امروزه افراد زیادی متقاضی ادامه تحصیل درکشورهای پیشرفته و دارای دانشگاه های با درجه علمی بالا و تایید شده در سراسر جهان می باشند. کشور نیوزلند یا زلاندنو از جمله کشور های توسعه یافته است و دانشگاه های نیوزلند از نظر علمی رتبه 64 جهان را دارد و مدارک آن در سراسر جهان قابل تایید است. همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در شهر شیراز کلیه کارهای مربوط به اخذ ویزای تحصیلی کشور نیوزلند را به طور تضمینی و در کمترین زمان برای شما عزیزان انجام می دهند. جهت مشاوره و اطلاع از شرایط تحصیل در نیوزلند و اعزام دانشجو به نیوزلند می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید و اطلاعات لازم در زمینه ویزای تحصیلی نیوزلند و اقامت تحصیلی این کشور بهره مند شوید.

تحصیل در نیوزلند

افراد متقاضی تحصیل در نیوزلند بیان این نکته نیز لازم است که زبان رسمی مردم نیوزلند انگلیسی و ماروئی می باشد و زبان تدریس در دانشگاه ها و مدارس انگلیسی است به همین دلیل داشتن مدرک زبان آیلتس یا تافل با نمره بالا الزامی است. مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل یکی از بهترین روش ها نسبت به مهاجرت کاری به نیوزلند یا سرمایه گذاری در نیوزلند یا نیوزیلند است. شخصی که از طریق تحصیل به نیوزلند مهاجرت می کند، از مزایای اقامت نیوزلند بهره مند می شود و می تواند با کسب شرایط لازم نسبت به اخذ تابعیت نیوزلند اقدام کند. البته از دلایلی که افراد بیشتر از طریق مهاجرت تحصیلی نسبت به مهاجرت به نیوزلند استفاده می کنند به دلیل مراحل طولانی ، امتیاز بندی و شرایط ویزای کار یا اسکیل ورکر نیوزلند می باشد.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در نیوزلند

تحصیل در نیوزلند در مقطع ابتدایی از سن 6 سالگی شروع می شود و 8 سال به طول می انجامد بعد از آن دانش آموزان وارد مقطع دبیرستان شده که این دوره تحصیلی 5 سال زمان می برد بعد از سپری کردن این 11 سال تحصیلی دانش آموزان یا می توانند به مدت 6 تا 18 ماه در مدارس فنی- حرفه ای در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل بدهند و سپس وارد بازار کار شوند یا می توانند با گذراندن حدود یک سال و نیم تا 3 سال مدرک دیپلم خود را بگیرند و وارد دانشگاه شوند. البته نظام جدید نیوزلند به نام modular به این شکل است که دانش آموزان بعد از پایان دبیرستان یکی از درس هایی که به آن علاقه دارند را انتخاب می کنند و در این نظام آموزشی شرکت کرده و بعد از گذراندن این دوره با موفقیت تنها یک مدرک دیپلم دریافت می کنند.

هزینه تحصیل در نیوزلند در دوران دبیرستان و دانشگاه و زندگی دانشجویان حدود 25000 تا 30000 دلار نیوزلند یا نیوزیلند می باشد که شامل: شهریه دانشگاه، خوراک، بیمه، رفت و امد و… میشود. از شرایط اعزام دانشجو به نیوزلند یا نیوزیلند این است که علاقه مندان ادامه تحصیل در دانشگاه های نیوزلند در مقطع لیسانس که مدرک پیش دانشگاهی دارند به راحتی می تواننند وارد دانشگاه های نیوزلند شده و مشغول ادامه تحصیل شوند اما کسانی که مدرک دیپلم ندارند جهت تحصیل در نیوزلند یا نیوزیلند میبایست دوره پیش دانشگاهی را در کشور نیوزلند سپری کنند. دانشجویانی که متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه های نیوزلند هستند می بایست مدرک زبان ایلتس حداقل 6 را داشته باشند در غیر این صورت قبل از ورود به دانشگاه ها باید دوره های زبان را در کشور نیوزلند سپری کنند. شما عزیزان میتوانید با مراجعه به موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در شهر شیراز و شرکت در دوره های آموزشی زبان مدرک زبان خود را در کمترین زمان دریافت نمایید.

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی در نیوزلند

از شرایط اعزام دانشجو جهت تحصیل در نیوزلند در مقطع لیسانس و تحصیل در دانشگاه های نیوزلند اینکه مدت تحصیل حدود 3 تا 4 سال زمان میبرد و در این مقطع دانشجویان بیشتر کارهای تحقیقاتی و پژوهشی انجام میدهند. شهریه سالانه دانشگاه های نیوزلند مبلغی حدود 30000 دلار میباشد که دانشجو موظف به پرداخت آن میباشد. هزینه زندگی در نیوزلند حدود 600 تا 800 دلار در ماه است که شامل: غذا، رفت و آمد، بیمه، مسکن و… میشود. دانشجویان در مقطع لیسانس میتوانند 10 ساعت در هفته کار کنند و مبلغی حدود 130 تا 150 دلار به ازای هر هفته حقوق دریافت کنند که این مبلغ بع راحتی بخش اعظمی از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را تامین میکند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد در نیوزلند

دانشجویانی که متقاضی ادامه تحصیل در نیوزلند مقطع فوق لیسانس دانشگاه های هستند به شرط اینکه سوابق تحصیلی بسیار عالی، مقاله های ISI و مدرک زبان آیلتس یا تافل را داشته باشند می توانند از دانشگاه های نیوزلند بورسیه بگیرند که در صورت اخذ اخذ بورسیه، دانشگاه ها اغلب هزینه های زندگی دانشجو را علاوه بر تحصیلشان پرداخت می کند.

دانشجویانی که از آخرین مدرک تحصیلی آنها کمتر از دو سال گذشته باشد و سوابق تحصیلی معمولی داشته باشند میتوانند جهت ادامه تحصیل در نیوزلند در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه هایی که شهریه سالانه آنها حدود 10.000 تا 18.000 دلار است ثبت نام کنند و با کار دانشجویی قسمتی از شهریه خود را پرداخت نمایند. دانشجویان در مقطع فوق لیسانس میتوانند 20 ساعت در هفته را کار کنند و حقوقی حدود 300 دلار در هفته دریافت نمایند که این مبلغ قسمت زیادی از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را تامین میکند.

تحصیل در مقطع دکترا یا phd در نیوزلند و شرایط بورسیه تحصیلی

شرایط اعزام دانشجو به نیوزلند یا نیوزیلند در مقطع دکترا در دانشگاه های نیوزلند این است که مدت تحصیل 3 تا 6 سال به طول می انجامد و دانشجویان در پایان این مقطع می بایست به صورت شفاهی یا در بعضی مواقع به صورت کتبی از پایان نامه خود دفاع کنند. در مقطع دکترای دانشگاه های نیوزلند دانشجویانی که معدل آخرین مدرک تحصیلی آنها بالای 17 باشد و مقاله های ISI و مدرک زبان آیلتس یا تافل را داشته باشند می توانند از بورسیه استفاده کنند که در این صورت دانشگاه ها علاوه بر هزینه های تحصیل در نیوزلند دانشجو هزینه های زنگی دانشجو را نیز پرداخت میکنند.

در مقطع دکترا دانشجویان میتوانند 30 ساعت در هفته را کار کنند و مبلغی حدود 450 دلار در هفته حقوق بگیرند که این مبلغ به راحتی هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را تامین می کند. نکته حائز اهمیت در این زمینه این که با توجه به شرایط راحت اخذ بورسیه از دانشگاه های نیوزلند یا نیوزیلند ، بعضی افراد این را با تحصیل رایگان در نیوزلند اشتباه می گیرند و بعضاً به دفتر ما تماس گرفته و شرایط تحصیل رایگان در نیوزلند یا نیوزیلند را سوال می کنند.

اقامت دانشجویی نیوزیلند

دانشجویان برای اقامت نیوزلند یا میتوانند از خوایگاه های دانشجویی استفاده کنند که این خوابگاه ها یک نفره یا دو نفره است. در خوابگاه ها وعده های غذایی به دانشجویان نیز داده میشود. البته بعضی از خوابگاه های تایید شده از جانب دولت نیوزلند هستند که دانشجو میتواند با آنها زندگی کنند. این خانواده ها یک اتاق مبله کامل در اختیار دانشجویان قرار می دهند و وعده غذایی نیز برای دانشجو آماده میکنند. زندگی در کنار خانواده های نیوزلندی این امکان را به دانشجویان می دهد که با فرهنگ و زندگی نیوزلندی بیشتر آشنا شوند و زبان خود را تقوت کنند. اگر دانشجو زندگی در کنار خانواده های نیوزلندی را انتخاب کنند در هفته باید مبلغی حدود 100 دلار را پرداخت کند البته این هزینه متغییر است.

مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل

لیست دانشگاه های با رنکینگ بالا نیوزلند 

دانشگاه های نیوزلند دارای رتبه یا رنکیگ بالای هستند، معمولاً از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور، اخذ مدرک زبان آیلس است. توصیه ما این است که جهت تحصیل در نیوزلند دانشگاه های با رنکینگ بالا انتخاب نمایید.

 • دانشگاه اوکلند: این دانشگاه یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های نیوزلند می باشد که بیش از 130 سال قدمت دارد. این دانشگاه تنها دانشگاه نیوزلند است که جزء 100 دانشگاه برتر در جهان است. دانشگاه اوکلند از 8 دانشکده تشکیل شده که عبارتند از: دانشکده حقوق، آموزش و پرورش، پزشکی، اقتصاد، هنر، مهندسی و علوم پایه. در این دانشگاه امکانات خوابگاهی در اختیار دانشجویان عزیز قرار میگیرد.
 • دانشگاه اوتاگو: این دانشگاه با بیش از 140سال قدمت قدیمی ترین دانشگاه نیوزلند میباشد و در شهر دونیدین نیوزلند بنا شده. دانشگاه اوتاگو رتبه بیستم تحقیقاتی در کشور نیوزلند را دارد و تنها دانشگاهی است که رشته هایی همچون داروسازی، دندانپزشکی و فیزیوتراپی را ارائه می دهد. این دانشگاه از 4 دانشکده تشکیل شده که عبارتند از: علوم پایه، علوم اجتماعی، تجارت و بازرگانی و علوم پزشکی. در دانشگاه اوتاگو خوابگاه های دانشجویی با بهترین امکانات ورزشی، تفریحی و درمانی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.
 • دانشگاه ولینگتون: این دانشگاه با قدمتی 119 ساله در شهر ولینگتون نیوزلند قرار دارد. کتابخانه ولینگتون یکی از بزرگترین کتابخانه های کشور نیوزلند با بیش از 103 میلیون جلد کتاب می باشد. دانشگاه ولینگتون از 8 دانشکده تشکیل شده که عبارتند از: دانشکده علوم پایه، حقوق، معماری، تجارت و بازرگانی، آموزش و پروش، مهندسی، تحقیقات و علوم انسانی.
 • دانشگاه مس: دانشگاه مس جزء بزرگترین دانشگاه های نیوزلند است که 5 کالج اصلی دارد که عبارتند از: هنر، تجارت، جامعه شناسی، علوم پایه و آموزش و پرورش. بزرگترین کالج تجارتی در کشور نیوزلند در دانشگاه مسی قرار دارد. دانشگاه مسی تنها دانشگاه در نیوزلند است که رشته های هوانوردی، حل اختلافات و دامپزشکی را ارائه میدهد.

تعدادی از مدارک لازم جهت تحصیل در نیوزلند و ویزای تحصیلی 

 • عکس پاسپورتی
 • کپی و اصل پاسپورت
 • کپی و اصل شناسنامه
 • مدرک زبان آیلتس یا تافل
 • پرینت سه ماهه آخر حساب بانکی با تاییدیه بانک مرکزی
 • گواهی عدم سوء پیشینه

شما میتوانید با مراجعه به موسسه حقوقی توسعه گران مهر در شهر شیراز و تحویل مدارک خود به همکاران ما در کمترین زمان موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های نیوزلند و ویزای تحصیلی نیوزلند شوید.

9 دیدگاه برای “تحصیل در نیوزلند

 1. Avatar Azad ostevar گفت:

  با سلام . آیا امکان اخذ ویزای گاردین برای دختر ۱۱ ساله ام در نیوزیلند وجود دارد ؟ اگر بله ، هزینه اولیه برای اقدام چقدر است ؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله امکان ویزای همراه متقاضی تحصیل در مدارس نیوزلند وجود دارد ولی معمولا فقط به یکی از والدین ویزا گاردین می دهند. هزینه ها شامل هزینه تحصیل و هزینه های زندگی در نیوزلند می شود.

 2. Avatar سارا زرین گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من سال سوم دبیرستان هستم و امسال مدرک دیپلمم را میگیرم و میخوام باخانواده به نیوزلند بروم شرایط چگونه است؟

  1. Avatar مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   خانواده شما می تواند از راه های: سرمایه گذاری، اسکیل ورکر، تحصیل اقدام به مهاجرت به نیوزیلند نماید.

 3. Avatar Homa گفت:

  سلام،هزينه سالانه براى رشته دندان پزشكى چقدر ميشود؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   شهریه سالانه بستگی به دانشگاه محل تحصیل شما دارد.
   و این هزینه ها معمولا بیش از 30 هزار دلار می باشد.

 4. Avatar زهرا علیپور گفت:

  سلام خسته نباشید.اگه مدرک زبان نداشته باشیم میتونیم درخواست تحصیل کنیم برای نیوزیلند

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در مواردی برای پذیرش برخی رشته ها می توانید دوره زبان را در همان کشور سپری کنید.

 5. Avatar سعید بهرامی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما.چند تا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید.
  اگر برای ادامه تحصیل در مقطع فوق اقدام کنم آیا مثل کانادا همسرم هم میتونه بیاد یا نه؟اگر بیاد ویزای کاری بهش تعلق میگیره؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *