مهاجرت به لتونی

یکی از کشور های اروپای شمالی لتونی یا لاتویا است که در محدودا باتیک قرار دارد. لتونی با کشور های لیتوانی، روسیه، استونی، بلاروس و سوئد هم مرز است. این کشور با حدود دو میلیون جمعیت مساحتی بالغ بر ۶۰ هزار کیلومتر مربع دارد. پایتخت این کشور شهر ریگا است. زبان رسمی مردم لیتوانی، لتونیایی می باشد که البته در بخش هایی از این کشور مردم به زبان های روسی، انگلیسی و آلمانی هم صحبت می کنند. آب و هوای این کشور معتدل است و کشوری چهار فصل در اروپا محسوب می شود. کشوری بسیار سرسبز با تاریخی پربار. جاذبه های بسیار زیاد موجود در کشور لتونی باعث شده تا افراد زیادی برای سفر تفریحی به لتونی بروند و از مناظر زیبا و جاذبه های طبیعی این کشور لذت ببرند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مهاجرت به کشور لتونی از روش های مختلفی امکان پذیر است. این مقاله که با تلاش کارشناسان موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی تهیه شده است، شما را برای مهاجرت به لتونی راهنمایی خواهد کرد. گرچه توصیه این است که برای اطلاعات بیشتر و بهتر به نمایندگی های موسسه در شهر های شیراز، تهران، مشهد، اصفهان و تبریز مراجعه نمایید.

مهاجرت به لتونی یا لاتویا

همان طور که گفتیم این کشور اروپایی به دلیل شرایط آب و هوایی بسیار خوب مقصد افراد زیادی برای سفر های توریستی شده است. اما روش های مهاجرتی برای کشور لتونی می تواند مهاجرت تحصیلی، سرمایه گذاری، کاری، ازدواج و … باشد. برای هر کدام از این روش های مهاجرتی لازم است تا برای اخذ ویزای لتونی اقدام کرد. ما نیز در بخش بعد در این باره توضیح خواهیم داد.

اخذ ویزای لتونی

برای اخذ ویزا باید در ابتدا هدف سفر خود را مشخص کرده باشید. آیا قصد دارید برای تحصیل در لتونی اقدام کنید؟ تمایل دارید در کشور لتونی سرمایه گذاری کنید؟ آیا می خواهید در این کشور شرکت ثبت کرده و کارآفرینی کنید؟! هر کدام از این موارد شرایط خاص خود را برای اخذ ویزا دارند و مدارک مورد نیاز برای آن ها متفاوت خواهد بود. اما برخی مدارک به صورت کلی ارائه می شوند.

اخذ ویزای لتونی

اخذ ویزای لتونی

در این بخش به معرفی این مدارک می پردازیم: پاسپورت و کپی ویزا های قبلی، گواهی عدم سو پیشینه، گواهی تمکن مالی دریافت شده از بانک، سند ازدواج، کپی شناسنامه و کارت ملی ترجمه شده معتبر، فرم انلاین درخواست ویزای لتونی، ارائه هدف و برنانه سفر به لتونی، برنامه پرواز شامل بلیت پرواز و ورود و خروج به لتونی، مدرک تحصیلی ترجمه شده و … مورد نیاز است.‌ اما اگر کارمند باشید نیاز به قرارداد استخدام، صورت حساب بانکی شش ماه گذشته، گواهی نو آبجکشن از طرف کارفرما و … دارید.‌

اقتصاد کشور لتونی

از آن جا که مهاجرت به هر کشوری شیوه های متفاوت دارد و یکی از روش های مهاجرتی سرمایه گذاری است، می توان گفت بررسی اقتصاد کشور مقصد کمک زیادی به فرد خوااد کرد. گرچه زندگی بر پایه اقتصاد پویا می چرخد. لتونی در سال دو ازار و هشت میلادی دچار یک بحران مالی شد اما توانست با تلاش بسیار از این بحران شدید عبور کند. در گذشته واحد پول این کشور لاتس بود اما در سال ۲۰۱۴ این کشور به منطقه یورو ورود کرد و واحد پول آن نیز به یورو تبدیل شد.‌

لتونی عضو اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است که سرانه تولید ناخالص داخلی به ازای هر فرد حدود هجده ازار و پانصد دلار می باشد. لتونی یکی از ارزان ترین کشور های اروپایی است و این مسئله راه را برای مهاجرت باز تر و خموار تر خواهد کرد. علاوه بر آن کشور لتونی مکان مناسبی برای ثبت شرکت است و این کشور در این زمینه بسیار فعال عمل کرده است. روابط اقتصادی بهبود یافته در کشور لتونی باعث شده تا روند اقتصادی روز به روز پیشرفت بیشتری داشته باشد و رشد اقتصادی در آن حاصل شود‌. از این رو می توان گفت اقتصاد پویای لتونی می تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت های سرمایه گذاری یا کاری باشد.‌

روش های مهاجرت به لتونی

بر اساس بررسی های مختلف انجام شده، آمار مهاجرت به لتونی روز به روز در حال افزایش است و حتی ایرانیان بسیاری برای سرمایه گذاری و ادامه زندگی یا تحصیل این کشور را انتخاب می کنند. قانون مهاجرت لتونی در سال دو ازار و سه نوشته شده است و طبق آن مهاجرین به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول افرادی هستند که شهروندان اتحادیا اروپا یا مناطق اقتصادی اروپا هستند و دسته دوم شامل افرادی می شود که خارج از اتحادیه اروپا سکونت دارد. هر کدام از این دسته ها قوانین مربوط به خود را برای مهاجرت دارند.

آمار ها اعلام می کنند که میزان رضایت مهاجران در لتونی بیش از شصت و پنج درصد اعلام شده است. روش های مختلفی برای مهاجرت به این کشور سرسبز و زیبا وجود دارد. یکی از روش های آسان مهاجرت به این کشور، روش سرمایه گذاری است که باعث می شود تا بتوانید به راحتی اقامت این کشور را دریافت کنید. روش دیگر، تحصیل در لتونی است که در تمام مقاطع تحصیلی امکان پذیر است. عده ای دیگر می توانند برای ثبت شرکت در لتونی اقدام کنند. اما اگر تمایل به کار در یک کشور اروپایی را داشته باشید، قطعا لتونی گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

روش های دیگری نیز برای مهاجرت به این کشور وجود دارد مانند مهاجرت از طریق تولد یا ازدواج با فرد لتونیایی.

مهاجرت سرمایه گذاری به لتونی

یکی از روش های مهاجرت به لتونی، سرمایه گذاری در این کشور است. روش های سرمایه گذاری در این کشور متفاوت است اما نکته بسیار مهم این می باشد که با سرمایه گذاری در کشور لتونی شما می توانید اقامت لتونی را دریافت کنید. به طور مثال با سرمایه گذاری پنج ساله و قابل بازگشت در بخش دولتی این کشور می توانید پس از پنج سال و به آسانی اقامت دائم لتونی را دریافت کنید‌. برنامه سرمایه گداری قابل بازگشت از سال ۲۰۱۴ ارایه شده است.

در یکی از روش های سرمایه گذاری شما می توانید با خرید ملک، اقامت دایم این کشور را به دست اورید. باید ملکی به ارزش حداقل دویست و پنجاه هزار یورو خریداری نمایید. گرچه میزان سرمایه گداری محدودیتی ندارد و می توانید هر قدر که تمایل دارید در این قسمت سرمایه گذاری کنید.‌ زمانی که اقدام به خرد ملک در لتونی می کنید به شما اقامت موقت و پنج ساله این کشور داده خواهد که هر سال باید تمدید شود و پس از آن می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.

مهاجرت سرمایه گذاری به لتونی

مهاجرت سرمایه گذاری به لتونی

یکی دیگر از روش های سرمایه گداری در این کشور از طریق سپرده بانکی است و شما باید حداقل مبلغ سیصد هزار یورو در بانک های این کشور قرار دهید. این مبلغ برای مدت پنج سال بلوکه خواهد بود. در این پنج سال شپا می توانید اقامت موقت این کشور را داشته باشید. روش دیگر سرمایه گذاری در این کشور ثبت شرکت است که در بخش بعد توضیح می دهیم.

ثبت شرکت در لتونی

یکی از راه های سرمایه گذاری در کشور لتونی ثبت شرکت است.‌ این روش مزایای بسیاری دارد. از حمله امکان درخواست اقامت دایم پس از پنج سال، مالکیت صد در صدی شرکت، امکان درخواست پاسپورت پس از یک سال اقامت دائم، قوانین گمرکی ازاد در منطقه شنگن و … . برای ثبت شرکت در این کشور باید ابتدا نام پیشنهادی خود را ارایه کنید. سپس فرم ثبت شرکت در این کشور را پر کردا و بیزنس پلن خود را با طور کامل ارائه کنید. پاسپورت تمامی سهامداران و مدیر عامل باید ارائه گردد. کپی از اخرین مدرک تحصیلی، سند مالکیت، گواهی تمکن مالی و … مورد نیاز خواهد بود. ثبت شرکت در لتونی برای سرمایه گذاری بسیار مناسب است.

در صورت تمایل برای اطلاعات بیشتر درباره ثبت شرکت در لتونی به نمایندگی های موسسه حقوقی اصطهباناتی در شهر های شیراز، اصفهان، مشهد، تبریز و تهران مراجعه کنید.

تحصیل در کشور لتونی

یکی دیگر از روش های مهاجرت به لتونی، تحصیل در کشور لتونی می باشد. درست است که لتونی کشوری کوچک و کم جمعیت می باشد اما دانشگاه های این کشور خود را برای پذیرش دانشجویان بین المللی آماده کرده اند. در دانشگاه های کشور لتونی، بیش از دویست رشته مختلف با زبان انکلیسی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. برخی از این رشته های به زبان انکلیسی در مقطع کارشناسی هم ارائه می شوند.

بیشتر دانشگاه های این کشور در شهر ریگا قرار دارند. بزرگترین دانشگاه ریگا است که صد سال قدمت دارد. پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه ریگا لیتونی به زبان انکلیسی ارائه می گردد. اما بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی در دانشگاه استرادینز ریگا است. این آمار حدود بیست و پنج درصد از کل دانشجویان را تشکیل می دهد که از پنجاه کشور مختلف برای تحصیل به این کشور آمده اند. تحصیل در تمام مقاطع تحصیلی در این کشور امکان پذیر است و مزایای زیادی دارد.

تحصیل در لتونی

تحصیل در لتونی

برخی از دانشگاه های این کشور برای دانشجویان خود خوابگاه هایی ارائه می کنند اما برخی دیگر این گونه نیست. دانشگاه برای اسایش دانشجویان خصوصا دانشجویان بین المللی در ابتدای ورود شرایط زندگی را به طور کامل برای آن ها توضیح می دهد. علاوه بر آن دولت لتونی بیمه درمانی برای دانشجویان خود فراهم می کند. مدرک دانشگاه های این کشور بسیار معتبر است و اساتید به نام و بین المللی در این دانشگاه ها مشغول به تدریس و فعالیت هستند. در کشور لتونی دوره های کارآموزی همراه با دستمزد وجود دارد.

دانشجویان در زمان تحصیل خود در این کشور می توانند برای مدت بیست ساعت در هفته مشغول به کار شوند. در کل می توان گفت مزایای تحصیل در این کشور اروپایی بسیار زیاد است و همین امر باعث شده تا سالیان سال بر تعداد مهاجران تحصیلی به این کشور افزوده شود.

مهاجرت کاری به لتونی

کار در یک کشور اروپایی می تواند دروازه پیشرفت افراد متقاضی کار و تحصیل کرده باشد. لتونی یکی از کشور های اروپایی است که مقصد افراد زیادی برای کار شده است. از این رو کار در این کشور به عنوان هدف مهاجرت عده زیادی قرار گرفته است. افرادی که از کشور های دیگر وارد لتونی می شوند برای کار در این کشور نیاز به مجوز کار و فعالیت دارند. اگر شما برای مدت پنج سال در این کشور مشغول به کار و فعالیت باشید و مالیات خود را پرداخت کنید می توانید برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نمایید.

مشاغل زیادی در کشور لتونی مورد نیاز است از جمله این مشاغل می توان به نرم افرار، معماری سیستم، فناوری اطلاعات، مدیر پروژه و … اشاره نمود. نرخ بیکاری در این کشور در سال های گذشته رو به کاهش شدید گذاشته و در سال دو هزار و نوزده میلادی به ۶.۴ درصد رسیده است. افرادی که برای کار در این کشور اقامت دارتد می توانند همسر و فرزندان خود را وارد لیتونی کنند.

مهاجرت کاری به لتونی

مهاجرت کاری به لتونی

ویزای کار لتونی در ابتدا یک ساله داده خواهد شد و پس از پنج سال اقامت تبدیل به ویزای دایم می شود. پس از آن با ده سال اقامت می توان پاسپورت این کشور را دریافت نمود‌. برای دریافت ویزای کار لتونی داشتن قرارداد کاری با کارفرمای لتونیایی یا شرکتی در این کشور لازم است. بنابراین باید به جشت و جوی کار پرداخت. این جست و جو از طریق وب سایت های کاریابی مانند jobinlativa, learn4good, job.iv, tiptopjob و internationalcareesandjobs امکان پذیر است.

برای دریافت ویزای کاری این کشور نیاز به مدارکی همچون پاسپورت معتبر، فرم درخواست کار در لتونی، پدیرش کارفرما در لتونی، گواهی تمکن مالی، گواهی عدم سوپیشینه و … خواهید داشت.

سوالات متداول درباره مهاجرت به لتونی

 1.  مهاجرت به لتونی از چه روش هایی امکان پذیر است؟

  مهاجرت به لتونی از طریق سرمایه گذاری، تحصیل، کار، ثبت شرکت، ازدواج و … امکان پذیر است.‌

 2.  آیا می توان با خرید ملک در لتونی اقامت این کشور را کسب کرد؟

  بله با خرید ملک در لتونی می توان پس از پنج سال اقامت دائم این کشور را اخذ نمود‌.

 3.  آیا مهاجرت به لتونی از طریق سرمایه گذاری در بانک امکان پذیر است؟

  بله برای سرمایه گذاری در بانک های این کشود باید حداقل مبلغ سیصد هزار یورو در بانک برای مدت ۵ سال قرار داد.

 4.  آیا سرمایه گذاری در بانک های لتونی منجر به اخذ اقامت دائم می شود؟

  بله پس از پنج سال سرمایه گذاری در بانک های لتونی می توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

 5. آیا می توان از طریق صبت شرکت در لتونی اقامت دائم این کشور را کسب کرد؟

  بله ثبت شرکت یکی از روش های سرمایه گذاری است که با آن می توان اقامت دائم لتونی را اخذ نمود‌.‌

 6. آیا می توان برای مهاجرت تحصیلی لتونی در مقاطع مختلف اقدام نمود؟

  بله دانشگاه های این کشور در تمام مقاطع تحصیلی اقدام به پذیرش دانشجوی بین المللی می کنند.

 7. آیا کورس های درسی در کشور لتونی به زبان انگلیسی ارائه می شود؟

  بله در دانشگاه های این کشور بیش از دویست رشته به زبان انگلیسی ارائه می گردد.‌

 8. کدام دانشگاه کشور لتونی بیشترین دانشجوی بین المللی را دارد ؟

  دانشگاه استرادینز ریگا بیشترین دانشجوی بین المللی را دارد و این تعداد حدود بیست و پنج درصد از کل دانشجویان است.

 9. آیا مهاحرت کاری به لتونی امکان پذیر است؟

  بله شما می توانید برای اخذ ویزای کاری کشور لتونی اقدام کنید. قبل از آن باید از کارفرمایی در این کشور پذیرش بگیرید.

 10. چه مشاغلی در لتونی بیشتر مورد نیاز است؟

  مشاغل مورد نیاز در لتونی عبارتند از فناوری اطلاعات، معماری سیستم، نرم افزار و … .

 11. آیا مهاجرت کاری به لتونی منجر به اقامت دائم می شود؟

  بله ویزای کاری در ابتدا یک ساله است و پس از اقامت پنج ساله تبدیل به اقامت دائم می شود.

5/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *