ادامه تحصیل در انگلستان به اندازه ی کافی ساده به نظر می رسد اما فریب دانشگاه های انگلیسی زبان این کشور را نخورید.تمرین های خارجی و یک سیستم نمره دهی متفاوت برای گیج کردن و به چالش انداختن شما وجود دارد.

شرایط ادامه تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان به اندازه ی کافی ساده به نظر می رسد اما فریب دانشگاه های انگلیسی زبان این کشور را نخورید. انگلیس یک کشور کاملا مستقل است. یک زبان ویژه، زمان های باز گشایی کوتاه تر، تمرین های خارجی و یک سیستم نمره دهی متفاوت برای گیج کردن و به چالش انداختن شما وجود دارد. ممکن است آنها در انگلستان به زبان انگلیسی صحبت کنند ولی آن زبان آمریکایی نیست.

دانش آموزانی که در خارج و در کشور هایی که انتظارات نادرستی از آنجا دارند ادامه ی تحصیل می دهند معمولا دچار شوک فرهنگی بیشتری می شوند و دانش آموزان آمریکایی ای که در انگلیس و یا دیگر ملیت های انگلستان مشغول به تحصیل هستند به زودی با انتظارات نا صحیح خود مواجه می شوند. گذشته از همه ی این ها در مورد یک کشور به جز زبان آنجا چیزهای بسیار بیشتری وجود دارد.

ادامه تحصیل در انگلستان

قبل از چمدان بستن و آغاز کردن سفر برای چشیدن طعم واقعی این موضوع در این جا چند نکته در مورد رفتن به دانشگاه های انگلستان و همچنین شرایط مهاجرت به انگلستان وجود دارد که باید به خاطر بسپارید:

مزایای تحصیل در انگلستان

عمق علمی دانشگاهیان: دانشجویان دوره ی کارشناسی اغلب در معرض سخنرانی ها و موضوعاتی هستند که نمی شود آن ها را در خانه پیدا کرد و سطح انتظارات کلاس درس بالا است.

تاریخچه: از وایکینگها تاه قلعه های قرون وسطی محصولات مصنوعی قابل توجهی در هر شهر و در نوک هر تپه ای وجود دارد.

تنوع فرهنگ ها، غذاها و زبان ها: در انگلستان هر قومیتی که بخواهید از نوع درجه یکش پیدا می شود.

سه دلیل بد برای انتخاب دانشگاه های انگلستان:

“من انگستان را انتخاب کرده ام چون نمی توانم به زبان خارجی دیگری صحبت کنم!”- به نظر نمی رسد که این فقط یک دلیل خوب برای انتخاب کردن یک مقصد دیگر باشد اما باعث چشم پوشی کردن از مساله ی تنوع زبانی هم می شود. اگر من به شما بگویم که ژاکتم را از چکمه بیرون بکشید آیا شما می دانید که به کجا نگاه کنید؟

“من اسکاتلند را انتخاب کردم چون به اندازه ی مقصد های دیگر خارجی به نظر نمی رسد!”

آیا باتلاق غواصی یا پنیر نوردی برای شما عادی می باشد؟ گارنینگ چطور؟درست است شما فکرش را هم نمیکردید. از خودتان با یک کروسانت عجیب و غریب دیگر پذیرایی کنید!

“من تحصیل در انگلستان را انتخاب کردم چون کلاس هایی با زبان و فرهنگ معمولی باید آسان تر باشند!”

آیا ما قبلا به عمق علمی دانشگاهیان در انگلستان اشاره کرده ایم؟ مخصوصا مردم انگلیسی مدرسه رفتنشان را بسیار جدی می گیرند و نمره ها بسیار رقابتی هستند. هم چنین یک مقیاس جدید نمره دهی سراسی برای عادت به آن وجود دارد، اگر شما در تکلیف بعدی خود نمره ی 65 را گرفتید باید جشن بگیرید.

بورسیه دانش آموزان ایالات متحده در انگلستان

از نمونه بورسیه ها و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در انگلستان را در ادامه با هم بررسی میکنیم:

بورسیه saltire اسکاتلند: یکی از چندین بورسیه های انگلستان برای دانش آموزان ایالات متحده است که در مقاطع درسی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا موجود است.

EuraxESS: تلاش کنسول بریتانیا برای افزایش ثبت نام دانش آموزان در دانشگاه های انگلستان.

تحصیلات انگلستان: اطلاعات مفید و به روز بورسیه های موجود برای دانش آموزان ایالات متحده در انگلستان را به اشتراک می گذارد. سه سورپرایز برای دانش آموزان بین المللی در انگلستان کلاس ها چالش برانگیز تر هستند. چون از شما انتظار می رود که خودتان یاد بگیرید و دانش یک ترم را بر روی یک ورق/امتحان نشان بدهید. این امر مخصوصا برای دانش آموزان آمریکایی می تواند بسیار چالش برانگیز باشد زیرا آنها عادت دارند که در عوض کاری که انجام می دهند نمره بگیرند نه توسط یک سال علمی.

ادامه تحصیلات در انگلستان

فرهنگ تحصیل در انگلستان

فرهنگ چیز کاملا متفاوتی از چیزی که من انتظار داشتم بود. ممکن است شما از این حجم تفاوت شگفت زده شوید و در مورد فرض نادرستتان دوباره فکر کنید. ممکن است شما شباهت های بیشتری از فرهنگ کشور خودتان و نیوزلند کاستا ریکا پیدا کنید تا یا بریتانیای کبیر.

غذای اینجا مانند غذاهایی است که مادربزرگم برای شب یکشنبه درست میکند. به عبارتی دیگر همه چیز تقریبا بی مزه است. ادویه ها در غذا پختن سنتی رایج انگلستان زیاد رواج نداشته و رتبه ی بسیار بالایی در مدار سلامتی ندارند.   و  سایر موارد زنذگی نیز به همین شکل ادامه دارد.

اما شما قبل از هرگونه اقدام به راحتی می توانید با کسب اطلاعات لازم از مشاورین ارشد موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی(توسعه گران مهر) کامل و تاثیر گذار اقدام کنید، شما می توانید با تماس به مشاورین ما در دو دفتر شیراز و تهاران با مشاورین و کارشناسان ما صحبت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *