اقتصاد سوئیس برپایه نیروی کار ماهر استوار است. این درحالی است که بیش ترین نیروی کار در بخش های اصلی نظیر: میکروتکنولوژی ، فن آوری ، بیوتکنولوژی ، داروسازی ، بانکداری و همچنین بیمه مشاهده خواهد شد. باید بدانید که شرکت های سوئیسی در بازارهای جهانی رقابت بسیاری دارند.

برترین و شناخته شده ترین اقلام صادراتی مواردی نظیر: ساعت، شکلات، پنیر و… را در بر خواهد گرفت. با این حال مشاغلی نظیر: مهندسی مکانیک ، برق و شیمی بیش از نیمی از درآمد حاصل از صادرات سوئیس را به خود اختصاص داده اند. این در حالیست که بخش مشاوره، بانکداری، بیمه و گردشگری نرخ قابل توجهی از تجارت های بین المللی را به خود گرفته اند.

باید بدانید که شهرت بین المللی سوئیس به دلیل وجود مرکز تحقیقاتی مستقلی خواهد بود. مبحث استاندارد بالای آموزشی (10 دانشگاه استانی و موسسات تحقیقات در سوئیس) مورد جذب دانشمندان و دانشجویان بسیاری از خارج کشور به این مجموعه شده است. این مقاله در رابطه با چگونگی اخذ ویزای کار در سوئیس می باشد.

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در دفاتر تهران، شیراز، اصفهان و مشهد می توانند به شما در اخذ ویزای کار در کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه دیگر راه های مهاجرت به سوئیس به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

مهاجرت کاری و شرایط اخذ ویزای کار در سوئیس

یکی از راه های مهاجرت به سوئیس از طریق کار می باشد، که پس از اخذ اقامت از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی می توانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت می باشد روش های دیگر نظیر اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی در سوئیس و از طریق ویزای سرمایه گذاری و خرید ملک نیز وجود دارند. تابعیت سوئیس از طریق تولد فرزند و از طریق ازدواج در این کشور وجود ندارد. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت، هزینه زندگی و شرایط ویزای کار، حقوق کار و شرایط اقامت از طریق کار یا تخصص می توانید با موسسات مهاجرتی مراجعه کنید.

ویزای کار در سوئیس

اطلاعات کلی بابت وضعیت کار سوئیس

جمعیت گسترده بین المللی: شهروندان خارجی حدود 22 درصد از جمعیت سوئیس را به خود اختصاص داده اند.
یکی از بالاترین GDPS و بزرگترین طرفدار سرمایه سالانه در سراسر جهان
نرخ بیکاری بسیار پایین: 4.3 درصد.
بالاترین اقتصاد رقابتی در جهان
بالاترین نرخ دستمزد تولید خالص و ناخالص جهان (زوریخ)
رتبه دوم جهان از جهت کیفیت زندگی (زوریخ)
رتبه اول از جهت رقابت پذیری جهانی 2012-2013
رتبه اول از جهت رقابت در سفر و گردشگری در سال 2011
برترین مقصد از جهت وجود دامنه گسترده ای از شرکت های اروپایی، براساس علایق تجاری و محیط زندگی

فهرست خدمات شغلی و پیدا کردن کار در سوئیس

در کشور سوئیس اطلاعیه های شغلی را می توان به راحتی در روزنامه ها، اداره کار، مجلات تخصصی و وب سایت های تخصصی پیدا کرد. قانون کار سوئیس مختص این کشور می باشد و قبل از شروع به کار بایستی راجع به آن و همچنین شرایط کار در سوئیس تحقیق کرد.

پیدا کردن کار حقوقی در سوئیس و دیگر کشور های اروپایی و آمریکایی بسیار مشکل می باشد، کار حسابداری و کار رشته IT در جزو مشاغلی است که نسبت به دیگر مشاغل دارای فراوانی بیشتری می باشد. شرایط کار مهندسی و کار فنی در سوئیس نسبت به دیگر رشته ها مناسب تر می باشد. به طور کلی دانشجویان پس از اخذ پذیرش و اقامت تحصیلی می توانند اجازه کار تمام وقت یا اجازه کار نیمه وقت را در کنار تحصیل خود داشته باشند.

کار دانشجویی در سوئیس امکان پذیر است اما باید قبل از شروع  اجازه کار در سوئیس را دریافت کرد. بسته به مقطع تحصیلی به شما اجازه کار تمام وقت یا اجازه کار نیمه وقت داده می شود.

لینک مشاغل کارآموزی و پاره وقت

دانشگاه های استخدام کننده سوئیس

از آنجایی که هیچ ابزار جستجوگر مرکزی شغلی که تمامی دانشگاه های سوئیس را تحت پوشش خود قرار دهد وجود ندارد این بسیار حائز اهمیت است که با مشاور پایگاه داده هر دانشگاه مشورت شود. در این صورت شما قادر به دسترسی به پایگاه داده شغلی دانشگاه تحت نظارت working in research خواهید بود.

برخی از دانشگاه ها از سیستم مشاغل برخوردارند سیستمی که دامنه گسترده ای از خدمات مرتبط با استخدامی را در اختیار افراد قرار خواهد داد. این در حالیست که دیگر دانشگاه ها پایگاه های داده را با توجه به اطلاعیه های خارجی در اختیار افراد قرار می دهند. پیشنهاد می شود که با هر دانشگاه مورد نظر مشورت نمایید.

خدمات شغلی دانشگاه های سوئیس

 • موسسه تکنولوژی فدرال سوئیس در لوزان
 • موسسه تکنولوژی فدرال زوریخ سوئیس
 • دانشگاه جنوا دلا Svizzera
 • دانشگاه بازل
 • دانشگاه برن
 • دانشگاه فریبورگ
 • دانشگاه ژنو
 • دانشگاه لوزان
 • دانشگاه لوسرن
 • دانشگاه نوشاتل
 • دانشگاه Gallen
 • دانشگاه زوریخ

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

علاقه مندان به کار در سوئیس برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط اخذ ویزای کار به صورت تضمینی در این کشور و همچنین شرایط تحصیل می توانند با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریز نمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی و مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکیل مهاجرت به سوئیس، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان و مشهد از موسسات به راحتی و در کمترین زمان ویزای کار در سوئیس را دریافت کرده و به کار بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین آگاهی از قوانین جدید مهاجرت به سوئیس می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

15 دیدگاه برای “ویزای کار در سوئیس

 1. Avatar محمد رواقی گفت:

  سلام میخواستم برای ویزای کاری در سویس اقدام کنم من لیسانس آی تی دارم گرایش امنیت میخواستم لطف کنید راهنماییم کنید با تشکر

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   با توجه به شرایط صدور ویزای سوییس در این بازه ی زمانی، پیشنهاد میشود از طریق قانونی دیگر و یا برای دیگر کشورها تلاش بفرمایید.

 2. Avatar محمد پایر وند گفت:

  با سلام پایروند هستم لیسانس مکانیک از دانشگاه آزاد دارم 15 سال کار گاز سوزخودرو دارم جهت ویزای کار در سویس لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   کشور سوئیس با بیش از 70 میلیارد دلار درآمد ناخالص ملی، بهترین کشور از نظر اقتصادی می باشد و بسیار دشوار تایید ویزای کاری دارند.فقط در حالتی که پیشنهاد کاری خاص و معتبری از کارفرمایان این کشور داشته باشید، می توانید اقدام به اخذ ویزای کاری نمایید.

 3. Avatar محمد پایر وند گفت:

  درود بر شما سروران گرامی و تشکر از زحمات شما

 4. Avatar Hani گفت:

  سلام،من فارغ التحصیل رشته مامایی هستم،میخواستم بدونم میتونم برای ویزای کار سوئیس اقدام کنم؟

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   احتمال تایید ویزا بسیار پایین است؛ مگر اینکه پیشنهاد کاری مطلوب و قابل ویزایی از کشور سوئیس داشته باشید.

 5. Avatar حسینی گفت:

  با سلام من راهبر قطارهای درون شهرری در تهران هستم. 7 سال نیز سابقه کاری دارم . برای اقامت و کار می تونم اقدام کنم و چه شرایطی دارد

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   می بایست اطلاعات بیشتری را از خود، عنوان فرمایید.
   در بحث مهاجرت، پارامتر هایی مثل: سن، میزان تحصیلات، سابقه کار با بیمه،میزان تسلط به زبان های خارجه،وضعیت نظام وظیفه و از همه مهمتر تمکن مالی، اهمیت دارند.

 6. Avatar محمد گفت:

  سلام.من ۲۳ سال سن دارم لیسانس برق دانشگاه آزاد رو دارم با معدل ۱۳ با حدودا ۶۰ میلیون تمن سرمایه.زبان بلد نیستم.میخواهم ویزای کاری بگیرم آیا کار برای من هست با مدرک دانشگاه آزاد یا خیر؟و اینکه حداقل حقوق در کشور سوئیس چقدر هست؟چه مدارکی لازم دارم؟ممنونم

  1. Avatar مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   پیشنهاد می شود دیگر کشورها را مورد بررسی قرار دهید؛ چراکه شرایط اخذ ویزای سوئیس را ندارید، همچنین در نظر داشته باشید کشور سوئیس بسیار سخت ویزا می دهد.
   پیشنهاد می شود از طریق دوره زبان و یا تحصیل به کشورهایی همچون سوئد و فرانسه مهاجرت نمایید.

 7. Avatar جمال امیری گفت:

  یا سلام

  من لیسانس پرستاری دارم و 7 سال سابقه کار دارم شرایط کار در اونجا رو دارم؟

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   شرایط مذکور برای مهاجرت به بسیاری از کشور ها، اغنا کننده نمی باشد.
   همچنین در نظر داشته باشید که برای مهاجرت کاری به کشور سوئیس، علاوه بر داشتن شرایط مناسب سنی، تحصیلی، مدرک زبان با نمره بالا، سابقه کار با بیمه، نیاز به داشتن پیشنهاد کاری از سمت یک کار فرمای سوئیسی با نرخ قرار داد مناسب می باشد.

 8. Avatar عرفان نقشبندى گفت:

  سلام كار من لوله كشی است, هم چنین یكی از خواهرام اقامت دایمی سویس دارن، ميتونم براى ويزاى كار اقدام كنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ایشانت می توانند در صورت امکان برای شما دعوت نامه کاری را ارسال کنند تا شما به پشتوانه همین دعوتنامه، ویزای کاری را دریافت کنید. در غیر اینصورت تنها می توانند دعوتنامه توریستی را برای شما ارسال کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *