مجارستان یک کشور کوچک و از قدیمی ترین کشورهای اروپایی، واقع در وسط قاره در اروپا مرکزی است. همه مجارها به یک زبان صحبت می کنند و یک فرهنگ دارند بر خلاف دیگر افراد کشورهای موجود در منطقه: این تمایز یک منبع غرور برای بیش از 1100 سال در این کشور بوده است. این مقاله به بررسی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان می پردازد.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

مجارستان پلی بین مرکز و شرق اروپا می باشد، این کشور ترکیبی از جاذبه های هر دو منطقه را در خود دارد، اما بالاتر از همه اینها به داشتن هویت متمایز خود می بالد. این غرور و افتخار است بدون پایه و اساس نیست. هر چند این کشور نسبتا کوچک است، اما بازدید کنندگان زیادی را سالانه به خود جذب میکند، لذت معماری و فرهنگی پایتخت این کشور شهرستان بوداپست، به تپه ها؛ تاکستان ها و قلعه های تاریخی است. بسیاری از جاذبه های طبیعی ساخته دست انسان می باشند، همراه با هزینه های زندگی نسبتا پایین و تمرکز قوی بر منافع بین المللی، به نظر میرسد که محبوبیت این کشور به عنوان یک مقصد جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان و مطالعه رو به رشد می باشد. انتخاب این کشور اروپای شرقی برای تحصیل در در حال حاضر، یک انتخاب بسیار صحیح و آینده دار است.

مجارستان یک مقصد در حال رشد برای دانشجویان بین المللی است زیرا مقرون به صرفه است، محیطی برای دانشجویان با فرهنگ های متفاوت ایجاد می کند، و دارای برخی مناظر و ساختمان های دیدنی است. دانشجویان از رومانی، اسلواکی، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا مخصوصا به مجارستان می روند.

اما شما در صورتی که برای یک دانشگاه در مجارستان درخواست تحصیل دهید، به احتمال زیاد خودتان را در کلاسی مشابه دانشجویان مغولستان، اکوادور یا هند نیز می بینید. بنابراین، اگر شما می خواهید تحصیلات عالی خود را به روش مجارستانی طی کنید، ما اینجا هستیم تا از این طریق شما را راهنمایی کنیم.

تحصیل لیسانس و فوق لیسانس (کارشناسی) در مجارستان

بسته به سطح تحصیلی که می خواهید برای آن درخواست کنید، برخی الزامات عمومی وجود دارد که همه دانشجویان باید آن ها را برآورده کنند:

برای سطح کارشناسی:

 • دیپلم دبیرستان
 • رونوشت نمرات دبیرستان
 • گذراندن یک آزمون ورودی (فقط برای برخی برنامه ها)

برای سطح کارشناسی ارشد

 • مدرک کارشناسی (اگر برای یک دوره یکساله کارشناسی ارشد درخواست می کنید، یک دوره چهار ساله مقطع کارشناسی مورد نیاز است)
 • رونوشت نمرات دانشگاه
 • اثبات اینکه تحصیلات کارشناسی شما در ارتباط با تحصیلات کارشناسی ارشدی که برای آن درخواست داده اید، است
  برای سطح دکترا
 • مدرک دانشگاهی که معادل یک مدرک کارشناسی ارشد است – به طور ایده آل یک مدرک کارشناسی ارشد در رشته های علوم انسانی و هنر یا یک مدرک کارشناسی ارشد در رشته های علوم و مهندسی
 • اثبات تجربه حرفه ای قبلی (فقط برای برخی از برنامه ها)

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی مجارستان

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در مجارستان

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در مجارستان

دانشگاه های پزشکی مجارستان

در حالی که به صورت جدی قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان در خارج از کشور خود را دارید بر روی نقشه به عنوان مقصدهای اروپایی مانند انگلستان، آلمان و یا فرانسه، با این کشور مواجه می شوید، جا دارد بیان کنیم که مجارستان در حال تبدیل شدن به یک مرکز آموزش عالی متعهد است. دانشگاه های این کشور از تعداد رو به رشد دانشجویان بین المللی استقبال  می کند، برنامه مبادله دانشجو، نیز به طور فزاینده در حال افزایش است، دوره های آموزش زبان های غیر از مجارستانی، نیز در حال افزایش است که رایج ترین آنها زبان انگلیسی است.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های مجارستان بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی مجارستان معمولا بالا می باشد.

در خط با فرآیند بولونیا، که هدف آن ایجاد سیستم آموزش عالی سازگار تر در سراسر اروپا می باشد، دانشگاه های مجارستان سه سطح و درجه علمی: alapképzés (کارشناسی)، mesterképzés  (کارشناسی ارشد) و doktori képzés  (دکترای) را ارائه میکند. مقطع کارشناسی معمولا سه یا چهار سال به طول می انجامد، برنامه های کارشناسی ارشد یک یا دو سال به طول می انجامد، و برنامه های دکترا سه سال طول می کشد. در برخی از دوره ها، نیز ممکن است برای تکمیل یک دوره پنج یا شش سال به طول انجامد، که ترکیبی از سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

شش دانشگاه در این کشور در Rankings® دانشگاه های جهان QS 2016/17 دارای رتبه خوبی به نظر می رسند، در حالی که در مجموع هشت دانشگاه رتبه بندی QS رتبه برجسته دارند. پنج دانشگاه دارای بالاترین رتبه در مجارستان عبارتند از:

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان در دانشگاه  سگد University of Szeged

این دانشگاه دارای بالاترین رتبه در بین دانشگاه های مجارستان می باشد، دانشگاه سگد در حال حاضر دارای رتبه  501-550 در رتبه بندی QS در بین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. این دانشگاه مشتاق استقبال از دانشجویان بین المللی است، این دانشگاه در برنامه تبادل اراسموس شراکت دارد و کمک هزینه تحصیلی (بورسیه تحصیلی) برای دانشجویان بین المللی در تمام مناطق را فراهم می کند. اکثر دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می گردند، و دوره کارشناسی شامل یک دوره مقدماتی زبان انگلیسی است. دانشگاه سگد در رتبه 400 جهانی برای در رتبه بندی QS در سال 2016 قرار گرفت، و رتبه 200 را برای هر دو رشته داروسازی و زبان شناسی اخذ کرد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان در دانشگاه اوتووس لونارد

Eötvös Loránd University

این دانشگاه دارای رتبه 601-650 در جهان و 27 در منطقه EECA است، دانشگاه اوتووس لونارد در شهرستان بوداپست واقع شده و یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه در مجارستان است. این دانشگاه و همچنین یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است، که در سال 1635 افتتاح شد. از زمان تاسیس تاکنون فارغ التحصیلان اوتووس لونارد شامل چهار برنده جایزه نوبل و بسیاری از دانشمندان مشهور در جهان بوده اند. این دانشگاه در حال حاضر در حدود 28،000 دانشجو را در هشت دانشکده خود دارد، از جمله 2000 دانشجویان بین المللی را نیز آموزش می دهد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان در دانشگاه دبرسن

University of Debrecen

دانشگاه دبرسن در رتبه بندی جهانی و 29 در منطقه EECA رتبه 651-700 را در سال 2016 کسب کرد. دانشگاه اصلی آن در دومین شهرستان مجارستان، دبرسن، در شرق کشور واقع شده است. این دانشگاه از دانشجویان بین المللی استقبال می کند، و دوره های زبان انگلیسی را ارائه میکند. این دانشگاه در میان موسسات پیشرو در جهان در رتبه بندی دانشگاه های QS جهانی در رتبه 300 بالای جهانی برای کشاورزی و جنگلداری، پزشکی، و زبان های مدرن قرار میگیرد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان در دانشگاه کاروینوس بوداپست

Corvinus University of Budapest

دانشگاه کاروینوس بوداپست در جهان دارای رتبه 41 در EECA و رتبه 701+ قرار میگیرد، اما در هر حال کمتر از 11،000 دانشجو در سال تحصیلی 2015/16 در این دانشگاه ثبت نام کرده اند، از جمله بیش از 1400 دانشجوی از خارج مجارستان، بسیاری از آنها در طیف وسیعی از برنامه های تدریس به زبان های مختلف ثبت نام کرده اند.  از جمله دوره های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی. دانشگاه کاروینوس در حال حاضر در رتبه 200 جهانی برای کشاورزی و جنگلداری، و 300 برای اقتصاد قرار گرفته است.

دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست

Budapest University of Technology and Economics

رتبه جدید دانشگاه QS جهانی Rankings® 2016/17 در 701+ قرار گرفت، دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست در 10 رشته دارای 22 رتبه در بین دانشگاه های QS EECA در سال  2016 بود.. همچنین در رتبه بندی QS دانشگاه های جهان شش بار، از جمله یک موقعیت در میان 250 رتبه جهانی برای ریاضیات. مجارستانی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و روسی را کسب کرد، این دانشگاه مانند دانشگاه کاروینوس بوداپست، طیف وسیعی از زبان ها را می آموزد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان در دانشگاه پچ

University of Pécs

از جمله دانشگاه های قابل توجه دیگر در مجارستان، که برای حمایت از دانشجویان بین المللی برنامه های فوق العاده را ارائه می دهد، عبارتند از دانشگاه پک (یکی از قدیمی ترین دانشگاه های این کشور، و دارای رتبه  58 در رتبه بندی EECA)، می باشد.

دانشگاه سملوایز بوداپست

 Semmelweis University

این دانشگاه در سال 1635 تاسیس شد. در سال 2014 سال تحصیلی رتبه این دانشگاه در بین دانشگاه های پزشکی دنیا  245 بود. در سال 1955، دانشکده دندانپزشکی و داروسازی وارد این دانشگاه شد.

در سال 1969، نام دانشگاه به دانشگاه پزشکی سمل وایز تغییر یافت. نام جدید به افتخار  Ignác سمل وایز که کاشف تب نفاسی و استاد و رئیس در دانشکده پزشکی بود گذاشته شد.

امروز، دانشگاه سمل وایز شامل دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، تربیت بدنی و علوم ورزشی، و دانشکده علوم بهداشتی است.

دانشگاه سمل وایز اولین موسسه آموزش عالی مجارستان بود که شروع به ارائه یک برنامه بین المللی کرد.

در حال حاضر در دانشکده پزشکی آماده ثبت نام 3200 دانشجو، در دانشکده دندانپزشکی 630، و در دانشکده داروسازی 649 دانشجو است.

آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی مجارستان

امتحان ورودی برای دانشجویان متقاضی رشته‌های زیر اجباری است:

 • BMC
 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • داروسازی

امتحان شامل دو بخش است:

 1. آزمون کتبی دروسی که به شرح زیر آورده شده است (شامل سوالات چند گزینه ای، تعاریف، محاسبات، و غیره):
  زیست شناسی
  شیمی / فیزیک: اگر موضوع انتخابی دانشجو، شیمی باشد، اساسا آزمون، شامل سوالات شیمی خواهد بود و باید تنها به چند سوال در مورد فیزیک پایه پاسخ داده شود و برعکس (هر آزمون 30 دقیقه طول می کشد)
 2. امتحان شفاهی ( زیست شناسی و فیزیک / شیمی)

قبولی در آزمون مصاحبه برای رشته‌های زیر اجباری است:

 • کارشناسی ارشد فیزیوتراپی
 • کارشناسی بهداشت عمومی
 • کارشناسی ارشد بهداشت عمومی
 • کارشناسی ارشد زیست شناسی مولکولی
 • کارشناسی ارشد توانبخشی شناختی
 • کارشناسی ارشد بهداشت کار اجتماعی

انتقال دانشجویان

به عنوان بخشی از مصاحبه‌ی شفاهی، مهارت های ارتباطی به زبان انگلیسی و انگیزه‌ی متقاضی نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. امتحان ورودی و مصاحبه به زبان انگلیسی برگزار می‌شود.

برای پذیرش در رشته‌های غیر پزشکی دانشگاه دبرسن (Debrecen)، امتحان ورودی شامل زبان انگلیسی و سایر دروس تخصصی مربوط به رشته‌ی انتخابی متقاضی است.

در موارد استثنایی، متقاضیان دارای بالاترین نمرات از مقاطع پیشین ممکن است مستقیما و بدون شرکت در آزمون برای سال اول پذیرفته شوند. داوطلبانی که نتایج آزمون شان چندان خوب نبوده یا نمرات مقاطع قبلی آن‌ها به اندازه کافی برای پذیرش مستقیم و بدون آزمون خوب نیست، ممکن است ملزم به گذراندن دوره‌های پایه و دروس پیش نیاز شوند.

متقاضیان دارای مدرک دانشگاهی

در مورد متقاضیانی که دارای مدرک کارشناسی / کارشناسی ارشد هستند، دانشگاه، بر اساس گواهینامه‌/مدارک ارایه شده،دانشجو را بدون شرکت در آزمون ورودی یا تنها با برگزاری بخش‌هایی از آزمون اصلی، داوطلب را پذیرش می‌کند. البته در چنین مواردی ، شرکت در مصاحبه قبل از ثبت نام همچنان لازم است.

منبع آزمون ورودی پزشکی مجارستان

امتحانات شامل آزمون های چند گزینه ای زیست شناسی، شیمی و انگلیسی (هم عمومی و هم زیست پزشکی) می‌شود و پس از آن، آزمون شفاهی زیست شناسی، شیمی و انگلیسی (هم عمومی و هم زیست پزشکی) برگزار می‌شود. این آزمون، با انجام مصاحبه‌ی شخصی با هدف بررسی نگرش حرفه ای متقاضی، تکمیل می شود.

مواد و موضوعات مطرح در امتحانات ورودی

موضوعات اصلی آزمون ورودی دانشکده‌های پزشکی عمومی ، دندانپزشکی و داروسازی به شرح زیر است:

 • تکامل: جنبه های شیمیایی و بیولوژیکی
 • پیش زمینه‌های شیمی در زیست شناسی: ساختار اتم ها؛ پیوندهای شیمیایی؛ ترکیبات یونی و مولکول ها؛ محلول‌ها؛ انواع و قوانین انرژی واکنش های شیمیایی؛ واکنش پایه اسیدی؛ واکنش های بازسازی؛ عناصر معدنی ارگانیسم‌های زنده؛ هیدروکربن ها؛ ترکیبات آلی حاوی اکسیژن یا گوگرد؛ ترکیبات آلی حاوی نیتروژن؛ کربوهیدرات؛ اسیدهای آمینه و پروتئین ها؛ لیپید ها؛ ویتامین ها؛ اسیدهای نوکلئیک.
 • سلول و ساختمان آن (ریخت شناسی و عملکرد): پروکاریوت ها (باکتری ها) و یوکاریوت ها (تمرکز بر مژک و تاژک، دیواره سلولی، غشای سلولی، شبکه آندوپلاسمی، گلژی، لیزوزوم، میتوکندری، ریبوزوم، سانتریول ، هسته.
 • سلول ها و بافت های ساختار‌ها با عملکرد‌های متفاوت.
 • تقسیم سلولی: میتوز و میوز.
 • مسیرهای آنابولیک و کاتابولیک در مورد اسیدهای نوکلئیک، پروتئین ها، کربوهیدرات ها، چربی ها (شامل کارمایه‌های زیستی).
 • فیزیولوژی موجودات زنده: تنفس، جذب و هضم، دفع، گردش خون، تنظیم غدد درون ریز و عصبی، ایمنی- زیست شناسی، حرکت.
 • شبیه سازی و اصلاح نژاد حیوانات.
 • ویروس ها
 • ژنتیک: قوانین وراثت مندل، ژنتیک انسانی.
  نکته: دانستن اصطلاحات انگلیسی در تمام این زمینه ها ضروری است!

ارزیابی

آزمون ورودی توسط اعضای هیئت پذیرش دانشگاه، بر اساس دانش و عملکرد متقاضی در آزمون ورودی و سایر اهداف استراتژیکی دانشگاه از جمله تنوع جغرافیایی، فرهنگی و تعادل جنسیتی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

شهریه‌ی دانشگاه های علوم پزشکی در مجارستان به شرح زیر می باشد؛

 • دانشگاه پزشکی سملویس در بوداپست، مجارستان: 17،500 دلار در هر سال (کلاس‌ها به زبان انگلیسی برگزار می‌شود)
 • دانشگاه پزشکی در سگد Szeged، مجارستان: 13،900 دلار در هر سال (کلاس‌ها به زبان انگلیسی برگزار می شود)
 • دانشگاه علوم پزشکی پچ، مجارستان: 14000 دلار در هر سال (کلاس‌ها به زبان انگلیسی برگزار می‌شود.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان کالج بین المللی اوسینا (ابن سینا)

Avicenna International College

کالج بین المللی اوسینا (ابن سینا) در سال 1995 توسط دکتر شاهرخ میرزا حسینی تاسیس شد و در عمل به عنوان یک کالج مقدماتی برای آموزش عالی از سال 2000 شروع به کار کرده است. این کالج برنامه های بنیادین را در زمینه پزشکی، کسب و کار، مطالعات فنی و انگلیسی و همچنین برنامه های آماده سازی برای کارشناسی ارشد و دوره دکترا را فراهم میکند.

مدرسه های مختلف MED در سراسر جهان به ارائه برنامه های آمادگی برای دانش آموزان که مایل به مطالعه پزشکی هستند وجود دارد. ابن سینا یکی از کالج ها MED معتبر در مجارستان است، که دانش آموزان خود را برای ورود موفق به هر دانشگاه علوم پزشکی اروپا فراهم می کند که یک برنامه بین المللی را تضمین می کند.

از سال اول راه اندازی اوسینا (ابن سینا) در سال 2000 صدها دانش آموز از برنامه پزشکی این دانشگاه کمک گرفته و وارد دانشگاه علوم پزشکی شدند.

کالج بین المللی اوسینا یک مدرسه با کیفیت بالا است، پذیرش دانشجو را در تمام طول سال دارد. اگر شما به دنبال برای یک کالج پزشکی هستید، کالج پزشکی اوسینا بهترین انتخاب برای شما است.

کالج مک دانیل بوداپست مجارستان

کالج مک دانیل یک کالج خصوصی کاملا معتبر علوم انسانی و علوم طبیعی است، این کالج در در وست مینستر بوداپست واقع شده است. که در آن دانش آموزان از 21 کشور برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان ثبت نام میکنند. پردیس اروپایی این کالج مک دانیل در بوداپست قرار گرفته است که به طور کامل توسط کمیسیون آموزش عالی از انجمن ایالات میانه دانشکده ها و مدارس کنترل می شود، مؤسسه معتبر کالج مک دانیل بوداپست در مجارستان به عنوان یک نهاد تحصیلات عالی خارجی با اجازه از وزیر مجارستان از آموزش و پرورش ثبت شده است.

کالج مک دانیل بوداپست یک برنامه کارشناسی چهار ساله آمریکایی استاندارد در مجارستان ارائه می دهد ، و در نهایت مدرک کارشناسی را به دانشجویان ارائه میکند. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این برنامه این است که دانشجویان با تکمیل این گزینه و دو سال مطالعه در پردیس اصلی دانشگاه در ایالات متحده را می توانند ادامه دهند. دوره های کالج مک دانیل بوداپست توسط یک هیئت علمی مجرب و با تجربه از آمریکا، بریتانیا، و استادان مجارستان با مقام های ارشد تدریس می شود.

شهریه کالج بوداپست

 • سال اول و دوم  EUR 7200
 • سال سوم و چهارم  EUR 7800

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان و اخذ شرایط دیگر مهاجرت اخذ اقامت ثبت شرکت در مجارستان می توانید با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید. این موسسه خدمات پذیرش و ویزای این کشور را به صورت تضمینی برای متقاضیان انجام می دهد.

[rd_line color=”#79b900″ line_pos=”center”]
[button type=”rd_3dstroke_bt” size=”mediumlarge_rd_bt” t_color=”#ffffff” b_color=”#2fa5dd” b_hover_color=”#79b900″ radius=”5″ url=”/telegram/telegarm-medical-channel/” target=”yes” position=”ta_center”]کانال تلگرام تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشور[/button]
[button type=”rd_3dstroke_bt” size=”mediumlarge_rd_bt” t_color=”#ffffff” b_color=”#2fa5dd” b_hover_color=”#79b900″ radius=”5″ url=”http://www.estahbanaty.org/study/%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D9%88-%D8%A7%D8%B9%D8%B2%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC/” position=”ta_center”]شرایط تحصیل در کشورهای دیگر[/button]
[rd_line color=”#79b900″ line_pos=”center”]
Rating: 4

66 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

 1. Avatar علی گفت:

  سلام، آذر ماه امسال ۲۲ سالم تموم میشه دانشجوی کارشناسی مدیریت بازرگانی دانشگاه تهران هستم و معدل دیپلمم ۱۸.۵ بود ، یکبار انصراف دادم از دانشگاه و اگه اینبار انصراف بدم مشمول سربازی میشم، قصد تحصیل پزشکی در کشوری که انگلیسی درس بدهند رو دارم ترجیحا خود انگلستان، امکانش هست؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در حال حاضر و در این تاریخ امکان تحصیل در انگلستان برای مهاجران ایرانی وجود ندارد و بایستی از میان سایر کشور های اروپایی که ما نیز به شما پیشنهاد می کنیم، انتخاب نمایید.
   بدین منظور حتما لازم است مدارک و سوابق تحصیلی شما مورد بررسی کارشناسان ما قرار بگیرد.

 2. Avatar حنان گفت:

  سلام .یعنی برای تحصیل پزشکی در مجارستان نیاز به ازمون ورودی یا چیز خاص دیگری ندارد و مستقیما وارد این رشته میشویم؟

  Rating: 5
  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   آزمون ورودی برای پذیرش در دانشگاه های مختلف برگزار می شود.
   برخی دانشگاه های خصوصی نیز روال پذیرش دانشجو را بر مبنای سوابق تحصیلی قرار داده اند.

 3. Avatar mahsa گفت:

  سلام من امسال میرم یازدهم و میخام سال دوازدهم را در مجارستان دوره پری مدیکال را بگذرونم ایا امکانش هست ؟ و اینکه بعد از دوره پری مدیکال میتونم به لهستان بروم برای خواندن دندانپزشکی یا مجارستان راحت تر پذیرش میکند ؟ از لحاظ مالی هم مشکلی نیست میتونم به دانشگاه های خصوصی مجارستان هم برم . ممنون میشم پاسخ بدید .

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تحصیل در دوره پری مدیکال نیازمند داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با نمرات مطلوب است. در صورتی که بتوانید این مدارک را مهیا کنید، بله؛ دوره های برگزار شده برای شرکت در آزمون ورودی و دانشگاه های همان کشور می باشد و نمی توان دوره های پیشنیاز کشوری را در کشور دیگری ادغام کرد چرا که مورد قبول نیست.

 4. Avatar نادر گفت:

  با سلام و عرض ادب
  بنده 27 سال سن دارم و اخرین مدرک تحصیلیم کارشناسی نرم افزار از دانشگاه ازاد هست آیا امکان تحصیل پزشکی یا دندانپزشکی را دارا هستم در کشور مجارستان؟؟؟ و البته مدرک دیپلم بنده فنی هست و پیش دانشگاهی هم ندارم
  ممنون میشم به سوالم پاسخ بفرمایید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورت اخذ مدرک پیش دانشگاهی یا فوق دیپلم علوم نظری، می توانید در رشته های پزشکی نیز شرکت کنید.

 5. Avatar محمدرضا ام گفت:

  سلام حداقل نمره ی معدل دیپلم و پیش دانشگاهی برای پذیرش پزشکی در مجارستان چقدره؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   معدل بالای 14 ملاک است اما جزو الزامات نمی باشد و هر دانشگاه ، دانشجویان را بر حسب امتحان ورودی پذیرش می کند.

 6. Avatar شروین گفت:

  سلام میخواستم بدونم بهترین زمان برای گرفت پذیرش تحصیلی پزشکی مجارستان کی هست؟؟؟
  و اینکه میشه بدون در نظر گرفتن معدل پیش اقدام کرد؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   زمان خاصی مد نظر نیست اما اگر منظور شما فواصل تحصیلی باشد، باید بگوییم که هرچه فاصله میان مدت تحصیل مقاطع مختلف کمتر باشد، برای پذیرش و تحصیل، سودمند تر است.

 7. Avatar Shahla گفت:

  سلام من 26 سالمه و در یکی از رشته های پیراپزشکی فوق لیسانس دارم. در کدامیک از دانشگاه ها برای ادامه تحصیل پزشکی، تعدادی از واحدهای تحصیلی مشترکمان باپزشکی را قبول می کنند؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   از آنجایی که تجربه نشان می دهد، ادامه تحصیل حتی در مقاطع بالاتر، راحت تر از تطبیق واحد ها در دو رشته مختلف است.
   چرا که معمولا دانشگاه های شروطی را بنا می گذارند که می تواند کار شما را سخت کرده و حتی مجبور به شروع مجدد تحصیلات شوید.
   آخرین مدارک تحصیلی + ریز نمرات را برای ما ارسال کنید تا ارزیابی های مورد نیاز پذیرش را برای شما انجام داده و به شما اطلاع رسانی کنیم.

 8. Avatar پرنا سليماني گفت:

  براي تحصيل در رشته دندان پزشكي در مجارستان ، به جز مدرك آيلس مدرك ديگري هم مورد نياز هست؟ و حداقل نمره آيلس مورد قبول چند است؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   داشتن آخرین مدارک تحصیلی + ریز نمرات الزامی است حتی اگر قصد تحصیل در دانشگاه هایی را داشته باشید که آزمون ورودی دارند.
   نمره آیلتس را دانشگاه مشخص خواهد کرد و از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است.

 9. Avatar دانیال ملکی گفت:

  سلام
  من معدل دیپلمم 19/5است . میخوام بدونم کدوم دانشگاه های اروپا دانشجو بورسیه می کنن برای تحصیل رایگان . لطفا راهنمایی کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ارائه بورس تحصیلی معمولا در سطوح ارشد و بالاتر انجام میشود و شانس بورسیه برای لیسانس پایین است.
   می توانید مدارک خود را + ریز نمرات آخرین سال تحصیلی برای ما ارسال کنید تا امکان سنجی های لازم بررسی شده و به شما اطلاع دهیم.

 10. Avatar fati گفت:

  با سلام ایا با دیپلم ریاضی میتوان رشته پزشکی خواند؟و ایا شرط معدل داره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با ارائه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی مرتبط و قبولی در آزمون ورودی برخی دانشگاه ها می توانید ادامه تحصیلاتتان را در رشته پزشکی بگذرانید.

 11. Avatar مهران گفت:

  با سلام. آیا با تحصیل پیش پزشکی در مجارستان نیاز به ارائه مدرک زبان برای تحصیل در رشته پزشکی هست؟

  Rating: 4
  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   خیر بدون مدرک زبان هم می توانید در کشور محارستان تحصیل کنید.

 12. Avatar سحر رشیدی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی ارشد هستم و میخواستم برای پزشکی مجارستان اقدام کنم… آیا امکان بورسیه و تحصیل رایگان در رشته پزشکی با وجود رزومه امکان پذیر است؟

  Rating: 4
  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   بله می توانید اقدام کنید اما دقت داشته باشید که ارائه بورس تحصیلی تنها در مقاطع دکتری و گاها ارشد امکان پذیر می باشد.

 13. Avatar سارا احمدی گفت:

  سلام
  من مدرک زبان ندارم و میخوام برای پزشکی مجارستان اقدام کنم.از اونجایی که 25 سالم هست و مدرک ارشد از دانشگاه سراسری روزانه دارم،میخوام بدونم که شرایطم به چه شکل اهست و شانس تحصیل در مجارستان رو دارم یا خیر؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای تحصیل پزشکی در کشور های خارجی معمولا محدودیت سنی تا 24-25 سال می باشد که مجارستان نیز از این قاعده مستثنی نیست.
   اما نیاز است تا بسنجیم مدارک شما به چه صورت است و آیا می توان شرایط سنی را در نظر نگرفت و اقدام کرد (در موارد خاص که ممکن است شما نیز باشید)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *