تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا با چالش زمان، هزینه و تلاش های فکری بسیار رو به رو شده است. معیار های اخذ پذیرش دانشگاه‌های پزشکی آمریکا بسیار دشوار و آموزش ها به صورت گسترده ای می باشند اما پس از فارغ التحصیلی دانشجویان مهارت ایجاد تفاوت های واقعی در زندگی افراد را کسب می کنند. لذا موضوغ سخت کوشی به تنهایی از ارزش بسیار بالایی برخوردار است. دانشجویان بین المللی که علاقه مند به کمک به دیگران هستند و دائم با تجارب های جدید و چالش انگیز مواجه می شوند میبایست نسبت به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا اقدام نمایند. این راه بسیار طولانی و سخت است اما برای کسانی که قصد تحصیل پزشکی را دارند بسیار امن می باشد و به آنان فرصت رسیدن به شغل دلخواهی که موجب افتخار آنان باشد را می دهد. بسیاری افراد علت تحصیل در این کشور را مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت و تابعیت می دانند که البته راهی صحیح و برتر نسبت به روش های مهاجرت مثل اخذ ویزای کار و مهاجرت کاری به آمریکا و یا مهاجرت سرمایه گذاری و ثبت شرکت آمریکا می باشند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا

برخلاف تحصیل پزشکی در اروپا ، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا پس از گذراندن چهار سال مقطع کارشناسی و با شرکت در کلاس هایی که برای اخذ مدرک کارشناسی (BA) در هر رشته ای نیاز است صورت می گیرد. برنامه های آموزشی و گرایش های موجود برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است اما همگی گرایش های زیست شناسی، شیمی و شیمی آلی را به عنوان علوم اصلی در نظر می گیرند. برخی از دانشگاه‌ها گرایش های علوم انسانی، زبان انگلیسی، ریاضیات و علوم دیگر را در بر می گیرند. لذا فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی قادر به انتخاب صحیح قبل از ورود به دانشگاه‌های پزشکی آمریکا هستند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا

تحصیل در دانشگاه‌های پزشکی آمریکا 4 سال به طول می انجامد و به دو دسته تقسیم می گردد: پیش بالینی ( که مستلزم شرکت در دوره های علوم اصلی می باشد) و بالینی ( که مستلزم شرکت در دوره های کار آموزی در بیمارستان ها می باشد). این برنامه های در نظر گرفته شده برای پزشکان مغز و استخوان (D.O  ) یا پزشکان داروساز (M.D  ) بسیار مفید می باشد. پس از تکمیل دوره های تخصص، افرادی که موفق به اخذ این مدارک شده اند قادر به فعالیت در بخش هایی که مستلزم داشتن مدرک کارشناسی مانند : زیست شناسی، شیمی یا دیگر گرایش های مربوط به پزشکی است می باشند.

تعدادی مدارس پزشکی با برنامه های محدود وجود دارند که افراد را برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا در کالج ها آماده می کنند. دانشجویان به صورت موقت بر اساس امتیازاتی که در دبیرستان کسب کرده اند در این مدارس پذیرفته می شوند و درصورتی که فعالیت آنان رضایت بخش باشد اجازه شرکت در دوره هایی برای اخذ مدرک کارشناسی را دارند. اخذ مدرک کارشناسی 6 تا 7 سال به طول می انجامد و پذیرش در این دانشگاه‌ها برای دانشجویان خارجی به صورت رقابتی می باشد.

دانشجویان داوطلب پزشکی آمریکا میبایست در آزمون MCAT ( آزمونی که برای پذیرش در دانشگاه‌های پزشکی آمریکا نیاز است ) شرکت کنند. این آزمون توانایی تفکر انتقادی، حل مسائل، صریح نوشتن و میزان دانش افراد در مورد علوم مختلف را مورد ارزیابی قرار می دهد. اخذ نمره خوب در این آزمون ورود به دانشگاه‌های پزشکی را میسر می سازد.

فرصت های بسیاری برای دانشجویان خارجی جهت اخذ مدرک پزشکی در ایالت متحده آمریکا در نظر گرفته شده است. پس از اینکه در خواست دانشجویان پذیرفته شد، محل سکونتی برای دانشجویان همانند دیگر شهروندان در نظر گرفته می شود و حمایت هایی از سمت دولت با توجه به قوانین و مقررات پذیرش و اقامت در نظر گرفته می شود.

معایب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا

 متاسفانه تحصیل دانشجویان پزشکی در آمریکا با معایبی رو به رو بوده است چرا که تمام یا بخشی از حمایت مالی دولت برای دانشجویان بومی یا به عبارتی دیگر، کسانی که مقیم دائم آمریکا هستند در نظر گرفته می شود لذا این بسیار حائز اهمیت است که دانشجویان قبل از درخواست پذیرش در دانشگاه‌های پزشکی آمریکا این نکات بسیار مهم را در ذهن داشته باشند.علت مواجه دانشجویان با این مشکلات به این دلیل است که در بعضی مناطق به اندازه کافی پزشک وجود دارد. ناگفته نماند که امکان در خواست پذیرش در دانشگاه‌های خصوصی که هزینه بیشتری را برای دانشجویان در بر دارد وجود دارد. لذا دانشجویان قبل از هرگونه انتخاب میبایست نسبت مزایا و معایب این دانشگاه‌ها آگاه شوند.

دانشجویان بین المللی قادر به یک یا دو سال تحصیل در موسسات جهت اخذ مدرک کارشناسی دانشگاه‌های آمریکا هستند. نکته بسیار مهمی که میبایست در مورد مدارس پزشکی آمریکا بدانید این است که میزان پذیرش دانشجویان بین المللی در این مدارس بسیار پایین است.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه‌های پزشکی آمریکا

موارد مورد نیاز جهت پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا

برای ورود به دانشگاه‌های پزشکی آمریکا، دانشجویان بین المللی میبایست مراحل زیر را طی کنند :

 • سابقه تحصیلی در مقطع کارشناسی ( مدرک لیسانس )
 • نمره اخذ شده در آزمون (MCAT )
 • توصیه نامه
 • فعالیت های فوق برنامه
 • ویژگی های شخصی و تعهد به حرفه پزشکی

بسیاری از دانشگاه‌ها، امکان در خواست دانشجویان بین المللی از طریق خدمات پزشکی آمریکا (AMCAS  ) را به افراد می دهند. استفاده از این خدمات برای افرادی که قصد اخذ مدرک پزشکی یا شرکت در انجمن دانشکده پزشکی استخوان (AACOMAS  ) یا اخذ مدرک پزشکی مغز و استخوان را دارند پیشنهاد می شود چرا که امر موجب صرفه جویی در وقت می شود. ناگفته نماند که برخی از دانشگاه‌های پزشکی دولتی دانشجویان بین المللی را نمی پذیرند.

انتخاب یک رشته تحصیلی در زندگی هر فردی بسیار مهم و تاثیرگذار است از همین رو در تماس بودن با یک مشاور مهاجرت به آمریکا میتواند در این انتخاب بسیار مهم و حیاتی شما را یاری کند تا تصمیم اشتباهی نگیرید.

تحصیل تخصص پزشکی در آمریکا

هریک از تخصص ها و گرایش پزشکی برنامه های درسی خود را دارند و تعاریف مختلفی در مورد مدت زمان و مفهوم تخصص ارائه می دهند. برنامه های درسی در نظر گرفته شده برای گرایش پزشکی داخلی 3 تا 5 سال، جراحی ها 7 سال و جراحی مغز و اعصاب 8 سال می باشد. ناگفته نماند که این دوره ها 1 تا 4سال تحقیق در خصوص اخذ مدرک دکترا را در بر نمی گیرد. شرکت در تمامی برنامه های آموزشی حتی دوران کارآموزی برای اخذ مدرک بسیار مهم هستند، همچنین دانشجویان قادر به تکمیل یک سال دوره کارآموزی قبل از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد خواهند بود.

مبلغ شهریه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا

تحصیل پزشکی در آمریکا جز گران ترین تحصیلات در جهان محسوب می شود. چرا که هیچ گونه حمایت مالی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته نشده است. دانشجویان متقاضی ملزم به اثبات داشتن 250000 دلار در سال هستند. علاوه بر این بسیاری از دانشگاه‌هایی که دانشجویان بین المللی را می پذیرند خصوصی هستند که شهریه آنان مبلغی حدود 40000 دلار در سال می باشد.

مبلغ شهریه در دانشگاه‌های پزشکی دولتی و خصوصی آمریکا 10 برابر 10 سال قبل شده است و بیش از 35000 و 50000 دلار در سال می باشد. علاوه بر شهریه سالانه دانشگاه، دانشجویان میبایست مخارج و هزینه زندگی در آمریکا در حین تحصیل را مد نظر داشته باشند.  دانشجویانی که امکان زندگی و تحصیل با هزینه بالا در دانشگاه‌های پزشکی آمریکا را دارند، پس از اخذ مدرک پزشکی در آمریکا قادر به فعالیت در هر نقطه از جهان می باشند.

پیشنهادات دیگر برای تحصیل پزشکی در آمریکا

اغلب دانشگاه‌های پزشکی در آمریکا گران هستند و پذیرش در آنان بسیار دشوار است. اغلب آنان بخصوص دانشگاه‌های دولتی جایگاهی برای دانشجویان پزشکی بین المللی ندارند و میزان پذیرش دانشجویان مقیم بیش تر از 50 در صد نمی باشد.

بسیاری افراد تلاش می کنند، از میان دانشگاه‌های مشهور خارج از کشور می توان به دانشگاه‌های شرق اروپا مانند:  رومانی ، بلغارستان ، لهستان ، مجارستان ، جمهوری چک ، اوکراین ، روسیه و بلاروس ) و همچنین کارائیب، چین، ایتالیا، مالت و آلمان و ایتالیا را جایگزین انتخاب تحصیل پزشکی در آمریکا نمایند.

بسیاری از دانشگاه‌های پزشکی در این کشورها مثل بلاروس و روسیه بسیار ارزان هستند و ورود به آنان ( نیازی به داشتن مدرک کارشناسی و دوره های پزشکی ( دندانپزشکی ، داروسازی ، پرستاری، سلامت عمومی و دامپزشکی و… نمی باشد) بسیار راحت است. برنامه های درسی در این کشورها به زبان انگلیسی یا روسی، آلمانی ، ایتالیایی و غیره ارائه می شوند و مدرک اعطا شده در سراسر جهان شناخته شده است. ناگفته نماند که برای پذیرش در دانشگاه‌های خارج از اروپا نیازی به شرکت در دوره های مقدماتی پزشکی و آزمون MCTA  نمی باشد و داشتن مدرک دیپلم دبیرستان کفایت می کند. اگرچه برخی از دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته هایی مانند زیست شناسی، شیمی و فیزیک آزمون ورودی برگزار می کنند یا دانشجویان را با توجه به سوابق تحصیلیشان می پذیرند.

دانشجویان آمریکایی و دانشجویان بین المللی که آرزوی دندانپزشک، داروساز و دامپزشک شدن و …  را در سر دارند ممکن است تحصیل پزشکی در خارج از کشور به ویژه اروپا را انتخاب نمایند.

با توجه به سختی از نظر شروع تحصیل و همچنین هزینه زیاد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا بسیاری افراد تحصیل پزشکی در کشورهایی مثل بلاروس، ترکیه، روسیه ، ایتالیا ، انگلستان ، آلمان و غیره را ترجیح می دهند. البته شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در آمریکا نیز برای بسیاری از رشته ها وجود دارد ولی امکان اخذ بورسیه برای رشته های پزشکی بسیار سخت و میتوان گفت ناممکن است. با توجه به فقدان سفارت آمریکا در ایران، افرادی متقاضی جهت ادامه تحصیل باید به سفارت آمریکا در ترکیه ، دبی یا ارمنستان مراجعه کنند.

چرا تحصیل پزشکی در آمریکا گزینه‌ای مناسب است؟

تحصیل پزشکی در آمریکا به دلیل کیفیت آموزش در این کشور، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای متقاضیان پزشکی در نظر گرفته می‌شود. دانشجویان می‌توانند متوجه تفاوت عمیق در سبک‌های تدریس شوند که به آن‌ها برتری نسبت به همسالان خود در دیگر کشورها را می‌دهد. در آمریکا، سالانه نزدیک به 30000 دانشجوی پزشکی فارغ‌التحصیل می‌شوند و در بهترین بازارهای کاری جهان مشغول به کار می‌گردند. همچنین، اقتصاد پررونق آمریکا به افزایش و جذب دانشجویان بین‌المللی این کشور کمک بسیاری کرده است.

دانشجویان پزشکی که مایل به تحصیل در محیطی بروز هستند، مطمئناً از تحصیل خود در آمریکا لذت زیادی خواهند برد، زیرا تحصیل در آمریکا مستلزم داشتن توانایی تفکر سریع و منطقی است. موارد زیر، شامل برخی از دلایلی هستند که چرا تحصیل پزشکی در آمریکا یک انتخاب عاقلانه است:

 • آمریکا کشوری توسعه یافته است.
 • مدارک پزشکی دانشگاه‌های آمریکا، در سراسر جهان پذیرفته می‌شوند و دارای اعتبار هستند بنابراین دانشجویان برای کار در دیگر کشورهای جهان، با مشکلی رو به رو نخواهند شد.
 • بسیاری از دانشگاه‌های پزشکی این کشور، توسط وزارت علوم و بهداشت ایران تایید شده هستند.
 • خوابگاه‌ها به بهترین شکل و با بالاترین امکانات، در محوطه دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرند.
 • در صورتی که دانشجویی قصد اجاره منزل را داشته باشد و نخواهد در خوابگاه اقامت کند، می‌تواند با هزینه‌ای بسیار مناسب این کار را انجام دهد، زیرا دولت آمریکا همواره از دانشجویان خارجی خود حمایت بسیاری می‌کند.
 • تنوع غذایی و خورد و خوراک برای دانشجویان بسیار است.
 • رویدادهای متفاوت و مراسم‌های مختلف دانشگاهی، وقت بسیار مناسبی برای استراحت دانشجویان خواهد بود.
 • در هر دانشگاه، کتابخانه‌های بسیار مجهز و با تنوع کتاب بالا در دسترس دانشجویان قرار می‌گیرند.
 • علاوه بر کتابخانه‌های دانشگاه، کتابخانه‌های عمومی نیز وجود دارند که ورود به آن‌ها برای تمامی دانشجویان امکان‌پذیر است.

برترین دانشگاه‌های آمریکا به همراه رتبه‌بندی

در بخش زیر، برخی از برترین دانشگاه‌های پزشکی کشور آمریکا را به همراه رتبه آن‌ها بررسی نموده‌ایم:

نام دانشگاه
رتبه دانشگاه
دانشگاه هاروارد
1
مدرسه پزشکی جان هاپکینز
2
دانشگاه پنسیلوانیا
3
دانشگاه نیویورک
4
دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد
4
کالج پزشکان و جراحان کلمبیا واگلوس
6
مایو کلینیک دانشکده پزشکی آلیکس
6

فرآیند پذیرش پزشکی در آمریکا چیست؟

متقاضیان علاقمند به تحصیل پزشکی در آمریکا، باید مراحلی را طی نمایند تا بتوانند پذیرش تحصیلی خود را از دانشگاه مورد نظر دریافت نمایند. این فرآیند به صورت قدم به قدم در بخش زیر بررسی شده است:

 • داوطلبان باید کلاس‌های دهم و دوازدهم را تکمیل کنند.
 • باید دارای مدرک لیسانس علوم یا دوره پیش پزشکی باشند.
 • باید در یکی از امتحانات MCAT یا NEET شرکت کرده باشند و با نمره قابل قبول، پذیرفته شده باشند.
 • باید واجد شرایط آزمون مهارت انگلیسی باشند(یعنی مدرک زبان معتبری را ارائه دهند یا در آزمون زبان خود دانشگاه شرکت کنند).
 • پس از پذیرش درخواست، دانشجویان دعوت‌نامه ورود به دانشگاه را دریافت می‌کنند و می‌توانند جهت درخواست ویزا اقدام نمایند.

مدت دوره تحصیل پزشکی در آمریکا

مدت زمان دوره تحصیل پزشکی در آمریکا نسبت به دوره استاندارد در سایر کشورها متفاوت است:

 • در آمریکا، تحصیل پزشکی به عنوان MD (دکتر پزشکی) شناخته می‌شود.
 • پس از گذراندن دوره لیسانس 4 ساله، دانشجو به عنوان MD واجد شرایط می‌شود.
 • کالج‌های پزشکی در آمریکا، دارای یک برنامه رزیدنتی هستند که در آن دانشجویان می‌توانند بعد از تکمیل دوره MD، که 3 الی 4 سال است، رشته‌های تخصصی خود را انتخاب کنند. برنامه اقامت چیزی جز یک برنامه سطح PG نیست. طول مدت برنامه اقامت به تخصص انتخاب شده توسط دانشجو بستگی دارد، زیرا تخصص‌های مختلف جهت تکمیل، به دوره‌های زمانی متفاوتی نیاز دارند. یک جراح عمومی به 5 سال زمان نیاز دارد، در حالی که یک متخصص اطفال به 3 سال و از طرف دیگر یک جراح مغز و اعصاب به 7 سال زمان نیاز دارد.
 • در طول سال‌های دوره تحصیلی، دانشجویان باید امتحانات USMLE 1، 2 و 3 را در مراحل مناسب بدهند. پس از آزمون USMLE 3، مدرک تحصیل پزشکی دانشجو تکمیل می‌شود و از این رو، کل دوره تحصیل پزشکی در آمریکا بین 7 تا 9 سال در نظر گرفته می‌شود.

سوالات متداول درباره شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا چیست؟

تحصیل در معتبرترین دانشگاه‌های جهان، کیفیت بسیار بالای سیستم آموزشی، امکانات پیشرفته، وجود فرصت های شغلی بسیار و غیره را می توان از مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا به شمار آورد.

از معایب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا چیست؟

شاید مهمترین عیب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا را بتوان حمایت مالی دولت از دانشجویان بومی و تبعه این کشور به حساب آورد. بنابراین دانشجویان غیر بومی می بایست به این نکته مهم توجه داشته باشند.

آیا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا با آزمون ورودی همراه است؟

بله، جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا قبولی در آزمون MCAT الزامی است.

آیا دانشگاه‌های آمریکا جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی، مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند؟

بله، اکثر دانشگاه‌های این کشور مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشند.

تحصیل پزشکی در آمریکا چند سال به طول می انجامد؟

تحصیل این رشته در کشور آمریکا تقریبا 11 سال به طول خواهد انجامید و پس از آن متقاضی می تواند مجوز کار در این کشور را دریافت کند.

بهترین دانشگاه‌های آمریکا جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی کدامند؟

Harvard University، Yale University،Stanford University، Johns Hopkins University، University of California، University of Pennsylvania و غیره

مراحل اخذ پذیرش رشته پزشکی در آمریکا چیست؟

داشتن دیپلم متوسطه + GPA 3.8، اتمام برنامه پیش پزشکی، قبولی در آزمون MCAT، درخواست پذیرش از دانشگاه مورد نظر از طریق پورتال AMC

مواردی که در آزمون MCAT جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا مورد سنجش قرار می گیرند، چیست؟

فیزیک، زیست شناسی، تفکر بحرانی، مهارت های کلامی و غیره

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا جه میزان است؟

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا از سایر نقاط جهان بیشتر است و به طور میانگین تا 50،000 دلار در سال نیز خواهد رسید.

دروس اصلی دوره کارشناسی جهت تحصیل رشته دندانپزشکی در آمریکا چیست؟

زیست شناسی، شیمی آلی، آناتومی فک و صورت

مدارک لازم جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا چیست؟

سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی، نمره قبولی آزمون MCAT، توصیه نامه، ارائه فعالیت های فوق برنامه و غیره

اگر نیاز به مساعدت و اطلاعات بیشتری دارید، همین حالا می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز از موسسات اعزام دانشجو با نام ثبت شده ساختار پژوهش امید ، تماس حاصل فرمایید و از مشاوره آنها بهره مند شوید. این موسسه خدمات اعزام دانشجو به آمریکا را به صورت تضمینی و همچنین با توجه به شرایط دانشجو امکان اخذ پذیرش و تحصیل بدون مدرک زبان را در آمریکا فراهم نموده است.

5/5 - (1 امتیاز)

21 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا 2023

 1. خورشید سرور گفت:

  سلام رتبه 72 کنکور تجربی 97 هستم، و دارای لیسانس و ارشد مدیریت دانشگاه تهران، 25 سالمه، ایا میتونم بعنوان نخبه تلقی بشم و از یکی از دانشگاه های امریکا برای پزشکی پذیرش بگیرم؟ شانسی هست؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   لطفا در نظر داشته باشید که برای تحصیل پزشکی در امریکا باید در آزمون ورودی شرکت کنید.

 2. علی کریمی گفت:

  سلام.وقت به خیر. درصورت فارغ التحصیلی پزشکی عمومی در ایران چطور برای تخصص در آمریکا میشه پذیرش گرفت؟
  محدودیت سنی در تخصص هم وجود داره؟ تا چند سالگی؟
  برای انگلیس چطور؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای ادامه تحصیل تخصص در آمریکا باید در آزمون ورودی شرکت کرده و نمره قبولی را دریافت نمایید.

 3. عرفان گفت:

  سلام بنده درحال حاضر دانشجوی سال 2 رشته دندان پزشکی دانشگاه تهران هستم .ایا امکان آیا این امکان وجود داره که در حین تحصیل بتونم به آمریکا انتقال پیدا کنم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   متاسفانه شرایط انتقال دانشجویان از ایران به آمریکا با سخت گیری های بسیاری رو برو شده است. به شما توصیه میکنیم کشور های دیگری را انتخاب نمایید.

 4. فرهاد مهراد گفت:

  سلام.آیا می توان دوره پزشکی عمومی را در بهترین دانشگاه های ایران گذراند و سپس برای گرفتن تخصص به آمریکا(خصوصا دانشگاه استنفورد) مراجعه کرد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تایید مدرک پزشکی عمومی خود باید در آزمون کشور آمریکا شرکت کرده و نمره قبولی را دریافت نمایید.

 5. حسن خالقی گفت:

  سلام. خسته نباشید ببخشید بنده یک سوال داشتم برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های امریکا حتما باید از ابتدا مدرک کارشناسی را اخذ نمود و بعد مهاجرت کرد. یا از همان ابتدای تحصیل در رشته پزشکی میتوان به امریکا رفت.اگر چنین است چه مواردی لازم دارد.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   درصورتی که بتوانی پذیرش تحصیل را به همراه ویزا اخذ نمایید، بهترین گزینه، شروع از مقاطع پایه می باشد اما امکان ادامه تحصیل نیز برای شما وجود خواهد داشت.

 6. علی سرابی گفت:

  ارشد فیزیک هستم برای پزشکی فرانسه چکارکنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که محدودیت سنی شامل حال شما نشود، می توانید با ارائه مدرک پیش دانشگاهی د یپلم رشته های نظری، شانس خود را از طریق مشاورین ما امتحان کنید.

 7. احسان گفت:

  با سلام بنده در حال حاضر دانشجوی سال 2 دندانپزشکی دانشگاهی در مجارستان می باشم. آیا این امکان وجود داره که در حین تحصیل بتونم به آمریکا انتقال پیدا کنم؟ در صورت امکان شرایطش رو ذکر کنید. با احترام

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام برای انتقالی گرفتن و تطبیق واحد ابتدا بایستی دانشگاه هدف را مشخص کنید و شرایط پذیرش آن را بررسی کنید. و در صورتی که امکان انتقالی وجود داشته باشد، روال قانونی را از سرگیری کنید.

 8. Faezeh گفت:

  سلام
  آیا امکان داره ک با سن ۲۰ سال دوره کالج رو در آمریکا بگذرونیم و سپس برای ورود ب دانکده پزشکی اقدام کنیم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در صورتی که موفق به اخذ ویزا شوید، این امکان فراهم است.

 9. نیکو همتی گفت:

  سلام. ببخشید اگه مدرک پزشکی رو در ایران گرفته باشیم امکان ادامه تحصیل بدون معطلی در تخصص در امریکا هست؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   خیر باید در آزمون usmle موفق شود و پس از آن می تواند وارد دانشگاه شود.

 10. شهرزاد گفت:

  26 ساله هستم با مدرک لیسانس مامایی و ایلز 5،5 و یکسال کالج رو در مجارستان خواندم ولی به خاطر هزینه های بالا نتوانستم در آن کشور ادامه بدهم به نظر شما با توجه به شرایطم خواندن رشته ی پزشکی رو در کدام کشور به من توصیه میکنید کشوری که دارای دانشگاه هایی با رنکینگ خوب و بار علمی بالا باشند و همچنین هزینه ها مناسب باشند یا در حد رایگان
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   متاسفانه افراد زیادی بدون اطلاع از شرایط تحصیل و هزینه ها اقدام به تحصیل در مجارستان می نمایند، کشورهای روسیه ترکیه ایتالیا آلمان اتریش دارای شرایط بهتر از نظر هزینه و بعضاً از نظر تحصیل می باشند.

 11. مژگان مختاری گفت:

  باسلام ایا گرفتن پذیرش برای تحصیل در رشته پزشکی در امریکا برای افرادی که اقامت کانادا دارند وبیولوژی را در این کشور گذراندها اند همانند بقیه دانشجویان غیر امریکایی مشکل است یا شبیه امریکاییها درنظر گرفته میشوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *