مجارستان یک کشور کوچک و از قدیمی ترین کشورهای اروپایی، واقع در وسط قاره در اروپا مرکزی است. همه مجارها به یک زبان صحبت می کنند و یک فرهنگ دارند بر خلاف دیگر افراد کشورهای موجود در منطقه: این تمایز یک منبع غرور برای بیش از 1100 سال در این کشور بوده است. این مقاله به بررسی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان می پردازد.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

مجارستان پلی بین مرکز و شرق اروپا می باشد، این کشور ترکیبی از جاذبه های هر دو منطقه را در خود دارد، اما بالاتر از همه اینها به داشتن هویت متمایز خود می بالد. این غرور و افتخار است بدون پایه و اساس نیست. هر چند این کشور نسبتا کوچک است، اما بازدید کنندگان زیادی را سالانه به خود جذب می کند، لذت معماری و فرهنگی پایتخت این کشور شهرستان بوداپست، به تپه ها؛ تاکستان ها و قلعه های تاریخی است. بسیاری از جاذبه های طبیعی ساخته دست انسان می باشند، همراه با هزینه های زندگی نسبتا پایین و تمرکز قوی بر منافع بین المللی، به نظر می رسد که محبوبیت این کشور به عنوان یک مقصد جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان و مطالعه رو به رشد می باشد. انتخاب این کشور اروپای شرقی برای تحصیل در در حال حاضر، یک انتخاب بسیار صحیح و آینده دار است.

مجارستان یک مقصد در حال رشد برای دانشجویان بین المللی است زیرا مقرون به صرفه است، محیطی برای دانشجویان با فرهنگ های متفاوت ایجاد می کند، و دارای برخی مناظر و ساختمان های دیدنی است. دانشجویان از رومانی، اسلواکی، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا مخصوصا به مجارستان می روند.

اما شما در صورتی که برای یک دانشگاه در مجارستان درخواست تحصیل دهید، به احتمال زیاد خودتان را در کلاسی مشابه دانشجویان مغولستان، اکوادور یا هند نیز می بینید. بنابراین، اگر شما می خواهید تحصیلات عالی خود را به روش مجارستانی طی کنید، ما اینجا هستیم تا از این طریق شما را راهنمایی کنیم.

تحصیل لیسانس و فوق لیسانس (کارشناسی) در مجارستان

بسته به سطح تحصیلی که می خواهید برای آن درخواست کنید، برخی الزامات عمومی وجود دارد که همه دانشجویان باید آن ها را برآورده کنند:

برای سطح کارشناسی:

 • دیپلم دبیرستان
 • رونوشت نمرات دبیرستان
 • گذراندن یک آزمون ورودی (فقط برای برخی برنامه ها)

برای سطح کارشناسی ارشد

 • مدرک کارشناسی (اگر برای یک دوره یکساله کارشناسی ارشد درخواست می کنید، یک دوره چهار ساله مقطع کارشناسی مورد نیاز است)
 • رونوشت نمرات دانشگاه
 • اثبات اینکه تحصیلات کارشناسی شما در ارتباط با تحصیلات کارشناسی ارشدی که برای آن درخواست داده اید، است
  برای سطح دکترا
 • مدرک دانشگاهی که معادل یک مدرک کارشناسی ارشد است – به طور ایده آل یک مدرک کارشناسی ارشد در رشته های علوم انسانی و هنر یا یک مدرک کارشناسی ارشد در رشته های علوم و مهندسی
 • اثبات تجربه حرفه ای قبلی (فقط برای برخی از برنامه ها)

تحصیل لیسانس و فوق لیسانس در مجارستان

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در مجارستان

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در مجارستان

دانشگاه های پزشکی مجارستان

در حالی که به صورت جدی قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان در خارج از کشور خود را دارید بر روی نقشه به عنوان مقصدهای اروپایی مانند انگلستان، آلمان و یا فرانسه، با این کشور مواجه می شوید، جا دارد بیان کنیم که مجارستان در حال تبدیل شدن به یک مرکز آموزش عالی متعهد است. دانشگاه های این کشور از تعداد رو به رشد دانشجویان بین المللی استقبال  می کند، برنامه مبادله دانشجو، نیز به طور فزاینده در حال افزایش است، دوره های آموزش زبان های غیر از مجارستانی، نیز در حال افزایش است که رایج ترین آنها زبان انگلیسی است.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های مجارستان بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی مجارستان معمولا بالا می باشد.

در خط با فرآیند بولونیا، که هدف آن ایجاد سیستم آموزش عالی سازگار تر در سراسر اروپا می باشد، دانشگاه های مجارستان سه سطح و درجه علمی: alapképzés (کارشناسی)، mesterképzés  (کارشناسی ارشد) و doktori képzés  (دکترای) را ارائه میکند. مقطع کارشناسی معمولا سه یا چهار سال به طول می انجامد، برنامه های کارشناسی ارشد یک یا دو سال به طول می انجامد، و برنامه های دکترا سه سال طول می کشد. در برخی از دوره ها، نیز ممکن است برای تکمیل یک دوره پنج یا شش سال به طول انجامد، که ترکیبی از سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

شش دانشگاه در این کشور در Rankings® دانشگاه های جهان QS 2016/17 دارای رتبه خوبی به نظر می رسند، در حالی که در مجموع هشت دانشگاه رتبه بندی QS رتبه برجسته دارند. پنج دانشگاه دارای بالاترین رتبه در مجارستان عبارتند از:

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان در دانشگاه  سگد University of Szeged

این دانشگاه دارای بالاترین رتبه در بین دانشگاه های مجارستان می باشد، دانشگاه سگد در حال حاضر دارای رتبه  501-550 در رتبه بندی QS در بین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. این دانشگاه مشتاق استقبال از دانشجویان بین المللی است، این دانشگاه در برنامه تبادل اراسموس شراکت دارد و کمک هزینه تحصیلی (بورسیه تحصیلی) برای دانشجویان بین المللی در تمام مناطق را فراهم می کند. اکثر دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می گردند، و دوره کارشناسی شامل یک دوره مقدماتی زبان انگلیسی است. دانشگاه سگد در رتبه 400 جهانی برای در رتبه بندی QS در سال 2016 قرار گرفت، و رتبه 200 را برای هر دو رشته داروسازی و زبان شناسی اخذ کرد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان در دانشگاه اوتووس لونارد

Eötvös Loránd University

این دانشگاه دارای رتبه 601-650 در جهان و 27 در منطقه EECA است، دانشگاه اوتووس لونارد در شهرستان بوداپست واقع شده و یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه در مجارستان است. این دانشگاه و همچنین یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است، که در سال 1635 افتتاح شد. از زمان تاسیس تاکنون فارغ التحصیلان اوتووس لونارد شامل چهار برنده جایزه نوبل و بسیاری از دانشمندان مشهور در جهان بوده اند. این دانشگاه در حال حاضر در حدود 28،000 دانشجو را در هشت دانشکده خود دارد، از جمله 2000 دانشجویان بین المللی را نیز آموزش می دهد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان در دانشگاه دبرسن

University of Debrecen

دانشگاه دبرسن در رتبه بندی جهانی و 29 در منطقه EECA رتبه 651-700 را در سال 2016 کسب کرد. دانشگاه اصلی آن در دومین شهرستان مجارستان، دبرسن، در شرق کشور واقع شده است. این دانشگاه از دانشجویان بین المللی استقبال می کند، و دوره های زبان انگلیسی را ارائه می کند. این دانشگاه در میان موسسات پیشرو در جهان در رتبه بندی دانشگاه های QS جهانی در رتبه 300 بالای جهانی برای کشاورزی و جنگلداری، پزشکی، و زبان های مدرن قرار می گیرد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان در دانشگاه کاروینوس بوداپست

Corvinus University of Budapest

دانشگاه کاروینوس بوداپست در جهان دارای رتبه 41 در EECA و رتبه 701+ قرار می گیرد، اما در هر حال کمتر از 11،000 دانشجو در سال تحصیلی 2015/16 در این دانشگاه ثبت نام کرده اند، از جمله بیش از 1400 دانشجوی از خارج مجارستان، بسیاری از آنها در طیف وسیعی از برنامه های تدریس به زبان های مختلف ثبت نام کرده اند.  از جمله دوره های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی. دانشگاه کاروینوس در حال حاضر در رتبه 200 جهانی برای کشاورزی و جنگلداری، و 300 برای اقتصاد قرار گرفته است.

دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست

Budapest University of Technology and Economics

رتبه جدید دانشگاه QS جهانی Rankings® 2016/17 در 701+ قرار گرفت، دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست در 10 رشته دارای 22 رتبه در بین دانشگاه های QS EECA در سال  2016 بود.. همچنین در رتبه بندی QS دانشگاه های جهان شش بار، از جمله یک موقعیت در میان 250 رتبه جهانی برای ریاضیات. مجارستانی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و روسی را کسب کرد، این دانشگاه مانند دانشگاه کاروینوس بوداپست، طیف وسیعی از زبان ها را می آموزد.

دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست در مجارستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان در دانشگاه پچ

University of Pécs

از جمله دانشگاه های قابل توجه دیگر در مجارستان، که برای حمایت از دانشجویان بین المللی برنامه های فوق العاده را ارائه می دهد، عبارتند از دانشگاه پک (یکی از قدیمی ترین دانشگاه های این کشور، و دارای رتبه  58 در رتبه بندی EECA)، می باشد.

دانشگاه سملوایز بوداپست

 Semmelweis University

این دانشگاه در سال 1635 تاسیس شد. در سال 2014 سال تحصیلی رتبه این دانشگاه در بین دانشگاه های پزشکی دنیا  245 بود. در سال 1955، دانشکده دندانپزشکی و داروسازی وارد این دانشگاه شد.

در سال 1969، نام دانشگاه به دانشگاه پزشکی سمل وایز تغییر یافت. نام جدید به افتخار  Ignác سمل وایز که کاشف تب نفاسی و استاد و رئیس در دانشکده پزشکی بود گذاشته شد.

امروز، دانشگاه سمل وایز شامل دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، تربیت بدنی و علوم ورزشی، و دانشکده علوم بهداشتی است.

دانشگاه سمل وایز اولین موسسه آموزش عالی مجارستان بود که شروع به ارائه یک برنامه بین المللی کرد.

در حال حاضر در دانشکده پزشکی آماده ثبت نام 3200 دانشجو، در دانشکده دندانپزشکی 630، و در دانشکده داروسازی 649 دانشجو است.

آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی مجارستان

امتحان ورودی برای دانشجویان متقاضی رشته‌های زیر اجباری است:

 • BMC
 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • داروسازی

امتحان شامل دو بخش است:

 1. آزمون کتبی دروسی که به شرح زیر آورده شده است (شامل سوالات چند گزینه ای، تعاریف، محاسبات، و غیره):
  زیست شناسی
  شیمی / فیزیک: اگر موضوع انتخابی دانشجو، شیمی باشد، اساسا آزمون، شامل سوالات شیمی خواهد بود و باید تنها به چند سوال در مورد فیزیک پایه پاسخ داده شود و برعکس (هر آزمون 30 دقیقه طول می کشد)
 2. امتحان شفاهی ( زیست شناسی و فیزیک / شیمی)

قبولی در آزمون مصاحبه برای رشته‌های زیر اجباری است:

 • کارشناسی ارشد فیزیوتراپی
 • کارشناسی بهداشت عمومی
 • کارشناسی ارشد بهداشت عمومی
 • کارشناسی ارشد زیست شناسی مولکولی
 • کارشناسی ارشد توانبخشی شناختی
 • کارشناسی ارشد بهداشت کار اجتماعی

انتقال دانشجویان

به عنوان بخشی از مصاحبه‌ی شفاهی، مهارت های ارتباطی به زبان انگلیسی و انگیزه‌ی متقاضی نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. امتحان ورودی و مصاحبه به زبان انگلیسی برگزار می‌شود.

برای پذیرش در رشته‌های غیر پزشکی دانشگاه دبرسن (Debrecen)، امتحان ورودی شامل زبان انگلیسی و سایر دروس تخصصی مربوط به رشته‌ی انتخابی متقاضی است.

در موارد استثنایی، متقاضیان دارای بالاترین نمرات از مقاطع پیشین ممکن است مستقیما و بدون شرکت در آزمون برای سال اول پذیرفته شوند. داوطلبانی که نتایج آزمون شان چندان خوب نبوده یا نمرات مقاطع قبلی آن‌ها به اندازه کافی برای پذیرش مستقیم و بدون آزمون خوب نیست، ممکن است ملزم به گذراندن دوره‌های پایه و دروس پیش نیاز شوند.

متقاضیان دارای مدرک دانشگاهی

در مورد متقاضیانی که دارای مدرک کارشناسی / کارشناسی ارشد هستند، دانشگاه، بر اساس گواهینامه‌/مدارک ارایه شده،دانشجو را بدون شرکت در آزمون ورودی یا تنها با برگزاری بخش‌هایی از آزمون اصلی، داوطلب را پذیرش می‌کند. البته در چنین مواردی ، شرکت در مصاحبه قبل از ثبت نام همچنان لازم است.

منبع آزمون ورودی پزشکی مجارستان

امتحانات شامل آزمون های چند گزینه ای زیست شناسی، شیمی و انگلیسی (هم عمومی و هم زیست پزشکی) می‌شود و پس از آن، آزمون شفاهی زیست شناسی، شیمی و انگلیسی (هم عمومی و هم زیست پزشکی) برگزار می‌شود. این آزمون، با انجام مصاحبه‌ی شخصی با هدف بررسی نگرش حرفه ای متقاضی، تکمیل می شود.

مواد و موضوعات مطرح در امتحانات ورودی

موضوعات اصلی آزمون ورودی دانشکده‌های پزشکی عمومی ، دندانپزشکی و داروسازی به شرح زیر است:

 • تکامل: جنبه های شیمیایی و بیولوژیکی
 • پیش زمینه‌های شیمی در زیست شناسی: ساختار اتم ها؛ پیوندهای شیمیایی؛ ترکیبات یونی و مولکول ها؛ محلول‌ها؛ انواع و قوانین انرژی واکنش های شیمیایی؛ واکنش پایه اسیدی؛ واکنش های بازسازی؛ عناصر معدنی ارگانیسم‌های زنده؛ هیدروکربن ها؛ ترکیبات آلی حاوی اکسیژن یا گوگرد؛ ترکیبات آلی حاوی نیتروژن؛ کربوهیدرات؛ اسیدهای آمینه و پروتئین ها؛ لیپید ها؛ ویتامین ها؛ اسیدهای نوکلئیک.
 • سلول و ساختمان آن (ریخت شناسی و عملکرد): پروکاریوت ها (باکتری ها) و یوکاریوت ها (تمرکز بر مژک و تاژک، دیواره سلولی، غشای سلولی، شبکه آندوپلاسمی، گلژی، لیزوزوم، میتوکندری، ریبوزوم، سانتریول ، هسته.
 • سلول ها و بافت های ساختارها با عملکرد های متفاوت.
 • تقسیم سلولی: میتوز و میوز.
 • مسیرهای آنابولیک و کاتابولیک در مورد اسیدهای نوکلئیک، پروتئین ها، کربوهیدرات ها، چربی ها (شامل کارمایه‌ های زیستی).
 • فیزیولوژی موجودات زنده: تنفس، جذب و هضم، دفع، گردش خون، تنظیم غدد درون ریز و عصبی، ایمنی- زیست شناسی، حرکت.
 • شبیه سازی و اصلاح نژاد حیوانات.
 • ویروس ها
 • ژنتیک: قوانین وراثت مندل، ژنتیک انسانی.
  نکته: دانستن اصطلاحات انگلیسی در تمام این زمینه ها ضروری است!

ارزیابی

آزمون ورودی توسط اعضای هیئت پذیرش دانشگاه، بر اساس دانش و عملکرد متقاضی در آزمون ورودی و سایر اهداف استراتژیکی دانشگاه از جمله تنوع جغرافیایی، فرهنگی و تعادل جنسیتی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

شهریه‌ی دانشگاه های علوم پزشکی در مجارستان به شرح زیر می باشد؛

 • دانشگاه پزشکی سملویز در بوداپست، مجارستان: 17،500 دلار در هر سال (کلاس‌ها به زبان انگلیسی برگزار می‌شود)
 • دانشگاه پزشکی در سگد Szeged، مجارستان: 13،900 دلار در هر سال (کلاس‌ها به زبان انگلیسی برگزار می شود)
 • دانشگاه علوم پزشکی پچ، مجارستان: 14000 دلار در هر سال (کلاس‌ها به زبان انگلیسی برگزار می‌شود.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان کالج بین المللی اوسینا (ابن سینا)

Avicenna International College

کالج بین المللی اوسینا (ابن سینا) در سال 1995 توسط دکتر شاهرخ میرزا حسینی تاسیس شد و در عمل به عنوان یک کالج مقدماتی برای آموزش عالی از سال 2000 شروع به کار کرده است. این کالج برنامه های بنیادین را در زمینه پزشکی، کسب و کار، مطالعات فنی و انگلیسی و همچنین برنامه های آماده سازی برای کارشناسی ارشد و دوره دکترا را فراهم می کند.

مدرسه های مختلف MED در سراسر جهان به ارائه برنامه های آمادگی برای دانش آموزان که مایل به مطالعه پزشکی هستند وجود دارد. ابن سینا یکی از کالج ها MED معتبر در مجارستان است، که دانش آموزان خود را برای ورود موفق به هر دانشگاه علوم پزشکی اروپا فراهم می کند که یک برنامه بین المللی را تضمین می کند.

از سال اول راه اندازی اوسینا (ابن سینا) در سال 2000 صدها دانش آموز از برنامه پزشکی این دانشگاه کمک گرفته و وارد دانشگاه علوم پزشکی شدند.

کالج بین المللی اوسینا یک مدرسه با کیفیت بالا است، پذیرش دانشجو را در تمام طول سال دارد. اگر شما به دنبال برای یک کالج پزشکی هستید، کالج پزشکی اوسینا بهترین انتخاب برای شما است.

کالج مک دانیل بوداپست مجارستان

کالج مک دانیل یک کالج خصوصی کاملا معتبر علوم انسانی و علوم طبیعی است، این کالج در در وست مینستر بوداپست واقع شده است. که در آن دانش آموزان از 21 کشور برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان ثبت نام می کنند. پردیس اروپایی این کالج مک دانیل در بوداپست قرار گرفته است که به طور کامل توسط کمیسیون آموزش عالی از انجمن ایالات میانه دانشکده ها و مدارس کنترل می شود، مؤسسه معتبر کالج مک دانیل بوداپست در مجارستان به عنوان یک نهاد تحصیلات عالی خارجی با اجازه از وزیر مجارستان از آموزش و پرورش ثبت شده است.

کالج مک دانیل بوداپست یک برنامه کارشناسی چهار ساله آمریکایی استاندارد در مجارستان ارائه می دهد ، و در نهایت مدرک کارشناسی را به دانشجویان ارائه می کند. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این برنامه این است که دانشجویان با تکمیل این گزینه و دو سال مطالعه در پردیس اصلی دانشگاه در ایالات متحده را می توانند ادامه دهند. دوره های کالج مک دانیل بوداپست توسط یک هیئت علمی مجرب و با تجربه از آمریکا، بریتانیا، و استادان مجارستان با مقام های ارشد تدریس می شود.

شهریه کالج بوداپست

 • سال اول و دوم  EUR 7200
 • سال سوم و چهارم  EUR 7800

سوالات متداول در زمینه پزشکی و دندانپزشکی مجارستان

 1. برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان نیاز به مدرک زبان است؟
  خیر، هیچ مدرک زبانی برای اخذ ویزا لازم نیست.
 2. هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان چقدر است؟
  شهریه دانشگاه های پزشکی مجارستان حدود 17000 یورو می باشد.
 3. داشتن مدرک پیش دانشگاهی برای ورود به دانشگاه های مجارستان الزامی است؟
  بله لازم است، ولی این امکان وجود دارد که همزمان با کالج در مجارستان، دوره پیش دانشگاهی را نیز بگذرانید.
 4. محدودیت سنی برای ورود به پزشکی مجارستان وجود دارد؟
  بهتر است سن زیر 30 باشد که از جهت ویزا با مشکل مواجه نشوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان و اخذ شرایط دیگر مهاجرت اخذ اقامت ثبت شرکت در مجارستان می توانید با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر مشهد، اصفهان، تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید. این موسسه خدمات پذیرش و ویزای این کشور را به صورت تضمینی برای متقاضیان انجام می دهد.

3.3/5 - (3 امتیاز)

107 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان 2023

 1. یلدا گفت:

  ایا‌ امکان تحصیل به صورت مجازی برای رشته های پزشکی در مجارستان وجود دارد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   کلاس های پزشکی در مجارستان به صورت حضوری انجام می پذیرد.

 2. مصطفی گفت:

  سلام با سن 32 سال می توان تحصیل پزشکی در مجارستان انجام بدم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل پزشکی در مجارستان محدودیت سنی دارد. به شما توصیه می کنیم برای کشور هایی مانند ترکیه و روسیه اقدام نمایید.

 3. مریم گفت:

  سلام.هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان چقدر است؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   هزینه تحصیل در مجارستان حداقل 12 هزار یورو در سال است.

 4. مهدیخواه گفت:

  سلام برای رشته های فنی و مهندسی هزینه دانشگاه و زندگی چقدره ؟ و امکان پیدا کردن کار بعد تحصیل هست یا نه ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   هزینه تحصیل بسته به دانشگاه و زیر شاخه انتخابی شما دارد. در صورتیکه بعد از فارغ التحصیلی بتوانید کار پیدا کنید، می توانید ویزای کاری دریافت نمایید.

 5. پوریا گفت:

  سلام من ۲۵ سالمه و مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی از دانشگاه ازاد دارم چندتا سوال داشتم برای اینکه میخواستم در رشته پزشکی شرکت کنم اول اینکه مدت زمان این رشته چندساله ؟ دوم اینکه آیا درخواست من برای تحصیل در دانشگاه مجارستان پذیرفته میشه سطح زبانم هم خوبه ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   به طور معمول دوره پزشکی یک دوره 6 ساله است. دانشگاه های مجارستان هریک شرایط خود را برای پذیرش دارد که اصلی ترین الزامات آن، مدرک زبان و رزومه علمی شما است.

 6. پریسا شایق گفت:

  سلام ببخشید من 25 سالمه و مدرک زبان ندارم دیپلمم انسانی هست و لیسانس برنامه ریزی درسی دارم از دانشگاه الزهرا میخواستم بدونم میتونم با این دیپلم دندانپزشکی بخونم یا حتما باید مدرک پیش دانشگاهی رشته تجربی رو بگیرم ویا اینکه فقط پیش دانشگاهی کفایت نمیکنه و سال سوم تجربی رو هم باید بگذرونم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شما در ابتدا می توانید برای دوره های زبان اقدام کرده و زبان خود را تقویت نمایید و سپس برای دوره های دانشگاهی مورد نظر اقدام نمایید.

 7. ایدا گفت:

  سلام من امسال میرم یازدهم میشه لطفا درباره دانشگاه دندانپزشکی بدون ازمون ورودی مجارستان راهنمایی کنین؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   همه دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت مجارستان آزمون ورودی دارند.

 8. امیرحسین گفت:

  وقت بخیر
  من دانشجوی کورس یک دندان پزشکی سماشکو(یوداکیمف)روسیه هستم و معدل دیپلمم هم ۱۸.۴۵ هست و سنم هم ۲۰ سال هست
  میخواستم ببینم آیا میشه برای داندان پزشکی مجارستان انتقالی بگیرم ؟
  اگر امکان پذیره ، چه شرایطی باید داشته باشم و چه مراحلی رو باید طی کنم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   وقت شما نیز بخیر
   برای انتقالی گرفتن باید شرایط و ورود و خروج هر دو دانشگاه را بررسی کنید و حتما پیشنیاز ها را ارائه دهید تا مجبور تحصیل مجدد مقاطع و واحد های گذرانده نشوید.

 9. مهکامه گفت:

  سلام میتونیم با حداقل چند سال خوندن دندانپزشکی برگردیم ایران ادامه تحصیل بدیم؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   در شرایط فعلی امکان انتقالی به ایران وجود ندارد.

 10. سینا حیدری گفت:

  سلام روز بخیر
  من ۲۳ سالم هست و ترم اخر کارشناسی پیوسته علوم آزمایشگاهی هستم. قصد دارم بعد از اتمام کارشناسیم در مجارستان رشته دندان پزشکی تحصیل کنم.
  چن تا سوال داشتم :
  یک – سنم قابل قبول هست؟ شرایط سنی داره؟
  دو – امکان کار با مدرک کارشناسی علوم آزمایشگاهی در کنار تحصیل در مجارستان وجود داره؟
  سه – آیا برای دندان پزشکی باید امتحان ورودی داد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله در صورتی که تا قبل از 24 سالگی بتوانید در خواست پذیرش خود را به انضمام مدارک لازم به دانشگاه ارائه دهید، مانعی برای شما وجود نخواهد داشت از لحاظ سنی.
   همچنین امکان کار دانشجویی برای شما وجود خواهد داشت و شما به صورت پاره وقت میتوانید به کار دانشجویی مشغول شوید.
   دانشگاه های این کشور شمارا با آزمون ورودی مورد پذیرش قرار میدهند هرچند که ممکن است برخی دانشگاه ها صرفا بر اساس شرط معدل شما را بپذیرند.

 11. وحید گفت:

  سلام. من ۳۱ سالم هست .دیپلم فنی ،فپق دیپلم الکتروتکنیک و لیسانس برق قدرت دارم .
  زبانم هم خوب نیست . تصمیم دارم برا دندان پزشکی اقدام کنم .
  به نظر شما با این سن و شرایط چه گزینه های پیش روی من هست ؟ مجارستان شدتی هست ؟
  آلمان که هزینه تحصیل رایگان هست شرایط من امکان پذیرش داره ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با این سن نمی توانید برای رشته پزشکی با شرایط مطلوب درخواست دهید چرا که با محدودیت سنی مواجه می شوید، علاوه براین به دلیل رشته ای که تحصیل کرده اید، باید شرایط ورود به دانشگاه را نیز با شرکت در دوره های پیش از دانشگاه بگذرانید که این بر سن شما می افزاید.

 12. atefeh گفت:

  من ديپلم تجربى و پيش تجربى داشتم اما با معدل پايين الان يه ديپلم رياضى با معدل ١٩/٧٠گرفتم ايا امكانش هست بدون خوندن پيش برم مجارستان براى پزشكى ؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به اینکه شما نیاز به داشتن مدرک معتبر و مرتبط با حد نساب نمره دارید، باید بتوانید شرایط و مدارک لازم را ارائه کرده و یا در دوره های لازم پیش از دانشگاه شرکت کنید.

 13. Atefeh گفت:

  سلام ببخشيد من فقط ديپلم دارم با معدل ١٩/٧٠پيشو ندارم امكانش هست مجارستان پزشكى بخونم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با نمره خوب از الزامات پذیرش در دانشگاه های پزشکی این کشور می باشد.

 14. Zahra.bs گفت:

  سلا وقت بخیر
  ایا سن ۲۳ سالگی برای اقدام به تحصیل در رشته پزشکی در مجارستان مناسبه؟
  و این که معدل کل دیپلم مد نظره یا معدل کتبی؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   از نظر سن مشکلی ندارید، می توانید اقدام کنید، معمولا زمانی که از معدل صحبت می شود، معدل کل مطرح است.

 15. مهکامه گفت:

  سلام بنده مدرسه سمپاد درس میخونم و معدلم در تمام سال های تحصیل بالابوده( حز نفرات اول تا سوم مدرسه )اما امسال معدل نیمسال اولم رو خوب نگرفتم
  میخواستم بدونم مدرسه سمپاد و معدلش چه شرایطی داره؟فقط معدل سال اخر(دوازدهم) مهمه؟!واین معدل سال اول تاثیر بدی میزاره؟
  برای دندان مجارستان.
  درضمن هزینه یکسال تحصیل رو هم میفرمایین؟!

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   نوع مدرسه تاثیری در پذیرش ندارد، معدل کل ملاک است. هزینه های تحصیل به نوع دانشگاه بستگی دارد بهتر است از دفتر استعلام کنید

 16. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

  روند پزشکی مجارستان 2020 طبق اطلاعات ما با سال قبل تغییراتی نداشته و سیستم پذیرش به همان شکل سابق انجام می شود.

 17. راتا گفت:

  سلام آیا برای پذیرش در دانشگاه پزشکی معدل نهایی یعنی سال دوازدهم مهم است اگر هست تا چه معدلی قبول می‌کنند؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   برای ورود پزشکی مجارستان بدون آزمون ورودی، معدل بررسی می شود.

   1. راتا گفت:

    اگر آزمون بدیم معدل مهم هست یا نه اگر هست تا چه نمره ای قبول می‌کنند برای پزشکی؟

    1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

     ورودی دانشگاه هایی که با آزمون است معمولا بر اساس معدل نمی باشد مگر در مواردی که شرایط یکسان برای چند دانشجو ایجاد شود.

 18. mahta گفت:

  سلام خسته نباشید برای پذیرش در آزمون رشته دندان پزشکی چه چیزهایی ملاک است؟میخوام سال دیگه اقدام کنم واسه پذیرش برای همین میخوام آماده کنم خودمو از الان و اینکه من معدل بالا ندارم باز قبول میکنن یا بخاطر معدل نمیتونم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ملاک اصلی دروسی است که برای شرکت در آزمون به شما جهت خواندن گفته می شود.
   هر آزمون منابعی دارد که ملاک قبولی و اصلی برای شما می باشد.
   ورود به دانشگاه هایی که بر اساس آزمون ورودی شمارا پذیرش می کنند، می تواند مشکلی معدل پایین شما را حل کند

 19. زهرا گفت:

  سلام بنده ٣٠ سال دارم و مستر برق را ٤ سال پيش فارغ التحصيل شدم و ٣ سال تا كنون سابقه كار و بيمه دارم.ديپلم رياضي گرفته ام.معدل ديپلم رو حضور ذهن ندارم اما معدل ديپلمم پايين بوده.
  ايا ميتوانم دوباره در رشته دندانپزشكي پذيرش بگيرم؟زبان انگليسي ام روان است ام مدرك نگرفته ام.
  نياز به كالج رفتن دارم؟
  ايا شرايط سني داره؟ايا شرط معدل داره؟منظورم خود دانشگاه هست.
  براي گرفتن ويزا چون ويزاي مولتي اروپا رو دارم ايا بازم سفارت به خاطر سن ايا شايد ويزا ندهد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای قبولی در این رشته محدودیت سنی وجود دارد و 30 سال سن مناسبی نیست.

 20. سارا احمدی گفت:

  سلام
  من مدرک زبان ندارم و میخوام برای پزشکی مجارستان اقدام کنم.از اونجایی که 25 سالم هست و مدرک ارشد از دانشگاه سراسری روزانه دارم،میخوام بدونم که شرایطم به چه شکل اهست و شانس تحصیل در مجارستان رو دارم یا خیر؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای تحصیل پزشکی در کشور های خارجی معمولا محدودیت سنی تا 24-25 سال می باشد که مجارستان نیز از این قاعده مستثنی نیست.
   اما نیاز است تا بسنجیم مدارک شما به چه صورت است و آیا می توان شرایط سنی را در نظر نگرفت و اقدام کرد (در موارد خاص که ممکن است شما نیز باشید)

 21. سحر رشیدی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی ارشد هستم و میخواستم برای پزشکی مجارستان اقدام کنم… آیا امکان بورسیه و تحصیل رایگان در رشته پزشکی با وجود رزومه امکان پذیر است؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   بله می توانید اقدام کنید اما دقت داشته باشید که ارائه بورس تحصیلی تنها در مقاطع دکتری و گاها ارشد امکان پذیر می باشد.

 22. مهران گفت:

  با سلام. آیا با تحصیل پیش پزشکی در مجارستان نیاز به ارائه مدرک زبان برای تحصیل در رشته پزشکی هست؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   خیر بدون مدرک زبان هم می توانید در کشور محارستان تحصیل کنید.

 23. fati گفت:

  با سلام ایا با دیپلم ریاضی میتوان رشته پزشکی خواند؟و ایا شرط معدل داره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با ارائه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی مرتبط و قبولی در آزمون ورودی برخی دانشگاه ها می توانید ادامه تحصیلاتتان را در رشته پزشکی بگذرانید.

 24. دانیال ملکی گفت:

  سلام
  من معدل دیپلمم 19/5است . میخوام بدونم کدوم دانشگاه های اروپا دانشجو بورسیه می کنن برای تحصیل رایگان . لطفا راهنمایی کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ارائه بورس تحصیلی معمولا در سطوح ارشد و بالاتر انجام میشود و شانس بورسیه برای لیسانس پایین است.
   می توانید مدارک خود را + ریز نمرات آخرین سال تحصیلی برای ما ارسال کنید تا امکان سنجی های لازم بررسی شده و به شما اطلاع دهیم.

 25. پرنا سليماني گفت:

  براي تحصيل در رشته دندان پزشكي در مجارستان ، به جز مدرك آيلس مدرك ديگري هم مورد نياز هست؟ و حداقل نمره آيلس مورد قبول چند است؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   داشتن آخرین مدارک تحصیلی + ریز نمرات الزامی است حتی اگر قصد تحصیل در دانشگاه هایی را داشته باشید که آزمون ورودی دارند.
   نمره آیلتس را دانشگاه مشخص خواهد کرد و از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است.

 26. Shahla گفت:

  سلام من 26 سالمه و در یکی از رشته های پیراپزشکی فوق لیسانس دارم. در کدامیک از دانشگاه ها برای ادامه تحصیل پزشکی، تعدادی از واحدهای تحصیلی مشترکمان باپزشکی را قبول می کنند؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   از آنجایی که تجربه نشان می دهد، ادامه تحصیل حتی در مقاطع بالاتر، راحت تر از تطبیق واحد ها در دو رشته مختلف است.
   چرا که معمولا دانشگاه های شروطی را بنا می گذارند که می تواند کار شما را سخت کرده و حتی مجبور به شروع مجدد تحصیلات شوید.
   آخرین مدارک تحصیلی + ریز نمرات را برای ما ارسال کنید تا ارزیابی های مورد نیاز پذیرش را برای شما انجام داده و به شما اطلاع رسانی کنیم.

 27. شروین گفت:

  سلام میخواستم بدونم بهترین زمان برای گرفت پذیرش تحصیلی پزشکی مجارستان کی هست؟؟؟
  و اینکه میشه بدون در نظر گرفتن معدل پیش اقدام کرد؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   زمان خاصی مد نظر نیست اما اگر منظور شما فواصل تحصیلی باشد، باید بگوییم که هرچه فاصله میان مدت تحصیل مقاطع مختلف کمتر باشد، برای پذیرش و تحصیل، سودمند تر است.

 28. محمدرضا ام گفت:

  سلام حداقل نمره ی معدل دیپلم و پیش دانشگاهی برای پذیرش پزشکی در مجارستان چقدره؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   معدل بالای 14 ملاک است اما جزو الزامات نمی باشد و هر دانشگاه ، دانشجویان را بر حسب امتحان ورودی پذیرش می کند.

 29. نادر گفت:

  با سلام و عرض ادب
  بنده 27 سال سن دارم و اخرین مدرک تحصیلیم کارشناسی نرم افزار از دانشگاه ازاد هست آیا امکان تحصیل پزشکی یا دندانپزشکی را دارا هستم در کشور مجارستان؟؟؟ و البته مدرک دیپلم بنده فنی هست و پیش دانشگاهی هم ندارم
  ممنون میشم به سوالم پاسخ بفرمایید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورت اخذ مدرک پیش دانشگاهی یا فوق دیپلم علوم نظری، می توانید در رشته های پزشکی نیز شرکت کنید.

  2. Zandi گفت:

   سلام .من امسال یازدهم تجربی میخونم برای ورود به کالج اوسینا در مجارستان باید چه سنی تقاضا بدم و آیا میتونم سال آخرم رو مجارستان بخونم و در غیر این صورت بعد از دیپلم باید برای ورود به دانشگاه اقدام کنم یا میتونم چند دوره مقدماتی رو در کالج بگزرونم؟

   1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

    سلام، وقت بخیر
    می توانید سال آخر را در مجارستان بخوانید و بعد از دیپلم برای مهاجرت اقدام کنید، و یا بعد از دیپلم برای کالج اقدام کنید.هردو گزینه را دارید.

 30. mahsa گفت:

  سلام من امسال میرم یازدهم و میخام سال دوازدهم را در مجارستان دوره پری مدیکال را بگذرونم ایا امکانش هست ؟ و اینکه بعد از دوره پری مدیکال میتونم به لهستان بروم برای خواندن دندانپزشکی یا مجارستان راحت تر پذیرش میکند ؟ از لحاظ مالی هم مشکلی نیست میتونم به دانشگاه های خصوصی مجارستان هم برم . ممنون میشم پاسخ بدید .

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تحصیل در دوره پری مدیکال نیازمند داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با نمرات مطلوب است. در صورتی که بتوانید این مدارک را مهیا کنید، بله؛ دوره های برگزار شده برای شرکت در آزمون ورودی و دانشگاه های همان کشور می باشد و نمی توان دوره های پیشنیاز کشوری را در کشور دیگری ادغام کرد چرا که مورد قبول نیست.

 31. حنان گفت:

  سلام .یعنی برای تحصیل پزشکی در مجارستان نیاز به ازمون ورودی یا چیز خاص دیگری ندارد و مستقیما وارد این رشته میشویم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   آزمون ورودی برای پذیرش در دانشگاه های مختلف برگزار می شود.
   برخی دانشگاه های خصوصی نیز روال پذیرش دانشجو را بر مبنای سوابق تحصیلی قرار داده اند.

 32. علی گفت:

  سلام، آذر ماه امسال ۲۲ سالم تموم میشه دانشجوی کارشناسی مدیریت بازرگانی دانشگاه تهران هستم و معدل دیپلمم ۱۸.۵ بود ، یکبار انصراف دادم از دانشگاه و اگه اینبار انصراف بدم مشمول سربازی میشم، قصد تحصیل پزشکی در کشوری که انگلیسی درس بدهند رو دارم ترجیحا خود انگلستان، امکانش هست؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در حال حاضر و در این تاریخ امکان تحصیل در انگلستان برای مهاجران ایرانی وجود ندارد و بایستی از میان سایر کشور های اروپایی که ما نیز به شما پیشنهاد می کنیم، انتخاب نمایید.
   بدین منظور حتما لازم است مدارک و سوابق تحصیلی شما مورد بررسی کارشناسان ما قرار بگیرد.

 33. فاطمه گفت:

  سلام ازمون ورودی شامل چه درس هایی میشه؟احتمال قبولی در ازمون چه قدر است؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   منابع آزمون در سایت دانشگاهی مربوطه ذکر شده و برای آزمون بایستی منابع ذکر شده را مطالعه کنید.

 34. Laleh گفت:

  سلام.خسته نباشید..ببخشید میخواستم بپرسم از زمانی که اقدام میکنیم برای ثبت نام در یکی از رشته های علوم پزشکی کشور مجارستان تا زمانی که اخذ ویزا و کارای مربوطه انجام بگیره چقدر زمان میبره؟؟ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   پروسه پذیرش 1-2 ماه و اخذ ویزا نیز بین 1 تا 6 ماه به طول خواهد انجامید.

 35. امیر گفت:

  سلام من 27سالمه و دارای دکترای داروسازی(pharm. D) از کالج کیمز هند دارم ولی به دلیل علاقم به پزشکی میخوام ببینم چه کشوری رو پیشنهاد میکنید با توجه به شرایط من ایا جایی درسامو تطبیق میدن؟؟
  و اینکه شرایط کار همراه با تحصیل چجوره با توجه به مدرکم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به محل تحصیل مدرک قبلی شما، روند تطبیق واحد در کشور های اروپایی ممکن است انجام شود و شانس بیشتری خواهید داشت.
   منظور از شانس این است که واحد های بیشتری برای شما تطبیق داده شود و ادامه تحصیل راحت تر خواهد شد.
   شما ضمن تحصیل اجازه کار به صورت پاره وقت را خواهید داشت، اما تعداد ساعات کار، با توجه به رشته و مقطع شما متغیر است.

 36. fari .nas گفت:

  سلام من سوم دبیرستانم رشته تجربی برای تحصیل رایگان رشته ی پزشکی چطور باید اقدام کنم از کجا؟ میشه راهنمایی کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دوره های تحصیل رایگان پزشکی در این کشور هم اکنون محدودیت هایی را دچار شده است که کارشناسان ما در حال بررسی و چاره اندیشی برای آن هستند.
   اما اگر تحصیل رایگان تنها مد نظر دارید ما پیشنهاد های بهتر و گسترده تری برای شما خواهیم داشت.

 37. fari .nas گفت:

  سلام من 17سالمه برای تحصیل رایگان در رشته ی پزشکی چطور باید اقدام کنم از کجا باید شروع کنم ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   دو کار اصلی شما می تواند این دو باشد:
   اول اینکه تمام سعی خود را برای بالا بردن نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی انجام دهید.
   دوم به صورت حضوری با مشاوران حقوقی مهاجرتی در ارتباط باشید.
   چراکه نمی توان تمام کشور ها، دانشگاه ها،شرایط و استثنائات را در این مجال خدمت تان ارائه داد و شما می توانید با کمترین هزینه از پشتیبانی مشاوران ما بهره مند شوید.
   همچنین می توانید برای مشاوره های رایگان تلفنی و عمومی، با شماره تماس های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.
   به طور کلی عرض می شود :
   تحصیل در برخی کشور ها مثل آلمان، اتریش و فرانسه رایگان است.
   کشور ایتالیا هم بورسیه ی تحصیلی به دانشجویان از کشور های جهان سوم تعلق می دهد.

 38. محمدحسن گفت:

  سلام
  حتما باید مدرک زبان داشته باشیم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   مدرک زبان مورد نیاز است ، البته می توانید دوره زبان را در این کشور سپری کنید.

 39. amin گفت:

  سلام

  من با دیپلم انسانی میتونم وارد کالج بشم و بعد دندان ؟ اگه نه کدوم مشور میتونم برم ؟ یا کلا نمیشه ؟ و باید تغییر رشته بدم دیپلم تجربی بگیرم ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله می توانید وارد کالج های پیش دانشگاهی شوید و سپس برای قبولی در دانشگاه از طریق آزمون و یا بصورت مستقیم اقدام کنید.

 40. نیلوفر گفت:

  سلام من پشت کنکوری هستم ولی میخوام در مجارستان پزشکی بخوانم. میخواستم بپرسم این ۱۶۰۰۰۰ یا ۱۷۰۰۰۰ یورو فقط برای تحصیل پزشکی هست یا شامل هزینه هایی مثل گرفتن خوابگاه هم میشه؟؟ این که نوشتین دوره یکساله کالج یعنی چه؟؟ اگر مدرک آیلتس داشته باشیم نیازی به گذراندن زبان هست یا نه؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   این مبلغ برای شهریه ی دانشگاه می باشد.
   در دوره ی کالج، مطالب مورد نیاز برای تحصیل در رشته ی مورد نظر شما نیز آموزش داده میشود به این دلیل پیش نیاز است.
   مدرک زبان آیلتس، لازم است ولی کافی نیست.

 41. رضا گفت:

  سلام
  آیا تحصیل دندانپزشکی در مجارستان محدودیت سنی دارد؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   محدودیت سنی برای رشته های حوزه ی پزشکی 23 سال و برای رشته های مهندسی 28 سال, اعمال می شود.
   در صورت اقدام با سنی بیش از سن اعلام شده , ریسک عدم پذیرش بالاست.

 42. سعید گفت:

  سلام
  آیا این ۱۷۰۰۰ یورو شامل هزینه زندگی و اسکال هم میشود یا آن جداست؟
  افرادی که آیلتس دارند هم باید دوره یک ساله کالج را بگذرانند؟ آزمون ورودی وجود ندارد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دوره کالج در دو صورت الزامی است، اول نداشتن مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی و مورد دوم نداشتن مدرک زبان.
   هزینه های تحصیل در کشور مجارستان به صورت تقریبی بیان شده و اجماع هزینه ها روی هم مبالغ متفاوتی است که آن هم به شیوه زندگی شما دارد.

 43. Fatma گفت:

  سلام
  به نظر شما بهترین کشور برای دندانپزشکی چیه منظورم هزینه اشه ک کمتراز صدمیلیون بشه و ازمون ورودی هم نداشته باشه یا حداقل اسان باشه وزارت بهداشت هم قبولش داشته باشه بعداینک سن مهمه براشون مثلا اگ بیست و هفت ساله باشی مشکلی نداره؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اگر تحصیل رایگان و کم هزینه صرفا مد نظر شماست، می توانید کشورهایی مانند آلمان و فرانسه را در لیست انتخاب خود قرار دهید.
   اما از لحاظ شرایط سنی هر کشور قوانین خاصی برای ورود افراد با مقاصد متفاوت دارد.
   شاید برای تحصیل شما محدودیت سنی نداشته باشید اما سفارت کشور به سن شما ایراد وارد کند..

 44. محمد ساجدی گفت:

  با سلام و احترام
  دیپلم فنی حرفه ای هم برای تحصیل پزشکی و داروسازی در مجارستان مورد قبوله یا باید دیپلم تجربی داشته باشیم؟
  لیسانس حسابداری داشته باشم میتونم بدون دیپلم نظری و پیش دانشگاهی برای پزشکی ایتالیا اقدام کنم؟
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   باید مدرک پیش دانشگاهی و یا فوق دیپلم علوم نظری رو هم داشته باشید تا بتوانید اقدام کنید.

 45. محمد ساجدی گفت:

  با سلام و احترام اگر کاردانی یا کارشناسی حسابداری بازرگانی داشته باشم میتونم بدون دیپلم نظری و پیش دانشگاهی(با مدرک فنی حرفه ای) برای پزشکی مجارستان اقدام کنم؟ در ابتدا باید چه مبلغی بابت تمکن مالی برای اخذ ویزای پزشکی داشته باشیم؟ ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بدون داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی امکان اقدام وجود ندارد مگر اینکه دوره های پیشنیاز را در کشور هدف بگذرانید.
   مبالغ مربوط به تمکن مالی را بهتر است از مشاورین متخصص ما بپرسید، چرا که در حیطه قوانین مربوطه به سفارت می باشد.

 46. محمد امین طهماسبی گفت:

  سلام من سال چهارمم میخاستم بدونم میتونم در رشته پزشکی یا دندون تو مجارستان ادامه تحصیل بدم معدل کل 14/5 و معدل کتبی دیپلمم 10 هست بابت هزینش مشکلی ندارم و زبان انگلیسیم هم خوبه معدلم برام مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای شرکت در دوره های تحصیلی مد نظرتان مانعی وجود ندارد اما بایستی مدارک و شرایط شما بررسی شده و ارزیابی ها را به همراه مکان های قابل اخذ پذیرش به شما ارائه کنیم/.

 47. سارا گفت:

  سلام هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی دندانپزشکی در مجارستان چقدر است؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   سالانه حدود ۱۶۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ یورو ،که ۵ سال تحصیل جهت اخذ مدرک دندان پزشکی زمان نیاز است .
   البته یک سال هم در ابتدا صرف کالج میشود که ۶۰۰۰دلار هزینه این یک سال تحصیل میشود.

 48. محمد محسن خسروی گفت:

  سلام من پشت کنکوری هستم اگر در کنکور ۹۷ نتیجه نگرفتم چه زمانی میتونم اقدام برای تحصیل در روسیه کنم و کل هزینه دندانپزشکی در ۵ سال چه قدر میشه؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   باید زمان شروع ترم های دانشگاه در این کشور را در نظر بگیرید، که سپتامبر است و نیاز به زمان کافی برای انجام مراحل گرفتن پذیر است.
   تحصیل به زبان روسی سالانه ۳۰۰۰تا ۵۰۰۰ دلار و تحصیل به انگلیسی که اخیرا مورد تائید وزارت بهداشت ایران نیست، سالانه ۴۵۰۰تا ۷۵۰۰ دلار می باشد.
   هزینه ی زندگی دانشجویی هم ماهانه بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار می باشد.

 49. Rira گفت:

  سلام ممنون از مطلب خوبتون
  سوال من این است که بهترین زمان برای مهاجرت کی است؟
  قبل از گرفتن دیپلم یا بعد از آن؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بهتر است پس از اتمام تحصیلات مدرسه و اخذ دیپلم و پیش دانشگاهی اقدام فرمایید.

 50. pooneh گفت:

  باسلام کل هزینه سالانه برا دندانپزشکی در مجارستان چقدر میشود؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   حدود ۱۷۰۰۰ یورو شهریه سالانه تحصیل پرشکی و دندان در مجارستان است.

 51. محمدرضا احمدي گفت:

  با سلام.
  چرا اسم موسسعه توسعه گران مهر (اصطهباتاني) در ليست موسسات مجاز به اعزام دانشجو به خارج از كشور (منتشر شده توسط وزارت علوم) وجود نداره؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   این نام موسسه حقوقی ما است، نام موسسه اعزام دانشجو ما ساختار پژوهش امید است.

 52. پریا گفت:

  دندان پزشکی در مجارستان چند ساله؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   معمولا دندانپزشکی در کشورهای اروپایی ۵ ساله می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *