تابعیت و شهروندی لاتویا

کشور لتونی یا لاتویا Latvia از کشورهای اتحادیه اروپا و پیمان شینگن و همچنین دارای عضویت سازمان ملل متحد و ناتو است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

این کشور که در منطقه شینگن و در سواحل بالتیک قرار دارد، در حال حاضر از فعال ترین کشورهای اروپا در حوزه اقتصادی است که برنامه های مهاجرتی جدیدی را برای متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور ارائه کرده است.

این کشور با جمعیت حدود 1.9 میلیون نفر و به دلیل وجود جذابیت های معماری و تاریخی قرون وسطایی، یکی از کشورهای پرتقاضا برای مهاجرت متقاضیان بین المللی می باشد. بر این اساس ما کارشناسان موسسه مهاجرتی اصطهباناتی در این مقاله سعی کرده ایم تا همه موارد مهم در مورد چگونگی اخذ تابعیت و شهروندی لتونی یا لاتویا را به شما متقاضیان عزیز ارائه دهیم.

اگر قصد دریافت تابعیت و شهروندی یکی از کشورهای اروپایی و برخورداری از مزایای شگفت انگیز آن را دارید، خواندن این مقاله خلاصه و مفید کمک فراوانی به شما می کند. با ما همراه باشید.

صفر تا صد اخذ تابعیت و شهروندی لاتویا

کشور لتونی یا لاتویا به عنوان جواهری ارزشمند اما کمتر شناخته شده در دریای بالتیک در رتبه بندی های جهانی در میان 50 کشور برتر جهان از لحاظ اقتصادی قرار دارد. این کشور به دلیل موفقیت های مداوم در عرصه های تکنولوژی پیشرفته، موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در میان کشورهای اتحادیه اروپا و بازارهای بزرگ شرق، یکی از مراکز مهم اقتصادی جهان محسوب می شود.

از مهم ترین موارد مهاجرت به کشور لاتویا عضویت این کشور در اتحادیه اروپا و پیمان شینگن و همچنین برخورداری از مزایای شهروندی این کشورهای اروپایی است. پایین بودن هزینه های زندگی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، امکان رفت و آمد آزادانه به کشورهای اروپایی و حتی زندگی و کار در این کشورها از اصلی ترین موارد مهم در مورد اخذ تابعیت لتونی است.

روش های اخذ تابعیت لاتویا

برای دریافت شهروندی و تابعیت کشور لاتویا یا لتونی روش های مختلفی وجود دارد اما رایج ترین روش های اخذ تابعیت و شهروندی این کشور اروپایی زیبا و جذاب در این بخش ذکر می شود و در ادامه به شرح خلاصه ای از هر یک از روش های ارائه شده می پردازیم:

 • اخذ تابعیت و شهروندی کشور لتونی از طریق سرمایه گذاری
 • اخذ تابعیت و شهروندی کشور لتونی از طریق استارت آپ
 • اخذ تابعیت و شهروندی کشور لتونی از طریق کار
 • اخذ تابعیت و شهروندی کشور لتونی از طریق تحصیل
 • اخذ تابعیت و شهروندی کشور لتونی از طریق اصل و نسب
 • اخذ تابعیت و شهروندی کشور لتونی از طریق ازدواج
 • اخذ تابعیت و شهروندی کشور لتونی از طریق تولد
 • اخذ تابعیت و شهروندی کشور لتونی از طریق پناهندگی

اخذ تابعیت و شهروندی لتونی از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان از طریق سرمایه گذاری های مختلف در لتونی می توانند مجوز تابعیت و شهروندی این کشور اروپایی را دریافت کنند.

متقاضیان از طریق سرمایه گذاری در این کشور می توانند ویزای طلایی لتونی را دریافت کنند که دارای مزایای فراوانی است. در واقع روش سرمایه گذاری برای اخذ شهروندی کشور لتونی، مختص متقاضیانی است که دارای توانایی مالی کافی و سرمایه لازم می باشند. متقاضیان برای سرمایه گذاری در لتونی و اخذ تابعیت این کشور باید دارای یکی از شرایط زیر باشند:

 • متقاضی باید حداقل 280.000 یورو در یک بانک لتونی سپرده گذاری کند و در حدود 25.000 یورو را به حساب بودجه دولتی پرداخت کند یا
 • متقاضی باید حداقل 50.000 یورو را در یک شرکت لتونی سرمایه گذاری کند و در حدود 10.000 یورو را به حساب بودجه دولتی پرداخت کند یا
 • متقاضی باید حداقل 250.000 یورو را برای خرید سهام بدون بهره سرمایه گذاری کند و در حدود 38.000 یورو را به حساب بودجه دولتی پرداخت کند یا
 • متقاضی باید حداقل 250.000 یورو را برای خرید املاک و مستغلات در لتونی سرمایه گذاری کند.

اخذ تابعیت و شهروندی لتونی از طریق استارت آپ

متقاضی از طریق سرمایه گذاری در اجرای طرح های تجاری استارت آپ می تواند تابعیت لاتویا را دریافت کند. بر این اساس متقاضیان با اخذ ویزای یک ساله استارت آپ لتونی می توانند طرح و ایده استارت آپ خود را در کشور لاتونی راه اندازی کنند.

متقاضی واجد شرایط با دارا بودن طرح تجاری استارت آپ قابل اجرا و با توجیه اقتصادی می تواند ویزای استارت آپ را دریافت کند. پایین بودن نرخ مالیات، پایین بودن هزینه های راه اندازی کسب و کار جدید و سوددهی بالای اجرای طرح های استارتاپ از مزایای سرمایه گذاری از طریق استارت آپ در این کشور هستند.

با راه اندازی طرح تجاری استارت آپ، متقاضی می تواند مجوز اقامت دائم لتونیرا دریافت کند. متقاضیان برای دریافت تابعیت کشور لتونی از طریق استارت آپ باید دارای شرایط و الزامات زیر باشند:

 • متقاضی باید دارای طرح تجاری Business Plan مورد تایید سازمان های حمایت کننده مالی و انکوباتورهای لتونی باشد.
 • متقاضی باید حداقل در حدود 30.000 یورو برای ثبت شرکت استارت آپ با مسئولیت محدود و حدود 36.000 یورو برای شرکت های سهامی در کشور لتونی سرمایه گذاری کند. این میزان سرمایه گذاری برای ثبت شرکت استارتاپ و راه اندازی طرح تجاری است.
 • تعیین نوع شرکت تجاری (شرکت با مسئولیت محدود LLC و شرکت سهامی)، نام و آدرس شرکت، ارائه گواهی ثبت شرکت و تعیین موارد مالیاتی شرکت الزامی است.
 • متقاضی باید سرمایه لازم را در یکی از بانک های معتبر لتونی سپرده گذاری کنند.

اخذ تابعیت و شهروندی لتونی از طریق کار

متقاضیان از طریق اخذ ویزای کار لتونی می توانند اقامت این کشور اروپایی را دریافت کنند. مهم ترین شرط اخذ تابعیت و شهروندی کشور لاتویا یا لتونی دریافت پیشنهاد کاری Job Offer از طرف کارفرمای اهل لتونی است. کارفرمای لتونی با آگهی فرصت کاری در کشور لاتویا و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا و پیدا نشدن نیروی کاری مناسب برای این فرصت کاری می تواند با متقاضی بین المللی قرار داد کاری امضا کند.

ویزای اقامت از نوع D مختص متقاضیانی است که قصد کار و اشتغال در کشور لتونی را دارند. متقاضی با دریافت ویزای بلند مدت یا ویزای D می تواند بیشتر از 3 ماه در کشور لتونی اقامت و در این مدت کار مناسب را پیدا کند. متقاضی با دریافت ویزای کار لتونی و کار و اشتغال مداوم و مستمر در این کشور می تواند برای اخذ مجوز اقامت دائم لتونی اقدام کند.

اخذ تابعیت و شهروندی لتونی از طریق تحصیل

کشور لتونی دارای دانشگاه ها، موسسه های آموزشی و کالج های معتبری است. متقاضیان از طریق اخذ ویزای تحصیلی لاتویا و تحصیل در دانشگاه های این کشور می توانند مقدمات اخذ مجوز اقامت دائم لاتویا را فراهم کنند. شرایط اقامت در لتونی از طریق ویزای تحصیلی، دریافت مجوز اقامت موقت است و متقاضیان با فارغ التحصیلی، یافتن کار مناسب و همچنین دریافت ویزای کار لتونی و اشتغال پس از 5 سال می توانند مجوز اقامت این کشور را دریافت کنند.

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های لتونی در حدود 3 تا 4 سال، کارشناسی ارشد در حدود یک تا 2 سال و دکترا بیشتر به رشته تحصیلی بستگی دارد. متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه های لاتویا نیاز به دریافت ویزای اقامت نوع D دارند. اخذ نامه پذیرش از دانشگاه و رشته مورد نظر در دانشگاه های لتونی، گواهی تمکن مالی کافی و مدارک هویتی از مهم ترین مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی لاتویا است.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی لاتویا بسیار مقرون به صرفه و سالانه از حدود 1.550 تا 6.000 یورو می باشد. هزینه های تحصیل در رشته پزشکی تا حدود 15.000 یورو و رشته های بازرگانی و مدیریت اجرایی MBA تا حدود 25.600 یورو می باشد که در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه است.

هزینه های تحصیل در دانشگاه های لاتویا

هزینه های تحصیل در دانشگاه های لاتویا

فارغ التحصیلان دانشگاه های لاتویا در صورت یافتن کار مناسب، اشتغال به مدت 5 سال و پرداخت مالیات و بیمه می توانند مجوز اقامت و در نهایت تابعیت لاتویا را دریافت کنند.

اخذ تابعیت و شهروندی کشور لتونی از طریق اصل و نسب

بر اساس قوانین لتونی یا لاتویا اگر متقاضی دارای پدر و مادر، پدر بزرگ و مادربزرگ پدری یا پدربزرگ و مادربزرگ مادری دارای تابعیت و شهروندی کشور لتونی باشد، متقاضی در حکم نوادگان یک شهروند لتونی محسوب می شود. بر این اساس و با ارائه مدارک زیر متقاضی می تواند برای دریافت تابعیت کشور لاتویا یا لتونی اقدام کند:

 • مدارک لازم مبنی بر دارا بودن اصل و نسب لتونی و یا متولد شدن از والدین لاتونیایی
 • ارائه مدارک شناسایی و هویتی و گواهی تولد
 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست اخذ تابعیت لتونی
 • ارائه مدارک خانوادگی اثبات کننده تابعیت کشور لتونی اجداد متقاضی
 • ارائه گواهی ازدواج و تولد و اسناد فرزندخواندگی
 • ارائه آدرس محل زندگی و اقامت در لاتویا

اخذ تابعیت و شهروندی کشور لتونی از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های دریافت شهروندی و تابعیت کشور لاتویا یا لتونی ازدواج با تبعه و شهروند این کشور می باشد. ازدواج با شهروند و تبعه لتونی شامل الزامات و شرایط خاصی است که در ادامه به ارائه برخی از مهم ترین این شرایط می پردازیم:

 • متقاضی برای ازدواج با شهروند لتونی باید اثبات کند که این ازدواج واقعی و بر اساس علاقه متقابل است و صرفا برای دریافت تابعیت و شهروندی کشور لتونی انجام نشده است.
 • متقاضی حداقل به مدت 5 سال متوالی در کشور لتونی اقامت داشته باشد.
 • متقاضی بایدپس از ازدواج با شهروند لتونی به مدت 10 سال زندگی مشترک خوبی داشته باشد و توانسته باشد این زندگی مشترک را به خوبی حفظ کند.
 • متقاضی باید مهارت و تسلط خود به زبان لتونی را اثبات کند.
 • متقاضی باید گواهی های قانونی برای اثبات ازدواج قانونی و رابطه با شهروند لتونی را اثبات کند.

اخذ تابعیت و شهروندی کشور لتونی از طریق تولد

همه کشورهای جهان برای اعطای تابعیت و شهروندی از دو قانون خون و خاک تبعیت می کنند. بر اساس قانون خون، تابعیت هر کودک متولد شده در یک کشور بر اساس تابعیت پدر و مادرش تعیین می شود. بر اساس قانون خاک هر کودک متولد شده در خاک آن کشور به طور خودکار می تواند بدون توجه به تابعیت پدر و مادرش تابعیت آن کشور را دریافت کند.

کشور لتونی بر اساس قانون خاک عمل می کند و بر اساس قانون خاک تابعیت و شهروندی را به کودکان متولد شده در این کشور اعطا می کند. کودکانی که در خاک کشور لتونی متولد شده اند، بر اساس شرایط و الزامات زیر می توانند تابعیت و شهروندی کشور لتونی را دریافت کنند:

 • کودکانی که در کشور لتونی متولد شده اند و تا 15 سالگی در این کشور زندگی کرده اند، می توانند تابعیت و شهروندی کشور لتونی را دریافت کنند.
 • مدت زمان اخذ تابعیت لتونی بر اساس روش تولد در خاک این کشور در حدود یک سال می باشد.
 • کودکی که در خاک کشور دیگری متولد شود و دارای پدر و مادر شهروند لتونی باشد، می تواند تابعیت این کشور را دریافت کند.
 • کودکی که در خاک لتونی متولد شود اما دارای پدر و مادر مجهول و ناشناخته باشد، می تواند تابعیت لتونی را دریافت کند.

اخذ تابعیت و شهروندی لتونی از طریق پناهندگی

یکی دیگر از روش های اخذ تابعیت و شهروندی کشور لتونی مهاجرت از طریق پناهندگی است؛ اما از آن جا که موسسه مهاجرتی اصطهباناتی هیچ گونه خدماتی را در حوزه پناهندگی برای هیچ یک از کشورهای جهان ارائه نمی دهد، ذکر این روش در این مقاله فقط به دلیل آگاهی بخشی متقاضیان عزیز از همه روش های اخذ شهروندی و تابعیت لتونی یا لاتویا می باشد.

بهتر است متقاضیان برای دریافت شهروندی کشور لتونی دیگر روش های قانونی مهاجرت به این کشور را امتحان کنند.

به طور کلی و بر اساس کنوانسیون ژنو متقاضیانی که با اقامت در کشور خود با خطر جانی و تهدید و شکنجه و مرگ مواجه می باشند، می توانند برای اخذ پناهندگی از کشورهای دیگر مانند لتونی اقدام کنند. روند پناهندگی و مهاجرت از این طریق، از خطرناک ترین روش های مهاجرت است که با شرایط زندگی سخت در کمپ های پناهندگان و انتظارهای طولانی برای بررسی پرونده پناهندگی همراه است.

وکیل و مشاور اخذ تابعیت و شهروندی لاتویا

مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با دارا بودن سال ها تجربه و سابقه کاری مفید و درخشان در حوزه مهاجرت به کشورهای اروپایی، آسیایی و استرالیا و کانادا بهترین خدمات مهاجرتی را به متقاضیان ارائه می دهد.

وکیل مهاجرت به کشور اروپایی لتونی به همراه مشاوران برجسته موسسه ما با آگاهی از شرایط اقتصادی، تحصیلی و فردی متقاضیان و همچنین اهداف و برنامه های آن ها از مهاجرت بهترین روش مهاجرتی به این کشور را به متقاضیان ارائه می دهند.

اخذ ویزای اقامت لتونی، ارسال مدارک لازم برای ویزای تحصیلی و سرمایه گذاری لاتویا، تهیه انگیزه نامه برای متقاضیان و انتخاب بهترین روش اخذ تابعیت کشور لاتویا برای متقاضیان از خدمات وکلای مهاجرتی موسسه مهاجرتی ما است.

وکیل و مشاور اخذ تابعیت و شهروندی لاتویا

وکیل و مشاور اخذ تابعیت و شهروندی لاتویا

هزینه های مهاجرت به لاتویا

هزینه های مهاجرت به لاتویا بر اساس روش و نوع مهاجرت بسیار متفاوت است. متقاضیان علاوه بر دارا بودن شرایط مالی برای مهاجرت به لتونی باید دارای تمکن مالی کافی نیز باشند و این تمکن مالی کافی را با ارائه اسناد مالی اثبات کنند. در ادامه هزینه های مهاجرت به کشور لتونی بر اساس نوع و روش مهاجرت ارائه شده است:

روش مهاجرت به لتونی یا لاتویاهزینه های مهاجرت مزایا
از طریق سرمایه گذاری و سپرده گذاری در بانکسپرده گذاری 280.000 یورواخذ شهروندی و تابعیت لاتویا
از طریق خرید سهام دولتی بدون بهرهدر حدود 250.000 یورواخذ شهروندی و تابعیت لاتویا
از طریق سرمایه گذاری برای ثبت شرکت تجاریحداقل 50.000 یورواخذ شهروندی و تابعیت لاتویا
از طریق سرمایه گذاری برای راه اندازی طرح استارت آپحداقل 30.000 یورواخذ شهروندی و تابعیت لاتویا
از طریق سرمایه گذاری در خرید املاک و مستغلاتحداقل 250.000 یورواخذ شهروندی و تابعیت لاتویا
از طریق اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در دانشگاه های لاتویاسالانه در حدود 1.550 تا 6.000 یورواخذ ویزای کار پس از فارغ التحصیلی و در نهایت اخذ شهروندی لاتویا
از طریق اخذ ویزای کارهزینه اخذ ویزای کار لتونی در حدود 60 یورو به علاوه هزینه های بیومتریک در VFS Globalاخذ شهروندی لاتویا پس از چندین سال کار مداوم و مستمر

امکان اخذ ویزای همراه با دریافت اقامت لتونی

متقاضی با اخذ ویزای اقامت دائم لتونی می تواند برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه این کشور را دریافت کند. دریافت ویزای اقامت برای همسر و فرزندان یکی از مزایای مهم اخذ اقامت دائم لتونی است. مدت زمان اعتبار ویزای همراه همسر و فرزندان متقاضی تا زمانی است که متقاضی مجوز اقامت در این کشور را دارد. با تمدید اعتبار مجوز اقامت متقاضی، همسر و فرزندان متقاضی نیز می توانند مجوز اقامت خود را تمدید کنند. با اخذ ویزای همراه، فرزندان زیر 18 سال متقاضی می توانند در مدارس دولتی لتونی تحصیل کنند. همسر متقاضی نیز با دریافت ویزای همراه و سپس مجوز کار می تواند به کار و اشتغال در لتونی بپردازد.

آیا لتونی تابعیت دوگانه را به رسمیت می شناسد؟

کشور لتونی یا لاتویا از جمله کشورهایی است که تابعیت و شهروندی دوگانه متقاضیان را به رسمیت نمی شناسد. متقاضی برای دریافت تابعیت و شهروندی کشور لتونی یا لاتویا باید سند و گواهی انصراف از تابعیت قبلی خود را ارائه دهد. در واقع سند و گواهی انصراف از تابعیت قبلی متقاضی باید پس از دریافت تابعیت و شهروندی کشور لاتویا ارائه شود.

البته از سال 2013 بر اساس قانون شهروندی کشور لتونی، تابعیت دوگانه شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا، نیوزلند، برزیل، استرالیا، شهروندان عضو کشورهای ناتو و EFTA و شهروندان کشورهایی که لتونی با آن ها موافقت نامه های دو جانبه برای تابعیت مضاعف امضا کرده است، مجاز است و به رسمیت شناخته می شود.

مدارک لازم جهت اخذ تابعیت کشور لاتویا

متقاضیان برای دریافت تابعیت و شهروندی لاتویا باید دارای شرایط لازم و مدارک مورد نیاز باشند. از جمله شرایط لازم، اقامت حداقل به مدت 5 سال در این کشور با مجوز قانونی، تسلط به زبان لتونی و آشنایی با آداب و فرهنگ و تاریخ این کشور می باشد. از مهم ترین مدارک لازم جهت اخذ تابعیت لاتویا موارد زیر را می توان نام برد:

 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست اخذ تابعیت و شهروندی لاتویا
 • ارائه گواهی محل اقامت دائم متقاضی در لتونی برای 5 سال گذشته (ارائه اظهارات کارفرما در مورد سوابق کاری، سوابق بیمه از آژانس دولتی بیمه، توصیه نامه از موسسه آموزشی مبنی بر تحصیل، سند و گواهی اثبات فعالیت اقتصادی متقاضی و یا فعالیت های مالی در لتونی در یک دوره زمانی خاص)
 • ارائه گواهی و سند اثبات کننده منبع درآمد (گواهی اشتغال به کار، گواهی بازنشستگی، گواهی سازمان بیمه اجتماعی مبنی بر دریافت حقوق و مزایا، گواهی موسسه آموزشی مبنی بر دریافت بورسیه تحصیلی)
 • دارا بودن حداقل 15 سال برای متقاضی اصلی
 • زندگی و اقامت متقاضی به مدت 5 سال متوالی با دارا بودن مجوز اقامت دائم در کشور لتونی
 • کسب امتیازهای لازم در آزمون های شهروندی کشور لتونی
 • اثبات توانایی تامین هزینه های زندگی در مدت اقامت در لتونی با ارائه گواهی تمکن مالی
 • ترک تابعیت و شهروندی اولیه متقاضی
 • ارسال درخواست اخذ تابعیت، گواهی تمکن مالی، عکس و رسید پرداخت هزینه های ایالتی و گواهی پلیس، هزینه های دولتی در حدود 28.46 یورو و دیگر مدارک لازم به OCMA
 • ارسال رسید تایید پرداخت هزینه های دولتی به سازمان OCMA
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و ترخیص پلیس از کشور متقاضی
 • ارائه مدارک شناسایی و گواهی تولد برای همراهان و فرزندان متقاضی
 • ارائه یک قطعه عکس 3 در 4 سانتی متر

شرایط اخذ تابعیت و شهروندی کشور لتونی

متقاضیان با دریافت مجوز اقامت لتونی از روش های ذکر شده در این مقاله می توانند در نهایت مجوز تابعیت این کشور را دریافت کنند. متقاضی برای اخذ تابعیت و شهروندی کشور لتونی باید واجد شرایط لازم باشد. از جمله مهم ترین شرایط اخذ تابعیت و شهروندی کشور لاتویا موارد زیر را می توان نام برد:

 • متقاضی پس از 5 سال اقامت در لتونی می تواند برای اخذ مجوز اقامت دائم این کشور اقدام کند.
 • متقاضی باید بالای 15 سال سن داشته باشد و حداقل در 5 سال گذشته با مجوز اقامت قانونی در لتونی زندگی کرده باشد.
 • متقاضی برای اخذ مجوز اقامت دائم لتونی باید از 5 سال اقامت در لتونی در حدود 4 سال را به طور حضوری در این کشور اقامت داشته باشد.
 • متقاضی باید در آزمون زبان رسمی لتونی امتیاز لازم را کسب کند و یا به زبان لتونیایی مسلط باشد و بتواند اشعار و سرود ملی لتونی را به راحتی بخواند.
 • متقاضی باید با فرهنگ و آداب و رسوم کشور لتونی آشنا باشد و با شرایط زندگی در جامعه لتونی سازگاری پیدا کرده باشد.
 • متقاضی باید با مبانی تاریخ و فرهنگ لتونی و آزمون شهروندی کشور لتونی آشنا باشد و در این آزمون امتیاز لازم را کسب کند.
 • متقاضیانی که از دانشگاه های لتونی فارغ التحصیل شده اند یا در مدارس ابتدایی و متوسطه این کشور تحصیل کرده اند و به زبان لتونی مسلط هستند و یا متقاضیان بالای 56 سال، از شرکت در آزمون شهروندی لتونی برای دریافت تابعیت این کشور معاف می باشند.

مزایا و معایب اخذ تابعیت و شهروندی کشور لتونی

متقاضیانی که از طریق روش های سرمایه گذاری، ازدواج، تولد، راه اندازی طرح تجاری استارت آپ و دیگر روش های مهاجرت، مجوز تابعیت و شهروندی کشور لتونی را دریافت می کنند، علاوه بر فرصت زندگی در یک کشور زیبا و جذاب اروپایی از مزایای فراوانی برخوردار می شوند. البته اخذ تابعیت و شهروندی لاتویا همانند دیگر کشورهای جهان با مشکلاتی نیز همراه است که در این بخش به هر دو جنبه مثبت و منفی یا در واقع مزایا و معایب اخذ تابعیت و شهروندی کشور لاتویا می پردازیم:

مزایای اخذ تابعیت و شهروندی لتونی

 • امکان اخذ شهروندی کشورهای اتحادیه اروپا همزمان با اخذ شهروندی لاتویا
 • امکان کار، تحصیل و اقامت متقاضی و همسر و فرزندان در دیگر کشورهای عضو شینگن و یا هر کشور اروپایی دیگر
 • امکان تحصیل در دانشگاه ها و موسسه های آموزشی ارزان و مقرون به صرفه در اروپا
 • امکان تحصیل فرزندان در سیستم آموزش عالی اروپا و تحصیل در دانشگاه های اتحادیه اروپا با هزینه های شهروندان اتحادیه اروپا
 • امکان اخذ شهروندی و تابعیت یک کشور زیبای اروپایی و برخورداری از همه حق و حقوق شهروندی اروپا
 • امکان افتتاح حساب بانکی، دسترسی به خدمات تامین اجتماعی و مراقبت های بهداشتی استاندارد و با کیفیت
 • اخذ یکی از ارزشمندترین پاسپورت های جهان برای سفر به بیش از 184 کشور جهان از جمله بریتانیا، کانادا و آمریکا بدون اخذ ویزا
 • امکان دریافت شهروندی کشورهای اتحادیه اروپا و حق کار و زندگی و اقامت در کشورهای اتحادیه اروپا
 • امکان اخذ شهروندی و تابعیت لتونی برای فرزندان
 • زندگی در کشوری با هزینه های مقرون به صرفه زندگی و اقتصاد در حال رشد
 • راه اندازی کسب و کار فعال و یا ثبت شرکت تجاری در کشورهای اتحادیه اروپا
مزایای اخذ تابعیت و شهروندی لتونی

مزایای اخذ تابعیت و شهروندی لتونی

معایب اخذ تابعیت و شهروندی لتونی

 • کشور لتونی دارای نرخ زاد و ولد پایین و نرخ مرگ و میر بالایی است که این نرخ در سال 2021 افزایش یافته است.
 • ترک نیروی کاری ماهر کشور و مهاجرت به دیگر کشورها و بالا بودن نرخ مرگ و میر از دیگر مشکلات و معایب مهاجرت به لاتویا است.
 • از دیگر معایب اخذ تابعیت کشور لتونی این است که اگر متقاضی درخواست خود را 5 سال قبل از اقامت دائم در این کشور ارائه دهد، می تواند مجوز تابعیت لتونی را دریافت کند در غیر این صورت روند دریافت تابعیت با مشکل مواجه می شود.

سخن آخر

در این مقاله شرایط اخذ تابعیت و شهروندی لتونی یا لاتویا مورد بررسی دقیق قرار گرفت. مهم ترین نکات در این مقاله چگونگی اخذ تابعیت لتونی از روش های مختلف مهاجرتی، شرایط و مدارک لازم اخذ ویزای اقامت لتونی و معیارها و ملاک های لازم برای دریافت تابعیت و شهروندی کشور لتونی می باشد. متقاضیان برای اخذ تابعیت کشور لتونی باید از قبل مدارک لازم را تهیه کنند.

اگر متقاضی واجد شرایط اخذ تابعیت و شهروندی این کشور اروپایی باشد، می تواند از همه حق و حقوق شهروندی کشورهای اروپایی برخوردار شود. متقاضی با کمک از وکلای مهاجرتی و مشاوران موسسه مهاجرتی اصطهباناتی می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه به نتیجه مطلوب برای اخذ ویزای اقامت لتونی و در نهایت اخذ تابعیت برسد.

سوالات متداول در مورد تابعیت و شهروندی لتونی یا لاتویا

1- حداقل سرمایه لازم برای اجرای طرح استارت آپ در لتونی چقدر است؟

متقاضی باید حداقل در حدود 30.000 یورو برای ثبت شرکت استارت آپ با مسئولیت محدود و حدود 36.000 یورو برای شرکت های سهامی در کشور لتونی سرمایه گذاری کند.

2- آیا امکان اخذ ویزای همراه با مهاجرت به لتونی وجود دارد؟

بله. متقاضی با اخذ ویزای اقامت دائم لتونی می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه این کشور را دریافت کند.

3- آیا هزینه های تحصیل در دانشگاه های لتونی مناسب است؟

بله. هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی لاتویا بسیار مقرون به صرفه و سالانه از حدود 1.550 تا 6.000 یورو می باشد.

4- مهم ترین شرط اخذ تابعیت و شهروندی کشور لتونی از طریق کار چیست؟

مهم ترین شرط اخذ تابعیت و شهروندی لاتویا یا لتونی دریافت پیشنهاد کاری Job Offer از طرف کارفرمای اهل لتونی است.

5- مهم ترین مزایای اخذ تابعیت و شهروندی لاتویا کدام است؟

امکان اخذ شهروندی کشورهای اتحادیه اروپا همزمان با شهروندی لاتویا و کار، تحصیل و اقامت متقاضی و همسر و فرزندان در دیگر کشورهای عضو شینگن و یا هر کشور اروپایی دیگر می باشد.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *