مهاجرت و شهروندی از طریق سرمایه گذاری در مالتا

شهروندی مالتا توسط سرمایه گذاری قابل دسترس می باشد و یک راه موثر برای به دست آوردن پاسپورت اروپا از طریق سرمایه گذاری است. این روش یک مسیر مقرون به صرفه در شرایط سرمایه گذاری برای شهروندی اتحادیه اروپا است. با این حال یک روند طولانی و درگیر است و سرمایه گذاران نیاز است به کمک یک مبلغ قابل توجهی کمک مالی به دولت مالتا را انجام دهند. این مقاله به بررسی شرایط سرمایه گذاری در مالتا می پردازد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

بررسی شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به مالتا

مهاجرت سرمایه گذاری یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت در مالتا می باشد، دیگر روش های مهاجرت از طریق تخصص و اخذ اقامت از طریق خرید ملک و اخذ ویزای کار می باشد. سرمایه گذاری در مالتا دارای شرایط خاصی می باشد و اشخاص در صورت داشتن شرایط می توانند از امکانات این ویزای سرمایه گذاری بهره مند شوند. افراد میتوانند پس از اخذ ویزای سرمایه گذاری نسبت به اخذ شهروندی مالتا از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند.

مهاجرت و شهروندی از طریق سرمایه گذاری در مالتا

افرادی که از شرایط مالی نسبتاً خوبی برخوردار هستند سرمایه گذاری در مالتا گزینه بسیار مناسبی برای ایشان فراهم است. همه ساله عده ی زیادی به قصد تجارت و مهاجرت به این کشور از این روش اقدام می کنند، جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت و تابعیت این کشور می توانید با موسسه تماس حاصل فرمایید. البته روش های دیگر مهاجرت به این کشور نیز از طریق تحصیل یا کار می باشد. ما در این مقاله سعی نموده ایم اطلاعات لازم و قوانین جدید سرمایه گذاری را به صورت کلی مطرح کنیم. در عین حال جهت اطلاع از شرایط سرمایه گذاری و مهاجرت به مالتا می توانید با مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران مهر تماس حاصل فرمایید.

در ابتدای شروع تجارت و کسب کار بایستی از مواردی نظیر  قیمت ملک و هزینه زندگی، هزینه و مبلغ سرمایه گذاری در مالتا اطلاعات کسب کنند. و همچینین از معایب و مشکلات و مزایای سرمایه گذاری در مالتا به طور کامل آگاه شوند. شرایط مهاجرت به مالتا از طریق تخصص نیز وجود دارد. اما در هر کشوری متفاوت می باشد.

برای شروع تجارت و کسب کار بایستی مراحل سرمایه گذاری تحت یک بیزینس پلن نوشته شود. برای نوشتن بیزنس پلن یا برنامه تجاری برای سرمایه گذاری در مالتا باید موراد زیر را در نظر گرفت:

 • خلاصه ی کارهای اجرایی اولیه و اهداف کسب و کار
 • انتظاراتی که از خدمات می رود
 • تعیین تیم مدیریت
 • نوع سهام شرکت و همچنین شرایط خرید سهام
 • برآوردهای مالی و هزینه ها:
 • هزینه ثبت شرکت
 • شرایط خرید سهام شرکت در مالتا
 • میزان و مبلغ تمکن یا ساپورت مالی
 • کمترین مبلغ سرمایه گذاری (حداقل سرمایه برای ثبت شرکت)
 • هزینه و مبلغ سرمایه گذاری
 • هزینه نگهداری سالانه شرکت

تعداد سهامداران برای ثبت شرکت در مالتا بسیار حائز اهمیت می باشد. در برخی کشورها محدودیتی برای تعداد شرکا در ایجاد شرکت وجود دارد.

شرایط و قوانین سرمایه گذاری در مالتا

صندوق توسعه

برای واجد شرایط بودن شهروندی مالت برای سرمایه گذاری متقاضی اصلی نیاز است تا حد اقل  650.000 € به یک صندوق توسعه دولت مالتا ارسال کند. همسران و فرزندان نیاز است برای کمک € 25،000 و فرزندان مجرد بین 18 تا 25  به پدر و مادر خود وابسته اند هر کدام بایستی 50،000 €  کمک کنند.

مشاور املاک

متقاضیان سرمایه گذاری در ملک نیاز است حداقل 350.000 € برای سرمایه گذاری ملک برای اجاره به مدت حداقل 16.000 € PA به مدت پنج سال داشته باشند.

سرمایه گذاری در اوراق قرضه / سهام

متقاضیان ملزم به سرمایه گذاری حداقل 150،000 € در اوراق قرضه و یا سهام مورد تایید توسط دولت مالتی و این سرمایه گذاری باید به مدت پنج سال ادامه داشته باشد. این سرمایه گذاری نیاز است در سهام تحریم شده توسط دولت نباشند بلکه بهتر است در یک سرمایه گذاری مفید برای ساخت جزیره استفاده شود.

الزامات

درخواست برای شهروندی از طریق سرمایه گذاری مالتی توسط دولت اجرا می گردد، هویت مالتی پس از آن پردازش می شود. برای افراد واجد شرایط شهروندی متقاضی میتواند یک تناسب مناسب اعمال گردد. متقاضیان باید نشان دهند که در جایگاه خوبی از این لحاظ قرار دارند. دولت مالت دارای بالاترین استاندارد از لحاظ سعی و کوشش و تعهد و شایسته سالاری متقاضیان جهت مجاز بودن به ادامه اعطای شهروندی مالتی را بررسی می کنند. در این روند سعی و کوشش در چهار مرحله است که به طور مستقیم توسط دولت برای ارزیابی متقاضیان در روند تصویب درخواست در مراحل مختلف انجام می شود.

راهنمای سرمایه گذاری

سرمایه‌ گذاری یا کار آزاد در کشور مالتا می تواند به روش‌های زیادی انجام شود و از روش های حقوقی‌ متعددی انجام پذیرد. یک خارجی می تواند برای سرمایه‌گذاری یا کار آزاد خود مهم ترین گونه‌های حقوقی زیر را انتخاب نماید، انواع نحوه و شرایط سرمایه گذاری و انواع مختلف سرمایه گذاری در مالتا در زیر آمده است:

 1. فعالیت حرفه‌ای فردی (مانند رستوران، مغازه فرش فروشی)
 2. ثبت شرکت مدنی (با حداقل2 نفر) (ثبت شرکت با چند نفر)
 3. ثبت شرکت های تضامنی شخصی
 4. ثبت شرکت با مسئولیت محدود
 5. ثبت شرکت سهامی
 6. ثبت شعبه شرکت
 7. ثبت شعبه مستقل
 8. ثبت شعبه وابسته (مانند دفتر کارخانه، انبار پخش کالا و یا کارگاه و…)
 9. دفتر نمایندگی

خانواده

متقاضی اصلی ممکن است وابسته به به یک برنامه شهروندی از جمله همسر خود و کودکان زیر 18 را شامل میگردد. فرزندان وابسته و بالای سن 25 سالگی می توان همراه با پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ وابسته خود که سنی بالای 55 سال دارند به این کشور مراجعه کنند.

مالیات

مانند تمام کشورهای اروپایی نظام مالیاتی مالتا برای همه افراد اعمال می شود، مالیات بر اساس محل اقامتگاه و اقامت و تابعیت بررسی می گردد. برای اخذ مالیات و اهداف مالیاتی شخص باید حداقل 183 روز در هر سال در آن کشور اقامت داشته باشد. مالیات برای افراد غیر مقیم تنها بر درآمد و سرمایه دستاوردهای ناشی از اقامت در مالت اعمال می گردد.

مالیات بر سود سرمایه (CGT) در اموال محل اقامت اصلی در کمتر از 3 سال در 12٪  می باشد. با این حال اگر به مدت 5 سال آن ملک را حفظ کنید مالیات بر فروش برای آن وجود دارد. ارث و یا مرگ مالیات ندارد و ارزش ندارد و یا ثروت خالص مالیات در مالت وجود دارد.

زندگی ، کار و تحصیل

متقاضیان و خانواده های آنها برای به دست آوردن تابعیت در مالت نیاز به، به دست آوردن حقوق کامل از شهروندان اتحادیه اروپا و توانایی برای زندگی در آنجا را دارند و می توانند به کار و تحصیل در هر نقطه از اتحادیه اروپا بپردازند.

سفر

متقاضیان برای به دست آوردن گذرنامه اروپا و دسترسی به دستاوردهای آن اجازه دارند به سفر به 158 کشور در مناطق بدون ویزا از جمله انگلستان، ایالات متحده و کانادا بپردازند.

فرآیند و هزینه های سرمایه گذاری

روند درخواست برای شهروندان مالت طولانی است، بهترین کار در نظر گرفتن یک سال برای تکمیل این اطلاعات است. متقاضیان باید بودجه ای بین € 60،000 و 80،000 € برای هزینه های قانونی مرتبط با پردازش طولانی درخواست توسط یک شرکت حقوقی معتبر اقدام کنند.

علاوه بر این به مقدماتی که متقاضیان سرمایه گذاری باید طی کنند شامل تهیه یک گواهی عدم سوئ سابقه کیفری توسط پلیس می باشد. متقاضیان باید با یک آزمایش را ارائه دهند که نشان دهند از یک بیماری مسری و یا یک بیماری که می تواند بار قابل توجهی بر روی دولت قرار می دهد رنج نمی برند. و از همه مهمتر، متقاضیان باید یک دلیل قانع کننده برای اقامت در این جزیره نشان دهد. آزمون ارتباط واقعی تضمین می کند که متقاضیان اصلی و وابسته هستند و قادر به نشان دادن ارتباط واقعی با صلاحیت در فعالیت های شخصی، اجتماعی، بشردوستانه و تجاری است.

مزایای سرمایه گذاری در مالتا

مالت یک عضو کامل اتحادیه اروپا و بخشی از منطقه اتحادیه اروپا شنگن می باشد. شهروندان مالتی جزو  شهروندان اروپایی هستند. یکی از قوانین اساسی در رابطه با اتحادیه اروپا توانایی شهروندان جهت سفر، زندگی، کار یا تحصیل در هر نقطه در داخل اتحادیه اروپا است. شهروندان مالتی و دارندگان گذرنامه می توانند در هر یک از 28 کشور اتحادیه اروپا زندگی کنند.

خلاصه

شهروندی مالتی طریق برنامه سرمایه گذاری ایده آل برای سرمایه گذاران می باشد اما داشتن صبر برای اخذ اقامت مالت و همچنین متعهد بودن خود را بایستی نشان دهید و همچنین نیاز است روابط واقعی با این جزیره را نشان دهند. مبلغ سرمایه گذاری شده نقدی کلی پایین تر از قبرس است، با این حال سهم خود را می توانید از این سرمایه گذاری ایفا کنید، که شراکت منجر به حداکثر رساندن بازده سرمایه گذاری می گردد. در حالی که برنامه مالتا مقرون به صرفه تر است، سرمایه گذاران ثروتمند ممکن است بخواهند در شهروندی قبرس توسط برنامه های سرمایه گذاری برای اخذ شهروندی اقدام کنند که به مراتب سریعتر و مطمئن تر است.

با توجه به اینکه سرمایه گذاری در هر کشوری همواره با ریسک همراه است, بهتر است متقاضیان ورود به مالتا ابتدا گزینه های کم ریسکتر مانند تحصیل را در دستور کار خود قرار دهند و سپس با حضور در این کشور و با توجه به علاقه همیشگی دولت ها به جذب سرمایه خارجی و با سرمایه کمتر,خود به سرمایه گذاری اقدام نمایند.

در نهایت موسسه توسعه گران مهر از بهترین موسسات حقوقی کشور با کمک وکیل مهاجرت به مالتا با سرمایه گذاری آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری  و شرایط اخذ اقامت با سرمایه گذاری در مالتا می توانید با همکاران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران و شیراز مراجعه کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *