مجارستان کشور کوچک و زیبایی است که در قلب قاره اروپا قرار گرفته است. برخلاف بسیاری از کشورهای قاره اروپا که چند زبان در آنها رایج است، تقریباً همه مردم کشور مجارستان به یک زبان اصلی صحبت می کنند و یک فرهنگ مشترک دارند. همین موضوع باعث شده تا مردم مجارستان به تاریخ و قدمت ۱۵۰۰ ساله کشور خود در کنار فرهنگ غنی آن ببالند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

در حال حاضر سیستم آموزشی مجارستان یک سیستم پیشرفته است که سطح بالایی در جهان دارد. اگر شما هم همواره به دنبال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یک کشور توسعه یافته بوده اید، ما مجارستان را به شما پیشنهاد می کنیم و در این مقاله شما را با شرایط تحصیل پزشکی در مجارستان و تحصیل رشته دندانپزشکی در این کشور آشنا خواهیم کرد.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل در مجارستان یکی از گزینه های در دسترس برای دانشجویان ایرانی است زیرا این کشور جزو کشورهای پیشرفته از نظر سیستم آموزشی بوده و سوی دیگر تحصیل در آن مقرون به صرفه می باشد. همانطور که در ابتدای این مطلب نیز گفتیم مجارستان فرهنگی غنی و کهن دارد این موضوع در کنار جامعه مهاجر پذیر، جاذبه های دیدنی زیاد و کیفیت بالای آموزش باعث شده تا بسیاری از ایرانیان علاقه مند به مهاجرت تحصیلی به مجارستان باشند؛ اما شرایط تحصیل دندانپزشکی در مجارستان چیست؟

یکی از مهم ترین شرایط تحصیل در این کشور تسلط بر زبان مجارستانی است. البته دانشجویان بین المللی می توانند در صورت تسلط بر زبان انگلیسی نیز به این کشور مهاجرت کرده و در دانشگاه های خصوصی آن به تحصیل بپردازند؛ اما اگر می خواهید در دانشگاه های دولتی مجارستان تحصیل کنید باید زبان این کشور را بلد باشید. همچنین داشتن نمرات بالا و معدل خوب از دیگر شرایط مهم برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان است.

خوشبختانه در حال حاضر دانشگاه های مجارستان اعتباری زیادی در سطح جهانی دارند و به همین دلیل افرادی که مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه های این کشور دریافت کنند، فرصت های شغلی زیادی را در دیگر کشورها پیش روی خود خواهند دید. از دیگر شرایط تحصیل رشته های علوم پزشکی در مجارستان، موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه های آن است.

دانشجویان باید در آزمون ورودی شرکت کرده و نمره حد نصاب را دریافت کنند تا بتوانند وارد کلاس های درس رشته پزشکی یا دندانپزشکی شوند.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان
معدل بالای 14
تسلط به زبان انگلیسی یا مجارستانی
شرکت در آزمون ورودی برای دانشگاه دولتی
تمکن مالی کافی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان در مقاطع مختلف

طول دوره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان، کمابیش مشابه این دوره ها در دانشگاه های ایران است. در حال حاضر متقاضیان می توانند در مقاطع مختلف پزشکی و دندانپزشکی در این کشور مشغول به تحصیل شوند. دوره پزشکی ۷ سال و دوره دندانپزشکی حدود 6 سال به طول می انجامد. دانشجویانی که موفق به ورود به این رشته ها می شوند در ابتدا دوره علوم پایه را می گذرانند.

طول دوره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

طول دوره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

در این دوره مبانی اصلی مثل داروشناسی، فیزیولوژی و آناتومی به آنان آموزش داده می شود. در ادامه نیز دانشجویان رشته پزشکی و دندانپزشکی وارد دوره های تخصصی تر شده و دروس مرتبط با رشته خود را می آموزند. در پایان هر دانشجو باید دوره های کارآموزی و کارورزی را با موفقیت سپری کند تا بتواند به عنوان یک پزشک یا دندانپزشک فارغ التحصیل شود.

اگر شما هم علاقه مند به تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی هستید و می خواهید از این طریق به مجارستان مهاجرت کنید ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی صفر تا صد تحصیل دندانپزشکی در مجارستان و اخذ پذیرش تحصیلی این کشور را برای شما انجام می دهیم. ما در تمامی مراحل اپلای دانشگاه و دریافت ویزای تحصیلی در کنار شما هستیم.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در مجارستان

در حال حاضر تعداد زیادی از دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند. شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا تحصیل در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران اهمیت پیدا کرده است؟ با توجه به این که ممکن است برخی از متقاضیان علاقه داشته باشند بعد از پایان تحصیلات خود به ایران بازگشته و در ایران به کار معالجه و درمان بیماران، مشغول شوند شناخت دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران ضروری می باشد. چنانچه متقاضی مدرک تحصیلی خود را از دانشگاهی که مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست دریافت کرده باشد نمی تواند در ایران مشغول به کار شود. دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در مجارستان عبارت اند از:

 • دانشگاه سگد
 • دانشگاه دبرسن
 • دانشگاه پچ
 • دانشگاه سمل وایس

برترین دانشگاه های مجارستان

کشور مجارستان به واسطه تاریخ و فرهنگ کهنی که دارد همواره در امر آموزش نیز جزو کشورهای پیشرو در سراسر جهان بوده است. مردم این کشور برای علم و تحصیل ارزش زیادی قائل هستند به همین دلیل در لیست ۱۰۰۰ دانشگاه برتر دنیا نام تعداد زیادی از دانشگاه های مجارستان ایران نیز می توان دید.

به عنوان کسی که می خواهد برای تحصیل پزشکی در مجارستان اقدام کند، باید دانشگاه های علوم پزشکی برتر این کشور را بشناسید تا به این ترتیب از یک دانشگاه معتبر پذیرش تحصیلی بگیرید. در جدول زیر برترین دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان در سال ۲۰۲۳ را آورده ایم.

نام دانشگاه
رتبه دانشگاه در مجارستان
رتبه بندی در رنکینگ جهانی QS
رتبه بندی در رنکینگ جهانی TIMES
دانشگاه سگد
۱
۵۵۱-۵۶۰
۸۰۱-۱۰۰۰
دانشگاه دبرسن
۲
۶۵۱-۷۰۰
۸۰۱-۱۰۰۰
دانشگاه پچ
۳
۷۰۱-۷۵۰
۸۰۱-۱۰۰۰
دانشگاه سمل وایس
۴
۴۰۱-۵۰۰

آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی مجارستان

موفقیت در آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی مجارستان برای افرادی که به دنبال تحصیل در این کشور هستند اهمیت زیادی دارد؛ اما آزمون ورود به رشته پزشکی و دندانپزشکی مجارستان چیست؟ این آزمون یک آزمون چند گزینه ای است که سوالات آن از دروسی مثل زیست شناسی، شیمی و زبان انگلیسی مطرح می شود.

در ادامه نیز یک آزمون شفاهی از همین منابع برگزار خواهد شد. دانشجویان باید در مصاحبه نیز به سوالات پرسشگران پاسخ دهند تا در نهایت بتوانند وارد رشته پزشکی شوند. مواد و محتوایی که در آزمون ورودی دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان مورد سوال قرار میگیرد به شرح زیر می باشد:

 • جنبه های شیمیایی و بیولوژیکی تکامل
 • زمینه های علم شیمی در زیست شناسی مثل محلول ها، ساختار اتم، پیوند های شیمیایی، اسید آمینه ها، لیپیدها، ویتامین ها، ترکیبات عالی و غیره
 • ساختار سلول و آغازیان
 • تقسیم سلولی
 • مسیر های آنابولیک و کاتابولیک
 • فیزیولوژی موجودات زنده از جمله گردش خون، ایمنی، جذب و هضم
 • اصلاح نژاد و شبیه سازی حیوانات و ژنتیک
 • ویروس ها

متقاضیان برای این که بتوانند در آزمون های ورودی دانشگاه های این کشور موفق شوند، باید به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشند. همچنین همانطور که گفتیم بعد از پایان آزمون کتبی، دانشجویان باید در آزمون شفاهی و در نهایت مصاحبه نهایی شرکت کنند تا مجوز ورود به رشته هایی مثل پزشکی و دندانپزشکی را بگیرند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

به جرأت می توان گفت یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی که می خواهند برای تحصیل پزشکی در مجارستان اقدام کنند موضوع هزینه های تحصیل است. هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان بسته به دانشگاهی که انتخاب می کنید متفاوت است. اگر می خواهید هزینه های تحصیل کاهش پیدا کند باید دانشگاه های دولتی را انتخاب نمایید.

همچنین امکان ثبت نام در دانشگاه های خصوصی نیز وجود دارد با این تفاوت که شهریه تحصیل در دانشگاه های خصوصی به مراتب بالاتر از دانشگاه های دولتی است. به عنوان مثال برای تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی سملویز بوداپست، متقاضی باید سالانه ۱۷ هزار دلار در بپردازد. ناگفته نماند که آموزش ها در این دانشگاه به زبان انگلیسی است.

شهریه تحصیل در دانشگاه های خصوصی در مجارستان

شهریه تحصیل در دانشگاه های خصوصی در مجارستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه سگد نیز مستلزم پرداخت شهریه حدود ۱۴ هزار دلار در سال می باشد. علاقه مندان به تحصیل پزشکی در دانشگاه پچ نیز باید ۱۴ هزار دلار در سال پرداخت کنند تا بتوانند در کلاس های درس به زبان انگلیسی حاضر شوند.

دانشگاه
شهریه سالانه (دلار آمریکا)
دانشگاه سملویز(سملوایز)
17500
دانشگاه دبرسن
16900
دانشگاه سگد
15200
دانشگاه پچ
16750

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

مزایای تحصیل دندانپزشکی در مجارستان چیست؟ چرا باید از میان تمام کشورهای موجود در دنیا و اتحادیه اروپا، مجارستان را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب کنیم؟ واقعیت این است که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان مزایای زیادی برای شما به همراه دارد.

به عنوان مثال شما از این طریق ویزای مجارستان را دریافت می کنید که به شما اجازه می دهد به راحتی و بدون نیاز به دریافت هیچگونه مجوزی به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا به راحتی رفت و آمد نمایید. از دیگر مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور مجارستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تحصیل در دانشگاه های معتبر جهانی و بهره مندی از امکانات آموزشی پیشرفته
 • حضور در کلاس های درس از اساتید باسواد و با تجربه جهانی
 • حضور در بیمارستان ها و کلینیک های پیشرفته و مجهز
 • امکان دریافت اقامت دائم و درنهایت شهروندی مجارستان
 • زندگی در یک کشور خوش آب و هوا با مناظر و جاذبه های دیدنی
 • امکان کار پس از تحصیل و دریافت ویزای کار مجارستان

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در رشته دندانپزشکی در مجارستان

از جمله مهم ترین شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان، داشتن معدل خوب و تسلط بر زبان انگلیسی یا مجارستانی است. هرچه متقاضی نمرات بهتری داشته باشد شانس وی برای دریافت پذیرش تحصیلی افزایش پیدا می کند.

سن نیز یکی از شرایط مهم برای اخذ پذیرش در رشته دندانپزشکی در مجارستان است. گرچه دانشگاه های این کشور محدودیت سنی خاصی برای جذب دانشجوی بین المللی ندارند؛ اما ممکن است سفارت مجارستان سخت گیری هایی را در زمینه سن اعمال کند.

البته تجربه نشان داده که سفارت این کشور نیز حساسیت زیادی روی سن متقاضی ندارد؛ بنابراین شما می توانید با داشتن شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی مجارستان اقدام کنید؛ اما سوالی که پیش می آید این است که چه مدارکی برای اخذ پذیرش تحصیلی مورد نیاز است؟

مدارک لازم بر اساس دانشگاهی که انتخاب می کنید تعیین می شود و هر دانشگاه ممکن است مستندات متفاوتی از شما بخواهد. با این حال مدارک عمومی و مشترک برای دریافت پذیرش تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی مجارستان به شرح زیر است:

 • گواهی دیپلم ۱۲ ساله به همراه ترجمه و ریزنمرات
 • پاسپورت معتبر
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه از سوی اساتید
 • گواهی تمکن مالی

بورسیه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

بر اساس بررسی های به عمل آمده به طور کلی هزینه های تحصیل در دانشگاه های مجارستان مقرون به صرفه تر از دیگر دانشگاه های اتحادیه اروپا است. بورسیه های تحصیلی جزو برنامه های محبوب در مجارستان هستند شما نیز می توانید در صورت داشتن شرایط لازم از بورسیه های تحصیلی موجود در کشور مجارستان استفاده کرده و به این ترتیب هزینه های خود را تامین کنید.

این بورسیه ها با هدف حمایت از دانشجویان بین المللی یا پیشبرد پروژه ها و اهداف تحقیقاتی و پژوهشی ارائه می شوند و مهم ترین شرط برای دریافت آن داشتن رزومه علمی قوی و انگیزه نامه مناسب است. کارشناسان هر نهاد رزومه و انگیزه نامه متقاضی را ارزیابی کرده و چنانچه فرد شرایط لازم برای دریافت بورسیه را داشته باشد بورس تحصیلی به وی اعطا خواهد شد.

اقامت در مجارستان پس از تحصیل

مجارستان کشوری زیبا است که از نظر اقتصادی شرایط مناسب و رو به رشدی دارد. به همین دلیل بسیاری از افرادی که از طریق تحصیل به مجارستان مهاجرت می کنند به دنبال راهی هستند تا بعد از فارغ التحصیلی نیز در مجارستان اقامت داشته باشند. برای اقامت در مجارستان پس از تحصیل لازم است که دانشجو در این کشور شغلی پیدا کرده و مشغول به کار شود.

با توجه به این که رشته های پزشکی و دندانپزشکی جزو مشاغل پر درآمد در مجارستان هستند دانشجویان این رشته ها می توانند بعد از فارغ التحصیلی در مجارستان کار پیدا کرده و اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل کنند.

همچنین فارغ التحصیلان این رشته ها فرصت کاریابی در دیگر کشورهای اتحادیه اروپا را نیز دارند. به این ترتیب متقاضی می تواند اقامت طولانی تری در مجارستان داشته باشد. ویزای کاری شما تا زمانی که قرارداد کاری داشته باشید اعتبار خواهد داشت. همچنین بعد از گذشت پنج سال در صورت داشتن تمکن مالی کافی می توانید اقامت دائم مجارستان را دریافت کنید.

سخن آخر

ما در این مقاله تلاش کردیم تا به همه سوالات شما پیرامون تحصیل پزشکی در مجارستان و تحصیل دندانپزشکی در این کشور پاسخ دهیم. به طور کلی تحصیل رشته های علوم پزشکی در مجارستان تصمیم هوشمندانه ای است زیرا تحصیل در این کشور مقرون به صرفه بوده و از این طریق متقاضی می تواند اقامت دائم را نیز دریافت کنید.

اگر در زمینه مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل پزشکی و دندانپزشکی سوال یا ابهامی دارید می توانید آن را با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی در میان بگذارید. وکلا و مشاوران ما بر اساس جدیدترین اطلاعات مهاجرتی شما را راهنمایی می کنند.

سوالات متداول در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

1- هزینه تحصیل در دانشگاهی پزشکی دولتی مجارستان چقدر است؟

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان متقاضی باید شهریه حدود ۷۰۰ تا 1500 یورو در سال بپردازد.

2- آیا امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در مجارستان وجود دارد؟

بله متقاضیان می توانند در دانشگاه های خصوصی این کشور و به زبان انگلیسی مشغول به تحصیل شوند.

3- شهریه تحصیل در دانشگاه های خصوصی مجارستان چقدر است؟

برای تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی خصوصی مجارستان باید شهریه بین ۱۴ هزار دلار تا ۱۷ هزار دلار در سال بپردازید.

4- آیا امکان دریافت اقامت دائم مجارستان از طریق تحصیل وجود دارد؟

بله چنانچه بعد از فارغ التحصیلی بتوانید در این کشور کار پیدا کنید بعد از گذشت چند سال از قرارداد کاری شما امکان دریافت اقامت دائم مجارستان نیز وجود دارد.

2.7/5 - (4 امتیاز)

107 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

 1. یلدا گفت:

  ایا‌ امکان تحصیل به صورت مجازی برای رشته های پزشکی در مجارستان وجود دارد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   کلاس های پزشکی در مجارستان به صورت حضوری انجام می پذیرد.

 2. مصطفی گفت:

  سلام با سن 32 سال می توان تحصیل پزشکی در مجارستان انجام بدم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل پزشکی در مجارستان محدودیت سنی دارد. به شما توصیه می کنیم برای کشور هایی مانند ترکیه و روسیه اقدام نمایید.

 3. مریم گفت:

  سلام.هزینه تحصیل دندانپزشکی در مجارستان چقدر است؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   هزینه تحصیل در مجارستان حداقل 12 هزار یورو در سال است.

 4. مهدیخواه گفت:

  سلام برای رشته های فنی و مهندسی هزینه دانشگاه و زندگی چقدره ؟ و امکان پیدا کردن کار بعد تحصیل هست یا نه ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   هزینه تحصیل بسته به دانشگاه و زیر شاخه انتخابی شما دارد. در صورتیکه بعد از فارغ التحصیلی بتوانید کار پیدا کنید، می توانید ویزای کاری دریافت نمایید.

 5. پوریا گفت:

  سلام من ۲۵ سالمه و مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی از دانشگاه ازاد دارم چندتا سوال داشتم برای اینکه میخواستم در رشته پزشکی شرکت کنم اول اینکه مدت زمان این رشته چندساله ؟ دوم اینکه آیا درخواست من برای تحصیل در دانشگاه مجارستان پذیرفته میشه سطح زبانم هم خوبه ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   به طور معمول دوره پزشکی یک دوره 6 ساله است. دانشگاه های مجارستان هریک شرایط خود را برای پذیرش دارد که اصلی ترین الزامات آن، مدرک زبان و رزومه علمی شما است.

 6. پریسا شایق گفت:

  سلام ببخشید من 25 سالمه و مدرک زبان ندارم دیپلمم انسانی هست و لیسانس برنامه ریزی درسی دارم از دانشگاه الزهرا میخواستم بدونم میتونم با این دیپلم دندانپزشکی بخونم یا حتما باید مدرک پیش دانشگاهی رشته تجربی رو بگیرم ویا اینکه فقط پیش دانشگاهی کفایت نمیکنه و سال سوم تجربی رو هم باید بگذرونم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شما در ابتدا می توانید برای دوره های زبان اقدام کرده و زبان خود را تقویت نمایید و سپس برای دوره های دانشگاهی مورد نظر اقدام نمایید.

 7. ایدا گفت:

  سلام من امسال میرم یازدهم میشه لطفا درباره دانشگاه دندانپزشکی بدون ازمون ورودی مجارستان راهنمایی کنین؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   همه دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت مجارستان آزمون ورودی دارند.

 8. امیرحسین گفت:

  وقت بخیر
  من دانشجوی کورس یک دندان پزشکی سماشکو(یوداکیمف)روسیه هستم و معدل دیپلمم هم ۱۸.۴۵ هست و سنم هم ۲۰ سال هست
  میخواستم ببینم آیا میشه برای داندان پزشکی مجارستان انتقالی بگیرم ؟
  اگر امکان پذیره ، چه شرایطی باید داشته باشم و چه مراحلی رو باید طی کنم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   وقت شما نیز بخیر
   برای انتقالی گرفتن باید شرایط و ورود و خروج هر دو دانشگاه را بررسی کنید و حتما پیشنیاز ها را ارائه دهید تا مجبور تحصیل مجدد مقاطع و واحد های گذرانده نشوید.

 9. مهکامه گفت:

  سلام میتونیم با حداقل چند سال خوندن دندانپزشکی برگردیم ایران ادامه تحصیل بدیم؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   در شرایط فعلی امکان انتقالی به ایران وجود ندارد.

 10. سینا حیدری گفت:

  سلام روز بخیر
  من ۲۳ سالم هست و ترم اخر کارشناسی پیوسته علوم آزمایشگاهی هستم. قصد دارم بعد از اتمام کارشناسیم در مجارستان رشته دندان پزشکی تحصیل کنم.
  چن تا سوال داشتم :
  یک – سنم قابل قبول هست؟ شرایط سنی داره؟
  دو – امکان کار با مدرک کارشناسی علوم آزمایشگاهی در کنار تحصیل در مجارستان وجود داره؟
  سه – آیا برای دندان پزشکی باید امتحان ورودی داد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله در صورتی که تا قبل از 24 سالگی بتوانید در خواست پذیرش خود را به انضمام مدارک لازم به دانشگاه ارائه دهید، مانعی برای شما وجود نخواهد داشت از لحاظ سنی.
   همچنین امکان کار دانشجویی برای شما وجود خواهد داشت و شما به صورت پاره وقت میتوانید به کار دانشجویی مشغول شوید.
   دانشگاه های این کشور شمارا با آزمون ورودی مورد پذیرش قرار میدهند هرچند که ممکن است برخی دانشگاه ها صرفا بر اساس شرط معدل شما را بپذیرند.

 11. وحید گفت:

  سلام. من ۳۱ سالم هست .دیپلم فنی ،فپق دیپلم الکتروتکنیک و لیسانس برق قدرت دارم .
  زبانم هم خوب نیست . تصمیم دارم برا دندان پزشکی اقدام کنم .
  به نظر شما با این سن و شرایط چه گزینه های پیش روی من هست ؟ مجارستان شدتی هست ؟
  آلمان که هزینه تحصیل رایگان هست شرایط من امکان پذیرش داره ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با این سن نمی توانید برای رشته پزشکی با شرایط مطلوب درخواست دهید چرا که با محدودیت سنی مواجه می شوید، علاوه براین به دلیل رشته ای که تحصیل کرده اید، باید شرایط ورود به دانشگاه را نیز با شرکت در دوره های پیش از دانشگاه بگذرانید که این بر سن شما می افزاید.

 12. atefeh گفت:

  من ديپلم تجربى و پيش تجربى داشتم اما با معدل پايين الان يه ديپلم رياضى با معدل ١٩/٧٠گرفتم ايا امكانش هست بدون خوندن پيش برم مجارستان براى پزشكى ؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به اینکه شما نیاز به داشتن مدرک معتبر و مرتبط با حد نساب نمره دارید، باید بتوانید شرایط و مدارک لازم را ارائه کرده و یا در دوره های لازم پیش از دانشگاه شرکت کنید.

 13. Atefeh گفت:

  سلام ببخشيد من فقط ديپلم دارم با معدل ١٩/٧٠پيشو ندارم امكانش هست مجارستان پزشكى بخونم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با نمره خوب از الزامات پذیرش در دانشگاه های پزشکی این کشور می باشد.

 14. Zahra.bs گفت:

  سلا وقت بخیر
  ایا سن ۲۳ سالگی برای اقدام به تحصیل در رشته پزشکی در مجارستان مناسبه؟
  و این که معدل کل دیپلم مد نظره یا معدل کتبی؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   از نظر سن مشکلی ندارید، می توانید اقدام کنید، معمولا زمانی که از معدل صحبت می شود، معدل کل مطرح است.

 15. مهکامه گفت:

  سلام بنده مدرسه سمپاد درس میخونم و معدلم در تمام سال های تحصیل بالابوده( حز نفرات اول تا سوم مدرسه )اما امسال معدل نیمسال اولم رو خوب نگرفتم
  میخواستم بدونم مدرسه سمپاد و معدلش چه شرایطی داره؟فقط معدل سال اخر(دوازدهم) مهمه؟!واین معدل سال اول تاثیر بدی میزاره؟
  برای دندان مجارستان.
  درضمن هزینه یکسال تحصیل رو هم میفرمایین؟!

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   نوع مدرسه تاثیری در پذیرش ندارد، معدل کل ملاک است. هزینه های تحصیل به نوع دانشگاه بستگی دارد بهتر است از دفتر استعلام کنید

 16. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

  روند پزشکی مجارستان 2020 طبق اطلاعات ما با سال قبل تغییراتی نداشته و سیستم پذیرش به همان شکل سابق انجام می شود.

 17. راتا گفت:

  سلام آیا برای پذیرش در دانشگاه پزشکی معدل نهایی یعنی سال دوازدهم مهم است اگر هست تا چه معدلی قبول می‌کنند؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   برای ورود پزشکی مجارستان بدون آزمون ورودی، معدل بررسی می شود.

   1. راتا گفت:

    اگر آزمون بدیم معدل مهم هست یا نه اگر هست تا چه نمره ای قبول می‌کنند برای پزشکی؟

    1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

     ورودی دانشگاه هایی که با آزمون است معمولا بر اساس معدل نمی باشد مگر در مواردی که شرایط یکسان برای چند دانشجو ایجاد شود.

 18. mahta گفت:

  سلام خسته نباشید برای پذیرش در آزمون رشته دندان پزشکی چه چیزهایی ملاک است؟میخوام سال دیگه اقدام کنم واسه پذیرش برای همین میخوام آماده کنم خودمو از الان و اینکه من معدل بالا ندارم باز قبول میکنن یا بخاطر معدل نمیتونم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ملاک اصلی دروسی است که برای شرکت در آزمون به شما جهت خواندن گفته می شود.
   هر آزمون منابعی دارد که ملاک قبولی و اصلی برای شما می باشد.
   ورود به دانشگاه هایی که بر اساس آزمون ورودی شمارا پذیرش می کنند، می تواند مشکلی معدل پایین شما را حل کند

 19. زهرا گفت:

  سلام بنده ٣٠ سال دارم و مستر برق را ٤ سال پيش فارغ التحصيل شدم و ٣ سال تا كنون سابقه كار و بيمه دارم.ديپلم رياضي گرفته ام.معدل ديپلم رو حضور ذهن ندارم اما معدل ديپلمم پايين بوده.
  ايا ميتوانم دوباره در رشته دندانپزشكي پذيرش بگيرم؟زبان انگليسي ام روان است ام مدرك نگرفته ام.
  نياز به كالج رفتن دارم؟
  ايا شرايط سني داره؟ايا شرط معدل داره؟منظورم خود دانشگاه هست.
  براي گرفتن ويزا چون ويزاي مولتي اروپا رو دارم ايا بازم سفارت به خاطر سن ايا شايد ويزا ندهد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای قبولی در این رشته محدودیت سنی وجود دارد و 30 سال سن مناسبی نیست.

 20. سارا احمدی گفت:

  سلام
  من مدرک زبان ندارم و میخوام برای پزشکی مجارستان اقدام کنم.از اونجایی که 25 سالم هست و مدرک ارشد از دانشگاه سراسری روزانه دارم،میخوام بدونم که شرایطم به چه شکل اهست و شانس تحصیل در مجارستان رو دارم یا خیر؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای تحصیل پزشکی در کشور های خارجی معمولا محدودیت سنی تا 24-25 سال می باشد که مجارستان نیز از این قاعده مستثنی نیست.
   اما نیاز است تا بسنجیم مدارک شما به چه صورت است و آیا می توان شرایط سنی را در نظر نگرفت و اقدام کرد (در موارد خاص که ممکن است شما نیز باشید)

 21. سحر رشیدی گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی ارشد هستم و میخواستم برای پزشکی مجارستان اقدام کنم… آیا امکان بورسیه و تحصیل رایگان در رشته پزشکی با وجود رزومه امکان پذیر است؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   بله می توانید اقدام کنید اما دقت داشته باشید که ارائه بورس تحصیلی تنها در مقاطع دکتری و گاها ارشد امکان پذیر می باشد.

 22. مهران گفت:

  با سلام. آیا با تحصیل پیش پزشکی در مجارستان نیاز به ارائه مدرک زبان برای تحصیل در رشته پزشکی هست؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   خیر بدون مدرک زبان هم می توانید در کشور محارستان تحصیل کنید.

 23. fati گفت:

  با سلام ایا با دیپلم ریاضی میتوان رشته پزشکی خواند؟و ایا شرط معدل داره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با ارائه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی مرتبط و قبولی در آزمون ورودی برخی دانشگاه ها می توانید ادامه تحصیلاتتان را در رشته پزشکی بگذرانید.

 24. دانیال ملکی گفت:

  سلام
  من معدل دیپلمم 19/5است . میخوام بدونم کدوم دانشگاه های اروپا دانشجو بورسیه می کنن برای تحصیل رایگان . لطفا راهنمایی کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ارائه بورس تحصیلی معمولا در سطوح ارشد و بالاتر انجام میشود و شانس بورسیه برای لیسانس پایین است.
   می توانید مدارک خود را + ریز نمرات آخرین سال تحصیلی برای ما ارسال کنید تا امکان سنجی های لازم بررسی شده و به شما اطلاع دهیم.

 25. پرنا سليماني گفت:

  براي تحصيل در رشته دندان پزشكي در مجارستان ، به جز مدرك آيلس مدرك ديگري هم مورد نياز هست؟ و حداقل نمره آيلس مورد قبول چند است؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   داشتن آخرین مدارک تحصیلی + ریز نمرات الزامی است حتی اگر قصد تحصیل در دانشگاه هایی را داشته باشید که آزمون ورودی دارند.
   نمره آیلتس را دانشگاه مشخص خواهد کرد و از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است.

 26. Shahla گفت:

  سلام من 26 سالمه و در یکی از رشته های پیراپزشکی فوق لیسانس دارم. در کدامیک از دانشگاه ها برای ادامه تحصیل پزشکی، تعدادی از واحدهای تحصیلی مشترکمان باپزشکی را قبول می کنند؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   از آنجایی که تجربه نشان می دهد، ادامه تحصیل حتی در مقاطع بالاتر، راحت تر از تطبیق واحد ها در دو رشته مختلف است.
   چرا که معمولا دانشگاه های شروطی را بنا می گذارند که می تواند کار شما را سخت کرده و حتی مجبور به شروع مجدد تحصیلات شوید.
   آخرین مدارک تحصیلی + ریز نمرات را برای ما ارسال کنید تا ارزیابی های مورد نیاز پذیرش را برای شما انجام داده و به شما اطلاع رسانی کنیم.

 27. شروین گفت:

  سلام میخواستم بدونم بهترین زمان برای گرفت پذیرش تحصیلی پزشکی مجارستان کی هست؟؟؟
  و اینکه میشه بدون در نظر گرفتن معدل پیش اقدام کرد؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   زمان خاصی مد نظر نیست اما اگر منظور شما فواصل تحصیلی باشد، باید بگوییم که هرچه فاصله میان مدت تحصیل مقاطع مختلف کمتر باشد، برای پذیرش و تحصیل، سودمند تر است.

 28. محمدرضا ام گفت:

  سلام حداقل نمره ی معدل دیپلم و پیش دانشگاهی برای پذیرش پزشکی در مجارستان چقدره؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   معدل بالای 14 ملاک است اما جزو الزامات نمی باشد و هر دانشگاه ، دانشجویان را بر حسب امتحان ورودی پذیرش می کند.

 29. نادر گفت:

  با سلام و عرض ادب
  بنده 27 سال سن دارم و اخرین مدرک تحصیلیم کارشناسی نرم افزار از دانشگاه ازاد هست آیا امکان تحصیل پزشکی یا دندانپزشکی را دارا هستم در کشور مجارستان؟؟؟ و البته مدرک دیپلم بنده فنی هست و پیش دانشگاهی هم ندارم
  ممنون میشم به سوالم پاسخ بفرمایید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورت اخذ مدرک پیش دانشگاهی یا فوق دیپلم علوم نظری، می توانید در رشته های پزشکی نیز شرکت کنید.

  2. Zandi گفت:

   سلام .من امسال یازدهم تجربی میخونم برای ورود به کالج اوسینا در مجارستان باید چه سنی تقاضا بدم و آیا میتونم سال آخرم رو مجارستان بخونم و در غیر این صورت بعد از دیپلم باید برای ورود به دانشگاه اقدام کنم یا میتونم چند دوره مقدماتی رو در کالج بگزرونم؟

   1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

    سلام، وقت بخیر
    می توانید سال آخر را در مجارستان بخوانید و بعد از دیپلم برای مهاجرت اقدام کنید، و یا بعد از دیپلم برای کالج اقدام کنید.هردو گزینه را دارید.

 30. mahsa گفت:

  سلام من امسال میرم یازدهم و میخام سال دوازدهم را در مجارستان دوره پری مدیکال را بگذرونم ایا امکانش هست ؟ و اینکه بعد از دوره پری مدیکال میتونم به لهستان بروم برای خواندن دندانپزشکی یا مجارستان راحت تر پذیرش میکند ؟ از لحاظ مالی هم مشکلی نیست میتونم به دانشگاه های خصوصی مجارستان هم برم . ممنون میشم پاسخ بدید .

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تحصیل در دوره پری مدیکال نیازمند داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با نمرات مطلوب است. در صورتی که بتوانید این مدارک را مهیا کنید، بله؛ دوره های برگزار شده برای شرکت در آزمون ورودی و دانشگاه های همان کشور می باشد و نمی توان دوره های پیشنیاز کشوری را در کشور دیگری ادغام کرد چرا که مورد قبول نیست.

 31. حنان گفت:

  سلام .یعنی برای تحصیل پزشکی در مجارستان نیاز به ازمون ورودی یا چیز خاص دیگری ندارد و مستقیما وارد این رشته میشویم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   آزمون ورودی برای پذیرش در دانشگاه های مختلف برگزار می شود.
   برخی دانشگاه های خصوصی نیز روال پذیرش دانشجو را بر مبنای سوابق تحصیلی قرار داده اند.

 32. علی گفت:

  سلام، آذر ماه امسال ۲۲ سالم تموم میشه دانشجوی کارشناسی مدیریت بازرگانی دانشگاه تهران هستم و معدل دیپلمم ۱۸.۵ بود ، یکبار انصراف دادم از دانشگاه و اگه اینبار انصراف بدم مشمول سربازی میشم، قصد تحصیل پزشکی در کشوری که انگلیسی درس بدهند رو دارم ترجیحا خود انگلستان، امکانش هست؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در حال حاضر و در این تاریخ امکان تحصیل در انگلستان برای مهاجران ایرانی وجود ندارد و بایستی از میان سایر کشور های اروپایی که ما نیز به شما پیشنهاد می کنیم، انتخاب نمایید.
   بدین منظور حتما لازم است مدارک و سوابق تحصیلی شما مورد بررسی کارشناسان ما قرار بگیرد.

 33. فاطمه گفت:

  سلام ازمون ورودی شامل چه درس هایی میشه؟احتمال قبولی در ازمون چه قدر است؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   منابع آزمون در سایت دانشگاهی مربوطه ذکر شده و برای آزمون بایستی منابع ذکر شده را مطالعه کنید.

 34. Laleh گفت:

  سلام.خسته نباشید..ببخشید میخواستم بپرسم از زمانی که اقدام میکنیم برای ثبت نام در یکی از رشته های علوم پزشکی کشور مجارستان تا زمانی که اخذ ویزا و کارای مربوطه انجام بگیره چقدر زمان میبره؟؟ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   پروسه پذیرش 1-2 ماه و اخذ ویزا نیز بین 1 تا 6 ماه به طول خواهد انجامید.

 35. امیر گفت:

  سلام من 27سالمه و دارای دکترای داروسازی(pharm. D) از کالج کیمز هند دارم ولی به دلیل علاقم به پزشکی میخوام ببینم چه کشوری رو پیشنهاد میکنید با توجه به شرایط من ایا جایی درسامو تطبیق میدن؟؟
  و اینکه شرایط کار همراه با تحصیل چجوره با توجه به مدرکم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به محل تحصیل مدرک قبلی شما، روند تطبیق واحد در کشور های اروپایی ممکن است انجام شود و شانس بیشتری خواهید داشت.
   منظور از شانس این است که واحد های بیشتری برای شما تطبیق داده شود و ادامه تحصیل راحت تر خواهد شد.
   شما ضمن تحصیل اجازه کار به صورت پاره وقت را خواهید داشت، اما تعداد ساعات کار، با توجه به رشته و مقطع شما متغیر است.

 36. fari .nas گفت:

  سلام من سوم دبیرستانم رشته تجربی برای تحصیل رایگان رشته ی پزشکی چطور باید اقدام کنم از کجا؟ میشه راهنمایی کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دوره های تحصیل رایگان پزشکی در این کشور هم اکنون محدودیت هایی را دچار شده است که کارشناسان ما در حال بررسی و چاره اندیشی برای آن هستند.
   اما اگر تحصیل رایگان تنها مد نظر دارید ما پیشنهاد های بهتر و گسترده تری برای شما خواهیم داشت.

 37. fari .nas گفت:

  سلام من 17سالمه برای تحصیل رایگان در رشته ی پزشکی چطور باید اقدام کنم از کجا باید شروع کنم ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   دو کار اصلی شما می تواند این دو باشد:
   اول اینکه تمام سعی خود را برای بالا بردن نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی انجام دهید.
   دوم به صورت حضوری با مشاوران حقوقی مهاجرتی در ارتباط باشید.
   چراکه نمی توان تمام کشور ها، دانشگاه ها،شرایط و استثنائات را در این مجال خدمت تان ارائه داد و شما می توانید با کمترین هزینه از پشتیبانی مشاوران ما بهره مند شوید.
   همچنین می توانید برای مشاوره های رایگان تلفنی و عمومی، با شماره تماس های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.
   به طور کلی عرض می شود :
   تحصیل در برخی کشور ها مثل آلمان، اتریش و فرانسه رایگان است.
   کشور ایتالیا هم بورسیه ی تحصیلی به دانشجویان از کشور های جهان سوم تعلق می دهد.

 38. محمدحسن گفت:

  سلام
  حتما باید مدرک زبان داشته باشیم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   مدرک زبان مورد نیاز است ، البته می توانید دوره زبان را در این کشور سپری کنید.

 39. amin گفت:

  سلام

  من با دیپلم انسانی میتونم وارد کالج بشم و بعد دندان ؟ اگه نه کدوم مشور میتونم برم ؟ یا کلا نمیشه ؟ و باید تغییر رشته بدم دیپلم تجربی بگیرم ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله می توانید وارد کالج های پیش دانشگاهی شوید و سپس برای قبولی در دانشگاه از طریق آزمون و یا بصورت مستقیم اقدام کنید.

 40. نیلوفر گفت:

  سلام من پشت کنکوری هستم ولی میخوام در مجارستان پزشکی بخوانم. میخواستم بپرسم این ۱۶۰۰۰۰ یا ۱۷۰۰۰۰ یورو فقط برای تحصیل پزشکی هست یا شامل هزینه هایی مثل گرفتن خوابگاه هم میشه؟؟ این که نوشتین دوره یکساله کالج یعنی چه؟؟ اگر مدرک آیلتس داشته باشیم نیازی به گذراندن زبان هست یا نه؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   این مبلغ برای شهریه ی دانشگاه می باشد.
   در دوره ی کالج، مطالب مورد نیاز برای تحصیل در رشته ی مورد نظر شما نیز آموزش داده میشود به این دلیل پیش نیاز است.
   مدرک زبان آیلتس، لازم است ولی کافی نیست.

 41. رضا گفت:

  سلام
  آیا تحصیل دندانپزشکی در مجارستان محدودیت سنی دارد؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   محدودیت سنی برای رشته های حوزه ی پزشکی 23 سال و برای رشته های مهندسی 28 سال, اعمال می شود.
   در صورت اقدام با سنی بیش از سن اعلام شده , ریسک عدم پذیرش بالاست.

 42. سعید گفت:

  سلام
  آیا این ۱۷۰۰۰ یورو شامل هزینه زندگی و اسکال هم میشود یا آن جداست؟
  افرادی که آیلتس دارند هم باید دوره یک ساله کالج را بگذرانند؟ آزمون ورودی وجود ندارد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دوره کالج در دو صورت الزامی است، اول نداشتن مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی و مورد دوم نداشتن مدرک زبان.
   هزینه های تحصیل در کشور مجارستان به صورت تقریبی بیان شده و اجماع هزینه ها روی هم مبالغ متفاوتی است که آن هم به شیوه زندگی شما دارد.

 43. Fatma گفت:

  سلام
  به نظر شما بهترین کشور برای دندانپزشکی چیه منظورم هزینه اشه ک کمتراز صدمیلیون بشه و ازمون ورودی هم نداشته باشه یا حداقل اسان باشه وزارت بهداشت هم قبولش داشته باشه بعداینک سن مهمه براشون مثلا اگ بیست و هفت ساله باشی مشکلی نداره؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اگر تحصیل رایگان و کم هزینه صرفا مد نظر شماست، می توانید کشورهایی مانند آلمان و فرانسه را در لیست انتخاب خود قرار دهید.
   اما از لحاظ شرایط سنی هر کشور قوانین خاصی برای ورود افراد با مقاصد متفاوت دارد.
   شاید برای تحصیل شما محدودیت سنی نداشته باشید اما سفارت کشور به سن شما ایراد وارد کند..

 44. محمد ساجدی گفت:

  با سلام و احترام
  دیپلم فنی حرفه ای هم برای تحصیل پزشکی و داروسازی در مجارستان مورد قبوله یا باید دیپلم تجربی داشته باشیم؟
  لیسانس حسابداری داشته باشم میتونم بدون دیپلم نظری و پیش دانشگاهی برای پزشکی ایتالیا اقدام کنم؟
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   باید مدرک پیش دانشگاهی و یا فوق دیپلم علوم نظری رو هم داشته باشید تا بتوانید اقدام کنید.

 45. محمد ساجدی گفت:

  با سلام و احترام اگر کاردانی یا کارشناسی حسابداری بازرگانی داشته باشم میتونم بدون دیپلم نظری و پیش دانشگاهی(با مدرک فنی حرفه ای) برای پزشکی مجارستان اقدام کنم؟ در ابتدا باید چه مبلغی بابت تمکن مالی برای اخذ ویزای پزشکی داشته باشیم؟ ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بدون داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی امکان اقدام وجود ندارد مگر اینکه دوره های پیشنیاز را در کشور هدف بگذرانید.
   مبالغ مربوط به تمکن مالی را بهتر است از مشاورین متخصص ما بپرسید، چرا که در حیطه قوانین مربوطه به سفارت می باشد.

 46. محمد امین طهماسبی گفت:

  سلام من سال چهارمم میخاستم بدونم میتونم در رشته پزشکی یا دندون تو مجارستان ادامه تحصیل بدم معدل کل 14/5 و معدل کتبی دیپلمم 10 هست بابت هزینش مشکلی ندارم و زبان انگلیسیم هم خوبه معدلم برام مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای شرکت در دوره های تحصیلی مد نظرتان مانعی وجود ندارد اما بایستی مدارک و شرایط شما بررسی شده و ارزیابی ها را به همراه مکان های قابل اخذ پذیرش به شما ارائه کنیم/.

 47. سارا گفت:

  سلام هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی دندانپزشکی در مجارستان چقدر است؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   سالانه حدود ۱۶۰۰۰ تا ۱۷۰۰۰ یورو ،که ۵ سال تحصیل جهت اخذ مدرک دندان پزشکی زمان نیاز است .
   البته یک سال هم در ابتدا صرف کالج میشود که ۶۰۰۰دلار هزینه این یک سال تحصیل میشود.

 48. محمد محسن خسروی گفت:

  سلام من پشت کنکوری هستم اگر در کنکور ۹۷ نتیجه نگرفتم چه زمانی میتونم اقدام برای تحصیل در روسیه کنم و کل هزینه دندانپزشکی در ۵ سال چه قدر میشه؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   باید زمان شروع ترم های دانشگاه در این کشور را در نظر بگیرید، که سپتامبر است و نیاز به زمان کافی برای انجام مراحل گرفتن پذیر است.
   تحصیل به زبان روسی سالانه ۳۰۰۰تا ۵۰۰۰ دلار و تحصیل به انگلیسی که اخیرا مورد تائید وزارت بهداشت ایران نیست، سالانه ۴۵۰۰تا ۷۵۰۰ دلار می باشد.
   هزینه ی زندگی دانشجویی هم ماهانه بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار می باشد.

 49. Rira گفت:

  سلام ممنون از مطلب خوبتون
  سوال من این است که بهترین زمان برای مهاجرت کی است؟
  قبل از گرفتن دیپلم یا بعد از آن؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بهتر است پس از اتمام تحصیلات مدرسه و اخذ دیپلم و پیش دانشگاهی اقدام فرمایید.

 50. pooneh گفت:

  باسلام کل هزینه سالانه برا دندانپزشکی در مجارستان چقدر میشود؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   حدود ۱۷۰۰۰ یورو شهریه سالانه تحصیل پرشکی و دندان در مجارستان است.

 51. محمدرضا احمدي گفت:

  با سلام.
  چرا اسم موسسعه توسعه گران مهر (اصطهباتاني) در ليست موسسات مجاز به اعزام دانشجو به خارج از كشور (منتشر شده توسط وزارت علوم) وجود نداره؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   این نام موسسه حقوقی ما است، نام موسسه اعزام دانشجو ما ساختار پژوهش امید است.

 52. پریا گفت:

  دندان پزشکی در مجارستان چند ساله؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   معمولا دندانپزشکی در کشورهای اروپایی ۵ ساله می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *