اخذ ویزای تحصیلی انگلستان همواره یکی از راه های مهاجرت به انگلستان محسوب می‌شود. تحصیل در انگلستان در مقاطع مختلف تحصیلی در سال های اخیر با استقبال چشمگیری همراه بوده است. تحصیل در کالج ها، دبیرستانها و دانشگاه های انگلستان مورد توجه بسیاری از افراد، مشتاق به ادامه ی تحصیل می باشد.

اگر شما فردی علاقمند به تحصیل در اروپا بخصوص کشور انگلستان می باشید مطمئنا سوالات متفاوتی از قبیل نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان ، شرایط اولیه جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور، مراحل اقدام جهت دریافت ویزای تحصیلی انگلستان را در ذهن خود دارید و بسیار به آن اندیشیده اید. آیا دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های انگلستان امری سهل می باشد؟

موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز با داشتن مشاورین حقوقی، آگاه به امور حقوق بین الملل و امر مهاجرت تحصیلی انگلستان از موسسات اعزام دانشجو با مجوز رسمی از وزارت علوم ،با نام ثبت شده ساختار پژوهش، در جهت پذیرش تحصیلی کشور انگلستان، تا وقت سفارت انگلستان و اخذ ویزا همگام و هم قدم با شما می باشد. چنانچه تمایل دارید اطلاعاتی جامع در رابطه با کلیه ی مقاطع تحصیلی در کشور انگلستان کسب نمایید، می‌توانید از مشاوره تلفنی و حضوری موسسه توسعه گران مهر که در صدر موسسات حقوقی معتبر واقع شده است بهره مند شوید.

در نوشتار حاضر سعی بر آن است که شما دوست عزیز و متقاضی مهاجرت تحصیلی به انگلستان از مزایای تحصیل در انگلستان آشنا شده و با آگاهی کامل اقدام جهت اخذ پذیرش تحصیلی این کشور نمایید. بسیاری از افراد با تصور آنکه تحصیل در مقاطع تحصیلی کشور انگلستان با هزینه های بالائی همراه هست تحصیل در این کشور را نادیده گرفته و این در حالیست که باید کیفیت آموزشی و متدهای پیشرفته انگلستان را در مقایسه با دیگر کشورهای اروپائی مد نظر قرار داد. ناگفته نماند که انگلستان یکی از برترین کشورهای دنیا جهت ادامه ی تحصیل با شرایط بسیار عالی و مناسب می‌باشد.

افراد متقاضی مهاجرت تحصیلی به انگلستان باید پس از ورود به این کشور نسبت به اخذ اقامت تحصیلی و نهایتاً پیدا کردن کار پس از تحصیل نسبت به اخذ اقامت دائم و تابعیت انگلستان اقدام کنند. البته راه های دیگر مهاجرت به این کشور، اخذ ویزای کار انگلستان یا سرمایه گذاری در انگلستان است. نکته مهم این که تولد فرزند در انگلستان با توجه به اصل خون موجب اخذ اقامت نیست و روش مهاجرتی محسوب نمی شود. البته این مسئله قبلاً به طوری دیگر بوده است، یعنی تابعیت کشور انگلستان بر اساس قانون خاک بوده است.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در انگلستان

بریتانیای کبیر از کشورهای اروپای غربی که از چهار ایالت تشکیل شده است و این ایالت ها عبارتند از : انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی. که اساسا کشور انگلستان خود از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز مرز مشترک دارد. پایتخت کشور انگلستان شهر لندن می‌باشد. دقت داشته باشید که انگلستان از کشورهای اتحادیه اروپا، ولی عضو پیمان شینگن نیست. از شهر های معتبر و مطرح این کشور می توان به شهر های لندن، بیرمنگام، منچستر، لیور پول و لیدز و … اشاره کرد. انگلستان کشوری با آب و هوای معتدل که جمعیتی حدود 53 میلیون و پانصد هزار نفر در این کشور زندگی می‌کنند. این کشور بدلیل داشتن ثبات بالا در امر اقتصاد فرصت های شغلی مناسبی را برای افراد فراهم کرده است و به همین دلیل سالیانه افراد بسیاری جهت تحصیل و کار وارد این کشور می‌شوند.

نظام آموزشی انگلستان بر حسب سن به چهار مرحله تقسیم بندی می‌شود که گذراندن دوره های آموزش ابتدائی و متوسطه برای دانش آموزان اجباری می باشد. توجه داشته باشید که این سیستم آموزشی در انگلستان، ولز، ایرلند شمالی با اسکاتلند متفاوت است. این نوع ویزای تحصیلی با نام tier4 child   شناخته می‌شود که برای سنین زیر 17 سال می توان اقدام نمود، جهت اقدام برای این ویزا شخص نیازمند داشتن دانش زبان خاصی از جمله آیلتس یا تافل نمی‌باشد.

ما در این مطلب به بررسی شهریه تحصیل در انگلستان در مقاطع مختلف می پردازیم. توجه داشته باشید که تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان نیز برای برخی دانشگاه  های این کشور امکان پذیر است ولی معمولاً سفارت این کشور برای صدور ویزا مدرک زبان آیلس را لازم می داند. تحصیل در انگلستان به صورت رایگان نیست به جز اینکه شخص بتواند بورسیه تحصیلی یا فاند تحصیلی انگلستان را بگیرد. تحصیل رایگان در اتریش ، آلمان، نروژ و فرانسه امکان پذیر است. نکته دیگر اینکه افراد متقاضی تحصیل باید حساب هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان را نیز داشته باشند که این هزینه ممکن است نسبت به کشورهای دیگر بیشتر باشد.

تحصیل در مقطع دبستان انگلستان : Primary Education

تحصیل در انگلستان در مقطع آموزش ابتدائی از سن 5 سالگی میسر می باشد و شما می‌توانید با اطمینان کامل اقدام جهت فرستادن فرزند عزیزتان، برای ادامه ی تحصیل به این کشور را داشته باشید. با توجه به اینکه کشور انگلستان از سطح آموزشی بسیار بالائی برخوردار است سالیانه افراد بسیاری به تحصیل فرزند خود در این کشور می اندیشند و با توجه به رده سنی که کودکان دارند مطمئنا امنیت مساله مهمی است که برای خانواده ها در اولویت قرار می‌گیرد. توجه داشته باشید که در کالج های این کشور امنیت از طریق نصب دوربین بطور کامل کنترل می‌شود. در کشور انگلستان کالج ها از هزینه های متفاوتی برخوردار می‌باشند و اساسا پیشنهاد می‌کنیم که با تحقیق و آگاهی کامل پرونده خود را به موسساتی بسپارید که هدفشان اخذ پذیرش از کالج های معتبر ولی با هزینه های مناسب است. هزینه تحصیل در این دوره سالی 12 تا 15 هزار پوند بصورت متغیر است. آموزش ابتدائی در کشور انگلستان شامل دو مرحله می‌باشد. سن 5 تا 7 سالگی و سنین 7 تا 11 سال. در ضمن دوره های تحصیلی آموزش ابتدائی در کشور انگلستان از سپتامبر شروع شده و تا پایان ماه ژوئن ادامه دارد.

تحصیل دبستان در انگلستان

تحصیل در مقطع متوسطه در کشور انگلستان:

تحصیل در کالج ها و دبیرستان های کشور انگلستان (Secondary Education)

تحصیل در انگلستان در مقطع آموزش متوسطه نیز شامل دو مرحله می‌باشد . سن 11 تا 14 سالگی و سنین 14 تا 16 سال .

دانش آموزان در سن 11 سالگی وارد دبیرستان می شوند و مهمترین مقطع تحصیلی برای آنان سنین 14 تا 16 سالگی است. که بعد از سن 16 سالگی تحصیل در کشور انگلستان اختیاری می‌گردد. فرد با این مدرک تحصیلی می‌تواند وارد بازار کار شود و یا تحصیلات خود را در مقاطع بعد ادامه دهد. چارچوب اصلی تدریس در این دوره دروس ریاضیات، انگلیسی و علوم ( زیست، شیمی، فیزیک و غیره ) می‌باشد. در ولز زبان ولزی نیز به این چارچوب آموزشی افزوده می‌شود. در ضمن دروس پایه دیگری چون تاریخ، جغرافیا، هنر، موسیقی، ورزش، مطالعات تجاری و فناوری اطلاعات بسته به رشته تحصیلی که فرد برای تحصیل دانشگاه خود برمی‌گزیند نیز تدریس می‌گردد. در واقع دانش آموزان حدود ده تا یازده درس را بایستی در برنامه تحصیلی خود داشته باشند.

در پایان این دوره ارزشیابی از فرد انجام شده و وی موفق به اخذ مدرک GCSE می‌گردد که طول مدت این دوره 2 سال است، متذکر می‌شوم که این مدرک تحصیلی در اسکاتلند با نام Sce  خوانده می‌شود.

تحصیل در دوره های تکمیلی انگلستان :Further Education

بعد از گذراندن دوره GCSE  دانش آموزان برای ورود به تحصیلات دانشگاهی بایستی دوره های  A-Level یا Foundation را بگذرانند. دوره های  A-Levelهمچون GCSE  دو ساله می باشد و دانش آموزان در طول این کورس دو ساله  2 تا 4 درس را می‌گذرانند که بسته به نمرات فرد، راه ورود به دانشگاه های برتر انگلستان برای شخص فراهم می‌شود. کورس های A-Level Full از شش قسمت وAS-Level  از سه قسمت تشکیل می‌شود، قابل ذکر است که دانش آموزان با توجه به تواناییهای خود این دوره ها را میگذرانند. در مورد دوره های Foundation یا فایندیشن که کورس هایی یکساله هستند بایستی توجه داشته باشید که در مقایسه با دوره های A-Level  کم هزینه تر و ساده تر می‌باشند و شما پس از موفقیت در این دوره ها راه ورود به اکثر دانشگاه های مورد دلخوهتان در کشور انگلستان برایتان میسر می‌گردد.

ویزای تحصیلی این دوره که با نام Tier4 شناخته می‌شود برای افراد بالای 17 سال می‌باشد که تمایل دارند جهت ادامه ی تحصیل وارد کشور انگلستان شوند. اساسا اخذ پذیرش برای افراد بالای 17 سال نیازمند ارائه مدرک زبان انگلیسی حداقل آیلتس 5 می‌باشد. البته خبر خوش برای شما دوست عزیز متقاضی تحصیل در کشور انگلستان این است که موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز به مدیریت آقای مهدی اصطهباناتی با برپائی دوره های زبان انگلیسی به صورت فوق فشرده این مساله را برای دانش آموزان عزیز سهل تر نموده است، در ضمن شما متقاضی محترم می‌توانید مدارک تحصیلی خود را ارائه دهید و پس از تایید مدارک توسط کالج ها و مدارس کشور انگلستان و اخذ پذیرش توسط وکلای کاردان و مجرب ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر، پذیرشی بصورت مشروط به شما اعطا می‌گردد و شما پس از مدتی و بعد از گذراندن دوره های زبان و ارائه مدرک آیلتس خود می‌توانید این پذیرش مشروط را به پذیرش قطعی تغییر دهید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

تحصیل در انگلستان بدلیل استفاده از جدید ترین سیستم های نظام آموزشی و امکانات ویژه ای همچون تجهیزات پیشرفته پزشکی و با توجه به وجود دانشگاه های با رنکینگ بالا مورد استقبال بسیاری از دانش آموزان در امر تحصیل پزشکی قرار گرفته است. دانشگاه های پزشکی این کشور از لحاظ رتبه بندی در ردیف صد دانشگاه برتر جهان قرار دارد. تحصیل رشته پزشکی در کشور انگلستان 5 ساله و کوتاهتر از سایر کشورها از جمله ایران می‌باشد، که البته بایستی شرط سنی را  برای اخذ پذیرش رشته پزشکی در کشور انگلستان تا 23 سال در نظر گرفت تا شانس ویزا شدن فرد بالاتر رود.

هزینه تحصیل در دوره پزشکی و دندان پزشکی کشور انگلستان حداقل سالی 18 تا 20 هزار پوند متغیر می‌باشد. شما بایستی قبل از ورود به دانشگاه های پزشکی انگلستان دوره های تحصیلات تکمیلی همچون دوره های A-Level  را در کالج های کشور انگلستان  بگذرانید و سپس اقدام جهت ورود به دانشگاه های پزشکی نمایید، البته توجه داشته باشید که هر دانشگاهی سیستم خاصی برای گزینش و جذب دانشجوی خود دارد. کالج های این کشور شرایط بسیار مناسبی را برای دانش آموزان خود از جمله استفاده از زمین گلف، استخر، پرستار ویژه، زمین های ورزشی و … مهیا کرده است.

تحصیل در انگلستان

تحصیل در رشته های غیر پزشکی یا تحصیلات عالیه دانشگاهی در کشور انگلستان

تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی نیازمند داشتن حداقل آیلتس 5 یا 5.5 می‌باشد. برخلاف اکثر کشورهایی که دوره ی کارشناسی را 4 ساله برگزار می کنند، این مورد در کشور انگلستان متفاوت و فرد سه ساله می تواند موفق به اخذ مدرک کارشناسی گردد. شخص دانشجو  مجوز به همراه بردن خانواده خویش را در این مقطع تحصیلی نخواهد داشت . دانشجو در حین تحصیل اجازه کار پارت تایم، حدودا 10 ساعت در هفته را دارد که با توجه به هزینه های زندگی که ماهی حدودا 800 تا 1000 پوند می باشد شما می توانید نیمی از هزینه های زندگی خویش را فراهم نمایید.

کشور انگلستان یکی از بهترین گزینه ها در جهت اخذ مدرک کارشناسی ارشد می باشد . طول دوره ی کارشناسی ارشد یکساله و جهت پذیرش نیازمند داشتن آیلتس 6 یا 6.5 خواهید بود. همچنین شما با تحصیل در این کشور  با توجه به سطح بالای آموزش در این کشور می توانید آینده ای روشن را در ذهن خویش ترسیم کنید. حال اگر شما موفق به اخذ آیلتس مورد نظر نشده باشید می توانید از دوره های شش ماهه Pre-Master  در این کشور که با آیلتس 5.5  برگزار می‌شود بهره مند شوید.  فرد دانشجو در این دوره یکساله، اجازه  20 ساعت کار در هفته را دارد و بواسطه ی ویزای تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد شما می توانید خانواده خویش را به عنوان همراه با خود ببرید. ناگفته نماند که همراه شما نیز اجازه کار تمام وقت را در کنار شما در این کشور خواهد داشت.

تحصیل در انگلستان در مقطع دکترا نیز در مقایسه با سایر کشور ها بجای 4 تا 5 سال در کشور انگلستان بیشتر از 3 سال نخواهد بود. چنانچه شما فارغ التحصیل دانشگاه های کشور انگلستان یا خارج از این کشور باشید میتوانید جهت اخذ پذیرش جهت مقطع دکترای کشور انگلستان اقدام نمایید. فرد برای پذیرش مقطع دکترا نیازمند داشتن نمره زبان آیلتس 6.5 می‌باشید. افرادی که پروپوزال یا استاد راهنمای خویش را هنوز مشخص نکرده اند می‌توانند در بدو ورود از دوره های Pre-PhD استفاده نمایند و پس از گذراندن دوره های شش ماهه و قوی کردن دانش مقاله نویسی خویش مقطع دکترا را به نحو احسن پشت سر گذارند. در ضمن دانشجویان در 90 درصد مواقع با تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در کشور انگلستان بواسطه آشنائی با اساتید، می‌توانند از بورسیه های تحصیلی مختلف برای مقطع دکترا  بهره مند شوند.

متذکر می‌شوم که هزینه ی تحصیل در دانشگاه های کشور انگلستان سالیانه 10.000 تا 15.000 پوند متغیر می‌باشد. پروسه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه ها و مدارس انگلستان توسط موسسه حقوقی توسعه گران که در صدر موسسات حقوقی ایران قرار دارد با گارانتی کامل امکان پذیر است.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش و ویزا از دانشگاه های انگلستان :

 1. اصل مدرک تحصیلی در مقاطع مختلف مانند دیپلم، لیسانس و …+ ترجمه مدارک به زبان انگلیسی
 2. ریز نمرات مقاطع تحصیلی + ترجمه مدارک به زبان انگلیسی
 3. اصل پاسپورت
 4. ارائه مدرک زبان آیلتس
 5. گواهی سلامت
 6. چهار قطعه عکس
 7. انگیزه نامه به زبان انگلیسی
 8. ارائه پرینت تمکن مالی که گردش مالی فرد در 28 روز، قبل از سفارت می‌باشد.

مزایای تحصیل در دبیرستان ها، کالج ها و دانشگاه های انگلستان

 • زمانی که شما فارغ التحصیل دانشگاه های این کشور باشید از لحاظ پیشنهاد شغلی و شرایط بعد از فارغ التحصیلی موقعیت مناسبی در ایران و اروپا خواهید داشت.
 • تحصیل در کشوری انگلیسی زبان شرایط سهل تری را برای شما متقاضی محترم فراهم می کند.
 • تحصیل در کشور انگلستان در مقایسه با سایر کشورها کوتاهتر می‌باشد.
 • تحصیل در این کشور بر طبق آخرین متدهای آموزشی دنیاست و این نشان از آن است که شما وقت و هزینه خود را صرف کشور با ارزشی نموده اید که مدارک اخذ شده از آن، مورد تایید ایران و دیگر کشور های جهان می باشد.
 • ورود به کالج ها و دانشگاه های کشور انگلستان با آزمون ورودی و کنکور همراه نمی باشد و این خود مزیتی بسیار قابل اهمیت است.
 • شما پس از شش ماه حضور در کشور انگلستان می توانید از خدمات بهداشتی و درمانی آن بصورت رایگان استفاده نمایید.

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر مفتخر است با داشتن کادری مجرب از وکلای با تجربه خویش راه ورود به کالج ها و دانشگاه های انگلستان را برای شما هموار کند. همکاران ما از ابتدا تا انتها در باب تحصیل در انگلستان ، ویزای تحصیلی انگلستان جهت اخذ ویزا ، رزرو خوابگاه ، ترانسفر فرودگاهی در خدمت شما دوست و هموطن فهیم می باشند، تا بتوانید آگاهانه تصمیم گیری نمایید و مسیری روشن را برای آتیه خود ترسیم کرده و انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که ویزا شدن در سفارت انگلستان با توجه به سیستم امتیاز بندی که تعریف شده است، نیازمند به چیدمان و دقت خاصی دارد که نهایتا به ویزا شدن فرد منتهی گردد.

سوالات متداول درباره تحصیل در انگلستان

 1. آیا دانشجویان در انگلیس می توانند کار کنند؟
  بله، بسیاری از دانشجویان در دانشگاه های انگلستان اجازه کار پاره وقت را دارند. اگر دانشجوی بین المللی باشید، ممکن است در رابطه با تعداد کل ساعات مجاز به کار، محدودیت هایی داشته باشید. در گذرنامه شما باید یک برچسب وجود داشته باشد که ساعات دقیق کاری را نشان می دهد(معمولاً 10 یا 20 ساعت). همچنین ممکن است دانشگاه شما دستورالعمل هایی را در مورد حداکثر تعداد ساعات کاری که باید کار کنید، ارائه کند تا از زمان کافی برای اختصاص به تحصیل برخوردار باشد.
 2. کدام آزمون های زبان انگلیسی توسط موسسات انگلیس پذیرفته می شود؟
  سیستم بین المللی تست زبان انگلیسی آیلتس برای ویزا و مهاجرت انگلستان((UKVI، ترجیحاً آزمون تسلط به زبان انگلیسی را قبول دارد که تقریباً در همه موسسات انگلستان پذیرفته شده است و طبق قوانین ویزای انگلستان نیز توصیه می شود. با این حال، در سطح جهانی، موسسات انگلستان برای پذیرش سایر آزمون های مهارت نیز آماده هستند.
 3. آیا مدارک انگلستان در سراسر جهان به رسمیت شناخته می شود؟
  بله، مدارک دانشگاه های انگلستان در سراسر جهان پذیرفته شده و به دلیل کیفیت آموزشی آنها شناخته شده است.
 4. چه گزینه های اقامتی در انگلستان وجود دارد؟
  به عنوان یک دانشجوی بین المللی، می توانید از محل اقامت در محوطه(خوابگاه های دانشجویی) دانشگاه استفاده کنید یا به دنبال یک محل اقامت خارج از دانشگاه باشید. اکثر دانشگاه های انگلستان خوابگاه های دانشجویی(خودمختار یا تمام هیئت مدیره) را برای دانشجویان سایر کشورها ارائه می دهند. زندگی در خوابگاه های دانشجویی یک گزینه بسیار مقرون به صرفه است.
  اگر قادر به یافتن چنین محل اقامتی یا مایل به تنها ماندن نیستید، می توانید آپارتمان های مشترک را برای اجاره خود در نظر بگیرند یا در کنار یک خانواده محلی انگلیسی بمانید.
 5. آیا برای تحصیل در انگلستان شرایط خاصی برای دانشجویان زیر 18 سال وجود دارد؟
  اگر 16 یا 17 سال دارید و متقاضی ویزای دانشجویی درجه 4 (عمومی) انگلستان هستید، باید رضایت کتبی از والدین یا سرپرستان داشته باشید که بتوانید به طور مستقل زندگی کنید و یا به همراه سرپرست خود در انگلیس زندگی کنید و مسافرت کنید.
  6) آیا برای تحصیل در انگلیس به ویزا نیاز دارم؟
  شرایط ورود به انگلیس بستگی به کشور مبداء شما دارد. اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا باشید باید برای ورود به کشور انگلستان مجوز ورود را دریافت نمایید.
 6. هزینه زندگی در انگلستان چقدر است؟
  در هر ماه تقریباً بین ۶۵۰ تا ۱۳۰۰ پوند در هر ماه برای زندگی دانشجویی هزینه نیاز می باشد. شما نیاز به خرید وسایل شخصی مانند بلیط اتوبوس یا قطار، تنقلات، لوازم توالت یا اعتبار تلفن همراه خود دارید.
 7. آیا در حالی که دانشجوی انگلیس می باشم، می توانم از مراقبت پزشکی استفاده کنم؟
  اگر دوره شما شش ماه یا بیشتر باشد، شما از همان ابتدای اقامت خود، دقیقاً مانند ساکنان انگلستان، برای درمان NHS واجد شرایط می شوید. در نظر داشته باشید شما باید در طی دو هفته اول ورود به انگلیس، حتی در صورت عدم احساس بیماری، برای یک پزشک عمومی ثبت نام کنید.
 8. چگونه می توانم به دانشگاه دیگر انگلستان منتقل شوم؟
  اگر می خواهید در طول یک سال انتقالی بگیرید، باید از دانشگاه مقصد و مبداء خود تاییدیه را دریافت نمایید. اگر بخواهید به دانشگاه دیگر منتقل شوید، باید با استفاده از UCAS به دانشگاه جدید مراجعه کنید.
 9. آیا امکان ماندن پس از فارغ التحصیلی در انگلستان وجود دارد؟
  اگر دانشجو بتواند یک پیشنهاد شغلی از کارفرما در کشور انگلیس دریافت نماید، می تواند پس از فارغ التحصیلی در انگلیس مشغول کار مورد نظر شود.
 10. آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی در انگلستان وجود دارد؟
  بله، با توجه به سابقه علمی شما می توانید برای بورسیه تحصیلی مختلفی که در کشور انگلستان ارائه می شود، اقدام نمایید.

76 دیدگاه برای “تحصیل در انگلستان

 1. آرش گفت:

  با سلام ممن 14 سال سن دارم و امسال به کلاس نهم می روم و سطح زبان من هم خوب است و معدل سال هشتم من هم 20 بوده است آیا من می توان ویزای تحصیلی انگلستان را بگیرم؟؟
  با تشکر.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، می توانید برای تحصیل در مدارس انگلستان اقدام نمایید.

 2. مریم گفت:

  سلامم من 20 سالمه و زبانم خوبه با دیپلم ریاضی 19 میتونم دندان پزشکی بخونم ؟؟
  ((دانشگاه سراری هم نرفتم))

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل پزشکی در انگلستان باید 4 سال در دوره های علوم پایه شرکت نمایید و سپس در آزمون ورودی شرکت نمایید.

 3. ميناحيدري گفت:

  سلام همسرمن ٤٧ساله داره فوق ليسانس برق داره و٢٢سال سابقه ميخوادبراي گرفتن يك فوق ليسانس ديگه وارد يكي ازدانشگاههاي انگليس بشه ميخواستم ببينم كه دانشگاههاي انگليس شرط سني دارنديا نه

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل در انگلستان دارای محدودیت سنی است.

 4. مریم گفت:

  سلام من 36 سالمه میخوام برای رشته داروسازی در انگلستان اقدام کنم آیا شرایط سنی وجود دارد ؟ ایلتس چند میخواهد و لطفا هزینه آن را ذکر کنید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، تحصیل در انگلستان محدودیت سنی دارد.

 5. مینو منصوری گفت:

  با عرض سلام و احترام
  بنده فوق لیسانس مهندسی کشاورزی از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران با معدل 17.75 و سطح زبان انگلیسی خوب و سن 42 سال هستم ایا امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان را خواهم داشت؟ با امتنان

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای تحصیل دکترا در انگلستان بهتر است رزومه علمی و پژوهشی قوی ارائه دهید. همچنین نیاز به مدرک زبان انگلیسی بین المللی نیز دارید.

 6. rez گفت:

  سلام وقت بخیر
  من کارشناس ارشد ادبیات انگلیسی هستم. کارشناسی و کارشناسی ارشد هردو دانشگاه دولتی و معدل بالای 17 بودم. برای تحصیل در مقطع دکتری امکان بورس شدن یا کلا ادامه تحصیل در اروپا و امریکا رو دارم؟ میشه راهنمایی کنید لطفا

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای دریافت بورسیه تحصیلی باید رزومه علمی و پژوهشی شما مورد بررسی قرار بگیرد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطف ابا ما در ارتباط باشید.

 7. Mohadese گفت:

  درود بر شما
  من 23 سالمه و لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم با معدل بالای 19 دارم و دیپلمم هم رشته ریاضی فیزیک با معدل 18.99 . از 12 سالگی زبان انگلیسی خوندم و زبان انگلیسی تدریس میکنم میخواستم بدونم برای تحصیل اقدام کنم بهتره یا برای کار ؟ و سوال اصلیم این است که میتونم بورسیه بشم یا نه؟ چون ممکنه که برای هزینه تحصیل یه خورده به مشکل بخورم اگه برای تحصیل برم رشته های مورد علاقم ستاره شناسی ، کیهان شناسی ، تاریخ و باستان شناسی و زبان شناسی است و اینکه فرصت شغلی مناسبی دارند یا نه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورت پیدا کردن کار، ویزای کاری بهتر است. شرایط شما برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان مناسب است. می توانید با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهیم.

 8. محمد گفت:

  سلام
  من پزشکی امسال قبول شدم و میخواهم دروه عمومی رو در ایران بخونم و برای تخصص به انگلستان بروم؟
  در این صورت شانسی دارم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در ابتدا برای ادامه تحصیل تخصص در انگلستان نیاز به قبولی در آزمون تایید مدارک خود دارید. در صورت قبولی در این آزمون و ارائه مدرک زبان می توانید وارد کورس اصلی تخصص شوید.

 9. علیرضا غیاث آبادی گفت:

  با سلام . بنده دیپلم تجربی دارم و 18 سال سن . میخواستم اگر میشه برای ادامه ی تحصیل به انگلستان برم و اونجا ادامه بدم . میخواستم بدونم بنده فقط باید در رشته ای که دیپلم دارم در اونجا درس بخونم یا اینکه میتونم در رشته های دیگه هم درس بخونم ؟ واینکه هزینه و شرایطش چی هست ؟ ممنون بابت موسسه ی خوبتون ?

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای تحصیل در انگلستان باید رشته مرتبط با دیپلم خود را انتخاب نمایید.

 10. ابراهیمی گفت:

  سلام من دانشجوی ارشد صنایع غذایی گرایش بیوتکنولوژی هستم و 35 سال سن دارم میخواستم در مورد گذراندن دوره پروپزال و گرفتن دکتری سوال کنم و دارای همسر و دو فرزند 12 و 9 ساله هستم البته دارای 17 سال سابقه کار در دانشگاه شهید بهشتی نیز هستم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تحصیل دکترا در انگلستان بابت رقابت بسیار زیاد نیاز به ارائه پروژه پژوهشی قوی مانند ژورنال های بین الملیی، isi و غیره دارید.

 11. محمد گفت:

  سلام برا تخصص پزشکی می خوام از دانشگاه های لندن پذیرش بگیرم مدرک عمومی دانشگاه اصفهان ؟می تون از اکسفورد پذیرش بگیرم باید چیکار کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای ادامه تحصیل پزشکی و اخذ تخصص در آلمان علاوه بر ارائه مدرک زبان معتبر، نیاز به قبولی در آزمون ورودی و تاییدیه مدارک تحصیلی خود دارید. می توانید از طریق شماره های ذکر شده در سایت با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید تا اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهند.

 12. محمد گفت:

  سلام
  دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مورد تایید انگلیس و کانادا هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، دانشگاه های دولتی ایران مورد تایید کشور انگلستان هستند. در نظر داشته باشید که برای تایید مدارک خود نیاز به قبولی در آزمون ورودی دارید.

 13. عماد گفت:

  با سلام
  من ۳۹ سال دارم و مدرک کارشناسی ارشد و ۱۲ سال سابقه کار مرتبط به اضافه ۱۲ مقاله isi
  اخیرا با استادی از یکی از دانشگاههای انگلستان مکاتبه داشتم و ایشون خیلی مشتاق هستند برای دکترا و خیلی از بک گراند من تعرف کردند
  ولی فرمودند واسه سال جاری فاند ندارن ولی میتونن به من اسکالرشیپ بدن
  حالا من نمی دونم از این فرصت استفاده کنم( با توجه به سنم شاید موقعیت بهتر پیش نیاد)
  اگه تحصیلمو شروع کنم شانس اینو دارم واسه سالای بعد فاند بگیرم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، با توجه به بورسیه تحصیلی و اجازه کاری که به شما داده می شود، بهتر است از این فرصت استفاده نمایید.

 14. نارین گفت:

  سلام من 16 سال سن دارم و در رشته ی تجربی مدرسه تیزهوشان با معدل 19.95 تحصیل میکنم. سطح زبانم خوبه و در پی گرفتن مدرک آیلتس هستم.میخواستم بدونم برای گرفتن بورسیه شانسی دارم ؟ و اینکه گرفتن ویزای تحصیلی چه مدت زمان میبره؟
  و اینکه برای ادامه تحصیل باید آزمون ورودی بدم؟ و آیا وارد کالج میشم یا دبیرستان؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط تحصیل شما بسته به رشته انتخابی شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 15. سارا حسینی گفت:

  سلام من 24 سالمه به تازگی از کارشناسی مهندسی شیمی فارغ التحصیل شدم.دانشگاه آزاد با معدل 17.مدرک آیلتس 7 داشتم ولی مدتش تموم شده باید دوباره امتحان بدم.میخواستم بدونم شرایطم برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان چطور هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   دانشگاه های انگلستان از دانشجویان بین المللی استقبال می کند. برای تحصیل در این دانشگاه های شرایط سنی، رزومه علمی و مدرک زبان شما مورد ارزیابی قرار میگیرد.

 16. SANAZ گفت:

  سلام من 17 سالمه و پایه یازدهم تجربی هستم معدلم 19 هست و سطح زبان خوبی دارم می خواستم ببینم می تونم برای رشته پزشکی انگلیس اقدام کمک؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل پزشکی در انگلستان نیاز به شرکت در دوره های a-level را دارید و پس از این دوره ها با موفقیت در آزمون ورودی می توانید برای تحصیل پزشکی اقدام نمایید.

 17. الهه گفت:

  سلام وقتتون بخیر من 19 سالمه و معدل دیپلم تجربی ام17ونیم هست میتونم دانشگاه انگلیس پذیرفته بشم و ازمون ورودی دارن؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   شرایط اخذ پذیرش بسته به رشته انتخابی شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما جهت ارائه مشاوره کافی نمی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *