نیوزلند از جمله کشورهایی قاره اقیانوسیه می باشد که بنا دلایلی مورد استقبال مهاجرین از کشورهای مختلف می باشد، مهاجرت تحصیلی به نروژ در کنار سایر روش های مهاجرتی این کشور برای ایرانی محبوب و راحت تر می باشد. ما در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در این کشور زیبا می پردازیم. در صورت تمایل و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران، شیراز، اصفهان و مشهد تماس حاصل فرمایید.

شرایط مهاجرت تحصیلی به نیوزلند

درست مثل جمعیت این کشور، دانشگاه های آن نیز مدیریت پذیر می باشند. مدارس متوسطه در این کشور بین 750 تا 1000 دانش آموز و دانشگاه های آن معمولا بین 10000 تا 20000 دانش آموز دارند. هم چنین دانشگاه های این کشور تمامی امکانات رفاهی مورد نیاز دانش آموزان را در اختیار آنان قرار می دهد و با وجود این که جمعیت این دانشگاه بسیار فشرده است، دانش آموزان به راحتی می توانند در آن جا رفت و آمد کنند.

این کشور دارای هشت دانشگاه است که دوره های تحصیلی آموزشی را به جای دوره های حرفه ای ارائه می دهد.
همه ی دانشگاه های نیوزلند طیف وسیعی از رشته های تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ( phd) را در زمینه های تجارت و بازرگانی، علوم پایه و علوم انسانی برای دانش آموزان ارائه می دهند. علاوه بر این بعضی از دانشگاه ها ی این کشور دارای رشته های تخصصی مانند پزشکی، کشاورزی، مهندسی و غیره نیز می باشند. بسیاری از دانشگاه ها ی این کشور بیش تر از یک دانشکده دارند که که اغلب در شهرهای مختلف قرار این کشور قرار دارند و برخی نیز دوره های تحصیلی در خارج از کشور را ارائه می دهند.

علاوه بر این نیوزیلند دارای 18 موسسه ی فن آوری و پلی تکنیک ( ITPs) می باشد که دوره های آموزش و پرورش حرفه ای را از سطوح مقدماتی تا دوره های تحصیلی تکمیلی ارائه می دهد.

هم چنین اکثر موسسات فن آوری پلی تکنیک در این کشور، آموزش زبان انگلیسی و تحصیلات تکمیلی را نیز ارائه می دهند؛ مانند دوره های تحصیلی دکترا (phd)

دوره ها ی ارائه شده در این موسسات بیش تر حرفه ای گرا هستند و بر تجربه های عملی و کاربردی در شرایط کاری تاکید دارند و مدرک اعطا شده توسط یکی از این موسسات معادل مدارک تحصیلی دانشگاهی می باشد.

پذیرش از دانشگاه های نیوزلند

در نیوزلند سه دانشگاه اوکلند (Wānanga ) وجود دارد که این موسسات، دوره های تحصیلی و آموزشی را بر مبنای اصول و ارزش های نیوزلندی ( Māori ) ارائه می دهند. علاوه بر این بسیاری از آن ها دوره های تحصیلی را به زبان نیوزلندی ارائه می دهند مانند رشته های تحصیلی پرستاری، اقتصاد و بازرگانی، بهداشت، هنر و غیره. دانشگاه اوکلند( Wānanga ) دوره های تحصیلی بسیاری را در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی (شامل کارشناسی ارشد و دکترا) ارائه می دهد.

هم چنین دانشجویان در این کشور می توانند موسسات آموزشی خصوصی و مدارس آموزش زبان انگلیسی را نیز انتخاب کنند.(از بین 600 موسسه ی آموزشی خصوصی ثبت شده در این کشور)(PTEs )

دوره های ( PTE) به طور کلی برای آموزش و یاد گیری زبان انگلیسی ویا موقعیت هایی مانند سفر ، گردشگری، طراحی و ( ict) تخصص یافته اند.

اکثر دوره های (PTE) گواهی و مدارک معادل دیپلم را به افراد ارائه می دهند، اما برخی نیز مدارک معادل کارشناسی و کارشناسی ارشد را نیز ارائه می دهند. هم چنین به طور معمول زمان شروع این دوره ها زمانی مناسب در طول سال می باشد.

بسیاری از دانشجویان بین المللی قبل از شروع تحصیلات رسمی خود در این کشور، در دوره های تحصیلی دانشگاهی در رشته ی زبان انگلیسی ثبت نام می کنند. علاوه براین دوره های ویژه ی زبان انگلیسی در تمام طول سال در دسترس بوده و مدت زمان آن ها بین چهار هفته تا 12 ماه متغیر می باشد.

دانش آموزان هم چنین می توانند جهت آماده شدن برای تحصیلات دانشگاهی، به مطالعات پایه ی کوتاه مدت (مطالعات پیش از دانشگاه) در موسسات خصوصی (PTE) و یا دانشگاه ها بپردازند. دانش آموزان باید موسسه ی ارائه دهنده ی آموزش عالی که مورد نظر آن ها است را بررسی کنند

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های نیوزلند

برای درخواست تحصیل در نیوزلند جنبه های بسیاری وجود دارند، مانند فرم های درخواست، نمرات آزمون ها، مقالات، رونوشت های دانشگاه و توصیه نامه ها، و هم چنین کار هایی مانند تهیه ی اسناد و مدارک و ویزا و …
ارائه ی یک درخواست قابل توجه و تاثیر گذار برای تحصیل در دانشگاه های نیوزلند، به پروسه ی مصاحبه و پذیرش فرد کمک بسیاری می کند.

مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه های نیوزلند:

دانش آموزان برای واجد شرایط بودن پذیرش در دانشگاه های منتخب آن ها در نیوزلند، باید در آزمون های ورودی استاندراد دانشگاه های آن شرکت کرده و نمره ی مورد نیاز را کسب کنند.

 دوره های آموزشی به منظور آمادگی در آزمون های ورودی دانشگاه را برای متقاضیان ارائه می شود.

 • انتخاب دانشگاه و دوره ی تحصیلی
 • تصحیح مدارک و باز نگری درخواست
 • به دانش آموزان در بازنگری و بررسی مقالات، بیانیه های هدف از تحصیل، توصیه نامه ها و رزومه های تحصیلی آن ها کمک می شود.

آماده شدن برای مصاحبه ها:

آماده شدن جهت مصاحبه برای اخذ پذیرش از دانشگاه انتخاب شده بسیار مهم می باشد.

ویزای تحصیلی نیوزلند

پس از پذیرش دانشجو در دانشگاه مورد نظر، مرحله ی مهم بعد درخواست ویزا در سفارت نیوزیلند می باشد. افراد در این امر کمک می کند تا اسناد مربوط به این درخواست را آماده و جمع آوری کرده و برای مصاحبه ی مربوطه نیز( برای ویزا) آماده شوند. هنگامی که درخواست ویزا تایید شود.

اسناد و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند

ضروری است که تمام اسناد و مدارک افراد مطابق با الزامات دانشگاه های مورد نظر آماده شوند. مدارک اساسی و مورد نیاز مورد نیاز برای دانشگاه های نیوزیلند شامل موارد زیر می باشند:

 • کپی مدارک تحصیلی متوسطه( کلاس های مقطع دهم و دوازدهم)،مدرک دوره ی کارشناسی (در صورت داشتن آن)، ریز نمرات ( که شامل نمرات امتحانات مجدد نیز می باشد)
 • مدارک مهارت در زبان انگلیسی شامل تافل و یا آیلتس
 • آزمون های استاندارد (GRE/GMAT) در صورت لزوم برای دوره ی تحصیلی
 • دو توصیه نامه ی دانشگاهی
 • دو توصیه نامه از کار فرما ی حرفه ای (در صورت امکان)
 • بیانیه ای از هدف تحصیل (SOP)
 • رزومه (CV)
 • چند قطعه عکس پاسپوتی
 • نمونه ی کارها ی هنری (برای دوره های هنر، طراحی و معماری)
 • گواهینامه ها و مدارک مربوط به فعالیت ها و دستاوردهای فوق العاده
 • آمادگی در آزمون ورودی

پروسه ی پذیرش تحصیلی در دانشگاه های این کشور بر اساس آزمون های ورودی استاندارد آن، مطابق با معیارهای دانشگاه ها و کالج ها می باشد که با توجه به نوع دوره ی تحصیلی و دانشگاه مورد نظر، این آزمون ها شامل موارد زیر می باشد:

 • SAT
 • IELTS
 • TOEFL
 • GRE
 • GMAT

شرایط اخذ ویزای دانشجویی نیوزلند جهت مهاجرت تحصیلی

مدارک زیر از الزامات ویزای دانشجویی می باشد؛

 • گذر نامه ی معتبر: گذر نامه ی شما باید حداقل 3 ماه پس از مدت زمان اقامت شما در این کشور اعتبار داشته باشد.
 • فرم تکمیل شده ی درخواست ویزای دانش آموزی در نیوزلند( INZ 1012)
 • رسید پرداخت هزینه ی درخواست: شما ملزم به پرداخت حد اکثر 295 دلار نیوزلند( حدود 201 دلار آمریکا ) برای این درخواست می باشید و هم چنین قبل از مصاحبه ی خود، باید از یک دانشگاه یا موسسه ی آموزشی در نیوزلند پیشنهاد تحصیلی داشته باشید(فرم ها معمولا پس از دریافت هزینه های تحصیلی صادر می شوند).
 • نامه ی پذیرش از موسسه یا دانشگاهی که وضعیت تحصیل دانش آموزان را در خارج از کشور تایید کند( تاییدیه ی اشتغال به تحصیل در این کشور)
 • بیمه ی درمانی دانش آموزی: ممکن است لازم باشد که دانش آموزان بیمه ی درمانی و کارت شناسایی خود را نشان دهند( برای نشان دادن این که آن ها قصد اقامت در این کشور را دارند)
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • توجه داشته باشید که ممکن است مدارک و اسناد بیش تری مورد نیاز باشند که در مصاحبه ی شخصی، ممکن است توسط مصاحبه کننده درخواست شوند. این مدارک اضافی ممکن اسنادی برای اثبات وضعیت مالی( تمکن مالی) و وضعیت تحصیلی باشد.
 • رو نوشت ها و مقالات ، مدارک تحصیلی، دیپلم ها، گواهی نامه ی دوره های آموزشی که فرد آن ها را در مدرسه ای که در آن حضور داشته دریافت کرده است، نمرات آزمون هایی که برای کالج و دانشگاه مورد نظر لازم می باشند مثل آزمون های تافل، (GRE)،(GMAT)

ویزای دانشجویی نیوزیلند

چگونگی پرداخت هزینه های تحصیل در نیوزلند و هزینه های مربوط به زندگی (و هم چنین پرداخت هزینه های سفر)

نحوه ی درخواست دادن:

در اینجا نحوه ی تکمیل درخواست دانش آموزان به صورت مهاجرت آنلاین و با استفاده از مهاجرت آنلاین(Immigration Online ) توضیح داده شده است.

 • جمع آوری اسناد و مدارک: همه ی اسناد و مدارک اصلی خود را اسکن کرده و آن ها را به صورت پی دی اف آماده کنید. هم چنین اطمینان حاصل کنید که عکس خود را نیز اسکن کرده و به سایر مدارک اضافه کرده اید. (در مورد مشخصات و نوع عکس مورد نیاز برای سفارت مطالعه کنید)
  متوسط زمانی که در کمیسیون عالی مجلس نیوزلند برای رسیدگی به درخواست های ویزا در نظر گرفته شده است، بسته به پیشینه و سابقه ی فردی، بین 8 تا 12 هفته می باشد. بنابراین دانش آموزان باید حداقل سه ماه قبل از شروع دوره ی تحصیلی خود در این کشور برای ویزای خود درخواست کنند.
 • فرم آنلاین درخواست ویزای خود را تکمیل کنید( برای این امر باید یک حساب کاربری آنلاین ایجاد کرده و فرم مربوطه را پر کنید)

هزینه ی اخذ ویزا دانشجویی نیوزلند:

ویزای دانش آموزی حد اکثر 295 دلار نیوزلند ( 201 دلار آمریکا) هزینه دارد، هم چنین نیوزلند و دهلی نو، پول نقد و کارت های اعتباری قبول نمی کنند و دانش آموزان باید از طریق بانک و یا نوشتن چک این هزینه ها را پرداخت کنند.

شرایط اقامت و کار پس از تحصیل در نیوزلند

اگر افراد دارای مدرک تحصیلی از دانشگاه های نیوزیلند باشند، احتمالا می توانند برای ویزای کاری پس از تحصیل در این کشور درخواست کنند که این ویزا به آن ها اجازه ی اقامت سه ساله در این کشور را می دهد و هم چنین امکان کسب تجربه ی عملی در کار را خواهند داشت.

اگر شما در این کشور به دنبال شغلی هستید که در آن زمینه، کمبود نیروی کار ماهر وجود دارد، شانس شما در پیدا کردن آن شغل در نیوزلند بیش تر خواهد بود. علاوه بر این شما ممکن است واجد شرایط برای درخواست ویزای کار اضافی( کار دوم) و یا مجوز اقامت خود در این کشور باشید.

ویزای کار نیوزلند پس از پایان تحصیلات در این کشور به مدت یک تا سه سال اعتبار دارد،( بسته به سطح تحصیلات فرد و محل تحصیل او) که این ویزا جایگزین دو ویزای قبل می باشد.

ویزای کاری پس از تحصیل (فعال است)

ویزای کاری پس از تحصیل (در صورت وجود کار فرما)

آن چه که شما می توانید برای اخذ ویزای کاری پس از تحصیل انجام دهید.

ویزا ی کاری پس از تحصیل در این کشور به شما اجازه ی کار برای هر کارفرمایی و و تقریبا هر شغلی را می دهد.
علاوه بر این، شریک زندگی شما نیز می تواند برای ویزای کار در این کشور درخواست کند و بچه های شما نیز می توانند بدون پرداخت هزینه های تحصیل به عنوان دانش آموزان داخلی در این کشور تحصیل کنند.

تمام معیارها را بررسی کرده و مشخص کنید که چه مدت می توانید کار کنید. اگر شما قصد دارید که به طور دائم در نیوزیلند زندگی کنید، پیدا کردن شغلی که کمبود نیروی کار در آن وجود دارد، می تواند شانس اخذ ویزای اقامت دائم در این کشور را برای شما بیش تر کند.

هم چنین اگر شما دارای ویزا ی کاری پس از تحصیل در این کشور هستید (با کمک کارفرمایان) و یا درخواست شما برای کار در این کشور قبول شده است، پس از آن شما می توانید برای هر کارفرمایی و در هر مکانی و تقریبا هر شغلی، مشغول به کار شوید.

متوسط حقوق و دستمزد افراد در این کشور (که در سایت شغل یابی آنلاین اعلام شده است)، مقداری افزایش یافته است و بر اساس آخرین اطلاعات ، در حدود 74965 دلار است. هم چنین داده ها نشان می دهند که در ماه ژوئن، حقوق و دستمزد سالانه به میزان 1674 دلار و یا 94 دلار در ماه در طول 12 ماه گذشته افزایش یافته است. (پس از افزایش مالیات در آن)

هزینه های مهاجرت تحصیلی به نیوزلند

واحد ارز نیوزلند، دلار نیوزلند می باشد (NZD )

همه ی موسسات آموزشی در نیوزلند مجاز به اعمال هزینه های تحصیلی مخصوص به خود می باشند؛ این به این معنی است که بسته به دانشگاه انتخابی شما، هزینه های پرداختی شما نیز متفاوت خواهند بود. هزینه های تحصیل برای دانش آموزان بین المللی در حدود 22000 تا 32000 دلار در مقطع لیسانس و در حدود 26000 تا 370000 دلار برای دوره های تحصیلی تکمیلی( کارشناسی ارشد) می باشد.

با این حال، اگر شما تحصیل در دوره های علوم پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند، علوم مهندسی و یا دامپزشکی را در این کشور انتخاب کنید، هزینه های تحصیلی شما به احتمال زیاد بیش تر خواهد بود. هم چنین همه ی دانشجویان دکترا مبلغی معادل 6500 تا 9000 دلار در سال پرداخت می کنند. برای دریافت اطلاعات بیش تر در مورد هزینه های تحصیل در دوره های خاص، با موسسه ی آموزشی خود تماس بگیرید.

علاوه بر این، در این کشور بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در تمام مقاطع تحصیلی وجود دارند، از جمله دانش آموزانی که قصد تحصیل در مقطع دکترا را دارند. این بورسیه های تحصیلی توسط موسسات آموزشی و یا دولت ارائه می شوند. برای کسب اطلاعات بیش تر درباره ی واجد شرایط بودن برای دریافت این بورسیه های تحصیلی، با موسسه ی آموزشی خود تماس گرفته و یا از منبع رسمی بورسیه در نیوزیلند استفاده کنید.

هزینه های زندگی در نیوزلند بسته به جایی که آن را برای زندگی انتخاب می کنید دارد. همان طور که در اکثر کشورها، در شهرهای بزرگ تر، هزینه های زندگی بیش تر از شهرها و شهرستان های کوچک تر می باشد، در نیوزلند نیز همین طور است؛ اما به طور کلی هزینه های زندگی در این کشور در حدود 15000 تا 27000 دلار در سال اعلام شده است. اگر قصد تحصیل در نیوزلند را برای مدت زمان دارید، شما باید تمکن مالی خود را در این کشور ثابت کنید (اثبات حداقل مبلغ 15000دلار برای تامین خود در سال تحصیلی اول ). هم چنین اگر قصد تحصیل در این کشور را برای مدت زمان یک سال دارید،باید ثابت کنید که حداقل مبلغ بودجه ی شما 1250 دلار در هر ماه می باشد.

اگر شما دارای ویزای دانشجویی در این کشور هستید، می توانید تا 20 ساعت در هفته را به صورت پاره وقت در طول ترم تحصیلی خود و یا تمام وقت بعد از پایان ترم تحصیلی خود ، کار کنید. دانش آموزانی که تحصیلات تکمیلی خود را ( کارشناسی ارشد و دکترا) با یک پروژه ی تحقیقی به پایان می رسانند، می توانند به صورت تمام وقت در طول تحصیل خود در این کشور، کار کنند.
برای تحصیل و اعزام دانشجو به نیوزیلند، باید بیمه ی درمانی خریداری کنید و این بستگی به کشوری که شما مقیم آن هستید، دارد. اگر شما ویزای دانش آموزی دارید، واجد شرایط خدمات بهداشتی و درمانی عمومی و دولتی نمی باشید. این قانون برای دانش آموزان استرالیا و انگلستان و دانش آموزان مقطع دکتری وجود ندارد.

این دانش آموزان تنها برای درمان های فوری و ضروری حق بیمه ی عمومی را دریافت می کنند. بنا بر این اگر مقیم هر کشور دیگری هستید و در طول اقامت خود در این کشور نیاز به به درمان های پزشکی اضافی دارید، باید در طول اقامت خود در نیوزلند مطمئن باشید که بیمه ی درمانی و مسافرتی معتبر دارید.

امیدواریم متن فوق توانسته باشد به سوالات شما در زمینه مهاجرت به نیوزلند از طریق تحصیل کمک کند، جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی تماس حاصل فرمایید. مشاوران موسسه می توانند در حد توان و اطلاعات خود شما در زمینه بررسی راه های مختلف مهاجرت به نیوزلند راهنمایی و مشاوره دهند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *