مهاجرت تحصیلی به نیوزلند

فهرست مطالب

نیوزلند یکی از برترین مقصدهای تحصیلی در خارج از کشور به‌شمار می‌رود. مهاجرت تحصیلی به نیوزلند به‌دلیل وجود استاندارد عالی زندگی و آموزش باکیفیت در بین افراد خارجی بسیار طرف‌دار دارد. این کشور علاوه‌بر طبیعت و شگفتی‌های زیبا از دانشگاه‌های بسیار معتبری نیز برخوردار است. طبق رتبه‌بندی QS در سال 2023، حدود 8 دانشگاه این کشور در فهرست 500 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط مهاجرت تحصیلی به نیوزلند

برای تحصیل در این کشور به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی باید به سطح مشخصی از زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. سطح زبانی مورد پذیرش دانشگاه‌های نیوزلند در مقایسه با سایر کشورهای انگلیسی‌زبان نسبتا پایین است. درواقع، اکثر دانشگاه‌های نیوزلند به نمره تافل Ibt 80 یا نمره آیلتس 6.0 نیاز دارند.

این میزان کمتر از انگلیس، ایالات‌متحده و سایر کشورهای انگلیسی‌زبان است. بنابراین نیوزلند برای دانشجویان بین‌المللی قابلیت دسترسی بیشتری دارد. دانشگاه‌ها اغلب دوره‌های تکمیلی زبان را در تعطیلات تابستانی ارائه می‌دهند. در پایان این دوره شما مجبور به قبولی در آزمون داخلی هستید تا بررسی شود که آیا برای ورود به دانشگاه آماده‌اید یا خیر.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌های نیوزلند

معیارها و شرایط پذیرش برای مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است. در ادامه ما لیستی از شرایط پذیرش دانشگاه‌های این کشور را که در همه موسسات آموزشی دانشگاهی به‌صورتی مشترک اعمال می‌شود، در اختیار شما قرار می‌دهیم.

1- درخواست پذیرش از دانشگاه‌های نیوزلند

در ابتدا و بعد از مشخص‌کردن دانشگاه مورد نظر خود باید به دانشگاه درخواست بدهید. می‌توانید فرم‌های درخواست را از وب‌سایت‌های دانشگاه دریافت کنید. اکثر دانشگاه‌ها یک فرم درخواست آنلاین در وب‌سایت خود دارند که امکان تکمیل کردن آن‌ها را به‌صورت آنلاین و بدون نیاز به دانلود فرم خواهید داشت.

2- شرایط تحصیلی برای درخواست

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به نیوزلند باید جزییات کامل تحصیلات خود ازجمله مواد درسی و نمرات کسب‌شده را به دانشگاه ارائه دهند. فراموش نکنید که برای تسریع فرایند پذیرش، ریزنمرات یا سوابق رسمی مدارک تحصیلی قبلی خود را همراه داشته باشید.

دانشجویانی که برای پذیرش در مقطع کارشناسی در نیوزلند درخواست می‌کنند باید ‌ریزنمرات رسمی را از کالج‌ها یا دانشگاه‌هایی که پس از دبیرستان تحصیل‌کرده‌اند با درج جزییات کامل مانند موضوعات آموزشی، واحدها، دوره‌های مکاتبه‌ای، دیپلم و غیره ارسال کنند. در اکثر دانشگاه‌های نیوزلند ریزنمرات باید به‌طور مناسب توسط ثبت‌کننده مهر، امضا و تایید شوند.

درصورتی‌که اصل مدارک یا رونوشت‌ها به زبان انگلیسی نباشد، کپی و ترجمه تمامی مقالات و مدارک مورد نیاز خواهد بود. همچنین این اسناد باید به‌عنوان کپی برابر اصل توسط یک سردفتر، وکیل یا فردی که سند را صادر می‌کند به تایید برسند.

تسلط به زبان انگلیسی برای درخواست پذیرش در دانشگاه‌ها یا موسسات آموزشی الزامی است. برخی از دانشگاه‌ها ترجیح می‌دهند که دانشجویان واجد شرایط آزمون، آیلتس یا تافل داشته باشند که از طریق آن می‌توان مدارک زبان انگلیسی دانشجو را ارزیابی کرد.

مدارک مورد نیاز برای درخواست تحصیل

مدارک مورد نیاز برای درخواست تحصیل

3- شرایط پذیرش در مقاطع بالاتر

اگر می‌خواهید برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های نیوزلند درخواست دهید باید از یک موسسه عالی معتبر مدرک کارشناسی در رشته مورد نظر را در اختیار داشته باشید. به‌عنوان ‌مثال، بسیاری از دانشگاه‌های نیوزلند سیستم سه‌ساله لیسانس را برای اکثر دوره‌های تحصیلات تکمیلی می‌پذیرند.

برخی از دوره‌ها و دانشگاه‌ها ممکن است به مدرکی معادل مدرک کارشناسی نیوزلند (Hons) نیاز پیدا کنند که مستلزم طی کردن 16 سال آموزش رسمی خواهد بود. برای پذیرش و تحصیل در دوره‌های MBA به دو سال تجربه کاری نیاز خواهد بود.

اگر می‌خواهید برای تحصیلات تکمیلی مانند تحصیل دکترا در نیوزلند اقدام کنید باید تحقیقات علمی و مطالعاتی خود را در مقطع کارشناسی ارشد به دانشگاه ارائه دهید.

4- توصیه‌نامه

یکی از شرایط لازم برای پذیرش در دانشگاه‌های نیوزلند، توصیه‌نامه اعضای هیئت‌علمی و مربیان و استادان سابق شما در موسسات آموزشی است که قبلا در آن حضور داشته‌اید.

5- اثبات تمکن مالی

شما باید با یک رسید بانکی ثابت کنید که از نظر مالی قادر به تامین تمام هزینه‌های تحصیل و زندگی در نیوزلند برای حداقل 3 ماه هستید.

6 – آزمون‌پذیرش دانشگاه در نیوزلند

ازجمله شرایط پذیرش در دانشگاه‌های نیوزلند آزمون ‌پذیرش به زبان انگلیسی خواهد بود. انگلیسی، ‌زبان رسمی این کشور است و اکثر دانشگاه‌های آن به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند. بنابراین زمانی که به تحصیل در نیوزلند می‌اندیشید، توانایی‌های زبانی خود را نیز در نظر بگیرید.

دانشجو باید در آزمون زبان شرکت کند و حداقل نمره آیلتس مورد نیاز دانشگاه انتخابی را برای یک دوره خاص کسب کند. نمرات این آزمون برای اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند و در هنگام درخواست از دانشگاه‌ها ضروری است.

اسناد و مدارک موردنیاز اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند

اصل یا کپی محضری مدارک مورد نیاز (به‌استثنای پیشنهاد مکان یا نامه پذیرش) باید به بخش ویزای سفارت نیوزلند ارسال شود. مدارک لازم برای درخواست ویزا عبارت‌اند از:

 • فرم درخواست دارای تاریخ که آن را کاملا تکمیل و امضا کرده‌اید.
 • گذرنامه با اعتبار حداقل 3 ماه پس از تاریخی که قصد دارید نیوزلند را ترک کنید.
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی در 6 ماه گذشته
 • جزییات پرواز (پس از اینکه اداره مهاجرت اعلام کرد که برای شما ویزا صادر می‌کند، ممکن است بخواهید بلیت اصلی را بگیرید، اما خرید بلیت قبل از آن توصیه نمی‌شود.)
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • نامه پذیرش (Letter of Offer) از دانشگاه نیوزلند که قصد تحصیل در آن را دارید (در این نامه باید تمام جزییات دوره‌ای مشخص باشد که در آن شرکت خواهید کرد.)
 • افرادی که بیش از 6 ماه در نیوزلند اقامت دارند باید نتیجه معاینه پزشکی خود را نیز ارائه دهند.

شرایط اخذ ویزای دانشجویی نیوزلند جهت مهاجرت تحصیلی

اگر می‌خواهید به‌مدت بیش از 3 ماه به‌صورت تمام‌وقت در نیوزلند تحصیل کنید باید ویزای دانشجویی داشته باشید. قبل از درخواست ویزا باید در یک دوره تحصیلی تاییدشده پذیرفته شوید و نشان دهید که پول کافی برای اقامت در نیوزلند را دارید.

در این راستا برای حمایت از خود در حین تحصیل باید نشان دهید که یکی از موارد زیر درباره شما صدق می‌کند:

 • 1250 دلار نیوزلند در ماه اگر برنامه تحصیلی شما کمتر از 9 ماه طول بکشد.
 • 15 هزار دلار نیوزلند در سال اگر برنامه تحصیلی شما بیش از 9 ماه به طول انجامد.

اسنادی که وضعیت مالی را نشان می‌دهند

دفترچه‌های حساب بانکی: درصورتی‌که متقاضی شاغل باشد و هزینه‌ها به عهده خود او باشد.

مدارک محل کار: نامه رسمی کارفرما بر روی سربرگ شرکت از محلی که فرد در آن کار می‌کند همراه با ذکر موقعیت وی در آن شرکت، مدت‌زمان اشتغال وی در آنجا، تعداد و تاریخ روزهای مرخصی مصوب و اینکه شما بعد از سفر دوباره در همان محل کار خواهید کرد یا خیر.

تعهد مالی برای فرم دانشجویی که به‌طور کامل تکمیل و توسط بانک تایید شده است: درصورتی‌که هزینه‌های متقاضی به عهده خانواده وی یا شخص دیگری باشد.

تاییدیه بورسیه تحصیلی: اگر دانشجو قصد دارد با بورسیه تحصیل کند باید نامه مفصلی از موسسه در نیوزلند داشته باشد مبنی بر اینکه بورسیه تحصیلی کامل به‌صورت رسمی به او اعطا می‌شود و مشخص شدن مواردی که تحت پوشش این بورسیه قرار خواهد گرفت.

فرم یا رسید هزینه‌های پرداخت‌شده به دانشگاه: درصورت پرداخت هزینه خوابگاه و سایر هزینه‌ها از قبل باید نامه رسمی از موسسه آموزشی/مدرسه یا دانشگاه در اختیار فرد قرار بگیرد تا پیش‌پرداخت شدن هزینه‌ها و تضمین آن‌‌ها را نشان دهد.

ارائه تمکن مالی

ارائه تمکن مالی

هزینه مهاجرت تحصیلی به نیوزلند

هزینه تحصیلات عالی در این کشور بسته به عواملی مانند نوع مدرک تحصیلی و دانشگاه انتخابی متفاوت خواهد بود. دانشگاه‌های این کشور معمولا بین 25 هزار تا 50 هزار دلار نیوزلند شهریه دریافت می‌کنند.

به‌طور کلی، رشته‌های علوم ‌انسانی و هنر ارزان‌تر و رشته‌های پزشکی و مهندسی گران‌تر هستند. اگر می‌خواهید مدرک کارشناسی ارشد را دنبال کنید، هزینه‌ها نیز بالاتر است و بسته به برنامه‌ای که انتخاب می‌کنید متفاوت خواهد بود. مانند بسیاری از کشورها، دوره‌های MBA شهریه بالایی دارند.

هزینه‌های زندگی در نیوزلند به موارد زیادی بستگی دارد، مانند سبک زندگی و شهری که در آن زندگی می‌کنید. این مبلغ نیز از 13 هزار تا 16 هزار دلار نیوزلند در هر سال تحصیلی متغیر است.

هزینه‌های سالانه به دلار نیوزیلندبرنامه آموزشی
20 هزار– 25 هزار دلارمدرک لیسانس
19 هزار – 29 هزار دلارمدرک کارشناسی ارشد
6 هزار و پانصد – 9 هزار دلاردکترا
31 هزار – 50 هزار دلار( (کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی MBA

شرایط اقامت و کار پس از تحصیل در نیوزلند

اکثر دانشجویان در نیوزلند پس از پایان دوره تحصیلی خود تمایلی برای ترک این کشور نشان نمی‌دهند، بلکه دوست دارند در آن بمانند و شغل خود را در آنجا شروع ‌کنند. اما اقامت در نیوزلند پس از فارغ‌التحصیلی مستلزم کسب شغل و اخذ ویزای جدید است. ویزای کار بعد از فارغ‌التحصیلی تا 3 سال اعتبار خواهد داشت.

دانشجویان بین‌المللی پس از پایان تحصیلات با ویزای کار اجازه خواهند یافت که برای هر کارفرمایی در هر نوع شغلی با مدارک تحصیلی برابر یا بالاتر از سطح 7 تقاضای کار بدهند. اگر مدرک تحصیلی دانشجویان برابر با سطح 7 غیردانشگاهی یا پایین‌تر باشد به کار در شغل مرتبط با مدرک تحصیلی خود مجاز خواهند بود.

شرایط لازم برای درخواست ویزای کار پس از فارغ‌التحصیلی عبارت‌اند از:

 • دانشجو باید یک کپی از کارنامه تحصیلی یا گواهی مدرک تحصیلی خود را به‌عنوان مدرک پایان تحصیلات ارائه دهد.
 • ویزای فعلی دانشجویی برای درخواست ویزای کار پس از فارغ‌التحصیلی باید معتبر باشد.
 • گذرنامه باید حداقل سه ماه اعتبار را نشان بدهد.
 • دانشجو باید مدرکی دال بر مهارت زبان انگلیسی با نتایج آزمون آیلتس یا تافل ارائه دهد.
 • متقاضیان برای کار در مشاغل خاص به ارائه گواهی‌نامه عدم سابقه کیفری از کشور خود نیاز خواهند داشت.
 • برای ویزای کار پس از فارغ‌التحصیلی، مدرکی مبنی بر پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای نیوزلند الزامی است.

مشاوره مهاجرت تحصیلی به نیوزلند اصطهباناتی

موسسه مهاجرتی اصطهباناتی بیش از ده‌ها سال کار و تجربه در صنعت آموزش بین‌المللی را در کارنامه و سابقه خود دارد. این شرکت از طریق تعامل با دانشجویان و نمایندگان آموزشی در خارج از کشور خدمات مشاوره‌ای خود را در اختیار دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در کشور نیوزلند خواهد گذاشت.

اگر شما دارای نامه پیشنهادی از هر یک از موسسات دانشگاهی در نیوزلند هستید، می‌توانیم درمورد نحوه انجام کل فرآیند شما راهنمایی کنیم. مشاوران اصطهباناتی به‌طور کامل آخرین شرایط ویزا را برای شما شرح خواهند داد. ما به شما کمک خواهیم کرد تا اسناد مناسب را برای ارسال درخواست خود آماده کنید. همچنین می‌توانیم در پروسه تایید و ترجمه مدارک، راهنمایی‌های لازم را در اختیارتان قرار دهیم.

مهاجرت تحصیلی به نیوزلند در مقاطع مختلف

ساختار آموزش عالی در نیوزلند به 10 سطح تقسیم می‌شود. هر سطح متضمن جمع‌آوری تعدادی معین از اعتبارات (مشابه با ساعات آموزشی برای یک موضوع خاص) است. برای سال تحصیلی به‌طور متوسط حدود 120 اعتبار برای قبولی موردنیاز خواهد بود.

برای پذیرش و مهاجرت تحصیلی به نیوزلند در مقاطع بالاتر وجود سطح تحصیلات قبلی در حوزه حرفه‌ای یکسان یا مشابه به‌عنوان یک قاعده الزامی دانسته می‌شود. در زیر انواع مقاطع مختلف برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور بررسی شده است.

گواهی‌نامه‌های سطوح 1-4 (40-240 اعتبار، 3-24 ماه)

سطح دانش: دانش تخصصی پایه

الزامات دانشجو: مسئولیت‌پذیری و توانایی برقراری ارتباط با مردم

دیپلم سطوح 5-6 (120-240 اعتبار، 1-2 سال)

سطح دانش: طیف وسیعی از دانش عملی، فنی و نظری مورد استفاده در کار یا تحصیل

شرایط موردنیاز برای دانشجو: به پایان رساندن تحصیلات متوسطه

مدرک لیسانس (360-480 اعتبار، 3-4 سال)

سطح دانش: دانش فنی و نظری عمیق از یک محیط حرفه‌ای یا مطالعه

شرایط موردنیاز برای متقاضی: تحصیلات متوسطه و سال مقدماتی یا یک سال تحصیل در دانشگاه (در مجموع 12 سال تحصیل)

مدارک تحصیلات تکمیلی و گواهی‌نامه‌های سطح 7 (60-120 اعتبار، 6-12 ماه)

سطح دانش: مهارت‌ و دانش در یک ‌رشته حرفه‌ای جدید بر اساس تحصیلات قبلی

شرایط موردنیاز برای دانشجو: برخورداری از مدرک لیسانس کامل یا تحصیلات ویژه و تجربه کاری

مدارک تحصیلات تکمیلی و گواهی نامه ها

مدارک تحصیلات تکمیلی و گواهی نامه ها

مدارک و گواهی‌نامه‌های کارشناسی ارشد، مدرک لیسانس با ممتاز سطح 8 (60-120 اعتبار، 6-12 ماه)

سطح دانش: دانش فنی و نظری پیشرفته

شرایط مورد نیاز برای دانشجو: در اختیار داشتن مدرک لیسانس کامل یا تحصیلات ویژه و تجربه کاری

مقطع کارشناسی ارشد سطح 9 (120-240 واحد، 1-2 سال)

آنالوگ: کارشناسی ارشد یا MBA

سطح دانش: دانش پیشرفته بسیار تخصصی

شرایط مورد نیاز برای دانشجو: دارای مدرک لیسانس و سابقه کار

مدرک دکترا سطح 10 (360-480 اعتبار، 3-4 سال)

آنالوگ: استادان و دکترای علوم

سطح دانش: پیشرفته‌ترین و علمی‌ترین دانش در یک محیط حرفه‌ای

مهارت‌های اکتسابی: درک سریع دانش و شیوه‌های موجود و همچنین توسعه دانش‌های جدید

شرایط مورد نیاز برای دانشجو: دارای مدرک فوق‌لیسانس و تجربه در تحقیقات علمی

شرایط سنی مهاجرت تحصیلی به نیوزلند

دانشگاه‌های نیوزلند برای مهاجرت تحصیلی هیچ شرایط سنی خاصی تعیین نکرده‌اند. حتی متقاضیان تحصیل در این کشور می‌توانند برای ویزا پس از 10 سال گپ تحصیلی درخواست دهند.

موسسه مهاجرتی اصطهباناتی یکی از معتبرترین خدمات مشاوره مهاجرت است که نیازهای مشتریان خود را در سطح جهانی برآورده می‌کند. تیم‌های عالی و واجد شرایط ما از مشاوران مهاجرت با پشتیبانی فنی، نیازهای مشتریان را تسهیل خواهند کرد.

دانشگاه‌های برتر برای مهاجرت تحصیلی به نیوزلند

در نیوزلند 8 دانشگاه دولتی، 16 موسسه فناوری و پلی‌تکنیک (ITP) و 550 موسسه آموزشی خصوصی (PTEs) و همچنین مدارس انگلیسی‌زبان وجود دارد. تمام دانشگاه‌های دولتی این کشور در بین 500 دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده‌اند.

برخی از بهترین دانشگاه‌های نیوزلند عبارت‌اند از:

 • دانشگاه اوکلند
 • دانشگاه ویکتوریا
 • دانشگاه ولینگتون
 • دانشگاه اوتاگو
 • دانشگاه AUT
 • موسسه فناوری یونیتک

بورسیه‌های تحصیلی نیوزلند

دریافت بورسیه تحصیلی برای هر دانشجو در حین تحصیل در خارج از کشور بسیار مهم است. دانشجویان درنتیجه دریافت کمک‌های مالی می‌توانند تمرکز بیشتری روی تحصیلات خود داشته باشند و از انجام کارهای دیگر اجتناب کنند.

داوطلبان بورسیه تحصیلی به‌عنوان شرط دریافت این وجوه باید معدل بالایی در طول سال تحصیلی به دست آورند. دانشجویان خارجی می‌توانند برای کمک مالی به دولت نیوزلند و بورسیه‌های دانشگاهی خاص درخواست دهند.

ارزش (دلار نیوزلند)نام بورسیه
تا 16 هزار دلاربورسیه تحقیقاتی بین‌المللی کارشناسی ارشد دانشگاه اوتاگو
تا 15 هزار دلاربورسیه سال اول بین‌المللی UC
تا 6 هزار دلاربورسیه ورودی
تا 5 هزار دلاربورسیه تحصیلی هیرانگا UC
تا 2 هزار دلاربورسیه ریاضیات و آمار دانشگاه کالیفرنیا

گرفتن بورسیه یک تلاش بسیار رقابتی است. دانشجویان باید در اسرع ‌وقت فرآیند درخواست را آغاز کنند تا زمان کافی برای درخواست و افزایش شانس برنده ‌شدن داشته باشند.

شرط معدل بالا برای دریافت بورسیه تحصیلی

شرط معدل بالا برای دریافت بورسیه تحصیلی

ویزای تحصیلی نیوزلند

مقامات مهاجرت از دانشجویان بین‌المللی می‌خواهند که به‌منظور مهاجرت تحصیلی به نیوزلند برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنند. داوطلبان باید به‌محض دریافت نامه پذیرش از دانشگاه خود، فرآیند درخواست ویزای دانشجویی نیوزلند را انجام دهند.

متقاضیان برای تحصیل به‌صورت تمام‌وقت در یک دوره بیش از 3 ماه به ویزای دانشجویی نیاز خواهند داشت. هیچ محدودیت سنی برای دریافت این نوع ویزا در نیوزلند وجود ندارد.

برای ویزای تحصیلی خود حداقل 8 هفته قبل از تاریخ سفر مورد نظر اقدام کنید. اگر می‌خواهید زودتر درخواست دهید، تقریبا چهار ماه قبل از تاریخ سفر به فکر اقدامات لازم برای انجام آن باشید. زودتر از این زمان توصیه نمی‌شود. زیرا برخی از اسناد باید به‌روز باشند و سفارت آن‌ها را قبول نخواهد کرد.

کار دانشجویی در نیوزلند

دانشجویان خارجی از امتیاز کار در حین تحصیل با ویزای تحصیلی خود در نیوزلند برخوردار هستند. درواقع، این یک راه بسیار خوب برای پوشش هزینه‌ها و کسب تجربه کاری ارزشمند در حین تحصیل در کشور نیوزلند به‌شمار می‌رود. متقاضی کار دانشجویی باید در مشاغل تعیین‌شده توسط اداره مهاجرت کار کند و به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد.

شما به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در نیوزلند می‌توانید درمجموع 20 ساعت در هفته در طول سال تحصیلی و به‌طور تمام‌وقت در تعطیلات تابستان کار انجام دهید. دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا با پایان‌نامه نیز می‌توانند تا 40 ساعت در هفته در تمام طول سال کار کنند.

اسکان دانشجویی در نیوزلند

بسیاری از دانشگاه‌های نیوزلند تسهیلات مسکن را به دانشجویان بین‌المللی در پردیس دانشگاه به ‌نام «تالارهای اقامت» ارائه می‌کنند. زندگی در این مکان‌ها در پردیس دانشگاه یک گزینه بسیار مقرون‌به‌صرفه است. بااین‌حال باید زودتر درخواست خود را ارائه دهید تا بتوانید یک مکان مناسب برای خود رزرو کنید.

هزینه هفتگی به دلار نیوزیلندنوع اسکان
سال210-555 دلارسالن اقامت (محل اقامت در پردیس دانشگاه)
140 تا 210 دلار (شبی 20 تا 30 دلار نیوزلند)خوابگاه‌ها و مهمان‌سراها
120 دلارآپارتمان‌های اجاره‌ای مشترک
180 دلارآپارتمان شخصی

بررسی ویزای همراه تحصیلی در نیوزلند

به گفته وب‌سایت مهاجرت نیوزلند، اگر ویزای تحصیلی دارید، این امکان وجود دارد که برای همسر یا فرزند خود نیز مراحل دریافت ویزای بازدیدکننده را پیگیری کنید. آن‌ها می‌توانند با برخورداری از ویزای بازدیدکننده در حین تحصیل شما را ببینند و تا زمان انقضای ویزای تحصیلی شما در نیوزلند بمانند.

اگر در حال تحصیل در دوره‌های سطح 7 یا 8 هستید که در لیست کمبود مهارت‌های بلندمدت این کشور ذکر شده است، این ویزا به همسر شما اجازه می‌دهد که در نیوزلند کار کند. مدت‌زمان این ویزا مانند ویزای تحصیلی شما خواهد بود.

تحصیل در نیوزلند بدون مدرک زبان

دانشجو می‌تواند برای تحصیل در نیوزلند بدون مدرک زبان هم اقدام کند. برای این منظور متقاضیان باید مدرک تحصیل در یک مدرسه متوسطه انگلیسی را حداقل از پایه‌های 8 تا 12 ارائه دهند. چنین افرادی باید به‌وضوح نشان دهند که رسانه آموزشی آن‌ها به زبان انگلیسی بوده است.

برای درخواست ویزای تحصیلی در نیوزلند، اداره مهاجرت مصاحبه ویژه‌ای را برای دانشجویانی که مدرک زبان ندارند، برگزار می‌کند. در زیر شرایط تحصیل بدون مدرک زبان در برخی از دانشگاه‌های نیوزلند را بیان کرده‌ایم.

 • دانشگاه کانتربری نیوزلند

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با ارائه شواهدی مبنی بر تکمیل دوره تحصیلی از یک موسسه یا یک کشور انگلیسی‌زبان، مدرکی دال بر مهارت زبان انگلیسی خود ارائه دهند.

 • دانشگاه اوکلند نیوزلند

 این موسسه آموزش عالی نیز برنامه زبان انگلیسی خود را دارد که راحت‌تر از کسب آیلتس است. دانشجویانی که این دوره را با موفقیت به پایان برسانند از تمامی الزامات مهارت زبان انگلیسی معاف می‌شوند.

 • دانشگاه اوتاگو نیوزلند

 اگر داوطلبی نتواند هر یک از معیارهای فوق را برآورده کند، این امکان را دارد که از برنامه زبان انگلیسی اوتاگو بهره‌مند شود تا شرایط لازم را برای پذیرش در این دانشگاه به‌دست آورد.

بهترین رشته‌ها برای تحصیل در نیوزلند

رشته‌های مختلفی توسط دانشگاه‌های نیوزلند در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌شود که دانشجو می‌تواند با توجه ‌به اولویت خود یکی از آن‌ها را انتخاب کند. در ادامه برخی از بهترین دوره‌های آموزشی برای مهاجرت تحصیلی به نیوزلند آورده شده است:

 • کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی
 • کارشناسی ارشد حسابداری حرفه‌ای
 • مهندسی
 • علوم کشاورزی
 • مدیریت جهانگردی
 • پزشکی
 • پرستاری
 • زیست‌شناسی دریایی
 • داروسازی
 • دندان‌پزشکی
بهترین رشته ها برای تحصیل در نیوزلند

بهترین رشته ها برای تحصیل در نیوزلند

جمع‌بندی

یکی از مقصدهای مقرون‌به‌صرفه برای تحصیل به زبان انگلیسی را می‌توان نیوزلند دانست. زیرا زبان رسمی این کشور انگلیسی است. دانشجویان این فرصت را خواهند داشت تا با شرایط آسان‌تری در رشته‌های برتری همچون مهندسی، پزشکی و… تحصیلات خود را در این کشور زیبا ادامه دهند. برای مهاجرت تحصیلی به نیوزلند هیچ محدودیت سنی وجود ندارد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *