اقامت نیوزلند

کشور نیوزلند که بنا به اقتصاد قدرتمند و جاذبه های طبیعی شگفت انگیز از ۳ کشور برتر جهان از لحاظ مهاجرت محسوب می شود، یکی از مقصدهای جالب مهاجران می باشد. این کشور به عنوان یکی از مقاصد محبوب مهاجرتی برای متقاضیان ایرانی شناخته می شود. بر این اساس در این مقاله به بررسی روش های اخذ اقامت این کشور می پردازیم. در این مقاله می خوانید:

چرا اقامت نیوزلند؟

کشور نیوزلند که از دورترین کشورهای جهان محسوب می شود، در جنوب اقیانوس آرام و نزدیک استرالیا قرار دارد. زندگی در این کشور به دلیل بالا بودن امنیت اجتماعی، سادگی و سهولت زندگی و امکانات رفاهی بی نظیر بسیار مورد توجه مهاجران می باشد. وجود جاذبه های گردشگری بی نظیر به همراه امکانات رفاهی و تفریحی شگفت موجب شده است تا کشور نیوزلند یکی از پربازدید کشورهای جهان محسوب شود. وضعیت مناسب اقتصادی و اجتماعی کشور نیوزلند را به سرزمینی مهاجرپذیر تبدیل کرده است که دارای نرخ بیکاری بسیار پایین ۳.۳ درصد می باشد. اما جدا از این مورد امکانات تحصیلی و سرمایه گذاری در این کشور برای مهاجران مناسب می باشد.

در سال های اخیر شاهد افزایش روند مهاجرت متقاضیان ایرانی و مهاجرت به نیوزلند از نوع تحصیلی و سرمایه گذاری به این کشور می باشیم. بر این اساس مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی در این مقاله به بررسی دقیق روش های اخذ اقامت این کشور پرداخته اند. اگر قصد اخذ اقامت این کشور را دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

اقامت نیوزلند از طریق کار

پایین بودن نرخ بیکاری در حدود ۳.۳ درصد و وجود فرصت های شغلی در کشور نیوزلند و زمینه لازم برای مهاجرت کاری به نیوزلند را برای متقاضیان فراهم کرده است. متقاضی در وهله اول باید زیر ۵۵ سال داشته باشد. دارا بودن پیشنهاد کاری از کارفرمای نیوزلندی برای اخذ ویزای کار الزامی است. متقاضیان دریافت اقامت دائم نیوزلند از طریق اخذ ویزای کار می توانند با پیشنهاد کاری Job Offer اقامت این کشور را اخذ کنند. متقاضی کار در صورت دریافت دعوتنامه کاری و امضا قرارداد با کارفرمای نیوزلندی می تواند پس از چند سال کار و اشتغال اقامت این کشور را دریافت کند.متقاضیانی که دارای تخصص کاری و حرفه ای در شغل های مهندسی پزشکی، مهندسی هوافضا، مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع، مهندسی شبکه و نرم افزار، مهندسی کشاورزی و برنامه نویسی کامپیوتر می باشند، در اولویت استخدام در این کشور قرار دارند. متقاضی با اخذ ویزای کاری نیوزلند و اشتغال در این کشور در صورتی که ثابت کند در ۵ سال گذشته حداقل به مدت ۱۳۵۰ روز به طور غیرمداوم در این کشور اقامت داشته است، می تواند برای اخذ تابعیت این کشور اقدام کند.سیستم اعطای ویزای کاری نیوزلند بر اساس سیستم امتیازدهی می باشد. شاخص های کسب امتیاز سن متقاضی، تحصیلات دانشگاهی، دارا بودن رزومه کاری و حرفه ای و تخصص کاری، دارا بودن مدرک زبان انگلیس آیلتس ۶.۵ و توانایی های حرفه ای کاری می باشد. متقاضی برای اخذ ویزای کار نیوزلند باید حداقل ۱۰۰ امتیاز کسب کند.

اقامت نیوزلند از طریق کار

اقامت نیوزلند از طریق کار

اقامت نیوزلند از طریق تحصیل

ویزای تحصیلی از رایج ترین و بهترین روش های اخذ اقامت این کشور است. متقاضی با اخذ ویزای تحصیلی بر اساس مدت زمان تحصیل می تواند در این کشور اقامت داشته باشد. متقاضی برای تحصیل در نیوزلند نیازمند مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس می باشد.متقاضیان تحصیل در این کشور می توانند با برخورداری از بورسیه های تحصیلی و همچنین اخذ مجوز کار دانشجویی و اشتغال پاره وقت بخشی از هزینه های تحصیل در این کشور را تامین کنند. دانشگاه های نیوزلند دارای رتبه های بالایی در رنکینگ ها و رتبه بندی های جهانی می باشند.

طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی این کشور در حدو ۳ سال می باشد. هزینه تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی  سالانه در حدود ۱۸.۰۰۰ دلار تا ۳۰.۰۰۰ دلار است. متقاضی برای تحصیل در این مقطع نیازمند ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس ۶ و مدرک دیپلم و رزومه علمی تحصیلی و همچنین انگیزه نامه تحصیلی می باشد.

متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیوزلند می تواند در دوره های کارشناسی ارشد حرفه ای و یا کارشناسی ارشد سنتی و یا دوره مدرک حرفه ای تحصیل کند. طول مدت تحصیل در این مقطع بر اساس نوع دوره انتخابی متفاوت می باشد. اما ارائه مدرک مهارت زبان آیلتس ۶.۵ و مدرک کارشناسی الزامی می باشد. به طور میانگین شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیوزلند سالانه در حدود ۱۰.۰۰۰ تا ۱۸.۰۰۰ دلار می باشد.

متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا نیوزلند می توانند با تحصیل اقامت این کشور را نیز اخذ کنند. طول مدت تحصیل در این مقطع ۳ تا ۵ سال می باشد. متقاضیان با یافتن استاد مشاور و سوپروایزر در دانشگاه های نیوزلند می توانند در این مقطع پذیرش تحصیلی دریافت کنند. ارائه مدرک مهارت زبان آیلتس ۷ و رزومه تحصیلی و مقاله های علمی و تحقیق متقاضی برای تحصیل در دوره دکترا نیوزلند الزامی می باشد. دانشجو در مقطع دکترا می تواند به صورت تمام وقت به کار بپردازد. پس از تمام شدن دوره تحصیلی می توانند با مهلت یک ساله در جست و جوی کار مناسب باشند و با یافتن کار ویزای تحصیلی نیوزلند خود را به ویزای کاری تبدیل کنند و پس از ۳ تا ۵ سال کار در این کشور اقامت نیوزلند را دریافت کنند.

اقامت نیوزلند از طریق سرمایه گذاری

دولت نیوزلند با ارائه تسهیلات مناسب زمینه لازم در جهت جذب سرمایه گذاری خارجی را در این کشور فراهم کرده است. این کشور با اتخاذ سیاست های تجاری و اقتصادی، ثبات اقتصادی و ایجاد اشتغال، فضای رو به رشد و پررونقی را برای سرمایه گذاری خارجی مهیا کرده است. متقاضی سرمایه گذاری در نیوزلند می تواند از طریق ثبت شرکت تجاری، خرید اوراق قراضه دولتی و کارآفرینی به سرمایه گذاری بپردازد. در ادامه به بررسی هر یک از این روش ها می پردازیم.طرح تجاری متقاضی برای سرمایه گذاری در این کشور باید دارای توجیه اقتصادی و سوددهی مطلوب باشد. طرح تجاری متقاضی باید دارای برنامه کاری باشد و پس از اجرا از گردش مالی مطلوبی برخوردار باشد. متقاضی باید در حدود ۱۰۰.۰۰۰ دلار برای طرح تجاری خود در این کشور سرمایه گذاری کند. متقاضی با اخذ ویزای ۳ ساله سرمایه گذاری در این کشور می تواند برای اخذ اقامت همسر و فرزندان خود اقدام کند.

اگر فعالیت این طرح تجاری موجب رونق اقتصادی کشور نیوزلند شود و در اقتصاد این کشور نقش مثبتی داشته باشد، این ویزا تا ۳ سال دیگر تمدید می شود. متقاضی باید تا یک سال ورود خود به نیوزلند این سرمایه گذاری را انجام داده باشد و در دو سال باقی مانده بتواند این طرح تجاری را در این کشور راه اندازی کند. از آن جا که سیستم اعطای ویزای سرمایه گذاری نیوزلند بر اساس امتیازدهی می باشد، متقاضی با اخذ ۱۲۰ امتیاز می تواند این سرمایه گذاری را انجام دهد. شاخص های موثر در امتیازدهی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری شامل موارد زیر می باشد:

 • میزان سرمایه گذاری متقاضی: از ۱۰ تا ۸۰ امتیاز .میزان سرمایه می تواند از ۲۰۰.۰۰۰ دلار تا ۱ میلیون دلار باشد.
 • دارا بودن رزومه و سوابق کاری و حرفه ای: از ۲۰ تا ۴۰ امتیاز .دارا بودن حداقل ۳ سال سابقه کاری مرتبط با طرح تجاری الزامی می باشد.
 • دارا بودن مدرک مهارت زبان آیلتس: از ۱۰ تا ۲۰ امتیاز .دارا بودن مدرک زبان آیلتس عمومی ۴ ضروری می باشد.
 • سن مناسب متقاضی: از ۱۰ تا ۲۰ امتیاز .بهترین سن برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در نیوزلند از ۲۴ تا ۵۹ سال می باشد.
 • ایجاد فرصت شغلی برای شهروندان نیوزلند از طریق راه اندازی طرح تجاری: از ۱۰ تا ۸۰ امتیاز .اشتغال و ایجاد فرصت های شغلی برای شهروندان نیوزلند به واسطه اجرای طرح تجاری از یک نفر تا ۱۰ نفر الزامی می باشد.
 • میزان سوددهی و گردش مالی طرح تجاری: از ۱۰ تا ۸۰ امتیاز .میزان سوددهی و میزان گردش مالی طرح تجاری پس از راه اندازی باید از ۲۰۰.۰۰۰ دلار به بالا باشد.
اقامت نیوزلند از طریق سرمایه گذاری

اقامت نیوزلند از طریق سرمایه گذاری

اقامت نیوزلند از طریق ثبت شرکت

متقاضیان سرمایه گذاری به روش ثبت شرکت باید با یک برنامه و طرح تجاری جدید اقدام به راه اندازی یک شرکت در این کشور کند. متقاضی باید در حدود ۱.۵۰۰.۰۰۰ دلار نیوزلند برای این کار سرمایه گذاری کند و به مدت ۴ سال دخل و تصرفی در این سرمایه نکند. متقاضی باید با راه اندازی و فعالیت اقتصادی شرکت تجاری در مدت ۴ سال این شرکت را به سوددهی مطلوب برساند به گونه ای که از گردش مالی خوبی برخوردار باشد.

اقامت نیوزلند از طریق خرید ملک و خانه

متقاضی می تواند با خریداری خانه و ملک در کشور نیوزلند اقدام به سرمایه گذاری سودآوری کند، اما نمی تواند اقامت این کشور را اخذ کند. در واقع خرید خانه در این کشور منتهی به اخذ اقامت نمی شود اما با توجه با ثبات اقتصادی و توریستی بودن این کشور، این نوع سرمایه گذاری می تواند سود خوبی برای متقاضی به همراه داشته باشد.

اقامت نیوزلند از طریق خرید ملک و خانه

اقامت نیوزلند از طریق خرید ملک و خانه

اقامت نیوزلند از طریق کارآفرینی

متقاضی با اخذ ویزای کارآفرینی می تواند مجوز اقامت دائم و مجوز کار نیوزلند را دریافت کند. متقاضی بر اساس سیستم امتیازدهی در صورتی که دارای امتیازهای لازم باشد، در ابتدا با ویزای یک ساله به این کشور وارد می شود و طرح کارآفرینی خود را با سرمایه ۱۰۰.۰۰۰ دلاری راه اندازی می کند. پس از گذشت ۳ سال در صورتی که این طرح از گردش مالی و سوددهی خوبی برخوردار باشد، متقاضی می تواند برای اخذ اقامت دائم نیوزلند اقدام کند.

اقامت نیوزلند از طریق خرید اوراق قراضه دولتی

خرید اوراق قراضه دولتی از روش های سرمایه گذاری در نیوزلند محسوب می شود. متقاضی سرمایه گذاری در نیوزلند می تواند با خرید اوراق قراضه دولتی این کشور در بانک های این کشور به ارزش ۵.۰۰۰.۰۰۰ دلار سرمایه گذاری کند.

اقامت نیوزلند از طریق ویزای افرد موفق و هنرمند

دولت نیوزلند به متقاضیانی که در زمینه های هنری، ورزشی و فرهنگی و علمی دارای شهرت جهانی می باشند، اقامت و تابعیت این کشور را اعطا می کند. بر این اساس افراد هنرمند و موفق باید در کشور خود شناخته شده باشند. برخورداری از شهرت جهانی و بین المللی به عنوان یک امتیاز بزرگ در نظر گرفته می شود. متقاضی باید حتما دارای مدال ها و رتبه های جهانی باشد. یکی از شرایط مهم برای اخذ ویزای هنرمندان محدودیت سنی زیر ۵۵ سال است.

اقامت نیوزلند از طریق ازدواج

ساده ترین و راحت ترین روش اقامت نیوزلند ازدواج با شهروند و تبعه این کشور می باشد. ازدواج متقاضی با شهروند نیوزلند باید به صورت رسمی و قانونی در دفتر رسمی ثبت شود. متقاضی باید با ارائه فیلم ها و عکس های نامزدی اثبات کند که این ازدواج صرفا به منظور اخذ اقامت این کشور انجام نشده است و این ازدواج بر پایه علاقه متقابل و تعهد صورت گرفته است.

 • دو طرف ازدواج رابطه خویشاوندی با یکدیگر نداشته باشند.
 • هر دو طرف ازدواج قبل از ازدواج یکدیگر را دیده و ملاقات کرده باشند.
 • پس از گذشت ۳ سال از ازدواج در صورتی که واقعی بودن ازدواج ثابت شود، متقاضی می تواند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کند.
 • متقاضی ازدواج باید با ارائه گواهی و اسناد مالی اثبات کند که توانایی تامین هزینه های زندگی خود و همسر خود در طی زندگی مشترک در کشور نیوزلند را دارا می باشد.
اقامت نیوزلند از طریق ازدواج

اقامت نیوزلند از طریق ازدواج

اقامت نیوزلند از طریق تولد

به طور کلی کشورهای جهان به منظور اعطای تابعیت بر اساس دو قانون خون و خاک عمل می کنند. بر اساس قانون خون اگر کودکی در یک کشور مشخص از پدر و مادری متولد شود که دارای تابعیت آن کشور باشند، آن کودک نیز تابعیت آن کشور را اخذ می کند. بر اساس قانون خاک اگر کودکی در خاک یک کشور مشخص متولد شود، صرف نظر از تابعیت پدر و مادر، این کودک تابعیت آن کشور را بر اساس تولد در خاک آن کشور اخذ می کند. کشور نیوزلند بر اساس قانون خون عمل می کند.

 • اگر کودکی که دارای پدر و مادر با تابعیت نیوزلند است در این کشور متولد شود، این کودک تابعیت نیوزلند را دریافت خواهد کرد.
 • بر اساس قانون خون کودکی که در خاک نیوزلند متولد شود بر اساس تابعیت پدر و مادرش می تواند تابعیت این کشور را دریافت کند.
 • اگر یکی از والدین کودک متولد شده در نیوزلند دارای تابعیت این کشور باشند، این کودک نیز می تواند تابعیت نیوزلند را اخذ کند.
 • کودکانی که از پدر و مادر نامعلوم در نیوزلند متولد شوند، تابعیت این کشور را دریافت خواهند کرد.
اقامت نیوزلند از طریق تولد

اقامت نیوزلند از طریق تولد

اقامت نیوزلند از طریق پناهندگی

متقاضی اخذ اقامت دائم نیوزلند از طریق پناهندگی می تواند اقامت این کشور را اخذ کند. البته موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی به هیچ عنوان گزینه پناهندگی را به متقاضیان مهاجرت به کشورهای جهان پیشنهاد نمی دهند و ذکر این مطلب در این مقاله صرفا در جهت آگاهی و اطلاع متقاضیان از روش های اخذ اقامت دائم این کشور می باشد و هدف دیگری ندارد. بر اساس کنوانسیون ژنو پناهندی فردی است که بنا به داشتن عقاید مذهبی، اجتماعی، سیاسی و قومی متفاوت در کشور خود امنیت جانی ندارد و در صورت برگشت به کشور خود مورد آسیب و تهدید و حتی مرگ قرار می گیرد.به طور کلی پناهندگان تا اعلام نتیجه درخواست پناهندگی خود باید در کمپ پناهندگان اقامت کنند و شرایط سخت و نامناسب این کمپ ها را تحمل کنند. با اعلام نتیجه درخواست پناهندگی در صورتی که با درخواست متقاضی موافقت نشود، متقاضی باید کشور نیوزلند را ترک کند. در صورتی که با درخواست وی موافق شود، متقاضی امکان بازگشت به کشور خود را ندارد و باید شرایط سخت زندگی با انگ پناهندگی را در این کشور تحمل کند. متقاضی اخذ اقامت دائم نیوزلند بهتر است روش های قانونی کم هزینه و راحت دیگر را امتحان کند.

مزایای اقامت در نیوزلند

متقاضیان اخذ اقامت نیوزلند با اقامت و زندگی در این کشور از مزیت های فراوانی برخوردار می شوند. از مهم ترین این مزیت ها موارد زیر را می توان ذکر کرد.

 • زندگی با بالاترین استانداردهای زندگی
 • وجود جاذبه های گردشگری بی نظیر
 • زندگی در کشوری با کمترین فساد مالی در جهان
 • دارا بودن پاسپورت معتبر
 • حمایت از سرمایه گذاران
 • زبان رسمی و رایج انگلیسی
 • وجود فرصت های شغلی مناسب و پایین بودن نرخ بیکاری در حدود ۳.۳ درصد
 • برخورداری دانشجویان از بورسیه های تحصیلی
 • امکان همراهی همسر و فرزندان متقاضی
 • بالا بودن امید به زندگی در این کشور
 • برخورداری از محیط زیست پاک
 • وجود امنیت و رفاه اجتماعی
 • ثبات اقتصادی و اجتماعی

سخن آخر

در این مقاله روش های اخذ اقامت نیوزلند مورد بررسی قرار گرفت. از مجموع موارد شرح داده شده می توان نتیجه گیری کرد که مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری بهترین روش های اخذ اقامت کشور نیوزلند در سال ۲۰۲۰ می باشد. این کشور باتسهیل روند سرمایه گذاری و حمایت از سرمایه گذاران در سال های اخیر سرمایه های خارجی فراوانی را جذب کرده است.

اگر با مطالعه این مقاله کامل هنوز برای انتخاب مقصد مهاجرتی خود تردید دارید، می توانید از مشاوره های مفید و راهگشای مشاوران موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد برخوردار شوید. کارشناسان این موسسه برتر در سطح کشور با سابقه صدها پرونده مهاجرت تحصیلی و شغلی و آگاهی از جدیدترین قوانین مهاجرتی بهترین گزینه مهاجرتی را بر اساس شرایط زندگی، سن، تحصیلات و بودجه به شما ارائه می دهند.

سوال های متداول در مورد اخذ اقامت نیوزلند

1- شرایط اخذ ویزای کار نیوزلند چیست؟

سن زیر ۵۵ سالدارا بودن تخصص کاری و حرفه ایدارا بودن مدرک زبان آیلتس و در مجموع کسب ۱۰۰ امتیاز

2- اعطای تابعیت نیوزلند بر اساس قانون خاک است یا خون؟

قانون خون

3- روش اخذ ویزای کار برای اقامت در نیوزلند چیست؟

پیشنهاد کاری Job Offer از کارفرمای نیوزلندی

4- شاخص های سرمایه گذاری در نیوزلند چیست؟

سطح تحصیلاتدارا بودن مدرک زباندارا بودن تخصص کاریمیزان سرمایه و سن متقاضی

5- تمکن مالی برای ثبت شرکت در نیوزلند و اخذ اقامت چقدر است؟

در حدود ۱.۵۰۰.۰۰۰ دلار نیوزلند

6- هزینه تحصیل در دانشگاه های نیوزلند چقدر است؟

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی نیوزلند سالانه در حدود ۱۸.۰۰۰ دلار تا ۳۰.۰۰۰ دلار و شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیوزلند سالانه در حدود ۱۰.۰۰۰ تا ۱۸.۰۰۰ دلار

7- شرایط اخذ ویزای هنرمندان نیوزلند چیست؟

دارا بودن مدال ها و امتیازهای جهانی و محدودیت سنی زیر ۵۵ سال

8- پس از چند سال از ازدواج متقاضی می تواند اقامت نیوزلند را اخذ کند؟

۳سال زندگی مشترک

9- شرایط اخذ ویزای کار برای کارآفرینان در نیوزلند چیست؟

دارا بودن امتیازهای لازم و سرمایه گذاری ۱۰۰.۰۰۰ دلاری برای اخذ ویزا و پس از گذشت ۳ سال در صورتی که این طرح از گردش مالی خوبی برخوردار باشد متقاضی می تواند اقامت این کشور را اخذ کند.

10- آیا صرفا با تحصیل می توان اقامت نیوزلند را اخذ کرد؟

خیر. دانشجویان پس از تمام شدن دوره تحصیلی با یافتن کار ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل می کنند و پس از ۳ تا ۵ سال کار در این کشور اقامت نیوزلند را دریافت می کنند.

11- مزایای اقامت در نیوزلند چیست؟

زندگی در کشوری با کمترین فساد مالی در جهاندارا بودن پاسپورت معتبرحمایت از سرمایه گذارانزبان رسمی و رایج انگلیسیوجود فرصت های شغلی مناسب و پایین بودن نرخ بیکاری در حدود ۳.۳ درصد

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

2 دیدگاه برای “اقامت نیوزیلند

 1. سوگند خزاییان گفت:

  با عرض سلام و ادب
  اینجانب 29 ساله و کارشناس ارشد اقتصاد از دانشگاه دولتی هستم
  همچنین تا حدودی با حسابداری
  و طراحی و گرافیک آشنایی دارم
  و سابقه یک سال کار در چاپخانه را دارم
  با توجه به این شرایط شانس من در کدام زمینه برای گرفتن ویزای به ویژه کار در نیوزلند بیشتر است؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای اخذ ویزای کاری نیوزلند باید در سیستم امتیازبندی قرار بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *