسب هست به شما پیشنهاد میکنیم که اون رو ادامه بدید. شما میتونین پس از مدتی به ادامه تحصیل خودتون هم در نروژ بپردازید.

  2. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام وقت شما بخیر، درصورتی که قصد دارید تا از طریق ازدواج به نروژ مهاجرت کنین، باید تا زمانی که اقامت همسر شما دائمی میشه صبور باشید.

 4. رضا پارسی گفت:

  با سلام.ممنون از راهنمایی های خوبتون .
  من 23سال دارم مدرکم دیپلمه پول هم اونقدری ندارم .میخواستم بدونم ویزای تحصیل گرفتن و روند گرفتنش چقد پول لازم داره تا بتونی توی یک دانشگاه توی یک کشور اروپایی مشغول به تحصیل بشی.واسه کار هم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.چجوری میشه از ایران برم فقط اینو بگید??

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 5. ارش گفت:

  سلام. دارای دکتری ریاضی محض از دانشگاه دولتی خوب از تهران هستم و مقاطع لیسانس و فوق لیسانسم رو هم در همین رشته از داشنگاه صنعتی شریف گرفته ام. متاهلم و 35 ساله. البته عضو هیئت علمی نیستم. برای مهاجرت به نروژ چقدر شانس دارم و بطور کلی شما چه کشوری را پیشنهاد میفرمایید. متشکرم.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل دکترا و یا کارشناسی ارشد مجدد کشور نروز نیز می توانید اقدام نمایید.

 6. سحرسلیم پور گفت:

  سلام وقت بخیر.من کارشناسی ارشد مهندسی برق دارم .میخواستم برای تحصیل دکتری در یکی از شهر های نروژ اقدام کنم .برا اینکار مدرک زبان کافیه یا آشنایی با زبان نروژی هم یه نکته مثبت محسوب میشه؟
  چون میخوام زبان نروژی رو هم شروع کنم بخونم .
  من متاهل هم هستم .
  حداکثر چقد زمان میبره که ویزای تحصیلی بگیرم؟ مهم نیست که دانشگاه اسلو باشه یا شهرهای کوچک…
  آیا همسرم هم میتونه باهام بیاد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تحصیل دکترا در نروژ بسته به سابقه علمی شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما کافی نمی باشد. همچنین کشور نروژ برای همسر شما ویزای همراه ارائه می دهد.

 7. حسین نشا گفت:

  سلام
  من یه دانشجوی کارشناسی حسابداری هستم و دوست دارم ارشد و دکترامو در نروژ بگیرم من فامیل دتریم و اوناهم بیش از هفت ساله اونجا ساکنن و شغل(مهندس.پرستار) و خانواده دارن اونا مینونن دعوت نامه یا هرچی جور کنن تا من با صرفه جوی در وقتو هزینم به اونجا برسم
  ممنونم میشم جوتب بدید.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   با داشتن نامه پذیرش از دانشگاه های نروژ، امکان اخذ ویزای تحصیلی این کشور برای شما میسر می شود. در صورتیکه آشنایان شما بتوانند در این کشور برای شما قرارداد کاری ارائه دهند، ویزای کاری نروژ نیز گزینه خوبی برای انتخابتان است.

 8. سمیه گفت:

  سلام روزتون بخیر
  من لیسانس IT و همسرم لیسانس مدیریت مالی هست برای دریافت ویزای تحصیلی بهتر هست که در مقطع ارشد همسرم اقدام کنه؟ و اینکه آیا من میتونم اونجا کار کنم و شرایط مالی خاصی و باید احراز کنیم در حال حاضر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بهترین روش برای شرایط شما اینست که برای اخذ ویزای تحصیلی نروز اقدام کرده و در حین تحصیل نیز به شما اجازه کار داده می شود.

 9. نگین گفت:

  با سلام من ترم اخر لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هستم و ۳ سال سابقه تدریس دارم زبان فرانسه رو هم بلدم و مدرک دیپلم زبان اکادمیک دارم دوره های تدریس زبان هم از طرف اموزش و پرورش گذروندم ایا امکان اقامت برای من هست؟ فرقی نمیکنه تحصیلی یا کاری هرکدوم هزینه اش کمتر باشه?

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بهترین روش مهاجرت به نروژ برای شما از طریق تحصیل است. برای اخذ ویزای تحصیلی نروز می توانید از طریق کارشناسان ما اقدام نمایید.

 10. مارال محمدپور گفت:

  سلام وققتون بخیر من و همسرم میخوایم اقدام کنیم برای کشور نوروژ همسرم لیسانس مدیریت بیمه و با ۷ سال سابقه کار و بیمه و ۳ سال هم در یک شرکت معتبر در سطح کشور سابقه کاری دارند خودمم لیسانس مدیریت بازرگانی دارم میخواستم ببینیم از چ طریق ما میتونیم اقدام کنیم کاری؟ تحصیلی؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شما می توانید از طریق تحصیل اقامت موقت نروژ را دریافت نمایید.

 11. حسین زرین پور گفت:

  سلام من فوق لیسانس مهندسی نفت دانشگاه صنعت نفت و دارای دوسال سابقه کاری شرکت خصوصی هستم در زمینه حفاری و زمین شناسی نفت چطور میتونم مهاجرت کنم به یک کشور اروپایی و البته تو کار پرورش و نگهداری و تکثیر گل و گیاه هممشغول بودم و کامل اشنا هستم باکار گیاه و کاکتوس ها ممنونم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   روش های مهاجرت متفاوت است که بر اساس شرایط خود مانند سن، مدرک زبان و میزان سابقه کار و سرمایه انتخاب می شود. می توانید جهت مشاوره بهتر برای انتخاب مسیر با ما در ارتباط باشید.

 12. علی گفت:

  سلام و ممنون که پاسخ میدین
  من دانش آموخنه دانشگاه تهران در رشته شیلات در مقاطع دکترا و ارشد هستم. 5 سال سابقه کار دولتی و تعدادی مقاله بین المللی دارم. مایلم یک مدرک دکترا از کشور نروژ هم داشته باشم. شانس پذیرش دارم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، امکان اخذ پذیرش در مقطع دکترا وجود دارد.

 13. زانیار.شیخ ویسی گفت:

  سلام.من ارشد فیزیولوژی دارم و همسرم لیسانس تر و شاغل هستن.یک بچه 3ساله هم داریم.از چه روشی میتونیم اقامت نروژ بگیریم؟وچقد هزینه میشه؟
  تشکر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تحصیل در نروژ یکی از روش های اخذ اقامت در نروژ است.

 14. سعید گفت:

  سلام
  بنده فوق لیسانس مکانیک (طراحی کاربردی) هستم و سابقه یک سال کار در شرکت لوازم خانگی ایرانی-کره ای دارم. معدل 18 ارشد و یک ثبت اختراع هم دارم. میخاستم بدونم با این شرایط تحصیل دکتری و اقامت دائم برای من امکان پذیر هست؟
  چقدر شانس پذیرش در دانشگاه‌های نروژ و سپس اقامت دائم دارم؟
  ممنون

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، امکان تحصیل دکترا در نروژ با توجه به شرایط تان است.

 15. ندا جعفری گفت:

  سلام من کارشناسی علوم تربیتی میخونم,میخوام برای ارشد در این رشته,در کشور نروژ ادامه تحصیل بدهم ,بستگان نزدیک نیز در اونجا داریم چطوری اقدام کنم؟مدرک تافل هم دارم لطفا راهنماییم کنین ممنون

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ در صورت ارائه مدرک زبان و سابقه علمی خوب، امکان پذیر است.

 16. میرزایی گفت:

  با سلام و احترام. خانم هستم.فوق لیسانس حقوق خصوصی دارم و کارمند بیمه هستم با حدود هفت سال سابقه. همسرم دیپلم و کارفرمای صنایع چوب و خدمات برش و فروش ام دی اف هستن ‌.سابقه بیمه ندارن ولی پروانه و مدارک پرداخت بیمه کارگرها و مالیت دارن با حدود ده سال سابقه کاری. شرایط مهاجرت به نروژ یا سوئد رو داریم؟ و مناسبترین کشور برای ما کجاست؟ ممنونم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   بله، شرکت در دوره های زبان سوئد یکی از بهترین روش برای شما بابت مهاجرت به سوئد است.

 17. مهدي م. گفت:

  سلام من دانشجوي مهندسي برق ترم٥ هستم
  براي مهاجرت به كشور هاي اروپا يا امريكا حتما بايد مبلغ بالايي پول داشته باشم!؟
  ايا مدارك فني حرفه اي براشون مهم هست
  كم هزينه ترين راه براي مهاجرت رو ميشه معرفي كنين

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل یکی از اسان ترین روش های مهاجرت است. در صورت داشتن رزومه علمی قوی می توانید برای تحصیل رایگان در کشور هایی مانند آلمان، ایتالیا و غیره اقدام نمایید.

 18. هانی شهبازی گفت:

  سلام چطور میتونم از طریق ازدواج وتحصیل ویزا بگیرم ۲۷سال سن دارم میشه کمکم کنین

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای اخذ ویزای ازدواج باید مدارک ازدواج را به سفارت ارائه دهید. ویزای تحصیلی نیز باید برای اخذ پذیرش اقدام نمایید.

 19. پگاه گفت:

  با سلام
  هزینه هایی که برای گذروندن دوره زبان سویدی یا انگلیسی در سوید گفتید مربوط به هر ماه هست یا کل دوره؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   هزینه های ذکر شده برای یک دوره تحصیلی می باشد.

 20. سورنا کاکاوند گفت:

  سلام دانشجوی صنایع غذایی در مقطع ارشد هستم چجوری میتونم اقامت بگیرم.میشه اصلا؟پول هم اونقد ندارم که سرمایه گذاری کنم.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بعد از فارغ التحصیلی در نروژ در صورت پیدا کردن کار، امکان اخذ اقامت این کشور را دارید.

 21. کیمیا کاهانی گفت:

  سلام من 22 سالمه و دانشجوی رشته ی کامپیوتر گرایش نرم افزارم و میخوام برای کارشناسی ارشد برای نروژ اقدام کنم، تدریس زبان میکنم و از نظر زبان مشکلی ندارم. مشکلم محدودیت مالیه. به نظرتون راه مناسبیه که از این طریق و با این شرایط اقدام کنم؟ البته هدف اصلیم اینه که از طریق تحصیل در نروژ بتونم برای کانادا اقدام کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورت داشتن رزومه علمی خوب می توانید بورسیه تحصیلی دریافت نمایید که در هزینه های تحصیل به شما کمک کند. همچنین در نظر داشته باشید که اجازه کار حین تحصیل نیز به شما اعطا می شود.

 22. قیدر گفت:

  سلام من فوق لیسانس شهرسازی ام و میخواستم بدونم برای تحصیل در مقطع دکتری در نروژ چه آیتم هایی باید داشته باشم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   رزومه پزوهشی شما برای اخذ پذیرش دکترا در دانشگاه های نروژ حائز اهمیت است. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره دقیق تر کافی نمی باشد، می توانید با ما از طریق شماره های ذکر شده در سایت در ارتباط باشید.

 23. امیر گفت:

  سلام, از مطالب مفیدتون متشکرم
  بنده 26 ساله مدرک لیسانس هوانوردی دارم,یک مدرک اویونیک هوانوردی هم دارم…سطح زبان خوبی دارم ومیتونم در عرض پنج ماه ایلتس 6,7 بگیرم.ایا میتونم برای گرفتن ویزای تحصیلی در مقطع ارشد و یا ویزای کاری در نروژ امیدوار باشم؟امکان موفقیتم چند درصده؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای دریافت ویزای کاری نروژ باید قرارداد کاری ارائه دهید. در صورت مهاجرت تحصیلی به نروژ باید رزومه علمی شما به طور دقیق بررسی شود.

 24. محمد گفت:

  سلام
  ممنون از مطالب مفید و خوبتون
  من فوق دیپلم تربیت بدنی دارم و همسرم فوق لیسانس روانشناسی و ۲ فرزند ۸ و ۳ سال دارم. مخواستم بدونم برای نروژ بهتره من و همسرم هر دو با ویزای ادامه تحصیل اقدام کنیم و یا اینکه اگه برای همسرم از طریق ویزای تحصیلی اقدام کنم ، همزمان میشه برای خودم و فرزندانم هم ویزا بگیرم
  من کارم واردات لوازم کامپیوتر هست و حدود ۸ سال سابقه بیمه دارم و مدرک ایلس خودم و همسرم بالای ۵ هست
  ممنون

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   امکان شانس ویزای همراه برای کشور نروژ بسیار پایین است. با فاصله دریافت ویزای همراه شانس ویزای فرد اصلی را نیز بالا می برد.

 25. علیرضا رضاخانی گفت:

  سلام . بنده کارمند یکی از شرکت های معروف خودرو سازی ایران هستم با ۱۵ سال سابقه کار و مدرک کاردانی لجستیک . برای ادامه تحصیل به مقطع کارشناسی چطور باید اقدام کنم کشور نروژ ؟سرمایه گذاری در چه حدی میتونه اختمال اقامت گرفتن رو بالا ببره ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تحصیل در نروژ محدودیت سنی دارد. به شما توصیه می کنیم کشور هایی را انتخاب نمایید که محدودیت سنی ندارند.

 26. حنا گفت:

  باسلام خانمی 30ساله دارای همسر وفرزند 2ساله هستم. مهندس معمار. پدر من 28سال اقامت نروژ رو داره آیا راهی برای اقامت من خانواده ام هست

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   پدر شما می تواند از طریق دعوتنامه برای بردن شما اقدام نماید.

 27. کامران گفت:

  با سلام .از طریق شرکت در دوره آموزشی زبان سوئدی چطور میشه اقامت گرفت

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   از طریق دوره های زبان اقامت یک ساله به شما تعلق می گیرد که حین تحصیل در این دوره زبان اجازه کار پاره وقت را نیز دارید.

 28. حمید رضا حسن زاده گفت:

  با سلام
  من دارای مدرک کارشناس ارشد مهندسی انرژی هستم میتونم برا دکترا تو کشور نروژ یا کشورای دیگه اقدام کنم یا بهتر است از مقطع ارشد اقدام کنم ؟ در ضمن برای مقطع ارشدم کمک هزینه تحصیلی میدن؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای اخذ پذیرش کارشناسی ارشد و دکترا باید شرایط شما به طور دقیق بررسی شود. می توانید برای چک شرایط خود می توانید به صورت حضوری به دفاتر ما مراجعه نمایید.

 29. محمد گفت:

  درود و خسته نباشید
  من 19 سال سن دارم و درحال تحصیل در دوره کاردانی به کارشناسی رشته ی مهندسی نرم افزار هستم تخصص من برنامه نویسی در زمینه اندروید هست (بدون رزومه) و زبان انگلیسی را درحد مکالمات روزمره مسلط هستم آیا این امکان وجود دارد که به عنوان کارآموز به موسسات کشورهای مناسب برای مهاجرت بروم ؟
  با شرایط من چه چیزهایی رو باید تقویت کنم ؟
  بهترین راه برای مهاجرت با شرایطی که من دارم چه راهی هست ؟ و باید چه میزان هزینه ای برای مهاجرت تهیه کنم ؟

  با تشکر …

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   با دریافت مدرک کارشناسی و ارائه رزومه علمی و پژوهشی قوی می توانید برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در نروژ اقدام نمایید.

 30. بهزاد گفت:

  با سلام
  من مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه علانه دارم. بهتره برا خوندن دوباره کارشناسی ارشد به نروژ یا سوئد بروم یا برای خواندن. دکتری؟ هزینه اقامت هر مقطع تحصیلی چقدر می شود؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل دکترا باید رزومه علمی و پژوهشی قوی ارائه دهند. در غیر اینصورت بهتر است برای کارشناسی ارشد مجدد اقدام کنند.

 31. ساناز گفت:

  سلام من میخوام برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهاجرت کنم، برای یادگرفتن زبان نروژی جایی وجود داره تو ایران؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و روزتون بخیر
   تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ به زبان انگلیسی نیز انجام می شود.

 32. اورنا گفت:

  سلام خسته نباشيد ممنون از راهنمايي هاي خوبتون با توجه به اينكه فرموديد ويزا گرفتن از كشورهاي اسكانديناوي سخت ولي غير ممكن نيست و به همه پيشنهاد سرمايه گذاري و تحصيلي داشتيد،با توجه به متاهل بودنم ميخوام تنها براي مهاجرت اقدام كنم و اينكه ترم اول ارشد فناوري اطلاعات هستم براي ادامه ي تحصيل در كشور نروژ حتماً بايد مدرك زبان آيلتس 6داشته باشم ؟؟؟يا اينكه ميتونم همونجا هم دوره هاب زبان رو بگذرونم ؟؟؟
  و اينكه مدرك خودم قابل ارائه به دانشگاههاي اونجا خواهد بود يا خير ؟؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   لطفا در نظر داشته باشید که برای افزایش شانس ویزای خود بهتر است مدرک زبان ارائه دهید. لطفا با ما تماس حاصل نمایید.

 33. ندا گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  اینکه گفتید ویزای شش ماهه میدن برای کار پیدا کردن در آلمان من ازدواج کردم و همسرم ترکه ترکیه هستن و مادر شوهرم‌آلمان هستن میخواستم‌بدونم این ویزای شش ماهه رو چطور باید درخواست بدیم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   ویزای جاب سیکر را باید از طریق سفارت آلمان در کشور اقامتی خود درخواست دهید.

 34. هادی فروهرمنش گفت:

  با سلام و عرض ادب,کارشناس ارشد رشته اقتصاد انرژی هستم, و دومقاله یکی در نشریه علمی تخصصی نظریه های کاربردی اقتصاد با موضوع نفت و دیگری درکنفرانس بین المللی سنپترزبورگ روسیه پذیرش چاپ و ارائه دریافت نمودم, همسرو دوفرزندپسر7و 3ساله دارم, مدرک زبان هم ندارم, واسه ویزای تحصیلی ابتدای امرچه باید بکنم؟ آیا می بایست ابتدامدرک زبان نروژی و یا سوئدی ارائه دهم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   در ابتدا باید برای اخذ ویزای تحصیلی پذیرش از دانشگاه دریافت نمایید. تحصیل دکترا و کارشناسی ارشد در نروژ به زبان انگلیسی نیز انجام می شود.

 35. مهسا ایزدی گفت:

  با سلام
  من دانشجو کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی هستم و میخاستم برای فوقم مهاجرت کنم و ویزای تحصیلی بگیرم..باید از کجا شروع کنم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای مهاجرت تحصیلی در نروژ در ابتدا باید دانشگاه مورد نظر را انتخاب کرده و الزامات را برآورده نمایید. سپس با نامه پذیرش برای اخذ ویزا اقدام نمایید.

 36. آرسام گفت:

  درود. سوالی داشتم ممنون میشم از پاسخدهی شما. خواستم بدونم مبلغی که برای تمکن مالی به یکی از شعب بانکی نروژ واریز میشه پس از قبولی و اخذ پذیرش به حساب شخص متقاضی برمیگرده یا باید تا پایین تحصیل تو حساب بمونه؟؟!

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تمکن مالی برای کشور نروژ باید در حساب ایران واریز شود.

 37. هاتف گفت:

  سلام من سرباز هستم و یکسال و نیم دیگر مانده از سربازیم….سوالم اینه ک با توجه به این ک مدرک کارشناسی مکانیک دارم و برکار تاسیسات نیز مسلط هستم…آیا می توانم از الان برای اقامت نروژ تلاش کنم یا ن…؟بهتر است دنبال ارشد بروم سپس بگیرم یا از همین مقطع شرو کنم؟ضمنا برایم ویزای کار بهتر است یا تحصیل؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   در صورت داشتن رزومه علمی خوب و مدرک زبان بهتر است برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ اقدام نمایید.

 38. امیر گفت:

  سلام، من در حال تحصیل در مقطع ارشد در رشته مدیریت بازرگانی بین الملل هستم و به دنبال ادامه تحصیل در رشته خودم در مقطع دکترا تو کشور نروژ هستم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید…

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای اخذ پذیرش دکترا باید رزومه شما به طور دقیق بررسی شود. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد.

 39. پروانه گفت:

  سلام من کارشناس رشته مهندسی کشاورزی هستم و عضویت در نطام مهندسی دارم سرمایه زیادی ندارم ایا راهی برای اقامت در نروژ دارم پناهندگی میتونه گزینه مناسبی برای من باشه؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   موسسه ما در زمینه پناهندگی اطلاعاتی ندارد.

 40. آتی گفت:

  با سلام.اگر یک خانم برای ویزای تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد اقدام کند ،آیا می تواند به همراه همسر و فرزند خود ویزا بگیرد؟در کدام کشور ها این امکان وجود دارد؟آیا همسر شخص اجازه کار دارد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بسته به کشور انتخابی شما دارد. به طور ویزای همراه به صورت همزمان و یا با تاخیر ارائه می شود. در نظر داشته باشید که از طریق ویزای همراه اجازه کار به شما داده نمی شود.

 41. هایده صفایی منش گفت:

  سلام همسر من اقامت و پاسپورت نروژی داره دو سال قبل برای پسرم که در حال حاضر ۱۴ سالشه هم از سفارت نروژ در ایران پاسپورت نروژی گرفتیم و در حال حاضر شوهر و پسرم در نروژ اقامت دارند و پسرم اونجا در حال تحصیله و البته هر دوشون به عنوان شهروند نروژی از کلیه حقوق نروژی برخوردارند و رجیستر هستند البته اخیرا هم همسرم اونجا کار پیدا کرده و ۳۷۰۰۰ کرون درآمد ماهیانه داره میخواستم راهنمایی کنین که من چطور میتونم اقامت نروژ رو بگیرم و ایا برای مصاحبه باید به کشور دیگه ای برم یا از طریق سفارت نروز در ایران هم به من ویزا و اقامت میدن؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، می توانید از طریق سفارت نروژ در ایران برای ویزای همراه اقدام کنید.

 42. مونا احمدی گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من کارشناسی ادبیات انگلیسی دارم.
  میخوام تغییر رشته بدم ولی ظاهرا امکانش فراهم نیست.
  برای کارشناسی میخوام برای نروژ اقدام کنم.
  آیا این امکان رو دارم؟
  و اینکه چجوری توی ایران میتونم اثبات کنم که سطح B2 هم دارم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل کارشناسی شرایط سنی شما حائز اهمیت است. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 43. Mostafa گفت:

  سلام من کارشناس پرستاری هستم و قصد اقامت و زندگی در کشور نروژ و یا کشور های اسکاندیناوی دارم چطور میتونم اقدام کنم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   ب سلام و عرض ادب
   کشور هایی مانند سوئد و دارنمارک برای گروه درمان ویزای کاری ارائه می دهد که شما شانس اقدام برای اخذ این نوع ویزا را دارید.

 44. لیلا گفت:

  با سلام و خسته نباشید همسرم مهندس مکانیک سیالات با سابقه بیست سال در شرکتهای نفتی است من هم کارمند و فوق لیسانس مدیریت اموزشی قصد مهاجرت داریم شما کجا را پیشنهاد میکنید با تشکر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   با توجه به رشته تحصیلی شما می توانید برای اخذ ویزای جست و جوی کار آلمان اقدام نمایید.

 45. حمید گفت:

  سلام من 37سال سن و لیسانس مترجمي زبان انگلیسی دارم و دانشجوی ارشد مدیریت بازرگانی بین الملل هستم. و دارای کارت مربیگری بسکتبال را دارم . بعلاوه دارای سابقه 9 سال کار در بانک ، آیا شرايط مهاجرت به نروژ یا سوئد برای کار را دارم?

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورت داشتن مدرک زبان بین المللی می توانید برای کشوری مانند آلمان اقدام نمایید.

 46. بابک مجیدی گفت:

  سلام
  من کارشناسی صنایع غذایی دارم و۳۹ سال سن و خانمم کارشناسی روانشناسی و ۲ فرزند ۱۰و ۷ ساله ، برای مهاجرت چه گزینه ای را انتخاب کنم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   کشوری مانند سوئد برای رشته های تحصیلی مانند روانشناسی اعلام نیاز کرده است که همسر شما می تواند برای ویزای کاری گروه درمان این کشور اقدام کرده و شما و فرزندان را نیز همراه خود ببرد. لطفا با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهیم.

 47. ملکی گفت:

  سلام کارشناس ارشد مدیریت هستم و ۴۲ سال سن دارم و معدل بالای ۱۹.به زبان انگلیسی و فرانسه هم تسلط دارم.همسر لیسانس فیزیک و ۴۶ ساله هستن و دفتر فنی مهندسی دارن و ۲۰سال سابقه بیمه و یه دختر ۱۵ ساله دارم.آیا میتونیم به جایی مهاجرت کنیم در صورت امکان از چه طریق؟
  با سپاس

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شما می توانید از طریق سرمایه گذاری و یا تمکن مالی لهستان اقدام نمایید. لطفا با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات کامل تری را در اختیار شما قرار دهیم.

 48. بیتا دلیلی گفت:

  سلام .من ۴۴ ساله هستم لیسانس حسابداری ازدانشگاه فردوسی مشهد فارغ التحصیل سال ۱۳۸۰. کارمندرسمی بانک ازسال ۸۰ . ایاامکان گرفتن ویزای تحصیلی برای مقطع فوق لیسانس رو دارم ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ دارای محدودیت سنی است. به شما توصیه می کنیم روش های دیگری را انتخاب نمایید.

 49. فرشته مرداني گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشيد.من و نامزدم قصد مهاجرت به كشور نروژ رو داريم.من ٢٥ و ايشون ٢٦ سالشونه.داراي ليسانس مكانيك هستن و منم ليسانس مامايي دارم.لطفا ما رو راهنمايي كنيد كه بهترين روش و بهترين كشور براي ما چي هست؟با تشكر از مطالب خوبتون

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بهترین روش برای شما اخذ ویزای کاری گروه درمان کشوری مااند سوئد، دانمارک و آلمان و برای همسرتان ویزای جاب سیکر آلمان است.

 50. وحید گفت:

  با سلام بنده ۲۵ ساله هستم مدرک تحصیلی دیپلم دارم مدرک زبان و سابقه بیمه ندارم سرمایه فعلی بنده ۲۰۰ میلیون می باشد مجرد هستم آیا با شرایطی که من دارم می توانم به یکی از کشورهای اروپایی مهاجرت کنم؟خواهشمندم راهنمایی کنید سپاس از لطف شما

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، می توانید برای تحصیل اقدام نمایید. لطفا با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهیم.

 51. محمد امین گفت:

  سلام من ۲۹سالمه دارای همسرو یک فرزند که دومی هم در راه است من میتوانم با زایمان فرزند دوم در نروژ اقامت بگیرم بعدا جه چوری میتوانم ۲ماه قبل زایمان همسرم در نروژ بمانم و هزینه ۲ماه در نروژ حدودا چقدر میشود

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   متاسفانه کشور نروژ از طریق تولد فرزند اقامت ارائه نمی دهد. اقامت نوزاد از طریق خون در نروژ اعطا می شود.

 52. nk گفت:

  سلام برای تحصیل در سوئد یا نروژ سن و گپ تحصیلی‌ مهم هست؟

  متولد ۱۳۶۷

  ۵-۶ سال پیش دیپلم گرفتم ( نظام قدیم – ۱۱ سال )

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، تحصیل در سوئد و نروژ محدودیت سنی دارد و همچنین گپ تحصیلی نیز حائز اهمیت است.

 53. مراد جمشیدی گفت:

  سلام ، شنیده ام که کشور نروژ در هنگام اعطای تابعیت نروژی به مهاجر تابعیت کشور قبلی را از او میگیرد و دو تابعیتی قبول نمیکند آیا این مطلب صحت دارد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، نروژ دوتابعیتی را قبول نمی کند.

 54. سید محمود حسینی گفت:

  با سلام
  ۳۳ سال سن دارم مهندس شهرساز هستم با مدرک کارشناسی ارشد مدیریت شهری و مدت ۷ سال سابقه کار در شهرداری و همچنین دارای پروانه اشتغال پایه ۲ از نظام مهندسی هستم، همسرم وکیل و یک فرزند داریم با توجه به این شرایط بهترین روش مهاجرت را پیشنهاد می فرمایید؟
  با تشکر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 55. امید امیدی گفت:

  با سلام 48 سال سن دارم با همسرم قصد مهجرت به نروز دارم در حال حاضر تو کار املاک هستم ایا اونجا میتونم کار کنم چطور میتونم وبه چه روشی میتونم مهاجرت کنم راهنمایی بفرمایید

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورتیکه بتوانید کار مورد نظر خود را بیابید و به سفارت ارائه دهید، می توانید برای اخذ ویزای کاری اقدام نمایید.

 56. علی گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱۹ سال سن دارم و در رشته ورزشی کشتی فعالیت دارم و۱۰ سال تجربه دارم و مقام های استانی اول ،دوم و سوم وجایزه بزرگ را کسب کردم و دنبال مدرک مربی گیری هستم. قصد مهاجرت به نروژ را دارم شما چه راهی را پیشنهاد می کنید

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شما می توانید برای تحصیل در آکادمی های ورزشی و یا از طریق یک کارفرمای ورزشی اقدام نمایید.

 57. وقاری منش گفت:

  سلام خسته نباشید الان سرمایه من 800میلیونه ومیخوایم 4نفره مهاجرب کنیم به نروژ آیا این مقدار کافی دخترم دانشجو علوم سیاسی و پسرم محصله خودم فوق لیسانس جغرافیا دارم وهمسر لیساس هنر داره که میشه راهنماییم کنین

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   سلام
   از طریق سرمایه گذاری در کشورهای دیگه اروپایی میتونید اقدام کنید ولی نهایتا در نروژ زندگی کنید، طبق اطلاعات ما با این مبلغ نمیشه مستقیما اقامت نروژ رو گرفت.

 58. سالار گفت:

  سلام‌خسته‌نباشید ۲۳ سال‌سن‌دارم 5 سال سابقه بیمه و ۲ سال حسابدار مدرسه و تتو‌آرتیست هستم
  قصد مهاجرت به نوروژ دارم شما چه راهی رو‌ پیشنهاد می‌کنید؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   راحت ترین روش برای مهاجرت به نروژ مهاجرت تحصیلی است، شما راجع به مدرک تحصیلی و رزومه تحصیلی خودتون توضیحی ندادید، اگر شرایط ادامه تحصیل دارید این راه را پیشنهاد می کنم.

 59. Rasool گفت:

  سلام من کارمند هستم در تهران ۴۵ سال دارم مدرک لیسانس حسابداری دارم از دانشگاه علمی کاربردی و شغلم هم مرتبط با مدرکم نیست همسرم هم آرایشگر هستن و یه پسر کلاس هشتم دارم چطوری میتونیم به آلمان یا نروژ مهاجرت کنیم که با مشکلی مواجه نشیم تو آلمان هم یکی از دوستان تو شرکت بی ام و مشغوله و ۹ ساله در آلمان زندگب میکنه ولی با ایشون در این مورد صحبتی نکردم لطفا راهنمایی بفرمایید . ممنونم

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، وقت بخیر
   با توجه به مدرک تحصیلی برای ویزای جاب سیکر می توانید اقدام کنید، ولی با توجه به سن شانس ویزا کم می شود. روش سرمایه گذاری یا ثبت شرکت را پیشنهاد می کنم.

 60. محمد مهدی گفت:

  گونه می توان در نروز دانشجو شد و بعد ازفارع تحصیلی می توان شاغل شد؟ و سن من 33سال هست در مقطع لیسانس پذیرش دارند؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   برای اخذ پذیرش تحصیل در نروژ میتوانید درخواست خود را به ضمیمه مدارک آخرین مقاطع تحصیلی و ریز نمرات، به دانشگاه های این کشور ارسال کنید.
   شما حین تحصیل اجازه کار پاره وقت را نیز خواهید داشت، که این خود سبب کسب تجربه برای شما می شود و بعد از اتمام تحصیل می توانید با اجازه ای که برای کاریابی به شما داده می شود، در این کشور مشغول شوید.

 61. بارانه گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید آیا بدون هیچ سرمایه ای می توان برای تحصیل به نروژ یا سوئد مهاجرت کرد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   این امکان تحت شرایط از جمله کار در همان کشور و … امکان پذیر است اما باید بدانید که برای اثبات توانایی پشتیبانی مالی خود به سفارت، نیاز است تا تمکن مالی ارائه دهید که مشاورین ما این مورد را به تفصیل به شما خواهند گفت.

 62. ش. خسروی گفت:

  با سلام
  من 47 سالمه و دارای مدرک لیسانس علوم ازمایشگاهی و کارشناس سازمان غذا و دارو هستم همسرم دانشجوی دکترای شیمی آلی شاغل در سازمان غذا و دارو هست و یک دختر 5 ساله دارم میخواستم به هر کشوری که شد مهاجرت کنم چکار باید بکنم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به سوابق تحصیلی و کاری شما و همسرتان می توانید در این کشور شاغل شوید اما نیاز به دعوتانمه کاری از سوی یک کارفرمای بومی دارید.
   اما روش دیگری که می تواند برای شما تاثیر گذار باشد، سرمایه گذاری در کشور های خارجی است که امکان اقامت شما و خانواده تان را به شما می دهد.

 63. محمدرضا هنتی گفت:

  با سلام محمدرضا هستم ۱۸ ساله قصد سفر برای تحصیل و اخز اقامت به کشور نروژ رو دارم میخواستم ببینم از چه راه هایی میتونم به این کشور برم و اقامت بگیرم و میانگین هزینه های کلی تا رسیدن به نروژ رو ممتون میشم بگید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط سنی شما که فرمودید، بهترین راه مهاجرت تحصیلی است.
   شما بدین روش می توانید به تحصیبل در کشور مقصد بپردازید و سپس وارد بازار کار شوید و در نهایت به اقامت برسید.
   بهتر است تا ما را از شرایط و علایق مطلوبتان با خبر سازیدتا بتوانیم بهترین روش اقدام را به شما اطلاع رسانی کنیم.

 64. صادق باوی گفت:

  با سلام من قصد زندگی کردن در نروژ را دارم آیا می توانم به آن کشور مسافرت کنم و درخواست پناهندگی بکنم؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   حتما نیاز نیست که به قصد پناهندگی به کشور نروژ وارد شوید، راه های قانونی زیادی وجود دارد که می توانید به نروژ و سایر کشور هایی که ما به شما پیشنهاد می کنیم، مهاجرت کنید.

 65. هومن کورش نیا گفت:

  با سلام. حداقل سرمایه مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری چند دلار هست؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   سرمایه گذاری در زمینه های مختلف قابل انجام است و میتوان به صورت های متفاوت این کار را انجام داد.
   بهتر است نوع مورد تقاضای خود را به ما اعلام کنید تا نتیجه ارزیابی را به شما اطلاع دهیم.

 66. محمد گفت:

  با سلام
  من دارای مدرک کارشناسی مدیریت هتلداری و کارشناسی ارشد مدیریت استراتژیک هستم دارای سابقه کار و تدریس و دارای دو فرزند ؛ همسرم نیز دارای مدرک کارشناسی مدیریت هتلداری و همچنین کاردانی امداد و سوانح است .جهت مهاجرت ترجیحا به یکی از کشورهای اسکاندیناوی چه راهکاری پیشنهاد می کنید ؟
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایطی که فرمودید ، می توانید برای هر یک از اعضای خانواده به نحوی ویزا بگیرید، اما بهترین راه برای زندگی در کنار هم ، سرمایه گذاری است.
   نگران کلمه سرمایه گذاری نباشید، راهکار های خوبی را برای شما در نظر داریم.

 67. فرجی گفت:

  سلام.وقت بخیر.بنده كار شناسی ارشد برق كنترل از دانشگاه آزاد دارم.متاهل هستم.سن 35.بیمه هم دارم.چجور میتوانم مهاجرت كنم؟!

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما دو راه وجود دارد:
   1- مهاجرت تحصیلی و احتمالا ادامه تحصیل رایگان با بورسیه در مقطع دکترا
   2- مهاجرت کاری و اخذ دعوتنامه کاری از سوی یک کارفرمای نروژی

 68. ر.م.س گفت:

  با سلام.من و همسرم هر دو دکتری هستیم و هر دو هیات علمی دانشگاه.من در رشته میکروبیولوژی و همسرم در رشته اقتصاد. بک پسر شش ساله هم داریم. به نظر شما مهاجرت به کدام کشور اروپایی برای ما آسان تر خواهد بود؟آیا نروژ برای ما شرایط سختی خواهد داشت؟با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که مهاجرت را از نوع کاری می خواهید، ما کشور آلمان را به شما پیشنهاد می کنیم. اما در صورتی که هدف دیگری داشته باشید، بهتر است بفرمایید تا بر اساس شواهد و مدارک خودتان ، پیشنهاد ارائه شود.

 69. سعيد گفت:

  با سلام من كارشناسي حقوق خوندم و اكنون مشغول به كار غير مرتبط با رشتم هستم،سوالي كه خدمت شما دارم اينست كه براي ارشد حقوق گرايش بين الملل ميتونم اقدام كنم؟ آيا ميتونم با اين مدرك در نروژ كار كنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با تجه به اینکه حقوق مربوط به هر کشور مختص همانجاست و جایی در دیگر کشور ها ندارد، بهتر است این مسئله را با کارشناسان حقوقی موسسه بررسی کنید تا پاسخ دقیق تری دریافت کنید.

 70. کیانا گفت:

  سلام وقت بخیر
  ممنون از راهنمایی هاتون
  عذر میخوام میخواستم بپرسم اگر شرایط گرفتن مدرک آیلتس رو نداشته باشیم چه کاری باید انجام بدیم و اینکه کلا چقدر هزینه لازم هست برای اخذ ویزای دانشجویی سوئد یا نروژ
  تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی برای تحصیل در کشور نروژ و یا سوئد لازم است اما در کنار این مدارک اثبات برخی توانایی ها از جمله مالی، ضروری است.
   هزینه های لازم نیز بسته به فاکتور های مختلفی از جمله رشته، دانشگاه و شهر است و نمی توان عدد ثابتی را انجام داد.

 71. وحید زارع گفت:

  سلام من به عنوان یک نیروی کاری میخوام برم نروژ و کسی رو ندارم یا از طریق ازواج شرایط چجوری هستش

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهترین گزینه، کار است.ضمن کار شما می توانید فعالیت های گسترده ای را از سرمایه گذاری و تحصیل گرفته تا ازدواج انجام دهید.

 72. محمد بابایی گفت:

  با سلام من دارای زبان مهندسیitو تست و نفوذ ،امنیت هستم و در کار برنامه سازی میتونم انجام بدم به صورت پیشرفته من از چه طریقی میتونم مهاجرت کنم ک سختی زیادی نداشته باشه؟؟من رشته اصلیم تجربی هست و بعداز اینکه اقامتم رو گرفته میتونم خانوادم رو پیش خودم بیاورم؟؟

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   در بحث مهاجرت، غیر از تخصص، سن، تمکن مالی، میزان تسلط به زبان های خارجه و سابقه کار با بیمه نیز اهمیت دارد.با توجه به این مشخصات می توان مسیر های مناسب را پیشنهاد داد؛ که متاسفانه شما اطلاعات لازم را عنوان نفرموده اید.

 73. مهرداد رضوی گفت:

  با سلام من اتش نشان صنعت نفت هستم دارای مدرک کارشناسی همین رشته دوست دارم به یکی از کشورهای اسکاندیناوی برم چطور اقدام کنم

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   کشور های منطقه اسکاندیناوی، بسیار سخت ویزا می دهند و معمولا می توان با روش های: سرمایه گذاری، تحصیل در مقاطع بالا و داشتن پیشنهاد کاری اقدام به اخذ ویزا کرد.
   البته یک روش منحصرا برای کشور سوئد هم اکنون قابل اقدام است: شرکت در دوره زبان سوئدی و یا انگلیسی در خود کشور سوئد؛ که هزینه شرکت در دوره زبان سوئدی حدود 6 تا 8 هزار یورو و دوره انگلیسی حدود 8 تا 10 هزار یورو هزینه خواهد برد.

 74. مهدی گفت:

  سلام.اگه کسی مقام کشوری نداشته باشه ولی بخواد برای تست دادن تو یه تیم فوتبال درخواستی چیزی بده چ کار باید کنه?

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   بحث شرکت در تست انتخاب بازیکن، هیچ گونه ارتباطی با مسئله اخذ ویزا ندارد و نمی توان به استناد شرکت در تست انتخاب بازیکن یک باشگاه، ویزا گرفت، مگر دعوت نامه ای با اعلام پشتیبانی مالی در طول مدت زمان اعتبار ویزا برای شما وجود داشته باشد.

 75. فاطمه محمدي گفت:

  باسلام محمدي هستم پزشك عمومي چطور ميتوانم ويزاي اقامت بگيرم

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   شما با داشتن استطاعت مالی، با سرمایه گذاری در این کشور می توانید اقدام به اخذ اقامت نمایید.

 76. محمد ميري گفت:

  محمد ميري هستم داراي مدرك كارشناسي ارشد حسابداري وكارمند در قسمت مالي ومرتبط با رشته ام چطور ميتوانم اقامت در نرو‍ژ بگيرم ممنون راهنمايي بفرمائيد

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   سفارت های کشور های منطقه اسکاندیناوی، بسیار سخت ویزا می دهند و بهترین راه های مهاجرت به این کشورها، غیر از حادث شدن ازدواج، از راه تحصیل و یا سرمایه گذاری ست.
   پیشنهاد می شود در صورتی که پیشنهاد کاری مناسبی از داخل این کشورها ندارید، از راه ویزای کار اقدام نفرمایید.

 77. اذين گفت:

  باسلام ،دندانپزشك هستم و٣٠سال دارم ،اخذ پذيرش ويزاي تحصيلي و كار براي خودم براي دوره هاي تخصصي،همسرم كه مهندس عمران چطوري هست؟؟ممنون اگر راهنمايي كنيد؟؟ايا نروژ براي رشته ما مناسب است يا خير(از نظر بازار كار)!!

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   کشور نروژ بسیار سخت ویزا میدهد و اکثر درخواست های بدون پشتوانه از داخل کشور نروژ را ریجکت می کند.
   شما تنها از راه سرمایه گذاری و یا تحصیل در مقاطع بالای علمی، می توانید به نروژ مهاجرت نمایید.

 78. مهران رضایی گفت:

  سلام من کارمند قراردادی ببمارستانم مدرکم دیپلم هستش میخوام مهاجرت کنم چطوری میتونم سریع به ویزای اقامتم بگیرم

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   پیشنهاد می شود از طریق خرید ملک، سرمایه گذاری و یا تحصیل، اقدام به مهاجرت نمایید.
   مهاجرت از طریق کار، تنها به ترکیه، امکان پذیر است.

 79. نادیا گفت:

  سلام

  ممنون از مطلب خوبتون
  من دانشجوی سال اول دکتری هستم رشته شیلات و مادر مجردی هستم. میخاستم اقدام کنم بنظر شما من برای ادامه تحصیل صبر کنم تا فرصت شش ماهه دکتری رو برم یا الان میتونم برای سه سال اخر برم نروژ؟
  اینکه برای کار شروع به مکاتبات کنم با شرکت های شیلاتی؟
  من رزومه خوبی دارم رتبه تک رقمی دکتری و ارشد هستم و 10 سال سابقه کار در بخش های صنعتی و مدیریتی داشتم.
  ممنون میشم راهنماییم کنید بهترین مسیر مهاجرت چیه و ایا مجرد بهتر میتونم اقامت بگیرم یا متاهلی؟

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   می بایست مدارک و رزومه شما را مورد بررسی قرار دهیم و با توجه به جهت گیری علمی شما، دانشگاه و اساتید هم راستا با شما را در اروپا یا منطقه مد نظر شما، معرفی کنیم و به انتخاب خودتان از بین گزینه ها، پذیرش بگیریم.
   روش های متعددی برای مهاجرت وجود دارد که می بایست شرایط شما، به صورت دقیق عنوان شود و بر آن اساس راه های مناسب ارائه گردد.
   در بسیاری از روش ها، تاهل و تجرد، تاثیری در روند مهاجرت ندارد؛ اما در روش های تحصیلی و یا دوره های زبانی که اجازه همراه داده نمی شود، قطعا اقدام برای مجرد ها آسان تر خواهد بود؛ مگر در حالت ازدواج با تبعه کشور دیگر.
   ویزای همراه شامل همسر و فرزند زیر 18 سال می شود.

 80. رويا قاسمي گفت:

  سلام اگه كسي ويزاي شغلي بخواد براي كشور نروژ و خودش كارمند وزارت نفت باشه و عسلويه كار كنه ميتونه ويزاي شغلي براي نفت نروژ بگيره؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   می بایست یک پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای نروژی، در قالب قواعد و قوانین تایید ویزای کار نیروی کار خارجی، موجود باشد.

 81. رضا رستمی گفت:

  سلام . پسرم کارشناسی ارشد شیمی .گرایش فرایند جداسازی (گاز) و امسال ورودی دکترا هست . خودم و همسرم و دو دخترم هم خواهان مهاجرت به نروژ هستیم . ضمنا دخترم کارشناس بهداشت عمومی میباشد که الان بعنوان طرح مشغول بکار میباشد و دختر کوچکم دانش اموز دبیرستانی که سال اخر میباشد. خودم هم بازنشسته هستم . لطفا راهنمایی بفرمایید که چگونه میتوانیم در کمترین زمان ممکن و کمترین هزینه مهاجرت بگیریم .
  سپاس از بزرگواریتان و راهنماییتان .

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   شما می بایست به این نکته توجه داشته باشید: در صورتی که شخصی اقامت یک کشور را اخذ نمایید، همسر و فرزندان زیر 18 سال او نیز از این مزیت، بهره مند خواهند شد و فرزندان بالای 18 سال می بایست به صورت جداگانه اقدام نمایید؛ البته برخی کشورها تا فرزندان زیر 21 سال را پوشش می دهند و در برخی کشور های عربی، فرزند دختر مجرد، را بدون محدودیت سنی، بر اساس اقامت والدین، اقامت می دهند.
   شما می توانید از طریق سرمایه گذاری اقدام نمایید.
   فرزندان بالای 18 سال نیز بر اساس تحصیل مهاجرت کنند.
   لازم به ذکر است کشور های اسکاندیناوی، بسیار سخت ویزا صادر میکنند و از همین جهت، روش سرمایه گذاری ریسک ویزای پایین تری نسبت به روش های کاری و ثبت شرکت دارند.
   نا گفته نماند در بحث مهاجرت به کشور زیبا و مطلوب نروژ، همیشه بررسی آب و هوای آن، توصیه می شود.

 82. سارا گفت:

  سلام
  با تشکر از کانال خوبتون
  میخواستم در مورد شرایط تحصیل در رشته داروسازی در کشور های اسکاندیناوی بپرسم؟؟؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل رشته های پزشکی در کشور های اسکاندیناوی هزینه های زیادی را در بر دارد و بیشتر ظرفیت این دانشگاه ها برای دانشجویان بومی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *