تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان

لهستان، یا به صورت رسمی جمهوری لهستان، کشوری در مرکز اروپا است. این کشور با جمعیت 38 میلیون نفر،  ششمین کشور پرجمعیت در اتحادیه اروپا است. دانشجویان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا برای تحصیل در لهستان نیاز به ویزا ندارد. هزینه زندگی دانشجویی در لهستان در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا پایین ترین مبلغ را دارد. این مقاله به بررسی شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان می پردازد.

این مقاله به یافتن دانشگاه جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان به دانشجویان بین المللی برای تحصیل کمک می کند. لهستان به سرعت در حال توسعه به عنوان یک مرکز عالی در آموزش و پرورش اروپا است. این کشور با داشتن شهریه ارزان، بیش از 400 دوره به زبان انگلیسی را ارائه می دهد و شهرت زیادی برای آموزش پزشکی و دندان پزشکی دارد، لهستان یک محل عالی برای مطالعه کارشناسی است.

شما می توانید برای کسب مشاوره رایگان تلفنی در زمینه شرایط اعزام دانشجو به لهستان به صورت تضمینی با مشاورین ما در تهران و شیراز تماس حاصل فرمائید. موسسه مهاجرت به لهستان برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) با همراهی وکیل مهاجرت در تمامی مسیر مهاجرت شما می تواند در اخذ پذیرش از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران و وزارت بهداشت به متقاضیان کمک کند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان

همانطور که گفته شد روش های زیادی برای مهاجرت به لهستان وجود دارد، روش هایی نظیر ویزای کار و سرمایه گذاری و … اما بسیاری افراد جهت مهاجرت به لهستان معمولا از طریق تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی می توانند اقدام کنند.

تحصیل در پزشکی و دندانپزشکی لهستان فرصت مطالعه در یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی در دنیا را فراهم می کند. 6 سال پزشکی عمومی، 5 سال دندانپزشکی و 5 سال داروسازی، 3 سال پرستاری، برنامه پایه به زبان انگلیسی در میان برنامه های پزشکی در بین دانشجویان جذابترین برنامه ها می باشد. دانشجویان ایالات متحده آمریکا، کانادا، نروژ، سوئد، عربستان سعودی، ترکیه، نیجریه، غنا، هند، چین، و غیره، هر ساله علاقه مند به ثبت نام برای تحصیل پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه های لهستان هستند.

دانشگاه علوم پزشکی لهستان، در دسامبر 2008، با رهبری یک تیم متشکل از شش جراح در یک عمل جراحی 22 ساعته، انجام اولین پیوند صورت در دنیا را در لهستان انجام دادند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی لهستان یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویانی است که به دنبال تحصیل پزشکی در انگلیسی در خارج از کشور هستند می باشد. بیش از 11 مدرسه پزشکی برنامه های پزشکی به زبان انگلیسی در لهستان را ارائه می دهد. همراه با پزشکی عمومی، دندانپزشکی و داروسازی، را دانشگاه های پزشکی لهستان ارائه می دهند، یک برنامه 4 سال پزشکی به زبان انگلیسی نیز برای دانشجویانی با مدرک لیسانس آماده شده است (این برنامه در میان ایالات متحده آمریکا، کانادا، انگلستان و دانشجویان اسکاندیناوی بسیار محبوب است). بسیاری از دانشگاه ها طبی نیز برای تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی را سازماندهی می کنند؛ و کسانی که علاقه مند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان به زبان لهستانی هستند باید ابتدا یک سال دوره آن را بگذرانند.

تحصیل پزشکی در لهستان به زبان انگلیسی

در زیر به صورت خلاصه، برنامه کلی تحصیل علوم پزشکی به زبان انگلیسی را ارائه نموده ایم؛

 •     دوره مقدماتی: یک سال دوره مقدماتی مطالعه پزشکی
 •     دوره کارشناسی پزشکی: برنامه 6 سال،
 •     ورود فارغ التحصیل دوره پزشکی: برنامه 4 سال ،
 •     برنامه دندانپزشکی: برنامه 5،0 به 5،5 سال MDS،
 •     برنامه داروسازی: برنامه 5 سال داروسازی،
 •     برنامه پرستاری: 3 سال کارشناسی پرستاری،
 •     دوره دکترا: 3 سال برنامه دکترای پزشکی،

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی لهستان مورد تایید وزارت بهداشت ایران

در زیر لیستی از دانشگاه های معتبر و مورد تایید را ارائه نموده ایم، ضمنا خاطر نشان می کنم که ممکن است سالانه این لیست تغییراتی داشته باشد.

 • دانشگاه ورشو (University of Warsaw)
 • دانشگاه جاگیلونیا (Jagiellonian University)
 • دانشگاه تکنولوژی ورشو  (Warsaw University of Techlogy)
 • دانشگاه آدم میکیوایز (Adam Mickiewicz University)
 • دانشگاه علم و تکنولوژی  AGH (AGH University of Science and Techlogy)
 • دانشگاه تکنولوژی گدانسک (Gdańsk University of Techlogy)
 • دانشگاه سیلسیا در کاتووایز (University of Silesia in Katowice)

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی لهستان بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت بهداشت باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی لهستان معمولا بالا می باشد.

ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های لهستان با یکدیگر متفاوت باشند. مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزانی که سنین آنها کمتر از 18 سال یا سن دانشگاه می باشد موجود است.

دانشگاه علوم پزشکی ورشو (University of Warsaw)

این دانشگاه دارای ابعاد بین المللی بر اساس استانداردهای آموزشی بین المللی خود و تبادل اندیشه های علمی در میان موسسات آموزش عالی و پژوهشی است.

این دانشگاه دارای  پنج بیمارستان های آموزشی وابسته به خود می باشد، که همچنین در پژوهش های علمی و بالینی فعالیت می کنند.

 سرمایه گذاری در توسعه زیرساخت های پژوهشی و همچنان گسترش امکانات وجود دارد. آخرین پروژه ها شامل کتابخانه های اخیرا باز شده و مرکز اطلاعات و کار مداوم در مرکز بالینی پژوهشی می باشد. بیمارستان کودکان و مرکز توانبخشی و ورزش نیز در دست ساخت است، مدرن ترین امکانات در نوع خود در لهستان در این بیمارستان ها و مراکز وجود دارد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه ورشو به زبان انگلیسی

زبان انگلیسی بخش دوم دانشکده پزشکی در سال 1993 در دانشگاه علوم پزشکی ورشو برای دانشجویان علاقه مند به تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی تاسیس شد.

دو برنامه مطالعه به زبان انگلیسی را ارائه می دهد: یک برنامه 6 ساله برای فارغ التحصیلان دبیرستان و یک برنامه 4 ساله برای فارغ التحصیلان کالج / دانشگاه. در پایان هر یک از فارغ التحصیلان دکترای پزشکی را دریافت می کنند دیپلم پزشکی در این کشور به رسمیت شناخته شده است در اتحادیه اروپا، آمریکا، کانادا و بسیاری از کشورهای دیگر جهان نیز مذاکراتی در رابطه با پذیرفتن دیپلم پزشکی وجود دارد.

پس از پایان بخش برنامه مطالعه علوم پایه ، دانشجویان واجد شرایط USMLE  (مجوز پزشکی ایالات متحده آمریکا آزمون) را برای مرحله اول دریافت می کنند و برای آزمون2 USMLE Stepآماده می گردند.

تحصیل در لهستان بدون مدرک زبان از طریق گذراندن دوره مقدماتی یا کالج امکانپذیر است، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه ها مقدور است. شرایط تحصیل در لهستان در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. زبان تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی و لهستانی می باشد

تحصیل دندانپزشکی در لهستان به زبان انگلیسی

دانشگاه علوم پزشکی ورشو یک برنامه 5 ساله در دندانپزشکی برای فارغ التحصیلان دبیرستان ارائه می دهد. در پایان این برنامه به فارغ التحصیلان درجه DDS اهدا خواهد شد و  مدرک آنها در بسیاری از کشورها به رسمیت شناخته شده است. برنامه درسی مطابق با استانداردهای دندانپزشکی اتحادیه اروپا می باشد. فارغ التحصیلان می توانند تحصیلات خود را ادامه دهند.

دانشگاه علوم پزشکی بیالیستوک در لهستان

پردیس دانشگاه پزشکی بیالیستوک بسیار منحصر به فرد است و به عنوان ترکیبی از گروه های علوم پایه، بیمارستان های دانشگاهی، دفاتر اداری، خوابگاه، کتابخانه، کافه تریا امکانات ورزشی در یک محل مرکزی ارائه می کند، همه این امکانات در دسترس و در فاصله پیاده روی کوتاه از یکدیگر قرار دارند. این یک مزیت متمایز است که کمک می کند تا دانشجویان از وقت با ارزش خود استفاده کنند. پارک های زیبا مجاور دانشگاه، برای دانشجویان به عنوان یک مکان ایده آل برای استراحت بعد از یک روز طولانی می باشد.

بیمارستان ها و درمانگاه دانشگاه برنامه های آموزشی عالی و امکانات را برای دانشجویان در هر تخصص پزشکی ارائه می دهد. جمعیت بیماران بسیار بزرگ و متنوع هستند. این نهادها خدمات پزشکی را برای شهرستان بیالیستوک و مناطق پدلسکی را ارائه می دهند.

 

 

دانشگاه علوم پزشکی گدانسک

دانشگاه علوم پزشکی گدانسک یالانه به آموزش بیش از 6000 دانشجو می پردازد، در بین آنها تعداد فراوانی دانشجوی دکترا و دانشجویان کارشناسی ارشد وجود دارد. دانشجویان بین المللی 10 درصد دانشجویان را تشکیل می دهد و این دانشگاه MUG را نمایندگی می کند. دانشگاه دارای کلاس زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی: پزشکی و کارشناسی ارشد داروسازی می باشد.

دانشجویان به یک اقامتگاه مسکونی براحتی دسترسی دارند، یک کتابخانه مدرن و یک باشگاه دانشجویی نیز به نام”Medyk” در خوابگاه دانشجویی وجود دارد.

دانشگاه علوم پزشکی گدانسک مراقبت های بهداشتی برای ساکنان منطقه پومرانیا و مناطق مجاور فراهم می کند، و همچنین به طور فعال جزو پروژه های بهداشت عمومی است. سازماندهی آموزش پزشکی و برای ارتقاء بهداشت، به منظور افزایش آگاهی طرفداران سلامت در منطقه توسط دانشگاه دائما صورت می گیرد.

دانشگاه علوم پزشکی گدانسک تا کنون بیش از 5000 دانشجو در چهار دانشکده: دانشکده داروسازی، دانشکده پزشکی، دانشکده علوم بهداشت و دانشکده بین دانشکده بیوتکنولوژی (دانشگاه گدانسک و دانشگاه علوم پزشکی گدانسک) را آموزش داده است.

کالج پزشکی دانشگاه جاگیلونیا لهستان

اولین دانشجویان از دانشکده پزشکی به زبان انگلیسی (پزشکی عمومی و دندانپزشکی) در کالج پزشکی دانشگاه جاگیلونیا پذیرفته شدند. در طول شش سال، نزدیک به 600 دانشجو از پنج قاره و بیست کشور، عمدتا از نروژ، ایالات متحده آمریکا و کانادا در این کالج ثبت نام کردند. هیات علمی شامل دانشمندان با تجربه و اساتید دانشگاه  جاگیلونیا و همچنین دانشگاهیان خارجی از ایالات متحده آمریکا، انگلستان، آلمان، و دیگر کشورها می باشد.

دانشکده پزشکی سه برنامه به زبان انگلیسی ارائه می دهد: برنامه های 4 ساله تحصیلات تکمیلی MBBS/MD  برنامه های پزشکی کالج پزشکی و برنامه های کارشناسی به سبک ایالات متحده آمریکا/کانادا؛ برنامه 6 سال پزشکی برای فارغ التحصیلان مدارس متوسطه و کارشناسی ارشد 5 ساله D.D.S. ، (برنامه دندانپزشکی 5 ساله) برای فارغ التحصیلان دبیرستان برخی از آنها می باشد.

این برنامه ها به زبان انگلیسی در انطباق با استانداردهای لهستانی اتحادیه اروپا باقی می ماند، وزارت آموزش و پرورش (برنامه استافورد) و هیئت پزشکی کالیفرنیا نیز برخی از آنها می باشد.

فارغ التحصیلان برنامه دکترای پزشکی (MD) و مدرک دکترای دندانپزشکی (DDS) توسط دانشکده دانشگاه پزشکی جاگیلونیا واجد شرایط برنامه رزیدنسی و آموزش کارشناسی ارشد در بیمارستان های آموزشی دانشگاه در کشورهای مختلف می باشند ، از جمله ایالات متحده آمریکا (ایلینوی، آلاباما، آریزونا، میشیگان، یوتا، ورمونت، نیویورک، گرجستان، نیوجرسی، فلوریدا، پنسیلوانیا، کانکتیکات، غرب ویرجینیا، اوهایو، لوئیزیانا، کارولینای جنوبی و واشنگتن دی سی)، کانادا (کبک، انتاریو، ساسکاچوان، بریتیش کلمبیا، آلبرتا)، استرالیا، انگلستان، ایرلند، نروژ، سوئد و لهستان.

دانشگاه علوم پزشکی پومرانیا لهستان

دانشگاه علوم پزشکی پومرانیا در سال 1948 در سزین لهستان تاسیس شد و سازماندهی پزشکی عمومی امروز و دندانپزشکی در آنجی اسکای ، همزمان چندین برنامه پزشکی دیگر در لهستانی را به عهده دارد.

با توجه به اقامت تعداد قابل توجهی از اساتید در سزین، دانشگاه عالی علوم پزشکی پومرانیا در این شهر قدرت کامل برگزاری دوره های دکترا علمی و مطالعات دکتر و اعطای مدرک دکترا را دارا می باشد.

عشق و شور و تلاش پیشگامان در تعداد فزاینده ای از دانشجویان و معلمان دانشگاهی، دامنه رشد روزافزون سطح خدمات بهداشتی تخصصی و پژوهش های علمی رو به رشد می باشد.

در حال حاضر، دانشگاه علوم پزشکی پومرانیا دارای 4 دانشکده می باشد که به ارائه برنامه های مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پزشکی در لهستانی و در آنجی اسکای (پزشکی و دندانپزشکی) می پردازد.

شهریه و هزینه تحصیل دانشگاه های پزشکی لهستان

شهریه در لهستان ارزان تر از برخی از کشورهای اروپایی می باشد. هزینه های متفاوت بسته به موسسه انتخابی شما دارد، نوع درس و نحوه مطالعه شما را در مقدار شهریه موثر است. به عنوان یک راهنمایی، انتظار می رود مبلغ و شهریه دانشگاه های پزشکی حدود 10 تا 12 هزار یورو به صورت سالانه برای دوره های پزشکی و دندانپزشکی می باشد. البته هزینه زندگی به این مبلغ اضافه خواهد شد.

محل اقامت و شرایط خوابگاه دانشجویی لهستان

دانشگاه های لهستان برای دانشجویان بین المللی در خوابگاه محل اقامت را در نظر گرفته است، اما تعداد اتاق های آن محدود است. دانشگاه میزبان به دانشجویان در پیدا کردن مسکن مناسب کمک می کند.

دانشجویان بین المللی برای زندگی و تحصیل در لهستان می توانند سه نوع مختلف از محل اقامت را انتخاب کنید:

 • محل اقامت در دانشگاه – مانند خوابگاه
 • محل اقامت خصوصی – خانه اجاره ای
 • محل اقامت مشترک – اجاره اتاق در یک خانه مشترک
 • زندگی در خوابگاه اغلب گزینه مورد نظر برای اکثر دانشجویان بین المللی می باشد.

هزینه زندگی / اجاره: لهستان یک کشور نسبتا ارزان برای زندگی می باشد اگر شما به هزینه های کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا و بریتانیا آگاه باشید. با این حال، یکی از کشورهای گران تر اروپای شرقی برای تحصیل است. میانگین اجاره در هر ماه به شرح زیر است:

 • آپارتمان 1 تخته در مرکز شهرستان – 1500 ZL
 • آپارتمان 1 تخت در خارج از مرکز شهرستان – 1200 ZL
 • آپارتمان 3 تخت در مرکز شهرستان – 2600 ZL
 • آپارتمان 3 تخت در خارج از مرکز شهرستان – 2000 ZL

هزینه زندگی در لهستان

با توجه به وضعیت شخصی شما، شیوه زندگی و عادات شما ممکن است نیازهای متفاوتی داشته باشید. در عمل، شما حداقل 1200-2500 PLN در هر ماه به منظور پوشش هزینه های محل اقامت مناسب و معقول نیاز دارید، پرداخت هزینه برای حمل و نقل محلی، و حتی بیرون رفتن برخی از آنها می باشد. شهریه، هزینه اجاره، غذا، لباس، بهداشت شخصی، حمل و نقل محلی، کتاب، تلفن و سایر هزینه ها مجموع هزینه های یک فرد هستند.

در اینجا یک محاسبه تقریبی هزینه های ماهانه وجود دارد: اقامت در خوابگاه های دانشجویی هزینه 400-600 PLN، 1000-1600 PLN در هر ماه شریکی؛ مواد غذایی مورد 500-700 PLN؛ کتاب و سرگرمی در حدود 200-300 PLN؛ حمل و نقل محلی حدود 65 PLN می باشد.

میزان تمکن یا ساپورت مالی سفارت معمولا بسیار مهم است و شما باید الزاما قادر به اثبات آن باشید.

بورسیه تحصیلی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های لهستان معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های لهستان  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان درلهستان برای شما امکان پذیر میگردد. معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در لهستان در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در لهستان در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند. سطح علمی دانشگاه های لهستان با یکدیگر متفاوت می باشد حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود رتبه این دانشگاه در سال جاری را بیابید.

در انتهای این مقاله لازم به ذکر است موسسه حقوقی اعزام دانشجو به لهستان برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) جزو بهترین موسسات حقوقی کشور در این زمینه آماده خدمات رسانی حضوری و تلفنی به شما هم میهنان گرامی در کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

متقاضیان تحصیل در لهستان برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی در این کشور به صورت تضمینی با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) می توانند به راحتی ویزای تحصیل در لهستان را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در لهستان بپردازند.

سوالات متداول در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان

1- آیا دانشگاه های پزشکی لهستان مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند؟

بله، تعداد زیادی از دانشگاه های لهستان مورد تایید وزارت بهداشت ایزان می باشند.

2- بهترین دانشگاه های در لهستان جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی کدامند؟

Jagiellonian University، University of Medical Lodz، Medical University of Warsaw، Wroclaw Medical University و Medical University Silesia

3- مدت زمان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان چه مدت است؟

پزشکی شش سال و دندانپزشکی پنج سال به طول می انجامد.

4- آیا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟

بله، برنامه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان به زبان انگلیسی است.

5- تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان نیاز به آزمون ورودی دارد؟

برخی دانشگاه ها جهت پذیرش آزمون ورودی دارند و برخی دیگر برای پذیرش آزمون ورودی ندارند.

6- آیا اجازه کار حین تحصیل در زمان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان وجود دارد؟

بله، دانشجویان اجازه دارند جهت تامین بخشی از هزینه های خود به کار پاره وقت دانشجویی مشغول شوند.

7- مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان چیست؟

کیفیت سیستم آموزشی، مورد تایید بودن دانشگاه ها توسط وزارت بهداشت، امکان تحصیل به زبان انگلیسی، هزینه های

مقرون به صرفه تحصیل و زندگی، امکان اخذ بورسیه های تحصیلی و غیره

8- پس از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان می توان در سایر کشورها ادامه تحصیل داد؟

بله، امکان ادامه تحصیل در سایر کشورهای اتحادیه اروپا برای فارغ التحصیلان وجود دارد.

9- هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی درلهستان چه میزان است؟

در لهستان هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی تا حد قابل توجهی به دانشگاه مورد نظر بستگی دارد. اما به طور میانگین می توان گفت هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور مابین 12,000 تا 14,000 یورو در سال می باشد.

10- هزینه زندگی دانشجویی در لهستان جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی چه میزان خواهد بود؟

هزینه زندگی دانشجویی در لهستان بسیار مقرون به صرفه و به طور میانگین 500 تا 600 یورو در ماه می باشد.

11- مدارک مورد نیاز جهت پذیرش و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان چیست؟

آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات و ترجمه، پاسپورت معتبر، مدارک شناسایی، مدرک زبان انگلیسی، گواهی سلامت پزشکی، گواهی تمکن مالی، گواهی عدم سوء پیشینه

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

60 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان

 1. بهمن گفت:

  با سلام. مهندسی مکانیک خوندم و ایلتس 6 دارم. برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی ، آیا امکان‌پذیر است ؟ و اینکه به چه صورت می تونم اقدام کنم ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای تطبیق واحد های گذرانده شده دچار مشکل خواهید شد اما می توانید با شرکت در دوره های پیش پزشکی در کشور مقصد، خود را برای شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه مد نظر آماده کرده و به تحصیل پزشکی مشغول شوید.

 2. ویدا گفت:

  سلام
  آیا
  دانشجوی زمین شناسی در ایران ، می تونه ادامه تحصیل در رشته دنداپزشکی یا داروسازی در لهستان بده ؟ و اینکه واحدهای گذرانده شده را میتونه تطبیق بده؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که پیش نیاز های تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه های این کشور را رعایت کنید، می توانید در دوره های کالج شرکت کرده و برای آزمون ورودی دانشگاه، ثبت نام کنید.
   بحث تطبیق واحد نیز مسئله ای است که به نظام آموزشی هردو دانشگاه مبدا و مقصد و سیستم آنها بستگی دارد.

 3. سنا کاظمی گفت:

  سلام من در حال تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه یدی تپه استانبول که رتبه یک در کل ترکیه را داراست هستم ولی به علت بالا بودن هزینه ی تحصیل میخواهم از سال دوم به دانشگاههای لهستان انتقالی بگیرم میشه لطفا شرایط انتقالی را بگین؟ و اینکه من که یک سال دندانپزشکی خوندم باز هم باید دوره ی پری مدیکال بگذرانم یا نه؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   ابتدا بفرمائید که چرا فکر میکنید هزینه های شما در لهستان کمتر از ترکیه خواهد بود و اینکه اگر انتقالی بگیرید آیا شرایط شما بهتر خواهد شد یا خیر.
   با در نظر گرفتن همه حوانب، اکنون می توانید با مشاورین ما در تماس باشید و شرایط دقیق را از ایشان بپرسید.

 4. زهرا گفت:

  سلام خسته نباشيد من دانشجوي پزشكي دانشگاه سراسري هستم و ميخواستم كه انتقالي بگيرم ب لهستان شرايط رو ميدونيد و ايا امكانش هست؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای انتقالی به دانشگاه های این کشور شما مجاز هستید اما بایستی حتما در دانشگاهی درخواست دهید که شرایط پذیرش و واحد های تحصیلی نزدیکی به مقطع و دانشگاه کنونی شما دارد.
   معمولا واحد های خواسته شده در دانشگاه های کشور های خارجی با داخل مطابقت ندارد و باید مجددا دوره تحصیلی را بخوانید.

 5. مریم گفت:

  سلام. من ۲۰ سالمه و با معدل پیش دانشگاهی ۱۹/۲۰ رشته تجربی ، و آیلتس ۶، تمایل به تحصیل در پزشکی لهستان دارم . سوال من اینجاست که آیا بعد دوره یکساله ی کالج آزمونی که گرفته میشه آیا رقابتی هست و یه تعدادی حذف میشن مثل کنکور یا براساس نمره هست و هر کس حد نصاب رو به دست آورد پذیرفته میشه . و اگه کسی پذیرفته نشد آیا سال بعد میتونه کالج رو دوباره تکرار کنه یا خیر؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله این آزمون ها کاملا رقابتی می باشد و در صورت حذف می توانید مجددا در دوره بعدی آن شرکت کنید.

 6. مهدی گفت:

  سلام من 36 سالمه لیسانس میکروبیولوژِی دارم معدل 16.70 سابقه ی کار و بیمه میخوام در رشته ی پزشکی لهستان تحصیل کنم لطفا راهنمایی بفرمایید اجازه ی کار داریم؟ و اینکه کل هزینه های سالانه {شامل مسکن، خوراک، دانشگاه و ….} در کشور مذکور چقدر میباشد. سپاس بابت جوابدهی و تعهد کاریتون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله شما اجازه کار حین تحصیل را دارید اما اینکه بتوانید با چنین شرایط سنی در رشته پزشکی کشور لهستان پذیرش شوید اندکی به دور از انتظار است و شرایط سنی پذیرش دانسجو اجازه نمی دهد.

 7. امین گفت:

  سلام خسته نباشید.من فارق التحصیل دندان پزشکی از دانشگاه کارادنیز ترکیه هستم میخواستم بپرسم ایا امکان گرفتن پذیرش برای دوره تخصص در کشور لهستان وجود داره یا نه .و اینکه ایا این درسته که داشتن مدرک زبان برای دانشگاههای لهستان اجباری نیست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در دانشگاه های لهستان بدون مدرک زبان می توانید یک سال در دوره های آمادگی شرکت نمایید. به شما توصیه می کنیم برای اخذ ویزا مدرک زبان ارائه دهید.

 8. نینا گفت:

  سلام
  از نظر رنک جهانی و بین کشورهای دنیا کدوم دانشگاه پزشکی لهستان مدرک معتبرتری داره؟پس از فارغ التحصیلی میشه برای کار به کشورهای اروپایی و آمریکا بدون معادل سازی رفت؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   دانشگاه های لهستان مورد تایید کشور های اروپایی دیگر و آمریکا است و می توانید معادل سازی نمایید.

 9. کیمیا گفت:

  با سلام
  دانشگاه های دندانپزشکی لهستان آزمون ورودی دارند؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شرایط ورودی بسته به دانشگاه انتخابی شما دارد. بعضی از دانشگاه های لهستان آزمون ورودی دارند.

 10. سینا گفت:

  سلام پس از تحصیل در لهستان می توان در آلمان کار کرد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، دانشگاه های لهستان در آلمان به رسمیت شناخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.