تحصیل در نیوزلند 2022، یکی از گزینه‌های برتر برای تحصیل در کشورهای اروپایی است. امروزه افراد زیادی متقاضی ادامه تحصیل در کشورهای پیشرفته و دارای دانشگاه‌هایی با درجه علمی بالا و تایید شده در سراسر جهان می‌باشند. کشور “نیوزلند” یا “زلاندنو” از جمله کشورهای توسعه یافته است و دانشگاه‌های نیوزلند از نظر علمی، رتبه بسیار بالایی در جهان دارند. همچنین مدارک آن‌ها، در اکثریت کشورها تایید شده است. نیوزلند کشوری است که در آن فرهنگ‌های مختلفی دیده می‌شود، بنابراین شما هنگام تحصیل در نیوزلند، تجربیات بسیار خوبی خواهید داشت.

دانشجویانی که به فکر تحصیل در نیوزلند هستند، معمولا سوالاتی در ذهن خود دارند مانند: هزینه تحصیل در نیوزلند چقدر است؟ آیا می‌توان به تحصیل رایگان در نیوزلند پرداخت؟ آیا امکان تحصیل در نیوزلند بدون مدرک زبان وجود دارد؟ در این مطلب قرار است تا به صورت کامل و جامع، به بررسی شرایط تحصیل در نیوزلند بپردازیم. تا انتها با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات این چنین خود را بیابید.

تحصیل در نیوزلند 2022 چه شرایطی دارد؟

تحصیل در نیوزلند

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در نیوزلند، به پادکست زیر مراجعه کنید.

افراد متقاضی تحصیل در نیوزلند بیان این نکته نیز لازم است که زبان رسمی مردم نیوزلند انگلیسی و ماروئی می باشد و زبان تدریس در دانشگاه‌ها و مدارس انگلیسی است به همین دلیل داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل با نمره بالا الزامی است. مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل یکی از بهترین روش ها نسبت به مهاجرت کاری به نیوزلند یا سرمایه گذاری در نیوزلند یا نیوزیلند است.

شخصی که از طریق تحصیل به نیوزلند مهاجرت می کند، از مزایای اقامت نیوزلند بهره مند می شود و می تواند با کسب شرایط لازم نسبت به اخذ تابعیت نیوزلند اقدام کند. البته از دلایلی که افراد بیشتر از طریق مهاجرت تحصیلی نسبت به مهاجرت به نیوزلند استفاده می کنند به دلیل مراحل طولانی، امتیاز بندی و شرایط ویزای کار یا اسکیل ورکر نیوزلند می باشد. بهترین دانشگاه‌های نیوزلند و رتبه بندی آنها در مقاله ای جداگانه مورد بررسی قرار گرفته است.

شرایط جامع اعزام دانشجو و تحصیل در نیوزلند

اعزام دانشجو و تحصیل در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند در مقطع ابتدایی از سن 6 سالگی شروع می شود و 8 سال به طول می انجامد بعد از آن دانش آموزان وارد مقطع دبیرستان شده که این دوره تحصیلی 5 سال زمان می برد. بعد از سپری کردن این 11 سال تحصیلی دانش آموزان یا می توانند به مدت 6 تا 18 ماه در مدارس فنی- حرفه ای در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل بدهند و سپس وارد بازار کار شوند.

همچنین آن‌ها می توانند با گذراندن حدود یک سال و نیم تا 3 سال مدرک دیپلم خود را بگیرند و وارد دانشگاه شوند. البته نظام جدید نیوزلند به نام modular به این شکل است که دانش آموزان بعد از پایان دبیرستان یکی از درس هایی که به آن علاقه دارند را انتخاب می کنند و در این نظام آموزشی شرکت کرده و بعد از گذراندن این دوره با موفقیت تنها یک مدرک دیپلم دریافت می کنند.

هزینه تحصیل

هزینه تحصیل در نیوزلند در دوران دبیرستان و دانشگاه و زندگی دانشجویان حدود 25000 تا 30000 دلار نیوزلند یا نیوزیلند می باشد که شامل: شهریه دانشگاه، خوراک، بیمه، رفت و امد و… میشود. از شرایط اعزام دانشجو به نیوزلند یا نیوزیلند این است که علاقه مندان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های نیوزلند در مقطع لیسانس که مدرک پیش دانشگاهی دارند به راحتی می توانند وارد دانشگاه‌های نیوزلند شده و مشغول ادامه تحصیل شوند؛ اما کسانی که مدرک دیپلم ندارند جهت تحصیل در نیوزلند یا نیوزیلند میبایست دوره پیش دانشگاهی را در کشور نیوزلند سپری کنند.

زبان تحصیل

دانشجویانی که متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه‌های نیوزلند هستند می بایست مدرک زبان ایلتس حداقل 6 را داشته باشند در غیر این صورت قبل از ورود به دانشگاه‌ها باید دوره های زبان را در کشور نیوزلند سپری کنند. شما عزیزان میتوانید با مراجعه به موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در شهر شیراز و شرکت در دوره های آموزشی زبان مدرک زبان خود را در کمترین زمان دریافت نمایید.

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی در نیوزلند

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی در نیوزلند

از شرایط اعزام دانشجو جهت تحصیل در نیوزلند در مقطع لیسانس و تحصیل در دانشگاه‌های نیوزلند اینکه مدت تحصیل حدود 3 تا 4 سال زمان میبرد و در این مقطع دانشجویان بیشتر کارهای تحقیقاتی و پژوهشی انجام میدهند. شهریه سالانه دانشگاه‌های نیوزلند مبلغی حدود 30000 دلار میباشد که دانشجو موظف به پرداخت آن میباشد. هزینه زندگی در نیوزلند حدود 600 تا 800 دلار در ماه است که شامل: غذا، رفت و آمد، بیمه، مسکن و… میشود. دانشجویان در مقطع لیسانس میتوانند 10 ساعت در هفته کار کنند و مبلغی حدود 130 تا 150 دلار به ازای هر هفته حقوق دریافت کنند که این مبلغ بع راحتی بخش اعظمی از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را تامین میکند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد در نیوزلند

دانشجویانی که متقاضی ادامه تحصیل در نیوزلند مقطع فوق لیسانس دانشگاه‌های هستند به شرط اینکه سوابق تحصیلی بسیار عالی، مقاله های ISI و مدرک زبان آیلتس یا تافل را داشته باشند می توانند از دانشگاه‌های نیوزلند بورسیه بگیرند که در صورت اخذ اخذ بورسیه، دانشگاه‌ها اغلب هزینه های زندگی دانشجو را علاوه بر تحصیلشان پرداخت می کند.

دانشجویانی که از آخرین مدرک تحصیلی آنها کمتر از دو سال گذشته باشد و سوابق تحصیلی معمولی داشته باشند میتوانند جهت ادامه تحصیل در نیوزلند در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه‌هایی که شهریه سالانه آنها حدود 10.000 تا 18.000 دلار است ثبت نام کنند و با کار دانشجویی قسمتی از شهریه خود را پرداخت نمایند. دانشجویان در مقطع فوق لیسانس میتوانند 20 ساعت در هفته را کار کنند و حقوقی حدود 300 دلار در هفته دریافت نمایند که این مبلغ قسمت زیادی از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را تامین میکند.

تحصیل در مقطع دکترا یا phd در نیوزلند

شرایط اعزام دانشجو به نیوزلند یا نیوزیلند در مقطع دکترا در دانشگاه‌های نیوزلند این است که مدت تحصیل 3 تا 6 سال به طول می انجامد و دانشجویان در پایان این مقطع می بایست به صورت شفاهی یا در بعضی مواقع به صورت کتبی از پایان نامه خود دفاع کنند. در مقطع دکترای دانشگاه‌های نیوزلند دانشجویانی که معدل آخرین مدرک تحصیلی آنها بالای 17 باشد و مقاله های ISI و مدرک زبان آیلتس یا تافل را داشته باشند می توانند از بورسیه استفاده کنند که در این صورت دانشگاه‌ها علاوه بر هزینه های تحصیل در نیوزلند دانشجو هزینه های زنگی دانشجو را نیز پرداخت میکنند.

کار دانشجویی در مقطع دکترا

کار دانشجویی در مقطع دکترا

در مقطع دکترا دانشجویان میتوانند 30 ساعت در هفته را کار کنند و مبلغی حدود 450 دلار در هفته حقوق بگیرند که این مبلغ به راحتی هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را تامین می کند. نکته حائز اهمیت در این زمینه این که با توجه به شرایط راحت اخذ بورسیه از دانشگاه‌های نیوزلند یا نیوزیلند، بعضی افراد این را با تحصیل رایگان در نیوزلند اشتباه می گیرند و بعضاً به دفتر ما تماس گرفته و شرایط تحصیل رایگان در نیوزلند یا نیوزیلند را سوال می کنند. یکی از راه‌های مناسب برای مهاجرت به نیوزلند نیز، تحصیل پزشکی در نیوزلند می‌باشد. این رشته طرفداران بسیاری دارد و از گذشته تاکنون، فارغ‌التحصیلان بسیاری را به جامعه پزشکی اروپا تحویل داده است.

بورسیه‌های تحصیلی نیوزلند

دانشجویان می‌توانند از بورسیه‌های متعددی برای تحصیل رایگان و بدون هزینه خود استفاده کنند. در بخش زیر، اسامی و عناوین این بورسیه‌ها به صورت کامل بررسی شده‌اند. شما می‌توانید با توجه به شرایط و وضعیت خود، برای اخذ آن‌ها درخواست بدهید.

بورسیه سال اولی دانشگاه کانتربری به دانشجویان بین‌المللی

این بورسیه که با عنوان (UC International First YearScholarships) شناخته می‌شود، چنانچه شما به عنوان یک دانشجو ممتاز مورد تایید دانشگاه قرار بگیرید برای آغاز مقطع کارشناسی خود و به مدت 1 سال می‌توانید از این بورسیه تحصیلی استفاده کنید. این بورسیه تحصیلی تنها به 25 نفر تعلق خواهد گرفت. مقدار کمک هزینه‌ای که افراد تعلق می‌گیرد، از 10,000 تا 20,000 دلار می‌باشد.

بورسیه تحصیلی تونگاروا در دانشگاه ویکتوریا ولینگتون

این بورسیه به انگلیسی (Tongarewa Scholarship at Victoria University of Wellington) نام دارد. تعداد 10 نفر از دانشجویان مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد در هر رشته‌ای که  باشند، می‌توانند از این بورسیه تحصیلی استفاده کنند. مبلغ این بورسیه، 10,000 دلار می‌باشد.

بورسیه‌های تحقیقات بین‌المللی دکترای نیوزلند

بورسیه تحصیلی (New Zealand International Doctoral Research Scholarships) علاوه بر مبلغ 25,000 دلار، حدود 600 دلار برای مخارج زندگی و دیگر هزینه‌های درمانی، بیمه و … را نیز شامل می‌شود.

بورسیه عالی دانشجویان بین‌المللی اوکلند

بورسیه تحصیلی (University of Auckland International Student Excellence Scholarship) به دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تعلق می‌گیرد. تعداد نفراتی که می‌توانند از این بورسیه تحصیلی استفاده کنند حدود 50 نفر است. توجه داشته باشید که این بورسیه تحصیلی به تمام رشته‌های این دانشکده تعلق خواهد گرفت. مبلغ بورسیه عالی دانشجویان اوکلند، 10,000 دلار است.

بورسیه‌های عالی بین‌المللی دانشگاه ویکتور

کمک هزینه تحصیلی (University of Waikato International Excellence Scholarships)، هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را پوشش می‌دهد. جالب است‌ بدانید که، تنها ۳۷ کشور جهان مجوز استفاده از این بورسیه تحصیلی را دارند که ایران هم در شمار آن‌ها قرار دارد. این بورسیه تحصیلی تمام رشته‌ها در بر می‌گیرد.

بورسیه‌های کارشناسی ارشد تحقیقات بین‌المللی دانشگاه اوتاگو

بورسیه تحصیلی تحت عنوان (University of Otago International Research Masters Scholarships)، به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد  و در خصوص پیشبرد اهداف پایان‌نامه و انجام پژوهشات تعلق می‌گیرد. توجه داشته باشید که عمدتا دانشجویان 4 رشته تحصیلی علوم پایه، علوم بهداشتی، علوم انسانی و علوم بازرگانی، مشمول‌ دریافت این بورسیه تحصیلی خواهند شد. مبلغ کمک هزینه تحقیقات بین‌المللی دانشگاه اوتاگو 15,000 دلار می‌باشد.

شرایط اقامت دانشجویی نیوزیلند

دانشجویان برای اقامت نیوزلند یا میتوانند از خوایگاه های دانشجویی استفاده کنند که این خوابگاه ها یک نفره یا دو نفره است. در خوابگاه ها وعده های غذایی به دانشجویان نیز داده میشود. البته بعضی از خوابگاه های تایید شده از جانب دولت نیوزلند هستند که دانشجو میتواند با آنها زندگی کنند. این خانواده ها یک اتاق مبله کامل در اختیار دانشجویان قرار می دهند و وعده غذایی نیز برای دانشجو آماده میکنند.

زندگی در کنار خانواده های نیوزلندی این امکان را به دانشجویان می دهد که با فرهنگ و زندگی نیوزلندی بیشتر آشنا شوند و زبان خود را تقوت کنند. اگر دانشجو زندگی در کنار خانواده های نیوزلندی را انتخاب کنند در هفته باید مبلغی حدود 100 دلار را پرداخت کند البته این هزینه متغییر است. با مقایسه زندگی در نیوزلند و کانادا می توانید بهتر تصمیم بگیرید.

هزینه تحصیل در کشور نیوزلند

نیوزلند کشوری انگلیسی زبان و اروپایی است؛؛ اما هزینه زندگی در آن، نسبت به دیگر کشورهای اروپایی مناسب‌تر، کم‌تر و مقرون به صرفه‌تر است. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کشور نیوزلند با توجه به ایالت، مقطع و رشته شما متفاوت خواهد بود. میانگین هزینه تحصیل در هر مقطع، به صورت کلی در بخش زیر بیان شده است:

هزینه تحصیلدوره تحصیلی
20,500$-25,000$کارشناسی
19,000$-29,000$کارشناسی ارشد
6,500$-9,000$دکترا
31,000$-50,000$مدیریت ارشد کسب و کار

ارزان ترین دانشگاه نیوزلند برای دانشجویان بین‌المللی

اگر این سوال را می‌پرسید، باید بدانید که پاسخ شما به عوامل زیادی مانند: رشته تحصیلی مورد علاقه، نوع برنامه یا مدرک تحصیلی شما و دانشگاه یا موسسه آموزشی بستگی دارد. با این حال، برخی از دانشگاه‌ها شهریه کمتری نسبت به سایرین ارائه می‌کنند. 5 دانشگاه زیر، از موسسات آموزش عالی مقرون به صرفه و کم هزینه برای دانشجویان بین‌المللی محسوب می‌شوند:

برای تحصیل در نیوزلند، اولین قدم این است که یک ویزای تحصیلی معتبر را اخذ کنید. اخذ ویزای دانشجویی و تحصیلی کشور نیوزلند، در حدود 270 یورو هزینه خواهد داشت.

هزینه زندگی در شهرها

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه زندگی در نیوزلند، به پادکست زیر گوش دهید.

شما علاوه بر هزینه‌هایی که بابت دانشگاه پرداخت می‌کنید مانند: شهریه، هزینه ثبت‌نام و مشارکت دانشجویی، باید جهت مخارج زندگی خود در کشور نیوزلند نیز، مبلغی را در نظر بگیرید. هزینه زندگی در شهرهای مختلف نیوزلند نیز به قطع یقین مانند هم نخواهند بود و با یکدیگر فرق دارند.

ما در این بخش به بررسی میانگین هزینه زندگی در هر شهر نیوزلند از گران‌ترین تا ارزان‌ترین، بر اساس جمعیت آن پرداخته‌ایم. در صورتی که شما نیز قصد تحصیل در نیوزلند را دارید، این جدول را به دقت بررسی کنید:

2259$اوکلند
1968$ولینگتون
1654$کرایست چرچ
1623$همیلتون
1527$نلسون
1460$مسترتن
1352$نیپیر
1289$مانوکا سیتی

لیست دانشگاه‌ها با رنکینگ بالا نیوزلند

لیست دانشگاه‌ها با رنکینگ بالا نیوزلند

دانشگاه‌های نیوزلند دارای رتبه یا رنکیگ بالای هستند، معمولاً از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور، اخذ مدرک زبان آیلس است. توصیه ما این است که جهت تحصیل در نیوزلند دانشگاه‌های با رنکینگ بالا انتخاب نمایید.

دانشگاه اوکلند

این دانشگاه یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه‌های نیوزلند می باشد که بیش از 130 سال قدمت دارد. این دانشگاه تنها دانشگاه نیوزلند است که جزء 100 دانشگاه برتر در جهان است. دانشگاه اوکلند از 8 دانشکده تشکیل شده که عبارتند از: دانشکده حقوق، آموزش و پرورش، پزشکی، اقتصاد، هنر، مهندسی و علوم پایه. در این دانشگاه امکانات خوابگاهی در اختیار دانشجویان عزیز قرار میگیرد.

دانشگاه اوتاگو

این دانشگاه با بیش از 140سال قدمت قدیمی ترین دانشگاه نیوزلند میباشد و در شهر دونیدین نیوزلند بنا شده. دانشگاه اوتاگو رتبه بیستم تحقیقاتی در کشور نیوزلند را دارد و تنها دانشگاهی است که رشته هایی همچون داروسازی، دندانپزشکی و فیزیوتراپی را ارائه می دهد. این دانشگاه از 4 دانشکده تشکیل شده که عبارتند از: علوم پایه، علوم اجتماعی، تجارت و بازرگانی و علوم پزشکی. در دانشگاه اوتاگو خوابگاه های دانشجویی با بهترین امکانات ورزشی، تفریحی و درمانی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

دانشگاه ولینگتون

این دانشگاه با قدمتی 119 ساله در شهر ولینگتون نیوزلند قرار دارد. کتابخانه ولینگتون یکی از بزرگترین کتابخانه های کشور نیوزلند با بیش از 103 میلیون جلد کتاب می باشد. ولینگتون از 8 دانشکده تشکیل شده که عبارتند از: دانشکده علوم پایه، حقوق، معماری، تجارت و بازرگانی، آموزش و پروش، مهندسی، تحقیقات و علوم انسانی.

دانشگاه مس

مس جزء بزرگترین دانشگاه‌های نیوزلند است که 5 کالج اصلی دارد که عبارتند از: هنر، تجارت، جامعه شناسی، علوم پایه و آموزش و پرورش. بزرگترین کالج تجارتی در کشور نیوزلند در دانشگاه مسی قرار دارد. دانشگاه مسی تنها دانشگاه در نیوزلند است که رشته های هوانوردی، حل اختلافات و دامپزشکی را ارائه میدهد.

مدارک لازم جهت تحصیل در نیوزلند و اخذ ویزای تحصیلی

مدارک لازم جهت تحصیل در نیوزلند و ویزای تحصیلی

موارد زیر شامل مدارکی هستند که شما برای تحصیل در کشور نیوزلند احتیاج دارید. شما باید این مدارک را فراهم کرده و برای دانشگاه مورد نظر خود جهت اخذ پذیرش تحصیلی ارسال کنید. همچنین شما باید مدارکی را نیز برای اخذ ویزای تحصیلی به سفارت کشور نیوزلند ارسال کنید. اسامی این مدارک در بخش زیر آورده شده است:

 • عکس پاسپورتی
 • کپی و اصل پاسپورت
 • کپی و اصل شناسنامه
 • مدرک زبان آیلتس یا تافل
 • پرینت سه ماهه آخر حساب بانکی با تاییدیه بانک مرکزی
 • گواهی عدم سوء پیشینه

پر طرفدارترین رشته‌های تحصیلی کشور نیوزلند

پر طرفدار ترین رشته های تحصیلی کشور نیوزلند

در این بخش از مقاله، رشته های تحصیلی پر طرفدار در کشور نیوزلند که از بازار کار نسبتاً خوبی برخوردارند، به شما عزیزان معرفی خواهد شد. شما با تحصیل در این رشته‌ها، می‌توانید به صورت تضمینی پس از تحصیل خود در کشور نیوزلند به کار بپردازید. همچنین با توجه به اینکه این رشته‌ها، از مشاغل مورد نیاز در نیوزلند نیز محسوب می‌شوند، برای مهاجرت کاری به نیوزلند می‌توان از طریق آن‌ها اقدام کرد.

پرستاری

به طور کلی رشته پرستاری یکی از پرمخاطب ترین رشته هایی است که در سراسر جهان از بازار کار خوبی برخوردار می باشد و کشور نیوزلند نیز از این قاعده مستثنی نیست. چنانچه شما در همین کشور برای تحصیل در رشته پرستاری اقدام کنید، می‌توانید پس از فارغ التحصیلی برای اشتغال در نیوزلند بمانید.

بیولوژی

مردمان کشور نیوزلند دوست داران محیط زیست، حافظان طبیعت و علاقه‌مندان به حیات وحش هستند. این مسئله تا آنجا ادامه پیدا می کند که نام کشور نیوزلند در شمار بهترین ها از لحاظ پاکیزگی و سر سبزی به شمار می رود. دانشمندانی که در رشته بیولوژی و زیر شاخه های آن تحصیل کنند از فرصت های متعددی جهت تحقیق‌ و پژوهش‌ بهره مند خواهند شد.

علوم محیط زیست

اگر از علاقمندان به تحصیل در رشته محیط زیست هستند، کشور نیوزلند یک گزینه فوق العاده به شمار می رود. این کشور زیبا با داشتن رشته کوه های متعدد، زمین‌های کشاورزی، دریاچه های آبی، گیاهان بومی و یک محیط بکر طبیعی، فرصت تحقیق و پژوهش را برای دانشجویان این رشته در فراهم خواهد کرد.

بیزینس

در کشور نیوزلند مدارس معتبر متعددی وجود دارد که بیزینس را به متقاضیان آموزش می دهد. به عنوان مثال مدرسه ی بیزینس دانشگاه تکنولوژی اکلند (Auckland University of Technology Business School) یکی از مراکز آموزش بیزینس است که دارای اعتبار جهانی می‌باشد. شما با تحصیل در این مرکز آموزشی می توانید سال آخر تحصیل خود را در یک دوره کارآموزی را بگذرانید و برای ورود به بازار کار و یادگیری مهارت های عملی آمادگی بیشتری به دست آورید.

روانشناسی

با تحصیل در رشته روانشناسی می‌توانید در حوزه مددکاری اجتماعی، روان درمانی، مشاوره و زیر شاخه های آن فعالیت داشته باشید. توجه داشته باشید افزایش درآمد در این رشته ارتباط مستقیمی با ارتقاء مدرک تحصیلی شما دارد. کسب تجربه عملی و یادگیری دقیق،  از مهم ترین مسائلی است که برای ارتقا و رشد در این رشته تحصیلی به آن نیاز دارید.
دانشگاه‌های اکلند، دانشگاه اوتاگو، دانشگاه ویکتوریای ولینگتون و کالج مس به عنوان ۴ دانشگاه برتر کشور نیوزلند در خصوص رشته روانشناسی به شمار می رود. درآمد فارغ التحصیلان این رشته بین ۵۱ تا ۱۲۰ هزارگی در سال متغیر خواهد بود.

مهندسی عمران

چنانچه قصد مهاجرت تحصیلی به کشور نیوزلند را دارید، تحصیل در رشته های مهندسی یک انتخاب هوشمندانه به شمار می رود. چرا که در این کشور کمبود نیروی متخصص در رشته مهندسی و زیر شاخه های آن به چشم می‌خورد. مهندسی عمران یکی از زیر شاخه های پرطرفدار رشته مهندسی در این کشور است که تحصیل در آن فرصت های شغلی متعددی را به دنبال خواهد داشت. میانگین درآمد یک فرد شاغل در رشته عمران از ۶۰ تا ۱۸۰ هزار دلار در سال متغیر خواهد بود.

پزشکی

پزشکی یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی برای متقاضیان در سراسر جهان به شمار می‌رود. پزشکان مشغول به کار در کشور نیوزلند حدود ۶ هفته تعطیلات در سال دارند و این مسئله را برای تعادل فکری و زندگی شخصی یک پزشک امری ضروری می دانند‌. مدرک فارغ التحصیلان رشته پزشکی از دانشگاه‌های نیوزلند سراسر جهان دارای اعتبار و احترام می باشد.
دانشگاه اتاگو و دانشگاه اکلند به عنوان دو مرکز برتر علمی در زمینه آموزش و تدریس رشته پزشکی در کشور نیوزلند به شما می روند. میزان درآمد پزشکان در ایرلند از عواملی مثل منطقه و شهری که در آن فعالیت دارند، دولتی یا خصوص بودن محل کار، شیفت های شبانه ‌‌و… تاثیر می پذیرد.

حسابداری

رشته حسابداری همواره از بازار کار خوبی برخوردار بوده و هست. چناچه شما پس از فارغ التحصیلی در رشته حسابداری در کشور نیوزلند بمانید، بازار کار خوبی در انتظار شما خواهد بود. اگر شما در شغل مورد نظر و مورد تایید کشور نیوزلند مشغول به کار شوید، می توانید ویزای سه ساله جهت اشتغال و حضور در این کشور را از ان خود کنید. میانگین درآمد

سوالات متداول درباره تحصیل در نیوزلند

در بخش زیر پاسخ تمامی سوالات خود را درباره تحصیل در نیوزلند بیابید.

چه دوره هایی در موسسات نیوزلند ارائه می شود؟

نیوزیلند برنامه های متنوعی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می دهد. این دوره ها شامل دوره های کوتاه دوره های زبان انگلیسی، دیپلم فنی، دوره های تمام وقت و برنامه های دکترا می باشد.

موسسات برتر در نیوزیلند کدامند؟ 

دانشگاه‌های برتر در نیوزیلند عبارتند از: دانشگاه اوکلند، دانشگاه اوتاگو، دانشگاه کانتربوری، دانشگاه ویکتوریا ولینگتون و موسسه آموزش عالی مسی.

پس از گذراندن دوره دبیرستان خود در نیوزیلند برای تحصیل در نروژ چگونه می توان اقدام کرد؟

نیوزیلند در کل دارای 8 دانشگاه است که همگی دولتی هستند و در بین 3 درصد دانشگاه‌های برتر در سطح جهان قرار دارند. انتخاب یک برنامه و یک موسسه صرفاً به علایق، سوابق تحصیلی و بودجه شما بستگی دارد. برای تصمیم گیری در مورد تحصیل و دنبال کردن، با ایجاد لیستی از علایق و مهارت های خود شروع کنید و مدتی را صرف تأمل در این زمینه کنید.

تحقیق کنید تا بفهمید کدام مهارت یا علاقه از نظر شغل بازار خوبی دارد. انتخاب های خود را بر این اساس تنگ کرده و در دوره ها و موسسات مربوطه را جستجو کنید. میزان ورودی های دوره های مورد نظر خود را نیز در نظر بگیرید، زیرا همه دانشگاه‌ها برنامه های مشابه را در هر سه مقطع تحصیلی ارائه نمی دهند.

کدام آزمون های زبان انگلیسی توسط موسسات نیوزلند پذیرفته می شود؟

سیستم بین‌المللی تست زبان انگلیسی(آیلتس) مطلوب ترین آزمون تسلط به زبان انگلیسی است که تقریباً در همه موسسات نیوزلند پذیرفته شده است. با این حال، در سطح جهانی، موسسات کیوی برای قبولی در آزمون های مهارت دیگر مانند آزمون زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی(تافل) و آزمون پیرسون انگلیسی(PTE) آماده هستند.

آیا دانشجویان می توانند در طول تحصیل در نیوزیلند مشغول به کار شوند؟

به دانشجویان بین‌المللی اجازه داده می شود در طول تحصیل تمام وقت خود در طول تعطیلات به مدت 20 ساعت در هفته کار کنند. دانشجویان کارشناسی ارشد دکتری و پژوهشی می توانند تمام وقت کار کنند.

آیا مدارک تحصیلی نیوزلند در سراسر جهان شناخته می شود؟

بله، مدرک های موسسات نیوزلند در سراسر جهان پذیرفته شده و به دلیل کیفیت آموزشی آنها شناخته شده است.

آیا برای تحصیل در نیوزیلند شرایط خاصی برای دانشجویان زیر 18 سال وجود دارد؟

ممکن است شما برای تحصیل در نیوزیلند نیاز به سرپرست خود همراهتان داشته باشید.

گزینه های اقامتی موجود در نیوزیلند چیست؟

می توانید خوابگاه های دانشجویی را انتخاب کنید و یا به دنبال اقامت خارج از خوابگاه های دانشجویی باشید. اکثر دانشگاه‌های نیوزیلند پانسیون های دانشگاهی(خودمختار یا تمام هیئت مدیره) یا محل اقامت هایی را برای دانشجویان سایر کشورها ارائه می دهند. زندگی در خوابگاه های دانشجویی گزینه بسیار مقرون به صرفه است. همچنین می توانید در آپارتمان های مشترک و یا در خانه اجاره ای بمانید؛؛ اما یادتان باشد که اجاره آن از شهر به شهر دیگر متفاوت است. 

آیا می توانم برای تحصیل دکترا در نیوزیلند اقدام کنم؟

بله، این امکان وجود دارد. شما همان هزینه دانشجویان داخلی را می پردازید و ممکن است در هنگام تحصیل بتوانید کار کنید.

شما می توانید خانواده خود را با خود همراه کنید. همچنین می توانید فرزندان خود را به عنوان دانش آموزان داخلی در مدارس دولتی نیوزلند ثبت نام کنید و همسر یا همسرتان می توانند برای ویزای کار آزاد اقدام کنند.

چه مدرک هایی را می توانم در نیوزیلند کسب کنم؟

چارچوب شایستگی های نیوزیلند(NZQF) دارای 10 سطح است و طیف وسیعی از مدارک تحصیلی، از مدارک فنی حرفه ای تا مدارک دکترا را در بر می گیرد.

برای تحصیل در نیوزیلند نیاز به ارائه مدرک بین‌المللی زبان انگلیسی دارم؟

برای تحصیل در دانشگاه‌های نیوزیلند اگر از کشور مادری انگلیسی زبان باشید و یا مدرک تحصیلی سابق شما از یک دانشگاه انگلیسی زبان باشد نیازی به ارائه مدرک زبان برای اثبات مهارت زبان انگلیسی خود ندارید. همچنین اگر مدرک زبان بین‌المللی ندارید می توانید در دوره های آمادگی زبان موسسات این کشور شرکت کنید.

شما میتوانید با مراجعه به موسسه حقوقی توسعه گران مهر در شهر شیراز و تحویل مدارک خود به همکاران ما در کمترین زمان موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه‌های نیوزلند و ویزای تحصیلی نیوزلند شوید. همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در شهر شیراز کلیه کارهای مربوط به اخذ ویزای تحصیلی کشور نیوزلند را به طور تضمینی و در کمترین زمان برای شما عزیزان انجام می دهند. جهت مشاوره و اطلاع از شرایط تحصیل در نیوزلند و اعزام دانشجو به نیوزلند و مهاجرت به نیوزلند می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید و از اطلاعات لازم در زمینه ویزای تحصیلی نیوزلند و اقامت تحصیلی این کشور بهره مند شوید.

4.8/5 - (6 امتیاز)

37 دیدگاه برای “تحصیل در نیوزلند 2023

 1. فریبا گفت:

  سلام برای مقطع دکترا اگر از دانشگاه مورد نظر اسکالرشیپ داشته باشیم که هزینه تحصیل و زندگی رو پوشش بده نیازی به ارائه نامه تمکن مالی برای گرفتن ویزا هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، نیازی به ارائه تمکن مالی ندارید.

 2. lneginl گفت:

  آیا امکان تحصیل در نیوزلند به زبان انگلیسی برای رشته هنر و گرافیک هم وجود داره؟

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام دوست عزیز، بله امکان تحصیل در نیوزلند و در رشته های هنر و گرافیک کاملا وجود داره.

 3. sahar vlt گفت:

  اگه برای تحصیل در نیوزلند کارشناسی بخوام اقدام کنم هزینه اش چقدر میشه؟ من رشته ام ریاضی محض هست؛ اما میخوام از اول بخونم اونجا میشه؟ باید دوباره آزمون بدم؟

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام وقت شما بخیر، هزینه تحصیل در نیوزلند برای کارشناسی حدود 20,500$-25,000$ دلار هست. بله شما میتونین از ابتدا در این کشور تحصیل کنین و گواهی پذیرش شما در کنکور ایران میتونه در بعضی از دانشگاه ها براتون پذیرش دریافت کنه.

 4. نوشانی گفت:

  پذیرش تحصیل در نیوزلند برای ایرانی ها سخته؟ یعنی سفارت این کشور به راحتی به دانشجوها ویزا میده؟

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   با سلام، بله دانشگاه ها برای تحصیل در نیوزلند فارغ از ملیت، نژاد و دین به افراد پذیرش ارائه میکنن.

 5. مسیح فروهر گفت:

  سلام من و همسرم دارای مدرک ارشد هستیم، ولی شرایط معدل برای بورسیه رو ندارم، همسرم این شرایط رو برای اخذ بورسیه در مقطع دکتری دارن، خواستم بپرسم درصورت پذیرش شدن ایشون من چطور می تونم از طریق ایشون (یا برای کار و یا برای ادامه تحصیل یا هر روش دیگری) اقدام کنم.
  با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورت ویزا شدن همسرتان، به شما نیز ویزای همراه تعلق می گیرد.

 6. لیلا گفت:

  با سلام. من دارای مدرک کارشناسی آموزش با معدل 17:38 و سن 42 سال هستم. آیا می توانم برای کارشناسی ارشد درنیوزلند اقدام کنم. همچنین دارای مدرک فنی حرفه ای طراحی لباس می باشم.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تحصیل کارشناسی ارشد در نیوزلند محدودیت سنی دارد.

 7. نیما گفت:

  با سلام و عرض ادب
  من 26 سالمه و دانشگاه ازاد در رشته کارشناسی مهندسی شیمی با معدل 15 فارغ التحصیل شدم.الانم قصد ادامه تحصیل دارم خواستم بدونم که چطوری میتونم اقدام کنم.مدرک زبان ندارم اما زبانم خوبه.و اینکه هزینه لازم و اولیه با نرخ ارز الان چقدر باید داشته باشم؟ادامه تحصیل در مقطع ارشد رشته شیمی رو پیشنهاد میدید یا اینکه مثلا من میتونم ارشد رو داروسازی بخونم؟ قبلا از همکاری صمیمانه شما کمال تشکر را دارم.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای ادامه تحصیل در نیوزلند باید در رشته های مرتبط شرکت نمایید.

 8. امیر ترقیخواه گفت:

  با سلام برای مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل چه ملاک هایی وجود داره و اینکه باید دانشگاه دعوت نامه بفرسته یا خودمون باید بریم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در نیوزلند باید رزومه علمی قوی و مدرک زبان متناسبی ارائه دهید. قبل از اعزام به نیوزلند باید پذیرش و ویزای خود را دریافت کرده باشید.

 9. سید کاظم موسوی گفت:

  با سلام و احترام
  امکان ادامه تحصیل تحت عنوان فوق دکتری تغذیه دام که منجر به اقامت شود در نیوزیلند وجود دارد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام وعرض ادب
   ادامه تحصیل تحت عنوان فوق دکتری تغذیه دام، بستگی به شرایط شما دارد.

 10. هاجر گفت:

  سلام. من رشته ام اقتصاده. برا دکتری میخام اقدام کنم برا اخذ بورسیه. من معدلم بالای 17 نیست. مقاله داخلی دارم ولی بین المللی ندارم. اصلا شانسی دارم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای اخذ پذیرش از دانشگاه های نیوزلند در مقطع دکترا باید رزومه علمی و پژوهشی قوی داشته باشید.

 11. الهام گفت:

  با عرض سلام و درود
  ممنون بابت اطلاعات کامل سایتتون
  بنده۲۹ ساله هستم با مدرک فوق لیسانس تغذیه از دانشگاه تهران و معدل الف
  ۱ ساله که کار نمیکنم و گپ تحصیلی و بیمه دارم

  آیا امکان تغییر رشته و تحصیل در رشته هایی مثل هتل داری یا مدیریت خدمات غذایی در یک کشور ترجیحا انگلیسی زبان دارم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شما برای تحصیل در کشور های دیگر باید در رشته های مرتبط و یا شناور تحصیل کنید.

 12. سپهر گفت:

  سلام
  ببخشید حداقل معدل لیسانس برای پذیرش باید چقدر باشد.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بسته به رشته و دانشگاه انتخابی شما دارد.

 13. AB گفت:

  سلام
  دارای کارشناسی آموزش زبان هستم. آیا می توانم در کشوری مثل نیوزلند یا اتریش در مقطع ارشد رشته MBA بخوانم و پس از اتمام در اتحادیه اروپا مشغول به کار شوم و اقامت بگیرم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که مدرک تحصیلی اخذ شده شما از اعتبار جهانی کافی برخوردار باشد، بله مشکلی نیست.

 14. سعید بهرامی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما.چند تا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید.
  اگر برای ادامه تحصیل در مقطع فوق اقدام کنم آیا مثل کانادا همسرم هم میتونه بیاد یا نه؟اگر بیاد ویزای کاری بهش تعلق میگیره؟

 15. زهرا علیپور گفت:

  سلام خسته نباشید.اگه مدرک زبان نداشته باشیم میتونیم درخواست تحصیل کنیم برای نیوزیلند

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در مواردی برای پذیرش برخی رشته ها می توانید دوره زبان را در همان کشور سپری کنید.

 16. روح الله پارسایی گفت:

  سلام برای تحصیل در رشته مهندسی الکترونیک در مقطع کارشناسی ارشد چه مدارکی لازمه و اینکه هزینه سالانه چقدره؟ ممنونم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   هزینه تحصیل بسته به دانشگاه انتخابی شما دارد. برای تحصیل کارشناسی ارشد باید مدرک زبان ارائه دهید.

 17. Homa گفت:

  سلام،هزينه سالانه براى رشته دندان پزشكى چقدر ميشود؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   شهریه سالانه بستگی به دانشگاه محل تحصیل شما دارد.
   و این هزینه ها معمولا بیش از 30 هزار دلار می باشد.

 18. سارا زرین گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من سال سوم دبیرستان هستم و امسال مدرک دیپلمم را میگیرم و میخوام باخانواده به نیوزلند بروم شرایط چگونه است؟

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   خانواده شما می تواند از راه های: سرمایه گذاری، اسکیل ورکر، تحصیل اقدام به مهاجرت به نیوزیلند نماید.

 19. Azad ostevar گفت:

  با سلام . آیا امکان اخذ ویزای گاردین برای دختر ۱۱ ساله ام در نیوزیلند وجود دارد ؟ اگر بله ، هزینه اولیه برای اقدام چقدر است ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله امکان ویزای همراه متقاضی تحصیل در مدارس نیوزلند وجود دارد ولی معمولا فقط به یکی از والدین ویزا گاردین می دهند. هزینه ها شامل هزینه تحصیل و هزینه های زندگی در نیوزلند می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *